Sobota 11. ledna 2025 17:39
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinar Co očekávat od trhů v roce 2025
reklama
Dukascopy new
reklama
InstaForex

Západní sankce

img

Ceny ropy dosahují maxima díky chladnému počasí, oslabení dolaru a geopolitickým vlivům

08.01.2025 Ropné trhy zažívají růst, který posouvá ceny ropy na jejich nejvyšší úroveň za poslední tři měsíce. Tento nárůst je podpořen několika faktory, včetně chladného počasí v USA, oslabení amerického dolaru, rostoucí poptávky po energiích a napětím na geopolitické scéně, které by mohlo ovlivnit nabídku ropy na světovém trhu.
img

Bloomberg: Rusko má alternativy k vývozu plynu, zvýší vývoz LNG

06.01.2025 Přestože ruský prezident Vladimir Putin ztratil část příjmů z prodeje plynu přes ukrajinské území, Rusko má alternativy k vývozu suroviny, které zemi dokážou ochránit před vážnými ekonomickými dopady. Do deseti let plánuje například ztrojnásobit vývoz zkapalněného zemního plynu (LNG), a to navzdory sankcím, které vůči Rusku za jeho invazi na Ukrajinu uplatňují západní státy. Napsala to agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Syrska-libra-16122024-1.jpg

Sýrii svírá už 13 let občanská válka. Podívejte se na historii tamní zničené měny

17.12.2024 Syrská libra patří mezi nejméně hodnotné měny světa. Platidlo od začátku vzniku trápí politická zemětřesení v zemi a už 13 let také občanská válka, která ekonomiku trhá na kusy. Na historii syrské libry se podíváme v dalším díle cyklu CASH HISTORY.
C:\fakepath\EU-Cina.jpg

EU navrhuje sankce na čínské firmy, které pomáhají Rusku

26.11.2024 Evropská unie navrhuje uvalit sankce na čínské firmy, které podle ní pomohly ruským společnostem vyvinout útočné drony nasazené v bojích na Ukrajině. Evropská komise (EK) coby výkonný orgán EU také zvažuje další omezení na ruské ropné tankery, aby Moskvě více zkomplikovala obcházení stávajících restrikcí. S odvoláním na příslušné dokumenty k těmto návrhům to uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\trader-24102024-58-zm.jpg

Rusko jedná se státy skupiny BRICS o vytvoření burzy drahých kovů

24.10.2024 Rusko jedná se státy mezivládní organizace BRICS o vytvoření mezinárodní burzy drahých kovů. Státy BRICS ale neplánují vytvořit samostatný platební systém. Problémy s platbami, které jsou jednou z hlavních překážek spolupráce v rámci bloku, vyřeší využíváním stávajících systémů. Na závěr třídenního summitu uskupení v Kazani to podle agentury Reuters řekl ruský prezident Vladimir Putin.
img

Palladium roste o 6 %, protože G-7 zvažuje uvalení sankcí na Rusko 📈

24.10.2024 Ceny palladia dnes vzrostly o více než 6 % poté, co USA požádaly spojence ze skupiny G-7, aby zvážili sankce na ruské palladium a titan. Cenu kovu podporuje také poptávka po bezpečném přístavu a skvělý rok pro drahé kovy; zejména zlato a stříbro. Ruská společnost Nornickel představuje téměř 40 % celosvětové produkce palladia, takže případné sankce mohou být skutečně rušivé a potenciálně mohou zvednout ceny.
img

Proč tam, kde nejvíce řádili nacisté, dnes vzývají Putina? Odpovídají letošní laureáti Nobelovy ceny za ekonomii

14.10.2024 Letošní laureáti Nobelovy ceny se obracejí do historie, aby analyzovali současnost, a například doložili důležitost středních vrstev pro rozvoj společnosti. Zjišťují třeba, že v místech v Rusku, kde řádili nacisté, volí dnes lidé častěji komunisty.
img

Amerika utahuje Rusku smyčku kolem krku. Rusko sice mnohé západní sankce obchází, ale už to nestačí, úpadek pociťují řadoví Rusové

20.08.2024 Dlouho se zdálo, že si Rusko hravě poradí se sankcemi ze strany západního světa. Růstový impulz ekonomiky se ale vyčerpává a USA se podařilo Rusy odstřihnout od čínského jüanu.
img

Reuters: Obchodníci kvůli sankcím překládají ruskou naftu v Egejském moři

14.08.2024 Obchodníci teď častěji překládají ruskou naftu z lodě na loď v severní části Egejského moře. S odvoláním na zdroje z odvětví a záznamy o pohybu lodí to dnes uvedla agentura Reuters. Evropská unie totiž postupně zpřísňuje sankce proti Rusku za jeho vojenskou invazi na Ukrajinu a západní sankce už se vztahují i na lodě, které převážejí paliva naložená v ruských přístavech.
img

Rusko oficiálně přiznalo, že mu západní sankce škodí. Rusům kvůli nim letí vzhůru inflace či úroky na hypotékách

10.08.2024 Mimořádné. Rusko oficiálně přiznává, že západní sankce poškozují jeho ekonomiku a snižují životní úroveň Rusů.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka doporučuje, aby se firmy sankcím vyhnuly pomocí kryptoměn

04.07.2024 Ruská centrální banka doporučila podnikům, aby prováděly zahraniční platby prostřednictvím kryptoměn či jiných digitálních aktiv, a vyhnuly se tak sankcím, které Západ uvalil na Rusko kvůli jeho vpádu na Ukrajinu. Informovala o tom ve středu agentura Reuters.
C:\fakepath\putin.png

Putin uprostřed války hledí z ruského okna do Evropy na východ

07.06.2024 Rusko, odříznuté od Západu, nabízí svou ekonomiku ve výši dvou bilionů dolarů (asi 45 bilionů Kč) gigantům, jako je Čína a Saúdská Arábie, a v dlouhodobější perspektivě i zemím, jako je Zimbabwe a Afghánistán. Děje se tak na investičním fóru v Petrohradě, který založili ruští carové jako ruské okno do Evropy, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko-EU.jpg

Řada firem ze západu zůstává v Rusku navzdory původním plánům na odchod

28.05.2024 Řada západních podniků, včetně firem Avon Products, Air Liquide a Reckitt, stále zůstává v Rusku, a to navzdory dříve ohlášeným plánům na odchod z tohoto trhu. Důvodem jsou rostoucí překážky pro opuštění Ruska, ale i fakt, že aktivita ruských spotřebitelů se zotavuje. Informuje o tom dnes na svých internetových stránkách list Financial Times (FT).
img

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

26.05.2024 Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.
img

Cena benzínu spadla pod 40 Kč/l, zlevňuje i nafta, navzdory sílící motoristické sezóně. Rusko totiž těží více ropy, než slíbilo; Putinův režim na ní letos vydělá biliony

09.05.2024 Tradiční růst poptávky po pohonných hmotách související s nástupem motoristické sezóny zatím nestačí na to, aby vedl k vzestupu cen benzínu či nafty. Oba dva základní druhy pohonných hmot tak zlevňují. Cena benzínu se po necelém měsíci včera vrátila na úroveň pod psychologickou hranicí 40 Kč/l. Za uplynulých sedm dní benzín zlevnil o 21 haléřů na litr na 39,98 Kč/l. Nafta zlevnila ještě výrazněji, o 34 haléřů na litr na 38,27 Kč/l. Nafta je tak nejlevnější za období od poloviny letošního února. Její zlevnění souvisí také s koncem zimní topné sezóny, který tradičně vede v pokles poptávky po topné naftě.
img

Putinův režim letos na ropě a plynu zkasíruje vysokých bezmála 3000 miliard korun, o 500 miliard více než loni, a to navzdory sankcím. Vděčí za to i teroristům z Hamásu

08.05.2024 Režim ruského prezidenta Vladimira Putina bude v tomto roce pořádně kasírovat na prodeji ropy a plynu, a to navzdory západním sankcím. Ruský rozpočet letos může počítat s meziročně o zhruba 20 procent vyššími příjmy z ropy a plynu, v přepočtu se jedná o přibližně 2,9 bilionu korun, plyne z výpočtů Bloombergu. Zmíněných zhruba dvacet procent tedy odpovídá nějakým 500 miliardám korun.
img

Denní přehled: Wall Street klesá, bitcoin drží před halvingem 64 500 dolarů

19.04.2024 Konec týdne na trzích je pro býky nervózní a zklamáním. Poklesy pozorujeme především na akciových trzích. Nejvíce dnes ztrácejí technologické společnosti.
img

Česko skrytě zásobuje sankcionované Rusko počítači, auty, autodíly či karoseriemi. Zboží do Ruska dodává přes třetí země typu Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Arménie nebo Spojených arabských emirátů

26.02.2024 Klíčovým důvodem, proč zatím západní sankce proti Rusku nezabírají dle původních představ, je to, že dochází k jejich obcházení ve spolupráci s třetími zeměmi. Na přeprodeji přes třetí země se zjevně podílí i Česko.
C:\fakepath\Rubl.jpg

BBC: Ruská ekonomika dlouho nevydrží, ale letošní rok může zvládnout

12.02.2024 V březnu 2022 se ruský rubl zhroutil, hodnota akcií Gazpromu a Sberbanky na londýnské burze klesla o 97 procent a v Moskvě se tvořily fronty před bankomaty. Jachty oligarchů, jejich fotbalové kluby, paláce a dokonce kreditní karty byly zabaveny. Rusko se dostalo do vážné recese. Takové byly první důsledky opatření, která Západ přijal po ruském vpádu na Ukrajinu. Základem bylo zabavení devizových rezerv ruského státu, zejména bezprecedentní zmrazení rezerv ruské centrální banky ve výši 300 miliard dolarů, napsal ekonomický komentátor BBC Faisal Islam.
C:\fakepath\trader-07022024-53-zm.jpg

Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 3,6 procenta

07.02.2024 Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu. Hrubý domácí produkt se zvýšil o 3,6 procenta po poklesu o 1,2 procenta v roce 2022. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Růst ekonomiky je do značné míry závislý na státem financované výrobě zbraní a munice, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

Expert: Sankce Rusko bolí, ale ne dost. Zklamání plynou z nereálných očekávání

15.01.2024 Uvalené sankce kvůli invazi na Ukrajinu Rusko podle Zdeňka Kříže z Fakulty sociálních studií brněnské Masarykovy univerzity bolí, nebolí je ale dost. Sankce podle něj fungují, zklamání vyplývají z nereálných očekávání. Kříž to řekl ČTK. Odborník se specializuje na mezinárodní bezpečnostní organizace či bezpečnostní politiku.
C:\fakepath\burza-15012024-uvod.png

Finanční trhy – výhled roku 2024

15.01.2024 Rok 2023 zakončil na velmi pozitivní vlně, kdy investorům přinášely zisky akcie hodnotové i technologické, dluhopisy státní i firemní, zlato i kryptoměny. O to těžší bude takovou rally zopakovat, protože startovací čára roku 2024 už je nastavena poměrně vysoko.
C:\fakepath\trader-27122023-48-zm.jpg

Írán a Rusko nebudou obchodovat v dolarech, ale ve svých vlastních měnách

27.12.2023 Írán a Rusko dokončily dohodu, na jejímž základě nebudou obchodovat v amerických dolarech, ale ve svých vlastních měnách. Informovala o tom íránská státní média. Na Írán i Rusko se vztahují americké sankce. Dohoda byla podle médií dokončena při setkání guvernérů centrálních bank obou zemí v Rusku, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Rusko by podle ministra financí mohlo snížit podíly v desítkách velkých firem

21.12.2023 Ruská vláda by mohla snížit své podíly v některých velkých podnicích, ale zároveň si nad nimi zachovat kontrolu. V rozhovoru s televizní stanicí Russia 24 to dnes řekl ruský ministr financi Anton Siluanov. Dodal, že takovou privatizaci je možné zvážit zhruba u 30 podniků. Neupřesnil však, které by to mohly být.
C:\fakepath\putin.png

Putin: Ruská ekonomika se vyrovnala se sankcemi, Západ technologicky zaostává

07.12.2023 Ruská ekonomika odolává sankcím, které na ni uvalily západní státy, a v letošním roce vykáže růst kolem 3,5 procenta. Na investičním fóru Russia Calling (Rusko volá) to dnes v Moskvě řekl prezident Vladimir Putin. Západ podle něj usnul na vavřínech a technologicky zaostává. Rusko je podle Putina připraveno více spolupracovat s Čínou.
C:\fakepath\trader-17112023-63-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.11.2023 1) Rusko minulý měsíc vyvezlo téměř všechny své dodávky ropy za cenu, která překračovala cenový strop stanovený skupinou vyspělých zemí G7, napsala ve čtvrtek s odvoláním na studii Kyjevské ekonomické školy (KSE) agentura Bloomberg. Označuje to za poslední známku toho, že západní sankce nedokážou omezit přístup Moskvy k financím pocházejícím z prodeje ropy.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Studie: Téměř veškerá ruská ropa se minulý měsíc prodala nad cenovým stropem

17.11.2023 Rusko minulý měsíc vyvezlo téměř všechny své dodávky ropy za cenu, která překračovala cenový strop stanovený skupinou vyspělých zemí G7, napsala ve čtvrtek s odvoláním na studii Kyjevské ekonomické školy (KSE) agentura Bloomberg. Označuje to za poslední známku toho, že západní sankce nedokážou omezit přístup Moskvy k financím pocházejícím z prodeje ropy.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Rubl se vůči dolaru vyšplhal na nejsilnější úroveň za tři a půl měsíce

14.11.2023 Ruský rubl se dnes dopoledne vyšplhal vůči americkému dolaru na nejsilnější úroveň za tři a půl měsíce. Za jeho růstem stojí vysoké úrokové sazby a také prodej deviz, k němuž sahají ruští exportéři, informovala agentura Reuters. Kolem 9:30 SEČ dolar vůči rublu ztrácel zhruba 0,2 procenta na 91,44 USD/RUB. Předtím sestoupil až na 91,31 USD/RUB, nejníže od konce července.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Dovoz do Číny v říjnu nečekaně vzrostl, zatímco vývoz výrazněji klesl

07.11.2023 Dovoz do Číny v říjnu nečekaně vzrostl, zatímco vývoz klesl rychleji, než se čekalo. Přebytek bilance zahraničního obchodu se tak v říjnu snížil na 56,53 miliardy USD (1,3 bilionu Kč) ze zářijových 77,71 miliardy USD a zaostal za očekáváním analytiků, kteří počítali s přebytkem až 82 miliard USD. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil čínský celní úřad. Smíšený vývoj ukazatelů naznačuje, že domácí poptávka se sice zlepšila, druhá největší ekonomika světa však nadále čelí rizikům. Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes ale zároveň zlepšil výhled růstu ekonomiky Číny na letošní a příští rok.
C:\fakepath\Rusko-Cina2.jpg

Rusko výrazně posiluje spolupráci s Čínou, v Moskvě se ozývá kritika

23.10.2023 Rusko v čase, kdy se potýká se západními sankcemi, výrazně posiluje zahraniční obchod s Čínou. Na dnešní regionální konferenci na severovýchodě Číny firmy podepsaly řadu dohod o spolupráci. V Moskvě se ale proti sbližování s Čínou ozývají kritické hlasy, uvádí na svém webu týdeník Der Spiegel.
C:\fakepath\rubl3.png

Ruský rubl vystoupil na pětitýdenní maximum, těží z vysokých cen ropy

20.10.2023 Ruský rubl se během dnešního obchodování vyšplhal na pětitýdenní maximum vůči americkému dolaru. Těží z vysokých cen ropy i z vyhlídek na příliv deviz, protože exportéři se připravují na uhrazení daní na konci měsíce, napsala agentura Reuters. Krátce po 14:00 SELČ dolar vůči rublu ztrácel zhruba 1,1 procenta na 95,7 USD/RUB. Během dne sestoupil až na 95,35 USD/RUB, plyne z údajů agentury Bloomberg.
C:\fakepath\trader-11102023-49-zm.jpeg

Meziroční míra inflace v Rusku v září zrychlila nejvíce od dubna 2022

11.10.2023 Meziroční míra inflace v Rusku v září zrychlila nejvíce od dubna 2022, a to na šest procent oproti 5,15 procenta v srpnu. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského statistického úřadu. Kupní síla Rusů, kterou už tak oslabují důsledky slabého rublu a protiruské sankce kvůli invazi na Ukrajinu, se dále snížila, napsala agentura AFP.
C:\fakepath\rubl2.png

Rubl sestoupil na nejslabší úroveň za jeden a půl roku

09.10.2023 Ruský rubl dnes vůči americkému dolaru sestoupil na nejslabší úroveň za zhruba jeden a půl roku. Dolar zpevnil nad hranici 102 USD/RUB, dostal se tak nejvýše od loňského března, napsala agentura Reuters. Rubl letos tlačí dolů klesající přebytek běžného účtu ruské platební bilance. Jeho dnešnímu oslabení nezabránil ani výrazný nárůst cen ropy, která je hlavním exportním artiklem Ruska.
C:\fakepath\trader-06102023-78-zm.jpg

Deficit ruského rozpočtu za leden a září klesl díky oživení příjmů

06.10.2023 Deficit ruského rozpočtu se za leden až září snížil na 1,7 bilionu rublů (390,6 miliardy Kč) z 2,36 bilionu rublů za leden až srpen. Mohlo za to oživení příjmů díky vyšším cenám ropy a oslabení rublu. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnilo ruské ministerstvo financí.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Rubl zůstává pod tlakem, dolar překročil hranici 100 USD/RUB

03.10.2023 Ruský rubl zůstává pod tlakem, dolar dnes překročil psychologicky důležitou hranici 100,00 USD/RUB. Předchozí prolomení této hranice v polovině srpna přinutilo ruskou centrální banku k nouzovým opatřením na podporu domácí měny. Rubl letos tlačí dolů odliv deviz a klesající přebytek běžného účtu platební bilance země, napsala agentura Reuters.
img

Ruské válčení na Ukrajině výrazně platí i čeští řidiči, Česko totiž letos dováží nejvíce ruské ropy za posledních 13 let. Platí čeští řidiči vedle toho i extrémně nízké ceny pohonných hmot svých polských kolegů?

29.09.2023 Rusko a Saúdská Arábie v posledních měsících vydělávají miliardy dolarů navíc díky tomu, že výrazně omezují svoji těžbu ropy a až minimálně do prosince ji budou dále koordinovaně škrtit, vypočítává dnes list Wall Street Journal. Úspěšná sázka navíc podle zdrojů listu může obě země namlsat a svoji těžbu pak omezí ještě vydatněji. Což by samozřejmě dále zesílilo inflační tlaky ve světě, zejména na Západě.
img

Ruská ropa už je na světovém trhu dražší než „západní“ ropa Brent. Západní sankce přitom měly vést k opaku – k tomu, že ruská ropa bude citelně levnější než Brent, aby se tak Kremlu ztížilo financování války na Ukrajině

18.09.2023 Ruská ropa z Dálného východu se už – nezvykle – prodává dráže než severomořská ropa Brent, jejíž cena světu, zejména pak Západu, slouží jako referenční. Rusku se tedy podařilo v tomto ohledu vymazat účinek západních sankcí, které původně vedly k výraznému propadu ceny ruské ropy oproti Brentu.
C:\fakepath\trader-28082023-50-zm.jpg

WSJ: Kryptoměnová burza Binance zvažuje úplný odchod z ruského trhu

28.08.2023 Společnost Binance, která je největší kryptoměnovou burzou na světě, uvažuje o úplném odchodu z ruského trhu. S odvoláním na mluvčího podniku o tom dnes informoval americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).
img

Rusko nouzově zastavilo pád rublu. Na jak dlouho?

21.08.2023 Ruský rubl se v minulém týdnu stal nejvýkonnější měnou takzvaných rozvíjejících se trhů. Od pondělí do pátečního dopoledne měl za sebou zpevnění vůči americkému dolaru o 6,3 procenta. Drtivá většina měn dalších rozvíjejících se ekonomik, včetně Česka, přitom vůči dolaru v minulém týdnu ztrácela. Znamená to jedno: ruské centrální bance se podařilo pád rublu zastavit, alespoň prozatím. Dlouhodobě však rubl padá i tak do propasti.
img

Rubl prudce oslabuje nad psychologickou hranici 100 za dolar. Ruští propagandisté zuří, viní z pádu měny ruskou centrální banku

14.08.2023 Ruská měna se dnes ráno středoevropského času propadla nad psychologicky důležitou úroveň 100 rublů za dolar. Tato úroveň má značnou symboliku i z pohledu kremelských propagandistů typu Vladimira Solovjova. Ten už minulý týden v ruské televizi rozhořčeně vinil z pádu měny ruskou centrální banku. Nyní je tedy ještě hůře. Navzdory tomu, že právě ruská centrální banka podnikla minulý týden zásadní opatření, které i podle analytiků mělo pád rublu alespoň na čas zbrzdit. To se ale neděje.
img

Mezinárodní měnový fond věří ruské ekonomice víc než sama Moskva. Sankce jsou „dramaticky neefektivní“ varuje Wolfgang Münchau, bývalý šéfkomentátor Financial Times

26.07.2023 Mezinárodní měnový fond včera publikoval aktualizovanou prognózu hospodářského růstu jednotlivých světových ekonomik. Oproti své dubnové prognóze citelně přilepšil Rusku. Málokterá jiná ekonomika se dočkala tak výrazného zlepšení odhadového výkonu. Zatímco v dubnu MMF počítal, že Rusko letos vykáže růst 0,7 procenta, nyní už předpokládá, že to bude 1,5 procenta. To je dokonce lepší prognóza, než jakou zveřejnila sama Moskva – ta počítá s letošním růstem ve výši 1,2 procenta.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ministr: Rozpočtový deficit Ruska se letos může prohloubit na 2,5 procenta HDP

25.07.2023 Rozpočtový deficit Ruska se v letošním roce může prohloubit na 2,5 procenta z loňských 2,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP). V rozhovoru, který dnes publikoval web Argumety i fakty, to řekl ministr financí Anton Siluanov. Moskva se potýká s vysokými náklady na válku na Ukrajině, takže díra ve veřejném rozpočtu může být nakonec větší, než vláda plánovala, uvedla agentura Reuters.
img

Pohonné hmoty v Česku zdraží. Rusové totiž razantně omezují svůj vývoz ropy a v tandemu se Saúdskou Arábií dále omezí těžbu

13.07.2023 Cena benzínu v ČR v uplynulém týdnu stagnovala, nafta nepatrně zdražila. V příštích sedmi dnech se čeští řidiči musí připravit na zdražení v rozsahu 20 až 30 haléřů na litr. Stoupá totiž jak cena ropy na světových trzích, tak cena velkoobchodně prodávaných paliv na surovinové burze v Rotterdamu.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruský rozpočet se za pololetí propadl do schodku

07.07.2023 Ruský rozpočet vykázal za prvních šest měsíců letošního roku schodek 2,6 bilionu rublů (623,6 miliardy Kč), loni byl naopak v přebytku 1,48 bilionu rublů. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ruské ministerstvo financí. Státní pokladnu vyčerpávají značené výdaje na podporu vojenské operace na Ukrajině a západní sankce na vývoz ruské ropy. Agentura Reuters ale upozornila, že v červnu se rozpočet výrazně zlepšil, protože klesly výdaje a příjmy se zvýšily, což Moskvě pomohlo v jejím úsilí o získání kontroly nad financemi.
C:\fakepath\psenice2.jpg

Bloomberg: Málo známá ruská firma se stala největším obchodníkem s pšenicí

06.07.2023 Společnost, která vznikla po invazi Ruska na Ukrajinu, se za jeden rok stala největším obchodníkem s ruskou pšenicí. V právě skončené sezoně 2022/2023 firma Grain Gates LLC vyvezla 7,22 milionu tun. Těsně tak předstihla firmu TD Rif, která byla největším vývozcem od sezony 2014/2015. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na údaje analytické společnosti ProZerno.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Bloomberg: Putinovo ekonomické fórum ukazuje prohlubující se izolaci Ruska

13.06.2023 Letošní Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum, které bývalo do invaze na Ukrajinu magnetem pro světové politiky a investory a které organizuje ruský prezident Vladimir Putin, ukazuje prohlubující se izolaci Ruska. Na akci, která začíná ve středu, se organizátoři snažili přilákat významné politické osobnosti, nepřijet se letos ale kromě většiny Evropanů a Američanů rozhodli i někteří představitelé bývalých sovětských republik, píše agentura Bloomberg.
img

Pohonné hmoty budou zdražovat i dále, i když selhává plán Rijádu na zdražení ropy. Saúdi potřebují peníze na své pouštní megaměsto, proto by cenu ropy rádi vyhnali o 20 dolarů za barel výše

08.06.2023 Benzín i nafta v Česku v uplynulém týdnu zdražily v rozsahu kolem 20 haléřů na litr a v podobném rozsahu zdraží také v týdnu následujícím. S nastupující vrcholnou motoristickou sezónou se tradičně zvyšuje poptávka po palivech, takže čerpací stanice mohou s cenami nahoru snáze než v jiných obdobích roku, případně mohou výrazněji navyšovat své marže. Zároveň ovšem nelze očekávat jakkoli dramatický růst cen pohonných hmot. Zatím totiž selhává záměr Saúdské Arábie škrtnutím své těžby vyhnat výše jak cenu samotné ropy, tak produktů z ní, tedy i pohonných hmot prodávaných v Česku.
img

Volkswagen prodal své aktivity v Rusku ruské společnosti Avilon

19.05.2023 Německý automobilový koncern Volkswagen prodal svou továrnu v Kaluze v Rusku ruskému prodejci automobilů Avilon. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení a v tiskové zprávě, kterou jeho dceřiný podnik Škoda Auto zaslal ČTK. Společnost se tak z Ruska zcela stáhla.
C:\fakepath\trader-03052023-50-zm.jpg

Ruská ekonomika podle odhadů klesla v prvním čtvrtletí o 2,2 procenta

03.05.2023 Ruská ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku klesla meziročně o 2,2 procenta. Vyplývá to z odhadu, který dnes zveřejnilo ruské ministerstvo hospodářství. Ve stejném období loni se ekonomika propadla o tři procenta.
C:\fakepath\trader-28042023-51-zm.jpg

Představenstvo Norilsk Nickelu poprvé za 14 let nedoporučilo vyplatit dividendu

28.04.2023 Představenstvo ruské těžařské firmy Norilsk Nickel nedoporučilo vyplatit dividendu za loňský rok. Učinilo tak poprvé za 14 let. Své rozhodnutí firma zdůvodnila negativními dopady geopolitiky, ruskou válkou na Ukrajině a související západní sankce ale přímo nezmínila.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

AP: Život Rusů se z ekonomického hlediska příliš nezměnil, hospodářství se drží

26.03.2023 Západní sankce zasáhly ruské banky, bohaté jednotlivce nebo dovoz technologií. Po roce rozsáhlých omezení, jejichž cílem bylo oslabit válečný fond Moskvy, se ale ekonomický život pro běžné Rusy příliš neliší od toho, který vedli před ruskou invazí na Ukrajinu. Žádná masová nezaměstnanost a propad měny se nekonají. Nejsou tu žádné krachující banky, před kterými se tvoří dlouhé fronty. Nabídka v supermarketech se příliš nezměnila, zahraniční zboží je stále dostupné, nebo jeho místo zaujaly místní ekvivalenty, píše agentura AP.
img

Ceny zlata stoupají, ropa se nachází na úrovni kolem 70 USD

24.03.2023 Ve čtvrtek došlo ke růstu cen zlata, které se nacházely pod klíčovou úrovní 2 000 USD v souvislosti s předpokladem, že bude mít FED omezený prostor pro pokračování zvyšování úrokových sazeb.
img

Příjmy Ruska z vývozu ropy a plynu podle IEA v lednu klesly téměř o 40 procent

28.02.2023 Příjmy Ruské federace z vývozu ropy a plynu v lednu meziročně klesly o 38 procent na 18,5 miliardy dolarů (409 miliard Kč), uvedla dnes Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Výnosy exportu, který je pro Moskvu nejlukrativnější, stlačily západní sankce a cenové stropy zavedené kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Loňský leden byl posledním měsícem před invazí.
C:\fakepath\ropa-27022023.jpg

Studená válka o ropu. Bude stát 140 nebo 40 dolarů?

27.02.2023 Jako studená válka by se dal v současnosti popsat stav trhu s ropou. Na jedné straně stojí USA, které se snaží zoufale srazit ropu na co nejnižší hodnoty v rámci svého boje s inflací. Nebojí se tak uvolnit své ropné zásoby, které jsou již na nejnižších hodnotách za posledních 40 let. Co se stane, až USD nebudou mít jak se říká “kde brát”? Na druhé straně pak stojí Rusko, které v rámci své odpovědi na západní sankce omezí svou ropnou produkci o 500 tisíc barelů denně s platností od března. To představuje přibližně 5 % ruské produkce a 0,5 % celosvětové denní produkce. Na vše se z povzdálí dívá kartel OPEC, který má cenu ropy ve svých rukou. Pojďme se ale blíže podívat na jednotlivé faktory, které budou letos ovlivňovat cenu ropy.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika nabírá rysy válečného hospodářství, uvádí německý institut IW

24.02.2023 Ruská ekonomika nabírá rysy válečného hospodářství. Zatímco výdaje na obranu se zvyšují, příjmy státu klesají, včetně těch za prodej ropy a plynu. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes zveřejnil německý ekonomický institut IW. Rusko letos podle ní zvýší výdaje na vnitřní a vnější bezpečnost o 25 procent na 124,7 miliardy eur (2,95 bilionu Kč).
img

Rok po invazi prognózuje MMF Rusku zhruba stejný ekonomický růst jako Česku. Kdy se protiruské sankce projeví opravdu viditelně?

24.02.2023 Česká ekonomika letos může dopadnout hůř než ta ruská. Ne, nejde o kremelskou propagandu. Je to závěr prognóz západních institucí a bank v čele s Mezinárodním měnovým fondem.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Podnikový svaz: Obchod Německa se střední a východní Evropou byl loni rekordní

22.02.2023 Obchodní výměna Německa se střední a východní Evropou se v roce 2022 vyšplhala na rekordních 562 miliard eur (asi 13,3 bilionu Kč), a to i přes značný pokles německého vývozu do Ruska. Česká republika předstihla Británii a dostala se do první desítky největších německých obchodních partnerů. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Východní výbor německého hospodářství (OA), což je svaz předních podniků podporující hospodářské vztahy Německa se střední a východní Evropou.
img

Rusko letos poroste jako Česko, možná i více, plyne z nové prognózy Mezinárodního měnového fondu. Účinkují tedy po roce západní sankce?

20.02.2023 Mezinárodní měnový fond v lednu překvapil. Výrazně zlepšil svůj odhad letošního růstu ruské ekonomiky. Ano, růstu. Ruské hospodářství by podle něj mělo reálně přidat, byť mírně, konkrétně 0,3 procenta. Česko je na tom dle MMF jen o trochu lépe, vlastně takřka neznatelně, když jeho hospodářství má podle washingtonské instituce letos posílit o 0,5 procenta.
img

Armageddon nečekejme, na investování je brzy

10.01.2023 Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
C:\fakepath\Shell.jpeg

Ropná společnost Shell zaplatí v EU a Británii dodatečnou daň dvě miliardy USD

06.01.2023 Ropná a plynárenská společnost Shell, která patří k největším firmám v Evropě, zaplatí za čtvrté čtvrtletí v Evropské unii a Británii dodatečnou daň asi dvě miliardy dolarů (45,9 miliardy Kč). Firma dnes oznámila, že jde o peníze, které musí zaplatit ze solidarity kvůli vysokému růstu cen energií v loňském roce. Těžební a některé další firmy k tomu nutí loňské rozhodnutí evropských vlád o zdanění mimořádných zisků.
C:\fakepath\Rusko-sankce-2.jpg

The Moscow Times: Sedm nečekaných dopadů západních sankcí na život v Rusku

01.01.2023 Západní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho invazi na Ukrajinu sice nevedly k dramatickému ekonomickému kolapsu, jaký někteří předpovídali - ale i tak mají dalekosáhlé následky. Rusko je nyní zemí, proti které je uvaleno největší množství sankcí na světě, a nedostatek zboží, omezený přístup ke službám a další restrikce mění každodenní život často překvapivými způsoby - od změněných receptů na sladkosti a pomalejší internet, až po uzavřená krematoria a nižší počet autobusů, napsal zpravodajský server The Moscow Times.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruský rubl výrazně oslabil, vrátil se do blízkosti osmiměsíčního minima

28.12.2022 Ruský rubl dnes výrazně oslabil, vrátil se tak do blízkosti osmiměsíčního minima z minulého týdne. Odpoledne si americký dolar vůči rublu připisoval více než tři procenta a nacházel se mírně nad 72 rubly. Minulý týden ruská měna oslabila asi o osm procent. Dolů ji tlačí očekávání, že západní sankce na ruskou ropu budou mít negativní dopad na exportní příjmy Ruska, uvedla agentura Reuters.
img

Co sledovat příští týden? (02.12.2022)

02.12.2022 V příštím týdnu nebudou zveřejňovány ekonomické zprávy nejvyšší úrovně, jako je zpráva o NFP, ale budou zveřejněny některé pozoruhodné údaje z průzkumů, včetně ISM služeb a spotřebitelské nálady v Michiganu. Kromě toho bude velká pozornost upřena na ropu, protože v pondělí vstoupí v platnost západní sankce na ruskou námořní ropu. V neposlední řadě se očekává, že RBA poprvé od roku 2013 zvýší sazby na 3,0 % nebo výše. Nezapomeňte příští týden sledovat US500, OIL a AUD/USD!
C:\\fakepath\\trader-16112022-37-zm.jpg

Ruská ekonomika kvůli dopadům invaze ve třetím čtvrtletí klesla o čtyři procenta

16.11.2022 Ruská ekonomika ve třetím čtvrtletí meziročně klesla o čtyři procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Hospodářství země se potýká s dopady pokračující ruské agrese vůči Ukrajině.
img

The Moscow Times: Rusko začalo prodávat Indii uhlí se slevou až 70 procent

08.11.2022 Rusko v reakci na západní sankce začalo prodávat Indii uhlí se slevou až 70 procent. S odvoláním na analýzy ruské státní banky PSB o tom dnes informoval server The Moscow Times. Snahy Kremlu obrátit exportní toky směrem na východ podle něj ničí ruskou ekonomiku založenou na vývozu surovin.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika v září klesla meziročně o pět procent

03.11.2022 Ruská ekonomika v září klesla meziročně o pět procent. To je o něco horší výkon, než v předchozím měsíci, kdy se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o čtyři procenta. Uvedlo to včera ruské ministerstvo hospodářství. Ve třetím čtvrtletí pak ekonomika podle ministerstva klesla meziročně o 4,4 procenta.
img

Cena plynu v EU klesá až do záporu, je ho přespříliš. Rusko má zato málo ledniček, praček či odsávaček mateřského mléka, „pašuje“ je přes Arménii či Kazachstán – prý i kvůli čipům do vojenské techniky

30.10.2022 S blížící se zimou se rozhodně nezdá, že by Rusko mělo nakročeno v triumfu v probíhající ekonomické válce s EU. A to si právě od zimního období a nynější topné sezóny zjevně hodně slibovalo. Cena plynu v EU ovšem od konce srpna klesla o více než 70 procent. Od poloviny září také poměrně dramaticky klesly ceny plynu v EU pro příští rok, jak vyplývá z cen příslušných termínových kontraktů.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl je kvůli obavám z eskalace konfliktu na Ukrajině pod tříměsíčním minimem

11.10.2022 Rubl je kvůli obavám z další eskalace konfliktu na Ukrajině pod tříměsíčním minimem. Na dolar ruská měna kolem 16:00 SELČ ztrácela 2,1 procenta na 64,03 RUB, a byla tak nejslabší od 7. července.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Průzkum: Ruský zpracovatelský průmysl v září rostl, export zůstal pod tlakem

03.10.2022 Aktivita v ruském zpracovatelském průmyslu v září rostla nejrychlejším tempem za tři a půl roku, přestože západní sankce měly nadále negativní dopad na export. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost S&P Global. Index aktivity zpracovatelského průmyslu se zvýšil na 52,0 bodu ze srpnových 51,7 bodu. Pokud se hodnota indexu nachází nad 50 body, signalizuje to růst v odvětví.
img

Rusko dnes vypnulo plyn Itálii. Je to výhrůžka nové italské vládě, nebo jen důsledek nových přepravních podmínek v Rakousku?

01.10.2022 Ruský plynárenský gigant Gazprom dnes nečekaně pozastavil dvé dodávky plynu Itálii. Dále se tak stupňuje energetická krize EU.
C:\fakepath\trader-16092022-20-zm.png

Scope: Ruská ekonomika se na předválečnou úroveň vrátí nejdříve v roce 2030

16.09.2022 Ruská ekonomika se na úroveň z doby před zahájením útoku na Ukrajinu pravděpodobně nevrátí dříve než v roce 2030. Předpovídá to podle agentury Reuters zpráva evropské ratingové agentury Scope Ratings. Rusko v důsledku útoku na Ukrajinu čelí rozsáhlým sankcím ze strany západních zemí.
C:\fakepath\trader-09092022-36-zm.jpg

Inflace v Rusku zpomalila na 14,3 pct., HDP ve čtvrtletí klesl o 4,1 pct.

09.09.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Rusku v srpnu zpomalilo na 14,3 procenta z 15,1 procenta v předchozím měsíci. Meziměsíčně ceny klesly za pomoci stabilního kurzu rublu a slabé poptávky. Ruská ekonomika pak ve druhém čtvrtletí podle revidovaných údajů klesla o 4,1 procenta, předběžný údaj počítal s poklesem o čtyři procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Nejnovější údaje tak poskytují ruské centrální bance prostor pro další snižování úrokových sazeb, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-07092022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.09.2022 1) Objem intervencí České národní banky na podporu koruny v červenci dále stoupl na téměř deset miliard eur (zhruba 246 miliard Kč). Za tři měsíce od května tak už ČNB prodala na trhu eura za 20,5 miliardy eur (asi 504 miliard korun). S poukazem na zveřejněná čísla stavu devizových rezerv ČNB to dnes uvedl analytik banky Creditas Petr Dufek.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Putin: Ruská ekonomika letos klesne jen asi o dvě procenta

07.09.2022 Ruská ekonomika v letošním roce klesne zhruba o dvě procenta, nebo o něco výrazněji. Předpověděl to dnes ruský prezident Vladimir Putin. Uvedl také, že situace na ruských finančních trzích se stabilizovala, inflace klesá a míra nezaměstnanosti se nachází na historickém minimu pod čtyřmi procenty. Rusko podle něj letos také vykáže rozpočtový přebytek, který by měl činit asi půl bilionu rublů (zhruba 200 miliard Kč).
C:\fakepath\putin.png

Protiruské sankce jsou krátkozraké a nebezpečné pro celý svět, řekl Putin

07.09.2022 Protiruské západní sankce jsou krátkozraké a představují nebezpečí pro celý svět, který se stále více obrací k Asii, prohlásil dnes ruský prezident Vladimir Putin na ekonomickém fóru ve Vladivostoku. Informovala o tom agentura Reuters. Vládu v Kyjevě ruský prezident označil za nelegitimní režim, který se k moci dostal po převratu v roce 2014. Podle ruských agentur také odmítl obvinění, že by Rusko porušovalo mezinárodní právo. Evropská unie a další země uvalily rozsáhlé ekonomické a diplomatické sankce na Rusko a jeho představitele po únorovém ruském vojenském útoku na sousední Ukrajinu.
img

Ranní shrnutí (06.09.2022)

06.09.2022 Indexy z Asie se dnes obchodovaly většinou výše. Nikkei se obchodoval o 0,1 % výše, Kospi přidal 0,2 %, zatímco indexy z Číny si připsaly až 1,2 %. S&P/ASX 200 klesl o 0,3 %.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Rusko by v odvetě na zastropování cen ropy mohlo přerušit její dodávky

05.09.2022 Rusko by mohlo zastavit dodávky ropy do zahraničí v situaci, kdy chce skupina vyspělých zemí G7 zavést u ruské ropy cenový strop, uvedl ruský prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov. Mluvčí Kremlu také prohlásil, že příčinou přerušení dodávek plynu potrubím Nord Stream 1 do Evropy jsou západní sankce.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Zelenskyj varoval Evropany, aby se připravili na chmurnou zimu

04.09.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vzkázal Evropanům, aby očekávali těžkou zimu kvůli ruské invazi do jeho země, která vedla k omezení vývozu ropy a plynu z Ruska. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na pravidelné videoposelství Zelenského, podle kterého chce Moskva zničit normální život Evropanů.
img

Podle Kremlu brání provozu Nord Streamu 1 pouze západní sankce

30.08.2022 Provozu plynovodu Nord Stream 1, který je hlavní trasou ruského plynu do Evropy, brání pouze západní sankce a s nimi spojené technologické problémy. Dnes to podle agentury Reuters řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Ruský plynárenský gigant Gazprom dříve oznámil, že přeruší dodávky tímto plynovodem od středy na tři dny. Zdůvodnil to nutnými údržbovými pracemi.
C:\fakepath\trader-30082022-17-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.08.2022 1) Evropské ceny energií dnes výrazně klesají na základě náznaků, že Evropská unie zvyšuje úsilí jak zmírnit energetickou krizi, která by s blížící se zimou mohla uvrhnout region do recese. Velkoobchodní cena elektřiny pro německý trh s dodáním v příštím roce, která je pro Evropu klíčová, klesla dopoledne až o 26 procent a nizozemský plyn o 11 procent, uvedla agentura Bloomberg. V pondělí přitom cena německé elektřiny poprvé přesáhla 1000 eur (zhruba 24.600 Kč) za megawatthodinu (MWh).
C:\fakepath\ropa.jpg

Ropa v klesajícím trendu

22.08.2022 Cena americké ropy WTI se dostává pod 90 USD za barel, je tak levnější než před zahájením ruské invaze na Ukrajinu. Sestupný trend by mohl navíc dále pokračovat, zvlášť pokud restriktivní politika americké centrální banky (Fed) bude držet poptávku utlumenou a dolar silný.
C:\fakepath\Nemecko_a_Cina.jpg

IW: Závislost německé ekonomiky na Číně v letošním prvním pololetí vzrostla

19.08.2022 Závislost německé ekonomiky na Číně v letošním prvním pololetí vzrostla. Německé přímé investice v zemi a obchodní deficit s Čínou dosáhly nových maxim, a to navzdory politickému tlaku na Berlín, aby se od Pekingu odklonil. Vyplývá to z průzkumu Institutu německého hospodářství (IW), o kterém dnes informovala agentura Reuters. Růst německého vývozu do Číny zároveň výrazně oslabil, uvedl institut s odvoláním na ekonomy, kteří poukazují na trend směřující k větší lokální produkci na čínském trhu.
C:\fakepath\trader-10082022-27-zm.jpeg

Inflace v Rusku v červenci zpomalila na 15,1 procenta

10.08.2022 Meziroční inflace v Rusku v červenci dále zpomalila na 15,1 procenta z 15,9 procenta o měsíc dříve. Meziměsíčně pak spotřebitelské ceny klesly v reakci na slabou poptávku. Dnešní údaje ruského statistického úřadu poskytují ruské centrální bance argument pro další snižování úrokových sazeb.
img

Poteče ruská ropa zase do Česka? Rozhodne Brusel… pokud tedy nejde o další hrátky Kremlu

10.08.2022 Do České republiky neproudí ruská ropa. Ukrajina zastavila její dodávky jižní větví ropovodu Družba. Ruská strana, konkrétně provozovatel ropovodní sítě Transněfť, tvrdí, že jí západní sankce znemožňují provést platbu za přepravu přes ukrajinské území. Je ale také možné, že Kreml rozjíždí další hru a své dodávky omezuje uměle, jako tak podle mnohých činí v případě plynu a potrubí Nord Stream 1.
img

Do Česka neproudí ruská ropa. Ceny paliv mohou vyletět, hrozí také přídělové hospodaření s nimi

09.08.2022 Do České republiky neproudí ruská ropa. Ukrajina zastavila její dodávky jižní větví ropovodu Družba. Ruská strana, konkrétně provozovatel ropovodní sítě Transněfť, tvrdí, že jí západní sankce znemožňují provést platbu za přepravu přes ukrajinské území. Je ale také možné, že Kreml rozjíždí další hru a své dodávky omezuje uměle, jako tak podle mnohých činí v případě plynu potrubím Nord Stream 1.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa po zprávě o přerušení tranzitu jižní větví ropovodu Družba zdražuje

09.08.2022 Ceny ropy se dnes navzdory počátečnímu poklesu zvyšují. Zpráva o přerušení tranzitu jižní větví ropovodu Družba totiž obnovila obavy z nedostatečných dodávek suroviny na trh. Cena severomořské ropy Brent si kolem 15:00 SELČ připisovala zhruba 1,3 procenta a blížila se k 98 dolarům za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 1,4 procenta a dostala se nad 92 dolarů za barel.
img

Západu v čele s USA se nedaří izolovat Rusko a Čínu, všímá si Bloomberg. Jeho ekonomický a geopolitický význam ve světě klesá a klesat zřejmě bude i dále

05.08.2022 Západu v čele s USA se – k jeho vlastnímu údivu – nedaří izolovat Rusko a Čínu, píše dnes agentura Bloomberg. Z dvaceti nejvýznamnějších ekonomik světa – sdružených ve skupině G20 – se k protiruským sankcím Západu připojila jen polovina. Skupina G20 přitom představuje zhruba 85 procent celosvětového ekonomického výkonu.
img

Scholz: Turbína pro Nord Stream 1 je plně funkční a lze ji odeslat do Ruska

03.08.2022 Ruská turbína pro plynovod Nord Stream 1, která byla kvůli servisu v Kanadě, je plně funkční a může být kdykoliv odeslána zpět do Ruska za předpokladu, že ji Moskva bude ochotna převzít. Řekl to dnes německý kancléř Olaf Scholz, který navštívil závod společnosti Siemens Energy, kde se turbína teď nachází. Rusko podle Scholze nemá důvod návrat zařízení zdržovat.
img

Kreml vede dále „plynovou válku“ s EU. Plynu nedodává ani málo, ani dost, prostě praktikuje poučku, že nejistota je pro protivníka horší než „špatná jistota“

25.07.2022 Ruský státní plynárenský gigant Gazporom do středy dramaticky sníží dvé dodávky plynu do EU potrubím Nord Stream 1. A to ze 40 procent jeho kapacity na pouhých 20 procent. K redukci přepravovaného objemu suroviny má podle dnešního vyjádření podniku dojít od středy. Potrubím tak bude proudit pouze 33 milionů metrů krychlových plynu denně. Cena velkoobchodního plynu v EU dnes v reakci stoupla, o zhruba 12 procent.
C:\fakepath\trader-22072022-21-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.07.2022 1) Ruská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o 1,5 procentního bodu na osm procent. To je výraznější snížení, než se předpokládalo. Snaží se tak podpořit ekonomiku, na kterou mají negativní dopady západní sankce. Banka zároveň předpověděla, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o čtyři až šest procent. Koncem dubna počítala s propadem o osm až deset procent.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka překvapivě snížila základní úrok na osm procent

22.07.2022 Ruská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o 1,5 procentního bodu na osm procent. To je výraznější snížení, než se předpokládalo. Snaží se tak podpořit ekonomiku, na kterou mají negativní dopady západní sankce. Banka zároveň předpověděla, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o čtyři až šest procent. Koncem dubna počítala s propadem o osm až deset procent.
C:\fakepath\fxstreet-11072022.png

Co čekat na finančních trzích ve druhém pololetí?

11.07.2022 První pololetí letošního roku bylo ve znamení ruské invaze na Ukrajinu, která výrazně přiživila inflační tlaky. Centrální banky tak musejí prudce šlápnout na brzdu a ukončit léta trvající párty.
C:\fakepath\trader-05072022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.07.2022 1) Euro se dnes dopoledne na devizovém trhu propadlo vůči dolaru na nejnižší hodnotu od prosince 2002. Podle analytiků k tomu přispívají obavy z recese a také energetická krize v eurozóně. Dolar naopak těží z razantního zpřísňování měnové politiky ve Spojených státech.
C:\fakepath\trader-05072022-14-zm.jpg

Bělorusko v reakci na západní sankce zmrazí zahraniční podíly ve 190 firmách

05.07.2022 Bělorusko v reakci na západní sankce zmrazí zahraniční podíly ve 190 běloruských společnostech. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která se odvolává na nově zveřejněnou vyhlášku. Omezení se podle agentury TASS týká i českého slévárenského podniku Kasi s.r.o, který má podle ní podíl v závodě na výrobu železobetonových výrobků v běloruském městě Kryčau.
img

Europarlament zítra asi odmítne jádro a plyn jako zelený zdroj, tlačí na to i Kyjev. Naopak USA zrušením cel na čínské zboží, tedy i ruskou ropu, oslabí západní sankce proti Rusku

05.07.2022 Poslance Evropského parlamentu čeká už zítra stěžejní hlasování. Rozhodnou totiž, zda zemnímu plynu udělí visačku zeleného zdroje. Ukrajinští představitelé, včetně třeba ukrajinského velvyslance v Německu, přitom evropské zákonodárce tlačí k tomu, aby visačku neudělili. Podpora plynu prý znamená podporu Putinovu režimu.
C:\fakepath\prumysl-01072022-4-zm.jpg

Aktivita ruského zpracovatelského průmyslu v červnu pokračovala v mírném růstu

01.07.2022 Aktivita ruského zpracovatelského průmyslu v červnu pokračovala v mírném růstu, protože oživování domácí poptávky kompenzuje prohlubující se propad exportu. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost S&P Global.
C:\fakepath\trader-30062022-28-zm.jpeg

Analytik: Koruna letos mírně posílila k euru, k dolaru výrazně oslabila

30.06.2022 Česká měna v prvním pololetí k euru mírně posílila o 0,58 procenta z 24,89 na 24,75 Kč/EUR, a to především díky několikanásobnému zvýšení úrokových sazeb České národní banky (ČNB) až na sedm procent. K dolaru koruna od začátku roku naopak výrazně oslabila o 8,49 procenta z 24,87 na 23,72 Kč/USD. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek.
C:\fakepath\trader-28062022-30-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy dál rostou kvůli obavám ohledně dodávek

28.06.2022 Ceny ropy dnes pokračují v růstu kvůli přetrvávajícím obavám ohledně dodávek suroviny na trh. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:30 SELČ vykazovala nárůst o téměř 1,8 procenta na 117,14 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala zhruba jedno procento na 110,69 dolaru za barel.
img

Je to oficiální: Rusko je po 104 letech v bankrotu vůči zahraničí. Poškození věřitelé Ruska se chtějí „zahojit“ ze zmrazeného majetku ruských oligarchů nebo ze zmrazených peněz ruské centrální banky

28.06.2022 Světově významná ratingová agentura Moody’s v noci na dnešek středoevropského času potvrdila, že Rusko se ocitlo v platební neschopnosti – tedy v bankrotu – vůči svým zahraničním věřitelům. Rusko se v platební neschopnosti ocitlo už včera, ta však nebyla oficiálně vyhlášena. Nyní ji tedy oficiálně vyhlásila právě zmíněná ratingová agentura Moody’s.
Související klíčová slova: Geopolitické eskalace | Ruský HDP | Sankce Spojených států | Francouzská správa | Růst zisků | Zpravodajský server | Nastavení ropného trhu | Mediánové ceny bytů v Praze | Dlouhé pozice | Yandex | Podnikový svaz | Války | Jednotné Rusko | Export do Číny | Vývoj | Ruské podniky | Pokles měny | Warren Patterson | Syrské libry | Růst měnového páru EUR/USD | Uzavření Rudého moře pro tankery | Australská centrální banka | Americké ropné zásoby | Stíhačky | Globální růst | Jüan | IW | McDonald's | Česká ekonomika letos | Zdražovat | Predikovatelný | DPH | Americká automobilka | EUR | Přijmout euro | Transněfť | HDP Ruska | Dolní komora ruského parlamentu | OPEC Monthly Report | Vývoj španělského akciového indexu | Hlavní úrokové sazby | Nárůst objemů | JP Morgan Chase | Podnikatel | Nákupy aktiv | Historická cesta | Itálie | Rozjezd turistické sezóny | BlueBay | Finanční ústav | UBS | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Texas | Akcie firmy | USD/SYP | Cla na čínské zboží | Měny světa | Očekávání | Poslanci | Nikl | Češi | CBDC | Americká automobilka Tesla | Veřejné finance | Pro investory | Nedostatek potravin | Znehodnocení | Vývoj tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | FAA | Plyn v EU | Trh práce | Bitcoiny | Evropská komise | Skupina G7 | Investice | Britská centrální banka | Spirálovitý růst cen | Německý automobilový koncern | Potenciál | Chování | Největší ruská banka | Mezinárodní ratingová agentura | Louis Dreyfus | Podnikatelské aktivity | Allwyn | Akvizice | Index aktivity | Bankovní společnost | Bidenova administrativa | Škoda Auto | Ruské invaze na Ukrajinu | Nákupní centra | Obchodní pravidla | Růst ekonomiky EU | Invaze na Ukrajinu | Tlak na Rusko | Prognózy | NYSE | Intervence | Obchod s Ruskem | Severoirský protokol | Broadcom | Vývoj inflace a mezd | Vyloučení z G20 | Experti | Diverzifikace | Rekord | Přeshraniční platby | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Vývoj ceny ropy | TurkStream | Vývoj cen kryptoměn | Ruská společnost | Evropské měny | Hnojiva | Koš Mezinárodního měnového fondu | Inflace v Rusku | Creditas | Rusko zbankrotovalo | Společnost Lukoil | Moody's Investors Service | Největší světová ekonomika | Společnost Apple | Asijské trhy | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Bruegel | Investing | Sergej Sobjanin | Vanguard | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Výkonný ředitel | Reality | PKN Orlen | Tvrdá měna | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Agentura AFP | Vývoj indexu spotřebitelské důvěry | Softwarová společnost | Rostoucí výnosy | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Platební systém | Druhá největší ekonomika | Síla Sibiře | Spotřební daň z nafty | Cenné papíry | Dovoz ropy | Frakování | Reálné příjmy domácností | Výnos | Vztahy s Čínou | IHNED | Stav trhů | Skupina Colt | Douglas Diamond | Exchange | Goldman Sachs | Baltic Pipe | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Dlužník | Ukrnafta | Moscow Times | Omezení cen ropy | Drahokam | Diem Association | RWE | Dopravci | 100 miliard dolarů | Jiné měny | Import | Ruský ministr hospodářství | Gazprom Germania | ČEZ | Investiční portfolio | Kurz japonského jenu | O2 Czech Republic | Splátky dluhů | Miliardář Elon Musk | Stav trhu s ropou | LSEG | Mimořádné daně | Zpomalující ekonomika | Ontario Teachers | The Moscow Times | Americká kosmetická společnost | Zveřejnění zprávy | Inkaso deviz | Bankrot Ruska | Agentura Bloomberg | Kontrakty | Jeden dolar | Mega Millions | Zimní bouře | Nominální růst HDP | AXP | Bulgargaz | Pokles cen energií | Atlantic Council | Prodejci automobilů | Coinmarketcap.com | Platební neschopnosti | JPY | Projekce | AUDUSD | Google | Premiéři zemí Evropské unie | Obchodní vztahy | Vyhlídky | Růst hrubého domácího produktu | Polovodiče | Herbert Diess | Posilování dolaru | Představenstvo ruské těžařské firmy | Brent | Lodní společnosti | Německá společnost | Changpeng Zhao | Andrej Kostin | Kontrakce | Peníze | Čínská banka | Robert Habeck | Růst měnového páru | Oxford Economics | Ukazatel | Title Transfer Facility | Výhled dolaru | Coinmarketcap | Úřad pro hospodářskou soutěž | Americká ropa | Prognóza | FTSE 100 | Příjmy ruského rozpočtu | Rusko volá | Nestlé | Analytici společnosti | Predikovat vývoj cen kryptoměn | Měny | Barel ropy | Americký Fed | Odhad letošního růstu ekonomiky | Civilizace | Čínský celní úřad | Palladium | Export | Americká softwarová společnost | Strach | Centrální banky | Ropa WTI | Pohonné hmoty v Česku | Dividendy | KKCG | Obchod Amazon | Odliv kapitálu | Burza | Day-tradeři | Deutsche ReGas | Developeři | Kontrakty na ropu | Úroky na hypotékách | Australská centrální banka (RBA) | Bungie | Příjmy z reklamy | Burzy | Německý ministr hospodářství | Výnosy | Ceny elektřiny | Druhá největší ekonomika světa | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Americký prezident Joe Biden | Miliardy dolarů | Daňové škrty | P.A. | Dolar dnes | Daimler | Zastropování cen | Závod na elektromobily | LNG | Viterra | Turk Stream | Největší světové ekonomiky | Společnost Siemens | Partneři | Vývoz ruské ropy | Nabídka | Obchod EU | Primární veřejná nabídka (IPO) | Zynga | Kryptoměna Bitcoin | Historicky nejnižší | SLR | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Energetická společnost | Média | Energetické suroviny | Geopolitická situace | Škoda | Italský premiér | ProSiebenSat.1 | Ekonom společnosti | Trh s ropou | Title Transfer Facility (TTF) | Fialova vláda | Regulace | Sázka | Měnový fond | MiFID II | Izrael | Oživení z pandemie | Kryptoměnová burza FTX | Hospodářský institut | Domácnosti | IPO | Nikkei | Oanda | FTX | Rosněfť | Dnešní údaje | Deficit | Bankomaty | Vývoj v Rusku | Zvýšení sazeb | Nacenění kontraktu | Klesající reálné příjmy domácností | The Insider | EUR/CZK | Vyšší náklady | GBP/USD | Měnový pár EUR/USD | Pád Ukrajiny | GBP | Boeing | Syrská libra | Jevgenij Loktjuchov | Omezení obchodu | Nejistoty | Guvernér | Inflační cíl | Trendové linie | Finanční technologie | Východoevropské akcie | CZK/SYP | Reálné zisky nad inflací | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Mezibankovní | Turkish Airlines | Intercontinental Exchange | Banka JPMorgan | Příležitosti pro nákup | Vývoj měnového páru USD/RUB | Rekordní zisk | Uskupení OPEC | Investoři | NFP | USD | Příjmy Ruska | InterContinental | Skybridge Capital | Společnost Google | Ruské společnosti | Supervelmoci | Ministr hospodářství | Severní Korea | Propad rublu | CASH HISTORY | Zničené měny | Úrokový spread | Hospodaření | Upravený zisk | Měnová krize | Financial Times (FT) | Regulační úřad | Commonwealth Bank | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Vzorce chování | Ropné a plynárenské společnosti | Obrovský potenciál | Přímé intervence | Na burze | Posílení | Vývoj německého akciového indexu DAX | Pracovní místa | Kč/USD | Podpora | Rijád | Hold | Exxon Mobil | Gazprom Něfť | Nový úděl | Vývoj ceny ropy Brent | Global Blood Therapeutics | Volkswagen China | Sestupný trend | Americká ropa WTI | Graf | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Kč/EUR | Ceny kryptoměn | Prodávat akcie | Energetické společnosti | Qualcomm | Tesco | Logistické problémy | TerraUSD | Vyloučení Ruska | Začátek syrské nezávislosti | TTF | Funkční období | Plány | ProCent | Banka Goldman Sachs | Pokles kurzu | WSJ | Zisk | Německý koncern | Nižší poptávka | Německý DAX | AT&T | Důvěra domácností | Cestování | Produktovod | Tiskové agentury | AXP.US | Cena americké ropy | Ruské ropy | Bank of England | Katar | Zvyšování těžby | Oživení hospodářství | Evropské ekonomiky | BP | Přetrvávající vysoká inflace | Nobelovy ceny za ekonomii | Pokles vývozu | Bohatý | Aktuální prognózy | Ruský prezident | Měna | Šéf automobilky Tesla | Nová bankovní rada | Gigant Gazprom | Vývoj mediánové ceny bytů | Investiční nálada | O2 | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Poptávková strana | Čínská telekomunikační společnost | Swapy | Makléři | Praní špinavých peněz | Růst české ekonomiky | Skupina PPF | Inflační situace | Peso | Akcionáři | Rozpočtový přebytek | Švýcarská banka | S&P | CZK | Tržby z prodeje | Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu | Jen Psakiová | Rekordní nárůst | Brusel | Dillí | Státní pomoc | Dodávky na trh | Hospodářský vývoj | Objem | Finanční ředitel | Stav energetické nouze | Kryptoměnové burzy | Úroková sazba | České firmy | Unie | Know-how | Automobilka Tesla | Kristalina Georgievová | Rizikové prémie | Meta | Instagram | Nejbohatší | Náklady financování | Analytici | Výzkumy | Investiční banka | Společnost China Mobile | Případné sankce | Americká společnost Intel | Klíčové suroviny | Cena palladia | Zasedání OPEC | Berkshire Hathaway | Zahraniční investoři | Obchodování | Investovat | Ruský rubl | Komoditní | Investiční centrum | American Express (AXP.US) | Turecká lira | Velké hospodářské krize | Jednotná evropská měna | Válka na Ukrajině | MOEX | Růst cen ropy | Petrochemická společnost | Summit Evropské unie | Vláda USA | Kurs rublu k dolaru | Čínské zboží | Elon Musk | Investing.com | Raman Haloučanka | Vzdělání | Diverzifikátor akciových ztrát | Společnost Shell | Výsledky | Clearing | Turecko | Americký prezident | Zvednout ceny | Michail Mišustin | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Prémie | Siemens | Minulá výkonnost | Hodnotné měny | Vyšší úroky | Bank of America | Ruské aerolinky | Statista | Peršané | Petr Lajsek | Colt CZ | Hlavní měny | Statistický úřad Eurostat | IFRS | Globální ekonomiky | Portfolio | Ropné zásoby | Mezinárodní agentura pro energii | Eurostat | Prezident | Dovoz do Číny v říjnu | Konsolidace | OPEC+ | Reálné hodnoty | Finanční instituce | SAE | Společnost Genesis | TIM | Silný dolar | Ruská vojska | Znárodnění | Energetický trh | Energie | Evropa | Společnost Amazon | EAHU | Dovoz z USA | Růst inflace | Scope | Raiffeisen | Šéf Bílého domu | Ropa Urals | Zprávy | Prodej | Cenné papíry a burzy | Zákonodárci | Propuštění | Výstup USA z NATO | Vývoj mediánové ceny bytů v Praze | iPhone 14 | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Aktivity v Rusku | Národní měny | Zhodnocení v desítkách procent | Boj s inflací | Snížení geopolitického rizika | Vývoj měnového páru | Cena digitální měny | Finanční pomoc | Volkswagen Group China | Tržní kapitalizace | Uzavírání pozic | Pfizer | AFP | Studie | Blízký východ | Josep Borrell | Americké centrální banky | Velmi bohatý | Americký podnik | Čínské ministerstvo obchodu | Firmy | Sony Interactive Entertainment | Úřad INSEE | Polsko | Ekonomický vývoj | Kolaps | Hodnotové akcie | Nobelovy ceny | Růžový diamant | Insolvence | Světové postavení | US500 | Sony Interactive | KFC | Hypotéky | Burzy drahých kovů | Nástroj | Nájmy | Problémy | Válka | Pandemie nemoci COVID-19 | Tencent | OPEC | Cena plynu | Digitální měny | Ukrajina | Ropná společnost | Zpráva | Prodej elektromobilů | Ratingová agentura | Platební neschopnost | Vzdušný prostor | Johnson & Johnson | United Airlines | Vyloučení z G20 pro Rusko | Bezpečné útočiště | Efekt sankcí | Plynovody | Maloobchod | Lukáš Kovanda | Rok 2024 | Oslabení amerického dolaru | Janet Yellenová | Objem intervencí | Brands | Ropovod Družba | Bloomberg | Hliníkárenská společnost | Jachty | Urals | Zahraniční dluh | Spořící účet | Pokles produkce | Nárůst cen ropy | Nasdaq | Genesis | Hospodářství země | European Energy Exchange (EEX) | S&P Global | NICKEL | Tálibán | Topné oleje | Americké automobilky | Makléřská společnost Genesis | Snížení dodávek na trh | Instituce | Dovozce ruského plynu | Zpomalení ekonomického růstu | Ministerstvo obchodu | Obavy z recese | Francie | Majitel | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Covid Zero | Vývoj ceny bitcoinu | Americké akcie | Platit daně | Nadšení | BBC | Britský statistický úřad | Dolary | Studená válka | Výnos v Evropě | Účet v bance | Ceny ropy | Silný růst | Kurs rublu | CZ | ČR | Život Rusů | Evropské akcie | Privatizace | Hlavní indexy | Komise pro cenné papíry a burzy | Obchodníci s ropou | Ceny Bitcoinu | Trh | Výrobce léků | Snížení těžby | Rozhodnutí vlády | Komise | Pád rublu | Války na Ukrajině | Viktor Orbán | ANO | Bydlení | Podíl Evropy | Pokles hodnoty | Index RTS | Reálná hodnota | Lula | Dodávky a cenu plynu | Vývoz ropy | Upozornění | Euroasijské hospodářské unie | Směnný kurz | Největší ekonomika světa | Crédit Agricole CIB | Výběry | Odveta | Prezident Emmanuel Macron | Konkurenceschopnost | Česká koruna | Světová banka (SB) | Globální recese | Oblast dnešní Sýrie | Volba příštího prezidenta | Nákupy deviz | Eutelsat | Ruské úřady | G20 | Korekce | České koruny | Cla na dovoz hliníku | Dovoz čínského zboží | Náklady na půjčky | Rating | Propad | Tempo růstu spotřebitelských cen | Koruna | Koronavirová pandemie | Finanční služby | Microsoft | Příležitosti | Hrubý domácí produkt Ruska | Hrubý domácí produkt | Fond | Media for Europe | Vládní dluhopisy | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Předpověď | Mateusz Morawiecki | Společnost Tesla | S&P/ASX 200 | Americký výrobce | Donald Trump | Další vývoj Bitcoinu | Finanční rezervy | Siemens Energy | Kurz dolarů | Zelenskyj | Míra nezaměstnanosti v Británii | Exporty | Národní ekonomická rada vlády | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Prosperity | Údaje | 787 Dreamliner | Příjmy z ropy | Zpřísnění sankcí | Představenstvo | Hlavy států | Výkonnost | Údaje o obchodu | Asie | Evropská banka | Světové ceny ropy | Technologické společnosti | Mluvčí Bílého domu | Výpadky | Objem obchodů | Podpůrná opatření | Utility | Německý výrobce | Společný podnik | Změna trendu | Gazprom | Centrální banka | Chladné počasí | Deutsche Börse | Společnost Deutsche Börse | Společnost Binance | Rakousko | Srí Lanka | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Automobilky | Obcházení západních sankcí | Investiční fond | Mediánové ceny bytů | Konjunktura | Příjmy z prodeje ropy | Čistý zisk | Vývoz do Číny | Britské libry | Sankce Rusko | EEX | Ropa Brent | Plyn | Zpracovatelský sektor | Index S&P 500 | Přehled | Cena bitcoinu | Automobil | Finanční společnost | Hráči na trhu | Guvernéři centrálních bank | Zvýšení těžby ropy | Cena severomořské ropy | Ruský trh | Mimořádná daň | Trumpova administrativa | Čínské banky | Světová turistická organizace | Omezení pohybu | Mluvčí | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | Jaderná elektrárna | Silné stagflace | Londýnská burza | Situace na Ukrajině | Bild am Sonntag | Volatility | Americká centrální banka | Index US500 | Výrobní aktivita | Společnost Eni | Evropský statistický úřad Eurostat | Analýzy | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Rolování | Rekordní maximum | FXstreet.cz | Cena ropy na světových trzích | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Deutsche Boerse | Vývoj kurzu české koruny | Zdanění mimořádných zisků | Stavebnictví | Singapurský dolar | EURUSD | VTB | Míra inflace v Evropské unii | Česká měna | Marže obchodníků | Politická zemětřesení | Media for Europe (MFE) | EP | Chilské peso | Odliv deviz | Evropský trh | Renaissance Capital | Armageddon | Předseda | Evropské banky | Libra | Společnost Pfizer | Nigérie | Britové | Rostoucí trend | TOP 09 | Ministři financí | Společnost Nornickel | Rekordní minima | Ruské obcházení západních sankcí | Promsvjazbank | Mezinárodní investoři | Statut bezpečného přístavu | Guy Parmelin | Volodymyr Zelenskyj | SkyBridge Capital | Zvláštní práva čerpání | Rozpočtový deficit | Klesající reálné příjmy | Pojišťovny | Evropská měna | Energetické podniky | Inflace v Polsku | Index ISM ve službách | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Oslabování dolaru | Financovat | Čínské měny | Řecko | Propad exportu | BRICS | Koronavirové lockdowny v Číně | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Green Deal | Válka o ropu | Výnosové křivky | Airbus | Akciový index | Ministerstvo financí USA | Míra | Arménie | Úroky | Refinitiv | Plodiny | Ekonomická stagnace | Agentura AP | Společnost Rosněfť | Dopady války na Ukrajině | Čínský prezident Si Ťin-pching | Silné oživení | Nomura | Občanská válka | Obchody | List Financial Times | TIPS | Úroda | J&J | Americké sankce | Očekávání analytiků | Řetězec | Inflace v eurozóně | Konzultační firmy | Air | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Albertsons | Obchodování s Čínou | Defenzivní akcie | Koncern RWE | Huayou Cobalt | Ruská ropa Urals | S&P500 | Čínský akciový index | Telekomunikační společnost | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Angela Merkelová | CHF | Energetická krize | Japonská vláda | ČNB | Evropská unie | AUD/USD | Dominance USD | UNWTO | VW | Ekonomické fórum | Zahraniční obchod | Sankce Západu | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | Měnový koš Mezinárodního měnového fondu | Ruská ropa | Plyn v rublech | Strop na ruskou ropu | Západní státy | Onemocnění | Vývoj akciového indexu | Růst hlavních ekonomik | Aleš Michl | Pozornost | Měnový koš | Společnost Meta Platforms | Země EU | Americké společnosti | Zvýšení úrokových sazeb | Panické výprodeje | Poplatek | BlueBay Asset Management | Promsvyazbank | Mercedes | Index ISM | JDE | Společnost Volkswagen Group | Americká ekonomika | Francouzský prezident | Gazprom Export | Rekordní minimum | Zelené investice | Český vývoz | Americký výrobce letadel | Půlení bitcoinu | Dekret | Plynárenská společnost | Polský premiér | PVM | Americká společnost | COVID-19 | Ruské hospodářství | Plynová krize | Zestátnění | IBEX 35 | Maloobchodní tržby | Protiruské sankce západních států | Regulátoři | Sberbank | Plovoucí terminál | Dodavatelský řetězec | Apple | Podíl Číny | Skupina Colt CZ | Daně | Diamant | Lídři | Rusko dnes | MT4 | Německá energetická společnost | Pohyb kapitálu | Ministr financí Jeremy Hunt | Kroger | Zastropování ceny plynu | Zásoby ropy v USA | Redukce | Jackpot | Futures na ropu WTI | Extrémně silný dolar | Tuzemské banky | Ekonomické vztahy | Konsorcium | Německá zajišťovna | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Libanonsko-syrská libra | Zisky | Prezident Volodymyr Zelenskyj | BNP Paribas | Oslabení koruny | Euro | Nejistota | Fatih Birol | CMA | ACEA | Oznámení | Čínská média | Wall Street Journal (WSJ) | Zkapalněný zemní plyn | Sergej Malyšev | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Ratingové agentury | Těžba ropy | Společná měna | Zvýšení ceny | Bezpečnostní situace | Internetová společnost Google | Organizace zemí vyvážejících ropu | Olga Jangolová | Trinity Bank | Dlouhodobé dluhopisy | Rusko-ukrajinský konflikt | Pojištění vkladů | Ovlivňování | Sociální napětí | Růst cen | Mexické peso | Cena plynu pro evropský trh | Alfa Bank | Platební bilance | Skupina Colt CZ Group SE | Antidumpingová cla | Index nákupních manažerů | Asset management | Nejvyšší přebytek | Měna euro | Financování | ČSÚ | Finanční společnosti | Životní úroveň | Snižování inflace | Útok na Ukrajinu | Omezení dodávek | Kryptoměna | Pokles cen ropy | Hospodářský růst USA | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Největší banky | Pokles ekonomiky | Nikolaj Patrušev | Zájem o kryptoměny | Sankce západních států | Investiční poradenství | Společnosti | Black Knight | Tržní sentiment | Západní sankce vůči Rusku | Vice | Line | Prezident Joe Biden | Vytápění | Tvrdé sankce | Zadlužení | Opatření proti šíření koronaviru | FT | NZD | Craig Erlam | Jedno euro | Orbán | Skokové oslabení | Geopolitické faktory | Cena | Estee Lauder | Restrikce | Nominální úročení | Makroekonomické ukazatele | Marže | Spotřebitel | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Ohromné zisky | Elvira Nabiullinová | Zemní plyn | Hotovost | Odhodlání | HAS | WTI | Světová banka | Bod | Miliardy korun | Antony Blinken | Raiffeisen Bank International | RBNZ | Investiční doporučení | Sankce na Rusko | Index MOEX | Mocenské skupiny | Posílení ekonomiky | Reserve Bank of Australia | Dluhové krize | Kovy | Japonsko | Vývoj akciového indexu Nasdaq | CL | Pracovní síla | Nord Stream | Saúdská Arábie | Lulo Rose | Ruská společnost Novatek | Americký miliardář | Rumunsko | MicroStrategy | Sázet | Cena ropy | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Energetický sektor | Inflace | Omezení pohybu kapitálu | INSEE | Úspěch | Státy EU | Zlato a stříbro | Akcie | Ursula von der Leyenová | Světová cena | Kartel OPEC | Televize Netflix | Státní dluhopisy | Stagnace | Vedení společnosti | Kov | Zkušenosti | Společnost XTB | Emmanuel Macron | Maďarský premiér | Lira | Výroba automobilů | XTB Štěpán Hájek | Filip Kalčák | Oleg Děripaska | Sazba ruské centrální banky | Španělský IBEX 35 | Česká republika | Pád cen | Liz Trussová | Opatření | Ceny komodit | Světová ekonomika | Arbitráž | Dluhopisové trhy | TASS | Diverzifikovat | Vyšší ceny | Ben Bernanke | Severomořská ropa | CARA | Světové finanční trhy | Poptávka po bitcoinu | Mobilizace | RUB | Kurz | Kurs rubl | Používání kryptoměn | 256/2004 | Unicredit | ING | Americký dolar | Světová válka | Pokles výnosů | Ekonomické zpomalení | Kazachstán | Splácení dluhu | Daně z neočekávaných zisků | Uzamykání zisků | Ontario Teachers' Pension Plan | Snižování úrokových sazeb | Soudní spor | Obchodování ropy | Ceny zemního plynu | Krize v eurozóně | Aktivum | Internetové společnosti | Ruská invaze na Ukrajinu | Threads | Egypťané | Produktovod IKL | Představenstvo ruské banky | Deficit státního rozpočtu | IKEA | Investujte | Úspory | Ekonomický institut | Rozvoj společnosti | Dodávky suroviny | Ruský plyn | Konzervativní uložení finančních prostředků | VEB | AUD | PEPSICO | Optimismus | Binance | FTSE | Pension Plan | Německý vývoz | Elektromobily | Prima | Nejméně hodnotné měny | Kurz koruny | Embargo na dovoz ruské ropy | Arnault | Citigroup | Devizové příjmy | Evropský blok | Cena ruské ropy | Ruská firma | Ekonomiky eurozóny | US100 | ISDA | Mario Draghi | Index VIX | Pandemie nemoci | Rada guvernérů | Vysoká inflace | Situace | Provozní zisk | Hospodářství | Evropská centrální banka | Novatek | Vývoj německého akciového indexu | Objem intervencí České národní banky | Libanon | Zahraniční společnosti | Belgická vláda | Inflace ve světě | Ministr zahraničí | Gruzie | Peking | Odpojení od ruských energií | Zakladatel FXstreet.cz | Intermediate | Telecom | Nová Hedvábná stezka | Vyšší úrok | Závislost | Credit Suisse | Velkoobchodní cena elektřiny | Take-Two Interactive | Těžba skupiny OPEC | Portfolia | Vysoké ceny | Největší rizika | Expert | Spolupráce Moskvy a Pekingu | Vývoz | Prodeje akcií | Moody's | NAFTA | Miliardy eur | Kurzy | Recese | Tržby | Zoufalství | Celosvětový růst | Makro | Ropný gigant | Švýcarský frank | Erdogan | Vývoj akciových indexů | Ruská státní plynárenská společnost | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Situace na Blízkém východě | Ruský útok | Prime | Fosilní paliva | Měnová politika | Frank | Region Guyany | Ministři | Změna politiky | Cenový strop na ruskou ropu | ISM | Negativní nálada | David Cameron | Žlutý kov | Dnešní zpráva | Starbucks | Ekonomické analýzy | Americká centrální banka (Fed) | Závislost na Číně | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Futures kontrakty | Ceny potravin | Česká ekonomika | Sam Bankman-Fried | Přebytek bilance | Institucionální investoři | Meziroční míra inflace | Společnost Allwyn | Dosažení dohody | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Rizika | Eurozóna | Ruská plynárenská společnost | Silná poptávka | Bankrot | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Spiegel | ECB | Turecké liry | OSN | Soud | Komunita | Ukončení válečných zločinů | Prudký růst cen | Henry Hub | Cena elektřiny | Boje na Ukrajině | China Mobile | Prodeje ropy | Předpovědi | EUR/RUB | Konflikt na Ukrajině | Finanční prostředky | Mince | Facebook Ireland | Zásoby ropy | Osmanská říše | Ceny palladia | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Čínské ministerstvo | Rusal | IKL | Obchodovat | Trend | Dění na trhu | Dluhy | Německá kancléřka | Zásoby plynu | Švýcarská společnost | Základní sazba | Časový rámec | Centrální depozitář | Míra inflace | Těžaři | RTS | Zastavení výroby | ReGas | Spotřebitelská důvěra | MMF | Státní plynárenská společnost | Soukromý sektor | Buy-and-Hold | Prodej ropy | USD/RUB | Největší americká banka | Ruská banka | Pokles dovozů | Nařízení | Dluhopisy | Obchodování na měnovém trhu | FXstreet | Zvýšené napětí | Nemovitostní trh | Americký Senát | BTC | Velký problém | Indexy | Citi | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | Světové války | Prodávající | Vyšší sazby | Mezinárodní měnový fond | Doporučení | Angola | Konglomerát | Lídři zemí | Průmysl | Afghánistán | Východní Asie | Napjatá situace | Závislost německé ekonomiky | Tempo růstu | Vysoká poptávka | Aerolinky | Lufthansa | Americká ministryně financí | Francouzská ekonomika | Pomalejší inflace | Biliony | Měsíční časový rámec | Německé podniky | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Měnové podmínky | 10letý reálný výnos | Investování je rizikové | Myšlenka | Europoslanci | Varování | Družba | Jefferies | Kupci | Philip Dybvig | Situace na trhu | Spojení | Měkké přistání | Diem | Řecké úřady | Bankovní společnosti | Capital | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Pojišťovna | Macron | Výrazný propad | Střední třída | Německá ekonomika | Internetový obchod | Zvýšení produkce | Aktiva | Hnutí Tálibán | Použití finanční páky | Cenový strop | Discovery | České měny | Ceny ropy dnes | Finance | Podnik | Švýcarská banka UBS | Bernard Arnault | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | MAAE | Camelot LS | Poptávka | Srbsko | Jaderné elektrárny | Mezinárodní turistika | Pokles cen | Základní úrok | Další regulace | Citadel | Růst ceny | Technologická společnost | Jihokorejská automobilka | Vysoké inflace | Kurz rublu | Cena benzínu | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Spekulace | Průmyslový sektor | Firma | Naftogaz | Zdravotnictví | Růst HDP | Bogdan Zvarich | Akcie Tesly | Čínské akcie | Hodnota akcií | Sankce USA | Riziko ztráty | Fitch | Pokračující růst těžby v USA | Ministryně financí | Pšenice | Skupina Colt CZ Group | BlockFi | Mezinárodní sankce | Zákaz cestování | Energy Aspects | Německý statistický úřad | Sony Group | Vývoz plynu | Německé společnosti | Trinity | Menší úrok | Putinův režim | Špatné zprávy | FOREX | Majetek | ISM ve službách | Zajišťovna | Členské země Evropské unie | Pokles podnikatelské aktivity | Ekonomická recese | Řetězce | Kancléř Olaf Scholz | Sentiment | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | WarnerMedia | Šíření koronaviru | Politika | Konkurence | Letecké společnosti | Lídři zemí EU | Kapitalizace | Bankéři | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Komunikace | Americká Komise pro cenné papíry | Powerball | Burza Binance | Čínský prezident | Návrat ekonomiky k růstu | Výrobce sportovního oblečení | MAM | Deutsche Telekom | Poplatky | Poskytování úvěrů | Zavedení dovozní cel | Velká Británie | Americký Federální úřad pro letectví | Další vývoj | Citibank | Anton Siluanov | Puma | Podnik Naftogaz | Cena pohonných hmot | Americké akciové trhy | Geopolitická rizika | FAO | Indie | Letectví | Znehodnocení úspor | Technologické akcie | Měnové politiky | Turistika | Výrobce videoher | Akciové indexy | Kapitálové trhy | Plynárenský gigant | Koncern Volkswagen | LME | Omezení cen plynu | Růst vývozu | Vývoj hlavní úrokové sazby | Sazby | Banki.ru | Kasym-Žomart Tokajev | Elektřina | WTO | Ruská společnost Gazprom | Camelot LS Group | Sdružení výrobců automobilů | Ekonomika Evropské unie | Růst poptávky po ropě | Karanténa | Invaze | Zhodnocení | Dluhová krize | Míra inflace v Polsku | Ministr energetiky | Ceny zlata | Výhled | Počasí | Dividenda | Auta | Výše kapitálu | Nastavení sazeb | Softwarová společnost Microsoft | Americké ministerstvo | Barclays | Colt CZ Group SE | Deriváty | Společnost Gazprom | Ethereum | Investiční prostředí | Embargo | Motor Sič | Economist | Podnikání | Obilniny | Vyhlášení bankrotu | Propouštění | SWIFT | Zaměstnanci | DAX | Agentura DPA | Bankovní krize | FRED | Vyšší inflace | Čerpací stanice | Finanční trhy | Miliardáři | Statistický úřad | Ruský ministr | Burzovní společnost | MIFID | Bankovní účty | Giphy | Balík sankcí | Insider | Makroekonomické analýzy | Růst cen energií | Americká sociální síť | ROCE | Fondy | Komise pro cenné papíry | Ruské ministerstvo financí | Ukrajinský prezident | Členské státy | Austrálie | Německé ekonomiky | Financial Times | Skupina G20 | Německý kancléř Olaf Scholz | USD za barel | Dreamliner | Spread | Balkán | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Společnost Nord Stream 2 AG | Lockdowny | Dřevo | Ceny obilí | Jackpot loterie | Zvýšení úroků | Světové trhy | Investiční banka Goldman Sachs | Americká internetová společnost | Portál FXstreet.cz | Luxusní zboží | S&P 500 nebo Nasdaq | Vysoké ceny ropy | HDP | Uvalení sankcí | Krize na Ukrajině | Pokles poptávky | Rozhodování | Wall Street | Napadení Ukrajiny | Ukrtransnafta | Slabší kurz | Grünheide | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Vývoj ceny zlata v CZK | Dodávky ropy | Nacistické Německo | Devizový trh | České vlády | Měny emerging markets | Práce | Futures na ropu | Schodek | Ether | Bali | Rozvoj | Dodávky zemního plynu | OIL.WTI | Capital Economics | Španělský IBEX | Transakce | Blizzard | Analytické společnosti | Deutsche Bank | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Bývalý šéf | Osmanská lira | Zaměstnanost | Profitovat | Používaná platidla | Tvrdé sankce Západu | Sony | Výprodeje | Ekonomika EU | Sankce proti Rusku | Rolování kontraktů | Společnost národů | Značný pokles | USDX | Omezení těžby | Ruský rozpočet | Dodávky plynu | Facebook | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Premiér Viktor Orbán | Ekonomka | Kommersant | Merkelová | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Zlato | RBA | Dolar | Dmitrij Peskov | Nárůst zisků | Tsingshan Group | Růst aktivity | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Nový trend | Německá automobilka | Půlení | Zahájení ruské invaze | Eni | Byznys | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | Zakladatel FXstreet | Interfax | Ruský prezident Vladimir Putin | Náklady na obsluhu dluhu | Primární veřejná nabídka | Zastavení dodávek | Prezident Putin | EIA | Spirálovitý růst cen energií | Americká půjčovna kryptoměn | Rusko | Průzkum společnosti | Vysoké riziko | Británie | Miliardy USD | Poradce | Společnost Lufthansa | Stagflace | Podhodnocený | Írán | Banka JP Morgan | Zdražování | Mezinárodní banky | MFE | Hry | Mercedes-Benz | Afrika | Britská vláda | Inflace v Evropské unii | Cena niklu | Gazprombank | Kupní síla | Zvýšený zájem | Rakouský kancléř | Termínový kontrakt | Čínská měna | Ropy | Rozdílové smlouvy | Precedens | Singapur | JP Morgan | Devizové rezervy | Uvalené sankce | Kyjev | Cristian Maggio | Ekonomický dopad | Společnost | Petr Dufek | Obchod | Rezervní měny | Turistické sezóny | List The Wall Street Journal | Sázky | Forbes | Diverzifikátor | Nové prognózy | Ekonomové | Zemní plyn (LNG) | Ukončení války | Spojené státy | Utažení měnové politiky | Trhy s obilím | Patová situace | Generální ředitel | Jestřábí Fed | BMW | Ekonomika | Ekonomická škola | ASX | Rozšíření | Estée Lauder | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Objem amerického dluhu | Země OPEC | Ropný trh | Vladimir Putin | Americké ministerstvo financí | Nálada | Rishi Sunak | Eura | Odchod z Ruska | Bankovní systém | Průměrná cena | Hodnota indexu | Organizace | Ryanair | Obilí | Kryptoburza | Představenstvo Norilsk Nickelu | Ceny pohonných hmot | VIX | Poradenství | Růst | OneWeb | Verizon Communications | Globální energetická krize | Společnost Deutsche ReGas | Výdaje japonských domácností | Barel WTI | Příjmy | Ekonomický poradce | Událostí ve světové ekonomice | Inflace v Německu | Slovensko | Investujte zodpovědně | VMware | Zajištění | Výnosy amerických státních dluhopisů | Šéf podniku | Snížení inflace | Colt | Index | Rozpočtové schodky | ASX 200 | Wall Street Journal | Wirecard | Společnost Uniper | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Bohatství | IBEX | Intercontinental Exchange (ICE) | Avilon | SEC | Cenové stropy | Farmaceutická společnost | Tuzemská měna | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Bankman-Fried | Sankce | Internetová televize | Bolševické revoluce | Rychlé zisky | Američané | Společnost Nestlé | | Celkové investice | Maxim Rešetnikov | Katarský státní investiční fond | Tobin Gorey | Uskupení OPEC+ | Ruský Gazprom | Makléřská společnost | Sportovec | Snížení dodávek | Nedostatek zboží | Materiály | Prohlášení | Luigi Di Maio | Unipetrol | Belgie | Vývoz potravin | Dluhové závazky | Rostoucí mzdy | Rusko a OPEC | Activision Blizzard | Výkyvy | Brent nebo WTI | Přenastavení měny | Volatilní | Ruská aktiva | Auta se spalovacími motory | Prezidenti a premiéři | Schodek státního rozpočtu | Kryptoměnová burza Binance | Skokové oslabení koruny | Plynovod Nord Stream | Zvyšování cen | Výsledky hospodaření | Investiční strategie | Institut IW | Reálné zisky | Britský energetický kolos | Recep Tayyip Erdogan | Bankovní skupina | Přebytek běžného účtu | Munich Re | Trump | Plynovod Baltic Pipe | Rozvíjející se země | Cena americké ropy WTI | Nižší úrokové sazby | Automobilka Hyundai | Pár EUR/USD | Vydělat na Bitcoinu | Kryptoměny | Zisky nad inflací | Cvičení | Propočty Bloombergu | Banki | Nákupní párty | Hodnoty bytů | Britský FTSE 100 | Základní druhy | Sankce EU | Dovoz z Ruska | Britský ministr financí | Dodávky ruského plynu | Uložení finančních prostředků | Spalování ropy | Plynový armageddon | Zastropování cen energií | Tesla Elon Musk | Vysoké ceny energií | Nezávislost | Propad měny | NERV | Oslabení dolaru | Příjmy domácností | Vedlejší účinky | Ukrajinský podnik | Velkoobchodní tržby | Pád cen ropy | Covid | Prodeje | Banka Sberbank | Rise | EBRD | Meziroční míra inflace v Rusku | Panika | Ztráty | Tesla | Pokles tržeb | Platidla | Společnost Sony | Koronavirové lockdowny | Státní duma | Analytický tým FXstreet.cz | Finanční sankce | Ekonomický model | Finanční domy | Investiční aktiva | Italský premiér Mario Draghi | Maďarsko | Zpřísňováním měnové politiky | Mimořádné dividendy | TradingEconomics | Agentura IEA | Inflace v České republice | Poslanci Evropského parlamentu | USD/CZK | Regulační orgány | ING Groep | Laureáti Nobelovy ceny | Platby za plyn | Ruské těžařské firmy | Oliver Blume | Výnos amerických bondů | Odhady analytiků | Nord Stream 2 | Premiér Mario Draghi | Akcie společnosti Apple | Data ČSÚ | Krok za krokem | Západní společnosti | ExxonMobil | Joe Biden | Uzavření Rudého moře | Kyjevská ekonomická škola | Přímé investice | Tržní hodnota | Základní úroková sazba | Americká sněmovna reprezentantů | Agentura Reuters | Velkoobchodní ceny plynu | Ruská válečná ekonomika | Cenové války | Poradci | Ropovod | Cenový strop na plyn | Analytička | ČSOB | Snižování úroků | Russia Calling | Růst světové ekonomiky | Úrok | Sektor služeb | Růst ekonomiky | Ekonomiky | Portugalsko | Japonská centrální banka | Sýrie | Technické problémy | S&P 500 | Camelot | Výkon světové ekonomiky | Ruská federace | Hyundai | Leasingové společnosti | Údaje o inflaci | Ministerstvo energetiky | Růst ceny ropy | Russia 24 | Zdanění | Německá bankovní společnost | Obchodní aktivita | Yum Brands | Zajímavý výnos | Zpřísňování měnové politiky | Onemocnění COVID-19 | Unijní diplomacie | Norilsk Nickel | Evropský parlament | Moskva | Celní úřad | Půjčovna kryptoměn | Energetický kolos | Evropská komise (EK) | Ruský ministr financí | Zvýšení těžby | Skupina OPEC+ | Vstup do dlouhé pozice | Směnné kurzy | Kurz dolaru | Miliardář | Finanční situace | West Texas Intermediate (WTI) | Invaze Ruska na Ukrajinu | Krize | Automobilka | Eskalace konfliktu | Horší období | Spolupráce | Management | Kyrgyzstán | Luiz Inácio Lula da Silva | Ukončení války na Ukrajině | OMV | Investiční příležitosti | Astrazeneca | Investiční skupina PPF | Ceny stříbra | Banka UBS | Ruská invaze | Negativní dopad | Panika lidí | Írán a Rusko | NATO | Americký trh | Rusko dodávky plynu | Ekonomické zprávy | Investování do akcií | Největší ruská ropná společnost | Vývoz ropy a plynu | Produkce ropy | Henry Hub v Louisianě | Záporožská jaderná elektrárna | Inflační očekávání v USA | Nornickel | Libanonské libry | Zasedání centrální banky | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | 737 MAX | Munich | Soubor opatření | Pohonné hmoty | Pokles exportu | Shell | Energetické krize | Financial | Riziko recese | Výrobci aut | Snížení základní úrokové sazby | Miliardy | Brazilský prezident | Index moskevské burzy RTS | Eskalace | Sazby Fedu | Výhled pro trh | Dodávky plynovodem | Navýšení rizikové prémie | Halliburton | Avon Products | Pandemie | Kukuřice | Daň z mimořádných zisků | Tisknout peníze | Baker Hughes | Investiční společnost | Vlastnictví | Rates | USD/CHF | Nemovitosti | Stříbro | Naréndra Módí | Frustrace | Spotové ceny | Activision | Výstup USA | Carlsberg | Obchodní výsledky | Intel | Zdražení ropy | Trhy | Investice do zlata | CAD | Zákaz dovozu | Dluhové problémy | Ropné trhy | Porsche | Záporné nominální úročení | Marketingová komunikace | Vyšší ceny ropy | Poradenské společnosti | Pimco | Server CNBC | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Zahraniční měny | Summit EU | Vytěsnění minoritních akcionářů | Analýza | Společnost Meta | Oslabení | Úsilí | Nespokojenost | PPF | Ruská měna | Analytický tým | Ekonomický růst | Protiepidemická opatření | Členové OPEC | Zemědělství | Ceny ropy a plynu | Eugal | Aramco | Uchování reálné kupní síly peněz | Kontrakt | Netflix | Finanční ztráty | Ztráta | Rozpočet | Riziková aktiva | Západní investoři | Ruský bankrot | xStation5 | Šéfka EK | Kanada | CNBC | Ukrtatnafta | Hlavní ekonom | Umění | Silvergate Capital | Loterie | Internetová společnost | Ruské akcie | Procter & Gamble | Problémy v dodavatelských řetězcích | Průlom | Evropské vlády | Investoři do zlata | Zajímavé zhodnocení | Zákaz dovozu ruské ropy | Výrobci čipů | Výrobce letadel Boeing | Slábnutí rublu | Evropské společnosti | Buy | Odpovědnost | Brazílie | Ruské banky | Varšava | JPMorgan | Salmán | ProSiebenSat.1 Media | Společnost Volkswagen Group China | Federální úřad pro letectví | Odhad poptávky po ropě dle OPEC | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Státy BRICS | Německo | Plynárenské společnosti | Společné nákupy plynu | Burzovní cena | Ministr financí | Těžařské firmy | Bilance | Správní rada | Invaze Ruska | Volkswagen | Ruská centrální banka | Politici | Uhlí | Západní ekonomiky | Ceny bytů v Praze | Ruský list | Komodity | Deficit Ruska | Sedmadvacítka | Odhad letošního růstu | Futures zlata | BlackRock | Blízkovýchodní země | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Historie | Agentura TASS | Sociální síť Instagram | Směrnice | Norilsk | Pracovní síly | Měnový výbor | Britský FTSE | Tranzit ruské ropy | ČTK | Nejnovější údaje | Bezpečnost | Investice v Číně | Inflační epizoda | WhatsApp | Společnost S&P Global | Invaze ruských vojsk | Automotive | Letecký průmysl | Indický premiér | Zásobníky | Volby | Členské státy skupiny | Americká makléřská společnost | MWh | Fúze | Kotace | Tradeři | Evropské země | Mišustin | Nord Stream AG | Odliv prostředků | Těžba ropy v Rusku | Mzdy | Závislost Evropy na Rusku | Banky | Platina | Hyundai Motor | Výrobce elektromobilů Tesla | Koš | Biden | Devizy | Haísám Ghais | Čínské firmy | Kosmetická společnost | Futures pšenice | Riziko | Cíle | Vývoj kurzu amerického dolaru | Druhá světová válka | Druhá světová | Státní banka | Abbás Arakčí | Režim Bašára al-Asada | CoinDesk | Express | Vytvoření cenových ukazatelů | Pozice | Daně z mimořádných zisků | Americký kongres | Investiční skupina | Setkání G20 | Společnost Saudi Aramco | Burze | Depozitář | Setkání lídrů | Ekonomické sankce | Ukazatele | LVMH | Země G7 | Výrobce letadel | Akciový trh | Brazilský real | Zasedání Rady guvernérů | EK | Sankce vůči Rusku | Globální trh | Ondřej Hartman | Viceprezident | Úrokové sazby | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Analytik | Domácí měny | Meduza | Neshody ohledně dividend | Bělorusko | Dobrý obchod | Holubičí Fed | Vnější prostředí | Nejvíce peněz | Komentátor | Evropské akciové indexy | Výhled růstu ekonomiky | Válečná ekonomika | Si Ťin-pching | Nástup elektromobility | Ministerstvo financí | Riziko skutečné stagflace | Lukoil | Domácí poptávka | Podnikání na kapitálovém trhu | Meziroční inflace | Kobalt | Společnost Silvergate Capital | Silné mexické peso | Investování | Vytvoření burzy | Rezistence | Překážky | Statut | Společnost Microsoft | Ministerstvo hospodářství | Sankce na ruskou ropu | USA | Cenu plynu | Dodavatelské řetězce | Vývoj amerických ropných rezerv | Zahájení invaze | Psychologické úrovně | Měnový pár | Výrobce elektromobilů | Kapacita elektráren | Předsedkyně Evropské komise | Poptávky po ropě | Kanadský dolar | Bloky | Ruský majetek | Platební síť | Odborník na ropný trh | Ruská armáda | Intervenovat | KOSPI | Agentura Moody's | Přicházející recese | American Express | BTC/USD | Obchodní omezení | Největší pokles | IEA | Saudi Aramco | Ericsson | Dovoz ruské ropy | Ruské exporty | Ruské ministerstvo hospodářství | Česká národní banka | ING Groep NV | USD/JPY | Spirálovitý růst | Dolar k rublu | Spojené arabské emiráty | Poptávka po ropě | Investiční společnosti | Platidlo | Protiruské sankce | Šance | Nákup fyzického zlata | Správa | XTB | Monopol | Rychlost | Vývoj tržní kapitalizace | Vývoj ceny | Výkon | Ropný průmysl | PGNiG | Amazon | Spořící účet v korunách | Bilance zahraničního obchodu | Americké vlády | Hodnocení ekonomiky | Letecká společnost | Banka | Jerome Powell | Devizové rezervy ČNB | Ruská vláda | Společnost Media for Europe | Ycharts | Tržby společnosti | Závazky vůči věřitelům | Reálné hodnoty bytů | Globální ropný trh | Ceny bytů | Rizikový faktor | Investoři se strategií | Tvrdá recese | Realitní portfolia | Emerging markets | Komora ruského parlamentu | Dojné krávy | Česká vláda | Asyřané | Ruské firmy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Životní úroveň Rusů | Vývoz obilí | Di Maio | Reálný výnos amerických bondů | Oligarchové | Vichy | Tajné služby | Dovoz aut | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | SPARK | Burza FTX | Nahromaděný dluh | Rosstat | Kupní síly peněz | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Příležitost vydělat na Bitcoinu | Ruská ekonomika | Uchování reálné kupní síly | Nemovitostní fondy | Spotřebitelské ceny | Finanční systém | Americký akciový trh | Eurasia | Dovoz do Číny | Inflační tlaky ve světě | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | EU | Dominance amerického dolaru | Fed | Ruský premiér | Výnos amerických bondů (TIPS) | Burzy po celém světě | Přísnější Fed | Obliba bitcoinových peněženek | Kapitálové kontroly | Vzácné kovy | Odhadnout tržní sentiment | Členové NATO | Ruský export | Více peněz | Pojišťovna Generali | Zastropování ceny | N7 Holding | Plynovod Nord Stream 1 | Společnost Berkshire Hathaway | Bluebay Asset Management | Pokles cen kovů | Cena elektřiny pro německý trh | Spekulovat | Sociální sítě | Twitter | Ropa | N7 Holding Ltd. | Dividendy Norilsk Nickelu | Invest | Největší ekonomiky | Průzkum | Byty | Bit.plus | Francouzský statistický úřad | Ruští miliardáři | Berlín | Největší ekonomika | Uran | Suroviny | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Nákup indexu S&P 500 | Kabinet | Dovoz | Bilion | European Energy Exchange | Dnešní Sýrie | Státní investiční fond | Míra inflace v Rusku | Rozdělení ČEZ | Zisk společnosti | Největší švýcarská banka | Exxon | Nejdůležitější události | Rusové | Výhled roku | Coca-Cola | Úročení | Hedvábná stezka | Termínové kontrakty | Utahování měnových podmínek | Cena ropy brent | Nákup platiny | Cena severomořské ropy Brent | Der Spiegel | Markéta Pekarová Adamová | Schodek rozpočtu | Opakování dluhové krize | Vývoj indexu bankovního sektoru | Kongres | Investiční | Monopoly | Výkon ruské ekonomiky | MOL | Loutkový režim | Ceny kovů | Konjunktura Spojených států | Bitcoin | Globální ceny | Finanční výsledky | Lockdowny v Číně | AllianceBernstein | Vývoz LNG | Růst poptávky | Evropské sdružení výrobců automobilů | Rozpočtový deficit Ruska | Schlumberger | Zajištění dodávek plynu | Ekonomika ČR | Agentura Interfax | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | iPhone | Clearstream | Americká banka | Akcie Twitteru | Dna | Sociální síť | Obchodování s ropou | DPA | Výrobce sportovních vozů | Sankce uvalené na Rusko | Velké západní společnosti | Zpracovatelský průmysl | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Futures | West Texas Intermediate | Automobilový koncern | Air Liquide | Budoucnost | Real-estate | Těžaři ropy | Eurobondy | Bitcoin dnes | Odhad poptávky po ropě | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Markets | Pozice bitcoinu | Šéf unijní diplomacie | Crédit Agricole | Komise v přenesené pravomoci | Společnost Volkswagen | Cena termínového kontraktu | Výdaje | Globální ceny ropy | Akumulace | Nord Stream 2 AG | Štěpán Hájek | Americká vláda | Vývoj reálného výnosu | Analytici finančního ústavu | Ceny mědi | Štěpení | Nízký potenciál | Burzy cenných papírů | Rubl | Německá vláda | Další růst | Bundesnetzagentur | G7 | Výhled roku 2024 | Evropský statistický úřad | Lula da Silva | Vyšetřování | Vysoké úrokové sazby | Podnikatelé | Ukrajinská vláda | Restriktivní politika | Odvětví | Ekonom | Euroclear | Obchodní partner | Porušování lidských práv | Čína | Francouzský statistický úřad INSEE | Koncern | Španělsko | Tchaj-wan | Zlepšení | Cenový propad | Skupina OPEC | Reálný výnos v Evropě | Meta Platforms | Obchod s ropou | Inflace v USA | Obchodníci | Vývoj měnového páru USD/CAD | Králem bude hotovost | Ravi Menon | Evropská střední třída | Počasí v USA | BNP | Podniky | Úřady | Tým FXstreet.cz | Ruský vývoz ropy | Vývoj amerického akciového indexu | Indonésie | Předchůdce OSN | Americký ministr zahraničí | Automobilka Renault | Inflační očekávání | Obchod s Čínou | Aeroflot | Renault | Mluvčí Kremlu | Německý kancléř | RISE | Ruský zpracovatelský průmysl | Poptávka po bezpečném přístavu | Scope Ratings | Gamble | Olaf Scholz | Zvyšování úroků | Denní graf | Vývoj španělského akciového indexu IBEX 35 | Index moskevské burzy | Aktuální situace | Fotbalové kluby | Ruská ropná společnost | Uniper | Růst inflace v USA | Ministři zahraničí | USD/CAD | Austan Goolsbee | Zdroj příjmů | Akcie automobilky | Členské země | Verizon | Zvyšování úrokových sazeb | Světová turistická organizace (UNWTO) | Vývoz ruského plynu | Růst těžby v USA | Zásoby benzinu | Rolls-Royce | Ministři energetiky | Ceny ropy Brent | Rebelské frakce | Přijímání bitcoinů | Tomáš Raputa | Nákupy plynu | Italský ministr zahraničí | Dodávky ruské ropy | Zimbabwe | Vlády | German Gref | Instrumenty | Státní bankrot Ruska | Umělá inteligence
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Zánik dolaru
Zan Kotnik
Zaoceánská měna
Zaostávání Německa
Západní akciové burzy
Západní ekonomiky
Západní firmy
Západní intervence
Západní investoři
Západní Kurdufán

Následující klíčová slova

Západní sankce vůči Rusku
Západní spojenci
Západní společnosti
Západní státy
Západní Virgínie
Západní země
Západoafrické země
Západoafrický CFA
Západoafrický CFA frank
Západoafrický CFA frank (kód XOF)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít