Čtvrtek 21. listopadu 2024 09:59
reklama
Dukascopy new
reklama
SAB Finance
reklama
eightcap krypto
reklama
eightcap forex

Novela zákona

img

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v říjnu klesla o 0,04 bodu na 5,34 procenta

04.10.2024 Průměrná sazba hypoték na počátku října nepatrně klesla, proti předchozímu měsíci se snížila o 0,04 procentního bodu na 5,34 procenta. Zůstala na nejnižší úrovni od května předloňského roku. Vyplývá to z údajů Swiss Life Hypoindexu, který se zpracovává na základě nabídkových sazeb na začátku každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.
img

Swiss Life Hypoindex říjen 2024: Úroky hypoték se pevně zabetonovaly nad 5 %

04.10.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti se splatností 25 let při průměrné nabídkové sazbě 5,34 % p. a. činila v říjnu 21 155 korun.
img

Swiss Life Hypoindex září 2024: Pesimistické předpovědi se naplňují

06.09.2024 Měřeno Swiss Life Hypoindexem zůstávají úrokové sazby hypoték stále vysoké. Jako čirá utopie se tak jeví předpovědi, že by se na konci letošního roku mohly pohybovat okolo čtyř procent. Za poslední čtyři měsíce klesla průměrná sazba jen o 0,19procentního bodu. Těžko proto očekávat, že by se za následující čtyři měsíce snížila o 1,38procentního bodu. Úroky okolo pěti procent tak budou na konci letošního roku zřejmě nevyhnutelnou realitou.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Finanční správa pravděpodobně získá přístup k údajům o transakcích s kryptoaktivy

22.08.2024 Poskytovatelé služeb spojených s kryptoaktivy zřejmě budou muset jednou ročně hlásit Finanční správě obchody, které lidé s těmito aktivy uskutečnili. Povinnost se bude týkat poskytovatelů se sídlem v Česku. Informace o českých držitelích kryptoaktiv, kteří je mají prostřednictvím zahraničních poskytovatelů služeb, získá Finanční správa z automatické mezinárodní výměny informací. Příslušný návrh zákona včera schválila vláda, ještě ho musí posoudit Parlament.
img

Banky poskytly v červenci hypotéky za 23,8 mld. Kč, o 109 % více než loni

14.08.2024 Banky a stavební spořitelny v Česku poskytly v červenci hypoteční úvěry za 23,8 miliardy korun, což je proti červnu pokles o pět procent. Meziroční růst ale zrychlil na 109 procent. Úrokové sazby nových úvěrů poprvé od loňského května stouply, nepatrně na 5,07 procenta z červnových 5,05 procenta. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace Hypomonitor. Data dodávají všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu.
img

Sazby u hypotečních úvěrů se v posledních měsících výrazně nemění

03.07.2024 Oproti základnímu scénáři o vývoji tempa hypotečních sazeb, který byl predikován ekonomickými experty začátkem roku, dochází k poklesu sazeb jen velmi pozvolna. Index společnosti Broker Consulting sledující vývoj hypotečních sazeb zaznamenal v červnu snížení o pouhých 0,06 procentního bodu. Průměrná nabídková sazba hypotečních úvěrů tak klesla na 5,11 procenta a stále se drží nad hlavní úrokovou sazbou České národní banky.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Rozhodnutí ČNB snížit sazby nemusí hned zlevnit hypotéky

27.06.2024 Rozhodnutí České národní banky snížit úrokové sazby o půl procentního bodu nemusí bezprostředně zlevnit hypotéky, shodli se analytici, které oslovila ČTK. Naopak úročení vkladů podle nich zřejmě klesne výrazněji. Bankovní rada ČNB dnes snížila základní sazbu z 5,25 procenta na 4,75 pct. Sazba se tak dostala na nejnižší úroveň od počátku dubna 2022.
img

S hypotékou si pospěšte

27.05.2024 Inflace se v dubnu vydala opět nahoru. I když je tento růst proti představám ČNB, bude i tak bankovní rada pravděpodobně pokračovat v pozvolném snižování úrokových sazeb. Toto snižování ale možná nebude tak rychlé, jak si většina ekonomů představovala. V poslední době také vidíme, že se snižování sazeb ČNB bezprostředně nepromítá do sazeb hypotečních úvěrů.
img

Firmy se zbavují počítačových expertů. Vlna propouštění je teprve na začátku

09.05.2024 Český pracovní trh v informačních technologiích by podle odhadů mohl pojmout kolem tří set tisíc lidí. Poptávka po počítačových odbornících stále převyšuje nabídku, přesto některé firmy „ajťáky“ propouštějí. Proč a kdo by se měl o svou práci nejvíce obávat?
img

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték počátkem května klesla na 5,52 procenta

08.05.2024 Průměrná sazba hypoték na počátku května mírně klesla z dubnových 5,57 procenta na 5,52 procenta. Je tak nejníže od května 2022. Vyplývá to z údajů Swiss Life Hypoindexu, který se zpracovává na základě nabídkových sazeb na začátku každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.
img

Swiss Life Hypoindex květen 2024: Úrokové sazby hypoték (ne)překvapivě stagnují, banky vytvářejí „polštář“

08.05.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti, a se splatností 25 let a při průměrné nabídkové sazbě 5,52 % p. a. činila v květnu 21 540 korun.
img

Swiss Life Hypoindex duben 2024: Strmý pád sazeb se nekoná

05.04.2024 Očekávání poklesu úroků hypoték spojovaná se změnou sazeb České národní banky se zatím pohledem klientů naplnila jen částečně. Zatímco ČNB snížila 20. března 2024 dvoutýdenní repo sazbu o pět desetin procentního bodu na 5,75 % p. a., úroky hypoték až tak výrazně neklesly. Průměrná nabídková sazba hypoték klesla k počátku dubna podle Swiss Life Hypoindexu o pět setin procentního bodu.
C:\fakepath\cez-09022024.jpeg

Akcie ČEZ dnes prudce klesají, jaké jsou důvody?

09.02.2024 Cena akcií ČEZ se dnes propadá o více než 3 % a dostala se pod hodnotu 830 Kč, což je úroveň, kde tato akcie byla na začátku války na Ukrajině v roce 2022. Jaké jsou důvody tohoto prudkého poklesu?
img

V prosinci vzrostla průměrná cena povinného ručení o 114 korun

16.01.2024 Monitorovaná hodnota Broker Consulting POVIndexu za prosinec stoupla oproti předchozímu měsíci o 114 korun. V posledním měsíci roku 2023 byla tedy průměrná cena povinného ručení 7 137 korun. Dlouhodobý trend pozvolného růstu tedy i nadále pokračuje. I přesto ale částka nedosahuje na vstupní prosincovou hodnotu POV indexu z roku 2019, která je nejvyšší za celou dobu sledování. Vývoj cen povinného ručení v Praze vykazuje stejný průběh, v malých městech jako je Benešov u Prahy je situace lehce odlišná. Pro řidiče se v roce 2024 zavedou nová pravidla v povinném ručení, které přinese novela zákona o pojištění odpovědnosti u provozu vozidla.
img

Přehled nejdůležitějších právních novinek pro rok 2024: velké změny se na firmy i jednotlivce chystají v průběhu celého roku

27.12.2023 Vstup do nového roku je vždy spojen s řadou změn týkajících se jak firem, tak jednotlivců. Na ty nejdůležitější novinky – kromě notoricky diskutovaného konsolidačního balíčku – upozorňují experti mezinárodní advokátní kanceláře Noerr. K nejzásadnějším změnám dochází v oblastech povolování staveb nebo pracovního práva, zásadní dopad má i cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu týkající se regulovaných složek cen elektřiny a plynu nebo pokračující elektronizace zdravotnictví, pokud jde o pacientská data. Mění se ale celá řada věcí a v průběhu roku budou navíc přibývat další povinnosti vyplývající z evropských nařízení – změny legislativního prostředí jsou nikdy nekončící proces. Co tedy všechny kromě konsolidačního balíčku ještě čeká?
C:\fakepath\trader-15122023-32-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.12.2023 1) Ruská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 16 procent. Inflační tlaky podle dnešního sdělení banky zůstávají vysoké. Rozhodnutí je v souladu s očekáváním analytiků, kteří počítali, že inflační tlaky umocněné nedostatkem pracovních sil, vysokým objemem úvěrů a slabým rublem donutí centrální banku prodloužit nynější zpřísňování měnové politiky.
C:\fakepath\trader-30112023-39-zm.jpeg

ČNB asi bude moci určit minimální kapitálové vybavení pro více institucí

30.11.2023 Česká národní banka (ČNB) zřejmě bude moci stanovovat požadavky na minimální kapitálové vybavení úvěrových institucí a investičních podniků i v případech, že budou součástí globální sítě a budou mít sídlo mimo ČR. Počítá s tím novela zákona o ozdravných postupech a řešení krize na finančním trhu, kterou dnes schválil Senát. Novelu, která převádí do českého práva aktualizovanou evropskou směrnici, ještě dostane k podpisu prezident.
C:\fakepath\Pavel2.jpg

Prezident podepsal rozšíření okruhu regulovaných investičních nástrojů

26.10.2023 Do okruhu investičních nástrojů, které podléhají regulaci, budou nově se spadat i technologie související s kryptoměnami, které fungují na principu takzvané technologie distribuovaného registru (DLT). Jednou z možností využití této technologie ve financích jsou kryptoaktiva. Počítá s tím novela zákona o podnikání na kapitálovém trhu, kterou prezident Petr Pavel podepsal. ČTK o tom dnes informoval Hrad.
C:\fakepath\trader-26102023-38-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.10.2023 1) Měnový výbor Evropské centrální banky (ECB) dnes podle očekávání nechal základní úrokovou sazbu beze změny na 4,5 procenta. Přerušil tak nejdelší sérii zvyšování úrokových sazeb ve své 25leté historii. Nejnovější údaje nadále ukazuj, že inflace se pomalu snižuje k dvouprocentnímu cíli. ECB to uvedla ve svém prohlášení.
img

Novela zákona o dluhopisech přispěje k větší transparentnosti trhu

25.10.2023 Novela zákona č. 190/2004 o dluhopisech, kterou projednala ve druhém čtení Poslanecká sněmovna, přispěje podle Vladimíra Pikory, hlavního ekonoma a analytika skupiny Comfort Finance Group (CFG) k větší transparentnosti a pročištění trhu s korporátními dluhopisy, větší informovanosti a kvalifikovanému rozhodnutí investorů. Jedním z významných kroků, které k tomu směřují, je zpřísnění pravidel pro podlimitní emise s objemem do jednoho miliónu EUR a rozšíření okruhu informací, které musí emitenti v podmínkách emise zveřejnit.
C:\fakepath\trader-15092023-42-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.09.2023 1) Ruská centrální banka zvýšila svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 13 procent. Oznámila to dnes v tiskové zprávě. Svůj krok zdůvodnila inflačními tlaky, k nimž přispívá růst domácí poptávky, se kterou zatím růst výrobních kapacit nedrží krok. Značný vliv má také oslabení rublu v letních měsících.
img

Firmy vydaly během půldruhého roku dluhopisy za více než 90 miliard Kč

30.08.2023 Mezi lednem 2022 a červnem 2023 vydaly firmy 886 emisí korporátních dluhopisů v objemu 90,4 miliardy Kč. Více než polovina emitentů nabídla výnosy vyšší než 8 %. V insolvenci se ve sledovaném období ocitlo 10 emitentů (1,7 %), kteří vydali 35 emisí dluhopisů (4,0 %) v celkovém objemu 3,2 miliardy Kč (3,6 %). Vyplývá to z údajů Srovnávače dluhopisů, který provozuje Dluhopisomat.
img

Poplatek za předčasné splacení ano či ne?

22.08.2023 Hypotečním trhem již několik měsíců hýbe připravovaná novela zákona o spotřebitelském úvěru. Zejména pak jeho část týkající se upřesnění současného pojmu účelně vynaložených nákladů vzniklých v souvislosti s předčasným splacením hypotéky. „Doposud si banky toto nařízení vykládaly různě a teprve pokuty od ČNB sjednotily jejich postupy na částce někde kolem 1 000 Kč. V novele je hlavně upřesněn výpočet těchto nákladů a také jeho maximální výše. Jde tedy o narovnání trhu nebo pomyslným „nožem do zad“ spotřebitelů?“ říká Jiří Sýkora, produktový analytik, Swiss Life Select.
img

Pokuta za předčasné splacení hypotéky je nemravná a trestá svědomité jednání, může činit i stovky tisíc korun. Banky ať si případné riziko ošetří samy, bez asistence státu, vždyť je to jejich byznys

22.06.2023 Kdo od příštího roku splatí hypotéku v době fixace dříve, než mu určuje řádně sjednaný splátkový kalendář, dočká se pokuty. Pokuta bude činit až dvě procenta z předčasně splacené části celkové výše úvěru. Pokuta tak může činit třeba i stovky tisíc korun, místo nynějšího administrativního poplatku maximálně jen několika stovek korun.
img

Pokuta za předčasné splacení hypotéky je nemravná, může činit i stovky tisíc korun. Vláda se rozhodla trestat zodpovědné jednání v podobě včasného splácení dluhu

21.06.2023 Kdo od příštího roku splatí hypotéku v době fixace dříve, než mu určuje řádně sjednaný splátkový kalendář, dočká se pokuty. Pokuta bude činit až dvě procenta z předčasně splacené části celkové výše úvěru. Pokuta tak může činit třeba i stovky tisíc korun, místo nynějšího administrativního poplatku maximálně jen několika stovek korun.
img

Ceny dřeva začaly klesat, snižuje se odbyt dřeva kvůli přebytku výrobků na trhu

25.04.2023 Ceny dřeva klesly v letošním druhém čtvrtletí proti prvnímu čtvrtletí o desetinu a dá se očekávat, že se budou dál snižovat. Zájem je menší, protože je na trhu přebytek výrobků ze dřeva. Některé pily pozastavují příjem dříví, některé plánují omezení ve výrobě, řekl ČTK Jiří Svoboda, předseda Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL), na dnešní celostátní konferenci ve Stříteži u Jihlavy.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 3. ledna 2023

03.01.2023 Skupina ruských zákonodárců pod vedením Anatolije Aksakova, předsedy Výboru pro finanční trh, předložila návrh zákona o digitálním rublu – digitální měně centrální banky (CBDC) vydávané ruským měnovým úřadem. Dokument navrhuje legislativní změny, jejichž smyslem je vytvořit podmínky k realizaci projektu.
img

Lesy ČR a Budvar odvedou do rozpočtu 4,36 miliardy Kč, více, než se plánovalo

01.11.2022 Národní podnik Budějovický Budvar letos odvede do státního rozpočtu 550 milionů korun. Je to více, než se původně plánovalo v červenci, kdy vláda rozhodla, že podnik odvede 190 milionů Kč. Státní podnik Lesy ČR odvede letos do státního rozpočtu 3,81 miliardy Kč. Oba podniky spadají pod ministerstvo zemědělství, které o tom informovalo v tiskové zprávě. Do rozpočtu dohromady dají 4,36 miliardy Kč. Část peněz resort využije na podporu lesního hospodářství.
img

Německo chce do roku 2035 získávat energii výhradně z obnovitelných zdrojů

28.02.2022 Německo chce do roku 2035 získávat elektřinu takřka výhradně z obnovitelných zdrojů. Podle deníku Süddeutsche Zeitung s tím počítá připravovaná novela zákona o obnovitelné energii, ve které dosud konkrétní datum pro tento cíl nebylo. Úprava nadále počítá s tím, že do roku 2030 bude Německo vyrábět 80 procent energie z obnovitelných zdrojů, nyní tento podíl činí 42 procent.
img

Novela zákona o ČNB: Větší dostupnost bydlení pro mladé přinese menší výnosy investičním bytům

28.04.2021 Poslanecká sněmovna schválila 24. března 2021 novelu zákona o České národní bance. Kromě možností ovlivňovat operace na finančním trhu dostala ČNB pravomoc stanovit bankám, tedy komerčním subjektům, limity týkající se úvěrů na bydlení. Tento krok může mít významný dopad na realitní trh a snížit výnosy z investičních nemovitostí. Novelizace zákona nyní čeká na schválení Senátem České republiky.
img

Proč česká vláda platí (skoro) nejvyšší úrok v EU... Vyšší než Bulhaři, Řekové, Chorvati, Slováci...

14.04.2021 Česká vláda nyní čelí jednomu z nejvyšších úročení svého dluhu mezi všemi zeměmi EU. Za to, aby poskytli desetiletou půjčku, žádají mezinárodní investoři vyšší úrok už jen od vlády maďarské a rumunské (viz Obrázek 1 pod textem). V posledním zhruba měsíci se navíc Česko ocitá v historicky nebývalé situaci, kdy za svůj desetiletý dluh platí o více než dva procentní body než Slovensko (viz Obrázek 2 pod textem). Český desetiletý vládní dluh je tak úročen nejméně výhodně v porovnání s desetiletým dluhem slovenské vlády za celé období od rozdělení společné federace před skoro třiceti lety.
img

Centrální banka může trvale ulevovat vládě od dluhu i v ČR, dnes totiž prošla novela zákona o ČNB. Je to dobře, ekonomika s národní měnou vyžaduje silnou národní banku

24.03.2021 Přelomovou povahu některých dějů leckdy odhalí až časový odstup. Dějiny. Až se budou psát dějiny českého centrálního bankovnictví, nepochybným milníkem bude dnešek. Ode dneška se Česká národní banka (ČNB) trvale řadí mezi centrální banky, jež mohou takzvaně kvantitativně uvolňovat. Tedy tisknout a vytvářet nové peníze, aby za ně bez výraznějšího omezení nakupovaly vládní dluh. Poslanecká sněmovna totiž dnes dopoledne schválila příslušnou novelu zákona o ČNB.
img

Forex: Česká ekonomika uzavírá loňský rok s poklesem o šest procent

02.02.2021 Globální finanční trhy se vrátily k pozitivní náladě. Předstihové ukazatele napříč ekonomikami ukazují slabší dopad druhé vlny pandemie. Tuzemská ekonomika podle našich odhadů prohloubila ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku svůj pokles a v celoročním vyjádření končí na -6 %. Pro letošek však už očekáváme návrat k růstu, a to o 2,6 %. Obdobný příběh by měly ukázat i výsledky za celou eurozónu s celoročním poklesem o 6,9 %. Koruně pomáhá domácí růst úrokových sazeb na trhu i překvapivě odolný průmysl. Dnešní výsledek HDP nebo čtvrteční zasedání ČNB by tak mohlo potvrdit doposavad nejisté úrovně pod 26 za euro.
img

Forex: Koruně pomáhá překvapivě dobrý výkon domácí ekonomiky

01.02.2021 Aktivita ve výrobě dle indexu nákupních manažerů ČR v lednu rostla stejným tempem jako v prosinci. PMI setrval na vysoké hodnotě 57,0 bodů, což je nejvyšší hodnota od dubna 2018. Zhoršení předstihových indikátorů v Německu a eurozóně jako celku ukazovalo na mírné zhoršení i v případě českého PMI. K tomu však nedošlo a svou úrovní se tak na počátku roku vyrovnal český PMI jeho německému protějšku.
img

Stát hospodařil v lednu se schodkem 31,5 mld. Kč

01.02.2021 Státní rozpočet skončil v lednu s deficitem 31,5 mld. Kč, což je nepřekvapivě nejhorší začátek roku v historii. Příjmy rozpočtu oproti schválenému plánu mírně zaostávají, nicméně velkou roli v tom hraje jejich splatnost. Na druhou stranu daň z příjmu fyzických osob zatím není zatížena daňovými změnami, které se projeví až od dalšího měsíce. Naopak vyšší byl výběr pojistného. Celkově tak státnímu rozpočtu chybí v rovnoměrném vyjádření 4 mld. Kč.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Objem peněz na finančním trhu loni stoupl na 6,9 bilionu Kč

04.08.2020 Celkový objem peněz umístěných na finančním trhu v Česku loni stoupl o 7,4 procenta na 6,9 bilionu korun. To představuje za posledních pět let nadprůměrné tempo růstu. Zhruba 68,5 procenta z toho tvoří vklady v bankách a záložnách, které loni stouply o 6,4 procenta na 4,7 bilionu korun. Nejvíce pak loni vzrostly finanční prostředky v investičních fondech, a to o 18,9 procenta na 746,2 miliardy korun. Vyplývá to ze Zprávy o vývoji finančního trhu v roce 2019, kterou zveřejnilo ministerstvo financí na internetu.
img

Top investiční tipy šéfů globálních společností

24.04.2020 Do čeho investovat, když se ekonomika hroutí? A skutečně se hroutí nebo není třeba propadat panice? Vypadá to, že díky pandemii koronaviru směřuje světová ekonomika do hluboké recese. Došlo dokonce k většímu výprodeji aktiv než při finanční krizi v roce 2008. Časopis Financial Times oslovil investiční šéfy předních světových společností jako JPMorgan, HSBC, LGIM, Invesco a Amundi, aby se podělili o své investiční tipy.
img

Schillerová chce letošní schodek rozpočtu navýšit na 300 mld. Kč

19.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhne na pondělním jednání vlády kvůli dopadům šíření koronaviru další zvýšení schodku státního rozpočtu pro letošní rok na 300 miliard korun. Řekla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Na konci března Sněmovna kvůli epidemii schválila zvýšení letošního schodku na 200 miliard korun, z původně plánovaných 40 miliard korun před pandemií.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Výrazný pokles čínského HDP v prvním čtvrtletí potvrzen

17.04.2020 Dnes v noci našeho času byla v Číně publikována nová data o vývoji HDP v prvním čtvrtletí letošního roku. Ta přitom potvrdila devastující účinky koronaviru na ekonomiku, když výkon tamního hospodářství poklesl meziročně o 6,8 %. Již z tohoto titulu lze očekávat silné dopady do růstu světové ekonomiky v letošním roce. Na evropském kontinentu dnes budou zveřejněny březnové počty nově registrovaný aut, které pravděpodobně dále prohloubí svůj meziroční pokles z předchozího měsíce.
C:\fakepath\cnb--16042020-lv.jpg

Senát schválil rozšíření možností ČNB pro obchodování na trzích

16.04.2020 Česká národní banka se zřejmě dočká širších možností obchodování na finančních trzích. Bude moci obchodovat s cennými papíry s delší splatností a s více institucemi na finančních trzích a nakupovat více například státní dluhopisy. Počítá s tím vládní novela zákona o ČNB, kterou dnes schválil Senát. Sněmovna ji ve stavu legislativní nouze schválila minulý týden. Musí ji ještě podepsat prezident.
img

Rozbřesk: Proč neodložit podnikům DPH?

16.04.2020 I když máme na stole první scénáře uvolňování karanténních opatření, začíná být jasné, že po celý druhý kvartál bude řada odvětví jednoduše krvácet. A to ať už skrze přímé omezení výroby, výpadky subdodávek nebo v důsledku slabé poptávky. Pokud se budou výpadky likvidity v podnikovém sektoru pohybovat v řádu vyšších stovek miliard až jednoho bilionu korun, zdá se, že česká vláda nemůže agresivnějšími krátkodobými opatřeními mnoho pokazit. Záruční úvěrové programy COVID I a COVID II měly pomalý náběh a v jejich rámci se nakonec poskytl relativně malý objem úvěrů (zatím přibližně 300 plus 600 milionu CZK). Je tedy zapotřebí, aby se co nejrychleji rozjely nové záruční programy, a to rychleji administrované a takové, na které dosáhne větší počet podniků (například připravovaný COVID III). Do té doby může česká vláda zvážit i jiné způsoby, jak ponechat dočasně více hotovosti ve firmách - například odklad plateb DPH nebo sociálního a zdravotního pojištění výměnou za rozumný úrok. Šlo by svým způsobem o rychlou překlenovací půjčku a stát by mohl úrok nastavit jednoduše a rychle například výrazným snížením sankcí za opožděné platby.
img

Novinka ISIN od května zpřehlední trh s dluhopisy

14.04.2020 Novela zákona o dluhopisech, která vstoupí v platnost 1. května, přinese 2 změny, které opět pomohou přehlednosti a korektnosti trhu. První je povinnost informovat v rámci emisních podmínek či prospektu o roli České národní banky (ČNB). Kratší, ale zásadnější změnou je zavedení mezinárodní identifikace tzv. ISIN čísla pro každou emisi.
img

Ranní nadhoz - novela zákona o ČNB prošla sněmovnou

09.04.2020 Česká míra nezaměstnanosti v březnu setrvala na hodnotě 3,0 %, což je výsledek nacházející se hluboko pod naším i tržními odhady (3,6 %). Již v březnu vešly v platnost vládní restriktivní opatření a očekávalo se, že firmy v existenčních problémech, se začnou zbavovat svých zaměstnanců. Propouštění ovšem nenastalo v takové míře, jak se obecně očekávalo. Lze tak předpokládat, že míra nezaměstnanosti v následujících měsících půjde nahoru.
C:\fakepath\cnb.jpg

Sněmovna schválila širší možnosti finančních obchodů ČNB

08.04.2020 Česká národní banka bude mít zřejmě širší možnosti obchodování na trzích. Bude moci obchodovat s cennými papíry s delší splatností a s více institucemi na finančních trzích a nakupovat více například státní dluhopisy. Počítá s tím vládní novela zákona o ČNB, kterou dnes ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Proti původnímu vládnímu plánu však poslanci omezili toto rozšíření časově, a to do konce příštího roku. Předlohu musí ještě schválit Senát a podepsat prezident. Rozšíření obchodů může pomoci státu při vydávání státních dluhopisů.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německo zpřísní pravidla pro přebírání strategických firem

08.04.2020 Německo zpřísní pravidla pro přebírání strategických firem subjekty se sídlem mimo Evropskou unii. Počítá s tím novela zákona o zahraničním obchodě, kterou dnes schválila německá vláda. Zákon má vládě umožnit zablokovat obchody, které by mohly zasahovat do německých zájmů. Úřady mají také mít možnost zájemce o akvizice důkladněji přezkoumat.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Výbor podpořil širší podmínky obchodování ČNB na trzích

07.04.2020 Česká národní banka by mohla získat širší možnosti obchodování na volném trhu. Mohla by nově obchodovat s cennými papíry s delší splatností a s více institucemi na finančních trzích. Mohla by se rozšířit její možnost nakupovat státní dluhopisy. Počítá s tím vládní novela zákona o ČNB, kterou včera poslancům doporučil schválit sněmovní rozpočtový výbor. Sněmovna by ji měla schvalovat ve stavu legislativní nouze na mimořádné schůzi, která začne v úterý.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Obchodní strategie | Finance | Peníze | Inflace | OECD | EUR/USD | USA | Maďarský forint | Koruna | HDP | Německo | Pražská burza | Polsko | Španělsko | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Analýza | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Diverzifikace | Dividenda | Dluhopis | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | IPO | ISIN | Index spotřebitelských cen | Investice | Investor | Klouzavý průměr | Komodity | Kurz | LES | MMF | Marže | Momentum | Finanční instituce | Měny | Nástroj | Poplatek | Pozice | Prémie | Rating | Repo sazba | Riziko | Ropa | Schodek rozpočtu | Splatnost | Support | Swiss | Trend | Ukazatel | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Finanční krize | Investiční tipy | Komerční banka | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fond | Měnový výbor | EU | Aukce | Ekonom | Byznys | Zisk | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Deprese | Výsledky | Strach | IEA | Obchodovat | Akcie ČEZ | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Eurostat | Riziková averze | Lukáš Kovanda | Burzy | Financial Times | Obchodníci | Praxe | Raiffeisenbank | Index | Odpor | Podpora | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena akcií ČEZ | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomický růst | Eura | Euro dnes | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Fio | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hrubý domácí produkt | HSBC | Investiční | Investiční nástroje | Investiční nemovitosti | Investiční poradce | Investing | ISM | Jiří Rusnok | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodníci s cennými papíry | Oslabení měny | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Trh nemovitostí | Trh | Úrokové swapy | Země EU | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Andrej Babiš | EBITDA | Identifikační číslo | Ministerstvo financí | Opční prémie | Prospekt | ROCE | Vláda ČR | Akciová společnost | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Komise | Know-how | 1 milion | Burze | Investment | Investing.com | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Technický výhled | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Finanční gramotnost | Podnikání | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Agentura Reuters | OVB | Bankovnictví | Swapy | Helicopter money | Základní úrokové sazby | Firmy | Inflační tlaky | Realitní trh | Velké banky | S&P Global | Vládní dluhopisy | Globální finanční trhy | Uvolňování měnové politiky | Propad | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Ztráty | Pokles výnosů | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Ethereum | Kryptoměna | Výhled | Poplatky | Mzdy | Predikce | Data z amerického trhu práce | Krize | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Česká vláda | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Finanční domy | ČTK | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Ranní nadhoz | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Zahraniční forex | JPMorgan Asset Management | Vladimír Pikora | Jan Dvořák | ETH/USD | ETH | Invesco | Hypoindex | Kryptoměna ethereum | CFG | Crypto | Obchodování na trzích | Akciové výnosy | Podnikání na kapitálovém trhu | Krypto | Přijetí eura | Podniky | Regionální měny | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Forint | Pokles ceny | Nové peníze | Stavební spoření | Ruská centrální banka | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | EK | Veřejný dluh | CDCP | Financial Times (FT) | Zadluženost | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Výsledková sezóna v USA | Mezinárodní investoři | Splácení dluhu | Podmínky obchodování | Pokles sazeb | Snížení sazeb | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Oživení ekonomiky | Broker Consulting Index | Tisk peněz | Poptávka po ropě | Finanční situace | Český HDP | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Rozpočtová politika | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Německá vláda | Výdaje státního rozpočtu | Trinity | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Objem | František Táborský | Obchod | Zájem o investice | Vyšší sazby | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Firma | Zasedání ČNB | Pokles průmyslové produkce | Čínská firma | Maďarská centrální banka | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Statistici | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Legislativa | FT | Růst české ekonomiky | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Martin Stránský | Financovat | Hospodaření státu | SMA | Statistika | Předpovědi | Průmysl | Poslanecká sněmovna | PLN | Na burze | Propouštění | CBDC | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ranní zpráva | Soukromý sektor | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Míra | Jaderné elektrárny | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Ředitelka | Rozpočtové politiky | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Bydlení | Martin Novák | Broker Consulting Martin Novák | NERV | Miliardy korun | Nálada na globálních trzích | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Pracovní trh | List Financial Times | Sodexo | Von der Leyenová | Experti | Zemědělství | Předběžné výsledky | Podnik | Luboš Růžička | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájmy | Zamyšlení | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Trhy | Ursula von der Leyenová | Index hypotéčních úvěrů | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Zdražovat | Finance Group | Důchody | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Analytik skupiny | Jednatel | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Dopady koronaviru | Rekordní hodnoty | 4fin | Rozhodování | Palantir | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Valuace | Dopady epidemie koronaviru | Americký Fed | Pokračování klesajícího trendu | Sestupný trend | Vývoj | Nová data | Martin Gürtler | Sazby hypoték | Tržní podmínky | Další vývoj | Restriktivní opatření | Brusel | Vratislav Jůza | Vyšší úrok | Pokles tuzemské ekonomiky | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Další pokles | MF | Daňové povinnosti | OSVČ | Škoda | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Fundament | Hotovost | KDU-ČSL | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Světové hospodářské krize | Enormní zájem | Spoření | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Bankovní asociace | Ministryně financí Alena Schillerová | Ceny elektřiny | Snižování sazeb ČNB | Bulharsko | Ekonomiky | Zhoršování situace | Slovensko | Války | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Daniel Münich | Poradce | Poskytování hypoték | LTV | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Údaje | DPH | Omyl | Úročení vkladů | Obchodování na volném trhu | Obchodování ČNB | ČNB na trzích | Obchodování ČNB na trzích | Obchodovat s cennými papíry | Prodávat státní dluhopisy | Nakupovat státní dluhopisy | Novela zákona o ČNB | Opatření proti šíření koronaviru | POVIndex | Broker Consulting POVIndex | Míra nezaměstnanosti v březnu | Možnosti obchodování | Propouštění zaměstnanců | Hluboké recese | Opětovný pokles | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Výpadky | Dluhopisy.cz | Jiří Mesároš | Novela zákona o dluhopisech | Trh dluhopisů | Zavedení ISIN | Novinka ISIN | Emitenti | ISIN čísla | Více peněz | Majitel | Úspory | Pokles čínského HDP | Výrazný pokles čínského HDP | Statistiky | Nejvyšší deficit | Poradenské společnosti | Zbyněk Stanjura | ODS | Sazba hypotečních úvěrů | Swingové minimum | Pascal Blanqué | Amundi | Investiční šéf Amundi | Investiční šéf | Joanna Munro | Investiční šéfka HSBC Asset Management | Investiční šéfka | HSBC Asset Management | Kristina Hooper | Investo | John Bilton | Sonja Laud | General Investment Management | Legal and General Investment Management | Eliška Skřivanová | Pracovní síly | Ceny povinného ručení | Maloobchod | Zaměstnanci | Řecký dluh | Dlouhodobý trend | Růst zadlužení | Zadlužení | Dluhy | ONE | Spekulovat | Zájem o hypotéky | Lesy ČR | Pomoc lidem | Realitní společnosti | Umělé inteligence | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Průraz | Nové hypotéky | Ajťáci | Nová prognóza | Vedení společnosti | Tempo poklesu | Süddeutsche Zeitung | Per rollam | Zahraniční kapitál | DSTI | ARD | Objem aktiv | Dostupnost bydlení | Situace na trhu práce | Chorvatsko | Zdroj příjmů | Oberbank | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Nižší poptávka | Předčasné splacení hypotéky | Pokuta za předčasné splacení hypotéky | Obnovení růstu | Objem peněz na finančním trhu | Odborníci | Transparentnost | Porovnání výnosů | Zdanění | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Výkon ekonomiky | Politici | Česká republika | Nástup druhé vlny koronaviru | Nařízení | Vlny koronaviru | Bankovní úvěry | Poptávka po bitcoinech | Životní prostředí | Vakcinace | Zadlužování | Orbán | Růst ceny | Vývoj akcie | Salutem | Salutem Fund | Tržby z prodeje | Evropské centrální banky | Situace na trhu | Výkon domácí ekonomiky | Vytěsnění minoritních akcionářů | Cena nemovitostí | DLT | Veřejný dluh ČR | Optimistická očekávání | Oslabení | Hypoteční sazby | Ceny dřeva | Dříví | Bit.plus | Cíle | Příležitosti | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Tržní prostředí | Jiří Váchal | Gepard Finance | Regulační úřad | Pozitivní vliv | David Eim | Technologie | Budějovický Budvar | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | AI | Bit.plus Martin Stránský | Kryptoaktiva | MiCA | Dřevo | Účetní období | Základní sazby | Podíl firem | Společnosti | Opatření | ANO | Uhlí | RBC | SJM | 100 SMA | Úročení | Akcie Palantir | Energetické krize | Zdravotnictví | Pozornost | Robert Habeck | Česká národní banka (ČNB) | Obchodování s kryptoměnou | Digitální rubl | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | TIM | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | | Rozšíření | Arm | Základní sazba | UxC | Hypomonitor | Instituce | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Sankce | Ruský útok | Motivace | MWh | EUR/MWh | Účetní závěrky | Správa | Zákonodárci | Rizikovost | Zdražování hypoték | Technický výhled trhu | Přijetí | Nové sankce | Společnost Palantir | Objem úvěrů | Energetické podniky | Windfall tax | Marka | Národní podnik | Ustanovení zákona | Zákonodárce | Novinky | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | CZ | ERÚ | Nižší minima | Nižší maxima | Repo sazba ČNB | Sazba ČNB | Comfort Finance | Finanční výkazy | Comfort Finance Group | Fukušima | Právo | Century 21 | Guvernér Michl | Energetický regulační úřad | Petr Pavel | Prezident Petr Pavel | Tom Kadeřábek | Nákup nemovitosti | Michaela Pudilová | Vysoké úrokové sazby | Splácení hypotéky | Zdeněk Nekula | Ministr zemědělství | Nařízení MiCA | Pravidla regulace | Sněmovní zemědělský výbor | Zemědělský výbor | Výměra honitby | Komora soukromých lesů | SVOL | Předseda sdružení | Jiří Svoboda | Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů | Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR | Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) | NIS2 | Zakladatel | Vývoj akcie ČEZ | FinGO | Vlastní bydlení | Vice | Pravidla regulace trhů | Regulace trhů | Regulace trhů s kryptoměnami | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Markets in Crypto Assets | MiCA (Markets in Crypto Assets) | Regulace kryptoaktiv | Valuace firmy | Automatizace | Směřování | ARM | Pokuta za předčasné splacení | Monitorování | Zdroje energie | Dluhopisomat | Srovnávače dluhopisů | DNO | Zpracování informací | Nákup nemovitostí | Ceny uranu | Akcie společnosti Arm | Swiss Life Hypoindex | Kupující | Jiří Sýkora | Předstihový ukazatel | Comfort Finance Group (CFG) | Technologie související s kryptoměnami | Technologie distribuovaného registru (DLT) | Technologie distribuovaného registru | Profesionálové | Nemovitosti v zahraničí | Banky a stavební spořitelny | Stavební spořitelny | Noerr | Sirius | Lex ČEZ | Slevy | ProCent | Zlevnění hypoték | Jana Vaisová | Rok 2024 | Michal Janíček | Petr Hrnčíř | Advokátní kanceláře | Velké změny | Richard Otevřel | Radim Kotlaba | Matěj Bolek | Petra Sochorová | Lenka Hellingerová | Dobrá zpráva | Zvýšený zájem | Fundament ČEZu | ČEZ dnes | Akcie ČEZ dnes | Intradenní vývoj akcie | Intradenní vývoj akcie ČEZ | Pokles cen elektřiny | Likvidace pozice | Vytěsnění | Prodeje | Výhody | Finanční správa | Občané | Implementace AI | Zvýšení produktivity | Denisa Janatová | Aritmetický průměr | Okamžitý vliv | Body
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Nové investiční nástroje
Nové IPO
Nové IPO akcie
Novější členové
Novější členové EU
Novější prop firma
Növekedés
Nové kryptoměnové produkty
Nové kryptoměny
Nové kvantitativní uvolňování

Následující klíčová slova

Novela zákona o ČNB
Novela zákona o dluhopisech
Nové léky
Nové letošní maximum
Nové makroekonomické zprávy
Novem Arcae Technologies
Nové měny
Nové metody
Nové možnosti
Nové možnosti investování
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít