Čínský dovoz
Tesla a BMW napadají cla EU na čínské elektromobily
28.01.2025 Společnosti Tesla a BMW podaly žaloby proti Evropské komisi, v nichž se ohrazují proti vysokým clům Evropské unie na elektromobily dovážené z Číny. Podle oficiálních záznamů byly žaloby podány k Tribunálu Evropské unie, druhému nejvyššímu soudu bloku.
Aktuálně k akciovému trhu: S&P 500 a NASDAQ dosáhly nových ročních maxim
24.01.2025 Futures na index S&P 500 vzrostly po včerejším projevu Donalda Trumpa v Davosu o více než 0,7 % a stále se obchodují směrem nahoru. Technologický NASDAQ si připsal přibližně 0,6 % díky Trumpově podpisu exekutivního příkazu o financování umělé inteligence. Průmyslový index Dow Jones mezitím zůstává vcelku beze změny.
Index Dow Jones se drží v zelených úrovních
22.01.2025 Index Dow Jones +0,29 % na 44152,24 b. S&P 500 +0,83 % na 6099,5 b. Nasdaq Composite +1,5 % na 20052,92 b.
Trump druhý den ve funkci rozšiřuje celní hrozby vůči Číně a Evropě
22.01.2025 Prezident Donald Trump druhý den po svém návratu do úřadu rozšířil své celní hrozby o Čínu a Evropskou unii poté, co se původně zaměřil na Kanadu a Mexiko. V projevu na akci v Bílém domě Trump nastínil potenciální 10% clo na čínský dovoz s odkazem na údajnou roli Číny v pašování fentanylu do Severní Ameriky. Jako možné datum zavedení cla uvedl 1. únor.
Prezident Trump hrozí Evropské unii cly, pokud ta nezačne odebírat více amerického plynu a ropy. Trumpova cla přitom mohou běžnou českou domácnost připravit o 91 tisíc korun ročně, spočítali v Dánsku
21.01.2025 Staronový americký prezident Donald Trump nelenil a hned první den v úřadu zopakoval svoji pohrůžku cly na zboží dovážené z Evropské unie. Pokud se chce Evropská unie clům vyhnout, ať nakupuje více amerického zemního plynu a ropy.
Jeden rok, nárůst o 19 %: Jak Trump přepisuje pravidla pro globální trhy
21.01.2025 Finanční trhy přivítaly druhou inauguraci Donalda Trumpa se smíšenými pocity. Na jedné straně byli akcionáři nadšeni z jeho pro-byznys agendy, kterou prosazoval. Na druhé straně měnový trh ztuhl, když Trump prohlásil, že by v příštích týdnech mohl zavést nová cla.
Ranní shrnutí (20.12.2024)
20.12.2024 Globální trhy se po jestřábím postoji Fedu ke snížení sazeb 2025 obchodovaly opatrně a většina asijských indexů zaznamenala prudké týdenní ztráty. Signál Fedu o pouhých dvou potenciálních sníženích sazeb v příštím roce, oproti dřívějším očekáváním čtyř, vyvolal širokou náladu na snížení rizika. Americké futures rozšířily ztráty poté, co Kongres zamítl Trumpem podporovaný návrh zákona o výdajích, což vyvolalo obavy z uzavření trhu.
Graf dne - CHN.cash (13.12.2024)
13.12.2024 Čínské akcie čelí rostoucímu tlaku, protože nejnovější ekonomické sliby Pekingu nesplňují očekávání trhu, zatímco hrozba obnovení obchodního napětí v USA vrhá stín na výhled do roku 2025. Změna politiky směrem k růstu založenému na spotřebě a uvolněnější měnové politice zatím investory nepřesvědčila, přičemž výnosy dluhopisů dosáhly historických minim v souvislosti s přetrvávajícími obavami z deflace.
Index Dow Jones se pohybuje mírně v zeleném
11.12.2024 Index Dow Jones +0,01 % na 44251,41 b. S&P 500 +0,88 % na 6087,86 b. Nasdaq Composite +1,73 % na 20027,85 b.
Ceny ropy kolísají kvůli napětí na Blízkém východě a oživení poptávky v Číně
10.12.2024 Ceny ropy v posledních dnech zažívají výkyvy v důsledku geopolitického napětí na Blízkém východě a ekonomických signálů z Číny. Po svržení syrského prezidenta Bašára Asada vzrostly obavy o možné narušení dodávek ropy z regionu, což přidalo rizikovou prémii k cenám ropy. Přesto se dopad těchto událostí zmírnil, protože trh vyhodnocuje, zda je situace stabilní.
EUR/USD: Index spotřebitelských cen Číny, Trump a Si Ťin-pching
10.12.2024 Na začátku nového obchodního týdne se pár EUR/USD pohybuje v úzkém rozpětí 5. figury. Obchodníci zůstávají před zveřejněním zpráv o inflaci v USA (ve středu a ve čtvrtek) a prosincovým zasedáním Evropské centrální banky (čtvrtek) v režimu vyčkávání. Očekává se, že tyto události vyvolají na páru značnou volatilitu; otázkou pouze je, zda bude ve prospěch kupujících, nebo prodávajících. Jak medvědí impulsy, tak býčí cenové výkyvy je třeba vnímat stejně skepticky.
Ranní okénko - Hrozící pád francouzské vlády dál oslabuje euro
03.12.2024 Dnešek bude ve znamení prvních dat z trhu práce v USA v rámci tohoto týdne, konkrétně půjde o průzkum JOLTS amerického Úřadu pro pracovní statistiky. Průzkum se zaměřuje na nabídku pracovních míst, fluktuaci zaměstnanců a další aspekty pracovního trhu, nejzajímavějším číslem však bude počet volných pracovních míst. Ten zachycuje počet neobsazených pozic, které zaměstnavatelé aktivně nabízejí, což signalizuje poptávku po pracovní síle. Od svého vrcholu v březnu 2022, kdy poptávka činila přes 11,5 mil. pozic, počet míst trendově klesá až na zářijových 7,44 milionu. V říjnu trh očekává mírné zlepšení situace a nárůst počtu otevřených pozic na 7,52 mil.
Neshody ve Fedu, růst indexů, pokles společnosti Amgen: Dnešní hlavní trendy na Wall Street
27.11.2024 Klíčové indexy na Wall Street, včetně S&P 500 a Nasdaq, zakončily úterní obchodní seanci v pozitivním duchu. V čele stály technologické akcie, které vykázaly silné oživení. Investoři mezitím vyhodnocovali prohlášení nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa o možném zavedení cel vůči hlavním obchodním partnerům USA a také analyzovali nejnovější údaje ze zápisu Federálního rezervního systému.
Analýza DJ30, NASDAQ, EUR/CAD a BTC: Trump hrozí tarify a vyvolal turbulence
26.11.2024 Trumpova rétorika kolem cel způsobila turbulenci na určitých měnových párech a bitcoinu. Mezitím DJ30 atakuje rekordní hodnoty. Další shrnutí fundamentů a techniky v podání Purple Trading je tady!
Ranní shrnutí (19.11.2024)
19.11.2024 Asijské trhy se celkově zvýšily, přičemž v čele růstu stály akcie technologických firem, které sledovaly noční posílení na Wall Street. Nikkei vzrostl o 0,5 %, KOSPI přidal 0,2 %, zatímco ASX 200 vzrostl o 1,1 %. Čínský index CSI 300 se před rozhodnutím LPR obchodoval beze změny.
Ranní shrnutí (15.11.2024)
15.11.2024 Asijské trhy se po jestřábím komentáři předsedy Fedu Powella obchodovaly opatrně a většina indexů se držela v úzkém rozpětí. Japonský Nikkei 225 vzrostl o 0,9 % navzdory slabému HDP, zatímco čínský CSI 300 klesl. ASX 200 si připsal 0,5 %.
V Česku Trump může připravit o práci 55 tisíc lidí. Jeho vítězství ve volbách ale pomáhá ukrajinským cenným papírům, protože investoři nyní nově sází na rychlý konec tamní války
10.11.2024 Vzhledem k výsledkům amerických voleb jsou krajně zarážející dvě věci. Jak moc tamní tradiční média ohýbala realitu a jak moc malý vliv už mají. Z jednoznačné věci udělala vyrovnané klání; ale fakticky je americká veřejnost z dosud nevídané většiny evidentně už nebrala vážně. To může mít svůj ekonomický dopad, například v propadu inzerce. Poražených v amerických volbách je ale pochopitelně více.
Politické změny a předvolební sliby
06.11.2024 Intenzita politických změn a jejich vliv na ekonomiku a trhy bude o to silnější, pokud republikáni ovládnou prezidentské křeslo, senát i sněmovnu reprezentantů, tedy celý Kongres. Předběžné výsledky zatím ukazují, že je to pravděpodobný scénář, republikánská většina obzvlášť ve sněmovně reprezentantů výrazně oslabí opozici při prosazování nových zákonů Trumpovou administrativou. Pokud tato situace nastane (tzv. red sweep), pak Trumpova administrativa bude mít 2 roky (do pololetních voleb), kdy bude moci výrazným způsobem reformovat americkou politiku.
Trump vyhrál, koruna padá, Stanjura může přepisovat rozpočet na příští rok, hrozí schodek přes 300 miliard. S Trumpem v Bílém domě může český rozpočet čelit ještě o desítky miliard vyššímu manku
06.11.2024 Výrazné navýšení cel představuje z hlediska české ekonomiky hlavní bezprostřední hrozbu plynoucí z dnešního znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Trump v rámci předvolební kampaně prohlašoval, že zavede až 20procentní clo na dovoz z EU a 60procentní clo na dovoz z Číny. Oboje by českou ekonomiku zásadně poškodilo. Proto dnes koruna padá takřka nejvíce ze všech měn světa, o zhruba dvě procenta vůči americkému dolaru. Hůře už je na tom jen mexické peso a maďarský forint (viz graf Bloombergu níže). Hrozba cel a obecněji zhoršení podmínek mezinárodního obchodu by také českou vládu mohla dovést k přepsání rozpočtu na příští rok. Předpoklad růstu české ekonomiky čítající 2,7 procenta se nyní zdá být ještě více než dosud až příliš optimistický.
Koruna dnes vůči dolaru posiluje nejvýrazněji od září, důvodem je pokles Trumpových šancí na znovuzvolení. S Trumpem v Bílém domě přijde běžná česká rodina ročně 90 000 Kč, za čtyři roky jeho vlády potenciálně o 360 000 Kč
04.11.2024 Koruna dnes vůči dolaru posiluje o 0,75 procenta. Pokud by takovéto zpevnění vykazovala i po skončení dnešního obchodování, půjde o její nejvýraznější posílení od 24. září. Vůči dolaru dnes spolu s ní zpevňuje většina měn světa, v čele s mexickým pesem (viz graf Bloombergu níže). Měny tak reagují na pokles pravděpodobnosti, že zavedení výrazných univerzálních cel Spojených států na dovoz do země. Tato cla slibuje Donald Trump, zatím jeho rivalka ve vrcholícím boji o Bílý dům, Kamala Harrisová, nikoli.
Trumpova cla připraví běžnou českou rodinu o 91 000 Kč ročně, varuje Konfederace dánského průmyslu. Cla mají Česko spolu s Irskem poškodit vůbec nejvíce v EU
02.11.2024 Cla, jimiž ve své prezidentské kampani hrozí Donald Trump, by způsobila snížení hrubého domácího produktu EU až o 2,5 procenta a pokles unijní zaměstnanosti odpovídající ztrátě 1,7 milionu pracovních míst. Vůbec nejtíživěji mají přitom cla dolehnout na ekonomiky České republiky a Irska. Po přepočtu na obyvatele bude běžná česká rodina na clech tratit přes 90 000 korun ročně. To vše plyne z říjnové studie Konfederace dánského průmyslu.
Zvolení Trumpa prezidentem může Česko připravit o více než 100 miliard korun ročně, s Harrisovou v Bílém domě tyto peníze Česku zůstanou
31.10.2024 Za čtyři roky vládnutí tak Trump může Česko připravit o zhruba 450 miliard, což je více, než mají stát dva dukovanské jaderné bloky.
Forex: Americký dolar oslabuje před prezidentskou debatou a daty o inflaci
10.09.2024 Americký dolar oslabuje před dnešní prezidentskou volební debatou a před klíčovými středečními daty o inflaci ve Spojených státech. A to přesto, že obě události pravděpodobně neovlivní celkovou měnovou politiku, napsala agentura Reuters. K japonskému jenu dolar krátce před 18:00 SELČ ztrácí 0,4 procenta na 142,59 USD/JPY.
Deficit zahraničního obchodu USA stoupl
04.09.2024 Deficit zahraničního obchodu Spojených států v červenci stoupl o 7,9 procenta na 78,8 miliardy USD (1,8 bilionu Kč), což je nejvyšší údaj od května 2022. Mohl za to vyšší dovoz, protože podniky se pravděpodobně předzásobily zbožím z dovozu v očekávání vyšších cel. Zpráva, kterou dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu, naznačuje, že obchod by mohl zůstat ve třetím čtvrtletí brzdou hospodářského růstu.
Dolar po střelbě na Trumpa zpevňuje, investoři se připravují na jeho čtyři roky v Bílém domě. Pokus o atentát paradoxně pomáhá i Bidenovi, škodí „woke“ Harrisové
15.07.2024 Mezinárodní investoři jsou přesvědčeni o tom, že sobotní pokus o atentát na Donalda Trumpa zásadně zvyšuje jeho šanci na letošní zvovuzvolení do Bílého domu. Ještě rozhodněji než doposud proto dnes své investice přeskupují tak, aby zvýšili pravděpodobnost, že na čtyřech letech Trumpova prezidentování vydělají. V prvé řadě proto dochází k posilování amerického dolaru a propadu cen amerických vládních dluhopisů. Hlavní obětí pokusu atentát jsou přitom šance nynější viceprezidentky Kamaly Harrisové na to, že se dostane do Bílého domu.
V reakci na střelbu na Trumpa posiluje bitcoin, na dosavadní maximum stoupají Trumpovy sázkařské šance na znovuzvolení
14.07.2024 V reakci na střelbu na Trumpa posiluje bitcoin, na dosavadní maximum stoupají Trumpovy sázkařské šance na znovuzvolení. Zítra, po otevření burz, by se kvůli pokusu o atentát mělo dařit akciím typu JP Morgan, General Motors či provozovatelům věznic, klesnout by mohla Tesla či akcie zelených firem .
Německu hrozí, že bude rozvojovou zemí. Co s tím?
16.06.2024 Evropská ekonomika rychle ztrácí své někdejší zdánlivě neotřesitelné postavení ve světě. Dravější jsou jak Spojené státy, tak asijské země v čele s Čínou. To vše není nic nového. Nové je ovšem to, že nyní dramatická ztráta evropské konkurenceschopnosti začíná děsit evropské elity, které dosud měly tendenci takové problémy přehlížet, případně škarohlídy rovnou častovat označením typu „ruský agent“.
Kupujte solární panely, zdraží! Francie tlačí Brusel, aby na dovoz panelů z Číny uvalil vysoká cla
13.06.2024 Kupujte solární panely. Zdraží! Francie tlačí na to, aby EU po elektroautech uplatnila vysoká cla také na čínské solární panely.
USA mají obavy z čínských elektromobilů, chtějí vyšší cla
14.05.2024 Výběr informací o ekonomických vztazích mezi Spojenými státy a Čínou (USA zvýší cla na dovoz elektromobilů z Číny z 25 na 100 procent, zvýší se i cla na mnoho dalších položek):
Dolar má potíže
14.05.2024 Zvěsti o tom, že USA zavedou další cla na zboží dovážené z Číny, dočasně zastavily útoky býků páru EUR/USD. Obchodní války jsou větrem do plachet amerického dolaru coby bezpečné měny. Nicméně zjištění, že rozdíl v hospodářském růstu mezi USA a eurozónou se zmenšuje, umožnilo býkům znovu převzít iniciativu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.05.2024 1) Měnový výbor britské centrální banky dnes podle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu beze změny na 5,25 procenta, tedy na nejvyšší úrovni od roku 2008. Banka o tom informovala v tiskové zprávě. Uvedla, že pro zachování úroků se vyslovilo sedm členů výboru, zatímco dva členové hlasovali pro snížení o čtvrt procentního bodu. Na předchozím zasedání prosazoval snížení úroků pouze jeden člen výboru.
Čínský vývoz i dovoz v dubnu opět rostl
09.05.2024 Čínský dovoz i vývoz se v dubnu po poklesu v předchozím měsíci vrátily k růstu. To je signálem zlepšení poptávky doma i v zahraničí, které by mohlo podpořit ekonomické oživení země. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.04.2024 1) V Bruselu dnes večer začíná mimořádný summit EU, na kterém budou šéfové států a vlád řešit zejména situaci na Ukrajině, na Blízkém východě, vztahy s Tureckem a ve čtvrtek pak i konkurenceschopnost Evropské unie. Česko bude na jednání zastupovat premiér Petr Fiala, který do Bruselu míří rovnou z cesty do Spojených států. Summit začíná večeří a lídři se ještě před jeho zahájením setkají na slavnostní recepci pořádané belgickým králem Philippem. Premiér Fiala má ještě předtím v plánu jednat v sídle NATO se šéfem Severoatlantické aliance Jensem Stoltenbergem, nizozemským premiérem Markem Ruttem a dánskou předsedkyní vlády Mette Frederiksenovou.
Washington chce zvýšit cla na čínskou ocel a hliník
17.04.2024 Americký prezident Joe Biden chce ztrojnásobit cla uvalená na čínskou ocel a hliník dovážené do Spojených států. Dnes to podle serveru CNBC oznámil Bílý dům. Čínský dovoz těchto kovů odsoudil jako nekalou konkurenci, která poškozuje americké pracovníky. Výše cla nyní v průměru činí 7,5 procenta.
Yellenová: USA nedovolí nadbytek čínských výrobků prodávaných se ztrátou
08.04.2024 Spojené státy nebudou akceptovat záplavu čínských výrobků, které jsou na světovém trhu prodávány se ztrátou, jak se to stalo v minulosti, a nepřipustí, aby nová průmyslová odvětví byla decimována čínským dovozem. Americká ministryně financí Janet Yellenová to uvedla to na závěr své čtyřdenní návštěvy Číny, kde se snažila prosadit, aby Peking omezil nadbytečné průmyslové kapacity.
Ropa bude z oslabení dolaru profitovat
12.03.2024 Ropa Brent zaznamenala od začátku roku mírný 7% nárůst, nicméně ceny zůstaly během posledních pěti týdnů relativně stabilní kolem úrovně 82,5 USD za barel. Tuto stabilitu vnímá Kuvajt z hlediska poptávky pozitivně, i když existují obavy, že další snižování produkce ze strany OPEC+ by mohlo omezit vliv aliance na světový trh s ropou. Projekce společnosti Rystad Energy naznačují, že podíl aliance na celosvětové produkci by mohl do června klesnout z 38 % v roce 2022 na 34 %, což je nejnižší hodnota od jejího vzniku v roce 2016.
EUR/USD. Powellův projev
08.03.2024 Dolarový index v závěru středečního dne značně poklesl a dostal se na dvoutýdenní minimum. Výroky předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella v Kongresu se nelíbily dolarovým býkům. Obecně však jeho postoj nebyl přehnaně holubičí – prognózy ohledně uvolňování měnové politiky byly vágní, plné četných "ale" a "co kdyby". Trh proto reagoval vůči zelené bankovce tímto způsobem právě v důsledku přehnaných očekávání plynoucích z Powellových předchozích projevů. Powell se však rozhodl zachovat ve své rétorice vyvážený tón, což zapůsobilo v neprospěch americké měny.
Komodity: Ceny ropy klesají, trhy čekají odložení snížení úroků v USA
07.03.2024 Ceny ropy dnes klesají. Může za to očekávání, že snížení úrokových sazeb ve Spojených státech by mohlo být odloženo. Ztráty částečně zmírnily příznivé údaje o čínském obchodu, které jsou dobrým znamením pro poptávku v zemi. Čína je největším světovým dovozcem ropy.
Čínský export v prosinci vzrostl, spotřebitelské ceny ale třetí měsíc klesají
12.01.2024 Čínský export v prosinci meziročně vzrostl o 2,3 procenta, což je více než se čekalo. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů čínského celního úřadu. Spotřebitelské ceny se ale ve srovnání se stejným měsícem loni o 0,3 procenta snížily. Klesají už třetí měsíc po sobě a nižší byly i výrobní ceny, uvedl čínský statistický úřad. Vyhlídky druhé největší světové ekonomiky tak zůstávají nejisté, uvedla agentura DPA. Na nový rekord se ale loni opět vyšplhal obousměrný obchod s Ruskem, který dosáhl 240 miliard dolarů (5,4 bilionu Kč).
⛽WTI na nejvyšší úrovni od listopadu!
09.08.2023 Po včerejším zveřejnění neuspokojivých obchodních údajů z Číny, které ukázaly slabou zahraniční i domácí poptávku, ropa výrazně klesla. Údaje rovněž ukázaly, že čínský dovoz ropy v červenci klesl na nejnižší úroveň od ledna, když se meziročně snížil o 18,8 % na 10,29 mil. barelů denně. Jedná se o znatelný pokles vzhledem k tomu, že ještě v květnu bylo dosaženo rekordních dovozů přesahujících 17 mil. barelů denně.
Čínský vývoz a dovoz v červenci klesly dvouciferně, více než se čekalo
08.08.2023 Čínský vývoz se v červenci meziročně snížil o 14,5 procenta, nejvíce od února 2020. Dovoz klesl o 12,4 procenta, obě hodnoty jsou horší, než se čekalo. Údaj dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský statistický úřad. Na vině je klesající poptávka v zahraničí i v samotné Číně. Zahraniční obchod nevykazuje známky oživení už několik měsíců a brzdí růst druhé největší světové ekonomiky.
Čínský dovoz a vývoz v červnu klesly více, než se čekalo
13.07.2023 Vývoz z Číny se v červnu propadl o 12,4 procenta, což byl jeho nejhorší pokles od začátku pandemie nemoci covid-19 před více než třemi lety. Dovoz se snížil o 6,8 procenta. Pokles dovozu i vývozu byl horší, než čekali analytici. Údaje, které dnes zveřejnil celní úřad, ukazují, že čínští výrobci se snaží najít kupce pro své zboží, zatímco zámořské ekonomiky bojují s inflací a rostoucími úrokovými sazbami.
Ranní shrnutí (07.06.2023)
07.06.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování na vyšších úrovních. S&P 500 si připsal 0,24 %, Dow Jones se posunul o 0,03 % výše a Nasdaq přidal 0,36 %. Russell 2000 přidal výrazných 2,69 %, byl podpořen nadprůměrným výkonem akcií regionálních bank.
Komodity: Ceny ropy kvůli statistice z Číny a obavám o vývoj v USA klesají
09.05.2023 Ceny ropy dnes klesají po vysokých ziscích z předchozích dvou seancí. Mohou za to nevýrazné údaje o čínském dovozu a obavy o ekonomický růst v USA, zdraví amerického bankovního sektoru a jednání o dluhovém stropu.
Co zvyšuje náklady na dopravu? Je to rostoucí čínská poptávka
20.03.2023 Čína se dala do najímání ropných tankerů, což je znamení toho, že poptávka po energiích je zrychlená.
Komodity: Ropa mírně zlevňuje, drží se ale poblíž maxima z tohoto měsíce
16.01.2023 Ceny ropy na začátku týdne mírně klesají, drží se ale poblíž maxima z tohoto měsíce. Pomáhá jim naděje na oživení čínské poptávky poté, co tato země, která je největším dovozcem ropy na světě, uvolnila opatření zavedená proti šíření nemoci covid-19.
Ropa mírně zlevňuje, drží se ale poblíž maxima z tohoto měsíce
16.01.2023 Ceny ropy na začátku týdne mírně klesají, drží se ale poblíž maxima z tohoto měsíce. Pomáhá jim naděje na oživení čínské poptávky poté, co tato země, která je největším dovozcem ropy na světě, uvolnila opatření zavedená proti šíření nemoci covid-19.
Čínský dovoz a vývoz klesly v listopadu nejvíce za dva a půl roku
07.12.2022 Čínský dovoz a vývoz klesly v listopadu nejvyšším tempem za dva a půl roku, protože druhou největší ekonomiku světa ohrožuje slabá globální a domácí poptávka, narušení výroby v souvislosti s nemocí covid-19 a propad realitního trhu. Přebytek bilance zahraničního obchodu se snížil na 69,84 miliardy USD (1,6 bilionu Kč) z říjnových 85,15 miliardy USD a byl nejnižší od dubna, kdy úřady kvůli covidu-19 uzavřely Šanghaj. Meziročně se přebytek snížil o 2,5 procenta, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnil čínský celní úřad. Analytici čekali přebytek 78,1 miliardy USD.
Komodity: Ceny ropy mírně klesají, díky slabému dolaru se ale drží poblíž 100 dolarů
07.11.2022 Ceny ropy tlačí dolů obavy o poptávku kvůli čínskému přístupu ke koronavirovým uzávěrám, severomořská ropa Brent se ale drží poblíž hodnoty 100 dolarů za barel. Většímu poklesu brání slabý dolar, který ropu zlevňuje držitelům jiných měn, a oživení čínského dovozu ropy.
Trh s polovodiči čelí studené válce. Hrozí Intelu imploze?
21.09.2022 Intel je uznáván jako předchůdce technologického vývoje kalifornského Silicon Valley a přední výrobce procesorů a grafických čipů, který umožnil stavbu počítačů, notebooků a smartphonů. Společnost mnoho let odolávala odklonu výroby polovodičů do Asie a byla považována za vlajkovou loď amerického výrobce polovodičů.
Ropa je nejníže od letošního ledna
07.09.2022 Cena OIL.WTI ve středu klesla pod 84 dolarů za barel, nejníže od ledna, protože obavy z nižší globální poptávky zastínily varování prezidenta Putina o potenciálním stažení všech forem ruské energie. Neuspokojivá data z Číny a obnovená omezení v několika městech vedou k dalším ekonomickým škodám a útlumu ve spotřebě paliv. Podle dnešních údajů se čínský dovoz ropy v srpnu oproti předchozímu roku propadl o 9,4 %. Mezitím zpřísnění finančních podmínek ve velkých ekonomikách a silnější dolar vyvolaly další tlak na ceny ropy. Z technického hlediska cena prorazila pod klíčový support na 85,50 USD, což je označeno spodní hranicí struktury 1:1 a předchozími cenovými reakcemi. Pokud převládne současný sentiment, může se pohyb směrem dolů prohloubit směrem k další velké podpoře na 76,50 USD, což se shoduje s 61,8% Fibonacciho retracementem vzestupné vlny zahájené v prosinci 2021.
Růst čínského exportu v červnu překvapivě zrychlil
13.07.2022 Meziroční růst čínského exportu v červnu zrychlil na 17,9 procenta z 16,9 procenta v předchozím měsíci. Oznámil to dnes čínský celní úřad. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali zpomalení růstu exportu, a to na 12 procent. Růst čínského importu nicméně zpomalil, což spolu se zhoršujícími se globálními hospodářskými podmínkami vyvolává obavy ohledně dalšího vývoje čínské ekonomiky.
Yellenová: Některá cla na čínské zboží z doby Trumpovy vlády jsou neúčelná
19.06.2022 Americká ministryně financí Janet Yellenová dnes uvedla, že některá cla na čínské zboží zavedená administrativou bývalého prezidenta Donalda Trumpa neslouží "žádnému strategickému účelu". Prezident Joe Biden podle ní uvažuje o jejich úpravě jako nástroji ke snížení inflace. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
USA v rámci boje proti inflaci uvažují o zrušení některých cel na dovoz z Číny
06.06.2022 Americký prezident Joe Biden požádal svůj tým, aby v rámci boje proti vysoké inflaci prozkoumal možnost zrušení některých cel na dovoz z Číny, jež zavedl jeho předchůdce Donald Trump. Oznámila to včera americká ministryně obchodu Gina Raimondová.
Většina asijsko-pacifických trhů utrpěla ztráty
24.05.2022 Hlavní indexy asijsko-pacifického regionu utrpěly ztráty, přičemž jejich průměrný pokles činil 1 % nebo více. Dvěma indexům se však podařilo růst: australské akcie S&P/ASX 200 přidaly 0,16 % a japonský index Nikkei 225 vzrostl o 0,6 %. Čínský Shanghai Composite ztratil 1,1 %, zatímco menší Shenzhen Composite Index ztratil 1,86 %. Hlavní hongkongský index Hang Seng klesl o 1,44 %, zatímco jihokorejský KOSPI klesl o 1,04 %.
Cena ropy se po Putinově prohlášení drží nad 100 dolary
13.04.2022 Ropa v Asii se ustálila poté, co se dostala zpět nad 100 dolarů za barel, neboť ruský prezident Vladimir Putin slíbil, že ve válce na Ukrajině, která otřásla trhy a omezila globální dodávky ropy bude nadále pokračovat.
Ceny ropy se zvyšují v obavách z nedostatku dodávek
13.04.2022 Ceny ropy se uprostřed týdne dál zvyšují v obavách z nedostatku dodávek poté, co Rusko uvedlo, že mírové rozhovory s Ukrajinou se dostaly do slepé uličky. Ještě většímu růstu brání slabá ekonomická data z Číny a Japonska.
Západu hrozí „druhý čínský šok“. Přesně před 20 lety Západ přijal Čínu do Světové obchodní organizace, a učinil tak svojí možná největší chybu vůbec
12.12.2021 Přesně před dvaceti lety učinil Západ podle mnohých možná svoji největší chybu vůbec. V čele s Washingtonem podpořil vstup Číny do Světové obchodní organizace (WTO). Členem se někdejší „dílna světa“ stala 11. prosince 2001. Vstup Západu způsobil šok, „čínský šok“, z něhož se dodnes nevzpamatoval.
Čínský dovoz i vývoz v září výrazně rostly
13.10.2020 Dovoz do Číny se v září zvýšil nejvíce v letošním roce a vývoz pokračoval v silném růstu spolu s tím, jak další obchodní partneři Číny uvolňovali koronavirová omezení. Přebytek bilance zahraničního obchodu činil 37 miliard USD (852,1 miliardy Kč) a výrazně zaostal za očekáváním analytiků, protože tempo růstu dovozu bylo výrazně vyšší, než vývozu. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil čínský celní úřad.
Nákupy v zemědělství nabývají na obrátkách
10.09.2020 Zatím poslední COT (Commitments of Traders) report řeší komoditní pozice držené a změny prováděné manažery investičních fondů v týdnu do 1. září. V tomto týdnu posílil Bloomberg Commodity Index o 2,1 % a hedgové fondy zvýšily své čisté dlouhé pozice na 24 významných trzích s futures až na maximum od roku 2018. Největší objemy nákupů zaznamenaly sojové boby, kukuřice a pšenice, zatímco většina prodejů probíhala v oblasti energií, kde došlo k největšímu propadu ropy, benzínu a nafty.
Komodity: Ceny ropy rostou, Brent může vykázat pátý vzestupný měsíc po sobě
31.08.2020 Ceny ropy zahájily nový týden mírným růstem. Severomořská Brent by mohla vykázat pátý vzestupný měsíc po sobě, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) pak může růst čtvrtý měsíc za sebou.
Ranný komentár
14.07.2020 Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie nižšie. Nálada sa zhoršila po tom, ako sa niektoré štáty USA rozhodli zastaviť uvoľňovanie opatrení. S&P 500 klesol o 0,94%, Nasdaq klesol o 2,13% a Dow Jones zaznamenal nárast o 0,04%.
Lehce pozitivní dopoledne při smíšených datech a nových hrozbách pro oživení
07.05.2020 Čtvrteční ráno a dopoledne přináší smíšená makrodata. Čínský PMI ze sektoru služeb překvapivě zůstal nízko, zato zahraniční obchod vykázal výrazný nárůst přebytku spolu s prudkým zlepšením vývozu. Vzhledem k tomu, že v dubnu už podle jiných údajů čínská poptávka oživovala a naopak zbytek světa zažíval drtivý útlum spojený s opatřeními proti koronaviru, je překvapivé, že čínský dovoz prohloubil svůj pád, zatímco vývoz začal slušně růst. Dalšími údaji pak přispěl německý průmysl, jehož výroba za březen vykázala výraznější propad, než se čekalo. Přidává se tak po bok slabých objednávek.
Čínský export v dubnu překvapivě vzrostl
07.05.2020 Čínský export se v dubnu navzdory koronavirové krizi meziročně zvýšil o 3,5 procenta. Zaznamenal tak první nárůst v letošním roce. Vyplývá to z dnešních údajů čínského celního úřadu. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali propad o 15,7 procenta po březnovém poklesu o 6,6 procenta.
Obchodní deficit USA v červenci klesl, i ten s Čínou
04.09.2019 Deficit zahraničního obchodu Spojených států v červenci klesl ve srovnání s červnem o 2,7 procenta na 54 miliard dolarů (1,3 bilionu Kč). Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. Vývoz vzrostl o 0,6 procenta, zatímco dovoz o 0,1 procenta klesl. Snížil se přitom i politicky citlivý schodek obchodu s Čínou, a to o 500 milionů na 29,6 miliardy dolarů.
Související klíčová slova:
Ztráty peněz | Devizoví obchodníci | Býčí pohyb | Holubičí tón | Situace v eurozóně | Retracement | HSBC | Výnosy dluhopisů | Powellovo sdělení | Jackson Hole | WTO | Dolar dnes | Výkon | Cíl hospodářského růstu | Euronav | Bitcoinové rezervy | Zkušenosti | Inaugurace Donalda Trumpa | Kryptoměnový průmysl | Optimistický scénář | Prezident Biden | Alphabet | Refinitiv | Uber | Pozitivní vliv | USD/PLN | Sektor informačních technologií | Invaze | Šterlink | Obchodník | EUR | Subvence | Společnost Boeing | Prohlášení | Trend | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Kolaps | Kroky Fedu | Cenové výkyvy | Nippon Steel | Bank of Japan | Obchodní praktiky | BTC | Volatility | Eurostoxx 50 | Dow Jones Industrial | Statistiky | Dovoz do země | Tempo růstu | Banco de Sabadell | Oživení poptávky | Výkyvy | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Bezpečné útočiště | Širší index | Podíl na trhu | Indexy na Wall Street | Oživení poptávky v Číně | Pravděpodobnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | Zvýšení cel | Ekonomická opatření | Americké dluhopisy | Energetika | Nifty 50 | Nejslabší akcie | Největší týdenní nárůst | Gold | Asijské trhy | Výsledkové sezóny | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Berkshire Hathaway | Bidenova administrativa | Reality | Geopolitické napětí | Jeffrey Halley | PLN | Index HSCEI | Ethereum | Přísnější Fed | Ropa Brent | Údaje o maloobchodních tržbách | Německý DAX | Pensylvánie | Snížení produkce | Expanze | Exchange | Zlato a stříbro | Směřování měnové politiky | Investing | Světový trh s ropou | Saúdská Arábie | Dovoz i vývoz | Petr Fiala | Nezaměstnanost | Vysoká očekávání | Akcie Wells Fargo | Obchod s Ruskem | Pandemie | Růst cen | Deflace | Makro stratég | Výprodeje | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Směrnice | Silné oživení | ČSÚ | Dolarový index | Strach | Analýzy | Burza | Walgreens | Světová kryptoměna | Výnosy desetiletých dluhopisů | COT (Commitments of Traders) | SoftBank Group | Vysoké riziko | Guvernér RBA | Akcie dnes | Dolary | Sands China | Úřad Eurostat | Zvolení Trumpa prezidentem | Politické změny | Daňové škrty | Biofarmaceutické společnosti | John Kilduff | Včerejší obchodování | Vývoj ceny ropy WTI | Švýcarská banka UBS | Základní úrokové sazby | Pohyb ceny | Gap | Maloobchod | Hershey | Bývalý prezident | Ukrajinská krize | Psychologie spotřebitelů | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Omezení obchodu | Výzkumy | Krize v oblasti nemovitostí | Vývoj ceny ropy Brent | Vicepremiér | Uvolnění měnové politiky | Proražení | GEO Group | CZK | Širší index S&P 500 | Ředitel Intelu | Zájem o ropu | Výhled | Oznámení | Nucor | UnitedHealth Group | Čínský vývoz a dovoz | HUF | Dovoz ropy | APA | EIA | Americký prezident | Trumpová | Medicare | Wealth | Lipow Oil Associates | Harris Financial | Rystad | Obchodní deficit USA | Boom | Digitální měna | Průmysl | Bílý dům | Inflace | Vývoj měnového páru | Irsko | Zvýšit zisky | Centrální banky | Cena OIL.WTI | Jamie Cox | Oanda | Harris | Nejsilnější sektory | Přebytek obchodu se Spojenými státy | New York | TSMC | Pentagon | Dnešní makroekonomické ukazatele | Covid | Kongres | Snižování cen | Reakce trhu | Tradiční automobilky | Motor ekonomiky | Vysoké ceny energií | Válka | Alibaba | Snižování sazeb | Přímé zahraniční investice | Dodávky ropy | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Výkyvy na trhu | Vice | Šéf automobilky Tesla | Futures | Prezident Trump | Akciové trhy | Globální poptávka | LPR | Pokles dolarového indexu | Australské akcie | Donald Trump | Asie | Klid před bouří | Obchodní seance | Dovoz z Číny | Fiskální politiky | Odvětví | Moderna | Akcie farmaceutické společnosti | MIFID | Ceny zemního plynu | Guvernér Fedu | Latinská Amerika | Uzavření trhů | Akcie společnosti ASML | Occidental | Očekávání analytiků | Měkké komodity | CL | Druhé funkční období | Nákup akcií | Sektory S&P | Kandidáti | Informované zdroje | Německý autoprůmysl | Elity | Akcie GM | Analytici | UK100 | Snižování úrokových sazeb | Andrew Lipow | Surové ropy | Dovoz do Číny | Marketingová komunikace | Mexická centrální banka | Deutsche Bank | CME FedWatch | Obchodní války | Byznys | Zboží z Mexika | Růst akcií | Úroveň rezistence | Washington | Hazard | Aktuální hodnoty měny | Zařízení | Pokles ceny | Pozastavení emisních povolenek | Nomura | Graf | Zdravotní péče | Prognóza Ministerstva financí | Pierre Moscovici | Očekávání trhu | Fair Value | Odhodlání | Elektrovozy | Výnosy | NAFTA | Poptávka | Údaje o inflaci | Dluhopisy | Růst spotřebitelských cen v Británii | Zaměstnanost | Ekonomiky | Zpomalení produkce | Čínský jüan | PLN/EUR | RBI | Evropský statistický úřad Eurostat | Carry trades | Obavy z čínských elektromobilů | Foreign Exchange | Cla USA | Kanadský dolar | Economist | Warranty | Podnikání na kapitálovém trhu | Cenové hladiny | Oslabení jüanu | Sazby v USA | Bydlení | Fio | Peníze | Narušení dodávek ropy | Negativní dopad | CySEC | Sociální sítě | Cenové akce | HDP Ukrajiny | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | Alphabet (GOOGL) | Závazek | HUF/EUR | Společnost Berkshire Hathaway | CHN.cash | Jüan | Očekávání | Daňové úlevy | Futures na DAX | Největší švýcarská banka | NFLX | Palladium | Vybírání zisků | Akcie Intel | Nejnovější údaje | Shanghai Composite | Státní subvence | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Realita | Války na Ukrajině | Skončení války | Invaze na Ukrajinu | Energetický sektor | Sentiment investorů | Montserrat Martínezová | EUR/CAD | Makroekonomické prostředí | Zásoby ropy | Novozélandský dolar | Janet Yellenová | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | Nabídka | Americký index | AFP | Příležitosti | Itálie | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | MiFID II | Zasedání OPEC+ | BH Securities | Fundamentální analýza | Tencent Holdings | Nižší daně | Sentiment na trhu | Prognóza | L.F. Investment | Použití finanční páky | Asset management | Trh práce | Změny cen | Britská centrální banka | Obchodní model | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Republikáni | Vysoká inflace | Akvizice | Ropný trh | Exxon Mobil | Pochybnosti | Studená válka | Micron | Samsung | Šíření nemoci COVID-19 | Hyundai | FAST | Bankovky | Akcie výrobce | Nižší zisk | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Úrokové sazby v USA | Kamala Harrisová | Opatrný optimismus | Jennifer Granholmová | Americká centrální banka | Indikátor | Technologické akcie | Klíčové události | Čínská ambasáda | Ceny výrobců | Long | Kontrakty | Národní bezpečnost | Zpomalení ekonomiky | Severní křídlo | Pandemie covidu-19 | Koruna | Geopolitická rizika | Národní ekonomická rada vlády | Saxo | Gamble | Návrh rozpočtu | AUD | JOLTS | Hang Seng China Enterprises | Úrokové sazby | Meziroční růst | BIC | Cvičení | Šéfové států | Americké státní dluhopisy | Oxford Economics | Investujte zodpovědně | OIL.WTI | Drahé energie | Trh | Deficit zahraničního obchodu | Akcie Netflixu | Digitální aktiva | Utility | Moskva | Zkušenost | Cox | BHP | Portfolio manažer | MSCI | Ropné trhy | Problémy | Nižší ceny | Společnost Mondelez | Ruský prezident | Pověst | Český rozpočet | HSBC Holdings | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Nový rekord | Bollingerova pásma | Studie | ANZ | Historie | Mimořádný summit | Silicon Valley | Dolar roste | Monex | Atentát na Trumpa | Konsolidace | Nejsilnější akcie S&P | MMF | Výrobní ceny | Nezávislý obchodník | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Společná měna | Nejistoty | Tržní kapitalizace | Sociální síť X | Fungování | Posílení | Vyhlídky pro čínský export | Agentura Reuters | Obiloviny | Skupina OPEC+ | HDP ve Spojeném království | Apollo | Ministerstvo obchodu | Export v dubnu | Blue chip | Kov | S&P | Americké ministerstvo obchodu | Objednávky | Americké měny | Textron | Unie | Ranní okénko | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Čínský prezident | Narušení dodávek | Marka | Investoři dnes | Technické analýzy | Kuvajt | Obchodní napětí | Oblast kryptoměn | Ocel | IEA | Klesající trend | Závislost | Teekay | Reakce trhů | Futures na Wall Street | Hang Seng | Rekordní hodnoty | Migrace | Deficit | Objem dluhopisů | Futures na Nasdaq | Index Stoxx 600 | Statistický úřad | Americké hospodářství | Nobelovy ceny za ekonomii | Vítězství Donalda Trumpa | Podnikání | Sankce uvalené na Rusko | Úřad ONS | Budoucnost | Dubnový vývoz | Akcie technologických firem | Fair Value Gapy | KOL | Zajištění proti riziku | Odpor | Obchodní dohody | Index Hang Seng | Hospodářská politika | Mimořádný summit EU | Dow Jones Industrial Average | Americké farmaceutické společnosti | Nové all-time high | Eskalace | Obchodník s ropou | Opatření | Prudké oslabení | Akciový index | Pozornost | MRO | Premiér Petr Fiala | 3М | Akcie Super Micro | Nejprudší pokles | Elektromobily | HDP na obyvatele | Dluhopis | Harris Financial Group | Členské státy | Intel (INTC.US) | Stratégové | Trumpovo vítězství | Momentum | Futures kontrakty | Summit EU | Ředitel společnosti | MXN | Burze | Americká měna | USA a Čína | Harrisová | Počet žádostí o podporu | Bitcoin | Pandemie nemoci | Micron Technology | Pohyb trhu | Skupina OPEC | Výkyvy volatility | STX | Cla na dovoz | CNMV | Snížení úroků v USA | Obchodování s Čínou | Obchodníci | Obchodovat | Eurokomisař pro hospodářství | Německý kancléř Olaf Scholz | Japonský index | Tovární objednávky | Americké indexy | Finanční pracovní skupina | Největší ekonomika | Nákup zlevněné ruské ropy | Omezení těžby | USA | Platformy | Prezident Donald Trump | Raiffeisenbank a.s. | Ole Hansen | Pár EUR/USD | Australia and New Zealand Banking Group | Spotřebitelské inflace | Výkon dolaru | Stříbro | Ceny benzínu | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Světové trhy | Pokles cen | Iniciativa | Volby | Ropa | Joe Biden | Výdaje | Michigan | Slabé peso | Klouzavý průměr | Akcie Baker Hughes | Evropský statistický úřad | Společnost MicroStrategy | Dovoz do USA | Firemní zprávy | Obchodní divize | West Texas Intermediate (WTI) | Zvolení Trumpa | Statistici | Bloomberg Commodity Index | UBS | Dow Jones | Zpomalení inflace | Ekonomové | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Spojené státy | Hlavní ekonom | Trading | Růst HDP | Investiční cíle | Celosvětová poptávka po ropě | Přebytek obchodu | Šíření nemoci | Vitol Group | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Fáze obchodní dohody | Brazilské akcie | Boeing | Japonský Nikkei 225 | Americká data | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Příznivé údaje | Republikánská většina | Tengiz | Čínská poptávka | Kalifornie | Blue chip akcie | Investiční poradenství | Podpůrná opatření | Agentura Fitch | Investiční doporučení | Konkurenceschopnost | Americké akcie | Společnost Eli Lilly | Financování vlády | Vliv na ekonomiku | Macquarie Group | Volatilní | Zelená energetika | Riziko ztráty | EUR/USD | Nízké sazby | Severomořská ropa Brent | Zemědělství | Nová fáze | Světové obchodní organizace | Zbrojaři | Uptrend | West Texas Intermediate | Ukrajinské dluhopisy | Recese v USA | Měnové politiky | Dovoz a vývoz | Osobní počítače | Vývoj měnového páru USD/CNH | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Index MSCI Emerging Markets | Finanční domy | Dánové | Čínské továrny | Fiskální politika | Manufacturing | Rostoucí úrokové sazby | Měnový výbor | Platina | Spojené státy a Čína | Bernstein | Odhad HDP | Elektrická vozidla | NextEra Energy | Hongkongský index Hang Seng | CNY | Fio banka, a.s. | KOSPI | Společnost Starbucks | Čínské indexy | Zavírání pozic | Fair Value Gap | Vítězství | Investiční strategie | Vývoz do Spojených států | Walgreens Boots Alliance | Rozhodnutí centrální banky | Konkurenceschopnost EU | Nobelovy ceny | Miliardy dolarů | ADP | Snížení úroků | Zmírnění obav | Klíčový okamžik | WTI (OIL.WTI) | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Dakota Wealth | Světový obchod | Růst mezd | Ford Motor | Sazby | Solární panely | GBP/EUR | Obavy finančních trhů | Akvizice společnosti | Americký index S&P 500 | České koruny | Švýcarská banka | Zničení poptávky | Komise v přenesené pravomoci | FSLR | Zasedání OPEC | Investovat | Komoditní | First Solar | Cena severomořské ropy Brent | Tesla Elon Musk | Nerozhodnost | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Průmyslové objednávky | Regulátor | Průzkum | Firmy | MRNA | Stratég Saxo Bank | Zajištění | Správní rada | Trades | Zájem investorů | Cena ropy brent | Čínský parlament | Vyšší ceny | Pablo Hernández de Cos | Dovoz oceli | Čínský export v dubnu | Helen Givenová | Podíl nezaměstnaných | Uvolnění koronavirových opatření | První fáze | Výsledky společnosti | Vývoz z Číny | Investování | Fed | Obchodní bilance Číny | Nonfarm Payrolls | Americká ministryně financí | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Vyšetřování | JNJ | Účastníci trhu | Celosvětová poptávka | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | COIN | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Emerging markets | Světově největší | Mezinárodní investoři | FTSE | Deficit zahraničního obchodu USA | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | Žlutý kov | Investiční rozhodnutí | Pinpoint Asset Management | ISM | Globální trhy | Pokles dovozů | Fitch | Pšenice | Kancléř Olaf Scholz | Globální trh s ropou | Japonský Nikkei | Vysoké ceny | Ekonomiky EU | Společnost JPMorgan | Velké prohlášení | Výprodeje akcií | UnitedHealth | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Výsledky společnosti Nvidia | Vladimir Putin | Tesla | Dovoz z Ruska | Low | Španělsko | XTB Research | Týdenní nárůst | Match Group | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Silné ekonomické údaje | MSCI Emerging Markets | Poradenství | General Motors | CAD | Ceny zemního plynu v USA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Americká ropa WTI | Na burze | Akcionáři | Analytička | Premiér Fiala | Společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Evropské trhy | Meziroční růst HDP | Zahraniční obchod | Vybírání zisků investorů | Ztráta | Wells Fargo | Riksbank | Severomořská ropa | Kukuřice | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Purple Trading | Nejslabší sektory | Obchodní přebytek | Tradeři | Ceny ropy Brent | Hospodářské politiky | AUD/USD | Pracovní trh | Čínský dovoz a vývoz | Hongkongské akcie | Riziko | Analytik | Pražský PX | Trinity | Právo | JPY | Citi | Pokles výnosů | INTC.US | Binance | RSI | Bank of America | USDX | Šok | Volatilita trhů | Portfolio | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | Životní úroveň | Čína | Capital | Know-how | Inovace | CZK/USD | Pocity | PredictIt | Ceny | Trump Media | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Deutsche Börse | Mondelez | Změna politiky | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Přebytek bilance | Data z trhu práce | Společnosti Netflix | Proinflační | Centrální banka | DPH | Softbank | OXY | ASML | WTI | Berkshire | Salesforce | Surová ropa | Malajsie | SMA | Největší ekonomika světa | Edison | Uvolněné měnové | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | MACD | Libra | Restriktivní politiky | Odborníci | Cena severomořské ropy | Luboš Bedrník | Celní politiky | USD/EUR | Webinář | Výsledek voleb | Paříž | Stratég | Broadcom | Instituce | Biotechnologické společnosti | Propuštění | Forint | Moderna (MRNA) | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Blue-chip | Odborová organizace | Výnos | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Čínští výrobci | Index DOW | Frank | Kapitálové výdaje | Index USD | Index Nasdaq | CFD | Again Capital | SMIC | Green Deal | Prostor pro růst | 256/2004 | Trinity Bank | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Miliardy USD | Situace na komoditních trzích | Osvobození | Hongkong | Ceny energií | Zboží z Číny | Energetická krize | ASX | Vzácné kovy | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | Index Dow Jones Industrial | Pravděpodobnost recese | Největší světové ekonomiky | Čínské zboží | Pracovní místa | PG | Funkční období | Zisk | Koronavirové pandemie | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | mRNA | Overweight | Huawei | Makléři | Shenzhen Composite | Bezpečný dolar | Finanční ředitel | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Posílení dolaru | Prezident | Eurostat | Obavy trhu | Evropa | Měna | TOPIX | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Čínské trhy | Ceny ropy | Obchodování s ropou | Kupující | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Údaje | Hlavní měny | Údaje o obchodu | Technologické společnosti | Automobilky | Eurodolar | Biden | Růst zlata | DPA | Ukazatel inflace | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Drahý kov | ex | Nejslabší sektory S&P | Snížení daní | Velcí spekulanti | Medián | Dezinflační tendence | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Atentát na Donalda Trumpa | Omezení COVID | Japonsko | Exxon | ABN | Marže | Spotová cena | Super Micro Computer | Směřování | Inflace v říjnu | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Pokles spotřebitelských cen | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Epidemiologické situace | Miliardy eur | Tržby | Snižování produkce | Celní úřad | FOREX | Růst světové ekonomiky | Signály | Tržní fundamenty | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Psychologie | Guvernér | Americké akciové trhy | Sociální síť | Dividenda | Peking | New York Times | Aliance | Trh s bydlením | HDP | Technology | Analytik trhů | Protekcionismus | Ekonom | Optimismus | Index Nikkei 225 | Dolar | Asie a Tichomoří | Euro | Federální rezervní banky | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Prezident společnosti | Politici | DJ30 | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podíl Číny | Vyšší inflace | Brazílie | Prudké výkyvy | Známky oživení | Výprodej | Energiewende | JPMorgan | Carrier | ČTK | Pozitivní výhled | UNH | Hyundai Motor | Stimuly | Volební vítězství | Ztráty | Česká národní banka | ASEAN | 1D | Streamovací společnosti | Japonský jen | Čínské firmy | Akcie | Investice firem | Kupci | Největší ekonomiky | NERV | Vzestupný trend | Podniky | Index spotřebitelských cen | Státní podpora | Makléř | ONS | Vývoj ceny | Býčí trend | Dodavatelské řetězce | BBVA | Index cen | Vitol | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Libra šterlinků | USDJPY | Zoufalství | Vývoj ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Celebrity | Technologie | Rystad Energy | Prognózy | Kurz | SOK | Daně | Neel Kashkari | Tichomoří | Zpřísnění finančních podmínek | Růst zisků | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Pracovní místa v USA | Konkurenti | AMD | Americký prezident Joe Biden | Nejlidnatější země světa | Intermediate | Index cen výrobců | Jiné měny | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Komunikační služby | Míra inflace | Růst trhu | Silnější dolar | Rychlý růst | S&P 500 a Nasdaq | Bankovní rada | Uber Technologies | Investice | Čínský index | Microsoft | Pro investory | Návrh zákona | Traders | Potenciál | AMD.US | Odveta | Rally | Investujte | Konkurence | Kapitalizace | Švédská koruna | Komoditní stratég | Komunikace | Německý průmysl | Americké futures | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Fitch Ratings | Value Gap | Makrodata | Údaje z Číny | Zisky | Soukromá spotřeba | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Dluhopisové trhy | Johnson & Johnson | Fondy | DAX40 | USD za barel | Hospodářství | Zotavení | Oslabení dolaru | Situace v Číně | Russell 2000 | Ukazatel | Index MSCI | Slabší dolar | Amgen | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Čínský celní úřad | Inaugurace | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Chaos | Thomson Reuters | Spread | CSI300 | Trh s ropou | Obchodování s cizími měnami | Export | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Zahájení ruské invaze | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Úbytek | Partneři | Společnost Intel | Johan Sverdrup | Mnozí investoři | Organizace | Výrobci elektromobilů | Fundamentální data | London metal exchange | HSCEI | Inflace v Číně | Neúspěch | Jižní Korea | Trump Media & Technology | Média | Pokles společnosti | Valuace | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | Australská ekonomika | FedWatch | Rozšíření | Technická analýza | Index DJ30 | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Politická nestabilita | Administrativa | COVID-19 | Pozitivní signál | Brusel | Vývoz do USA | Nikkei | Americké společnosti | Elon Musk | Evropské akcie | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Objem | Monex USA | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | Financial | Bloomberg | Eli Lilly | Dotace | Evropská unie | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Akcie S&P | Míra | Obchodovanie | Slabý dolar | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Výrazný pokles | Národní rozpočtová rada | Akciové tituly | Obchodní strategie | Výkonnost | Carry trade | CTA | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Technické ukazatele | Pokles úrokových sazeb | Short | Společnost Berkshire | Agentura Bloomberg | Krize | High | Politbyro | Sójové boby | Sinopec | CHF | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | Centrum | Index Nikkei | USD/CNH | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Arista Networks | S&P 500 | JDE | Podpora | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | MT4 | Růst tržeb | Mexické peso | Cena | MicroStrategy | Akcie Super Micro Computer | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | MJ | CNN | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Evropské indexy | Arm | Snížení sazeb | Prime | DOT | Česká ekonomika | Kurzy | Čínské ministerstvo | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Přehled kurzů | Silná americká data | Drahé kovy | CIA | All-time high | Co bude | Medvědi | Prohloubení deficitu | Emisní povolenky | DAX | ANET | Rezervy | Zavedení cel | Světová obchodní organizace | Hliník | Kurzy měn | Agentura DPA | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Sony | Kypr | Obchodní válka | Investiční ředitel společnosti | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Exprezident | SEC | Schodek | Odpovědnost | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Ekonomické krize | Práce | Úspěch | Intel | Protikoronavirová opatření | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Znovuzvolení Donalda | Banky | Obchodní podmínky | Výrobci čipů | Vlády | Americká vláda | INTC | Kotace | Investiční společnosti | Šance | Síť X | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Čínské centrální banky | Netflix | Poptávka po ropě | Konfederace | GM | Wall Street | EQT | U.S. Steel | Analýza | Procter & Gamble | Ministr financí | Elektroauta | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Japonský index Nikkei | Nejsilnější sektory S&P | ČR | Dot-com | XTB | Hlubší pohled | Čínské akcie | API | Pozice | Čínská ekonomika | Současná situace | Export do Číny | Mzdový růst | Demokratické strany | Nejslabší akcie S&P | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Dlouhodobé důsledky | Technologický sektor | Oděvy | Cenné papíry | Eurokomisař | Stoxx | Lídři | LSEG | Hlavní trendy | Americká lehká ropa WTI | Support | Farmaceutické společnosti | XOM | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Texas | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Import | Mluvčí | Finální odhad | Služby | Rizikovější aktiva | OPEC | Ministryně financí | Technologický pokrok | Fio banka | Řetězce | Sentiment | Výroby baterií | Experti | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | NYSE | Investoři | Americká ropa | Nejsilnější akcie | Ceny ropy dnes | Evropský index | Alibaba Group | Occidental Petroleum | Guvernér BOJ | Spotřebitelé | Výprodej akcií | Výkonný ředitel | Obchodní spor | Rostoucí výnosy | Investiční ředitel | Optimistická očekávání | Embargo | Slabá poptávka | Meituan | Čínská vláda | Šéfové | Jeden dolar | Nikkei 225 | Omezení produkce | Rezistence | Index Dow Jones | Projekce | Centrální banka USA | Saxo Bank | Výhled poptávky | Klíčový support | Robert Pavlik | Oživení čínské ekonomiky | Velké banky | Nařízení | Snižování daní | Ropy | RBA | Čokolády | ABN Amro | Macquarie | Zvolený prezident | Historicky nejnižší | Příjmy společnosti | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Jádrový index | Obchodní vztahy | USD | Commodity index | Kamala | Vývoj dolarového indexu | Rio Tinto | Cestování | Dnešní statistika | Peso | Ekonomický dopad | Americký dolar dnes | Netflix (NFLX) | Zprostředkovatelé | NextEra | PMI ze sektoru služeb | D1 | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Silný dolar | BMW | Svět kryptoměn | Posilování amerického dolaru | Tencent | Vývoj akcií | Cena ropy | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Přebytek obchodní bilance | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Australský dolar | Pokles investic | AVGO | Pokles HDP | Propad | Bankovnictví | Znovuzvolení | Vývoz do Číny | First Solar (FSLR) | Dogecoin | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Nemovitosti | WBA | Ceny ropy WTI | Jihokorejský KOSPI | Markets | USD/CHF | Samsung Electronics | Rise | Čínský statistický úřad | Index CSI 300 | Invest | Kanada | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Nejistota | CME | Stav nouze | Kryptoměna | Nvidia | Investment | Zahraniční investice | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | RISE | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Koruna dnes | ECB | Stoxx 600 | NBP | Asijské země | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Snížení rizika | Navýšení cel | Čínský export | Krypto | Obilniny | Payrolls | Holubičí postoj | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | Měny regionu | ABC | Navýšení | Týdenní pokles | Americká cla | Hodnoty měny | GOOGL | EU | Bankovní sektor | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | PBOC | ASX 200 | PMI ve službách | Spekulanti | Globální trh | Čínský vicepremiér | Poptávky po ropě | Bezpečné měny | Prodeje | WU | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | Linie podpory | Akciový trh | Investovat peníze | Vyšší cla | Krypto průmysl | USD/JPY | SMCI | Americké vlády | Volný obchod | Bloky | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Korporace | Kryptoměnový trh | Průmyslový index Dow Jones | Banka | Produkce ropy | Tchaj-wan | Autoprůmysl | Vlastnictví | Brent a WTI | Úřady | Američané | Banka UBS | Graf dne | Baker Hughes | Olaf Scholz | CNBC | Konkurent | Německý kancléř | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Spotřebitelské ceny | COT | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot