Energiewende
Vláda se chystá schválit „český Green Deal“. Současně země typu Německa hlásí hrubé neplnění klimatického plánu, což výrazně zdraží pohonné hmoty v Česku – právě kvůli „českému Green Dealu“
15.07.2024 Tento týden Fialova vláda schvaluje „český Green Deal“. Současně jednotlivé země EU zveřejňují svůj klimatický plán do roku 2030. Ten však v řadě případů, včetně případu Německa, zaostává za požadavky vytyčenými Bruselem. To by mělo nově zajímat české řidiče, neboť to může výrazně zvednout cenu pohonných hmot v Česku. Právě kvůli tento týden schvalovanému „českému Green Dealu“.
Český Green Deal je tu, Fialova vláda ho chce schválit bez pozornosti médií nyní v čase dovolených. Jen pohonné hmoty kvůli němu mají zdražit o 10 Kč/l
14.07.2024 V příštím týdnu má Fialova vláda na programu projednání opravdové „bomby“, totiž české verze Green Dealu. Ne náhodou během dovolených. Veřejnost má přes léto na starosti jiné, příjemnější věci. Ostatně balíček EU s názvem „Fit for 55“, klíčová složka celounijního Green Dealu, se před třemi lety schvaloval raději také během prázdnin.
Německu hrozí, že bude rozvojovou zemí. Co s tím?
16.06.2024 Evropská ekonomika rychle ztrácí své někdejší zdánlivě neotřesitelné postavení ve světě. Dravější jsou jak Spojené státy, tak asijské země v čele s Čínou. To vše není nic nového. Nové je ovšem to, že nyní dramatická ztráta evropské konkurenceschopnosti začíná děsit evropské elity, které dosud měly tendenci takové problémy přehlížet, případně škarohlídy rovnou častovat označením typu „ruský agent“.
Nemocný muž Evropy má rekordně drahé akcie. Jak to?
07.06.2024 V půli letošního května hlavní ukazatel německých akcií, index DAX, vystoupal na svůj historický rekord. Přitom německá ekonomika prochází náročným obdobím a je dokonce označována za „nemocného muže Evropy“. Jak to jde dohromady?
Macron je v ofenzivě vůči Německu, Čína tleská
10.05.2024 Francouzský prezident Emmanuel Macron tuší příležitost. Vnímá ekonomické i politické slábnutí Německa, které se chytlo do pasti závislosti na ruských energiích a své nezvládnuté energetické přeměny, Energiewende. Z Německa je dnes opět „nemocný muž Evropy“ a Macron podniká ofenzivu. Nemastná neslanost kancléře Olaf Scholz mu ji jen usnadňuje.
Macron chce využít slábnutí Německa a zásadně změnit Evropu. Namlouvá si Čínu, chce přetvořit ECB a eurozónu a tolerovat vyšší inflaci a koketuje s ideou „hodit přes palubu“ von der Leyenovou
05.05.2024 Francouzský prezident Emmanuel Macron tuší příležitost. Vnímá ekonomické i politické slábnutí Německa, které se chytlo do pasti závislosti na ruských energiích a své nezvládnuté energetické přeměny, Energiewende. Z Německa je dnes opět „nemocný muž Evropy“ a Macron podniká ofenzivu. Nemastná neslanost kancléře Olaf Scholz mu ji jen usnadňuje.
Německo zřejmě upustí od prověřování čínských investic v zemi. Bojí se, že o ně přijde
28.04.2024 Německá vláda kancléře Olafa Scholze zvažuje, že přehodnotí své záměry ohledně legislativy, která měla ustanovovat povinnost zevrubného prověřování čínských investic v zemi z bezpečnostního hlediska. Zprávu přináší Wall Street Journal.
Miliardář Křetínský kupuje pětinu největší německé ocelárny Thyssenkrupp, podíl zřejmě navýší na polovinu. Thyssenkrupp čelí vážným potížím kvůli zelené agendě a drahým energiím, na nichž ale Křetínský rekordně vydělává
26.04.2024 Český miliardář Daniel Křetínský kupuje prostřednictvím své firmy EP Corporate Group 20 procent německé ocelárny Thyssenkrupp, jež v Duisburgu provozuje největší ocelářský závod Evropy. Drtí ji však drahé energie a zelené regulace, kvůli nimž plánuje výraznou redukci stavů zaměstnanců po tisících. A kvůli nimž se stává i kořistí právě třeba pro Křetínského, jehož energetický byznys z drahých energií profituje jako žádný jiný podnik či firma české historie. Svůj podíl v Thyssenkrupp Křetínský zřejmě navýší na 50 procent; nyní o tom jedná.
České domácnosti loni platily za elektřinu nejvíce v EU, přestože Česko vyvezlo takřka nejvíce elektřiny v celé EU
25.04.2024 Česko je ryze z ekonomického hlediska určitou anomálií. Vykazuje sice poměrně výrazný nadbytek vyprodukované elektřiny, avšak přesto jeho domácnosti čelí jejím vysokým cenám. Dokonce nejvyšším v celé EU ve vyjádření dle standardu kupní síly, které umožňuje mezinárodní porovnatelnost. A to přitom tedy Česko loni v čistém vyjádření vyváželo čtvrtý největší objem elektřiny v EU.
Největší německá ocelárna, Thyssenkrupp, plánuje masivní propouštění a snižování stavů po tisících. Na ikonický podnik dolehla zelená agenda
12.04.2024 Thyssenkrupp, největší výrobce oceli v Německu, chystá masivní propouštění a snižování stavů. Dotknout se má tisíců zaměstnanců jejího největšího závodu, jenž se nachází v Duisburgu. Plánované opatření souvisí se zásadní restrukturalizací výroby v podniku, který je jednou z „vlajkových lodí“ německého průmyslnictví a jehož kořeny sahají do roku 1811. Restrukturalizace má vést ke snížení výrobní kapacity v Thyssenkrupp o 22 procent, jak podnik uvedl včera večer.
Euro naši bezpečnost nezvýší, důležitější jsou vztahy s Trumpem
24.01.2024 Současnou debatu o přijetí eura v Česku od těch předešlých odlišuje zejména to, že probíhá v kontextu výrazně proměněné, zhoršené, geopolitické situace. Válka na Ukrajině nebo stále dosti napjaté vztahy Spojených států – a potažmo Západu – s Čínou v mnohých zesilují emoci určité touhy pevněji a těsněji přináležet k Západu. Klíčovým z pout má být právě euro. Vždyť jím platí podstatná část západní Evropy a po dolaru představuje světově druhou nejrozšířenější rezervní měnu.
Německý ústavní soud zarazil plán Scholzova kabinetu utratit v přepočtu 1500 miliard korun za boj s klimatem
17.11.2023 Německo je příliš malým emitentem, aby mohlo globální klima ovlivnit, takže soud budoucí generace Němců rozumně chrání před sobeckým zadlužováním generací současnou.
Pokud je Česko „nemocným mužem Evropy“, pak se ale nakazilo od Německa. Německo zdražuje energie Němcům i Čechům – Němci jsou ale bohatší a s energiemi jim nadále bude pomáhat vláda
13.11.2023 Česko je podle německého listu Die Welt „nemocným mužem Evropy“. Alespoň tedy z ekonomického hlediska. Jako jediný ze států EU se dosud makroekonomicky nezotavilo z pandemie. Právě Německo ale na tom není zase o tolik lépe a vlastně na nepříznivém stavu českého hospodářství nese zásadní podíl.
Tahle země není pro Green Deal… Podle ČNB ale firmy a podniky svými nářky nad drahou elektřinou jen vydírají stát, aby jim dále do drahých energií ulevoval
06.11.2023 Zdražení regulované složky plateb za elektřinu domácnostem o 71 procent, které energetický úřad navrhuje, je nebývalé. Ale jde – při pohledu do nadcházející doby – stále jen o začátek. Dosud meziročně zpravidla docházelo ke změnám regulované složky v rozsahu jednotek procent, a to často spíše nižších jednotek.
Volkswagen končí s náborem nových zaměstnanců. Je v kleštích drahých energií a tuhých zelených regulací EU, které více než klimatu pomáhají Pekingu
04.11.2023 Německá automobilka Volkswagen pozastavuje nábor nových zaměstnanců. Zatím ani nestanovila, do kdy má opatření trvat. Jedná se o další viditelný příznak, že německý, ba evropský autoprůmysl čelí závažné ztrátě konkurenceschopnosti.
Češi teprve začínají ochutnávat Green Deal EU a už „prskají“. Výrazné zdražení regulované ceny elektřiny je prvním z hmatatelných důsledků zelené agendy EU
01.11.2023 V téhle zemi Green Deal zjevně nemá šanci. Ještě ani pořádně nezačal a celý národ – lidi i firmy – už brečí, že zdraží elektřina. A hněvem lidu vystrašení politici svolávají mimořádné tiskovky. Tak znova: cílem Green Dealu je masivní umělé zdražení „špinavých“ energií, kterých je většina. Takové, jež podnítí přechod na zelené energie, které ale potřebují vyšší míru flexibility elektrizační soustavy, a zejména fosilní, případně jadernou zálohu, pročež jsou celkově výrazně dražší. To teď právě mají Češi začít pociťovat na vlastní peněžence.
Proč nebývale zdraží regulovaná cena elektřiny? Češi začínají pořádně platit za Green Deal EU a od zdražení dané válkou už jim vláda nepomůže
31.10.2023 Zdražení regulované složky plateb za elektřinu domácnostem o 71 procent je nebývalé. Meziročně totiž zpravidla dochází ke změnám v rozsahu jednotek procent, a to často spíše nižších jednotek. Jistou výjimkou byl loňský rok, kdy Energetický regulační úřad redukoval regulovanou složku o bezmála sedmnáct procent. Jakkoli toto snížení bylo nebývale rozsáhlým meziročním pohybem, v porovnání s nyní zamýšleným zdražením, o oněch 71 procent, byl jeho rozsah pouze zhruba čtvrtinový.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (9.10.2023)
09.10.2023 Minulý týden nedošlo k žádnému obchodu podle mého týdenního komentáře. Nedočkali jsme se totiž žádného průrazu ani jedné vstupní S/R zóny, další týdne tak byl bez obchodu na měnovém páru EUR/USD.
Ifo: Německou ekonomiku bude brzdit nedostatek pracovníků a změny v energetice
02.10.2023 Růst německé ekonomiky bude v dlouhodobém horizontu brzdit nedostatek pracovních sil a přechod k ekologičtější energetice, tedy takzvaná Energiewende. Uvedl to podle agentury DPA prezident mnichovského ekonomického institutu Ifo Clemens Fuest. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
Německo se topí ve své nezvládnuté energetické přeměně, teď se s sebou snaží stáhnout i Francii. Berlín se bojí, že mu jinak budou firmy utíkat za levnější elektřinou i do Francie
18.09.2023 Německo je stále nervóznější ze své historické energetické přeměny, takzvané Energiewende. Ta už má hmatatelné výsledky, jež zejména pro německý průmysl nejsou vůbec příznivé. Například za poslední dva roky i taková Francie přilákala o 50 procent přímých zahraničních investic více než Německo. Takřka třetina podniků německého zpracovatelského průmyslu vážně zvažuje či již uskutečňuje odchod ze země. Německu tak hrozí deindustrializace jako nikdy v dějinách. Jedním z míst, kam se německé podniky mohou uchýlit, je „odvěký rival“ Francie. Tomu se nyní Berlín snaží zabránit.
Německu i Česku hrozí deindustrializace. S vládou kancléře Scholze není spokojeno 80 procent Němců, na výraz „energetická přeměna“ jsou alergičtí
17.09.2023 O Německu se už opět, po letech, hovoří jako o „nemocném muži Evropy“. V ekonomických problémech je ale celý starý kontinent. Bezprostředně jej ničí zejména důsledky války na Ukrajině, včetně energetické drahoty, které výrazně snižují globální konkurenceschopnost nejen německých firem a podniků. Má to zásadní dopad už i na náladu Němců. Hned 79 procent z nich není s vládou kancléře Scholze spokojeno, vyplývá z aktuálního průzkumu ARD. Už jsou alergičtí na výraz „energetická přeměna“ a Scholzovi spolustraníci kancléři doporučují se jeho užití na veřejnost zcela vystříhat.
Třetina německého průmyslu zvažuje odchod do zahraničí, kvůli vysokým cenám energií. Hrozba deindustrializace Německa – a tím pádem i Česka – nikdy nebyla vyšší
29.08.2023 Německé firmy a podniky ve vzrůstající míře omezují své investice na domácí půdě a zvažují, či již uskutečňují odchod do zahraničí. Důvodem jsou vysoké ceny energií, které decimují nejen německou, ale i mnohé další evropské ekonomiky.
Mohou evropské akcie dál ignorovat špatné zprávy?
21.08.2023 Když pomineme první měsíce pandemie, je současný ekonomický růst v Evropě nejhorší od období 2011-2013. Letos v zimě navíc nelze vyloučit ani novou energetickou krizi. Německo upadlo do recese a tamní průmysl je na kolenou. Jak dlouho ještě mohou investoři ignorovat varovná znamení? Výsledková sezóna ve 2. čtvrtletí jen potvrdila, že je růst výnosů v Evropě už tři kvartály záporný. Vzhledem k těmto vyhlídkám a skutečnosti, že se Německo znovu stává „nemocným mužem Evropy", jsou ceny evropských akcií oproti americkým nejnižší od roku 2006. Investoři se v rekordních počtech odvracejí od Evropy směrem k USA.
Jedna turbína může rozhodnout o tom, zda Česko letos padne do recese. Nikdy v historii nezávisel vývoj české ekonomiky – a osud statisíců Čechů – na jednom jediném stroji
09.07.2022 V současnosti nejsledovanějším a nejdiskutovanějším průmyslovým zařízením světa je bezesporu jedna konkrétní turbína, co odešla na údržbovou opravu do kanadského Montrealu. Poslal ji tam Gazprom, ruský plynárenský gigant, jejž ovládá Kreml. Jenže turbína nemůže zpět do Ruska. Kanada totiž v červnu zavedla sankce na ruský ropný a plynárenský průmysl, které znemožňují export právě takových zařízení do Ruska.
Fialova vláda přebírá zásadní část programu ČSSD a KSČM: hodlá porušit klíčový volební slib a zvyšovat daně. Rezignuje na hledání úspor, které slibovala
01.07.2022 Ministr financí Zbyněk Stanjura dnes definitivně potvrdil, že vláda hodlá porušit svůj klíčový slib, totiž slib nezvyšovat daně. Žádná diskuse o zvedání daní není podle něj v tuto chvíli tabu.
USA chtějí opět otevřít otázku odstřižení Ruska od SWIFT, proti je hlavně Německo a banky z Wall Street. Berlín či americké banky se totiž bojí svých ekonomických ztrát
26.02.2022 Spojené státy opět vážně zvažují, zda usilovat o odstřižení Ruska od systému SWIFT. Ten představuje rozsáhlou mezinárodní síť pro zasílání platebních příkazů mezi tisícovkami bank, finančních institucí a firem, bez níž prakticky nelze uskutečňovat přeshraniční platby. V případě odstřižení Ruska tak vlastně není možné této zemi platit za její vývoz, včetně vývozu plynu a ropy. V důsledku tak odstřižení od SWIFT může znamenat přerušení dodávek ruského plynu do Evropy.
Čína přestává financovat ruský vývoz plynu či ropy. Nedůležitějším spojencem Putinova režimu je tak nyní Německo a jeho Energiewende
25.02.2022 Dvě čínské státní banky, Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) a Bank of China, pozastavují dolarové financování ruského surovinového vývozu a částečně také financování tohoto vývozu v čínské měně. Zprávu přináší agentura Bloomberg. ICBC je vůbec největší bankou na světě podle objemu aktiv. Bank of China je pak čtvrtou největší globální bankou. Pozastavení financování vývozu ruských surovin znamená značné zhoršení exportních možností Ruska nejen na čínském trhu, který je pro něj klíčový. Prostřednictvím příjmů i z tohoto expertu přitom Rusko z velké části financuje třeba právě svoji probíhající invazi na Ukrajině.
Související klíčová slova:
Německá ocelárna | Bank of China | Cenová hladina | Energetické firmy | Alphabet | Veřejné finance | Spolkový statistický úřad | EUR | Trend | Siemens Energy | Hospodářský růst v Německu | Prosperity | Podnikatel | Akcie na rekordu | Automobilka Volkswagen | Vláda v Berlíně | WTO | Line | Škoda Auto | Snížení emisí | Evropská komise | České vlády | Pravděpodobnost | Cenové stability | Obchodní systém | Sundar Pichai | Platba | Ministryně hospodářství | Pandemie | Růst cen | Směrnice | Pohonné hmoty v Česku | Velké ekonomiky | Peter Garnry | Růst německé ekonomiky | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Daniel Křetínský | Uhlíkové neutrality | Nizozemsko | Ceny pohonných hmot | Dopady války na Ukrajině | Německý export | Nord Stream | Wall Street Journal | Americký prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) | Breakout | Další regulace | Podnikatelská důvěra | Průmysl | Inflace | Nejdůležitější události | Centrální banky | Snižování stavů zaměstnanců | Válka | Přijetí | Odstřižení Ruska od SWIFT | Domácnosti | Ratingová agentura | Výrazný růst | Léto | Miliardář Křetínský | Macron | Agora | Motor ekonomiky | Vysoké ceny energií | Donald Trump | Emisní povolenky EU | Růstová fáze | Vice | Prezident Trump | Inflace v eurozóně | Krize eurozóny | Šéf Ifo | ERA | Výkon | Odvětví | Obnovitelné zdroje energie | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Vysoká inflace | Elektřina v ČR | Levné energie | Polská vláda | Přesun výroby | Ceny elektřiny | Byznys | Země EU | Christine Lagarde | Pohonné hmoty | Zbyněk Stanjura | Graf | Úsilí | Heritage Foundation | Elektrovozy | Výnosy | Poptávka | Daň na banky | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Ekonomiky | Wood Mackenzie | Americká centrální banka FED | Německá automobilka | Průmyslová produkce | Obchodování s Čínou | Economist | Bydlení | Peníze | Ceny elektřiny v Německu | Největší evropská ekonomika | Čínský dovoz | Politika | Očekávání | Zpomalení čínské ekonomiky | Fosilní paliva | Války na Ukrajině | Úspěšnost strategie | Energetický sektor | Financovat | Překážky | Historie | Zdražovat | Cena elektřiny | Lukáš Kovanda | Růst | Vývoj české ekonomiky | Velký hráč | Itálie | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Německé firmy | Mercedes | Výrobci elektroaut | Uhelné elektrárny | Podnikatelé a firmy | Evropské ekonomiky | Ocelárny | Americká centrální banka | Severní křídlo | Německý autoprůmysl | Národní ekonomická rada vlády | Saxo | Thyssenkrupp | Breakout strategie | Úrokové sazby | Scholzova vláda | Drahé energie | Green Deal EU | Trh | Deficit zahraničního obchodu | Ruský plyn | Karlsruhe | Lesnictví | Zdroje energie | Problémy | Fialova vláda | Rabobank | Pověst | Společnosti | Index | Studie | Elektřina | Prudký ekonomický propad | MMF | Eura | Komise | Fialův kabinet | Fungování | Maďarsko | Týdenní shrnutí | Fit for 55 | EP | Unie | Důvěra investorů | Čínský prezident | Vstup do eurozóny | Marka | Ekonomický kalendář | Britský premiér | Bankovní rada České národní banky | Závislost | Hospodářský vývoj v Německu | Deficit | Statistický úřad | Ekonomické aktivity | Budoucnost | Elity | Deindustrializace | Čínská továrna | Odpor | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Vyšší úroky | Křetínský | Firma | Nord Stream 1 | Opatření | Členské státy | Podnikatelé | Globální emise | Ropný a plynárenský průmysl | ICBC | 3М | Organizace SWIFT | Ifo | Aukce | Hlavní ekonom | Burze | Průmyslové podniky | Vysoké inflace | Británie | Obchodovat | Uniper | Obnovitelné energie | Německý kancléř Olaf Scholz | Ropa | Finance | Válka na Ukrajině | Klimatický plán | USA | Růst úrokových sazeb | Čínský prezident Si Ťin-pching | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Výdaje | Přijetí eura | Tuzemská firma | Klouzavý průměr | Německé hospodářství | SWIFT | Ekonomové | Spojené státy | Ambice Ruska | Trading | Občané eurozóny | Růst HDP | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Vývoj | Důvěra v německou ekonomiku | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Agentura Fitch | Konkurenceschopnost | Akciový stratég | Cena elektřiny v Německu | EUR/USD | Zemědělství | Varování | Spotřebitelská důvěra | Ceny nemovitostí | Měnový výbor | Strategie Ondřeje Hartmana | Ifo Clemens Fuest | Christopher Waller | AI | Automobilka | Sazby | Babišova vláda | Investovat | Konsolidační balíček | Ekonomický růst v Evropě | Berlín | Firmy | Energetický a průmyslový holding | Zajištění | Vyšší ceny | Ekonomický propad | Státní svátek | Odstřižení od SWIFT | Daňoví poplatníci | Fed | Plynové elektrárny | Zdražení povolenek | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Česká vláda | Hry | Si Ťin-pching | Trhy | Německé akcie | Deficit zahraničního obchodu USA | Německý ústavní soud | Německá automobilka Volkswagen | Rizika | Eurozóna | Cena benzínu | Restrukturalizace | Fitch | Kancléř Olaf Scholz | Americké banky | Nulové úroky | Journal of International Money and Finance | Úspory | Kyjev | Hodnota akcií | Vysoké ceny | Ekonomiky EU | Industrial and Commercial Bank of China | Orsted | BASF | EdF | Žádosti o podporu | Bilance | Znovusjednocení Německa | Ondřej Hartman | ONE | Miliardář | Ekonomický růst | Prezident Emmanuel Macron | Evropský průmysl | Výrobce elektroaut | Aktuální Price Action | Nejbohatší Čech | Na burze | Společnost | Zadlužování | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Velké americké banky | FXstreet | EBITDA | Reporty | Výrok Lagardeové | Globalizace | Obchod | Energetický regulační úřad | Volkswagen | Riziko | Emise | Trinity | Bankovní skupina | Portfolio | NATO | Plyn | Životní úroveň | Německá ekonomika | Čína | Inovace | Ceny | Siemens | Financování | Recese | Pokles | Gazprom | Deutsche Börse | Války | Snižování stavů | Centrální banka | Biliony | Instituty | Evropské centrální banky | Burzovní indexy | Sentix | Klima | Paříž | Stratég | Instituce | Anomálie | EV | Výnos | Německé ekonomiky | Nájmy | Green Deal | Trinity Bank | Austrálie | Miliardy USD | Forex trader | Ceny akcií | Ceny energií | S/R zóny | Cena akcií | Energetická krize | Zasedání MMF | Pracovní místa | Bez rizika | Rishi Sunak | ČSSD | Zisk | ČNB | Bank of England | Plynárenský průmysl | Christian Lindner | Rating | Dovoz | Nejbohatší | České hospodářství | Progres | Obchodování | Úroky | Eurostat | Prezident | EP Corporate Group | Evropa | Měna | Trump | Zprávy | Francie | Automobilky | Rýže | DPA | FXstreet.cz | Obchody | Index CPI | ProCent | Zemní plyn | Značné riziko | Zasedání americké centrální banky | Vstupní S/R zóny | Značný zájem | Situace | Miliardy eur | Tržby | FOREX | Guvernér | Trader | HDP | Ekonom | Euro | Zdanění | Politici | Burzovní cena | Slovensko | Baterie | Měnové unie | Akumulace | ČTK | Ztráty | Merkelová | Obchodní nastavení | Nakupovat | Akcie | Jamal | Největší ekonomiky | NERV | Podniky | Štěstí | City | Energetická bezpečnost | Tým FXstreet.cz | Češi | Vývoz | Reuters | Price Action | Index PPI | Technologie | Emmanuel Macron | Prognózy | Daně | Americká ekonomika | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Bankovní rada | Investice | Microsoft | Masivní propouštění | Špatné zprávy | Konkurence | Přeshraniční platby | Nezávislost | BYD | Německý průmysl | Indie | Die Welt | Fitch Ratings | Ekonomická aktivita | Zisky | Soukromá spotřeba | Ruská vojska | Regulace | Hospodářství | Důvěra | ODS | Ukazatel | Evropské firmy | Bankovní domy | Burzy | Hospodářský růst | Export | Rusko | Signál | Organizace | Ceny stavebních prací | Praha | Média | Výsledková sezóna | Rozšíření | Plány | Brusel | Evropské akcie | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Americké centrální banky | Příjmy | Fiskální rok | Bloomberg | Dotace | Ústavní soud | Průmyslová výroba | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | University of Michigan | Výkonnost | Energetická firma | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Krize | Beta | Obnovitelné zdroje | Růst výnosů | JDE | Cena | Německá vláda | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Zadlužení | ARD | Obchodní partner | Nižší růst | Česká ekonomika | Německá kancléřka | Jefferies | Co bude | Emisní povolenky | DAX | Podnik | Zelené energie | Gigafactory | Akcie společnosti | Báze | Ekonomika | Plánované obchody | Schodek | Práce | Úspěch | Cíle | Bezpečnost | Banky | Vlády | Wall Street | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Ministr financí | Elektroauta | ČR | Kontrakt | OCI | Saldo běžného účtu | Platební neschopnosti | Soud | Miliardář Daniel Křetínský | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Polsko | Šéfové | Český miliardář | Auta | Saxo Bank | Zdražování | Ropy | Škoda | Čínský výrobce | USD | Občané | Čínské banky | Kabinet | Emoce | Hospodářský vývoj | Legislativa | Počet nových žádostí o podporu | BMW | Regulační úřad | CZ | EDF | Propad | Maastrichtská kritéria | ANO | Oživení inflace | Nemovitosti | Time-Frame | Francouzská vláda | Kanada | Plný úvazek | Světová poptávka | ING | Zahraniční investice | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Švédsko | ECB | Asijské země | Ziskovost | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Přerušení dodávek ruského plynu | Plynárenský gigant | Navýšení cel | Německé podniky | Jaderné elektrárny | ROCE | Paradox | Clemens Fuest | EU | Hodnota indexu | Redukce | Miliardy | Materiály | Systém emisních povolenek | Pracovní síly | Uhlí | Investor | Bloky | Ukazatele | Emitenti | Banka | Premiérka | Autoprůmysl | Čínské investice | Olaf Scholz | Německý kancléř | Domácí průmysl | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot