Středa 22. ledna 2025 05:12
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
eightcap krypto
reklama
eightcap forex

Investiční analytik

img

Rok Býka a Vodnáře: Co říkají hvězdy na výkonnost akciových trhů v roce 2024?

20.01.2025 Po mnoha vážných analýzách uplynulého roku 2024 přišel čas na něco odlehčeného. Podívali jsme se na to, které astrologické znamení bylo nejpříznivější pro investory na akciových trzích v posledních dvanácti měsících. Globálním akciovým trhům se nejlépe dařilo pod znamením Býka, zatímco Varšavská burza těžila nejvíce ze znamení Vodnáře. Nicméně, hvězdy byly pro polský trh minulý rok podstatně méně příznivé než pro ty globální. Možná bychom však důvody toho měli hledat v praktičtějších, každodenních záležitostech.
img

Tři faktory přinesly investorům skvělý rok. Co bude rozhodovat letos?

17.01.2025 Máme za sebou skvělý investiční rok, není-liž pravda? Akciové trhy nám nadělily více než dvacetiprocentní zhodnocení a nebyly v tom rozhodně samy. Svoji hodnotu zvyšovalo prakticky vše, na co se podíváte. Zlato přidalo skoro třicet procent. Kryptoměnový hit Bitcoin věnoval svým investorům více než stoprocentní zhodnocení. Šampionem v pelotonu klasických měn pak byl americký dolar, na páru s českou korunou je o téměř deset procent silnější. Co lepšího si může investor přát…
img

eToro: Komentář ke zprávě o CPI

15.01.2025 V posledních několika čtvrtletích jsme byli svědky vytrvalé inflace, což způsobilo, že investoři začali pochybovat, zda Fed nejednal unáhleně, když v druhé polovině loňského roku snížil úrokové sazby o 100 bazických bodů. Silné měsíční údaje o zaměstnanosti a silná ISM o službách situaci neulehčily, přesto však naznačují silný hospodářský základ.
img

Co by si investoři měli odnést z CES 2025 – Top technologické konference roku

14.01.2025 Minulý týden se v Las Vegas uskutečnila jedna z nejvýznamnějších událostí v oblasti spotřební elektroniky na světě. Na konferenci CES každoročně ukazuje více než 4500 vystavovatelů ty nejpokročilejší technologie světa.
img

Čeští drobní investoři v roce 2025: Co čekáme od nového roku?

10.01.2025 Češi vstupují do roku 2025 s opatrným optimismem. Průzkum Retail Investor Beat od společnosti eToro ve čtvrtém kvartálu 2024 odhalil, jak čeští investoři vnímají vývoj trhů v roce 2025 a jak se na něj připravují. Svou pozornost věnují zejména technologiím a kryptoměnám. Kvůli rostoucím rizikům ale také vyhledávají bezpečnější investice.
img

Rok Trumpa a globální výzvy: Co čeká investory v roce 2025?

10.01.2025 V novém roce investoři vyhlížejí inauguraci druhého funkčního období Donalda Trumpa, která by mohla vyřešit řadu nejistot spojených s globální politikou a ekonomikou. Velkou pozornost věnují možnému snižování úrokových sazeb, růstu výdajů na obranu a stárnutí populací – faktorům, které zásadně ovlivňují investiční strategie. Vývoj ovlivňuje také silný dolar a změny v energetickém sektoru. Níže je subjektivní výběr zajímavých investičních trendů pro rok 2025.
img

Index českého investora CII750: Podílové fondy zakončily rok pozitivní výkonností

06.01.2025 Za minulý rok zaznamenal průměrný český investor zhodnocení v podílových fondech 9,01 %. Vyplývá to z Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Swiss Life Select. Navzdory turbulentnímu tržnímu prostředí v roce 2024, které ovlivnily zejména významné politické události a změny úrokových sazeb, vykázaly podílové fondy pozitivní vývoj. Ve třetím kvartálu roku 2024 dosáhly růstu o 2,67 %, zatímco ve čtvrtém kvartálu zpomalila jejich výkonnost na pouhých 0,34 %. Není překvapením, že akciové fondy měly za rok 2024 vyšší zisky než fondy, které investují do konzervativních aktiv. „V dlouhodobém horizontu přinesly akciové fondy roční zhodnocení 6,37 % za posledních šest let. Do anualizované báze se však negativně propisuje období covidu a války na Ukrajině. Smíšené a dluhopisové fondy, které spadají mezi defenzivní strategie, dosahují v letošním roce růstu mírně přes 5 %, což potvrzuje jejich stabilní roli v portfoliích českých investorů,“ komentuje Petra Hrdličková, investiční analytička Swiss Life Select.
img

Zasedání amerického Fedu a snížení úrokových sazeb

20.12.2024 Fed dle očekávání ukončil rok 2024 dalším snížením sazeb o 25 bazických bodů. Dnešní den však nebyl ani tak o prosincovém snížení sazeb, které bylo předem dané, jako spíše o výhledu Fedu na rok 2025. Reakcí na tento výhled byl výprodej napříč všemi trhy, přičemž akcie, dluhopisy, zlato i kryptoměny klesly.
img

Česká inflace zkrocena: Optimistický výhled pro trhy na konci roku

10.12.2024 S blížícím se závěrem roku přichází pro Českou republiku pozitivní zprávy. Podle dat ČSÚ zůstala inflace v listopadu na 2,8 %, což odpovídá hodnotám ze října. Očekávání ekonomů, že sezónní vlivy zvýší inflaci až na 3,1 %, se nenaplnila. Růst cen pro české domácnosti tak zůstává v tolerančním pásmu České národní banky (1–3 %).
img

Ve třetím kvartálu Češi vydělali o 7 % více než loni

05.12.2024 Český trh práce ve třetím čtvrtletí roku 2024 pokračoval v růstu. Podle nejnovějších údajů ČSÚ průměrná mzda vzrostla o 7 %, což po očištění o inflaci (2,4 %) znamená reálný nárůst o 4,6 %. Pro české domácnosti je to vítaná změna v ekonomice, která se postupně vymanila ze spárů vysoké inflace. Mezikvartálně vzrostly nominální mzdy o 1,9 %, reálné o 0,7 %.
img

Listopadová inflace v eurozóně: Co říkají nejnovější čísla?

03.12.2024 Nejvýznamnějším přispěvatelem k růstu inflace zůstávají služby, jejichž ceny meziročně vzrostly o 3,9 %. K vysoké inflaci přispívá také spotřební zboží, zejména potraviny, alkohol a tabák, které zaznamenaly nárůst o 2,8 %.
img

Black Friday: Nákupní horečka znamená víc než jen slevy

28.11.2024 Sváteční nakupování je v plném proudu díky slevovému týdnu Black Friday. Pro obchodníky jde o nejrušnější období roku, kdy lákají zákazníky na výrazné slevy, často v řádu desítek procent. Tento americký fenomén dostal své jméno po pátečním krachu americké burzy v roce 1869. Až v 60. letech se stal jedním z největších nákupních dnů na světě. Jak ale Black Friday ovlivňuje spotřebitele, obchody a co to znamená pro investory?
img

Santa Claus Rally: Proč je prosinec pro investory klíčový?

26.11.2024 Investoři v prosinci nenachází dárky jen pod vánočním stromečkem, ale často i ve svých portfoliích. Už více než padesát let na akciových trzích pozorujeme fenomén nazývaný ‘Santa Claus Rally’, díky kterému je prosinec historicky nejlepším měsícem nejen pro obchody, ale i pro investory. Z údajů za posledních 50 let vyplývá, že trhy během Vánoc rostou průměrně o 1,63 %, což je o 1,06 % více než v jiných měsících. Překvapivě až 23 % celoročních zisků vzniká právě během prosince.
img

eToro: Ceny výrobců a vývoj inflace v ČR

20.11.2024 Nejnovější index cen výrobců (PPI) ukázal, že meziroční inflace na straně výrobců vzrostla na 0,8 %, což je mírně pod očekáváním, které bylo 0,9 %. Naopak v EU podle předběžných údajů cen výrobců v září meziročně klesly o 3,3 %. Nejvíc klesly na Slovensku o 18,5 %, zatímco v Polsku o 5,2 %, v Rakousku o 5 % a v Německu o 1,7 %.
img

Bitcoin dosahuje nového historického maxima po vítězství Trumpa a snížení úrokových sazeb Fedu

12.11.2024 Bitcoin dosáhl nového historického maxima ve výši 89 900 USD, když kryptoměnové trhy přivítaly vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. Republikánská strana navíc získala většinu v Senátu a aktuálně je blízko k získání většiny i ve Sněmovně reprezentantů.
img

Trumpovo vítězství rozvlnilo trhy, ty se ale po volbách stabilizují

07.11.2024 Trumpovo rozhodné vítězství v amerických volbách okamžitě vyvolalo reakce na trhu. Akciové indexy dosáhly historických maxim, dolar posílil a úrokové sazby prudce vzrostly.
img

Co prozradily výsledky Berkshire Hathaway?

05.11.2024 Kvartální report Buffettova holdingu přinesl několik nových informací: nulové odkupy akcií, rekordní objem hotovosti a další odprodej Applu. Důvody jsou však pro investory stále enigmou. Jinak je v Berkshire „business as usual“, tedy až na hurikány.
img

Výsledky společnosti Tesla: klíčový okamžik na pozadí divergence v rámci ‚‚Magnificent 7‘‘

23.10.2024 V době, kdy se Tesla chystá zveřejnit svou nejnovější zprávu o výsledcích, pozornost upoutává pouze výrazný kontrast společnosti oproti ostatním členům Magnificent 7.
img

Maloobchodní tržby v USA

17.10.2024 Maloobchodní tržby překonaly očekávání ekonomů a údaje za předchozí měsíc byly revidovány směrem nahoru. Tržby kontrolní skupiny — tedy ta nejpřísnější část dat, která se započítává do HDP — rovněž výrazně překonaly očekávání.
img

ECB provádí třetí snížení úrokových sazeb v letošním roce, ale nechává investory tápat

17.10.2024 Toto rozhodnutí představuje třetí snížení úrokových sazeb v tomto roce a je součástí strategie ECB, jak se vypořádat s pokračujícím procesem dezinflace a ekonomickými výzvami v klíčových zemích eurozóny, jako jsou Německo a Francie. I když je snížení v souladu s očekáváním trhu, pozornost se rychle přesouvá na budoucí kroky ECB, zejména kvůli absenci jasného výhledu.
img

Je Čína zpátky ve hře?

02.10.2024 Čínské akcie obchodované v Hongkongu si oproti minimu z počátku září o 20 % polepšily, když čínská vláda vytáhla těžkotonážní stimulační opatření, včetně podpory akciových trhů. Čínská lidová banka navíc nedávno snížila klíčové referenční sazby a byla zavedena i další opatření, jež mají zlepšit nepříznivou situaci v čínském realitním sektoru. Taktizující obchodníci a investoři, kteří se řídí aktuální dynamikou, tak krátkodobě ženou čínské akcie výš, ale pro dlouhodobého investora zní zásadní základní otázka jinak. Budou tato opatření stačit, aby přerušila sestupnou spirálu způsobenou bilanční recesí, s níž se musí Čína vyrovnat?
img

Fed naznačuje, že Wall Street roste, futures se stabilizují

20.08.2024 Americké akcie uzavřely pondělí v kladných číslech a zaznamenaly největší týdenní procentuální růst od začátku roku. Investoři se soustředili na Národní sjezd Demokratické strany a nadcházející ekonomickou konferenci v Jackson Hole.
img

Index spotřebitelských cen (US)

11.07.2024 Červnová zpráva o indexu spotřebitelských cen je dalším pokračováním nedávného trendu, kdy jsme byli svědky zmírňování inflace. Dnešní zpráva o inflaci by měla posílit důvěru investorů ve snížení sazeb ze strany Fedu někdy v příštích několika měsících, zejména vzhledem k nedávnému zmírnění situace na trhu práce.
img

Kdo vsadil v prvním půlroce na technologie, je v investicích vítězem. Které tituly potěšily na domácí burze?

09.07.2024 První polovina roku 2024 byla pro akciové trhy příznivá, když se drtivá většina hlavních světových indexů pohybovala v jasně pozitivním teritoriu. Hlavní americký index S&P 500 vykázal dvojnásobné zhodnocení než evropský EURO STOXX 50. Z velké části je společným jmenovatelem tohoto růstu boom umělé inteligence. Dařilo se ale i komoditám. Na pražské burze rostla nejvíce firma, která těží z napjaté bezpečnostní situace ve světě.
C:\fakepath\trader-28062024-42-zm.jpg

Komodity: Ropa je po údajích o inflaci v USA bez větších změn, Brent je nad 86 USD

28.06.2024 Ceny ropy jsou po nejnovějších údajích o vývoji inflace ve Spojených státech bez větších změn. Severomořská ropa Brent se kolem 17:30 SELČ pohybovala mírně nad 86,40 USD za barel, cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) pak vykazovala pokles o 0,4 procenta a nacházela se těsně pod 81,40 USD za barel.
img

Akciovému trhu v USA se za poslední dekádu dařilo. Podle čeho vybírat fond nebo portfolio ke zhodnocení úspor?

23.05.2024 Dlouhodobá investice do akcií může přinášet zajímavý výnos a v rámci DIP posloužit i jako zajištění na stáří. Nejběžnější akciová portfolia a fondy zhodnotily v posledním desetiletí investice dvojnásobně i víc. Vyplývá to z analýzy společnosti Freedom Financial Services, která porovnala často využívané fondy a portfolia.
img

Udeří za oceánem druhá inflační vlna? Investoři musí být ostražití

10.05.2024 Akciové trhy rostou s drobnými výkyvy od podzimu minulého roku. Růst je významně podporován očekáváním, že americká centrální banka změní svou dosavadní politiku a začne snižovat úrokové sazby, což bude pro akcie další výrazný růstový impuls. Je ale blízké snížení sazeb ze strany Fed jasná věc? Stále více to vypadá, že nikoliv.
img

US PCE Report

29.02.2024 „Přinejmenším dokud nebude existovat silné přesvědčení o tom, kdy Fed sníží sazby, bude každá zpráva o inflaci pod bedlivým dohledem investorů. Trhy, především, touží po jistotě, a pokud si investoři budou moci být jisti, kdy dojde k prvnímu snížení sazeb, tak by to měla být zpráva pozitivní, nikoliv negativní.
img

Co se stalo s budoucností?

29.01.2024 Kdysi tak zářná budoucnost dnes vypadá pochmurněji než kdy dřív. Objevuje se čím dál víc nedořešených geopolitických konfliktů. Všeobecná touha po politické změně, která je patrná z nástupu krajně levicových i krajně pravicových stran, nevede k uspokojivým výsledkům. Většina politických programů totiž nenabízí nic než donekonečna omílané a různě naředěné verze návrhů na změnu, které už tady kdysi byly. Dokonce i kulturní život je plný repríz a opakování. Z průmyslu, kultury i politiky téměř vymizela produktivita
img

Výhled Saxo na 1. čtvrtletí: Co se stalo s budoucností?

15.01.2024 Společnost Saxo dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí roku 2024 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů.
img

Válkám navzdory. Sedm důvodů, proč by mohl i letos vydržet investiční optimismus

12.01.2024 Rok 2023 byl pro akciové trhy velmi pozitivní. Hlavní indexy výrazně posílily, některé z nich dosáhly dokonce historických maxim. Bude rok 2024 podobný, nebo nás čekají zlé časy? Mnoho ekonomů varovalo již v průběhu loňského roku, že po předchozím výrazném zvyšování úrokových sazeb bude následovat recese. Tady je ale 7 důvodů, proč jsem osobně ohledně právě započatého roku (ne bezbřehým) optimistou.
img

Spoření na penzi přehledně. Co nás s největší pravděpodobností čeká v roce 2024

08.12.2023 Poslanci schválili změny, které se dotýkají spoření na penzi a mají zavést hned několik zásadních novinek. Spořit si na důchod by mělo být atraktivnější, státem více podporované, ale zároveň za přísnějších podmínek. I když může ještě dojít k úpravám zejména po jednání v Senátu, podívejme se, co nás s největší pravděpodobností v penzijních produktech v příštím roce čeká.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2024: Konečná

05.12.2023 Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, vydává každoroční Šokující předpovědi pro rok 2024. Ty se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale přitom ne zcela doceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Nastává éra dluhopisů?

18.10.2023 Dluhopisy jakožto třída aktiv jsou obecně považovány za konzervativní a bezpečnou investici. Nicméně dlouhou dobu byly stěží ziskové, a tak byly v portfoliích investorů podvažovány ve prospěch jiných, především akciových investic. Nyní se ale karta obrací, stojí za to věnovat těmto cenným papírům pozornost.
img

Čeká nás změna paradigmatu?

05.10.2023 V tomto okamžiku máme buď příležitost zafixovat po čtyřech dekádách sazby na maximu současného cyklu, nebo se nacházíme v bodě zvratu, kdy kvůli růstu vládních zásahů dojde v schumpeterovském okamžiku tvořivé destrukce k posunu celého paradigmatu v oblasti hospodářské politiky.
img

Experti a „bezpečná“ strategie, tak co by se mohlo pokazit? Čtvrtstoletí od jednoho z největších investičních krachů

22.09.2023 Fond Long Term Capital Management (LTCM) se stal před 25 roky synonymem pro jeden z největších finančních kolapsů v historii. Tento hedgeový fond vznikl na konci osmdesátých let minulého století a rychle získal pozornost díky svým obchodním strategiím a počátečnímu mimořádnému úspěchu. Nicméně se později stal symbolem extrémního rizika a krachu. Co si z tohoto příběhu odnést dnes?
img

V srpnu klesala aktiva napříč trhy. Investorům se otevírají nové příležitosti

20.09.2023 Srpnové výsledky Broker Consulting Indexu zaznamenaly plošný pokles mezi monitorovanými třídami aktiv. Nejvíce ztratily – necelých pět procent – fondy akciové, a to kvůli snížení kreditního ratingu USA a hromadnému přelivu kapitálu do dluhových cenných papírů. Dolů šly ceny obligací, což se promítlo v cenách podílových listů a poklesu podílových fondů. Komoditní fondy si v srpnu odepsaly minus 3,72 procenta. U nemovitostních fondů eviduje index od začátku roku zisk 1,42 procenta, a to navzdory zpomalenému nemovitostnímu trhu. Poklesy na trzích jsou dlouhodobými investory vítáni. Znamenají pro ně nové příležitosti a obchody, které mohou nakoupit levněji.
img

Kdy konečně nastane ta recese?

15.09.2023 Slovo recese je odvozeno z latinského slova recessio, což znamená ústup. Definice dále uvádí, že v ekonomii je tímto pojmem označován pokles reálného hrubého domácího produktu (HDP) po dobu minimálně dvou po sobě následujících kvartálů. Tento makroekonomicky jev prý může zahrnovat souběžný pokles zaměstnanosti, investic a firemních zisků. Ohledně vazby recese a pohybů cenové hladiny se mnoho nedozvíme, když poučka z Wikipedie říká, že recese může být provázena jak klesajícími, tak rychle stoupajícími cenami – jak deflací, tak inflací. Je Česko v recesi, podaří se zkrotit inflaci a kam se vydají ukazatelé nezaměstnanosti a HDP?
img

Mýty vs fakta. Září jako nepříznivý měsíc pro akcie?

15.09.2023 Americké akciové trhy zažívají od začátku letošního roku růst. Významně posílil technologický index Nasdaq, nicméně i hlavní index S&P 500 vzrostl od ledna o více jak 16 %. V srpnu ale investoři vybírali zisky, burzy zaznamenaly pokles a mnohá média přispěchala s články o možné recesi plynoucí zejména ze zvyšování základní úrokové sazby. A do toho mezi investory přetrvává mýtus, že září je měsíc, který akciím dlouhodobě nepřeje, a tak s nákupy posečkávají na později. Je ale skutečně září černý měsíc pro akciové tituly? Máme tu něco pro milovníky grafů a statistik.
img

Proč mohou komodity v éře stagflace zazářit

28.08.2023 Hlavní investiční analytik společnosti Saxo ve své nedávné analýze nastínil, proč jsme upravili svůj výhled pro americkou ekonomiku na rok 2024. Dřív jsme očekávali, že recese nepřijde, dnes počítáme s mírnější formou stagflace, neboli „lehkou stagflací“, pro niž je charakteristický pomalý růst a úporná inflace. V minulosti přitahovaly v období stagflace zvýšenou pozornost určité komodity. Příčin je několik, ty nejdůležitější popisujeme v tomto článku, kde se zároveň podrobněji zabýváme tím, jak v tomto sektoru investovat.
img

Šťastná sedmička: 7 praktických tipů pro začínající investory

24.08.2023 „Máte volné peníze? Tak investujte!“ Zdánlivě snadná rada, která ale řadu lidí spíše vyleká. Zbytečně. I když zatím nemáte žádné zkušenosti, vyplatí se sebrat odvahu, nechat si poradit a vyslat klidně jen prvních několik stokorun „na zkušenou“ do světa investic. Uděláte důležitý první krok na cestě ke zhodnocování svých peněz. Jiný způsob, jak dlouhodobě porážet inflaci, není. Čím se nenechat na začátku této cesty rozhodit a jak postupovat?
img

Spojené státy čeká stagflace

17.08.2023 Tým SaxoStrats očekává, že v USA nastane stagflace. Mění tím svůj dřívější výhled, který zněl, že na tamním trhu recese nepřijde. Zároveň je dle něj pravděpodobnost 1:3, že Fed (ale i ECB) sníží úrokové sazby ještě před koncem letošního roku, a šance 2:3, že k tomu dojde v první polovině roku 2024. Změna výhledu na americký trh pramení nejen z růstu reálných sazeb, ale i výrazného nárůstu nákladů na spotřebu. Úrokové sazby jsou v téměř všech oblastech dvakrát vyšší, než je dlouhodobý průměr. Zároveň data mapující trh práce i útraty ukazují zpomalení, zatímco inflace kvůli mzdám a drahým energiím přetrvává. Nízký růst spolu se středně vysokou inflací tudíž znamená přicházející stagflaci.
img

Umělá inteligence: hodná, zlá a nafouknutá

11.07.2023 V normálních ekonomických cyklech začnou centrální banky v dobách vysoké inflace, napjatého trhu práce a snadné dostupnosti financování – tedy v zásadě na v situaci, v níž se teď všichni nacházíme – zvyšovat úrokové sazby. Zpřísňování politiky centrální banky má ochladit ekonomiku a předejít jejímu přehřátí, které by dál zhoršilo nevyhnutelnou recesi. Od finanční krize v roce 2008 se však centrální banky vyhýbají recesi jako čert kříži a nechce se jim ani do zpřísnění politiky, ani zvýšení úrokových sazeb, aby skutečně utlumily aktivitu.
img

Trhy v červnu zaznamenaly mírný růst

11.07.2023 Většina podílových fondů dosáhla v červnu v rámci Broker Consulting Indexu mírného růstu. Nejvýkonnější byly v uvedeném měsíci akciové fondy, které kvůli posilování na americkém, evropském a zejména pak japonském trhu rostly v průměru o 2,88 procenta. Pokles o 0,39 procentního bodu byl z důvodu předpokládaného ochlazení realitního trhu naopak charakteristický pro nemovitostní fondy.
img

Večírek vystřídala kocovina. Jaký koktejl namíchá FED nyní?

09.06.2023 Máme za sebou tři roky mimořádného dění na investičních trzích, které je do značné míry ovlivněno kroky centrálních bank v čele s americkým Fedem. Nejprve banky bojovaly tisknutím peněz proti ekonomickým dopadům pandemie, následně hasily (a hasí) zvyšováním úrokových sazeb inflační požár. Řada investorů a analytiků očekává, že už tento měsíc si ale dají američtí centrální bankéři ve zvyšování sazeb pauzu. Přichází opravdu čas, kdy se začnou „šrouby“ v ekonomice uvolňovat?
img

Sfoukli jste 30 svíček: devět finančních rad, které se vyplatí následovat

13.04.2023 Kolik musím uspořit na vlastní bydlení? Jak se zajistit na penzi? Do čeho mám investovat? Otázkám, které vás ve dvaceti netrápily, se po třicítce najednou těžko vyhýbá. Ať už máte rodinu, žijete sami, nebo třeba dlouhodobě cestujete, právě teď je ideální čas podívat se podrobněji na své finance. To abyste se s příštími kulatinami nedivili, že je vaše situace neveselá a času na nápravu málo.
img

Příliš hořká švýcarská čokoláda? Co si odnést z problémů nejen okolo banky Credit Suisse

23.03.2023 Patnáct let od krize v roce 2008 opět plní novinové titulky zprávy o krachujících bankách. V rychlém sledu zkolabovaly tři americké banky a také švýcarská vláda musela hasit problémy Credit Suisse, před lety (a mnoha skandály) výstavní skříně švýcarského bankovnictví. Bankovní dům za zlomek původní ceny nakonec pohltí jeho největší domácí konkurent. Co by si z toho měl odnést majitel běžného účtu v tuzemské bance nebo drobný investor? Zejména to, že strach je špatný rádce a zpravidla na něm vydělává někdo jiný než ten, kdo mu podlehne.
img

Steen Jakobsen: Jaké budou dopady převzetí Credit Suisse bankou UBS

21.03.2023 Víkendové převzetí Credit Suisse investiční bankou UBS přepisuje historii firemních dluhopisů. Došlo totiž k odepsání obrovské sumy dluhů Credit Suisse. Toto řešení-neřešení vyvolává značné obavy.
C:\fakepath\cez.jpg

Čistý zisk ČEZ loni stoupl na 80,7 mld. korun, meziročně víc než osminásobek

21.03.2023 Čistý zisk energetické skupiny ČEZ loni stoupl na rekordních 80,7 miliardy z předloňských 9,9 miliardy korun. Významný nárůst podle firmy odráží enormní růst cen v důsledku ruské invaze na Ukrajinu, rekordní zisk z obchodování s komoditami na zahraničních trzích a vysokou provozní spolehlivost elektráren ČEZ. Provozní výnosy byly meziročně vyšší o 27 procent, dosáhly 288,5 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) loni meziročně stoupl na víc než dvojnásobek, dosáhl 131,6 miliardy korun. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Výsledky překonaly odhady analytiků. Dosud nejvyšší čistý zisk, 51,9 miliardy korun, měla firma v roce 2009.
img

Trhy v únoru mírně ochladly

20.03.2023 Po signifikantním lednovém růstu zaznamenává v únoru Broker Consulting Index podílových fondů mírný pokles hodnot, a to u většiny monitorovaných typů podílových fondů. Za poklesem stálo především zhoršení výhledu snížení inflace, u které se očekávalo rychlejší zkrocení. Na trzích přesto převládl optimismus, a to hlavně díky makrodatům přicházejícím z USA. Nejvíce poklesly komoditní fondy (o minus 3,8 procenta), v červených číslech se ocitly také dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu. Navzdory negativní predikci navázaly jako jediné na dlouhodobý rostoucí trend nemovitostní fondy, ty si za únor připsaly dalších 0, 35 procenta.
img

Inflace má před sebou ještě divokou jízdu

15.03.2023 Při pohledu na inflaci, respektive index spotřebitelských cen v USA vidíme od poloviny loňského roku klesající tendenci. Neočekávejme ale, že pokles zpět k inflačnímu cíli centrálních bankéřů bude plynulý a přímý. Platí totiž, že když je inflace vysoká, její další vývoj bude pravděpodobně volatilní.
img

Úspěšný start nového roku registruje index napříč kapitálovými trhy

14.02.2023 Po loňských poklesech na trzích začíná Broker Consulting Index podílových fondů nový rok s pozitivními výsledky i výhledem. V zelených číslech skončily všechny sledované fondy, nejvíce se ale dařilo těm akciovým, jež vykázaly růst o 7,85 procenta.
img

Výhled Saxo na 1. čtvrtletí hovoří jasně: Dosavadní modely nefungují

07.02.2023 Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí 2023 na globálních trzích. Ten kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů. Ukázky tří vybraných komentářů naleznete níže, další vám budeme postupně představovat v nadcházejících týdnech.
img

Rok 2022 aneb Ztracené iluze o investičních trzích

27.01.2023 Aniž bych chtěl nějak fušovat do řemesla panu spisovateli Balzacovi, titul jeho knihy Ztracené iluze mi připadá pro dění na akciových a dluhopisových trzích v uplynulém roce velice příhodným. Na počátku roku byly totiž trhy v zajetí hned několika různých iluzí. Co si z toho odnést do roku letošního?
img

Vysoké sazby pouštějí investicím žilou. Někde to bylo potřeba jako sůl

21.12.2022 Rok 2022 se do investičních dějin zapíše jako rok vysoké inflace a také výrazného zvyšování úrokových sazeb. Centrální banky šláply razantně na brzdu, aby inflaci zkrotily. A odezva investičních aktiv napříč trhy byla bouřlivá. Propady jsme pozorovali od konzervativních státních dluhopisů, přes akcie, až po krypto svět, který se otřásá v základech. Investiční trhy kvůli zvyšování sazeb sice krvácí, ale po horečce z předchozích let trochu vychladnout potřebovaly.
img

Válečná ekonomika: Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 nepotěší Macrona, příznivce Brexitu ani evropské antifederalisty

08.12.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, vydala svou pravidelnou publikaci 10 šokujících předpovědí na rok 2023. Tyto predikce se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň podceňovaných událostí, které mají potenciál pořádně rozvířit nejen finanční trhy, ale i politickou a populární kulturu.
img

Investiční fórum: Kam úspěšně investovat v roce 2023?

07.12.2022 Chcete se dozvědět, jak se mohou vyvíjet kapitálové, měnové a komoditní trhy v roce 2023? Nebo co čeká svět alternativních investic a kryptoměn? Jedinečnou možnost máte ve středu 4. ledna 2023 na Investičním fóru, kde v rámci moderovaných diskuzí a samostatných přednášek vystoupí přední ekonomové, bankéři a investiční odborníci z Česka i zahraničí a nabídnou ty nejlepší investiční strategie pro nový rok.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Experti: Pád FTX bude tlačit cenu bitcoinu dolů, přiláká to nové investory

14.11.2022 Krach kryptoměnové burzy FTX bude mít zřejmě za následek další pokles ceny bitcoinu a dalších měn, což však může přilákat nové investory. Bitcoin se dnes ráno opět propadl pod hranici 16.000 USD, což odpovídá 380.000 Kč, tedy na nejnižší úroveň za poslední dva roky. Podle odborníků by bitcoin mohl klesnout až k 10.000 USD, uvedli dnes na dotaz ČTK.
img

Trhy potvrzují, že síla diverzifikace není pověra investičních staříků

10.11.2022 Nestane-li se do Vánoc něco hodně nečekaného, zařadí se rok 2022 v oblasti investic mezi nejhorší v novodobé historii. Současný vývoj je v ostrém kontrastu s předchozími dvěma covidovými lety, kdy po krátkém, ale prudkém propadu na burze rostlo prakticky cokoliv, zejména technologie. Mnozí investoři, kteří na trh vstupovali při tomto boomu, nyní zažívají bolavé vystřízlivění. A to je vhodná chvíle pro připomenutí jednoho ze základních pravidel, které na burzách platí.
C:\fakepath\Asie-akcie.jpg

Akcie v Asii citelně oslabily, trh se obává globální hospodářské recese

16.09.2022 Akcie na burzách v Asii dnes citelně oslabily, ztráty často přesahovaly jedno procento. Za poklesem jsou podle analytiků hlavně obavy z globální hospodářské recese, vliv ale má i pokračující zpřísňování měnové politiky v Evropě a ve Spojených státech.
C:\fakepath\eurusd-13072022-2.png

Forex: Jednotná evropská měna euro poprvé od konce roku 2002 stála méně než dolar

13.07.2022 Jednotná evropská měna euro se poprvé od prosince 2002 propadla pod paritu s americkým dolarem a krátce před 15:00 SELČ se prodávala zhruba za 0,9998 EUR/USD, než se vrátila zpět nad paritu. K poklesu kurzu eura podle analytiků přispívají obavy z recese v eurozóně a také předpoklad, že americká centrální banka (Fed) bude pokračovat ve zvyšování základních úrokových sazeb.
img

Akcie ovládl medvěd. Jak dlouho mohou poklesy trvat?

15.06.2022 Akciový index S&P 500, ke kterému se upínají oči podstatné části investorů, protože sdružuje pět set největších amerických akciových společností, vstoupil do medvědího trhu. Ten nastane, když má trh klesající tendenci a propadne se ze svých vrcholů o 20 a více procent, což se při pondělním obchodování v zámoří stalo. Jak dlouho trh ve znamení „investičního medvěda“ zůstane?
C:\fakepath\eu penize.jpg

Růst nákladů na úvěry vyvolává v části zemí EU vzpomínky na dluhovou krizi

10.05.2022 Růst výnosů evropských dluhopisů zneklidňuje některé ekonomy. Varují přitom, že zvláště Itálie a Řecko nemají příliš velký manévrovací prostor, než se jim začnou zvyšovat náklady na obsluhu dluhu. To oživuje vzpomínky na dluhovou krizi v eurozóně z let 2011 a 2012, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Bank of America: Akcie letos patrně čeká další výrazný propad

09.05.2022 Akciové trhy před sebou patrně mají další propad, který by mohl být výraznější než ten dosavadní. Například Bank of America odhaduje, že pokud se bude historie opakovat, pak má před sebou klíčový americký index S&P 500 letos ještě pokles o dalších asi 28 procent. Analytici se přitom opírají o data, která sahají 140 let do historie.
img

Studená válka 2.0? Co konflikt na Ukrajině znamená pro investory

28.02.2022 Jsem už kompletně šedivý a na trzích jsem zažil leccos. Ale válku s účastí jedné z mocností pár set kilometrů od hranic druhé velmoci, tak taková zkušenost mi dosud chyběla. I proto jsem si vědom toho, že třeba i blízká budoucnost může řadu věcí změnit a to, co si nyní myslím, se ukáže jako velice naivní názor. Co ale může znamenat nynější konflikt na Ukrajině pro investory?
img

Co očekávat od rusko-ukrajinského konfliktu na trzích: Ještě vyšší inflace a důraz na energie

25.02.2022 Rusko včera otevřeně napadlo Ukrajinu, což mělo okamžitě vážné dopady na globální trhy. Situace se neustále mění a může se stát takřka cokoli, ale já se pokusím odhadnout, co bude následovat, což bude z hlediska globálních investorů záviset zejména na formě nových sankcí a rozsahu jejich uplatnění.
img

Když se vám přes noc propadne investice o čtvrtinu. Hlavně zachovejte klid

09.02.2022 Propad akcií společnosti Meta (dříve Facebook) o více jak čtvrtinu hodnoty znovu potvrdil, že akciové trhy umí být hodně divoké. Od přelomu roku se obzvlášť technologickým titulům nedaří a investoři, kteří se do tohoto světa vydali teprve nedávno, respektive po propuknutí koronavirové pandemie, zažívají tuto jízdu dost možná poprvé v životě. Výkyvy k investování patří, ale z pohledu na dvojciferná rudá čísla se znaménkem mínus může mít nejeden člověk špatné spaní. Jak se v takových chvílích chovat? Nejdůležitější je nezmatkovat.
img

Investory čeká náročný rok, kdy jsou investice nutností

24.01.2022 Vysoká inflace, kterou ČNB na úvod roku předpokládá k 10 procentům, letos přinutí řadu lidí investovat. Jinou možnost, jak ochránit své úspory před ztrátou hodnoty, nemají. Mnozí do investičních vod vplují poprvé, co dělat, aby nepocítili mořskou nemoc?
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2022: Přichází revoluce!

03.12.2021 Saxo Bank vydala publikaci 10 Outrageous Predictions for 2022 (10 šokujících předpovědí na rok 2022). Tyto předpovědi se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale také nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy:
img

Hlavní příčiny vysokých cen energií

19.10.2021 Cenový dopad energií pociťují všichni – spotřebitelé, zaměstnanci, firmy či investoři. „Zpolitizování celého tématu ale bohužel vede ke zjednodušování. Zavádějícím způsobem je celá vina kladena pouze na bedra zelené energetické transformace. Nebudeme si nalhávat, že na tom nemá svůj obří podíl. Současně by ale ani nebylo korektní hledat jednoho obětního beránka, který je příčinou všeho zla,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Kde jsou kořeny současných problémů? A jaký je dopad na české domácnosti? Odpověď hledá Fincentrum & Swiss Life Select ve svém komentáři.
img

Evergrande tíží trhy, co čekat?

29.09.2021 Společnost Evergrande, druhý největší čínský developer s více než 1300 projekty ve 280 městech, upadla do velkých finančních problémů. Mimo vlastního developmentu společnost také řadu nemovitostí přímo spravuje, přesně řečeno se jedná o více než 2800 projektů v 310 městech. „Akcie Evergrande kótované na burze v Hongkongu výrazně propadaly. Obavy v předchozím týdnu stáhly dolů i evropské akcie. Hlavní index německé burzy DAX jenom za pondělí ztratil 2,3 % a francouzský CAC 40 klesl o 1,7 %. Spolu s evropskými trhy oslabily následně také hlavní akciové indexy ve Spojených státech, které odepsaly kolem 2 %. Index Nasdaq Composite uzavřel nejníže zhruba za měsíc. Ve zbytku týdne se ale trhy uklidnily. Například Index S&P 500 nakonec za týden přidal 0,51 %,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Americká centrální banka uklidňuje trhy

31.08.2021 Šéf americké centrální banky ve svém pátečním projevu potvrdil pokračující ekonomické zotavování. „Současně ale spíše uklidňoval trhy tvrzením, že zpřísnění měnové politiky není na pořadu dne. V pátek pak podrobně informoval o tom, proč považuje nárůst inflace jako dočasný. Mimo jiné je způsobena časově omezeným nabouráním odběratelsko-dodavatelských řetězců,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Centrální banka tak údajně zůstane i nadále zdrženlivá ohledně případného zvyšování úrokových sazeb.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Analytici: Ruský akciový trh letos vystoupá na rekord a příští rok dál poroste

25.08.2021 Ruský akciový trh se letos vyšplhá na rekord a v příštím roce bude díky vysoké likviditě na světových trzích pokračovat v růstu. Vyplývá to z průzkumu agentury Reuters, která se dotazovala celkem 13 analytiků. Ti nevylučují ani korekci směrem dolů. Ruské akcie od prvního čtvrtletí loňského roku, kdy kvůli pandemii prudce klesly, vytrvale rostou. Přispívá k tomu zotavení cen ropy, zmírnění rizika sankcí a příliv drobných investorů.
img

Asijské akcie stále vyčkávají

17.08.2021 Stále více se rozevírají nůžky mezi akciovými trhy USA a Evropy na jedné straně a asijskými na té druhé. Americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500 uzavřely pondělní obchodování na nových rekordních maximech. „Náladu na akciovém trhu nadále podpořily například příznivé čtvrtletní výsledky amerických podniků. Zdá se, že zatímco některé akciové trhy dobývají nová maxima, asijské trhy za nimi stále více zaostávají,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Je ropa stále zajímavou investicí?

20.07.2021 „Ropa si nyní prochází většími cenovými propady. Podílí se na tom nejen výsledek zasedání skupiny OPEC, který však byl v určité míře očekáván, ale především šíření covidové varianty Delta. Poklesy můžeme vidět na ropných termínovaných kontraktech,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Evropská ropa Brent se v pondělí usadila na 68,62 USD za barel, což znamená jednodenní propad o 6,8 %. Americké ropné kontrakty na srpnové dodávky ropy dosedly na hodnotu 66,42 USD, což je pokles o 7,5 %. Zářijový americký ropný kontrakt se snížil na 66,35 USD.
img

Finanční sektor na vzestupu?

30.06.2021 Aktuálním tématem kapitálových trhů jsou dopady proinflačního prostředí na jednotlivé akciové sektory. Pod tlakem se nachází především růstové akcie, zejména technologické firmy. Peníze investorů tak proudí do nových odvětví, a to do oblastí financí, energetiky a základních surovin. Ty totiž nejvíce trpěly uzavřením ekonomiky kvůli pandemii COVID-19. „Pro banky je navíc obecně slibným faktorem probíhající hospodářské oživení. Finanční tituly totiž mají tendenci překonávat průměr trhu v době, kdy se obnovuje aktivita v průmyslu, rostou sazby, výnosová křivka je strmější a rostou inflační očekávání,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Zájem o investiční byty je enormní a banky nestíhají vyřizovat hypotéky. Vyplatí se investice do nemovitosti?

30.06.2021 Pandemie covidu-19 nezastavila růst cen nemovitostí, ani neoslabila poptávku po bytech jakožto investičním nástroji. Spíše naopak, stále více Čechů vnímá investici do nemovitosti jako jeden z mála bezpečných a racionálních způsobů, jak zhodnotit úspory. Kvalitní nemovitosti v žádaných lokalitách se ale prodávají okamžitě a prodlužující se vyřizování hypoték může zkomplikovat situaci investorům, kteří potřebují jednat rychle. Na trhu však existují i speciální investiční hypotéky poskytované v řádu dnů. Investovat do čehokoliv jen kvůli obavám z ujíždějícího vlaku ale není podle odborníků rozumné. Nemovitosti nejsou automaticky zlatým dolem.
img

Maraton inflačních čísel

15.06.2021 Pokračující růst spotřebitelských cen u nás i ve světě vyvolává dohady, zda je současný stav jen přechodnou záležitostí, nebo naopak začátkem dlouhodobého trendu. Americká inflace vystoupala v meziročním srovnání na 5 %, což představuje třináctileté maximum. Míra inflace v Německu v květnu vystoupila na 2,5 % z dubnové hodnoty 2 %. Inflace v Česku se vrátila pod horní hranici tolerančního pásma, tedy pod 3 % na 2,9 %. Ještě před měsícem však dosahovala 3,1 %. „Ať už bude inflace krátkodobá či dlouhodobá, každý investor a střadatel by se měl zamyslet nad podobou svých finančních rezerv. Jedinou efektivní obranou, jak své finance vhodným způsobem ochránit před inflací, je odvážně se rozhlédnout po vhodných finančních nástrojích,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Kryptoměny jsou teď spíše prostředkem pro spekulace než pro investice

11.06.2021 Kryptoměny dělají velké pohyby nahoru i dolů a dostávají se do hledáčku médií i lidí, kteří by takto rádi zhodnotili své peníze. Spojovat nákupy kryptoměn s investicemi je ale z mého pohledu spíše omyl, vymykají se totiž většině pravidel, podle kterých se můžeme při investování například do komodit rozhodovat.
img

Spekulativní večírek, ze kterého bude některé hodně bolet hlava

04.06.2021 Letošní rok jsou na burzách k vidění velké příběhy, ale zdráhám se napsat, že jde o příběhy investiční, byť i takové bychom našli. V hledáčku médií se nyní často ocitají divoké pohyby kryptoměn nebo některých populárních akcií, na kterých by se lidé rádi svezli a také vydělali. Nic proti zhodnocování peněz, ale v těchto případech jde o čisté spekulace, na kterých sice někteří zbohatnou, ale jiné přijdou opravdu hodně draho.
img

Jakým směrem se USA vydají? Dopad na finanční trh

25.05.2021 Na americké politické scéně se rozjíždí boj o podobu fiskálního balíku na podporu americké ekonomiky. Prezident Joe Biden se snaží prosadit především své velké investiční plány do infrastruktury a do podpory rodin za více než čtyři biliony dolarů. Další nemalou položkou jsou projekty na čistou energii. S takto ambiciózní podporou jsou spojeny i nemalé náklady. S tímto se však budou v následujících letech potýkat vlády v globálním měřítku. „V případě americké vlády se hledání financí postupně vykresluje v možných daňových změnách, a to jak na straně zdanění kapitálových zisků, tak v podobě růstu korporátních daní. Cílem bude naplnění státní kasy, ale současně i snaha částečného přerozdělení bohatství ve společnosti,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Čistá energie vydělala investorům víc jak sto procent. Má smysl do ní vložit peníze i nyní?

07.05.2021 Kdo v loňském roce investoval své peníze do akcií firem z odvětví čisté energetiky, může si gratulovat. Za posledních 12 měsíců si akcie zařazené do indexu SP Global Clean Energy připsaly v průměru zisky téměř 130 procent. Zdaleka tak překonaly širší akciový index největších amerických firem S&P 500, který vzrostl „jen“ o 50 procent. Vyplatí se i nadále vložit do „čisté energie“ investiční prostředky?
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor dosáhl za první čtvrtletí zhodnocení 3,38 %

22.04.2021 Loni se podílové fondy v České republice dokázaly poměrně rychle zotavit z jarních propadů, když nakonec dosáhly podle Indexu českého investora CII750 na průměrné zhodnocení 5,86 %. Do roku 2021 fondy vstoupily také s velmi slušnou výkonností. Optimistický vývoj se však již v závěru ledna lehce vytratil, když Index českého investora CII750 zakončil daný měsíc ve ztrátě -0,27 %. „Českému investorovi se však následně podařilo v krátkém čase drobnou ztrátu umazat. Po zbytek kvartálu pak fondy zhodnotily v únoru o 1,73 % a v březnu o 1,90 %. Pro konečný kladný výsledek prvních tří měsíců letošního roku se jako stěžejní ukázal růst akciových a smíšených fondů,“ komentuje vývoj Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Dopad ruské politiky na světové trhy a českou ekonomiku

20.04.2021 Ruská politická scéna sklízí hořké plody minulých aktivit, přičemž nyní musí vysvětlovat své vojenské aktivity v blízkosti ukrajinských hranic a obvinění z přímé spojitosti s explozí v muničním skladu ve Vrběticích. „Rostoucí diplomatické napětí mezi Českem a Ruskem by nemělo výrazněji zasáhnout českou ekonomiku. V poslední dekádě dál klesal podíl českých vývozů do Ruska, a to ze zhruba 4 % v roce 2012 na necelá 2 % celkových vývozů dnes. Pokud by z jakéhokoliv důvodu došlo k výraznému poklesu poptávky Ruska po českém a evropském zboží (stejnému jako v roce 2009), byly by dopady rozpoznatelné pouze v nejexponovanějších odvětvích – na prvním místě u strojařů, výrobců kovů a v automotive,“ uvádí ve svém komentáři Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Naděje pro dluhopisy?

13.04.2021 Růst úrokových sazeb, které stlačují ceny bezpečných dluhopisů, je téma, které hýbe kapitálovým trhem. Samotná kategorie státních dluhopisů může do budoucna nabídnout, v závislosti na regionu, výrazně odlišný vývoj. Když budeme brát v potaz dvě největší ekonomiky, tak lze očekávat, že čínské státní dluhopisy mohou výkonnostně předstihnout dluhopisy z USA. „Čínská ekonomika může postupně ztrácet na dynamice růstu oproti obecnému očekávání, zatímco USA svůj ekonomický výhled stále navyšují. Tomuto vývoji se tak přizpůsobují i měnové politiky. Případné zvedání úrokových sazeb by nadále snižovalo cenu dluhopisů. Stabilizace úrokové politiky by v případě Číny mohla dluhopisy udržet na uzdě,“ uvádí ve svém komentáři Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Fidelity International: Zlatá střední cesta u protiinflačních dluhopisů

13.04.2021 Téma reflace je díky inflačním očekáváním v roce 2021 aktuální. Výnosy státních dluhopisů i komodit rostou. Pro investory do nástrojů s pevným výnosem je toto prostředí záludné. Podle názoru odborníků Fidelity International ale ne pro dluhopisy vázané na inflaci (protiinflační) se splatností od 1 roku do 10 let, která není ani příliš dlouhá, ani příliš krátká, ale je právě tak akorát.
img

Obavy investorů z koronaviru klesají. Akciím ale roste konkurence jinde

18.02.2021 Hlavní světové trhy po většinu února utěšeně rostly, byť poslední dny začínají lehce přešlapovat na místě. Optimismu nahrává klesající počet hospitalizací a nových případů onemocnění covid-19 v USA rychle postupující očkování. Roste šance na dřívější návrat k běžnému životu a zdá se, že koronavirus přestává být trhy vnímán jako překážka. Akciím ale roste konkurence v podobě vyšší výnosnosti dluhopisů.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Bitcoin dál prudce zdražuje, překonal 48.000 USD

09.02.2021 Cena bitcoinu se dál prudce zvyšuje, nejznámější kryptoměna se vyšplhala na další rekord nad 48.000 dolarů (1,02 milionu Kč) a za den si připsala více než 20 procent. K růstu notně přispívá pondělní oznámení americké společnosti Tesla, že nakoupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů (31,9 miliardy Kč) a že začne digitální měnu přijímat i jako úhradu za své automobily. Výrazně se zvyšují také investice do kryptoměnových fondů a zvláště pak do digitální měny ethereum.
img

I přes loňské propady zvítězili investoři do akcií. Co jim letos dělá vrásky?

13.01.2021 Při pohledu na loňská čísla by se chtělo říct, že „ročník 2020“ byl další z řady běžných, pro investory příjemných roků, na které jsme byli v posledním desetiletí zvyklí. Akciové trhy poměrně silně vyrostly, dařilo se také dluhopisům a mnohým komoditám, kdy si například zlato sáhlo na svá historická maxima z roku 2011. Všichni ale víme, že „běžný rok“ za sebou rozhodně nemáme. Co můžeme čekat od letoška?
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Cena bitcoinu překonala 30.000 dolarů, za rok se zečtyřnásobila

03.01.2021 Cena bitcoinu včera poprvé překonala hranici 30.000 dolarů a za rok se zvýšila o více než 300 procent. Ukazují to záznamy na webu CoinDesk. Cenový růst se nezastavil ani v odpoledních hodinách, krátce před 19:00 SEČ už se první decentralizovaná kryptoměna světa prodávala za 32.700 dolarů (702.000 Kč). Proti předchozímu dni tak vykazovala nárůst o dalších zhruba 12 procent.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Koruně i českým akciím pomůže spíše výhra Bidena

02.11.2020 Ke zpevnění české měny a posílení tuzemských akcií by v nadcházejících amerických prezidentských volbách přispělo spíše vítězství demokratického kandidáta Joea Bidena. Shodli se na tom analytici oslovení dnes ČTK. Důvodem je podle nich Bidenův umírněnější postoj v mezinárodních obchodních vztazích a plánované vyšší zdanění amerických firem.
img

Index: Průměrný český investor do fondů letos prodělal 0,9 pct.

26.10.2020  Průměrný český investor do fondů za letošní tři čtvrtletí prodělal 0,94 procenta. V samotném třetím čtvrtletí dosáhl ale kladného zhodnocení 2,45 procenta. Téměř se mu tak podařilo umazat zbývající část ztrát z prvního kvartálu. Vyplývá to z Indexu českého investora (CII750) společnosti Fincentrum & Swiss Life Select a agentury Thomson Reuters, který má ČTK k dispozici. Index sleduje výkonnost 750 investičních fondů působících na českém kapitálovém trhu.
C:\fakepath\usa3.jpg

V USA začíná výsledková sezona, zřejmě nejhorší od finanční krize

12.07.2020 Ve Spojených státech příští týden začíná výsledková sezona, která zřejmě ukáže nejvýraznější propad zisku za posledních 12 let, respektive od globální finanční krize. Hlavní akciové indexy od letošního minima, kde se kvůli šíření koronaviru ocitly v březnu, většinu ztrát už smazaly a podle analytiků je možné, že investoři i výrazný propad zisku přejdou bez povšimnutí, pokud firmy ve svém výhledu ukážou optimismus ohledně pokračujícího oživení.
img

Jak se vypořádat s důsledky koronaviru ve svém finančním a investičním plánu

10.03.2020 Ve světě řádí od začátku prosince zcela nová infekce, virus COVID-19 ze skupiny koronavirů. Symptomy onemocnění se v mnohém podobají chřipce. Pokud je v případě chřipky řada otázek doposud nezodpovězena, pak koronavirus klade na vědce ještě větší nároky. O koronaviru toho zatím není mnoho známo. Přirovnání k chřipce se však přímo nabízí, a tak vznikají odhady založené na minulých chřipkových epidemiích a pandemiích. Z hlediska počtu obětí nicméně není aktuální daň koronaviru ničím ve srovnání s chřipkou, která řádí každoročně.
C:\fakepath\obrazek.png

Investoři reagují na eskalaci napětí na Blízkém východě

03.01.2020 Ceny dluhopisů vlád zemí eurozóny v pátek zamířily citelně vzhůru. Zájem je také o zlato a některé měny, například o japonský jen. Investoři tak reagují na eskalaci napětí na Blízkém východě, kde američtí vojáci zabili šéfa íránských elitních jednotek. Zdražila i ropa, naopak ceny akcií klesají.
img

5 aktivně řízených ETF portfolií od Swiss Life Select nemusí uspokojit každého

08.11.2019 Portfoliem složeným výhradně z burzovně obchodovaných fondů (zkratka ETF) se v Česku může pochlubit jen zlomek drobných investorů. Vybrat z několika tisíc indexových fondů různých správců ty nejvhodnější a složit z nich rozumné investiční portfolio vyžaduje především čas, analytické schopnosti a zkušenosti. Zajímavé investiční řešení představila v březnu letošního roku finančně-poradenská společnost Swiss Life Select Česká republika (pozn. dnes je tato společnost součástí společnosti Fincentrum), která chce zpřístupnit nízkonákladové burzovně obchodované fondy co nejširší skupině českých retailových investorů. Řečí čísel: do konce letošního roku si dala za cíl vybrat od investorů minimálně jednu miliardu korun.
img

ZLATO MŮŽE OPĚT ZAZÁŘIT

05.08.2019 Poté, co prorazilo několikaletou úroveň 1350 dolarů za unci, je zlato opět v centru pozornosti. „V dlouhodobém horizontu očekáváme více cenových posunů nahoru díky přesvědčivé kombinaci klesajících úrokových sazeb, rostoucím dlouhodobým inflačním očekáváním a zvyšujícím se obavám z recese,“ vysvětluje investiční analytik Fidelity International Oscar Hutchinson.
C:\fakepath\eurusd-16032018-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 16.3.2018

16.03.2018 Obchodování na amerických akciových trzích včera bylo značně nejednotné, a zatímco index S&P 500 mírně oslabil, Dow Jonesův index je v zisku. Vliv měla jednak příznivá statistika, jednak zpráva, že zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller si vyžádal vydání dokumentů, které se vztahují k firmám prezidenta Donalda Trumpa. Na forexových trzích zpevňoval americký dolar.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Závěr týdne na finančních trzích 29.12.2017

29.12.2017 Americkým akciím se letos dařilo nejlépe od roku 2013. Hlavní indexy zaznamenaly díky silnému ekonomickému růstu, dobrým firemním tržbám a nízkým úrokům sérii rekordů. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, uzavřel dnešní obchodování na 24.719,22 bodu. Od začátku roku si tak připsal 25,1 procenta. Dolar ale za celý letošní rok vykázal nejprudší pokles ke koši šesti předních světových měn od roku 2003.
img

(I)racionální dluhopisové emise: Na sklonku éry nízkých sazeb?

03.10.2017 ČNB po deseti letech přikročila ke zvýšení sazby v srpnu o 0,20 procentního bodu a k dalšímu zvýšení dojde pravděpodobně v listopadu. Fed v září lehce zaskočil trh se svým úmyslem zvyšovat sazby opravdu tak, jak už delší dobu plánuje. Bank of England se již nemůže dále dívat na rostoucí inflaci a pravděpodobně zvýší sazby také. ECB sice neví, jak sundat nohu z plynu, ale k omezení měnové expanze se, pod tlakem nebývale silného hospodářského růstu, schyluje nejpozději zkraje příštího roku.
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb | Zbrojovka | Daňové výhody | Jaguar Land Rover | Výnosy dluhopisů | HSBC | Finanční tituly | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | AMC | Dolar dnes | Výkon | Daňové reformy | Kč/EUR | Koronavirové krize | Vysoké valuace | Výnosy dluhopisů německé vlády | Zkušenosti | Cap | Investiční dotazník | Konsorcium | Alphabet | Refinitiv | Petroleo Brasileiro | Důchody | Santa rally | Spořící účet | J&T | ETF na zlato | Soustředění | Objem peněz | ETF BlackRock | Vlastnit akcie | Dění na trzích | Uzavření příměří | Obchodník | Silicon Valley Bank | EUR | Účet v bance | Řecko | Trend | Chuej Kcha Jüan | Opačný trend | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Pokles akciových trhů | Zisk ČEZ | Diverzifikované portfolio | Velikost fondu | Bank of Japan | Oznámení výsledků | Diamanty | Životní prostředí | Decentralizovaný systém | Libra vůči dolaru | Volatility | Dow Jones Industrial | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | O2 CR | Index výdajů na osobní spotřebu | Tempo růstu | Americký státní dluh | Investiční banky | Korelace | Přerozdělení bohatství | Akcie obchodované | Technologie blockchainu | Výkyvy na trzích | Výkyvy | Společnost Tesla | Reálná ekonomika | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Společnost Saxo Bank | Bezpečné útočiště | Těžební společnost | Širší index | Covidová krize | Míra úspor | Indexy na Wall Street | Americká zpráva | Evropská komise | Inflační index | Burzy v Evropě | Červená čísla | Kolaps | Pravděpodobnost | LTCM | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dopad na akcie | Přesnost | Řízení výnosové křivky | Využití umělé inteligence | Danske Bank | Simon Peters | Ekonomické sympozium | Mladí investoři | Cenové stability | Index PX | Více peněz | Energetika | Cenné kovy | Další snižování sazeb | Rekordní úroveň | FTSE MIB | ČSOB Asset Management | Akcie PayPalu | Diverzifikace | Rozvíjející se země | Zveřejnění výsledků | Administrativa prezidenta | FedWatch Tool | Gold | Asijské trhy | Index volatility VIX | Zdraví ekonomiky | Broker Consulting Index podílových fondů | Goldman Sachs | Indexy S&P | Berkshire Hathaway | Reality | Estonsko | Lagardeová | Palo Alto | Poplatky | Ethereum | Vývoj na trzích | Zprávy z USA | eToro pro Českou republiku | Asijské akcie | Německý DAX | Politická scéna | Riziko hospodářského poklesu | Zlato a stříbro | Zisk z obchodování | Ruská invaze na Ukrajinu | Propad cen | Rostoucí inflace | Dlouhodobá investice | Ferrari | Investiční nemovitosti | Objem obchodů s kryptoměnami | Saúdská Arábie | Lombard Odier | Nezaměstnanost | Vysoká očekávání | Pandemie | Růst cen | Deflace | Pandemie COVID-19 | Íránský duchovní vůdce | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | BCPP Petr Koblic | Budoucí cena | Američtí vojáci | Poradenská společnost | ČSÚ | Dolarový index | Strach | Dividendy | Analýzy | Burza | Nejistoty na finančních trzích | Zahraniční politika | Brexit | Očekávání inflace | Investice do umělé inteligence (AI) | Investiční příležitost | Náklady na obsluhu dluhu | Kryptoměna Bitcoin | Vysoké riziko | Největší riziko | Cena zlata | Zvýšení úrokové sazby | Peter Garnry | Ceny aktiv | Dluhopisová složka | Americká inflace | Rekordní zisk | Sympozium | Termínované vklady | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Fondy kvalifikovaných investorů | Dluhopisy | Americké ministerstvo financí | Akcie finančních titulů | Nejznámější kryptoměna | Virus Covid-19 | Optimistická nálada | Roční zhodnocení | Maloobchod | Událost roku | Bývalý prezident | Dow Jonesův index | Duchovní vůdce | Konflikty | Propad cen ropy | Investiční fórum | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Slábnoucí inflace | Evropská měna | Události roku | Invesco | Nizozemsko | Vývoj ceny ropy Brent | Vstoupit na burzu | Prudký pokles | Barclays Capital | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | CZK | Nord Stream | Širší index S&P 500 | Oslabení USD | Vysoké sazby | Elliott | Inflace v Německu v květnu | Golden Cross | Výhled | Složené úročení | Oznámení | Rostoucí obavy | Dopad na finanční trh | Trpělivost | Poplatek | Historický vývoj | Coca-Cola | Reálné výnosy | Heureka | Bancor | Americký prezident | Daniel Beneš | Nigérie | Diskont | Obavy investorů | Tok investic | Směnné kurzy | Spoření na penzi | Správci aktiv | Pozitivní sentiment | Extrémní nárůst | Burza FTX | Obchodování s termínovými kontrakty | Boom | Průmysl | Regulace v USA | Bílý dům | Inflace | Vývoj měnového páru | Kryptoměnové burzy | Lepší výsledky | Zdravotní péče | Akcie na burzách v Asii | Irsko | Centrální banky | Dividendové vyhlídky | Prodej elektromobilů | Válka | Recese ve Spojených státech | Disciplína | Zrychlení tempa růstu inflace | Přijetí | Globální obchod | BCPP | Rezervní měna | New York | Konference roku | Dobré výsledky | Výkonnost indexu | Ukončení války na Ukrajině | Pohyby cen | Ceny zemědělských výrobců | Nepříjemné situace | Výrazný růst | Možné riziko | Ekonomické zotavování | Covid | Kongres | Dolarové dluhopisy | Domácnosti | Reakce trhu | Výhled hospodaření | René Rohan | Studená válka 2.0 | Macron | Bleakley Advisory Group | Akciové indexy v USA | Turecko | Velká burza | Výsledky firem | Vysoké ceny energií | Pandemie koronaviru | Alibaba | Problémy Credit Suisse | Výkonnost fondu | Snižování sazeb | Výrazný vzestup | Bilion | Donald Trump | Integrace AI | Ropa Brent | Izrael | Vice | AUD/JPY | Zpráva o inflaci | Prezident Trump | JPM | Ekonomické ukazatele | Futures | Portfoliomanažer | Anna Stupnytska | Rekordní ceny | P/E Ratio | BNP Paribas Asset Management | Abbott Labs | Komerční banka | Vojta Ostatek | VTB | Akciové trhy | Globální poptávka | Významné politické události | Australské akcie | Období stagflace | Studená válka | Směrnice EU | Asie | Cestovní ruch | Manchester United | Zrušení sankcí | Asociace pro kapitálový trh | Fiskální politiky | Odvětví | Starteepo Dušan Jilčík | Utahování měnové politiky | Franklin Technology Fund | Australská vláda | Další růst | Naše akcie | Velké recese | LIBOR | Akcie Evergrande | Štěpán Hájek | iShares Gold Trust | Sam North | Delta varianta | Zisky společnosti Nvidia | Dlouhodobější dopady | Světové centrální banky | Snižování úrokových sazeb | Ceny zemního plynu | Analytici | Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 | Zpomalení globální ekonomiky | Obchodní aktivita | Globální ekonomiky | Scott Minerd | Investice do kryptoměnových fondů | Moneta | Očekávání analytiků | Nákupy luxusního zboží | Mining | Evropské společnosti | Panama papers | Stimulační balík | OpenAI | Index českého investora | Zajímavý výnos | Obchodní transakce | Napětí mezi Íránem a USA | Výhled cen | FRED | Trhy.cz | Index německé burzy | Výhled Saxo | Zdanění bohatých | Omezená nabídka | Boháči | Monetární politika | Deutsche Bank | CME FedWatch | Ceny elektřiny | Akciový index PX | Běžný investor | Obchodní války | Byznys | Francouzský CAC 40 | Bezpečné dluhopisy | Růst akcií | Tisk dalších peněz | Analytik Saxo Bank | Zvolení Donalda Trumpa | Pokles ceny | Index MOEX | Burzovně obchodované fondy | BNP Paribas | Pandemie covidu-19 | Poptávka po kovech | Nositel Nobelovy ceny | Graf | Indický trh | Alternativní fond | Úsilí | Manažeři | Franchise Group | Řízené investiční strategie | Portu | Očekávání trhu | Tisková zpráva | iShares Listed Private Equity UCITS ETF | Odhodlání | Tier 1 | PwC | Výnosy | Poptávka | Snižování nákladů | Údaje o inflaci | Pohonné hmoty | Zaměstnanost | Koronavirus | Klarna | Košík | Hlavní akciové indexy | Ekonomiky | Akcie německé společnosti | Tržní vývoj | Reshoring | Země OPEC | Zasedání FED | Emerging Market Bond Index | CBAM | Negativní dopad | Silná ekonomika | Český trh práce | Diverzifikace investic | Bankovní unie | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | Americké prezidentské volby | Zajímavé příležitosti | Investiční plány | Bit.plus Martin Stránský | Indická rupie | Předpovědi Saxo Bank | Cenové hladiny | Státní dluh | Příliv investic do kryptoměnových fondů | PEPSICO | Bydlení | Fio | ERA | Nákupy kryptoměn | Peníze | Pozitivní očekávání | Sociální sítě | Tomáš Trávníček | Brent | Akcie a dluhopisy | Komoditní sektor | Maloobchodní tržby | Buffettův indikátor | Politika | Závazek | Obchodování prostřednictvím CFD | Stimul | Snížení zadlužení | Republikáni | Jüan | Fond Shop | Očekávání | Daňové úlevy | Popularita kryptoměn | Malé podniky | Vítězství Bidena | Expert | Vývoj ceny etherea | Měď | Účetní zisk | Zpomalení čínské ekonomiky | Palladium | UCITS | Vybírání zisků | Lucembursko | Analýza společnosti | Inflační riziko | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Nejnovější údaje | Obchodování s cennými papíry | SNY | Vyšší výnosy | JPMorgan Chase | Zvýšení sazeb | Fosilní paliva | Long Term Capital Management | Alternativa oficiálních měn | Celní války | Restriktivní politika | Války na Ukrajině | M&M Reality pro Prahu | ETF fondy | iShares Listed Private Equity | Americký S&P 500 | Invaze na Ukrajinu | Nakupovat akcie | Základní sazby | Majetek | Energetický sektor | Měnový fond | Alžírsko | Guvernér české národní banky | ČEZ Daniel Beneš | Financovat | Finanční architektura | Automobil | Růst cen zlata | Historie | Elliott Wave | Cena elektřiny | Asociace pro kapitálový trh ČR | P/E | Situace na trzích | Záporné reálné úrokové sazby | Telekom | Zátěžové testy | Nákupy | Růst | Analytika | Dlouhodobý investiční produkt | Nabídka | Překážky | Americký index | Eva Miklášová | Příležitosti | Itálie | Snížit úrokové sazby | Zveřejněná data | Akcie firmy | MetaTrader | Drobní investoři | Světové finanční krize | BreakEven | Wells Capital Management | Globální finanční krize | Robotaxi | Prognóza | Výnosová křivka | Zajímavé investiční příležitosti | Výrazný propad | Nálada investorů | Asset management | Ideální čas | Trh práce | Koruna | E-commerce | Reálný HDP | Změny cen | Swiss | Druhá největší kryptoměna | Trh práce v USA | Růstový impuls | Nike | Mercedes | Kov | CBOE | Nové technologie | Spotřebitel | Růst firemních zisků | Pochybnosti | Světová válka | Ruská agrese | Kupónový výnos | Micron | Hospodářské recese | Měny s vysokým výnosem | Objem obchodů | Ekonomické zpomalení | Měna euro | Dobrý výsledek | Silicon Valley | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | Obrat trendu | Americká centrální banka | Indikátor | Technologické akcie | Vladek Krámek | Klíčové události | Cena bitcoinu | Ceny výrobců | Long | Chování | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Inflace v eurozóně | Devalvace | iShares Core S&P 500 | Makroekonomická data | Tuzemské banky | Evergrande | Vysoké ocenění | Obavy investorů z koronaviru | Umělá inteligence | Rekordní objem | Daně ve Spojených státech | Gepard Finance | Online obchodování | Geopolitická rizika | Moskva | Investiční portfolio | Zasedání centrálních bank | Saxo | Franklin Technology | AUD | Retail Investor | Pojistky proti inflaci | Výnosové křivky | JOLTS | Vývoj měnového páru GBP/USD | Kurz bitcoinu | Termínovaný vklad | S&P500 | Regulace AI | Čistý zisk ČEZ | Úrokové sazby | Dodávky ropy | Meziroční růst | BIC | Cvičení | Cosmos | Globální hrozby | Americké státní dluhopisy | Treasuries | Národní bezpečnost | Výsledky voleb | Investment Institute | Záporné ceny | Fincentrum | Skupina firem | Zisk společnosti | Trh | Listopadová inflace | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Defenzivní strategie | Pasivní příjmy | Zkušenost | Legg Mason ClearBridge Infrastructure Value | MSCI | Sebevědomí | Uložení peněz | Problémy | ICU | Nižší ceny | Pověst | Spořící účty | Nárůst výnosů | Stanovení dividendy | Rubl | Fibonacci | Tomáš Kacerovský | Společnosti | Státní protiinflační dluhopisy | Kapitálový trh | Index | Ethereum ETF | Komoditní index | Investment grade | Studie | Průzkum společnosti | ANZ | Hedgeový fond | Reálné úrokové sazby | Zvýšení dodávek plynu | Index českého investora (CII750) | Extrémní volatilita | ECB Christine Lagardeová | Paul Nolte | SaxoStrats | Rezervní měny | Noví investoři | MMF | Viceprezident | ProShares Bitcoin Strategy ETF | Bankrot FTX | Odprodej Applu | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Penzijní fondy | Komise | Gold Trust | Nejistoty | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Výhra Bidena | Kryptoměnová burza | Kapitál | Investice do akcií | Regionální konflikt | Posílení | Fondy ETF | Ceny plynu | Agentura Reuters | GBP/JPY | Levné energie | Oznámení Tesly | Skupina OPEC+ | Business as usual | Zisky a ztráty | Depreciace | Američtí centrální bankéři | Majitel | Klimatické změny | CUM ARTE | Schůzka FOMC | Česká zbrojovka | Dluhopis | Americké investiční banky | Tadeáš Chmelíček | S&P | Regulátoři | Zvýšené úrokové sazby | Ceny emisních povolenek | Unie | Masivní investice | Inflace ve Spojených státech | Investiční analytička | Důvěra investorů | Investiční portfolia | Převrácená výnosová křivka | Dobré zprávy z USA | Akciové indexy | Marka | Další kryptoměny | Výrazné ztráty | Přední investiční banka | Coinbase | Christine Lagardeová | Počasí | Kvantitativní zpřísňování | Stárnutí populace | Technické analýzy | Snižování rizika | Ocel | Fond ETF | Odolnost spotřebitelů | Anglie | Podílové fondy | Kryptoměnová burza FTX | IRS | AA | Reakce trhů | Participace | Rozpočtová politika | Investiční horizont | High Yield | CoinDesk | Vývoj inflace | Hang Seng | David Eim | Deficit | Předseda správní rady | Pandemie COVID | Index FTSE MIB | Korekce na trzích | Investiční plán | Index Stoxx 600 | USA a Čína | Statistický úřad | Ceny Bitcoinu | Nobelovy ceny za ekonomii | Alor Broker | B. Riley Financial | iShares Gold | Zisk společnosti ČEZ | Podnikání | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Ekonomické aktivity | Budoucnost | Virus | Růst daní | Akcie technologických firem | Cukr | Technologický index Nasdaq | Boj s koronavirovou krizí | Pokračující pokles | Bankéři | Sektor služeb | Odpor | Index Hang Seng | Dow Jones Industrial Average | Micron Technology | Barclays | Pravidelná investice | Index IBEX 35 | Obchodování s pákou | Dividendový výnos | IBEX 35 | Větší riziko | Firma | Fond fondů | Twitter | Bitcoinové ETF | Česká koruna | Velké varování | Futures na americké indexy | Dění na Ukrajině | Opatření | Fincentrum & Swiss Life Select | Akciový index | Pozornost | Index Nasdaq Composite | NZD/JPY | | Množství peněz | Miroslav Singer | Nejprudší pokles | Ekonomické vyhlídky | Elektromobily | Američtí investoři | Martin Novák | Šéf BCPP | Globální výzvy | Bryant Riley | Ekonomické vztahy | Investice do umělé inteligence | Kryptoměnové trhy | Index českého investora CII750 | Korporátní dluhopisy | Bohatství | Nabídka a poptávka | Stratégové | Trumpovo vítězství | Panasonic | Momentum | Vítězství Donalda Trumpa | Zajímavý trend | Zemětřesení v Turecku | Úvěrové podmínky | Pavel Kohout | Pád FTX | Nákupní horečka | Burze | Hlavní index německé burzy | Daně z příjmů | Equity | Elliott Hill | Purple Trading Štěpán Hájek | Průmyslové podniky | Money Expo | Bitcoin | Pandemie nemoci | Skupina OPEC | Ole Hansen | Řetězec | Chris Zaccarelli | LVMH | Čínský trh | Platforma | Kurz ruského rublu | Akcie na pražské burze | Vyšší sazby | Vysoké inflace | Británie | Hlavní investiční analytik | Růst výnosů dluhopisů | Finanční poradenství | Výhled globální ekonomiky | Obchodníci | Data o inflaci | Obchodovat | Hlavní ekonomka | EUR/MWh | Vítězství Trumpa | Invaze | Snížení základní úrokové sazby | Investiční byty | Korporátní daně ve Spojených státech | Ropa | Americké indexy | Finance | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Akcie na Wall Street | Pomoc vlád | Norsko | Ceny benzínu | Spolehlivý ukazatel | USA | Růst úrokových sazeb | Zlatý kříž | Pražský index PX | Platformy | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Guggenheim Investments | Populární kryptoměny | Čistý zisk | Ochlazení realitního trhu | Nákupní trendy | Válečná ekonomika | Stříbro | Světové trhy | Investiční cíle | Cena stříbra | Vyplácení dividend | Sankce | Daytrade | Futures na americké akciové indexy | Index německé burzy DAX | Pokles cen | Investiční banka Goldman Sachs | Závislosti na Číně | Volby | Bezpečnější investice | Joe Biden | Uhrazení závazků | Broker Consulting Index | Zájem o investiční byty | Výdaje | Short squeeze | ETF | IBEX | Michael Bucella | Fond Long Term Capital Management | Klouzavý průměr | Společnost MicroStrategy | Státní příspěvek | Dow Jones | Durace | Nálada na trzích | Index volatility CBOE (VIX) | Hudebních vydavatelství | Robert Novoměstský | Belgie | West Texas Intermediate (WTI) | Korekce amerických akcií | Akcie Block | Nové kvantitativní uvolňování | Nejbohatší muž | Důsledky koronaviru | Přední ekonomové | Statistici | Propad na finančních trzích | Ruské akcie | UBS | Ekonomové | Index varšavské burzy | Krach FTX | Bitcoiny | Prohlášení | Ekologie | Spojené státy | ETF společnosti BlackRock | Vývoj inflace v ČR | Marco Willner | Trading | Růst HDP | Celosvětová poptávka po ropě | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Světová banka (SB) | Jak naložit s investicemi | Wood & Company | Index volatility | Qualcomm | Fidelity Funds | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Americké burzy | Čínská poptávka | Působení v Evropské unii | Konflikt v Evropě | Christopher Dembik | Úroková sazba | Paul Krugman | Michal Valentík | Wood&Company Tomáš Kacerovský | Amazon | Digitální ekonomiky | Španělská chřipka | Vlastní prostředky | Asijská finanční krize | Technologický index | Počet obyvatel | Analytici Bank of America | Trumpovy plány | Rizikovost | Investiční poradenství | Slevy | Nadhodnocení | Facebook | Americké akcie | Ruská centrální banka | Dopady pandemie | Akciový stratég | Bidenovo vítězství | Poměrové ukazatele | Politika centrálních bank | Akcie Applu | Poptávka USA | České měny | Investice do nemovitostí | iShares | Investiční odborníci | Objem kryptoaktiv | Krotit inflaci | Volatilní | EUR/USD | Michael Hartnett | Riot | Severomořská ropa Brent | Zemědělství | Platina | Německé společnosti | Varování | Výhra Donalda Trumpa | Zisky firem | Intervence | Komoditní fondy | Konflikt na Ukrajině | Libor Vojta Ostatek | Scope Ratings | Vstupní náklady | Finanční zdraví | Další vývoj | Long Term Capital Management (LTCM) | West Texas Intermediate | Dennis Shen | Carnival | Recese v USA | Měnové politiky | Porsche | Finanční služby | Budoucnost dopravy | Janus Henderson | CSI 300 | Onemocnění | Akcie Amazonu | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Objem obchodování | Obavy z globální recese | Peter Boockvar | Ruská politická scéna | Rozhodnutí o sazbách | Znovuotevření ekonomiky | Rozvoj obnovitelných zdrojů | Zhodnocování peněz | Výdělky | Ministerstvo hospodářství | Forex Fibonacci | Sympozium v Jackson Hole | Volatilní vývoj | Hlavní index čínských akcií | Ekonomická situace | Těžby bitcoinů | Klesající úrokové sazby | Index Russell | Dna | Penzijní fond | Martin Stránský | Ceny akcie | Centrální bankéři | Burzovní krach | Index FTSE 100 | Americká administrativa | JD | Vítězství | Investiční strategie | Hodnotové investování | Bezpečný přístav | Růstové tituly | MV Financial | Rozhodnutí centrální banky | Odliv kapitálu | Nobelovy ceny | Miliardy dolarů | AI | Klíčový okamžik | Analytik Bank of America | Pojišťovnictví | Prezidentské volby | Změny úrokových sazeb | Miliardy korun | Volvo | Těžba ropy v USA | Tisková konference | Bankovní systém | Provozní zisk společnosti | Platební bilance | Růst mezd | Snížení inflace | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Reálné ekonomiky | Růst cen nemovitostí | Společnost Nvidia | Sazby | Provozní marže | Akciová portfolia | Roboti | Změny v ekonomice | Investiční produkt | Americký index S&P 500 | České koruny | Růstové akcie | Zvýšení produkce | Hlavní akciové indexy v USA | Úrok | Investovat | Komoditní | MOEX | Franklin Templeton Investments | Generální ředitel | Snížení úrokových sazeb v USA | Obavy z globální hospodářské recese | Největší kryptoměna | Hotovost | Rozpočtový balíček | Boj s inflací | Společnost Janus Henderson | Průzkum | Firmy | Santa Claus Rally | Mezinárodní vztahy | Inflace v Česku | Nespokojenost | Budoucí vývoj | Stratég Saxo Bank | Alice Humlová | Růst cen ropy | Panika | Bezpečnostní situace | Reálné mzdy | Zajištění | Nezávislost centrální banky | Aktivita v průmyslu | Zájem investorů | Cena ropy brent | Západní firmy | Partnerství | Vyšší ceny | Bit.plus | Zhodnocení vloženého kapitálu | Kroky centrálních bank | Swiss Life Select ETF Constellation | Růst cen komodit | Provozní zisk | CME v Chicagu | Zhodnocení kapitálu | Finanční výkazy | Odhad růstu HDP | Poměr P/E | Výsledky společnosti | Argentina | Investování | Hospodaření firem | Strategie ECB | Fed | Magnificent | Analytik Deutsche Bank | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Účastníci trhu | Dluh Ruska | Celosvětová poptávka | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Automobilový průmysl | Hry | Zadluženost | Trhy | Devalvace koruny | Akcie společnosti Nvidia | Emerging markets | Globální finanční architektura | Walmart | Vltava Fund | Období zvýšené inflace | FTSE | Nová rada | Sektor kryptoměn | Měnové trhy | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Online obchodování a investice | Rizika | Oživení ekonomické aktivity | Eurozóna | Ajay Dayal | Fond | ISM | Plánovaná cla | Dušan Jilčík | Globální trhy | Měkké přistání | Fitch | Nuance | Americké banky | Dluhopisový trh | Společnost Micron | Paweł Majtkowski | Období korekce | Celkový výsledek | Úspory | JD.com | Měnová politika ECB | Pokles cen akcií | Dánsko | Velcí hráči | MIB | Generativní AI | BlockTower | Energetické společnosti | Hodnota akcií | Oblasti umělé inteligence | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | České státní dluhopisy | Penzijní společnosti | Nejlepší výsledky | Mateřská společnost | Riziková aktiva | Důvody propadu zisku | Růst ekonomiky | Stagflace | Průměrná míra inflace | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Federální rezervy | Americké akciové indexy | Obchodní řetězce | Elektronické databáze | Protiinflační dluhopisy | Zdeněk Zaňka | Tesla | Společnost eToro | Záporné úrokové sazby | Regulační orgány | Low | Stabilita | Státní rozpočty | Akcie velkých technologických společností | Konzultant | BlackRock Ben Powell | Akcie Berkshire | Ekonomický růst | Martin Kujal | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Vývoj na měnovém trhu | Dluhopisy EU | Mzdy | Majetek ve fondech | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Nejvyšší výnosy | Květnový růst | M&M Reality | Pilulka Lékárny | Odhady analytiků | ETF na bitcoin | Spekulativní technologické tituly | Měnová krize | BlockTower Michael Bucella | Investiční aktivity | Banka Goldman Sachs | Vstup na burzu | Na burze | Významný dopad | Akcionáři | Analytička | Společnost | Ruský rubl | The New York Times | Dlouhodobý investiční horizont | Zpřísňování měnové politiky | Advanced Micro Devices | Měnové politiky centrálních bank | Index podílových fondů | Vysoký výnos | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Dividendové výnosy | Severomořská ropa | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | EBITDA | Abú Dhabí | Ben Powell | Nabídka ropy | Globalizace | Obchod | Purple Trading | Akcie energetických společností | Tradeři | Ceny ropy Brent | Velká kryptoměnová burza | Pavel Beneš | Long Term | Pracovní trh | Kryptoměna ethereum | Vývoj na trhu | Nejvýraznější propad | Zajištění proti inflaci | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Emise | Advanced Micro Devices (AMD) | Trinity | MAM | Nájemné | JPY | E-mini | Credit Suisse | Pražské burzy | Adidas | Prohlášení Fedu | Citi | Evoluce | Pokles výnosů | Swiss Life | Binance | IBIT | Yahoo Finance | Bank of America | Cigarety | Transakce | USDX | Lowe's | Šok | Finanční trh | CashFlow | Meta | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | NATO | Buffett | Plyn | ACT | Vývoj dolaru | Životní úroveň | UCITS ETF | Čína | Pokles akcií | Nezaměstnanost v ČR | Inovace | J.P. Morgan | Pocity | MSCI Asia Pacific | Ceny | Spotřebitelský sektor | Tisk peněz | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Bankovní tituly | Pohyby na trhu | FTSE 100 | Dow Jones a S&P 500 | WIG | Války | Omega | Land Rover | Rizikový kapitál | Impuls | Ukrajina | Obchodní platformy | Proinflační | Centrální banka | Předpovědi | Predikce | Největší světová ekonomika | WTI | Berkshire | Infekce Covid | Silný americký dolar | Saxo Bank Steen Jakobsen | Hurikány | Obchodování v New Yorku | Illinois | Yahoo | Praxe | Biliony | Divergence | GameStop | Evropské centrální banky | EUR/JPY | Libra | Odborníci | Dopad na trhy | Nejvyšší růst | Klima | Stratég | Instituce | Erste Bank | Počáteční zisky | Panevropský akciový index | Burza Binance | Forint | Důchod | Morgan Stanley | RTX | Ceny zlata | Předseda představenstva | Indexové fondy | Milionáři | Náklady na financování | Výnos | České akcie | Rychle zbohatnout | Miliardáři | Pokles ekonomiky | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | ESG | Index DOW | Prognostici | Cena emisních povolenek | ČEZ | Frank | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | Akcie ropných společností | CFD | Metaverse | Americká investiční banka | Algoritmy | CEO | Dvojitý vrchol | Varšavská burza | Specialista na online obchodování | Dobrá zpráva | Trinity Bank | ERÚ | Dlouhodobý trend | Austrálie | Silný pokles | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Posílení koruny | Miliardy USD | Index technologického trhu | Obchodní den | CO2 | Singapur | Vietnam | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | FTX | Zvyšování daní | Cena akcií | Energetická krize | GBP/USD | Váš kapitál | Vzácné kovy | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | VIX | Index Dow Jones Industrial | Pravděpodobnost recese | Výhled růstu globální ekonomiky | Výhled pro zlato | Írán | Největší světové ekonomiky | Rychlý růst cen | Biliony dolarů | Makroekonomický výhled | Pracovní místa | NBS | Akcie společnosti Tesla | Zisk | Globální krize | Koronavirové pandemie | Total | ČNB | Bank of England | Počerady | Sezónní vlivy | Obchodované fondy | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Makléři | CBO | Analytik Purple Trading | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Zahraniční investoři | Nemovitostní fondy | Pozitivní zprávy | Zajišťovny | Vklady | Obchodování | Armageddon | Zajištění na stáří | Očekávaný vývoj | Petr Koblic | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | Nejlepší čínské akcie | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Jakub Rochlitz | Raytheon | Obavy trhu | Akciové trhy ve Spojených státech | Jednotná evropská měna | Ředitel ČEZ | Shortovat | Státní rozpočet | Epidemie | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Čínské trhy | Bard | Ceny ropy | Francie | Předpověď | CII750 | Akciový fond | Údaje | Silná rally | Technologické společnosti | Spoření | Automobilky | Pojišťovny | Výkonnost indexů | Investování v Číně | Omezení pohybu | Biden | Finanční krize | Sberbank | Ukazatel inflace | Obchody | Producent ropy | Běžný účet | Těžby Bitcoinu | Snížení daní | Technologické firmy | Medián | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Deutsche Telekom | Japonský HDP | Portfólia | Japonsko | Zasedání americké centrální banky | Index IBEX | Marže | Směřování | Český trh | Large Cap | Aktivum | Japonská centrální banka | Přenos | Propad akcií | Finanční svět | CARA | Merrill Lynch | Dobré zprávy | BNP | Situace | Core S&P 500 | Portfolio manager | Epidemiologické situace | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Finanční systém | Roční výnos | Časový horizont | Šokující předpovědi Saxo | Dluhy | Euro STOXX | Předpovídání | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Investiční produkty | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Sociální síť | Dividenda | New York Times | HDP | Technology | Načasování | Daňové zatížení | Skandály | Omyl | Dodávky zemního plynu | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Index Nikkei 225 | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Euro | Yield | Federální rezervní banky | Klid | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | Index euro | Otevření ekonomik | Etoro | Pandemická situace | Akciové portfolio | Průměrná cena | Politici | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Brazílie | Obchodníci s cennými papíry | Členské země | Nouzový stav | Hospodářský cyklus | Výprodej | Vlastní akcie | Ekonomické zprávy | Slovensko | Vývoj trhu | JPMorgan | Private equity | Paroplynové elektrárny | Obchodní systémy | Zdraví | Výrobce luxusního zboží | Finanční plán | Realitní sektor | ČTK | Lehman Brothers | Novinky | Katastrofy | Předsevzetí | Retail | Vyšší úroveň | Stimuly | Ztráty | Zásobníky | Regulační rámec | Česká inflace | Generální ředitel ČEZ | Abbott | Americké firmy | Spojené arabské emiráty | Index čínských akcií | Úvěr | Meziroční inflace | Japonský jen | FOMC | Blahobyt | Akcie | Investice firem | Kupci | Mzda | Nižší úrokové sazby | Míra inflace v USA | MSCI China | Dramatický dopad | Ekonomický cyklus | Návratnost | Lepší zítřky | Pražská burza | Target | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | ECI | Black Friday | AAA | Velkoobchodní ceny elektřiny | Vývoj ceny | Dodavatelské řetězce | Švýcarská vláda | Index cen | Světová ekonomika | Rekordní zisky | Češi | Změny na trhu | Alternativní investice | Německé ministerstvo hospodářství | Převis | Vývoz | Reuters | Zvýšení ziskovosti | OPEC+ | Globální ekonomika | AKAT | Pokles cen komodit | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Globální indexy | Technologie | Ceny Etherea | Prognózy | Globální recese | Zvyšování cen | Daniel Gladiš | Kurz | Daně | Dnešní zpráva | Spoluzakladatel | Růst zisků | Index Dow Jones Industrial Average | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Americká ekonomika | Růstový trend | AMD | Úspěchy | Intermediate | Daňové ráje | Index cen výrobců | Investice do kryptoměn | Jiné měny | Rekord | Světové ekonomiky | Spuštění ETF | Výsledky | Míra inflace | Bolest | Růst trhu | Saúdové | Rychlý růst | S&P 500 a Nasdaq | Investice | Keir Starmer | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Návrh zákona | Fondy peněžního trhu | Potenciál | Zdravotnictví | Ohodnocení | Špatné zprávy | Rally | Investujte | Konkurence | CoinShares | Pokles inflace | Kapitalizace | Komoditní stratég | Nezávislost | Americké futures | Indie | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Levice | Ekonomická aktivita | Výdaje na obranu | Makrodata | Slovo recese | Demografie | Index volatility CBOE | Wood&Company | Zisky | Investiční stratég | Delta | Regulace | Penzijní systém | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | Dluhopisové trhy | Johnson & Johnson | Fondy | DAX40 | USD za barel | Hospodářství | Zotavení | WHO | Daňové zvýhodnění | Převzetí Credit Suisse | Oslabení dolaru | CAC 40 | FTT | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Index MSCI | Evropské firmy | Pravidelný příjem | Měny | Profitovat | Bankovní domy | IAU | Prodej automobilů | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Cena akcie | Thomson Reuters | Spread | Optimismus na trhu | Pasivní příjem | Cash flow | Export | Rusko | Iracionální | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | Roční růst | Volné peníze | Odkupy akcií | Řízení rizik | TABAK | Futures na americké akcie | Geopolitická nejistota | Čtvrtletní výsledky | Ukončení války | Mnozí investoři | Zhodnocení | Investice do těžby | Organizace | 1 milion | Riot Platforms | Reakce investorů | Services | Federální rezervní systém (FED) | Nemovitostní trh | Praha | Václav Pech | Fundament | Jižní Korea | Média | Technologičtí giganti | Valuace | Optimistický výhled | Výsledková sezóna | FedWatch | Rozšíření | Technická analýza | Mladší generace | Plány | Smíšené výsledky | Toyota | CEO společnosti | Nový kapitál | COVID-19 | Cenové tlaky | Silný trh | Průměrný český investor | Snižování sazeb v USA | Příliv investic | Devizové rezervy | Hypotéky | Nikkei | Instagram | Model 3 | Americké společnosti | Zbohatnutí | Umělé inteligence (AI) | Myšlení | Akcie na burzách | Zpomalující inflace | Fenomén | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Seeking Alpha | TIM | Futures na S&P 500 | Energie | Šokující předpovědi Saxo Bank | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Fiskální rok | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Rok 2024 | Financial | Bloomberg | KB | XM | Třída aktiv | Akcie v Asii | Evropská unie | Pákový efekt | Tokeny | Vývoj ceny bitcoinu | Obchodování a investice | Rozvoj | Hlavní indexy | Bezpečné investice | Silný růst | Mexiko | Broker Trust | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | RIOT | Komoditní trhy | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Vyšší mzdy | Růst poptávky | Korekce | Výrazný pokles | Makroekonomie | Monopoly | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Tržní ceny | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Index S&P 500 | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | London School of Economics | Krize | Rostoucí trend | High | Oživení světové ekonomiky | Novela zákona | OECD | Íránská ropa | CHF | Centrum | Hrozí krach | Index Nikkei | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Růst výnosů | Akcie firem | Těžba ropy | Příliv kapitálu | Akcie LVMH | Leasing | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Podpora | Energetická náročnost | MWh | Prezident Joe Biden | Šokující předpovědi | Blízká budoucnost | MT4 | Starteepo | Amundi | Světová banka | Mexické peso | Jaguar | Cena | MicroStrategy | Očekávané výnosy | Německo | Digitalizace | Krach | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Komodita | Steen Jakobsen | Americký trh | Snížení sazeb | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Prudký růst cen | Partners | Ekonomické údaje | Situace na trhu | Fidelity International | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Pád cen | Bankovní vklady | Etherea | Výhledy | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Data z pracovního trhu | Zbrojovky | Erste | Zavedení cel | Zelené energie | Debata | Akcie společnosti | Obchodní válka | Mercedes-Benz | Báze | Zlato | Ekonomika | Inflace v Německu | Geopolitika | Denní graf | SEC | Impulzy | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Oslabení | Politické události | Tesla Motors | Ekonomické krize | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Úspěch | Investiční příležitosti | Centrální banky USA | Nový býčí trh | Navyšování cen | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Bezpečnost | Znovuzvolení Donalda | Likvidní | Banky | Burzovně obchodované produkty | BlackRock | Daňové změny | Obchodní podmínky | Produktivita práce | Zisky společnosti | Vlády | Retail Investor Beat | Americká vláda | Ostatní komodity | Úrokové sazby v Česku | Investiční společnosti | Šance | Investiční platformy | Fundamenty | Capital Management | Zkušení investoři | Bankrot | Očekávaný růst | Netflix | Poptávka po ropě | Černá labuť | CZG | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Umění | Zlepšení | Irák | Sazby Fedu | ČR | Horší časy | XTB | Kontrakt | Dlouhodobý investor | Freedom Financial Services | Solidní výsledky | Americký Fed | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Rozvahy Fedu | Potenciální zisk | OCI | Demokratické strany | Dlouhé pozice | Kovy | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Analytik Broker Consulting | Silná poptávka | Market | Technologický sektor | Cenné papíry | Las Vegas | Stoxx | Medvědí trh | LSEG | Deficit nabídky | Průměrná mzda | Objem hotovosti | FX | Rozvíjející se trhy | Východní Asie | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Bilion dolarů | Poslanci | Inflační tlaky | Import | Telekomunikace | Investiční banka | Životní pojištění | Spokojenost | Služby | Ceny energetických komodit | Rizikovější aktiva | Spotřební zboží | OPEC | Broker | Magnificent 7 | Řetězce | Sentiment | Experti | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Spotify | Největší pokles | Spotřebitelé | ProShares | Zkrocení inflace | Přecenění | Rheinmetall | Rostoucí výnosy | Fiskální impuls | Hlavní index Nikkei 225 | Celková ztráta | Vzdělávání | Polsko | Meituan | Ukazatel strachu | Čínská vláda | Začít investovat | Coinbase Global | Čtvrtletní zprávy | Liquid | Nikkei 225 | NFT | Zvýšení produktivity | Index Dow Jones | Auta | Analytici společnosti | Saxo Bank | Velké banky | Základní úrok | BofA Global Research | Zavedení eura | Snižování daní | Bond | Měny rozvíjejících se trhů | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Struktura | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Zisk EBITDA | Dnešní obchodování | Levné akcie | Předseda | Škoda | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Zájem zahraničních investorů | Obchodní vztahy | Úročení | NFT tokeny | USD | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Tištění peněz | Cestování | Dnešní statistika | Peso | Rozhodnutí americké centrální banky | O2 | Contango | Emoce | Turbulence na finančních trzích | Zvýšení daní | Technologické tituly | Nové příležitosti | PayPal | Ekonomické recese | HDP v USA | Firemní zisky | Warren Buffett | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Richard Bechník | Provozní výnosy | Silný dolar | Dluhopisové fondy | Výkonnost fondů | Nízké úrokové sazby | Růst ceny Bitcoinu | Čistá energie | Dnešní čísla | iPhone | Cena ropy | Nízké poplatky | CME FedWatch Tool | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | Rozsah škod | Kupní síla | Earnings | CZ | YCC | Index RTS | Akcie České zbrojovky | Digitální měny | Australský dolar | Korporátní daně | Pokles investic | Pokles HDP | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | Rakousko | Znovuzvolení | ANO | Emise skleníkových plynů | Hospodářské oživení | Ruský akciový trh | Výhled na příští rok | Dopady koronavirové krize | Economic | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Rezidenční nemovitosti | Provozní zisk před odpisy | Evropský trh | Markets | Úrokové sazby Fedu | Dluhopisoví investoři | Invest | Arbitráže | Rok 2024 | Další rozvoj | Kanada | Zájem o investice | CBOE (VIX) | Zestátnění | Ruská invaze | Nejistota | CME | Broker Consulting | WisdomTree | Světová rezervní měna | Kryptoměna | Ekonomie | Čeští investoři | Eurobondy | Akcie Nvidie | Nvidia | Investment | MetaTrader 4 | Dlouhodobí investoři | Federal Reserve | Ceny komodit | Indexy | DIP | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Zamyšlení | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | ECB | Stoxx 600 | Sazby ECB | Voda | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Hospodářská krize | Těžaři | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Alokace | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Palo Alto Networks | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Rozpočtové politiky | Body | Index výdajů | Swiss Life Select | Krypto | Vyšší daně | ROCE | Spekulace | Reálné příjmy | Referendum | Raketový růst | Vývoj indexu S&P 500 | Zasedání amerického Fedu | Hedging | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | KBC | Politické riziko | Digitální daň | Bank of America Merrill Lynch | Zpracovatelský průmysl | Inflační vlna | Poradci | Spekulanti | Janney Montgomery Scott | Globální trh | Spotové ETF | Základní sazba | Akciový trh | Uhlí | Rizikový apetit | Investor | Kapitalový výnos | USD/JPY | Americké vlády | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Korporace | Šíření koronaviru | Banka | Tchaj-wan | Vlastnictví | Zvýšený zájem | Výnos dluhopisů | Nadnárodní společnosti | Index technologického trhu Nasdaq | Američané | Banka UBS | Denní obchodníci | Český investor | Makléřské společnosti | Nízká inflace | Průmyslové kovy | CNBC | Konkurent | Oživení ekonomik | Statistika | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Indonésie | Německá inflace | Ocenění | Maya Bhandariová
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Investiční
Investiční a hedge fondy
Investiční akciové tipy
Investiční aktiva
Investiční aktivita
Investiční aktivity
Investiční aktivum
Investiční alkohol
Investiční alternativa
Investiční analytička

Následující klíčová slova

Investiční analytika
Investiční analýzy
Investiční a obchodní styl
Investiční apetit
Investiční aplikace
Investiční aplikace eToro
Investiční aplikace Change
Investiční a tradingová konference
Investiční a tradingová konference XTB
Investiční atraktivita
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít