Středa 10. července 2024 08:33
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei SwiftTrader

Ruská vláda

C:\fakepath\rubl2.png

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu výrazně vzrostly

03.07.2024 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v letošním prvním pololetí meziročně zvýšily zhruba o 41 procent na 5,698 bilionu rublů (asi 1,5 bilionu Kč). Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ruské ministerstvo financí. Za růstem příjmů stojí vyšší ceny ropy a slabší kurz ruského rublu, uvedla dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko4.jpg

Ruská vláda schválila avizované zvýšení daní

31.05.2024 Ruská vláda schválila avizované zvýšení daní, které navrhlo ministerstvo financí. Informovaly o tom včera ruské tiskové agentury. Zvýší se progresivní sazba daně z příjmu, daň z příjmu právnických osob stoupne z 20 na 25 procent a více peněz budou státu odvádět i těžaři nerostných surovin.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Inflace v Rusku již údajně dosáhla svého vrcholu

10.04.2024 Inflace v Rusku již dosáhla svého vrcholu, její pokles však zatím není dostatečný k tomu, aby ruská centrální banka mohla zahájit snižování úrokových sazeb. Uvedla to dnes podle agentury Reuters guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová v projevu k poslancům Státní dumy, což je dolní komora ruského parlamentu.
C:\fakepath\trader-26032024-54-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy mírně klesají, investoři zvažují dopad vývoje v Rusku

26.03.2024 Ceny ropy dnes mírně klesají. Investoři zvažují, jaký dopad bude mít ztráta rafinerských kapacit v Rusku po ukrajinských útocích.
C:\fakepath\trader-25032024-44-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy na začátku nového týdne kvůli obavám o dodávky výrazně rostou

25.03.2024 Ceny ropy na začátku nového týdne výrazně rostou. Ruská vláda nařídila producentům omezit těžbu a válka mezi Ruskem a Ukrajinou nadále zasahuje energetický sektor. To vyvolává obavy o dodávky na trhy.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka přestane zveřejňovat informace o měnové politice

31.01.2024 Ruská centrální banka přestane zveřejňovat podrobné informace, které se týkají její měnové politiky. Oznámení o změnách základní úrokové sazby tak budou napříště jen stručná, uvedla v úterý banka. Polský deník Rzeczpospolita hodnotí toto rozhodnutí jako další krok k tomu, aby se omezil přístup k údajům o ruské ekonomice.
C:\fakepath\trader-23012024-40-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.01.2024 1) Čína zvažuje podporu v objemu dvou bilionů jüanů (6,3 bilionu Kč) pro akciový trh, který je na pětiletém minimu. S odkazem na své zdroje o tom píše agentura Bloomberg. Investoři jsou ale vůči tomuto kroku skeptičtí, uvedená částka podle nich stačit nebude, uvedla agentura Reuters. Čínské akcie po zprávě zpevnily, později ale zisky odevzdaly.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu vloni klesly téměř o čtvrtinu

11.01.2024 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se vloni snížily zhruba o 24 procent na 8,822 bilionu rubů (asi 2,2 bilionu Kč) z 11,586 bilionu rublů v předchozím roce. K poklesu přispěly nižší ceny ropy, vyplývá z dnešních údajů ruského ministerstva financí, na které se odvolává agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-21122023-40-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.12.2023 1) Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Informovala o tom mluvčí ČNB Petra Krmelová. Úrokové sazby se změnily poprvé od června 2022, je to první změna, k níž ČNB přistoupila pod vedením guvernéra Aleše Michla. Většina analytiků snížení základní sazby v tomto rozsahu očekávala.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Rusko by podle ministra financí mohlo snížit podíly v desítkách velkých firem

21.12.2023 Ruská vláda by mohla snížit své podíly v některých velkých podnicích, ale zároveň si nad nimi zachovat kontrolu. V rozhovoru s televizní stanicí Russia 24 to dnes řekl ruský ministr financi Anton Siluanov. Dodal, že takovou privatizaci je možné zvážit zhruba u 30 podniků. Neupřesnil však, které by to mohly být.
C:\fakepath\Rusko4.jpg

Rusko pozastavuje daňové dohody se zeměmi, které nepokládá za přátelské

20.12.2023 Ruský prezident Vladimir Putin podepsal nový zákon o pozastavení řady ustanovení daňových dohod s "nikoliv přátelskými státy", včetně Česka. Oznámila to včera ruská média s odvoláním na úřední portál, který příslušný zákon zveřejnil. Zákon vstoupí v platnost deset dní po publikování, napsala agentura TASS.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Ruský premiér Mišustin navštíví v úterý a ve středu Peking

18.12.2023 Ruský premiér Michail Mišustin v úterý zahájí dvoudenní návštěvu Číny, během které se má setkat s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem a jednat s premiérem Li Čchiangem. Oznámila to dnes státní agentura TASS. Na programu 28. pravidelné schůzky šéfů vlád obou zemí má být podle vládního komuniké rozvoj rusko-čínských vztahů, přičemž důraz se má klást na praktickou spolupráci. Vztahy mezi oběma zeměmi se prohloubily po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu z loňského února, ale podle analytiků roste ruská závislost na Číně.
img

Bloomberg: Pád Gazpromu otupuje klíčový nástroj Putinovy moci

13.10.2023 Ruský prezident Vladimir Putin přecenil své možnosti, když se pokusil využít ruský státní plynárenský gigant Gazprom k tomu, aby dostal Evropu na kolena. A nyní jsou jeho snahy o posílení Gazpromu vydány na milost a nemilost Číně, napsala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\trader-04102023-35-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.10.2023 1) Americký výrobce čipů Intel pokračuje v restrukturalizaci a chce uvést na burzu svou další divizi. Po automobilovém dodavateli Mobileye tentokrát půjde o jeho byznys s programovatelnými speciálními čipy, které se používají například v komunikační technice nebo v infrastruktuře datových center.
C:\fakepath\trader-25092023-55-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají poté, co Rusko zmírnilo zákaz vývozu pohonných hmot

25.09.2023 Ceny ropy na začátku týdne klesají poté, co Rusko zmírnilo zákaz vývozu pohonných hmot. Během dne ale i přechodně posilovaly kvůli obavám z nižších dodávek. Investoři s obavami sledují zvýšené úrokové sazby, které by mohly omezit poptávku.
C:\fakepath\trader-22092023-62-zm.png

Komodity: Ropa zdražuje, ruský zákaz vývozu pohonných hmot budí obavy o dodávky

22.09.2023 Ceny ropy na konci týdne rostou, ruský zákaz vývozu většiny pohonných hmot budí obavy o dodávky. Dopad kroku Moskvy převážil nad obavami ze zpomalující se ekonomiky a z možnosti, že vysoké úrokové sazby sníží poptávku.
C:\fakepath\trader-22092023-34-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.09.2023 1) Rusko od počátku října zavede nové vývozní clo vázané na vývoj směnného kurzu rublu vůči dolaru. Oznámila to dnes ruská vláda. Opatření potrvá do konce příštího roku. Státní rozpočet by mohl z dodatečné daně na vývoz hnojiv, některých kovů a dalších komodit získat ročně navíc 600 miliard rublů.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko od počátku října zavede nové vývozní clo vázané na vývoj směnného kurzu

22.09.2023 Rusko od počátku října zavede nové vývozní clo vázané na vývoj směnného kurzu rublu vůči dolaru. Oznámila to včera ruská vláda. Opatření potrvá do konce příštího roku. Státní rozpočet by mohl z dodatečné daně na vývoz hnojiv, některých kovů a dalších komodit získat ročně navíc 600 miliard rublů (143 miliard Kč), napsala agentura Reuters s odvoláním na zdroje.
C:\fakepath\trader-21092023-54-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy rostou, protože Rusko zakázalo většinu vývozu pohonných hmot

21.09.2023 Ceny ropy rostou. Reagují tak na rozhodnutí Ruska dočasně zakázat většinu vývozu pohonných hmot, které vrátilo pozornost investorů k obavám o dostatečné dodávky na trh.
img

FT: Západní firmy se nemohou dostat k miliardám, které vydělaly v Rusku

18.09.2023 Západní firmy, které podnikají v Rusku i po invazi jeho vojsk na Ukrajinu, mají v zemi miliardové zisky. Kreml ale brání zemím, které nepovažuje za přátelské, v přístupu k těmto penězům. Firmy ze zahraničí loni vykázaly v Rusku zisk asi 20 miliard USD (457,5 miliardy Kč), z toho 18 miliard USD vydělaly firmy ze zemí, které nejsou považované za přátelské. S odvoláním na údaje Kyjevské ekonomické školy (KSE) to napsal britský list Financial Times (FT).
C:\fakepath\Lehman-Brothers-15092023-1.jpg

Bankrot Lehman Brothers před 15 lety šokoval svět a krize se začala šířit jako epidemie

15.09.2023 Dnes je tomu přesně 15 let, kdy došlo k vyhlášení bankrotu americké investiční banky Lehman Brothers. Její pád byl symbolem finanční krize. Bylo pondělí 15. září 2008 a nad ránem požádala banka Lehman Brothers o ochranu před věřiteli. A největší bankrot v amerických dějinách spustil lavinu po celém světě. V dnešním článku si připomeneme tuto historickou událost, shrneme si všechny důležité údaje kolem Lehman Brothers a zároveň se podíváme na největší burzovní krachy v historii.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Kyjev přesvědčuje západní firmy, aby přesídlily z Ruska na Ukrajinu

19.07.2023 Vláda v Kyjevě se snaží přesvědčit globální firmy, aby opustily Rusko a přesídlily na Ukrajinu. Napsal to dnes web americké televize CNBC. Moskva zatím pokračuje v zabavování majetku, který mají zahraniční firmy v Rusku. Prezident Vladimir Putin v neděli podepsal dekret, na jehož základě vláda převzala kontrolu nad ruskými dceřinými společnostmi francouzského výrobce potravin Danone a dánského pivovaru Carlsberg.
C:\fakepath\trader-23062023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.06.2023 1) Italský výrobce luxusních jachet Ferretti stanovil cenu svých akcií pro vstup na milánskou burzu na tři eura za jednu akcii. Společnost se tak ocenila na zhruba jednu miliardu eur (23,7 miliardy Kč). Do firmy investoval i český miliardář Karel Komárek, informoval dnes výrobce jachet na svém webu.
C:\\fakepath\\Rusko.jpg

Moskva přestala zveřejňovat podrobnější údaje o rozpočtových výdajích

23.06.2023 Ruská vláda přestala zveřejňovat údaje o vývoji rozpočtových výdajů v jednotlivých kategoriích. Informovaly o tom včera agentury Reuters a Bloomberg. Moskva tak prohlubuje utajování informací o stavu veřejných financí v době, kdy čelí prudkému růstu výdajů v souvislosti s válkou na Ukrajině, napsal Bloomberg.
C:\fakepath\trader-25052023-33-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.05.2023 1) Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh sestoupila pod 26 eur (zhruba 614 Kč) za megawatthodinu (MWh), což je na nejnižší úroveň téměř za dva roky. Odborníci tento vývoj zdůvodňují převisem nabídky nad poptávkou a nevylučují další pokles ceny, uvedla dnes agentura DPA. Loni v srpnu se velkoobchodní cena plynu pro evropský trh kvůli omezování dodávek z Ruska vyšplhala až do blízkosti 350 eur za MWh. Od té doby však výrazně klesla.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

AP: Zahraniční firmy zjišťují, že není jednoduché opustit Rusko

25.05.2023 Po invazi ruských vojsk na Ukrajinu mnoho globálních společností oznámilo, že plánují opustit Rusko, nebo tam alespoň omezit své aktivity. Ukázalo se však, že odchod z Ruska je obtížnější, než se původně zdálo. Ruská vláda zavedla překážky, vyžaduje schválení odchodu a ukládá daně a slevy z prodejní ceny. Firmy se tak ocitají v situaci, kdy se pohybují mezi západními sankcemi a veřejným míněním na straně jedné a snahou Ruska od odchodů odrazovat na straně druhé, uvedla agentura AP.
img

Ruské plynárenské firmě Gazprom loni prudce klesl zisk, firma ruší dividendu

23.05.2023 Ruské plynárenské společnosti Gazprom loni klesl čistý zisk o více než 40 procent na 1,226 bilionu rublů (zhruba 336 miliard Kč). Firma pokles zisku zdůvodnila vyšším zdaněním ve druhé polovině roku. Uvedla také, že nevyplatí celoroční dividendu, informuje dnes agentura Reuters. Akcie společnosti Gazprom reagovaly na zprávu zhruba čtyřprocentním poklesem. Firma, jejímž většinovým vlastníkem je ruská vláda, už loni vyplatila rekordní pololetní dividendu v celkovém objemu 1,2 bilionu rublů.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruský rozpočtový deficit v prvních čtyřech měsících překročil celoroční cíl

11.05.2023 Ruský rozpočtový deficit od letošního ledna do dubna dosáhl 3,42 bilionu rublů (zhruba 960 miliard Kč), takže překročil celoroční vládní cíl. Vyplývá to z údajů ruského ministerstva financí. Ve stejném loňském období ruský rozpočet vykázal přebytek 1,2 bilionu rublů. Nyní je však pod tlakem kvůli růstu výdajů v souvislosti s válkou na Ukrajině a propadu příjmů z ropy a plynu.
C:\fakepath\trader-12042023-31-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.04.2023 1) Surový cukr na světových trzích dál zdražuje, termínový kontrakt s dodáním v květnu se dnes vyšplhal až nad 24,60 centu (5,27 Kč) za libru (asi 0,45 kg), což je nejvíce od roku 2012. V přepočtu je to zhruba 11,65 Kč za kilogram. Ukazují to záznamy z globální komoditní burzy ICE. Za růstem jsou podle analytiků obavy, zda bude kvůli slabší produkci v některých částech světa cukru dostatek.
C:\fakepath\Rusko-sankce-2.jpg

Putin nečekaně připustil, že sankce by mohly dopadnout na ruskou ekonomiku

29.03.2023 Ruský prezident Vladimir Putin připustil, že se sankce mohou ve střednědobém výhledu negativně podepsat na ruské ekonomice, uvedl ruský deník Kommersant. Putin přitom v posledních měsících zdůrazňoval, že se Rusku daří sankcím odolávat, podotkla agentura AFP. Podle ní je to poprvé, kdy Putin veřejně přiznal, že příval mezinárodních sankcí, které zasáhly řadu odvětví ruské ekonomiky včetně ropného průmyslu, mají na ruskou ekonomiku vliv.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Moskva chce od zahraničních firem příspěvek za odchod z Ruska

28.03.2023 Zahraniční firmy z "nikoli přátelských zemí" by při opuštění svých ruských aktiv měly ruským úřadům zaplatit "dobrovolný příspěvek" ve výši pěti procent jejich tržní hodnoty, napsal včera na svém webu Kommersant s odvoláním na zápis z jednání vládní podkomise pro kontrolu zahraničních investic, zveřejněný na webu ministerstva financí. Podkomise jednala ještě na začátku března.
C:\fakepath\trader-10032023-33-zm.jpg

Zisk ruských společností loni klesl o 12,6 procenta

10.03.2023 Ruské společnosti vykázaly v loňském roce zisk 25,93 bilionu rublů (7,5 bilionu Kč). Ve srovnání s předchozím rokem zisk klesl o 12,6 procenta, protože velká část podniků se potýkala s dopady západních sankcí. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil ruských statistický úřad.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Analytici: Ruská ekonomika odolává, návrat na předválečnou úroveň je však daleko

23.02.2023 Ruská ekonomika v loňském roce prokázala nečekanou odolnost vůči rozsáhlým hospodářským sankcím ze strany západních zemi, návrat prosperity Ruska na úrovně z doby před začátkem války na Ukrajině ale může být podle analytiků velmi vzdálený. Uvedla to dnes agentura Reuters. Analytici mimo jiné upozorňují, že vládní výdaje v Rusku se více zaměřily na armádu, což bude mít časem negativní dopad na rozvoj civilní ekonomické infrastruktury.
C:\fakepath\Ropa4.jpg

Rusko nevidí důvod ke snížení produkce ropných produktů kvůli embargu EU

03.02.2023 Rusko nevidí důvod proč reagovat výrazným snížením produkce svých rafinerií na embargo Evropské unie na ruské pohonné hmoty, které vstoupí v platnost 5. února. Řekl to dnes podle agentury Interfax ruský ministr energetiky Nikolaj Šulginov.
C:\fakepath\trader-27122022-36-zm.jpg

Putin zakázal vývoz ruské ropy do zemí, které uplatňují cenový strop

27.12.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, který zakazuje dodávky ruské ropy a ropných produktů do zemí uplatňujících cenový strop na ruskou ropu. V případě exportu ropy vstoupí zákaz v platnost na začátku února a bude platit pět měsíců. U ropných produktů by ruská vláda mohla stanovit pozdější začátek platnosti zákazu, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Přebytek ruského rozpočtu díky energiím prudce vzrostl

13.12.2022 Přebytek ruského rozpočtu v listopadu prudce vzrostl navzdory mimořádným nákladům způsobeným válkou na Ukrajině. Rozpočet podpořily zejména dividendy a mimořádná daň uvalená na ruský plynárenský gigant Gazprom. Za 11 měsíců letošního roku rozpočet vykázal přebytek 557 miliard rublů (204,7 miliardy Kč), když za leden až říjen přebytek činil 128,4 miliardy rublů. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na údaje ruského ministerstva financí.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Bloomberg: Cenový strop na ruskou ropu nebude mít na rozpočet země velký dopad

08.12.2022 Cenový strop na ruskou ropu, na kterém se minulý týden dohodla skupina ekonomicky vyspělých zemí G7, není dostatečně nízký na to, aby v příštím roce výrazně snížil příjmy Kremlu. Shodují se na tom někteří ekonomové. I kdyby tento strop způsobil pokles produkce ruské ropy, prezident Vladimir Putin má stále dost peněz na své válečné úsilí, alespoň prozatím. Uvedla to agentura Bloomberg.
C:\fakepath\trader-30092022-23-zm.png

Akcionáři ruského Gazpromu schválili rekordní výplatu dividend

30.09.2022 Akcionáři ruské plynárenské společnosti Gazprom na dnešní mimořádné valné hromadě schválili rekordní výplatu dividend ve výši 1,208 bilionu rublů (zhruba půl bilionu Kč). Oznámila to dnes firma, jejímž většinovým vlastníkem je ruská vláda.
img

Slovensku hrozí ekonomický kolaps, Rusko mu teď navíc kvůli poplatkovému sporu s Ukrajinou zřejmě zastaví dodávky plynu

28.09.2022 Slovenské ekonomice hrozí kvůli prudce rostoucím nákladům na elektřinu kolaps, řekl dnes listu Financial Times premiér země Eduard Heger. Podle Financial Times jde o dosud nejostřejší vyjádření představitele unijní země k dopadům globální energetické krize. Heger v té souvislosti žádá záchranou pomoc Bruselu v řádu miliard eur, takže nelze vyloučit, že své výroky nadsazuje, aby zvýšil šance, že na evropské peníze dosáhne.
C:\fakepath\trader-16092022-20-zm.png

Scope: Ruská ekonomika se na předválečnou úroveň vrátí nejdříve v roce 2030

16.09.2022 Ruská ekonomika se na úroveň z doby před zahájením útoku na Ukrajinu pravděpodobně nevrátí dříve než v roce 2030. Předpovídá to podle agentury Reuters zpráva evropské ratingové agentury Scope Ratings. Rusko v důsledku útoku na Ukrajinu čelí rozsáhlým sankcím ze strany západních zemí.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruská vláda plánuje v září nabídnout investorům dluhopisy za 40 miliard rublů

12.09.2022 Ruská vláda se tento měsíc chystá nabídnout investorům státní dluhopisy za 40 miliard rublů (zhruba 16 miliard Kč). Oznámilo to dnes ruské ministerstvo financí. Náměstek ruského ministra financí Timur Maksimov už minulý týden avizoval, že vláda si v září po sedmiměsíční přestávce ve vydávání státních dluhopisů plánuje vypůjčit peníze na domácím dluhopisovém trhu.
C:\fakepath\trader-08092022-34-zm.jpeg

Ruská vláda se po sedmi měsících v září hodlá vrátit na domácí dluhopisový trh

08.09.2022 Ruská vláda si v září po sedmiměsíční přestávce ve vydávání státních dluhopisů hodlá vypůjčit peníze na domácím dluhopisovém trhu. Na finančním fóru v Moskvě to dnes řekl náměstek ruského ministra financí Timur Maksimov. Ministerstvo financí chce podle něj nejprve otestovat zájem trhu pomocí menší emise dluhopisů s pevně stanoveným výnosem.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Bloomberg: Důvěrný dokument pro ruskou vládu varuje před hlubokými dopady sankcí

06.09.2022 Důvěrný dokument pro ruskou vládu varuje před hlubokými a vleklými dopady západních sankcí na ruskou ekonomiku. Kontrastuje tak s optimistickými veřejnými prohlášeními ruských činitelů. Informuje o tom agentura Bloomberg, která získala přístup ke kopii tohoto dokumentu. Rusko podle něj čelí prudkému poklesu produkce v klíčových odvětvích a rozsáhlému odlivu mozků.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Bloomberg: Rusko plánuje v září obnovit prodej lokálních státních dluhopisů

24.08.2022 Rusko příští měsíc obnoví prodej dluhopisů na místním trhu a plánuje dluhopisy denominované v čínské měně jüan. Jde o součást plánované obnovy domácích trhů zasažených sankcemi a snahy o vyšší zaměření na svého spojence, kterým je Čína. S odvoláním na informovaný zdroj to dnes uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko: Rezervní fond může až polovinu peněz vložit do státních dluhopisů

17.07.2022 Ruský fond národního bohatství bude moci investovat až polovinu svých prostředků do ruských státních dluhopisů. Rozhodla o tom podle agentury Reuters ruská vláda. Fond byl vytvořen jako rezerva pro obtížné období a v minulosti do ruských státních dluhopisů neinvestoval.
img

Téma recese se stáčí k Evropě a tlak na ECB roste

07.07.2022 Dnešní obchodování na evropských trzích je výrazně pozitivní pro akcie, které tak dokončují návrat po úterním výrazném propadu. Naproti tomu dluhopisy jsou pod tlakem a jejich výnosy plošně stoupají. O něco větší je přitom nárůst na kratším konci křivky. Eurodolar se konsoliduje lehce pod 1,0200.
C:\fakepath\Ruslo-dluh.png

Problémy ruského dluhu - od bolševické revoluce, přes rozpad SSSR až po Putina

27.06.2022 Těsně před bolševickou revolucí v roce 1917 bylo carské Rusko největším mezinárodním dlužníkem na světě, protože si hodně půjčovalo na financování industrializace a železnic a po vypuknutí první světové války i na modernizaci armády. Po říjnové revoluci v roce 1917, kdy se k moci dostali bolševici v čele s Vladimirem Iljičem Leninem, nastal totální rozvrat hospodářství a 1. ledna 1918 Lenin anuloval všechny státní půjčky, jak zahraniční tak vnitřní, a Rusko oznámilo, že dluhy platit nebude. Nejvíce na to doplatila Francie a Británie, které utrpěly ohromné ztráty. Podle amerického historika a analytika dosahoval tehdejší zahraniční dluh Ruska v dnešních cenách 500 miliard dolarů. Trvalo až do poloviny 80. let, než Moskva část tohoto dluhu uznala.
C:\fakepath\trader-14062022-32-zm.jpg

Rusko kvůli ochraně před západními sankcemi omezí přístup k rozpočtovým údajům

14.06.2022 Rusko začne omezovat přístup veřejnosti k některým rozpočtovým údajům. Chce tím zemi ochránit před dalšími sankcemi, uvedlo dnes podle agentury Reuters ruské ministerstvo financí. V prohlášení upozornilo, že v reakci na "negativní důsledky" sankcí na ruskou ekonomiku částečně omezí informace o zveřejňovaných rozpočtových výdajích.
C:\fakepath\trader-09062022-22-zm.jpeg

Rusko zvýšilo svůj nouzový rezervní fond v přepočtu o více než 200 miliard Kč

09.06.2022 Ruská vláda navýšila peníze v rezervním fondu o 551,4 miliard rublů (217,6 miliardy Kč), protože Kreml rozšiřuje stimulační balíček, který má ochránit ekonomiku před dopady západních sankcí a ruských vojenských akcí na Ukrajině. Prostředky mají být částečně použity na realizaci opatření zaměřených na zajištění stability ekonomického vývoje, oznámila ruská vláda v dnešním prohlášení.
C:\fakepath\trader-01062022-40-zm.jpeg

Komodity: Ropa zdražuje kvůli sankcím na Rusko a uvolňování covidových restrikcí v Číně

01.06.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují, za jejich růstem stojí dohoda Evropské unie o embargu na ruskou ropu a uvolňování koronavirových restrikcí v Číně. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:45 SELČ vykazovala nárůst o zhruba 1,6 procenta na 117,50 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala také zhruba 1,6 procenta a podávala se za 116,48 dolaru za barel.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Moskva tvrdí, že může omezit dopady ropných sankcí EU přesměrováním vývozu

01.06.2022 Ruská vláda dnes varovala, že sankce Evropské unie na dovoz ropy z Ruska zasáhnou globální trh s energiemi. Dodala nicméně, že Rusko může svůj vývoz ropy přesměrovat, aby tak omezilo vlastní ztráty. Informuje o tom agentura Reuters.
img

Rosněfť chystá rekordní dividendu, část cizinců se k penězům dostane těžko

30.05.2022 Největší ruská ropná společnost Rosněfť navrhla vyplatit za loňský rok rekordní dividendu. Umožní jí to silný růst cen suroviny na světových trzích, který se částečně dostavil jako reakce na západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Někteří zahraniční držitelé akcií Rosněfti se ale budou k penězům z dividend dostávat jen těžko. Informovala o tom agentura Bloomberg.
img

Rosněfť i Gazprom vyplatí historicky rekordní dividendu, Putin přitom vypne plyn i Dánsku. Energetickým podnikům v rukou Kremlu citelně zvyšuje ziskovost fiasko EU s uvalováním embarga

30.05.2022 Ruské energetické podniky ovládané Kremlem, ropná Rosněfť a plynárenský Gazprom, vyplatí letos historicky rekordní dividendu. K vysokým ziskům jim pomáhá zejména EU, která hrozí embargem, čímž vyhání cenu ropy i plynu výše, ale nezavádí jej, takže Rusko prodává stále hodně, a navíc ještě draze.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko podle Putina odolává západním sankcím, zmínil se však o potížích

23.05.2022 Komplikovaná situace v ruské ekonomice vyžaduje zvláštní úsilí vlády, ale Rusko dopady západních sankcí zvládá, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin při setkání s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem v letovisku Soči na březích Černého moře. Lukašenko od svého ruského spojence obvykle požaduje nové půjčky a levnější dodávky ruských surovin.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Bloomberg: Účet v rublech už má deset evropských odběratelů ruského plynu

27.04.2022 Účet v rublech už si otevřelo deset evropských odběratelů ruského plynu a čtyři z nich za plyn zaplatili způsobem, který začal vyžadovat Kreml. S odkazem na svůj zdroj o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Ruský prezident Vladimir Putin vyžaduje, aby odběratelé z EU platili v rublech.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU.jpg

Rusko přestalo dodávat plyn do Polska a Bulharska, cena suroviny se zvyšuje

27.04.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom dnes ráno zcela zastavila dodávky plynu do Polska a Bulharska. Své rozhodnutí zdůvodnila tím, že místní plynárenské podniky PGNiG a Bulgargaz odmítly za plyn platit v rublech, jak Moskva požaduje. Cena plynu pro evropský trh se pak výrazně zvýšila. Evropská unie oznámila, že chystá společnou reakci, podle polské i bulharské strany Gazprom porušil uzavřené smlouvy.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 19. dubna 2022

19.04.2022 Ruské ministerstvo financí (MinFin) finalizovalo návrh zákona "o digitální měně" a poslalo ho ke schválení ruské vládě . Návrh federálního zákona objasňuje předpisy pro obchodování a těžbu kryptoměn.
img

Kolik by každý dospělý Čech musel investovat, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun

18.04.2022 Ministerstvo financí USA před čtrnácti dny ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem. Tyto platby tak nelze uskutečňovat prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrdila ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-10042022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (11.4.2022)

11.04.2022 Moje obchody byly v minulém týdnu vysoce úspěšné. Na vše jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Dopředu jsem uveřejnil mé čekající objednávky na měnovém páru EUR/USD a dvě byly úspěšně trhem vyplněny a nabídly tak ziskové obchody. Jako první došlo k průrazu spodní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval short (sell) obchod, který po aktivaci pokračoval v poklesu až k mé předem určené hladině výstupu, kde jsem ukončil obchod v zisku na Profit-Targetu. Poté byl rychle otevřen také další prodejní ochod, který také došel velmi přesně do zisku a byl ukončen na Profit-Targetu. Pokud jste mých obchodů také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k velmi pěknému zisku, který byl zároveň rekordní v tomto roce!
img

Rozbřesk: Rubl na předválečných úrovních, aneb potěmkinovská stabilita

08.04.2022 Rubl včera vůči dolaru zpevnil o více než 5 % a dostal se tak zpět na předválečnou úroveň pod 80 USD/RUB. Bezprostředně po začátku války na Ukrajině se přitom rubl propadl až nad hranici 150 USD/RUB a zdálo se, že ruská ekonomika má zaděláno na měnovou krizi. Navzdory tvrdým západním sankcím se však ruské měně v posledních týdnech daří nejen stabilizovat, ale dokonce i citelně posilovat.
img

Forex: Rubl na předválečných úrovních

08.04.2022 Rubl včera vůči dolaru zpevnil o více než 5 % a dostal se tak zpět na předválečnou úroveň pod 80 USD/RUB. Bezprostředně po začátku války na Ukrajině se přitom rubl propadl až nad hranici 150 USD/RUB a zdálo se, že ruská ekonomika má zaděláno na měnovou krizi. Navzdory tvrdým západním sankcím se však ruské měně v posledních týdnech daří nejen stabilizovat, ale dokonce i citelně posilovat. Jedním z hlavních důvodů je omezená konvertibilita rublu (oproti předválečnému stavu).
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-06042022.jpg

Je rubl zpátky?

06.04.2022 Ruská okupace Ukrajiny plní denně přední stránky novin a není snad nikoho, kdo by si nepřál, aby toto krveprolití bylo konečně u konce. Jednou z mnoha obětí je i ruská měna, která se ale zdánlivě vrací zpět na své předválečné úrovně. Můžeme tomu ale skutečně věřit? V tomto článku se pokusíme najít odpověď.
C:\fakepath\trader-06042022-18-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.04.2022 1) Koruna od doby před pěti lety, kdy Česká národní banka ukončila forexové intervence, posílila do dneška zhruba o deset procent na dnešních 24,45 koruny za euro. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online a vyjádření oslovených analytiků. Kurzový závazek ČNB s cílem držet korunu kolem 27 Kč/EUR zároveň vedl k výraznému nárůstu devizových rezerv ze zhruba 20 procent HDP na aktuálních více než 60 procent HDP. Nárůst rezerv vedl k účetní kumulované ztrátě centrální banky.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko uhradilo splátky u svých dolarových dluhopisů v rublech

06.04.2022 Ruská vláda musela uhradit závazky plynoucí z jejích dolarových dluhopisů v rublech. Zahraniční banka totiž odmítla zpracovat příkaz vyplatit držitelům těchto dluhopisů částku 649,2 milionu USD (zhruba 14,5 miliardy Kč) v dolarech. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo financí. Podle mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova bude Rusko dál splácet svůj vnější dluh v rublech, dokud budou jeho devizové rezervy blokovány západními sankcemi.
img

Kolik by každý dospělý Čech musel zaplatit, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun. V reakci na masakr v Buči totiž USA utahují Rusku finanční smyčku kolem krku

05.04.2022 Ministerstvo financí USA včera ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem, prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrzuje ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
C:\fakepath\USA-Rusko.jpg

USA znemožnily ruské vládě uhradit splátky dluhopisů z rezerv u amerických bank

05.04.2022 Spojené státy v pondělí znemožnily ruské vládě uhradit splátky dluhopisů v hodnotě přes 600 milionů dolarů (více než 13 miliard Kč) z ruských rezerv držených u amerických bank. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mluvčího amerického ministerstva financí. Washington se tak snaží zvýšit tlak na Moskvu a omezit množství dolarů, které má Rusko k dispozici.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko dodávky plynu kvůli sporu ohledně plateb neutne, myslí si italský premiér

31.03.2022 Rusko dodávky zemního plynu kvůli sporu ohledně měny plateb neutne, myslí si italský premiér Mario Draghi. Na dnešní tiskové konferenci také řekl, že je přesvědčen, že Rusko ustoupilo od požadavku na platby v rublech. Ruská vláda, centrální banka a společnost Gazprom mají do dneška na pokyn prezidenta Vladimira Putina připravit řešení nového platebního režimu. Putin dříve v reakci na západní sankce prohlásil, že Rusko bude brzy požadovat, aby "nikoli přátelské" země platily za surovinu v rublech.
img

Korekce akciových trhů před vydáním nonfarm payrolls

31.03.2022 Americké akciové indexy poprvé za pět dní klesly, protože naděje na deeskalaci konfliktu na Ukrajině slábnou. Investoři posuzovali rizika pro ekonomický růst plynoucí z akcelerující inflace a také možného uzamčení zisků uzavřením dlouhých pozic po rally před dnešními údaji o nezaměstnanosti v USA.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Kommersant: Gazprom zvažuje zastavení dodávek plynu do "nikoli přátelských" zemí

31.03.2022 Ruský energetický gigant Gazprom zvažuje možnost zastavení dodávek zemního plynu do "nikoli přátelských" zemí a vyhodnocuje možné důsledky. Informoval o tom dnes list Kommersant s odvoláním na nejmenované zdroje. Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že Rusko bude brzy požadovat, aby "nikoli přátelské" země platily za plyn v rublech, což vyvolalo obavy z možného výpadku dodávek plynu do Evropy. Gazprom na žádost listu o komentář nereagoval.
img

Putin a Scholz: O dodávkách plynu za rubly budou jednat experti

30.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin a německý kancléř Olaf Scholz se dohodli, že o dodávkách ruského plynu za rubly bude jednat skupina expertů. Dnes o výsledku telefonátu hlav obou států informovala agentura TASS. Podle ní jednal Putin o platbách za ruský plyn i s italským premiérem Mariem Draghim. Úhrady v rublech nesmí "zhoršit" smlouvy evropských zákazníků, řekl podle AFP šéf Kremlu.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Kreml: Rusko nebude požadovat, aby odběratelé ihned platili za plyn v rublech

30.03.2022 Rusko nebude požadovat, aby odběratelé ihned platili za zemní plyn v rublech. Z technologického hlediska půjde o delší proces, řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 34. Co se děje ve světě?

29.03.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – dál vykazují rekordní růst. Ačkoli Fed vcelku nedávno zvýšil klíčovou sazbu a oznámil šestero dalších zvýšení v roce 2022, našel akciový trh důvody k aktivnímu nákupu akcií. Z našeho pohledu se jedná o velmi zajímavý moment, protože americké akciové indexy během posledních dvou týdnů výrazně vzrostly a proti korekci, kterou jsme zaznamenali na začátku letošního roku, se upravily už o 50 %. Proč investoři spěšně nakupují akcie a bitcoiny, jejichž cena také roste?
C:\fakepath\trader-28032022-28-zm.jpg

Forex: Ruský rubl zpevnil na 90 RUB za dolar, blíží se měsíčnímu maximu

28.03.2022 Ruský rubl dnes při obchodování v Moskvě zpevnil na 90 RUB za dolar, a blíží se tak měsíčnímu maximu. Ruské akcie ale třetí den po obnovení obchodování po měsíční pauze dál oslabily.
img

Ruská burza otevřela silným růstem. Rusnok očekává v ČR vysokou inflaci s nulovým růstem HDP

25.03.2022 Moskevská burza MOEX ve čtvrtek otevřela pro ruské rezidenty. Akcie na ní kótované v souhrnu silně posílily. Na burzu ovšem nemají přístup zahraniční investoři a shortování je zakázané. Zároveň také ruská vláda oznámila, že plánuje být na moskevské burze aktivní. Někteří investoři věří, že růst na burze je právě z těchto důvodů do určité míry umělý.
img

Moskevská burza dnes otevřela citelným růstem. Kreml na podpůrné nákupy vyčlenil v přepočtu přes 220 miliard korun, zakázal obchodovat cizincům i spekulantům na pokles

24.03.2022 Moskevská burza dnes otevřela i pro obchodování s podstatnou částí akcií. Hlavní burzovní index, MOEX, po otevření poskočil o 11 procent. Nenaplnila se četná očekávání, že se akcie po otevření propadnou o desítky procent.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Putin: Rusko za plyn nebude brát eura ani dolary, ale rubly

23.03.2022 Rusko už za plyn určený pro Evropu nebude brát eura ani dolary, platby se chystá požadovat v rublech. Na videokonferenci, kterou odvysílala státní televize, to dnes uvedl prezident Vladimir Putin. Opatření se podle něj týká zemí, které Rusko nepovažuje za přátelské a které proti Rusku zavádějí tvrdé ekonomické sankce, tedy i Spojených států, Kanady nebo Velké Británie. Státní plynárenský gigant Gazprom dostal nařízeno, aby tímto způsobem upravil dodavatelské smlouvy. Rusko dodává plyn i do České republiky.
img

Moskevská burza se zítra otevře i pro akcie. Čeká se krach, ale Kreml má na záchranné nákupy vyčleněno v přepočtu přes 220 miliard korun

23.03.2022 Zítra se otevře moskevská burza i pro akcie. Stane se tak poprvé od 25. února, kdy došlo k uzavření parketu v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a jejích ekonomických a sankčních dopadů. Takřka měsíční uzavření burzy kdekoli na světě je zcela ojedinělé. Například newyorská burza byla po útocích z 11. září, které se odehrály jen kousek od ní, zavřena pouze necelý týden.
img

Moskevská burza se v pondělí otevře, ruská centrální banka se bojí pádu trhu s dluhopisy

19.03.2022 Na moskevské burze se v pondělí začne obchodovat s cennými papíry. Stane se tak poprvé od 25. února, kdy došlo k uzavření parketu v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a jejích ekonomických a sankčních dopadů. Guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová rozhodnutí otevřít burzu oznámila ve svém včerejším prohlášení po zasedání vedení banky. Takřka měsíční uzavření burzy kdekoli na světě je zcela ojedinělé. Například newyorská burza byla po útocích z 11. září, které se odehrály jen kousek od ní, zavřena pouze necelý týden.
img

Hodnocení aktuální politiky ruské centrální banky

18.03.2022 Ruská centrální banka dlouhodobě patří mezi nejlépe fungující instituce v Rusku, a dokonce bych ji dal za vzor mnoha dalším zemím. Současnou krizi zvládá na výbornou. Na kolaps rublu zareagovala přerušením obchodování s ruskou měnu, akciemi a dluhopisy. Doplnila to prudkým zvýšením základní úrokové sazby na 20 % a omezeními na pohyb kapitálu.
img

Euro povzbudila zpráva o pokračování jednání mezi Ruskem a Ukrajinou

18.03.2022 Euro ve čtvrtek stabilně rostlo díky nadějím účastníků trhu na realizaci jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. Rozhodnutí amerického Federálního rezervního systému o zvýšení sazeb v zemi však na trh nijak výrazně nezapůsobilo.
img

Věřitelé čekají, zda Rusko zaplatí úroky z dolarových dluhopisů

16.03.2022 Zahraniční věřitelé čekají, zda Rusko dnes vyplatí 117 milionů dolarů (2,6 miliardy Kč) jako úrok ze státních dluhopisů. Moskva už dříve upozornila, že peníze má, ale že kvůli sankcím, které na ni za její invazi na Ukrajinu uvalily západní země, možná nebude schopna peníze do zahraničí odeslat. Pokud by Rusko nezaplatilo, ocitlo by se poprvé od bolševické revoluce před více než 100 lety na pokraji platební neschopnosti u závazků vůči zahraničí.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko kvůli sankcím Západu zakázalo do konce 2022 vývoz široké škály produktů

11.03.2022 V reakci na protiruské sankce vyhlášené Západem po ruské invazi na Ukrajinu zakázala Moskva do konce roku export telekomunikačního, zdravotnického, automobilového, zemědělského, elektrického a technického vybavení. Informovala o tom včera ruská vláda. Premiér Michail Mišustin řekl, že zákaz se bude týkat vývozu zboží zahraničních společností působících v Rusku. Na seznam vláda zařadila přes 200 položek, mimo jiné železniční vagony, kontejnery, turbíny a další zboží. Ministerstvo hospodářství uvedlo, že byl zakázán vývoz některých druhů lesnických a dřevařských produktů. Neupřesnilo, o které se jedná. Zákaz vývozu do konce letošního roku se týká mimo jiné automobilů, letadel a dronů, napsala později agentura TASS.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko patrně zakáže vývoz některých výrobků a surovin, neví se ale kterých

09.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin včera podepsal výnos, který umožní zakázat vývoz ze země některých výrobků a surovin. Cílem opatření je zaručit národní bezpečnost a aktivity ruského průmyslu, uvedl Kreml. Jakého zboží a kterých zemí se bude zákaz týkat, později určí ruská vláda, uvedly zahraniční agentury. Moskva o opatření informovala krátce poté, co USA zakázaly dovoz ruské ropy či plynu.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Itálie chce snížit závislost na ruském plynu, bude jednat s EK o cenovém stropu

06.03.2022 Itálie se snaží snížit svou závislost na dodávkách plynu z Ruska, které je nyní terčem západních sankcí kvůli útoku na Ukrajinu. Italská vláda proto plánuje mimo jiné prohloubit energetickou spolupráci s Katarem. Hodlá rovněž jednat s Evropskou komisí o zavedení cenového stropu u nákupů ruského plynu. Informovali o tom podle agentury Reuters představitelé italské vlády.
img

Pohonné hmoty v ČR lámou další rekordy, dvacet nejbohatších Rusů přišlo kvůli sankcím o 2,4 bilionu korun. Lukoil, jehož šéf z nich zchudl nejvíce, o 411 miliard korun, se už proti invazi staví

06.03.2022 Dvacet nejbohatších Rusů, zpravidla oligarchů, letos kvůli ukrajinské válce a západním sankcím přišlo dohromady v přepočtu o zhruba 2,35 bilionu korun. O tolik se podle výpočtu agentury Bloomberg ztenčil jejich majetek. V průměru tak každý z nejbohatších Rusů přišel o bezmála 120 miliard korun.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl po snížení ratingu Ruské federace klesá k dolaru i euru na nová minima

03.03.2022 Ruský rubl dnes pokračuje v poklesu na nová minima k dolaru i k euru. Agentury Fitch Ratings a Moody's Investors Service prudce snížily hlavní rating devizových závazků Ruské federace do neinvestiční kategorie, což zdůvodňují dopadem západních sankcí. Vůči dolaru vykazoval rubl na moskevské burze dopoledne pokles o více než deset procent a pohyboval se kolem 117,5 rublu za dolar. K euru ztrácel více než sedm procent na 124 rublů. Ruský akciový trh dnes zůstal čtvrtým dnem zavřený, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Objem obchodů s kryptoměnami v únoru klesl o 100 milionů na 300 milionů Kč

02.03.2022 Objem obchodů s kryptoměnami v Česku v únoru proti předchozímu měsíci klesl o zhruba 100 milionů na 300 milionů Kč. Za první dva měsíce letošního roku se objem obchodů s kryptoměnami meziročně snížil o čtvrtinu na 700 milionů korun. Dominantní zůstává bitcoin s nadpolovičním podílem na objemu obchodů. Vyplývá to z aktuálních údajů největšího tuzemského obchodníka Bit.plus.
img

Prvé kolo rokovaní medzi Ukrajinou a Ruskom sa skončilo

28.02.2022 Hlavné indexy z Wall Street vymazali časť strát, keďže investori monitorovali vývoj týkajúci sa ruského útoku na Ukrajinu, vrátane dopadu nových sankcií a rokovaní medzi oboma stranami. RIA s odvolaním sa na ukrajinského predstaviteľa po štyroch hodinách uviedla, že Rusko a Ukrajina ukončili mierové rozhovory a vrátia sa do svojich hlavných miest na ďalšie konzultácie pred druhým kolom rozhovorov. Vzhľadom na pomerne dlhé trvanie rozhovorov a skutočnosť, že sa uskutoční druhé kolo rokovaní, naznačuje, že existuje aspoň kúsok spoločného základu.
img

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou způsobuje prudký růst cen ropy a plynu

24.02.2022 Referenční ceny ropy okamžitě reagovaly na invazi ruské armády na Ukrajinu. Cena dubnových futures na Brent na londýnské burze ICE Futures tak ve čtvrtek vzrostla o 7 % na 101,21 USD za barel. Pozoruhodné je, že cena ropy Brent dnes poprvé od září 2014 překročila 100 USD. Na konci středečního obchodování byly tyto kontrakty na 96,84 USD.
img

Aké sankcie by prinútili Putina ustúpiť?

23.02.2022 Napätie na východe Ukrajiny eskalovalo po skončení zimných olympijských hier v Pekingu. Aj keď je príliš skoro hovoriť o úplnej invázii, Rusko narušilo ukrajinské hranice presťahovaním svojej armády do novouznaných republík v regióne Donbas. Rusko teda anektovalo ďalšiu časť Ukrajiny. V súlade s predchádzajúcimi oznámeniami zaviedli európski a americkí lídri sankcie. Aby však Putinove ambície skrotili, budú musieť zájsť oveľa ďalej.
img

Bitcoin klesá pod 43 tisíc USD

21.02.2022 Po středečních minutách FOMC jsou sázky na březnové zvýšení sazeb, ale akcie se také obávají geopolitické nestability v tomto týdnu. Bitcoin (BTC) klesl na Febiofestu pod 43 000 dolarů. 17 jako další den na rozložení složených nadějí na blížící se útěk.
img

Sankce mohou být hnací silou toho, aby více zemí akceptovalo Bitcoin jako legální platidlo 

17.02.2022 Bitcoin ušel dlouhou cestu od svého vzniku, kdy se posunul od okrajového aktiva k přijetí celou zemí. K tomu, aby ji národní státy přijaly hromadně, je však ještě dlouhá cesta. Ale zdá se, že existuje rychlejší způsob…
img

Ruská vláda a centrální banka se dohodly, že s BTC budou zacházet jako s běžnou měnou

15.02.2022 Transakce s kryptoměnami v hodnotě přes 600 000 rublů (to je v přepočtu cca 8 000 dolarů) budou muset být deklarovány, jinak by mohly být považovány za nelegální. Ruská vláda a Ruská centrální banka jednali o tom, jak by měli digitální aktiva regulovat.
img

Nečinné peněženky Rusů s Bitcoiny posledních 18 měsíců vytrvale rostou

12.02.2022 Pokud jde o adopci kryptoměn, Rusko stojí v čele diskuse o regulaci a odhady naznačují, že by zemi mohlo prospět zdanění transakcí v digitální měně.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 11. února 2022

11.02.2022 Ruská vláda a centrální banka nyní pracují na návrhu zákona, který bude kryptoměny definovat jako "ekvivalenty měny", nikoli jako digitální finanční aktiva. Kryptoměny by v legálním odvětví fungovaly pouze v případě, že by byly plně identifikovány prostřednictvím bankovního systému nebo licencovaných brokerů. Bitcoinové transakce a držení kryptoměn v Ruské federaci není zakázáno; tyto činnosti však musí probíhat prostřednictvím "organizátora směny digitálních měn" (banky) nebo peer-to-peer burzy s licencí.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Drahá ropa zvýšila majetek ruského státního investičního fondu na rekord

14.10.2021 Růst cen ropy a zemního plynu zvýšil hodnotu majetku v ruském státním investičním fondu na rekordní úroveň. Prezident Vladimir Putin si ale přeje schovat rezervy na horší časy. Když letos schválil 35 miliard dolarů (765,5 miliardy Kč) na infrastrukturní projekty, nařídil vládě další výdaje omezit. Podle informovaných zdrojů není na cestě mnoho dobře připravených projektů, uvedla dnes agentura Bloomberg.
C:\fakepath\r-14092021-lv.jpg

Rusko zdaní zahraniční technologické společnosti, aby tak podpořila ty ruské

14.09.2021 Ruská vláda dnes zveřejnila plán, který předpokládá, že od listopadu uvalí novou daň na zahraniční technologické společnosti. Krok patří do balíku návrhů, kterými chce Moskva podpořit vlastní technologické firmy, napsala agentura Reuters.
img

Rusko pokračuje v boji s inflací, covidem i sankcemi

23.07.2021 Současné Rusko čelí mnoha výzvám a aktuálně poutá pozornost finančních investorů jeho boj s inflací a pandemií spolu s nekonečnou přetahovanou se západními mocnostmi o vliv ve světě.
img

Přes hrozbu sankcí ruská centrální banka nezapomíná na inflaci

23.04.2021 Geopolitické otázky a sankce dominují výkonnosti ruských akcií, dluhopisů i měny a představují zásadní výzvu pro ruskou centrální banku a vládu, které se drží Putinovy konzervativní strategie s důrazem na stabilitu a soběstačnost.
C:\fakepath\top-22042021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.04.2021 1) Více než dvouprocentním ziskem japonský index Nikkei 225 dnes smazal zhruba polovinu ztráty, kterou nabral v první polovině tohoto týdne. Také většina ostatních indexů v asijsko-pacifickém regionu navázala pozitivně na středeční růst akcií ve Spojených státech.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Rusko zbankrotovalo | Fond národního blahobytu (FNB) | Privatizace | Renaissance Capital | Soběstačnost | Kryptoměnové transakce | Války | Opětovný pokles | Západní země | Vývoj | Propady akciových trhů | Vítězství Německa nad Francií | Allianz | Zisk ruských společností | EUR | Cena klíčové ruské ropy | Diverzifikace portfolia | Transněfť | Levné peníze | Finanční ústav | Yandex | Cena severomořské ropy | Komuniké | Itálie | McDonald's | CBDC | Texas | Finanční aktiva | Očekávání | Korelace | Vyhlášení nouzového stavu | Jüan | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Poslanci | Nikl | Surový cukr na světových trzích | Analýzy trhu | Veřejné finance | Státní televize | Ruské finanční trhy | Schodek státního rozpočtu | Ruské invaze na Ukrajinu | Stimulační balíček | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Investice | Support | Diverzifikace | Podnikatelské aktivity | Japonské firmy | Oslabování měny | Alexandr Novak | Dění na světových burzách | Největší burzovní krachy | Ruský ministr hospodářství | Spotové bitcoiny | Hlavní americký akciový index | Ifo | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Ruský premiér | ČNB Jiří Rusnok | Intervence | Společnost Transněfť | Výkonný ředitel | E.ON | Klesly akcie | Experti | Mimořádné daně | Rekord | Bitcoiny | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Členové NATO | Návrh zákona | Nákupy aktiv | Moody's Investors Service | Většinový podíl | Bidenova administrativa | Objem ropy | Příjmy ruského rozpočtu | Pokles zisku | Impuls | EUR/USD | General Electric | Propady hospodářského růstu | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Cena bitcoinu | Zájem o akcie internetových firem | Wolters Kluwer | Ziskové obchody | Price Action | Akcie společnosti | Agentura AFP | Aktuální vývoj | Cloudflare | Sankce EU | Cenné papíry | Výnos | Protistrana | 100 miliard dolarů | Špatné úvěry | Brent | IHNED | Uzavření příměří | Obavy z krize | Šéfové | Jiné měny | Britský energetický kolos | Index DOW | Posílení | Očištěný čistý zisk | Zákaz vývozu | Státní dluh | MAE | Zastavení dodávek plynu | Investiční alternativa | Cukr na světových trzích | Kontrakty | Strach | Odvětví ropy | Tržní hodnota | Vývoz ze země | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ruský těžař zlata | JPY | H&M | Premiéři zemí Evropské unie | Dobrý byznys | Americká investiční banka | Vývoz ruské ropy | ČNB Petra Krmelová | Vlastnictví zaměstnaneckých akcií | Růst hrubého domácího produktu | Peníze | Pandemie COVID-19 | Robert Habeck | Ukazatel | Výrobní sektor | Unie | Investovat | IIF | Title Transfer Facility | Americká lehká ropa WTI | Nestlé | Český miliardář | Prognóza | Evropské firmy | Dodávky ruského plynu | Pokles ceny ropy | Bezpečné přístavy | Odpor | Amgen | Fannie Mae a Freddie Mac | Vakcíny proti koronaviru | Ropa WTI | Mluvčí ČEZ | Přímé zahraniční investice | Zasedání FOMC | CISCO | ZEW index | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Přesun od dolaru | Valná hromada | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Kapitál | Auchan | Americký prezident Joe Biden | Odliv kapitálu | Bayer | Citroën | Ruská okupace | USD | Export | Burza v Londýně | Odškodné | Otřesy na finančních trzích | Technická analýza | Nová prognóza | Třída aktiv | Sodexo | Ruská společnost | Více peněz | Plány | Na burze | ČSOB | Odborový svaz | Italský premiér | Total | Trh s ropou | Fialova vláda | Regulace | Katar | Maďarsko | Třetí vlna | Pokles kurzu | Měnový fond | Úroková sazba | Ahold Delhaize | Kabinet | ATVI | Fitch Ratings | Bitcoinové transakce | Nord Stream 2 | Ruský prezident | Zvýšení sazeb | Vládní výdaje | Covid | Středoevropské měny | Finansforbundet | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Patria Online | Dovoz | Caterpillar | Lenovo | Aktuální kurzy | CII750 | Nikkei | Společnost Naftogaz | Růst cen ropy | Gigant Gazprom | Komoditní | Světová finanční krize | Ruské banky | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Příjmy z prodeje ropy | EUR/CZK | Válka na Ukrajině | Banka JPMorgan | Legální platidlo | Akciové indexy | Společnost Shell | Investoři | Ruská okupace Ukrajiny | Investing.com | Portfolio | Automobilky | Západní společnosti | Nákupy cizích měn | Nejistoty | Americký prezident | Evropská měna | Coca-Cola | AMD | Média | Severní Korea | Index PPI | Mezinárodní agentura pro energii | Západní sankce | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Dovoz ropy | Zisk | APA | Zpřísňování měnové politiky | Biden | Globální akciové trhy | Finanční instituce | Ruské ropy | World Gold Council | Fannie Mae | WSJ | Tiskové agentury | Prezident | Rostoucí ceny ropy | BABA | Energetický gigant | Neziskové organizace | BP | Nastavení úrokových sazeb | Pád banky | Funkční období | Nemovitosti | Vývozní clo | Čínské hospodářství | Kč/EUR | Snížení nákladů | Boj s inflací | Analýzy | TTF | Investiční | Průzkum | Týdenní pivotní body | ExxonMobil | Nonfarm Payrolls | Berlín | IEA | Hlavní události | Brusel | Patria | Vysoká rizika | Státní investiční fond | Ekonomický vývoj | UnitedHealth Group | Podpora | Zamezení dvojího zdanění | Akcie a dluhopisy | TRY | Short selling | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Dodávky na trh | Válka | Úrok | Evropské ekonomiky | Společnost Rosněfť | Agentura Reuters | Prodej | Znárodnění | PFE | Zpráva | Vyloučení Ruska | Onemocnění COVID-19 | Bitcoin | Švýcarská banka | Mnoho peněz | Futures | Rozpočtová politika | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Česká firma | Rozpočtový přebytek | Obchodování | Zvýšení daní | Legislativa | Zasedání Fedu | Tisková konference ECB | Breakout strategie | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Nabídka | GBP | Wall Street Journal (WSJ) | Burzy kryptoměn | Thyssenkrupp | Strop na ruskou ropu | ZEW | Admiral Markets | Ropovod | Prudké oslabení | Zahraniční investoři | Zasedání OPEC | Centrální banky | Pandemie COVID | Prodej dluhopisů | Nejlepší čínské akcie | Majitel | Zprávy | Ruský rubl | Týdenní shrnutí | Dolary | Moskevská burza | FB | Vysoký přebytek | Růst inflace | Účetní závěrky | AvtoVAZ | MOEX | Turecká lira | Německé firmy | Investiční banka | Praha | Ceny ropy | Výrobce léků | Akcie v Evropě | Příjmy Ruska | Příjmy a výdaje | 3M | Silný růst | Airbus | Vyhlídky | British American Tobacco | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | NATO | Zadlužování | USA Donald Trump | Skupina ČEZ | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Míra | Kryptoměnové burzy | Nástroj | Výsledky | West Texas Intermediate | HUF | Aktuální hodnota rublu | Energetická skupina | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Siemens | Stellantis | Inflace v Rusku | Bank of America | TIM | Platební prostředek | Rozpočtový schodek Ruska | Koruna | Hodnota akcií společnosti | Eli Lilly | Cukr | Výrazný pokles | Raiffeisen | DJIA | Bulharsko | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hypoteční trh | Shell | OPEC+ | Francie | Americký výrobce | Onemocnění | Objem exportu | Objem | Propad | Alfa Bank | Ruská vojska | Asociace | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Telegram | Obavy z recese | Trigger | Výkonnost | Cointelegraph | Velké automobilky | Oficiální úroková sazba | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Oslabení měny | Údaje | Účet v rublech | Klima | Politika centrální banky | Cenné papíry a burzy | Americká banka | Ceny plynu v Evropě | Exxon Mobil | Očekávání analytiků | Alibaba | Aktivity v Rusku | Prime | Ruský plyn | Regulátor | Největší ruská ropná společnost | Nomura | Obchodníci s akciemi | Státní rozpočet | Digitální zlato | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Bilion | Pfizer | Analytika | AFP | Studie | Josep Borrell | Moje obchody | Kazachstán | Cena plynu | Deficit | Bit.plus | Graf | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Reakce trhu | Plyn | Výdaje na podporu ekonomiky | Forexové intervence | Ropa Brent | Zahraniční dluh Ruska | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Lukoil | Přijetí | Evropa | Pokles produkce | Nárůst cen ropy | Premiér Kiril Petkov | Aukce | Pokles exportu | HUF/EUR | Energetický sektor | OPEC | Short | Ukrajina | Ropná společnost | Arbitráž | Maďarský forint | Ropovod Družba | Pár EUR/USD | Johnson & Johnson | Title Transfer Facility (TTF) | VTB | Eurodolar | Dopady na ekonomiku | Ceny ropy WTI | Maloobchod | Air France | Earnings | Spotřebitelská nálada | Americká centrální banka | Americký dolar | Trump | Přebytek ruského rozpočtu | Italská vláda | S&P Global Ratings | FTSEurofirst | Dow Jonesův index | Čínský prezident Si Ťin-pching | Ruský akciový trh | PYPL | Technický výhled | Urals | Zahraniční dluh | Thierry Breton | Mexiko | Směnárny | High | Finanční krize | FXstreet.cz | Index spotřebitelské důvěry | Ministerstvo energetiky | Domácí dluhopisový trh | Kiril Petkov | Rakousko | Turecká centrální banka | Investiční plány | CHF | Hamás | Platby za plyn | Instituce | Turecko | Bank of Japan | OECD | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Podhodnocené akcie | Index Nikkei | Úspory | LNG | Americké akcie | Situace | BBC | Americká centrální banka (Fed) | Do čeho investovat | Sankce uvalené na Rusko | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Náhoda | Merrill Lynch | Roskosmos | ex | Nákupy akcií | Ministerstvo financí USA | Rosněfť | Rozpočtový deficit | Údaje o rozpočtových výdajích | Inflace v Polsku | Gascade | Royal Dutch Shell | Domácnosti | Mimořádná daň | Apple | Nejprudší pokles | Komise pro cenné papíry a burzy | Nikolaj Šulginov | Equinor | Time-Frame | Mario Draghi | Obchodování se CFD | Trh | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Pád rublu | List Financial Times | Technologické firmy | Války na Ukrajině | Značný zájem | Přehled o dění na světových burzách | Fed | Analytici | Strategie Ondřeje Hartmana | Velké americké banky | Ekonomické škody | Signál na akcie | Korekce | Vývoz ropy | Rubl | Nákup dolaru | Pozornost | Moody's | Země EU | Finanční společnosti | Závislosti na Číně | Arbitráže | Dobré zprávy | Dceřiné společnosti | Dluhopisy | Odveta | S&P 500 | Kanada | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Ruské úřady | JDE | EXANTE | Zemní plyn | Generali Investments | Poslanci Evropského parlamentu | DOT | ProCent | VZ | Rublové dluhopisy | Obchodní systém | Rating | MWh | Agentura S&P | Amundi | Prezident Joe Biden | Výrobce luxusních jachet Ferretti | Snižování úrokových sazeb | Microsoft | Trh dnes | Korporace | Budoucí vývoj | Kolaps Lehman Brothers | Zpomalování inflace | Nejistota | SBUX | Unijní země | Míra inflace v Maďarsku | Eurokomisař | CME | Pokles cen ropy | Šéfové vlád | Shortování | Sell | CL | Měny&Sazby | CME Group | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Ekonomické problémy | Rychlost | Důvěra | Odpojení od ruských energií | Pravděpodobnost | Markets | Premiér Mišustin | Bit.plus Martin Stránský | OFZ | Příjmy z ropy | Zpřísnění sankcí | Představenstvo | Agentura AP | Výpadky | Objem obchodů | FIAT | TD Ameritrade | Hodnota akcií | Gazprom | Tržby | Centrální banka | Deutsche Börse | Federální rezervní banka | Jemenští povstalci | Exxon | Vinci | Německá vláda | Polyus | Útok na Ukrajinu | Kurzový závazek | LYNX | Akcie Advanced Micro Devices | Pololetní dividenda | Donald Trump | Čistý zisk | Makroekonomické ukazatele | Rozsáhlé investice | Twitter | Pohyb kapitálu | Krach | Rostoucí ceny komodit | Centrum | Ruský ministr financí | Společnosti | Spotová cena | Další růst | Spojenci Ukrajiny | Sachalin-2 | Prohlášení | Ropné a plynárenské firmy | Zkapalněný zemní plyn | Cena severomořské ropy Brent | Partnerství | PEPSICO | Prudký růst cen | Maďarské státní dluhopisy | ACER | American International Group (AIG) | Obchodníci | Nové těžby ropy | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Horentní sumy | Maloobchodní tržby | CZK | George Bush | Reuters | USA | Unilever | ČEZ Ladislav Kříž | Baidu | Situace na Ukrajině | Kupón | Chevron | Freddie Mac | Invaze | Těžař zlata | Přehřátí ekonomiky | Dluhy | Akciový index Dow Jones | Augustín Carstens | Předseda | Sazby beze změny | Premiér Mario Draghi | Zavedení cenového stropu | Utahování měnové politiky | Británie | EFES | Dna | Poskytovatelé indexů | Boeing | Rozpočtový schodek | Dow Jones a S&P 500 | Příkaz | Ekonomiky | Bělorusko | Ženy | Koronavirová krize | Obilniny | CFD | JPMorgan Chase | Microsoft Corp | Dividenda | Provozní zisk | Evropská unie | Barclays | Dodd-Frank | Cenové akce | Americké ministerstvo obchodu | Západní firmy | US100 | Financovat | Řecko | Prodej na krátko | Platební bilance | Základní úroková sazba | Úroky | DPA | Český hrubý domácí produkt | Miliardy švýcarských franků | Cena | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | Levnější ropa | ASML Holding NV | Guvernér Fedu | ING | Ztráta | IG Markets | Ceny akcií | Rozpočet | FTSE | Varšava | Příjmy Ruské federace z prodeje ropy | EBay | Epidemie | Dolar | Ruský trh | Orbán | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | Energetická krize | JPMorgan Chase & Co | Šíření viru | ČNB | Přenos | Jiří Rusnok | Sazba ruské centrální banky | Agentura Bloomberg | Těžaři | Pokles | Sankce Západu | Ceny komodit | Vyšší ceny | Zahraniční investice | Margin | Tamas Varga | Centrální banka Nového Zélandu | Energetický regulátor | Index spotřebitelských cen | Americké společnosti | Finančnictví | KBC | SEC | Velké peníze | Česká republika | Bitcoin (BTC) | Rezervní měna | Poplatek | Zahraniční společnosti | Cizí měny | Neinvestovat | Americká ekonomika | Fortum | Obchodník | IKEA | Plynárenská společnost | PVM | COVID-19 | Negativní dopad | Google | AMGN | Blue chips | Regulátoři | Evropská centrální banka | Dodávky plynu do Evropy | Dekret | Daně | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Lídři | Pivot | Rizika | ECB | Nákup akcií | Výhled české ekonomiky | Česká ekonomika | Dovoz z Číny | Intervenovat na devizovém trhu | Momentum | Režim bankrotové ochrany | Daně z příjmů | Kurzy | Aeroflot | Státní plynárenská společnost | Fond | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Prodej podílů | Zisky | Konsensus | FCA | BNP Paribas | Obchod s ropou | Miliardy eur | FNB | Přehled kurzů | KLM | Ministr zahraničí | Cisco Systems | Scope Ratings | NBP | Nižší ceny ropy | Starbucks | Toyota | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Ratingové agentury | Ruský útok | Množství peněz | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Breakout | Podílové fondy | Tamás Varga | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Epidemiologická situace | Index FTSEurofirst 300 | Růst cen | Vyšší sazby | Guvernér japonské centrální banky | Moskva | Železnice | Statistici | Financování | Byznys | Ekonomka | Ursula von der Leyenová | Fitch | Výrobce čipů | Finance | Omezení dodávek | Guvernér | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Turecké liry | Pokles ekonomiky | Peer-to-peer | Procter & Gamble | Poptávka | Americké banky | FT | Ruská ropná společnost | Mali | Obchodovat | Pivotní body | Přijetí bitcoinu | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Hospodářský růst | Bankovní rada České národní banky | Největší americká banka | Elvira Nabiullinová | Americké státní dluhopisy | Konec války na Ukrajině | Inflace v Maďarsku | Technologický Nasdaq | WTI | Bod | Výrobce nákladních aut | Reporty | Shares | Medvědi | Naftogaz | RBNZ | GfK | Index MOEX | Zvýšené úrokové sazby | Růst akcií | Ruská tisková agentura | Vyšší daně | Nord Stream | Saúdská Arábie | Ruská společnost Novatek | Zájem o akcie | Ziskovost | Payrolls | Energetický kolos | Bankéři | Podnikání | Zprávy o měnové politice | Zahraniční firmy | Cena ropy | Jaderné elektrárny | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | Drobní investoři | ROCE | FINMA | Domácí měna | Německá ekonomika | HDP | Předběžné výsledky | Plánované obchody | Dolní komora ruského parlamentu | Kurz USD | Důvěra v Německu | Zprostředkovatelé | Alphabet | Certifikace | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Zkušenosti | Firma | Signály | Vysoké zisky | Tweety | Devizový trh | Lira | Pokles cen akcií | Vývoj rublu | Rafinérie | Hodnota rublu | Ropa | Peněžní zásoba | Statistiky | SAP | Spolkový statistický úřad | FX | Index PMI | Odchod z Ruska | Ekonom | Američtí regulátoři | Deutsche Bank | RUB | Pohonné hmoty v ČR | Kurz | Akcie Alphabet | Ekonomický kolaps | Ropa a Plyn | TASS | Americká Komise pro cenné papíry | Restrikce | JPM | Merck | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Hliník | Kukuřice | Reserve Bank of New Zealand | Prezident USA | Lék proti covid | Konglomerát | Euro | Pád Gazpromu | AUD | Politické rozhodnutí | Náměstek ředitele | Agentura DPA | Nárůst zisků | Úsilí | Dodávky ropy | Primární trh dluhopisů | Plynárenský gigant | Activision Blizzard | Kypr | Citigroup | Dividendový výnos | Hospodářství | Akcionáři ruského Gazpromu | PVM Tamas Varga | Novatek | Dodd-Frank legislativa | Zastavení dodávek | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Výrobce čipů Intel | Růst ekonomiky | Uniper | Zemní plyn (LNG) | Kommersant | Intermediate | Nižší ceny | EU | Archegos | Gamble | Credit Suisse | Portfolia | Fresenius Medical | NN Group | Deutsche Lufthansa | Vývoz | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Počty nových případů | Aktivity v eurozóně | Recese | Cyklus utahování měnové politiky | Hypoteční trh v USA | ASML | Renault | Bank of Canada | Hlavní akciový index MOEX | Ruská státní plynárenská společnost | CZK/EUR | Index Dow Jones | Kyjev | Výrobní index | Počet nových žádostí o podporu | Zbohatnutí | Miliardy | Firemní dluhopisy | Spekulace | Globální finanční krize | Hodnota indexu | Internetové firmy | Frank | Ministři | Cenový strop na ruskou ropu | Nízká cena ropy | Negativní nálada | Orsted | Centrální banka USA | Ekonomické analýzy | Závislost na Číně | Ceny energií | Lufthansa | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | Základní sazby | Polská centrální banka (NBP) | Ruská plynárenská společnost | Averze vůči riziku | Kurz bitcoinu | Dodávky zemního plynu | OSN | FGE | Komunita | Fond národního blahobytu | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Prodeje ropy | AXA | Agora | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Nord Stream 1 | Benzín | Embargo EU | Rusal | Trend | Akcie a ETF | Adidas | Dow Jones Industrial | Nákupy plynu | Oslabení | Míra inflace | Energetika | Nové investice | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | USD/RUB | Nařízení | Verizon Communications | SWIFT | WP | Zvýšené napětí | Schodek | BTC | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Ticker | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Air France-KLM | Průmysl | Lehká ropa WTI | Airbus Group | Výrobní závody | Bankovnictví | Omezený výběr valut | NewYorská burza | Pohonné hmoty | Air Liquide | Biliony | ETF | Akciové trhy | Kurzy měn | Centrální bankéři | UnitedHealth | Omezení dodávek ropy | Invaze Ruska | Družba | LLY | APP | Kurz amerického dolaru | Long | Rally | Bankovní rada | Pandemie | JMMC | Mezinárodní ratingové agentury | Mluvčí ČNB Petra Krmelová | Bear | Intesa Sanpaolo | Aktiva | FOMC | Cenový strop | Ministerstvo financí | Výrobce jachet | Zasedání centrální banky | Výprodej | Ceny ropy dnes | Nárůst cen energií | Business | TradingView | Prognóza Ministerstva financí | Zdanění | Pokles cen | Výběr valut | Plynárenské společnosti | Federace vlastnictví zaměstnaneckých akcií | Technologická společnost | Sergej Rjabkov | Kurz rublu | Krach banky | Překážky | Vývoj kurzu | Ruští poslanci | Long signál na akcie | Konsolidace | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Long signál | Spekulanti | Čínské akcie | Pivoty | Moskevská burza MOEX | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Ratingová agentura Fitch | | Pochybnosti | Černý pátek | Členské země | Pracovní den | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Ruský list | Trading.com | Splasknutí bubliny | Majetek | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Purple Trading | Sentiment | Lucembursko | Růst úrokových sazeb | Ruská aktiva | Politika | Letecké společnosti | PLN | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Čínský prezident | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Tým Admiral Markets | Pravidla hry | Deutsche Telekom | Nike | Poplatky | I-Trader | Forint | GDP | Karel Komárek | Zprávy z krypto | PLN/EUR | Další vývoj | Anton Siluanov | Si Ťin-pching | Bulharský premiér | Indexy amerického akciového trhu | Evropské společnosti | Spotřebitelská důvěra v Německu | Objemy obchodů | Akcie | Obchodování na devizovém trhu | Rezervní fond | Nálada | Geopolitická rizika | Ruská tisková agentura TASS | Letectví | Indie | Emise dluhopisů | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | Intel | Aktuální Price Action | Martin Stránský | Výprodej akcií | Ekonomika | Mluvčí Kremlu | Investiční aktivity | Sankce | Zhodnocení | Spořící účty | Ministr energetiky | Výhled | Nouzový rezervní fond | Prodejní cena | ZEN | South Sea Company | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Akcie čínského výrobce léků | Akciový trh | Vysoké ceny | Embargo | Hry | Energetické společnosti | Vyhlášení bankrotu | PGNiG | Zaměstnanci | PayPal | Evropský trh | Finanční trhy | Česká národní banka | Burza dnes | Majetek ruského státního investičního fondu | Schodek Ruska | Bankovní účty | eBook | LVMH | Fondy | Komise pro cenné papíry | Ruské ministerstvo financí | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Bílý dům | ČEZ | Apple Inc. | Austrálie | AAPL | HDP Číny | Riziko | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Poptávky po ropě | CZK/USD | Velkoobchodní cena plynu | Aktuální situace | New York | Společné nákupy plynu | Dřevo | AIG | Krize | Ceny ropy Brent | NERV | Prodejní ceny | Makléř | Ekonomické zprávy | Vysoké ceny ropy | Daňové dohody | Správní rada | Kraft Heinz | Šance | Objem obchodů s kryptoměnami | Agentura TASS | Investiční bankovnictví | Objednávky | Slabší kurz | Andrej Kostin | Těžař | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Globální trh | Výplata | Vývoj ceny ropy | Poradci | Sazby | Nadnárodní korporace | Invaze Ruska na Ukrajinu | Generální ředitel | Devizové rezervy | Cíle | Zisk na akcii | Burza | Interfax | Ekonomický kalendář | Jamal | Rozvoj | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Akcie Boeing | Porsche | Rozhovor | Transakce | Banka | Devizy | Měny | Růst podnikatelské aktivity | Nejvyšší propad | Výzkumné společnosti | Bezpečnost | Stabilita | Zaměstnanost | Profitovat | Slovensko | Maloobchodní prodej | Energie | Dmitrij Peskov | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Pohonné hmoty v Česku | USDX | BTC/USD | Dividendy | Měna | Ruský rozpočet | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Zúčtování plateb | Trading | Daňové příjmy | CAD | Kotace | MSCI | Burzovní index | Hodnota bitcoinu | Výnosy | Walgreens | Miliardy dolarů | Opatření na podporu ekonomiky | JPMorgan | Uhlí | Zahájení ruské invaze | Eni | Globální finanční trhy | Investování do zlata | Prodeje | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Prezident Putin | Síla Sibiře 1 | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Partneři | Rusko | Katastrofy | Vysoké riziko | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Carlsberg | Obchodní den | Pád Lehman Brothers | GBP/EUR | Signál | Írán | Jerome Powell | S/R zóny | Protiepidemická opatření | Nejvíce peněz | EPS | ADP | Gazprombank | Okupace Ukrajiny | Joe Biden | Termínový kontrakt | Ropy | Historie | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Americké akciové indexy | Locko-Invest | Polská společnost | Člen bankovní rady | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Výdaje | Očekávané Earnings | Evropská komise (EK) | Korelační koeficient | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Rezervní měny | ZEW index ekonomického sentimentu | Likvidní | List The Wall Street Journal | Sázky | Ministr hospodářství | Mezinárodní obchod | Očekávaná inflace | Guvernér ČNB | Plynárenské firmy | Rozšíření | BBVA | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Rozpočtové příjmy | Russia 24 | Burze | ASM International | Eura | Tisková konference | Ztráty | Lehman Brothers | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Ruský premiér Mišustin | Nizozemsko | Organizace | Obilí | Gap | Ceny pohonných hmot | Americké firmy | Ruská měna | Růst | Koronavirová opatření | Protiruské sankce | Primární trh | Polská centrální banka | Příjmy | Komodity | Odhad letošního růstu | Volvo | Zajištění | Domácí měny | Administrativa | CNY | Zprávy z krypto průmyslu | Index | Wall Street Journal | XTB Research | Dow Jones | Infineon | Wirecard | Bohatství | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | ČTK | Engulfing | Nová sazba | Mišustin | Burzovní krachy | Vysoké ceny akcií | Guvernérka ruské centrální banky | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Objem hotovosti | Mobileye | Cena plynu pro evropský trh | Vladimir Putin | Maxim Rešetnikov | Katarský státní investiční fond | Zájem o maďarské státní dluhopisy | Lídři G7 | Embargo na vývoz | Rozsáhlé sankce | Společnost Gazprom | Dot-com horečka | Vítězství Německa | Klimatická politika | Surový cukr | Investování | TWTR | Ukrajinský podnik | Japonský index Nikkei | Sazba daně | Ruský fond | Americký výrobce čipů | Dot-com | Elektronické obchody | Dnešní obchodování | Průlom | Tulipánová horečka | Obchody s cennými papíry | Američtí politici | Daimler | Směnný kurz | Italský premiér Mario Draghi | Španělsko | Ruský ministr energetiky | Analýza | Sankce proti Íránu | Odvětví | Akciový index MOEX | Propad rublu | Akcionáři | Přebytek běžného účtu | Makroekonomický analytik | Pivovar | Rekordní růst | Česká vláda | Analytička | Nasdaq Composite | Ruská federace | Bankrotové ochrany | Francouzský Renault | Makléřské společnosti | WKL | Propad indexu | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Odhady analytiků | RWE | Další pokles | Týdenní pivot | Velké firmy | Visa | Bankovní holdingy | Vyšší ceny ropy | Čínské investice | Dostatek likvidních aktiv | IFRS | Americké centrální banky | MinFin | Ruské společnosti | Ministr financí | Platební neschopnost | Bloomberg | Hodnota indexu Nasdaq | Baker Hughes | Nomura Holdings | FTSEurofirst 300 | Ministerstvo obchodu | UBS | Lukáš Lipovský | Akcie Gazpromu | Ukrajinská státní plynárenská společnost | Ekonomické sankce | České koruny | Ruské akcie | Krach na newyorské burze | Krize v Perském zálivu | Vysoké ceny energií | Přebytek peněz | Technologické společnosti | Kapitálové kontroly | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | EK | Nejhlubší fáze | Propad akcií | Zahraniční forex | Pokles ceny | Hlavní ekonom | Hospodaření | Disney | Ruská ekonomika | XTB | Kontrakt | Index CPI | Martin Pohl | Tečka kom | Akciový index | Tržní hospodářství | Infineon Technologies | Přehled | Závazky vůči věřitelům | Nizozemská vláda | AAA | Sankce vůči Rusku | Petra Krmelová | Italský výrobce luxusních jachet | Zákaz dovozu | Zvýšení těžby | RBC | Haruhiko Kuroda | Vysoká likvidita | xStation5 | Hotovost | Německo | Obchodní výhled | Obchodovat s cennými papíry | Arménie | Ministerstvo financí dnes | MT4 | Krach banky Union générale | Walmart | Analytik | Růst české ekonomiky | Zadlužení | Internetové a technologické akcie | Vice | Omezení kvůli koronaviru | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Trader | Aktivum | Rzeczpospolita | Viceprezident | Ruská burza | Státní dluhopisy | The Moscow Times | NAFTA | Obchod s Čínou | VaR | Velcí hráči | Výrobce léků Kintor | IG | Přísná regulace | Ruská centrální banka | Bankrot Ruska | Tým FXstreet.cz | Basilejský výbor | Dohled nad bankami | Spekulace na pokles | Největší burzovní krachy v historii | Úvěry do realit | Rozpoutání války | Výrobce luxusních jachet | Analytik XTB | Obchody | Ruský plynovod | Závislost | American International Group | Krypto | Dluhopisový trh | Komora ruského parlamentu | Regulace finančních trhů | Ruské firmy | Tajné služby | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Pokles ruské ekonomiky | Bolševické revoluce | Drahá ropa | Konflikt v Evropě | Sjednocení Německa | Destatis | Druhá vlna | WHO | Vládní a firemní dluhopisy | Švýcarská vláda | Ministerstvo hospodářství | Scania | Investing | BIS | První krize | Americké investiční banky | BCS | Přehled o dění | Finanční podmínky | Akcie na moskevské burze | Evropské indexy | Makroekonomický kalendář | Ruský vicepremiér | CEE | Výplaty dividend | Sachalin | AUD/USD | Obnovení dodávek | Podnikatelé | Nižší úrokové sazby | Dovoz ropných produktů | Energetická skupina ČEZ | Omyl | Čínská poptávka | Nafouknutá bublina | Ford Motor | Ruský ministr | Krize v Evropě | Vagit Alekperov | Banky | American Express | Intervenovat | NASDAQ 100 | Peking | Dluh Ruska | Merck KGaA | FTSE Russell | Scope | Čínské vlády | Geopolitika | West Texas Intermediate (WTI) | Poptávka po ropě | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Sanofi | Emerging markets | Evropské země | Transakce s kryptoměnami | Podíl zahraničních investorů | Uvolnění kurzu rublu | Jednotné Rusko | Regulační orgány | Zakládání dalších nových podniků | Měnový pár | Turecká ekonomika | Ocenění | Předsedkyně Evropské komise | Přebytek peněz na trhu | Vlastnictví | Vivendi | Šéf banky | Opatření | Horší časy | Ceny energie | Short-selling | Období krize | Útok ruských vojsk | Otřes na světových burzách | Vývoj ceny ropy Brent | Generali Investments CEE | Nápojové firmy | Síla Sibiře | Retail | Ruský bankrot | Úrokové sazby | Hospodářský růst v Evropě | Komoditní burzy | Hliníkárenský gigant | Index Nikkei 225 | Ruské hospodářství | Tržní hodnota Gazpromu | Hlavní akciový index | FXstreet | Bilance | Propad příjmů | Vývoj ceny | Daň z příjmu | Obchodní nastavení | Philip Morris | Ekonomický růst | Nasdaq | Dodávky ruského plynu do Evropy | Společná evropská měna | MEXC | Volkswagen | Snížení nákladů na státní dluh | Michail Mišustin | Výkon ruské ekonomiky | Rusko dnes | Vyšší inflace | Union générale | Práce | FOREX | Výrobní náklady | Investovat peníze | Splácení zahraničního dluhu | Ruský rozpočtový deficit | Kurz rublu k dolaru | Embargo na ruskou ropu | Zásobníky | VIAC | GOOGL | Advanced Micro Devices (AMD) | Spojené státy | Zadluženost | Výprodej dluhopisů | Canberra | Síla Sibiře 2 | Kintor | Kryptoměny | Podnik | Kuba | Ladislav Kříž | Jihomořská bublina | Ferretti | Invaze ruských vojsk | Státní fond | Miliardář | Situace na trhu | Mzdy | Přísná regulace finančních trhů | Úspěch | Ekonomové | G7 | Zastavení dodávek ruského plynu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Rusko dodávky plynu | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Zlepšení | Akcie internetových firem | Získávání zákazníků | Mluvčí ČNB | Zlato | Rakouský kancléř | Americká vláda | Ondřej Hartman | Kryptoměnová komunita | Kurz ruského rublu | Zákaz dovozu ruské ropy | Ukrajinská vláda | Akcie čínského výrobce léků Kintor | Celoroční výsledky | Dánsko | Belgie | Společnost S&P Global | ČR | Podniky | Politici | Nedostatek financí | Enel | Příjmy domácností | Société Générale | Očkování | ING Groep NV | Zahájení invaze | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Výhled růstu ekonomiky | Platidlo | Tchaj-wan | Bankrot | Britská společnost | Amazon | Světové rezervní měny | RDSA | Wall Street | Banka Lehman Brothers | CNBC | Emise | Olaf Scholz | Pozastavit obchodování
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Ruská státní těžební společnost
Ruská státní těžební společnost Alrosa
Ruská technologická firma
Ruská těžařská společnost
Ruská tisková agentura
Ruská tisková agentura TASS
Ruská úvěrová agentura
Ruská úvěrová agentura ACRA
Ruská válečná ekonomika
Ruská vesmírná agentura

Následující klíčová slova

Ruská vládní strana
Ruská vládní strana Jednotné Rusko
Ruská vojska
Ruská zbrojovka
Ruská zbrojovka KBM
Ruská zmrzlina
Ruská železnice
Ruské aerolinky
Ruské akcie
Ruské akcie (GDR)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FXlift
CapXmaster
FXDD
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít