Středa 22. ledna 2025 00:55
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

Mimořádná daň

img

ČEZ (Držet, 12m cíl = 923 CZK): Klesající ceny elektřiny

15.11.2024 Investiční doporučení: Pro akcie společnosti ČEZ vydáváme nové doporučení Držet s aktualizovanou cílovou cenu ve výši 923 CZK (předchozí doporučení i cílová cena byly Koupit a 1 034 CZK z 7. 9. 2023).
img

Fialova vláda nyní sama potvrzuje, že loni hospodařila s vyšším schodkem než Babišův kabinet v covidovém roce 2020

20.10.2024 Fialova vláda nyní sama potvrzuje, že loni hospodařila s vyšším schodkem než Babišův kabinet v covidovém roce 2020. Fialův kabinet totiž v příštím roce hodlá pokračovat v mimořádném zdanění (menšinových akcionářů ČEZ), čímž ale stvrzuje statistiku Eurostatu, podle níž si loni vedl hůře než Babiš roku 2020.
img

Studie Forvis Mazars: Zdanění příjmů firem v ČR vzrostlo, v rámci zemí V4 zůstává nejvyšší

19.06.2024 Sazba daně z příjmů právnických osob se od ledna 2024 v České republice zvýšila z 19 na 21 procent. Už 19procentní sazba byla nejvyšší obecnou sazbou ze zemí Visegrádské čtyřky (V4), její nová hodnota tak tuto pozici jen potvrdila. Na Slovensku, v Polsku i v Maďarsku zůstaly obecné sazby zachované na loňských úrovních. Z 25 evropských a středoasijských zemí, jejichž daňové systémy studie „CEE Tax Guide“ poradenské společnosti Forvis Mazars zkoumala, snížilo daň z příjmu právnických osob jenom Rakousko.
C:\fakepath\rubl3.png

Ministr: Rozpočtový deficit Ruska za letošek bude kolem 1,5 procenta HDP

26.12.2023 Rozpočtový deficit Ruska za letošní rok by měl být kolem 1,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP), tedy 2,9 bilionu rublů (704 miliard Kč). Dnes to podle agentury Reuters řekl v ruské státní televizi ministr financí Anton Siluanov. Dodal, že výdaje i příjmy byly nakonec vyšší, než se předpokládalo, ale saldo zůstalo stejné, jak se odhadovalo.
img

Proč daň z mimořádných zisků bank vynese nakonec tak málo? Banky měly na daňovou optimalizaci čas, a navíc k ní měly i pádný důvod – v podobě dvojnásobné sazby oproti minimu EU

13.11.2023 Vláda na letošním inkasu daně z mimořádných zisků bank nakonec získá o celý řád méně, než předpokládala. Místo plánovaných 33 miliard korun bude ráda, když to budou miliardy tři. Ministr financí Zbyněk Stanjura uvádí, že půjde o méně než pět miliard.
img

Mimořádná daň z neočekávaných zisků děsí investory

17.08.2023 Velká Británie a Evropa se chopily vedení a zavedly mimořádnou daň z nadměrných zisků tzv. "windfall" daně na sektory energetiky a veřejných služeb a v poslední době i na banky. Spojené státy tak neučinily, možná se poučily ze svých chybných kroků při používání tohoto daňového nástroje v minulém století. Investoři však nemají rádi zavádění nových daní, což se projevilo minulý týden, kdy se trhy propadly po zprávě z Itálie, že bude uvalena nová daň z neočekávaných příjmů na banky.
img

Studie Mazars: Zdanění příjmů firem je v ČR nejvyšší ze zemí V4

20.06.2023 Sazba daně z příjmů právnických osob činí v České republice 19 %. To je nejvyšší obecná sazba ze zemí Visegrádské čtyřky (V4). Pokud však zohledníme další specifika daňových systémů zemí V4, zdanění právnických osob nemusí v Česku vycházet nejdráž. Například Maďarsko má sice nejnižší obecnou sazbu ve výši 9 %, v některých odvětvích však může celková sazba daně ze zisku dosahovat až 50 %.
C:\fakepath\trader-28022023-30-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.02.2023 1) Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk se podle žebříčku miliardářů agentury Bloomberg znovu stal nejbohatším člověkem na světě. Pomohl mu k tomu letošní růst akcií Tesly. V prosinci Muska v čele žebříčku vystřídal francouzský podnikatel Bernard Arnault, spoluvlastník skupiny LVMH., která se věnuje prodeji luxusního zboží. Arnault je nyní podle tohoto žebříčku na druhém místě, v jiném žebříčku je stále první.
img

Armageddon nečekejme, na investování je brzy

10.01.2023 Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
img

Americký ropný obr ExxonMobil žaluje Evropskou unii, chce zarazit daň z mimořádných zisků. Tu chystá i Česko – Fialova vláda tak může čelit lavině žalob ze strany amerických bank a fondů

28.12.2022 Největší západní petrochemická společnost, americký ExxonMobil, podle dnešní zprávy Financial Times žaluje Evropskou unii. Chce zarazit daň z mimořádných zisků právě na petrochemické podniky, s níž Brusel letos přišel. Mimořádně zdanit petrochemické podniky, v prvé řadě Unipetrol, se s odkazem právě na bruselský krok chystá od příštího roku také česká vláda.
img

Fialův kabinet v prvním roce vlády uspěl na mezinárodní scéně, zklamal naopak příliš plošnou pomocí, která dále zatíží veřejné rozpočty a potřebné podpoří méně, než mohla

18.12.2022 Kabinet Petra Fiala v prvním roce své vlády čelil nečekaně složitým okolnostem, které však alespoň z ekonomického hlediska nelze srovnávat s těmi z covidového roku 2020. Tehdy se ekonomika hluboce propadla, nejvíce v historii ČR, zatímco letos poroste. Proto i přes složité okolnosti kabinet měl a mohl naplňovat více slibů ze svého programového prohlášení.
C:\fakepath\trader-13122022-28-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.12.2022 1) Úřady na Bahamách na základě americké žádosti zadržely Sama Bankmana-Frieda, zakladatele a ředitele americké kryptoměnové burzy FTX, která minulý měsíc zbankrotovala. Oznámily to tiskové agentury s odvoláním na newyorského federálního prokurátora Damiana Williamse. Ten také avizoval, že budou oznámeny nové informace ohledně trestního stíhání Sama Bankmana-Frieda. Ten má být podle bahamské policie dnes předveden před soud na karibském ostrově.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Přebytek ruského rozpočtu díky energiím prudce vzrostl

13.12.2022 Přebytek ruského rozpočtu v listopadu prudce vzrostl navzdory mimořádným nákladům způsobeným válkou na Ukrajině. Rozpočet podpořily zejména dividendy a mimořádná daň uvalená na ruský plynárenský gigant Gazprom. Za 11 měsíců letošního roku rozpočet vykázal přebytek 557 miliard rublů (204,7 miliardy Kč), když za leden až říjen přebytek činil 128,4 miliardy rublů. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na údaje ruského ministerstva financí.
C:\fakepath\trader-04112022-48-zm.jpg

Analytici mají pochybnosti, zda tzv. windfall tax vynese očekávaných 85 mld. Kč

04.11.2022 Analytici, které dnes oslovila ČTK, vyjadřují pochybnosti o tom, že daň z mimořádných zisků, kterou dnes Sněmovna schválila, skutečně vynese v příštím roce 85 miliard korun, které očekává ministerstvo financí. Veřejná debata o konečné podobě takzvané windfall tax navíc podle nich narušila české investiční prostředí. Vyplývá to z odpovědí expertů pro ČTK.
C:\fakepath\EK.jpg

Podle EK má být daň z mimořádného zisku nejméně 33 procent, někde již platí

04.11.2022 Výběr informací o daních z mimořádných zisků firem v Evropě (mimořádná schůze Sněmovny by mohla schválit například vládní daňový balíček, který kromě jiného zavádí novou daň z neočekávaných zisků):
img

Akcie na pražské burze ve zkráceném týdnu posílily o 1,7 procenta

27.10.2022 Akcie na pražské burze ve zkráceném týdnu posílily, index PX přidal 1,7 procenta na 1184,1 bodu. Nejvíce oslabily opět akcie Pilulky, největší růst zaznamenaly akcie Komerční banky. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Předchozí týden akcie stouply o 1,5 procenta.
img

Vláda daně zvedat nemusí, škrtat v rozpočtu moc také ne. Ke splnění podmínek přijetí eura jí postačí „daň inflační“. GRAFICKY

27.10.2022 Akcie ČEZ včera na pražské burze reagovaly zřetelně pozitivně na výsledek úterního podvečerního sněmovního jednání. Akcie energetické společnosti posílily oproti předvčerejšku o více než čtyři procenta. Dnes přidávají další více než procento. Pochopitelně, svědčí jim zejména fakt, že Pirátská strana v úterý stáhla svůj požadavek na zavedení daně z mimořádných zisků platné zpětně už za letošní rok. Daň tak podle všeho bude platit až od roku 2023.
img

Ministr financí Stanjura by se měl dnes distancovat od požadavku Pirátů na zavedení mimořádné daně už za letošek. Zítra totiž jinak hrozí opětovný propad akcií ČEZ i bank a mnohamiliardové ztráty akcionářů

23.10.2022 Piráti stále trvají na zavedení daně z mimořádného zisku uvalené už na letošní zisk. Zvažují, že podají příslušný pozměňovací návrh k projednávané sněmovní legislativě. Ministr financí Zbyněk Stanjura přitom ve středu uvedl, že se kloní spíše k variantě daně vypočítávané až ze zisku příštího roku. Stanjurovo středeční prohlášení uklidnilo pražskou burzu, na které se obchoduje hned několik akciových titulů, na něž se daň má vztahovat.
img

Piráti trvají na mimořádné dani už za letošek. V pondělí proto hrozí opětovný propad akcií ČEZ i bank a mnohamiliardové ztráty akcionářů

21.10.2022 Piráti stále trvají na zavedení daně z mimořádného zisku uvalené už na letošní zisk. Ministr financí Zbyněk Stanjura přitom ve středu uvedl, že se kloní spíše k variantě daně vypočítávané až ze zisku příštího roku. Stanjurovo středeční prohlášení uklidnilo pražskou burzu, na které se obchoduje hned několik akciových titulů, na něž se daň má vztahovat.
img

Tuzemské banky nabízí Fialově vládě „obchod“: daly by až 50 miliard na pomoc ekonomice výměnou za to, že na ně kabinet neuvalí válečnou daň. Lidem by například pomohly se splátkami hypoték

22.09.2022 Česká bankovní asociace, jež sdružuje 34 tuzemských bank a představuje tak více než 99 procent tuzemského bankovnictví, nabízí Fialově vládě „obchod“. Členské banky by zajistily české ekonomice podporu až za 50 miliard korun. Výměnou za to by vláda upustila od svého záměru zavést válečnou daň právě na banky. Banky by v rámci uvedeného až 50miliardového podpůrného balíku mohly finančně podpořit například zajištění dostupného bydlení nebo poskytnout finance do rozvoje dopravy a dopravních projektů či digitalizace, případně také pomoci občanům s jejich závazky v podobě hypoték či úvěrů.
img

Ziskovost bank není mimořádná, je nižší než kdykoli v období let 2008 až 2019. Pouze se mimořádně rychle vrací rychle do normálu

17.09.2022 Ministr financí Zbyněk Stanjura stále počítá s mimořádnou daní uplatněnou na banky. Zatímco tedy ve věci mimořádného zdanění energetických a petrochemických podniků bude vláda postupovat v souladu s EU, při zdanění bank chce uplatnit národní řešení. Mimořádná daň EU se totiž na bankovní sektor vztahovat nebude.
img

Zisky bank ve skutečnosti letos nejsou vůbec mimořádné, vyplývá z nových dat ČNB. Ziskovější byly banky třeba i za Sobotkovy vlády, která je ani tak nijak mimořádně nedanila

16.09.2022 Ministr financí Zbyněk Stanjura stále počítá s mimořádnou daní uplatněnou na banky. Zatímco tedy ve věci mimořádného zdanění energetických a petrochemických podniků bude vláda postupovat v souladu s EU, při zdanění bank chce uplatnit národní řešení. Mimořádná daň EU se totiž na bankovní sektor vztahovat nebude.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analytici: Stát může lidem s energiemi pomoci prostřednictvím dividendy ČEZ

09.08.2022 Stát může podle analytiků využít vysokého zisku energetické společnosti ČEZ k pomoci lidem s vysokými cenami energií prostřednictvím dividendy. Stát by tak mohl podle některých získat více peněz než zavedením mimořádného zdanění. Oslovení analytici to dnes řekli ČTK. Energetická skupina ČEZ měla za první pololetí čistý zisk 33,6 miliardy korun, meziročně o 32 miliard korun vyšší. Provozní výnosy vzrostly o 21 procent na 130,5 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) stoupl meziročně o 27,7 miliardy Kč na 59,3 miliardy Kč a podle skupiny byl ovlivněn mimo jiné enormním růstem cen komodit na velkoobchodních trzích.
img

ČEZ: Chystaná mimořádná daň; prodej tureckých aktiv

01.08.2022 Podle vládní koalice se firmy vyrábějící elektřinu musí podělit o mimořádné zisky. Podle premiéra Fialy vláda plánuje speciální daň, nebo hodlá společnosti přimět, aby platily dobrovolně, a to od ledna příštího roku. Mělo jednat o dočasné opatření.
Související klíčová slova: Akcie Komerční banky | HSBC | Silnější koruna | Developeři | Deficit veřejných financí | Zkušenosti | Energetické firmy | Veřejné finance | Hospodaření ČEZ | EUR | Řecko | Trend | Zastropování cen energií | Gazeta | Mezinárodní měnový fond | Podnikatel | Tempo růstu | Výkyvy | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Bezpečné útočiště | Schodek státního rozpočtu | Mazars | České vlády | Sazby daně | Pravděpodobnost | Ziskovost bank | Intesa Sanpaolo | Forvis Mazars | Rozdělení ČEZ | Index PX | Více peněz | Letecké společnosti | Český statistický úřad | Depozitní sazba | Poplatky | Mimořádné daně | Hospodaření za loňský rok | Financial Times | Investing | Josef Síkela | Posilování dolaru | Pandemie | Růst cen | Výkon světové ekonomiky | ČSÚ | Dividendy | Burza | Vyšší dividenda | Guardian | Alfred Kammer | Základní úrokové sazby | Zdanění příjmů firem | Tuzemská měna | Srážková daň | Bohumil Trampota | Čisté úrokové výnosy | Dopady války na Ukrajině | VIG | Tiskové agentury | ČSOB | CZK | Hrubý domácí produkt (HDP) | Diskont | Inflace | Kryptoměnové burzy | Bankovní daň | Centrální banky | Česká měna | Přijetí | Ratingové hodnocení | Hospodaření vlády | Domácnosti | Akcie společnosti ČEZ | Bilion | Přímé intervence | Vice | Komerční banka | Akciové trhy | Odvětví | Pomoc ekonomice | Štěpán Hájek | Analytici | Ekonomický institut Ifo | Globální ekonomiky | Moneta | Samou | Zdanění příjmů | Energetická skupina ČEZ | Sazba daně | Slovinsko | Daň z neočekávaných zisků | Daň z mimořádného zisku | Ceny elektřiny | Země EU | Investování do akcií | Růst akcií | Devizové rezervy ČNB | Zbyněk Stanjura | Nomura | Graf | Fair Value | Příjmy do státní pokladny | PwC | Výnosy | Analytik Fio | Zaměstnanost | Ekonomiky | Národní rozvojový fond | Rozpočtový schodek | NatWest | Aktuální predikce | Negativní dopad | Economist | Bydlení | Fio | Peníze | Zisky ČEZ | Politika | Očekávání | Výplatní poměr | SpaceX | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Vojtěch Boháč | Invaze na Ukrajinu | Základní sazby | Měnový fond | Standard & Poor's | Historie | Speciální daň | Časové řady | Lukáš Kovanda | Růst | Analytika | Itálie | Zveřejněná data | Vanguard | Světové finanční krize | Zisky bank | Koruna | Pochybnosti | Finanční společnosti | Americký podnik | DCF | Velká Británie | Zdanění bank | SEDAS | Tuzemské banky | Návrh rozpočtu | Akcie ČEZu | Krytí vyšších nákladů | Úrokové sazby | Changpeng Zhao | 0x | Trh | Základ daně | Problémy | Fialova vláda | Stanovení dividendy | Ekonom společnosti | Dividendový výnos | Společnosti | Kapitálový trh | Index | Studie | Americké kryptoměnové burzy | Elektřina | MMF | Vládní koalice | Eura | Penzijní fondy | Komise | Fialův kabinet | Kryptoměnová burza | Kapitál | Dividendový potenciál | Posílení | Největší banky | Daň z nadměrných zisků | Rumunsko | Maďarsko | Ministerstvo práce | Regulátoři | Vít Hradil | Tržní podmínky | Unie | Energetická skupina | Politická rizika | Souhrnný čistý zisk | Srážkové daně | Akcionářská práva | Závislost | AA | Deficit | Doba návratnosti | Statistický úřad | Americká banka | Daň z mimořádných zisků bank | Barclays | Akkök Holding | Firma | Opatření | Benzín | Členské státy | Cena komodit | Pozornost | | Zdanění firem | Akcie Pilulky | Bohatství | Ifo | Přebytek ruského rozpočtu | Burze | Akcez | Tagesspiegel | Daně z příjmů | Nezasloužené zisky | LVMH | Akcie na pražské burze | Británie | EUR/MWh | Invaze | Dnešní zprávy | Finance | USA | Hlavní ekonom | Čistý zisk | Inflace ve Francii | Pavel Klein | Sankce | Finanční instituce | Výdaje | Přijetí eura | Lokální investice | Vysoké zisky ČEZ | Energetické podniky | Prohlášení | Boháč | Měnová politika ČNB | Spojené státy | Ruská ekonomika | Hospodaření státního rozpočtu | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Wood & Company | Deficit Ruska | Vysoká cena | Velké energetické firmy | Vývoj | Windfall tax | Sazba daně z příjmů právnických osob | Agentura Fitch | Investiční doporučení | Západní sankce | Speciální daně | Růst akcií Tesly | České měny | Intervence | Měnové politiky | Finanční domy | Sazby ČNB | Uvalení speciální daně | Kompenzace | Nejsilnější růst | Miliardy korun | Obchodování na pražské burze | Gigant Gazprom | Válečná daň | Sazby | Babišova vláda | Podíl Evropy | Daňový příjem | Daň z příjmu | Americké automobilky | České koruny | Úrok | Investovat | Tesla Elon Musk | Investiční fondy | Boj s inflací | Firmy | Studie Mazars | Zajištění | Zdanění příjmů firem v ČR | Vyšší ceny | Provozní zisk | Investování | Míra inflace ve Francii | Fed | Rozpočtový deficit | Dividendy ČEZ | Česká vláda | Poradenské společnosti | Akcie bank | Trhy | Daně z neočekávaných zisků | Jiří Tyleček | Jan Raška | Mezinárodní investoři | Utahování měnových podmínek | Rizika | Fond | Fitch | Kancléř Olaf Scholz | Predikce celoročního zisku | Úspory | Burzovní seance | Energetické společnosti | Sláva | Americký ekonom | Stagflace | Ministerstvo financí | CEE | Bankovní asociace | Tesla | ONE | Španělsko | Státní rozpočty | Ekonomický růst | Mzdy | Poradenství | Torunlar Group | Analytik Fio banky | Měnová krize | Forvis Mazars v České republice | Na burze | Petrochemická společnost | Akcionáři | Společnost | Studie Forvis Mazars | Hospodaření | Sociální transfery | EBITDA | Krytí vyšších nákladů na energie | Rozpočtový deficit Ruska | Obchod | Daně z mimořádných zisků | Formy zdanění | EK | Riziko | Analytik | Trinity | Klesající ceny | Citi | Binance | Transakce | Šok | Pesimismus | Plyn | Životní úroveň | Vyšší úrok | Čína | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Gazprom | Války | Centrální banka | Předpovědi | Prodeje ropy | DPH | Predikce | Největší světová ekonomika | Státy EU | Biliony | Instituce | Erste Bank | Burza Binance | Propuštění | EV | Výnos | Insider | ČEZ | Frank | Green Deal | Trinity Bank | Marian Jurečka | Zastropování cen | Česká bankovní asociace | Posílení koruny | Časový limit | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Funkční období | Zisk | ČNB | Ruské ropy | Bogdan Maioreanu | ExxonMobil | Rating | The Guardian | Vklady | Obchodování | Armageddon | Úroky | Eurostat | Prezident | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Zprávy | Ceny ropy | XTB Jiří Tyleček | Údaje | Automobilky | Příjmy z prodeje ropy | Pojišťovny | Finanční krize | DPA | Celkový deficit | ProCent | Zemní plyn | Marže | Visa | Aktivum | Propad akcií | Ursula von der Leyenová | Situace | Miliardy eur | Tržby | Růst světové ekonomiky | Americké akciové trhy | Dividenda | HDP | Ekonom | Dolar | Euro | Zkapalněný zemní plyn | JP Morgan | Zdanění | Čínská měna | Etoro | Politici | Brazílie | Členské země | Politika ČNB | Slovensko | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | ČTK | Ztráty | Česká národní banka | Akcie | Cílová cena | Měnové podmínky | Daňový balíček | Návratnost | Podniky | Analytik XTB | Světová ekonomika | Reuters | Globální recese | Daně | Výběry | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Unipetrol | Investice | USDC | Potenciál | Nové daně | Komunikace | Indie | Vnímání | Fitch Ratings | Zisky | Investiční prostředí | Regulace | Cyrrus | Fondy | Hospodářství | Ukazatel | Měny | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Ekonomický institut | Rusko | Unicredit | Zvýšení úroků | UniCredit Bank | Nemovitostní trh | Česká spořitelna | Neúspěch | Brusel | Devizové rezervy | Hypotéky | Americké společnosti | Elon Musk | Úrokový výnos | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Příjmy | Prodej | Bloomberg | Evropská unie | Rozvoj | Vyhlídky | Míra | Národní rozpočtová rada | Riziko recese | Asociace | Intervence ČNB | Hrubý domácí produkt | Agentura Bloomberg | Krize | Institut Ifo | Podpora | MWh | Skupina ČEZ | Cena | Německá vláda | Německo | Digitalizace | Komerční banky | Zadlužení | Rozpočet | Arnault | Prime | Česká ekonomika | Největší americká banka | Jefferies | Bernard Arnault | Emisní povolenky | Erste | Předsednictví EU | Podnik | CEE Tax Guide | Debata | Akcie společnosti | Ekonomika | Hlavní rizika | Schodek | Oslabení | Energetické krize | Práce | Banky | BlackRock | Akcie ČEZ | Vlády | Daně z příjmů právnických osob | Ruská vláda | Úrokové výnosy | Ministr financí | Zlepšení | ČR | Vyšší ceny ropy | XTB | Zvyšování úroků | Čínské akcie | Portfolia | Singapurský dolar | Švýcarský frank | Přijmout euro | Výzkum a vývoj | Východní Asie | Inflační tlaky | Soud | Družba | Litva | Řetězce | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Von der Leyenová | Anton Siluanov | Výkonný ředitel | Regulatorní prostředí | Polsko | Analytici společnosti | Kryptoměnová burza Binance | Velké banky | Základní úrok | Zdražování | Ropy | Ocenění akcií | Předseda | Úročení | Deficit státního rozpočtu | USD | Kabinet | Legislativa | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Akcie skupiny | Americké ministerstvo | Korporátní daně | Propad | Bankovnictví | Rakousko | ANO | Britské libry | Tempo růstu spotřebitelských cen | Nemovitosti | Provozní zisk před odpisy | Evropský trh | Zestátnění | Česká republika | Evropská centrální banka | ECB | XTB Štěpán Hájek | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Plynárenský gigant | Krypto | ROCE | Spekulace | Vysoké zisky | Mnichovský ekonomický institut | Banka JP Morgan | EU | Bankovní sektor | Miliardy | MasterCard | Zrušení superhrubé mzdy | Základní sazba | Daň z mimořádných zisků | Uhlí | Předsedkyně Evropské komise | Ukazatele | Banka | Vlastnictví | Olaf Scholz | Indonésie | Ocenění | V4
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Milton Friedman
MimbleWimble
MimbleWimble testnet
Mimoburzovní
Mimoburzovní obchod
Mimoburzovní obchod (OTC)
Mimoburzovní obchodování
Mimoburzovní obchodování s cizími měnami
Mimoburzovní trhy
Mimořádná analýza

Následující klíčová slova

Mimořádná inflace
Mimořádná inflace roku
Mimořádná inflace roku 2022
Mimořádná opatření
Mimořádná situace
Mimořádná událost
Mimořádná valná hromada
Mimořádná výkonnost
Mimořádné časy
Mimořádné daně
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít