Středa 22. ledna 2025 16:50
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaForex DAKAR
reklama
RebelsFunding

Devizy

C:\fakepath\Rubl.jpg

Putin: Pokles rublu vůči dolaru není důvodem k panice

28.11.2024 Pokles kurzu rublu z posledních dnů není důvodem k panice. Občasné prudké výkyvy ruské měny souvisejí s rozpočtovými platbami a sezonními změnami, řekl podle agentury Reuters prezident Vladimir Putin. Rubl ve středu oslabil o více než sedm procent, prolomil hranici 110 rublů za dolar a dostal se až na 114 rublů. Dnes jeho kurz zpevnil.
img

Německá ekonomika chřadne z nedostatku levného ruského plynu. Vždyť jej Západní Němci začali odebírat už roku 1973, vypěstovali si závislost…

31.07.2024 Německo si neumí poradit bez levného ruského plynu. Jeho ekonomika bez něj klopýtá, ba upadá, jak dokládá celá sada nejnovějších makroekonomických ukazatelů.
C:\fakepath\1707426203-capxmaster-08022024.png

Společnost CapXmaster

15.04.2024 CapXmaster - revoluční obchodní platforma, kterou pohání vášeň pro posílení postavení obchodníků a transformaci finančního odvětví. Naše společná cesta začíná jednoduchou, ale hlubokou vizí: poskytnout platformu, kde se může dařit každému, i začínajícímu, obchodníkovi bez ohledu na jeho zkušenosti a kde může dosáhnout svých finančních cílů. Ve společnosti CapXmaster jsme víc než jen obchodní platforma - jsme komunita, která se věnuje podpoře obchodníků na jejich cestě k úspěchu. Náš závazek k inovacím je to, co nás pohání v před. Od nejmodernějších technologií až po flexibilní možnosti financování - neustále posouváme hranice, abychom zajistili, že naši obchodníci budou mít přístup k nástrojům a příležitostem, které potřebují k tomu, aby vynikli na neustále se měnících finančních trzích.
C:\fakepath\capxmaster-08022024.png

CapXmaster

08.02.2024 CapXmaster je prop firma, které nabízí své služby i v České republice. Sídlo firmy je vedené též v České republice v Praze 4 a samotná firma má podle jejich obchodní smlouvy název Bonypay s.r.o., která byla založena před 6 lety. Samotná značka CapXmaster není v českém prostředí příliš vidět na rozdíl od jiných konkurenčních firem, to si můžeme potvrdit i tím, že je to relativně nová značka, jelikož jejich webová doména byla zaregistrována teprve před půl rokem. Mimoto můžeme CapXmaster vidět i mezi partnery fotbalového klubu Sparta.
img

US Open: Indexy dosáhly nových rekordů uprostřed výsledkové sezóny 📌

24.01.2024 Americké indexy na začátku seance posilují, růst opět vedou technologické společnosti. Nárůsty jsou taženy lepšími čtvrtletními zprávami od společností jako Netflix a očekáváním zpráv od Tesly a IBM po uzavření seance. US500 se zvýšil o 0,40 % na 4920 bodů a US100 ještě více, o 0,80 % na 17700 bodů. Zisky akciového trhu jsou podporovány slábnoucím dolarem a klesajícími výnosy amerických státních dluhopisů. Dnes je dolar (USD) nejslabší měnou v G10. V době zveřejnění se euro obchodovalo za 1,0929 USD.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

DPA: Ruská ekonomika roste, ale dopady války na Ukrajině jsou stále citelnější

11.09.2023 Ruská ekonomika sice navzdory západním sankcím roste, ale zásluhu na tom má především zbrojní průmysl. Slábnoucí rubl, klesající kupní síla, omezenější vývoz ropy a plynu a stále vyšší náklady na dovoz dávají Rusům čím dál více pocítit dopady rok a půl trvající války na Ukrajině. Ruská média o tom nyní otevřeně informují, přestože stát ekonomická data často tají. Dalším tématem je nedostatek kvalifikovaných pracovníků, protože migranti zemi opouštějí s ohledem na ekonomické problémy a někdy i hrozbu odvodu, píše agentura DPA.
img

Rubl prudce oslabuje nad psychologickou hranici 100 za dolar. Ruští propagandisté zuří, viní z pádu měny ruskou centrální banku

14.08.2023 Ruská měna se dnes ráno středoevropského času propadla nad psychologicky důležitou úroveň 100 rublů za dolar. Tato úroveň má značnou symboliku i z pohledu kremelských propagandistů typu Vladimira Solovjova. Ten už minulý týden v ruské televizi rozhořčeně vinil z pádu měny ruskou centrální banku. Nyní je tedy ještě hůře. Navzdory tomu, že právě ruská centrální banka podnikla minulý týden zásadní opatření, které i podle analytiků mělo pád rublu alespoň na čas zbrzdit. To se ale neděje.
img

Hypotéky opět zdražují, jsou skoro nejdražší od počátku milénia. Nemovitosti tedy jsou stále nic moc investice, a to i kvůli zamýšlenému zvýšení daně

06.04.2023 V Německu nyní poprvé od roku 2009 ceny rezidenčních nemovitostí klesají. Ve Švédsku dochází ke splasknutí pandemické realitní bubliny, neboť předlužené domácnosti jsou lapeny v pasti náhle zvýšených úroků. Centrální banky na celém Západě se samy lapily do pasti své závadné měnové politiky posledních více než deseti let. Vyťukávaly do klávesnic svých počítačů miliardy a biliony dolarů, eur i korun, za něž v zajetí pomýlených teorií skupovaly devizy, vládní dluh či další cenné papíry. Pumpovaly tím do mezibankovního systému nové peníze, které umožnily stlačit úrok třeba i na hypotékách.
C:\fakepath\svycarsko frank.jpg

Švýcarská centrální banka zvýšila úroky, navzdory krizi kolem Credit Suisse

23.03.2023 Švýcarská centrální banka dnes kvůli snaze bojovat s inflací zvýšila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 1,50 procenta. Uvedla to v tiskové zprávě a dodala, že další zvyšování úrokových sazeb nevylučuje. Ke zpřísnění měnové politiky sáhla navzdory krizi kolem druhé největší švýcarské banky Credit Suisse.
img

Proč letošek ještě nebude vhodný časem k nákupu investiční nemovitosti

14.01.2023 V Německu nyní poprvé od roku 2009 ceny rezidenčních nemovitostí klesají. Ve Švédsku dochází ke splasknutí pandemické realitní bubliny, neboť předlužené domácnosti jsou lapeny v pasti náhle zvýšených úroků. Centrální banky na celém Západě se samy lapily do pasti své závadné měnové politiky posledních více než deseti let. Vyťukávaly do klávesnic svých počítačů miliardy a biliony dolarů, eur i korun, za něž v zajetí pomýlených teorií skupovaly devizy, vládní dluh či další cenné papíry. Pumpovaly tím do mezibankovního systému nové peníze, které umožnily stlačit úrok třeba i na hypotékách. 
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Míra inflace v Argentině přesáhla 94 procent, je pátá nejvyšší na světě

13.01.2023 Míra inflace v Argentině v prosinci činila 94,8 procenta, a zvýšila se tak z listopadových 92,4 procenta. Ve své čtvrteční zprávě o tom informoval místní statistický úřad. Argentina má pátou nejvyšší inflaci na světě, prosincové tempo růstu bylo nejrychlejší od roku 1991.
img

Zeman ve vánočním projevu potvrdil, že nově jmenovaní radní ČNB úrokové sazby chtít zvedat nebudou. Jeho apel za zvyšování daní zřejmě Fialova vláda nevyslyší, nemá k tomu vlastně ani žádný akutní důvod

26.12.2022 Z ekonomického hlediska je poslední vánoční projev prezidenta Miloše Zemana zajímavý především proto, že hlava státu potvrdila dobře tušené. Tedy to, dva noví členové bankovní rady České národní banky, dříve v tomto měsíci jmenovaní Jan Procházka a Jan Kubíček, jsou stejně jako další letos jmenovaní radní, dnešními slovy prezidenta, „oponenty zvyšování úrokových sazeb“.
img

Silné koruně by měli tleskat i euronadšenci

23.12.2022 Koruna je nejsilnější od roku 2011. V tomto týdnu se totiž české měně podařilo obchodování uzavírat na kursu pod 24,20 za euro, což je nejnižší úroveň od září před jedenácti lety. Z hlediska české ekonomiky jde nepochybně o dobrou zprávu. Výraznější posilování koruny sice škodí vývozcům, zejména ovšem těm méně konkurenceschopným. Ale v tuto chvíli je přednější zkrocení inflace a k němu silnější koruna přispívá znatelně, prostřednictvím zlevňování dovozu.
img

Rezignovala Česká národní banka na boj s inflací? Odborný pohled je složitější, vždyť například její současná měnová politika Česko dlouhodobě spíše přiblíží euru než samo další zvedání úrokových sazeb

27.11.2022 Rezignovala Česká národní banka na boj s inflací, jak v týdnu zaznělo v rámci prezidentské kampaně? Laikovi se to zdát může, odborný pohled je složitější. Vždyť jen za posledních šest měsíců vydala na boj s inflací ze svých devizových rezerv v přepočtu více než 700 miliard korun. To se tedy rozhodně nejeví jako rezignace.
img

Inflace je opět vyšší, než se čekalo. Experty zaskočil růst cen energií či masa, ČNB však úroky nezvýší

11.10.2022 Inflace v Česku, meziroční na úrovni 18 procenta, za měsíc září opět překonává drtivou většinu expertních odhadů (18 vs. Střední hodnota expertních odhadů dle Bloombergu: 17,2 procenta). Je nejvyšší od prosince 1993. Vyšší než většinově předpokládaná je i inflace meziměsíční (0,8 vs. 0,2 procenta). Zkrocení inflace bude tedy ještě náročný zápas. Meziměsíční inflace stoupla ze srpnové úrovně 0,4 na zářijovou 0,8 procenta. To je poměrně výrazné zrychlení, které nesignalizuje inflační útlum. Na stranou druhou je třeba říci, že zářijová meziroční inflace nadále citelně zaostává za předpokladem České národní banky z její aktuální prognózy. ČNB totiž počítala s údajem 20,4 procenta.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusové si v červnu poslali na účty v cizině rekordní množství dolarů

19.08.2022 Rusové v červnu převedli do zahraničních bank rekordní množství deviz přinejmenším od roku 2018, odkdy centrální banka tento statistický údaj zveřejňuje, upozornil dnes server RBK. Jde o 266,1 miliardy rublů, což v přepočtu podle průměrného kurzu znamená 4,7 miliardy dolarů (asi 114,8 miliardy Kč) za jediný měsíc, dodal web.
img

Zkušení investoři právě teď masivně nakupují akcie. „Na ulicích teče krev“, takže míní, že je nejlepší čas k výhodné investici

14.08.2022 Nejlepší doba k nákupu akcií je tehdy, „když na ulicích teče krev“, zní starý poznatek. Nemusí to nutně být doslova. I obrazně. Zkrátka v makroekonomicky či sociálně těžkých časech. Zkušení investoři v USA si to berou k srdci. I když se země letos potýká s nejvyšší inflací za 40 let, v červenci závratným tempem navýšili své akciové investice. Vyplývá to z analýzy chování takzvaných „chytrých peněz“, tedy právě investičních profesionálů, kteří spravují peníze bank, velkých fondů, státních fondů či zámožných rodin a byznysmenů.
img

Cardano velryby vysvětlují svůj přístup oceňování Cardana

11.08.2022 Populární influencer Cardano (ADA) nedávno vysvětlil svůj přístup k oceňování platformy inteligentních smluv a poukázal na to, že vidí rozpor mezi „těmi, kteří skutečně věří, že Cardano je zásadně nadhodnocený“ a jím samotným.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarsko umožní firmám platit daně v eurech a dolarech

31.07.2022 Maďarsko umožní firmám platit daně v eurech a dolarech, aby jim tak alespoň částečně kompenzovalo dopady vysokých nákladů na dovoz ze zahraničí. Oznámil to včera šéf kanceláře maďarského premiéra Gergely Gulyás. Opatření by podle analytiků mohlo zvýšit devizové rezervy v době, kdy jich Maďarsko potřebuje čím dál víc.
img

Rozhodla se ČNB bojovat s inflací agresivně skrze kurz, aby nemusela zvedat úroky?

14.07.2022 Z nových čísel k inflaci v ČR je zřejmé, že Česká národní banka bude muset nakonec i v novém složení bankovní rady přikročit k razantnímu navýšení své základní úrokové sazby, která tak letos vystoupá z nynější úrovně sedmi procent minimálně k úrovni osmi procent, ba dokonce nad ni. Je však možné, že bankovní rada si na svém prvním zasedání v novém složení dá se zvyšováním sazeb „pauzu“, jak při jmenování naznačoval nový guvernér Aleš Michl. Razance inflace však centrální banku nakonec donutí kapitulovat a sazby dále zvyšovat.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Rusko směřuje k vynucené platební neschopnosti, Západ mu blokuje platby

26.06.2022 Ruská federace směřuje k vynucené platební neschopnosti, do nedělního večera má totiž zaplatit zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy Kč) jako úroky ze zahraničních dluhopisů. Peníze na zaplacení sice má, západní země jí ale kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu platbu nechtějí umožnit. Informuje o tom server britského listu Financial Times (FT).
img

Rubl a dolar, měnoví vítězové letošního roku

14.06.2022 Už ve čtvrtek minulý týden, 9. června, došlo k optickému „smazání“ efektu týden starého snížení spotřební daně v případě benzínu. Fialova vláda rozhodla s platností od 1. června o snížení daně z pohonných hmot o 1,50 koruny na litr. Předpokládala, že pohonné hmoty v důsledku opatření zlevní o 1,80 koruny na litr, neboť se bude platit i nižší DPH, která se vypočítává až po zohlednění právě spotřební daně.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl za podpory centrální banky dál zpevňuje, k euru je na pětiletém maximu

13.05.2022 Ruský rubl k americkému dolaru dnes v Moskvě poprvé po více než dvou letech zpevnil za hranici 63 rublů a v růstu pokračuje i k euru, kde je nejsilnější za pět let. Měnu i nadále podporuje centrální banka, která na devizovém trhu zavedla restrikce jako odpověď na západní sankce. Informovala o tom agentura Reuters. Hlavní indexy ruských akcií jsou na maximech od února, než začala válka na Ukrajině.
img

Kreml už na rublech za plyn netrvá. I tak stále drží Evropskou unii pod krkem

01.05.2022 Jednota Evropské unie ve vztahu k Rusku dostává těžce na frak. Tak to samozřejmě mají v Kremlu nejradši. Jistě se jim tváře rozjasnily, když Maďarsko v pátek obvinilo některé další země EU z pokrytectví a záludností. Podle Budapešti se státy typu Německa, Rakouska nebo Itálie, resp. jejich klíčové energetické podniky, tváří, že na Kremlem požadovaný nový způsob platby za plyn nepřistupují. Přitom opak je pravdou.
img

Kreml couvá. Platba za plyn v rublech už není bezpodmínečně nutná

01.05.2022 Kreml včera upřesnil podobu nového mechanismu platebního styku s odběrateli ruského plynu z takzvaných nepřátelských zemí, mezi něž patří i členské státy EU. Složí-li „nepřátelští“ obchodní partneři ruského plynárenského gigantu Gazprom svá eura, příp. dolary na devizový účet Gazprombanky, ruské státní banky, plyn poteče do EU i tehdy, pokud Gazprombanka nepřevede získané devizy v rubly. Znemožnění převodu ovšem v takovém případě nesmí být důsledkem případných dalších sankcí na Rusko uvalených.
C:\fakepath\trader-29042022-24-zm.png

Reuters: EK poskytne dodatečné pokyny ohledně plateb za ruský plyn

29.04.2022 Evropská komise poskytne členským zemím Evropské unie dodatečné pokyny ohledně toho, zda mohou pokračovat v platbách za ruský plyn, aniž by porušovaly unijní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu. Agentuře Reuters to dnes řekl nejmenovaný představitel komise. Mezi státy EU nyní panují rozdílné názory na to, zda přistoupení na způsob plateb požadovaný Ruskem znamená porušení sankcí, upozorňuje Reuters.
C:\fakepath\omv.jpg

FT: Rakouská OMV chystá pro nákupy ruského plynu účty v rublech

28.04.2022 Rakouská energetická skupina OMV, která je jedním z největších dovozců ruského plynu, se chystá u finančního ústavu Gazprombank ve Švýcarsku otevřít si účty v rublech. S odkazem na informované zdroje to dnes napsal britský ekonomický list Financial Times (FT). Rakouský podnik tak vyhoví požadavkům Kremlu, který od svých odběratelů v EU začal vyžadovat platby v rublech.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Bloomberg: Účet v rublech už má deset evropských odběratelů ruského plynu

27.04.2022 Účet v rublech už si otevřelo deset evropských odběratelů ruského plynu a čtyři z nich za plyn zaplatili způsobem, který začal vyžadovat Kreml. S odkazem na svůj zdroj o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Ruský prezident Vladimir Putin vyžaduje, aby odběratelé z EU platili v rublech.
img

EU rozhodla, že nebude odebírat ruský plyn, jak chce Putin. Musela by totiž porušit své vlastní sankce

22.04.2022 Evropská unie se může bez ruského plynu ocitnout dříve, než se dosud zdálo. EU svým dnešním stanoviskem souhlasí s právní analýzou, kterou si zadala Evropská komise a která shledala kolizi mezi již zavedenými sankcemi, a požadavkem Kremlu na platbu za plyn v rublech, resp. skrze Gazprombanku.
img

Kolik by každý dospělý Čech musel investovat, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun

18.04.2022 Ministerstvo financí USA před čtrnácti dny ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem. Tyto platby tak nelze uskutečňovat prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrdila ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
img

Právníci Evropské komise: EU nemůže odebírat ruský plyn, jak chce Putin, musela by porušit své vlastní sankce

17.04.2022 Evropská unie se může bez ruského plynu ocitnout dříve, než se dosud zdálo. Předběžná právní analýza, kterou si zadala Evropská komise, totiž shledala kolizi mezi již zavedenými sankcemi, a požadavkem Kremlu na platbu za plyn v rublech, resp. skrze Gazprombanku. O nálezu právní analýzy informuje agentura Bloomberg s odkazem na nejmenovaný zdroj. Podle jiného zdroje téže agentury s uvedeným nálezem souzní stanovisko právníků pracujících pro Evropskou radu.
img

EU přece jenom může být brzy bez ruského plynu, pravděpodobnost toho je nyní dosud nejvyšší. Putinův požadavek platby v rublech by ji totiž nutil obcházet sankce, zjistila Evropská komise

17.04.2022 Evropská unie se může bez ruského plynu ocitnout dříve, než se dosud zdálo. Předběžná právní analýza, kterou si zadala Evropská komise, totiž shledala kolizi mezi již zavedenými sankcemi, a požadavkem Kremlu na platbu za plyn v rublech, resp. skrze Gazprombanku. O nálezu právní analýzy dnes informuje agentura Bloomberg s odkazem na nejmenovaný zdroj. Podle jiného zdroje téže agentury s uvedeným nálezem souzní stanovisko právníků pracujících pro Evropskou radu.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruské banky budou moci znovu prodávat lidem zahraniční měny v hotovosti

10.04.2022 Ruské banky budou moci od 18. dubna znovu prodávat fyzickým osobám zahraniční měny v hotovosti. Oznámila to v pátek ruská centrální banka, která tak zmírňuje svá regulační opatření, jejichž cílem je podpořit kurz domácí měny.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko uhradilo splátky u svých dolarových dluhopisů v rublech

06.04.2022 Ruská vláda musela uhradit závazky plynoucí z jejích dolarových dluhopisů v rublech. Zahraniční banka totiž odmítla zpracovat příkaz vyplatit držitelům těchto dluhopisů částku 649,2 milionu USD (zhruba 14,5 miliardy Kč) v dolarech. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo financí. Podle mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova bude Rusko dál splácet svůj vnější dluh v rublech, dokud budou jeho devizové rezervy blokovány západními sankcemi.
img

Kolik by každý dospělý Čech musel zaplatit, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun. V reakci na masakr v Buči totiž USA utahují Rusku finanční smyčku kolem krku

05.04.2022 Ministerstvo financí USA včera ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem, prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrzuje ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
C:\fakepath\forex-05042022.jpg

Turecká lira v době války a inflace

05.04.2022 Zatímco v Evropské Unii se dokážeme zhrozit meziroční inflací okolo 10 %, pro Turky by to byl příjemný návrat do relativně stabilních let. Nyní po makroekonomických experimentech prezidenta Erdogana vyšplhal růst cen v Turecku na březnových 61,1 %.
img

Rusko letos vykáže historicky suverénně nejvyšší přebytek zahraničního obchodu. Po Evropě rubly chtít nebude, z Gazprombanky, která obejde sankce, si ale udělá novou „centrální banku“

03.04.2022 Rusko letos podle všeho vykáže historicky suverénně rekordní kladnou výši salda běžného účtu platební bilance. Podle odhadu washingtonského Institutu mezinárodních financí saldo vykáže úroveň až 240 miliard dolarů. Dosud své nejvyšší úrovně za celou historii novodobého Ruska, tedy za dobu od rozpadu Sovětského svazu počátkem 90. let, dosáhlo saldo loni, kdy vykázalo úroveň 122 miliard dolarů (viz graf níže).
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU.jpg

Mluvčí Kremlu: Rusko dnes dodávky plynu do Evropy nezastaví

01.04.2022 Rusko dnes dodávky plynu do Evropy nezastaví, protože platby za plyn dodaný po 1. dubnu mají být realizované až koncem dubna nebo začátkem května. Uvedl to dnes na tiskové konferenci mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek podepsal dekret, podle kterého od dnešního dne odběratelé z takzvaných "nikoli přátelských zemí" musí za ruský plyn platit v rublech, jinak jim hrozí zastavení dodávek.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina žádá centrální banky v EU, USA, Británii o zákaz transakcí v rublech

01.04.2022 Ukrajinská centrální banka požádala centrální banky Japonska, Británie, Spojených států a EU a Evropskou komisi, aby kvůli ruské invazi na Ukrajinu zakázaly transakce v ruských a běloruských rublech ve svých zemích. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení ukrajinské centrální banky.
C:\fakepath\trader-31032022-29-zm.jpg

Putin: Za ruský plyn se musí od pátku platit v rublech

31.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, podle kterého od pátku odběratelé z takzvaných "nikoliv přátelských zemí" musí za ruský plyn platit v rublech. Zahraniční kupci mají podle dekretu peníze na rubly směňovat pomocí účtů v ruské bance. Putin rovněž prohlásil, že pokud se tyto platby neuskuteční, budou smlouvy o dodávkách plynu pozastaveny. Podle agentury DPA nicméně odborníci nepředpokládají, že by Putinův dekret měl na odběratele ruského plynu vážnější dopady.
img

„Žádné rubly, žádný plyn“. Kreml odmítá posílat Evropě plyn za eura, ta zas odmítá jej platit v rublech – co bude dále?

29.03.2022 Moskevská burza minulý týden otevřela akciové obchodování jedenáctiprocentním vzestupem, nejvýraznějším za posledních devět let. Přes den pak sice svůj počáteční zisk umazala, ale i tak skončila v plusu o takřka pět procent. Jde jen o další ilustraci toho, jak krátkozraké je čekat, že Rusko ekonomicky vykrvácí během pár dní. Přece jenom má páky, jak alespoň po nějaký čas dopad těžkých západních sankcí tlumit. A nejen to. Sem tam se odhodlá vyjít i do protiútoku. Ale nakonec se hospodářsky stejně položí.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Inflace v Rusku v březnu vystoupila na 14,53 procenta, nejvýše od roku 2015

24.03.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Rusku v březnu zrychlilo na 14,53 procenta z únorových 9,15 procenta. Inflace tak byla nejvyšší od roku 2015, oznámil včera ruský statistický úřad. Ceny přitom porostou i nadále, a to kvůli propadu kurzu rublu způsobenému sankcemi západních zemí kvůli ruské invazi na Ukrajinu, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Analytici: Polský návrh zákazu obchodu s Ruskem v EU těžko projde

20.03.2022 Dnešní návrh polského premiéra Mateusze Morawieckého, aby Evropská unie zavedla úplný zákaz obchodování s Ruskem, by znamenal zastavení dodávek plynu a ropy, což těžko projde. Shodli se na tom čeští analytici, které oslovila ČTK. Krok by podle nich mohl přispět k rychlejšímu ukončení války na Ukrajině, ale znamenal by pro unii ekonomické problémy.
C:\fakepath\trader-09032022-39-zm.jpeg

Inflace v Rusku v únoru vystoupila na 9,15 procenta, nejvýše za sedm let

09.03.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Rusku v únoru zrychlilo na 9,15 procenta z lednových 8,73 procenta. Inflace tak byla nejvyšší za sedm let, oznámil dnes ruský statistický úřad. Ceny přitom porostou i nadále, a to kvůli propadu kurzu rublu způsobenému sankcemi západních zemí kvůli ruské invazi na Ukrajinu, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko omezilo objem peněz, které mohou Rusové posílat příbuzným do zahraničí

06.03.2022 Ruská centrální banka omezila objem peněz, které mohou Rusové prostřednictvím bankovních převodů posílat svým příbuzným do zahraničí, a to na maximálně 5000 dolarů (zhruba 118.000 Kč) měsíčně. Informoval o tom dnes ruský list Kommersant s odvoláním na dopis centrální banky. Podle dopisu je opatření součástí kroků k zajištění finanční stability.
img

Koruna se propadá, v případě dobytí Kyjeva ruskými vojsky se ocitne ve volném pádu. Česká národní banka zřejmě bude muset intervenovat, třeba prodávat devizy

02.03.2022 Koruna dnes prudce oslabuje. Jak vůči euru, tak vůči dolaru. Vůči euru padá k úrovni 26,00 korun za euro. Přitom v pondělí začínala své obchodování pod úrovní 24,80. Za necelé tři obchodní dny tedy oslabila více než o korunu. Její dnešní minimum činí podle Bloombergu zatím 25,94. To je absolutně nejslabší hodnota koruny od dubna 2021.
img

Otazník nad šokem pro Západ, budoucností rublu i reakcí Fedu

01.03.2022 Sentiment na globálních finančních trzích se neustále proměňuje, a to dnes směrem k horšímu. V hlavní roli předpokládáme nejistotu o dopadech sankcí na západní subjekty, ale také na inflaci a ekonomiku. Dodávky komodit z Ruska i Ukrajiny se komplikují i bez sankcí přímo namířených na tuto oblast. Jde o problémy s dopravou, vypořádáním obchodů, ale také omezením kapacit. To se projeví se zpožděním, poté co nyní Rusko přichází o zahraniční technologie a investice. Navíc se dál vynořují případy narušení dodavatelských řetězců.
img

Rusko se v pondělí probudí jako Severní Korea (ovšem stále s jadernými hlavicemi). USA a EU se dohodly se zmrazení rezerv ruské centrální banky, ta tak přichází o stovky miliard dolarů

27.02.2022 Spojené státy a Evropská unie se podle čerstvé zprávy agentury Bloomberg dohodly na zamrazení rezerv ruské centrální banky.
img

Koruna prvně od roku 2012 posiluje pod 24,50 za euro, míří k metě 24,00. Nezastavily ji ani bouře v Kazachstánu, takže Čechům zlevní třeba nákupy v zahraničních e-shopech

06.01.2022 Koruna dnes odpoledne středoevropského času poprvé od září 2012 posílila pod psychologickou úroveň 24,50 za euro (viz graf). Hlavním důvodem je rozevírání nůžek mezi úrokovými sazbami na koruně a na euru. Trh nyní předpokládá, že se do března rozevřou do největší šíře od prvního pololetí roku 1999, tedy takřka za celou existenci eura.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Turecká lira po ukončení forexových intervencí obnovila pokles

27.12.2021 Turecká lira dnes na forexových trzích obnovila pokles a dopoledne odepisovala vůči dolaru až osm procent. Mezi obchodníky přetrvávají obavy o měnovou politiku Turecka, kterou svými zásahy výrazně ovlivňuje prezident Recep Tayyip Erdogan. Za minulý týden lira zpevnila asi o 50 procent, a smazala tak velkou část masivního propadu z předchozích dnů.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecká lira znovu padá, centrální banka intervenuje

01.12.2021 Turecká lira dnes znovu klesla blízko k rekordnímu minimu. Za jejím propadem stojí prezident Recep Tayyip Erdogan, který dál slibuje nízké úrokové sazby navzdory vysoké inflaci v zemi. Centrální banka na záchranu liry intervenovala na devizovém trhu, informovala agentura Reuters.
img

Forex: Vysoký stav devizových rezerv ČNB a jeho možný dopad na budoucí vývoj kurzu české koruny

25.10.2021 Česká národní banka se rozhodla po devíti letech obnovit program odprodeje části výnosů z držby devizových rezerv, a to s účinností od ledna 2022. Celkový objem devizových rezerv v bilanci centrální banky činil ke konci loňského roku zhruba 3,5 bil. CZK, tedy cca 60 % českého nominálního HDP. Vlivem výnosu z držby cizoměnových aktiv se navíc tento objem dále zvyšuje i přesto, že ČNB již na devizovém trhu neintervenuje.
C:\fakepath\167767860-56a1a7ae3df78cf7726cb5bb.jpg

Zlato a dolar jdou proti sobě

26.04.2021 Strach z inflace nabírá poslední dobou na obrátkách a americký dolar proti hlavním měnám ztrácí. Komodity od průmyslových, přes ty zemědělské až ke vzácným kovům si připisují desítky procent. To by standardně byla živá voda pro zlatou rally. Jak je tedy možné, že žlutý kov od léta minulého roku ztratil ze svých maxim 14 %?
C:\fakepath\rubl-19042021.jpg

Ruský rubl v problémech

19.04.2021 Ekonomika a politika ovlivňují kurz ruského rublu zcela odlišně. Zatímco fundament z pohledu na ekonomické ukazatele by hovořil o zvyšující se atraktivitě měny, nynější geopolitická pozice Ruska hovoří spíše o opaku.
img

Nakupujte české koruny, radí svým klientům Bank of America, druhá největší banka v USA. Hrozí totiž citelná inflace a ní spojený růst úroků, přičemž koruna rapidně posiluje už nyní

16.02.2021 Bank of America, druhá největší banka v USA, radí svým klientům nakupovat české koruny. Její nové doporučení vychází z obavy z výrazného letošního zdražení přepravních nákladů, ropy i potravin. Má k němu dojít v celosvětovém měřítku, ale právě země typu České republiky mohou být zasaženy opravdu zásadně. To přiměje centrální banky, v tuzemském případě Českou národní banku, aby rychleji zvyšovala své základní úrokové sazby. Jejich růst pak zatraktivní korunu v očích mezinárodních investorů, neboť korunové úložky budou úročeny ještě atraktivněji než doposud například v porovnání s úložkami eurovými. V eurozóně inflace není tak výrazná jako v ČR.
C:\fakepath\Trading-Forex.jpg

Nejlevnější měna na forexu

14.01.2021 Rostoucí ceny ropy, tuhá zima v Asii i v Evropě a mohutné oslabení v minulém roce. Tyto faktory dávají prostor k posílení ruskému rublu, který mezi měnami emerging markets na svou rally teprve čeká a je za nás aktuálně nejlevnější měnou na forexu.
img

Rozbřesk: Polská intervence “ožebrač svého souseda”

22.12.2020 V otravném mediálním stínu COVIDu a brexitu, který se ve finančních médiích táhne pěkně dlouho, poněkud zapadla jedna velmi zajímavá regionální událost – intervence polské centrální banky proti zlotému. Nic sice není potvrzeno, ale vše nasvědčuje tomu, že v pátek odpoledne NBP prodávala zlotý (a nakupovala devizy), přičemž oslabila polskou měnu o přibližně 2 %. První a jediná otázka, která nás v souvislosti s akcí NBP napadne, je pochopitelně – proč?
img

17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor

11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
img

Devizové trhy čeká nový svět

16.04.2020 Na devizových trzích se viditelně podepisuje prostředí, kde se neustále střídá chuť a nechuť k riziku. V nadcházejícím týdnu bude zajímavé sledovat, jak se EU postaví k řešení naléhavých existenciálních otázek.
C:\fakepath\usa 14122014-2.png

USA uvažují o clech pro země s podhodnocenou měnou

24.05.2019 Americké ministerstvo obchodu navrhne nový předpis, podle kterého by bylo možné uvalit antisubvenční cla na zboží ze zemí, které podhodnocují svoji měnu vůči dolaru. Návrh ministerstva představuje další možnost, jak zvýšit cla na čínské zboží. Mohl by se však dotknout i dalších zemí, jako Japonska, Jižní Koreje, Indie, Německa a Švýcarska, uvedla agentura Reuters.
img

Vyhlídky Saxo Bank na čtvrté čtvrtletí: Nepříjemná realita vyvolá další cyklus uvolnění

17.10.2018 Přední specialista v oblasti finančních technologií Saxo Bank dnes zveřejnil své čtvrtletní vyhlídky pro globální trhy na čtvrté čtvrtletí roku 2018, včetně klíčových obchodních názorů na akcie, devizy, měny, komodity a dluhopisy i na celou řadu makroekonomických témat ovlivňujících klientská portfolia.
img

Spread pro začátečníky - pochopte ASK a BID ceny

01.10.2018 Lámete si hlavu s tím, co je to spread nebo ask a bid cena? Za jakou cenu na Forexu kupujete a za kterou prodáváte? Přečtěte si tento článek a budete chytřejší.
img

Analýza: Rozdíl v kurzu mezi bankami je až 50 haléřů za euro

27.05.2018 Rozdíl v kurzu se mezi českými bankami pohybuje až okolo 50 haléřů za euro. Kurz eura je stěžejní i při přepočtu měn zemí mimo eurozónu na koruny. V případě Turecka, Chorvatska či Egypta je tak možné za směnu 10.000 Kč zaplatit až o 500 korun více, vyplývá z analýzy banky Creditas. Navíc nikoliv poplatky za výběr, ale kurzy měny určují, kolik klienty reálně stojí výběr cizí měny z bankomatu v zahraničí.
img

Finančné paradoxy a QE

24.02.2018 Nedáva to logiku. Svetu podľa mainstreamových médií hrozí veľká inflácia, no zlato akosi klesá. Vyššie čísla inflácie ...
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Bitcoinová horečka zasáhla reality na Floridě

30.01.2018 Horečka kolem bitcoinu, virtuální měny, jejíž kurz v posledních měsících vylétl vzhůru, zasáhla trh s nemovitostmi ve Spojených státech, zvláště na Floridě. Zahraničním investorům umožňují platby v bitcoinech vyhnout se kontrolám převodů měn ve svých zemích a ekonomickým sankcím. Pro praní špinavých peněz ale nákup domu na Floridě za bitcoiny ideální není, napsala agentura AFP.
img

Krok JPMorgan může přitáhnout další peníze a přibrzdit ČNB

23.02.2017 Přeřazení České republiky v rámci indexů JPMorgan je důležitou zprávou pro české dluhopisy. Banka odhaduje, že se tím zvýší poptávka po českých papírech až o 4 miliardy eur. Ke změnám má dojít v průběhu následujících tří měsíců. To znamená, že celý proces připadá na citlivé období před či dokonce při ukončení intervenčního režimu České národní banky na koruně vůči euru.
cnb 25112013.png

ČNB bude dále pokračovat v intervencích

02.02.2017 Bankovní rada České národní banky bude pokračovat ve forexových intervencích s cílem udržet kurz koruny poblíž hodnoty 27 korun za euro. Zároveň nechala úrokové sazby na minimech. Informoval o tom dnes mluvčí centrální banky Marek Zeman. Režim forexových intervencí trvá přes tři roky, ČNB jej zahájila v listopadu 2013.
ceska koruna 14112013-2.png

Konec intervencí by podle odhadů mohl nastat kolem poloviny 2017

28.12.2016 Česká národní banka (ČNB) by mohla ukončit režim forexových intervencí ve druhém až třetím čtvrtletí příštího roku. Shoduje se na tom většina analytiků oslovených ČTK. Důvodem bude především fakt, že inflace se dostane na dvouprocentní cíl ČNB již na počátku roku 2017. Kurz koruny bude podle odhadů ihned po konci intervenčního režimu rozkolísaný, na konci roku 2017 by mohl být podle odhadů mezi 25,50 až 26,50 Kč za euro.
cnb 08012014.png

ČNB dnes rozhodla o pokračování intervencí

22.12.2016 Bankovní rada České národní banky (ČNB) bude pokračovat v režimu forexových intervencí s cílem udržet kurz koruny poblíž hodnoty 27 korun za euro. Zároveň rada nechala úrokové sazby na minimech. Informoval o tom dnes mluvčí centrální banky Marek Zeman. Režim forexových intervencí centrální banky trvá přes tři roky, zahájila jej v listopadu 2013.
img

Keď sa dolárová sila stane slabosťou

11.12.2016 Americký dolár je najsilnejší za poslednú dekádu. Keď je svetová rezervná mena takto silná, žiadna krajina neunikne jej efektom. Mnoho rozvíjajúcich sa krajín si silno požičiavalo v dolároch, a práve pre ne sa môže rok 2017 stať rokom zásadných problémov.
cnb 1110.jpg

ČNB bude pokračovat v intervencích

03.11.2016 Bankovní rada České národní banky bude pokračovat v režimu forexových intervencí s cílem udržet kurz koruny poblíž hodnoty 27 korun za euro. Zároveň rada nechala úrokové sazby na minimech. Informoval o tom dnes mluvčí centrální banky Marek Zeman. Režim forexových intervencí centrální banky trvá tři roky, zahájila jej v listopadu 2013.
img

Nová čínska výstraha

23.10.2016 Ak si aj niekto myslel, že čínske problémy ostávajú v Číne, august minulého roka a začiatok tohto roka ho pre svedčili o opaku. Oslabenie čínskeho juanu v oboch prípadoch viedlo k silnému rastu neistoty na finančnom trhu a prudkému znehodnoteniu akciových trhov. Čínske problémy však neskončili.
img

Kúpte si kúsok centrálnej banky

06.10.2016 Akcionárom americkej, európskej, či slovenskej centrálnej banky sa nestanete. Ale čo tak stať sa akcionárom švajčiarskej centrálnej banky? Nie je problém. Na zürišskej burze si akciu SNB môžete zakúpiť – stojí 1840 frankov. A verte, nie je to zlá kúpa.
img

Ozvěny trhu - Čínská měna v první lize

06.10.2016 Počátek závěrečného čtvrtletí byl ve znamení dlouho avizované události – Mezinárodní měnový fond poprvé od roku 1999 změnil složení koše své měnové a účetní jednotky SDR v češtině označované jako Zvláštní práva čerpání. Jedná se o instrument, který MMF emituje ve prospěch svých členských zemí v situacích, kdy se globální finanční trhy potýkají s nedostatkem mezinárodní likvidity. Za SDR mají členské země v případě problémů s financováním svých schodků na běžném účtu platební bilance možnost získat potřebné devizy. A právě s letošním říjnem vstoupilo do elitního klubu světových rezervních měn i čínské renminbi.
cnb 14122014-2.png

Intervence ČNB nadále pokračují

29.09.2016 Bankovní rada České národní banky bude pokračovat v režimu forexových intervencí s cílem udržet kurz...
cnb 1110.jpg

ČNB pokračuje v režimu intervencí

29.09.2016 Bankovní rada České národní banky bude pokračovat v režimu forexových intervencí s cílem udržet kurz koruny poblíž hodnoty 27 korun za euro. Zároveň dnes rada nechala úrokové sazby na minimech. Informoval o tom mluvčí centrální banky Marek Zeman.
img

Česká národní banka vytvorila magnet pre špekulantov

19.09.2016 Pevné menové kurzy padajú predovšetkým kvôli tomu, že zafixované meny sa postupom času stanú nadhodnotenými a na udržanie pevného kurzu musia centrálne banky páliť devízové rezervy (teda nakupovať za ne domáce meny, aby vyrovnali deficit dopytu po domácej mene voči ponuke). A tieto devízové rezervy sa časom vyčerpajú. Aj v posledných dvoch rokoch sme boli svedkami takých prípadov, jednalo sa o exportérov ropy (napr. Kazachstan, Azerbajdžan), pri ktorých dopyt po ich menách potopila lacná ropa.
intervence-cnb2.jpg

Měnové intervence v ČR

29.08.2016 Už třetím rokem se mohou vývozci, dovozci i domácnosti spolehnout, že eura nenakoupí ani neprodají pod 27 korunami. Do těchto obchodů totiž vstupuje svou politikou slabé měny Česká národní banka (ČNB), která během tohoto období nakoupila do rezerv eura, dolary i ostatní měny za necelých 1000 mld. korun (bilion Kč, viz graf níže), což je hodnota blížící se jednomu státnímu rozpočtu. Pravdou je, že 15-25 % z této částky ČNB nenakoupila na trhu, ale šlo o výměnu přijatých prostředků z EU státem. I tak jde ale o obrovské číslo, které bude s blížícím se opuštěním politiky intervencí (takzvaným exitem) prudce růst.
cnb.jpg

ČNB pokračuje v devizových intervencích

04.08.2016 Bankovní rada České národní banky bude pokračovat v režimu devizových intervencí s cílem udržet kurz koruny poblíž hodnoty 27 Kč/EUR. Zároveň dnes rada nechala úrokové sazby na historických minimech. Informoval o tom mluvčí centrální banky Marek Zeman.
cnb 08012014.png

ČNB pokračuje v režimu intervencí

30.06.2016 Bankovní rada České národní banky bude pokračovat v režimu forexových intervencí s cílem udržet kurz koruny poblíž hodnoty 27 Kč/EUR. Zároveň dnes rada nechala úrokové sazby na historických minimech. Informoval o tom ČTK mluvčí centrální banky Marek Zeman.
img

Forex: Představitelé Fedu se snaží oživit naději pro červnové zvýšení sazeb

23.05.2016 Minulý týden dolar pokračoval ve svém posilovacím trendu jak proti euru, tak i proti koši vybraných měn v indexu DXY. Za posilováním dolaru stojí hlavně vystoupení několika členu měnově politického výboru amerického Fedu, kteří se snažili oživit naději pro červnové zvýšení sazeb. Tato vystoupení ještě podtrhlo zveřejnění zápisu z posledního zasedání americké centrální banky. Vyplynulo z něj totiž, že Fed vidí červnové zvýšení sazeb jako možné, i když ne pravděpodobné. Ekonomové SG stále věří, že na červnovém zasedání ke zvýšení sazeb nedoje. To podle nich američtí centrální bankéři odhlasují až v prosinci.
cnb.jpg

ČNB pokračuje v režimu intervencí

05.05.2016 Bankovní rada České národní banky bude pokračovat v režimu forexových intervencí s cílem udržet kurz koruny poblíž hodnoty 27 Kč/EUR. Zároveň dnes rada nechala úrokové sazby na historických minimech. Informoval o tom mluvčí centrální banky Marek Zeman.
cina 21072013.png

Čína bude usilovat o sjednocení kurzu jüanu

21.04.2016 Čína bude rozvíjet a prohlubovat devizové obchodování, aby podpořila sjednocení kurzu jüanu, který se v obchodování na domácím a zahraničním trhu liší. Řekla to dnes mluvčí úřadu pro regulaci obchodování s devizami (SAFE).
cnb 14122014.png

ČNB pokračuje v režimu intervencí

31.03.2016 Bankovní rada České národní banky bude pokračovat v režimu forexových intervencí s cílem udržet kurz koruny poblíž hodnoty 27 Kč/EUR. Zároveň dnes rada ponechala úrokové sazby na historických minimech. Informoval o tom mluvčí centrální banky Marek Zeman. Základní úroková sazba činí 0,05 procenta.
cnb 14122014-2.png

ČNB pokračuje v režimu intervencí

04.02.2016 Bankovní rada České národní banky bude pokračovat v režimu forexových intervencí s cílem udržet kurz koruny poblíž hodnoty 27 Kč/EUR. Zároveň dnes rada ponechala úrokové sazby na historických minimech. Informoval o tom mluvčí centrální banky Marek Zeman.
ceska koruna 15112013.jpg

Stabilní koruna letos posílila k euru

29.12.2015 Za celý rok 2015 koruna vůči euru posílila pouze o zhruba 2,5 procenta na 27,02 Kč/EUR, kde stála dnes v poledne. Kurz koruny vůči euru vykazoval po celý rok, a zejména v jeho druhé polovině, nebývalou stabilitu. Od začátku července se česká měna takřka výhradně pohybuje v poměrně úzkém pásmu mezi 27,0 a 27,2 koruny za euro.
cnb 1110.jpg

ČNB pokračuje v režimu intervencí

16.12.2015 Bankovní rada České národní banky bude pokračovat v režimu forexových intervencí s cílem udržet kurz koruny poblíž hodnoty 27 Kč/EUR. Zároveň dnes rada ponechala úrokové sazby na historických minimech. Informoval o tom mluvčí centrální banky Tomáš Zimmermann.
cnb 08012014.png

ČNB dále pokračuje v režimu intervencí

05.11.2015 Bankovní rada České národní banky bude pokračovat v režimu forexových intervencí s cílem udržet kurz koruny poblíž hodnoty 27 Kč/EUR. Zároveň dnes rada ponechala úrokové sazby na historických minimech. Informoval o tom mluvčí centrální banky Marek Zeman.
cinsky juan.jpg

Čína po devalvaci prodala rekordně deviz

16.10.2015 Čínská centrální banka spolu s tamními komerčními bankami prodala v září v čistém vyjádření devizy v rekordní hodnotě 761,3 miliardy jüanů. Ukázaly to dnes propočty agentury Reuters, které se opírají o údaje čínské centrální banky. Data ukazují, jak v důsledku srpnové devalvace jüanu zrychlil odliv kapitálu, což vyvíjelo další tlak na domácí měnu. Předešlý rekord je ze srpna, kdy činil 723,8 miliardy jüanů.
cnb.jpg

ČNB bude intervenovat až do konce 2016

24.09.2015 Bankovní rada České národní banky dnes zopakovala, že neukončí režim forexových intervencí dříve než ve druhé polovině roku 2016. Na dnešní tiskové konferenci po jednání bankovní rady to uvedl guvernér ČNB Miroslav Singer. Samotná prognóza ČNB počítá s intervenčním režimem až do konce roku 2016. Inflace totiž bude většinu příštího roku nízká a k dvouprocentnímu inflačnímu cíli ČNB se dostane až na počátku roku 2017.
cnb 25112013.png

ČNB pokračuje v režimu intervencí

24.09.2015 Bankovní rada České národní banky bude pokračovat v režimu forexových intervencí s cílem udržet kurz koruny poblíž hodnoty 27 Kč/EUR. Zároveň dnes nechala úrokové sazby na historických minimech. Informoval o tom mluvčí centrální banky Marek Zeman.
eurusd-21092015-tydenik.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (21.9.2015)

21.09.2015 Nejdůležitější událostí minulého týdne bylo dlouho očekávané zasedání americké centrální banky (Fed). Fedu ve čtvrtek ponechal základní úrokovou sazbu na historickém minimu těsně nad nulou, kde ji udržuje od konce roku 2008. "Nedávný vývoj globální ekonomiky a finančních trhů by mohl poněkud omezit ekonomickou aktivitu," uvedl výbor po dvoudenním zasedání. Šéfka Fedu Janet Yellenová nicméně na tiskové konferenci prohlásila, že zvýšení sazeb je letos nadále pravděpodobné a může přijít už v říjnu.
cina a euro.png

Čína po devalvaci prodala rekordně deviz

14.09.2015 Čínská centrální banka spolu s tamními komerčními bankami prodaly v srpnu v čistém vyjádření devizy v hodnotě 723,8 miliardy jüanů (113,69 miliardy USD). To je zdaleka nejvíce v historii. Ukázaly to propočty agentury Reuters, které se opírají o nejnovější údaje čínské centrální banky. Data ukazují, jak v důsledku srpnové devalvace jüanu zrychlil odliv kapitálu. Předešlý rekord je z července a činil 249,1 miliardy jüanů (39,13 miliardy USD).
cnb.jpg

ČNB dnes zveřejní objem intervencí

08.09.2015 Česká národní banka dnes bude v rámci údajů o devizových rezervách ke konci srpna a saldu forexových obchodů ke konci července informovat i o objemu forexových intervencí, které uskutečnila v průběhu července. Režim forexových intervencí centrální banka zahájila v listopadu 2013 s cílem oslabit korunu a následně její kurz držet poblíž hranice 27 Kč/EUR.
rusko 17032014.png

Ruský rubl je těsně u letošního minima

24.08.2015 Ruský rubl dnes ztrácí další zhruba tři procenta a dostal se na dosah letošního lednového minima (měnový pár USD/RUB posiluje). Jeho kurz reaguje na další pokles cen ropy a propad akcií v Číně. Intervence centrální banky na jeho podporu je podle analytiků nepravděpodobná, uvedla agentura Reuters.
cnb 14122014-2.png

ČNB bude dále držet kurz poblíž 27 Kč/EUR

06.08.2015 Bankovní rada České národní banky bude pokračovat v režimu forexových intervencí s cílem udržet kurz koruny poblíž 27 Kč/EUR. Zároveň dnes rada nechala úrokové sazby na historických minimech. Informoval o tom mluvčí centrální banky Tomáš Zimmermann. Základní úroková sazba činí 0,05 procenta. Forexové intervence spustila ČNB v listopadu 2013.
ceska koruna 28072013-2.png

Koruna oslabila, ČNB v pátek intervenovala

20.07.2015 Česká měna zakončila dnešní obchodování vůči euru na 27,05 Kč/EUR, proti pátečnímu závěru tedy oslabila o haléř. Vyplývá to z informací serveru Patria. Česká národní banka, která brání kurz na 27 korunách za euro, uvedla, že v pátek na trhu poprvé od listopadu 2013 intervenovala. Dnes aktivní nebyla. Vůči dolaru koruna zůstala na 24,91 Kč/USD.
ceska koruna 14112013-2.png

ČNB poprvé od listopadu 2013 intervenovala

20.07.2015 Česká národní banka v pátek poprvé od zahájení intervencí v listopadu 2013 intervenovala. Prodávala korunu a kupovala eura, aby zabránila posilování měny, uvedl server iHNED s odvoláním na mluvčí ČNB. Koruna v pátek posílila na 27,04 Kč/eur.
ceska koruna 15112013.jpg

Koruna se dostala pod 27 korun za euro

20.07.2015 Česká měna se dopoledne k euru dostala podle údajů serveru Patria na 26,99 Kč/EUR a prolomila tak hranici 27 Kč/EUR bráněnou centrální bankou. Podle analytiků a obchodníků oslovených ČTK ale koruna hranici 27 korun za euro neprolomila, odvolávají se přitom na údaje mezibankovních systémů Reuters a Bloomberg. Analytici se domnívají, že buď se stala chyba, nebo se takový obchod uskutečnil mimo trh, což není pro Českou národní banku relevantní.
ceska koruna 14112013-2.png

Koruna je k euru nejsilnější od intervencí

17.07.2015 Česká měna se dnes k euru dostala na 27,04 Kč/EUR, nejsilnější úroveň od zahájení kurzových intervencí v roce 2013. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online. Intervence zahájila Česká národní banka 7. listopadu 2013, silnější než dnes byla koruna naposledy 12. listopadu 2013, kdy kurz činil 27,02 Kč/EUR. Podle analytiků koruna zřejmě dále posilovat nebude.
Související klíčová slova: Škálování | Invaze | Akcie včera | Bankéř | Analytický tým FXstreet.cz | Celkový zisk | Ekonomické problémy | Meta Trader | Výnosy dluhopisů | Devizové obchodování | Zvýšení základní úrokové sazby | Plán prezidenta Erdogana | Silnější koruna | LYNX | QNB Invest | Developeři | Vládní dluhopisy | BRIC | Dolar dnes | Bruno Le Maire | Kč/GBP | Kč/EUR | Kurzovní list | Zkušenosti | Cenová hladina | Intervence koruny | Vstupy | Ekonomika Indie | Objem peněz | Měnový kurz | Analytik Cyrrusu | Valdis Dombrovskis | FX Aktuality | Obchodník | Zpravodajský server | A Haber | EUR | Řecko | Trend | Plynárenská společnost | Saudi National Bank | Rusko zbankrotovalo | Ruská banka | Dnešní kurzy měn | Fondy obchodované na burze | Citigroup | Volatility | Gazeta | Sankce EU proti Rusku | Mezinárodní měnový fond | Hnojiva | Polská intervence | Prop Trading společnosti | Statistiky | Patria Finance | Tempo růstu | Pip | Výplata dividend | Kurs rublu | Finanční injekce | Dovednosti | Makroekonomika | Instant Funding | Míra inflace v Argentině | Komunita | Výkyvy | Pojišťovna | NamirTrade | Britská libra | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Schodek státního rozpočtu | Škoda Auto | Evropská komise | Index US500 | České vlády | Pravděpodobnost | SP500 | Náklady na půjčky | Tezos (XTZ) | Obchodování během zpráv | Střední Evropa | Výsledkové sezóny | Kyrylo Ševčenko | Mezinárodní ratingová agentura | Devizoví obchodníci | Kurs měny | Více peněz | Dluhopisy zemí eurozóny | Zasedání ECB | Spotřebitelské ceny v únoru | Aktuální prognózy | Bankrot Ruska | Gold | Bruegel | Analytický tým | Analytici finančního ústavu | Návratnost investice | Goldman Sachs | Obchodovat během zpráv | Bidenova administrativa | Agentura AFP | US 500 | PLN | Poplatky | Ethereum | DeFi | Ceny dováženého zboží | Zamrazení rezerv ruské centrální banky | Index US 500 | Ruské ministerstvo financí | Financial Times | Exchange | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ekonomické analýzy | Příkaz | Investing | Investiční nemovitosti | Foreing Exchange | Saúdská Arábie | Ekonom specializovaný na bitcoin | Obchod s Ruskem | Pandemie | Růst cen | Klouzavé průměry | Deflace | Zpráva | Bazický bod | Strach z Brexitu | Vývoj zlatých rezerv | Clearstream | ČSÚ | Strach | Dividendy | Bankovní rada ČNB | Dolar k rublu | Analýzy | Burza | Zákaz obchodování s Ruskem | XTZ | Náklady na obsluhu dluhu | Testování obchodních strategií | Guardian | Dolar kalkulačka | Kurz koruny k dolaru | Vyšší daň | Dolary | Porušení pravidel | Home Credit | NZD/USD | Kurzovní kalkulačka ČNB | Dovozní cla | Základní úrokové sazby | CapX | Dluhopisy | Americké ministerstvo financí | Maxim Rešetnikov | Bluebay Asset Management | Revoluční obchodní platforma | Volatilita | Cena Brentu | Ministr hospodářství | Evropská měna | RBK | BlueBay | Nizozemsko | Vývoj ceny ropy Brent | Francouzský ministr financí | Přebytek zahraničního obchodu | Dopady války na Ukrajině | Morningstar | Podílový fond | Prudký pokles | Kurz ČS | Ekonomičtí experti | Investice do robotiky | David Marek | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Maximální celková ztráta | Kurz zlotý | Hlavní události | CZK | Výhled | Zemědělské suroviny | Devizové kurzy ČNB | Financial Times (FT) | HUF | Společnost Eni | Problémy s regulací | Dovoz ropy | APA | Praní špinavých peněz | Private banking | Mezibankovní trh | Směnné kurzy | Tolerance rizika | Průmysl | Ruský export | Výkon českého průmyslu | Inflace | Vývoj měnového páru | Centrální banky | Vývoj zlatých rezerv Turecka | Válka | Česká měna | Kurzovní kalkulačka | Inflace v Argentině | Přijetí | Geopolitická situace | Stop Loss (SL) | Poplatek | Obchodní plán | Ratingová agentura | Americké dolary | Co je CapXmaster? | Uzavření trhů | Vládní dluh | Vývoj inflace v Turecku | Dluhopis s prémií | Domácnosti | EURCZK | Reakce trhu | Nejlevnější měna | Ceny cukru | Turecko | Spotřební daně | Pandemie koronaviru | Růst úroků | Snižování sazeb | Výrazný vzestup | Bilion | Přímé intervence | Donald Trump | Obchodní účet | Ropa Brent | Vladimír Pikora | Vice | Nikki Haleyová | Ekonomické ukazatele | Futures | Komerční banka | VTB | ČNB euro | Sell | Instrukce | IFCMARKETS | ASK cena | Odvětví | Utahování měnové politiky | Řízení rizika | Kurzovní lístky | Další růst | Hedžový fond | CL | LIBOR | Intervence polské centrální banky | Směnný kurz | MIFID | Kurz české měny | Hodnota Pipu | TASS | Příjmy státního rozpočtu | Analytici | Platby za plyn | Globální ekonomiky | Moody's | NAFTA | Denní kurz ČNB | Očekávání analytiků | Měkké komodity | Mezinárodní instituce | G7 | Devizový kurz ČNB | Ruské hospodářství | Nájemné v Česku | Dolar kurs | Intervence centrální banky | Cena palladia | Discount certifikáty | Obchodní transakce | Asijská finanční krize | Mezinárodní měnový trh | Kurzovní kalkulátor | Kč/USD | Hrozba deflace | Psychologický faktor | FRED | Oddělení forexu | Ukrajinská hřivna | Švýcaři | Varianty covidu | Sestavování portfolia | Drahé komodity | Deutsche Bank | Meziroční vývoj inflace | Zbrojní průmysl | Obchodní války | Byznys | Euro ČNB | Země EU | Švýcarské hodinky | Marketingová komunikace | Západní země | Typy účtů | Index MOEX | STP | Prop firma | Zbyněk Stanjura | Over-The-Counter | Základy obchodování | Graf | Tisková konference ČNB | Úsilí | Snižování úroků | Depreciation | Šíření nákazy | Flexibilita | Podmínky obchodování | Posunutí kurzového závazku | Devizové účty | Odhodlání | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Akcie s LYNX | Pohonné hmoty | Derivatový trh | Zisky za čtvrté čtvrtletí | Koruna oslabuje | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Mentoring | Platba za plyn | Ekonomiky | Kapitálové zisky | Čínský jüan | PLN/EUR | Evropský statistický úřad Eurostat | Odpojení od ruských energií | Akciové investování | Členové bankovní rady | Devizové intervence | Negativní dopad | Čtvrtý balík sankcí | Petr Bartoň | Economist | Warranty | Předpovědi Saxo Bank | Kurz ČNB.cz | Bydlení | ERA | Peníze | Tok ruského plynu | Vývoz ropy | Realitní bubliny | Brent | Akcie a dluhopisy | Maloobchodní tržby | Politika | Textron (TXT.US) | Závazek | HUF/EUR | xStation | Jüan | Očekávání | Cena žlutého kovu | Kurzy měny | Obchodní dohody | Střední hodnota | Kurz EUR/CZK | Inflační spirála | Expert | Propad liry | Uzavírání pozic | Index cen domů | Výplatní poměr | Výhled na rok | Margin | Obchodování s cennými papíry | SNY | Posílení eura | Hluboké recese | Pád rublu | Ozvěny trhu | Devizy exchange | Války na Ukrajině | Hypotéky v Česku | Invaze na Ukrajinu | Základní sazby | Energetický sektor | Financovat | Standard & Poor's | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Jaké strategie jsou povoleny? | Historie | Jiří Gavor | Kurz ČSOB | Dnešní kurz euro | Denní kurzy ČNB | P/E | OTC obchodování | Janet Yellenová | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Nákupy | Růst | Finanční deriváty | Analytika | Nabídka | AFP | Příležitosti | Akcie a ETF | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | MiFID II | MetaTrader | Dnešní kurz koruny k dolaru | Světové finanční krize | Meziroční vývoj inflace v Turecku | Podnikání na kapitálovém trhu | Hypoindex | Akcie v roce 2020 | Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu | Prognóza | Natland | Kurzovní kalkulačka Česká spořitelna | Výnosová křivka | Dokonalé trhy | Použití finanční páky | Asset management | Obligace | Sankce vůči Rusku | Koruna | Venezuela | Německý ministr hospodářství | Uzavírání obchodů | Aktuální kurzy měn | Kov | Ask | Nákupy deviz | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Finanční společnosti | Ekonomické sankce | Nastavení měnové politiky | Objem obchodů | Znalost | Evropské ekonomiky | Investovat do zlata | Americká centrální banka | Indikátor | Nejvyšší přebytek | Výrazná inflace | Cena bitcoinu | Vysoké úroky | Platba za plyn v rublech | Kvalitní akcie | Long | ČNB kurz | Chování | Kurs euro | Virtuální devizy | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Devalvace | Cardano (ADA) | Držení akcií | Tuzemské banky | Lira | Algorand (ALGO) | Moskva | Národní ekonomická rada vlády | Kauza brexitu | Saxo | Gamble | AUD | Dřevo | Výnosové křivky | Nová prop firma | Posílení rublu | Oslabování koruny | Společnost Uniper | Expanzivní měnová politika | Úrokové sazby | Meziroční růst | Investiční tituly | Finanční sankce | Trh s dluhopisy | Vývoj kurzu | Derivát | Drahé energie | Fincentrum | Trh | Tezos | Ruský plyn | Kapitálové strategie | Obchodní fáze | Zkušenost | Meta Trader 5 | Problémy | Ukrajinská centrální banka | Nákupy cizí měny | Prop firmy | QNB | Fialova vláda | Ruský prezident | ČNB úrokové sazby | Open | Dolar měna | Rubl | Ekonom společnosti | Společnosti | Kapitálový trh | Index | Studie | Vyšší náklady | Škálování účtu | Plyn v rublech | Devizový účet | Intervence České národní banky | Rezervní měny | Realizace zisku | Elektřina | Vývoj měnového páru EUR/TRY | MMF | Čínský akciový trh | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Kurz koruny | Kapitál | Ministr zahraničí | Jiří Rusnok | FinTech | Posílení | Tvrdá měna | Upravený zisk | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Přebytek běžného účtu | Ruský ministr financí | Rumunsko | Maďarsko | Ukazatel amerických burz | Devizy prodej | News trading | Hospodářský výsledek | Dluhopis | S&P | Vít Hradil | Americké měny | Textron | Ceny ropy Brent v ruských rublech | Unie | Kurzy ČNB | Velké zisky | Energetická skupina | Firmy z EU | Důvěra investorů | Sázky | Bolševické revoluce | Recenze | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Kurz dolaru | Vládní představitelé | Česká firma | Ekonomický kalendář | Rovnovážný kurz koruny | TXT.US | Dolar aktuální kurz | Bank of Canada | Podílové fondy | Závislost | Ruský list | Kurzovní lístek směnárny | Fitch Solutions | Vývoj inflace | Vášeň | Koupě účtu | Deficit | Směnárny | Obchodování s devizami | Statistický úřad | Konzultační společnosti | Kurz České národní banky | Podnikání | Ekonomické aktivity | Sankce uvalené na Rusko | Budoucnost | Prodej dolaru | Režim forexových intervencí | Cukr | Kurzy měn Exchange | Bankéři | MT5 (MetaTrader 5) | Odpor | Hospodářská politika | Fincentrum Hypoindex | PGNiG | Orion | Srovnání prop trading firem | Zvýšení daně | Firma | Twitter | Česká koruna | Kommersant | G10 | Kurz ČNB EUR historie | K&H Bank | Jednání ČNB | Opatření | Benzín | Členské státy | Devizové trhy | Podnikatelé | Rezignace | Rakouská vláda | Ministři energetiky | Egyptská libra | | Měnový koš | Miroslav Singer | Kurz ČNB devizy střed | Začít obchodovat | BlueBay Asset Management | Švýcarská centrální banka | RPSN | Zdražování hypoték | Meziroční míra inflace | Marek Zeman | Bohatství | Platby za plyn v rublech | Futures kontrakty | Analytik skupiny | Koruna euro | Koronavirová pandemie | Burze | Platit daně v eurech | Americká měna | Daně z příjmů | Poptávka po zlatě | Equity | Disážio | Vývoj obchodní bilance Turecka | Bitcoin | Dolar euro | Cena plynu | Ole Hansen | EUR/RUB | Rovnovážný kurz | Platforma | Británie | Inflace v Turecku | Západní státy | Obchodníci | Panické nákupy | Obchodovat | Kurz ruského rublu | Dolar vůči koruně | Místní centrální banka | Sergio Massa | Uniper | Vývoj ceny zlata v USD | Členské státy EU | Patria Online | Stav devizových rezerv ČNB | Ropa | Americké indexy | Analytické zprávy | Finance | Válka na Ukrajině | Ruský bankrot | Obchodní bilance Turecka | USA | Růst úrokových sazeb | Denní objem obchodů | Zákaz transakcí v rublech | Platformy | Státní intervence | Kurz domácí měny | Rafal Sura | Hlavní ekonom | Kapitálové trhy | Čistý zisk | Index PMI | Vývoj obchodní bilance | Investice do zlata | Pohyb kapitálu | Stříbro | Světové trhy | Mluvčí Kremlu | Největší banky | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Finanční instituce | Pokles cen | Certifikáty | Výdaje | Přijetí eura | ETF | Ukrajinská měna | Polský centrální bankéř | Dow Jones | KYC | Investujte do akcií | Bulharsko | Depozitář | Kurz ČNB k 31.12. | EPS společností | Intervenovat na devizovém trhu | Fintokei | Kurs euro koruna ČNB | Cena zemního plynu | Kurz zlata dnes | Kurz švýcarského franku vývoj | Statistici | Ruské akcie | UBS | Ekonomové | Kurz ČNB devizový | Bitcoiny | Prohlášení | Spojené státy | Trading | Ekonomika a politika | Růst HDP | Dnešní kurzy měn exchange | Ruská ekonomika | Investoři v USA | Zvyšování úrokových sazeb | FinWeb | Univerzální platforma | Agentura Moody's | Kurz zlotý ke koruně | Kurz eura ČNB | Devizové obchody | Kurz dolarů | Režim devizových intervencí | Dmitrij Pjanov | Rakouský kancléř | Vývoj | Drahota | Výnosy amerických státních dluhopisů | Dnešní kurz ČNB | Kurzovní lístek ČNB | Úroková sazba | Deloitte | Český stát | Dnešní kurz | Lidé v Turecku | Dluhopisy s opcí | Bitcoinová horečka | Kurzovní lístek.cz | Daně v eurech | Investiční doporučení | Západní sankce | Kurz NZD | Konkurenceschopnost | Vývoj cen LNG plynu | Ruská plynárenská společnost | Prop Trading | Facebook | Americké akcie | Generali Investments CEE | Ruská centrální banka | Dnešní kurz eura | Erdogan | Rostoucí ceny ropy | Politika centrálních bank | České měny | Velikost ztráty | Volatilní | EUR/USD | Nízké sazby | Dávid Németh | Varování | OSN | Zisky firem | Intervence | Intervence NBP | Spotřebitelská důvěra | Moody's Investors Service | Nové peníze | Strach z inflace | Algo | Měnové politiky | Intervenční nákupy | Euroclear | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Dnešní kurz eura ČNB | Objem obchodování | Kurz švýcarský frank | Natland Petr Bartoň | Zvedání úrokových sazeb | Platina | Uvolnit měnovou politiku | VTB Dmitrij Pjanov | Dividendová sezóna | Ekonomická situace | Prezident Erdogan | Centrální bankéři | CNY | Směnárna Exchange | Jak se stát lepším investorem | Denní kurzy | Investiční strategie | Pegasus | Kurzovní lístek KB | Odliv kapitálu | Devizové účty srovnání | Miliardy dolarů | Vývoz ropy a plynu | Daimler | Analytik Komerční banky | Kazachstán | Devizové kurzy České národní banky | Obilí | Turecké měny | Miliardy korun | Chytré peníze | Forexoví obchodníci | Platební bilance | Aktuální kurz rublu | Prezident ECB | Posilování koruny | Rozdělení zisku a navyšování účtu | Sazby | GBP/EUR | Patria | Kurzovní lístek | České koruny | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Účet v rublech | Kurz ČNB euro | Kurz ČNB EUR | Úrok | Investovat | Komoditní | MOEX | Hotovost | Boj s inflací | Firmy | Páka | Inflace v Česku | Nespokojenost | Objem intervencí | Budoucí vývoj | ENA | Zajištění | Averze k riziku | BID cena | Západní firmy | Kurz ČNB k 31.12.2014 | Money management | Ruská ropa | Platit daně | Repo sazby | Swapová výnosová křivka | Oslabení měny | Kurz ČNB historie | Dluhopis obligace | Argentina | Investování | Reakce České národní banky | Fed | Kurs euro koruna | Rusko dnes | Kurz hřivny | Forwardy | Česká koruna euro | Obchodování s Ruskem | Generali Investments | Poradenské společnosti | Kurz česká koruna euro | Landesbank Hessen-Thüringen | Dovoz ruské ropy | Trhy | Emerging markets | Kurzový závazek | Fluktuace | Rizika Over-The-Counter trhů | Mezinárodní investoři | Xmaster | Měnové trhy | Země OECD | Rizika | Kurz Česká spořitelna | Rada ČNB | Žlutý kov | Eurozóna | Kurs koruny | Fond | Cena benzínu | ISM | Omezení pohybu kapitálu | Globální trhy | Pokles dovozů | Fitch | Pšenice | Messari | Depozitní úrokové sazby | Dluhopisový trh | Úspory | Snížení spotřební daně | Kalendář ekonomických událostí | Výkyvy kurzu | Kyjev | Hodnota akcií | xStation 5 | Dluhopisy a daně | Investment Banking | Zahraniční měny | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Renminbi | TradingEconomics | Čas k výhodné investici | Mojmír Hampl | Ministerstvo financí | Bilance | Akciové obchodování | CEE | Ondřej Hartman | Banky v EU | Promsvjazbank | Vladimir Putin | Shenyin & Wanguo Securities | Tesla | Kurz švýcarský frank ke koruně | Daně v eurech a dolarech | Ekonomický růst | RBNZ | Americké trhy | Komodity | Mzdy | Poradenství | Fundamentalisti | Zhodnocování dolaru | Kurzotvorný segment | CAD | Kurz ČNB střed | Dluhopis s diskontem | Odhady analytiků | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Měnová krize | Peněžní trh | Pád liry | Na burze | Vývoj jádrové inflace v Rusku | Společnost | Ruský rubl | Sázet | Posilování české koruny | Kurz zlata historický | Dnešní kurzovní lístek ČNB | Zahraniční obchod | Ztráta | Kurz švýcarský frank k euru | USD/UAH | Cessna | Měna na forexu | FXstreet | Reporty | Demo internetový obchod | Pokles rublu | Kukuřice | Obchod | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | GE Money Bank | Tradeři | Dmitrij Peskov | Ceny ropy Brent | Kurz koruny vůči euru | Úspěšný investor | Velkoobchodní tržby | Ruská měna | Čas na nákup | AUD/USD | OTC | EK | Celkové ztráty | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Ruské firmy | Trinity | Nájemné | Právo | Capitalinked | FIAT | JPY | Credit Suisse | FT | Citi | Kurz rublu | Slabá koruna | Bank of America | Transakce | Gazprombank | Finanční trh | Meta | GE money | Turecká lira | Portfolio | Kurz měny | Nástroj | GBP | Plyn | Životní úroveň | INSEE | Obchodujte akcie | Německá ekonomika | Čína | Libanon | Know-how | WP | CZK/USD | Ceny | Financování | Akcie Credit Suisse | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Gazprom | Rozdělení zisků | Meziměsíční inflace | Ruské úřady | Války | Ukrajina | Snižování stavů | Raiffeisenbank | Bundesbank | Obchodní platformy | Severní Korea | Centrální banka | BBC | Price-to-Earnings | Předpovědi | Prodeje ropy | DPH | P/E poměr | USD/TRY | Jedno euro | Algorand | USD/RUB | Státy EU | Praxe | Biliony | Evropské centrální banky | EUR/JPY | Libra | Odborníci | Dlužník | USD/EUR | Současná cena | Instituce | Zpevňování koruny | Finanční páka | Forint | Důchod | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Commerzbank | Výnos | Růst cen energií | ČEZ | Frank | CFD | Poplatky a provize | Pasiva | Sankce EU | Defi | Trinity Bank | Sankce proti Rusku | Slabší kurz | Přístup k měnové politice | Žádosti o výplatu | Výnos desetiletých dluhopisů | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Historická maxima | Eni | Posílení koruny | Miliardy USD | Obchodní den | Singapur | Švýcarské banky | Hongkong | Ceny energií | Zvyšování daní | Utažení měnové politiky | MetaTrader 5 | Inflační cíl | RTS | Mezibankovní | RUB | Výběr zisků | Výhled růstu globální ekonomiky | Balík sankcí | Sója | EPS | Biliony dolarů | Maximální denní ztráta | Obchodní deník | Káva | Ukrajinská ekonomika | Lídři zemí EU | Tržní hodnota | Stav devizových rezerv | Zisk | Dodávky plynu do Evropy | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | EURUSD | Pokles kurzu | Nová bankovní rada | Swapy | Jan Kubíček | CFD kontrakty | Finanční ředitel | Dovoz | Ruská federace | Aktuální kurzy | Prezidentské kampaně | Zahraniční investoři | Ruské banky | Moskevská burza | The Guardian | Mimoburzovní | Obchodování | Obchodní platforma | Úroky | Splnění výzvy | Prezident | Eurostat | Rekordní minima | Cena mědi | Finanční pomoc | Jednotná evropská měna | TRY | Odhad analytiků | Francouzský ministr | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Ceny realit | Zprávy | Nákup nemovitosti | Ceny ropy | Byty | Předpověď | Trigger | Údaje | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Spoření | Příjmy z prodeje ropy | Pojišťovny | Nejlepší akcie | List Financial Times | Omezení pohybu | Italská vláda | Finanční krize | Sberbank | DPA | FXstreet.cz | Obchody | Běžný účet | Index CPI | Dezinflační tendence | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Portfólia | Japonsko | Zemní plyn | Standard & Poor’s 500 | Zasedání americké centrální banky | Americké sankce | Růst měny | Arbitráž | Visa | Grafy | Aktivum | Bid | Přenos | Společnost XTB | Propad akcií | Vývoj měnového páru USD/TRY | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Tržby | Finanční systém | Roční výnos | Konsensus | Průměrný příjem | Býčí trh | FOREX | Signály | Inflace v ČR | Guvernér | Trader | Cizí měny | Dividenda | Peking | Ruský ministr | Tweet | Analýza dat | Spready | HDP | Měnové kurzy | Devizový trh | Daňové zatížení | Dodávky zemního plynu | Ekonom | Restrikce | Akciové tipy | Optimismus | Dolar | Euro | Klid | JP Morgan | Zdanění | Čínská měna | Politici | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Brazílie | Prudké výkyvy | Členské země | Hospodářský cyklus | Burzovní cena | Výprodej | Měnové páry | Tomáš Holub | Martin Gürtler | JPMorgan | Provize | EUR/CHF | Hřivna | Domácí měny | ČTK | Novinky | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Brazilský real | Meziroční inflace | Japonský jen | Čínské firmy | Nakupovat | Akcie | Psychologický efekt | Turecká ekonomika | Obchodování na devizových trzích | Kupci | Největší švýcarské banky | Vývoj jádrové inflace | NERV | Nový Zéland | Návratnost | John Hardy | Železná ruda | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Koš | Cardano | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Index cen | Světová ekonomika | Capitalinked.com Radim Dohnal | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Počet obchodních dní | Zoufalství | Úroková míra | Radim Dohnal | Technologie | Nižší DPH | Prognózy | Kurz | Daně | Výběry | Ministři | DXY | Globální růst | Jádrová inflace | Americká ekonomika | Růstový trend | Konkurenti | Nárok na výplatu | Jiné měny | Rekord | Výsledky | Míra inflace | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Centrální depozitář | Microsoft | Fondy peněžního trhu | Potenciál | Finanční nástroj | Rally | Investujte | Členství v EU | Sýrie | Komoditní stratég | Komunikace | Indie | Bod | Rozsáhlé sankce | Ekonomika eurozóny | Aktuální vývoj | Používané platformy | Makrodata | Obchodování měn | Výše kapitálu | Zisky | Akcie těžařů | Regulace | Deriváty | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Zotavení | Turecká měna | Důvěra | Rentabilita | Výplata | ODS | Provádění obchodů | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Roklen | Evropské firmy | Exotické měny | Měny | Profit split | Capitalinked.com | Silné měny | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Spread | Cash flow | Patria.cz | Politico | Ekonomický institut | Export | Hyperinflace | Rusko | Vývoj ceny ropy | Signál | Snížení daně | Silná inflace | Devizové rezervy České národní banky | Řízení rizik | Partneři | Ukončení války | Zhodnocení | Instant funding | Česká spořitelna | Fundament | Minimální počet obchodních dní | Média | Tranše | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Administrativa | COVID-19 | Korunový trh | Brusel | Dluhopisové výnosy | Dodávky na trh | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Hypotéky | Next Finance | Kurz zlata | Srovnání prop trading | ZEW | Analytik portálu | Inflace v Rusku | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | Recep Tayyip Erdogan | Zasedání Fedu | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Admiral Markets | Třída aktiv | Evropská unie | Guru | Pákový efekt | Rozvoj | Hlavní indexy | Finanční nástroje | Silný růst | Devizové kurzy | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Pokles tržeb | Divize | Korekce | Audi | LNG | Výkonnost | Carry trade | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Vepřové maso | Agentura Bloomberg | Krize | Navyšování účtu | OECD | Finanční budoucnost | CHF | Měnový trh | Centrum | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Frustrace | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ceny zboží | Měny účtu | QE | MT4 | Intuitive Surgical | Cena | Německo | Makroekonomické ukazatele | Krach | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Výběry zisků | Steen Jakobsen | Prime | Impérium | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Nové rekordy | Ekonomická data | Přehled kurzů | Silnější kurz | Zastavení výroby | Etherea | Tempo inflace | Solana | Co bude | Medvědi | DAX | Podnik | Forexu | Kurzy měn | Agentura DPA | Akcie společnosti | Obchodní válka | Zastavení dodávek | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Devizový kurz | Evropské méně | Ekonomické teorie | Denní graf | SEC | Schodek | Indikátory | Jan Procházka | Výhled na rok 2024 | Oslabení | EUR/TRY | Finanční situace | Šéfka Fedu | Úspěch | OMV | Investiční příležitosti | LTRO | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Likvidní | Obchodní účty | Banky | Buy | Americká vláda | Kotace | Ruská vláda | Denní ztráta | Zkušení investoři | Bankrot | Netflix | Zisk na akcii | Rozdělení zisku | Wall Street | Instrumenty | Analýza | Procter & Gamble | Ministr financí | Kurz EUR | ČR | XTB | Výsledek hlasování | Intervenovat | Zvyšování úroků | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Pozice | CapXmaster | Čínská ekonomika | Portfolia | Hodinky | Frekvence výplat | Ředitel banky | Creditas | Platební neschopnosti | Kovy | Švýcarský frank | Robert Habeck | Měnová autorita | Seznam brokerů | Cenné papíry | Lídři | Medvědí trh | Support | Hold | Cenný papír | Brokeři | Převody peněz | Transparentnost | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Náklady na úvěry | Finanční ústav | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Družba | Sankce Západu | Služby | Lednová inflace | Měnové války | OPEC | Broker | Nemovitosti v Česku | Sentiment | SNB | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Stop-Loss | Indikátory důvěry | Akcenta | Anton Siluanov | Centrální bankéř | Zkrocení inflace | Program nákupů dluhopisů | Celková ztráta | Embargo | Indexy nákupních manažerů | Polsko | Zastavení dodávek plynu | Německá společnost | Rezistence | Výrobní index PMI | Stav hospodářství | Analytici společnosti | Saxo Bank | Zpravodajství | Komoditní trh | Velké banky | Základní úrok | Obchodujte | Nařízení | Zdražování | Ropy | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Dnešní obchodování | P.A. | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Škoda | Americké ekonomiky | Úročení | Deficit státního rozpočtu | USD | Trh s nemovitostmi | Tištění peněz | Ekonomický dopad | Split | Forexové intervence | Americký dolar dnes | Měny účtů | Kabinet | Zvýšení základní sazby | Kurz jüanu | Produkty a služby | Investing.com | Zdražování pohonných hmot | Provozní výnosy | Silný dolar | Obchodní smlouvy | Nízké úrokové sazby | US500 | Cena ropy | Jaké strategie jsou povoleny | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | ATM | Kupní síla | Earnings | Index RTS | Propad | Bankovnictví | Rakousko | ANO | Britské libry | Tempo růstu spotřebitelských cen | Prop Trading firmy | Objemy obchodů | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Markets | Ministerstvo financí USA | Inflace ve Švýcarsku | Kurz ČNB | Aleš Michl | NEO | Standard & Poor's (S&P) | Los Angeles | Opce | Investment | ING | MetaTrader 4 | Federal Reserve | Česká republika | Indexy | Kurz CZK | Státní dluhopisy | Americký dolar | Kurz švýcarského franku | VaR | US100 | Vinci | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | NBP | Voda | Prodej ropy | Měnová politika | Falcon | Ziskovost | Obchodní instrumenty | Doporučení | Poplatky a ceny | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Konec kurzového závazku | Směnárna | Krypto | Evropské země | Obilniny | Trading firmy | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | Vzrušení | HDP v ČR | Lot | Objem vkladů | Hedging | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | PBOC | Firemní dluhopisy | Spekulanti | MasterCard | ADA | Globální finanční trhy | Plynárenské společnosti | FUNDING | Jak investovat | Kurz euro | Vedlejší účinky | Základní sazba | Akciový trh | Uhlí | Agentura TASS | Investor | Mentor | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Společnost Gazprom | Banka | Finanční derivát | Stoupající trend | Nákupy zlata | CNBC | Protiruské sankce | Výzvy | Spotřebitelské ceny | News | Ocenění
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Devizoví obchodníci
Devizový dohled
Devizový kurz
Devizový kurz ČNB
Devizový lístek
Devizový obchodník
Devizový obchodní systém
Devizový trh
Devizový účet
Devizový zákon

Následující klíčová slova

Devizy exchange
Devizy prodej
Devon Energy
Devon Energy (DVN.US)
DEVON FINANCE FX
DEVPROINVEST
De Vriesová
DEWA
Dezinflace
Dezinflace na Slovensku
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít