Rolování
US OPEN: Indexy po prázdninách otevírají níže, protože se objevuje výběr zisků
26.12.2024 Indexy na Wall Street se z velké části zotavily z poklesů vyvolaných nedávným jestřábím postojem Federálního rezervního systému, který byl více než očekávaný. Trh nyní očekává pouze dvě snížení sazeb v USA v roce 2025. K náladě na trhu však přispívá i méně jestřábí postoj Fedu, který je způsoben nižšími než očekávanými údaji o inflaci PCE. Současné zisky odpovídají typickému efektu „Santa Claus Rally“. Ačkoli je tento jev často spojen se zisky v průběhu celého prosince, nejsilnější výkonnost je statisticky pozorována v posledním týdnu měsíce. Jak Nasdaq 100 (US100), tak S&P 500 (US500) v úterý testovaly rekordní maxima a dnešní obchodování pravděpodobně odráží určité krátkodobé vybírání zisků.
NATGAS po rolloveru roste; v Mexickém zálivu udeřil hurikán Rafael
11.11.2024 Americké kontrakty na zemní plyn v Henry Hubu (NATGAS) dnes po rolování převážně posilují, ale obavy o dodávky z USA přidávají futures „protivítr“. Podle komentáře amerického regulačního úřadu pro energii na moři je v důsledku hurikánu Rafael vypnuta více než čtvrtina produkce ropy v Mexickém zálivu a 17 % produkce zemního plynu. Mexický záliv se na celkové produkci ropy v USA podílí přibližně 15 % a na produkci zemního plynu 2 %.
Zlato i stříbro se třpytí dál
18.10.2024 Počátkem roku jsme se zaměřili na sektor kovů coby potenciálního vítěze pro letošek i roky příští. Po silném prvním pololetí pokračoval vzestup vzácných kovů pod vedením zlata i ve 3. čtvrtletí. Investoři hledali jistoty v nejistém světě a vše kulminovalo v září, kdy začal centrální bankovní systém Spojených států snižovat sazby. Kvůli stále se prohlubujícímu hospodářskému zpomalení Číny i rostoucím obavám z recese v jiných oblastech, zejména v Evropě, došlo k propadu energetiky a průmyslových kovů – tedy dvou sektorů závislých na hospodářském růstu.
Denní shrnutí: silné snížení Fedu podpořilo býčí náladu na Wall Street 📈
19.09.2024 Akciové trhy po včerejším holubičím rozhodnutí Fedu pokračují v euforii. Futures na americké indexy posilují až o 3,00 %, přičemž US100 vzrostl o 4,00 %. Je důležité si všimnout rolování kontraktů, ke kterému došlo v noci.
Ekonomický kalendář: Rozhodnutí Bank of England, žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA a index CB v centru pozornosti trhu
19.09.2024 Včerejší snížení sazeb Fedu splnilo očekávání Wall Street; indexy se po včerejším převrácení obchodují nahoru. Powell sdělil, že Fed je odhodlán udržet silný trh práce, aniž by příliš agresivní politikou riskoval zpomalení. Základním scénářem podle Fedu je měkké přistání; odhady sazeb pro rok 2025 uvádějí 3,4 % oproti předchozím 4,1 %, což naznačuje poměrně agresivní snížení, a to na „neutrální“ úroveň a další snížení o 50 bb v letošním roce. Pokles výnosů podporuje příliv hotovosti na akciové trhy.
💲⏬USD před rozhodnutím Fedu oslabuje
18.09.2024 Do rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách zbývá jen několik hodin. Trh si stále není jistý, o kolik bude úroková sazba snížena. Komunikace Fedu byla v posledních týdnech poměrně jasná, přičemž silný signál vyslal Powell během konference v Jackson Hole. Podle Powella nastal čas snížit úrokové sazby ve Spojených státech. Zatím však není jasné, jak silný tento krok bude. Samotné rozhodnutí se uskuteční ve 20:00 a tehdy budou také zveřejněny prognózy.Tisková konference začne ve 20:30.
Káva je nejdražší za posledních 13 let. Budeme si ji moci dovolit?
16.09.2024 Káva znamená závislost pro mnoho lidí na celém světě. V Itálii je cena tohoto nápoje dokonce regulována, a to částečně kvůli přílivu turistů, kteří nejsou obeznámeni s odpovídající cenou průměrného espressa. Při pohledu na grafy cen kávy by však někdo mohl nabýt dojmu, že by se tato komodita mohla brzy stát luxusním zbožím. Půjde káva cestou kakaa, které ještě před pár měsíci dosahovalo absolutních rekordních cen? Pocítíme to v peněžence, i když cena finálního produktu v obchodě či kavárně nezávisí pouze na ceně suroviny?
Káva je nejdražší za posledních 13 let. Stále nutnost nebo již luxus?
16.09.2024 Káva je nutností pro většinu lidí na celém světě. V Itálii je cena tohoto nápoje dokonce regulována, částečně kvůli přílivu turistů, kteří nejsou obeznámeni s odpovídající cenou průměrného espressa. Při pohledu na grafy cen kávy by však někdo mohl nabýt dojmu, že by se káva mohla brzy stát luxusním zbožím. Půjde káva cestou kakaa, které ještě před pár měsíci dosáhlo absolutních rekordních cen? Pocítíme to v peněžence, i když cena finálního produktu nezávisí pouze na ceně suroviny?
⏫NATGAS získává více než 5 %
19.08.2024 Cena zemního plynu (NATGAS) dnes vzrostla o více než 5 % a uhradila všechny ztráty z konce minulého týdne. Za zmínku stojí, že minulý čtvrtek dosáhly ceny nejvyšší úrovně od července. Růst cen souvisí s předpovědí vyšších teplot v příštích 6-10 dnech, což by mohlo vést ke zvýšené poptávce po plynu, která se v současnosti pohybuje kolem pětiletého průměru. Cena v Evropě se navíc blíží hodnotě kolem 40 EUR/MWh. Extrémně velké contango na trhu se rovněž snižuje, což naznačuje rostoucí krátkodobou poptávku.
Investoři očekávají nižší volatilitu; přehled VIX 🔎
06.08.2024 Index VIX zaznamenal prudký pokles ze včerejšího maxima kolem 38 na současnou úroveň 27. To je způsobeno tím, že investoři vnímají menší riziko, což vede ke změnám cen opcí na index S&P 500. Stojí za povšimnutí, jak se zřetelně změnila forwardová křivka pro kontrakty na index VIX. Ještě před týdnem a měsícem byla křivka velmi podobná a naznačovala mírné contango. V současné době se křivka obrátila a je v backwardation, což naznačuje stále značnou nejistotu nyní, ale očekávání poklesu volatility v blízké budoucnosti.
Pokles ropy se po rollove na futures zrychluje
19.07.2024 Dnes došlo k rolování futures kontraktu na ropu WTI. Ztráta činí 4 %, ale pouze 1,5 % je skutečný pohyb ceny a zbytek je rolování futures kontraktu. Silný rozdíl mezi dvěma nejbližšími kontrakty naznačuje teoreticky vysokou poptávku, ale zároveň je také varovným signálem. Příliš velká backwardace v minulosti vedla k zahájení korekce na trhu s ropou.
Denní shrnutí: Wall Street klesá a Nvidia se propadá o 4 % z historických maxim
20.06.2024 Americké indexy se ve druhé části seance obchodují s poklesem poté, co se vymanily z historických maxim. Index S&P 500 dnes ztrácí téměř 0,3 % poté, co krátce po otevření prolomil hranici 5 500 bodů. Nasdaq 100 ztrácí 0,8 % poté, co se přiblížil k úrovni 19 980 bodů.
NATGAS ztrácí 4,8 %, protože předpověď NOAA ukazuje na chladnější konec června v USA
20.06.2024 Futures na zemní plyn (NATGAS) se propadly výrazně pod třídolarové pásmo, protože nové předpovědi NOAA a geoprostorová data společnosti Maxar Technologies signalizují další chladné počasí ve dnech 25.-29. června na východě a středozápadě USA. To může signalizovat mírnější než očekávanou poptávku po klimatizaci na konci měsíce. NATGAS minulý týden dosáhl 5měsíčních maxim, ale nad zónou odporu 3 USD/MBtu jsou prodejci stále aktivnější.
US OPEN: Růst AI pokračuje
20.06.2024 Indexy Wall Street zahájily dnešní obchodování smíšené, přičemž technologický sektor rostl. S&P 500 otevřel o 0,2 % výše, Nasdaq si při zahájení seance připsal 0,3 %, Dow Jones otevřel o 0,1 % níže a Russell 2000 s malou kapitalizací klesl při zahájení seance o 0,3 %.
Ranní shrnutí (20.06.2024)
20.06.2024 Čtvrteční seance na asijsko-pacifických trzích probíhá ve smíšeném duchu. Japonský Nikkei aktuálně posiluje o téměř 0,25 %, Hang Seng ztrácí 0,5 % a korejský index Kospi přidává 0,55 %.
⛽Ropa se dostala na 7týdenní maxima
19.06.2024 Ropa pokračuje v oživení, i když dnešní nárůst je omezen na přibližně 0,5 % jak u ropy WTI, tak u ropy Brent. V druhém případě se dnes jedná o rolování futures kontraktů. Za zmínku stojí, že ropa získává navzdory nárůstu zásob podle API a zprávě STEO od EIA, která ukázala snížení prognózy průměrné ceny ropy pro letošní rok. Červnová zpráva STEO ukázala, že se letos očekává průměrná cena ropy WTI 80,32 USD za barel, zatímco květnová zpráva ukázala průměrnou cenu 84,76 USD za barel.
Ranní shrnutí (24.05.2024)
24.05.2024 Poslední seance týdne na trzích APAC přinesla pokles většiny hlavních indexů z tohoto regionu. Japonský Nikkei ztrácí téměř 1 %, Hang Seng klesá o 1,2 % a australský ASX 200 odečítá 1,1 %.
Ranní shrnutí (24.04.2024)
24.04.2024 Pár AUD/USD vzrostl nad 0,6500 po údajích o inflaci za 1. čtvrtletí 2024, které byly vyšší, než se předpokládalo. Index spotřebitelských cen za 1. čtvrtletí dosáhl +1,0 % q/q (očekávání 0,8 %) a 3,6 % r/r (očekávání 3,4 %).
Slabý BRL kávě neškodí
17.04.2024 Na trhu s kávou panuje přesvědčení, že silný reál podporuje udržování zásob v Brazílii a pozdější prodej nebo prodej na domácím trhu. Naopak slabý real vede ke zvýšené touze po vývozu díky možnosti získat silnou zahraniční měnu a omezuje prodej na místním trhu.
PŠENICE brání 550 USD navzdory nepříznivé zprávě USDA 📊
12.04.2024 Futures na pšenici se na burze v Chicagu drží poblíž 550 USD za bušl, a to navzdory včerejší nepříznivé zprávě USDA. Zdá se, že geopolitická situace má na pšenici nepřímý vliv, neboť trhy počítají s možností íránského útoku na Izrael a očekávanou potenciální ruskou ofenzívou na ukrajinské frontě. Pšenice v minulosti pravděpodobně reagovala růstem v reakci na různé typy geopolitického napětí.
Ranní shrnutí (15.03.2024)
15.03.2024 Po včerejší smíšené seanci na Wall Street byl sentiment v asijské seanci převážně slabý. Čínský Hang Seng a korejský KOSPI ztratily více než 1,5 %. Index Nikkei zaznamenal pokles o 0,3 %, ačkoli index Topix dokázal uzavřít seanci o 0,2 % výše.
NATGAS rozšiřuje denní zisk na 8 %
04.03.2024 NATGAS rozšiřuje masivní intradenní zisk a nyní se obchoduje o více než 8 % výše! Z technického hlediska se komodita blíží ke klíčové psychologické zóně odporu v oblasti 2,00 USD za MMBTu. Proražení nad tuto zónu by teoreticky mohlo zrušit několik týdnů trvající klesající trend a naznačit další růst. NATGAS se obchoduje zhruba 30 % nad čtyřletými minimy dosaženými v polovině února 2024. Přibližně 5 procentních bodů tohoto zisku však pochází z rolování kontraktů.
Plyn je na minimu. Vyplatí se koupit?
26.02.2024 Zemní plyn zlevňuje všude po světě. Nejvíce viditelný je ale propad ceny amerického plynu Henry Hub. Jeho cena se dostala na historická minima nejen po očištění o inflaci, ale i nominálně.
Denní shrnutí: S&P 500 dosáhl maxima 5100 bodů, NATGAS testuje oblast 1,70 USD
23.02.2024 Indexy na Wall Street rozšiřují zisky, i když jejich rozsah je mnohem menší než včera. S&P 500 si připisuje 0,2 % a testuje oblast 5100 bodů. Dow Jones přidává 0,3 %, Russell 2000 s malou kapitalizací poskočil o 0,7 %, zatímco Nasdaq se obchoduje beze změny.
Plyn je historicky nejlevnější
30.01.2024 Ještě před rokem by takový scénář leckomu připadal jako utopie – cena zemního plynu se propadla na historická minima, když vezmeme v potaz očištění o inflaci. Plyn obchodovaný v americkém uzlu Henry Hub v Louisianě s dodáním v březnu se dostal až na 2 USD za milion BTU.
BREAKING: Nižší čerpání zásob, než se očekávalo. NATGAS prodlužuje pokles
18.01.2024 Čerpání zásob bylo nižší, než se očekávalo, a to navzdory nedávnému náporu mrazů v USA. Vyhlídky počasí se navíc zlepšují a naznačují, že teploty by měly být na začátku února vyšší než obvykle. Měli bychom si uvědomit, že po dnešní seanci dojde k výraznému rolování na Natgasu o zhruba 15 % (cena zítra otevře pod 2,3-2,4 USD/MMBTU).
Finanční trhy – výhled roku 2024
15.01.2024 Rok 2023 zakončil na velmi pozitivní vlně, kdy investorům přinášely zisky akcie hodnotové i technologické, dluhopisy státní i firemní, zlato i kryptoměny. O to těžší bude takovou rally zopakovat, protože startovací čára roku 2024 už je nastavena poměrně vysoko.
Na co si dát v roce 2024 u ropy pozor
08.01.2024 Obchodníci s ropou vykročili do nového roku opatrně. Obavy z vývoje poptávky a globálního hospodářského růstu vyvažují rostoucí geopolitická rizika spojená s událostmi v Rudém moři a okolí. Je čím dál pravděpodobnější, že se bude ropa i v nadcházejících měsících obchodovat v úzkém pásmu a žádný důvod nebude sám o sobě dost silný, aby změnil dynamiku trhu, který neví, jestli vsadit spíš na zpomalení růstu, zejména v Číně a v USA, a rostoucí produkci zemí mimo OPEC+, nebo na omezení produkce kartelu a geopolitická rizika.
Ranní shrnutí (22.12.2023)
22.12.2023 Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování růstem, a to i navzdory revizi údajů o HDP USA za 3. čtvrtletí směrem dolů.
🟡 Zlato je opět na vzestupné vlně
25.10.2023 Ještě před necelým měsícem dávala otázka, zda zlato dosáhne 2 000 dolarů za unci, jednoznačný smysl. V té době zlato testovalo oblast 1 800 USD a bylo nejníže od března letošního roku. Nečekaná geopolitická událost v podobě konfliktu na Blízkém východě vrátila zlato pod bedlivý dohled investorů a v jednu chvíli se přiblížilo ke zmiňované psychologické úrovni. Teoreticky bychom si měli klást otázku nikoli zda, ale kdy zlato dosáhne 2 000 USD za unci, i když v nejbližší době může být odpověď na tuto otázku komplikovaná. Bude zlato schopno dosáhnout úrovně výrazně nad 2 100 USD až Fed rozvolní svou politiku a dojde tak k poklesům výnosů?
Ranní shrnutí (18.09.2023)
18.09.2023 Dnešní makrokalendář je poměrně skromný a japonský akciový trh byl z důvodu státního svátku uzavřen. V novém týdnu trhy čekají na rozhodnutí Fedu a Powellovu konferenci a dalších velkých centrálních bank jako BoE a BoJ a také na údaje PMI průmyslu a služeb z hlavních ekonomik. Ve středu budou své výsledky reportovat také dvě velké americké společnosti General Mills (před seancí) a FedEx (po seanci).
US100 klesá o 1,5 %⏬⏬
15.09.2023 Druhá část dnešní seance na mezinárodních finančních trzích přinesla zhoršení nálady mezi investory, kteří krátce po zahájení seance na Wall Street začali být před víkendem ochotnější prodávat své akcie.
Graf dne: WHEAT (16.08.2023)
16.08.2023 Kotace WHEAT během dnešní seance posilují v důsledku útoku ruské strany na jeden z přístavů na Dunaji. Vedoucí vojenské správy Oděské oblasti Oleh Kiper oznámil, že sklady a sila byly výrazně "zasaženy", což je další eskalace války v černomořské zóně a další impuls k volatilitě na kotacích pšenice. V tuto chvíli není znám přesný rozsah škod.
Cena ropy klesá. Důvodem je očekávaný propad poptávky v zemích OECD
16.03.2023 Ropa se v posledních dnech obchoduje za nižší ceny a obchodníci omezují své expozice. Obávají se, že se náhlá bankovní krize, kterou minulý týden odstartoval krach Silicon Valley Bank, rozšíří do zbytku ekonomiky a rozpoutá recesi spojenou s nižší poptávkou po ropě a palivových produktech. Za dosavadní výprodej ovšem může hlavně likvidace spekulativních dlouhých pozic a nikoli výraznější změna jinak příznivých poptávkových očekávání, za nimiž stojí země mimo OECD jako Čína a Indie.
Opětovné otevření Číny přinese komoditám další dobrý rok
23.02.2023 Po dramatickém a volatilním roce 2022, který přinesl v sektoru komodit dobré výnosy, mohou letošní výsledky do značné míry záviset na čínské politice.
Barkin z Fedu a členové EBC se vyjádřili k měnové politice
02.12.2022 Barkin: Nedostatek pracovních sil podpořil inflaci. Zdá se, že nabídka pracovních sil zůstane i nadále omezená. Méně pracovníků by omezilo hospodářský růst USA.
Je cena Bitcoinu potlačována centrálními plánovači?
14.11.2022 V říjnu minulého roku schválila Komise pro cenné papíry a burzu (SEC) první bitcoinový futures Exchange Traded Fund (ETF).
Obchodní tipy pro pár EUR/USD
08.04.2022 10. dubna se ve Francii uskuteční prezidentské volby. Bojovat bude stávající prezident Emmanuel Macron a opozice reprezentovaná Marine Le Penovou.
Saxo Bank přináší 7 způsobů, jak se bránit chaosu na trzích
14.03.2022 Koncem loňského roku dosáhl akciový trh svého vrcholu, nyní však došlo k prudkému obratu směrem dolů. Nejenže se na něm negativně podepisuje rostoucí inflace a bezprostředně hrozící navyšování úrokových sazeb, teď ještě došlo k rozpoutání konfliktu. Dlouhodobé důsledky zatím nejsou jasné, ale dopady na ceny energií jsou patrné již dnes. Konflikt navíc samozřejmě nijak nepřispívá k celkové geopolitické stabilitě. Každopádně vede k nejistotě a to je něco, co investoři nemají rádi.
⛩Je Evergrande čínským Lehman Brothers?
20.09.2021 Evergrande je druhým největším čínským developerem v objemech prodejů. Má téměř 200 tisíc zaměstnanců a pracovně je s touto společností spjato téměř 4 miliony lidí. Více než 70 tisíc investorů drží dluhové cenné papíry společnosti, a to včetně několika stovek bank (i evropských) a dalších finančních ústavů. Ve výstavbě má Evergrande 1 - 1,5 mil. bytů a stará se o 2 800 čtvrtí ve více než 300 městech. Společnost navíc podniká v sektorech zdravotnictví, spotřebního zboží, zábavy a také elektromobilů.
Nabídkové deficity ženou cenu komodit stále výš
12.04.2021 Komodity dál přitahují zvýšenou pozornost i poptávku. Oživení globálních aktivit po nasazení vakcín v kombinaci se zelenou transformací a počínajícím nedostatkem hned několika klíčových komodit způsobilo, že Bloomberg Commodity Index od loňského dubna, kdy se svět zmítal v hlubinách koronavirového zoufalství, stoupl o 45 %. Díky tomu se akcie spojené s komoditami za poslední rok vyšplhaly mezi nejlepší tematicky zaměřené akciové koše Saxo.
Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (2. díl)
29.03.2021 V prvním dílu této recenze jsme si představili některé základní funkce a užitečné pomůcky, které nabízí obchodní platforma xStation 5 od známého a regulovaného brokera XTB. Ve druhém dílu této recenze se na platformu podíváme o něco detailněji a představíme si další vychytávky a funkce, které traderům mohou usnadnit a zpříjemnit obchodování.
Růst cen ropy zpomaluje, předběhl fundamenty
16.02.2021 Nejdelší vítězné tažení ropy za poslední dva roky pokračuje, i když se už objevují známky, že začíná přibržďovat. Cena za barel už od počátku listopadu stoupla o působivých 64 %. Díky zprávám o vakcíně se pozornost obrátila k zotavení a stimuly plánované americkým prezidentem Bidenem pomohly nastartovat inflační očekávání a spolu s nimi i poptávku po zajištění ve formě komodit.
Výhled pro 1. kvartál 2021: Vzestup komodit bude pokračovat i v roce 2021
28.01.2021 Očekáváme, že všeobecný vzestup komodit, díky němuž Bloomberg Commodity Index v posledním čtvrtletí 2020 posílil o 10 %, bude pokračovat i v letošním roce. V jeho prospěch hovoří hned několik faktorů. Tenčící se nabídka a globální trhy zaplavené penězi přinesou vlnu spekulací a růst poptávky po inflačním zajištění. Když k tomu připočteme výhledové oslabení dolaru, oživení globální poptávky po plošném nasazení vakcíny a obavy z dalších rozmarů počasí, začínají se před námi rýsovat složky dalšího komoditního supercyklu.
Šílený rok 2020: analytické shrnutí
21.12.2020 Rok 2020 byl jízdou na horské dráze. Panika a zmrazení ekonomiky, které nikdo z nás nezažil, vyvolaly nejprudší a zároveň nejkratší medvědí trh v historii. Následně přišla euforie podporovaná novými biliony dolarů. Poté strach z druhé vlny pandemie a zase nadšení z vysoké účinnosti vakcín. Ke konci roku už emočně vyčerpaní investoři ani nevěděli, jestli se radovat z vítězství Joe Bidena v amerických prezidentských volbách, nota bene když Donald Trump výsledek neuznal.
Fed uvažuje o větší podpoře, ale trhy dál nahoru neposlal
26.11.2020 Nečekaně zajímavé byly informace ze včerejšího zápisu z posledního jednání měnového výboru Fedu. Zatímco jednotliví bankéři se v komentářích drží centrálního postoje, nenaznačují novou akci a zůstávají u obecnějších frází o zabezpečení dostatečně příznivých podmínek, zápis odhalil, že se o úpravách politiky debatuje.
Přichází čas na nákup ropy?
15.06.2020 Trh s ropou se po extrémně volatilním období březnu až květnu uklidnil. Tyto tři měsíce byly plné zásadních rozhodnutí o bezprecedentním snížení těžby ze strany zemí OPEC+, obav o přeplnění skladů, divokých odhadů poklesu poptávky během celosvětové karantény a vyskytly se i záporné ceny.
Rozbřesk: Mzdy brzdí, nezaměstnanost narůstá a guvernér ČNB očekává stabilizaci koruny
05.06.2020 Včera zveřejněné mzdy v podstatě uzavřely sadu dat za první kvartál a docela jasně naznačily, že doba jejich rychlého zvyšování už skončila. Nejpomalejší růst průměrné mzdy za poslední tři roky nebo té reálné dokonce za posledních šest let ukazuje, že se poměry na dříve stále více napjatém trhu práce začínají v důsledku koronakrize měnit.
Rozbřesk: Česko s historicky nejvyšším deficitem rozpočtu, středoevropské měny před zasedáním ECB dále posilují
02.06.2020 Zas takové překvapení to vzhledem k vývoji ekonomiky, respektive koronakrizi není, ale rozhodně něco takového tu ještě nebylo. Řeč je o výsledku státního rozpočtu za prvních pět měsíců roku. Z dubnových necelých 94 mld. korun se deficit státních financí vyšplhal během jediného měsíce na rekordních 157,4 mld. Za tímto číslem můžeme hledat především vládní kroky v boji s koronakrizí, které se promítly jak do vývoje příjmů, tak i výdajů.
Ropa v roli černé ovce
28.04.2020 Zatímco americké akciové trhy, vedené technologiemi, zdravotní péčí a médii, i nadále vysílají signál, že je vše v pořádku, stačí jen nahlédnout pod povrch, abyste zjistili, že tomu tak není. Obrovské stimuly si sice našly cestu na akciový trh, ale nikoliv k lidem.
Rozbřesk: Navrhované odklady plateb sociálního a zdravotního pojištění = krok správným směrem
28.04.2020 Odklady plateb sociálního a zdravotního pojištění jsou přesně tím nástrojem, který v tuto chvíli velká část podniků skutečně potřebuje a ocení je. Pokud návrh projde, může přinést krátkodobě významnou úlevu. Z poslední ankety mezi podniky na Ranní kávě hlavního ekonoma Patrie Jana Bureše a jeho hostů vyplynulo, že vysoké procento (skoro polovina) bude do měsíce řešit likvidní problémy. A skoro třetina z dotázaných by si jako nástroj pomoci vybrala na prvním místě právě odklady plateb sociálního a zdravotního pojištění.
Ropa udržuje napětí na trzích. Kolaps nebyl jen o květnovém kontraktu
21.04.2020 Na finančních trzích ani dnes není moc veselo a přispívá k tomu vývoj obchodování s ropou. Svět oblétla zpráva, že se cena květnového kontraktu dostala hluboko do záporu, jenže problém evidentně není pouze krátkodobý přetlak dodávek. Také následující červnový kontrakt na WTI je dnes pod výrazným tlakem a hluboko propadá také cena Brentu, který by díky širším možnostem dodání měl být odolnější proti plnícím se kapacitám zásobníků.
Akcie pokračují dolů, ropa zůstává pod tlakem
21.04.2020 Ani úterní dopoledne nepřináší hlavním trhům návrat optimismu, který vládl v předchozích týdnech. Pozornost se stále více přesouvá k velikosti ekonomických dopadů opatření proti koronaviru a samozřejmě i k vyhlídkám návratu.
Koronavirus a finanční trhy – kde se nacházejí obchodní příležitosti?
20.04.2020 Každá krize s finančními trhy pořádně zamává. Z důvodu panického uzavírání pozic, prorážení stop-lossů a margin calls se mohou ceny aktiv výrazně odchýlit od své fundamentální hodnoty a nabízet tak zajímavé obchodní příležitosti.
Rozbřesk: Mzdy nepotvrdily optimismus ČNB, OPEC chce prudce omezit produkci a čeká na souhlas Ruska
06.03.2020 Zatímco finanční trhy se nyní zabývají spíše oceňováním důsledků šířícího se koronaviru a odhadují, kam až v rámci preventivní paniky zajde Fed a ECB, ČNB se dnes nepodařilo naplnit svou optimistickou prognózu, na jejímž základě v únoru překvapivě zvýšila své úrokové sazby.
Jak se vedlo komoditám ve stínu napětí na Středním východě
10.01.2020 Zpráva COT týkající se týdne končícího 31. prosincem ukázala průběžnou akumulaci spekulativních dlouhých pozic. Po rekordním srpnovém propadu dosáhla čistá dlouhá pozice 24 termínovaných kontraktů na komodity svého 18měsíčního maxima. V neposlední řadě se nakupovaly drahé kovy a energie, než obnovené napětí na Středním východě znovu vyhnalo jejich ceny vzhůru.
Rozbřesk: Slabší česká spotřeba nahrává stabilním sazbám
02.12.2019 České HDP ve třetím kvartále bylo nakonec přepsané o desetinku výše a potkalo se ve finále s naším původním odhadem (0,4% mezikvartální a 2,5% meziroční růst). Zůstává ovšem za očekáváním ČNB, a to o 0,2 procentního bodu proti čerstvé listopadové prognóze. To jako by dávalo za pravdu těm členům bankovní rady, kteří kvůli obavám z většího zpomalení ekonomiky nechtěli na posledním zasedání poslechnout doporučení prognózy dál zvyšovat úrokové sazby.
Komodita plná obchodních příležitostí
21.11.2019 Pokud se k ceně nějakého aktiva v letošním roce hodí přirovnání jízdy na horské dráze, je to zemní plyn, konkrétně americký „Henry Hub“ zemní plyn. Jeho cena se díky stále nekončící břidlicové revoluci pohybuje u historických minim. Stačí ale několik býčích nebo medvědích zpráv spolu s docela častou radikální změnou počasí v USA a kontrakty na zemní plyn mohou přidat nebo poklesnout o více než 10 % za měsíc.
Fed znovu začne s nákupy dluhopisů
09.10.2019 Šéf americké centrální banky včera naznačil, že Fed začne znovu s nákupy amerických dluhopisů za účelem zlepšení situace na mezibankovním trhu. Nemělo by to však být trhem považováno za začátek kvantitativního uvolňování, jak vzápětí dodal. Krok je cílen především k navýšení bankovních rezerv tak, aby se uvolnila situace na repo trhu, kterou musel v minulých týdnech řešit NY Fed novými injekcemi likvidity.
Britský parlament znovu může jednat, stres na americkém peněžním trhu nebyl přechodný
24.09.2019 Po celkem nevýrazném dopoledni na hlavních trzích místy sledujeme přece jen větší pohyby a navíc se přidaly i zajímavé zprávy. Akcie v Evropě i USA se celkově drží lehce v plusu. Ropa ovšem padá už o dvě procenta a americké výnosy míří dolů. Dluhopisové výnosy v Evropě většinou také klesají, hlavně na periferii eurozóny.
Co na trhu zůstává levné?
23.09.2019 Přichází další vlna masivní monetární stimulace ze strany centrálních bank napříč celým světem. Ceny akcií, dluhopisů i komodit proto dále rostou a je nyní mnohem těžší nacházet na finančních trzích podhodnocená aktiva.
5 užitečných tipů pro obchodování opcí, které byste měli znát
02.08.2019 Pokud čtete knihy o opcích nebo procházíte internet, najdete spoustu tipů a triků, jak zlepšit svůj trading. Čím déle obchodujete s opcemi, tím vyšší je šance, že narazíte na stejnou radu, kterou jste již před časem objevili jinde. To může přinést pocit, že o obchodování s opcemi víte již vše a není se čemu učit.
Rozbřesk: Stát si v příštím roce hodlá půjčit 331 mld. korun
27.12.2018 Do konce roku zbývá už jen několik málo dní, které nejspíše přinesou jen velmi málo nových zásadních ekonomických zpráv a signálů především ze Spojených států. Trhy už zažívají efekt konce roku, kdy je těžké rozlišit skutečný trend od krátkodobého přeskupování či uzavírání pozic, takže tvořit jasné a silné závěry z jejich pohybů může hraničit s věštěním z kávové sedliny. A platí to i u nás, když se třeba podíváme na invertovanou úrokovou křivku, kde je desetiletá sazba už dokonce pod úrovní té tříměsíční, ovlivněné jestřábím naladěním centrální banky. Znamená to snad recesi na obzoru, nebo jde jen o optický „klam“ spojený s koncem roku způsobený klesající likviditou? To se nakonec ukáže až se startem nového roku, kdy se na trh vrátí vánoční dovolenkáři a rozjedou znovu obchodování ve velkém.
Nejistota obchodních válek pokračuje. Změní to summit G7?
09.06.2018
Úvod minulého týdne byl spíše ve znamení růstu, všechny akciové indexy v USA posilovaly a technologický Nasda...
Nejistota obchodních válek pokračuje. Změní to summit G7?
08.06.2018 Úvod minulého týdne byl spíše ve znamení růstu, všechny akciové indexy v USA posilovaly a technologický Nasdaq 100 dokonce ve čtvrtek překonal svá historická maxima na ceně 7243,50. Potom se ale karta obrátila a trojlístek hlavních amerických trhů začal červenat.
Iron Condor: strategie pro netrendující trhy
01.11.2017 Chcete spekulovat na to, že cena zůstane v určitém pásmu? Potom můžete využít strategii Butterfly o které jsme psali v minulém článku. Je tu ale ještě jiná možnost. Tou je opční strategie Iron Condor.
Jak profitovat na spreadu v cenách ropy?
02.10.2017 Ceny ropy během září velice slušně vyrostly. Za tímto růstem stály jak krátkodobé faktory v podobě výpadku produkce v USA, tak i dlouho očekávané vybalancování trhu nabídky a poptávky, o kterém členové kartelu OPEC mluví již téměř 3 roky. Jednotlivé typy kontraktů se však vyvíjely rozdílně. Evropský benchmark Brent totiž přidal mnohem více než americký protějšek WTI, čímž na trhu vznikla zajímavá investiční příležitost.
Nekrytý výpis put opce (naked put): vysvětlení teorie a praktický příklad
06.09.2017 V minulém článku jsme rozebírali strategii naked call, neboli nekrytý výpis call opce. Dnes se podíváme na strategii naked put, tedy na nekrytý výpis put opce.
Nekrytý výpis call opce (naked call): vysvětlení teorie a praktický příklad
23.08.2017 V případě, že vlastníte příslušné akcie, můžete provést krytý výpis call opce. Tato strategie je nazývaná jako Covered Call. Co ale dělat, pakliže žádné takové nevlastníte?
Sazby porostou rychleji
17.08.2017 Včerejší report Českého statistického úřadu (ČSÚ) o vývoji HDP v druhém čtvrtletí jako by přišel z jiné dimenze. 2,3procentní růst mezičtvrtletně znamená raketové tempo, které česká ekonomika nezažila ani v rámci předkrizového boomu.
Zůstalo na trhu něco levné?
19.06.2017 Jak u nás v České republice a na Slovensku, tak i v globálním měřítku se dostáváme do fáze ekonomického cyklu, ve kterém je optimismu na rozdávání a většina aktiv včetně těch rizikových je z historického pohledu drahých. Investičních příležitostí, u kterých se nemusíme bát propadu hodnoty v následujících několika letech, je proto velice málo.
Klidný týden na amerických trzích. Britské volby posílají dolů libru a komplikují Brexit
09.06.2017 Býčí nálada na amerických akciových trzích pomalu odchází. Hlavní americké trhy se tento týden pohybovaly spíše kolem nuly, případně jen mírně rostly. Námi sledované futures byly koncem týdne pod vlivem rolování poměrně volatilní a tradičně mnohem rizikovější.
Na kávě s traderem - 2. část rozhovoru
07.06.2017 Pokračování rozhovoru s úspěšným traderem a klientem společnosti X-Trade Brokers (XTB).
Data z trhu práce nahrála Fedu na zvýšení sazeb
13.03.2017 Americké akciové trhy minulý týden spíše konsolidovaly, ačkoliv v jeho závěru přeci jen přidaly nějaké zisky. Index S&P 500 uzavřel páteční seanci na ceně 2372, Nasdaq Composite zakončil na 5861. Ve čtvrtek a v pátek probíhalo rolování futures kontraktů na americké akciové indexy, likvidita se přesouvala z březnového do červnového kontraktu a intradenní seance byly značně poznamenané chybějícím volume.
Forex: Výhled na rok 2017
02.01.2017 S přicházejícím novým rokem si tradičně shrneme uplynulých 12 měsíců a podíváme se, jaký potenciál mají měny i komodity v následujícím roce.
Volatility report: Volatilita se po volbách poslušně vrací zpět k 15b.
11.11.2016 Americké prezidentské volby jsou úspěšně za námi a nezbývá než konstatovat, že se pro obchodníky s volatilitou jednalo o další dar z nebes. Opět růst VIXu, opět nijak vysoko nad běžné úrovně a opět jeho rychlý návrat zpět. Short-VIX strategie a spekulace na to, že se v tomto týdnu bude jednat spíše jen o mnoho povyku pro nic, tedy znovu zafungovala. Reakce na volby byla přitom poměrně rozmanitá. Zatímco bezprostředně po zveřejnění výsledků americké indexy klesly o 5 %, situace se rychle otočila a ke konci týdne se již Dow Jones vyhoupl na nová historická maxima, zatímco S&P500 vzrostl zpět na dosah horní hrany konsolidačního kanálu, ve kterém se drží od letošního července.
Volatility report: Spotová volatilita krátce zpět na 18b. Důvody pro výraznější korekci ale dál chybí
14.10.2016 Náš minulý volatiltiy report nesl název Čekání na další technickou korekci a vypadá to, že tentokrát čekání netrvalo příliš dlouho. Korekce je sice zatím mírná, i to se ale počítá. Americký index S&P500 totiž asi ani neměl na výběr. Z trojúhelníkového konsolidačního pásma již tento týden vystoupit musel a i když si dal na čas, nakonec vystoupil směrem dolů, když se krátce dostal až pod hranici 2110 dolarů.
Volatility report: Čekání na další technickou korekci
07.10.2016 Americký index S&P500 nám v posledních dnech tak trochu uvízl v trojúhelníkové formaci, ze které se zatím nedokáza...
Volaility report: Čekání na další technickou korekci
07.10.2016 Americký index S&P500 nám v posledních dnech tak trochu uvízl v trojúhelníkové formaci, ze které se zatím nedokázal vymanit. Velmi brzy z ní sice bude muset vystoupit, zatím však pokračuje ve ztenčujícím se bočním trendu, což je ideálním podhoubím pro nízkou volatilitu. S&P500 tak dál zůstává přibližně dvě procenta od historického maxima v okolí ceny 2 150 USD.
Proč nízké ceny ropy nevydrží dlouho?
03.10.2016 Po 4 letech vysokých cen ropy, které svými kroky trhu naordinoval kartel OPEC přišlo vystřízlivění, mohutný nárůst těžby a cenová válka, která zlevnila ropu až čtvrtinu původní hodnoty. Když se podobná situace opakovala v 80. létech, nedostala se ropa na svá předchozí maxima po dlouhých 25 let. Část analytiků proto předpokládá, že si budeme levných pohonných hmot užívat ještě dlouhá léta.
Volatility report: Spotová volatilita zpět na 15b. Říjnový kontrakt na její růst ale nereagoval
30.09.2016 Je tady pátek a s ním i čas na nový volatility report. Nejprve ale malé ohlédnutí za tím, co se na trzích změnilo od minulého týdne. Pokud jde o americký index S&P500, změn jsme zaznamenali jen málo. Trhy i nadále zůstávají viditelně nervózní, ale ne tolik nervózní aby se medvědi odhodlali k další vlně výprodejů. Fundamentální důvod ke korekci stále chybí a prodávat akcie pouze na základě jejich vysoké ceny a malé ochoty k dalšímu růstu není příliš přesvědčivé. Americký S&P500 si tak svou cenu od minulého týdne drží a zůstává pouhá dvě procenta od historického maxima.
Ropa v silném contangu
02.08.2016 51,66 USD – to bylo prozatím letošní maximum americké lehké ropy WTI ze začátku června. Ceny se nad...
Jak si vytvořit vlastní zajištěný fond
02.08.2016 Nedávno jsem četl srovnání zajištěných fondů. Samotný obsah mě příliš nezaujal, ale napadlo mě, že bych bez problémů mohl vytvořit podobný „fond“ bez zbytečných poplatků. Asi bych ho nazval LYNX DOD High Yield USD zajištěný fond. Zní to dobře, ne? Jak tedy takový fond vytvořit?
Volatiltiy report: Spotový VIX na samotném dně. Short-VIX strategie znovu zisková
15.07.2016 Týden se nám pomalu nachýlil ke konci, takže nastal čas podívat se znovu na to, co se za posledních pár dnů změnilo ve světě implikované volatility. A že se tentokrát děly věci. Americký index S&P 500 začátkem týdne po roce prolomil historické maximum a zakončil včerejší seanci nad hranicí 2 160 dolarů. Pětidenní změna na amerických akciích nyní dosahuje 3,2 % a ještě lépe jsou na tom indexy v Evropě, které včerejší seanci zakončily s pětidenní změnou mezi šesti až devíti procenty. Technicky se po prolomení historického maxima na S&P500 pohybujeme v neprobádaných vodách. Momentum se ale zdá být poměrně silné a po téměř rok a půl trvající konsolidaci může být prostor k dalšímu růstu akcií stále otevřený.
Využití nástrojů futures pro obchodování CFDs (část 3.)
18.06.2016 Kontrakty CFD mají jako podkladové aktivum příslušný futures kontrakt, který se obchoduje na regulovaných trzích. Díky tomu jsme schopní získat informace o rozložení obchodních pozic velkých hráčů a spekulantů.
Volatility report: Volatilta je nejvýše od letošního února, po britském referendu by ale mohla znovu klesnout
17.06.2016 Minulý pátek jsme v našem pravidelném volatility reportu opět zvolili spíše opatrnou a vyčkávací strategii. VIX sice b...
Volatility report: Technická korekce na trzích poslala spotovou volatilitu zpět nad 16b.
08.04.2016 Jsme zpět s dalším volatility reportem a na úvod se jen v rychlosti vrátíme k reportu z minulého pátku. V tom jsme nap...
VIX se vrátil k úrovním ze začátku minulého měsíce. Long-VIX strategie díky tomu získává na atraktivitě
19.02.2016 Je pátek, což znamená, že nastal čas na další report na téma volatilita. Minulý týden jsme jej pojali poněkud obšírněj...
Jak obchodovat volatilitu (VOLX) v roce 2016? Raději jinak než v minulých letech.
20.01.2016 Pokud bude pro rok 2016 něco charakteristické, bude to pravděpodobně zvýšená volatilita. V posledních třech letech jsme se nechali nízkou volatilitou ukolébat a její růst proto může být pro některé investory malým šokem. Průměrná volatilita amerického indexu S&P500 vyjádřená indexem VIX (v naší platformě ticker VOLX) byla v minulém roce 16,6 % a v roce 2014 a 2013 dokonce pouhých 14,2 %. To je výrazně pod historickým průměrem, který od roku 1990 činí 19,8 %.
Základy swapových bodů aneb důležité součásti skládanky úspěšných obchodníků
21.08.2015 Při držení obchodních pozic přes noc dochází k tzv. rolloveru, tedy převedení obchodních pozic do dalšího obchodního dne. Toto převedení již v 21. století a období vysoce moderních a pokrokových technologií je obvykle zcela automatické a obchodník si právě až na tzv. swapové body, které se účtují při převedení pozic do dalšího obchodního dne, nevšimne, že vůbec nějaký rollover existuje.
Po žalostném červenci komodity opět ožívají díky eskalujícímu geopolitickému napětí
12.08.2014 Geopolitické konflikty přispěly k růstu cen v oblasti energetiky a vzácných kovů. Cena pšenice obchodované na chicagské burze (CBOT) prudce vzrostla, a to i přes očekávání rekordní celosvětové úrody. Situace na trhu s ropou je rozpolcená – očekávání hojných dodávek na straně jedné, geopolitické napětí na straně druhé.
Analýza: Euro long - Nůžky v objemu tištění peněz mezi ECB a Fedem se stále rozevírají
03.03.2014 27. července 2013 jsme doporučovali nakupovat euro s cílovou hodnotou 1,45 USD za euro. Od té doby euro realizovalo růst z 1,32 USD za euro na současných 1,36 USD za euro. Máme za to, že fundamentální důvody pro původní cíl zůstávají stejné a stále existuje prostor na trhu pro další růst ceny eura vůči dolaru. USA a Eurozóna procházejí od roku 2008 výraznou finanční a dluhovou krizí. Nárůst dluhů v obou regiónech je dramatický, přesto je na tom eurozóna, alespoň z pohledu růstu dluhu i celkového objemu zadlužení, lépe než USA.
Ceny ropy se kvůli obavám z přerušení dodávek zvedly
10.09.2013 K zásadním událostem minulého týdne patřila lepší než očekávaná ekonomická data hlášená ze Spojených států i slabší páteční zpráva o stavu amerického trhu práce. To ještě více upřelo pozornost na setkání amerického Fedu, které se odehraje 18. září. Trhy jsou nyní v očekávání, jaký banka připraví časový rámec pro ukončování svého masivního programu na podporu ekonomiky. Současné spekulace o tom, že nepůjde o tolik razantní snižování nákupů aktiv, však budou finančním trhům v nadcházejícím týdnu přidělávat spíše jen další starosti.
FXTM SPUSTIL VÍKENDOVÝ ÚČET OTW
19.06.2013 Díky účtu OTW nabízenému do 31. srpna 2013 mohou klienti společnosti Forex Time obchodovat během týdne prostřednictvím jakéhokoliv obchodního nástroje bez swapů. Vždy v pátek jim bude účtován jen malý víkendový poplatek při uzavření trhu.
Při pohledu na výkonnost jednotlivých komodit nezapomínejte na rolování kontraktů
03.01.2013 Ole Hansen, komoditní stratég Saxo Bank. Ve svém posledním loňském článku jsem se zabýval výkonností některých klíčovýc...
Moody?s: Na síle českých bank stojí rating vlády. Nebojme se prodávat korunu, říká Janáček z ČNB
11.12.2012 Stabilita českého bankovního sektoru a jeho mimořádná odolnost za podmínek zátěžového scénáře je stavební...
Týdenní zpráva o koruně: Pozornost se stáčí k útesu
30.11.2012 Česká měna navázala na předchozí týden a své zisky dál rozšířila. Posílení registrují také okolní měny v...
Platina roste díky stávkám, na tříměsíčním maximu je ropa
22.08.2012 Touhle dobou bývají trhy klidné. Je tomu tak i tento srpen, kdy investoři očekávají v následujících měsících příchod klíčových událostí, které určí směr vývoje po zbytek roku. Jednou z takových událostí je každoroční sympozium v Jakson Hole na konci srpna. Na tomto setkání šéf FEDu Ben Bernanke zpravidla oznamoval důležité události jako bylo například QE2 v srpnu 2012. V září se pak sejde ECB, německý ústavní soud bude rozhodovat o tom, zda je finanční pomoc Eurozóně v souladu s právem a také nás čekají holandské volby.
ECB půjčí 800 bankám téměř 530 miliard eur
29.02.2012 USD je silnější proti EUR, slabší proti JPY a CAD a nezměněný proti ostatním hlavním měnám.
Euro v závěru obchodování oslabilo
28.12.2011 Evropská měna se v závěru obchodování k dolaru nečekaně propadla až na...
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Cena stříbra | Retracement | Analytický tým FXstreet.cz | Maxar Technologies | Kontraktní měsíc | Výnosy dluhopisů | LYNX | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Vývoj ceny zemního plynu | Výnos amerických bondů (TIPS) | Výkon | Futures na pšenici | Kapitalizace Tesly | Breaking | Australská centrální banka | Zkušenosti | Cenová hladina | Alphabet | Ark | Vývoj počtu vrtných souprav | Bitcoin ETF | Globální poptávka po ropě | Roll Over | Vývoj zásob zemního plynu v USA | Reálný výnos v Evropě | Údaje z USA | Obchodník | US2000 | Silicon Valley Bank | EUR | Řecko | Trend | Vývoj naplněnosti zásobníků s plynem v USA | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Trading bez volatility | Obchodní příležitosti | Provedení pokynu | Koronavirus a finanční trhy | Spotová volatilita | Nákup platiny | EURIBOR | Bank of Japan | Likvidní trh | Dění na finančních trzích | ChainLink | Struktura kontraktů | BTC | Citigroup | Operace Twist | Bitcoinové futures | Volatility | Dow Jones Industrial | Take Profit | Obliba bitcoinových peněženek | Výstup USA | Statistiky | Hospodářský růst USA | Tempo růstu | Nadprodukce | Geopolitické eskalace | WTO | Korelace | Platforma xStation 5 | Jak bude reagovat trh? | Gamma | Oživení poptávky | Long pozice | Marže společností | Společnost Tesla | Britská libra | Aktiva | HangSeng | Vývoj naplněnosti zásobníků s plynem | Podíl na trhu | Možnost zhodnocení | CHNComp | Indexy na Wall Street | Index US500 | Kolaps | Japonský akciový trh | Pravděpodobnost | SP500 | Hurikán | S&P 500 (US500) | Unce zlata | Specifikace kontraktu | Střední Evropa | Danske Bank | Anomálie na trhu | APP | Hang Seng (CHNComp) | Více peněz | Futures kontrakt | Výstup USA z NATO | Cenné kovy | Zasedání ECB | FTSE MIB | Diverzifikace | Nifty 50 | Zveřejnění výsledků | Administrativa prezidenta | Analytický tým | Výhled ekonomiky | Eskalace války | Návratnost investice | Goldman Sachs | Současný propad | Chování trhu | Registrovaný cenný papír | Zlevnění zemního plynu v USA | Geopolitické napětí | Alerty | PLN | Poplatky | Ethereum | Vývoj na trzích | Měny rozvíjejících se zemí | Německý DAX | Pád USD | Financial Times | EFSF | Snížení produkce | Exchange | Zpomalující ekonomika | Zlato a stříbro | Zhodnocení v desítkách procent | Příkaz | Americký akciový index | Break-Even | Uzavření Rudého moře pro tankery | Investing | Omezení produkce OPEC+ | Obchodní platformy Metatrader | Brent (OIL) | Backwardation | Rostoucí inflace | Indikátor pivotních bodů | Saúdská Arábie | Konzervativní strana | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Klouzavé průměry | Deflace | Šílený rok | Výprodeje | Axiory | Zpráva | Dlouhodobá prognóza | Peníze z vrtulníku | Snížení úrokových sazeb | Forexový broker | Nová historická maxima | USD index | Směrnice | Silné oživení | Dolarový index | Strach | Dividendy | Ekonomika Spojených států | Analýzy | Burza | Butterfly | Brexit | Investiční příležitost | Nastavení úrokových sazeb | Generativní umělá inteligence | Vysoké riziko | Nákup plynu | Vývoj mediánové ceny bytů | Cena zlata | Ruská společnost | Pád Lehman Brothers | Auta se spalovacími motory | Dolary | Vzestup zlata | Východoevropské akcie | Makroekonomické zprávy | Thomas Barkin | Včerejší obchodování | Vývoj ceny ropy WTI | Pohyb ceny | Cenné papíry a burzy | Dluhopisy | Prodej komodit | Gap | Vývoj těžby ropy | Zahraniční dluh | Výnosy z amerických dluhopisů | Přijetí ETF | Maloobchod | Varovný signál | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Ceny kryptoměn | Cena Brentu | Vývoj ceny stříbra v USD | Praktický příklad | Evropská měna | Invesco | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonomické zotavení | Grayscale | Prudký pokles | Volatility report | BP | Pád Ukrajiny | Uvolnění měnové politiky | Garance | Proražení | Hlavní události | Kontrakty na zemní plyn | CZK | Výhled | Oznámení | Vývoz LNG | Poplatek | Politická situace | Zasedání FOMC | Wall Street Journal | HUF | Uzavření Rudého moře | Americký trh s bydlením | EIA | CBRT | Americký prezident | Omezení produkce OPEC | Nigérie | Diskont | Mezibankovní trh | Opční strategie | Trendové čáry | Práce s grafem | Contract | Průmysl | Inflace | Expirace opcí | Vývoj měnového páru | Nacenění kontraktu | Zhodnocení jednotlivých měn | Centrální banky | Válka | Česká měna | Disciplína | Přijetí | Geopolitická situace | Futures euro | New York | Ceny bytů v Praze | Polská centrální banka | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Ukončení války na Ukrajině | Vývoj těžby ropy kartelu | Henry Hub v USA | Predikovatelný | TSMC | Ratingová agentura | Timeframe | Tchajwanská TSMC | Covid | American Airlines | Kongres | Snižování cen | Domácnosti | Hedgeové fondy | Silné momentum | Opatření proti koronaviru | Macron | Suroviny | Komoditní měny | Obchodní války mezi USA a Čínou | Kontrakty CFD | Snižování sazeb | Přímé zahraniční investice | Výrazný vzestup | Donald Trump | Ropa Brent | Izrael | Vice | Prezident Trump | Ekonomické ukazatele | ETF USO | Futures | Investovaný kapitál | Rekordní ceny | Novozélandská ekonomika | Dell Technologies | Akciové trhy | Globální poptávka | Zemní plyn v USA | Sell | Výhled roku | Krátkodobí tradeři | Volná pracovní místa | Cenové alerty | Asie | Obchodní seance | Reverse order | Nižší náklady | Britské volby | FND | Společnost Rusal | Odvětví | Obnovitelné zdroje energie | Utahování měnové politiky | Těžba ropy z břidlic | Komoditní tradeři | Další růst | Bankovní vzdělání | CL | Procentuální pohyby | Hodnoty bytů | Snížení úrokové sazby | MIFID | Nákupy zlata centrálními bankami | Snižování úrokových sazeb | Indikátor RSI | ForexTime | Ceny zemního plynu | Analytici | Kupování nemovitostí | Program kvantitativního uvolňování | Uskupení OPEC+ | Komise pro cenné papíry a burzu | Největší zásoby | Obchodní myšlenka | Snížení dodávek na trh | Obchodování s ropu | Zvyšování mezd | Měkké komodity | Investování z karantény | Časové zóny | Evropské společnosti | Nákup akcií | Ohromné zisky | G7 | RRR | Kupování nemovitostí za účelem investice | Kontrakt na WTI | Konjunktura Spojených států | Odhadnout tržní sentiment | Zajímavý výnos | Trh s kávou | Futures na stříbro | FRED | Funkce xStation | Maturity | Nvidia dnes | Monetární politika | Přednostní (prioritní) akcie | Obchodní války | Trumpova vláda | Last Trading Day | Marketingová komunikace | Pokles ceny | DJIA | Nvidia (NVDA.US) | Data z USA | Graf | Začátek pandemie | Burza CME | Nesoulad | Kartel OPEC | Vývoj mediánové ceny bytů v Praze | Podmínky obchodování | Recenze platformy xStation | Graph | Vidina rychlých zisků | Diverzifikátor akciových ztrát | Anglické libry | Výnosy | Poptávka | Short pozice | Právo opce | Zajištěný fond | Ropné akcie | Markantní zlevnění | Nasdaq 100 (US100) | Náklady na zajištění | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Realitní portfolia | Koronavirus | Ekonomiky | Historická minima | Země OPEC | PLN/EUR | Recese v eurozóně | Mediánové ceny bytů | RN systém | Devizové intervence | Tržní sentiment | Zajímavé zhodnocení | Ruská společnost Rusal | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | Kanadský dolar | VWAP indikátor | Ekonomické indikátory | Zobrazení událostí z makrokalendáře | Vývoj těžby ropy kartelu OPEC | Náklady financování | Bydlení | Recenze platformy | EURGBP | Peníze | Minas Gerais | Defenzivní akcie | CySEC | Brent | Akcie a dluhopisy | Komoditní sektor | Maloobchodní tržby | Politika | HUF/EUR | Kakao | xStation | Očekávání | Obchodní dohody | Expert | Nominální úročení | Konjunktura | Nastavení platformy | Měď | Palladium | Index cen domů | Vybírání zisků | Inflační riziko | Margin | Nejnovější údaje | Opční obchodník | Války na Ukrajině | Nakupovat akcie | Energetický sektor | Vyčíslení rolování | Commodity | Investiční účet | Růst cen zlata | Slušný zisk | Historie | Obchodní příležitost | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zásoby ropy | Americké volby | Rusal | Kolo jednání | Situace na trzích | Obchodní signály | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Nákup australského dolaru | Nabídka | Konference v Jackson Hole | Příležitosti | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Neckline | MiFID II | MetaTrader | Hedžové fondy | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální finanční krize | Prognóza | Cena bitcoinu dnes | Intradenní obchodování | Prodávat akcie | Pozitivní nálada | Nastavení grafů | Použití finanční páky | MF | Rollover (swap) | Trh práce | Koruna | Změny cen | Dnešní seance | Aktuální kurzy měn | Kov | Opční prémie | Káva Arabica | Index Topix | Spotřebitel | České HDP | Ropný trh | Exxon Mobil | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Obrovské ztráty | Superpočítač | Konsolidace | Hyundai | Conference Board | Nastavení měnové politiky | Objem obchodů | Obchodování CFDs | Silicon Valley | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Akcioví obchodníci | Americká centrální banka | Indikátor | Cena bitcoinu | Investiční platina | Pro jaký dluhopis se rozhodnout? | Americké produkce | Karanténní opatření | Vývoj výše aktiv | Long | Chování | Volume z futures burz | Kontrakty | Dojné krávy | Zpomalení ekonomiky | Inflace v eurozóně | Nejnovější zprávy | Ropné společnosti | Makroekonomická data | Evergrande | Umělá inteligence | Ceny palladia | Predikovat vývoj cen kryptoměn | Geopolitická rizika | Business Today | Strach z druhé vlny | Saxo | AUD | Pojistky proti inflaci | Výnosové křivky | Zobrazení grafů | Chicago Mercantile Exchange | Vývoj měnového páru GBP/USD | Nasdaq100 | S&P500 | Zavedení umělé inteligence | Úrokové sazby | Americké státní dluhopisy | Investujte zodpovědně | Výsledky voleb | Záporné ceny | Měny v regionu | Ratingová metoda | Trh | Barel ropy | Index výrobní aktivity | Utility | Zkušenost | Výnos v Evropě | Ceny plynu Henry Hub | Vývoj ceny plynu | Zdroje energie | Problémy | Zmrazení ekonomiky | Ruský prezident | RUB CZK | Čekající pokyny | Open | Implikovaná volatilita | Rubl | Fed Williams | Iron Condor | Průzkum mezi zaměstnanci | Sentiment na akciových trzích | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Komoditní index | Transakční náklady | Parlamentní volby | SaxoStrats | MMF | Viceprezident | Vývoj ceny stříbra | Zobrazení obchodní seance | Vývoj reálného výnosu | Eura | Komise | Tržní kapitalizace | Kapitál | Nastavení ropného trhu | Investice do akcií | Posílení | Index KOSPI | Peníze z vrtulníků | Mediánové ceny bytů v Praze | Upravený zisk | Ceny plynu | Obiloviny | Vývoj německého akciového indexu DAX | Skupina OPEC+ | Ark 21Shares | Analytické shrnutí | Zhodnocení o desítky procent | NVDA.US | Dluhopis | S&P | Regulátoři | Aplikace Robinhood | Tržní podmínky | Objednávky | Unie | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | VOLX | Recenze | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index SPX | Akciové indexy | Očekávání úrokových sazeb | Uskupení OPEC | Investoři dnes | Počasí | Ekonomický kalendář | Kvantitativní zpřísňování | Vývoj cen kryptoměn | Indikátor reálného volume | Obchodování na Wall Street | Reálný výnos amerických bondů | Vývoj indexu bankovního sektoru | IEA | Klesající trend | Pozornost trhu | Závislost | Plyn (NATGAS) | High Yield | Ceny plynu Henry Hub v USA | Zadání cenového alertu | Vývoj inflace | Hang Seng | Trailing Stop | Prodej dluhopisů | Deficit | BREAKING | Ceny Bitcoinu | Breakoutové tradery | Nákupy cenných papírů | Joachim Nagel | RUB USD | Podnikání | Převod akcií | Cukr | Bankéři | Index Hang Seng | Zátěžové testy bank | Vynechání víkendové svíčky | Eskalace | Nálada na trhu | Řízení pozic | Dividendový výnos | Česká koruna | G10 | Brokers | Futures na americké indexy | Benzín | Devizové trhy | Vývoj německého akciového indexu | Akciový index | Futures na bitcoiny | Pozornost | mBTU | Výhled roku 2024 | 3М | Nákup kontraktu Henry Hub | Miroslav Singer | Ekonomické vyhlídky | Elektromobily | Hodnotové akcie | Range | Profit-Target | Ifo | Momentum | Aktuální ceny ropy | Futures kontrakty | Aukce | ETFs | Slabý brazilský real | Oblasti rezistence | Region Guyany | Velikosti pozice | Burze | Diverzifikátor | Ripple | Geopolitické události | Prodeje osobních a nákladních automobilů | Fixing | Harrisová | Počet žádostí o podporu | Průmyslové podniky | Bitwise | Bitcoin | Cena plynu | Skupina OPEC | Ole Hansen | FXTM | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Polovodičové společnosti | Platforma | Vývoj ceny zemního plynu Henry Hub | Vysoké inflace | Británie | NHC | Nákup bitcoinu | Obchodníci | Nacenění kontraktů s dodávkou plynu | Obchodovat | EUR/MWh | Nákup komodit | Vývoj ceny cukru | Rights Offering | Vývoj ceny zlata v USD | Světový hospodářský růst | Ropa | Americké indexy | Finance | Válka na Ukrajině | Snížení geopolitického rizika | Omezení těžby | Zlevnění zemního plynu | Falešné průrazy | USA | Růst úrokových sazeb | Platformy | Riziko korekce | Výnos amerických bondů | Pár EUR/USD | Zvýraznění obchodních seancí | Futures na zemní plyn | Problémy Evergrande | Investice do zlata | Freaky Friday | Jak obchodovat | Stres | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Stříbro | Světové trhy | Kurz USD/CZK | Filecoin | Sankce | Administrativa prezidenta Bidena | Princip poměrného krácení | Pokles cen | Volby | Eia.gov | Pozice bitcoinu | ETF | Víkendové svíčky | Klouzavý průměr | Firemní zprávy | Dow Jones | Priorita cenová | EUR USD | Korelace měn | Naplněnost zásobníků | Červnový kontrakt | Obchodníci s ropou | GLOBEX | Politické napětí | Překoupení USD | Riziko poklesu cen | Cena zemního plynu | Bloomberg Commodity Index | Silné mexické peso | Vývoj ceny ropy WTI v USD | Nákup ropy WTI | UBS | Ziskový obchod | Cena kontraktu | Bitcoiny | Prohlášení | Spojené státy | Obchodní příkaz | Vývoj zásob zemního plynu | Trading | Ex-dividend | Růst HDP | COT indikátor | Celosvětová poptávka po ropě | Kurz kanadského dolaru | Záporné nominální úročení | Ceny ropných kontraktů | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Forex Time | Prodat část akcií | Porovnání více instrumentů | Index volatility | Kurz USD | Tržní pohyb | Řízení měnového rizika | Indikátory sezónnosti | Vysoká cena | Indikátor sezónního trendu | Axiory Europe | Henry Hub v Louisianě | Profitability Ratios | Trade Brokers | Vývoj | Zajímavé zisky | Hedgové fondy | VWAP | Úroková sazba | Časový rámec | Amazon | Čínská poptávka | HDP Francie | Pokračující růst těžby v USA | 10letý reálný výnos | Agentura Fitch | Investiční doporučení | Západní sankce | Inteligentní vkládání pokynů | Ceny drahých kovů | Facebook | Americké akcie | Out of the money | Dopady pandemie | Vývoj cen komodit | Úrokové sazby ve Spojených státech | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Nízké sazby | Severomořská ropa Brent | Předání vypořádání | Zemědělství | Platina | OSN | Intervence | Colosseum.cz | Front month | Akcie stabilní | Spotřebitelská důvěra | Supporty | Pokles cen energií | Nové peníze | Další vývoj | 19b-4 | First notice day | Měnové politiky | Finanční služby | S&P/ASX 200 | Brent nebo WTI | Ceny nemovitostí | Objem obchodování | M1 | Nákup měnových párů | Pokročilé funkce | Uvolnit měnovou politiku | Bernstein | Reálné hodnoty bytů | Odhad HDP | Index Russell | Dna | Centrální bankéři | CNY | Trh se zlatem | KOSPI | Inflační očekávání v USA | RUB CAD | Rolování kontraktů | Vítězství | Investiční strategie | Výprodejová cena | Bezpečný přístav | Cenové alerty (upozornění) | Nízký potenciál | Hypoteční sazby | Americké statistiky | Odliv kapitálu | Miliardy dolarů | AI | Index Hang Seng (CHNComp) | Vývoj ceny plynu Henry Hub v USA | Dlouhodobé dluhopisy | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Spotový VIX | Zavedení dovozní cel | Prezidentské volby | Prošlá platnost | Propad ceny | Tisková konference | Bankovní systém | Blížící se fundament | Platební bilance | Růst mezd | Zprávy z Fedu | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | Americký trh nemovitostí | Obchodní pozice | Provozní marže | GBP/EUR | Investování do podílových fondů | Daň z příjmu | Americký index S&P 500 | České koruny | Očekávané rozhodnutí | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Vítězství Joe Bidena | Úrok | Nacenění kontraktů | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Rekordní maxima | Mezinárodní agentura pro energii | Průmyslové objednávky | Hynix | Vývoj počtu vrtných souprav v USA | Průzkum | Firmy | Santa Claus Rally | Ceny zemního plynu Henry Hub | Zvýšení mezd | Stratég Saxo Bank | Užitečné funkce | Růst cen ropy | Panika | Potlačovaná poptávka | Zajištění | Averze k riziku | Vývoj poměru ceny zlata a stříbra | Volume z futures | Zájem investorů | Cena ropy brent | Partnerství | Euro dnes | Kroky centrálních bank | USO | Povětrnostní podmínky | Dlouhodobé investice | Výsledky společnosti | Vývoj těžby zemního plynu | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Volba příštího prezidenta | Stanovení ceny | Fed | Čekající příkaz | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Nákup kontraktu | Euro k dolaru | Plynové elektrárny | Automobilový průmysl | Trhy | Trade | Uzamykání zisků | Emerging markets | Aktuální cena akcií | Fluktuace | Překoupení | Vývoj akciového indexu Nasdaq | FTSE | Data minulých rolování | Německý ústavní soud | Rizika | Chicago Mercantile Exchange (CME) | LYNX Idea Center | Vývoj ceny plynu Henry Hub | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Fond | ISM | Vega | Zvýšení volatility | Globální trhy | Měkké přistání | Obchodujeme | Fitch | Pšenice | STEO | Úspory | Futures na ropu | Kávovníky | MIB | Japonský Nikkei | Vývoj měnového páru USD/CAD | xStation 5 | Vysoké ceny | Obchodovat volatilitu | Lidstvo | Riziková aktiva | Britský FTSE | Nissan | TradingEconomics | Žádosti o podporu | Sucha | Futures na kávu | Kartel OPEC+ | Ministerstvo financí | Bilance | Federální rezervy | Americké akciové indexy | Cena kávy | Příjmy z dluhopisu | Vladimir Putin | Tesla | ONE | Low | Španělsko | XTB Research | Proč klesla cena ropy | Ekonomický růst | Americké trhy | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | SaxoBank Academy | USDCHF | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Přípustné cenové pásmo | CAD | Reinvestice kuponové platby | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Viceprezident ECB | Americká ropa WTI | Na burze | Tržní kapitalizace Tesly | Společnost | Ruský rubl | Tisková konference ECB | Zadlužování | Blízkovýchodní monarchie | RUB EUR | Sázet | Vysoký výnos | Funkce pro tradery | Zahraniční obchod | Ztráta | Severomořská ropa | Dluhové krize | USDIDX | Colosseum | Poptávka po zlatu | Institucionální investoři | FXstreet | Maďarská centrální banka | Reporty | Úvěry na bydlení | Projevy centrálních bankéřů | Kukuřice | Obchod | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Bilance Fedu | Hrubá marže | Tradeři | Ceny ropy Brent | Obchodování opcí | AUD/USD | OTC | Regionální průmyslové výzkumy | Nižší volatilita | Navýšení rizikové prémie | Kobalt | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Emise | Benchmarky | JPY | Nákup ropy | E-mini | Rollover | Citi | Pivot | SMCI.US | Pokles výnosů | RSI | Bank of America | Transakce | Finanční trh | Zvýšené volatility | Order | Meta | Portfolio | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | Pokles cen ropy | Čína | Risk | CZK/USD | Západní ekonomiky | USD/CNY | Ceny | Financování | Dynamický růst | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Realitní trh | FTSE 100 | Produkce zemního plynu | Ben Bernanke | Pivot Pointy | Kasino | Války | Impuls | Zemědělské komodity | Bundesbank | Břidlicové ropy | Obchodní platformy | Trh nemovitostí | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | Rizikový faktor | WTI | Algorand | USD/RUB | Stavební povolení | Hurikány | Prodejní opce | Praxe | Biliony | Zajištění portfolia | MACD | CFTC | Libra | Futures na VIX | Intuice | Jak na obchodování | Norges Bank | USD/EUR | Webinář | Výsledek voleb | Stratég | Broadcom | Současná cena | LYNX webinář | Instituce | USDCAD | Forint | Anomálie | Prezident Vladimir Putin | Obchodování s opcemi | Ceny zlata | Plodiny | Výnos | Patrik Urban | Bankovní krize | X-Trade Brokers | IHNED | Producenti ropy | ČEZ | Index Nasdaq | Nájmy | CFD | Benchmark | 256/2004 | US30 | VIX index | Dobrá zpráva | ALUMINIUM | Přebytek ropy | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Podkladové aktivum | Růstové vyhlídky | Historická maxima | Posílení koruny | Miliardy USD | Obchodní den | Obchodní tipy | Vietnam | Švýcarské banky | Ceny akcií | Ceny energií | Reálné hodnoty | Cena akcií | GBP/USD | ASX | Vzácné kovy | Oživení trhu | VIX | Mezibankovní | RUB | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | Propad poptávky | Euforie | Biliony dolarů | Jestřábí postoj | Histogram | Pracovní místa | Protistrana | Káva | Akcie společnosti Tesla | Zisk | Zásoby zemního plynu v USA | Total | Čínské stimuly | ČNB | Bank of England | WTI a Brent | EURUSD | FedEx | Spekulovat | Swapy | Středoevropské měny | Hospodářské dopady | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Nemovitostní fondy | Obchodování | Pokles ceny akcií | Obchodování ropy | Vzdělání | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | Sell Stop | Prezident | Rekordní minima | Patrie | WHEAT | Prémie | Oslabování dolaru | Poptávka po pohonných hmotách | Evropa | Měna | TOPIX | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Zprávy | Ceny ropy | Byty | Real-estate | Obchodování s ropou | Kupující | Francie | Předpověď | Trigger | Údaje | Pozice spekulantů | Technologické společnosti | Převodník měn | Automobilky | Omezení pohybu | Eurodolar | Zájem o bitcoin | Finanční krize | FXstreet.cz | Obchody | Běžný účet | Drahý kov | ex | Exchange Traded Fund | Cena ropy klesá | Medián | xStation5 | ProCent | Změny sazeb | Celková nabídka | PRIBOR | SK Hynix | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Marže | Spotová cena | Super Micro Computer | Arbitráž | RBOB | Očekávaná recese | Panické výprodeje | X-Trade | Grafy | Aktivum | Společnost XTB | CARA | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Akcie Siemens | Fundamentální ukazatele | Google | Stagnace | Tržby | Startup | Index Russell 2000 | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Konsensus | NATGAS | Vrcholy | Velký problém | FOREX | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Expirace | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Výrobní aktivity | Pokles zásob | Spready | Trh s bydlením | HDP | Devizový trh | Načasování | Fed funds | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Euro | Yield | Klid | Investování je rizikové | JP Morgan | Zpomalení růstu | Fibonacciho úrovně | Průměrná cena | USD/CAD | Data společnosti | Rizikové prémie | Obchodní bilance | Platformy xStation | Brazílie | Členské země | Nouzový stav | NOAA | Růst těžby v USA | Výprodej | Měnové páry | Členové OPEC | Investice do komodit | JPMorgan | Lehman Brothers | Novinky | Nvidia Corporation | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Zásobníky | Česká národní banka | Brazilský real | Opce na akcie | Japonský jen | FOMC | Akcie | Norská koruna | Nižší úrokové sazby | Nákup aktiv | Nový Zéland | Prodávat své akcie | Návratnost | Obchodovat s akciemi | Vzestupný trend | Pražská burza | Target | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | City | Ropné měny | Napětí na trzích | Black Friday | Dobrý obchod | Poradce premiéra | Vývoj ceny | Býčí trend | Tvrdá data | Tým FXstreet.cz | Tvrdá práce | VanEck | Index cen | Prodej anglické libry | Světová ekonomika | Převis | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | USDJPY | Index VIX | Price Action | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Zásoby zemního plynu | Koronakrize | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Prognózy | Zvolení Joe Bidena | Ceny pšenice | Kurz | Daně | Růst zisků | Makrokalendář | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Uplatnění opce | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Ceny bytů | Snížení těžby | Rekord | NVDA | Výsledky | Míra inflace | Aerolinky | Saúdové | Chile | Investice | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Návrh zákona | Potenciál | Robinhood | Rally | Ceny kakaa | Investujte | Kapitalizace | Komoditní stratég | Komunikace | Tržní trendy | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Call opce | Fitch Ratings | Myšlenka | CFDs | Makrodata | Zisky | Investiční prostředí | Makroekonomický vývoj | tradingeconomics.com | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Oddlužení | Američtí těžaři | Fondy | USD za barel | Hospodářství | Zotavení | Oslabení dolaru | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Reinvestice | Dlouhá pozice | Slabší dolar | Měny | Profitovat | Ropa WTI | Burzy | Hospodářský růst | Lukáš Voženílek | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Trh s ropou | Export | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | GBPUSD | Ukončení války | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | 1 milion | Pro tradery | Services | Odlesňování | Fundament | Australská ekonomika | Technická analýza | AEX | Ruský prezident Vladimir Putin | Toyota | Administrativa | COVID-19 | Ceny americké ropy | Béžová kniha | Silný trh | Cena ropy WTI | Dluhopisové výnosy | NFP | Nikkei | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Asijská seance | Elon Musk | ZEW | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Investování na burze | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Otevření Číny | Bondy | Prodej | Rok 2024 | Platforma xStation | Zasedání Fedu | Bloomberg | Trh kryptoměn | Bitcoinový futures | Dobré obchody | Ceny stříbra | Kurzarbeit | Vývoj ceny bitcoinu | Britský FTSE 100 | Akcie v Evropě | Hlavní indexy | Bezpečné investice | ICE | Vyhlídky | 21Shares | Průmyslová výroba | Théta | Finanční trhy | Míra | Komoditní trhy | Růst poptávky | Korekce | LNG | Velikost obchodu | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Summit G7 | Riziko recese | Spekulant | HDP eurozóny | Výkonnost | Aktivita investorů | Spotřebitelská inflace | Carry trade | CTA | Index S&P 500 | Instrument | Přehled | Zhoršení nálady | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | High | TIPS | Beta | Sójové boby | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | OECD | CHF | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Supercyklus | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Těžba ropy | USD/NOK | Nákupní příležitost | S&P 500 | JDE | Podpora | Oživení poptávky po ropě | Ministři financí | MWh | QE | MT4 | Růst tržeb | Mexické peso | Cena | Maloobchodní prodeje | MicroStrategy | NYMEX | Německo | Krach | Upozornění | Apple | Zadlužení | Komodita | Evropské indexy | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | DOT | Česká ekonomika | Kurzy | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Přehled kurzů | Spekulace na růst | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Názory analytiků | Propad ropy | Maďarská měna | Výhledy | Úrokový diferenciál | Medvědi | Bloomberg Economics | DAX | Rezervy | Forexu | Kurzy měn | EuroStoxx50 | Akcie společnosti | Kypr | Nepříznivé počasí | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Měny&Sazby | Denní graf | SEC | Volume | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Úspěch | Investiční příležitosti | Intel | LTRO | Ceny kávy | Likvidita | Britské referendum | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Bezpečnost | Zásoby benzinu | Nifty | Likvidní | Banky | BlackRock | Buy | Automotive | Nebezpečí | CBOT | Kotace | Ceny mědi | Vývoj ceny americké ropy | xAI | Šance | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | Bankrot | Netflix | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Zisk na akcii | Wall Street | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Snížení dodávek | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | Irák | ČR | Dot-com | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Kurz EURUSD | Bavlna | Program nákupu dluhopisů | API | Peter Siks | Pozice | Portfolia | Vývoj akciových indexů | Pullback | Dlouhé pozice | Chevron | Platební neschopnosti | Kovy | Vývoj měnového páru USD/JPY | Komise pro cenné papíry a burzy | Market | Technologický sektor | Cenné papíry | Henry Hub | Lídři | Medvědí trh | Americká lehká ropa WTI | Support | Accenture | Oživení globální poptávky | Cenný papír | Americký Senát | Brokeři | FX | Vývoj ceny zlata | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Větší zisky | Zvýšená volatilita | OPEC | Broker | Sentiment | SNB | Jaroslav Tupý | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Stop-Loss | Zvýšené napětí | Spotřebitelé | Program nákupů dluhopisů | Prodejní cena | Vzdělávání | Nákupní příležitosti | Embargo | Omezení produkce | AUDUSD | Rezistence | Index Dow Jones | ZEW index | Auta | Projekce | Vývoj měnového páru AUD/USD | Modelový příklad | Saxo Bank | Zpráva COT | Zpravodajství | Komoditní trh | W1 | Opční prémium | Put opce | Nařízení | Snižování daní | Zdražování | Ropy | RBA | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Oracle | Americké ekonomiky | Úročení | USD | Commodity index | Stříbro a platina | CAC40 | Volatilita na trzích | Tištění peněz | Cestování | Peso | Ceny americké ropy WTI | Contango | Ekonomické recese | D1 | Investing.com | Firemní zisky | Vyšší úrokové sazby | Market Watch | Silný dolar | Ochota riskovat | US500 | USDA | Cena ropy | Obavy z recese | BCM | Americký maloobchod | Přebytek obchodní bilance | mmBtu | Americké ministerstvo | Rozsah škod | Earnings | CZ | Krátkodobé obchodování | Australský dolar | Futures na evropské indexy | Propad | Trh s futures | Hloubka trhu | Dogecoin | Oživení inflace | Finanční ztráty | Economic | Nemovitosti | APAC | Markets | USD/CHF | Repo operace | Investiční kovy | Oslabování amerického dolaru | Arbitráže | Kanada | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Světová poptávka | Makroekonomický kalendář | Opce | Vládní pomoc | Nvidia | ING | Zahraniční investice | Federal Reserve | Swap | Ceny komodit | Indexy | Break Even | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Blue chips | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Slušné zisky | Statut | Americká centrální banka (Fed) | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | HG měď | Těžaři | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Menší riziko | Philadelphia Fed | Doporučení | Inflační očekávání | Nejobchodovanější měnový pár | Arabica | Krypto | Payrolls | Světové poptávky | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | HDP v ČR | Lot | MPSV | Referendum | Vánoční svátky | Lockdowny | EU | Miliardy | PBOC | ASX 200 | Černé zlato | Společná evropská měna | Live trading | Barchart | Spekulanti | Poptávky po ropě | Vývoj ceny americké ropy WTI | Prodeje | Akciový trh | Uhlí | Intradenní obchodník | Investor | USD/JPY | Put | SMCI | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Produkce ropy | Tchaj-wan | Obchodování na forexu | Nákupy zlata | Američané | Účinnosti vakcín | Graf dne | Průmyslové kovy | CNBC | Protiruské sankce | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot