Špatné zprávy
Alphabet stoupá, Nasdaq dosahuje nového maxima: Jak technologický gigant vdechl trhu život
31.10.2024 Akciový index Nasdaq dosáhl v úterý rekordního zavíracího maxima, zatímco index S&P 500 vykázal pozitivní dynamiku. Index Dow ale zůstal v červených číslech, přičemž investoři bedlivě sledovali finanční zprávy. Hlavní událostí večera byly výsledky mateřské společnosti Google – Alphabet (GOOGL.O), které byly zveřejněny po skončení obchodního dne.
Volby a snížení sazeb Fedu: Ideální recept?
30.10.2024 Jsme svědky rarity: Fed zahajující cyklus uvolňování během dvou předvolebních měsíců. Mohl by to být ideální recept pro riziková aktiva? Po volbách obvykle následuje slušná výkonnost dluhu a akcií, ale v případě uvolňování ze strany Fedu jsou důkazy smíšené. Pokud by byla vzorem polovina 90. let, očekávání by byla dobrá, ale obávám se pomalého růstu, valuací a politiky.
McDonald’s: Šíření E. Coli přináší významné otázky pro investory
25.10.2024 Poté, co se zákazníci McDonald's nakazili z oblíbených hamburgerů Quarter Pounder bakterií E. coli, je firma pod drobnohledem. CDC (Centers for Disease Control and Prevention) hlásí 49 případů nákazy v 10 státech, které vedly k 10 hospitalizacím a jednomu úmrtí. McDonald's již z některých států stahuje klíčové ingredience. Mezitím se vyšetřuje, která potravina je za kontaminaci zodpovědná.
Analytici čekají další snížení úroků ČNB, pravděpodobně o čtvrt procenta
22.09.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) zřejmě ve středu sníží základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,25 procenta. Shoduje se na tom většina analytiků oslovených ČTK, přestože podle části z nich by podmínky v ekonomice umožňovaly i rychlejší uvolňování měnové politiky. O čtvrt procentního bodu snížila bankovní rada základní úrokovou sazbu i v srpnu, předtím čtyřikrát učinila dvojnásobný krok.
Průmyslová výroba pokračuje v poklesu
06.09.2024 Průmyslová výroba v České republice za červenec zaznamenala další snížení, když v reálném vyjádření poklesla o 1,9 %. Nevzrostla tentokrát ani v meziměsíčním vyjádření, kdy pokles činil -0,8 %. Za poklesem tentokrát stojí zejména posun celozávodních dovolených v automotive na červenec, které v předchozím roce zasahovaly i do srpna.
GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 3. září (seance v USA)
04.09.2024 K otestování ceny na úrovni 1,3127 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což naznačovalo potenciálně dobrý vstupní bod pro nákup (buy) libry. Jak však můžete vidět v grafu, k žádnému výraznému pohybu vzhůru nedošlo. Ve druhé polovině dne se očekává zveřejnění údajů o indexu výrobní aktivity v USA, důležitějšího indexu ISM ve zpracovatelském průmyslu a indexu ekonomického optimismu RCM/TIPP. Pouze zvýšení těchto ukazatelů na úroveň kolem 50 bodů, které by signalizovalo odklon od kontrakce, by mohlo posílit dolar a vést k poklesu britské libry. Špatné zprávy by mohly vyvolat silný růst páru GBP/USD. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji vycházet ze scénářů č. 1 a č. 2.
Invesco: Když holubice křičí – Fed hlasitě signalizuje zářijové snížení sazeb
29.08.2024 V minulém týdnu se americký Federální rezervní systém (Fed) vyjadřoval značně holubičím způsobem, což jen zvýšilo očekávání zářijového snížení úrokových sazeb. Nejprve jsme se dočkali zápisu z červencového zasedání Federálního výboru pro volný trh (FOMC), který byl překvapivě holubičí. Poté během svého dlouho očekávaného projevu v Jackson Hole předseda Fedu Jay Powell naznačil, že změna politiky je na spadnutí.
Vývoz z Německa v červnu zrychlil pokles
07.08.2024 Vývoz z Německa v červnu zrychlil pokles, proti předchozímu měsíci se podle sezonně a kalendářně přepočtených údajů snížil o 3,4 procenta na 127,7 miliardy eur (3,22 bilionu Kč). Oznámil to dnes německý statistický úřad, podle něhož je na vině zejména slabá poptávka ve Spojených státech i ve zbytku zemí Evropské unie. Velmi slabý je proti očekávání i růst dovozu. Naopak růst průmyslové výroby v červnu překonal očekávání.
GBP/USD. 5. srpna. Oživí libra?
05.08.2024 Bank of England udělala, co musela – poprvé od pandemie snížila repo sazbu z 5,25 % na 5 %. Právem se ale ptáme: Proč to neudělala dřív? Inflace byla druhý měsíc po sobě na cílové úrovni 2 %, ale pro snížení sazby hlasovalo jen 5 z 9 členů Měnového výboru. Přesto to stačilo, aby kotace GBP/USD klesly k úrovni 1,27, kde po statistikách o americkém trhu práce za červenec narazily na dno.
Proč najednou trhy začaly padat o prázdninách?
02.08.2024 Historicky letní měsíce patří na světových trzích k těm, kdy se obchoduje v ospalém tempu. Je to logické – investoři jsou lidé jako ostatní, a tak rádi jezdí na dovolenou, kde vypínají mobily a nečtou zprávy. To platí i pro centrální banky. Americký Fed bude v klidovém režimu až do zahájení sympozia v Jackson Hole na konci srpna. V létě je tedy všechno připraveno pro klidový režim. Nyní je však všechno jinak. Proč?
Nvidia: Krach nebo růst?! | Investiční Memento #82
02.08.2024 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 82. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
Ifo: Německá ekonomika uvízla v krizi, podnikatelská nálada se zhoršila
25.07.2024 Podnikatelská nálada v Německu se v červenci znatelně zhoršila. Index, který sestavuje ekonomický institut Ifo, se z červnové hodnoty 88,6 bodu propadl v červenci na 87 bodů. Ještě v květnu nálada v německých firmách stagnovala, od června se ale zhoršuje, protože firmy jsou stále méně spokojené se současnými obchody a skepticky hledí i na příští měsíce.
Pilulka v krizi: Akcie na historickém minimu, chybějící finanční prostředky a boj o přežití
18.07.2024 Online lékárna Pilulka, kdysi vycházející hvězda českého trhu, se v současnosti nachází v kritické situaci. Akcie společnosti na pražské burze klesly na historické minimum, což je odrazem turbulentního období poznamenaného neúspěšnou expanzí a širším zpomalením elektronického obchodu. Navzdory snahám o zlepšení finanční situace společnost stále nemá dostatek kapitálu a její budoucnost zůstává nejistá. Vedení společnosti však věří v lepší zítřky.
Investoři kvůli Trumpovi zvedají trh, snižování sazeb
16.07.2024 Wall Street zakončila pondělí růstem a zvýšila tak páteční zisky, protože po neúspěšném pokusu o atentát na Donalda Trumpa, který vzbudil naděje na uvolnění regulace, vzrostly šance na jeho druhé funkční období.
Udeří za oceánem druhá inflační vlna? Investoři musí být ostražití
10.05.2024 Akciové trhy rostou s drobnými výkyvy od podzimu minulého roku. Růst je významně podporován očekáváním, že americká centrální banka změní svou dosavadní politiku a začne snižovat úrokové sazby, což bude pro akcie další výrazný růstový impuls. Je ale blízké snížení sazeb ze strany Fed jasná věc? Stále více to vypadá, že nikoliv.
Špatné zprávy spouští Nasdaq rally
06.05.2024 Trh práce v USA skončil v dubnu pod očekáváním na všech třech hlavních frontách – míra nezaměstnanosti vzrostla na 3,9 %, meziroční růst mezd zpomalil také na 3,9 % a nových pracovních míst bylo vytvořeno „jen“ 175 tisíc.
Korelace akcií a dluhopisů se blíží rekordu!
26.04.2024 Učebnicová poučka radí, že portfolio složené z 60 % akcií a 40 % dluhopisů nabízí zajímavý mix rizika a výnosu. Takové rozložení investic totiž díky nízké korelaci mezi vývojem cen obou tříd aktiv dokáže zdárně limitovat poklesy hodnoty celého portfolia.
EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 24. dubna pro začátečníky
24.04.2024 Cena 1,0674 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo signál k nákupu eura v rámci pokračování vzestupného pohybu v mezích intradenního trendu. Euro ve výsledku vzrostlo o 30 pipů. Silné údaje o PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách v eurozóně mu ráno umožnily držet se nad vodou. Slabé údaje z USA ale ohrozily obrannou strategii medvědů a vedly k výraznějšímu růstu páru EUR/USD. Náladu obchodníků dnes mohou ovlivnit slabé údaje z Německa, protože zprávy nejsou v poslední době zvlášť povzbudivé. Impulsem mohou být zprávy o indexu podnikatelského klimatu IFO, indexu současného hodnocení IFO a indexu ekonomických očekávání IFO. Špatné zprávy by mohly euro tlačit dolů k dennímu minimu, kde bychom rádi viděli kupce, tedy pokud se po včerejšku ještě ukážou. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
Ifo: Německé firmy plánují snižování investic
18.04.2024 Německé podniky hodlají v letošním roce snižovat investice. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo. Index investičních očekávání v březnu podle průzkumu klesl na minus 0,1 bodu z listopadových 1,2 bodu. Pokud se index nachází v záporném pásmu, signalizuje, že počet podniků plánujících snižování investic převažuje nad počtem firem plánujících jejich zvyšování.
Akciové portfolio Tomáše Vranky: Čas přidat Bitcoin?
08.04.2024 Akciové trhy již několik měsíců pokračují v růstu a mnohé indexy v nedávné době dokonce zvýšily svá předchozí maxima. Ve světě totiž stále panuje obecně pozitivní nálada a z ekonomik nepřicházejí skoro žádné špatné zprávy. Jak tato situace ovlivňuje naše vzorové portfolio?
Akcie: Základy fundamentální analýzy akcií (díl 8.)
11.03.2024 Fundamentální analýza vám pomůže najít odpověď na otázku, jakou akcii zahrnout do svého watch listu, případně koupit. V dnešním díle si představíme několik základních ukazatelů, které se při fundamentální analýze akcií využívají a ukážeme jejich využití na konkrétním příkladu akcií společnosti The Coca-Cola Company.
Německá ekonomika letos vykáže slabý růst
21.02.2024 Německá ekonomika letos podle aktualizovaného odhadu vlády vykáže růst jen o 0,2 procenta. Na tiskové konferenci v Berlíně to dnes oznámil spolkový ministr hospodářství Robert Habeck. Za důvody zhoršení výhledu označil hospodářské dopady války na Ukrajině a také pokles světového obchodu, na kterém německá ekonomika závisí. Ještě loni v říjnu vláda čekala na letošek růst o 1,3 procenta. Výraznější oživení německé ekonomiky nastane podle Habecka až v příštím roce, kdy by se hrubý domácí produkt (HDP) mohl zvýšit o jedno procento a kdy míra inflace podle odhadu klesne na dvě procenta.
Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 5. ledna
05.01.2024 Test úrovně 1,2700 proběhl v době poklesu linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů. Nákupy po odrazu od úrovně 1,2670 mezitím vyvolaly růst ceny o zhruba 20 pipů.
Kryptoměny znovu rostou, co můžeme čekat v příštích měsících?
30.11.2023 Před rokem, v listopadu 2022, padlo FTX, druhá největší kryptoměnová burza světa. Byl to poslední hřebík do rakve. Bitcoin klesl na cenu 15 tisíc dolarů, svět krypta byl na kolenou. Těžko bychom hledali v tu dobu někoho, kdo očekával, že za pouhých 12 měsíců bude BTC znovu atakovat hranici 40 000 USD, přesto tomu tak je. Je ale toto tempo růstu udržitelné? V tomto článku se podíváme čtyři hlavní faktory, které mají potenciál hýbat kryptoměnovým trhem v příštích měsících.
Je risk off vlna u konce?
07.11.2023 Ačkoliv minulý týden zakončily akciové indexy v zelených číslech, nemusí to znamenat konec risk off sentimentu. Tento týden nás totiž čeká ještě několik důležitých fundamentů, které mají potenciál vyvolat další vlnu korekce. Které to jsou, si povíme v dnešním článku.
Ranní okénko - Týden plný českých dat, nejzajímavější bude výsledek inflace
06.11.2023 Tento týden patří tuzemským datům, kdy kromě čtvrtka dorazí každé ráno některý ze sledovaných ekonomických ukazatelů. Nejzajímavější bude říjnový výsledek inflace, ovlivněný sníženou srovnávací základnou v minulém roce v souvislosti s uvedením tzv. úsporného tarifu. Ze zahraniční z pohledu naší ekonomiky bude důležitý především německý výsledek průmyslové produkce a továrních objednávek. Z pohledu vývoje na akciových a dluhopisových trzích pak může dění rozhýbat páteční informace o americké spotřebitelské důvěře a vývoji inflačních očekávání. Pokud ale nedojde k výraznějšímu překvapení, trhy by měly pokračovat na optimistické vlně pátečního slabšího výsledku z trhu práce, potvrzujícího domněnku, že Fed již s největší pravděpodobností nebude dále zvyšovat sazby.
Bitcoin roste díky plánovanému schválení ETF
23.10.2023 Bitcoin zaznamenal v uplynulém týdnu výrazné zisky a v současné době se obchoduje za přibližně 30 700 amerických dolarů, což je od minulého pondělí nárůst o 3 000 dolarů.
Fidelity International: Nárazník pro zadlužený trh
18.10.2023 Jak může dopadnout rostoucí počet nesplacených úvěrů na evropském trhu naznačeno bylo. Ale i kdyby míra ztrát dosáhla nejpesimističtějších předpovědí, trh bude pravděpodobně stále nabízet značné úvěrové spready oproti hotovosti.
iPhone 15, IPO společnosti Arm a hospodářské výsledky Adobe
12.09.2023 Tento týden bude na akciových trzích hodně zajímavý. Dnes uvádí Apple na trh nový iPhone 15, středeční IPO společnosti Arm bude největší od konce roku 2021 a čtvrteční hospodářské výsledky Adobe ukážou, nakolik bylo nadšení kolem AI oprávněné. Na postoji k akciím Applu se ještě před uvedením iPhonu 15 podepsal čínský zákaz používat iPhony v různých vládních institucích, který tak zvýšil riziko pro akcionáře. Společnost Arm je vzhledem k čínským rizikům a nerůstu z poslední doby v rámci své IPO naceněna až moc vysoko a všechny naděje na nový růst se upínají k AI. Zveřejnění hospodářských výsledků Adobe je dalším testem toho, zda lze generativní AI v tomto okamžiku komerčně využít.
Proč mohou komodity v éře stagflace zazářit
08.09.2023 Náš nejnovější COT report se věnuje pozicím, které hedgeové fondy a další spekulanti drželi ve futures na komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterkem 29. srpna. Tedy v týdnu, kdy trhy začaly reagovat na údaje svědčící o tom, že se trh práce v USA rozvolňuje a důvěra spotřebitelů klesá. Tato reakce byla do značné míry pozitivní a je z ní patrná afinita k riziku. Za přístupem typu „špatné zprávy potěší“ stojí spekulace, že teď už musí Federální rezervní systém brzy ukončit svou kampaň agresivního zpřísňování. Ceny komodit vystřelily vzhůru a posílení je patrné ve všech sektorech, nejvíce u drahých kovů.
Bitcoin a kryptoměny jsou připraveny na poslední vzestup před recesí v USA
31.08.2023 Ve složitém tanci globálních financí se stále více prolínají tradiční ekonomické ukazatele a rostoucí trh s bitcoiny a kryptoměnami. Nedávné makroekonomické údaje z USA naznačují ochlazení ekonomiky, což by mohlo mít hluboké důsledky pro Bitcoin a další kryptoměny.
Ranní shrnutí (30.08.2023)
30.08.2023 Špatné zprávy jsou stále dobré zprávy, což znamená, že trhy stále očekávají scénář měkkého přistání. Po včerejší horší zprávě o počtu pracovních míst trhy zakončily seanci se solidními zisky.
Ranní okénko - Německo zůstává pod tlakem, na rychlé oživení to nevypadá
25.08.2023 Závěr týdne přinese německý Ifo index, který je považován za jeden z nejpřesnějších ukazatelů dalšího ekonomického vývoje u našeho západního souseda. Ostře sledována je zejména složka budoucích očekávání, která by měla podle mediánu trhu setrvat na červencových hodnotách v blízkosti 83,6 bodu. Na první pohled abstraktní číslo je hluboko pod dlouhodobým průměrem. Po sérii zlepšení se do Německa vrací vlna pesimismu a index budoucího výhledu od letošního dubna nepřetržitě klesá.
Mohou evropské akcie dál ignorovat špatné zprávy?
21.08.2023 Když pomineme první měsíce pandemie, je současný ekonomický růst v Evropě nejhorší od období 2011-2013. Letos v zimě navíc nelze vyloučit ani novou energetickou krizi. Německo upadlo do recese a tamní průmysl je na kolenou. Jak dlouho ještě mohou investoři ignorovat varovná znamení? Výsledková sezóna ve 2. čtvrtletí jen potvrdila, že je růst výnosů v Evropě už tři kvartály záporný. Vzhledem k těmto vyhlídkám a skutečnosti, že se Německo znovu stává „nemocným mužem Evropy", jsou ceny evropských akcií oproti americkým nejnižší od roku 2006. Investoři se v rekordních počtech odvracejí od Evropy směrem k USA.
Bude znovu omluva, nebo se dočká Michael Burry velkého krachu?
18.08.2023 Michael Burryho předpovědi letošního roku získávají více mediální pozornosti než kdy dříve, ačkoliv se zatím nesplnily. Burry je známý jako skeptik a dvakrát ročně zkusí předpovědět finální krach. Jelikož je však sám investor, své slova podporuje konkrétními kroky. Nedávným nákupem prodejních opcí proti Invesco QQQ ETF a SPDR S&P 500 ETF Trust o objemu 1,62 miliardy dolarů (téměř 93 % volných prostředků Scion Asset Management) způsobil v létě rozruch na trhu.
Ranní komentář: Velké techy drží indexy nad vodou a další špatné zprávy ze sektoru komerčních nemovitostí
17.05.2023 Akciové trhy včera opět mírně klesaly. Ztráty by byly větší nebýt velkých technologických společností, které v poslední době začaly opět růst. Nálada na trzích je ale stabilizovaná a investoři dál čekají na nové impulsy, které by dění na trzích trochu rozpohybovaly. Korekcí si včera procházel hlavně sektor nemovitostí, který je zasažen zhoršující se situací v segmentu kancelářských budov.
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 16.5.2023
16.05.2023 Akcie ve Spojených státech na počátku nového týdne mírně posílily. Technologické společnosti rostly díky akciím firmy Meta Platforms. Regionální údaje ze zpracovatelského průmyslu a jednání o dluhovém stropu ale vyvolaly obavy ze zpomalení americké ekonomiky a zbrzdily růst.
Euro hraje na nervy
27.04.2023 Trhy jsou jako lidé: když nevědí, co dělat, jsou nervózní. Začnou skákat z jednoho extrému do druhého a hledají cestu ven. Už dlouho jsme neviděli takovou horskou dráhu v páru EUR/USD. Stoupá, pak klesá ještě rychleji, pak zase stoupá, čímž zcela vyrovná ztráty z předchozího dne. Před jednáním Fedu a ECB, a tímto množstvím dat, je velmi těžké učinit rozhodnutí, a proto se nemůžete ubránit nervozitě.
Pokles inflace v USA udržuje ropu v býčí náladě
18.04.2023 To na co všichni tradeři netrpělivě čekali je tu - data o inflaci z USA dorazila na trhy a s ní i vysoká volatilita a pozitivní tržní nálada. Jenže pak se stalo něco, co mnozí nečekali…
Sentiment amerického akciového trhu pro 2. kvartál 2023 – dočkáme se konečně klidu?
12.04.2023 Letošní 1. kvartál už skoro mechanicky opakoval staré známé vzorce chování akciového trhu: akcie chvilku spokojeně rostou a začíná panovat opatrná veselá nálada, pak se najednou objeví špatné zprávy a na trhu zavládne skoro hysterie. Březen se nesl ve znamení bankovní krize a chvílemi se zdálo, že trhy zachvátí panika. To se ale nestalo a zdá se, že investoři si nenechali zkazit náladu. Pokud vás zajímá, jak vnímám aktuální náladu na americkém akciovém trhu, čtěte dál.
Obchodování společnosti FedEx po výsledcích za 3. čtvrtletí
22.03.2023 Po loňském poklesu o 33 % zaznamenaly akcie společnosti FedEx v letošním roce impozantní nárůst o 26 %. Aby se investoři ujistili, zda se nejedná pouze o rally na medvědím trhu, pozorně sledují zprávu o výsledcích společnosti.
Zlato je nejdražší za téměř rok, blíží se k hranici 2000 dolarů za unci
19.03.2023 Cena zlata se dnes vyšplhala na nejvyšší úroveň za téměř rok, blíží se k hranici 2000 dolarů (zhruba 45.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Zlato je považováno za bezpečné útočiště v období nejistoty, jeho cenu nyní tlačí vzhůru problémy v bankovním sektoru.
Ranní okénko - Trh se nenechal rozhodit daty z eurozóny
07.03.2023 ČNB dnes zveřejní stav devizových rezerv za únor, během kterého koruna vůči euru posílila o 28 halířů. Důvod k aktivitě na devizovém trhu tedy nebyl potřeba. V absenci stěžejních ekonomických dat americký akciový index S&P 500 včera vzrostl mírně o 0,07 % a výnosy amerických vládních dluhopisů poskočily. Výnos na dvouletém dluhopisu se dostal na 4,88 % (+6bb proti začátku dne) a desetiletém na 3,96 % (+3bb proti začátku dne).
Čokoládové bonboniéry na Valentýna letos nebudou chutnat tak sladce
14.02.2023 Ve vzduchu je sice cítit láska, ale pro spotřebitele v EU má letos vysokou cenu, protože inflace ohrožuje dostupnost těchto romantických oslav. Podle valentýnského indexu (1) sociální investiční sítě eToro bude stříbrný šperk tím „nejvýhodnějším“ dárkem, který můžete vybrat, přičemž ceny stříbra vzrostly od roku 2021 pouze o 3 %. Pokud se spotřebitelé rozhodnou pro zlato, musí se připravit na to, že zaplatí o 13 % vyšší cenovku než před dvěma lety.
Základní inflační tlaky stále polevují
14.02.2023 ODOLNOST: Americká inflace je největším číslem na trzích. Je hnacím motorem cyklu sazeb pro Fed spolu s riziky recese v oblasti makra a zisků. To se zvyšuje s tím, jak trhy "závisející na datech Fedu" hledají směr po nedávné úlevné rally. Po ročním statistickém převážení indexu a následném obratu v cenách benzinu a ojetých automobilů je nejistota ohledně inflace nadprůměrná a pouze dvě z posledních 12 měsíčních zpráv byly v souladu s prognózami. To způsobilo průměrný výkyv cen "inflačního dne" indexu S&P 500 o 1,9 % a indexu Stoxx 600 o 1,3 %. Náš nástroj pro sledování (viz graf) poskytuje útěchu, že růst je stále v základním klesajícím trendu, navíc investoři jsou již z velké části připraveni na špatné zprávy.
Makroekonomické postřehy Saxo Bank přinášejí nové obavy o budoucí růst
25.01.2023 Navzdory tomu, že se trhy i nadále nejvíce obávají inflace, slabší maloobchodní tržby a průmyslová výroba v USA náhle vyvolaly i obavy z ekonomického zpomalení. Díky příznivé situaci na pracovním trhu je tu však stále šance, že nás nečeká hluboká recese, ale hladké přistání. Trhy tak budou čím dál citlivější na údaje o zaměstnanosti. Větší pozornost se bude věnovat i hospodářským výsledkům – velké technologické firmy je začínají publikovat už tento týden.
Čínský nový rok podporuje ceny ropy
24.01.2023 Ceny ropy v pondělí ráno klesly, ale nakonec v průběhu obchodování oživily. Cena ropy Brent s dodáním v březnu činila ve 12:05 londýnského času 88,24 USD za barel, což je 0,70 % víc než zavírací cena předchozí seance na londýnské burze ICE Futures Exchange.
Když špatné zprávy jsou špatné
19.01.2023 Na globálních trzích často zaregistrujeme perverzní logiku chování, kdy na špatné makroekonomické zprávy zareagují riziková aktiva posílením. Reakce na včera zveřejněná mizerná data o maloobchodních tržbách v USA k těm případům nepatřila. Špatná prosincová čísla (a to včetně negativních revizí) byla interpretována jako špatná a riziková aktiva zažila výprodej, zatímco bezpečným dluhopisům se dařilo a jejich výnosy ve světě klesaly.
Bitcoin překonává hranici 20 000 dolarů
16.01.2023 Bitcoin se poprvé od listopadu loňského roku vyšplhal na hodnotu vyšší než 20 000 USD, protože tato kryptoměna pokračuje v úžasné formě. Poté, co se na konci loňského roku bitcoin na platformě eToro obchodoval pod 16 300 USD, vzrostl o 29 % a nyní se obchoduje těsně pod 20 900 USD.
Drobní investoři omezili investování, aby mohli pokrýt výdaje na domácnost. Sentiment pro 4. čtvrtletí se jeví spíše býčí
09.01.2023 PRAHA – Podle nejnovějšího průzkumu „Retail Investor Beat“ sociální investiční sítě eToro každý pátý (18 %) drobný investor snižuje objem svých investic, aby pomohl pokrýt náklady na rostoucí výdaje v domácnosti, přesto se nálada ve čtvrtém čtvrtletí jeví být více býčí.
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 6.1.2023
06.01.2023 Americké akcie včera oslabily kvůli růstu obav z vysokých úrokových sazeb, za kterým stály příznivé údaje o trhu práce ve Spojených státech. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 1,02 procenta a uzavřel na 32.930,08 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 1,16 procenta na 3808,10 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 1,47 procenta na 10.305,24 bodu.
Sazby ČNB – 7,0 %
21.12.2022 „Česká národní banka ponechala sazby beze změny. Dalo se předpokládat, že na posledním zasedání letošního roku nebude příliš velký tlak na to sazby zvyšovat – nahrává tomu zejména silná koruna a špatné zprávy o výkonu českého hospodářství. ČNB tak nechce čeřit vodu nadměrným bojem „pouze“ s inflací. Myslím, že sazby se ještě na nějaký měsíc ustálí na hranici 7 procent, a bankéři budou sledovat další vývoj hospodářství. Jejich postoj je nyní velmi konzervativní a nechtějí českému průmyslu uštědřit další ránu v podobě zvýšení cen úvěrů. Už nyní existují dvě „kategorie“ domácích firem. Výhodu mají totiž ty společnosti, které si mohou půjčovat v eurech, což vytváří dvourychlostní ekonomiku, kde by se další zvýšení sazeb projevilo širším rozevřením nůžek.“
Ranní komentář: Dobré zprávy jsou špatné zprávy, indexy po silném US makru znovu pod tlakem
06.12.2022 Akciové trhy včera znovu klesaly a opět v tom mělo prsty silné americké makro. Po dobrých pátečních výsledcích NFP včera překvapil také ISM report pro sektor služeb. Tomu se v minulém měsíci opět velmi dařilo a na rozdíl od výroby zůstává i nadále tahounem americké ekonomiky.
5 faktorů, které budou ve zbytku roku nejvíce ovlivňovat cenu ropy
31.10.2022 Navigovat v divokých ropných vodách může být pro některé obchodníky velmi složité. Ropa se v dosavadním průběhu roku ukazuje jako jedna z nejkolísavějších komodit a výjimkou nejsou pády nebo růst o vyšší jednotky procent za jedinou seanci. Daná volatilita je však pro tradery lákavá a správné zachycení trendu může být velmi profitabilní. Jaké faktory se nejvíce promítají do cen ropy? A jaký je výhled na zbytek roku?
Invesco: Evropské akcie – Rozplétání tržní skepse
21.10.2022 Trhy se v současné době potýkají se spoustou dalších změn, například s vysokou inflací a rostoucími úrokovými sazbami – a s jejich potenciálními důsledky pro ekonomiku a korporátní zisky. Lepší pochopení toho, co v současné době trhy promítají do cen, lze využít při vyhledávání příležitostí, které se na trhu objevují. Nyní začínáme pozorovat zisková varování u ekonomicky citlivějších společností, a to v důsledku kombinace slabší než očekávané koncové poptávky a vyšších nákladů.
Invesco: Pozitivní znamení v pesimistickém prostředí
05.10.2022 Třetí čtvrtletí konečně skončilo a troufám si říct, že většině z nás chybět nebude. Přitom začalo pozitivně, na akciovém trhu pokračovalo oživení započaté v polovině června. Tomuto růstu však v polovině srpna došel dech a následoval brutální výprodej akcií. A neomezoval se pouze na akcie. Dluhopisy i akcie klesaly celosvětově poté, co centrální banky agresivně zpřísňovaly finanční podmínky a investoři zaceňovali vyšší úrokové či diskontní sazby a nižší krátkodobý růst. Níže skončily také komodity – zejména energie, k čemuž přispěl silný dolar a slábnoucí globální poptávka.
Ranní okénko - Jak je na tom americký trh práce?
05.10.2022 Špatné zprávy mohou být pro investory aktuálně dobré zprávy. Slabší data z ekonomiky, jako například včerejší čísla o nově otevřených pracovních pozicích v USA (JOLTS za srpnové období), mohou být trhem vnímány jako signál o nižší potřebě utahování měnové politiky, což se pozitivně odráží na akciových titulech.
BREAKING: Palladium po zlepšení tržního sentimentu roste o 5 %
04.10.2022 Čerstvá data z USA poskytla v úterý kupujícím další palivo. Nabídka pracovních míst v USA klesla více, než se očekávalo, na nejnižší úroveň od června 2021, a protože trhy nyní vnímají špatné zprávy jako dobré zprávy, vyvolalo to naději, že americká centrální banka může zpomalit tempo zvyšování sazeb, což zase podporuje riskantní aktiva.
Evropské akcie oslabily, jejich hlavní index je nejníže od konce července
22.08.2022 Evropské akcie dnes klesly nejníže za poslední téměř měsíc. Investoři se obávají omezování dodávek ruské ropy, zpřísňování měnové politiky Evropské centrální banky (ECB) a slabého ekonomického výhledu. Panevropský index STOXX Europe 600 odepsal 0,96 procenta na 433,17 bodu, uzavřel tak nejníže od 28. července.
Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD 12. srpna
12.08.2022 Když pár EUR/USD testoval úroveň 1,0310, linie MACD již byla dost vysoko od nuly, což omezilo růstový potenciál páru. Podobně byl během testu úrovně 1,0364 omezen i potenciál poklesu. Po zbytek dne se neobjevily žádné další signály.
Silnější dolar zmírnil obavy z recese
08.08.2022 V pátek byla zveřejněna zpráva o zaměstnanosti v USA, nejdůležitější zpráva týdne. Ekonomové očekávali, že minulý měsíc vznikne dalších 258 000 nových pracovních míst. Zpráva ministerstva práce ukázala, že americká ekonomika zaznamenala minulý měsíc solidní růst pracovních míst, přičemž v červenci bylo vytvořeno více než 500 000 pracovních míst. Páteční mimořádně silná čísla zmírňují obavy, že Spojené státy vstoupí do recese. I když tato optimistická zpráva slibuje ekonomický růst, rozhodně ale nemá vliv na inflaci.
VIDEO: Komodity se propadají 📉 | ČNB má sazby na 7 % 💥 | Špatné zprávy přicházejí 🔥 | Otáčejí se akcie? ⚔️
27.06.2022 Pravidelný týdenní komentář k aktuálnímu vývoji na finančních trzích (forex, komodity, akcie, akciové indexy a kryptoměny) od profesionálního tradera a analytika Patrika Urbana ze společnosti FXstreet.cz - https://www.fxstreet.cz
Forex: Dolar včera propadl
24.06.2022 Propad indexů podnikatelských nálad PMI v eurozóně včera drasticky srazil eurové sazby, což přivodilo i propad eurodolaru. Kompoziční index PMI spadl na hodnotu 51,9 bodu, což fakticky věští stagnaci HDP (v tomto případě ale stagflaci). Výsledkem byl pak propad výnosů německého Bundu o 20 bazických bodů! Dnes bude na (obdobném) německém indexu Ifo, aby špatné zprávy z Německa (eurozóny) potvrdil.
Rozbřesk: Plynová krize opět nabírá na obrátkách
24.06.2022 Cena plynu v Evropě opět skokově roste a včera se vyšplhala nad 130 EUR/MWh, což je nejvyšší úroveň od začátku března. Na vině jsou nové nabídkové šoky, se kterými se musí trh vypořádat a které ohrožují probíhající plnění zásobníku před topnou sezónou (k cílovým 80 % k prvnímu listopadu). Dobrou zprávou je, že tempo doplňování zásobníků v posledních týdnech akcelerovalo napříč celou EU a zvlášť dobře si vede Česko.
Historie se opakuje, ale nikdy ne stejně
16.06.2022 Dnešní blog je pokračování blogu s názvem „Kam až trhy padnou?“, potěšily mě pozitivní reakce na článek a někteří zmiňovali, že by rádi pokračování. První článek jsem napsala úmyslně hodně obecně a každému, kdo přemýšlí nad tématem cyklů a dlouhodobého výkonu trhu, je jasné, že na reálném trhu rozhodně věci nechodí takto ukázněně. Tak kdo má chuť, pojďme se ponořit o něco více do šířky i do hloubky.
Obchodní signál pro ropu (WTI – #CL) na 13.–14. června 2022: prodávejte pod úrovní 120,98 (21 SMA – GAP)
13.06.2022 Na začátku asijské seance se WTI obchodovala kolem úrovně 118,75, přičemž obchodování zahájila medvědím gapem. Momentálně testuje vzestupný trendový kanál, který se vytváří od 11. května.
Akcie směr neudržely, Austrálie přitvrzuje v boji s inflací
07.06.2022 Růst akcií ochladl už včera během amerického obchodování, načež dnes dopoledne pokračuje převážně negativní vývoj. Klíčové evropské indexy ztrácejí většinou kolem půl procenta, snad kromě odolnějšího FTSE 100. Americké futures pak naznačují začátek na Wall Street v podobném duchu.
Evropské trhy po kladném minulém týdnu opět ztrácejí odvahu. Daří se ale těžařům
16.05.2022 Evropské trhy otevírají mírným poklesem poté, co v minulém týdnu zaznamenaly první týdenní nárůst od začátku dubna. Další špatné zprávy dnes přicházejí z Číny, kde maloobchodní tržby v dubnu meziročně propadly o 11,1 %, zatímco analytici v průměru očekávali pouze 6,6% pokles. Dvouciferný propad maloobchodních tržeb čínská ekonomika naposledy zaznamenala v březnu a dubnu 2020.
Denní makro postřehy: Začátek úlevy od inflace 11/05/2022
11.05.2022 ÚLEVA: Dnešní květnová zpráva o inflaci v USA by mohla být klíčovým bodem zlomu, kdy meziroční míra inflace dosáhne vrcholu a prudce zpomalí. Normalizace směrem k 2% inflačnímu cíli Fedu bude dlouhou cestou. Vidíme však prostor pro určitou úlevu od nemilosrdného dopadu „neřesti“ Fedu, stále vyšších výnosů dluhopisů a rizika recese, na velmi vystresované akciové trhy.
Americký akciový trh ke dni 11. března 2022
11.03.2022 Americký trh ve čtvrtek klesl, ale do závěru obchodování posílil. Dow ztratil 0,3 %, NASDAQ klesl o 0,9 % a S&P 500 se ve čtvrtek propadl o 0,4 %. V Asii se čínský akciový index propadl o 1,5 %, ten japonský klesl o 2 %.
Ruská ruleta podle Invesca: 5 grafů, které vysvětlují, jak ukrajinská krize ovlivňuje trhy
18.02.2022 Rusko v posledních letech podniklo několik vojenských tažení: v Zakavkazsku (2008); na Krymu (2014), a v Sýrii (2015). Anexe Krymu tak poskytuje pohled na makroekonomické důsledky současné geopolitické situace na Ukrajině.
Češi mají v investičních fondech rekordní majetek. Letos ale bude investování po otrlé, silné povahy, ne všichni jsou na to připraveni, zvláště nováčci ne
31.01.2022 Češi mají v investičních fondech zhruba 700 miliard korun, historicky rekordní sumu. Mnozí v uplynulých týdnech a měsících vložili své peníze do investičního fondu vůbec poprvé. Dosud si vystačili třeba jen se spořícím účtem nebo termínovaným vkladem v bance. Případně své úspory použili na nákup nemovitosti. Jenže byty a domy jsou rovněž rekordně drahé – a k tomu zdražují nejvýrazněji v celé EU. Takže stále více Čechů svěřuje své peníze právě fondům. Chtějí úspory uchránit před inflací, jež letos bude nejvýraznější od 90. let, přičemž už nejsou tolik jako dříve ochotni činit tak prostřednictvím pořízení nemovitosti, když jsou reality stále hůře dostupné.
Forex: FED ukončí nákupy aktiv již v březnu
13.12.2021 Na svém středečním zasedání americká centrální banka podle našeho očekávání vypustí při hodnocení inflace ze své rétoriky slovíčko dočasná, zároveň naznačí nebo rovnou oznámí, že nákupy aktiv skončí již v březnu 2022. To by jí mělo umožnit zvýšit úrokové sazby již v červnu příštího roku.
Akciové trhy a nejistota z omikronu. Jak si vedou akcie Pfizer?
02.12.2021 Akcie Pfizer (PFE) jsou znova ve středu dění díky obavám z nové mutace koronaviru, která je přezdívaná omikron. Tato varianta se začala rychle šířit a vyvolala obavy i na akciových trzích. V souvislosti s omikronem se podíváme na prohlášení předsedy Fedu, CEO Pfizeru a konkurenční Moderny. Poté se podíváme na zevrubnou fundamentální a technickou analýzu Pfizer akcie.
Proč je psychologie v tradingu tak důležitá?
26.11.2021 Pro úspěšné obchodování na finančních trzích je zapotřebí mnoho dovedností. Mimo jiné zahrnují schopnost vyhodnotit fundamenty námi obchodovaného trhu a určení cenových trendů a významných úrovní supportů a rezistencí na trhu. Ovšem žádná z těchto technických dovedností není tak důležitá jako myšlení obchodníka. Udržování emocí v určitých mezích, rychlé rozhodování a cvičení disciplíny jsou součástí toho, co bychom mohli nazvat psychologií obchodování. Existují dvě hlavní emoce, které je třeba pochopit a udržet pod kontrolou: strach a chamtivost.
COVID zasahuje primárně střední Evropu v čele s Rakouskem a Českem…
22.11.2021 Raketový nárůst počtu nakažených dohromady se zprávami z českého průmyslu nevěští pro českou ekonomiku na konci roku nic dobrého. Počty nakažených v přepočtu na tisíc překročily úroveň sto (týdenní průměr) a dostáváme se pomalu ale jistě nad nejhorší čísla z října 2020 a března 2021. Situace se dramaticky zhoršuje také v sousedním Německu a Rakousku a pak také v Nizozemí a v Belgii. Nikde však s výjimkou Rakouska není situace tak dramatická jako v Česku. Naopak výrazně lepší čísla než severní Evropa hlásí jih v čele se Španělskem, Itálií a Francií.
Rozbřesk: COVID zasahuje primárně střední Evropu v čele s Rakouskem a Českem, ekonomiku čeká těžký konec roku
22.11.2021 Raketový nárůst počtu nakažených dohromady se zprávami z českého průmyslu nevěští pro českou ekonomiku na konci roku nic dobrého. Počty nakažených v přepočtu na tisíc překročily úroveň sto (týdenní průměr) a dostáváme se pomalu ale jistě nad nejhorší čísla z října 2020 a března 2021.
Akcie Tesla trhají rekordy. Elon Musk je nejbohatší na světě
03.11.2021 Akcie Tesla rostou. Tržní kapitalizace firmy překonala magickou hranici 1 bilionu USD, díky čemuž se Tesla stala šestou nejhodnotnější akciovou společností na světě. Elon Musk je také nejbohatším člověkem planety a vytváří si velký náskok nad Jeffem Bezosem (Amazon), Bernardem Arnaultem a Billem Gatesem (Microsoft).
Ranní glosa: Česká koruna se drží v defenzivě
20.10.2021 Česká koruna nebyla v posledních dvou týdnech schopna ocenit další nárůst domácí inflace ani novou sérii jestřábích komentářů z ČNB. Ty sice poslaly dál vzhůru krátký konec výnosové křivky – dvouletý český swap se pohybuje nad 3 % a výnosové rozpětí oproti eurovým sazbám zdolalo 3,5procentního bodu. Česká koruna však současně s tím zařadila "zpátečku" a vrátila se nad 25,50 EUR/CZK - úrovně, kde se pohybovala před zářijovým zasedáním ČNB.
Rozbřesk: Česká koruna se drží v defenzivě, německá výrobní inflace nejvýše od roku 1974
20.10.2021 Česká koruna nebyla v posledních dvou týdnech schopna ocenit další nárůst domácí inflace ani novou sérii jestřábích komentářů z ČNB. Ty sice poslaly dál vzhůru krátký konec výnosové křivky - dvouletý český swap se pohybuje nad 3 % a výnosové rozpětí oproti eurovým sazbám zdolalo 3,5 procentního bodu. Česká koruna však současně s tím zařadila "zpátečku" a vrátila se nad 25,50 EUR/CZK - úroveň, kde se pohybovala před zářijovým zasedáním ČNB. To je varovné znamení, které nás pravděpodobně přinutí přehodnotit náš pozitivní výhled na korunu minimálně do konce.
Forex: Finální oznámení o konci nákupu aktiv na středečním zasedání FEDu nepadne
21.09.2021 Odhad, kdy Fed oznámí, že začne s omezováním nákupů aktiv, zkomplikovala poslední slabá data z amerického trhu práce a nejistý vývoj pandemické situace. Nyní se tak kloníme spíše k tomu, že Fed oznámí detaily ukončení programu QE až na listopadovém či prosincovém zasedání a reálně s ním začne od začátku příštího roku. Omezování programu pak bude zřejmě rychlé (o 15 mld. USD měsíčně) a skončí v polovině příštího roku. Centrální banka si totiž bude chtít vytvořit prostor, aby mohla případně zvýšit úrokové sazby už ve druhém pololetí příštího roku. Tento krok koncem programu QE totiž podmiňuje. Náš odhad nicméně počítá se zahájením cyklu utahování měnových podmínek skrze úrokové sazby až na začátku roku 2023. Pak by se podle naší prognózy měly zvyšovat každého čtvrt roku o 25 bb a to až na úroveň 2,00-2,25 %.
Ranní okénko - Důvěra investorů v německou ekonomiku dále poklesla
08.09.2021 Dnešek bude pro trh pauzou. Globálně, v regionu a ani v tuzemsku nebudou zveřejněna ekonomická data, s výjimkou maďarské inflace. Ta měla v srpnu mírně zesílit z meziročních 4,6 % na 4,7 %. Meziměsíčně měla přidat pouhých 0,1 %. Menší meziměsíční přírůstky jsou pro srpen typické. Platí to i v případě ČR nebo Polska. Nicméně pandemie má od typičnosti velmi daleko a ekonomická data jsou více volatilní. Nelze tak vyloučit překvapení oběma směry. První z regionu zveřejnilo srpnovou inflaci Polsko, kde se také očekával růst meziroční dynamiky o desetinu procentního bodu z 5,0 % na 5,1 % meziročně. Zvýšení se ale ukázalo být silnější a činilo 5,4 %. Poslední se zveřejněním srpnové statistiky bude v závěru tohoto týdne Česko. Očekáváme v souladu s trhem, že inflace poskočila z 3,4 % na 3,6 %. Nicméně rozpětí jednotlivých odhadů, od 3,1 % až po 3,7 %, ukazuje na nejistotu dat a šanci překvapivého výsledku. Avšak na větší, než obvyklé odchylky si finanční trh již zvykl.
Graf dne: GOLD (06.08.2021)
06.08.2021 Zlato pokračuje v korekci od horní limity obchodního rozpětí definovaného úrovní 38,2 % retracementu rostoucího pohybu s počátkem v březnu 2021 (oblast $1 825). Drahý kov bude pravděpodobně reagovat na zveřejnění NFP statistik z amerického trhu práce za červenec (14:30). Trh očekává růst zaměstnanosti o 900 tisíc a akceleraci růstu mezd z 3,6 % na 3,9 % YoY.
Techy v čele propadu. Korekce po vyčerpání pozitivních témat?
04.05.2021 Odpolední vývoj na hlavních akciových trzích nabral výrazně negativní směr, a to především v technologickém sektoru. Nasdaq padá o 2,9 procenta, S&P 500 je dole o 1,5 pct. Dobře na tom není ani Evropa, kde třeba DAX klesá o 2,4 pct.
Lucky Seven makroekonomických ukazatelů na Forexu
07.04.2021 V minulém článku jsem slíbil se makroekonomii věnovat více dopodrobna, i když věřím, že každý obchodník ekonomické ukazatele zná a ví, že mají výrazný vliv na pohyb ceny u Forexu a CFD obchodování. Makroekonomických ukazatelů je mnoho, já jsem do článku vybral jen ty, na které jsem se za dob svého obchodování zaměřil já osobně. Většina obchodníků na celém světě nechává bystrý zrak na ekonomickém kalendáři, to je kalendář, kde jsou zobrazeny nadcházející události, aby se ujistili, že mají přehled o případných náznaků na zvýšenou volatilitu.
Zlato v roce 2020 aneb co nám krize opět připomněla
13.01.2021 V minulém roce jsme mohli být svědky nečekaného světového dění, kdy se naše planeta, díky jen velmi těžko předvídatelné situaci, opět ocitla v krizi, která nám zase pro jednou ukázala, jak moc se toho musíme ještě naučit. Hlavní otázkou však není, co tato v moderním světě moc nepoznaná krize ukázala všem, ale co ukázala nám obchodníkům.
Burzovní grafy: Víra v balík pomoci ekonomice sílí, americké akcie jsou na rekordech
06.12.2020 Přelom listopadu a prosince byl pro americké akcie relativně klidný, i tak ale týdenní svíčka chytla příjemně zelený nádech s hodnotou 1,67 %.
Rozbřesk: Pandemie není pod kontrolou, Česko směřuje k “lockdownu”. Co to bude znamenat pro ekonomiku?
21.10.2020 Máme za sebou další rekordní přírůstek počtu nakažených – v úterý jich přibylo skoro 12 tisíc. Navíc roste i počet hospitalizovaných, a to podle našich propočtů rychleji, než naznačují simulace na základě počtu nakažených. To může znamenat, že ve skutečnosti se pandemie šíří ještě daleko rychleji, než nastiňují oficiální čísla o testovaných a nakažených. Tomu by ostatně odpovídal i vysoký podíl nakažených a testovaných – v posledních deseti dnech vždy překonal 25 %. Sečteno, podtrženo, poslední sada opatření přijatá zhruba před týdnem zatím pravděpodobně nesnížila výrazně šíření nákazy a reprodukční číslo se i kvůli faktickému krachu systému trasování drží pravděpodobně stále viditelně nad úrovní 1 (viz například odhady na https://www.seznamzpravy.cz/sekce/koronavirus-stopcovid).
Ranní okénko - Hrozí další restriktivní opatření
21.10.2020 Česká vláda dnes znovu zasedne k jednacímu stolu a zhodnotí účinnost dosavadních restriktivních opatření a případných nutných změn. Vzhledem k tomu, že denní přírůstek koronavirových případů zůstává vysoko, lze předpokládat, že vláda přistoupí ke zpřísnění restriktivních opatření. Pravděpodobně by tak došlo k dalšímu omezení ve službách a provozování obchodů, což by nás dále posunulo k lockdownu, který jsme zažili na jaře. Dnešní den je tak pravděpodobná volatilita v kurzu koruny.
Špatné zprávy chodí o nákaze i dividendách, trhy jsou však v klidu
18.09.2020 Na dění kolem koronaviru finanční trhy reagují velmi vlažně díky předpokladu, že už nepřijde silný řízený útlum hlavních ekonomik a že hospodářskopolitické stimuly zůstanou dostatečně masivní. Nelze však zakrýt, že poslední zprávy příznivé nejsou.
Akcie se po propadu znovu kupují. Britským pomáhají i špatné zprávy o brexitu
07.09.2020 Americké trhy a američtí hráči se dnes odpoledne do hry nezapojují. Evropa si to však užívá a zdejší akcie hbitě navyšují své zisky. Frankfurt s Paříží přidávají skoro 2 procenta a Londýn dokonce 2,4 pct, když mu pomáhá výrazné oslabení libry. Pražská burza je skoro o procento výš, když v červeném zůstávají jen některé malé tituly.
Eurodolar dál klesá. Špatné zprávy z Evropy, lepší z Ameriky
21.08.2020 Závěr týdne přihrává další zisky americkému dolaru, kterému se tak daří aspoň korigovat výrazné oslabení z minulých měsíců. Eurodolar klesá na 1,1775 a společně s tím dolar roste proti koruně nad 22,15.
TikTok jako tučný úlovek pro Microsoft
11.08.2020 Dnešní komentář je věnován výsledkům HSBC a Societe Generale za 2. čtvrtletí, které znovu potvrdily depresivní vyhlídky bankovního sektoru. Ten se musí potýkat s četnými nepříznivými vlivy, ať už se jedná o příliš vysoké náklady, nízké výnosy, plochou výnosovou křivku či upadající úvěrovou kvalitu kvůli viru COVID-19. Dále se článek zabývá výnosy velkých amerických technologických firem, které byly zveřejněny v uplynulých týdnech, a které dláždí cestu k dalšímu růstu akcií, zejména těch technologických. A konečně se podíváme na snahu Microsoftu převzít ve čtyřech zemích TikTok, což by mohla být pro jeho budoucnost klíčová akvizice.
Jednání o fondu obnovy EU ovlivňuje trhy
20.07.2020 „Podle reakcí na trzích je zřejmé, že by ekonomice Evropské unie výrazně pomohlo, kdyby se vrcholní představitelé členských zemí Evropské unie dohodli na konečné podobě fondu obnovy. Uzavření dohody by pravděpodobně vedlo k posílení kurzu eura, snížení rizikové prémie na italských dluhopisech a růstu akciových trhů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Čínská ekonomika roste nad očekávání. V USA se zhoršuje nálada
17.07.2020 Čína opět roste. HDP Číny v Q2 letošního roku vrostlo meziročně o 3,2 %. Trh očekával pouze 0,8 %. Po propadu 6,8 % v Q1 se tak ekonomika navrátila k růstu. Hlavní podíl na změně měly pravděpodobně vládní výdaje, soukromá spotřeba naopak stále zůstává utlumená – za loňským rokem zaostává o 11,4 %. Domácnosti tíží kromě viru i na Čínu vysoká nezaměstnanost na hodnotě 5,8 %.
Hypotéky prudce zlevňují, jsou nejníže od roku 2017. Kdo nemovitost nutně nepotřebuje hned teď, dočká se celkem brzy nejen ještě levnějších hypoték, ale i nemovitostí
16.07.2020 Koronavirová krize nepřináší jen samé špatné zprávy. A nejde jen o levné pohonné hmoty. Hypotéky v červnu zlevnily nejníže od roku 2017. Průměrná sazba hypotéky dle ukazatele Fincentrum Hypoindex činila totiž 2,21 procenta.
Hypotéky prudce zlevňují. Kdo nemovitost nutně nepotřebuje hned teď, dočká se celkem brzy nejen ještě levnějších hypoték, ale i nemovitostí
14.07.2020 Poprvé od loňského září bylo začátkem června možné hovořit o opravdu plošném zlevňování hypoték. Od 1. června citelně snížila své hypoteční sazby Komerční banka. Připojila se tak k dalším velkým bankám, které podobný krok v poslední době učinily. Během června se pak přidaly další banky, takže vlna zlevňování nabrala na síle. A nekončí ani v červenci. A neskončí ani v srpnu.
Forex: Koruna dnes posilovala k oběma hlavním světovým měnám
22.06.2020 Česká měna začala nový týden posílením. Výraznější to bylo vůči dolaru, k němuž koruna zpevnila ve srovnání s pátečním závěrem o 16 haléřů na 23,70 Kč/EUR. K euru posílila o tři haléře, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 26,66 Kč/EUR.
Rozbřesk: Co dále čekat na ropném trhu?
12.06.2020 Akciové trhy v průběhu včerejška prudce obrátily směr, a pod silný tlak se tak společně s nimi dostala většina rizikových aktiv. Výjimkou nebyla ani ropa Brent, která v posledních týdnech profitovala z poklesu globální averze k riziku a zakotvila u hranice 40 dolarů za barel. Primárním motorem vyšších cen ropy, které se od dubnových minim zdvojnásobily, je však zlepšující se fundamentální obrázek, jenž by měl limitovat prostor pro cenovou korekci směrem dolů.
Hypotéky začaly plošně zlevňovat a budou i nadále. Kdo nemovitost nutně nepotřebuje hned teď, dočká se celkem brzy nejen levnějších hypoték, ale i nemovitostí
07.06.2020 Poprvé od loňského září lze v těchto dnech hovořit o opravdu plošném zlevňování hypoték. Od 1. června citelně snížila své hypoteční sazby Komerční banka. Připojuje se tak k dalším velkým bankám, které podobný krok v poslední době učinily.
Související klíčová slova:
Hodnocení akcií | Střední Evropa | Návratnost investice | Generování zisku | Trump Media | Top 5 kryptoměn | Vanguard Real Estate | Uvolněné měnové politiky | Akcie firmy Western Digital | Tim Cook u společnosti Apple | Neel Kashkari | Cap | ishares China | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Hlasovací právo | Dukascopy | Války | Vývoj | Kioxia | Obchodní platformy | Češi | Data z trhu práce | TD Securities | Allianz | Panevropský index | Údaje z USA | Radim Dohnal | Jana Steckerová | Zdražovat | Analýza akcie | EUR | P/E poměr | Spotřebitelské výdaje | Hlavní trendy | Standard & Poor's | Nedostatek čipů | Analytik Joe Manimbo | Bull run | Snížit úrokové sazby | Take Profit | Digitální reklamy | Surová ropa | Jak zvýšit své šance na úspěch v investování? | Chování centrálních bank | Itálie | McDonald's | Stoxx | Vývoj ceny zlata | Akciové společnosti | Texas | Akcie firmy | Údaj o HDP | Očekávání | Jak si stojí akciové indexy | Korelace | Otevřené pozice | Inflace v září | Evropské centrální banky | Uvolněné měnové | CMC Markets | L.F. Investment | Pozitivní nálada | EUR/JPY | Pro investory | Venezuela | Vyšší ROE | Ark | Trh práce | Finance Yahoo | iShares | Investice | Geopolitické riziko | MACD | Potenciál | Návrat inflace | Support | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Index aktivity | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Rovníková Guinea | PMI v eurozóně | Hluboká recese | Škoda Auto | ADP report | Ifo | Webinář | Prognózy | NYSE | Intervence | Cena generických futures | Ceny kakaa | E.ON | Diverzifikace | LSEG | Raiffeisenbank | Bitcoinového ETF | Bitcoiny | Návrh zákona | Evropský index | Nákupy aktiv | Creditas | Dění na trzích | Celkový vlastní kapitál | Coca-Cola Company | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Asijské trhy | Černé labutě | Hlasovací právo na valné hromadě | Impuls | Accor | EUR/USD | Atentát na Trumpa | Investopedia | Cena bitcoinu | Vanguard | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Americký soud | Saxo Bank | Gabon | Chování | Český průmysl | Reality | Současná cena | Wolters Kluwer | COT report | Akcie společnosti | ETH | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Rostoucí výnosy | Ruské embargo | Lagardeová | Stav trhů | Trh s dluhopisy | Průměrné mzdy | Demografie | Měnové zasedání | Hashrate | Cenné papíry | Výnos | RDDT | Asijské akcie | Nákupy státních dluhopisů | Techy | Exchange | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Tisk peněz | Delta | Německý exportní průmysl | Výnosová křivka | SMA | Fundamentální analýzy akcií | Vzdělávání | Šéf Fedu | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Slabá poptávka | Akcie těžařů | Čekající příkazy | Růst sazeb | 100 miliard dolarů | Reddit | Morningstar | Index DOW | ČEZ | Podíl na zisku | Těžaři | Nikkei | Celkový stav ekonomiky | Kontrakty | Ferrari | Komoditní sektor | Propad cen | Akciové investování | Důkladná analýza | Americký akciový trh | Odhad HDP | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Sentiment na trhu | JPY | Foreign Policy | SMIC | Spotřebitelské inflace | Konec programu QE | Růst hrubého domácího produktu | Brent | CEO | Kansas City | Wonderinterest Trading | Ruská ruleta | Průměrné hodinové mzdy | Kontrakce | Stimul | Peníze | Nikola | Robert Habeck | Small caps | Největší kryptoměnová burza | Strach | Ukazatel | Hrozba globální recese | Nakupovat akcie | Americká ropa | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Zisky bank | Nestlé | Seriál o investování do akcií | Burzy po celém světě | Růstová fáze | Měny | CzechCrunch | Barel ropy | Americký Fed | Investiční strategie | Palladium | UNA | Simon Peters | Varianta koronaviru | Ropa WTI | Dividendy | Burza | Bankovní rada ČNB | Výsledky AMD | Dlouhodobý trend | ZEW index | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Fiskální pravidla | Ceny Bitcoinu | USD/EUR | Člen ECB | DRW Trading | Broker | FTX | Daimler | Cash flow | Export | Zisk společnosti | Bond | Kapitálové strategie | Výroční zprávy | Robert Shiller | Hospodářský institut | P/E ratio neboli Price-to-Earnings | EUR/CZK | Dominos Pizza | Burza cenných papírů | Marathon Digital Holdings | AI | Škoda | Jednání o fondu obnovy | Silvergate | Obchodní tipy | Metaanalýza | ByteDance | EPS neboli Earnings per share | Index NASDAQ 100 | Price-to-Earnings | Trh s ropou | Russia Trading System | Ekonomická aktivita | Regulace | Bezpečná měna | Ranní zpráva pro tradery | Michael Burry | Hertz | Jana Mücková | IPO | Hospodářské výsledky | Tovární objednávky | ProCent | Znalost | Ahold Delhaize | Akcie Tesla | Mezibankovní | First Republic | Čtvrtletní výsledky | GBP/USD | P.A. | Zvýšení sazeb | Dovednosti | Emirates | Média | UniCredit Bank | Izraelský premiér | MT5 | Co bude dál? | VIX index | Zisková marže | Finanční trh | Ingalls & Snyder | Vyšší hodnoty | Inflační cíl | 1 milion | Riot Platforms | Fincentrum | Pro tradery | Velké instituce | Upisování akcií | P/E ratio akcií | Federální rezervní systém (FED) | FedEx | Price-to-Earnings Ratio | Ruské ropy | Caterpillar | Zveřejnění zprávy | Burza cenných papírů Praha | Makrodata | Investoři | Sója | Bank of England | Americké ekonomiky | Devalvace měny | Nejistoty | Ruská ropa | Fidelity | MiFID II | Výnosy z amerických dluhopisů | AMD | Akcie ve Spojených státech | Podpůrné programy | Kapitál | Další růst | Dealer | Kontrakty na ropu | Ministr hospodářství | Index MSCI Europe | Údaje o průmyslové výrobě | SPY | Reálné ekonomiky | Posílení | Vzorce chování | Cineworld Group | USD | Nové vakcíny | Globální akciový index MSCI | Current Ratio | Boeing | Stav devizových rezerv | Christian Lindner | Qualcomm | Nové mutace | Plány | Sestupný trend | Funkční období | Kč/EUR | Americká média | Total | Jak investovat do zlata | WSJ | Zisk | Jestřábí komentáře | Provozní marže | Poměr PE | Euro dnes | GBP/EUR | Německý DAX | Oživení hospodářství | Sodexo | Patria | Efektivní využívání kapitálu | Analýzy | Nike | Evropské ekonomiky | Výkonnost indexu RTS | DJI | JPMorgan Chase & Co | Garance | Vládní výdaje | Data z ekonomiky | PFE | Hlavní události | Mentor a učitel | Jak na to | Pokles inflace v USA | CFRA Research | Béžová kniha | CZK | Širší index S&P 500 | Býčí sentiment | Sektor technologií | Venture Capital | Ceny Vanguard Real Estate ETF (VNQ) | Emoce | Pověst | NFP | Vysoké sazby | Grayscale | Investovat | Inflační situace | Vít Hradil | Avast | Předpověď akcií | Patria Online | Fáze expanze | Huawei | Finanční a ekonomické ukazatele | Snižování sazeb v USA | Ruský prezident | S&P | Trhy s kryptoměnami | Aktuální obchodní příležitosti | Úroková sazba | Porovnání vývoje | VBTC | Thyssenkrupp | DJIA | Legislativa | Hospodářské dopady | Úřad pro ekonomickou analýzu | Dovoz | Unie | Vývoz do USA | Dobrá nálada | Výzkumy | Instagram | First Republic Bank | Tržní cykly | Obchodování na finančních trzích | UnitedHealth Group | Model 3 | Meta | Index spotřebitelské důvěry | Deflace | Pozitivní zprávy | Komoditní | TIM | Německé firmy | Turecká lira | Období finanční krize | Praha | Mezinárodní agentura pro energii | Berkshire Hathaway | CFD (Rozdílové smlouvy) | Charu Chanana | Prezident | Vanguard Real Estate ETF (VNQ) | Inteligentní investor | Vybírání zisků | Vzdělání | Highlights | Myšlení | ZEW | Emisní cena | Společnost Pfizer | Držitel preferenční akcie | Analýza transakcí | Dolar roste | Premiér Benjamin Netanjahu | Výsledky | Coca-Cola | François Villeroy de Galhau | Vládní dluh | Ropné zásoby | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Ekonomické oživení | Kryptoměnové burzy | HUF | Inflační tlaky | Západní sankce | Průzkum | Minulá výkonnost | Siemens | Portfolio | Německý index DAX | Bank of America | RBI | Komodita | Fundamentální analýza | Petr Lajsek | Retracement | Americký index | Akciový index S&P 500 | Energie | Japonské ministerstvo financí | Silný dolar | Fiskální rok | Společnost Cineworld Group | OPEC+ | Růst inflace | SAE | P/E | Akcie společnosti Oneok | US500 | BHS | Boom | REIT fondy | Pesimismus | Objem | CDC | Dobré výsledky | Oživení v Číně | Cena mědi | Klima | Tržní kapitalizace | Deprese | Vývoj měnového páru | Akcie Qualcomm | Čínský akciový index | Zákonodárci | Investiční horizont | Podnikatelská nálada | Americké centrální banky | Svět kryptoměn | Malajsie | IEA | Index Stoxx 600 | Ekonomický vývoj | Zájem o akcie | SHIB | Firmy | Bydlení | Ole Hansen | Šéf centrální banky | Obchodní příležitost | Ekonomika Německa | Pfizer | KFC | Agentura Bloomberg | RWE | Studie | Blízký východ | Data z průmyslu | Výkonnost indexu | Převzetí Credit Suisse | EUR/PLN | Shortovat | Nástroj | Šéf německé centrální banky | Zpráva | Kansas | Polsko | Prémie | Ratingová agentura | Rozpočtová politika | Index RTS | Cenová hladina | Měna | RIOT | iPhone | Bull | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hypotéky | Ceny ropy | Nasdaq | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | JOLTS | Stratég firmy | Přijetí | Deficit | Lukáš Kovanda | Tržní podmínky | Zasedání Fedu | Jackson Hole | HUF/EUR | Konsolidace trhu | OPEC | USD/PLN | Ukrajina | Bloomberg | GBP | Johnson & Johnson | USDA | Nabídka | Bezpečné útočiště | Akcie včera | Maloobchod | Centrální banky | Obchodní týden | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Politické vztahy | Marathon Digital | Analytická společnost | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | Cena akcií společnosti | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | ETF Trust | FactSet | Brands | Oblasti forexu | Dow Jonesův index | Ministerstvo obchodu | Zprávy | Index Dow Jones Industrial Average | Příznivé údaje | Hlavní indexy | Silnější dolar | Guru | Obavy z recese | Společnost Arm | Tokeny | Murray | Cvičení | Index STOXX Europe | Dolary | Reálné mzdy | Federální rezervní systém | Vstupy | BREAKING | Cenový šok | Evropské trhy | Měnový trh | Anthony Saglimbene | Averze k riziku | Ministerstvo práce | Stavebnictví | Akcie Komerční banky | Byty | Donald Trump | Velký hráč | Dnešní makroekonomické ukazatele | Trailing Twelve Months | Instituce | Evropské akcie | Sell the news | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Bank of Japan | Mexiko | Chamtivost | Deutsche Bank | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Earnings | Broker Trust | Americké akcie | Vyhlídky | Průraz | Bitcoin halving | CZ | Špatné výsledky | UBS Group | Cena ropy brent | Průmyslová výroba | MetaTrader | Kongres | Joachim Nagel | Dění v USA | Vývoj měnového páru USD/JPY | Premiér Benjamin | Výsledky HDP | Depozitní sazby | Pokles tržeb | Trh | Inflace ve Spojených státech | Komise | University of Michigan | Války na Ukrajině | Erste Bank | Bilion | Rozšíření krize | Korekce | Téma inflace | Upozornění | Tržní prostředí | Výrazný pokles | Statistics | Money management | Kurz forintu | USA REIT | Balík pomoci ekonomice | Průzkumy | Zveřejnění výsledků | Francie | Firemní úvěry | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Globální recese | Index Standard & Poor's | Nezávislý obchodník | S&P/ASX 200 | Yahoo | Propad | Ruské úřady | Trigger | Pokračující pokles | Sazby ČNB | Období nejistoty | Nákup libry | IRS | Velikost obchodu | Dezinflace | Exxon Mobil | Psychologie v tradingu | Výkonnost indexů | Selský rozum | Microsoft | Příležitosti | Technické analýzy | Midstream | Posílení kurzu | Hodnota investic | Technologické společnosti | Vládní dluhopisy | Rozložení investic | Joel Copp-Barton | Členové Fedu | SolarEdge Technologies | Spotřebitelská inflace | Změny cen | Demokratické strany | ANO | Hrubý domácí produkt | VFC | Letadla | Long pozice | Siemens Energy | Sázka | Obchodování akcií | Kurz dolarů | Obnovitelné zdroje energie | Peugeot | Společnosti obchodované | Národní ekonomická rada vlády | Ekonomické problémy | Důvěra | Ruští statistici | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Akcie FedEx | Ekonomické ukazatele | Britské libry | Data z USA | Počet pracovních míst | Obchodování zlata | Zahraniční obchod | Přerušení vývozu | Členské státy OPEC | Rizikovější aktiva | Devalvace | Omán | Výsledky společnosti | Medián | Tržní odhad | Intervence ČNB | Obchodování se CFD | CTA | Carrefour | Vir | Výpadky | Objem obchodů | Graf | CFTC | CFRA | Makroekonomické zprávy | Utility | Nifty 50 | Ekonomové | Akciový index | Centrální banka | Obchodní návyky | Hodnota ROE | Nejlepší akcie | Disciplína | Trumpova administrativa | Přehled | Růst dovozu | Zpráva o inflaci | Oživení americké ekonomiky | Kontext | Plyn | Dividendy na jednu akcii | Trendové linie | LYNX | Pár EUR/USD | Eurodolar | Výnosové křivky | Čistý zisk | Jádrová inflace | Patrik Urban | Konkrétní společnosti | FinGO | Hospodaření | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | Ekonomický růst v Evropě | Cykly | Růst spotřebitelských cen | Axios | Zpracovatelský sektor | Institut Ifo | Ether | Turecká centrální banka | ROE na stránkách Finance Yahoo | Denní graf akcie | G10 | Krize eurozóny | Technologičtí giganti | Mluvčí | Reuters | Index Stoxx 600 Basic Resources | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | Podcast | Platforms | Brexit | Chevron | LBBW | Kakao | Full time job | Investment | Předpokládaný růst | Index US500 | Markets | Výrobní aktivita | Vedení dané společnosti | Prodeje domů | Obchody | Blog | Německý hospodářský institut | ING | Hodnota Dividend Yield | Cena Brentu | Profesionálové | Utahování měnové politiky | Finanční svět | Pozornost | Chipotle Mexican Grill | BHS Štěpán Křeček | Růstový impuls | Firma | EURUSD | Další rozvoj | Oslabování dolaru | Portugalsko | Traders | Česká měna | S&P 500 | Hedge fondy | Zakladatel | Ovládněte tržní cykly | Commodity index | Admirals | Příkaz | High Yield | Data z amerického trhu práce | Krátká pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Organizace ADP | Obchodování | Wall Street Journal (WSJ) | Zemní plyn | Předseda | Evropské banky | Nigérie | Libra | Koronavirová krize | Interpretace | Americký dolar | Investovaný kapitál | Snižování rizika | Ztráty peněz | CFD | Stoxx 600 | Akcie Fedex | Snížení sazeb | Konkrétní výše roční dividendy | 3M | Cena akcie | Silnější support | Kryptoměna | Dominik Rusinko | Propad exportu | Finanční instrumenty | Aktuální cena | Jednání o brexitu | Jádrová spotřebitelská inflace | The Coca-Cola | Full time | Hlediska technické analýzy | Airbus | Míra | Hedgeové fondy | Slabé měny | Úroky | Refinitiv | HDP v USA | MT4 | Vývoz do Spojených států | Cyklické akcie | Očekávání analytiků | Investiční banky | Zisk 1 milion dolarů | Makroekonomické údaje | Investice do akcií | ASML Holding NV | Objem peněz | Dot.com | Akcie dnes | Ceny akcií | ROE společnosti | Japonsko | S&P500 | Jednání o fondu obnovy EU | Epidemie | Akcie společnosti Meta Platforms | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Index Option | ECB | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | CHF | Energetická krize | MetaTrader 5 | ČNB | Evropská unie | Tipy pro obchodování | Ranní zpráva | Pokles | Akcie Pfizer (PFE) | Těžby Bitcoinu | Akciový index Nasdaq | Výhled na 2. kvartál | Spot | ex | Marika Čupa a Ondřej Hartman | Makroekonomická situace | Vývoj akciového indexu | Vystoupení šéfa Fedu | Tržní ceny | Potenciální zisk | Nižší růst | Obchodování jedním kliknutím | DOT | Ingredience | Hedge | Poplatek | Earnings date | Rostoucí výnosy amerických dluhopisů | Technologické firmy | Tržní očekávání | ATH | Exportní průmysl | Tým Purple Trading | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Atlantský Fed | Michal Valentík | Nejistota | Obchodník | Doporučení | Invest | Vít Endler | COVID-19 | Hodinové mzdy v USA | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Společnost XTB | ROE | Index cen | Index PX | Dobré obchody | Čínská vláda | Daně | Portfólia | Rusko dnes | Trh práce v USA | OECD | Prodej ropy | Navýšení sazeb | Pozitivní sentiment | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Centrum | Velké technologické firmy | Hospodářskopolitické stimuly | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Finanční výsledky za určité období | Wonderinterest | Index Nikkei | BNP Paribas | Oslabení koruny | Drahý kov | Bankovní rada České národní banky | Signature Bank | Sell | Americká data | E-commerce | Michael Brown | Nvidia | Dobré společnosti | Ceny komodit | Aurubis | Kristina Hooper | Růst výnosů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Cisco Systems | Toyota | Cena zlata | CMG | Přehled o dění na světových burzách | HSBC | Tim Cook | CFD obchodování | Mero | Stavitel domů | Trinity Bank | Vice | Breakout | CARA | Růst cen | VNQ | Americké akciové trhy | Momentum | RSI | Exxon | Swap | Asset management | Pevné nervy | Německá vláda | mBank | Výdaje | Financování | Roční dividendy | ČSÚ | Technologický gigant | Šíření viru | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Stres | Automobilový průmysl | Margin | Odhad letošního růstu | Hotovost | Americké sankce | USDJPY | Hodnota EPS u akcií | Globální poptávka | Investiční poradenství | Společnosti | Atentát na Donalda Trumpa | Rohlik.cz | Virus | Velké objemy | Akcie Pfizer | Korelace akcií a dluhopisů | Velké banky | Partnerství | Vyšší ceny | Vývoj akciového indexu Nasdaq | ERA | Síla dolaru | Nájemné | Kov | Geopolitické faktory | QE | Risk off sentiment | Začátečník | Průměrná mzda | DNO | Dolarové sazby | Cena | Brunei | COIN | Pokles trhů | NY FED | Kapitálové požadavky | Spotřebitel | Kontrarozvědka | Výplata dividend | Hospodářský růst | BAT | Tržní sazby | Úvěrové podmínky | Posilování kurzu koruny | Kartel OPEC | Prodávající | WTI | Standard & Poor's 500 | Philip Lane | Bod | Shares | Obchodování s Čínou | Historické maximum | Polský zlotý | Investiční Memento | Hodnota EPS u akcií společnosti | Bankéři | Spekulace | Celkový stav ekonomiky státu | AMD akcie | Nord Stream | Evropské indexy | Saúdská Arábie | OCI | Domácnosti | Nákladová inflace | Sázet | FTSE | Cena ropy | Inflace | U.S. Bank | Devizové intervence | Tržby | Drobní investoři | Značné riziko | Marže | Fed dnes | Situace | Vývoj indexu volatility VIX | Myšlení obchodníka | Německý Ifo index | Diskont | Koruna zpevnila | Předběžné výsledky | Vzdělávací webináře | Statistické údaje | Váš trading | Dolar k japonskému jenu | Krach | Alphabet | Struktura | Vedení společnosti | Zkušenosti | Nové zakázky | Nálada na trzích | Lira | USD/CZK | Sektor zdravotnictví | Statistiky | Ekonomické recese | FXstreet | SPDR S&P 500 ETF Trust | Magellan Midstream Partners | SAP | Konžská republika | Dluhopisové trhy | FX | Hospodářský institut Ifo | Data z pracovního trhu | Pokles prodeje | Aukce | Růst mezd | Aleš Hála | Situace v Německu | Embargo na dovoz ruské ropy | Mnoho ziskových obchodů | Royal Dutch Shell | RUB | Sazby beze změny | Vysoká hodnota | ČSOB Dominik Rusinko | Kurz | Market | Vodafone | Akcie Visa | Evropská centrální banka | IFO index | ISM | Google | Unicredit | EUR/MWh | Stagnace | Pokles výnosů | Nákup akcií | Kazachstán | Grafy | Lockdowny | Obchodování ropy | Aktivum | Investiční plány | Abbott Laboratories | Naše prognóza | Generuje ztrátu | Propad akcií | EUR/HUF | Vysoká rizika | Měď | Úspory | Súdán | Ekonomický institut | Proinflační | Konsensus | Ruský plyn | Řetězec | Kuwait | Analytik | AUD | BTCE.DE | Produkty s pákovým efektem | Ranní okénko | Binance | Akcioví investoři | Pilulka Lékárny | Lepší výnosy | Breakout Trader | Německá průmyslová výroba | Vývoz z Německa | Vysoká poptávka | Německá kancléřka | Seriál o dividendovém investování | Capitalinked | Analytici | Elektromobily | Právo | Dobré zprávy | Úřad práce | Přehled kurzů | Softbank | Index VIX | Vysoká inflace | Bukele | Hospodářství | Pád cen | EV | Cena palladia | RRR | Utahování měnových podmínek | Roční dividendový výnos | Equity | Arm | Zprávy z ekonomiky | Merck | BlackRock | Market Maker | Intermediate | Globální akciový index | Alokace | S&P 500 ETF | Coinbase | Philadelphia Fed index | Zasedání ECB | Credit Suisse | Historie se opakuje | Portfolia | Fresenius Medical | Převis | SolarEdge | Poptávka | NN Group | Koronavirové krize | Vývoz | Webináře | Miliardy eur | Recese | Index strachu | Konsenzus | Nárůst výnosů | Makro | ASML | Obavy o poptávku | Čisté krátké pozice | CZK/EUR | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Digitalizace | Signály | Klouzavý průměr | Koronavirové pandemie | Růstový trend | Ekonomický výzkum | Štěpán Křeček | Investiční legenda | Americké burzy | Instinkt | Slušné zisky | Ministři | ETN | Změna politiky | Matěj Široký | Mutace koronaviru | Centrální banka USA | Vystoupení z EU | Americká centrální banka (Fed) | Společnost Cineworld | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Grayscale Bitcoin Trust | Futures kontrakty | Lenka Kalivodová | Pšenice | Fitch | Politická nejistota | Býčí trh | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Capital | Brokerské společnosti | Rizika | Psychologie | Celkový výkon | Hodnota akcií | Ekonomická recese | Americké banky | CySEC | Rostoucí inflace | Ekonomický institut Ifo | Saxo | OSN | Soud | IG | Investovaný kapitál ke generování zisku | Měsíční report | Společnost Admirals | Globální trhy | Výkon amerického dolaru | Blockchain | Agentura Fitch | China Mobile | Předpovědi | Finanční prostředky | Silicon Valley Bank | Americké volby | Zpomalující růst | Světové ekonomiky | ROCE | Dukascopy Europe | Nord Stream 1 | Růst HDP | Benzín | Trend | Obchodovat | Akcie a ETF | Adidas | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Cíl fundamentální analýzy | Akcie na burze | Kroky Fedu | Celkový výsledek | Časový rámec | Americký dolar k japonskému jenu | Pokles akciových trhů | Míra inflace | RTS | Ekonomické údaje | Spotřebitelská důvěra | Diverzifikované portfolio | Velké riziko | Spotify | EBITDA | Dividend Yield | Nařízení | BTC | Fed index | Indexy | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Kurz akcie | Odborníci | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Německé podniky | Gold | Angola | Peking | Průmysl | Investovat do zlata | Bazický bod | Body | Sunrun | Market Profile | Dluhopisový trh | Rozkolísanost trhu | Podnikání | Tempo růstu | GfK | Bankovnictví | Kapitál ke generování zisku | Libye | Buy Stop | USD index | Americké dluhopisy | Uniper | NBP | Gamble | Divergence | Bilion dolarů | ETF | Průmysl a zahraniční obchod | Analýza společnosti | Akciové trhy | Struktura HDP | Zajímavé akcie | Úrokové sazby | Zhoršení výhledu | Obchodní pozice | Varování | Risk | Družba | VBTC.DE | Nasdaq rally | Snížení volatility | Reporty | Long | Koncentrace | Reálná ekonomika | Western Digital | Rally | Bankovní rada | Vysoké výnosy | Komoditní index | Recese v USA | DAX | Výrazný propad | Michaël van de Poppe | Geopolitická nestabilita | Velikost pozice | Co bude | Payrolls | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Pokles inflace | Fundamentální analýzy | Širší index | Růst zaměstnanosti | SWIFT | Fiskální politika | Yield | České měny | P/E Ratio | Business | Omyl | Facebook | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátor | Projevy centrálních bankéřů | Akcie herních vývojářů | Pokles cen | TikTok | Akciový stratég | Obchodní rozhodnutí | Růst ceny | Akcie Nvidia | SP500 | Měnové kurzy | Vysoké inflace | Raiffeisenbank a.s. | Snížení úrokových sazeb v USA | Fiskální politiky | Zdravotnictví | Počet akcií | Čínské akcie | Euro | Riziko ztráty | KGHM | Paradox | Vysoké zisky | Shiba Inu | Sentix | Trhy dnes | Čistá zisková marže | Technology | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Erste | Trinity | Stratég | Pricing power | Signál k nákupu | FOREX | Prodeje automobilů | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Načasování | Fio banka | Řetězce | Americký index S&P 500 | Zotavení | Sentiment | Forexu | Akcie Nikola Motor | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Breaking | Zasedání centrální banky | Ekonomika | Infineon Technologies | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Akciové portfolio | Generativní AI | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Reálné výnosy | Ben Laidler | Komunikace | Německá ekonomika | Americké futures | Yahoo Finance | Obchodní aktivita | Problémy v bankovním sektoru | MAM | Strach z inflace | Deutsche Telekom | Poplatky | Výprodej | GDP | Růst libry | PLN/EUR | Zahraniční politika | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Ekonom | Optimismus | Real Estate | Skokový nárůst | Zlatá horečka | Obchodování na devizovém trhu | Lukman Otunuga | Začínající obchodníci | Optimismus investorů | Trader | Rozpočtové politiky | Zveřejnění hospodářských výsledků | Indie | Očekávání trhu | Technologické akcie | Měnové politiky | Vnímání | Akciové indexy | Index volatility VIX | Jak obchodovat | Výprodej akcií | Hospodářská recese | Pohyb ceny | Cizí měny | Ekonomická data | WTO | EMA | Poskytování hypoték | Obchodování s cizími měnami | Fiskální balíček | Soukromí zaměstnavatelé | Zhodnocení | Dolar | Snížení základní úrokové sazby | Investiční manažer | Ceny zlata | Silicon Valley | Výhled | Řetězce restaurací | Index technologického trhu | FOMC | Růst akcií | Kukuřice | Kurzy měn | Dividenda | Pokračující růst | Americký akciový index | Federální rezervní banky | Komerční banky | Rada ČNB | Precedens | Světové produkce | Americký trh práce | Hodnoty měny | Akcie Applu | Nová makrodata | Deriváty | Zpráva o trhu práce | Embargo | Josef Košťál | GOOGL | Počty nakažených | Propouštění | Prezident Nayib Bukele | Bankovní krize | FRED | Evropský trh | Medvědi | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Finanční trhy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Negativní vývoj | Cyrrus | Data o inflaci | Expanze | eBook | Makroekonomické analýzy | Fondy | Walt Disney | Výnosy státních dluhopisů | ARM | Komoditní trhy | Kyjev | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | HDP Číny | Německé ekonomiky | USD za barel | Počet nakažených | Spread | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Retail Investor | Finanční údaje | GS | Video | Spready | Price-to-earnings ratio | Dividendový výnos | Portál FXstreet.cz | EU | Problémy | P/E ratio neboli Price-to-Earnings Ratio | Zpomalení růstu | Risk Off | WP | Krize na Ukrajině | Informace z trhu | Index strachu VIX | Těžby bitcoinů | Členské státy | NFT | Analytik trhů | Rally na ropě | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Výplata | Londýnské finanční středisko City | Inflace v Německu | Ekonomická rizika | Ropa | Ceny aktiv | Provozní náklady | Geopolitika | STP | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | Akcie Boeing | Největší kryptoměnové burzy | Bloomberg Commodity Index | Obchodování s CFD | Inflační vlna | Transakce | Stratég Saxo Bank | Hodinový graf | Coinbase Global | Ekonomka | Vrcholní představitelé | Snížení úrokových sazeb | Desetileté dluhopisy | UnitedHealth | Poměr RRR | Vlastní kapitál | Hry | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | MSCI Europe | Akciové portfolio Tomáše Vranky | Energiewende | Bankovní sektor | Výprodeje | Spotřeba domácností | Index MSCI | Sankce proti Rusku | Program QE | USDX | Impulzy | Finanční středisko City | Ruský rozpočet | Dodávky plynu | Společnosti z indexu | The Wall Street Journal | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Kypr | Mnichovský ekonomický institut | Thomson Reuters | Snap | Zvyšování úrokových sazeb | 3М | JP Morgan | Obchod | IPO společnosti | Indexy PMI | Růstové vyhlídky | Reakce investorů | AMZN | Eni | Šance na úspěch | Oslabení | Huw Pill | Patria.cz | Seminář | Earnings per Share | Anexe Krymu | Stav ekonomiky | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | Rusko | Vysoké riziko | ROIC | Úsilí | Žádosti o podporu | Akcionář | Purple Trading | Vývoj na světovém devizovém trhu | Miliardy USD | Snižování daní | Poradce | Spojené státy | Zkušenost | Hodnota indexu | Signál | Ekonomický výhled | Írán | CMC | Výsledkové sezóny | Člen bankovní rady | Investoři a obchodníci | EPS | Cena stříbra | Komerční banka | ADP | Napětí mezi Čínou a USA | Kupní síla | Trhy | Sankce | Překoupené oblasti | Joe Manimbo | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Devizové rezervy | Další kryptoměny | Forex trader | JD | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Ekonomický dopad | Společnost | Členové OPEC | Return on Equity | Úspěch | Preferenční akcie | Sázky | ASX 200 | Forbes | Diverzifikátor | KBC | Obchodujte | Podíl firem | Disclaimer | Mateřská společnost | Historicky nejnižší | AXA | SVB | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Generální ředitel | SEC | Cena akcií | Trump Media & Technology Group | Volatilita trhů | Pepperstone | Non-Farm Payrolls | ASX | Výkon německé ekonomiky | Špatná data | Rozšíření | Hodnota dividend | NBER | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Riziková aktiva | Hrubá marže | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Britská společnost Cineworld | United Technologies | Nálada | Federal Funds Rate | Volume | Akcie energetických společností | Americká spotřebitelská důvěra | Umělé inteligence | Indikátory | Eura | Vysoké ceny | Obchodní signál | Nizozemsko | Organizace | Základy fundamentální analýzy | Invesco Ltd. | Gap | Ratingová agentura Fitch | VIX | Růst | Banka Creditas | Ruleta | Primární trh | Index Dow Jones Industrial | Příjmy | Prodejní signál | Hospodářský cyklus | JPMorgan | Finanční situace | Proti trendu | Zajištění | Strach a chamtivost | HashRate | Propad cen ropy | Investování do akcií | Snížení inflace | Pandemie | Tradeři | Investiční cíle | Růst průmyslové výroby | Index | Buy | Wall Street Journal | Poskytování úvěrů | REIT | Indikátor MACD | Lockdown | Wirecard | Hlavní rizika | Kryptoměnová burza | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Slabá čísla | MXN | Politici | Státy OPEC | Volby | Obchodní dohody | Korelace akcií | FXTM | Světové indexy | Nejbližší rezistence | Historie | Jak investovat | Definice P/E | HDP Německa | Cíle | Instrumenty | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | Aktuální situace | Novinky | ARM Holdings | Zprávy z Německa | Odhady růstu | Velká očekávání | Foreign Exchange | Výkyvy | Pokles dolaru | Volatilní | Retail | Aktuální kurzy měn | Akcie vzrostly | Banky | Evropská legislativa | Komise v přenesené pravomoci | Růst platů | Německý průmysl | Základní sazba | Prodeje | Cena za barel ropy | Ondřej Hartman | Technické problémy | Růst Německa | Lepší výnosy pro investory | CNY | Přerušení výroby | Šéf Fedu Jerome Powell | FDX | Smith & Wesson | Dow Jones | Rosstat | Akcie společnosti Coca-Cola | Evropské firmy | Olívia Lacenová | Meta Platforms | Cena zemního plynu | Snížení nákladů | Intradenní obchodník | Dodávky ruského plynu | Šance | Sanofi | Británie | Řetězec restaurací | Holubice | Dopady války na Ukrajině | Action Economics | Podnikání na kapitálovém trhu | Průmyslová výroba v USA | ROE na stránkách Finance | Hodnota ROE společnosti | Pád cen ropy | Hypoteční banka | Úspěch v investování | Covid | Fio | Učitel Warrena Buffetta | Návratnost | Odvětví | Návratnost investic | Šok | Britská společnost | Americké makro | Hutnictví | Obchodní příležitosti | Analytický tým FXstreet.cz | Dna | Financial Highlights | Investorský sentiment | Investiční společnosti | Silné a dobré společnosti | Hodnota P/E ratio | Provozní výnos | Podcasty | Mzda | Ropovodní síť | Burberry | Poradenství | Měnový pár | LVMH | Volby v USA | Šance na úspěch v investování | Cílová cena | The Coca-Cola Company | Sentiment investorů | Fincentrum Hypoindex | Rohlík.cz | David Vagenknecht | Prodeje aut | Bankrot | Banka | Růst výroby | PHLX | Forward | Výsledky za určité období | Platby v kryptoměnách | Komentátor | Inteligentní investor od Benjamina Grahama | Vakcinace | Dividend Yield u akcií Coca-Cola | VaR | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Zisky akciových indexů | Investiční analytik | Síla amerického dolaru | Obchodování s akciemi | Teorie černé labutě | Ekonomické aktivity | Vývoj ceny Vanguard Real Estate ETF | Inflace v USA | Analytička | Překonání historického maxima | Využívání kapitálu | ČSOB | Zisk na akcii | Nárůst poptávky | Koupit akcie | Úrok | Alza | Rohlík | Středoevropské měny | Ekonomiky | Vývoj ceny akcií | Měnová politika | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Evropa | Nasdaq Composite | LOGeco | Horší časy | Next Finance | Tesla | Vývoj ceny Vanguard Real Estate ETF (VNQ) | Americké prezidentské volby | Sektor polovodičů | Tržby v eurozóně | NAHB | Stabilita | Negativní dopad | Maloobchodní tržby v eurozóně | Elon Musk | Používání kapitálu | Americký prezident | Oanda | Prohlášení | Mutace delta | Zpřísňování měnové politiky | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Ekonom BHS | Nejlevnější hypotéky | Bilance zahraničního obchodu | Chuť investovat | Marketingová komunikace | Lepší zítřky | Finanční výsledky | Předpověď | Velcí hráči | Kurz dolaru | Ekonomický cyklus | Moderna | Mentor a učitel Warrena Buffetta | Commitment of Traders | Apple Podcasts | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Société Générale | Ekonomický růst | Vzestupný trend | West Texas Intermediate (WTI) | Poklesu evropských akcií | Ross Mayfield | Silicon Valley Bank (SVB) | Domino efekt | Krize | Asociace | Management | Macy's | Vyšetřování | Investiční zisky | Reálný HDP | Kvantitativní uvolňování | Analytička společnosti | Pražská burza | Panika | Ceny stříbra | High | Právo na valné hromadě | Loop Capital | UBS | Paul Jackson | NATO | Americký trh | Fundamentální analýza akcie | Údaje | Analytický tým | Rotace | Sójové boby | 737 MAX | Důvěra investorů | Zkapalněný zemní plyn | Vývoj indexu volatility | Snižování cen | Tržní kapitalizace firmy | Shell | Financial | Riziko recese | Jižní Sudán | Electrolux | Konec roku | CAD | Short | Krátkodobý výhled | Převodník měn | Nedostatek zboží | Beta | Sudán | Výnosy pro investory | Jak obchodovat ropu | Snižování sazeb | Důvěra spotřebitelů | Nově zahájené stavby domů | Nálada v české ekonomice | ING Groep NV | Intel | Nemovitosti | Vlastnictví | Seance v USA | Odhadovaná cena | Stříbro | Akcie technologických společností | Visa | Meta (Facebook) | finGOOD | Práce | Zdroje energie | Procter & Gamble | Cukr | Hodnoty EPS | Podniky | Lufthansa | Hospodářské politiky | Učebnicová poučka | Konsolidace | Průměrné hodinové mzdy v USA | Riskantní aktiva | Očkování | Index spotřebitelských cen | Akcie firem | Finanční zprávy | Skepse | EPS u akcií | Američané | Volatility | Enel | Ministr financí | Nikola Motor | Prognózy zisku | Energetický index | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Akcie Alphabetu | Propouštění zaměstnanců | Ziskové obchodování | Maloobchodní prodeje | Mobilní operátor | Snížení úrokové sazby | Listopadové maloobchodní tržby | City | Nejnovější údaje | Pracovní síly | Hodnota Forward Dividend | AUD/USD | Velké americké banky | Irák | QQQ | Londýnská City | cTrader | Volkswagen | Sam Stovall | Odhady analytiků | Nová mutace | Instrument | Marathon | Růst inflace v USA | Koruna dnes | Německo | Czech Fund | Upisování | Index technologického trhu Nasdaq | USD/JPY | Štěstí | Biden | Cílové ceny | Dobrá čísla | Růstový potenciál | NASDAQ 100 | Výčitky | Veřejný sektor | ROE neboli Return on Equity | Americké trhy | Zrychlení růstu | WKL | Země G7 | Akciový trh | Výkonnost zlata | Rheinische Post | Výsledky hospodaření | Šíření nákazy | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Ztráty | Výnosy dvouletých dluhopisů | Ochutnávka fundamentální analýzy | Japonský jen | Offshore | Automotive | FXstreet.cz | Euro vůči americkému dolaru | Bilance | Cena akcií Applu | Ruský HDP | Energetický index S&P 500 | Vivendi | Snížení úroků | Obchodovat ropu | L.F. Investment Limited | Allegro | Špatná investiční rozhodnutí | Retail Investor Beat | Šéfka ECB | MWh | Louis Vuitton | Investování | TradingView | Setkání centrálních bankéřů | Convera | Koncern | Marika Čupa | Kotace | Bitcoin a další kryptoměny | Mzdy | Mentor | Tržní nálada | Tržní situace | Šperky | Intradenní strategie | Index aktivity ve zpracovatelském průmyslu | Merkelová | Obchodníci | Bitcoin City | Jednoduché tipy | Čeští investoři | Co je hlavní cíl fundamentální analýzy? | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Ukazatele | Státní dluhopisy | EPS u akcií společnosti Coca-Cola | Pozice | CryptoQuant | Ark Invest | Forwardové ceny | Salvador | Oživení německé ekonomiky | Dluhopisy | Trading | Měkké komodity | Merck KGaA | Trh s bitcoiny | Propad indexu | Makroekonomický kalendář | Bank of New York Mellon | Scion Asset Management | Burzovní grafy | TCF Capital | S&P 500 ETF Trust | Ropovodní síť Evropy | Fidelity International | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Ranní glosa | Trade | ČR | MIFID | Akcie na pražské burze | Nastavení měnové politiky | Směr trhu | Zasedání bankovní rady | Microsoft Corp | KOSPI | Ministerstvo financí | Politické otřesy | Očekávané Earnings | Změny klimatu | Investování do dividendových akcií | Platina | Low | Globalizace | Rezistence | Úrokový diferenciál | TTM | Ministr zahraničí | Emitenti | FOMO | Akcie Nikola | Výše roční dividendy | USA | Riziko | Kryptoměnový trh | Zpracovatelský průmysl | Výraznější pokles | Omezování nákupů aktiv | JPMorgan Chase | Pozitivní zpráva | Sazby | Mero.cz | Short pozice | XTB | NERV | SPOT | Netflix | Graf akcie | Hypoindex | Ticker | Čistý zisk na akcii | Vladimir Putin | Kontrakt | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Peter Garnry | SPX | Poptávka po ropě | Dodatečný kapitál | Hlavní ekonom | Wendy’s | Infineon | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | Investovat peníze | Krach amerických bank | Meziroční inflace | Ekonomické prognózy | GEO Group | Sektor služeb | Maloobchodní prodej | Černá labuť | Porovnání vývoje výnosu | Výkon | Jistota na akciovém trhu | American Express | Základy fundamentální analýzy akcií | Česká vláda | Zisk na akcii (EPS) | Zkrachovalé burzy | Zásobníky | COLI | Wall St. Cheat Sheet | Ekonomické zprávy | Společnosti obchodované na americké burze | Investiční fond | Stimuly | Zisky společnosti | Konkurent | Fingood | Denní graf | Analytik ČSOB | Hodnota P/E ratio akcií | Watch list | Dlouhodobý investor | Aktuální roční dividendový výnos | Míra inflace v Německu | D.R. Horton | Cineworld | Buy the rumour, sell the news | EPS v amerických dolarech | Tim Ghriskey | Stav ekonomiky státu | SWBI | Investiční stratég | SPDR S&P 500 ETF | Statistika | Akcie amerických bank | COT | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | Vývoj ceny | Albert Bourla | Kapitálový fond | Tým FXstreet.cz | Profesionální instituce | EPS u akcií společnosti | Výprodej ropy | Riot | Roční dividendy na jednu akcii | Buy signály | Nerovnováhy | Ruská ekonomika | News | Emise | Den zveřejnění | ROE společnosti Coca-Cola | Potenciál poklesu | Ameriprise | Finanční kapitál | Vytváření zisku | LNG | Týdenní nárůst | Generuje zisk | Wealth Management | Swatch | Dovoz ruské ropy | Dodavatelské řetězce | Shake Shack | Ukazatel ROE | Hodnocení akcií firmy | Tvorba pracovních míst | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Sentiment amerického akciového trhu | Více peněz | Výsledek inflace | Nastavení úrokových sazeb | Jak používat fundamentální analýzu? | Fundamentální i technická analýza | Prodej | Nervozita | Macy's Inc | Aktivity v USA | Euforie | Schválení spotového ETF | Forward Dividend | Bez rizika | Trump Media & Technology | Co se děje na finančních trzích | Invesco | Oberbank | Investiční | Real estate společnosti | Cena plynu | Vysoká hodnota ROE | Spekulovat | Snížení daní | Největší IPO | Index Russia Trading System | Výsledkový týden | Ekonomika USA | Jana Vaisová | CISCO | Berlín | Krach Credit Suisse | Opce | Bitcoin | Výkonnost | Česká ekonomika | West Texas Intermediate | Zájem investorů | Energetický sektor | Akcie Macy's | Budoucnost | Scion Asset | Letní měsíce | Partners | Celkový sentiment | Rozhodování | Hodnota EPS | Rentabilita vlastního kapitálu | Opatření | Walmart | Index S&P 500 | Domino’s Pizza | Závislost | Česká koruna | Futures kontrakty na ropu | Obnovitelné zdroje | Den zveřejnění výsledků | Konzervativci | Uzavření trhů | Nayib Bukele | Výše nájemného | Skvělá investice | Krypto | Ranní komentář | Obchodní konflikt | Zlato | Kapitulace technické analýzy | HDP | Zpráva pro tradery | Akcie Coca-Cola | Maloobchodní tržby | Likvidita | CL | Rok 2025 | Přehled o dění | Investiční rozhodnutí | Trh s bydlením | Zvolení Trumpa | Etoro | TSLA | Britská společnost Cineworld Group | Fond | Dow Jones Industrial Average | Podnik | Ovládněte tržní cykly a zvýšíte své investiční zisky | Kurzy | Benjamin Netanjahu | Dobré investiční rozhodnutí | Komplexní disciplína | Trading systém | Statistici | Lou Brien | Spekulanti | Exxon Mobil akcie | Realitní sektor | Technologické bubliny | Měkké přistání | BDI | Objednávky | Dividenda a Dividend Yield | Inflační očekávání | Korporátní dluhopisy | Vanguard Real Estate ETF | G7 | Nedostatek zakázek | Úroveň supportu | Michael Hewson | BTC ETF | Contracts for difference | Evropské země | Výrobní aktivity | Baird | USD/CAD | Underweight | Futures na zemní plyn | Averze vůči riziku | Oneok | Komentáře Fedu | Fundamenty | Omikron | Cenový pokles | Index PMI | Komodity | Důležitý support | Společnost Morgan Stanley | CZK/USD | Analýzy akcií | Analýza | Výrobce sportovního zboží | ČNB dnes | Renault | Kentucky | Trh s kryptoměnami | Výrobní náklady | Miliardy | Výnosy | Oblasti umělé inteligence | Velmi volatilní | Tomáš Raputa | Největší kryptoměny | Podnikatelské klima | Disney | Sazba Fedu | Vlády | Devizové rezervy ČNB | Kryptoměny | Plynová krize | Investiční doporučení | Halving | Odhad letošního růstu HDP | Vítězství | Nákupy zlata | Učitel | Akcie ČEZ | Koronavirus | Investiční skupina | Belgie | Supporty | Investor | Zlepšení | Solidní růst | Ceny akcie | Jaký je výhled? | ČTK | Nižší úrokové sazby | USA REIT fondy | Swatch Group | Stav trhu práce | Sentiment trhu | Americké akciové indexy | Amazon | Americká vláda | Výrobní inflace | Elektroauta | Jerome Powell | Vysoké úrokové sazby | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Významné události | Sídla světových bank | Wall Street | Alokace aktiv | Vývoj indexu Nasdaq | Jak koupit akcie | Příjmy domácností | Akcie v roce 2020 | Index DAX | Graf dne | Alžír | Prezident Federální rezervní banky | Hike | Společnost Meta | Nakupovat | Cathie Wood | Americké vlády | Manažeři | Tržní cena
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot