Ticker Tape by TradingView
Bloomberg: Rusko má alternativy k vývozu plynu, zvýší vývoz LNG
Přestože ruský prezident Vladimir Putin ztratil část příjmů z prodeje plynu přes ukrajinské území, Rusko má alternativy k vývozu suroviny, které zemi dokážou ochránit před vážnými ekonomickými dopady. Do deseti let plánuje například ztrojnásobit vývoz zkapalněného zemního plynu (LNG), a to navzdory sankcím, které vůči Rusku za jeho invazi na Ukrajinu uplatňují západní státy. Napsala to agentura Bloomberg.
Problémem zřejmě nebude ani vývoz plynu potrubím, protože Rusko bude schopno vývoz nasměrovat k jiným zájemcům, jako je Čína.
Ruský plyn přestal od letošního 1. ledna proudit přes Ukrajinu do zemí Evropské unie, protože vláda v Kyjevě odmítla prodloužit smlouvu o tranzitu. Zdůvodnila to tím, že nechce Rusku prodejem energií usnadňovat jeho válečné tažení na Ukrajině. Ruský plyn do té doby proudil přes Ukrajinu dál do Evropy zhruba 50 let.
"Budeme nadále zvyšovat podíl na světových trzích s LNG,“ řekl Putin 19. prosince na své výroční tiskové konferenci. Rusko bude podle něj schopno tento cíl splnit, i když sankce mají za cíl růst vývozu LNG z Ruska zastavit. Putin také vyjádřil přesvědčení, že ruský plynárenský gigant Gazprom si s ukončením tranzitu plynu přes Ukrajinu poradí.
Navzdory výzvám západních politiků, aby členské státy ruský plyn nenakupovaly, objednávají evropští obchodníci rekordní množství LNG z Ruska, převážně ze závodu Yamal LNG, jehož provoz zajišťuje ruská společnost Novatek. Objemy nákupů LNG už překonaly to, co Rusko do 1. ledna prodávalo přes Ukrajinu.
Situace ukazuje, jak těžké je pro Evropu přerušit vztahy s Ruskem, které se v posledním desetiletí etablovalo jako klíčový dodavatel komodit na kontinent. Vychází také najevo, jak invaze na Ukrajinu z února 2022 donutila Rusko neustále upravovat svou obchodní síť. Moskva přesto ukázala, že i když se jedna cesta k trhům uzavře, často jsou pro Rusko stále otevřené cesty jiné, píše Bloomberg.
Vývoz LNG z Ruska loni dosáhl rekordu, ukazují data o pohybu tankerů po světových mořích. Před invazí Rusko prodávalo do Evropy sítí plynovodů ročně kolem 155 miliard metrů krychlových plynu. Loni země vyvezla do regionu zhruba 30 miliard metrů krychlových plynu, přičemž více než polovina objemů směřovala přes Ukrajinu.
Vzhledem k tomu, že většina ruského plynu sítí potrubí už do Evropy přestala proudit, přerušení tranzitu přes Ukrajinu ruskou ekonomiku příliš neovlivní, řekla ekonomka společnosti Oxford Economics v Londýně Tatiana Orlová (v přepisu z ruštiny Taťjana Orlovová).
"Evropa bude plyn stále potřebovat, veškerá její snaha odstřihnout se od ruského plynu byla neúspěšná,“ řekla Orlová. "Pravděpodobně to skončí nákupem více ruského LNG, aby se vyrovnal pokles dovozu zemního plynu z Ruska," řekla. Rusko chce do roku 2035 ztrojnásobit vývoz LNG, objem vývozu by se tak dostal na 100 milionů tun. Loni činil 33 milionů tun. Západní sankce na všechny klíčové budoucí projekty a flotilu tankerů LNG to ale komplikují.
Gazprom loni prodal plyn potrubím přes Ukrajinu zhruba za šest miliard dolarů (145 miliard Kč), ukazují propočty Bloombergu. Většina ekonomů a výzkumníků ale předpovídá, že výpadek prodeje plynu přes Ukrajinu bude mít na ruskou ekonomiku jen mírné dopady. Rusko podle odhadů různých analytiků ztratí ekvivalent asi 0,2 až 0,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP).
"Ta čísla jsou příliš nízká na to, aby narušila Putinovu válečnou mašinerii,“ uvedl minulý týden ekonom společnosti Capital Economics David Oxley. Pro srovnání - Ukrajina podle něj ztratí zhruba 0,5 procenta HDP, protože přichází o poplatky za tranzit. Slovensko, které je silně závislé na ruském plynu a také mělo příjem z tranzitních poplatků, podle odhadů ztratí 0,3 procenta HDP, uvedl Oxley.
Kromě prodeje LNG má Rusko také další možnosti pro přepravu plynu potrubím, které pomohou nahradit ztrátu prodeje suroviny přes Ukrajinu. Vývoz do Číny, která už se dostává před Evropu na pozici největšího trhu pro ruský plyn dopravovaný sítí potrubí, měl v loňském roce podle prognóz dosáhnout rekordních zhruba 31 miliard metrů krychlových. Letos by se měl zvýšit na 38 miliard metrů krychlových, vzhledem k tomu, že plynovod Síla Sibiře už dosáhl plné projektované kapacity. To by podle odhadů Sergeje Vakulenka z výzkumného ústavu Carnegie Endowment for International Peace vykompenzovalo polovinu objemu, o který Moskva přišla ukončením tranzitu přes Ukrajinu.
Gazprom by také mohl prodávat více plynu přes plynovod TurkStream, což je přímé potrubí mezi Ruskem a Tureckem vedené pod Černým mořem. Plynovodem TurkStream se dostává plyn i k některým odběratelům v Evropě. Letos by mohl Gazprom přes TurkStream prodat 25 miliard metrů krychlových plynu do Turecka a 15 miliard metrů krychlových do Evropy, odhaduje Vakulenko. Rusko plánuje přesměrovat část vývozu plynu do zemí Střední Asie a bude pracovat na zvýšení kapacity ropovodu ze sovětské éry, který vede z Ruska přes Kazachstán do Uzbekistánu.
Politicky dává otázka plynu Kremlu příležitost ukázat, že Putin není vyvrhel, řekl politický poradce blízký Kremlu Sergej Markov.
"Pro Moskvu je nesmírně důležité, že je diplomatická blokáda prolomena podruhé," řekl Markov s odkazem na překvapivou návštěvu slovenského premiéra Roberta Fica v Moskvě těsně před Vánocemi, kde se mimo jiné mluvilo o dodávkách plynu. Fico byl druhým evropským lídrem, který za poslední rok navštívil Moskvu, v červenci tam byl maďarský premiér Viktor Orbán. Krátce po začátku invaze přijel do Moskvy rakouský kancléř Karl Nehammer.
Zdroj: Bloomberg, ČTK
Klíčová slova: Invaze na Ukrajinu | Síla Sibiře | Oxford Economics | Ruská společnost | Ekonom společnosti | Ruský prezident | Gigant Gazprom | Unie | Západní sankce | Prezident | TIM | Objem | Ukrajina | Bloomberg | Evropa | Vývoz do Číny | Viktor Orbán | LNG | Suroviny | Asie | Gazprom | Plyn | Agentura Bloomberg | Vice | Pokles | Západní státy | Prezident Vladimir Putin | Společnosti | Orbán | Ruská společnost Novatek | Maďarský premiér | Kazachstán | Ruský plyn | Situace | Novatek | Vývoz | Prime | Vývoz plynu | Pokles dovozů | Členské státy | Capital | Poplatky | Plynárenský gigant | Růst vývozu | Invaze | ROCE | HDP | 3М | Premiér Viktor Orbán | Capital Economics | Rakouský kancléř | Ekonomka | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Rusko | Poradce | Společnost | Růst | TurkStream | Prodeje | Propočty Bloombergu | Moskva | ČTK | Slovensko | Vladimir Putin | Vývoz LNG | Ekonom | Čína | Obchodníci |
Čtěte více
-
Bloomberg: Gazprom vyvezl do EU a Turecka méně plynu, než se zavázal
Ruský plynárenský gigant Gazprom loni nesplnil svůj vlastní, konzervativní cíl pro vývoz plynu do Evropy a Turecka. Vyplývá to z výpočtu agentury Bloomberg, které vycházejí z údajů od firmy. Snížený tok plynu přispěl k nejhorší krizi v dodávkách energie na evropském kontinentě za poslední desetiletí. Pro Gazprom byl však loňský rok rekordní - firma uvedla, že produkce plynu vystoupila na 514,8 miliardy metrů krychlových, což je nejlepší výsledek za 13 let. -
Bloomberg komoditní index prolomil maxima z roku 2016. Komodity začaly rok 2018 na jedničku
Slabý dolar se zdá být požehnáním pro trh s komoditami a dokazuje to nejen ocenění jednotlivých komodit, ale také agregátní bloomberg commodity index (BCI), který mapuje koš více než dvaceti nejobchodovanějších komodit z šesti komoditních sektorů. BCI díky jejich růst a slabšímu dolaru pokračuje od poloviny měsíce v býčím trendu, díky kterému se vyhoupl včera až nad hranici 90b. a konečně tak prolomil maxima z roku 2016. -
Bloomberg: Koruna ztratila status bezpečného útočiště
Česká koruna přestala být investory vnímána jako bezpečné útočiště a v důsledku nadměrných sázek na její růst se změnila "z miláčka ve vyděděnce". Píše o tom na svých internetových stránkách agentura Bloomberg. -
Bloomberg: Muskova síť X se vyhne regulacím EU, vliv na trh je příliš malý
Na sociální síť X patřící Elonu Muskovi nedopadne nařízení Evropské unie o digitálních trzích (DMA), jehož cílem je omezit vliv technologických gigantů. Podle evropských úřadů je vliv platformy na trhy v unii příliš malý. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje. Evropská komise (EK) podle nich zveřejní svá zjištění zřejmě v říjnu. -
Bloomberg: Musk překonal poslední překážku pro získání odměny
Tržní hodnota americké automobilky Tesla v úterý dosáhla hranice potřebné k tomu, aby šéf podniku Elon Musk získal první část své mimořádně vysoké odměny. Ta v první fázi činí více než 700 milionů USD (17,5 miliardy Kč), uvedla agentura Bloomberg. -
Bloomberg: Musk se stal čtvrtým nejbohatším člověkem světa
Zakladatel a šéf americké společnosti na výrobu elektromobilů Tesla Elon Musk se díky pondělnímu růstu ceny akcií firmy stal čtvrtým nejbohatším člověkem světa. Předstihl tak francouzského podnikatele Bernarda Arnaulta, který působí v odvětví prodeje luxusního zboží. S odvoláním na svůj index miliardářů o tom informovala agentura Bloomberg. -
Bloomberg: Nejpřesnější předpovědi kurzu koruny má Ebury
Společnost Ebury, která se věnuje kurzovému zajištění a finančním službám pro střední a malé podniky, se v prvním čtvrtletí stala podle agentury Bloomberg podruhé v řadě institucí s nejpřesnější předpovědí vývoje kurzu české koruny. Ebury zvítězila v konkurenci dvou desítek bank a dalších finančních a analytických institucí. Dlouhodobou kvalitu analytického aparátu společnosti Ebury dokládá i fakt, že v takto silné konkurenci se už sedm čtvrtletí v řadě pohybuje pravidelně mezi nejlepšími třemi institucemi co do přesnosti vývoje kurzu české měny. V letošním roce Ebury očekává, že koruna odevzdá část aktuálních zisků a uzavře rok okolo hranice 23,9 koruny za euro. -
Bloomberg: Nissan uvažuje o prodeji svého podílu v Mitsubishi
Japonská automobilka Nissan Motor uvažuje o prodeji svého 34procentního podílu ve společnosti Mitsubishi Motors. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na své zdroje. Mitsubishi se v roce 2016 stala součástí dlouholeté aliance Nissanu s francouzskou automobilkou Renault. Za podíl v Mitsubishi tehdy Nissan zaplatil zhruba 237 miliard jenů (přes 50 miliard Kč). -
Bloomberg: Pád Gazpromu otupuje klíčový nástroj Putinovy moci
Ruský prezident Vladimir Putin přecenil své možnosti, když se pokusil využít ruský státní plynárenský gigant Gazprom k tomu, aby dostal Evropu na kolena. A nyní jsou jeho snahy o posílení Gazpromu vydány na milost a nemilost Číně, napsala agentura Bloomberg. -
Bloomberg: Proč téměř nikdo nekupuje zelený vodík
Potenciál vodíku jako bezuhlíkového paliva vyvolává nekonečné nadšení. Od pouští v Austrálii a v Namibii až po větrem ošlehané úžiny Patagonie, firmy a vlády po celém světě plánují postavit skoro 1600 závodů na jeho produkci. Plyn lze vyrábět čistě, pomocí elektřiny z větru nebo slunce, v rámci procesu, při kterém se rozdělí molekuly vody na vodík a kyslík. Je zde ale jeden problém - naprostá většina těchto projektů nemá jediného zákazníka, který by si toto palivo koupil, napsala agentura Bloomberg. -
Bloomberg: Rusko vítězí v potravinové krizi, kterou pomohlo vytvořit
Válka, kterou Rusko zahájilo proti Ukrajině a která prohlubuje globální potravinovou krizi, udělala z Ruska jednoho z vítězů chaosu, jenž Kreml pomohl sám vytvořit. Zatímco ukrajinské přístavy jsou zablokované, Rusko posílá obilí odběratelům, kteří o ně mají zájem. Prodejní cena je ale vyšší, a to právě kvůli problémům, které způsobila blokáda Ukrajiny. Uvedla to agentura Bloomberg. -
Bloomberg: Saudi Aramco zamlčela investorům část emisí uhlíku
Saúdskoarabská státní ropná společnost Saudi Aramco zamlčela ve zprávě investorům téměř polovinu emisí uhlíku ze svých rafinerií a petrochemických závodů. Poukázala na to dnes agentura Bloomberg, která analyzovala veřejně dostupné informace firmy o uhlíkové stopě. -
Bloomberg: Tradiční český nedělní oběd nikdy nebyl dražší
Agentura Bloomberg si dnes všímá rostoucích cen potravin v České republice. Ilustruje je na příkladu zdražování oblíbeného českého pokrmu, „vepřa-knedla-zela“, a také piva. Oboje pro řadu Čechů stále symbolizuje typický nedělní oběd. -
Bloomberg: Velké automobilky zvažují, jak zastavit Muska a jeho Teslu
Velké světové automobilky zvažují, jak zastavit amerického podnikatele Elona Muska a jeho Teslu, která ovládla výrobu elektromobilů. Ve hře je budoucnost odvětví a žádný z tradičních výrobců aut se nehodlá smířit s tím, že ho Musk odsune na vedlejší kolej. Německý Volkswagen a japonská Toyota proto chystají investice až za 170 miliard dolarů (3,7 bilionu Kč), aby nezůstaly pozadu. Volkswagen přitom spoléhá i na výrobu v České republice. -
Bloomberg: VW chce uzavřít továrnu v Číně, kde se vyrábějí i vozy Škoda
Německý automobilový koncern Volkswagen a jeho nejstarší čínský partner SAIC Motor plánují v reakci na slábnoucí poptávku po automobilech se spalovacími motory uzavřít nejméně jeden závod v Číně. Společný podnik obou automobilek SAIC Volkswagen Automobile se připravuje na to, že příští rok uzavře továrnu ve městě Nan-ťing, kde se vyrábějí vozy Volkswagen Passat a Škoda a jehož roční kapacita je 360.000 vozů. S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg. -
Bloomberg: Zdanění prázdných bytů bohatých lidí bytovou krizi nevyřeší
Politikům v různých částech světa se nedaří zvládnout krizi na trhu s dostupným bydlením. V některých světových velkoměstech se tak zaměřili na taktiku, kterou je zdanění prázdných bytů a domů bohatých. Ne všichni jsou však přesvědčeni, že to pomůže. Podle ekonomů jsou tyto poplatky jsou do značné míry politickým divadlem a politici musí začít řešit jiné faktory, jako nerovnováha mezi nabídkou a poptávkou, píše agentura Bloomberg. -
Bloomberg: Ziskovost ČEZ snižují zásahy státu, letošní dividenda však díky rezervám podniku může být vyšší, než jakou ji nyní navrhuje
Ziskovost energetického podniku ČEZ by měla letos a v příštím roce dosáhnout solidní úrovně, a to zejména díky nízkonákladové výrobě elektřiny v jaderných blocích a klesající uhlíkové zátěži. Uvádí to agentura Bloomberg ve své dnešní analýze vyhlídek ČEZ. -
Bludy o slovenskej montážnej dielni
V súvislosti so správou, že Slovensko je v hre o výrobňu motorov pre Mitsubishi, sa opäť začal skloňovať pojem „montážna dielňa“. Táto téza o tom, že sme montovňou Európy s nízkou pridanou hodnotou, je blud, a zrejme bol jej pôvodným autorom nejaký politik a nie ekonóm (a potom to prebrali aj tí ekonómovia, ktorým sa nechce rozmýšľať a analyzovať). -
Blýská se na lepší časy světové ekonomiky?
Měnověpolitickou událostí uplynulého týdne bylo jednoznačně zasedání bankovní rady ČNB.Ta v souladu s očekáváními rozhodla o zachování základní sazby na stávající úrovni 2,00 % a zajímavější tak byly okolnosti tohoto kroku. Dva ze sedmi členů rady se vyslovili pro zvýšení sazeb o 25 bazických bodů a v radě tak zřetelně stále má zastoupení názor, že vzhledem k vysoké české inflaci by ekonomice „slušela“ přísnější politika navzdory vnějším rizikům. Mírně jestřábí tón volil i guvernér Rusnok na tiskové konferenci. Ohledně geopolitických rizik v radě zřejmě převládá do blízké budoucnosti opatrný optimismus. Zároveň Rusnok připustil, že jelikož aktuálně ČNB navzdory doporučení predikčního modelu volí stabilitu místo zvýšení sazeb, mohla by se k podobnému postupu uchýlit i v opačném případě, tedy nesáhnout ke snížení sazeb, pokud bude existovat předpoklad, že by tak měla učinit jen na přechodnou dobu. Ve své aktualizované prognóze ČNB podle očekávání snížila odhad růstu české ekonomiky pro rok 2020 na 2,4 % (z 2,9 %) a zároveň zmírnila předpokládané tempo posilování české měny. Ta minulý týden zahájila i završila shodně v okolí EUR/CZK 25,51. -
Blýská se na libře na lepší časy?
Libra vykázala v posledních dnech solidní zisky, a to hlavně díky dobrým výsledkům ekonomických fundamentů. Spotřebitelské útraty, inflace i růst mezd dopadly nad očekávání. Libru ovšem stále tiží nejistota okolo Brexitu, která brání vyšším ziskům.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Trump je výhodný pro trading, VIP zóna FXstreet.cz nabídla v březnu obchodníkům velmi slušné zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2025)
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Trump je výhodný pro trading, VIP zóna FXstreet.cz nabídla v březnu obchodníkům velmi slušné zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2025)
Denní kalendář událostí
V Kanadě státní svátek
Ve Švýcarsku státní svátek
V Německu státní svátek
V Británii státní svátek
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
V Austrálii míra nezaměstnanosti
V Kanadě státní svátek
Ve Švýcarsku státní svátek
V Německu státní svátek
V Británii státní svátek
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
V Austrálii míra nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Forex sentiment 14.4.2025
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 14.4.2025
Swingové obchodování bitcoinu 14.4.2025
Swingové obchodování USD/JPY 14.4.2025
Swingové obchodování AUD/USD 14.4.2025
Swingové obchodování USD/CAD 14.4.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Nomura otevřela short na GBP/JPY
FCA varuje před brokerem AceMarketFluidity
Čínské sítě dokládají, že zboží Made in USA se vyrábí v Číně
Forex sentiment 14.4.2025
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 14.4.2025
Swingové obchodování bitcoinu 14.4.2025
Swingové obchodování USD/JPY 14.4.2025
Swingové obchodování AUD/USD 14.4.2025
Swingové obchodování USD/CAD 14.4.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Nomura otevřela short na GBP/JPY
FCA varuje před brokerem AceMarketFluidity
Čínské sítě dokládají, že zboží Made in USA se vyrábí v Číně
Blogy uživatelů
INVESTIČNÍ GLOSA: Trh zase jednou vypláchl „slabé ruce“. Největší růsty paradoxně přicházejí v krizi
„Short na Nasdaqu mi dal obrovský náskok,“ říká Emil — historicky první vítěz Fintokei Trading Race
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Korelace v tradingu: Jak je využít ve svůj prospěch?
Kvůli Donaldovi nestíhám
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, EUR/USD a AUD/USD
To byl teda týden! V extrémní přetahované nakonec index S&P 500 přidal téměř 6 %
Krypto šeptanda (11.4.2025)
Extrémní chaos - investoři prodávají už i US dluhopisy a dolar!
Co udělat v týdnu, kdy trh „nedává smysl“ – přístup konzistentního tradera
INVESTIČNÍ GLOSA: Trh zase jednou vypláchl „slabé ruce“. Největší růsty paradoxně přicházejí v krizi
„Short na Nasdaqu mi dal obrovský náskok,“ říká Emil — historicky první vítěz Fintokei Trading Race
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Korelace v tradingu: Jak je využít ve svůj prospěch?
Kvůli Donaldovi nestíhám
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, EUR/USD a AUD/USD
To byl teda týden! V extrémní přetahované nakonec index S&P 500 přidal téměř 6 %
Krypto šeptanda (11.4.2025)
Extrémní chaos - investoři prodávají už i US dluhopisy a dolar!
Co udělat v týdnu, kdy trh „nedává smysl“ – přístup konzistentního tradera
Forexové online zpravodajství
📊 Týdenní přehled streamů: Sledujte živě!
Výsledková sezóna s XTB: Banky varují před negativními dopady obchodní války
Intel prodá majoritní podíl v Altera společnosti Silver Lake za 8,75 miliardy USD
Trumpova cla by českou ekonomiku silně zasáhla
Návrat býků na trh s benzínem: Klíčové technické úrovně
Akcie Goldman Sachs rostou o 2,5 % po zveřejnění čtvrtletních výsledků 🏛️
BP objevila nová ložiska ropy v Mexickém zálivu
UniCredit získává zelenou pro navýšení podílu v Commerzbank
Přehled zpráv o americkém trhu, 14. dubna
Cena ropy mírně roste díky celním výjimkám a oživení čínského dovozu
📊 Týdenní přehled streamů: Sledujte živě!
Výsledková sezóna s XTB: Banky varují před negativními dopady obchodní války
Intel prodá majoritní podíl v Altera společnosti Silver Lake za 8,75 miliardy USD
Trumpova cla by českou ekonomiku silně zasáhla
Návrat býků na trh s benzínem: Klíčové technické úrovně
Akcie Goldman Sachs rostou o 2,5 % po zveřejnění čtvrtletních výsledků 🏛️
BP objevila nová ložiska ropy v Mexickém zálivu
UniCredit získává zelenou pro navýšení podílu v Commerzbank
Přehled zpráv o americkém trhu, 14. dubna
Cena ropy mírně roste díky celním výjimkám a oživení čínského dovozu
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Raiffeisenbank: Komentované měsíční odhady (prosinec 2020)
Jak 13. února obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
Trumpova cla by českou ekonomiku silně zasáhla
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající tradery na 19. března. Přehled včerejších obchodů na forexu
Bude zítřek lepší než včerejšek? (Hrozí nový pokles AUD/USD a zlata.)
Evropa je drahá, firmy z ní utíkají. V zahraničí hledají levnější pracovní sílu i energie
Přehled zpráv o americkém trhu, 14. dubna
Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne
GOLD
Trump podniká další vstřícný krok vůči kryptoměnovému trhu
Raiffeisenbank: Komentované měsíční odhady (prosinec 2020)
Jak 13. února obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
Trumpova cla by českou ekonomiku silně zasáhla
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající tradery na 19. března. Přehled včerejších obchodů na forexu
Bude zítřek lepší než včerejšek? (Hrozí nový pokles AUD/USD a zlata.)
Evropa je drahá, firmy z ní utíkají. V zahraničí hledají levnější pracovní sílu i energie
Přehled zpráv o americkém trhu, 14. dubna
Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne
GOLD
Trump podniká další vstřícný krok vůči kryptoměnovému trhu
Blogy uživatelů
Dojde o obratu na měnovém páru GBP/USD?
Makroekonomické faktory - obchod a mezinárodní ekonomika (8. díl)
Hodnocení ověřených brokerů binárních opcí
Pokračovanie trendu na NZD/CHF a iné predikcie
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, EUR/USD a AUD/USD
Nové tituly na PX START a IPO Fond ČMZRB
Chystá sa ďalšia kríza?
Praktická ukázka: A zase ty backtesty
Kde a jak se vzdělávat v tradingu
Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD, index NASDAQ a akcie Walt Disney
Dojde o obratu na měnovém páru GBP/USD?
Makroekonomické faktory - obchod a mezinárodní ekonomika (8. díl)
Hodnocení ověřených brokerů binárních opcí
Pokračovanie trendu na NZD/CHF a iné predikcie
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, EUR/USD a AUD/USD
Nové tituly na PX START a IPO Fond ČMZRB
Chystá sa ďalšia kríza?
Praktická ukázka: A zase ty backtesty
Kde a jak se vzdělávat v tradingu
Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD, index NASDAQ a akcie Walt Disney
Vzdělávací články
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Technická analýza - oscilátory
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Úvod do technických indikátorů
Akcie: Základy akciových grafů pro začátečníky (díl 6.)
Škálování pozic v tradingu: Jak zvyšovat a snižovat expozici při minimalizaci rizika
Dvě zásadní chyby forexových obchodníků
Skryté divergence mezi cenou a indikátorem
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Technická analýza - oscilátory
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Úvod do technických indikátorů
Akcie: Základy akciových grafů pro začátečníky (díl 6.)
Škálování pozic v tradingu: Jak zvyšovat a snižovat expozici při minimalizaci rizika
Dvě zásadní chyby forexových obchodníků
Skryté divergence mezi cenou a indikátorem
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Tradingové analýzy a zprávy
Swingové obchodování USD/CAD 14.4.2025
Trumpovo odložení cel vyvolalo podezření z manipulace finančního trhu
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 14.4.2025
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 14.4.2025
Swingové obchodování USD/JPY 14.4.2025
Forex: Koruna zpevnila k dolaru, uzavřela na 22,10 USD/CZK, k euru stagnovala
Swingové obchodování bitcoinu 14.4.2025
Nejsilnější a nejslabší měny 03.11.2021
Mluvčí EK: EU se snaží vyhnout obchodní válce s USA, chce jednat
Média: USA chtějí kromě kovů i kontrolu nad ukrajinským plynovodem
Swingové obchodování USD/CAD 14.4.2025
Trumpovo odložení cel vyvolalo podezření z manipulace finančního trhu
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 14.4.2025
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 14.4.2025
Swingové obchodování USD/JPY 14.4.2025
Forex: Koruna zpevnila k dolaru, uzavřela na 22,10 USD/CZK, k euru stagnovala
Swingové obchodování bitcoinu 14.4.2025
Nejsilnější a nejslabší měny 03.11.2021
Mluvčí EK: EU se snaží vyhnout obchodní válce s USA, chce jednat
Média: USA chtějí kromě kovů i kontrolu nad ukrajinským plynovodem
Témata v diskusním fóru
ActivTrades
bsdfserhhsersherh
Nejlepší obchodní strategie?
Forex obchodní strategie a systémy
Diskuse k blogům
Nastavba na DSOK obchodni system
Eurodolar - Chat
NZD/USD
EUR/USD , USD/JPY , GBP/USD podle Elliotta 06.02.2011
PIN BARS
ActivTrades
bsdfserhhsersherh
Nejlepší obchodní strategie?
Forex obchodní strategie a systémy
Diskuse k blogům
Nastavba na DSOK obchodni system
Eurodolar - Chat
NZD/USD
EUR/USD , USD/JPY , GBP/USD podle Elliotta 06.02.2011
PIN BARS