Čínský dovoz

Čína stanovila podmínky pro obnovení obchodních rozhovorů s USA, chce respekt a jasnou komunikaci
16.04.2025 Podle zdroje obeznámeného s postojem Pekingu je Čína otevřená obnovení obchodních rozhovorů se Spojenými státy, ale očekává předtím od Trumpovy administrativy několik klíčových kroků. Mezi hlavní požadavky patří: větší respekt ve veřejné diskusi, konzistentní postoj USA a jmenování důvěryhodné osoby s plnou podporou prezidenta Donalda Trumpa.

IEA varuje před zpomalením růstu poptávky po ropě, trh čelí tlaku z více stran
15.04.2025 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) ve své dubnové zprávě snižuje výhled globálního růstu poptávky po ropě pro rok 2025. Podle nové prognózy se očekává, že poptávka vzroste pouze o 730 000 barelů denně, což by bylo nejpomalejší tempo růstu od pandemického roku 2020. IEA zároveň předpovídá, že v roce 2026 zpomalí růst poptávky ještě více, na 690 000 barelů denně.

UBS snížila odhad letošního růstu čínské ekonomiky
15.04.2025 Švýcarská banka UBS snížila odhad letošního růstu čínské ekonomiky na 3,4 procenta z dříve předpokládaných čtyř procent, a to kvůli negativním dopadům cel amerického prezidenta Donalda Trumpa. Podle agentury Bloomberg nový odhad představuje dosud nejpesimističtější prognózu letošního hospodářského vývoje v Číně. V příštím roce UBS nadále počítá se zpomalením růstu na tři procenta.

Měnový pár EUR/GBP roste již třetí seanci v řadě
15.04.2025 Cena roste před čerstvými údaji o CPI ve Spojeném království a před zasedáním ECB. Pár roste díky lepšímu rizikovému sentimentu poté, co americký prezident Trump oznámil nižší cla na čínský dovoz, včetně polovodičů a elektroniky. Prezident Trump nicméně potvrdil, že na toto zboží se budou nadále vztahovat stávající 20 % fentanylová cla, nikoliv dříve navrhovaná 145 % cla.

Cena ropy mírně roste díky celním výjimkám a oživení čínského dovozu
14.04.2025 Ceny ropy v pondělí zaznamenaly mírný růst. Důvodem byly výjimky z amerických cel a překvapivě silná čínská data o dovozu ropy. Růst však brzdí přetrvávající obavy z dopadů obchodní války mezi USA a Čínou na globální hospodářství a poptávku po pohonných hmotách.

Ranní okénko - Jak rozhodne v tomto týdnu ECB?
14.04.2025 V rámci tohoto týdne bude nejzajímavější událostí zasedání Evropské centrální banky. Ta od loňského června snížila úrokové sazby v rozsahu 150bb. Depozitní sazba aktuálně činí 2,50 %, ale další uvolnění měnové politiky není zdaleka tak jasné jako na předchozích zasedání. V oficiálním prohlášení po posledním měnově-politickém jednání totiž došlo ke změně hodnocení měnové politiky, která je aktuálně hodnocena jako „výrazně méně restriktivní“. Trh dává vysokou šanci dalšímu snížení sazeb, zatímco naše predikce předpovídá přerušení cyklu uvolňování měnové politiky vzhledem k výrazné ekonomické nejistotě. Obě varianty ale vnímáme jako zcela vyrovnané.

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 14. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
14.04.2025 V pátek měnový pár EUR/USD v zásadě pokračoval v růstu. A proč by měl přestat? Obchodní válka mezi USA a Čínou dál eskaluje, přičemž obě země na sebe téměř denně navzájem uvalují nová cla a sankce. Například v pátek se ukázalo, že USA zvýšily cla na čínský dovoz na 145 %, zatímco Čína reagovala cly ve výši 125 % na americké zboží. A jsme si jisti, že Peking dosud nestihl reagovat na poslední zvýšení cel ze strany Washingtonu. Proto lze očekávat, že čínská cla se "zrcadlově" vyšplhají také na 145 %. Jak obchodní válka nabírá na síle – a s ohledem na to, že ji spustil Trump – svět nadále bojkotuje americký dolar, akcie, dluhopisy i investice ve Spojených státech. Právě proto se dolar prakticky volným pádem propadá, zatímco makroekonomické pozadí je v tuto chvíli téměř bezvýznamné.

USA plánují cla na elektroniku a polovodiče
14.04.2025 Chytré telefony, počítače a některé další elektronické výrobky budou v USA podléhat samostatným clům, spolu s polovodiči. Tato cla by mohla být zavedena zhruba za měsíc nebo dva. Současná výjimka z cel pro tyto produkty je tak pouze dočasná. Řekl to v rozhovoru s televizí ABC americký ministr obchodu Howard Lutnick. Šéf Bílého domu Donald Trump včera dokonce existenci jakékoli výjimky popřel.

AP: Apple navzdory clům nemá moc důvodů vyrábět iPhony v USA
13.04.2025 Americký prezident Donald Trump doufá, že jeho celní politika zejména přiměje americkou technologickou společnost Apple vyrábět iPhony ve Spojených státech. Navzdory tomu, že Trump postupně zatížil dovoz z Číny 145procentními cly, je přesun výroby nepravděpodobný, píše agentura AP. USA včera navíc zařadily smartphony do zboží, kterého se nová vlna dovozních přirážek netýká.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.04.2025 1) Cena zlata stoupla na nový rekord nad 3200 USD (71.140 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). K růstu zlata přispívá slabší dolar a eskalace obchodní války, která přinutila investory uchýlit se k aktivům považovaným za bezpečná v době nejistot. Cena kovu k okamžitému dodání v Asii stoupla až na 3219,84 USD za unci a tento týden si již připisuje téměř šest procent, napsala agentura Reuters.

Čína zvýší odvetná cla na dovoz z USA na 125 procent
11.04.2025 Čína od soboty navýší odvetná cla na americké zboží z 84 na 125 procent. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním čínské ministerstvo financí. Americký prezident Donald Trump ve středu oznámil navýšení cla, které označuje jako reciproční, na 125 procent. V součtu s předchozími cly uvalenými v souvislosti s fentanylovou krizí činí celní zátěž čínského dovozu do USA 145 procent.

Evropské akciové trhy se po čtvrtečním růstu vrátily k poklesu
11.04.2025 Evropské akcie po čtvrtečním růstu dnes dopoledne oslabují. Investory ve čtvrtek povzbudilo rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa odložit o 90 dní takzvaná reciproční cla na většinu obchodních partnerů. Zároveň však Washington ponechal v platnosti plošná cla ve výši 10 procent. Bílý dům navíc ve čtvrtek potvrdil, že součet poplatků na čínský dovoz nově činí 145 procent, což vedlo k dalšímu výprodeji akcií na newyorské burze.

Cena stříbra se snaží udržet v růstovém trendu
11.04.2025 Po středečním růstu o 4 %, který byl podpořen obnovenou snahou o získání bezpečného přístavu v důsledku sílícího obchodního napětí mezi USA a Čínou. Cena stříbra se snaží udržet nad 200denním jednoduchým klouzavým průměrem (SMA) na úrovni 30,90. Prezident Trump oznámil okamžité zvýšení cel na čínský dovoz na 125 %, krátce poté, co Čína zvýšila reciproční cla na americké zboží na 84 %. Toto rozhodnutí zastínilo širší snahu o deeskalaci, kdy USA snížily cla na 10 % na 90 dní, aby usnadnily obchodní jednání s dalšími zeměmi.

Cena zlata kvůli slabšímu dolaru a clům stoupla na rekord
11.04.2025 Cena zlata stoupla na nový rekord nad 3200 USD (71.140 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). K růstu zlata přispívá slabší dolar a eskalace obchodní války, která přinutila investory uchýlit se k aktivům považovaným za bezpečná v době nejistot. Cena kovu k okamžitému dodání v Asii stoupla až na 3219,84 USD za unci a tento týden si již připisuje téměř šest procent, napsala agentura Reuters.

Americký trh umazal část středečních zisků
11.04.2025 Bílý dům ve čtvrtek potvrdil, že cla uvalená na čínský dovoz nyní činí 145 %. Aktualizace přichází den poté, co Trump na Truth Social oznámil, že Čína čelí 125% „recipročním“ odvodům za odvetu proti americkým clům. Hlavní indexy na to konto smazaly část středečních zisků z obav před přetrvávající obchodní válkou mezi USA a Čínou. Výrazně korigoval technologický index Nasdaq (-3,8 %) a velkou část středečních zisků odevzdala i ta největší jména, například Nvidia (-5,9 %), Apple (-4,2 %), Microsoft (-2,3 %), Amazon (-5,2 %) nebo Alphabet (-3,5 %). V korporátním sektoru dále akcie Constellation Brands uzavřely obchodní den +0,7 %. Akcie společnosti CarMax poklesly o 17 %.

Ranní shrnutí (11.04.2025)
11.04.2025 Asijské indexy zvrátily ztráty, přičemž čínské trhy vedly k růstu, když CHN.cash vzrostl o 2,07 %, hongkongský HK.cash stoupl o 1,77 % a vietnamský VIET30 si polepšil o 1,98 %. Mezitím japonský JP225 klesl o 0,77 % a singapurský SG20cash se snížil o 0,61 %. Australský AU200.cash mírně vzrostl o 0,21 %, zatímco CH50cash posílil o 0,76 %.

Trump na 90 dní pozastavuje cla, ale ještě více zvyšuje sazby pro Čínu
11.04.2025 Změna prezidentovy politiky přišla zhruba 13 hodin poté, co vešlo v platnost reciproční clo pro 56 zemí a Evropskou unii, které otřáslo trhy a posílilo obavy z recese v USA. Trump se bezprostředně poté ocitl pod silným tlakem byznys lídrů a investorů, kteří požadovali revizi politiky. "Myslel jsem si, že trochu přehánějí," řekl Trump ve středu novinářům v Bílém domě, když byl dotázán, proč změnil kurz. "Trochu pištěli, trochu se vyděsili."

Denní shrnutí: Výběr zisků po včerejším růstu stahuje americké indexy dolů, nejistota na trhu přetrvává
10.04.2025 Americké indexy dnes oslabují a částečně tak mažou včerejší zisky. Tržní volatilita zůstává velmi vysoká a investoři se stále obávají recese.

Celkové clo na čínský dovoz do USA činí 145 procent, potvrdil Bílý dům
10.04.2025 Celková celní zátěž čínského dovozu do USA teď činí 145 procent. Bílý dům to potvrdil televizi CNBC. Prezident Donald Trump ve středu na síti Truth Social oznámil, že clo na čínský dovoz navyšuje na 125 procent. Neupřesnil, které položky se navýšení týká. Z příslušného exekutivního příkazu ale vyplývá, že na 125 procent navýšil takzvané reciproční clo, jež do té doby činilo 84 procent. Čína ale kromě toho čelí také 20procentnímu plošnému clu, které na ni Trump uvalil v souvislosti s fentanylovou krizí.

Obchodní válka dusí ropné toky: Čínský dovoz americké ropy téměř ustal
10.04.2025 Dlouhodobě rostoucí export ropy z USA do Číny se v roce 2025 prakticky zastavil. Obchodní napětí mezi dvěma největšími ekonomikami světa přineslo vlnu cel, která obchod s ropou zásadně zbrzdila.

Cla budou mít dopad na CPI v USA❓🔍
10.04.2025 Dnes ve 14:30 budou zveřejněna data o indexu spotřebitelských cen (CPI) v USA za březen. Odhady naznačují, že cenový růst v uplynulém měsíci zpomalil, což odpovídá oslabující poptávce a důvěře spotřebitelů. Přesto se již nyní mohou objevit první známky cenových tlaků, například v segmentech jako čínský dovoz nebo automobily. Níže je konsenzus trhu pro březnový CPI:

Čínská odvetná cla na dovoz z USA začínají dnes platit
10.04.2025 Čínská odvetná cla se sazbou ve výši 84 procent na dovoz z USA vstoupila v platnost, uvedla dnes agentura AFP, která tento krok označila za novou etapu v obchodní válce rozpoutané Washingtonem a budící obavy z globální recese. Americký prezident Donald Trump mezitím ohlásil zvýšení cla na dovoz čínského zboží do USA na 125 procent.

Čína zavede 84% cla na dovoz amerického zboží
09.04.2025 Čína podnikla odvetná opatření poté, co Spojené státy uvalily celkové clo ve výši 104 % na čínský dovoz. Podle vládního prohlášení Čína zvýšila clo na zboží dovážené z USA na 84 %. Protiopatření je účinné od 10. dubna.

Přehled zpráv z amerického trhu – 9. dubna
09.04.2025 Americké akciové indexy uzavřely se ztrátami poté, co Bílý dům oznámil novou vlnu cel na čínské zboží. Sazba může dosáhnout až 104 %, což znamená přímý zásah dovozu a jasný signál, že obchodní napětí bude dále eskalovat. Investoři tento krok vnímají jako medvědí signál pro globální ekonomiku. Výprodej zasáhl široké spektrum sektorů, zejména těch, které jsou citlivé na globální dodavatelské řetězce.

Dominový efekt: Americká cla zasáhla trhy, investoři se zbavují dolaru a dluhopisů
09.04.2025 Na světových trzích propukla panika po nečekaném úderu z Washingtonu: Spojené státy uvalily ohromující 104% clo na čínské zboží. Rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa mělo okamžitý dopad na náladu investorů a nastartovalo vlnu nestability srovnatelnou s krizí.

Analýza Dow Jones, Nasdaq, DAX: Připoutejte se, bude to drncat. Trump vyhlásil válku všem!
09.04.2025 Tento týden nemůže být řeč o ničem jiném než o clech Donalda Trumpa. Šok, prudké výprodeje, index NASDAQ v medvědím trhu. To jsou jedný z prvotních průvodních jevů tarifové války. Jenže v pondělí se začaly objevovat náznaky pozitivních signálů a propady začaly brzdit.

Přehled vývoje GBP/USD dne 9. dubna. Dezinformace, fámy, podvrhy a názory
09.04.2025 Měnový pár GBP/USD se v úterý obchodoval relativně klidně, ale pondělí přineslo na trhy pořádnou smršť. Už několik dní používáme v našich článcích výrazy jako "bouře", "chaos" a "šílenství" – ale ani ty plně nevystihují pondělní situaci. Kromě událostí, o kterých informovala světová média, se v pondělí objevilo také několik falešných zpráv. Trh je v panice, zmítá se ze strany na stranu – a někdo na šíření falešných informací dobře vydělává. Kdo to je, hádat nebudeme, ale máme své tipy.

Bílý dům oznamuje zvýšení cla na Čínu na 104 %; indexy mažou zisky 🔔✂️
08.04.2025 Mluvčí Bílého domu Levitt uvedl, že USA právě uvalily dodatečné 50% clo na Čínu, čímž celková cla dosahují rekordní úrovně 104 %. Další obchodní omezení vstoupí v platnost zítra, 9. dubna.

Akcie se zotavují díky rozhovorům o clech: globální přehled 📄 📌
08.04.2025 Po rekordním výprodeji, který začal ve středu poté, co prezident Trump oznámil nová cla, dnes trhy v mnoha zemích konečně vykazují mírné oživení. Optimismus investorů podporují naděje na pokrok v jednáních a možnost snížení cel alespoň pro některé obchodní partnery.

Trh v USA: skutečný důvod Trumpových cel odhalen – 1. část
08.04.2025 Aktuální novinové titulky na téma cel: Donald Trump v pondělí 7. dubna oznámil, že uvalí dodatečné 50% clo na čínský dovoz, pokud Čína do 8. dubna nezruší odvetná cla ve výši 34 %, která zavedla v reakci na jeho vlastní 34% a dřívější 20% clo.

Americký trh zaznamenává prudké oživení. 2. část
08.04.2025 Index S&P 500 (-0,2 %), který se obchodoval v teritoriu medvědího trhu (20 % pod svým nedávným maximem), osciloval během dne o více než 400 bodů mezi intradenním maximem a minimem. Index po otevření propadl o 4,7 % a na svém denním vrcholu zaznamenal růst o 3,4 %.

Trump hrozí dodatečnými 50% cly na Čínu, napětí v obchodní válce roste
07.04.2025 Prezident Trump v pondělí dále vyhrotil obchodní válku s Čínou, když pohrozil dodatečnými 50% cly na čínský dovoz, pokud Peking do 8. dubna nezruší plánovaná 34% odvetná cla. Celkové clo USA na čínské zboží by tak při započtení stávajících sazeb dosáhlo až 104 %.

Totální panika na akciových trzích, světové trhy se hroutí
04.04.2025 Akcie ve Spojených státech po čínské odpovědi na nová americká cla znovu prudce oslabily. Trhy čelí kvůli eskalující obchodní válce nejhorší krizi od krachu na začátku pandemie nemoci covid-19. K zastavení propadu jim nepomohla ani lepší zpráva z amerického trhu práce, než se očekávalo.

EUR/USD. 4. dubna. Obchodní konflikt teprve nabírá na obrátkách
04.04.2025 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu. V tuto chvíli pokles amerického dolaru nepokračuje, ale trh může kdykoli znovu "explodovat". Odraz od Fibonacciho úrovně 161,8 % (1,1094) může signalizovat obrat ve prospěch amerického dolaru a pokles k úrovním 127,2 % a 100,0 %. Průraz a konsolidace nad 1,1094 by zvýšily šanci na další růst k další Fibonacciho úrovni 200,0 % (1,1179).

US100 se propadá při masivním výprodeji 📉
03.04.2025 Globální trhy se ve čtvrtek propadly, když se dopady rozsáhlé celní ofenzivy Donalda Trumpa začaly šířit po celém světě. Z indexu S&P 500 bylo smazáno přibližně 2 biliony USD a investoři přesouvali prostředky do bezpečných dluhopisových aktiv. Americké akcie a dolar čelily největšímu výprodeji kvůli rostoucím obavám, že prezidentova obchodní politika zpomalí růst americké ekonomiky.

Analýza EUR/USD – 17. března
18.03.2025 Vlnové analýze 4H pro pár EUR/USD hrozí, že se změní ve složitější strukturu. Nový klesající trend začal 25. září a nabyl podoby 5vlnné impulsní struktury. Před dvěma měsíci začala býčí korekční fáze, která by měla obsahovat nejméně tři vlny. Struktura první vlny byla dobře zformovaná, takže očekávám, že i druhá vlna bude mít zřetelný tvar. Její velikost teď ale narůstá tak výrazně, že hrozí, že změní celkový počet vln.

Celní války v minulosti ochromily obchod
12.03.2025 Vybrané údaje o hlavních obchodních válkách v minulosti (ve Spojených státech začalo platit 25procentní clo na dovoz oceli a hliníku, Evropská unie v reakci oznámila, že zavede od příštího měsíce protiopatření týkající se amerického zboží):

Ranní shrnutí (07.03.2025)
07.03.2025 Asijské trhy prohlubují ztráty, japonský Nikkei 225 klesá o 2,1 % a australský S&P/ASX 200 o 1,6 %. Hongkongský Hang Seng klesl o 0,2 % poté, co v předchozí seanci vyskočil o 3,2 %.

Akcie Nvidie pokračují v propadu – obchodní cla a regulatorní rizika zatěžují trh
05.03.2025 Akcie společnosti Nvidia Corp. v úterý pokračovaly v poklesu, který začal již v pondělí. Po předchozím propadu o 8,7 %, kdy se cena dostala na nejnižší úroveň od září, zaznamenaly akcie další 3% pokles a uzavřely na 110,65 USD. Tento vývoj přichází navzdory tomu, že společnost nedávno zveřejnila lepší než očekávané finanční výsledky, což naznačuje, že investoři jsou stále nervózní z širších tržních faktorů a potenciálních hrozeb.

USD/CAD: Pár klesá na pozadí zavádění nových cel D. Trumpa
05.03.2025 USD/CAD už druhý den v řadě pokračuje v pohybu směrem dolů. Americký dolar zůstává pod tlakem kvůli rostoucím obavám ze zpomalení ekonomiky, které jsou podpořeny dopadem nových cel zaváděných Donaldem Trumpem. V úterý oficiálně vstoupila v platnost Trumpova 25% cla na kanadské a mexické zboží a zároveň došlo ke zvýšení cel na čínský dovoz na 20 %, což na trh přineslo další nejistotu.

Den D, 2. dubna : Trump oznamuje nová cla, Čína připravuje odpověď
05.03.2025 V úterý vstoupila v platnost nová 25% cla prezidenta Donalda Trumpa na dovoz z Mexika a Kanady a také nová cla na zboží z Číny. Tato opatření zhoršila už tak napjaté obchodní vztahy a vyvolala obavy ze zpomalení hospodářského růstu a růstu cen pro Američany, kteří se dlouhodobě potýkají s vysokou inflací.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 5. března: euro vráží hlavou do betonové zdi
05.03.2025 Měnový pár EUR/USD se v úterý dál obchodoval směrem nahoru, i když ne tak silně jako v předchozích dnech. Nicméně euro stabilně roste, přestože k tomu má jen málo důvodů. Domníváme se, že hlavním faktorem, který stojí za růstem eura (nebo spíše poklesem dolaru), je bývalý prezident Donald Trump a jeho nedávná rozhodnutí. V úterý bylo oznámeno, že se rozhodl zvýšit cla na čínský dovoz na 20 % a odmítl prodloužit dobu vyjednávání s Kanadou a Mexikem. V důsledku toho se od včerejška na veškerý dovoz z těchto zemí vztahuje 25% clo. Kanada a Mexiko samozřejmě odpověděly zavedením odvetných cel na dovoz z USA.

Analýza Dow Jones, NASDAQ, DAX, EUR/USD a bitcoinu - Obchodní válka začíná nabírat momentum
04.03.2025 Svět byl šokován pátečním jednáním mezi americkým a ukrajinským prezidentem, které proběhlo v přímém přenosu. Jednání ukázalo na slábnoucí podporu USA napadené Ukrajině a příklon USA k Rusku. Následné potvrzení tarifů vůči kanadskému a mexickému dovozu pak spustilo výprodeje akcií.

Bavlna klesá o 4,5 % na čtyřletá minima kvůli dopadu odvetných cel Číny 📉
04.03.2025 Futures na bavlnu dnes klesly na nejnižší úroveň od srpna 2020 poté, co Čína, největší světový odběratel této komodity, uvalila nová 15% odvetná cla na americkou bavlnu a další zemědělské produkty z USA. Tento krok je přímou reakcí na rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa zvýšit cla na čínský dovoz na 20 %, což dále vyhrotilo napětí v probíhající obchodní válce.

Měnový pár USD/CAD se drží nad trendovou čárou
04.03.2025 USD/CAD se silně vrátil právě ve chvíli, kdy obchodníci začali být nervózní z medvědí korekce pod 20- a 50denní exponenciální klouzavé průměry (EMA). Překvapivá zpráva, že americký prezident neprodlouží měsíční pauzu a k uvalení cel na kanadský, mexický a čínský dovoz by mohlo dojít příští týden po termínu 4. března, podpořila novou poptávku po zelené bankovce. Poté, co pár pevně zakotvil poblíž oblasti podpory 1,4150, zrychlil přímo ke klíčové rezistenci 1,4470. Ačkoli je odraz povzbudivý, technické ukazatele naznačují, že by se mohlo jednat o křehké oživení.

EUR/USD – 4. března: inflace v EU brání ECB uvolnit politiku
04.03.2025 Pár EUR/USD v pondělí pokračoval v růstu a den zakončil poblíž maxim minulého týdne. Podle mého názoru je trh aktuálně ve stavu chaosu a paniky, protože je přehlcen zprávami, z nichž mnohé nelze jednoznačně označit jako dobré ani pro euro, ani pro dolar. V důsledku toho jsme svědky růstu, ale odmítnutí ze zóny rezistence 1,0526–1,0529 by mohlo znovu zvýhodnit americký dolar a vyvolat pokles v rámci horizontálního pásma v grafu 4H. Rád bych připomněl, že tento týden očekáváme důležitá ekonomická data z USA a Donald Trump dál denně sděluje důležitá rozhodnutí.

Trh se vydává cestou "all-in"
04.03.2025 Americký prezident si ve velkém zahrává. S&P 500 zaznamenal nejhorší propad roku 2025 v reakci na zavedení cel proti Mexiku a Kanadě. Investoři si dlouho stěžovali, že trh je až příliš sebevědomý. Věřili, že Trumpovy hrozby celními opatřeními jsou jen vyjednávací taktikou a že nikdy nezažene situaci do extrému, protože by nechtěl poškodit akciový index. Březen však přinesl kruté vystřízlivění.

Akciový trh kapituloval
03.03.2025 Problémy nikdy nepřicházejí samy. Index S&P 500 se propadl na nejnižší úrovně od poloviny ledna, když Donald Trump opět oživil hrozby celními tarify. Nejprve přišla negativní ekonomická data z USA, poté výsledková zpráva společnosti NVIDIA, která investory nijak nenadchla, a nakonec nová cla na dovoz—všechny tyto faktory přinutily býky na amerických akciových trzích kapitulovat. Další ránu zasadila Tesla, jejíž akcie se vrátily na úrovně z doby kolem listopadových prezidentských voleb.

Bitcoin prudce stoupá, když Trump mluví o krypto rezervě – co to pro trh znamená?
03.03.2025 Příští týden se pozornost finančního světa zaměří na měsíční zprávu o zaměstnanosti v USA. Tento dokument by mohl odpovědět na hlavní otázku: jsou nejnovější znepokojivé makroekonomické údaje předzvěstí vážných problémů pro ekonomiku?

Forex: Dolar se po údajích o inflaci a spotřebě pohybuje oběma směry
28.02.2025 Americký dolar se po údajích o inflaci a spotřebě pohybuje v závěru týdne oběma směry. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, krátce před 18:30 přidává 0,1 procenta na 107,36 bodu. Během dne stejných 0,1 procenta ztrácel. Za celý týden má americká měna k dobru 0,5 procenta, ale za únor by mohla ztratit více než procento, což by byl její největší měsíční pokles od srpna.

Komodity: Ceny ropy klesají zhruba o procento, dolů je tlačí obavy z Trumpových cel
28.02.2025 Ceny ropy v závěru týdne klesají zhruba o procento. Dolů je tlačí obavy, že Washington zavede další dovozní cla, a rozhodnutí Iráku obnovit vývoz ropy z Kurdistánu. Severomořská ropa Brent kolem 17:15 SEČ ztrácela zhruba 1,2 procenta a byla lehce pod 73,20 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 0,9 procenta a byla těsně pod 69,70 dolaru za barel.

Čína slibuje odvetu proti novým americkým clům
28.02.2025 Napětí mezi Spojenými státy a Čínou se opět stupňuje poté, co Donald Trump oznámil dodatečné 10% clo na čínský dovoz. Čína reagovala varováním, že přijme veškerá nezbytná opatření, aby ochránila své ekonomické zájmy.

Zlato prodlužuje výprodej a ztrácí 0,6 %, protože obavy z obchodní války podporují posilování amerického dolaru 📉
28.02.2025 Zlato prodlužuje svůj pokles, podporovaný posilujícím americkým dolarem, který nabral na síle poté, co Trump oznámil 25% clo na Evropskou unii, Kanadu a Mexiko a další 10% clo na čínské zboží. Tímto krokem se celková celní sazba na čínský dovoz zvýší na 20 %. Silnější dolar snižuje atraktivitu zlata, které je denominováno v USD, pro zahraniční investory. V důsledku toho zlato směřuje k prvnímu týdennímu poklesu v roce 2025.

Graf dne - Bitcoin (28.02.2025)
28.02.2025 Bitcoin zaznamenal prudký propad a v pátek ráno se v Londýně propadl na 78 363 dolarů, což představuje dramatický 25% pokles z historického maxima 109 241 dolarů dosaženého 20. ledna. Největší světová kryptoměna jen v únoru ztratila přibližně 20 % své hodnoty, což z ní potenciálně činí nejvýraznější měsíční pokles od června 2022.

Prochází krypto trh těmi ty nejhoršími časy? (Po snaze o korekční růst může dojít k dalšímu poklesu cen zlata a bitcoinu)
27.02.2025 Od listopadového vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách většina významných kryptoměnových tokenů buď prudce korigovala směrem dolů, nebo vstoupila do konsolidační fáze v rámci bočního pásma.

Prochází krypto trh těmi nejhoršími časy? (Po snaze o korekční růst může dojít k dalšímu poklesu cen zlata a bitcoinu)
27.02.2025 Od listopadového vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách většina významných kryptoměnových tokenů buď prudce korigovala směrem dolů, nebo vstoupila do konsolidační fáze v rámci bočního pásma.

Americký akciový trh se dostává z úzkého rozpětí
25.02.2025 Před výprodejem ve dnech 23. a 24. února absolvoval index S&P 500 35 po sobě jdoucích obchodních seancí bez 1% poklesu, což představuje nejdelší sérii od prosince. V roce 2024 se to stalo pouze třikrát. Od listopadových prezidentských voleb se široký akciový index držel v úzkém obchodním rozpětí 4 %–- nejužším od roku 2017. Proražení bylo nevyhnutelné a býci se rozutekli z bitevního pole.

Ropa posiluje po nových sankcích USA, zlato oslabuje kvůli nejistotě ohledně cel
25.02.2025 Ropa zaznamenala růst poté, co Spojené státy oznámily nové sankce na íránský ropný sektor, zatímco americký prezident Donald Trump potvrdil, že plánovaná cla na Kanadu a Mexiko zůstávají ve hře.

Denní shrnutí: Apple oznamuje rozsáhlou investici v USA 💰 a Starbucks propouští ✂️
24.02.2025 Americké indexy uzavřely smíšeně. S&P 500 vzrostl o 0,1 %, Nasdaq 100 klesl o 0,4 % a Dow Jones Industrial Average si připsal 0,4 %, zatímco investoři vyhlížejí výsledky Nvidia a klíčová inflační data v průběhu týdne.

Trumpova administrativa stupňuje opatření proti Číně a zvyšuje hospodářské napětí
24.02.2025 Trumpova administrativa zintenzivnila opatření namířená proti Číně a zavedla řadu politik týkajících se investic, obchodu a dalších strategických odvětví, což zvyšuje pravděpodobnost zvýšeného napětí mezi Spojenými státy a jejich předním ekonomickým konkurentem.

Trump přilévá olej do ohně: nová cla na kovy prohlubují obchodní napětí
18.02.2025 Donald Trump opět přitvrdil a oznámil další balíček cel na kovy, konkrétně na hliník a ocel. Ohlášené změny bez možnosti výjimek by mohly mít výrazný dopad na světové trhy. Zatímco americký průmysl očekává povzbuzení, obchodní partneři varují před negativními důsledky. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat, Kanada, Evropská unie a další země již naznačily možná protiopatření. Situace se vyvíjí dynamicky a zůstává otázkou, kam to povede.

"Zlaté" schody: Stoupá zlato výš a výš?
10.02.2025 Ceny zlata jsou odhodlány dál stoupat, protože využívají zvýšeného geopolitického napětí. Zlato v současném prostředí dál roste, dosahuje nových maxim a překonává nejrůznější překážky.

Zlato se drží poblíž rekordních maxim, poptávka roste
06.02.2025 Ceny zlata zůstaly během čtvrtečního asijského obchodování stabilní a udržely se poblíž historických maxim. Investoři nadále vyhledávají zlato jako bezpečný přístav v době pokračujících obchodních sporů mezi USA a Čínou.

Ranní shrnutí (04.02.2025)
04.02.2025 Poté, co vstoupila v platnost Trumpova 10% cla na čínský dovoz, globální trhy poklesly a Čína okamžitě oznámila odvetná opatření, včetně 15% cel na americké uhlí a LNG a 10% cel na ropu a další zboží. Futures na index S&P 500 klesly o 0,8 %, futures na index Nasdaq 100 o 0,9 % a futures na index Dow o 0,6 %.

Trump znovu pohrozil cly Evropské unii, euro i koruna oslabují, obchodní válka USA a EU je na spadnutí. Česko připraví až o 300 miliard korun ročně, o práci 55 000 Čechů a každého Čecha o 23 tisíc Kč ročně
03.02.2025 Americký prezident Donald Trump dnes nad ránem středoevropského času zopakoval svoji páteční hrozbu Evropské unii, cla na unijní dovoz prý „určitě zavede“. Pokud se vezme Evropská unie jako celek, jde o vůbec největšího dovozce do USA, většího, než je Mexiko, Čína či Kanada, na něž zavedl nová cla o víkendu (s platností od zítřka) – vysoká zejména, co se týče Kanady a Mexika. V roce 2023 činil dovoz EU do USA 502 miliard eur, zatímco druhé Mexiko vykázalo dovoz do USA v rozsahu zhruba 440 miliard eur. Je tedy zřejmé, že EU je Trumpovi „trnem v oku“ podobně jako uvedený trojlístek zemí. Takto viděno se vskutku zdá být jen otázkou času, než americký prezident nová cla na EU zavede.

Je to tu, Trump podepsal vysoká cla, Amerika se vrací do 40. let minulého století, lze čekat rychlou odvetu Kanady, Mexika i Číny. Čechům zdraží pohonné hmoty i dovolené
02.02.2025 Americký prezident Donald Trump dnes v souladu s očekáváním rozhodl uvalit plošná cla na tři suverénně největší importéry do USA, tedy Mexiko, Čínu a Kanadu. Na dovoz z Mexika a Kanady budou Spojené státy uplatňovat 25procentní clo, na dovoz z Číny pak clo desetiprocentní. Výjimku mají pouze energetické suroviny dovážené z Kanady, zejména tamní ropa, na níž se bude nově vztahovat clo desetiprocentní.

Obchodní válka USA a EU je na spadnutí. Česko připraví až o 300 miliard korun ročně a o práci 55 000 Čechů, běžnou českou domácnost pak o 91 000 Kč ročně
01.02.2025 Americký prezident Donald Trump včera se vši rozhodností potvrdil, že hodlá zavést nová cla také na dovoz ze zemí Evropské unie. A zřejmě to budou masivní cla. „EU se k nám chová hrozně,“ vysvětlil. Spojené státy podle nej učiní vůči dovozu z EU „něco velmi zásadního“. Česko by Trumpova cla poškodila jako málokterou jinou evropskou zemi. Běžnou českou domácnost by tak připravila o 91 tisíc korun ročně.

Tesla a BMW napadají cla EU na čínské elektromobily
28.01.2025 Společnosti Tesla a BMW podaly žaloby proti Evropské komisi, v nichž se ohrazují proti vysokým clům Evropské unie na elektromobily dovážené z Číny. Podle oficiálních záznamů byly žaloby podány k Tribunálu Evropské unie, druhému nejvyššímu soudu bloku.

Aktuálně k akciovému trhu: S&P 500 a NASDAQ dosáhly nových ročních maxim
24.01.2025 Futures na index S&P 500 vzrostly po včerejším projevu Donalda Trumpa v Davosu o více než 0,7 % a stále se obchodují směrem nahoru. Technologický NASDAQ si připsal přibližně 0,6 % díky Trumpově podpisu exekutivního příkazu o financování umělé inteligence. Průmyslový index Dow Jones mezitím zůstává vcelku beze změny.

Index Dow Jones se drží v zelených úrovních
22.01.2025 Index Dow Jones +0,29 % na 44152,24 b. S&P 500 +0,83 % na 6099,5 b. Nasdaq Composite +1,5 % na 20052,92 b.

Trump druhý den ve funkci rozšiřuje celní hrozby vůči Číně a Evropě
22.01.2025 Prezident Donald Trump druhý den po svém návratu do úřadu rozšířil své celní hrozby o Čínu a Evropskou unii poté, co se původně zaměřil na Kanadu a Mexiko. V projevu na akci v Bílém domě Trump nastínil potenciální 10% clo na čínský dovoz s odkazem na údajnou roli Číny v pašování fentanylu do Severní Ameriky. Jako možné datum zavedení cla uvedl 1. únor.

Prezident Trump hrozí Evropské unii cly, pokud ta nezačne odebírat více amerického plynu a ropy. Trumpova cla přitom mohou běžnou českou domácnost připravit o 91 tisíc korun ročně, spočítali v Dánsku
21.01.2025 Staronový americký prezident Donald Trump nelenil a hned první den v úřadu zopakoval svoji pohrůžku cly na zboží dovážené z Evropské unie. Pokud se chce Evropská unie clům vyhnout, ať nakupuje více amerického zemního plynu a ropy.

Jeden rok, nárůst o 19 %: Jak Trump přepisuje pravidla pro globální trhy
21.01.2025 Finanční trhy přivítaly druhou inauguraci Donalda Trumpa se smíšenými pocity. Na jedné straně byli akcionáři nadšeni z jeho pro-byznys agendy, kterou prosazoval. Na druhé straně měnový trh ztuhl, když Trump prohlásil, že by v příštích týdnech mohl zavést nová cla.

Ranní shrnutí (20.12.2024)
20.12.2024 Globální trhy se po jestřábím postoji Fedu ke snížení sazeb 2025 obchodovaly opatrně a většina asijských indexů zaznamenala prudké týdenní ztráty. Signál Fedu o pouhých dvou potenciálních sníženích sazeb v příštím roce, oproti dřívějším očekáváním čtyř, vyvolal širokou náladu na snížení rizika. Americké futures rozšířily ztráty poté, co Kongres zamítl Trumpem podporovaný návrh zákona o výdajích, což vyvolalo obavy z uzavření trhu.

Graf dne - CHN.cash (13.12.2024)
13.12.2024 Čínské akcie čelí rostoucímu tlaku, protože nejnovější ekonomické sliby Pekingu nesplňují očekávání trhu, zatímco hrozba obnovení obchodního napětí v USA vrhá stín na výhled do roku 2025. Změna politiky směrem k růstu založenému na spotřebě a uvolněnější měnové politice zatím investory nepřesvědčila, přičemž výnosy dluhopisů dosáhly historických minim v souvislosti s přetrvávajícími obavami z deflace.

Index Dow Jones se pohybuje mírně v zeleném
11.12.2024 Index Dow Jones +0,01 % na 44251,41 b. S&P 500 +0,88 % na 6087,86 b. Nasdaq Composite +1,73 % na 20027,85 b.

Ceny ropy kolísají kvůli napětí na Blízkém východě a oživení poptávky v Číně
10.12.2024 Ceny ropy v posledních dnech zažívají výkyvy v důsledku geopolitického napětí na Blízkém východě a ekonomických signálů z Číny. Po svržení syrského prezidenta Bašára Asada vzrostly obavy o možné narušení dodávek ropy z regionu, což přidalo rizikovou prémii k cenám ropy. Přesto se dopad těchto událostí zmírnil, protože trh vyhodnocuje, zda je situace stabilní.

EUR/USD: Index spotřebitelských cen Číny, Trump a Si Ťin-pching
10.12.2024 Na začátku nového obchodního týdne se pár EUR/USD pohybuje v úzkém rozpětí 5. figury. Obchodníci zůstávají před zveřejněním zpráv o inflaci v USA (ve středu a ve čtvrtek) a prosincovým zasedáním Evropské centrální banky (čtvrtek) v režimu vyčkávání. Očekává se, že tyto události vyvolají na páru značnou volatilitu; otázkou pouze je, zda bude ve prospěch kupujících, nebo prodávajících. Jak medvědí impulsy, tak býčí cenové výkyvy je třeba vnímat stejně skepticky.

Ranní okénko - Hrozící pád francouzské vlády dál oslabuje euro
03.12.2024 Dnešek bude ve znamení prvních dat z trhu práce v USA v rámci tohoto týdne, konkrétně půjde o průzkum JOLTS amerického Úřadu pro pracovní statistiky. Průzkum se zaměřuje na nabídku pracovních míst, fluktuaci zaměstnanců a další aspekty pracovního trhu, nejzajímavějším číslem však bude počet volných pracovních míst. Ten zachycuje počet neobsazených pozic, které zaměstnavatelé aktivně nabízejí, což signalizuje poptávku po pracovní síle. Od svého vrcholu v březnu 2022, kdy poptávka činila přes 11,5 mil. pozic, počet míst trendově klesá až na zářijových 7,44 milionu. V říjnu trh očekává mírné zlepšení situace a nárůst počtu otevřených pozic na 7,52 mil.

Neshody ve Fedu, růst indexů, pokles společnosti Amgen: Dnešní hlavní trendy na Wall Street
27.11.2024 Klíčové indexy na Wall Street, včetně S&P 500 a Nasdaq, zakončily úterní obchodní seanci v pozitivním duchu. V čele stály technologické akcie, které vykázaly silné oživení. Investoři mezitím vyhodnocovali prohlášení nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa o možném zavedení cel vůči hlavním obchodním partnerům USA a také analyzovali nejnovější údaje ze zápisu Federálního rezervního systému.

Analýza DJ30, NASDAQ, EUR/CAD a BTC: Trump hrozí tarify a vyvolal turbulence
26.11.2024 Trumpova rétorika kolem cel způsobila turbulenci na určitých měnových párech a bitcoinu. Mezitím DJ30 atakuje rekordní hodnoty. Další shrnutí fundamentů a techniky v podání Purple Trading je tady!

Ranní shrnutí (19.11.2024)
19.11.2024 Asijské trhy se celkově zvýšily, přičemž v čele růstu stály akcie technologických firem, které sledovaly noční posílení na Wall Street. Nikkei vzrostl o 0,5 %, KOSPI přidal 0,2 %, zatímco ASX 200 vzrostl o 1,1 %. Čínský index CSI 300 se před rozhodnutím LPR obchodoval beze změny.

Ranní shrnutí (15.11.2024)
15.11.2024 Asijské trhy se po jestřábím komentáři předsedy Fedu Powella obchodovaly opatrně a většina indexů se držela v úzkém rozpětí. Japonský Nikkei 225 vzrostl o 0,9 % navzdory slabému HDP, zatímco čínský CSI 300 klesl. ASX 200 si připsal 0,5 %.

V Česku Trump může připravit o práci 55 tisíc lidí. Jeho vítězství ve volbách ale pomáhá ukrajinským cenným papírům, protože investoři nyní nově sází na rychlý konec tamní války
10.11.2024 Vzhledem k výsledkům amerických voleb jsou krajně zarážející dvě věci. Jak moc tamní tradiční média ohýbala realitu a jak moc malý vliv už mají. Z jednoznačné věci udělala vyrovnané klání; ale fakticky je americká veřejnost z dosud nevídané většiny evidentně už nebrala vážně. To může mít svůj ekonomický dopad, například v propadu inzerce. Poražených v amerických volbách je ale pochopitelně více.

Politické změny a předvolební sliby
06.11.2024 Intenzita politických změn a jejich vliv na ekonomiku a trhy bude o to silnější, pokud republikáni ovládnou prezidentské křeslo, senát i sněmovnu reprezentantů, tedy celý Kongres. Předběžné výsledky zatím ukazují, že je to pravděpodobný scénář, republikánská většina obzvlášť ve sněmovně reprezentantů výrazně oslabí opozici při prosazování nových zákonů Trumpovou administrativou. Pokud tato situace nastane (tzv. red sweep), pak Trumpova administrativa bude mít 2 roky (do pololetních voleb), kdy bude moci výrazným způsobem reformovat americkou politiku.

Trump vyhrál, koruna padá, Stanjura může přepisovat rozpočet na příští rok, hrozí schodek přes 300 miliard. S Trumpem v Bílém domě může český rozpočet čelit ještě o desítky miliard vyššímu manku
06.11.2024 Výrazné navýšení cel představuje z hlediska české ekonomiky hlavní bezprostřední hrozbu plynoucí z dnešního znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Trump v rámci předvolební kampaně prohlašoval, že zavede až 20procentní clo na dovoz z EU a 60procentní clo na dovoz z Číny. Oboje by českou ekonomiku zásadně poškodilo. Proto dnes koruna padá takřka nejvíce ze všech měn světa, o zhruba dvě procenta vůči americkému dolaru. Hůře už je na tom jen mexické peso a maďarský forint (viz graf Bloombergu níže). Hrozba cel a obecněji zhoršení podmínek mezinárodního obchodu by také českou vládu mohla dovést k přepsání rozpočtu na příští rok. Předpoklad růstu české ekonomiky čítající 2,7 procenta se nyní zdá být ještě více než dosud až příliš optimistický.

Koruna dnes vůči dolaru posiluje nejvýrazněji od září, důvodem je pokles Trumpových šancí na znovuzvolení. S Trumpem v Bílém domě přijde běžná česká rodina ročně 90 000 Kč, za čtyři roky jeho vlády potenciálně o 360 000 Kč
04.11.2024 Koruna dnes vůči dolaru posiluje o 0,75 procenta. Pokud by takovéto zpevnění vykazovala i po skončení dnešního obchodování, půjde o její nejvýraznější posílení od 24. září. Vůči dolaru dnes spolu s ní zpevňuje většina měn světa, v čele s mexickým pesem (viz graf Bloombergu níže). Měny tak reagují na pokles pravděpodobnosti, že zavedení výrazných univerzálních cel Spojených států na dovoz do země. Tato cla slibuje Donald Trump, zatím jeho rivalka ve vrcholícím boji o Bílý dům, Kamala Harrisová, nikoli.

Trumpova cla připraví běžnou českou rodinu o 91 000 Kč ročně, varuje Konfederace dánského průmyslu. Cla mají Česko spolu s Irskem poškodit vůbec nejvíce v EU
02.11.2024 Cla, jimiž ve své prezidentské kampani hrozí Donald Trump, by způsobila snížení hrubého domácího produktu EU až o 2,5 procenta a pokles unijní zaměstnanosti odpovídající ztrátě 1,7 milionu pracovních míst. Vůbec nejtíživěji mají přitom cla dolehnout na ekonomiky České republiky a Irska. Po přepočtu na obyvatele bude běžná česká rodina na clech tratit přes 90 000 korun ročně. To vše plyne z říjnové studie Konfederace dánského průmyslu.

Zvolení Trumpa prezidentem může Česko připravit o více než 100 miliard korun ročně, s Harrisovou v Bílém domě tyto peníze Česku zůstanou
31.10.2024 Za čtyři roky vládnutí tak Trump může Česko připravit o zhruba 450 miliard, což je více, než mají stát dva dukovanské jaderné bloky.

Forex: Americký dolar oslabuje před prezidentskou debatou a daty o inflaci
10.09.2024 Americký dolar oslabuje před dnešní prezidentskou volební debatou a před klíčovými středečními daty o inflaci ve Spojených státech. A to přesto, že obě události pravděpodobně neovlivní celkovou měnovou politiku, napsala agentura Reuters. K japonskému jenu dolar krátce před 18:00 SELČ ztrácí 0,4 procenta na 142,59 USD/JPY.

Deficit zahraničního obchodu USA stoupl
04.09.2024 Deficit zahraničního obchodu Spojených států v červenci stoupl o 7,9 procenta na 78,8 miliardy USD (1,8 bilionu Kč), což je nejvyšší údaj od května 2022. Mohl za to vyšší dovoz, protože podniky se pravděpodobně předzásobily zbožím z dovozu v očekávání vyšších cel. Zpráva, kterou dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu, naznačuje, že obchod by mohl zůstat ve třetím čtvrtletí brzdou hospodářského růstu.

Dolar po střelbě na Trumpa zpevňuje, investoři se připravují na jeho čtyři roky v Bílém domě. Pokus o atentát paradoxně pomáhá i Bidenovi, škodí „woke“ Harrisové
15.07.2024 Mezinárodní investoři jsou přesvědčeni o tom, že sobotní pokus o atentát na Donalda Trumpa zásadně zvyšuje jeho šanci na letošní zvovuzvolení do Bílého domu. Ještě rozhodněji než doposud proto dnes své investice přeskupují tak, aby zvýšili pravděpodobnost, že na čtyřech letech Trumpova prezidentování vydělají. V prvé řadě proto dochází k posilování amerického dolaru a propadu cen amerických vládních dluhopisů. Hlavní obětí pokusu atentát jsou přitom šance nynější viceprezidentky Kamaly Harrisové na to, že se dostane do Bílého domu.

V reakci na střelbu na Trumpa posiluje bitcoin, na dosavadní maximum stoupají Trumpovy sázkařské šance na znovuzvolení
14.07.2024 V reakci na střelbu na Trumpa posiluje bitcoin, na dosavadní maximum stoupají Trumpovy sázkařské šance na znovuzvolení. Zítra, po otevření burz, by se kvůli pokusu o atentát mělo dařit akciím typu JP Morgan, General Motors či provozovatelům věznic, klesnout by mohla Tesla či akcie zelených firem .

Německu hrozí, že bude rozvojovou zemí. Co s tím?
16.06.2024 Evropská ekonomika rychle ztrácí své někdejší zdánlivě neotřesitelné postavení ve světě. Dravější jsou jak Spojené státy, tak asijské země v čele s Čínou. To vše není nic nového. Nové je ovšem to, že nyní dramatická ztráta evropské konkurenceschopnosti začíná děsit evropské elity, které dosud měly tendenci takové problémy přehlížet, případně škarohlídy rovnou častovat označením typu „ruský agent“.

Kupujte solární panely, zdraží! Francie tlačí Brusel, aby na dovoz panelů z Číny uvalil vysoká cla
13.06.2024 Kupujte solární panely. Zdraží! Francie tlačí na to, aby EU po elektroautech uplatnila vysoká cla také na čínské solární panely.

USA mají obavy z čínských elektromobilů, chtějí vyšší cla
14.05.2024 Výběr informací o ekonomických vztazích mezi Spojenými státy a Čínou (USA zvýší cla na dovoz elektromobilů z Číny z 25 na 100 procent, zvýší se i cla na mnoho dalších položek):

Dolar má potíže
14.05.2024 Zvěsti o tom, že USA zavedou další cla na zboží dovážené z Číny, dočasně zastavily útoky býků páru EUR/USD. Obchodní války jsou větrem do plachet amerického dolaru coby bezpečné měny. Nicméně zjištění, že rozdíl v hospodářském růstu mezi USA a eurozónou se zmenšuje, umožnilo býkům znovu převzít iniciativu.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.05.2024 1) Měnový výbor britské centrální banky dnes podle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu beze změny na 5,25 procenta, tedy na nejvyšší úrovni od roku 2008. Banka o tom informovala v tiskové zprávě. Uvedla, že pro zachování úroků se vyslovilo sedm členů výboru, zatímco dva členové hlasovali pro snížení o čtvrt procentního bodu. Na předchozím zasedání prosazoval snížení úroků pouze jeden člen výboru.

Čínský vývoz i dovoz v dubnu opět rostl
09.05.2024 Čínský dovoz i vývoz se v dubnu po poklesu v předchozím měsíci vrátily k růstu. To je signálem zlepšení poptávky doma i v zahraničí, které by mohlo podpořit ekonomické oživení země. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.04.2024 1) V Bruselu dnes večer začíná mimořádný summit EU, na kterém budou šéfové států a vlád řešit zejména situaci na Ukrajině, na Blízkém východě, vztahy s Tureckem a ve čtvrtek pak i konkurenceschopnost Evropské unie. Česko bude na jednání zastupovat premiér Petr Fiala, který do Bruselu míří rovnou z cesty do Spojených států. Summit začíná večeří a lídři se ještě před jeho zahájením setkají na slavnostní recepci pořádané belgickým králem Philippem. Premiér Fiala má ještě předtím v plánu jednat v sídle NATO se šéfem Severoatlantické aliance Jensem Stoltenbergem, nizozemským premiérem Markem Ruttem a dánskou předsedkyní vlády Mette Frederiksenovou.
Související klíčová slova:
Volný pád | CEO Brian Niccol | Situace v eurozóně | Býčí pohyb | Indexy PMI | Obchodování zlata | Nájemní smlouvy | Stochastický | Take Profit | Tempo růstu | Odvětví | Společnost Berkshire Hathaway | HSBC | Retracement | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Devizoví obchodníci | Oživení cen | Refinitiv | Přísnější Fed | Účet u XTB | Akcie Erste | EUR | Mexická prezidentka | Americké dluhopisy | Bankovní index | Zkušenosti | Howard Lutnick | Kryptoměnový průmysl | Akciové trhy | Prezident Biden | Alphabet | Nadprodukce | Vývoj akciového indexu FTSE 100 | Bitcoin ETF | Platina | Exporty | Obchodování CFD | Berkshire Hathaway | Euronav | Pozitivní vliv | Obchodník | Ředitel Intelu | Subvence | Podíl na trhu | Long pozice | Ztráty peněz | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Oživení poptávky | Alibaba | Holubičí tón | Vyšší celní sazby | Nippon Steel | Trend | Bank of Japan | Citi Research | BTC | Historie | Výkyvy volatility | Oznámení výsledků | Kroky Fedu | Statistiky | Eurostoxx 50 | Oživení poptávky v Číně | Dovoz do USA | Afrika | Koalice CDU/CSU | YouTube | Trumpova celní politika | Dow Jones Industrial | Americký prezident Donald Trump | Daňové škrty | Společnost Tesla | Silný support | Aktiva | PLN | Impéria | USD/PLN | Energetika | Bezpečné útočiště | AfD | Širší index | Snížení úroků | Indexy na Wall Street | Optimismus investorů | Vhodná doba | Investing | Dovoz do Číny | Sektor informačních technologií | Mimořádný summit | Line | Organizace zemí vyvážejících ropu | Šterlink | Evropská komise | Příležitosti k nákupu | Index strachu | Kolaps | WTO | ERA | ISM ve službách | Rozhodování Fedu | Zvýšení cel | Asijské měny | Poplatky | Pevninský jüan | Zasedání ECB | Rekordní úroveň | Role amerického dolaru | Nifty 50 | Výnosy dluhopisů | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Dovoz aut | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | Šéf Fedu Jerome Powell | Bidenova administrativa | Ekonomická opatření | Powellovo sdělení | Bitcoinové rezervy | Agentura AFP | Válka | Výsledkové zprávy | Index HSCEI | Snížení produkce | Zprávy z USA | Propad cen | Ethereum | Ceny letenek | Dovoz z USA | COT (Commitments of Traders) | Údaje o maloobchodních tržbách | Deflace | Totální panika | Pensylvánie | Snížení úroků v USA | Expanze | Exchange | Clo na dovoz | Rostoucí ceny | Dovoz z Číny | Reality | Globální dění | Výkyvy | Nová cla | Primární nabídky | GEO Group | Administrativa prezidenta | Cenové výkyvy | Depozitní sazba | Společnost Boeing | Směřování měnové politiky | Přesnost | Goldman Sachs | Zajímavé obchodní příležitosti | Cena akcií Applu | Vysoká očekávání | Obchod s Ruskem | Petr Fiala | Makroekonomické zprávy | Scott Bessent | Asijské trhy | Saúdská Arábie | PMI z Německa | Strach | Makro stratég | Německý DAX | Geopolitické napětí | Ekonomický výhled USA | Nezaměstnanost | Inaugurace Donalda Trumpa | SoftBank Group | Čínské elektromobily | Guardian | HDP země | Goldman Sachs Group Inc. | Trendová čára | Světová kryptoměna | Smartphony | Mexická centrální banka | Cena OIL.WTI | Elity | Cena zlata | Propad cen ropy | Cenné papíry a burzy | Dollar Spot Index | Akcie dnes | Banco de Sabadell | Burza | Trumpová | Politické změny | Walgreens | Nomura | Širší index S&P 500 | Fox News | CBS | Hlavní události | Státní subvence | Americký ministr obchodu | APA | Dan Ives | Základní úrokové sazby | Tržní volatilita | Obchodní přebytek Číny | Federální rezervní banka | Směrnice | Výsledkové sezóny | Gold | Bloomberg Dollar Spot Index | Konflikty | Otřesy | Proražení | Kryptoměna Bitcoin | Dopad na ekonomiku | Suroviny | Oznámení | Jeffrey Halley | Atentát na Trumpa | Psychologie spotřebitelů | Rok 2025 | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | ANZ Research | Profesionální obchodníci | Největší týdenní nárůst | Zlato a stříbro | Dolar dnes | Dovozní cla | Volby | Opětovný růst | S&P 500 futures | Americký prezident | Klouzavé průměry | Supervelmoci | Delta Air | Amazon | Růst cen | Zasedání Evropské centrální banky | Světový trh s ropou | Karoline Leavittová | Standard & Poor's 500 | Tempo hospodářského růstu | Krypto trh | Proražený support | Přijetí | Nizozemsko | Přebytek obchodu se Spojenými státy | New York | Snížení úrokových sazeb | Macquarie Group | Český rozpočet | Největší společnosti | Vysoké riziko | Michael Feroli | BHP | Akcie Wells Fargo | Dovoz do země | Ukrajinská krize | Výkon | Thomas Barkin | Politická situace | CZK | Dopady obchodní války | Jamie Cox | John Williams | Podnikání | Obchodní model | Čínský trh | Severní křídlo | Silné oživení | EIA | Země EU | Dolarový index | Zpomalování americké ekonomiky | Pokles cen kovů | CH50cash | Energetické suroviny | Hershey | Medicare | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Vývoj měnového páru | Nižší ceny | Digitální měna | Gap | Výnosy desetiletých dluhopisů | Švýcarská banka UBS | Motor ekonomiky | Inflace | Agentura Nová Čína | Omezení obchodu | Wealth | Obavy investorů | Dividendy | Možnost obchodovat | Rafinerie | Klid před bouří | Obchodní seance | Výrazný růst | Maloobchod | Obchodní deficit USA | Nejslabší akcie | xStation | Kanadský dolar | Jak investovat do komodit | Graf | Cíl hospodářského růstu | Vicepremiér | Výhled | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | ČSÚ | Vývoj ceny ropy Brent | Cla na Čínu | Oslabování eura | Nákupy zlata centrálními bankami | Pandemie covidu-19 | HUF | Průmysl | Hospodářská opatření | Nejsilnější sektory | Guvernér Fedu | Uvolnění měnové politiky | Pokles dolarového indexu | Evropská měna | Očekávání analytiků | Centrální banky | Zpráva | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Momentum | Zájem o ropu | UnitedHealth Group | Zvyšování sazeb | Vládní dluh | Bybit | Zrušení cel | Zajišťování | Administrativa USA | Ukrajinské dluhopisy | Německý autoprůmysl | Bitstamp | Více obchodů | Moderna | Irsko | Vitol Group | CFIUS | Ekonomické zájmy | Obchodní záležitosti | Uber | Americké výrobky | Nerovnováhy | Globální obchod | Sankce | Zveřejněná data | Covid | Ursula von der Leyen | Dolary | Vývoj akciového indexu CAC 40 | Globální ekonomiky | Nabídka | Washington | Cla na dovoz čínského zboží | Cla na dovoz z USA | Oanda | Aktuální hodnoty měny | Data z USA | Spotřebitelské inflace | Výzkumy | Pozastavení emisních povolenek | Dnešní makroekonomické ukazatele | Pentagon | Výprodeje | Úřad Eurostat | Módí | Výsledky průzkumu | Býčí signál | Nové signály | Medvědí signál | Dovoz ropy | Williams %R | Uptrend | Fio | Výkonná ředitelka | Futures | Přesun výroby | Pohyb ceny | Německý kancléř Olaf Scholz | Mýtus | Zvýšit zisky | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Nezávislý obchodník | Pohyb zlata | Obchodní pravidla | Reakce trhu | Ekonomiky | Palantir | CL | Odhodlání | Donald Trump | Zprávy o inflaci | Data z trhu | Zpomalení produkce | Výkonnost indexu | Ranní okénko | Čínský jüan | TSMC | PLN/EUR | Světové hospodářské krize | Biofarmaceutické společnosti | Volatilita | Poplatek | Úrovně Fibonacciho | Klíčové oblasti | Carry trades | Obavy z čínských elektromobilů | Vysoké ceny energií | Latinská Amerika | Postoj USA | Směřování trhu | Jennifer Granholmová | Čínský vývoz a dovoz | Economist | Skončení války | Warranty | Cenové hladiny | Oslabení jüanu | Státní dluh | Sazby v USA | Makroekonomická data | Dow Jones | Bydlení | Peníze | Narušení dodávek ropy | Vývoz ropy | Akcie CarMax | Vztahy s Evropou | CySEC | Sociální sítě | Cenové akce | Brent | Akcie a dluhopisy | Velcí obchodníci | Prudký pokles | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Trumpovo oznámení | Ziskové marže | Jüan | CHN.cash | Očekávání | Daňové úlevy | Lipow Oil Associates | Cena žlutého kovu | Odvetná cla | Snižování sazeb | Obchodní pásmo | Největší švýcarská banka | Futures na DAX | Flat | Index S&P 500 dnes | Ekonomika EU | Evropské burzy | NFLX | Palladium | STOXX Europe 600 | Vybírání zisků | Příležitost k nákupu | Investiční centrum | Všechny akcie | Zboží z Evropské unie | Hutnictví | Brazilské akcie | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Trump včera | Harris | Asijské indexy | Boom | Indikátor RSI | Celní války | Realita | Války na Ukrajině | Míra nezaměstnanosti v EU | Starbucks (SBUX) | Akcie společnosti CarMax | Vítězství CDU | Vývoj ceny ropy WTI | Invaze na Ukrajinu | Dovoz i vývoz | Tradiční automobilky | Fake news | Financovat | Zpomalení globální ekonomiky | Australia and New Zealand Banking Group | Standard & Poor's | Sentiment investorů | Montserrat Martínezová | EUR/CAD | Makroekonomické prostředí | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Snižování cen | Denní pokles | InstaForex | Zásoby ropy | Obchodník s ropou | Saxo | Úrovně Fibonacciho retracementu | Rystad | Janet Yellenová | Obchodní signály | Akcie banky | CZK/EUR | Panika na akciových trzích | Nákupy | Růst | BTC Markets | Americký index | Zvolení Trumpa prezidentem | AFP | Příležitosti | Rostoucí úrokové sazby | Itálie | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Nárůst cen | Americká lehká ropa | Zaměstnanost | MiFID II | Rhodium | Zasedání OPEC+ | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Nucor | Fundamentální analýza | UBS Group | BreakEven | Tencent Holdings | Nový rekord | Objednávky | Nižší daně | Oblečení | Rostoucí šance | Včerejší obchodování | Sentiment na trhu | Bilion | Prognóza | L.F. Investment | Informované zdroje | Balík peněz | Plánování | Goldman Sachs Group Inc | Použití finanční páky | Asset management | Trh práce | Změny cen | Úřad ONS | Crypto | Britská centrální banka | Polovodičový průmysl | Studená válka | Obchodníci | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Polovodiče | Kongres | SMA 100 | Hrozba | Akvizice | Ukončení války na Ukrajině | UBS Wealth Management | Pochybnosti | Micron | Býčí výhled | Hyundai | Patterny | Silná data z trhu práce | Australské akcie | Objem obchodů | Společnost Mondelez | Obchodování v pátek | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Banka Morgan Stanley | Úrokové sazby v USA | Kamala Harrisová | Spolupráce | Opatrný optimismus | Výhled globálního růstu | Obrat trendu | Ostrovy | CME FedWatch | Technologické akcie | Klíčové události | Ropný trh | Cena bitcoinu | Volatility | Čínská ambasáda | Ceny výrobců | Long | Chování | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Export v dubnu | Totální panika na akciových trzích | Hang Seng | Koruna | Geopolitická rizika | Národní ekonomická rada vlády | Cla na americké zboží | Thyssenkrupp | John Kilduff | Návrh rozpočtu | AUD | Globální poptávka | Akcie Berkshire Hathaway | JOLTS | Hang Seng China Enterprises | Evropský statistický úřad Eurostat | Zdravotní péče | Zbrojaři | Opatření | Meziroční růst | BIC | Cvičení | Šéfové států | Globální hrozby | Oxford Economics | Investujte zodpovědně | Zavedení recipročních cel | Oslabení eura | OIL.WTI | Sankce uvalené na Rusko | Drahé energie | Investice v USA | Akcie Intel | Trh | Deficit zahraničního obchodu | Lukáš Kovanda | Akcie Netflixu | Evropská unie (EU) | Digitální aktiva | Utility | Nižší zisk | Výrobní inflace | Makroekonomické události | Zkušenost | Harris Financial Group | Cox | Portfolio manažer | MSCI | Ropné trhy | Faktory ovlivňující trhy | Šéf automobilky Tesla | Počasí | Šíření nemoci COVID-19 | Falešné signály | Ruský prezident | Pověst | Napětí na finančních trzích | Představitelé Fedu | Rozšíření krize | Celní politika | Dodávky ropy | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Index | Chytré hodinky | Prezident Trump | Dlouhodobý růst | Studie | Obchodní konflikty | Vice | Měď | Fed Funds | Dolar roste | Monex | Obchodní války | Akcie výrobce | Nejsilnější akcie S&P | MMF | Regulační opatření | Obchodní praktiky | Sands China | Obchodování s Čínou | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Novozélandský dolar | Rovnováhy | Americká centrální banka | Společná měna | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Bílý dům | Kapitál | Fungování | Ropa Brent | Posílení | Čínské investice v USA | Devalvace | Andrew Lipow | Agentura Reuters | Fair Value | Investice ve Spojených státech | Obiloviny | Skupina OPEC+ | Společnosti | Guvernér RBA | Obchodní války mezi USA a Čínou | HDP ve Spojeném království | Údaje o inflaci | Apollo | Ministerstvo obchodu | Cla USA | Blue chip | Index STOXX Europe | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | S&P | Americké ministerstvo obchodu | Intradenní pokles | Textron | Futures na Wall Street | Unie | Krach na newyorské burze | Jednoduché tipy | LPR | Výnosové křivky | Jak na to | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Finanční stability | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Čínský prezident | Narušení dodávek | Akciové indexy | OpenAI Sam Altman | Marka | Vysoká inflace | Americké měny | Ekonomický kalendář | Soukromý sektor | Teekay | Domácnosti | Sam Altman | Výsledky Nvidia | Americké státní dluhopisy | Kuvajt | Obchodní napětí | WTI (OIL.WTI) | Ocel | Prudké oslabení | IEA | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Reakce trhů | Bollingerova pásma | Prezident USA | Foreign Exchange | EUR/GBP | Předseda Fedu Jerome Powell | Asie | Akcie Baker Hughes | Růst cen zlata | Dovoz zboží | Mariam Adamsová | Rekordní hodnoty | Průběh krize | Migrace | Deficit | Objem dluhopisů | Index Stoxx 600 | Zařízení | Invaze | CBC | Americké hospodářství | Nobelovy ceny za ekonomii | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | G7 | Budoucnost | Pokles ceny | Akcie farmaceutické společnosti | Republikáni | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Nejnovější údaje | Kakao | Globální dodavatelské řetězce | Brian Niccol | Mírný růst | KOL | Zajištění proti riziku | Analytika | Index Hang Seng | Mimořádný summit EU | Situace v USA | Negativní dopad | DAX 40 | OpenAI | Hlavní akciové indexy | Americké farmaceutické společnosti | Eskalace | Nové all-time high | NAFTA | S&P 500 dnes | Bluetooth | Prodej akcií | Krátkodobé obchody | Hazard | Fair Value Gapy | Altcoiny | Hospodářská politika | Vývozní omezení | G10 | Moneta | Moskva | Roche | Benzín | MIFID | Forexové trhy | Akciový index | Pozornost | Prudký propad | Premiér Petr Fiala | Index Nasdaq Composite | Fiskální politiky | Investoři dnes | Akcie Super Micro | Nejprudší pokles | Ceny zemního plynu | Server BBC | Bankovky | Růst akcií | HDP na obyvatele | Klesající trend | Surové ropy | Krize v oblasti nemovitostí | Elektromobily | Závislost | Micron Technology | Akcie ve Spojených státech | Další růst | Čínská odvetná cla | Evropský komisař pro obchod | Miliarda | Stratégové | Dow Jones Industrial Average | Akcie a dolar | Zpráva z amerického trhu práce | Energetický sektor | Krize z USA | Futures kontrakty | Ředitel společnosti | Zboží z Mexika | Náklady | Zavádění cel | AliExpress | Index nákupních manažerů | Index frankfurtské burzy | Americká měna | Vysoká volatilita | Regulační omezení | Statistický úřad | Coinbase | Dovoz z Mexika | Přímé zahraniční investice | Sektory S&P | Optimistický scénář | Jednání mezi USA a Čínou | Bitcoin | Vývoz z EU | Měkké komodity | Počet žádostí o podporu | Viceprezident | Druhý odhad amerického HDP | Úroveň rezistence | Dluhopis | Pohyb trhu | Pozornost obchodníků | Poptávka | Gamble | Kov | Čínská cla | Řetězec | Zisk společnosti | MRO | Shanghai Composite | Cla na dovoz | Dovozní clo | Occidental | Tengiz | Regrese | Druhé funkční období | Akcie Apple | Harris Financial | STX | Dubnový vývoz | Snižování úrokových sazeb | Pravidla obchodního systému | Nasdaq 100 (US100) | Nový týden | Nákup akcií | Odpor | RBI | Čínské rafinerie | Research | Závazek | Eurokomisař pro hospodářství | Forrester | Ontario | Singapurská společnost | UK100 | Uzavření trhů | Ministr zahraničí | Americký obchodní deficit | Akcie společnosti ASML | Technologický index Nasdaq | Intel (INTC.US) | Akcie technologických firem | Futures na Nasdaq | Oblast kryptoměn | Odvetná opatření | Marketingová komunikace | Očekávání trhu | Tovární objednávky | Směřování trhů | Obchodovat | Americké indexy | Finanční pracovní skupina | Premiér Naréndra Módí | Největší ekonomika | Dostatek likvidity | Ole Hansen | Bývalý prezident | Nákup zlevněné ruské ropy | Finance | HDP Ukrajiny | Investiční cíle | Indikátor | Dluhopisy | Pandemie nemoci | Skupina OPEC | Platformy | Prezident Donald Trump | Hlubší pokles | Pár EUR/USD | Index PMI | Analytici | UTC | Čínský prezident Si Ťin-pching | Problémy | EURGBP | Nabídky akcií | Dezinflační trend | Harrisová | Kandidáti | Stříbro | Akcie GM | eXchange | Efektivní obchodování | Japonský index | Celní válka | Členské státy | Růst spotřebitelských cen v Británii | Úsilí | Trumpovo vítězství | ANZ | USA a Čína | Výhled USA | Pokles cen | Futures na platinu | Ropa | TRUTH social | Indikátor CCI | Pierre Moscovici | Prudký pokles cen komodit | Michigan | Cosco | Obchodování v Evropě | ETF | Představitelé Číny | BH Securities | Dow Jones 30 | Konsenzus trhu | Deutsche Bank | Evropský statistický úřad | Zpomalení hospodářského růstu | Klouzavý průměr | Lineární regrese | Firma | Společnost MicroStrategy | Iniciativa | Omezení těžby | Alphabet (GOOGL) | Short pozice | HSBC Holdings | Cena stříbra | Futures na bitcoin | Sociální síť X | Silicon Valley | West Texas Intermediate (WTI) | Byznys | CNMV | Úrovně rezistence | Raiffeisenbank a.s. | Zvolení Trumpa | SMA 200 | Pokračování trendu | Komerční banka | Evropský index DAX | Výkyvy na trhu | Statistici | Samsung | Bloomberg Commodity Index | Rostoucí potenciál | UBS | Obchodní poradce | Zpomalení inflace | Ekonomové | Bitcoiny | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Bank of Canada | USA | TRUTH | 3М | Ceny benzínu | Spojené státy | MXN | Komisí pro cenné papíry a burzy | CDU/CSU | Růst HDP | Celosvětová poptávka po ropě | Pandemie | Prognóza Ministerstva financí | Americké domácnosti | Národní bezpečnost | Nálada na trhu | Jak obchodovat | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Směr trhu | Přebytek obchodu | Výzva | Směřování FEDu | Šíření nemoci | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Výkon dolaru | Investování do akcií | Konsolidace | Fáze obchodní dohody | Futures na stříbro | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | FAST | Akcie Palantiru | Akcie TSMC | Boeing | Japonský Nikkei 225 | Fibonacci | Americká data | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Burze | Slabé peso | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Příznivé údaje | Ekonomické faktory | Obchodní dohody | Válka mezi USA a Čínou | Trumpova protekcionistická politika | Summit EU | Republikánská většina | Dovoz z EU | Elektrovozy | Kalifornie | Prohlášení | Technologický index | Blue chip akcie | Apollo Global Management | Firemní zprávy | Výnosy | Investiční poradenství | Podpůrná opatření | TikTok | Vyhlídky pro čínský export | Agentura Fitch | Pohyby na trzích | Konkurenceschopnost | Výdaje | Ceny drahých kovů | Americké akcie | Japonci | Kurz tradingu | Společnost Eli Lilly | Financování vlády | Růst americké ekonomiky | Zvýšených cel | Vliv na ekonomiku | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Nízké sazby | Plyn (NATGAS) | Severomořská ropa Brent | FAIR | Konkurenceschopnost EU | Varování | Nová fáze | Světové obchodní organizace | Trh s kryptoměnami | Joe Biden | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Další vývoj | Indický premiér | West Texas Intermediate | Recese v USA | Měnové politiky | Dovoz a vývoz | Osobní počítače | USD za tunu | Vývoj měnového páru USD/CNH | Investiční doporučení | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Index MSCI Emerging Markets | Finanční domy | Dánové | Čínské továrny | Obavy z globální recese | Obchodní divize | Obchodní příležitosti | Belgie | Dopolední obchodování | Fiskální politika | Manufacturing | Akcie ze skupiny Magnificent Seven | Měnový výbor | Nákupy komodit | Peněžní trhy | Trading | Vítězství Donalda Trumpa | Spojené státy a Čína | Bernstein | Index varšavské burzy | Ekonomická situace | Odhad HDP | Elektrická vozidla | NextEra Energy | Růstový potenciál | Čínský HDP | Dna | Penzijní fond | Hongkongský index Hang Seng | CNY | Trh se zlatem | Mexické úřady | Fio banka, a.s. | KOSPI | Společnost Starbucks | Napětí mezi Ruskem a Západem | Kryptoměnoví nadšenci | Zavedená cla | Americká administrativa | Americké vládní dluhopisy | Obchodní jednání | FCA | Europe | JD | Čínské indexy | Zavírání pozic | Fair Value Gap | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Vývoz do Spojených států | Walgreens Boots Alliance | Británie | Světové trhy | Rozhodnutí centrální banky | Apple (AAPL) | Nejsilnější růst | Rhodium Group | Odliv kapitálu | Vzdělávací materiály | Nobelovy ceny | Miliardy dolarů | Investorský sentiment | AI | ADP | Zmírnění obav | Klíčový okamžik | BBC News | Analytici JPMorgan | Pojišťovnictví | Geopolitické vlivy | NSE | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Zelená energetika | Dakota Wealth | Cenové pohyby | Světový obchod | Platební bilance | Růst mezd | Nevyváženost | Supporty | Zemědělství | Eskalace obchodního napětí | Naréndra Módí | Luis De Guindos | Jamieson Greer | Snížení inflace | Čínská poptávka | Předseda Fedu | Překážky | Ford Motor | Sazby | Solární panely | Trhy se hroutí | GBP/EUR | Hlavní ekonom | Peter Navarro | Obavy finančních trhů | Akvizice společnosti | Americký index S&P 500 | České koruny | Švýcarská banka | Zničení poptávky | FSLR | Komise v přenesené pravomoci | Růst cen v USA | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Zasedání OPEC | Stargate | Investovat | Komoditní | First Solar | Cena severomořské ropy Brent | Finanční výsledky společnosti | Tesla Elon Musk | Nerozhodnost | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Ether | Průmyslové objednávky | Regulátor | Ottawa | Průzkum | Hlavní analytik | Firmy | MRNA | Stratég Saxo Bank | Celkový sentiment | Daňové dohody | Farmaceutický sektor | Růst cen ropy | Panika | Murray | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Správní rada | Cla EU | Trades | Zájem investorů | Cena ropy brent | Čínský parlament | Partnerství | Vyšší ceny | Pablo Hernández de Cos | Premiér Justin Trudeau | Dovoz oceli | Čínský export v dubnu | Money management | Ekonomické podmínky | Cena termínového kontraktu | Helen Givenová | Provozní zisk | GATT | Podíl nezaměstnaných | Uvolnění koronavirových opatření | První fáze | Výsledky společnosti | Vývoz z Číny | Investování | Fed | Obchodní bilance Číny | Nonfarm Payrolls | Magnificent | Americká ministryně financí | Maďarský forint | Globální rizika | NASDAQ 100 | Vyšetřování | JNJ | Účastníci trhu | Euro k dolaru | Technologický Nasdaq | Celosvětová poptávka | Automobilový průmysl | Justin Trudeau | Tata Steel | Poradenské společnosti | Hry | Novo Nordisk | COIN | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Nasdaq a S&P 500 | Akcie společnosti Nvidia | Emerging markets | Hongkongský Hang Seng | Světově největší | Chránit kapitál | Mezinárodní investoři | FTSE | Deficit zahraničního obchodu USA | Náměstek ministra financí | Australský S&P/ASX | Cleveland-Cliffs | Oscilátor | USD/MXN | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | Žlutý kov | Varování před riziky | Investiční rozhodnutí | Fond | Pinpoint Asset Management | Eskalace obchodní války | ISM | Plánovaná cla | Restrukturalizace | Globální trhy | Pokles dovozů | Výnosy 10letých bondů | Fitch | Pšenice | Kancléř Olaf Scholz | Dluhopisový trh | Jasný plán | Futures na bavlnu | Globální trh s ropou | Klouzavý průměr EMA | Velcí hráči | Obavy z recese v USA | Japonský Nikkei | Vývoj měnového páru USD/CAD | Ministr obchodu | xStation 5 | Oblasti umělé inteligence | Vysoké ceny | Ekonomiky EU | První obchod | Země Latinské Ameriky | Společnost JPMorgan | Velké prohlášení | Výprodeje akcií | Rostoucí inflační očekávání | Stagflace | Ředitelka | Klíčové faktory | UnitedHealth | Cenový vývoj | TradingEconomics | Goldman Sachs Group | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Výsledky společnosti Nvidia | Lehký kov | Vladimir Putin | Velký balík peněz | Tesla | Snížení sazeb Fedu | Dovoz z Ruska | Komisař pro obchod | Low | Maroš Šefčovič | Španělsko | XTB Research | Týdenní nárůst | Match Group | Mezinárodní obchod | Akcie Berkshire | Ekonomický růst | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Obchodní zmocněnec | Druhá vlna | Mzdy | Silné ekonomické údaje | MSCI Emerging Markets | Poradenství | FXDAILY | General Motors | CAD | Odhady analytiků | Ceny zemního plynu v USA | Výše dluhu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | ETF na bitcoin | Viceprezident ECB | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Na burze | Významný dopad | Konec globalizace | Akcionáři | Cenové úrovně | Analytička | Premiér Fiala | Společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Renk | Evropské trhy | Raphael Bostic | Institucionální přijetí | Meziroční růst HDP | Zahraniční obchod | Vybírání zisků investorů | Ztráta | Wells Fargo | XRP | Riksbank | Severomořská ropa | Optimismus na akciových trzích | Globalizace | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Purple Trading | Nejslabší sektory | Obchodní rozhodnutí | Obchodní přebytek | Tradeři | Ceny ropy Brent | Plán restrukturalizace | Hospodářské politiky | AUD/USD | Index relativní síly | Pracovní trh | Čínský dovoz a vývoz | Aktuálně na trzích | Hongkongské akcie | Celkové ztráty | Riziko | Analytik | Advanced Micro Devices (AMD) | Pražský PX | Trinity | Spotové ceny | Právo | Benchmarky | JPY | Volatilita akciových trhů | Adidas | Citi | Pokles výnosů | Starlink | INTC.US | Binance | RSI | Bank of America | Transakce | USDX | Šok | Volatilita trhů | Trend na trhu | Portfolio | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | Životní úroveň | Čína | Capital | Know-how | Inovace | Úrovně supportu | BMO | CZK/USD | Pocity | PredictIt | Ceny | ETH | Trump Media | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Testovací účet | Pohyby na trhu | Deutsche Börse | FTSE 100 | Obranný průmysl | COT report | Mondelez | Války | Změna politiky | Impuls | Ukrajina | Zemědělské komodity | Raiffeisenbank | Přebytek bilance | Data z trhu práce | Společnosti Netflix | Buy the dip | Proinflační | Centrální banka | BBC | Prezident newyorského Fedu | Předpovědi | DPH | Predikce | Softbank | Novo | OXY | ASML | WTI | Berkshire | Tržní odhad | Stavební povolení | Salesforce | Surová ropa | Malajsie | SMA | Největší ekonomika světa | Biliony | Edison | Mizuho | Uvolněné měnové | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | MACD | Libra | Restriktivní politiky | Truth Social | Novartis | Trump dnes | Ekonomické nestability | Odborníci | Cena severomořské ropy | Luboš Bedrník | Celní politiky | USD/EUR | Slábnoucí dolar | Průmyslové zboží | Webinář | Výsledek voleb | Paříž | Stratég | Broadcom | Instituce | USDCAD | Biotechnologické společnosti | CFD na akcie | Propuštění | Forint | Moderna (MRNA) | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Blue-chip | Odborová organizace | Výnos | Donald Trump dnes | Michal Bárta | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Čínští výrobci | Index DOW | Trhy dnes | Frank | Kapitálové výdaje | Index USD | Index Nasdaq | CFD | Again Capital | SMIC | Index strachu VIX | Pár USD/CAD | Green Deal | Prostor pro růst | CEO | 256/2004 | Zdravý rozum | Trinity Bank | Nové sankce | Výnos desetiletých dluhopisů | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Miliardy USD | Index technologického trhu | Průměrná volatilita | Obchodní den | Situace na komoditních trzích | Stoxx Europe 600 | Obchodní tipy | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | Zboží z Číny | Cena akcií | Index CAC 40 | Energetická krize | GBP/USD | ASX | Vzácné kovy | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | Obchodní analýza | VIX | Index Dow Jones Industrial | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | Otevřený obchod | Výhled pro zlato | Sója | Írán | Největší světové ekonomiky | Jestřábí postoj | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Čínské zboží | Histogram | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | Tržní hodnota | Douglas | PG | Funkční období | Zisk | Koronavirové pandemie | Futures na zlato | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | mRNA | Overweight | EURUSD | Den D | Demokraté | Spekulovat | Huawei | Makléři | Shenzhen Composite | Překoupené oblasti | Bezpečný dolar | Finanční ředitel | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Aktuální kurzy | PLTR | Primární nabídky akcií | The Guardian | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Nové prognózy | Posílení dolaru | Úroky | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Kyle Rodda | Varovné signály | Obavy trhu | Zemědělské půdy | Outperform | Evropa | Olej | Měna | TOPIX | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Čínské trhy | CCI | Ceny ropy | Obchodování s ropou | Kupující | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Ekonomické důsledky | Údaje | Hlavní měny | Údaje o obchodu | Technologické společnosti | Maso | Automobilky | Výkonnost indexů | Eurodolar | Biden | Růst zlata | DPA | Ukazatel inflace | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Teherán | Obchody | Běžný účet | Drahý kov | ex | Nejslabší sektory S&P | Snížení daní | Velcí spekulanti | Medián | Dezinflační tendence | xStation5 | Obchodní konflikt | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Atentát na Donalda Trumpa | Omezení COVID | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | ABN | Marže | Spotová cena | Americké sankce | Super Micro Computer | Směřování | Překoupený trh | Inflace v říjnu | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Pokles spotřebitelských cen | CARA | Dezinformace | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Europe 600 | Epidemiologické situace | Google | Miliardy eur | Tržby | Snižování produkce | Celní úřad | Impeachment | Obchod s ropou | Euro STOXX | NATGAS | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Tržní fundamenty | Dovoz čínského zboží | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Psychologie | Guvernér | Americké akciové trhy | Dodavatelský řetězec | Sociální síť | Dividenda | Peking | Zvýšení rizika | New York Times | Aliance | Index relativní síly (RSI) | Spready | Trh s bydlením | HDP | Technology | Analytik trhů | Protekcionismus | Ekonom | Fed funds | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Asie a Tichomoří | Další posilování | Euro | Federální rezervní banky | Klid | Investování je rizikové | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | Index euro | Prezident společnosti | Fibonacciho úrovně | Úrovně podpory | Ropa roste | Průměrná cena | Politici | USD/CAD | DJ30 | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Celý svět | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podíl Číny | Vyšší inflace | Brazílie | Prudké výkyvy | Optimismus na trzích | Hospodářský cyklus | Známky oživení | Výprodej | Energiewende | Ekonomické zprávy | Falešný break | Zemědělské produkty | AAPL | Vývoj trhu | JPMorgan | Carrier | Přijetí kryptoměn | ČTK | Pozitivní výhled | Odhad letošního růstu | UNH | Retail | Vyšší úroveň | Hyundai Motor | Stimuly | Volební vítězství | Ztráty | Česká národní banka | Obchodní omezení | ASEAN | 1D | Streamovací společnosti | Výhled trhů | Datové centrum | Technický výhled | Japonský jen | Čínské firmy | Index amerického dolaru | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Investice firem | Kupci | Mzda | Výsledek amerických voleb | Největší ekonomiky | NERV | Crypto.com | Vzestupný trend | Pražská burza | Target | Podniky | Index spotřebitelských cen | ZIL | Státní podpora | Makléř | Cardano | ECB Luis De Guindos | Největší světová kryptoměna | SPOT | ONS | Vývoj ceny | Býčí trend | Tvrdá data | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | Vývoj měnového páru USD/MXN | SPD | BBVA | Ekonomické nejistoty | Index cen | Vitol | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Vývoj BTC/USD | Globální ekonomika | Technické faktory | Libra šterlinků | Pokles cen komodit | USDJPY | Index VIX | Zoufalství | Rekordní maximum | Hodnota společnosti | Vývoj ekonomiky | Přeprodané oblasti | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Celebrity | Technologie | Společnost Apple | Rystad Energy | Analýza EUR/USD | Prognózy | Maloobchodníci | Globální recese | Kurz | SBUX | SOK | Daně | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Tichomoří | Zpřísnění finančních podmínek | Růst zisků | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Barack Obama | Pozornost investorů | Shein | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Pracovní místa v USA | AMD | Konkurenti | Americký prezident Joe Biden | Nejlidnatější země světa | Intermediate | Index cen výrobců | Jiné měny | CFD na komodity | Rekord | Světové ekonomiky | Komunikační služby | Výsledky | Míra inflace | Růst trhu | Silnější dolar | Rychlý růst | S&P 500 a Nasdaq | Bankovní rada | Uber Technologies | Investice | Evropské banky | Čínský index | Microsoft | Pro investory | Návrh zákona | Traders | Potenciál | AMD.US | Odveta | Rally | Investujte | Konkurence | Kapitalizace | Švédská koruna | Komoditní stratég | Komunikace | BYD | Německý průmysl | Tržní trendy | Americké futures | Lehká ropa WTI | Americká politika | Indie | Bod | Rozsáhlé sankce | Fitch Ratings | Výkonnost indexu S&P 500 | Value Gap | Myšlenka | Výdaje na obranu | Makrodata | Údaje z Číny | Zisky | Soukromá spotřeba | tradingeconomics.com | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | USMCA | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Fondy | DAX40 | USD za barel | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Index Standard & Poor's | Oslabení dolaru | Situace v Číně | CAC 40 | Americký akciový trh | Delta Air Lines | US Steel | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Index MSCI | Slabší dolar | Amgen | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Dollar | Čínský celní úřad | Inaugurace | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Dialog | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Chaos | Thomson Reuters | Spread | CSI300 | Trh s ropou | Investování do zlata | Obchodování s cizími měnami | Export | Rusko | Iracionální | Poradce | Vývoj ceny ropy | Rafinérie | Signál | Aktuální cena | Zahájení ruské invaze | Nové žádosti o podporu | Kanadský premiér | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Úbytek | Partneři | TABAK | Geely | Futures na americké akcie | Geopolitická nejistota | Společnost Intel | Ukončení války | Letectví | Johan Sverdrup | Mnozí investoři | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Výrobci elektromobilů | Fundamentální data | Brands | Výsledková zpráva | Ceny surovin | London metal exchange | HSCEI | Inflace v Číně | Neúspěch | Poptávka centrálních bank | Jižní Korea | Trump Media & Technology | Média | Pokles společnosti | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | Australská ekonomika | FedWatch | Air | Rozšíření | Technická analýza | Index DJ30 | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Smíšené výsledky | Politická nestabilita | Administrativa | COVID-19 | Cenové tlaky | Cena ropy WTI | Pozitivní signál | Brusel | NFP | Vývoz do USA | Nikkei | Možný scénář | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Elon Musk | Akcie Microsoftu | Úrokový výnos | ZEW | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Šéf Bílého domu | Objem | Monex USA | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | Financial | Bloomberg | Eli Lilly | XAU/USD | Trh kryptoměn | Dotace | Evropská unie | Dopady na trhy | NY FED | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Rozhodnutí vlády | Silný růst | ICE | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Akcie S&P | Míra | Obchodovanie | Slabý dolar | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | LNG | Výrazný pokles | Národní rozpočtová rada | Akciové tituly | Obchodní strategie | Panevropský index STOXX 600 | Asociace | Stimulační opatření | Očekávání investorů | Výkonnost | Mluvčí Bílého domu | Illumina | Nvidia Corp | Obchodování s akciemi | Carry trade | CTA | Index S&P 500 | Instrument | GDPNow | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Technické ukazatele | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Short | Společnost Berkshire | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | High | Politbyro | Sójové boby | Sinopec | CHF | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | USD/CNH | Oslabení koruny | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Mluvčí společnosti | Instant Trading EU | Nakoupit akcie | Arista Networks | Index nákupních manažerů (PMI) | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | JDE | Podpora | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | MT4 | Růst tržeb | Mexické peso | Cena | Vývoj akciového indexu DAX | MicroStrategy | Akcie Super Micro Computer | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | MJ | Obchodní spory | Upozornění | CNN | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Citadel Securities | Evropské indexy | Americký trh | Arm | Wedbush Securities | Snížení sazeb | Prime | DOT | Česká ekonomika | Kurzy | Čínské ministerstvo | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Přehled kurzů | Geopolitická nestabilita | Silná americká data | Drahé kovy | Obchodování indexů | Odvody | Evropské akciové indexy | Etherea | Ekonomická data z USA | Solana | CIA | Měnový pár EUR/GBP | All-time high | Výhledy | Úrokový diferenciál | Nižší výdaje | Co bude | Medvědi | SAIC | Prohloubení deficitu | Emisní povolenky | Technologický index Nasdaq Composite | DAX | ANET | Erste | Rezervy | Zavedení cel | Ukončení konfliktu | Světová obchodní organizace | EMA | Forexu | Hliník | Kurzy měn | Agentura DPA | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Kypr | Sony | Obchodní válka | Investiční ředitel společnosti | Fiskální stimuly | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Denní změna | Geopolitika | Exprezident | SEC | Schodek | Odpovědnost | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Dodávky ruské ropy | Ekonomické krize | Indikátor MACD | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Intel | Protikoronavirová opatření | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Inflační data | Bezpečnost | Znovuzvolení Donalda | Banky | Buy | Hodně peněz | Obchodní podmínky | Výrobci čipů | Zisky společnosti | Vlády | Americká vláda | INTC | Kotace | Investiční společnosti | Ceny mědi | Síť X | Šance | Biliony USD | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Očekávaný růst | Fox | Čínské centrální banky | Netflix | Poptávka po ropě | Konfederace | Wedbush | GM | Wall Street | Apollo Global | EQT | U.S. Steel | Analýza | Datová centra | Procter & Gamble | Ministr financí | Elektroauta | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Japonský index Nikkei | Irák | Nejsilnější sektory S&P | ČR | Dot-com | XTB | Kontrakt | Ministerstvo financí dnes | Asijské akciové trhy | Bavlna | Hlubší pohled | Čínské akcie | API | Jádrový CPI | Pozice | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Silver | Constellation | Hodinky | Export do Číny | Mzdový růst | Demokratické strany | Nejslabší akcie S&P | Inflace v EU | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Dlouhodobé důsledky | Technologický sektor | Oděvy | Cenné papíry | Eurokomisař | Dosažení dohody | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | LSEG | Hlavní trendy | Americká lehká ropa WTI | Obchodní rozpětí | Support | Farmaceutické společnosti | XOM | Vývoj ceny zlata | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Texas | Trumpova cla | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | CarMax | Import | Mluvčí | Energetické trhy | Finální odhad | Služby | Americký průmysl | Stochastický oscilátor | Citadel | Rizikovější aktiva | OPEC | Ministryně financí | Technologický pokrok | South China Morning Post | Řetězce | Fio banka | Sentiment | Index ISM | Výroby baterií | Experti | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | NYSE | Investoři | Americká ropa | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Nejsilnější akcie | Ceny ropy dnes | Zlato (XAU/USD) | Šílenství | Evropský index | Alibaba Group | Stop-Loss | Occidental Petroleum | Obchodní bariéry | Guvernér BOJ | Spotřebitelé | Výprodej akcií | Výkonný ředitel | Obchodní spor | Rheinmetall | Rostoucí výnosy | Akcie v Hongkongu | Investiční ředitel | Optimistická očekávání | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Slabá poptávka | Meituan | Čínská vláda | Šéfové | Jeden dolar | Nikkei 225 | Omezení produkce | Rezistence | Index Dow Jones | Auta | Projekce | Centrální banka USA | Saxo Bank | Výhled poptávky | Klíčový support | Robert Pavlik | Oživení čínské ekonomiky | Ichimoku | Pozice dolaru | Velké banky | Akcie Nvidia | Obchodujte | Nařízení | Snižování daní | Ropy | Prudké pohyby | RBA | Čokolády | Struktura | ABN Amro | Macquarie | Zvolený prezident | Historicky nejnižší | Příjmy společnosti | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Akcie společnosti Palantir | Americké ekonomiky | Jádrový index | Obchodní vztahy | USD | Commodity index | Kamala | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Rio Tinto | Cestování | Dnešní statistika | Peso | Ekonomický dopad | Americký dolar dnes | Netflix (NFLX) | Zprostředkovatelé | Nové příležitosti | NextEra | Čínské úřady | PMI ze sektoru služeb | Nasdaq a S&P | D1 | Investing.com | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Silný dolar | BMW | Výkonnost dolaru | Svět kryptoměn | US500 | Posilování amerického dolaru | Tencent | iPhone | USDA | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | Nízké poplatky | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Přebytek obchodní bilance | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | CZ | Průraz | Australský dolar | Pokles investic | AVGO | Pokles HDP | Propad | Bankovnictví | Budoucí výsledky | Znovuzvolení | Vlnová struktura | Vývoz do Číny | First Solar (FSLR) | Magnificent Seven | Dogecoin | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Růst eura | Nemovitosti | WBA | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Jihokorejský KOSPI | Markets | USD/CHF | Samsung Electronics | Dezinflační proces | Rise | Čínský statistický úřad | Index CSI 300 | Nová Čína | Invest | Kanada | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | CPI v USA | Nejistota | CME | Stav nouze | Makroekonomické údaje | Akcie technologických společností | Kryptoměna | Rozsáhlé investice | Instant Trading EU Ltd. | Akcie Nvidie | Nvidia | Investment | Zahraniční investice | Technické patterny | Ceny komodit | Indexy | DIP | Státní dluhopisy | Americký dolar | RISE | Blue chips | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Koruna dnes | Best Buy | ECB | Stoxx 600 | NBP | Výkonnost akcií | CFD na indexy | Růst ceny | Asijské země | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Body | Snížení rizika | Navýšení cel | Čínský export | Korekční fáze | Krypto | Obilniny | Payrolls | Holubičí postoj | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | Měny regionu | ABC | Krátkodobý klouzavý průměr | Navýšení | Line Bin | Týdenní pokles | Americká cla | Indický výrobce oceli | Hodnoty měny | GOOGL | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | PBOC | ASX 200 | Caixin | Materiály | PMI ve službách | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | Globální trh | Čínský vicepremiér | Kulaté číslo | Poptávky po ropě | Bezpečné měny | Constellation Brands | Jak investovat | Prodeje | WU | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | Linie podpory | Akciový trh | Uhlí | Globální ekonomické nestability | Investovat peníze | Vyšší cla | Krypto průmysl | USD/JPY | SMCI | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Volný obchod | Bloky | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Korporace | Kryptoměnový trh | Prudký pokles cen | Výsledky Applu | Průmyslový index Dow Jones | Banka | Produkce ropy | Výprodej dluhopisů | Země eurozóny | Tchaj-wan | Autoprůmysl | Vlastnictví | Brent a WTI | Nákupy zlata | Index technologického trhu Nasdaq | Úřady | Američané | Banka UBS | Graf dne | Čínské investice | UBS Group AG | Baker Hughes | Olaf Scholz | CNBC | Konkurent | Německý kancléř | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Capital.com | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT | News | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot