Středa 10. července 2024 14:20
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster

Capital Economics

C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Vývoz z Číny v květnu rostl nejrychleji za víc než rok

07.06.2024 Vývoz z Číny se v květnu meziročně zvýšil o 7,6 procenta, což je nejprudším tempem za více než rok. Podle agentury AP to vyplývá z dnešních údajů čínského celního úřadu. Dovoz ale vzrostl pouze o 1,8 procenta, jeho růst tak prudce zpomalil z 8,4 procenta v předchozím měsíci. To podle analytiků podtrhuje křehkost domácí poptávky.
C:\fakepath\Britanie-libra.jpg

Inflace v Británii klesla na 3,4 procenta

20.03.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Británii v únoru zpomalil na 3,4 procenta z lednových čtyř procent. Inflace se tak dostala na nejnižší úroveň od září 2021, oznámil dnes britský statistický úřad. Pokles inflace byl o desetinu procentního bodu výraznější, než předpovídali analytici v anketě agentury Reuters. Údaje podporují očekávání, že britská centrální banka v letošním roce zahájí snižování úrokových sazeb.
C:\fakepath\suez.jpeg

Odklon dopravy od Suezského průplavu ztěžuje situaci egyptské ekonomiky

19.01.2024 Odklon lodní dopravy od Suezského průplavu v důsledku útoků jemenských povstalců Húsíů na lodě proplouvající Rudým mořem ztěžuje situaci už tak strádající egyptské ekonomiky. Téměř všechny hlavní zdroje zahraniční měny pro Egypt, tedy vývoz zemního plynu, cestovní ruch, převody peněz Egypťanů pracujících v zahraničí a nyní i příjmy ze Suezského průplavu se v poslední době dostaly pod silný tlak. Roste potřeba reforem a pomoci ze zahraničí, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\britanie-22122023.png

Britská ekonomika ve třetím čtvrtletí mírně klesla, hrozí recese

22.12.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Británie se ve třetím čtvrtletí podle revidovaných údajů mírně snížil. Britské ekonomice tak podle serveru BBC hrozí recese. Ta se obvykle definuje jako dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou.
C:\fakepath\Bankrot.jpg

FT: Počet bankrotů roste, na vině je konec covidové pomoci a vysoké úroky

18.12.2023 Ve většině vyspělých ekonomik roste počet firemních bankrotů dvouciferným tempem. Vlády ukončují podporu podnikům v potížích, kterou začaly vyplácet v období pandemie covidu-19, a firmám rostou náklady na půjčky. Píše o tom deník Financial Times (FT). V České republice počet bankrotů ale dlouhodobě klesá, zjistila studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Průmyslová výroba v Německu se v říjnu nečekaně snížila, klesá už pět měsíců

07.12.2023 Průmyslová výroba v Německu se v říjnu ve srovnání s předchozím měsícem nečekaně snížila, a to o 0,4 procenta. Informoval o tom dnes německý statistický úřad. Jde o pátý měsíční pokles v řadě. V září průmyslová výroba podle zpřesněných údajů meziměsíčně klesla o 1,3 procenta.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Inflace v Turecku v listopadu vzrostla k 62 procentům, dražší je hlavně bydlení

04.12.2023 Míra inflace v Turecku v listopadu obnovila růst a dostala se na 61,98 procenta, což je letošní maximum. Ve své zprávě to dnes uvedl turecký statistický úřad. V říjnu byla inflace na 61,4 procenta a nepatrně se snížila z 61,5 procenta v září. Relativně slabé výkyvy a fakt, že už se ceny několik měsíců výrazně nezvyšují, svědčí podle ekonomů o tom, že opatření turecké centrální banky začínají zabírat.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Aktivita v čínském průmyslu se vrátila k růstu, solidně roste i aktivita v Rusku

01.12.2023 Aktivita v čínském průmyslu se v listopadu vrátila k růstu, který byl nejvýraznější od srpna. Ukázaly to dnes předběžné výsledky průzkumu, které zveřejnila společnost S&P Global ve spolupráci se soukromou organizací Caixin. Svižným tempem v růstu pokračuje také aktivita v ruském průmyslu, a to navzdory tomu, že poprvé od července klesl objem nových exportních zakázek.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Čína zaznamenala čtvrtletní odliv přímých zahraničních investic

06.11.2023 Čína zaznamenala poprvé čtvrtletní odliv přímých zahraničních investic. Přímé investiční závazky, což je široké měřítko přímých zahraničních investic, byly podle předběžných údajů platební bilance v období červenec až září v deficitu 11,8 miliardy USD (268,5 miliardy Kč). To je první čtvrtletní schodek od roku 1998, kdy čínský devizový regulátor začal tyto údaje sledovat. Údaj naznačuje tlak na odliv kapitálu a problémy Pekingu při získávání investic od firem ze zahraničí a může souviset s odklonem západních zemí do Číny a nevýhodnou úrokovou sazbou v Číně, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\USA7.jpg

Forex: Dolar po zprávě o vývoji nezaměstnanosti v USA klesl nejníže od září

03.11.2023 Dolar dnes po zprávě o říjnovém vývoji nezaměstnanosti ve Spojených státech klesl nejníže od září. Statistika ministerstva práce ukázala, že největší ekonomika světa minulý měsíc vytvořila méně pracovních míst, než se čekalo. Dolar ke koši měn prohloubil pokles po zprávě o aktivitě v americkém sektoru služeb, která se v říjnu druhý měsíc za sebou snížila.
img

Dlouhodobá předpověď ceny zlata od Capital Economics

20.09.2023 Ve srovnání s názorem analytiků z výzkumné společnosti ANZ Research pokrývající Austrálii, Nový Zéland a Asii mají analytici Capital Economics na zlato jiný názor. Věří, že do konce roku 2023 ceny zlata klesnou na 1900 dolarů za unci. Důvodem je pokračující růst americké ekonomiky a slábnoucí inflační tlaky.
img

Zlato si i přes silný protivítr udržuje stabilitu

20.09.2023 Pokud se trh nevyvíjí tak, jak investoři očekávají, je větší pravděpodobnost, že se bude pohybovat opačným směrem. Tak nepříznivé vnější prostředí pro zlato už dlouho nebylo. Silná americká ekonomika uprostřed stagflace v Evropě dává zelenou posílení amerického dolaru. Mezitím se zdá, že nárůst výnosu 10letých státních dluhopisů na 16letá maxima naznačují, že by XAU/USD měl klesnout. Drahý kov si však drží své místo, což udává býčí tón.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

WSJ: Rozmach čínské ekonomiky po 40 letech končí, známky problémů jsou všude

21.08.2023 Desítky let zažívala čínská ekonomika nebývalý rozmach, zejména díky investicím do továren, mrakodrapů a silnic. Tento hospodářský model vyvolal obdivuhodné období růstu, které zemi vyvedlo z chudoby a proměnilo ji v globálního obra, jehož exportní schopnosti zaplavily celý svět. Ten model už ale nefunguje, píše v obsáhlém článku americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Problémy jsou podle něj patrné po celé Číně.
C:\fakepath\Británie.jpg

Nezaměstnanost v Británii se nečekaně zvýšila, růst mezd byl však rekordní

15.08.2023 Míra nezaměstnanosti v Británii se za tři měsíce do konce června zvýšila na 4,2 procenta z předchozích čtyř procent a byla nejvyšší od období srpen až říjen 2021. Mzdy bez bonusů ve stejném období stouply meziročně o rekordních 7,8 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad (ONS). Údaje posilují obavy britské centrální banky z dlouhodobých inflačních tlaků i po zvýšení úrokových sazeb.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Výrobní ceny v Číně v květnu meziročně klesly o 4,6 procenta, nejvíc za sedm let

09.06.2023 Výrobní ceny v Číně v květnu meziročně klesly o 4,6 procenta, což je nejvýraznější propad za více než sedm let. Oznámil to dnes čínský statistický úřad. Výsledek je horší, než čekali analytici, na vině je zejména slabá poptávka, která zatěžuje výrobní sektor a komplikuje vyhlídky na výraznější hospodářské oživení.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Průmyslová výroba v Německu v dubnu stoupla o 0,3 procenta, čekal se vyšší růst

07.06.2023 Průmyslová výroba v Německu se v dubnu meziměsíčně zvýšila o 0,3 procenta, zatímco v březnu o 2,1 procenta klesla, oznámil dnes německý statistický úřad. Je to slabší růst, než se čekalo. Statistika tak po pondělní zprávě o nečekaném poklesu zakázek německého průmyslu přispívá k chmurnému výhledu německé ekonomiky, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\diamanty.jpg

Analytici: Případné sankce na ruské diamanty by narušily globální trh se šperky

12.05.2023 Představitelé skupiny sedmi ekonomicky vyspělých zemí G7 teď jednají o možnosti uvalit sankce na vývoz ruských diamantů. Analytici nicméně varují, že takové komplikované opatření by mohlo potenciálně zvýšit ceny této luxusní komodity a narušit globální trh se šperky, uvedl server zpravodajské televize CNBC.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Dovoz do Číny se v dubnu překvapivě prudce snížil, zatímco růst vývozu zpomalil

09.05.2023 Dovoz do Číny se v dubnu překvapivě prudce snížil, zatímco růst vývozu zpomalil. Zatímco dovoz meziročně klesl o 7,9 procenta po březnovém snížení o 1,4 procenta, export se zvýšil o 8,5 procenta proti březnovému nárůstu o 14,8 procenta. Oznámila to dnes čínská celní správa. Statistika potvrzuje slabou domácí poptávku navzdory zrušení protipandemických omezení. Druhá největší ekonomika světa se potýká s problémy kvůli ochlazením globálního růstu.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Aktivita v čínských továrnách rostla v únoru nejrychleji od roku 2012

01.03.2023 Aktivita v čínském zpracovatelském sektoru v únoru rostla nejrychleji za více než desetiletí. Pomohlo k tomu zrušení omezení, která měla bránit šíření nemoci covid-19, koncem loňského roku. Index nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském průmyslu stoupl na 52,6 bodu z lednových 50,1 bodu. Překonal tak odhady analytiků a stoupl na nejvyšší hodnotu od dubna 2012. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská ekonomika se ve čtvrtém čtvrtletí vymanila z recese

14.02.2023 Japonská ekonomika se ve čtvrtém čtvrtletí vymanila z recese díky návratu zahraničních turistů, který kompenzoval slabší kapitálové výdaje. Hrubý domácí produkt se v celoročním přepočtu zvýšil o 0,6 procenta po poklesu v předchozích dvou čtvrtletích. Výsledky však zaostaly za očekáváním analytiků. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda.
C:\\fakepath\\trader-03022023-38-zm.png

Komodity: Ropa zlevňuje, na trhu je nejistota kvůli sankcím na ruské ropné produkty

03.02.2023 Ceny ropy dnes na světových trzích po přechodném růstu klesají. Mezi obchodníky převážila nejistota kvůli blížícím se unijním sankcím na ruské ropné produkty, čeká se ale také na data, která by potvrdila oživení poptávky po surovině v Číně. Ceny se přitom nejprve prudce zvýšily po zprávě o vývoji nezaměstnanosti v USA.
C:\fakepath\Cina-mena-2.jpg

Růst čínské ekonomiky zpomalil na tři procenta, na vině je koronavirová politika

17.01.2023 Růst čínského hrubého domácího produktu v roce 2022 meziročně zpomalil na tři procenta. Oproti roku 2021 je to o 5,1 procentního bodu méně. Výsledek také zaostává za oficiálním cílem, který čínská komunistická strana stanovila na zhruba 5,5 procenta. Na vině pomalejšího růstu čínské ekonomiky jsou vládní omezení vyplývající z čínské nulové tolerance nákazy covidem-19, která držela miliony lidí doma, a propad na trhu s nemovitostmi, píší agentury AP a Reuters.
img

GBPUSD se navzdory pozitivnímu pozadí pohybuje směrem nahoru opatrně

16.01.2023 Už je to dlouho, co měla libra tolik dobrých zpráv. Britská ekonomika se ve čtvrtém čtvrtletí s největší pravděpodobností dokázala vyhnout recesi, inflace zpomaluje, globální chuť k riziku roste mílovými kroky, na pozadí dobrých zpráv z Číny, americký dolar oslabuje, Londýn a Brusel jsou blízko průlomu v jednání o protokolu o Severním Irsku v rámci Brexitu. Co chybí býkům na GBPUSD? Navzdory malé pozitivitě se pár pohybuje směrem nahoru velmi opatrně.
C:\fakepath\Cina-mena-2.jpg

Čína loni díky růstu vývozu zaznamenala rekordní obchodní přebytek

13.01.2023 Čína má za loňský rok díky růstu vývozu rekordní obchodní přebytek 877,6 miliardy dolarů (19,5 bilionu Kč). Rekordní byl také obchod s Ruskem, který činil 1,28 bilionu jüanů (4,2 bilionu Kč), informují dnes tiskové agentury s odkazem na čínskou vládu a data celního úřadu. V prosinci už byl však vývoj odlišný, kvůli slábnoucí zahraniční poptávce objem obchodu výrazně klesl.
C:\fakepath\trader-06012023-48-zm.jpg

Evropské akcie uzavřely na sedmiměsíčním maximu

06.01.2023 Evropské akcie uzavřely dnešní obchodování na sedmiměsíčním maximu. K jejich růstu přispěly ekonomické údaje z Evropy i Spojených států. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 si dnes připsal 1,16 procenta na 444,42 bodu. To představuje jeho nejvyšší závěrečnou úroveň od konce května. Za celý týden se index zvýšil o 4,6 procenta. Vykázal tak nejvýraznější týdenní nárůst za více než devět měsíců, napsala agentura Reuters.
img

Obavy z recese zvyšují ceny zlata

02.12.2022 Trh zlata se drží pevně nad 1 800 USD za unci, protože obavy z recese nadále rostou a výrobní sektor je na pokraji poklesu. Uvedla to nejnovější zpráva Institutu pro řízení dodávek (ISM).
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Pokles aktivity v čínském průmyslu i ve službách v listopadu zrychlil

30.11.2022 Pokles aktivity v čínském zpracovatelském průmyslu i ve službách v listopadu zrychlil. Vyplývá to z dnešních údajů čínského statistického úřadu. Hospodářskou aktivitu v Číně teď brzdí vzestup počtu případů nákazy koronavirem, na který úřady reagují přísnými restrikcemi. To bude mít podle analytiků na čínskou ekonomiku negativní dopady i v příštím roce.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejská centrální banka zpomalila zpřísňování měnové politiky

24.11.2022 Jihokorejská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,25 procenta. Oznámila to dnes v tiskové zprávě. Znamená to, že zpomalila zpřísňování měnové politiky, protože na posledních dvou zasedáním úroky zvýšila vždy o půl procentního bodu. Guvernér centrální banky nicméně uvedl, že na debatu o snižování úrokových sazeb je ještě příliš brzy. Banka se snaží zmírnit inflaci, aniž by zadusila hospodářský růst.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská ekonomika kvůli inflaci a globálnímu zpomalení nečekaně klesla

15.11.2022 Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí ve srovnání s předchozím kvartálem nečekaně klesla o 0,3 procenta. Na vině je vysoká inflace, která brzdí spotřebu, slabý jen a zpomalení globální ekonomiky. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedla japonská vláda. V přepočtu na celý rok ekonomika klesla o 1,2 procenta. Je to první pokles ekonomiky za čtyři kvartály.
img

Prognózy Capital Economics pro zlato a stříbro na rok 2023

04.11.2022 Poslední prognóza Capital Economics uvádí, že ačkoli ceny zlata v reakci na jestřábí postoj předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella klesly, příští rok porostou.
img

Rostoucí dolar drtí světové kupce ropy

24.10.2022 Snížení světového ropného benchmarku ze 128 dolarů za barel je spojeno s růstem dolaru o 15 %. Toto snížení znamená, že ceny pohonných hmot jsou stále důležitým faktorem, který zvyšuje životní náklady.
img

Libra ztratila sebevědomí

19.09.2022 Trhy se bojí stagflace, ale jestli někde je, tak je to Británie. Právě kombinace vysokých cen a extrémně pomalého a s největší pravděpodobností negativního růstu HDP může za propad GBP/USD na 37leté dno. Nemusíte svádět všechny výkyvy na silný americký dolar. V polovině září se libra propadla nejen vůči němu, ale po zveřejnění statistik maloobchodních tržeb i vůči euru.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Inflace v Británii poprvé po téměř roce klesla, na 9,9 procenta

14.09.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Británii se v srpnu snížilo na 9,9 procenta ze 40letého maxima 10,1 procenta v červenci. Inflace klesla poprvé od září 2021 a je nižší, než čekali analytici. Pokles inflace způsobily nižší ceny pohonných hmot. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Růst spotřebitelských cen v Číně v srpnu překvapivě zpomalil na 2,5 procenta

09.09.2022 Spotřebitelské ceny v Číně se v srpnu meziročně zvýšily o 2,5 procenta. Jejich růst tak zpomalil z 2,7 procenta v červenci, oznámil dnes čínský statistický úřad. Pokles meziroční míry inflace je překvapením pro analytiky, kteří její srpnovou hodnotu odhadovali v průměru na 2,8 procenta. Meziroční růst výrobních cen navíc zpomalil na 2,3 procenta z červencových 4,2 procenta. Dostal se tak na nejnižší úroveň za rok a půl. Za jeho zpomalením stály nižší ceny energií a surovin.
C:\fakepath\trader-05092022-31-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy po rozhodnutí OPEC+ rostou

05.09.2022 Ceny ropy dnes výrazně rostou, protože skupina OPEC+ se dohodla na malém snížení těžby, aby podpořila ceny ropy. Kolem 17:40 SELČ cena severomořské ropy Brent rostla o 2,7 procenta na 95,53 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražovala o 0,6 procenta na 89,09 dolaru za barel.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika letos podle vlády klesne mírněji, než se předpokládalo

17.08.2022 Ruské ministerstvo hospodářství zlepšilo odhad letošního vývoje ruské ekonomiky. Nové prognózy, ke kterým získala přístup agentura Reuters, předpokládají, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o 4,2 procenta. Před třemi měsíci přitom ministerstvo předpovídalo, že HDP se letos propadne o 7,8 procenta.
C:\fakepath\eurusd-17082022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 17.8.2022

17.08.2022 Americké akcie včera převážně posilovaly, velkou měrou k tomu přispěly výsledkové zprávy maloobchodních společností Walmart a Home Depot. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si včera připsal 0,71 procenta a uzavřel na 34.152,01 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,19 procenta na 4305,20 bodu, zatímco index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 0,19 procenta na 13.102,55 bodu.
C:\fakepath\trader-16082022-28-zm.jpg

Forex: Euro navzdory obavám o ekonomiku eurozóny mírně posiluje vůči dolaru

16.08.2022 Euro dnes mírně posiluje vůči americkému dolaru, a to navzdory obavám o ekonomiku eurozóny. Kolem 18:30 SELČ si jednotná evropská měna připisovala zhruba desetinu procenta na 1,0170 EUR/USD. Americkou měnu nicméně nadále podporuje očekávání, že ekonomika Spojených států si povede lépe než jiné ekonomiky a že americká centrální banka (Fed) bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

CNBC: Ekonomové se rozcházejí v názoru na dlouhodobý vývoj ruské ekonomiky

16.08.2022 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla, ekonomové se ale rozcházejí v názoru, zda Rusko dokáže dlouhodobě čelit náporu mezinárodních sankcí, upozornil zpravodajský server CNBC. Druhé čtvrtletí bylo prvním celým čtvrtletím, kdy se do vývoje ekonomiky už plně promítl dopad invaze ruských vojsk na Ukrajinu.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

Čína po slabých statických údajích za červenec nečekaně snížila úroky

15.08.2022 Čínská centrální banka dnes překvapivě snížila některé důležité úrokové sazby, aby oživila poptávku, protože nejnovější statistické údaje ukázaly, že ekonomika v červenci překvapivě zpomalila. Aktivitu v továrnách a maloobchodě utlumila politika nulové tolerance nemoci covid-19 a realitní krize, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\london6.jpg

Vysoká inflace zvýšila platbu úroků z britského státního dluhu na rekord

21.07.2022 Zrychlení růstu spotřebitelských cen způsobilo, že úroky z britského vládního dluhu vystoupily v červnu na rekord. Vláda minulý měsíc zaplatila na úrocích 19,4 miliardy liber (559,1 miliardy Kč), což je více než dvojnásobek předchozího rekordu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Růst čínského exportu v červnu překvapivě zrychlil

13.07.2022 Meziroční růst čínského exportu v červnu zrychlil na 17,9 procenta z 16,9 procenta v předchozím měsíci. Oznámil to dnes čínský celní úřad. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali zpomalení růstu exportu, a to na 12 procent. Růst čínského importu nicméně zpomalil, což spolu se zhoršujícími se globálními hospodářskými podmínkami vyvolává obavy ohledně dalšího vývoje čínské ekonomiky.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka nečekaně zvýšila základní úrok na 7,75 procenta

28.06.2022 Maďarská centrální banka dnes šokovala finanční trhy razantním zvýšením základní úrokové sazby. Zvýšila ji o 1,85 procentního bodu na 7,75 procenta, Maďarsko tak nyní má nejvyšší základní sazbu v Evropské unii. Většina ekonomů podle průzkumu agentury Reuters očekávala zvýšení sazby o půl procentního bodu.
img

Malé změny na trhu se zlatem kvůli silné zprávě o zaměstnanosti v USA

06.06.2022 Přestože zlato zůstává pod tlakem, cena se stále drží nad 1850 dolary. To nasvědčuje tomu, že trhu se daří relativně dobře uprostřed nedávných silných údajů o zaměstnanosti v USA.
img

🔽 US500 se stahuje před daty NFP

03.06.2022 Zpráva NFP za květen bude zveřejněna dnes ve 14:30. Je vysoce nepravděpodobné, že by tato zpráva sama o sobě změnila výhled na politiku Fedu v nadcházejících měsících. Masivní pokles zaměstnanosti by samozřejmě mohl Fed odradit od zvyšování sazeb, ale pravděpodobnost negativního výsledku je nízká. Objevily se určité náznaky, že údaje o zaměstnanosti mohou být slabší, než se očekávalo, ale pozornost se pravděpodobně zaměří na údaje o růstu mezd. Pokud by se dynamika růstu mezd obrátila, Fed by mohl znovu zvážit zvýšení sazeb o 25 bazických bodů namísto zvýšení sazeb o 50 bazických bodů. Co očekávat od dnešní zprávy?
C:\fakepath\trader-16052022-36-zm.jpg

Přebytek běžného účtu Ruska do dubna vystoupil na maximum od roku 1994

16.05.2022 Přebytek bilance běžného účtu Ruska za první čtyři měsíce letošního roku vystoupil na 95,8 miliardy USD (2,3 bilionu Kč). To je maximum nejméně od roku 1994 a znamená to prudký růst ve srovnání se stejným obdobím loni, kdy přebytek činil 27,5 miliardy USD. Přispěl k tomu prudký růst cen ropy a zemního plynu a naopak pokles dovozu vlivem sankcí uvalených na Rusko za invazi na Ukrajinu. S odkazem na data ruské centrální banky to dnes uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\trader-13052022-29-zm.jpg

Spotřebitelská důvěra v USA klesla na nejnižší úroveň za téměř 11 let

13.05.2022 Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech se začátkem května kvůli přetrvávajícím obavám z inflace propadla na nejnižší úroveň za téměř 11 let. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu Michiganské univerzity. Spotřebitelské výdaje nicméně podporují příznivé podmínky na trhu práce a rozsáhlé úspory, což by mělo zajistit pokračování růstu americké ekonomiky, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-06052022-22-zm.jpg

Evropské akcie zažily kvůli obavám z vyšších úroků nejhorší týden za dva měsíce

06.05.2022 Evropské akcie za sebou mají nejhorší týden za dva měsíce, panevropský index STOXX Europe 600 odepsal 4,5 procenta. Na akciové trhy nyní působí zejména vyhlídky na další růst úrokových sazeb v důsledku vysoké inflace.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ceny ropy se zvyšují, Evropská komise navrhla zákaz dovozu ruské ropy do EU

04.05.2022 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, k růstu přispěly zprávy, že Evropská komise (EK) navrhla do konce letošního roku úplně zakázat dovoz ruské ropy do Evropské unie. Cena severomořské ropy Brent krátce před 11:00 SELČ vykazovala nárůst o 3,7 procenta zhruba na 108,80 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 3,8 procenta a prodávala se přibližně za 106,30 dolaru za barel.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka překvapivě snížila základní úrokovou sazbu na 17 procent

08.04.2022 Ruská centrální banka dnes překvapivě snížila svou základní úrokovou sazbu o tři procentní body na 17 procent. Nová sazba bude platit od pondělí. Na konci února banka v důsledku prvních sankcí po vstupu ruských vojsk na Ukrajinu sazbu více než zdvojnásobila na 20 procent.
img

Tlak zlata, inflace a sazeb

14.03.2022 Ceny zlata zůstávají pod tlakem ze strany prodávajících a jen těžko reagují na slabý spotřebitelský sentiment a rostoucí inflační očekávání.
C:\fakepath\USA.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA se v lednu prohloubil o 9,4 pct. na rekord

08.03.2022 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v lednu prohloubil na rekordních 89,7 miliardy USD (2,1 bilionu Kč) ze zpřesněné prosincové hodnoty 82 miliard USD. Dovoz se zvýšil, vývoz ale klesl. Dnešní zpráva amerického ministerstva obchodu naznačuje, že zahraniční obchod zůstane v prvním čtvrtletí brzdou ekonomického růstu.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny pšenice, hliníku či niklu se kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu zvyšují

25.02.2022 Ceny některých kovů, zemědělských výrobků a surovin se zvyšují a ocitají se na úrovních, kde ještě nikdy nebyly. Na vině je ozbrojený konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Obě země jsou totiž důležité pro světový trh s pšenicí, slunečnicovým olejem, hliníkem, titanem či niklem, a ty reagují na ruskou invazi na Ukrajinu.
img

Zlato se může koncem roku vrátit na cenu 1 600 USD

22.02.2022 Ceny zlata se obchodují poblíž úrovní, které jsou od června nejvyšší, tj. těsně pod 1 900 USD za unci. Podle výzkumné společnosti ale dá geopolitická nejistota v určitém okamžiku přednost medvědím fundamentům.
img

Inflace v USA vzrostla v lednu o 7,5 %. Jaká bude reakce Fedu?

11.02.2022 Americké ministerstvo práce ve čtvrtek uvedlo, že ve srovnání s předchozím rokem index spotřebitelských cen (CPI) za leden vzrostl o 7,5 %. Jedná se tak o nejvyšší údaj od února 1982. Příčinou nárůstu je zejména zvýšení cen potravin, energií a nákladů na bydlení. Jádrová inflace rostla nejrychleji od srpna 1982. Za leden vzrostla o 6 %.
img

Zlato má problém udržet se nad 1 800 USD

02.02.2022 Zdá se, že zlato má problém udržet se nad hranicí 1 800 USD. Jedním z hlavních důvodů je průměrný výsledek lednové produkce v USA.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Akcie v Asii díky snížení úroků v Číně zpevnily, v Evropě klesají

20.01.2022 Akcie v Hongkongu dnes výrazně zpevnily, zaznamenaly nejvýraznější vzestup za posledního půl roku. Přispěla k tomu čínská centrální banka, která už druhý měsíc po sobě snížila základní úrokovou sazbu. Díky tomu zpevnily akcie i na dalších burzách v regionu. Evropské trhy ale na příznivý vývoj v Asii nenavázaly. Investoři se totiž obávají, že v západním světě půjdou úrokové sazby v rychlém sledu nahoru.
C:\fakepath\Cina.jpg

Čína snížila základní úrok na 3,7 procenta, chce podpořit ekonomiku

20.01.2022 Čínská centrální banka podruhé za poslední měsíc snížila základní úrokovou sazbu, aby podpořila ekonomiku. Banka na svém dnešním zasedání rozhodla, že základní roční úvěrová sazba klesne o 0,1 bodu na 3,7 procenta. Poprvé za téměř dva roky snížila i pětiletou úvěrovou sazbu, od které se odvíjí zejména úročení hypoték. Tuto sazbu snížila o 0,05 bodu na 4,6 procenta. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.
img

Navzdory vysokým inflačním tlakům v roce 2022 zlato nenabírá na síle

17.01.2022 Trh se zlatem nenabírá na síle, ačkoli američtí spotřebitelé očekávají po celý rok 2022 zvýšené inflační tlaky. Informoval o tom průzkum University of Michigan z minulého týdne.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika se v listopadu dostala nad úroveň před pandemií

14.01.2022 Britská ekonomika v listopadu poprvé překonala úroveň z doby před začátkem pandemie nemoci covid-19. Hrubý domácí produkt (HDP) se v listopadu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 0,9 procenta, což je více, než čekali analytici. Byl zároveň o 0,7 procenta vyšší než v únoru 2020. Oznámil to dnes britský statistický úřad (ONS).
img

Dlouhé pozice. GBPUSD, denní graf 7. Globální akciový trh roste díky očekávání bezprecedentní americké inflace

10.01.2022 Očekává se brzké zvýšení úrokových sazeb ze strany Fedu a ještě větší nárůst americké inflace. Akciový trh v pondělí vykazuje extrémně opatrný růst.
img

Libra zariskovala

10.01.2022 Britská libra dokázala těžit z vánočních a novoročních rally na amerických trzích. Ve spojení s očekáváním zvýšení REPO sazby v únoru, nafouknutými spekulativními krátkými pozicemi na libře a nejhorším dnem amerického dolaru za 6 týdnů po zveřejnění neuspokojivých statistik zaměstnanosti v USA za prosinec, umožnilo býkům GBPUSD vrátit kotace páru do oblasti 2měsíčních maxim.
img

Jaké prognózy máme pro inflaci a ceny zlata?

16.12.2021 Ceny zlata se v globálním měřítku zatím příliš nezměnily, protože Fed dál omezuje nákupy dluhopisů a hovoří o trojnásobném zvýšení sazeb v příštím roce.
img

Nejde jen o inflaci

14.12.2021 Rozhodujícími faktory, které ovlivňují ceny drahých kovů, budou v příštím roce úrokové sazby a reálné výnosy dluhopisů. Nebudou ale jedinou věcí, které analytici trhu věnují pozornost.
img

Kam Fed dostane zlato – na 1 600 USD, nebo na 2 000 USD?

14.12.2021 Trh se zlatem čeká na rozhodnutí amerického Fedu o úrokových sazbách. Krátkodobé i dlouhodobé vyhlídky zlatých cihel momentálně závisí na plánech regulátora.
img

Bank of Canada zvýší sazby společně s americkým Fedem

09.12.2021 Bank of Canada ponechala úrokové sazby beze změny, ale uvedla, že do poloviny roku 2022 plánuje svou politiku změnit. Nemohla tak učinit dříve, protože ekonomika se v rámci současného měnového systému stále zlepšuje.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejská centrální banka letos podruhé zvýšila úrokovou sazbu

25.11.2021 Jihokorejská centrální banka dnes zvýšila základní úrokovou sazbu, a to o čtvrt procentního bodu na jedno procento. Reagovala tím na obavy z rostoucí inflace a zadlužení domácností. Banka letos úrok zvýšila už podruhé, ekonomové její dnešní krok očekávali. V Jižní Koreji tak skončila éra téměř nulových úrokových sazeb, informuje agentura AP.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecká centrální banka navzdory vysoké inflaci a slabé měně opět snížila úroky

18.11.2021 Turecká centrální banka navzdory vysoké inflaci a poklesu kurzu domácí měny pokračuje v uvolňování měnové politiky. Na dnešním zasedání se rozhodla snížit svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 15 procent. Centrální banka zahájila snižování úroků v září, kdy základní sazba činila 19 procent. Vyhověla tím tlaku ze strany tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který doufá, že nižší náklady na úvěry podpoří tureckou ekonomiku.
C:\fakepath\Saudska Arabie.jpg

Ekonomika Saúdské Arábie díky ropě rostla nejrychleji od roku 2012

09.11.2021 Ekonomika Saúdské Arábie vzrostla ve třetím čtvrtletí ve srovnání se stejným obdobím loni o 6,8 procenta. Tempo růstu bylo nejrychlejší od roku 2012. Největší světový vývozce ropy těžil hlavně z oživení globální poptávky po energiích. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil saúdskoarabský statistický úřad.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Reuters: Očekávání dalšího růstu úroků ve střední Evropě zůstává vysoké

31.10.2021 Očekávání dalšího růstu úrokových sazeb ve střední Evropě zůstává vysoké. Poslední statistické údaje o růstu inflace v Polsku a zpomalení ekonomického růstu v České republice jen málo ovlivnily trhy, které v tomto regionu očekávají výrazné zpřísňování úrokových sazeb ještě do konce letošního roku. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\o-24092021-lv.gif

Celosvětová produkce ocele v srpnu poprvé po roce klesla

24.09.2021 Celosvětová výroba ocele v srpnu klesla meziročně o 1,4 procenta na 156,8 milionu tun. Zaznamenala tak první pokles za více než rok a v poklesu zřejmě bude pokračovat i v příštích měsících, protože úředníci v Číně se snaží omezit znečištění. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnilo Světové sdružení ocele (WSA).
C:\fakepath\Ropa-7.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje, náladu na trhu zhoršují obavy z šíření koronaviru

26.08.2021 Ceny ropy dnes klesají, poprvé tento týden. Náladu trhu zhoršují obavy z šíření koronaviru. Mexiko po havárii na ropné plošině postupně obnovuje těžbu. Trhy vyhlížejí páteční setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole.
C:\fakepath\s-30072021-lv.gif

Švédské hospodářství se již podle ekonomů plně zotavilo z dopadů pandemie

29.07.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Švédska se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o deset procent. Oznámil to dnes švédský statistický úřad. Podle ekonomů se tak švédské hospodářství plně zotavilo z negativních dopadů koronavirové krize a dostalo se nad úroveň z období před jejím příchodem, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\eurusd-29042021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 29.4.2021

29.04.2021 Americké akcie včera oslabily poté, co americká centrální banka (Fed) ponechala měnovou politiku beze změny. Banka připustila, že ekonomika Spojených států nabírá na síle, zároveň však upozornila, že přetrvávají negativní hospodářské dopady pandemie covidu-19.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonský vývoz v březnu rostl nejrychleji za více než tři roky

19.04.2021 Japonský vývoz se v březnu meziročně zvýšil o 16,1 procenta po únorovém poklesu o 4,5 procenta. Zaznamenal tak nejprudší nárůst od listopadu 2017. Vyplývá to z dnešních údajů japonského ministerstva financí.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

V Německu se v listopadu zvýšila průmyslová výroba i export

08.01.2021 Průmyslová výroba i export se v listopadu v Německu zvýšily, oznámil dnes místní statistický úřad. Jde tak o další známku toho, že za růstem největší evropské ekonomiky byl ve čtvrtém čtvrtletí zejména zpracovatelský sektor, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně v prosinci překonala odhady

16.12.2020 Podnikatelská aktivita v eurozóně v prosinci mírně klesla, ale významně překonala odhady. Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost IHS Markit. Druhá vlna koronaviru a opětovné uzavření ekonomiky tak mělo menší dopad než na jaře.
C:\fakepath\cina2.jpg

Výroba továren v Číně v listopadu rostla nejrychleji za 20 měsíců

15.12.2020 Produkce čínských továren v listopadu rostla nejprudším tempem za 20 měsíců, protože poptávku podpořilo oživení spotřebitelských výdajů a postupné uvolňování opatření proti koronaviru u významných obchodních partnerů. Čínský statistický úřad dnes oznámil, že průmyslová výroba se v listopadu meziročně zvýšila o sedm procent po nárůstu o 6,9 procenta v předchozím měsíci.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonský HDP ve 3. čtvrtletí rostl rychleji, než se předpokládalo

08.12.2020 Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí podle zpřesněných údajů rostla výrazněji, než se původně předpokládalo. Japonská vláda dnes oznámila, že hrubý domácí produkt (HDP) se v přepočtu na celý rok zvýšil o 22,9 procenta. Země se tak dál zotavuje z dopadů koronavirové krize. Předběžná zpráva z poloviny listopadu růst HDP odhadovala na 21,4 procenta.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Průmyslová výroba v Číně překonala odhady, zrychlil i růst tržeb

16.11.2020 Průmyslová výroba v Číně v říjnu překonala odhady - meziročně vzrostla o 6,9 procenta. S odkazem na čínský statistický úřad o tom informovala agentura Reuters. Nejrychleji v letošním roce stouply v Číně i maloobchodní tržby, které přidaly 4,3 procenta, zaostaly ale za očekáváním. Druhá největší světová ekonomika nabírá po koronavirovém propadu nové obrátky.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejská ekonomika se ve třetím čtvrtletí vrátila k růstu

27.10.2020 Jihokorejská ekonomika se ve třetím čtvrtletí vrátila po nejprudším propadu za více než deset let k růstu. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle sezonně upravených údajů zvýšil ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 1,9 procenta, a vzrostl tak nejrychlejším tempem od prvního čtvrtletí roku 2010. Uvedla to dnes jihokorejská centrální banka. Hospodářství podle agentury Reuters pomohla vládní podpůrná opatření a uvolňování protikoronavirových omezení ze strany obchodních partnerů této čtvrté největší asijské ekonomiky.
C:\fakepath\kafe-21092020-lv.gif

Cena kávy arabica zažila nejvyšší týdenní propad za 22 let

21.09.2020 Cena termínovaného kontraktu na kávu arabica v New Yorku se minulý týden propadla o 14 procent. Zaznamenala tak nejvyšší týdenní pokles od roku 1998. Na trhu je nyní nadbytek kávových zrn, upozornila agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonský vývoz v srpnu pokračoval ve výrazném poklesu

16.09.2020 Japonský export se v srpnu meziročně snížil o 14,8 procenta. Již šestý měsíc za sebou tak vykázal dvouciferný propad, protože koronavirová krize těžce zasáhla globální poptávku. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo japonské ministerstvo financí.
C:\fakepath\Ropa1.jpeg

Komodity: Ropa zlevňuje, zůstává však blízko pětiměsíčního maxima

21.08.2020 Ceny ropy se dnes snižují. Zůstávají však nedaleko pětiměsíčního maxima, protože uvolňování opatření proti šíření koronaviru přispívá k postupnému oživování poptávky, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Švédsko.jpg

Švédská ekonomika ve druhém čtvrtletí rekordně klesla

05.08.2020 Švédská ekonomika ve druhém čtvrtletí kvůli dopadům nového koronaviru klesla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o rekordních 8,6 procenta. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil švédský statistický úřad. Země si však vedla lépe než většina ostatních zemí v Evropě. Meziročně se hrubý domácí produkt (HDP) propadl o 8,2 procenta.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejská ekonomika se ve druhém čtvrtletí propadla do recese

23.07.2020 Jihokorejská ekonomika se ve druhém čtvrtletí propadla do recese. Epidemie nemoci covid-19 totiž vedla k prudkému snížení vývozu, zatímco nařízení o dodržování minimálních odstupů mezi zaměstnanci paralyzovalo výrobu v továrnách. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle sezonně upravených údajů snížil ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 3,3 procenta, což byl nejhlubší pokles od prvního čtvrtletí 1998, uvedla dnes centrální banka.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Británie si za minulé čtvrtletí půjčila 128 miliard liber

21.07.2020 Britská vláda si za duben až červen, což je v Británii první čtvrtletí finančního roku, půjčila rekordních 127,9 miliardy liber (3,8 bilionu Kč). To je více než dvojnásobek částky, kterou si půjčila za celý uplynulý finanční rok. V období duben až červen ekonomiku nejvíce zasáhla pandemie nemoci covid-19 a v platnosti byla nejpřísnější omezující opatření, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\čína.jpg

Čínský export a import se v červnu překvapivě zvýšily

14.07.2020 Objem vývozu z Číny se v červnu proti stejnému období loňského roku překvapivě zvýšil o půl procenta, podpořilo ho uvolňování opatření proti šíření koronaviru v zahraničí. Dovoz pak vzrostl o 2,7 procenta, a zaznamenal tak první meziroční nárůst v letošním roce. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský celní úřad. Analytici v anketě agentury Reuters přitom očekávali pokles - u exportu o 1,5 procenta, u dovozu o deset procent.
C:\fakepath\akcie-eu.jpeg

Evropské akcie zažily nejprudší čtvrtletní nárůst od roku 2015

30.06.2020 Panevropský akciový index STOXX 600 se během druhého kvartálu zvýšil o 12,6 procenta. Evropské akcie tak zažily nejprudší čtvrtletní nárůst od roku 2015. Těžily z rozsáhlých stimulačních opatření, nadějí na vakcínu proti nemoci covid-19 a relativně nízkého počtu případů nákazy koronavirem v Evropě. Od začátku roku nicméně index STOXX 600 ztrácí 13,6 procenta, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Aktivita čínského průmyslu roste, pandemie ale dál brání vývozu

30.06.2020 Aktivita čínského průmyslu díky rušení protinákazových opatření a vládním investicím v červnu zrychlila. S odkazem na příslušný index aktivity o tom dnes informovala agentura Reuters. Pandemie způsobená šířením nového koronaviru ale dál poškozuje vývoz, a ohrožuje tak hospodářské oživení.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Růst ruské ekonomiky v 1. čtvrtletí zpomalil na 1,6 procenta

20.05.2020 Hrubý domácí produkt Ruska v prvním čtvrtletí vzrostl o 1,6 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo z 2,1 procenta v posledních třech měsících loňského roku. Vyplývá to z předběžných údajů, které včera zveřejnil ruský statistický úřad. Ve druhém čtvrtletí by ruská ekonomika měla klesnout kvůli omezením zavedeným s cílem zabránit šíření nemoci covid-19.
C:\fakepath\Švédsko.jpg

Švédsko nepocítí ekonomické výhody volnějšího přístupu k pandemii

10.05.2020 Švédsko zřejmě čeká podobný propad ekonomiky jako ostatní evropské země i přesto, že se Stockholm rozhodl nezavádět kvůli koronaviru přísná restriktivní omezení obchodu a pohybu obyvatel. Podle listu The Financial Times to vyplývá z odhadů Evropské komise i švédské centrální banky. Švédská vláda se dnes také omluvila za selhání při péči o seniory v domovech s pečovatelskou službou, které pandemie v zemi silně zasáhla.
C:\fakepath\top-28042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.04.2020 1) Ropa dnes na světových trzích obnovila silný cenový pokles, zejména americká West Texas Intermediate, která odepisuje asi 20 %. Vliv má i nadále nedostatek skladovacích kapacit zejména ve Spojených státech, nově se ale podle analytiků přidávají obavy, že poptávka po ropě se po skončení pandemie způsobené koronavirem bude zvyšovat jen pomalu.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Maloobchodní tržby v Británii klesly o rekordních 5,1 procenta

24.04.2020 Maloobchodní tržby v Británii klesly v březnu proti minulému měsíci o rekordních 5,1 procenta. Ani vyšší zájem o potraviny nevykompenzoval propad prodeje oblečení a dalších druhů zboží způsobený protikoronavirovými opatřeními. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad (ONS).
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

Pesimistické odhady nezaměstnanosti zaznívají hlavně z USA

09.04.2020 Mezinárodní organizace práce (ILO) už v polovině března varovala, že epidemie a s ní spojená globální ekonomická krize by mohla na celém světě vést k zániku až 25 milionů pracovních míst. Pro srovnání - globální finanční krize z let 2008 až 2009 zvýšila počet nezaměstnaných zhruba o 22 milionů. Ve své zatím poslední zprávě sice neuvedla přesný odhad, ale napsala, že to bude "podstatně více". Na počátku tohoto roku bylo bez práce po celém světě 190 milionů lidí.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

USA se obávají rekordní nezaměstnanosti, větší než za velké krize

02.04.2020 Zatímco v únoru například klesla míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie na dosavadní minimum 6,5 procenta, odhady a údaje za březen a další období už kvůli šíření nového koronaviru předpokládají růst nezaměstnanosti po celém světě. Podle americké centrální banky (Fed) by například ve Spojených státech mohlo šíření koronaviru vést k zániku 47 milionů pracovních míst, Španělsko už za březen eviduje přes 300.000 nových nezaměstnaných.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Nedávno ekonomové čekali pokles růstu, nyní předpovídají propady

26.03.2020 Zatímco ještě začátkem tohoto měsíce všechny instituce, jako je Mezinárodní měnový fond (MMF) nebo Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), předpovídali pokles růstu celosvětového hrubého domácího produktu (HDP) i jednotlivých ekonomik, teď už prognózy hovoří o propadech a podle většiny odhadů bude ekonomika zasažena mnohem hůře, než tomu bylo za hospodářské krize v letech 2007 až 2009. OECD sice nepředpokládá celosvětovou recesi, všeobecně se ale čeká nulový či záporný růst v mnoha ekonomikách světa i skupinách ekonomik.
img

Čína bude mít nejslabší růst od 70. Let. Zdá se, že to ale zvládla.

20.03.2020 Podle odhadu analytiků se zřejmě sníží vývoj hrubého domácího produktu Číny nejen za první čtvrtletí, ale i za celý letošní rok. Kvůli nemoci COVID-19 bude výkon druhé největší ekonomiky světa dle předpokladu nejhorší od konce takzvané kulturní revoluce v roce 1976.
C:\fakepath\cina-19032020-lv.jpg

Analytici: Čína kvůli koronaviru vykáže nejslabší růst od 70. let

19.03.2020 Analytici výrazně snížili odhady vývoje hrubého domácího produktu (HDP) Číny za první čtvrtletí i za celý letošní rok. Nyní čekají, že kvůli nemoci COVID-19 bude výkon druhé největší ekonomiky světa nejhorší od konce takzvané kulturní revoluce v roce 1976. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\\fakepath\\Cina.jpg

Aktivita čínských továren v únoru rekordně klesla

01.03.2020 Aktivita čínských továren v únoru rekordně klesla. Může za to epidemie onemocnění novým typem koronaviru. Index nákupních manažerů (PMI), který je považován za barometr zdraví firem ve zpracovatelském sektoru, se v únoru propadl na rekordní minimum 35,7 bodu z lednových 50 bodů. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil čínský statistický úřad.
Související klíčová slova: Zpomalení čínské ekonomiky | Zpravodajský server | DuckerFrontier | WSA | Výnosy dluhopisů | Míra inflace v USA | Dlouhé pozice | Nákupy zlata centrálními bankami | Války | Vývoj | TD Securities | Australská centrální banka | Panevropský index | Globální růst | Prestige Economics | Klíčové problémy | High Frequency Economics | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Pokračování růstu | Standard & Poor's | Hurikán | Cena severomořské ropy | Švédská ekonomika | Výkyvy | Itálie | Stoxx | Institut IHS | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Texas | Káva Arabica | Jihokorejská centrální banka | Očekávání | Jüan | Evropské centrální banky | Nikl | Předpověď ceny | EUR/JPY | Alternativní investice | Londýnské burzy | Pesimistické odhady | Stimulační balíček | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Skupina G7 | Oživení ekonomiky | Investice | Britská centrální banka | Potenciál | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Index aktivity | Tempo ekonomického růstu | Dění na světových burzách | Konec eura | Miliony dolarů | Další zdroje příjmů | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Obchodní pravidla | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Experti | Rekord | Raiffeisenbank | Zdroje příjmů | Člen bankovní rady ČNB | Moody's Investors Service | Cena termínovaného kontraktu | Největší světová ekonomika | Společnost Apple | IHS | Uvolňování měnové politiky | Impuls | EUR/USD | Index ekonomické nálady | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Petromatrix | Obchodování na burzách | Ekonomika Saúdské Arábie | CSI 300 | Marc Schattenberg | Cena pšenice | Druhá největší ekonomika | Americké podniky | Výnos | Brent | Soukromá spotřeba | Asijské akcie | Delta | USMCA | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Import | Varianta koronaviru | Poptávka po zlatě | Euronext | Návratnost investic | Exchange | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Cena Brentu | Kontrakty | Strach | Posílení | Propad cen | Údaje o hrubém domácím produktu | Investiční výhled | Platební neschopnosti | JPY | Metaverse | NFP | Růst hrubého domácího produktu | Cena kávy robusta | EURUSD | Znehodnocení | Observatory of Economic Complexity | Kontrakce | Peníze | Ukazatel | Výrobní sektor | Unie | Americká lehká ropa WTI | Hlavní centrální banky | Situace na světovém trhu | Prognóza | FTSE 100 | Seema Shahová | Investovat | NFP report | Čínský celní úřad | Naeem Brokerage | Barel ropy | BlueBay | Palladium | Globální hospodářský růst | Ropa WTI | Sklady v Brazílii | Měnová krize | Nezaměstnanost v březnu | CIBC | Oslabení jüanu | Brexit | ZEW index | Trh se šperky | Dolar dnes | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | Pesimismus | Americké ekonomiky | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Erkanová | Cestování | Odliv kapitálu | Vývoj ceny palladia | USD | Export | Pražírny | Banka Goldman Sachs | Macquarie | Deficit zahraničního obchodu | Douglas | Ruská společnost | Onemocnění COVID-19 | Na burze | Nová prognóza | Šok | Riziková averze | Hongkong | Ekonom společnosti | Ekonomická aktivita | Hospodářské problémy | Maďarsko | Pokles kurzu | Měnový fond | Akciové burzy | Úroková sazba | Růst výrobních cen | Roční růst | Cenové tlaky | Snižování úroků | Janet Yellenová | CBO | Širší index S&P 500 | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Covid | Burzovní průvodce | Panevropský akciový index | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Odchod z Evropské unie | Dovoz | Dovozní cla | Šíření nemoci | Skupina OPEC+ | Výzkumy | Důvěra investorů | Odhad cen | Nikkei | Růst cen ropy | Gigant Gazprom | Stratégové | Výrobní ceny | Čínské úřady | Britský statistický úřad | Případné sankce | Komoditní | Nejsilnější růst | Evropské trhy | Kurz jüanu | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Nigérie | Průmyslová výroba v Německu | CIMB Group Holdings | Největší firmy | Dostatek hotovosti | Tempo růstu průmyslové výroby | Oldřich Dědek | Turecký statistický úřad | Frankfurtský DAX | Steven Mnuchin | Akciové indexy | Čínští výrobci | Investoři | Aberdeen Asset Management | Pomoc ekonomice | Investing.com | Obchodní deník | Portfolio | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Situace kolem koronaviru | Evropská měna | Firemní zisky | Média | Vyšší úrokové sazby | Údaje o obchodu | Obchodní napětí | Borsa Istanbul | Euro Stoxx 50 | Jádrový index | Dovoz ropy | Bez rizika | Zisk | Statistický úřad Eurostat | Míra inflace v Rusku | Odklon dopravy | Zpřísňování měnové politiky | Rekordní minima | Globální akciové trhy | ONS | Index šanghajské burzy | Automobilky | Jak investovat do zlata | Index výroby zpracovatelského průmyslu | Finanční instituce | Ruské ropy | Bank of England | CAC 40 | Alrosa | Vývoj ceny pšenice | WSJ | Tiskové agentury | Prezident | Růst německé ekonomiky | Dopady koronavirové krize | Ropné společnosti | Kapitálové rezervy | Jak se stát lepším investorem | Analýzy | Důvěra francouzských spotřebitelů | Vietnamská ekonomika | Biden | Investiční | Průzkum | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | Vývoz diamantů z Ruska | Hospodářské oživení | IEA | Americká společnost | Norddeutsche Landesbank Girozentrale | Brusel | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Nemovitosti | Aktivita zpracovatelského sektoru | Úrok | US500 | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | Insolvence | Agentura Reuters | Fiskální rok | Růst čínského průmyslu | Andrej Babiš | Spotřebitelský sentiment | Prodej | P/E | Cestovní ruch | Zpráva | Pokles vývozu | Prémie | Představitelé Fedu | Bitcoin | Futures | Huawei | Přebytek bilance běžného účtu | Nový koronavirus | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Hrubý domácí produkt (HDP) | Celoroční výhled | Hospodářské dopady | Larry Hu | Obchodování | Diamantový průmysl | Zasedání Fedu | Automobilka | S&P Global | Financial Times (FT) | Rekordní minimum | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Rozhodnutí ČNB | GBP | Management | INSEE | Ekonomie | ZEW | Ropovod | Zpráva institutu ZEW | XAU/USD | Centrální banky | Japonská vláda | Thomas Pugh | Zpomalení ekonomického růstu | Vývoj měnového páru USD/TRY | Eurostat | Wall Street Journal (WSJ) | Zprávy | Oanda | Ruský rubl | Deflace | Dolary | Akcie v Asii | Růst inflace | Turecká lira | Index STOXX Europe | Alena Schillerová | Německé firmy | Investiční banka | Britský ministr financí | PwC | Offshore | Index Stoxx 600 | Ceny ropy | Příjmy Ruska | Japonské ministerstvo financí | Podpora | Odklon lodní dopravy | Evropské akcie | Silný růst | Světové sdružení ocele (WSA) | Mutace delta | Dnešní data | Celosvětová produkce ocele | Státní těžební společnost | Vyhlídky | Firmy | Zadlužování | Cena ropy brent | Čínské zboží | Míra | Nástroj | Výsledky | Adam Button | West Texas Intermediate | Ekonomické oživení | Index pařížské burzy | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Švédská centrální banka | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Digitální měny | Typ koronaviru | Inflace v Rusku | Bank of America | Opatření proti koronaviru | TIM | Silný dolar | Australský dolar | Projev Jeroma Powella | Cena zlata dnes | Koruna | Capital Markets | Technický pohled | DJIA | Shell | Včerejší obchodování | OPEC+ | Francie | Panevropský index STOXX 600 | Pandemie nemoci COVID-19 | Onemocnění | Objem exportu | Objem | Propad | Zvyšování mezd | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Obavy z recese | Očekávání investorů | Trigger | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Stimulační opatření | Oživení v Číně | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Dovoz z USA | Asie | Aktivita čínských továren | Očekávání analytiků | Světové ceny ropy | Výsledky průzkumu | Regulátor | Vývoz zemního plynu | Průzkumy | Nomura | Hlavní indexy | Převodník měn | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Posílení amerického dolaru | AFP | Studie | Blízký východ | Tempo růstu spotřebitelských cen | Úřad INSEE | Premiér Andrej Babiš | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Plyn | Ropa Brent | Posílení libry | Americké automobilky | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Recep Tayyip Erdogan | LEN | Změny na trhu | Jackson Hole | Tvrdý brexit | Pokles exportu | Abdal Fattáh Sísí | OPEC | Short | Argentinské peso | Ukrajina | Masivní výprodeje | Maďarský forint | Index výrobních cen | Institut Ifo | Egypt | Investice do nemovitostí | Omezení pohybu | Dopady na ekonomiku | Zpráva o inflaci | Deficit rozpočtu | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Zveřejněná data | Růst zlata | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Americký dolar | Trump | Stavebnictví | Devalvace | Vývoz ruských diamantů | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | ForexLive | Reuters analytik | Silnější dolar | Výhled na příští rok | Omezení pohybu kapitálu | Mexiko | Finanční krize | High | Euro dnes | Inflace ve Spojených státech | Index spotřebitelské důvěry | Čínský export a import | GBPUSD | Grafy | Turecká centrální banka | Stříbro | Index pařížské burzy CAC 40 | Švédsko | Spotřebitelské ceny v Číně | Kartel OPEC | CHF | Tým InstaForex | Údaje o inflaci | Instituce | Turecko | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Vlna koronaviru | OECD | Index Nikkei | Úrokové sazby v Číně | Japonská centrální banka | Americké akcie | Napětí na Ukrajině | BBC | Silný cenový pokles | UBS Group | Dopad pandemie | Výroba automobilů | MetaTrader | Běžný účet | Nový výhled | Úspory | Obchodní rozhovory | Výdělky | Sankce uvalené na Rusko | Martin Rasmussen | MetaTrader 4 | Ekonomické ukazatele | Zvýšení úrokových sazeb | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Čínský statistický úřad | Index CSI 300 | ex | Evropská ekonomika | Rosněfť | Rozpočtový deficit | Inflace v Polsku | Royal Dutch Shell | Čínská celní správa | Japonský export | Apple | Nejprudší pokles | Trh | Šíření nemoci COVID-19 | Snížení daní | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Války na Ukrajině | Německý HDP | Index nákupních manažerů | Domácnosti | Přehled o dění na světových burzách | Nová Čína | Index AEX | Fed | Frustrace | Merrill Lynch | Zahraniční obchod | Situace | Index londýnské burzy | Signál na akcie | Korekce | Čínská centrální banka (PBOC) | Poptávka po zlatu | Příliv kapitálu | Rubl | Důvěra spotřebitelů | Spotřebitelská důvěra v USA | Pozornost | Moody's | Kov | Analytici | Money management | Počet pracovních míst | Španělská ekonomika | Největší ekonomika světa | National Australia Bank | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | S&P 500 | Index Standard & Poor's | Jün-nan | Akciové indexy v USA | Automobilový průmysl | Oživení poptávky po ropě | Kanada | Carlos Salazar | Ruské úřady | JDE | Zvýšení mezd | Posílení dolaru | Volatility | Zemní plyn | Růst spotřebitelských cen | Firemní investice | ProCent | Ministři financí | Náklady na půjčky | Prezident Joe Biden | Koronavirová pandemie | Dílčí index | Snižování úrokových sazeb | Velké banky | Wells Fargo | Budoucí vývoj | Craig Erlam | Dluhopisy a zlato | Zpomalování inflace | Vládní dluhopisy | Nejistota | Stagnace | Míra inflace v Maďarsku | Výroba továren | Růst tržeb | Spotřebitelská inflace | Snížení sazeb | LYNX webinář | Prime | Přímé zahraniční investice | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Akcie technologických společností | Obchodní praktiky | ABN AMRO Bank | Americká centrální banka (Fed) | Bublina na trhu | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | USD/UAH | Vývoj úrokových sazeb | Futures kontrakty | Výpadky | Objem obchodů | Těžební společnost | Podpůrná opatření | Japonsko | Gazprom | Německá centrální banka | Tržby | Akcie v USA | Centrální banka | Riksbank | Životní náklady | Andrew Bailey | Inflace v Británii | Řízení rizika | ILO | Německá vláda | QE | Útok na Ukrajinu | Odhad vývoje HDP | LYNX | Celní úřad | Donald Trump | Eurozóna | Nejnovější údaje | Jádrová inflace | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Centrum | INEGI | Společnosti | Fundamentální faktory | Spotová cena | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Nejvýraznější pokles | Prohlášení | Vývoj inflace | Aktivita v americkém sektoru služeb | Spiro Sovereign Strategy | Prudký růst cen | Pokles dolaru | Golden Gate | Obchodníci | Komodita | Mexická ekonomika | Maloobchodní tržby | Dluhopisy | Zpracovatelský sektor v eurozóně | Reuters | Asijské země | Předseda Evropské komise | Shanghai Composite | Růst HDP | Využití stříbra | Nárůst výnosů | Kompozitní index | Analytika | Londýnské akciové burzy | Výrobní aktivita | ISM | Souhrnný index | Předseda | Kurz liry | Británie | Sazby beze změny | Index nových zakázek | Příkaz | Ekonomiky | Bernie Sanders | Bělorusko | Společnost Walmart | Invaze | Libra | Koronavirová krize | Otevření Číny | Reverzní formace | CFD | Vláda ČR | Vysoké úroky | Dopad na ekonomiku | Evropská unie | Cena akcie | Maloobchodní tržby v Británii | Cena severomořské ropy Brent | Řecko | Platební bilance | Hlavní akciové indexy | Švédská vláda | Obchodní spory | USA | Úroky | Severomořská ropa | Economic | Aktivita v čínském průmyslu | DPA | Cena | Dopad na ekonomiku USA | Investiční banky | WisdomTree | Barclays | Měnové kurzy | ING | Káva | Inflační očekávání | Výhled USA | Ceny akcií | Rozpočet | Měny rozvíjejících se zemí | FTSE | Nejstrmější pokles světové ekonomiky | Dolar | Trh zlata | Čínská ekonomika | MUFG | Setkání centrálních bankéřů | Ceny | Pokles úroků | Prudký pokles | Technologie | Standard Chartered | ČNB | Přenos | Agentura Bloomberg | Pokles | Ceny komodit | Zahraniční investice | Výběr zisků | Margin | Globální inflace | Pandemie covidu | Bilance běžného účtu | Index spotřebitelských cen | Americké společnosti | Hedge | Růst spotřebitelských cen v Číně | Americký trh | Server BBC | Rabobank | Pokles dovozů | Euro vůči dolaru | Výroba ocele | Investování na burze | Ruská státní těžební společnost | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zpomalení globální ekonomiky | Americká ekonomika | Credit Suisse Group | Počet žádostí o podporu | Ruská státní těžební společnost Alrosa | Obchodník | Nové úvěry | COVID-19 | Negativní dopad | Blue chips | Růst mezd | Tempo poklesu | Evropská centrální banka | Index cen | Splátky úroků | Čínská vláda | Růst americké ekonomiky | Daně | Lídři | Investment Management | Pivot | Rizika | ECB | Mezinárodní organizace práce | Pracovní trh | Inflace v Turecku | Pokles indexu | Růst výroby | Česká ekonomika | Dovoz z Číny | Institucionální investoři | Pandemie nemoci | Rekordní růst nezaměstnanosti | Skupina OPEC | Akcie Shell | Kurzy | Pšenice | Fond | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Webináře | Velký růst | Konsensus | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Ekonomické údaje | Index tokijské burzy | VP Bank Group | BNP Paribas | Ceny palladia | Globální ekonomika | Procyklické měny | USD/TRY | Miliardy eur | Vývoj HDP | Potomac Research Group | Indikátor | Situace na trhu práce | Starbucks | Francouzský statistický úřad | Ratingové agentury | Cena zlata | Hedge fondy | HSBC | Pullback | Conseq | Organizace zemí vyvážejících ropu | Produkce ocele | Euro STOXX | Turecký prezident | Hospodářská krize | Růst cen | Vyšší sazby | Moskva | Inflace zpomaluje | Měnová politika | Vysoké inflace | Alokace | Asset management | ERA | Repo sazby | SEC | Ekonomická nálada | Statistici | Financování | Byznys | ČSÚ | Růst čínské ekonomiky | Ekonomka | Ursula von der Leyenová | Finance | Omezení dodávek | Carsten Brzeski | Guvernér | Růst světové ekonomiky | Americká lehká ropa | Turecké liry | Pokles ekonomiky | Počet bankrotů | Oslabení japonského jenu | Globální poptávka | Investiční poradenství | Poptávka | Banka Morgan Stanley | Zvýšení produkce | Capital | FT | Denní pokles | Politické napětí | Investor | Recesia | Průměrná mzda | Mali | Obchodovat | Kurz egyptské libry | Pokles akcií | Hospodářský růst | Bankovní rada České národní banky | Kurz měny | Americké státní dluhopisy | Inflace v Maďarsku | Dluhová krize | WTI | Standard & Poor's 500 | Bod | Počasí | Podmínky na trhu | Bloomberg Economics | RBNZ | Uvolňování opatření proti koronaviru | Reserve Bank of Australia | Vývoz diamantů | Americká měna | Nord Stream | Investiční výdaje | Pokles zásob | Nejslabší růst | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Podnikání | Zahraniční firmy | Cena ropy | Inflace | Problémy | Marže | ROCE | Dna | Německá ekonomika | DAX | Zlato a stříbro | HDP | Předběžné výsledky | Oživení globální poptávky | Mírná korekce | Zkušenosti | Firma | Asset alokace | Signály | Omikron | Nezaměstnanost v Británii | Micron Technology | Státní rozpočty | Odhad cen ropy | Lira | Kevin Flanagan | Komerční banka | IHS Markit | Ropa | Statistiky | Liz Trussová | Ekonomická rizika | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Dluhopisové trhy | Konzervativci | Spolkový statistický úřad | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | Nový typ koronaviru | Michal Stupavský | Deutsche Bank | Kurz | Market | Forexu | Referendum | Obchodní dohody | Strategie nákupu | Unicredit | NatWest Markets | BMO Capital Markets | Hrubý domácí produkt (HDP) Švédska | Restrikce | Zavedení cel | Optimismus | Investiční doporučení | Embargo na dovoz ruské ropy | Hliník | Ceny pšenice | Kurz hřivny | Světová obchodní organizace | Vývoj ceny kávy | Kukuřice | Libanon | Index londýnské akciové burzy | ANZ | Rozvíjející se trhy | Euro | AUD | Server CNBC | Trh se zlatem | Agentura DPA | Úsilí | Počet zaměstnaných | Obavy z šíření koronaviru | Brazilský real | Německý vývoz | Plynárenský gigant | Zpracovatelský průmysl | GoTo | Kypr | Citigroup | Aktivita zpracovatelského sektoru eurozóny | Čínský vývoz | LME | Hospodářství | Hlavní akciové indexy v USA | Stagflace | Čínský export | Investoři do zlata | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Míra nezaměstnanosti v Británii | Moody's Analytics | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Růst ekonomiky | Hospodářský model | Hlavní ekonomka | Ekonom Klaus Wohlrabe | Intermediate | EU | Ekonomická krize | Credit Suisse | Převis | Conseq Investment Management | Samuel Tombs | Inflace v Německu | Koronavirové krize | Vývoz | Japonský vývoz v srpnu | Počty nových případů | Aktivity v eurozóně | Recese | Švýcarský frank | Bank of Canada | Erdogan | Růst globální ekonomiky | James Swanston | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Ministři financí EU | Společnost IHS Markit | Začít investovat | Burzovní indexy | Silný americký dolar | Index francouzských akcií | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Globální finanční krize | Frank | Nejnovější statistické údaje | Nová drachma | Kapitálové výdaje | Intradenní obchodník | Výroby elektromobilů | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Růst cen zlata | Dnešní zpráva | Nákup zlata | Scandinavian Airlines | Vystoupení z EU | Šíření nového typu koronaviru | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Americké indexy | Profesor ekonomie | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ceny potravin | Politická nejistota | Panika na finančních trzích | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Prezident Donald Trump | Rostoucí inflace | Technologický sektor | Opatření proti pádu ekonomiky | Panika | Nákaza koronavirem | Předpovědi | Údaje z Číny | Analytické společnosti | Mince | Investiční stratég | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Rusal | Trend | Shrnutí obchodování | Adidas | Santander Bank Polska | Oslabení | Střední podniky | Míra inflace | Přebytek obchodu | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Snížení úroků v Číně | Náklady na úvěry | Rakouský institut IHS | Ekonomický výhled | Finanční situace | Americká cla | WP | Pokles cen zlata | Schodek | Převody peněz | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Oživení poptávky | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | Pimco | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | BlueBay Asset Management | Guvernér centrální banky | Angola | Průmysl | Investovat do zlata | Lehká ropa WTI | Míra inflace v Turecku | Druhá vlna koronaviru | Napjatá situace | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Investiční omezení | Nejnovější údaje o inflaci | Ministerstvo dopravy | ETF | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Ruské diamanty | Centrální bankéři | Ceny drahých kovů | Omezení dodávek ropy | Ekonomika Spojených států | Akcie aerolinek | Long | Rally | Bankovní rada | Western Union Business Solutions | Jason Tuvey | Pandemie | SARS | Mezinárodní ratingové agentury | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Pokles inflace | FOMC | Piotr Bielski | Ekonomické krize | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | Výprodej | AUDNZD | Problémy v dodavatelských řetězcích | Ceny ropy dnes | Akcie Deutsche Bank | UniCredit Markets & Investment Banking | Business | Investiční společnosti | Indikátory | Nadbytek kávových zrn | Reakce Švédska | Pokles cen | Základní úrok | Index jihokorejských akcií | Růst spotřebitelských cen v Británii | LPR | Čínská centrální banka | Tempo růstu ekonomiky | Cena stříbra | Kurz rublu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Vývoj kurzu | Western Union | Long signál na akcie | Konsolidace | Průmyslový sektor | Long signál | Ole Hansen | Čínské akcie | Producenti ropy | Ministryně financí | Jak začít investovat | Brazílie | Bank of America Merrill Lynch | | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Danske Bank | Výsledek voleb | Westpac | Členské země | Stratég | Prodeje automobilů | Ekonomika eurozóny | Vývoj ceny hliníku | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Short pozice | Výzkumná společnost | Bývalý ministr financí | Tokai Tokyo | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Růst úrokových sazeb | Negativní hospodářské dopady | Politika | Čínský jüan | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | SAS | Jak investovat | Poplatky | Forint | Velká Británie | Investment Banking | Si Ťin-pching | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Nálada | Indie | Investovat v roce 2020 | Obchodní spor | Měnové politiky | Řecká ekonomika | Ekonomika | Růst vývozu | První zvýšení sazeb | Oxford Economics | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická data | WTO | Světové akciové trhy | Čínské ministerstvo dopravy | Sankce | Commerzbank | Poradenské společnosti | Ceny zlata | Výhled | Auta | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Americké ministerstvo | Zahraniční měny | Pokles zlata | Americký trh práce | Fundamenty | Konzultační společnosti | Varianta koronaviru omikron | Deriváty | Akciový trh | Japonská ekonomika | Embargo | Energetické společnosti | Index Hang Seng | Propouštění | Bilance zahraničního obchodu | Zaměstnanci | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Nízké ceny ropy | Česká národní banka | Burzovní společnost | Akcie | Pandemická omezení | Komunistická strana | Expanze | Šíření koronaviru | Největší ekonomika | Zasedání bankovní rady | Fondy | Investiční příležitosti | EUR/TRY | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Bílý dům | Austrálie | HDP Číny | Riziko | Německé ekonomiky | Financial Times | Nikkei 225 | Počet nakažených | Poptávky po ropě | Obavy investorů | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Riziko deflace | Diamantový průmysl v Evropě | Krize | Bernstein | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Euro včera | Epidemie koronaviru | Celní správa | Pandemická opatření | Akcie v Japonsku | Šance | Exotické měny | G20 | Míra inflace v eurozóně | Slabá čísla | Oslabení dolaru | CEO | Obchodní přebytek | Meziroční míra inflace v eurozóně | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Sankce na ruské diamanty | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Měnové stimuly | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Rušení pracovních míst | Sazby | Generální ředitel | Devizové rezervy | Cíle | Zisk na akcii | Burza | Ceny dluhopisů | Panevropský akciový index STOXX 600 | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Dnes na světových trzích | Žádosti o podporu | Druhá největší ekonomika světa | Teherán | Transakce | Dnešní údaje | Banka | Měny | Objem zakázek v německém průmyslu | Válka mezi USA a Čínou | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Výzkumné společnosti | Výroba v Německu | Stabilita | Zaměstnanost | Energie | Analytici společnosti | Instant Trading EU | Ekonomika EU | DE30 | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | Finanční centrum | Měna | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Trading | Finanční sektor | Kotace | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Burzovní index | EUR/CHF | Karanténní opatření | Nákupy centrálních bank | Index podnikatelské aktivity | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | Poradenství | Miliardy dolarů | Růst aktivity | Opatření na podporu ekonomiky | Diamanty | Růstové vyhlídky | Země eurozóny | Uhlí | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Britské hospodářství | Vyspělé ekonomiky | Stav ekonomiky | ABN Amro | EIA | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Miliardy USD | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Vývoz z Číny | Signál | Digitální měna | Jerome Powell | Zdražování | Afrika | Protiepidemická opatření | Britská vláda | ADP | Tom Learmouth | Repo sazba | Biliony dolarů | ANZ Research | Joe Biden | Ropy | Konzervativci premiéra Borise Johnsona | Analytici Capital Economics | Historie | Základní sazba | Pracovní síly | Člen bankovní rady | Spojené státy a Evropská unie | Obiloviny | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Evropská komise (EK) | Společnost | List The Wall Street Journal | Sázky | Stimuly | Ministr hospodářství | Mezinárodní obchod | Obchodujte | Zboží z Číny | BlackRock | Loňský pokles ekonomiky | Rozšíření | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Očekávání dalšího růstu úroků | Americké ministerstvo financí | Index aktivity v sektoru služeb | Burze | ASM International | Eura | Ztráty | Lehman Brothers | Inflační cíl | Nizozemsko | Organizace | Letecký průmysl | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Americké firmy | Ruská měna | Leverage | Zmírnění inflace | Premiér Boris Johnson | Růst | Objem zakázek | Fed včera | Polská centrální banka | Letošní maximum | Výhled pro zlato | Příjmy | Komodity | Hospodářské výsledky | Odhad letošního růstu | Volvo | CCE Carlos Salazar | Podnikové investice | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Domácí měny | Měnový výbor | Inflace v Číně | Scandinavian Airlines (SAS) | Macroeconomic Advisers | Index | Wall Street Journal | Cenový pokles | Holdingové společnosti | Dow Jones | STMicroelectronics | Golden Gate CZ | Infineon | Japonský obchod | Čínský trh | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Pandemie covidu-19 | ČTK | Nová sazba | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Šperky | Chuť k riziku | Britské maloobchodní tržby | Zpracovatelský sektor | Oděvy | Představitelé Číny | Fiskální a měnové stimuly | Michal Stupavský, CFA | Vladimir Putin | LYNX Pro | Švédská centrální banka Riksbank | Optimismus spotřebitelů | Okénko trhu | Czech Credit Bureau | Program nákupů dluhopisů | Hlavní index Nikkei 225 | Obchodovat s akciemi | Investování | Deloitte | LBBW | Rezistence | Základní úroková sazba | Dlouhodobá předpověď | Komfortní zóny | Čínský statistický úřad dnes | Hafize Gaye Erkanová | Rostoucí mzdy | Návratnost | Nedostatek zboží | Dnešní obchodování | Průlom | Směnný kurz | Španělsko | Luxusní komodity | Britské podniky | Ekonomické výhody | Analýza | Odvětví | Figúra | Pracovní místa | J.P. Morgan Asset Management | Lodní společnosti | Akcionáři | Ropný průmysl | Přebytek běžného účtu | Vývoj dolarového indexu | Devalvace měny | Klaus Wohlrabe | Cenový skok | Švédský statistický úřad | Rekordní růst | Analytička | Nejvýraznější propad | Nasdaq Composite | Jošihide Suga | Akcie v EU | Ekonomika USA | Norsko | VP Bank | Odhady analytiků | Další pokles | Růst čínského hrubého domácího produktu | Index výroby | Velké firmy | Americké centrální banky | Zemědělství | DZ Bank | UBS Group AG | Snižování nákupu aktiv | Ruské společnosti | Ceny stříbra | Ministr financí | Bloomberg | Giovanni Staunovo | Arabica | Institut ZEW | Průmyslová výroba v Číně | Bydlení | Ministerstvo obchodu | UBS | Santander | Pokles HDP | Manažeři | Obchod s Ruskem | Předpověď | Cantor Fitzgerald | Obchodní války | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | EK | Úroky snížit | Akciové valuace | Pokles ceny | Obchodní bilance Číny | Kanadská ekonomika | Hlavní ekonom | Agentura Moody's | Turecké akcie | Odchod z EU | Dluhové krize | Boris Johnson | Export do Číny | Takeši Minami | Prezident Trump | Akciový index | Vyspělé země | Infineon Technologies | Přehled | Euro k dolaru | Domácí poptávka | NatWest | Výhled cen | Švédské hospodářství | Adam Tooze | Oživení světové ekonomiky | Maersk | Globální problémy | Denominace | Opatření proti šíření koronaviru | Zákaz dovozu | Zvýšení těžby | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | xStation5 | Statistické údaje | Spotřebitelské ceny | Německo | Aleš Michl | MT4 | Dnešní zprávy | Odhady nezaměstnanosti | Andrew Kenningham | Walmart | Rostoucí úrokové sazby | Analytik | Zpřísňováním měnové politiky | Obchodní sankce | Zadlužení | Světové organizace | Allen Sandeep | Vice | Turecká krize | Deficit zahraničního obchodu USA | Sarasin | Cena kávy arabica | Trader | Aktivum | AEX index | Státní dluhopisy | Nové zakázky | Hospodářský výhled | VaR | Statistika | Ekonomika Británie | Přebytek běžného účtu Ruska | Ruská centrální banka | Britský pracovní trh | Čínská komunistická strana | Americká ministryně financí | Vysoká inflace | Výrobce sportovního oblečení | Pozice | Inflace spotřebitelských cen | Zpráva Evropské komise | Offshore jüan | Ceny hliníku | Bojkot | Globální trhy | Tržby v maloobchodě | Obchody | Iris Pangová | Caroline Bainová | Týdenní nárůst | Pokles světové ekonomiky | Propad domácí měny | Dovoz ruské ropy | Lael Brainardová | Globální ekonomický růst | Destatis | Druhá vlna | Ruská ekonomika | Dovoz uhlí | Ministerstvo hospodářství | Pinpoint Asset Management | Investing | Oversea-Chinese Banking | Cla na dovoz | Americké investiční banky | Zvyšování úroků | Přehled o dění | Podnikatelská aktivita | Výrobní ceny v Číně | Šíření nákazy | IMPOSSIBLE | Americký ministr financí | Čínské ministerstvo | Virus | Home Depot | Aktivita v čínských továrnách | Barrick Gold | AUD/USD | Sazby v Číně | Alžírsko | Podnikatelé | Finanční systém | Pokles libry | Caixin | Aktivita ve výrobním sektoru | Tesla | Thomas Gitzel | Banky | Ekonomika Hongkongu | Index aktivity zpracovatelského sektoru | Peking | Vývoz do USA | Čínské centrální banky | Mzda | Největší pokles | Ekonom Thomas Pugh | Doporučení | Barnabás Virág | Citi Research | West Texas Intermediate (WTI) | Poptávka po ropě | Nákup dluhopisů | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Jak zhodnotit peníze | Emerging markets | Evropské země | Nemoc COVID-19 | Měnový pár | Turecká ekonomika | Šíření nového koronaviru | Video | Celková inflace | Index londýnské burzy FTSE 100 | Dovoz do Číny | Forex Street | EMA | Opatření | Přerušení těžby | InstaForex | Vývoj ceny ropy Brent | Síla Sibiře | Úrokové sazby | Obchodní válka | Světové sdružení ocele | Index Nikkei 225 | Asijské akciové trhy | Ruské hospodářství | Londýnské společnosti | Míra inflace v Číně | Tim Ash | Bilance | Vývoj ceny | Ekonomický růst | Nasdaq | Společnost Alrosa | Principal Global Investors | Hang Seng | Cena kávy | Vladimir Potanin | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Index nových objednávek | Britské domácnosti | Čínské továrny | CFA | Práce | FOREX | Čínský HDP | Hong Nam-ki | Investment | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Komoditní analytik | Index DAX | Westpac Banking | VIAC | Maďarská centrální banka | Edward Gardner | Výroba v Číně | Počet firemních bankrotů | Globální obchod | Šíření covidu | Spojené státy | Rekordní pokles | Růst ruské ekonomiky | Ekonomická nálada v eurozóně | Zpomalení hospodářského růstu | Nový Zéland | Ekonomka ING | Jihokorejská ekonomika | Prodej aut | Invaze ruských vojsk | J.P. Morgan | Miliardář | Situace na trhu | Úvěr | Mzdy | Úspěch | Dopady pandemie | Ekonomové | G7 | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Vývoz do Spojených států | Zlepšení | Výsledkové zprávy | ASEAN | CRIF | Čínské firmy | Euro vůči americkému dolaru | Pantheon Macroeconomics | Zlato | Americká vláda | Uvalení cel | USD/JPY | Zrychlení růstu | Zákaz dovozu ruské ropy | Koronavirus | Dánsko | Belgie | Společnost S&P Global | ČR | Podniky | López Obrador | Velké trhy | Vyšetřování | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Ministr financí Jeremy Hunt | Výroba továren v Číně | Politici | Opatření americké centrální banky | Japonský vývoz | Správa | Société Générale | Očkování | Ceny kávy | Robusta | Vnější prostředí | Bankrot | Měnové podmínky | Produkce čínských továren | Nákupy zlata | Čistý dluh | Islandská ekonomika | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Markit | Slábnoucí inflační tlaky | Snížení úroků | CNBC
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Capital Com Bel
Capital Com SV Investments
Capital Com SV Investments Limited
Capital Com (UK) Limited
Capital Connefx
Capital Coventry
CAPITAL CRYPTO TRADE
Capital Currency Trade
CAPITAL DEVELOPMENT BANK
Capital Dream Investment

Následující klíčová slova

Capital Epargne
Capital Expenditures
Capital Expert Trade
Capital Ex Pro
Capital Finance
CAPITAL FINANCE AND INVESTMENT MANAGEMENT
CAPITAL FINANCE AND INVESTMENT MANAGEMENT LIMITED
Capital Finance Management
Capital Finance Management Ltd
Capital Finances
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít