Mezinárodní instituce
Proč vlastně teď přijímat euro? „Eurové“ Slovensko má vyšší inflaci a má ji mít citelně vyšší nejméně do roku 2025, navíc trpí dramaticky vyšší nezaměstnaností mladých lidí než Česko
01.08.2023 V okurkové sezóně se v Česku rozjíždí nekolikátá mediální kampaň za přijetí eura. Část veřejnosti v uplynulých měsících totiž získala pocit, že s eurem by byla inflace znatelně nižší.
Zkrotil Fiala českou inflaci? Ne, mnohem spíše Rusnok
16.07.2023 Kdo má hlavní zásluhu na snížení tuzemské inflace pod úroveň deseti procent, tedy na nejnižší hodnotu od roku 2021? Pokud už bychom museli ukázat na jednu osobu jako symbol, byl by krotitelem inflace nejspíše Jiří Rusnok, do poloviny loňského rok guvernér České národní banky.
Slovensko má vyšší inflaci než Česko a bude tomu tak nejspíše i po celý letošek a v příštích letech. Kvůli přijetí eura totiž Slovensko nemůže s inflací bojovat účinněji
14.07.2023 Slovensko vykazuje vyšší míru meziroční inflace než Česko. Podle dnes zveřejněných údajů slovenských statistiků činila v červnu meziroční inflace na Slovensku 10,8 procenta, zatímco v Česku dle ČSÚ jen 9,7 procenta. V obou zemích se ovšem inflace snižuje. Takzvaná harmonizovaná inflace činila na Slovensku v červnu dle předběžných údajů Eurostatu, resp. ČSÚ 11,3 procenta, zatímco v Česku 11,2 procenta. Harmonizovaná inflace, kterou sleduje Eurostat, je preferovaná z hlediska mezinárodního srovnání.
Slováci mají nižší inflaci i úroky. Máme chtít euro?
19.06.2023 Inflační vlna, která se právě prohání Evropou, je mnohým stoupencům eura argumentem pro co nejrychlejší vstup do eurozóny. Upozorňují, že Česko vykazuje vyšší inflaci než většina zemí eurozóny, přestože muselo jít s úrokovými sazbami znatelně výše než právě eurozóna. Vždyť základní úroková sazba eurozóny nyní činí čtyři procenta, zatímco ta česká je už rok na úrovni sedmi procent. Inflace v Česku v květnu činila podle ČSÚ 11,1 procenta, kdežto v eurozóně jen 6,1 procenta.
Slovensko má vyšší inflaci než Česko a podle Bloombergu ji výrazně vyšší bude mít už po celý letošek a i v letech 2024 a 2025. Kvůli přijetí eura totiž Slovensko nemůže s inflací bojovat účinněji
14.06.2023 Slovensko vykazuje vyšší míru meziroční inflace než Česko. Podle dnes zveřejněných údajů činila v květnu inflace na Slovensku 11,9 procenta, zatímco v Česku jen 11,1 procenta. V obou zemích se ovšem inflace snižuje.
Putin: Ruská ekonomika odolala šokům ze sankcí a letos by měla vykázat růst
09.02.2023 Ruská ekonomika odolala šokům způsobeným západními sankcemi a v letošním roce by měla dosáhnout mírného růstu. Uvedl to dnes podle agentury Reuters ruský prezident Vladimir Putin. Rusko čelí rozsáhlým hospodářským sankcím, kterými západní země reagují na ruský útok na Ukrajinu.
Bitcoin a ether klesají pod klíčové úrovně podpory
21.06.2022 Bitcoin i ether se propadly pod klíčové úrovně podpory, protože krypto trhy nadále pociťují značnou nepřízeň tváří v tvář rostoucí inflaci a úrokovým sazbám.
MMF a USA schválily finanční pomoc pro Ukrajinu a Evropu
09.03.2022 Lídři amerického Kongresu se shodli, že poskytnou v přepočtu 314 miliard korun na pomoc Ukrajině a spojencům USA v Evropě. Balík je součástí federálního rozpočtu. Pomoc ve výši 32 miliard korun pro Ukrajinu schválil také Mezinárodní měnový fond. Země ji může využít k financování výdajů a posílení platební bilance. Ukrajina se po zahájení ruské invaze 24. února obrátila na své spojence a mezinárodní instituce, aby jí pomohli podpořit ekonomiku. Pomoc už obdržela i od Světové banky.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.03.2022 1) Čína vyzvala státní rafinérie, aby v dubnu zvážily zastavení vývozu benzinu a nafty. Důvodem jsou obavy o dodávky kvůli válce na Ukrajině, uvádějí tři zdroje agentury Reuters. Rafinérské marže u několika ropných produktů v Asii dnes dosáhly historických maxim. Čína naftu vyváží do mnoha zemí, mezi jinými i do Japonska nebo Austrálie.
MMF schválil Ukrajině 1,4 miliardy dolarů jako nouzovou pomoc
09.03.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) schválil Ukrajině 1,4 miliardy dolarů (32 miliard Kč) jako nouzovou pomoc. Země ji může využít k financování výdajů a posílení platební bilance. Dnes to podle agentury Reuters uvedl šéf ukrajinské centrální banky Kyrylo Ševčenko. Ukrajina se po zahájení ruské invaze 24. února obrátila na své spojence a mezinárodní instituce, aby jí pomohli podpořit ekonomiku. Pomoc už obdržela i od Světové banky (SB).
Zákulisí salvadorských bitcoinových dluhopisů
17.12.2021 Přijetí bitcoinu v Salvadoru na národní úrovni bylo nejrevolučnějším milníkem letošního roku v oblasti kryptoměn. Zdá se, že používání bitcoinu jako zákonného platidla je připraveno přilákat vlnu experimentů i investic, zatímco program těžby bitcoinu s využitím vulkanické energie by mohl být pro ekonomiku s nízkými příjmy významnou vzpruhou.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
07.12.2021 1) Evropské akcie zahájily týden výrazným růstem, těžily z poklesu obav z negativních hospodářských dopadů nové koronavirové varianty omikron. Panevropský akciový index STOXX 600 se včera zvýšil o 1,28 procenta a obchodování uzavřel na 468,71 bodu. K růstu velkou měrou přispěly akcie podniků působících v oblasti cestovního ruchu a zábavy.
Organizace čekají růst ekonomiky, svět ale dusí inflace a nová varianta covidu
07.12.2021 Po loňských rekordních propadech ekonomiky, které způsobila stále trvající pandemie nového typu koronaviru a s ní spojené uzávěry, je situace světové ekonomiky v letošním roce stále nejistá. Během roku se ekonomická situace zlepšila a mezinárodní instituce vidí situaci stále optimisticky a předpovídají růst světové ekonomiky. Během roku se ale objevily znepokojivé jevy. Už od léta se světové ekonomiky potýkají s růstem inflace, který podle ekonomů souvisí s hospodářským oživením doprovázeným zdražováním energií a nedostatkem některých surovin. Automobilový průmysl také drtí globální nedostatek čipů. A v dosavadních prognózách zatím není zahrnuto nebezpečí nové varianty koronaviru omikron, jejíž možné šíření by mohlo opět omezit ekonomiku.
Jak uzdravit veřejné finance v Česku?
04.08.2021 Mezinárodní instituce varují: bez ozdravení veřejných financí budeme mít do tří let nejhlubší deficit veřejných financí v EU
Řecká dluhová krize dneškem definitivně končí, Atény po třinácti letech vydávají 30letý dluhopis. Řecko si nyní půjčuje za polovinu toho, zač Česko
17.03.2021 Řecká vláda si jde na trh půjčit si na třicet let. Poprvé od roku 2008 proto vydává svůj dluhopis s nejdelší dobou splatnosti. Představuje to symbolickou tečku za řeckou dluhovou krizí. Ta ekonomicky vrcholila v letech 2009 až 2012, politicky pak v roce 2015, kdy vážně hrozil takzvaný grexit, tedy vystoupení Řecka z eurozóny, ba dokonce z EU (právně není možné opustit eurozónu, jedinou možností, jak se vrátit k národní měně, je vystoupit z EU).
Nasazují si na „financích“ až příliš růžové brýle? Ministerstvo financí vidí loňský výkon ekonomiky optimističtěji než jiné instituce, zlepšilo hlavně odhad výkonu zahraničního obchodu
20.01.2021 Nová, lednová makroekonomická prognóza ministerstva financí je poměrně optimistická ohledně loňska, ohledně letoška již tolik ne. A je také ovšem optimističtější než poslední, zářijová prognóza téhož úřadu. A to zejména díky lepšímu než ještě v září předpokládanému výkonu tuzemského zahraničního obchodu, který ve druhé polovině loňského roku zaznamenal nečekaně silný „finiš“.
Nový šéf ukrajinské centrální banky slíbil zachování nezávislosti
21.07.2020 Nový šéf ukrajinské centrální banky Kyrylo Ševčenko dnes slíbil zachování nezávislosti této instituce a spolupráci s Mezinárodním měnovým fondem (MMF). Signalizoval rovněž další snižování úrokových sazeb. Ševčenko nahradil Jakiva Smolije, který tento měsíc podal demisi na protest proti "systematickému a dlouhodobému politickému nátlaku" na centrální banku.
Novým šéfem ukrajinské centrální banky bude Kyrylo Ševčenko
16.07.2020 Ukrajinský parlament dnes schválil Kyryla Ševčenka novým šéfem centrální banky. Sedmačtyřicetiletý bankéř dosud vedl státní finanční ústav Ukrgazbank, informují tiskové agentury. Předchozí guvernér se funkce vzdal se zdůvodněním, že čelí politickým tlakům. Proces jmenování nového šéfa centrální banky proto bedlivě sledoval jak Mezinárodní měnový fond (MMF), tak i podnikatelské kruhy.
Ukrajinský prezident navrhl nového šéfa centrální banky
16.07.2020 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navrhl parlamentu schválit do čela centrální banky Kyryla Ševčenka, který posledních pět let byl šéfem státní Ukrgazbanky. Oznámily to včera tiskové agentury s odvoláním na parlamentní web. Nominace by se podle listu Ukrajinska pravda měla ve čtvrtek dostat na pořad příslušného výboru.
Koronavirus v Africe ohrožuje možnosti obživy mnoha lidí
06.04.2020 Více než polovina z 54 afrických států zavedla omezení pohybu, dopravní omezení nebo jiná opatření ve snaze zabránit šíření koronaviru. Kvůli těmto restrikcím i hospodářské situaci ve světě přicházejí miliony Afričanů o práci. Mnoho z nich přitom žije ze dne na den a nemá žádné úspory, napsala agentura AP.
Rozpočet na rok 2020 smutně vyjadřuje nulové reformní úsilí vlády, čtyřicetimiliardový schodek vadit nemusí, pokud se nevymkne kontrole
05.12.2019 Poslanecká sněmovna včera večer schválila rozpočet na rok 2020. Jeho celkové výdaje činí 1618 miliard korun, příjmy pak 1578 miliard.
Vláda navrhuje rozpočet, který ještě více než ten letošní zatíží daňového poplatníka. Přitom upozaďuje investice a odkládá nutné reformy
23.10.2019 Návrh státní rozpočtu, který dnes projednává poslanecká sněmovna, vychází ze základního předpokladu růstu české ekonomiky v příštím roce reálně o 2,2 procenta. Trh aktuálně počítá ve svém konsensu s růstem ekonomiky v roce 2020 o 2,3 procenta, jak plyne ze zářijového šetření České národní banky mezi českými i zahraničními analytiky. V tomto ohledu je tedy výchozí předpoklad rozpočtu realistický. Nicméně je třeba upozornit, že rozpočet nepočítá s výraznějším zhoršením ekonomických podmínek v zahraničí, které by v ČR vedlo k nižšímu růstu, než je předpokládaná úroveň 2,2 procenta. Skutečnost, že Česko je zatím docela odolné vůči zhoršování mezinárodních ekonomických podmínek, neznamená, že tomu tak bude i příští rok.
Kandidát Trumpa na šéfa SB má vyzyvatele
19.02.2019 Kandidát amerického prezidenta Donalda Trumpa na post prezidenta Světové banky (SB) David Malpass má svého prvního vyzyvatele. Je jím investiční bankéř Ziad Hayek, kterého do čela SB nominoval Libanon. Informuje o tom agentura Reuters.
Forex: Koruna dnes ztratila na euro i dolar
31.08.2017 Koruna od středečního podvečera oslabila vůči hlavním rezervním měnám. Dnes kolem 17:00 stálo euro 26,10 koruny, tedy o šest haléřů více. Americký dolar zdražil zhruba o devět haléřů na 21,95 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
Koruna je na nové nejsilnější úrovni od intervencí
13.06.2017 Česká měna potřetí za poslední týden zpevnila na novou nejsilnější úroveň od konce intervencí České národní banky. Vůči euru se dnes po poledni dostala až ke 26,14 Kč/EUR. Kolem 17:00 se obchodovala na 26,16 Kč/EUR a byla o pět haléřů silnější než v pondělním závěru. O pět haléřů koruna posílila také k dolaru a den končila na 23,34 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
Britové budou rozhodovat, zda zůstanou v Evropské unii
23.06.2016 Britové dnes v referendu rozhodnou, zda zůstanou členy Evropské unie. Ostrá, často bouřlivá a trpká...
Technická analýza - Intradenní technická analýza GBPUSD
25.05.2016 GBPUSD: Měnový pár se pohybuje nad rezistencí R1. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v překoupené oblasti. Aktuá...
DZ Bank: Brexit by mohl podstatně oslabit německou ekonomiku
13.05.2016 Odchod Británie z Evropské unie by mohl německou ekonomiku jen do konce příštího roku stát až 45...
FOREX TIP – DAX setřepává řecký problém, negativní zprávy již zřejmě absorboval
29.06.2015 Rozhodnutí řecké vlády neotevřít banky, omezit výběry z bankomatů a vypsat referendum na konec tohoto týdne nebylo šok...
Řecko dál jedná s věřiteli
01.06.2015 Řecký premiér Alexis Tsipras včera prostřednictvím telekonference jednal s německou kancléřkou Angelou...
ČNB: Nejčastější mýty opřádající intervence
12.11.2013 Rozhodnutí České národní banky začít používat jako nástroj měnové politiky kurz koruny, oznámené minulý čtvrtek, vyvolalo bouřlivou diskuzi odborné i široké veřejnosti. Ve veřejné debatě, která se rozpoutala na toto téma, se ale podle ČNB objevuje řada mýtů, které centrální banka cítí potřebu vyvrátit. Zprostředkováváme Vám proto níže v nezměněné podobě dokument ČNB, kde centrální banka mýty identifikuje a vyvrací. ČNB v úvodu dokumentu říká, že sílu veřejné diskuse nepovažuje za překvapivou, protože se jedná o jedno z nejzásadnějších rozhodnutí měnové politiky za poslední desetiletí. Zároveň jde podle autorů - Tomáš Holub a Petr Král ze Sekce měnová a statistiky ČNB - o krok, který má v první fázi své nepříjemné důsledky pro občany v podobě zvýšení cen dováženého zboží, v delším období však nad nimi převáží pozitivní důsledky oslabení kurzu v podobě udržení cenové stability a rychlejšího oživení hospodářského růstu.
Ekonomický propad v eurozóně zvolnil
23.04.2013 Propad ekonomické aktivity v eurozóně se díky zlepšení ve Francii v dubnu celkově zmírnil...
Koruna zpět u 25,00 po další změně nálady ve světě, zprávy o Řecku nadále ve středu pozornosti
17.02.2012 Eurodolar v americkém obchodování dál posílil a usadil se na hladině 1,3140, kde...
Koruna pokračuje v oslabování i dnes, kurz se dostal nad 24,90
21.09.2011 Včerejší oslabování české měny pokračuje i dnes dopoledne, kdy se kurz pohybuje ...
Související klíčová slova:
FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciový index | SSI | Inflace | Deflace | OECD | AUD/USD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | HDP | Dluhová krize | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Politika | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bankovní rada | Bloomberg | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Gap | Hedging | Index DAX | Index PX | Indikátor | Inflační cíl | Investice | Kurz | Kurzy měn | Long | Long pozice | MMF | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Nástroj | Oscilátor | Platební bilance | Pozice | RSI | Rezistence | Riziko | Sentiment | Splatnost | Trend | Výnos | Wall Street | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Euro STOXX | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Investoři | Fond | EU | Aukce | Ekonom | Pravděpodobnost | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Obchodovat | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Financování | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Eurostat | Makrodata | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Bankrot | Vzdělávání | GBPUSD | Index | Odpor | Podpora | Aktuální kurzy měn | Banka | Bankovní rada ČNB | Cena | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Dolar koruna | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropské měny | Finanční prostředky | Graf | Guvernér české národní banky | Hrubý domácí produkt | Investiční | Investiční výdaje | Investing | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Kurz ČNB | Kurzy | E15 | Libra | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Patria Finance | Patria Online | Pivot | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prognóza | Reuters | Ruská ekonomika | Sázky | Signály | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Velká Británie | Vývoj kurzu | Země eurozóny | Zkušenost | Zprávy | ING | Ekonomika EU | Měď | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | ROCE | Itálie | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Úvěr | Světové ekonomiky | Komise | Mezinárodní banky | Trendový indikátor | Vzdělání | Markit | Investing.com | NATO | Next Finance | Agentura AP | Snižování sazeb | UNCTAD | Ceny nemovitostí | HUF/EUR | DZ Bank | Agentura ČTK | Automobilový průmysl | Erste Bank | Forex tip | Kurz české měny | Cizí měny | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Intradenní technická analýza | Malý prostor | Panevropský akciový index | Znalost | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Referendum | City | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Inflační tlaky | Investiční bankéř | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Odchod z EU | Uvolňování měnové politiky | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Režim devizových intervencí | Citi | Guvernér | Ztráty | Posílení eura | Finanční injekce | Erste | Světové finanční krize | Tempo růstu | Zajištění | Blockchain | Ethereum | Odhodlání | Kryptoměna | Výhled | Bankéř | Poplatky | Britská vláda | Mzdy | ING Bank | Ekonomická situace | Světový obchod | Krize | Finanční ústav | Inflace v Česku | Příjmy | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Růst ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | Bitfinex | Devizy | Skupina PPF | CoinDesk | Protiruské sankce | ETH | Hard fork | Kryptoměna ethereum | Charles Hoskinson | Crypto | Krypto | Bitcoiny | Přijetí eura | Podniky | Inflace v eurozóně | Pokles ceny | Ether | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Největší kryptoměna | Daňové úlevy | EK | Nezávislost centrální banky | Evropská komise | Základní úroková sazba | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Růst americké ekonomiky | Banky na Wall Street | Výnos dluhopisů | Poskytování úvěrů | Akcie podniku | PPF | Energetické firmy | Vyšší úrokové sazby | Trinity Bank | Návrh státní rozpočtu | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Hongkong | Kryptoměnová burza | Trinity | Obchod | Trh práce | Růst spotřebitelských cen | Růst ruské ekonomiky | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Růst cen | Bilance | Růst světové ekonomiky | Ukrajina | Lagardeová | Úrok | Miliardy | Američtí zákonodárci | Růst české ekonomiky | Financovat | EET | Průmysl | Rozpočet na rok 2020 | Poslanecká sněmovna | Centrální banka USA | CBDC | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Zdražování | Problémy | Prognózy | Nejistoty | Plyn | Míra | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Ředitelka | Meziroční míra inflace v eurozóně | Rozpočtové politiky | Ztráta | NERV | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Tuzemská ekonomika | Pracovní trh | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | O2 | O2 Czech Republic | Experti | Zemědělství | Nový rekord | Česká inflace | Fork | Veřejné finance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Trump | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Koronavirus | Trhy | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Konzultant | Zlepšení | Výdaje | SEC | Americké ekonomiky | COVID-19 | Vývoj | Vzestup inflace | Ekonomika Evropské unie | Nejrozšířenější kryptoměna | Panevropský akciový index STOXX 600 | Mince | Tržní podmínky | Stimuly | Letectví | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Tiskové agentury | Ekonomiky zasažené krizí | Kongres | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Nákup aktiv | Sněmovna reprezentantů | Růst | Biliony | Potenciál | Izrael | Ekonomiky | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Deficit veřejných financí | Práce | FAO | Údaje | IATA | Ekonomické škody | DPH | Koronavirus v Africe | Africký pracovní trh | Hospodářství subsaharské Afriky | Neformální sektor | Etiopský premiér | Abiy Ahmed | Ahunna Eziakonwová | Prezident Vladimir Putin | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Statistiky | Finanční pomoc | Posílení | Joe Biden | ATH | Řecký dluh | Regulační orgány | Expanze | JDE | Unie | Republikánský prezident | ČR | Parlament dnes | Covid | Cardano | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Demise | Ukrajinský parlament | Fond obnovy | Ocenění | Druhá největší kryptoměna | Kyrylo Ševčenko | Ceny | Praha | Propad ekonomiky | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Snížení DPH | Transparentnost | Prognóza Ministerstva financí | Výkon ekonomiky | Evropský statistický úřad | Politici | Biden | Česká republika | Měnový fond | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Výhled na rok | Počasí | Evropské centrální banky | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Inflace na Slovensku | Slovenská ekonomika | Pandemie covidu-19 | Řecká vláda | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Slovenská inflace | Pomoc MMF | Ceny surovin | Nezaměstnanost mladých | Rostoucí ceny | Hospodářské stimuly | Cenové trendy | Růst cen nemovitostí | Salvador | Příležitosti | Ruský HDP | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Konkurence | Prodej | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | PPF Telco | Vyšší úroveň | Varianty koronaviru | Dopady pandemie covidu-19 | Odvětví | Načasování | Rekord | Dvojité recese | Dřevo | Drahota | Liquid | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Telco | Problémy v dodavatelských řetězcích | Salvadorská vláda | Těžby Bitcoinu | Souhlas ČNB | Obilí | Pozornost | Přijetí bitcoinu | Izraelská centrální banka | Ruský prezident | Společnost | TIM | Blockstream | Samson Mow | Opoziční politici | Globální nedostatek čipů | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Omikron | 3М | Přijetí bitcoinu v Salvadoru | Odvětví cestovního ruchu | Válka na Ukrajině | Simon Peters | Instituce | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruský útok | Harmonizovaná inflace | Invaze | Pokles inflace | Financování výdajů | Zakladatel Cardana | Přijetí | Snížení inflace | Zkrocení inflace | Udržitelnost | Zastropování cen | Zastropování cen energií | Západní země | Vice | Inflační vlna
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot