Neděle 22. prosince 2024 23:48
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

Nájmy

img

Zvyšování nájmů a inflace. Co řeší inflační doložka ve smlouvě?

02.12.2024 Míra inflace od 2. čtvrtletí 2023 obecně klesá, ale z pohledu nájemného bydlení je situace trochu jiná. Ceny za nájem bytu podle Českého statistického úřadu celorepublikově meziročně vzrostly o 6,2 % a trend posledních let potvrzují i data UlovDomov.cz. I proto se v nájemních smlouvách stále častěji objevuje inflační doložka, která majitelům nemovitostí přidává na jistotě, že jejich byt nebude pronajímán pod cenou. Jak vnímají inflační doložku nájemníci? A řeší inflační doložka pohyb cen v ekonomice komplexně?
img

Nájemné v ČR vzrostlo mezičtvrtletně o 1,6 % na 310 Kč za metr čtvereční

18.11.2024 Průměrné nájemné v České republice v letošním třetím čtvrtletí vzrostlo oproti předešlému čtvrtletí o 1,6 procenta. Metr čtvereční se pronajímal zhruba za 310 korun. Nárůst cen byl ve všech velkých českých městech. Nejvíce mezičtvrtletně zdražilo nájemné v Olomouci, a to o 5,7 procenta. Nejnižší nárůst zaznamenal Zlín, kde se nájemné průměrně zvýšilo o necelé procento. Vyplývá to z dat poradenské a technologické společnosti Deloitte, které má ČTK k dispozici.
img

Ceny nových i starších pražských bytů ve třetím čtvrtletí opět rostly

11.11.2024 Ceny nových i starších pražských bytů ve třetím čtvrtletí opět rostly. Byty v novostavbách zdražily meziročně o 7,1 procenta na zhruba 158.000 korun za metr čtvereční a byty ve starší zástavbě o 13,7 procenta na 131.000 Kč za metr čtvereční. Důvodem nárůstu cen bylo uvedení nových cenově dražších projektů na trh a vyšší poptávka. O nákup nemovitostí v Praze začínají mít více zájem i menší a mladší investoři. Nejdražší jsou byty v centru města, kde může metr čtvereční stát i více než 300.000 korun. Vyplývá to z dat realitně-poradenské společnosti Knight Frank, které má ČTK k dispozici.
img

Nájmy se oproti minulému roku zvedly nejčastěji o 3 až 12 procent, dostupnost oproti vlastnímu bydlení zůstala

17.10.2024 Růst cen nájemního bydlení se v ročním srovnání pohybuje až na výjimky mezi 3 a 12 procenty. Od zvýšení ceny v řádu jednotek procent, kdy například dispozice 1+1 v Brně zdražila o 3 %, růst dosahoval i například 11 % u dispozice 3+1 v Praze. Vyplývá to z dat společnosti UlovDomov.cz, která se prostřednictvím služby Ideální nájemce stará soukromým majitelům o 3 500 nemovitostí v hodnotě přesahující 23 miliard korun.
C:\fakepath\USA5.jpg

Inflace v USA byla nejnižší za více než tři roky

14.08.2024 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v USA v červenci zpomalilo na 2,9 procenta z červnových tří procent. Inflace se tak ocitla nejníže od března 2021. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce. Údaj potvrzuje očekávání analytiků, že centrální banka USA (Fed) příští měsíc sníží úrokové sazby, upozornila agentura Reuters.
img

Deloitte: Nájemné v 2. čtvrtletí rostlo mezičtvrtletně o 3,4 pct na 305 Kč za m2

31.07.2024 Nájemné v Česku v druhém čtvrtletí mezičtvrtletně vzrostlo o 3,4 procenta na průměrných 305 korun za metr čtvereční (m2). Nejvíce zdražilo v Hradci Králové o 5,7 procenta, v Liberci o 5,4 procenta a v Brně - téměř o pět procent. Ceny rostly i ve všech dalších krajských městech kromě Olomouce, kde klesly o 1,5 procenta. Vyplývá to z dat Rent Index poradenské a technologické společnosti Deloitte, které má ČTK k dispozici.
img

Trh průmyslových nemovitostí v Česku se otáčí, nájmy jdou dolů

24.07.2024 Trh průmyslových nemovitostí v České republice začíná být za svým vrcholem. Zatímco doposud jsme se setkávali s převisem poptávky nad nabídkou, nyní se situace otáčí a projevuje se to i ve výši nominálních nájmů, které pozvolna klesají. Ještě více je to však patrné u efektivního nájemného, jehož pokles je v poslední době skutečně výrazný.
img

Český Green Deal je tu, Fialova vláda ho chce schválit bez pozornosti médií nyní v čase dovolených. Jen pohonné hmoty kvůli němu mají zdražit o 10 Kč/l

14.07.2024 V příštím týdnu má Fialova vláda na programu projednání opravdové „bomby“, totiž české verze Green Dealu. Ne náhodou během dovolených. Veřejnost má přes léto na starosti jiné, příjemnější věci. Ostatně balíček EU s názvem „Fit for 55“, klíčová složka celounijního Green Dealu, se před třemi lety schvaloval raději také během prázdnin.
C:\fakepath\JPMorgan.jpg

Banky v USA prošly zátěžovými testy Fedu

27.06.2024 Všech 31 největších amerických finančních institucí prošlo zátěžovými testy centrální banky Fed. Testované banky by přežily hypotetický scénář, kdy by se americká ekonomika dostala do vážné recese, nezaměstnanost by stoupla na deset procent a hodnota komerčních nemovitostí by se propadla o 40 procent. Dnes o tom informovala agentura Reuters.
img

Trh průmyslových nemovitostí v Česku je ve špatné kondici

23.05.2024 Český trh s průmyslovými nemovitostmi není v dobré kondici, a to jak po stránce reálné obsazenosti, tak výše nájmů. Přestože oficiální statistiky tuto realitu nenaznačují, skutečnost je čím dál patrnější a projevuje se i odlivem potenciálních nájemců do okolních zemí, zejména Polska.
img

Nájemné je stále výrazně levnější než splátka hypotéky, uvádí analýza

29.04.2024 Nájemní bydlení je stále výrazně levnější než splátka hypotéky. Podle analýzy Asociace nájemního bydlení (ANB), kterou má ČTK k dispozici, je měsíční splátka hypotéky bytu o velikosti 53 metrů čtverečních o 7604 korun dražší než měsíční nájemné. Hypotéka tak v současnosti stojí 1,5krát více, asociace ale sama přiznává, že nevýhodou nájemného je, že nevytváří žádnou majetkovou hodnotu. Další nevýhodou může také být riziko náhlého vystěhování. Od začátku roku se rozdíl mezi hypotékou a nájmem snížil zhruba o 150 korun, v roce 2022 byla hypotéka dražší o 10.000 korun.
img

Deloitte: Cena nájemného v prvním čtvrtletí vzrostla o procento na 295 Kč/m2

18.04.2024 Průměrné nájemné v České republice v prvním čtvrtletí vzrostlo mezičtvrtletně o procento na 295 korun za metr čtvereční. Nejvýznamněji vzrostlo nájemné v Olomouci o 4,3 procenta a o 3,1 procenta v Hradci Králové. Naopak propad cen pronájmů byl zaznamenán v Karlových Varech o 1,8 procenta, v Liberci o 1,2 procenta a v Jihlavě o necelé procento. Vyplývá to z dat Rent Indexu poradenské a technologické společnosti Deloitte, které má ČTK k dispozici.
img

Ceny nájmů se meziročně mírně zvedly, v Praze nejvíce u dispozice 1+kk

15.04.2024 Za pronájem bytu dispozice 2+kk dají lidé v hlavním městě aktuálně 19 600 korun. Za byt 1+kk pak 14 170 korun. Před rokem byly ceny pronájmů v Praze v řádu stovek korun nižší a situace byla podobná i v dalších krajských městech. Vyplývá to z dat společnosti UlovDomov.cz, která se prostřednictvím služby Ideální nájemce stará soukromým majitelům o 3 000 nemovitostí v hodnotě přesahující 18 miliard korun. Z analýzy trhu bydlení dále vyplývá, že zatímco nájmy rostly, meziročně rostla i cena za metr čtvereční u starších bytů. Hypotéky naopak mírně zlevnily, což ovšem nebylo dostatečné pro ovlivnění indexu UlovDomov.cz, který porovnává měsíční platby za nájem se splátkami hypotéky při aktuálních sazbách a cenách za metr čtvereční.
img

Inflace se drží na 2,0 %. Stále máme ale inflaci nižší než Eurozóna

10.04.2024 Český statistický úřad dnes zveřejnil statistiku spotřebitelských cen. Ukázalo se, že v březnu zůstala inflace na 2,0 % stejně jako v únoru. To bylo pro trh nepříjemné překvapení. Sázelo se na pokles na 1,9 %. Nicméně i 2,0 % jsou krásná vzhledem k tomu, že se jedná o cíl centrální banky.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Inflace v březnu zůstala na dvou procentech

10.04.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku činil v březnu dvě procenta, stejně jako tomu bylo v únoru. Oproti loňskému březnu si lidé museli připlatit zejména za bydlení, stravování a ubytování. Ceny klesly pouze u potravin a nealkoholických nápojů. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). V porovnání s únorem vzrostly ceny o 0,1 procenta, a to hlavně kvůli zdražení dálničních známek a paliv.
img

Inflace rychle brzdí. Mnozí se začínají bát deflace

11.03.2024 Český statistický úřad dnes zveřejnil data o únorové inflaci. Spotřebitelské ceny meziměsíčně vzrostly o 0,3 %. Tento vývoj byl ovlivněn zejména vyššími cenami v oddíle doprava a v oddíle rekreace a kultura. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v únoru o 2,0 %, což bylo o 0,3procentního bodu méně než v lednu.
C:\fakepath\akcie-20022024-uvod.jpg

Akcie jsou na maximech. Je dobrý nápad nakupovat?

20.02.2024 Minulý týden vyšší než očekávaná inflační data v USA ukázala na značnou citlivost rizikových aktiv jako akcie na horší data a jejich potenciálně rychlou a větší korekci. Začátkem roku se indexy jako S&P 500 nebo Nasdaq 100 dostaly na nové historické maxima a uplynulý trading týden ukončili 5-ti týdenní vítězné tažení.
img

Ceny bydlení v ČR se v poměru k EU ve 3. čtvrtletí vyvíjely mírně lépe

15.01.2024 Ve třetím čtvrtletí minulého roku ceny bydlení v České republice mírně vzrostly o 0,3 procenta, tedy o půl procentního bodu méně, než je průměr mezi členskými státy Evropské unie. Meziročně ceny bydlení v Česku klesly o 3,5 procenta, o 2,5 procentního bodu více než v EU. Vyplývá to z dat Eurostatu zveřejněných na webových stránkách. Důvodem pro meziroční pomalejší růst a větší meziroční pokles cen v poměru k EU je podle analytiků oslovených ČTK ochlazení tuzemského realitního trhu zapříčiněného vyššími hypotékami, než je evropský průměr.
C:\fakepath\burza-15012024-uvod.png

Finanční trhy – výhled roku 2024

15.01.2024 Rok 2023 zakončil na velmi pozitivní vlně, kdy investorům přinášely zisky akcie hodnotové i technologické, dluhopisy státní i firemní, zlato i kryptoměny. O to těžší bude takovou rally zopakovat, protože startovací čára roku 2024 už je nastavena poměrně vysoko.
img

Pražská Pařížská ulice zůstává nejdražší v Česku. „Příkopům“ se ji nejen nepodařilo sesadit, ale po minimálně dvaceti letech se poprvé nedostaly ani do první padesátky nejdražších ulic Evropy

21.11.2023 Pražská Pařížská ulice zůstává nejdražší adresou v Česku. Po desetiletích loni v žebříčku nejdražších ulic v zemi předstihla „Příkopy“ – a podařilo se jí to i letos. Vyplývá to z nyní zveřejněné analýzy poradenské společnosti Cushman & Wakefield. Ta pro letošek vyčísluje nájemné maloobchodních provozů v Pařížské na 2700 eur za metr čtvereční ročně, což odpovídá zhruba 66 200 korunám. Oproti loňsku nájemné nepatrně kleslo, z hodnoty 2719 eur za metr čtvereční.
img

Raz, dva, tři, už jdu! Pro hypotéku, než si meziročního nárůstu objemu poskytnutých úvěrů o 123 % začnou všímat i majitelé nemovitostí

21.11.2023 Podle ČBA Hypomonitoru vzrostl objem poskytnutých hypoték v říjnu meziročně o 123 %, oproti zářijovému nárůstu 90 %. Říjen sice z hlediska objemů nových hypoték bývá každoročně o něco silnější než září, ale i tak – třetinový skok? A kvůli čemu – třem setinám procenta na průměrné úrokové sazbě?
img

Bod zlomu – kdy se opět hypotéka vyplatí víc než nájem?

07.11.2023 Podle posledních odhadů ČNB by mzdy měly v příštím roce růst – a to nejen nominálně, ale oproti letošnímu poklesu i reálně, a to o 4 %. Zároveň reálné ceny nemovitostí v Praze očištěné o inflaci za poslední rok a půl klesly o 20 %. Dostupnost vlastního bydlení tedy vzrostla. Podle mě přichází právě teď vhodná doba na nákup – nejde totiž jenom o tu nejlepší cenu, ale i o dostupnost z pohledu nabídky, ze které postupně mizí ty nejlepší byty. V Ownestu pomáháme klientům vybrat ty nejkvalitnější byty za v rámci možností nejlepší ceny. Pro jiné kupující ale cenový faktor může hrát o něco důležitější roli, což při současných nebývale vysokých nákladech na financování lze pochopit. Vzniká tedy otázka – kdy se skutečně vyplatí vzít si hypotéku i za cenu o něco „přebranější“ nabídky?
img

Průzkum: Přes 60 procent Čechů nezná současnou výší inflace, kvůli ní se ale více než polovina vlastníků obává znehodnocení své nemovitosti

01.11.2023 Téměř polovina Čechů si myslí, že je aktuální míra inflace vyšší než v září loňského roku, kdy vrcholil její meziroční růst. Třetina z nás se navíc domnívá, že v příštích šesti měsících inflace nadále poroste. Navzdory zdražování v předchozím období polovina populace odhaduje, že se svými příjmy vychází tak akorát, pro čtvrtinu lidí je to ale obtížné. U nemovitostí si myslí většina Čechů, že ceny a nájmy jsou vysoké.
img

Deloitte: Průměrné nájemné v Česku vzrostlo v létě na 293 Kč za metr čtvereční

25.10.2023 Průměrné nájemné v Česku ve třetím čtvrtletí mezičtvrtletně vzrostlo o 4,6 procenta na 293 korun za metr čtvereční. Nejrychlejší růst pronájmů bytů v zemi zaznamenaly Brno, Pardubice, Liberecký kraj a České Budějovice. Nejdražší nájem byl tradičně v Praze, kde nájemníci zaplatili během letošního léta za metr čtvereční v průměru 388 korun, což je ve srovnání s předchozím čtvrtletím nárůst o 4,3 procenta. Vyplývá to ze zveřejněných dat Rent Indexu poradenské firmy Deloitte.
img

Po mírném růstu stagnace. Ceny realit v Česku čekají na lepší úrokové sazby, může jít o nejlepší příležitost tohoto roku

16.10.2023 Zatímco v létě se český realitní trh nadechoval k růstu, se začátkem podzimu to opět vypadá jinak. Do stagnace cen bytů z druhé ruky přešel nejzásadnější pražský trh, pokračují v ní i brněnské byty. Na jižní Moravě se navíc po rychlém vzedmutí snížily i průměrné ceny rodinných domů, které snižuje také nezájem o rekreační bydlení a druhé domovy. Nájemní bydlení naopak roste – nejvíce tradičně v hlavní městě, v Brně pak zřejmě narazilo na svůj dlouhodobý strop. Vyplývá to z nových dat Kvartálního monitoru realitních cen skupiny EHS, kam patří například digitální realitní služba Bezrealitky nebo realitní kancelář Maxima.
img

⬇️ EURUSD klesá před CPI

12.10.2023 Inflace CPI je jedním z klíčových údajů ze strany Fedu. Fed samozřejmě klade větší důraz na jádrovou inflaci CPI, nemluvě o inflaci PCE. Fed však již zaznamenal trend zvrácení inflace, i když to může být narušeno některými faktory, jako je jasné oživení cen pohonných hmot, oživení cen aut nebo silnější odraz inflace výrobců. Existuje značné riziko, že při návratu k rostoucím cenám ropy a dosažení cen 100 USD za barel může CPI do konce letošního roku překročit 4,0 %. Za zmínku stojí, že měsíční inflace se v srpnu zvýšila o 0,6 % m/m. Růst nad 0,2 % m/m není v souladu s udržením inflačního cíle a nárůst nad 0,4 % m/m může vést k většímu odrazu cen na přelomu let 2023/2024.
img

🔴EURUSD v útlumu před US CPI!

13.09.2023 Měsíční nárůst inflace CPI bude pravděpodobně nejvyšší od poloviny roku 2022, ale je důležité si uvědomit, že to bude souviset se sezónními faktory a jasným oživením cen ropy v předchozím měsíci, které bude pokračovat i v září. Trh může dnešní údaje o celkové inflaci interpretovat jako příležitost pro zvýšení Fedu, ale je třeba si uvědomit nedávné zpomalení na trhu práce a výrazný pokles jádrové inflace. Pouze jasně vyšší hodnota jádrové inflace ve srovnání s očekáváním by mohla změnit náladu panující ve Federálním rezervním systému. Očekávání trhu v tuto chvíli nenaznačují, že by Fed příští týden zvýšil úrokové sazby, i když to nelze vyloučit později v tomto roce.
img

Balíček zdraží nájmy zemědělcům, přihraje peníze řetězcům. Aneb jak konsolidační balíček ovlivní ceny potravin

13.09.2023 Připravovaný konsolidační balíček promluví také do cen potravin. Jeho tvůrci se sice zaklínají tím, že povede ke zlevnění potravin, o čemž minulý týden řetězce ujišťovaly i premiéra. Nedávná zkušenost z Finska nebo Německa ale hovoří spíše proti nim. Naopak, balíček může vytvořit tlak na zdražení potravin, neboť zdraží nájem z půdy zemědělcům.
img

Růst nájmů v řadě evropských metropolí zrychlil

23.08.2023 Nájmy v Evropě jako by se na řadě míst “utrhly ze řetězu”. Kombinace vysokých cen nemovitostí, vyšších úrokových sazeb a padajících reálných příjmů v hlavních evropských metropolích vedla ke stejnému efektu - výrazně oživil zájem o nájemní bydlení. Problémem je, že nabídka častokrát nedrží s výrazným nárůstem poptávky po nájemním bydlení (podpořeným oživením trhu s krátkodobými pronájmy) krok.
img

Zdraží Green Deal & etc. vládám půjčky a lidem dvojmo nájmy? Roztáčí se spirála dluhu, na jejímž konci bude celosvětová „měnová reforma“?

19.08.2023 Úroky na půjčkách vládám ve světě jsou nejvýše za 15 let. Zdražuje i půjčování české vlády. Bank of America říká, že svět čeká „nový normál“, kdy třeba úrok na desetileté půjčce vládě USA bude trvaleji činit kolem 5 %. Úrok na desetileté půjčce vládě USA je už dnes v podstatě na maximu od světové finanční krize let 2008 a 2009 (viz graf níže). Roste tedy i úrok na právě dlouhodobém dluhu, mezi nějž se ten s deseti lety do splatnosti řadí.
img

Ranní shrnutí (18.07.2023)

18.07.2023 Asijsko-pacifické indexy se dnes obchodovaly převážně níže - japonský Nikkei klesl o 1,50 %, S&P/ASX 200 se posunul o 0,12 % níže, Kospi klesl o 0,55 %, čínské indexy se obchodovaly o 1,40 % níže.
img

Češi trpí fetišem vlastnického bydlení, které je a bude stále hůře dostupné

11.07.2023 Češi trpí fetišem vlastnického bydlení. V zemích, jako je Německo, Švýcarsko nebo Rakousko, které si jinak rádi Češi berou za příklad, přetrvává daleko nižší podíl populace bydlící ve vlastním bytě nebo domě. Nájemní bydlení je tam mnohem rozšířenější než v Česku. A nikomu to nepřipadá jako ekonomický nerozum. Jestliže tuto mentalitu Češi postupně přijmou za svoji také, usnadní jim to život. Navíc učiní věc v mnoha ohledech rozumnou i ryze z ekonomického hlediska.
img

Nájmy meziročně zdražily nejčastěji o 6 procent, trh čeká na další impulzy

10.07.2023 Ceny nájmů meziročně zdražily o jednotky procent. Například dispozice 2+kk v Praze vychází letos průměrně o 838 korun dráž, než tomu bylo loni stejnou dobou. Vyplývá to z dat společnosti UlovDomov.cz, která se prostřednictvím služby Ideální nájemce stará soukromým majitelům o 2 500 nemovitostí v hodnotě přesahující 15 miliard korun. Statistiky ovšem ukazují i příklady dispozic, které v některých městech meziročně zlevnily. Jde konkrétně o byty dispozice 3+1 v Olomouci či Plzni, kde došlo k 6% resp. 3% poklesu ceny. Společnost UlovDomov.cz porovnává také aktuální měsíční náklady na platby nájmů se splátkami vlastního bydlení pořízeného ve stejném měsíci. V Praze by rodina za vlastní bydlení ve starším bytě platila stále zhruba dvojnásobnou částku než za pronájem.
img

Makroekonomické postřehy: Dokáže Fed zastavit posilování akcií?

19.06.2023 V květnu americká inflace dál ochladla a trhy přišly na chuť riziku. Nyní se pozornost obrátila na schůzku FOMC, jejímž nejpravděpodobnějším výsledkem se zdá být tzv. „hawkish hold“, kdy bude centrální banka připravená zvýšit sazby, ale zatím se nebude do ničeho pouštět. Jedním z klíčových úkolů pro dnešní FOMC bude udržet ve hře červencové zvýšení sazeb.
C:\fakepath\stepan-krecek-18062023-1.jpg

Štěpán Křeček: Když je zle, věřím dolaru. Když se situace zlepšuje, přesouvám se do koruny

19.06.2023 Koruna zůstane silná, myslí si Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities. „Je to dáno tím, že v tuzemsku jsou stále vyšší sazby než v eurozóně,“ říká Křeček. Dodává ale také, že roli hrají firemní úvěry v eurech, které podniky následně směňují do koruny a vytváří tak poptávku po české měně. Křeček také prozradil, kterým měnám aktuálně věří nejvíce. V rozhovoru se dozvíte, zda by bankovní rada ČNB měla ještě sáhnout po zvýšení úrokové sazby nebo ji naopak začít snižovat.
img

Leo Express loni zvýšil tržby meziročně o 15 procent na půl miliardy korun

16.05.2023 Tržby skupiny Leo Express loni překročily půl miliardy korun, což je meziročně o 15 procent více, ale stále méně než před pandemií covidu-19. V roce 2019 měla společnost tržby téměř 1,1 miliardy Kč. Společnost, která zajišťuje vlakovou a autobusovou dopravu, loni přepravila asi 1,5 milionu cestujících, srovnání počtu cestujících s předchozím rokem neuvedla. Dopravce to dnes oznámil ČTK v tiskové zprávě.
C:\fakepath\turecko-15052023.jpg

Erdogan a největší bublina na světě

15.05.2023 Turecké prezidentské volby zřejmě nebudou mít v prvním kole vítěze.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Globální dezinflace pokračuje, jádrové ceny ale stále budí obavy

11.04.2023 Nejdůležitější statistiky tohoto týdne se budou u nás i v USA týkat březnových spotřebitelských cen. Zatímco celková meziroční inflace se s přispěním poklesu cen energií a vysoké srovnávací základny rychle snižuje, jádrová složka podle nás bude v obou případech dále vykazovat perzistenci, a to i na meziměsíční bázi. Odolnost ekonomiky eurozóny by měla potvrdit únorová průmyslová produkce, která tak podle nás přispěla k solidnímu růstu HDP v letošním prvním čtvrtletí.
img

Spotřebitelské ceny zmírnily svůj meziroční růst

13.03.2023 „Inflaci nám pomáhá krotit silný kurz koruny. Naopak nedostatečná konkurence na některých trzích umožňuje další zdražování. Lidem přitom výrazně klesají reálné příjmy a rovněž dochází ke znehodnocování životních úspor domácností,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Pomalejší odeznívání inflace v USA a předem avizovaný 50bodový hike ECB

13.03.2023 Námi předpovídaný meziměsíční růst spotřebitelských cen v USA o 0,4 % by měl potvrdit, že odeznívání inflace bude poměrně pomalé. Spolu se středečními maloobchodními tržbami by měly oba údaje rozklíčovat, zdali americký Fed opět přitlačí a zvýší sazby o 50 bb. po předchozím návratu ke standardním 25bodovým hikům. Na cestě k námi předpokládanému vrcholu depozitní sazby na 4 % v září by měla ECB pokračovat 50bodovým zvýšení na čtvrtečním zasedání.
C:\fakepath\1677238557-26d-24022024.jpg

Tiká na trzích časovaná bomba? | Investiční Memento #26

24.02.2023 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 26. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
img

USDCAD nad důležitou rezistencí před kanadskou inflací

21.02.2023 Kanadský dolar oslabuje vůči americkému dolaru před inflací z Kanady, která bude oznámena ve 14:30. Bank of Canada nedávno oznámila formální konec cyklu zvýšením na o 4,5 % (rozhodnutí o 25 bp). Čtení ukáže, zda vzhledem k problémům s dynamikou dalšího poklesu inflace v USA bylo rozhodnutí BoC o pozastavení cyklu předčasné. Konsensus analytiků ukazuje na hodnotu CPI kolem 6,1 % oproti 6,3 % dříve, s odhadem 5,1 % pro jádrovou inflaci.
img

Forex: Americká inflace na ústupu, růst HDP v eurozóně potvrdí odolnost ekonomiky

14.02.2023 Středem dnešní pozornosti bude vývoj americké inflace, která by měla potvrdit zmírňování inflačních tlaků. Nicméně zpomalení meziročního tempa růstu tamních spotřebitelských cen zřejmě nebude dostatečným důvodem pro holubičí obrat Fedu. Zpřesněný odhad HDP v eurozóně za Q4 22 potvrdí odolnost tamní ekonomiky. Čekáme, že první letošní čtvrtletí by se mělo již nést ve znamení zrychlení mezičtvrtletního růstu ekonomiky eurozóny, byť jen mírného. Vcelku podle nás ekonomika eurozóny vzroste o 1 % v letošním roce.
C:\fakepath\etf-03022023.jpg

Seriál o ETF: Čistá hodnota jmění neboli Net Asset Value (díl 6.)

03.02.2023 V dnešním díle se budeme věnovat poslednímu z důležitých finančních pojmů, které je dobré znát, a tím je Net Asset Value, překládané do češtiny jako čistá hodnota jmění, někdy také překládané jako čistá hodnota aktiv a pro které se používá zkratka NAV. Díky NAV se dozvíte, jaká je hodnota jedné akcie ETF k určitému datu a můžete si tak srovnat, jestli se akcie ETF obchoduje nad nebo pod touto hodnotou.
img

Průzkum: Prodeje bytů klesly meziročně o 26 procent, luxusní až o 37 procent

18.01.2023 Prodeje bytů v loňském roce meziročně klesly o 26 procent a domů o 42 procent. Vyplývá to z průzkumu internetového portálu Valuo.cz z dat katastru nemovitostí a z veřejných nabídek. Podle analýzy realitní kanceláře Svoboda & Williams se prodej luxusních bytů propadl meziročně o 37 procent, průměrné ceny prodaných bytů razantně neklesly. Výsledky průzkumu Valuo.cz a analýzy Svoboda & Williams má ČTK k dispozici.
img

📣US100 před zveřejněním CPI klesá o 0,1 %

12.01.2023 Zatímco Fed sleduje především inflaci PCE, CPI je obvykle zveřejňován dříve a ukazuje obecný trend, který bude PCE pravděpodobně následovat. PCE inflace také obvykle reaguje později a se zpožděním oproti CPI, ale větší posuny v ukazateli CPI v poslední době dávají trhům naději, že Fed by mohl být do budoucna méně jestřábí. Co očekávat od dnešního údaje? Mediánové prognózy ukazují na výrazné zpomalení celkového i jádrového meziročního ukazatele. Na druhou stranu očekávání meziměsíčních údajů nevypadají tak růžově. Zatímco celkový index CPI by měl zůstat beze změny, jádrová inflace by měla meziměsíčně vzrůst o 0,3 %. Ta je stále do značné míry tažena "krycí inflací". Pokud by však celkový ukazatel CPI poklesl o 0,1-0,2 % m/m a jádrový ukazatel vzrostl jen o 0,1-0,2 % m/m, Fed by měl důvody k dalšímu zpomalení zvyšování sazeb. Bez tak prudkého poklesu inflačních ukazatelů je nepravděpodobné, že by Fed změnil svůj přístup.
C:\fakepath\money.jpg

CNBC: Ekonomiky některých zemí díky konfliktu na Ukrajině posilují

27.11.2022 Mnohé ekonomiky se potýkají s negativními dopady ruské invaze na Ukrajinu, několik vybraných zemí ale těží z přílivu ruských migrantů a jejich majetku. Gruzie, malá bývalá sovětská republika na jižní hranici Ruska, stejně jako Arménie či Turecko patří k několika zemím, jejichž ekonomiky zažívají při současných nepokojích rozkvět, uvedl server zpravodajské televize CNBC.
img

Nejdražší ulice v Česku? Pražské Příkopy po desetiletích sesazeny z trůnu

23.11.2022 Česko má po desetiletích novou nejdražší ulici. Na čele žebříčku lukrativních adres střídá pražská Pařížská nedaleké „Příkopy“. Vyplývá to z nyní zveřejněné analýzy poradenské společnosti Cushman & Wakefield. Ta pro letošek vyčísluje nájemné maloobchodních provozů v Pařížské na 2719 eur za metr čtvereční ročně, což odpovídá zhruba 66 200 korunám. V případě ulice Na Příkopě činí tentýž údaj 2460 eur, tedy přibližně 59 900 korun.
img

Hypotéky jsou v Česku nejdražší za posledních dvacet let, s nákupem nemovitosti se vyplatí počkat. Hypoteční drahota žene lidi do nájmů, ty tak značně zdražují též

09.11.2022 Hypotéky v České republice v listopadu vykázaly nejvyšší průměrnou úrokovou sazbu za celé období od roku 2002, a to 6,31 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněných dat Fincentrum Hypoindexu. Od července však sazby hypoték vzrostly jen velmi mírně, spíše jen oscilují pod a nyní tedy už i nad úrovní 6,3 procenta. Česká národní banka totiž v červnu ukončila politiku razantního zvyšování svých sazeb, čímž i hypotéky ztratily klíčový impuls k dalšímu zdražování.
img

Nájmy v Česku silně zdražují, v příštím roce zdraží o dalších 25 procent. Přesto bydlení v nájmu vyjde levněji než hypotéka, s níž se i proto teď vyplatí počkat

09.10.2022 Nájmy v Česku citelně zdražují. Meziročně byly v září výše až o 30 procent, vyplývá z informací realitních kanceláří oslovených ČTK. Cena nájemného přitom dále poroste. Růst výše nájemného se však regionálně výrazně liší. Podle serveru UlovDomov.cz právě v metropoli Praze stoupala výše nájemného letos ve třetím čtvrtletí meziročně o 12,3 procenta.
img

Nájmy v Česku silně zdražují, v příštím roce zdraží o dalších 25 procent. S hypotékou se přesto vyplatí počkat

02.10.2022 Nájmy v Česku citelně zdražují. Meziročně byly v září výše až o 30 procent, vyplývá z informací realitních kanceláří oslovených ČTK. V Praze se průměrné nájemné pohybuje až kolem úrovně 400 korun za metr čtvereční. Cena nájemného přitom dále poroste.
img

Rozbřesk: Inflace v USA nepolevuje, Fed nebude mít slitování

14.09.2022 Finanční trhy zažily včera velmi nepříjemný budíček. Před včerejším zveřejněním americké srpnové inflace v USA totiž převládalo všeobecné přesvědčení, že data jasně potvrdí, že inflační tlaky polevují. Stal se však přesný opak, neboť se ukázalo, že Fedem ostře sledovaná jádrová inflace v srpnu zřetelně akcelerovala (na 6,3 %). Důsledky vysokých inflačních dat, nehledě na to, že je ovlivnily i drahé potraviny a opět zvyšující se nájmy (propisující se do inflace se zpožděním), budou dalekosáhlé.
img

Inflační tlaky v USA nepolevují

14.09.2022 Finanční trhy zažily včera velmi nepříjemný budíček. Před včerejším zveřejněním americké srpnové inflace v USA totiž převládalo všeobecné přesvědčení, že data jasně potvrdí, že inflační tlaky polevují. Stal se však přesný opak, neboť se ukázalo, že Fedem ostře sledovaná jádrová inflace v srpnu zřetelně akcelerovala (na 6,3 %).
C:\fakepath\USA.jpg

Růst inflace ve Spojených státech v srpnu zpomalil na 8,3 procenta

13.09.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen ve Spojených státech v srpnu opět zpomalilo a míra inflace klesla na 8,3 procenta z červencové hodnoty 8,5 procenta. Ke zmírnění inflace přispěl hlavně pokles cen benzinu a levnější ojetá auta. Inflace je přesto vyšší, než čekali analytici, hlavně kvůli růstu nájmů a cen potravin. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo práce. Nejnovější zpráva naznačuje, že americká centrální banka (Fed) příští týden přistoupí k dalšímu výraznému zvýšení úrokových sazeb.
img

Bydlení s rodiči, „mama hotely“, se kvůli inflaci vrací do módy. Mladí lidé mohou ušetřit až milion korun

16.08.2022 „Mamahotely“ až do loňska vycházely z módy. To se ale nyní zřejmě změní – kvůli inflaci a růstu cen nájmů. Mladí lidé totiž mohou bydlení s rodiči ušetřit až milion korun.
img

Nájmy rychle rostou, klesá počet bytů nad 70 metrů čtverečních

04.08.2022  Ceny nájmů v Česku dál rostou, dostaly se nad úroveň roku 2019 a očekává se další růst. Meziročně se podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za metr čtvereční v republice o takřka 11 procent, v Praze pak podle analýzy developerských společností Trigema, Skanska Reality a Central Group stoupl nájem o 15,6 procenta.
img

Re/Max: Nájemné v bytech zdražilo ve 2. čtvrtletí až o 30 procent

02.08.2022 V České republice ve 2. čtvrtletí letošního roku výrazně zdražilo nájemné v bytech. Ve velkých městech jako Praha, Brno nebo Mladá Boleslav to bylo až o 30 procent. Nadále také roste počet uzavřených nájemních smluv. Vyplývá to z aktuálních informací realitní sítě Re/Max, které má ČTK k dispozici. Na trhu se podle firmy projevuje zvyšování hypotečních sazeb a zpřísnění podmínek České národní banky pro schvalování hypoték. Někteří zájemci o vlastní bydlení tak jsou nuceni začít si hledat nájem.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Inflace v USA v květnu nečekaně zrychlila na 8,6 procenta, nejvýše od roku 1981

10.06.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen ve Spojených státech v květnu nečekaně zrychlil a z dubnových 8,3 procenta se dostal na 8,6 procenta. Ve své dnešní zprávě to oznámilo americké ministerstvo práce. Inflace se tak dostala na nejvyšší úroveň od prosince 1981 a je vyšší, než čekali analytici.
img

Rozbřesk: Nečekaně jasně řečené A, ale nevyslovené B z ECB podtrhlo nohy italskému dluhu i eurodolaru

10.06.2022 Včerejší zasedání ECB bylo jedním ze dvou klíčových hřebů tohoto týdne. Během něho definitivně kapitulovala poslední bašta zvrhlého makroekonomického směru tvrdícího občanům, že současná inflace je přechodná záležitost, na níž netřeba reagovat. Nová prognóza ECB totiž ukázala na to, že tzv. jádrová inflace bude nad dvouprocentním cílem nejen letos, ale i příští rok a dokonce i v roce 2024.
img

Forex: ECB podtrhla nohy italskému dluhu

10.06.2022 Včerejší zasedání ECB bylo jedním ze dvou klíčových hřebů tohoto týdne. Během něho definitivně kapitulovala poslední bašta zvrhlého makroekonomického směru tvrdícího občanům, že současná inflace je přechodná záležitost, na níž netřeba reagovat. Nová prognóza ECB totiž ukázala na to, že tzv. jádrová inflace bude nad dvouprocentním cílem nejen letos, ale i příští rok a dokonce i v roce 2024.
img

Příjemné překvapení z maloobchodu

07.06.2022 Tržby maloobchodníků v dubnu překvapivě meziměsíčně vzrostly, a to o 0,1 %. Zdražení se zatím markantněji projevilo v prodejích pohonných hmot, kde došlo v dubnu k reálnému poklesu tržeb o 2,3 %. Za potraviny se naopak utržilo o 0,4 % více, za nepotravinářské zboží o 0,3 %. Dopad vysoké inflace a nejistoty v souvislosti s dopady války na Ukrajině tak je zatím zřejmě alespoň částečně kompenzován dosavadními úsporami domácností.
C:\fakepath\Austrálie2.jpg

Australská centrální banka zvýšila úrok o 0,5 pct. bodu, nejvíce za 22 let

07.06.2022 Měnový výbor australské centrální banky (RBA) zvýšil na dnešním zasedání základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 0,85 procenta. Zvýšení úroků bylo nejvyšší za 22 let a mnohem vyšší, než čekali analytici, uvedla agentura Reuters.
img

Čechům se nákupy prodraží, ceny porostou rychleji než evropský průměr

27.05.2022 Nejen pivo, ale i jiné potraviny by v Česku mohly do konce roku výrazně zdražit. K vysokým vstupním nákladům za energie či hnojiva a nízkým zásobám se přidaly i důsledky ruské invaze na Ukrajinu. Ty vyhnaly ceny takových komodit, u nichž Rusko a Ukrajina mají silnou pozici na mezinárodních trzích. Například jde o oleje a tuky (o 53 %), mouky (28 %) nebo těstoviny (19 %). Podle analytiků pojišťovny Allianz Trade se přitom dá očekávat, že se toto zdražení do koncových cen teprve promítne.
img

Index investiční gramotnosti o jeden bod nahoru: Lépe než na podzim si vedou hlavně mladší

26.05.2022 Češi se v investicích vyznají lépe, než si sami myslí, a proto se tohoto světa nemusí bát. Investiční gramotnost o jeden bod stoupla, ale naše sebevědomí naopak mírně kleslo. Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení. Připravenější na svět investic se cítí mladší ročníky a muži. Ženy si nevěří vůbec – 40 % z nich o sobě dokonce řeklo, že jsou v tomto oboru zcela nezkušené.
C:\fakepath\USDJPY-daily-23052022-uvod.jpg

Japonsko je nyní levné

23.05.2022 Japonsko se zatím zázračně vyhýbá vysoké inflaci. Tamní dubnový meziroční růst cen sice zrychlil na 2,5 %, toto tempo je ale s ohledem na extrémní ceny energií, zdražující potraviny i slábnoucí japonský jen výhrou.
img

Fed nechá akcie svému osudu

20.05.2022 Volatilita americké výnosové křivky zůstává brutální. Jen pro dokreslení situace: očekávání toho, kde by se ode dneška za tři roky mohly pohybovat krátkodobé dolarové sazby (implikované Fedem) poklesla za posledních deset dní o 40 bazických bodů. V posledních dnech se vše samozřejmě točí okolo hrozby recese, což zároveň přivedlo klíčový americký akciový benchmark S&P500 těsně před brány medvědího trhu.
img

Rozbřesk: S&P 500 před branou medvědího trhu. Fed nechá akcie svému osudu

20.05.2022 Volatilita americké výnosové křivky zůstává brutální. Jen pro dokreslení situace: očekávání toho, kde by se ode dneška za tři roky mohly pohybovat krátkodobé dolarové sazby (implikované Fedem) poklesla za posledních deset dní o 40 bazických bodů.
img

Trhy dluhopisů čekají na americkou inflaci

12.04.2022 Krvavá lázeň, kterou již nějaký ten pátek zažívají trhy dluhopisů, je stále přiživována nepříznivými inflačními daty z celého světa. V pátek například zveřejnilo vysoké inflační údaje Maďarsko, včera ČR a dnes odpoledne trhy čeká vrchol v podobě americké inflace za měsíc březen. Co se týká české inflace, tak ta láme rekordy - to konec konců všichni pozorujeme ve svých peněženkách.
img

Rozbřesk: Těžce zkoušené trhy dluhopisů s napětím vyhlížejí výsledek americké inflace

12.04.2022 Krvavá lázeň, kterou již nějaký ten pátek zažívají trhy dluhopisů, je stále přiživována nepříznivými inflačními daty z celého světa. V pátek například zveřejnilo vysoké inflační údaje Maďarsko, včera ČR a dnes odpoledne trhy čeká vrchol v podobě americké inflace za měsíc březen.
img

Zlevní válka na Ukrajině nemovitosti v Česku? Je to možné, ale...

18.03.2022 Válka na Ukrajině vyvolá v Česku poměrně hlubokou stagflační krizi. Inflace bude vysoká, třeba letos v průměru dvouciferná, zatímco ekonomika bude stagnovat. Výsledkem bude citelný propad reálné kupní síly. Vždyť letos mzdy nominálně porostou jen o šest procent, zatímco inflace bude zřejmě i více než dvojnásobná.
C:\fakepath\us dolar.jpg

Inflace v USA v únoru vystoupila na 7,9 procenta, další maximum za 40 let

10.03.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen ve Spojených státech v únoru zrychlil na 7,9 procenta z lednových 7,5 procenta. Inflace se tak dostala na nejvyšší úroveň od ledna 1982. V dnešní zprávě to oznámilo americké ministerstvo práce. Analytici navíc předpokládají, že inflace bude v příštích měsících dál zrychlovat, protože útok ruských vojsk na Ukrajinu způsobil výrazný růst cen ropy a dalších komodit.
img

Pět důvodů, proč letos citelně zdraží nájemné. A rada, nač vše si má nájemník dát pozor, aby finančně nevykrvácel

19.02.2022 Ceny nájemního bydlení letos citelně vzrostou napříč Českem. Zde je pět stěžejních důvodů, proč se tak stane, a na závěr rada, co s tím může nájemník dělat.
img

Studie: Brněnský byt již stojí stejně, jako stál pražský před pandemií

17.02.2022 Brněnské starší byty dosáhly stejné prodejní ceny, jakou měl pražský byt těsně před vypuknutím pandemie. V loňském 4. čtvrtletí stouply meziročně v celé ČR ceny prodávaných starších bytů o 19 procent na 46.119 korun za metr čtvereční. Vyplývá to ze studie realitní skupiny European Housing Services (EHS), kterou má ČTK k dispozici.
img

Rozbřesk: Vyšší americká inflace = březnový růst sazeb o 50 bps

11.02.2022 Americká lednová inflace nakonec opět trhy překvapila vyšším číslem a vzrostla na 7,5 % (jádrová na 6 %) - nejvyšší úrovně za poslední čtyři dekády. Nedá se sice říct, že inflace překvapila vyšším číslem “na celé čáře”. Rychlý meziměsíční růst však zaznamenaly kategorie, které mají největší “setrvačnost” (rychle neodezní) - tedy zejména nájmy a zdravotnické služby. Inflační vrchol máme proto v USA stále před sebou (pravděpodobně v únoru těsně pod 8 %) a pokud se nic mimořádného nestane, bude složité vidět americkou inflaci do konce roku pod 4 %.
img

Ranní glosa: Vyšší americká inflace = březnový růst sazeb o 50 bps

11.02.2022 Americká lednová inflace nakonec opět trhy překvapila vyšším číslem a vzrostla na 7,5 % (jádrová na 6 %) - nejvyšší úrovně za poslední čtyři dekády. Nedá se sice říct, že inflace překvapila vyšším číslem “na celé čáře”. Rychlý meziměsíční růst však zaznamenaly kategorie, které mají největší “setrvačnost” (rychle neodezní) - tedy zejména nájmy a zdravotnické služby.
C:\fakepath\dolar usa.jpg

Míra inflace v USA v lednu vystoupila na 7,5 procenta, nejvýše od února 1982

10.02.2022 Míra inflace ve Spojených státech v lednu vystoupila na 7,5 procenta, a dostala se tak nejvýše od února 1982. Prudce rostly opět zejména ceny energií. Ve své zprávě o tom dnes informovalo americké ministerstvo práce. Vysoká inflace podporuje spekulace finančních trhů, že americká centrální banka (Fed) by na svém příštím zasedání v březnu mohla zahájit zvyšování úrokových sazeb.
img

Ceny domů a bytů v EU od roku 2010 vzrostly o 39 %, v ČR o 100 %

14.01.2022 Ceny obytných nemovitostí, tedy bytů a domů, se v Evropské unii od roku 2010 do třetího čtvrtletí loni zvýšily zhruba o 39 procent. Ve své zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. V České republice růst za toto období dosahuje téměř 100 procent, v Estonsku či Maďarsku je ale ještě vyšší. Ceny nájmů rostly pomaleji.
img

Studie: Starší byty ve 3. čtvrtletí zdražily meziročně o čtvrtinu

15.11.2021 Téměř o čtvrtinu stouply ve třetím čtvrtletí letošního roku oproti loňsku průměrné prodejní ceny starších bytů v Česku. Vyplývá to z údajů realitní skupiny European Housing Services, které má ČTK k dispozici. Nejdražší jsou starší byty v Praze s průměrnou cenou za metr čtvereční skoro 113.000 korun. Praha má také nejvyšší nájmy, v průměru za 272 korun za metr čtvereční. Nejlevněji se prodávají byty v Ústeckém kraji s cenou asi 29.000 korun za metr. Nájmy jsou nejnižší v Karlovarském kraji se 155 korunami za metr. Nájemné se zvýšilo oproti loňsku o 1,22 procenta.
img

Praha hlásí vyprodáno i přes rekordní ceny. Střední třída dosáhne jen na pronájmy

20.09.2021 Rekordní ceny a zároveň rekordní prodeje by měly ohlašovat realitní bublinu. Splasknutí ale nepřichází a byty v metropoli jsou prakticky vyprodány. Jen za první pololetí se prodalo 4 750 bytů, tedy téměř stejně jako za celý rok 2020. Z pražského trhu postupně odchází střední třída, která přesouvá svůj zájem do Středočeského kraje. Více o motivaci zákazníků prozrazuje Peter Višňovský, ředitel realitní kanceláře LEXXUS.
img

Ranní glosa: Nájemní bydlení v Evropě táhne investory

02.09.2021 Super-uvolněná měnová politika a drahé suroviny dál živí růst cen nemovitostí a ty se napříč vyspělým světem stávají čím dál hůř dostupné. V EU rostly ceny nemovitostí na začátku roku 2021 nejrychleji od roku 2007 (přes 6 %) a v Česku dokonce dvojciferným tempem.
img

Rozbřesk: Nájemní bydlení v Evropě táhne investory, jak je na tom Česko?

02.09.2021 Super-uvolněná měnová politika a drahé suroviny dál živí růst cen nemovitostí a ty se napříč vyspělým světem stávají čím dál hůř dostupné. V EU rostly ceny nemovitostí na začátku roku 2021 nejrychleji od roku 2007 (přes 6 %) a v Česku dokonce dvojciferným tempem. Mzdy za růstem cen setrvale zaostávají a to vede ke zhoršování cenové dostupnosti nájemního bydlení - ve Velké Británii tak domácnosti musí dát na novou nemovitost v průměru zhruba sedm ročních platů (v Londýně o poznání více), v Rakousku deset a v Česku podle poslední studie společnosti Deloitte dokonce patnáct.
img

Češi se musí naučit žít v nájmech, zbavit se svého fetiše vlastnického bydlení. Žádný strach, budou pak jako Němci či Švýcaři

27.08.2021 Češi trpí fetišem vlastnického bydlení. V zemích, jako je Německo, Švýcarsko nebo Rakousko, které si jinak rádi Češi berou za příklad, přetrvává daleko nižší podíl populace bydlící ve vlastním bytě nebo domě. Nájemní bydlení je tam mnohem rozšířenější než v Česku. A nikomu to nepřipadá jako ekonomický nerozum. Jestliže tuto mentalitu Češi postupně přijmou za svoji také, usnadní jim to život. Navíc učiní věc v mnoha ohledech rozumnou i ryze z ekonomického hlediska.
img

Praha má kritický nedostatek nových bytů. Čtvrtina najde kupce v neveřejných předprodejích

28.07.2021 Dle dat realitní kanceláře LEXXUS, jednoho z největších prodejců nemovitostí v Praze a okolí, čtvrtina bytů najde kupující v neveřejných předprodejích určených investorům. Nic na tom nemění nízká výnosnost investice do rezidenčních realit ani rostoucí pořizovací ceny. Dlouhodobí investoři se naučili, že na správně zvoleném bytě lze jen těžko prodělat.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (7.6.2021)

07.06.2021 Máme za sebou opět úspěšný týden s pozitivními výsledky na finančních trzích. Páteční data z amerického trhu práce mírně zklamala, když bylo vytvořeno pouze 559 tisíc pracovních míst při tržním konsenzu ve výši 650 tisíc. Trh však reagoval pozitivně. Zlepšení na trhu práce ukázalo, že americká ekonomika pokračuje v růstovém trendu, který však zatím není tak rychlý, aby změnil holubičí rétoriku Fedu. Zastavení přílivu likvidity tak v brzké době nehrozí a „všichni jsou spokojeni“.
C:\fakepath\2273276-f201010180398101.jpeg

ČNB, růst úroků a ceny bytů

28.05.2021 Česká národní banka (ČNB) připravuje trhy na růst základní úrokové míry. Jejího zvýšení z 0,25 % na 0,50 % bychom se měli dočkat v létě a nemusí jít o poslední letošní úrokový „hike“. Dopad na kurz koruny je zřejmý. Vzhledem k tomu, že Evropská centrální banka žádné podobné kroky letos neplánuje, koruna vůči euru posiluje. Právě v očekávání lepšího úročení v Česku oproti eurozóně klesnul měnový pár EUR/CZK letos o 80 haléřů na 25,45.
img

Pandemie zdražuje kola i auta, zdražovat budou hospodští i kadeřnictví. Čechy po otevření ekonomiky čeká drahota, na kterou nejsou zvyklí

16.05.2021 Rok pandemie celkově přinesl poměrně značné zdražení. To však nemusí být nic proti tomu, co nás čeká v nadcházející době.
img

Novela zákona o ČNB: Větší dostupnost bydlení pro mladé přinese menší výnosy investičním bytům

28.04.2021 Poslanecká sněmovna schválila 24. března 2021 novelu zákona o České národní bance. Kromě možností ovlivňovat operace na finančním trhu dostala ČNB pravomoc stanovit bankám, tedy komerčním subjektům, limity týkající se úvěrů na bydlení. Tento krok může mít významný dopad na realitní trh a snížit výnosy z investičních nemovitostí. Novelizace zákona nyní čeká na schválení Senátem České republiky.
C:\fakepath\n-01042021-lv.gif

Německá vláda se dohodla na další finanční podpoře pro podniky

01.04.2021 Německá vláda se dohodla na další finanční podpoře pro podniky, které zasáhla opatření proti šíření koronaviru. Vyplývá to ze společné zprávy ministerstev hospodářství a financí. Podle informací agentury DPA by se měl objem nové pomoci pohybovat v desítkách miliard eur, neměl by však překročit 50 miliard eur (1,1 bilionu Kč).
img

V Česku se letos bude stěhovat více než milion lidí. Sto tisíc z nich proto, aby ušetřili; stěhováním se za nižším nájmem lze v době pandemie ušetřit desetitisíce

04.02.2021 Desetina obyvatel České republiky se letos přestěhuje. Podobně jako loni. Vyplývá z průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny. V absolutním počtu jde tedy o více než milion lidí. Ke stěhování mají různé důvody. Od koupě nové nemovitosti, po sestěhování se s partnerem či stěhování se za prací. Deset procent lidí, kteří se stěhují, ovšem jako důvod uvádí snahu ušetřit. Sto tisíc Čechů se tedy stěhuje právě a jen z finančních důvodů. Letos jich ještě přibude.
img

Rozbřesk: Napětí na trhu s byty zatím nepolevuje

15.01.2021 Včera byly zveřejněny jedny z posledních čísel za třetí kvartál loňského roku, kdy ekonomika krátce nabrala dech po prodělaném brutálním pádu, a sice indexy cen bytů. Jde o sadu dat publikovanou v režii Eurostatu, která má docela dlouhou historii a umožňuje jako jedna z mála v této oblasti i mezinárodní srovnání. Nová sada čísel potvrdila, že napětí na (nejenom) českém realitním trhu nepolevilo ani v době pandemie. Ceny bytů totiž ve třetím čtvrtletí dál rostly, tentokrát o 8,4 %, přičemž ty nové zdražily v meziročním srovnání dokonce o deset procent. Jestli někdo čekal, že pandemie a s ní spojená recese přinese zlevnění bytů v ČR, tak se zatím rozhodně nedočkal. To ostatně ukázaly mezikvartální tempa cen, která dále zrychlila.
img

Koruna rekordně posiluje, vzniká ta další tlak na pokles cen elektřiny či plynu. Domácnostem ovšem příští rok zdraží voda, bydlení i kvůli vyšším nájmům nijak nezlevní

29.11.2020 Česká měna během letošního listopadu posiluje vůči euru nejvýrazněji od června 2008, plyne z dat společnosti Purple Trading. Od začátku tohoto měsíce koruna zpevnila z kursu 27,18 na 26,16 za jedno euro. Pokud si kurs udrží ještě i během pondělního obchodování, půjde právě o nejvýraznější měsíční posílení české měny za posledních více než dvanáct let.
img

Nový stavební zákon může v důsledku učinit bydlení dostupnějším, zvýšit porodnost či stáhnout náskok Polska a Maďarska ve výstavbě dálnic

24.08.2020 Vláda má dnes schvalovat nový stavební zákon. Návrh je sice kompromisem, k ideálu mu cosi schází, avšak jde o krok vpřed, protože snižuje počet nutných razítek a zkracuje povolovací a stavební proces. Nový stavební zákon by české ekonomice a vlastně celé tuzemské společnosti prospěl jako máloco jiného. Namátkou může v důsledku dokonce i zvýšit porodnost, zlepšit životní prostředí či urychlit výstavbu klíčové infrastruktury.
img

Nemovitosti dále citelně zdražují, koronavirus Čechy od realit neodrazuje. Z regionálního pohledu si svoji daň vybral pouze v Praze, a to ještě jen v případě nájmů

19.07.2020 Koronavirová krize se na trhu s nemovitostmi a nájemním bydlením v ČR příliš neprojevila ani v období její vrcholné fáze, tedy v měsících dubnu a květnu letošního roku. Vyplývá to z údajů serveru Bezrealitky.cz. Celorepublikově totiž ve druhém čtvrtletí, tedy od dubna do června, průměrná prodejní cena starších bytů v ČR nadále znatelně rostla. A to jak meziročně, tedy v porovnání s loňským obdobím dubna až června, tak mezičtvrtletně, tedy v porovnání s obdobím letošního ledna až března, kdy koronavirová krize začínala.
img

Koronavirus kartami bytové krize nezamíchal, hypoteční splátka je stále výhodnější než nájemné

30.06.2020 Nouzový stav vyhlášený 12. března 2020 ochromil českou ekonomiku. Jeho dopady se očekávaly i na realitním trhu, kdy měl zlevnit nájem nemovitostí. Z analýzy Skupiny MONETA ale vyplývá, že splácet měsíčně hypotéku je nyní ještě výhodnější než platit nájem. A to o téměř 2,5 tisíce korun. Největší změnu přitom zaznamenala Praha.
img

Jediná jistota: Nemovitosti zdraží. Otázka je, kdy přesně…

26.05.2020 Když se nedávno poprvé historii prodávala ropa za zápornou cenu, mnozí si ťukali na čelo. Kdo to kdy viděl, aby kupující dostal ještě navrch zaplaceno za to, že něco kupuje.
C:\fakepath\corona2.jpg

Wu-chan dává tušit, že uvolněním opatření krize neskončí

10.05.2020 Lidé po celém světě čekají, až jejich vlády oznámí, že se podařilo zastavit šíření koronaviru a že se mohou navrátit k běžnému životu. Ale čínské město Wu-chan je důkazem, že normální stav může být stále ještě daleko. O současné situaci ve velkoměstě, jež bylo prvním ohniskem pandemie, píše zpravodajský server CNN.
img

Čína velmi těžce restartuje ekonomiku

20.04.2020 Čína se zvolna snaží opět nastartovat ekonomiku. Miliony lidí se ale bojí utrácet nebo vůbec nechtějí vycházet ven. Uzavřené továrny a obchody jsou v zemi od ledna.
C:\fakepath\meny.jpg

Čína se snaží oživit ekonomiku, ale spotřebitelé šetří

19.04.2020 Čína, tedy země, odkud se v prosinci začal šířit nový typ koronaviru, jenž způsobil pandemii, se opatrně snaží znovu nastartovat ekonomiku. Není to ale snadné v situaci, kdy se miliony lidí bojí utrácet nebo ani nechtějí chodit ven. Uzavírání továren a obchodů po celém zemi začalo v lednu. Milionům rodin bylo řečeno, aby zůstaly doma a vládnoucí komunistická strana teď tvrdí, že nemoc je pod kontrolou. Dopady na životy lidí i na celou ekonomiku ale přetrvávají.
img

Ženeme se do recese a krize. Vláda zatím ekonomiku nepodpořila.

15.04.2020 Asociace a svazy kritizují vládní plán a označují ho za diskriminační. Týká se to obchodních center, ale i restaurací, barů nebo třeba hotelů. Uvádění vládní pomoci do praxe je neskutečně pomalé. Do ekonomiky zatím vláda dala žalostně málo.
img

Evropská komise navrhla evropský systém kurzarbeitu

02.04.2020 Lidé nemají mít podle Evropské komise takzvaně díry v peněženkách. Jde o systém podpory krátkodobého zaměstnávání lidí, kteří by jinak přišli o práci kvůli obrovským ekonomickým dopadům koronaviru.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Maďarský forint | Koruna | HDP | Mexické peso | Turecká lira | Měnová politika | Německo | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/TRY | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Analýza | Zhodnocení | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bull | CEO | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dezinflace | Nesoulad | Diverzifikace | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | Grafy | Hlava a ramena | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Inflační cíl | Intraday | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Likvidita | Long | MIFID | MMF | MT4 | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Neckline | P/E | Pasiva | Platforma | Poplatek | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Prémie | Rally | Repo sazba | Retracement | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Smart money | Spread | Swiss | Trader | Trading | Trend | Tržní cena | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Dluhopisy | JPY | CAD | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Japonské akcie | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Zisk | Kurz koruny | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Investiční příležitost | Bohatství | ČSOB | Partners | Deloitte | Obchodovat | Ondřej Hartman | Analytický tým | Regulace | Financování | Investovat | USDX | Index cen | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Facebook | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDCAD | Aktivum | Delta | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Trading strategie | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Tesla | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Brokeři | Cena | Ceny zlata | CISCO | CZK | Česká spořitelna | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Evropská měna | Finanční plánování | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hodnota akcií | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | Jedno euro | Jiří Rusnok | Kurs koruny | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodujeme | Oslabení koruny | Osobní finance | Pád akcií | Pasivní příjem | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Spořící účet | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | SWIFT | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | WTI | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Benzín | Put | BIC | Equal weight | Hold | P.A. | Redukce | ROCE | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | WSJ | Cenová hladina | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Úvěr | QE | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Volby | E-mini | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | TD Securities | DPA | Macquarie Capital | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Oxford Economics | Macquarie | NATO | Nová Čína | RBC Capital | Agentura AP | Destatis | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Finanční gramotnost | Podnikání | Rolls-Royce | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Měnové riziko | Creditas | Globální trhy | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Pro tradery | BlackRock | Přehled | Jádrový index | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Cena cukru | Americké trhy | Kurzotvorné informace | Časová pásma | Posilování koruny | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Britské akcie | Economist | Inflační tlaky | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Realitní trh | Panické výprodeje | Šok na trhu | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Nervozita | Globální finanční trhy | Utahování měnové politiky | Alibaba | Propad | Kryptoměny | Index Nikkei | Citi | S&P | Guvernér | Výzkumná společnost | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Nejistota | Světové finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Zajištění | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výhled | Depozitní sazba | Bankéři | Poplatky | Americké akciové trhy | Exxon | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Česká vláda | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | TRY | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | ČTK | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Bilance ECB | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Purple Trading | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | Inflace ve světě | BHS | LemBros Commodity Advisors | Striker Securities | Martin Lembák | Striker | LemBros | Vladimír Pikora | Palladium | Jan Dvořák | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | MiFID II | ETC | Nemovitostní fondy | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | NEST | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Složené úročení | Airbnb | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Asociace pro kapitálový trh ČR | Očekávání investorů | OPEC+ | Obchodní napětí | Profesionální investoři | Přijetí eura | Podniky | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Forint | Pokles ceny | Domácí měna | Šéf Fedu | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Propady na akciových trzích | Úrokový hike | Vývoj ceny bitcoinu | Vývoj české koruny | Pokles cen ropy | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Úspěšné obchody | Prognóza ECB | Průzkum společnosti | Růst zisků | Zvýšení úrokové sazby | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Ceny kryptoměn | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Majetek | Oživení trhu | Sazby ČNB | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Inflace v ČR | Makroekonomická situace | Statistický úřad | Ropovod | Inflační očekávání | Růst cen ropy | Pokles sazeb | Ceny pohonných hmot | Vyšší mzdy | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Lari | Byznys plán | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Pokles úroků | Napětí na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Štěpán Křeček | Situace na trzích | Recese v USA | Bohatí | Pohonné hmoty | Růst mezd | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | US500 | Nárůst cen ropy | Televize CNBC | Denní graf | Očekávání trhu | Finanční situace | Korunové sazby | Asociace pro kapitálový trh | Asociace pro kapitálový trh České republiky | iShares | Kurzarbeit | Předstihové indikátory | Banky pro mezinárodní platby | České nemovitosti | Očekávaný růst | Informace z trhu | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | S&P 500 Index | Automobilky | KOSPI | Jana Brodani | Rozpočet | Silné akcie | Čínská média | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Ceny benzínu | Německá vláda | Trinity | LNG | Objem | Data z USA | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zájem o investice | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Standardní odchylky | FRED | Dlouhodobé dluhopisy | Včerejší obchodování | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Maloobchodní sektor | Ekonomiky eurozóny | BAT | Výše úrokových sazeb | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Růst cen | Studie | Mazen Issa | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Důchodový systém | Generální ředitel | Statistici | Negativní nálada | Ukrajina | Lagardeová | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Nadhodnocení | Úrok | Miliardy | Global Times | Vyhlídky | Průzkumy | Fáze obchodní dohody | FT | Ekonomka | Zveřejněná data | Velká krize | Financovat | Statistika | Technologický sektor | E-shopy | Petr Dufek | Napětí mezi USA a Čínou | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Inflace ve Švédsku | Jan Vejmělek | Radim Krejčí | Poslanecká sněmovna | Na burze | Centrální banka USA | Vyšší poptávka | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Ceny potravin | Být trpělivý | Další rozvoj | Rozvoj | Vlastní nemovitost | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Zdražování | Ceny zboží | Ceteris paribus | Problémy | Růstový impuls | NAFTA | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Růst spotřebitelských cen v USA | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Yahoo | Centrální banky USA | Míra | RegioJet | Jaderné elektrárny | Inflační výhled | Úroky | Epidemie afrického moru | Epidemie afrického moru prasat | Německý PMI | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Kupní síla | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | xStation5 | Rychlý růst mezd | Bydlení | Oživení inflace | Ipsos | Martin Novák | NERV | Stratég | Citelné zdražování | Miliardy korun | Zasedání měnového výboru | Akciový index Nikkei | Michal Skořepa | Investiční platformy | US100 | Pozitivní zpráva | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Hospodaření | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Dlouhodobí investoři | Američané | Výroba aut | Washington | Miliardy eur | Von der Leyenová | Zpomalující ekonomika | RBA | Budoucnost | Hodnota investic | Experti | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Příjmy domácností | Poradenství | Inflační překvapení | Ministerstvo práce | Česká inflace | Zdražující bydlení | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zpřísnění měnové politiky | Snížit úrokové sazby | Růst cen potravin | Ukazatele | Výroba v eurozóně | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Vývoj meziroční inflace | Americké ministerstvo | Nájemné v Česku | Nájemné | Ceny energií | Úspěšný týden | Horší data | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Komunikace | Trump | Čínské indexy | Chudoba | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Pokles sazeb hypoték | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Změny cen | Virus | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Finance Group | Důchody | Meziroční růst | Růst inflace | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Jednatel | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Meziroční vývoj inflace | BP | Prodeje aut | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Rolování kontraktů | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Hodnota aktiv | Americké banky | Průměrná cena | Medvědi | Prodávající | Lednová inflace | Americká inflace | Dnes na forexovém trhu | Inflace v lednu | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Data ČSÚ | Údaje z USA | Šíření koronavirové nákazy | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Vývoj | Šok | Mzda | Mzdový růst | Mladší investoři | Výkyvy | Cenová válka | Inflace v únoru | Spotřebitelské ceny v únoru | Míra inflace v únoru | Únorová inflace | Sazby hypoték | Nouzový stav | Medvědí trend | Další vývoj | Pokles HDP | Masivní propad | Útlum ekonomiky | Kabinet | Zrychlení inflace | Největší propad | Vyšší úrok | Stimul | Burzy cenných papírů | Propad poptávky | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pomoc od vlády | Historický pád cen | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Další pokles | Koronavirová krize | MPSV | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Spoření | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Potenciál | ČBA | Finanční prostředí | The Economist | České vlády | Allianz | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Micro kontrakty | Kontrakty na futures | Živobytí | Šíření nákazy | Inflace zpomaluje | Březnová inflace | Reálné mzdy | Ekonomiky | Italové | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Systém podpory kurzarbeitu | Realitní bubliny | LTV | Růst nezaměstnanosti | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Údaje | DPH | Omyl | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Opatření proti šíření koronaviru | Poradenské firmy | Hluboké recese | Propad cen nemovitostí | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Oživení cen | Celková inflace | Více peněz | Inflace v březnu | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Statistiky | Galaxy Securities | Larry Hu | Obavy společnosti | Uzavření továren | Vládnoucí strana | Úspěšný systém | Oživit ekonomiku | Demokraté a Republikáni | Poradenské společnosti | USD za barel | Trade | S&P500 | Provincie Chu-pej | Chu-pej | Ekonomika provincie Chu-pej | CBRT | Evropské indexy | Posílení | Lucembursko | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Odhad vývoje HDP | Cestování | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Rozhodnutí o sazbách | Náklady na financování | Shell | Maloobchod | Tržby maloobchodníků | Dovoz | Dlouhodobý trend | Wu-chan | Riziko deflace | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Ceny zeleniny | ONE | Auta | Vakcína | Recyklace | CL | Spekulovat | Manažeři | Zájem o hypotéky | Kupci | Spoluzakladatel | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | Předstihové ukazatele | Pronájem nemovitosti | JDE | Nezkušení investoři | Unie | ČR | Jiří Kovařík | Pozitivní sentiment | PEPP | Nová prognóza ECB | Nová prognóza | Zvyšování mezd | Počet nových žádostí o podporu | Zpomalení inflace | Subvence | Podpůrné programy | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | Analytické společnosti | Výhled hospodaření | Druhá vlna | Propad české ekonomiky | DSTI | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Majitelé firem | Míra zisku | Bytové krize | Objem aktiv | Dostupnost bydlení | Dostupnost bydlení v ČR | Bydlení v ČR | Situace na trhu práce | Exporty | MAM | Chorvatsko | Zbohatnutí | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Úrokové sazby na hypotékách | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | Starší byty | Prodejní ceny starších bytů | Ceny starších bytů | Bezrealitky.cz | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost XTB | Byty v Praze | Trigema | Životní úroveň | Následky pandemie | Bohatí lidé | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Turistický ruch | Časový horizont | Smíšený signál | Slábnoucí dolar | Zvýšené napětí | Cenové hladiny | Erdogan | Oživení poptávky | Čas na nákup | Analytik XTB | Hnojiva | Úroky na hypotékách | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Snížení DPH | Přístup k inflaci | Zrušení superhrubé mzdy | Ceny v eurozóně | Příliv kapitálu | Průměrné mzdy | Vývoj průměrné mzdy | Ceny mědi | Peso | Porovnání výnosů | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Prognóza Fedu | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Rezidenční nemovitosti | Propad cen akcií | Cena elektřiny | Politici | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pracovní místa | Česká republika | Nejvýraznější růst | Měnový fond | Ceny bytů | CPI v USA | Nařízení | Intel | Pravidelný příjem | Zveřejnění výsledků | Státy Evropské unie | Oživení čínské ekonomiky | Kurz liry | Spotřební daň z nafty | Měnové reformy | Vakcinace | Rozpočtové deficity | Zadlužování | NBP | Příklad nákupu | Ceny aktiv | Voda | Šéf polské centrální banky | Poptávka po plynu | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | Německá inflace | Zvýšení ceny | Salutem | Salutem Fund | Zpomalující inflace | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | CARA | MJ | Situace na trhu | Přerozdělení bohatství | Express | Tržní ceny | Retailoví investoři | Růstový trend | James Bullard | FOMC minutes | Přísná měnová politika | Investoři a obchodníci | Míra inflace v Německu | Silný růst | Cena nemovitostí | Výrazný růst | Hodnotové akcie | Meziroční vývoj inflace v Turecku | Prezident Erdogan | Měnový pár USD/TRY | xStation 5 | Poptávka po nemovitostech | Nejvyšší růst | Investovat do nemovitostí | AMD | Výše nájemného | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | ERA | Rostoucí ceny | Internetové společnosti | Meziroční růst cen | Ceny realit | Těžaři | Obavy z inflace | Agora | Oslabení | Růst úroků | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Realitní horečka | Prodejní ceny | Výnosy 10letých dluhopisů | Ceny benzínu v USA | Tržní hodnota akcií | Impulzy | Růst v průmyslu | Peter Višňovský | LEXXUS | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Zlevnění potravin | Nůžky bohatství | Plány | Cíle | Příležitosti | Průměrný roční výnos | Central Group | Skanska | Konkurence | Prodej | Tržní prostředí | Gepard Finance | České dráhy | Gruzie | Paradox | Cenové stability | Technologie | Veronica Clarková | Vývoje ceny | Nedostatek stavebních materiálů | Skanska Reality | Míra inflace v USA | Recese ekonomiky | Pokles poptávky | Divize | Vývoj reálného výnosu | Boom | Nedostatek nových bytů | Pražský byt | Nedostatek zboží | Ziskový potenciál | Bankovní skupina | HICP | Chování | Vnímání | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Ceny v dopravě | Aktuální prognózy | Meziměsíční růst spotřebitelských cen v USA | Byty | HDP v Maďarsku | Vyšší úroky | Medián | Pořízení vlastního bydlení | Leo Express | Emil Sedlařík | Mluvčí firmy | ASX | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Dna | Finanční možnosti | Rychlý růst | Nájemní bydlení | Bydlení v Evropě | ANO | Uhlí | RBC | TIPS | Ceny plynu | ZSSK | Marika Čupa | Luxusní značky | Vyšší hodnoty | Plány Fedu | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Energetická krize | Odhady růstu | Hospodářské soutěže | Automotive | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Pozornost | Index investiční gramotnosti | Meta | Klima | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Inflace ve Spojených státech | European Housing Services | Průmyslový sektor | Raketový růst | Další růst sazeb | CEEC Research | TIM | Pozemky | Omikron | | Zlotý | Fibonacciho retracement | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Jestřábí Fed | Zemědělci | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Larry Summers | Jaromír Gec | Inflační spirála | Cyklus utahování měnové politiky | Získané peníze | Miliardy USD | Petr Lajsek | Zvyšování sazeb Fedu | Investiční byt | Vývoj německého akciového indexu | Cena práce | Ceny domů | Ceny domů a bytů | Ceny domů a bytů v EU | Hry | Dražší energie | Reality | Válka na Ukrajině | S&P 500 ETF | Instituce | Základní úrok | Orná půda | Zemědělské půdy | Realitní služby | Glapinski | Rodinné domy | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | European Housing Services (EHS) | Brněnský byt | EHS | Ruské invaze na Ukrajinu | Cenový index | Sankce | Green Deal | Energiewende | Rusko a Ukrajina | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Pokles inflace | Ukončení války | Řetězce | Západní sankce | Zvyšování cen | Silná konkurence | Dopady války na Ukrajině | Závislost na Rusku | Značné riziko | Vývoj meziroční inflace v Japonsku | Inflace v Japonsku | Meziroční inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Dolarová výnosová křivka | Allianz Trade | Menší investoři | Aktuální inflace | Inflační data | UCL | Skvělá investice | Vlastnictví | Tržní ocenění | Boj s inflací | Ropovod TAL | Hike ECB | Martin Vašek | Forward P/E | Christopher Waller | Přijetí | Silné inflační tlaky | Snížení inflace | Vývoj německého akciového indexu DAX | Životní náklady | S&P 500 nebo Nasdaq | Růst těžby v USA | Znehodnocení | GarantovanyNajem | GarantovanyNajem.cz | Realitymix | Realitymix.cz | Viktor Mejzlík | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Kevin Tran Nguyen | Hike | Re/Max | Firma Re/Max | Eurasia | Ceny nájmů | Ceny nájmů v Česku | PriceHubble | Švýcarské společnosti | Nedostupnost bydlení | Zpráva o inflaci | Válečná daň | Neel Kashkari | Reálné příjmy domácností | Odhad HDP v eurozóně | Fenomén | Zvýšení daně | Vyšší daň | Arménie | Boj proti inflaci | Český statistický úřad (ČSÚ) | Analýzy trhu | Pokles cen nemovitostí | Největší meziroční nárůst | iShares Core S&P 500 | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ukončení války na Ukrajině | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Inflační doložka | CZ | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Nejdražší ulice v Česku | Nejdražší ulice | Net Asset Value | Seriál o ETF | Akcie ETF | Gruzínská vláda | Vliv na gruzínskou ekonomiku | Příliv migrantů | Světlo na konci tunelu | Index cen výrobců | Comfort Finance | Varování | Čistá hodnota aktiv | US CPI | Střední třída | iShares Core S&P 500 ETF | Společnost BlackRock | IVV | ETFs | Další růst úrokových sazeb | Comfort Finance Group | Panické nákupy | Diverzifikátor | Vyjádření představitelů | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Zájem o nájemní bydlení | Bezrealitky | Výprodeje | Ustupující inflace | Splasknutí realitní bubliny | ChatGPT | Býčí sentiment | Prodeje bytů | Eurové příjmy | Eurové úvěry | Investiční Memento | OCI | Tržní hodnota akcií ETF | iNAV | Intraday Net Asset Value | Pohledávky ETF | Liabilites | Získaná hodnota | Neuhrazené faktury | Hodnota NAV | Čistá hodnota jmění | Pokles cen energií | Nákup nemovitosti | Plynové elektrárny | Sol | SVB | Odeznívání inflace | Vklady | Silicon Valley Bank (SVB) | Válka | Vyšší ceny | Platba | Vysoké úrokové sazby | Závazek | Růst cen nájmů | Pronájmy | UlovDomov.cz | UlovDomov | Data společnosti UlovDomov.cz | Data společnosti | Medián ceny | Ceny nájemního bydlení | Ceny nájemního | Valuo | Index UlovDomov.cz | Index UlovDomov | Michal Hrbatý | Největší americké banky | CEO společnosti | Zvyšování nákladů | Místní rozvoj | Hypoteční banky | Daně z nemovitosti | Konsolidační balíček | Zvýšení daně z nemovitosti | Development | Pohledávky | Vlastní bydlení | Vice | Největší bublina na světě | Největší bublina | Průběžné výsledky | Ceny nemovitostí v Turecku | Nemovitosti v Turecku | Turecké prezidentské volby | Aljazeera | Tržby skupiny Leo Express | Tržby skupiny | Navýšení dluhového stropu | Hendrik Meyer | Core S&P 500 | Směřování | Měnová reforma | Důstojné stáří | Michal Straka | Beyoncé | Vrchol inflace | Offline Štěpána Křečka | BHS expres | Úvěry v eurech | Firemní úvěry | Firemní úvěry v eurech | Ekonom BH Securities | Hlavní ekonom BH Securities | Navýšení sazeb | Kontroly na úvěry | Eurový úvěr | Platby na eura | Eurový příjem | Kurzová rizika | Kolaps HDP | Tlak na růst inflace | Mzdová spirála | Cenově mzdová spirála | Tlaky na růst mezd | Platy státních zaměstnanců | Mzdově-inflační spirála | Úsporný balíček | Vládní úsporný balíček | Obsluha státního dluhu | Vyhozené peníze | Škrtání dotací | Financování státního dluhu | Ochránit úspory | Hodnota realit | Peníze do bank | Myšlenkové schéma | Slevy oproti nabídkové ceně | Sazby na hypotékách | Výhodný nákup | Dotovaná sazba | Reálné příjmy obyvatelstva | Příjmy obyvatelstva | Reálné příjmy | Nakupovat nemovitosti | Chuť nakupovat nemovitosti | Sazby na dluhopisech | Dluhopisové investice | Příležitost vstoupit na trh | Nárůst cen energií | Skokový nárůst cen energií | Závislost na Rusku v oblasti energií | Problém s dodávkami plynu | Nedostatek plynu | Drahá elektřina | Jak se stanovuje cena elektřiny | Krize na energetickém trhu | Plovoucí LNG terminály | LNG terminály | Pevné terminály | Navyšování mezd | Zavádění odvodů na zaměstnance | Zavádění odvodů | Odvody | Severní křídlo | Inflační vlna | Realitní kancelář | Predikovatelný | Nižší ceny | Finanční podmínky | Nákup nemovitostí | Systém emisních povolenek | Fit for 55 | Martin Machala | Ownest | Český realitní trh | Kupující | Northern Trust | Průměrné nájemné v Česku | Průměrné nájemné | Nadšení | Struktura | Lesnictví | Bývalý premiér | Vývoj akciových indexů | Services | Zajištění majetku | Kontrola pojištění | Eskalace | Údaj za září | Slevy | Pandemie covidu | ProCent | Rok 2024 | Brent nebo WTI | Výhled roku | Výhled roku 2024 | Konjunktura Spojených států | Konjunktura | Vývoj indexu bankovního sektoru | Utility | Dojné krávy | Ohromné zisky | Real-estate | Volba příštího prezidenta | Zavedení dovozní cel | Pád Ukrajiny | Výstup USA z NATO | Výstup USA | Navýšení rizikové prémie | Rizikové prémie | Východoevropské akcie | Zajímavý výnos | Inflační očekávání v USA | 10letý reálný výnos | Reálný výnos amerických bondů | Výnos amerických bondů | Zajímavé zhodnocení | Výnos amerických bondů (TIPS) | Reálný výnos v Evropě | Výnos v Evropě | Nominální úročení | Záporné nominální úročení | Diverzifikátor akciových ztrát | Zhodnocení v desítkách procent | Snížení dodávek | Snížení dodávek na trh | Uskupení OPEC | Uskupení OPEC+ | Pokračující růst těžby v USA | Nastavení ropného trhu | Geopolitické eskalace | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Region Guyany | Uzavření Rudého moře | Uzavření Rudého moře pro tankery | Snížení geopolitického rizika | Nízký potenciál | Silné mexické peso | Nákup platiny | Auta se spalovacími motory | Vývoj cen kryptoměn | Odhadnout tržní sentiment | Pozice bitcoinu | Obliba bitcoinových peněženek | Realitní portfolia | Reálné hodnoty bytů | Hodnoty bytů | Reálné hodnoty | Náklady financování | Ceny bytů v Praze | Vývoj mediánové ceny bytů v Praze | Vývoj mediánové ceny bytů | Mediánové ceny bytů v Praze | Mediánové ceny bytů | Predikovat vývoj cen kryptoměn | Ceny bydlení | Ceny bydlení v ČR | Capital | Platformy | Knight | Portfólia | Prosperity | Pokles cen elektřiny | Mezinárodní porovnání | Nákupy | Capital One | Lembros Commodity Advisors LLC | Dobrý nápad | Nápad nakupovat | Nakupovat | Nápad | Inflační data v USA | Očekávaná inflační data | Nové historické maxima | Historické maxima | Trading týden | Vítězné tažení | Jádrový index spotřebitelských cen | PCED | Forward S&P 500 | Andrew Berkin | Larry Swedroe | The Way Smart Money Invests Today | Forward valuace P/E | Forward valuace | Valuace P/E | Long/short | Micro Nasdaq 100 (MNQ) | Micro Nasdaq 100 | Micro Nasdaq | Nasdaq 100 (MNQ) | MNQ | Micro S&P 500 (MES) | Micro S&P 500 | S&P 500 (MES) | MES | Spread na burze | SOL Trader | Denní data | Růstový trend akciových trhů | Trend akciových trhů | Lembros Commodity | Lembros | Commodity | Bull/Bear | Put/Call | Prezidentský volební rok v USA | Volební rok v USA | Prezidentský volební rok | Volební rok | Fialův kabinet | Maso | Ekonomické faktory | Pohyb cen | Materiály | Služby | Průměrné nájemné v České republice | Cena nájemného | Prochazka & Partners | Petr Narwa | Český trh | Český trh průmyslových nemovitostí | Trh průmyslových nemovitostí | Zdraví | Léto | Pokles hodnoty | Body | Rent Index | Navýšení
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Naivita evropských představitelů
Nájemci
Nájemné
Nájemné v Česku
Nájemné v USA
Nájemní bydlení
Nájemní smlouvy
Nájem prostor
Najlepší brokeri
Najlepší brokeri v SR

Následující klíčová slova

Nakamoto
NakamotoX
Nákaza koronavirem
Nákaza SARS
Nákaza virem
Nákaza virem COVID-19
Nakažlivější varianta koronaviru
Nakažlivé varianty koronaviru
Naked Brand
Naked Brand Group
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít