Čínský export

UBS snížila odhad letošního růstu čínské ekonomiky
15.04.2025 Švýcarská banka UBS snížila odhad letošního růstu čínské ekonomiky na 3,4 procenta z dříve předpokládaných čtyř procent, a to kvůli negativním dopadům cel amerického prezidenta Donalda Trumpa. Podle agentury Bloomberg nový odhad představuje dosud nejpesimističtější prognózu letošního hospodářského vývoje v Číně. V příštím roce UBS nadále počítá se zpomalením růstu na tři procenta.

Asijské akcie rostou, technologickým firmám včetně Applu pomohlo dočasné zrušení cel na elektroniku
14.04.2025 Nejznámější asijské indexy dnes posilují, přičemž největší růst dnes zaznamenává hongkongský index Hang Seng. Dle agentury Bloomberg americký prezident Donald Trump dočasně vynechal z cel na Čínu segment populární elektroniky. Pro amerického technologického giganta Apple se tak jedná o velkou úlevu, neboť možné dopady v podobě vysokých celních sazeb by ohrozily podnikání společnosti. Později však americký prezident uvedl, že jedná pouze o dočasný krok, který je součástí přetvoření amerického obchodního systému.

Čína zastavila dovoz amerického LNG kvůli obchodní válce
18.03.2025 Čína již 40 dní neimportovala zkapalněný zemní plyn (LNG) z USA, což je nejdelší pauza za poslední téměř dva roky. Důvodem jsou nová cla zavedená Pekingem ve výši 15 % na americký LNG v reakci na celoplošné americké tarify na čínský export.

Dopady cel. Čínský export zpomalil a import prudce klesl.
07.03.2025 V lednu a únoru 2025 zaznamenala Čína zpomalení růstu exportu a výrazný pokles importu, což odráží rostoucí nejistoty v globálním obchodě a eskalující obchodní napětí se Spojenými státy. Podle údajů čínské celní správy vzrostl export meziročně o 2,3 %, zatímco import klesl o 8,4 %.

Německo pumpuje miliardy, Čína bojuje s Trumpem – světová ekonomika se mění
06.03.2025 „Německo sází na historicky největší balík investic do armády a infrastruktury, zatímco Čína se snaží udržet ekonomiku nad vodou, i když jí Trump hází klacky pod nohy,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

Čína bude mít rekordní deficit na podporu ekonomiky proti clům
05.03.2025 Čína stanovila svůj letošní fiskální deficit na 5,66 bilionu jüanů (780 miliard USD), což odpovídá přibližně 4 % HDP. Jde o nejvyšší úroveň od daňové reformy v roce 1994, která přetvořila vládní rozpočtový systém. Premiér Li Qiang tento cíl oznámil během výroční zprávy předložené národnímu parlamentu.

Trumpova energetická politika přináší nejistotu: cla a podpora domácí těžby ropy
22.01.2025 Ceny ropy v úterý oscilovaly mezi zisky a ztrátami, zatímco trhy zpracovávaly oznámení prezidenta Donalda Trumpa o možném zavedení cel na dovoz ropy z Kanady a Mexika a jeho plány na posílení domácí energetické produkce. Tyto kroky vyvolaly smíšené reakce a zvýšily nejistotu ohledně globálního trhu s energií.

Čínský export překonal očekávání: Co to znamená pro globální ekonomiku a finanční trhy?
13.01.2025 Data za prosinec 2024 zaznamenala v Číně výrazný nárůst exportu o 10,7 % oproti předchozímu roku, čímž překonala očekávání analytiků, kteří předpovídali růst kolem 7 %. Importy rovněž překvapily, když vzrostly o 1 %, navzdory očekávanému poklesu o 1,5 %. Tato data vedla k navýšení obchodního přebytku na 104,84 miliard USD, což je nejvyšší hodnota od února roku 2024.

Čína hlásí zpomalení exportu a pokles importu v listopadu 2024
10.12.2024 Čínský zahraniční obchod zaznamenal v listopadu 2024 výrazné zpomalení, což poukazuje na možné oslabení obchodní aktivity i v dalších měsících. Data zveřejněná čínskými úřady ukazují, že růst exportu se zpomalil a import klesl více, než se očekávalo. Tento trend přichází v době, kdy se Čína snaží oživit svou ekonomiku, která čelí vnitřním i mezinárodním výzvám.

Čína - Hledání ztraceného růstu 🔎 🇨🇳
08.11.2024 Ve třetím čtvrtletí 2024 se Čína dostala do centra pozornosti investorů kvůli významnému posunu v hospodářské politice Komunistické strany Číny. Oznámené nebo již realizované stimulační balíčky pro druhou největší ekonomiku světa rozproudily globální trhy a místní indexy i jednotlivé společnosti zaznamenaly výrazné zisky.

Asijské akcie se po pondělním poklesu obchodovaly smíšeně bez větších změn
10.09.2024 Asijsko-pacifický region zakončil úterní obchodní seanci ve smíšených hodnotách, přičemž Hang Seng a australský S&P/ASX umazaly část včerejších ztrát. Jihokorejský Kospi včerejší pokles ještě rozšířil.

Graf dne - COPPER (28.08.2024)
28.08.2024 Futures na měď (COPPER) se dnes obchodují o více než 1,5 % a po působivém srpnovém oživení ustupují. Čínské zásoby mědi v červnu tohoto roku dosáhly historických maxim s 336 000 tunami, ale od té doby jsou na poklesu. Zároveň také v červnu dosáhl čínský export mědi rekordních 158 tisíc tun, což jen potvrzuje, že poptávka v domácí ekonomice, která se potýká s krizí ve stavebnictví, je (nebo alespoň byla) velmi slabá.

Vývoz z Číny v květnu rostl nejrychleji za víc než rok
07.06.2024 Vývoz z Číny se v květnu meziročně zvýšil o 7,6 procenta, což je nejprudším tempem za více než rok. Podle agentury AP to vyplývá z dnešních údajů čínského celního úřadu. Dovoz ale vzrostl pouze o 1,8 procenta, jeho růst tak prudce zpomalil z 8,4 procenta v předchozím měsíci. To podle analytiků podtrhuje křehkost domácí poptávky.

Asijsko-pacifický region ve smíšených číslech, dařilo se jihokorejským akciím
07.06.2024 Asijské akcie se obchodovaly smíšeně a mají nakročeno k nejlepšímu týdnu za poslední měsíc. Rally jihokorejských akcií zmírnila ztráty na většině ostatních trhů.

Si: Doufám, že se do Evropy vrátí mír a Čína sehraje konstruktivní roli
16.05.2024 Čínský prezident Si Ťin-pching po jednání s ruským protějškem Vladimirem Putinem vyjádřil naději, že se do Evropy vrátí mír a Čína v tom sehraje konstruktivní roli, píše agentura Reuters. Lídři dnes hovořili na tiskové konferenci při Putinově dvoudenní návštěvě Číny. Ruská invaze na Ukrajinu byla podle očekávání jedním z probíraných témat. Si a Putin se shodli, že řešení konfliktu by mělo být politické. Rusko v posledních týdnech nicméně zahájilo na Ukrajině ofenzivu v novém směru, a to na Charkov na severovýchodě země.

Čínský export v prosinci vzrostl, spotřebitelské ceny ale třetí měsíc klesají
12.01.2024 Čínský export v prosinci meziročně vzrostl o 2,3 procenta, což je více než se čekalo. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů čínského celního úřadu. Spotřebitelské ceny se ale ve srovnání se stejným měsícem loni o 0,3 procenta snížily. Klesají už třetí měsíc po sobě a nižší byly i výrobní ceny, uvedl čínský statistický úřad. Vyhlídky druhé největší světové ekonomiky tak zůstávají nejisté, uvedla agentura DPA. Na nový rekord se ale loni opět vyšplhal obousměrný obchod s Ruskem, který dosáhl 240 miliard dolarů (5,4 bilionu Kč).

Komodity: Ropa zdražením reaguje na zvýšení odhadu růstu světové poptávky po této surovině
14.11.2023 Ropa dnes zdražuje. Cena reaguje na to, že Mezinárodní agentura pro energii (IEA) zvýšila odhad růstu celosvětové poptávky po této surovině v letošním i příštím roce. Dnešní zpráva o vývoji inflace ve Spojených státech ukázala, že růst spotřebitelských cen v největší ekonomice světa zpomaluje. I tato statistika podpořila růst cen ropy.

Ropa brent nad 100 USD?
14.08.2023 Cena ropy na trhu roste 6 týdnů v řadě, ropa brent tak z červnového dna kolem 68 USD za barel vystoupala až o 20 dolarů výše. To i přesto, že snížení kreditního ratingu USA a nepříliš uspokojivé hospodářské výsledky amerických společností spustily výprodeje na amerických trzích. Co stojí za růstem cen ropy? A jak dlouho může pokračovat?

Čínský vývoz a dovoz v červenci klesly dvouciferně, více než se čekalo
08.08.2023 Čínský vývoz se v červenci meziročně snížil o 14,5 procenta, nejvíce od února 2020. Dovoz klesl o 12,4 procenta, obě hodnoty jsou horší, než se čekalo. Údaj dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský statistický úřad. Na vině je klesající poptávka v zahraničí i v samotné Číně. Zahraniční obchod nevykazuje známky oživení už několik měsíců a brzdí růst druhé největší světové ekonomiky.

Italský ministr lituje rozhodnutí své země připojit se k Hedvábné stezce
31.07.2023 Italský ministr obrany Guido Crosetto lituje rozhodnutí své země připojit se k čínskému projektu ekonomické diplomacie označovanému jako nová Hedvábná stezka. Italskému exportu podle něj moc nepomohl a prospěl jen Pekingu. Ministr to podle serveru BBC řekl italskému deníku Corriere della Sera. Bývalý prezident Miloš Zeman říkával, že by se Česká republika mohla stát evropským centrem této novodobé Hedvábné stezky, což byla středověká obchodní trasa vedoucí z východní Asie přes střední Asii do Středomoří.

Komodity: Ceny ropy rostou, vzhůru je tlačí rozhodnutí Saúdské Arábie o omezení těžby
07.06.2023 Ceny ropy se dnes zvyšují, protože víkendové rozhodnutí Saúdské Arábie omezit dodávky suroviny na trh zatlačuje do pozadí slabé údaje o čínském zahraničním obchodu a zprávu o růstu zásob nafty a benzinu ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent si krátce po 18:45 SELČ připisovala zhruba 1,3 procenta a nacházela se nad 77 dolary za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o téměř 1,6 procenta a pohybovala se mírně pod 73 dolary za barel.

Ekonomický kalendár: prejavy členov Fedu
09.05.2023 Najdôležitejšou publikáciou tohto týždňa bude pravdepodobne zverejnenie inflácie CPI v USA, naplánované na zajtra o 14:30. Dnešný kalendár je pomerne prázdny, podobne ako včerajší. Jeden z dôležitejších údajov bol zverejnený už o 5:00 – týkajúci sa zahraničného obchodu v Číne. V súlade s očakávaniami expertov vzrástol čínsky export medziročne o výrazných 8,5 %, zatiaľ čo import medziročne klesol o 7,9 %, čo viedlo k prebytku obchodnej bilancie vo výške 90,21 miliardy USD.

Ranní komentář (07.03.2023)
07.03.2023 Americké indexy ukončily včerejší obchodování smíšeně a spíše s malými pohyby. S&P 500 přidal 0,07 %, Dow Jones se posunul o 0,12 % výše a Nasdaq klesl o 0,11 %. Small-cap Russell 2000 se propadl o 1,48 %.

Čínský zahraniční obchod má za sebou slabý start do nového roku
07.03.2023 Čínský zahraniční obchod má za sebou slabý start do nového roku. Vývoz z druhé největší světové ekonomiky v lednu a únoru v přepočtu na dolary meziročně klesl o 6,8 a dovoz o 10,2 procenta. Dnes to podle agentury DPA uvedl čínský celní úřad.

Pokles aktivity zpracovatelského sektoru v Číně zrychlil kvůli šíření koronaviru
01.01.2023 Aktivita zpracovatelského průmyslu v Číně se v prosinci třetí měsíc za sebou snížila a její pokles dosáhl nejprudšího tempa za téměř tři roky. Vyplývá to ze včerejších údajů čínského statistického úřadu. Hospodářskou aktivitu v Číně nyní podkopává rychlé šíření covidu-19 po nedávném uvolnění velmi přísných koronavirových opatření.

Ranní shrnutí (07.11.2022)
07.11.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se během první seance nového týdne obchodovaly výše. Nikkei si připsal 1,2 %, S&P/ASX 200 se posunul o 0,6 % výše a Kospi přidal 1 %. Indexy z Číny se obchodovaly v podstatném zisku, Hang Seng vzrostl o 3 %.

Ranní shrnutí (24.10.2022)
24.10.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se během první seance týdne obchodovaly smíšeně. Zatímco indexy z Austrálie, Japonska a Jižní Koreje se obchodovaly o 0,5-1,5 % výše, indexy z Číny se propadly přes 1 %.

Asijské akciové indexy ve středu klesly
07.09.2022 Hlavní asijské akciové indexy skončily ve středu v záporných hodnotách. Index Hang Seng klesl o 1,74 %, zatímco Shanghai Composite klesl o 0,01 %. Nikkei 225 ztratil 0,9 %, S&P/ASX 200 klesl o 1,51 % a KOSPI klesl o 1,62 %. Shenzhen Composite vzrostl o 0,38 %.

Ranní shrnutí (07.09.2022)
07.09.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže. S&P 500 klesl o 0,41 %, Dow Jones se posunul o 0,55 % níže a Nasdaq klesl o 0,74 %. Russell 2000 ztratil 0,96 %.

Ranní shrnutí (08.08.2022)
08.08.2022 Indexy z Asie a Tichomoří dnes uzavřely v zisku. Nikkei si připsal 0,28 %, S&P/ASX 200 přidal 0,1 % a Kospi se posunul o 0,05 % výše. Indexy z Číny se obchodovaly smíšeně.

Růst čínského exportu v červnu překvapivě zrychlil
13.07.2022 Meziroční růst čínského exportu v červnu zrychlil na 17,9 procenta z 16,9 procenta v předchozím měsíci. Oznámil to dnes čínský celní úřad. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali zpomalení růstu exportu, a to na 12 procent. Růst čínského importu nicméně zpomalil, což spolu se zhoršujícími se globálními hospodářskými podmínkami vyvolává obavy ohledně dalšího vývoje čínské ekonomiky.

Ranné zhrnutie (09.06.2022)
09.06.2022 Americké akciové indexy ukončili včerajšie obchodovanie nižšie. S&P 500 klesol o 1,08 %, Dow Jones sa posunul o 0,81 % nižšie a Nasdaq klesol o 0,73 %. Russell 2000 klesol o 1,49 %.

Jak sankce ovlivňují Rusko?
01.06.2022 Stále se hledá odpověď na zásadní otázku, jak citelně zasáhnou sankce ruskou ekonomiku. „Jde především o politický boj a demonstraci síly a jednoty pro jakékoliv budoucí podobné konflikty. Cílem západních zemí je tedy i odstrašit potenciální budoucí agresory, kteří by snad chtěli vykročit stejným směrem a uplatnit podobnou agresivní regionální politiku. To se týká především Číny,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.

Ranné zhrnutie (14.01.2022)
14.01.2022 Indexy z Wall Street včera klesli. S&P 500 klesol o 1,42 %, Dow Jones sa posunul o 0,49 % nižšie a Nasdaq klesol o 2,51 %. Russell 2000 klesol o 0,76 %.

Rychlé shrnutí
07.09.2021 Akcie v Asii se obchodují smíšeně. Nikkei a většina čínských indexů se obchodují výše a ASX a Kospi klesají.

Růst čínského vývozu v červenci zpomalil
08.08.2021 Čínský export se v červenci meziročně zvýšil o 19,3 procenta, jeho růst však zpomalil z červnových 32,2 procenta. Vyplývá to ze včerejších údajů čínského celního úřadu. Vzestup počtu případů nákazy koronavirem přiměl úřady v některých částech Číny k zavedení nových restrikcí, což vedlo k dočasnému přerušení výroby v některých továrnách, napsala agentura Reuters.

Rychlé shrnutí
13.07.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. Index S&P500 rostl o 0.35 %, Dow Jones přidal 0.36 % a Nasdaq 0.21 %.

Euro posiluje vůči americkému dolaru
12.04.2021 V minulém týdnu ukončil americký dolar převládající býčí sentiment. Vzhledem k tomu, že akciové trhy v USA ale i v Evropě dosáhly nových historických maxim, investoři prodali americký dolar a rozhodli se pro rizikovější měny, kde očekávající vyšší výnosy.

Rychlé shrnutí
07.12.2020 Asijské indexy zahajují seanci smíšeně. Nikkei klesá o 0.7 %, ASX 200 přidává 0.6 %, Kospi roste o 0.5 %.

Rychlé shrnutí
07.08.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci růstem. S&P500 přidal 0.64 %, Dow Jones rostl o 0.68 % a Nasdaq přidal 1 %.

Čínský export a import se v červnu překvapivě zvýšily
14.07.2020 Objem vývozu z Číny se v červnu proti stejnému období loňského roku překvapivě zvýšil o půl procenta, podpořilo ho uvolňování opatření proti šíření koronaviru v zahraničí. Dovoz pak vzrostl o 2,7 procenta, a zaznamenal tak první meziroční nárůst v letošním roce. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský celní úřad. Analytici v anketě agentury Reuters přitom očekávali pokles - u exportu o 1,5 procenta, u dovozu o deset procent.

Lehce pozitivní dopoledne při smíšených datech a nových hrozbách pro oživení
07.05.2020 Čtvrteční ráno a dopoledne přináší smíšená makrodata. Čínský PMI ze sektoru služeb překvapivě zůstal nízko, zato zahraniční obchod vykázal výrazný nárůst přebytku spolu s prudkým zlepšením vývozu. Vzhledem k tomu, že v dubnu už podle jiných údajů čínská poptávka oživovala a naopak zbytek světa zažíval drtivý útlum spojený s opatřeními proti koronaviru, je překvapivé, že čínský dovoz prohloubil svůj pád, zatímco vývoz začal slušně růst. Dalšími údaji pak přispěl německý průmysl, jehož výroba za březen vykázala výraznější propad, než se čekalo. Přidává se tak po bok slabých objednávek.

Čínský export v dubnu překvapivě vzrostl
07.05.2020 Čínský export se v dubnu navzdory koronavirové krizi meziročně zvýšil o 3,5 procenta. Zaznamenal tak první nárůst v letošním roce. Vyplývá to z dnešních údajů čínského celního úřadu. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali propad o 15,7 procenta po březnovém poklesu o 6,6 procenta.

Forex: Shrnutí obchodování 15.4.2020
15.04.2020 Americké akcie během včerejšího obchodování výrazně posílily díky nadějím, že prezident Spojených států Donald Trump by mohl v brzké době zmírnit restriktivní opatření, která mají za úkol zpomalit šíření koronaviru.

Forex: Dolar oslabuje kvůli obnovenému zájmu o rizikovější aktiva
14.04.2020 Americký dolar dnes oslabuje kvůli obnovenému zájmu investorů o rizikovější aktiva po ekonomických údajích z Číny, které překonaly očekávání analytiků. Euro si kolem 17:05 SELČ vůči dolaru připisovalo zhruba půl procenta na 1,0970 EUR/USD.

Komodity: Ropa zlevňuje po slabých údajích o čínské ekonomice
09.12.2019 Ceny ropy se dnes snižují po víkendovém zveřejnění slabých údajů o čínské ekonomice. Severomořská ropa Brent krátce po 17:10 SEČ ztrácela zhruba 0,3 procenta na 64,21 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala pokles o 0,4 procenta na 58,95 dolaru za barel.

Denné zhrnutie: Trhy ostávajú pred kľúčovým týždňom stabilné
09.12.2019 Americké a európske akciové indexy sa dnes obchodujú zmiešane. Investori sú opatrní, pretože máme pred sebou veľmi dôležitý týždeň.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.12.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech, když se investoři soustředili na zveřejnění čínské bilance zahraničního obchodu. Čtvrtý pokles v řadě vykázal čínský export, což negativně překvapilo analytiky, kteří naopak očekávali jeho růst.

Čínský import v listopadu rostl, zatímco export zklamal
09.12.2019 Čínský import v listopadu meziročně rostl o 0,3 %, což bylo výrazně nad většinovým konsenzem, který počítal s kontrakcí o 1,4 %. Největší nárůst panoval u dovozů z Malajsie, Thajska a Nizozemska. Rostly ale také importy z USA, které se zvýšily o 2,7 %, což byla nejvyšší dynamika růstu od července 2018. I tak si ale myslíme, že je zatím stále brzy na to říci, že má čínská ekonomika to nejhorší za sebou, když například ve vztahu k USA došlo k růstu importu pouze díky vyšším dovozům zemědělských produktů, které jsou předmětem dalších vyjednávání s USA. I tak je ale import položkou, kterou se v dalších měsících rozhodně vyplatí sledovat, jelikož jeho růst může indikovat to, že se situace v Čínské ekonomice začíná stabilizovat.

Čínský vývoz překvapivě klesl, výrazně méně zboží odešlo do USA
08.12.2019 Čínský vývoz v listopadu překvapivě meziročně klesl o 1,1 procenta na 221,7 miliardy dolarů (5,1 bilionu Kč). Do Spojených států se v uplynulém měsíci vyvezlo dokonce o 23 procent méně zboží. Vyplývá to z údajů, které dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský celní úřad. Čekalo se naopak, že se obchodníci budou předzásobovat na svátky a vývoz o 0,8 procenta stoupne. Podle agentury Bloomberg se tak ukazuje, proč Peking potřebuje uzavřít obchodní dohodu.

Pokles čínského exportu v říjnu překvapivě zpomalil
08.11.2019 Čínský export se v říjnu meziročně snížil o 0,9 procenta na 212,9 miliardy dolarů (4,9 bilionu Kč). Pokles tak výrazně zpomalil ze zářijových 3,2 procenta, ačkoli analytici očekávali zrychlení propadu na 3,9 procenta. Vyplývá to podle agentury Reuters z údajů čínského celního úřadu.

Čínský jüan stoupl na rekordní maximum
09.12.2013 Čínský jüan se dnes vyšplhal na rekordní maximum vůči americkému dolaru. Čínská centrální banka po příznivých údajích o vývoji zahraničního obchodu zmírnila svou kontrolu nad kurzem domácí měny, píše agentura Reuters.

Asie dnes: před nadcházejícím summitem EU měnový trh spí
26.06.2012 Andrew Robinson Asijská seance se odehrála v klidu uvnitř úzkého pásma, aktivitu neovlivnila žádná významná data, nebo...

Asie dnes: před nadcházejícím summitem EU měnový trh spí
26.06.2012
Andrew Robinson
Asijská seance se odehrála v klidu
uvnitř úzkého pásma, aktivitu neovlivnila žádná významná data...

Asie dnes: před nadcházejícím summitem EU měnový trh spí
26.06.2012 Andrew Robinson Asijská seance se odehrála v klidu uvnitř úzkého pásma, aktivitu neovlivnila žádná významná data, nebo...
Související klíčová slova:
Cybertruck | Čína a USA | Ekonomické problémy | Indexy PMI | Údaje z USA | Tempo růstu | Odvětví | Daňové reformy | Fiskální stimul | Overbalance | EUR | Cap | Akciové trhy | Alibaba | Platina | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Trend | Bank of Japan | MUFG | Výrobní PMI | Čínský export a import | Mezinárodní měnový fond | Dovoz do USA | Technické signály | Asijské akcie | Americký prezident Donald Trump | DuckerFrontier | Aktiva | PLN | Citigroup | Stimulační balíček | Index aktivity | Investing | Dovoz do Číny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Evropská komise | Kolaps | Nifty 50 | Oživení v Číně | Analýzy | Pravděpodobnost | Válka | Snížení produkce | Ethereum | Dovoz z USA | Deflace | Malé zisky | Expanze | Rostoucí ceny | Dovoz z Číny | Příliv zahraničního kapitálu | Nová cla | Hútiové | Goldman Sachs | Obchod s Ruskem | Saúdská Arábie | Americké podniky | Německý DAX | Geopolitické napětí | Nezaměstnanost | Guardian | Pás a stezka (BRI) | Reserve Bank of Australia | Christine Lagarde | Trumpová | Příležitost pro investory | Ruský trh | Nomura | Agentura IEA | Širší index S&P 500 | Rok 2025 | Americký akciový index | Ekonomický poradce Bílého domu | Obchodní přebytek Číny | Směrnice | Více peněz | Dražší půjčky | Brexit | Oznámení | Ruský ministr hospodářství | Zlato a stříbro | Volby | Americký prezident | Růst cen | Přijetí | Evropské finanční trhy | New York | Snížení úrokových sazeb | Vysoké riziko | BHP | Velké problémy | Rubl | CZK | Podnikání | Průzkum analytiků | Ministerstvo práce | Čínský trh | EIA | Obchodování s jüany | Dolarový index | Růst čínského vývozu | Vývoj měnového páru | Nižší ceny | Období zvýšené nejistoty | Investice do infrastruktury | Švýcarská banka UBS | Inflace | Pozitivní sentiment | Měď (COPPER) | Sentiment v ekonomice | Klid před bouří | Obchodní seance | Obchodní deficit USA | xStation | Graf | Výhled | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoz ruské ropy | Pandemie covidu-19 | Američtí senátoři | BP | HUF | Průmysl | Americká cla na čínské zboží | Uvolnění měnové politiky | Dow Jonesův index | Očekávání analytiků | Centrální banky | Dolar zpevňuje | Zpráva | Ubisoft | Ziskové marže | Zrušení cel | Duke Energy (DUK.US) | WSJ | Nové trhy | Ekonomické zpomalení | Obchodní restrikce | Celkový obchodní přebytek | Rušení pracovních míst | Hedvábná stezka | Globální poptávka po ropě | Sankce | Covid | Dolary | Globální ekonomiky | Zastavení šíření viru | Západní země | Washington | Cla na dovoz z USA | Výzkumy | Výprodeje | Dovoz ropy | Williams %R | Fio | Futures | Reakce trhu | Ekonomiky | CL | Donald Trump | Čínský jüan | PLN/EUR | Vysoké ceny energií | Průmyslová produkce | Čínský vývoz a dovoz | Economist | Cenové hladiny | Makroekonomická data | Dow Jones | Bydlení | Zveřejněné údaje | Brent | Komoditní sektor | Čínský dovoz | Politika | HUF/EUR | Stimul | CHN.cash | Očekávání | Snižování sazeb | Futures na DAX | Světové finanční trhy | Ministr hospodářství | Investiční centrum | Oslabení USD | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Vyšší výnosy | Globální šíření koronaviru | Zvýšení sazeb | Kent | Hluboké recese | Fosilní paliva | Asijské indexy | Saúdskoarabské ministerstvo energetiky | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Vývoj ceny ropy WTI | Invaze na Ukrajinu | BRI | Měnový fond | Financovat | Rozsáhlé propouštění | Ekonomické ukazatele | Zásoby ropy | Saxo | CZK/EUR | Růst | Příležitosti | Itálie | Výpadky | Americká lehká ropa | MiFID II | Tencent Holdings | Nový rekord | Včerejší obchodování | Bilion | Použití finanční páky | Zásoby ropy v USA | Swiss | Obchodníci | Aktuální kurzy měn | Výroba v Británii | Hrozba | Pochybnosti | Hyundai | Moody's | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Obrat trendu | Ropný trh | Volatility | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Guido Crosetto | Export v dubnu | Supreme Edition | Hang Seng | AUD | Globální poptávka | DJIA | Inflace v eurozóně | S&P500 | Opatření | Meziroční růst | BIC | Oxford Economics | Investujte zodpovědně | OIL.WTI | Sankce uvalené na Rusko | Baidu | Fincentrum | Trh | Ekonomické problémy Číny | Ruská invaze na Ukrajinu | Marek Chudoba | Napětí na finančních trzích | Iris Pangová | Rozdílové smlouvy | Index | Chytré hodinky | Prezident Trump | Budoucí cenové pohyby | Vice | Měď | Hospodářské dopady koronaviru | Obchodní války | MMF | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Americká centrální banka | Historické maximum | Bílý dům | Kapitál | Ropa Brent | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Posílení | Britská premiérka Liz Trussová | Agentura Reuters | Společnosti | Obchodní války mezi USA a Čínou | S&P | Unie | LPR | Inflace ve Spojených státech | Maloobchodní tržby | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Čínský prezident | Akciové indexy | Vysoká inflace | Ekonomický kalendář | Opatření proti šíření koronaviru | Domácnosti | Obchodní napětí | Wall Street Journal | IEA | Pás a stezka | Reakce trhů | Šíření covidu | Asie | Deficit | Invaze | G7 | Nejnovější údaje | Globální dodavatelské řetězce | Analytika | Index Hang Seng | Negativní dopad | Charkov | Snížení ratingu | Eskalace | Omezení podpory | Úřad pro energetické informace (EIA) | MIFID | Akciový index | Pozornost | Ekonomický poradce | Fincentrum & Swiss Life Select | Nejprudší pokles | Ceny zemního plynu | Krize v oblasti nemovitostí | Závislost | Index nákupních manažerů | FCStone Financial | Statistický úřad | Přímé zahraniční investice | Bitcoin | Poptávka | Hedvábné stezky | Nová Hedvábná stezka | Silnější euro | Shanghai Composite | Cla na dovoz | Šíření viru | Nissan Motor | Vyšší úroky | Dubnový vývoz | Výhled globální ekonomiky | Nárůst výnosů | Nový týden | Odpor | Koronavirové restrikce | Kolísání cen | Export do Ruska | Závazek | Marketingová komunikace | Očekávání trhu | Západní spojenci | Vývoj rublu | Obchodovat | Americké indexy | Bývalý prezident | Válka na Ukrajině | Finance | Dluhopisy | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Index PMI | Analytici | Čínský prezident Si Ťin-pching | Problémy | Inflace cen | Stříbro | Úsilí | Pokles cen | Ropa | BH Securities | Deutsche Bank | Rekordní deficit | Iniciativa | Omezení těžby | Bloomberg Financial LP | West Texas Intermediate (WTI) | Výsledky amerických společností | SMA 200 | Samsung | UBS | Ekonomové | USA | 3М | Výroby elektromobilů | Spojené státy | NZDUSD | BIS | Průmyslová výroba v Británii | Růst HDP | Celosvětová poptávka po ropě | Pandemie | Evropská průmyslová produkce | Nálada na trhu | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Směr trhu | Zvyšování úrokových sazeb | Odkup akcií | FAST | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Japonský Nikkei 225 | Burze | Vývoj | Obchodní dohody | Euro posiluje | INTL FCStone Financial | Úroková sazba | Časový rámec | BHS Timur Barotov | Státní banky | Prohlášení | Nikkei (JAP225) | Výnosy | Investiční poradenství | Vyhlídky pro čínský export | Výdaje | Americké akcie | Ruská centrální banka | Jaký je výhled? | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Giorgia Meloniová | Joe Biden | Podnikání na kapitálovém trhu | Další vývoj | West Texas Intermediate | Měnové politiky | Investiční doporučení | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Onemocnění | Dánové | Čínské továrny | Trading | Ekonomická situace | Poradce Bílého domu | Elektrická vozidla | Čínský HDP | Silné hospodářské oživení | Dna | Hongkongský index Hang Seng | CNY | Fio banka, a.s. | KOSPI | Investiční strategie | APD | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Vývoz do Spojených států | Hypoteční sazby | Británie | Nová britská premiérka | Odliv kapitálu | Umělá inteligence | Miliardy dolarů | Ruský export | Futures na americké indexy | Cenové pohyby | Miliardy korun | Platební bilance | Eskalace obchodního napětí | Snížení inflace | Nákupy dluhopisů | Sazby | GBP/EUR | Ruská ekonomika | Švýcarská banka | Oblast překoupenosti | The Economist | Výroba čipů | Komise v přenesené pravomoci | Rosbank | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Mezinárodní agentura pro energii | Obavy z globální hospodářské recese | Průmyslové objednávky | Air Products (APD.US) | Action Economics | Přerušení výroby | Obchodní dohoda | APD.US | Berlín | Průzkum | Firmy | Ruské společnosti | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Budoucí vývoj | Růst cen ropy | Zajištění | Cena ropy brent | Partnerství | Čínský export v dubnu | Ruská ropa | Cla na dovoz hliníku | Růst cen komodit | Vývoz z Číny | Investování | Fed | Boris Johnson | Celosvětová poptávka | Automobilový průmysl | Poradenské společnosti | Si Ťin-pching | Trhy | EU summit | Akcie společnosti Tencent | Hongkongský Hang Seng | DUK.US | Problémy Číny | Australský S&P/ASX | Rizika | Investiční rozhodnutí | Fond | Eskalace obchodní války | ISM | Globální trhy | Důležitá rezistence | Postoj investorů k riziku | Japonský Nikkei | Přeprodanost trhu | Ministr obchodu | Ekonomický růst Číny | Vysoké ceny | Úřad pro energetické informace | Nissan | Čínské státní banky | Bilance | Americké akciové indexy | Čínský Shanghai Composite | Tesla | Dovoz z Ruska | Britská premiérka | Španělsko | XTB Research | Ekonomický růst | Celkový obchodní přebytek Číny | Globální ekonomický růst | RBNZ | Americké trhy | Komodity | Mzdy | Poradenství | CAD | Odhady analytiků | Ceny zemního plynu v USA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Analytička | Společnost | Zahraniční obchod | Wells Fargo | Riksbank | Severomořská ropa | Reporty | Obchod | Purple Trading | Obchodní rozhodnutí | Obchodní přebytek | Ceny ropy Brent | AUD/USD | Chudoba | EK | Riziko | Analytik | Německé dluhopisy | JPY | Swiss Life | RSI | Cenový strop | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Zvýšené volatility | Meta | Nástroj | GBP | Nadšení | Plyn | Čínský růst | Čína | Capital | CZK/USD | Západní ekonomiky | USD/CNY | Ceny | Financování | Dynamický růst | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Války | Ukrajina | Zemědělské komodity | Severní Korea | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Predikce | ABNB | WTI | Silný americký dolar | Air Products | Restriktivní opatření | Malajsie | SMA | Biliony | Cla na čínské zboží | Podnikání společnosti | Cena severomořské ropy | USD/EUR | Instituce | Morgan Stanley | ABNB.US | Liz Trussová | Náklady na financování | Worldometers | Výnos | Zasedání RBA | Čínští výrobci | Index Nasdaq | Zpětný odkup akcií | 256/2004 | Dobrá zpráva | Šéf ECB | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Miliardy USD | Rostoucí ceny energií | Ceny energií | Cena akcií | Utažení měnové politiky | GBP/USD | ASX | Inflační cíl | Největší světové ekonomiky | Čínské zboží | Akciové trhy v USA | Rishi Sunak | Zisk | ČNB | Ruské ropy | EURUSD | Shenzhen Composite | JAP225 | Hospodářské dopady | Rizikovější měny | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | The Guardian | Vklady | Obchodování | Larry Kudlow | Úroky | Prezident | Prémie | Evropa | Měna | Nasdaq | Trump | Zprávy | Reakce centrální banky | Ceny ropy | Lockdown | Kupující | Francie | Předpověď | Epidemické situace | Údaje | Hlavní měny | Technologické společnosti | Ekonomické události | Eurodolar | Biden | DPA | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Japonsko | Zemní plyn | Velmoci | Zasedání americké centrální banky | Marže | Centrální vláda | Společnost XTB | Pokles spotřebitelských cen | CARA | Situace | Mario Draghi | Stagnace | Tržby | Celní úřad | Dluhy | NATGAS | FOREX | Signály | Dovoz čínského zboží | Sazby beze změny | Guvernér | Peking | New York Times | Ruský ministr | Ranní komentář | Aliance | HDP | Načasování | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Čínské vlády | Vrcholní představitelé | Dolar | Euro | Yield | Zkapalněný zemní plyn | Klid | Investování je rizikové | LME | JP Morgan | Zpomalení růstu | Čínská měna | Rizikové prémie | Obchodní bilance | Trhy v USA | Známky oživení | JPMorgan | Domácí měny | ČTK | Odhad letošního růstu | Hyundai Motor | Stimuly | Ztráty | VIAC | Čínské firmy | Akcie | Medvědí trend | Investice firem | Kupci | Société Générale | Urbanizace | Očkování | Podniky | Američtí zákonodárci | Demografické trendy | Vývoj ceny | Dodavatelské řetězce | Domácí akcie | Světová ekonomika | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | USDJPY | Rekordní maximum | Vývoj ekonomiky | Technologie | Prognózy | Airbnb | Kurz | SOK | Daně | Dnešní zpráva | Pozornost investorů | Index důvěry | Intermediate | Snížení těžby | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | BHS | Ukrajinské krize | Investice | Pro investory | Fidelity | Potenciál | Zpětné odkupy | Rally | Investujte | Konkurence | Komunikace | Německý průmysl | COPPER | Americké futures | Lehká ropa WTI | Indie | Výdaje na obranu | Makrodata | Údaje z Číny | Zisky | Delta | Diverzifikovat | USD za barel | Hospodářství | Timur Barotov | Důvěra | Kontrakce | Situace v Číně | Russell 2000 | Měny | Čínský celní úřad | DE30 | Ropa WTI | Hospodářský růst | Export | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Výpadky v dodavatelských řetězcích | České firmy | Odkupy akcií | Postoj investorů | Partneři | Organizace | 1 milion | Ceny surovin | HSCEI | Inflace v Číně | Jižní Korea | Výsledková sezóna | Australská ekonomika | Výhled Číny | Air | Paládium | Shrnutí obchodování | Plány | Resistence | Administrativa | Ropa dnes | COVID-19 | Devizové rezervy | Hypotéky | Vývoz do USA | Nikkei | Americké společnosti | Asijská seance | Rostoucí nezaměstnanost | Elon Musk | Pí | ZEW | Evropské akcie | 21. století | TIM | Propouštění | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Technologické centrum | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Admiral Markets | Akcie v Asii | Britský ministr financí | Capital Economics | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Obchodovanie | Růst poptávky | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Ekonomický model | Stimulační opatření | Výkonnost | Ministerstvo energetiky | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Index S&P 500 | Instrument | MT4 Supreme Edition | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Stavebnictví | Krize | CHF | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | Centrum | Zvýšení úrokových sazeb | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | JDE | Podpora | Prezident Joe Biden | QE | MT4 | Cena | Německo | Obchodní spory | Upozornění | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Evropské indexy | Zahraniční společnosti | Snížení sazeb | Prime | Close | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Čínské ministerstvo | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Fidelity International | Přehled kurzů | Drahé kovy | Premiérka Liz Trussová | Medvědi | Bloomberg Economics | DAX | Zavedení cel | EMA | Kurzy měn | Agentura DPA | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Pozitivní výsledky | SEC | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Práce | Jihokorejský Kospi | Cíle | Kryptoměny | Zásoby benzinu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | Petr Veselý | Celkový dovoz do Číny | Vlády | Americká vláda | Ceny mědi | Australský index | Šance | Bilance zahraničního obchodu | Čínské centrální banky | Poptávka po ropě | Wall Street | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | Duke Energy | XTB | Meta Platforms | Ropný průmysl | Asijské akciové trhy | Čínské akcie | Pozice | Čínská ekonomika | Současná situace | Xiaomi | Hodinky | Export do Číny | Dodávky suroviny | Dlouhé pozice | Italský ministr obrany | Lídři | Americká lehká ropa WTI | Support | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Nezaměstnanost mladých | FX | Východní Asie | Obchodní deficit | Texas | Inflační tlaky | Import | Obchodní aktivity | Mluvčí | Výroční zprávy | Rizikovější aktiva | Aktivita zpracovatelského průmyslu | OPEC | Řetězce | Fio banka | Sentiment | Investoři | Nižší sazby | Petr Lajsek | Export čínského zboží | Spotřebitelé | Růst hrubého domácího produktu | Čínská vláda | Airbnb (ABNB.US) | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Projekce | Vakcíny proti koronaviru | Nařízení | Zdražování | Ropy | RBA | Dnešní obchodování | Měnový pár EUR/USD | Hospodářské výsledky | Obchodní vztahy | Cenové stropy | USD | Vývoj dolarového indexu | Trh s nemovitostmi | Rio Tinto | Americký dolar dnes | Zvýšení daní | Čínské úřady | PMI ze sektoru služeb | D1 | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Richard Bechník | Hlavní úroková sazba | US500 | Tencent | Cena ropy | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | CZ | Průraz | Pokles investic | Bloomberg Financial | Propad | Dopady koronaviru | Vysoká nezaměstnanost | ANO | Tempo růstu spotřebitelských cen | Významné zprávy | Dogecoin | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Nemovitosti | Makro data | Jihokorejský KOSPI | Stimulační program | Markets | Samsung Electronics | Čínský statistický úřad | Index CSI 300 | Mezinárodní spolupráce | Ruská invaze | CPI v USA | Nejistota | Kryptoměna | Makroekonomický kalendář | ING | Zahraniční investice | Česká republika | Indexy | Americký dolar | RISE | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | ECB | Sazby ECB | Měnová politika | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Zákon o snížení inflace | Body | Swiss Life Select | Evropské země | Světové poptávky | ROCE | Spekulace | Navýšení | Americká cla | Zemní plyn (LNG) | EU | Ekonomický výhled | Miliardy | PBOC | ASX 200 | Černé zlato | Materiály | Poptávky po ropě | Prodeje | Nové strategie | Komunistické strany | Akciový trh | Uhlí | Ekonomické prostředí | Kolaps cen | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Nová stimulační opatření | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Banka | Produkce ropy | Tchaj-wan | Úřady | Banka UBS | Graf dne | Nízká inflace | Průmyslové kovy | CNBC | Konkurent | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot