Obavy trhu
Neshody ve Fedu, růst indexů, pokles společnosti Amgen: Dnešní hlavní trendy na Wall Street
27.11.2024 Klíčové indexy na Wall Street, včetně S&P 500 a Nasdaq, zakončily úterní obchodní seanci v pozitivním duchu. V čele stály technologické akcie, které vykázaly silné oživení. Investoři mezitím vyhodnocovali prohlášení nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa o možném zavedení cel vůči hlavním obchodním partnerům USA a také analyzovali nejnovější údaje ze zápisu Federálního rezervního systému.
Graf dne - Gold (18.10.2024)
18.10.2024 Futures na zlato poprvé překonaly hranici 2 700 USD za unci a stanovily tak nové historické maximum, neboť drahý kov se vymyká běžné dynamice trhu.Prosincový kontrakt dosáhl hodnoty 2 725,40 USD, což představuje nárůst o 0,66 %, zatímco spotové zlato se vyšplhalo o 0,71 % na 2 711,94 USD.
➡️US500 limituje poklesy před ADP
05.09.2024 Index US500 se dnes pokouší odrazit po výrazném poklesu v první polovině týdne. Pozoruhodné je, že jsme také svědky silného růstu cen dluhopisů, což by teoreticky mělo podpořit růstový pohyb Wall Street.
Nvidia ztrácí 279 miliard dolarů, Tesla zklamala investory, Boeing trpí kvůli analytikům
04.09.2024 Americké akcie se v úterý propadly a zahájily tak jeden z nejhorších měsíců v historii obchodování na akciovém trhu, protože investoři s napětím očekávají další ekonomické údaje, které by mohly ovlivnit rozhodnutí Federálního rezervního systému o snížení úrokových sazeb.
📌Intel se nachází blízko 12letých minim. Je to příležitost, nebo se společnost chystá zopakovat příběh Nokie a Kodaku? 🔎
27.08.2024 Intel, jeden z technologických průkopníků, který dnes stojí na křižovatce své historie.Cesta společnosti Intel byla pestrá - od dominance na trhu procesorů pro osobní počítače a serverů až po boje s technologickým zpožděním a konkurencí. Pod vedením generálního ředitele Pata Gelsingera se společnost pustila do ambiciózní transformační strategie. Snaží se získat zpět svůj technologický náskok a expandovat na nové trhy.
XAU/USD: přehled vývoje a analýza
14.08.2024 Zlato se už druhý den po sobě obchoduje s mírnými ztrátami. Intradenní pokles mohl být způsoben změnou obchodních strategií před zveřejněním údajů o spotřebitelské inflaci v USA, které je naplánováno na dnešek. Kromě toho je celkový pozitivní tón na akciových trzích považován za další faktor, který podkopává poptávku po drahém kovu jako bezpečném aktivu.
Fidelity International: Obavy z recese v USA rostou, nicméně fundamenty jsou odolné
12.08.2024 Nedávná měkká data o pracovních místech a následný propad trhu lze dobře vysvětlit. Myslíme si, že růst pravděpodobně prudce nepropadne a měkké přistání je stále naším nejočekávanějším výsledkem, vysvětlují analytici z Fidelity.
EUR/USD: dolar silně pohmožděn, euro čeká na uklidnění situace
07.08.2024 Strmý pád amerického dolaru odráží rostoucí obavy trhu, i když jsou náhlé výprodeje považovány za méně rizikové než výprodeje pozvolné. Obavy pramení z nového strachu z možné recese americké ekonomiky.
Trh na hraně: Rostoucí volatilita
05.08.2024 V nedávných obchodních seancích a dnes před uvedením na trh VIX dramaticky vzrostl, což odráží zvýšenou nervozitu na trhu. Vzhledem k tomu, že VIX prudce stoupá a výrazně dochází k prudkým nárůstům poměru VVIX i Put/Call, obchodníci se připravují na výrazné krátkodobé výkyvy trhu. Řízení rizik a vyhýbání se panickému prodeji jsou v tomto období zvýšené volatility klíčovými strategiemi.
EUR/USD. Shrnutí týdne: klid po bouři
05.08.2024 "Všechno nebo nic" – tak by se dal popsat rozpis nejdůležitějších makroekonomických zpráv pro měnový pár EUR/USD. Ekonomický kalendář minulého týdne překypoval významnými událostmi. Zprávy o inflaci v eurozóně, HDP eurozóny, index ISM ve zpracovatelském průmyslu, Nonfarm Payrolls a červencové zasedání Federálního rezervního systému... Taková koncentrace důležitých fundamentálních faktorů může být někdy matoucí: trh nemusí mít čas informace strávit, zformulovat jednotný názor a rozhodnout o vektoru cenového pohybu. Například minulý týden se měnový pár EUR/USD "potuloval" v rozmezí 1,0790–1,0850 až do zveřejnění pátečních údajů o počtu pracovních míst mimo zemědělství, které převážily misky vah na stranu býků na EUR/USD.
Plyn pro evropský trh zlevňuje, také díky kratší odstávce v Norsku
04.06.2024 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh sestupuje z letošního maxima, na které se dostala v pondělí. Dnes po poledni vykazovala asi tříprocentní pokles pod 35 eur (865 Kč) za megawatthodinu (MWh). Ke zklidnění situace přispěly zprávy, že odstávka na platformě u Norska bude kratší, než se čekalo. Norsko je teď klíčovým dodavatelem plynu do Evropy.
Forex: Japonský jen oslabil nad hranici 155,00 USD/JPY, je nejníže od poloviny roku 1990
24.04.2024 Japonský jen dnes oslabil nad hranici 155,00 USD/JPY, je nejníže od poloviny roku 1990. Trhy pozorně vyhlížejí známky intervence japonských úřadů na podporu své měny. Dolar posiluje ke koši měn. Zotavil se z poklesu, který způsobila úterní statistika, podle níž podnikatelská aktivita v USA tento měsíc zpomalila.
OIL obhajuje krátkodobou podporu
22.04.2024 Klesající pohyb na trhu s ropou Brent (OIL), který byl zahájen v první polovině dubna, se zpomalil. Vzájemné letecké údery Íránu a Izraele z minulého týdne znovu zažehly obavy trhu z možné přímé íránsko-izraelské války a širšího konfliktu na Blízkém východě. Izraelský odvetný úder na Írán vyvolal v pátek skokový nárůst cen ropy, ale protože íránské úřady incident bagatelizovaly, zisky byly vymazány a trhy začaly věřit, že konflikt nebude dále eskalovat. Dnešní pokles cen ropy je zřejmě také způsoben absencí dalšího negativního vývoje v regionu během víkendu.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 22.04.2024
22.04.2024 Burzy během minulého týdne korigovaly S&P 500 odepsal 3,0 %. Jde o nejvýraznější týdenní pokles od března 2023 (reakce na kolaps SVB). Poprvé za dva měsíce index propadl pod psychologickou hranici 5 000 bodů. Stoxx Europe 600 ztratil 1,5 %. Geopolitika zafungovala jako spouštěč korekce – nicméně vedla spíše ke změna sentimentu, samotná geopoliticky-sensitivní aktiva příliš neoslabovala (viz níže). Investory znervóznila inflace a více jestřábí Fed.
Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o poptávku v Číně klesají
08.03.2024 Ceny ropy dnes klesají a ztrátu zřejmě vykáží i za celý týden. Za poklesem stojí obavy trhu o vývoj poptávky v Číně. Pokles nezmírnilo ani rozhodnutí skupiny OPEC+ prodloužit omezení těžby do konce druhého čtvrtletí.
Inflační exploze v USA: jak zareagují dolar a dluhopisy?
14.02.2024 Dopady vysoké inflace se projevují napříč celým finančním trhem. Konkrétně hlavní indexy na Wall Street reagovaly na tuto zprávu poklesem poté, kdy zveřejněné údaje naznačily vyšší než očekávaný růst spotřebitelských cen. Tato událost vyvinula tlak na očekávání ohledně brzkého snížení úrokových sazeb, což následně vedlo ke zvýšení výnosů amerických státních dluhopisů.
Trh čeká na výsledky společnosti Amazon za 4. čtvrtletí 2023
01.02.2024 Dnes po uzavření trhu na Wall Street oznámí společnost Amazon (AMZN.US), gigant v oblasti elektronického obchodu, své hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2023. Investoři netrpělivě očekávají další silné výsledky, přičemž se předpokládají rekordní tržby a pokračující růst v klíčových segmentech. Analytici bedlivě sledují cloud computingovou odnož Amazonu, AWS, která je hlavním motorem inovací a budoucího potenciálu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.01.2024 1) Ceny ropy dnes prudce rostou. Reagují na noční americko-britské útoky na vojenské základny jemenských povstalců Húsíů, které přišly jako reakce na útoky této Íránem podporované skupiny na lodní dopravu v Rudém moři. Akce zvýšila obavy trhu z možného dopadu širšího konfliktu na Blízkém východě na dodávky ropy z regionu, zejména na ty, které procházejí Hormuzským průlivem mezi Perským a Ománským zálivem.
Ropa po americko-britských útocích na jemenské povstalce přidává čtyři procenta
12.01.2024 Ceny ropy dnes prudce rostou. Reagují na noční americko-britské útoky na vojenské základny jemenských povstalců Húsíů, které přišly jako reakce na útoky této Íránem podporované skupiny na lodní dopravu v Rudém moři. Akce zvýšila obavy trhu z možného dopadu širšího konfliktu na Blízkém východě na dodávky ropy z regionu, zejména na ty, které procházejí Hormuzským průlivem mezi Perským a Ománským zálivem.
Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 22.–23. listopadu: prodávejte pod 2 005 USD (Murray 8/8 – vyčerpání)
22.11.2023 Zlato se na začátku americké seance obchoduje u psychologické úrovně 2 000 USD, nad 21 SMA a uvnitř uptrendového kanálu, který se formuje od 10. listopadu. Vykazuje známky vyčerpání. Pokud tedy spadne pod Murray 8/8, mohli bychom očekávat technickou korekci a dosažení úrovně 1 986.
Komodity: Ceny ropy mírně rostou díky výhledu poptávky zveřejněnému kartelem OPEC
13.11.2023 Ceny ropy dnes mírně rostou. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) vydala zprávu, která rozptýlila obavy trhu z klesající poptávky ve Spojených státech a Číně.
US100 ztrácí 1% ❗
17.10.2023 Futures na indexy Wall Street klesají před otevřením USA, pod tlakem rostoucích výnosů. Podle amerického ministerstva obrany potvrdilo, že asi 2000 příslušníků americké armády je ve zvýšené pohotovosti. I když o rozmístění sil na Blízkém východě zatím nepadlo žádné rozhodnutí. Podle WAPO USA pošlou mariňáky na válečných lodích do Izraele, což zvýšilo obavy trhu ohledně scénáře eskalace a potenciálního rozšíření konfliktu.
United Health (UNH.US) získává 2 % díky lepším výsledkům
13.10.2023 United Health (UNH.US), přední americká zdravotnická a pojišťovací společnost, oznámila výsledky, které výrazně překonaly očekávání analytiků. Náklady na léčbu byly nižší, než se očekávalo, což zmírnilo obavy z vysokých nákladů na Medicare Advantage v červnu kvůli nárůstu plánovaných ambulantních operací. Výsledek:
Bitcoin ztrácí 2,70 % 💣
11.09.2023 Bitcoin klesl o 2,70 % a snaží se udržet klíčovou zónu podpory na úrovni 25 200 dolarů. Nálada na trhu se nezlepšuje a nadcházející rozhodnutí 13. září ohledně likvidace FTX aktiv v celkové hodnotě 3,4 miliardy dolarů vyvolává další vlnu paniky. Další úroveň podpory je 24 800 dolarů. To bylo minimum 15. června 2023, po panice na trhu kvůli vyřazení mnoha altcoinů a soudním sporům SEC.
Graf dne - CHN.cash (29.08.2023)
29.08.2023 Rally čínských indexů byla v posledních dnech jedním z hlavních témat na trzích. I když je z velké části založena na očekáváních a naději (skutečné zlepšení na makroúrovni nenastalo). Investoři však postupně nabývají přesvědčení, že Peking bude dostatečně rozhodný, aby trh stimuloval. Snížení daně z obchodování s akciemi o 50 %, nové retailové fondy, uvolnění pravidel pro povinné bezpečnostní vklady a deklarovaná podpora realitního trhu poněkud zmírnily obavy trhu, i když dluhopisy stále ztrácejí a výnosy rostou, což staví makrosituaci do pozice stále velmi nejisté.
Euro se snaží dosáhnout nových maxim i přes silný růst dolaru
26.06.2023 Americká měna zahájila nový týden pozitivně. Zachovává si svůj růst a míří na nová maxima. Euro se nevzdává ve snaze pomstít se a získat zpět své nedávné ztráty. Dříve se euru dařilo vůči americkému dolaru růst. Nyní jsou však obě měny poměrně silné.
Čínské PPI překvapilo 📊 HKComp s velmi malou reakcí
09.06.2023 Makrodata z Číny jsou sledována s velkou pozorností investorů, protože mohou ovlivnit obavy trhu z recese. Vzestupná ekonomická dynamika ze začátku roku zřetelně zeslábla (v ceně se špatně fungujícími čínskými indexy) a investoři začínají zemi opět vnímat jako nestabilní – a to i geopoliticky. Napětí mezi Pekingem a USA stále trvá. Problém Tchaj-wanu zůstává nevyřešený a volby na ostrově se blíží letos na podzim, takže vnímání rizikového investičního klimatu v Číně může být déle.:
USD/JPY se chystá prodloužit svou rally
25.05.2023 Pár dolar/jen zaznamenal další vzestup, včera dosáhl svého ročního maxima 139,38 a dnes zamířil ještě výš. Vzhledem k tomu, že primární cíl dolarových býků je nyní nastaven na významnou úroveň 140, investoři se ptají, zda hlavní měna může tuto úroveň v blízké budoucnosti překonat a jaké překážky mohou bránit jejímu pokroku.
Steen Jakobsen: Jaké budou dopady převzetí Credit Suisse bankou UBS
21.03.2023 Víkendové převzetí Credit Suisse investiční bankou UBS přepisuje historii firemních dluhopisů. Došlo totiž k odepsání obrovské sumy dluhů Credit Suisse. Toto řešení-neřešení vyvolává značné obavy.
BREAKING: WTI se propadá pod 65 USD za barel❗
20.03.2023 Ropa zahájila nový obchodní týden poklesem v souvislosti s celkovým nárůstem averze k riziku. WTI klesla pod 65 dolarů za barel a obchoduje se na nejnižší úrovni od listopadu 2021! Poklesy se zrychlily poté, co cena minulý týden klesla pod klíčové cenové pásmo 70-72 dolarů. Oblast 60-65 dolarů je poptávková zóna vyznačená lokálními minimy z roku 2021 a lokálními maximy z let 2019 a 2020.
🚀 Zlato vyskočilo na roční maximum!
20.03.2023 Silný růstový pohyb, který byl na trhu se zlatem zahájen 8. března 2023, pokračuje i na začátku nového týdne. Na finančních trzích lze na začátku nového týdne pozorovat risk-off náladu, která poskytuje podporu bezpečným aktivům, jako je například zlato. Banka UBS koupí problémového švýcarského věřitele Credit Suisse v rámci vládou zprostředkované transakce. To však nezmírnilo obavy trhu, protože součástí transakce bude odpis dluhopisů AT1 Credit Suisse, což se může ukázat jako zásah pro banky a další instituce s expozicí vůči Credit Suisse. Kromě toho Fed a dalších pět centrálních bank (ECB, BoJ, BoE, BoC a SNB) přejdou z týdenních na denní aukce swapů v amerických dolarech, aby zvýšily likviditu v USD. Americké výnosy se stáhly zpět a poskytly tak drahým kovům ještě větší podporu.
Ruský rozpočet za dva měsíce sklouzl do deficitu, loni v přebytku
06.03.2023 Ruský rozpočet vykázal za první dva měsíce letošního roku deficit 2,58 bilionu rublů (755,8 miliardy Kč), zatímco ve stejném období loni skončil v přebytku 415 miliard rublů. Moskva výrazně zvýšila výdaje, zatímco příjmy kvůli nižšímu prodeji ropy a plynu klesly. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ruské ministerstvo financí.
Obavy trhu ze situace na Binance
19.12.2022 Bitcoin rychle ukončil svůj uptrend na 4hodinovém časovém rámci, který byl nějakou dobu podporován vzestupnou linií. Aktuálně bitcoin klesl pod tuto linii. Ve skutečnosti to však neznamená, že bitcoin bude v současné době nadále klesat. Standardní pro BTC je nyní propad, po kterém bude následovat několik týdnů nebo měsíců stagnace a pak další propad. Proto se kryptoměna může obchodovat pod 17 582 nebo 18 500 dolary, a ještě pár týdnů se bude pohybovat v bočním trendu. Aktuální lokální minimum je poblíž 15 500 USD. BTC může v blízké budoucnosti zůstat v tomto rozmezí.
Co ukázaly zprávy technologických firem?
29.07.2022 Tento týden se nesl v duchu velké technologické nejistoty ze zámoří. Po velmi slabých výsledcích Snapu a panickém výprodeji se investoři ptali sami sebe, zda-li BigTech společnosti potvrdí obavy trhu z ekonomického zpomalení. Ukázalo se, že AAA firmy (Apple, Amazon, Alphabet) a Microsoft vykázali relativně uspokojivé výsledky, to se však nedá říct o Meta Platforms.
Forex: Ruská hra o plyn
19.07.2022 Na trzích bude dnes opět rezonovat téma (ne)obnovení dodávek plynu z Ruska, které se včera oživilo v souvislosti se zprávami, že ruský Gazprom vyhlásil stav vyšší moci na dodávky plynu do Evropy. Konec údržby plynovodu Nord Stream 1 je zatím plánován na tento čtvrtek, nejistota však trvá. Klíčové je rozuzlení tohoto příběhu nejen z pohledu dalšího vývoje cen energií, ale i celkové ekonomické aktivity. Jedná se totiž o hlavní riziko pro nadcházející měsíce. Z dat dnes bude zveřejněna finální červnová inflace v eurozóně, která podle nás bude potvrzena na 8,6 % y/y. Výhled pro zbytek letošního roku je vzhledem k výraznému příspěvku cen energií k růstu cen výrazně podmíněn právě dodávkami plynu.
Zlato se do konce roku udrží nad vodou
21.06.2022 Aktuální ceny zlata se udrží až do konce roku, protože obavy z recese a stagflace na finančních trzích převažují nad sentimentem.
Forex: Dolar je na dvacetiletém maximu, pomáhá mu růst výnosů amerických dluhopisů
09.05.2022 Americký dolar je dnes znovu zpět na dvacetiletém maximu. Pomáhá mu růst výnosů amerických dluhopisů spolu se zpřísňováním protikoronavirových opatření v Číně, které zvyšuje přitažlivost dolaru jako bezpečné měny v časech geopolitické nejistoty.
Průmysl si vedl dobře, deficit zahraničního obchodu se zvýšil
09.05.2022 Český průmysl si v březnu nakonec nevedl vůbec špatně. Obavy trhu (-2,6 % r/r) se nakonec nedostavily a průmyslová produkce oproti březnu 2021 víceméně stagnovala (+0,3 % r/r). Zahraniční obchod se naopak dostal do mírně vyššího deficitu (-13,8 mld. Kč) oproti mediánu odhadu (-5,5 mld. Kč). Pracovních dní měl letošní březen stejně jako ten loňský, takže očištění o kalendářní vlivy nehraje roli.
Rally na trzích po zasedání Fedu
06.05.2022 Rally na trzích po zasedání Fedu rychle zeslábla, když Federální rezervní systém oznámil, že na červnovém zasedání nezvažuje zvýšit sazby o 75 bazických bodů.
Zlato zaznamenává zisky v seanci, za měsíc i kvartál
01.04.2022 Poslední březnový den byl pro trh zlata ve znamení pozitivních zpráv. Drahý kov uzavřel seanci v kladném teritoriu a vykázal zisky za měsíc i za první čtvrtletí.
Rostoucí akcie mohou utlumit poptávku po bezpečných aktivech
24.03.2022 Jelikož Federální rezervní systém zahajuje cyklus agresivního zpřísňování s cílem dostat inflaci pod kontrolu, znepokojuje investory stav americké ekonomiky a to, co říká trh s dluhopisy. A podle toho reaguje i cena zlata.
A přestože ropa vzhledem k jednáním s Ukrajinou zlevňuje, býčí trend na trhu s černým zlatem bude pokračovat
16.03.2022 Cena ropy v úterý dál klesá. Hlavní příčinou poklesu kotací jsou nadcházející jednání o příměří mezi Ruskem a Ukrajinou, která snižují obavy trhu z přerušení dodávek energie z Ruska.
Cena plynu v Evropě klesá o 15 %, ale pro obyvatele Evropy se zatím nic nezměnilo
15.03.2022 Dubnové futures kontrakty na zemní plyn v Evropě na začátku pondělního obchodování zlevnily o zhruba 15 % a v době vydání této analýzy se pohybovaly pod hranicí 1 300 USD za 1 000 metrů krychlových. Připomeňme, že odhadovaná cena na konci pátečního obchodování byla na úrovni 1 479 USD.
Rozbřesk: Ropa skokově zlevnila: na jak dlouho?
15.03.2022 Zatímco ještě minulý týden se prodával barel severomořské ropy Brent za 130 dolarů, dnes ráno klesá cena až k úrovni 100 dolarů za barel. To je sice stále vyšší cena než před ruskou agresí na Ukrajině, alespoň prozatím se však nenaplnily nejčernější scénáře. Vývoj na ropném trhu již berou v potaz také některé čerpací stanice v Česku, když jen během včerejška došlo ke zlevnění nafty až o 4 Kč/litr, v případě benzínu pak zhruba o 2 Kč/litr.
Komodity: Ceny ropy změnily směr a klesají, investoři přehodnocují obavy o dodávky
10.03.2022 Ceny ropy pozdě odpoledne smazaly předchozí zisky a oslabují. Ve středu vykázaly největší propad za poslední dva roky. Obchodníci zvažují, zda obavy trhu z narušení dodávek nejsou přehnané, protože Rusko se zavázalo plnit své smluvní závazky.
V nejbližších dnech proběhne druhé kolo jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. Dolar zůstane celosvětově žádaný
01.03.2022 Poptávka po bezpečných aktivech zůstane v blízké době silná. Ceny zlata jsou na vzestupu. Americký dolar nicméně v pondělí krátce oslabil, když hráči na trhu čekali na výsledek rusko-ukrajinských rozhovorů. Jednání pravděpodobně konflikt nevyřeší, ale ochota stran jednat lehce zmírňuje obavy trhu. V nadcházejících dnech se očekává druhé kolo rozhovorů mezi Ruskem a Ukrajinou. Představitelé obou stran se vrátili do svých hlavních měst k dalším konzultacím.
Hodnota čínské internetové firmy Meituan kvůli regulaci klesla o 26 mld. USD
18.02.2022 Akcie čínské internetové společnosti Meituan, která se mimo jiné věnuje i rozvozu jídla, dnes na burze klesly o 15 procent, nejvíce za téměř sedm měsíců. Tržní hodnota firmy se tak snížila o 26 miliard dolarů (přes 557 miliard Kč). Peking vydal nové pokyny, podle kterých mají platformy pro rozvoz jídla snížit poplatky restauracím. Oznámení způsobilo rozsáhlý výprodej mezi technologickými akciemi - investory znepokojuje tvrdý postup úřadů proti těmto firmám, který trvá už rok.
Ropa Brent dosáhla sedmiletého maxima
04.02.2022 Během páteční obchodní seance vykázaly světové ceny ropy výrazné zisky. Cena ropy Brent se poprvé od podzimu 2014 vyšplhala nad 92 USD za barel.
Americký dolar se zmítá mezi recesí a pokusy o růst
02.02.2022 Tento týden nebyl pro americkou měnu příznivý. Dolar klesl kvůli pravděpodobnosti neuspokojivých makroekonomických statistik a krátkodobému posílení eura. Nevzdává se však a snaží se opustit cenovou propast.
Forex: Koruna dnes opět oslabila k euru, mírně posílala vůči dolaru
08.07.2021 Koruna dnes opět oslabila k euru. Ve srovnání se středečním závěrem si pohoršila o osm haléřů na 25,88 Kč/EUR. Vůči dolaru naopak česká měna mírně zpevnila, a to o čtyři haléře. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 21,82 Kč/USD.
Ruský rubl po ukončení vojenských cvičení u hranic s Ukrajinou posílil
22.04.2021 Ruský rubl dnes stoupl vůči dolaru nejvýše za týden poté, co Rusko naznačilo ukončení vojenských cvičení v blízkosti hranic s Ukrajinou. To zmírnilo obavy trhu z geopolitických rizik, které vzrostly v posledních týdnech. Rubl posílil také k euru a ruské akcie stouply na rekord, uvedla agentura Reuters.
Akcie Alibaby navzdory rekordní pokutě výrazně zpevnily
12.04.2021 Čínský internetový gigant Alibaba neočekává žádný významný dopad zásahu antimonopolního úřadu v Číně, kde dostal rekordní pokutu a byl nucen změnit způsob zacházení s obchodníky. Oznámil to dnes generální ředitel společnosti Daniel Zhang. Akcie firmy při dnešním obchodování na burze v Hongkongu posílily o 6,5 procenta, během obchodování ale vykazovaly až devítiprocentní vzestup.
Aktuální nálada na trhu
29.03.2021 Nervozita na trzích lehce opadává. Další indikátor ukázal, že inflace v USA nestartuje směrem vzhůru ani po prosincovém stimulačním balíčku Kongresu. Jádrová složka bez potravin a energií, preferovaná inflační statistika americké centrální banky (Fed), klesla v únoru z 1,5 na 1,4 %.
Růst výnosů neprospívá zlatu; mráz v Texasu přinesl zvýšení dlouhých pozic v ropě
24.02.2021 Věnujeme pozornost pozicím hedgeových fondů ve futures a změnám, k nimž došlo v oblasti komodit, forexu, dluhopisů a akciových indexů v týdnu do 16. února, tedy minulého úterý, kdy index S&P 500 navzdory počínajícímu znepokojení z rostoucích výnosů dluhopisů dosáhl nového rekordu. Skokový nárůst reálných výnosů 10letých amerických dluhopisů způsobil další výprodej zlata a poptávka po zajištění proti reflaci se raději zaměřila na cyklické komodity, které patrně vydělají na omezené nabídce a postpandemickém růstovém sprintu. Dolar poskakoval nahoru a dolů, ale týden zakončil víceméně na původních hodnotách, takže nakonec nedošlo k výraznějším změnám spekulativních pozic.
Boj o americký senát pokračuje
11.11.2020 Dnešní kalendář je z pohledu ekonomických dat prázdný. Jedinou událostí bude projev prezidentky ECB Lagarde na fóru ECB. Lze předpokládat další komentář v holubičím tónu, jelikož pandemická situace v Evropě se zhoršuje a inflace je utlumená.
Rozbřesk: ČNB s nekonvenčními nástroji nebude spěchat
21.05.2020 Tomáš Holub z ČNB včera podobně jako guvernér mírnil obavy trhů z opětovného zavedení kurzového závazku (intervence proti koruně 2). Jakoukoliv debatu nad nekonvenčními nástroji v tuto chvíli označil za hypotetickou. Česká koruna tak díky tomu dobývá zpět ztracené pozice a vrací se ke 27,30 EUR/CZK.
Rozbřesk: Schodek rozpočtu může být ještě vyšší, je správné, že si stát tvoří zásoby hotovosti
20.04.2020 Nový návrh státního rozpočtu počítá s deficitem 300 miliard korun, ale ani to s vysokou pravděpodobností nebude konečná. Jenom výpadky daňových příjmů pravděpodobně dosáhnou stovek miliard korun a nová opatření také nebudou zadarmo. Na druhou stranu, je pochopitelné, že ministerstvo financí v tuto chvíli podobně jako většina hráčů na trhu jednoduše neví, jak velký bude celkový účet za pandemickou krizi. Je tedy dobře, že na trhu shání peníze “do zásoby”. Jen uplynulý týden ministerstvo na trzích sehnalo skoro 90 miliard korun a díky zrychlenému prodeji dluhopisů si tak od začátku roku půjčilo již přes čtvrt bilionu korun.
ECB je připravena podniknout další kroky na podporu eurozóny
18.03.2020 Evropská centrální banka (ECB) je připravena podniknout další kroky na podporu ekonomiky eurozóny, zasažené problémy v souvislosti s šířením koronaviru. ECB se dnešním prohlášení snaží rozptýlit rostoucí obavy, že bance již došla munice, uvedla agentura Reuters.
Jak se bude vyvíjet investiční prostředí ve 2Q 2017 podle Saxo Bank? Předstihne Evropa v atraktivitě Spojené Státy?
10.04.2017 Evropská aktiva, s výjimkou německých pevných výnosů, vstupují do druhého čtvrtletí roku 2017 s malým či velkým zlevněním na základě nervozity plynoucí z francouzských a německých voleb, ale i očekávání týkajících se konečného výsledku brexitu. S naším základním scénářem, že evropská ekonomika předstihne tu americkou v průběhu následujících čtyř let, vidíme velký rozdíl mezi vnímáním a realitou, pokud jde o evropská aktiva představující významné nákupní příležitosti pro investory ve druhém čtvrtletí roku 2017.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Řecko | Čína | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Britská libra | OPEC | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Mexické peso | Brazilský real | Divergence | Měnová politika | Německo | Francie | Česká měna | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | XAU/USD | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Elliott | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Eurodolar | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Bloomberg | Blue chip | Bod | Burza | CBOE | CEO | CFTC | CME | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Dezinflace | Diverzifikace | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Futures | G7 | Hlavní měna | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Investice | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Low | MACD | MIFID | MT4 | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Opce | P/E | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Rating | Retracement | Rezistence | Riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Spotová cena | Spread | Stagflace | Support | Trend | Ukazatel | Uptrend | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CAD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Americká lehká ropa | Spekulanti | PBOC | Investoři | Kurzový závazek | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Sázka | Ceny komodit | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | Credit Suisse | Oanda | Partners | Gold | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Investiční bankovnictví | Stoxx 600 | Investiční banka | Zprávy z trhů | Analytický tým | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | BTC | Donald Trump | Burzy | Žlutý kov | Wall Street Journal | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | EuroCOIN | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Vystavení riziku | Akcie Netflix | Americká centrální banka | Analytika | Analýza trhu | Analýzy | Banka | Bollinger Bands | Brent | Cena | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká spořitelna | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HDP Číny | HDP USA | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Komoditní | Krátkodobé investice | Libra | Libra šterlinků | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nové trhy | Ocenění akcií | Patria Online | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Řízení rizik | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové ceny ropy | Trh | Tržní hodnota | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | WTI | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Prodejní opce | Put | Cílová cena | Hrubá marže | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Overweight | P/S | Provozní marže | ROCE | Tier 1 | Tim Cook | Tovární objednávky | Underweight | Využití kapacit | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Tržby | Účetní hodnota na akcii | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Investiční analytik | Tržní sentiment | Casino | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Know-how | Retail | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Ekonomický kolaps | Investment | Capital Economics | Jefferies | Again Capital | CNN | Julius Bär | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | State Street | CME Group | TradingFloor.com | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Ole Hansen | Next Finance | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Sebenaplňující proroctví | Thomson Reuters | Technický pohled | Bezpečné měny | Fedspeak | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Úspěch | Podnikání | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Globální akciové trhy | Oddělení forexu | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Agentura Reuters | Global Advisors | Cena kontraktu | Obchodní signály | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Fidelity International | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Inflační tlaky | Glencore | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | AAA | Summit EU | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Dnes na trzích | Propad | Kryptoměny | Nejprudší jednodenní pokles | Americká ropa WTI | FactSet | Citi | S&P | Guvernér | Benchmarky | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Ekonomická data | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Vitol | Šéf společnosti | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Kryptoměna | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Poplatky | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Dnešní zpráva | Makléřské společnosti | Světový obchod | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Analytický tým FXstreet.cz | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Institucionální investoři | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Alphabet | xStation | ČTK | Cenové indexy | Internetové firmy | Konsenzus | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Carl Icahn | State Street Global Advisors | Ruské akcie | Zahraniční forex | LBMA | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Markéta Šichtařová | NEX | Jerome Powell | MiFID II | Backwardation | Invesco | Binance | NEST | Asijské trhy | Index MOEX | EUR/RUB | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Očekávání investorů | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Evropské akciové trhy | Regionální měny | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Ruský akciový index | Pokles ceny | Geopolitika | Šéf Fedu | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | Americký dolarový index | Zasedání OPEC | Použití finanční páky | Die Zeit | Julius Baer | Trh s ropou | Tržby Amazonu | Ruská centrální banka | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Christopher Dembik | Posilování eura | Nervozita na trzích | Globální akciový index | Růst zisků | Tlak na akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Financování vlády | EK | Prezident Trump | Český miliardář | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Oslabení amerického dolaru | The Wall Street Journal | Růst dolaru | Ropný kartel | Pozornost trhu | Platformy pro obchodování | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Zájem investorů | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Harris Financial | Sójové boby | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Silnější euro | Oživení světové ekonomiky | Stav americké ekonomiky | Riziko recese | Snížení sazeb | Čínský trh | Analýza zlato | Záporné sazby | Gazprom | Výprodeje na akciovém trhu | Nálada na akciových trzích | Americká výnosová křivka | Saxo Bank Group | Výnosové křivky | Pokles cen | Převrácená výnosová křivka | Snížení úroků | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Konglomerát | AMZN | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | FRS | Růst mezd | Pravděpodobnost recese | US500 | Nárůst cen ropy | Denní graf | Očekávání trhu | Blue chip akcie | Finanční situace | Dolarové likvidity | Edge | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Vývoz ropy | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Investujte zodpovědně | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Německá vláda | IOT | Hongkong | LNG | Index relativní síly (RSI) | Objem | Ropný kartel OPEC | MSFT | Obchod | Trh práce | Inflace v říjnu | Proroctví | FRED | Růst spotřebitelských cen | Akcie Alibaby | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Recese v Evropě | Luis De Guindos | Odborníci z oboru | Firma | Data ze Spojených států | Ekonomiky eurozóny | Hlavní události | Risk-off | Index MSCI Emerging Markets | Průmyslová výroba v USA | Souhrn finančních trhů | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bilance | Zasedání vlády | Index DOW | Americký Senát | Celkový objem obchodů | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | GM | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | ECB Luis De Guindos | Trh s dluhopisy | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Měny rozvíjejících se trhů | Hongkongské akcie | 5G | Oblast rezistence | Domácí poptávka | HKComp | Globální trh | Konkurenti | Vládní bondy | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | ADP | Růst eurozóny | PLN | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Vyšší poptávka | USDIDX | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Ceny potravin | Čínský vývoz | Další rozvoj | Rozvoj | Saldo zahraničního obchodu | Viceprezident ECB | Koruna dnes | Nízká inflace | Problémy | NAFTA | Finanční ztráty | Cvičení | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Breaking | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Vybírat zisky | Chuť k riziku | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Zavedení cel | Moskva | Internetový gigant | Centrální banky USA | Amgen | Nord Stream | Míra | RWE | Daniel Křetínský | Úroky | Konec roku | Edward Moya | Měnové politiky | Nižší úrokové sazby | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Regulátoři | Ředitelka | Zavedení záporných úrokových sazeb | xStation5 | Next Finance Markéta Šichtařová | Ministr spravedlnosti | Bydlení | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Vývoj jádrové inflace | Inflace v Maďarsku | Tripadvisor | NLI | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Peking | US100 | Americký index | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Hospodaření | Klesající trend | CFA | Teherán | Netflix | Akcie GM | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Sezónnost | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Hormuzský průliv | Zemědělství | ASML | Poradenství | Nový rekord | Geopolitická situace | Iniciativa | Tuzemská inflace | Zpřísnění měnové politiky | Snížit úrokové sazby | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Bankroty | Meziroční růst spotřebitelských cen | Solidní výsledky | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Ruský akciový index MOEX | Akciový index MOEX | MOEX | Vyplácení dividend | Cyklus růstu | Komunikace | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Nejnovější údaje | Google | Samsung | Trhy | Evropské ekonomiky | Banka UBS | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Konkrétní cíle | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Počet zákazníků | Meziroční růst | Vít Hradil | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Jednatel | Boeing | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovoz z Číny | Swingová minima | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dodávky na trh | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Měnový výbor ruské centrální banky | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Průměrná cena | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Nejvýraznější ztráty | Globální indexy | FedWatch | Craig Erlam | Obavy z pandemie | Největší ztráty | Commonwealth Bank of Australia | Stabilita | Vývoj | Hospodářská politika | Šok | Snížení těžby | Výkyvy | Světový trh s ropou | Příležitost k nákupu | Dnešní výprodej | Americké výnosy | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Hlavní měny | Prudké výkyvy | Tržní podmínky | Technologičtí giganti | Další vývoj | Stimuly | Americká seance | Italské dluhopisy | Zásoby hotovosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Stimul | ECB dnes | Měnové podmínky | Viceprezident | Spotřebitelé | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Značný pokles | Žádosti o podporu | Zásobníky | Texas | Spouštěč korekce | Německý ministr financí | Situace v Číně | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Domácnosti | Hotovost | Japonský ministr financí | Ministryně financí | Úřad práce | Index podnikatelské aktivity | Tomáš Raputa | Graf dne | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Kevin McCarthy | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Platební neschopnosti | Křetínský | Izrael | Riziko inflace | Ekonomiky | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Analytik Saxo Bank | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Podíl na trhu | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | Skupina OPEC | Mexiko | Prezident Vladimir Putin | Hluboké recese | Ekonomické oživení | Cena benzínu | Výpadky | WisdomTree | Index US500 | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | Uzavření trhů | Nákup ropy | Vývoj ceny ropy WTI v USD | USD za barel | Cena americké ropy | Propad ceny | Trade | Dílčí index | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Ztráty eura | Cenové pohyby | Surové ropy | PMI ve službách | Podnikatelská aktivita v USA | Břidlicové ropy | Posílení | Výkon dolaru | Joe Biden | Podpůrná opatření | Spotřebitelský sentiment | Firemní zprávy | Cestování | Maloobchod | Denní pokles | Biofarmaceutické společnosti | Celní politiky | HG měď | Růst výnosů | Maloobchodní tržby v eurozóně | Latinská Amerika | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Regulační orgány | Expanze | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Průmyslová výroba v Itálii | RBI | Obchodní firmy | Hlavní trendy | Sektor služeb | CL | Obchodování na krátko | Zboží z Číny | Fiskální stimul | Eli Lilly | AMZN.US | Ruské ministerstvo financí | Podnikatelské aktivity | Umělé inteligence | JDE | Unie | ČR | Dlouhodobý výhled | Průraz | Výrobní PMI | Nová prognóza | Býčí trend | Zpomalení inflace | Globální poptávka | Roční míra inflace | Sentiment na trhu | Covid | Changpeng Zhao | Zahraniční kapitál | Budoucnost firmy | Cla na zboží | Signál k prodeji | Exporty | MAM | Ant | Červnová inflace | E.ON | Ocenění | Šance | SAE | Růst tržeb | Mazars | Desinflační trend | Ceny | Kolaps | Technologické společnosti | Společnost Amazon | Společnost XTB | Model 3 | Nižší poptávka | Celkový výsledek | Insolvence | John Kilduff | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Důvěra | Ant Group | Známky oživení | Americké ministerstvo spravedlnosti | Setkání zemí OPEC | Podhodnocený | Pandemická situace | Pokles tržeb | Býčí formace | Období zvýšené volatility | Kryptotrh | Výrobní sektor v USA | Výrobní sektor | Big Tech | Odborníci | Peso | Nvidia | Qualcomm | Politici | Diverzifikovat | Nákupní příležitosti | Investiční prostředí | Plynovody | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Micron | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pracovní místa | Prezidentské volby ve Spojených státech | Pozitivní výsledek | Oživení podnikatelské aktivity | Tržby v eurozóně | Slabé peso | Lockdown | iPhone | Embargo | Nařízení | Intel | GS | Pokles indexu | Geopolitické faktory | Futures na ropu | Společnost Ant Group | Zveřejnění výsledků | Dluhový trh | Zpochybnění výsledku | Výsledky voleb | Nové zprávy | Zájem o ropu | Inflace v Číně | Dillí | Obchodní politika | Průmysl v eurozóně | Proražení | Futures na ropu WTI | Odvětví kryptoměn | Nálada investorů | Výhled na rok | Počasí | Atraktivita zlata | Růst ceny | Zvýšení těžby | Silné oživení | Tržby z prodeje | Rostoucí ceny ropy | CARA | Futures na indexy | Indexy na Wall Street | Jack Ma | Situace na trhu | Marriott | Obavy o poptávku | Velké fondy | Giovanni Staunovo | UBS Giovanni Staunovo | Historická výkonnost | Dnešní seance | Brent (OIL) | Hasbro | UNH | Change Healthcare | Předpověď ceny | FTX | Kov | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Výnos desetiletého dluhopisu | Akcie Wells Fargo | Manufacturing PMI | IFS | MXN | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Čisté krátké pozice | Mráz v Texasu | Sentiment investorů | Investoři a obchodníci | Nárůst výnosů | Silný růst | Hang Seng Tech | Index Hang Seng Tech | Fidelity | Velké ztráty | CryptoQuant | Nárůst sazeb | Přeprodané zóny | xStation 5 | Aktuální nálada | Uzavření suezského průplavu | Lockdowny v Evropě | Dakota Wealth | PMI index | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Čínský internetový gigant | Čínský státní úřad pro regulaci trhu | Daniel Zhang | AMD | Ceny ropy Brent | Objednávky | Internetové společnosti | Zpráva amerického ministerstva práce | Akcie společnosti Intel | Japonský akciový trh | Riziko ztráty | Oslabení | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Konkurence | Prodej | Tržní prostředí | Současné tržní prostředí | Cyklus zvyšování sazeb | Pozitivní vliv | Dodavatelský řetězec | Technologie | Zvyšování těžby | Dolarový index (USDIDX) | Americký dolarový index (USDIDX) | Nákupní příležitost | Spojené arabské emiráty | Koncentrace | Pojišťovací společnost | UST | TSMC | AI | Recese americké ekonomiky | Odvětví | Divize | Načasování | Pinpoint Asset Management | Azure | Rekord | Guidance | Chování | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Marriott International | Psychologické úrovně | Důležité zprávy | Základní sazby | Osobní počítače | Rozpočtové příjmy | Index Russell | Liquid | Meituan | Americká ministryně financí | SXXP | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Neúspěch | Opatření | Rivian | Dna | Rychlý růst | Uhlí | Spojené arabské emiráty (SAE) | Energetika | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Evropský index | Los Angeles | Miliardář Daniel Křetínský | P/B | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Cenový šok | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Automotive | Dosažení dohody | Minulá výkonnost | Energetické krize | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | Cena termínového kontraktu | Pozornost | Amazon (AMZN.US) | Fond ETF | Christian Lindner | Ruský prezident | Meta | Metaverse | Rivian Automotive | Meta Platforms | Velkoobchodní ceny plynu | Podmínky na trhu | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Reálné výnosy | Futures na americký dolarový index | TIM | Bezpečná aktiva | Omikron | Pokles měny | COVID-19 omikron | Broadcom | 3М | Zlato (XAU/USD) | Fibonacciho retracement | Rotace | Rozšíření | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Mobileye | Participace | Úrokové sazby v USA | Trh se zlatem | Pokles cen zlata | Jaromír Gec | Hráči na trhu | Vliv na ceny | Uniper | Miliardy USD | Ruský plyn | Big tech | Míra inflace v Maďarsku | Húsíové | Hry | Válka na Ukrajině | Analytik trhů | Instituce | Nový týden | Snížení daně | Murray | Cenová akce | Výrobce hraček | Robert Pavlik | Vojenský konflikt | Hodnota čínské internetové firmy | Čínské internetové firmy | Čínský prezident Si Ťin-pching | Nový regulační zásah | Regulační zásah | Daniel So | CMB International Securities | Vivek Dhar | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Luhanské lidové republiky | Norbert Rücker | Cena plynu pro evropský trh | Green Deal | Švýcarská národní banka | Západní společnosti | MWh | EUR/MWh | Situace na Ukrajině | Velkoobchodní cena plynu | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Narušení dodávek | Cox | Řetězec | Řetězce | Nákup zlevněné ruské ropy | Nord Stream 1 | Společnost Intel | Opatření v Číně | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Ruský Gazprom | Celkový trend | UNH.US | Vzestupný trend | Hlavní investiční analytik | Dow Jones Industrial Average | Indexy S&P | Christopher Waller | Kroky Fedu | Propuštění | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | AAA firmy | Prime | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Index Philadelphia | Pohyby na trhu | Zpřísnění finančních podmínek | Současná situace | Thomas Barkin | Plyn pro evropský trh | Propad trhů | Psychická odolnost | Opatrný optimismus | Nákup ETF | Cenové limity | IoT | Šuniči Suzuki | Velké pohyby na trhu | Americká ropa | Evropský trh s plynem | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Velké prohlášení | Pokles společnosti | Inflační report | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Širší index | Společnost TSMC | Potenciál dalšího růstu | Polovodiče | Podnikání společnosti | Line | Technická korekce | Varování | Intradenní pokles | Právo | Globální akciový index MSCI | Výprodeje | Inflace v Argentině | Míra inflace v Argentině | Býčí sentiment | S&P 500 (SPX) | Index S&P 500 (SPX) | OCI | Vyšší náklady | Rostoucí obavy | Výkyvy trhu | SVB | Vklady | Převzetí Credit Suisse | Zklidnění situace | Válka | Europe 600 | PHLX | Vyšší ceny | Překážky | JOLTS | Vybírání zisků investorů | Partnerství | BYD | Akcie farmaceutické společnosti | Zvýšení dluhového stropu | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Omezení exportu | Společnost Nvidia | Směřování | Retailové fondy | Nižší ceny | Kurz jenu | Investice do umělé inteligence | Generativní umělé inteligence | Finanční podmínky | Systémy umělé inteligence | Podstoupit riziko | Aliance | Obavy z recese v USA | Arista Networks | Country Garden | Příjmy společnosti | Získávání zákazníků | Signál k nákupu | Hamás | Kupující | Konflikt na Blízkém východě | Strategická partnerství | Uklidnění situace | Ukazatel strachu | Skepse | Struktura | Snížení rizika | Technology | Services | Geopolitická nejistota | Eskalace | Výhled měnové politiky | Amazon Web Services | AWS | Posílení japonského jenu | Milei | Javier Milei | Prezident Javier Milei | Jamie Cox | Harris Financial Group | Hunter Biden | Dnešní prohlášení | Historické maximum | ProCent | Index polovodičů | Philadelphia SE | Sazby v USA | Rok 2024 | Snížení ratingu | Rekordní příjmy | Carry trade pozice | Týdenní pokles | Akcionáři a věřitelé | Měkké přistání | Platforms | Rizikové prémie | Capital | Platformy | Značný zájem | Portfólia | Klíčové události | D1 | W1 | Využití pákového efektu | Snižování produkce | Wealth | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Výkon | Lednový růst spotřebitelských cen | Ceny ropy WTI | Put/Call | Oblasti umělé inteligence | Technologický gigant | Suroviny | Velké pohyby | Segment trhu | Strategický přístup | Zásobníky plynu | Financial | Hlasovací právo | Rezervy | Výhody | Oznámení | 256/2004 | Výkon trhu | Zvýšené volatility | Ropné trhy | Sektor informačních technologií | Komunikační služby | Služby | Futures na zlato | Odpovědnost | Eskalace geopolitického napětí | Výzkum a vývoj | S&P 500 a Nasdaq | Pomalý růst | Rostoucí nezaměstnanost | Tvůrce měnové politiky | Historické údaje | Významný dopad | Zdraví | Účastníci trhu | Zasedání OPEC+ | Rallye | Technologické odvětví | Směrnice | Philadelphia SE Semiconductor | Index Philadelphia SE Semiconductor | Asijské seance | Vysoká očekávání investorů | Vysoká očekávání | Investování je rizikové | Chaos | Harris | VVIX | Poměr PutCall | Koen Hoorelbeke | Opční stratég | Časová struktura futures | Futures VIX | Alexis Investment Partners | Brazilské akcie | Brent a WTI | Medicare | Zvolený prezident | Zboží z Mexika | Mexická centrální banka
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot