Inflační vlna
Bankovní rada ČNB dnes jednala s odbory o ekonomickém vývoji
20.01.2025 Členové bankovní rady České národní banky (ČNB) dnes jednali s vedením Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) o ekonomickém vývoji. Odbory dlouhodobě usilují o zvýšení růstu mezd v českém hospodářství, naproti tomu guvernér ČNB Aleš Michl v minulosti apeloval na umírněné mzdové požadavky s ohledem na riziko zvýšení inflace.
Podíl nezaměstnaných v prosinci mírně vzrostl
09.01.2025 Podíl nezaměstnaných osob v prosinci stoupl z 3,9 % v listopadu na 4,1 % v prosinci. To bylo v souladu s naším odhadem i tržním konsensem. Nárůst byl dán vlivem sezónnosti, když po jejím očištění ukazatel stagnoval na necelých 4 %.
Podíl nezaměstnaných v listopadu mírně vzrostl
09.12.2024 Podíl nezaměstnaných osob v září stoupl na 3,9 %, což bylo v souladu s naší odhadem i tržním konsenzem. Po sezónním očištění nezaměstnanost stagnovala po zaokrouhlení na 4 %, ač i zde o pár setinek rostla.
Tyto memecoiny mění životy přes noc! | Investiční Memento #96
29.11.2024 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 96. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
Inflace znovu v české ekonomice negativně překvapila
19.11.2024 Volební komentáře pomalu utichly a nastal čas se vrátit do domácí reality. Inflace v českém hospodářství totiž znovu mírně zrychlila a od 2% cíle centrální banky se tak znovu víc odchýlila. Data ukazují negativní vývoj cen za říjen, která by mohla zahýbat i s politikou snižování sazeb. Tu české „churavějící“ ekonomice ordinuje domácí měnová autorita. Jaký by mohl být další vývoj? Přestane ČNB snižovat svoje úrokové sazby?
Forex: Fed i ČNB snížily sazby o 25 bb
08.11.2024 Po středečních výsledcích amerických prezidentských voleb, včerejších zasedáních centrálních bank (ČNB, Fed, BoE) a rozpadu německé vládní koalice dnes finanční trhy získají prostor pro vstřebání těchto událostí. Zámořský datový kalendář nabízí pouze předběžné statistiky sentimentu podle Michiganské univerzity za listopad. V tuzemsku bude zveřejněn podíl nezaměstnaných osob za říjen. V 11 hodin začíná tradiční čtvrtletní setkání ČNB s analytiky, kde bude podrobněji představena nová prognóza centrální banky.
EUR/PLN na rozcestí: Idziemy w górę czy w dół?
16.10.2024 Přestože jsou zraky trhu upřeny na ECB a FED, zajímavé novinky se dějí i jinde ve světě. Jedním ze zajímavých míst je i Polsko, které přestože je geograficky vedle nás, zažívá úplně jinou realitu.
Česko si v ekonomické svobodě pohoršilo, na 22. místo na světě
16.10.2024 Česko je dvaadvacátou ekonomicky nejsvobodnější zemí ze 165 sledovaných států světa. Proti loňskému revidovanému žebříčku si pohoršilo o čtyři příčky, ekonomická svoboda se ale zhoršila i v absolutním hodnocení. Vyplývá to ze zveřejněného žebříčku "Economic Freedom of the World Index" (index ekonomické svobody) kanadského institutu Fraser, o kterém dnes ČTK v tiskové zprávě informoval Institut liberálních studií. Ekonomicky nejsvobodnější zemí světa je Hongkong, žebříček uzavírá Venezuela.
K růstu inflace v září přispěl růst cen potravin
10.10.2024 Spotřebitelské ceny v září meziročně vzrostly o 2,6 procenta po srpnovém růstu o 2,2 procenta. Proti předchozímu měsíci se ale ceny o 0,4 procenta snížily. Vývoj ovlivnily hlavně ceny potravin a pohonných hmot, vyplývá z informací, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků meziroční vývoj ovlivnilo srovnání s loňskem, kdy ceny rychle klesaly. Tento efekt bude podle nich působit i ve zbytku roku, kdy by v jeho důsledku mohla inflace dosáhnout až tří procent. Zářijová inflace byla o 0,3 procentního bodu vyšší, než očekávala Česká národní banka (ČNB), nad očekávání rostly zejména ceny potravin, nápojů a tabáku.
Analytici: Zrychlení inflace ovlivnila loňská srovnávací základna
10.10.2024 Zářijové zrychlení meziroční inflace v Česku na 2,6 procenta ze srpnových 2,2 procenta ovlivnila srovnávací základna z loňského roku, kdy ceny rychle klesaly. Tento efekt bude působit i ve zbytku roku, kdy by v jeho důsledku mohla inflace dosáhnout až tří procent, shodli se analytici oslovení ČTK. Současně upozornili na to, že v září poprvé od loňského listopadu meziročně zdražily potraviny a nealkoholické nápoje.
Potraviny v Česku jsou stále o desítky procent dražší než roku 2021, tedy před nástupem inflační vlny. Klesají nyní nejrychleji v EU, neboť předtím stoupaly v rámci EU výrazně nadprůměrně
28.08.2024 Ceny potravin v červnu meziročně klesly nejvíce v celé Evropské unii, o 4,8 procenta, píše tuzemský tisk. Premiér Fiala pak přidává, že zlevňují nejvíce v rámci OECD. Až to skoro vypadá, že Česko je nyní rájem levného nakupování.
Inflace se vrátila na svůj cíl
10.07.2024 „Inflační vlna byla hlavní příčinou, proč reálné mzdy v České republice mezi posledním čtvrtletím 2019 a prvním čtvrtletí 2024 klesly o 7,5 procenta, což bylo nejvíce ze všech zemí OECD. Utlumení inflace v letošním roce v kombinaci se zvyšováním nominálních mezd vede k růstu reálných mezd. Ty se však na předcovidovou úroveň vrátí až na přelomu let 2025 a 2026,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Letošní dovolenou prodraží slabší koruna
14.06.2024 Statisícům Čechů, kteří se v létě chystají do nejoblíbenějších evropských destinací, se letošní dovolená prodraží oproti loňskému roku zhruba o 5 %. Na vině je oslabení tuzemské měny o více než 1 korunu vůči euru. Z pohledu cen zboží a služeb v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích Češi také příliš neušetří, život v Chorvatsku je ve srovnání s tím v Česku levnější pouze o 3,5 %, na Slovensku pak o 2,4 %.
Druhá inflační vlna není na obzoru. Inflace se vrací ke svému cíli
11.06.2024 „Po dubnovém zrychlení tempa růstu spotřebitelských cen přinesla květnová data zklidnění. Inflace by se měla po celý letošní rok udržovat ve svém tolerančním pásmu a v následujících měsících by měla dál mírně zpomalovat tempo svého růstu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Zrychlující dubnová inflace překvapila trh
13.05.2024 Dubnová meziroční inflace 2,9 procenta překvapila finanční trh, analytici ji čekali v blízkosti 2,4 procenta. Za výraznějším než očekávaným zrychlením z březnových dvou procent podle nich stálo především zdražení potravin. Nečekají však, že by se vracela inflační vlna z předchozích dvou let, v nadcházejících měsících bude podle analytiků inflace stagnovat kolem dubnové úrovně. Vývoj spotřebitelských cen ale zřejmě povede Českou národní banku (ČNB) ke zpomalení tempa snižování úrokových sazeb, soudí experti.
Udeří za oceánem druhá inflační vlna? Investoři musí být ostražití
10.05.2024 Akciové trhy rostou s drobnými výkyvy od podzimu minulého roku. Růst je významně podporován očekáváním, že americká centrální banka změní svou dosavadní politiku a začne snižovat úrokové sazby, což bude pro akcie další výrazný růstový impuls. Je ale blízké snížení sazeb ze strany Fed jasná věc? Stále více to vypadá, že nikoliv.
„Ekonomové to mají blbě“; vyšší úrokové sazby ve skutečnosti povzbuzují ekonomický růst, začíná si převratně myslet část Wall Street
21.04.2024 Vyšší úrokové sazby povzbuzují ekonomický růst. Za takový výrok se klidně může nebohý student ekonomické vysoké školy dočkat i vyhazovu od zkoušky. Nicméně právě s takovou ideou si nyní pohrává rozšiřující se okruh slovutných finančníků nejen z Wall Street.
Evropští centrální bankéři si hrají na politiky. Překračují pravomoci, stěžují si Američané, a tuší fatální ohrožení
14.04.2024 Američtí centrální bankéři se v těchto dnech dostali do křížku s těmi evropskými. Jde o zásadní střet. A poměrně nebývalý.
Končí rozporuplná éra záporných úrokových sazeb, po 15 letech. Japonská centrální banka dnes zvýšila svůj úrok, poprvé po 17 letech
19.03.2024 Poprvé od července 2009 se na světě nenachází ani jediná centrální banka, která by měla svoji základní úrokovou sazbu v záporu. Japonská centrální banka dnes totiž svoji sazbu zvýšila z úrovně -0,1 procenta do pásma od nuly do 0,1 procenta. Sazbu zvyšovala poprvé po sedmnácti letech.
Ceny výrobců klesají – v průmyslu poprvé od listopadu 2020
28.02.2024 „Inflační vlna se již přes Česko převalila a pomalu odeznívá. Potvrzuje to i únorový vývoj cen výrobců. Ceny průmyslových výrobců se v únoru meziročně snížily o 1,8 %. Letošní únor byl od listopadu 2020 první měsíc, kdy k takovému poklesu cen v průmyslu došlo. Za poklesem stojí především utlumená poptávka, na níž musí firmy reagovat. Dramaticky se snižují i ceny zemědělských výrobců, které v únoru meziročně klesly již podeváté v řadě.
Dnes končí další monstrózní klimatická konference OSN. Tím pádem začíná budoucí inflační vlna, která tíživě dolehne i na české domácnosti a firmy
13.12.2023 Končí další z klimatických konferencí OSN, známých jako COP. Jak je obvyklé, nic vskutku převratného delegáti nedojednali. Ačkoli značnou uhlíkovou stopu při sletu do Dubaje zanechali. Ano, pravda, shodli se – vůbec poprvé – na zásadním ústupu od fosilních paliv, ropy a plynu. Jenže poté, co se před dvěma lety dohodli na podobné konferenci v Glasgow na ústupu od uhlí, jeho globální spotřeba opět narostla. A nadále narůstá.
NAPŘÍČ TRHY
01.12.2023 Inflace v eurozóně zvolnila v listopadu daleko více, než očekával trh - poklesla na 2,4 % (z 2,7 %), což je nejnižší úroveň od července 2021 a relativně blízko cíle ECB. I když je to do značné míry důsledek energetické deflace (- 11,5 % meziročně), překvapivě zvolnila i jádrová inflace - na 3,6 % (oproti očekávaným 3,9 %). Ještě v průběhu léta se přitom jádrová inflace v eurozóně pohybovala nad 5 %.
Inflace v říjnu vzrostla na 8,5 pct., podle expertů ale inflační tlaky slábnou
10.11.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v říjnu meziročně vzrostly o 8,5 procenta, meziroční inflace se tak proti září zvýšila o 1,6 procentního bodu. Růst inflace ale ovlivnilo to, že před rokem statistici zahrnuli do výpočtu vládní úsporný tarif na energie jako zlevnění elektřiny. Bez tohoto vlivu by meziroční inflace letos v říjnu byla pod šesti procenty, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Také Česká národní banka (ČNB) a ekonomičtí analytici se shodují, že růst inflace byl technického charakteru a inflační vlna opadává. Ředitel sekce měnové ČNB Petr Král očekává, že v lednu se inflace skokově sníží ke dvěma procentům.
Česko si polepšilo v ekonomické svobodě, je 17. nejsvobodnější na světě
19.09.2023 Česko je sedmnáctou ekonomicky nejsvobodnější zemí ze 165 sledovaných států světa. Polepšilo si v absolutním hodnocení ekonomické svobody i relativně, když v loňském revidovaném žebříčku bylo na 22. místě. Vyplývá to ze zveřejněného žebříčku "Economic Freedom of the World Index" (index ekonomické svobody) kanadského institutu Fraser, o kterém dnes ČTK v tiskové zprávě informoval Liberální institut. Ekonomicky nejsvobodnější zemí světa je poprvé Singapur, žebříček stejně jako v minulých letech uzavírá Venezuela.
Češi trpí fetišem vlastnického bydlení, které je a bude stále hůře dostupné
11.07.2023 Češi trpí fetišem vlastnického bydlení. V zemích, jako je Německo, Švýcarsko nebo Rakousko, které si jinak rádi Češi berou za příklad, přetrvává daleko nižší podíl populace bydlící ve vlastním bytě nebo domě. Nájemní bydlení je tam mnohem rozšířenější než v Česku. A nikomu to nepřipadá jako ekonomický nerozum. Jestliže tuto mentalitu Češi postupně přijmou za svoji také, usnadní jim to život. Navíc učiní věc v mnoha ohledech rozumnou i ryze z ekonomického hlediska.
V Česku teď pracuje nejvíce žen v historii. Nutí je k tomu i rapidní inflace, Fialově vládě to může vynést 20 miliard korun ročně navíc na daních a odvodech
02.07.2023 V Česku právě teď pracuje nejvíce žen v historii. Vyplývá to z údajů, které nově zveřejnil ČSÚ. V květnu totiž vůbec poprvé v historii novodobé České republiky, píšící se od roku 1993, dosáhla míra zaměstnanosti žen úrovně 70 procent. To znamená, že letos v květnu právě 70 procent žen z věkové skupiny 15 až 64 let mělo zaměstnání, včetně toho na částečný úvazek, případně zaměstnávalo sama sebe, což se týká třeba podnikatelek nebo živnostnic. Mezi zaměstnané řadí statistici také ty ženy, které jsou na mateřské dovolené, přičemž před nástupem na ni pracovaly.
Slováci mají nižší inflaci i úroky. Máme chtít euro?
19.06.2023 Inflační vlna, která se právě prohání Evropou, je mnohým stoupencům eura argumentem pro co nejrychlejší vstup do eurozóny. Upozorňují, že Česko vykazuje vyšší inflaci než většina zemí eurozóny, přestože muselo jít s úrokovými sazbami znatelně výše než právě eurozóna. Vždyť základní úroková sazba eurozóny nyní činí čtyři procenta, zatímco ta česká je už rok na úrovni sedmi procent. Inflace v Česku v květnu činila podle ČSÚ 11,1 procenta, kdežto v eurozóně jen 6,1 procenta.
Související klíčová slova:
Bankéř | Jemen | Egypt | Kongo | Inflace v září | Sekce měnové | EUR | Řecko | Trend | Přerozdělení bohatství | Pokles sazeb | Pokles akciových trhů | Inflační čísla | Patria Finance | Statistiky | Tempo růstu | Výkyvy | Reálná ekonomika | Petr Kymlička | Line | Spojení | Pravděpodobnost | Nájemní bydlení | Více peněz | Další snižování sazeb | SAB Finance | Zveřejnění výsledků | Český statistický úřad | Reality | PLN | Poplatky | Argos Capital | Martin Pánek | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Deflace | Výprodeje | Zpráva | Měnová politika centrální banky | ČSÚ | Bankovní rada ČNB | Sudán | Snížení DPH | Základní úrokové sazby | Dluhopisy | Maloobchod | Greenlight Capital | EUR/PLN | Nizozemsko | Ceny pohonných hmot | Dopady války na Ukrajině | Investiční analytik | Fraser | David Marek | ČSOB | Bohatí | CZK | Vysoké sazby | Výhled | Investiční platforma | Průmysl | Inflace | Centrální banky | Válka | Česká měna | Přijetí | Polská centrální banka | Očekávání trhu | Domácnosti | Ceny zemědělských výrobců | Vládní dluh | Covid | Míra inflace v květnu | Švédská centrální banka | Leva | Veřejný dluh USA | Turecko | Tým Purple Trading | Pandemický rok | Spotřební daně | Snižování sazeb | Vice | Inflace v eurozóně | Komerční banka | Akciové trhy | Ekonom UniCredit Bank | Odvětví | Snižování úrokových sazeb | Ceny zemního plynu | Převod měn | Analytici | Dlouhodobý vývoj | Miroslav Novák | Mezinárodní instituce | Odbory | Navýšení úrokových sazeb | Ceny elektřiny | Pohonné hmoty | Manažeři | Zvolení Donalda Trumpa | Graf | Portu | Poptávka | Očekávání úrokové sazby | Kurz koruny | Zaměstnanost | Rychlý růst mezd | Ekonomiky | Vlastní nemovitost | Členové bankovní rady | Polský zlotý | Nákupy vládních dluhopisů | Český trh práce | Důstojné stáří | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | Economist | Inflace se vrací | Cenové hladiny | Bydlení | ERA | Peníze | Zveřejněné údaje | Maloobchodní tržby | Politika | Očekávání | ZEN | Napadení Ukrajiny | Války na Ukrajině | Majetek | Alžírsko | Nová prognóza ČNB | Bankovní regulace | Financovat | Jana Steckerová | Česká národní banka (ČNB) | Lukáš Kovanda | Nákupy | Růst | Analytika | Itálie | EUR/CZK | Zveřejněná data | Soukromé banky | MetaTrader | BH Securities | Světové finanční krize | Libye | Slovenská ekonomika | Globální finanční krize | Prognóza | Petr Král | Trh práce | Koruna | Venezuela | Trh práce v USA | Růstový impuls | Veřejný dluh | Slovenská inflace | Hrubý domácí produkt České republiky | Tomáš Kudela | Americká centrální banka | Indikátor | Klíčové události | Ceny výrobců | Investiční Memento | Chování | Lira | Nárůst výnosů | Výnosové křivky | Úrokové sazby | Meziroční růst | Trh | Uložení peněz | Problémy | Společnosti | Měnová stimulace | Index | Studie | Loňská srovnávací základna | Elektřina | Vládní koalice | Investiční platforma Portu | Eura | Komise | Lístky | Tržby v eurozóně | Posílení | Ceny plynu | Maďarsko | Američtí centrální bankéři | Majitel | Vít Hradil | Unie | Neschopnost trhu | Sázky | Vstup do eurozóny | Akciové indexy | Základní potraviny | Bankovní rada České národní banky | Závislost | Rozpočtová politika | Investiční horizont | Vývoj inflace | Nová prognóza | Směnárny | Statistický úřad | Bankéři | Německá recese | Sektor služeb | Plánování | Česká koruna | Opatření | Benzín | Podnikatelé | Krona | Efekt na trhy | Egyptská libra | 3М | Súdán | Basilejský výbor | Bohatství | Pandemie covidu | Úvěrové podmínky | Nůžky bohatství | Hlavní ekonom | Bitcoin | Memecoiny | Platforma | Obchodníci | Analytik Portu | Celková inflace | Finance | Válka na Ukrajině | Guvernér ČNB Aleš Michl | USA | Platformy | Pokles cen | Economic Freedom of the World Index | Volby | České mzdy | Zimbabwe | Přijetí eura | Jádrová inflace v eurozóně | Statistici | Ekonomové | Spojené státy | Trading | Růst HDP | Zvyšování úrokových sazeb | Napadení Ukrajiny Ruskem | Vývoj | David Einhorn | Úroková sazba | Deloitte | Michal Valentík | Index ekonomické svobody | Gauti Eggertson | Ekonomické vysoké školy | EURPLN | Růst americké ekonomiky | EUR/USD | Zemědělství | OSN | Výhra Donalda Trumpa | Intervence | Ceny průmyslových výrobců | Další vývoj | Měnové politiky | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Zlotý | Výdělky | Akcenta Miroslav Novák | Ceny plynu a elektřiny | Dna | Centrální bankéři | Ekonomická svoboda v České republice | Částečný úvazek | Miliardy dolarů | Cenové pohyby | Inflace na Slovensku | Příjmy obyvatelstva | Růst mezd | Válečná daň | Růst cen nemovitostí | Sazby | Patria | Vrchol inflace | Úrok | Investovat | Ekonomická svoboda | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Firmy | Inflace v Česku | Zajištění | Reálné mzdy | Práce z domova | Vyšší ceny | Podíl nezaměstnaných | Argentina | Fed | Další vývoj Bitcoinu | Maďarský forint | Vývoj bitcoinu | Trhy | Dubnová inflace | Růst české ekonomiky | Rizika | Rada ČNB | Eurozóna | Měkké přistání | Růst ekonomiky | TradingEconomics | Ministerstvo financí | Bankovní asociace | ONE | Španělsko | Solidní růst | Ekonomický růst | Český statistický úřad (ČSÚ) | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Pierpaolo Benigno | Makroekonomická prognóza | Signály oživení | Akcionáři | Premiér Fiala | Společnost | Zadlužování | Majitelé firem | Politika centrální banky | Květnová inflace | Globalizace | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Energetický regulační úřad | Riziko | Analytik | Trinity | Nájemné | Cigarety | Finanční trh | Turecká lira | Lukáš Raška | Capital | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Meziměsíční inflace | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Severní Korea | Proinflační | Velký propad | Centrální banka | DPH | Jedno euro | Biliony | Evropské centrální banky | Libra | Klima | Instituce | Forint | Důchod | Výnos | Německé ekonomiky | Nájmy | Informace z trhu | Trinity Bank | Spotřeba domácností | ERÚ | Singapur | Hongkong | Ceny energií | Jaromír Gec | Írán | McKinsey | Pracovní místa | Vyšší hodnoty | Zisk | ČNB | Data ČSÚ | Mimořádná opatření | Fóra | Mzdový nárůst | Zahraniční investoři | Úroky | Cenový růst | Prezident | Úsporný tarif | Růst inflace | Měna | Management | Ceny realit | Zprávy | Údaje | Maso | Srovnávací základna | Inflační vývoj | Kontext | Finanční krize | Inflace v Polsku | ProCent | Portfólia | Vývoj úrokových sazeb | Marže | Český trh | Inflace v říjnu | Japonská centrální banka | Situace | Tržby | Finanční systém | Roční výnos | Býčí trh | FOREX | Turecké liry | Signály | Guvernér | Spotřebitelské ceny v Česku | HDP | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | FED sazby | Zpomalení růstu | Slovensko | ČTK | Novinky | Vyšší úroveň | Guvernér ČNB | Česká národní banka | Česká inflace | Zprávy z Německa | Kuba | Meziroční inflace | Klesající inflace | Nakupovat | Akcie | Žebříček | Základní úroková sazba | Podniky | Štěstí | Češi | Reuters | Kryštof Míšek | Prognózy | Kurz | Daně | ÚOHS | Jádrová inflace | Růstový trend | Výsledky | Míra inflace | BHS | Rychlý růst | Bankovní rada | Střední třída | Investice | Pro investory | Zdravotnictví | Špatné zprávy | Sýrie | Pokles inflace | Nezávislost | Německý průmysl | Demografie | Zisky | Regulace | Cyrrus | Hospodářství | Úročení vkladů | ODS | Ukazatel | Měny | Hospodářský růst | Signál | Investovat do akcií | Unicredit | Covidové pandemie | BHS Štěpán Křeček | UniCredit Bank | Organizace | Praha | Prodeje aut | Plány | Home office | Snižování sazeb v USA | Hypotéky | Fenomén | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Ženy | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Příjmy | Zasedání Fedu | Bloomberg | Inflace v květnu | Broker Trust | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Korekce | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Asociace | Moore Czech Republic | Hrubý domácí produkt | Pokles úrokových sazeb | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Míra zisku | OECD | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Zakladatel | JDE | Podpora | Ceny zboží | Prognóza ČNB | Cena | Německo | Zadlužení | Dluh USA | Snížení sazeb | Česká ekonomika | Data z pracovního trhu | Reputace | Datový kalendář | Indikátor důvěry | Ekonomika | Ekonomické teorie | Mzdové požadavky | Impulzy | Oslabení | Práce | Banky pro mezinárodní platby | Centrální banky USA | Cíle | ČNB dnes | Repo sazba | Banky | Ceny v Česku | Vlády | Šance | Investiční platformy | Maloobchodní tržby v eurozóně | Konfederace | Wall Street | Jan Bureš | ČR | Intervenovat | Americký Fed | Portfolia | Štěpán Křeček | Jakub Seidler | ČNB Aleš Michl | Hospodářské cykly | Slabší koruna | Měnová autorita | ČNB Petr Král | FX | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Broker | Zrychlení inflace | Experti | Investoři | Petr Lajsek | Spotřebitelé | Akcenta | Centrální bankéř | Zkrocení inflace | Polsko | Ceny potravin | Meziroční růst cen | Ropy | Struktura | Předseda | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Úročení | USD | Japonské vlády | Vyšší úrokové sazby | Výroční zpráva | Regulační úřad | Bohatí lidé | Propad | Bankovnictví | Rakousko | Znovuzvolení | ANO | Tempo růstu spotřebitelských cen | Economic | Nemovitosti | Aleš Michl | Dnes ČTK | Ekonomie | Česká republika | Indexy | Americký dolar | Evropská centrální banka | Švédsko | ECB | NBP | Růst ceny | Měnová politika | Ziskovost | Rozpočtové politiky | Zvýšení inflace | Krypto | ROCE | Negativní vývoj | Cykly | EU | Miliardy | Prodeje | Uhlí | Finančníci | Investor | Americké vlády | Jerome Powell | Banka | Vlastnictví | Výnos dluhopisů | Úřady | Američané | Vysoké školy | Spotřebitelské ceny | Další pokles
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot