České HDP
Růst ve druhém čtvrtletí příliš nepotěšil
30.07.2024 Dnes byl Českým statistickým úřadem zveřejněn úvodní odhad růstu HDP ve druhém kvartále tohoto roku, podle něhož česká ekonomika mezičtvrtletně vzrostla o 0,3 %. To je horší výsledek, než který očekávala naše (+0,4 %) i tržní (+0,5 %) prognóza. Oproti druhému čtvrtletí minulého roku byl výkon tuzemského hospodářství vyšší o 0,4 %.
Kam míří koruna?
22.12.2023 Včerejší rozhodnutí ČNB o kosmetickém snížení úroků na 6,75 % kurzem koruny nijak zvlášť nezahýbalo. Je pravda, že menší část trhu čekala jestřábí ponechání sazeb a měnový pár EUR/CZK vzrostl o několik haléřů, žádná volatilní seance s přeskupováním pozic traderů to však nebyla.
Analytici: Oživení české ekonomiky nepřišlo, za celý rok HDP poklesne
31.10.2023 Oživení české ekonomiky ve třetím čtvrtletí nepřišlo, zejména kvůli slabé spotřebě domácností zasažených inflací a útlumu průmyslu v důsledku slabé zahraniční poptávky. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Hrubý domácí produkt (HDP) podle nich za celý letošní rok vykáže pokles, ekonomika se tak stále nevrátí na předpandemickou úroveň. Podle dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) HDP ve třetím čtvrtletí meziročně klesl o 0,6 procenta, mezičtvrtletně o 0,3 procenta.
Ranní okénko - Vychází české HDP za 3.Q 2023
31.10.2023 Za pár minut vydá Český statistický úřad hlavní údaj dnešního dne, kterým je úvodní odhad HDP za třetí čtvrtletí tohoto roku v České republice. Ve druhé polovině roku jsme očekávali její postupné oživení, především díky vyšší spotřebě domácností, ale data například z maloobchodu ukazují, že české domácnosti zůstávají obezřetné pravděpodobně s příchodem zimní sezóny, a tak jejich spotřeba zůstává i nadále na nižších úrovních. Zejména z tohoto důvodu snižujeme náš původní odhad mezičtvrtletního růstu z 0,5 % na 0,2 %. Medián trhu je ještě pesimističtější, když predikuje stagnaci (0,0 %). Na pomoc tuzemské ekonomice by mohla přispěchat Česká národní banka, pokud by se na jejím čtvrtečním zasedání našla většina v bankovní radě, která by zvedla ruku pro snížení základní úrokové sazby. Tímto krokem by se začaly uvolňovat podmínky nejen v podnikatelské sféře, ale také na hypotečním trhu, který značně zamrznul.
Ranní okénko - Inflace v Německu by měla dále klesat
30.08.2023 Dnes vychází v některých zemích eurozóny první výsledky srpnové inflace, což vzhledem k pomalu blížícímu se zasedání ECB bude trh ostře sledovat. První vlaštovku bude představovat za několik málo minut výsledek inflace ze Španělska, po odpoledních číslech z Německa pak trh bude mít o celkovém výsledku eurozóny prakticky jasno. Z USA odpoledne dorazí report z trhu práce od agentury ADP, zároveň vyjde i zpřesněný odhad HDP za druhý kvartál letošního roku. Výraznější změna proti prvnímu odhadu očekáváná není a trh tak spíše zajímají nejaktuálnější data, z kterých prozatím vyplývá silný třetí kvartál. Například předstihový model atlantské pobočky Fedu „GDPNow“ uvádí, že by ve třetím kvartálu mohla americká ekonomika růst anualizovaně o 5,9 %.
Spotřeba domácností naznačuje lepší zítřky
29.08.2023 Česká ekonomika dle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu mezikvartálně rostla o 0,1 %, což je v souladu s očekáváním trhu a prvotním odhadem. Revidován byl mírně meziroční výsledek, kdy místo snížení o 0,5 % české HDP pokleslo o 0,4 %. Ve druhé polovině roku očekáváme mírné oživení ekonomiky především ve spojitosti s vyšší spotřebou domácností.
Ranní okénko - Jak se vyvíjí české HDP?
29.08.2023 Za pár minut Český statistický úřad zveřejní zpřesněný odhad českého HDP, včetně přírůstků jednotlivých složek. Prvotní odhad naznačoval mezičtvrtletní růst o 0,1 % a napříč celým trhem se očekává, že tento miniaturní růst bude potvrzen. Hlavním důvodem stagnující ekonomiky je stále nízká spotřeba, což by se ale mohlo změnit ve druhé polovině roku s klesající mírou inflace, byť v říjnu dojde k mírnému nárůstu v důsledku nižší srovnávací základny způsobenou přijetím tzv. úsporného tarifu jako kompenzace domácnostem, které se potýkaly s vysokým nárůstem cen energií.
Ranní okénko - Dodá červnový údaj státního rozpočtu naději na lepší zítřky?
03.07.2023 První červencový týden otevře index PMI ve výrobě, jehož výsledek bude zveřejněn v České republice, Německu, eurozóně i USA. Očekává se zhoršení tohoto ukazatele ve všech zmíněných zemích. Přestože pracovní týden v České republice bude díky státním svátkům kratší, tak se dozvíme pár zajímavých údajů o tuzemské ekonomice. Kromě zmíněného PMI ve výrobě v pondělí Ministerstvo financí představí výši plnění státního rozpočtu za první polovinu tohoto roku.
Česká ekonomika dál na hraně recese
30.05.2023 České HDP bylo po vzoru německého v prvním kvartále revidováno směrem dolů a nakonec pouze stagnovalo (0 % mezikvartálně a -0,4 % meziročně). Skončilo tak lehce za naším odhadem i za poslední květnovou prognózou ČNB (+0,1 % mezikvartálně). Technicky vzato se tak česká ekonomika dál pohybuje na hraně recese. Z pohledu centrální banky je to zpráva, která by měla spíše tlumit obavy jestřábů v bankovní radě ČNB. A to ne pouze kvůli revizi HDP směrem dolů, ale i kvůli jeho struktuře. Za slabým výkonem hospodářství na začátku roku je dál domácí poptávka.
Komora: České HDP letos vzroste o 2,4 procenta, příští rok bude stagnovat
07.12.2022 Česká ekonomika letos přes vysoké náklady na energie vzroste o 2,4 procenta. Příští rok bude stagnovat a zastaví se průmysl, který obvykle bývá jejím tahounem. I když bude růst cen během příštího roku zpomalovat, vysoká inflace bude charakterizovat celý rok 2023. Vyplývá to z predikce, kterou dnes zveřejnila Hospodářská komora ČR (HK). Jejím předpokladem je stabilita dodávek energií a funkční systém jejich cenových stropů.
Ranní okénko - Od Fedu se čeká dalších 75bb, od ČNB stabilita
31.10.2022 V tomto týdnu pokračuje zveřejňování výsledků HDP včetně Česka, kde podle dostupných dat není jednoznačné, zda ekonomika ve třetím čtvrtletí poklesla či nikoliv. Náš odhad ukazuje na mírný růst okolo 0,1 %, medián trhu se zastavil na -0,2 %. Výsledek dorazí také za eurozónu. Pro HDP Česka i eurozóny (očekávání 0,1 %) je povzbuzující výsledek HDP v Německu, který se vyhnul hojně očekávánému poklesu, když mezikvartálně vzrostl o 0,3 % popoháněn výdaji domácností, které jsou zase popoháněny vládními podpůrnými programy. Kromě dalších důležitých ekonomických dat bude o měnové politice rozhodovat Fed a ČNB. Navíc v USA vyjde měsíční report z trhu práce a v eurozóně se dozvíme říjnovou inflaci. Aktéři na finančním trhu tak budou mít rušný týden.
HDP rostlo rychleji kvůli zásobám
30.08.2022 České HDP v druhém kvartále nakonec rostlo rychleji, než trhy i ČNB čekala - o 0,5 % mezikvartálně a o 3,7 % meziročně. Klíčovou zprávou ovšem není pozitivní revize, ale pohled do struktury růstu. Ten byl z pohledu poptávky tažen (mezikvartálně) zejména změnou zásob a investicemi.
Rozbřesk: Silnější bombardování ukrajinských měst poslalo korunu k 25,50 EUR/CZK
02.03.2022 Zostřené bombardování ukrajinských měst a rostoucí geopolitická nejistota včera opět dolehla na trhy a vedla k “úprku” investorů do bezpečných aktiv. Americké akcie proto poklesly o více než 1,5 % (evropské skoro o 2,5 %) a výnosy bezpečných dluhopisů relativně výrazně propadly - výnos desetiletého německého bundu spadl o více než 20 bps a dostal se znovu do záporných úrovní. Současně s tím jsou pod výrazným tlakem i všechny středoevropské měny, které jako by reagovaly ještě daleko citlivěji na nové zprávy o sílícím ostřelování hlavních ukrajinských měst. Česká koruna se tak během dne vyšplhala až do blízkosti 25,50 EUR/CZK.
Bombardování ukrajinských měst oslabilo korunu
02.03.2022 Zostřené bombardování ukrajinských měst a rostoucí geopolitická nejistota včera opět dolehla na trhy a vedla k “úprku” investorů do bezpečných aktiv. Americké akcie proto poklesly o více než 1,5 % (evropské skoro o 2,5 %) a výnosy bezpečných dluhopisů relativně výrazně propadly - výnos desetiletého německého bundu spadl o více než 20bps a dostal se znovu do záporných úrovní. Současně s tím jsou pod výrazným tlakem i všechny středoevropské měny, které jako by reagovaly ještě daleko citlivěji na nové zprávy o sílícím ostřelování hlavních ukrajinských měst.
Ranní okénko - Český PMI, HDP a inflace v eurozóně
01.12.2021 Z českých ekonomických dat je dnes na řadě index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (PMI) a odpoledne Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu. Listopadový PMI výsledky již dorazily také pro regiony Číny, což investorům slouží jako další dílek skládačky k posouzení, v jakém stavu se nachází globální ekonomické oživení. Tamní PMI v průmyslu mírně poklesl z 50,6 na 49,9 bodů, přičemž trh čekal stabilitu.
Ranní okénko - ČNB pravděpodobně opět navýší sazby
02.08.2021 Tento týden ČNB patrně opět navýší hlavní úrokovou sazbu. Dále dorazí měsíční data z tuzemské ekonomiky za červen. Ucelí tak pohled na druhé čtvrtletí, během kterého ekonomika vzrostla významně nižším tempem (o 0,6 % k/k), než se očekávalo (konsensus 2,0 % k/k). Zajímat nás bude především výsledek průmyslové výroby, respektive dopady komplikací na nabídkové straně. V tomto ohledu přinese důležitý update červencový PMI průzkum ve zpracovatelském průmyslu, který vyjde dnes v 9:30. Další v pořadí je údaj o státním rozpočtu ke konci července. Z globální ekonomiky tento týden dominuje měsíční report z amerického trhu práce – dle odhadů akcelerovalo nabírání zaměstnanců a míra nezaměstnanosti poklesla na 5,7 %. V Evropě budeme sledovat především německý průmysl a tovární objednávky.
Lednová inflace může překvapit odchylkou oběma směry
12.02.2021 Za několik minut ČSÚ zveřejnění lednovou inflaci. V souladu s konsensem trhu očekáváme mírné meziměsíční zdražení o 0,9 %. V meziročním srovnání by měla zakotvit mezi 1,7 – 1,8 % oproti 2,3 % v prosinci. Obvyklé přeceňování produktů a služeb, ke kterému řada firem v lednu přistupuje, bylo pravděpodobně narušeno pandemií, respektive vládními nařízeními k jejímu potlačení. Je navíc otázkou, do jaké míry působil ekonomický vývoj deflačně. Riziko překvapení oběma směry je tak vyšší. Odchylka od odhadu by pravděpodobně byla reflektována v tržních úrokových sazbách s potenciálem pro pohyb v kurzu koruny. ČNB navíc dnes zveřejnění zápis z posledního měnověpolitického zasedání, který by mohl objasnit pohled jednotlivých členů bankovní rady na trojí zvyšování úrokových sazeb v druhé polovině letošního roku, které má ČNB modelově v prognóze. Vyšší, než očekávaná inflace by mohla umocnit jestřábí signál od ČNB a koruně dodat na krátkodobém horizontu impuls k posílení.
Rozbřesk: Proč si český HDP vedl lépe než během první vlny pandemie? Koruna pod 26,00 EURCZK
02.02.2021 České HDP za čtvrtý kvartál dnes pravděpodobně ukáže na další pokles ekonomiky. Podobně jako na eurozónu i na Česko dopadla ke konci roku naplno druhá vlna pandemie (náš nowcast ukazuje na pokles HDP v Česku o 0,5-1 % a o něco lepší výsledek eurozóny). Přes daleko ostřejší průběh pandemie (počty nakažených i zemřelých) je však jasné, že podzimní vlna způsobila ekonomice mírnější škody než ta jarní, kdy například česká ekonomika mezikvartálně poklesla o necelá 4 %. Proč?
Překvapení od ČNB pod stromeček nečekejme
16.12.2020 Úrokové sazby centrální banky zůstanou pravděpodobně po prosincovém jednání beze změny. Výkon ekonomiky byl sice ve třetím čtvrtletí lepší, než ČNB čekala, další vývoj pandemie je však i nadále nejistý. Zvýšení úrokových sazeb z důvodu vyšší inflace by mohlo narušit již tak zkoušenou finanční stabilitu. Důvodem pro jejich nárůst není podle ČNB ani plánované snížení daní. Úrokové sazby tak podle našeho základního scénáře setrvají na současné úrovni až do konce příštího roku. Rizikem vyšších sazeb v druhé půli roku 2021 je zejména možná vyšší odolnost průmyslového sektoru, či rychlé proočkování populace.
Rozbřesk: Kdo si v Evropě vede nejlépe a kdo nejhůře? Česko uprostřed pelotonu
18.05.2020 České HDP kleslo už za první kvartál poměrně výrazně (o 3,6% mezikvartálně). To je sice méně než v nejvíce postižených lokalitách na jihu Evropy - HDP v Itálii pokleslo o 4,7%, ve Španělsku o 5,2% a ve Francii dokonce o 5,8%. Na druhou stranu v Česku je situace viditelně horší než v sousedním Německu, kde HDP pokleslo “pouze” o 2,2%. Čím to je?
Ranní zpráva z FOREX trhu: Dnešní data potvrdí pokles české ekonomiky v prvním čtvrtletí
15.05.2020 Dnes se dočkáme předběžných odhadů vývoje HDP v prvním čtvrtletí letošního roku. Mimo České republiky budou zveřejněna čísla také pro Německo, Polsko a Maďarsko. Ve všech těchto ekonomikách je vlivem koronaviru očekáván mezičtvrtletní pokles hrubého domácího produktu. Největší z nich zaznamená pravděpodobně ČR, která přistoupila k restriktivním opatřením jako první. My odhadujeme mezičtvrtletní pokles v domácí ekonomice na 7,6 %.
Expert: Koronavirus může snížit české HDP jako při měnové krizi
26.02.2020 Koronavirus, který postupně zasahuje další státy Evropy, může způsobit pokles české ekonomiky podobný situaci při propuknutí měnové krize v eurozóně v letech 2012 a 2013. ČTK to dnes řekl ekonom a výkonný ředitel finanční skupiny Starteepo František Bostl. Česko je nejvíce ekonomicky závislé na Německu, Francii, Itálii a Británii. Ochromení některé z těchto ekonomik by tak mělo rozsáhlé ekonomické následky nejen pro celou Evropu, ale logicky i na ČR jako její nedílnou součást, uvedl.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.2.2020
10.02.2020 Další vývoj zůstává nejasný. Podle odhadů by měl počet nakažených kulminovat začátkem března. Poslední prognózy však naznačují, že by se koronavirus nemusel na poklesu tempa růstu globálního HDP až tak výrazně podepsat. Pokud se epidemii podaří zastavit do konce 1Q, sníží se dynamika světového ekonomického růstu o 0,1% až 0,2% na 3,3%. V případě, že by se problémy protáhly do 2Q, můžeme očekávat markantnější dopad. Globální ekonomika by tak v roce 2020 expandovala pouze tempem 3,1%. Čínské hospodářství pravděpodobně vzroste v roce 2020 o 5,5%, původní prognózy počítaly s růstem 5,9%. Samozřejmě, že kvartální propady mohou být prudší, očekává se však, že je vykompenzuje zvýšená aktivita v následujících čtvrtletích. V případě signifikantního vlivu na globální HDP by centrální banky přistoupily k dalšímu uvolňování politiky.
Rozbřesk: Slabší česká spotřeba nahrává stabilním sazbám
02.12.2019 České HDP ve třetím kvartále bylo nakonec přepsané o desetinku výše a potkalo se ve finále s naším původním odhadem (0,4% mezikvartální a 2,5% meziroční růst). Zůstává ovšem za očekáváním ČNB, a to o 0,2 procentního bodu proti čerstvé listopadové prognóze. To jako by dávalo za pravdu těm členům bankovní rady, kteří kvůli obavám z většího zpomalení ekonomiky nechtěli na posledním zasedání poslechnout doporučení prognózy dál zvyšovat úrokové sazby.
Rozbřesk: Brexit opět potápí všechna riziková aktiva včetně koruny
29.08.2019 Jen se trochu zklidnilo napětí okolo obchodních válek, na stůl se vrací v plné kráse brexit. Britský premiér Boris Johnson se rozhodl pohybovat na hraně ústavních zvyklostí a rozpustí v kritickém období před brexitem parlament na nejdelší období od konce druhé světové války. Taktický manévr, který posvětila královna, má jeden hlavní cíl - znemožnit odpůrcům brexitu, aby šli proti jeho vládě, která má v dolní sněmovně pouze těsnou většinu jednoho hlasu.
České HDP roste, otázkou je zahraniční politika
31.05.2019 Česká ekonomika v prvním čtvrtletí podle zpřesněného odhadu vzrostla oproti předchozímu čtvrtletí o 0,6 %. Meziroční tempo činilo 2,6 %. Předběžný odhad ukazoval o desetinku nižší údaj. Výsledek tak přesně odpovídá prognóze ČNB a je mírně lepší, než kolik v průměru analytici původně čekali pro začátek roku.
České HDP nepatrně lepší, než se čekalo
15.05.2019 Podle předběžného odhadu česká ekonomika v prvním čtvrtletí dle očekávání výrazně zpomalila z předchozího tempa 0,8 % č/č. Zpomalení bylo nepatrně menší, než se v průměru čekalo. Mezičtvrtletně ekonomika přidala 0,5 % a meziroční tempo růstu zpomalilo na 2,5 % z předchozího tempa 2,6 %. Analytici čekali v průměru o desetinku méně. Naopak předpověď ČNB byla o desetinku optimističtější. O významnějším překvapení nemůže být řeč.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Intervence | Brexit | Čína | Expert | Akciový index | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Divergence | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Zhodnocení | Transakce | Bloomberg | Burza | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Depreciace | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | FRA | Fed | Futures | Index spotřebitelských cen | Investice | Komodity | Kurz | Likvidita | MMF | MT4 | Makro data | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní trh | Platební bilance | Pozice | Průmyslové objednávky | Repo sazba | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Ukazatel | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | EMU | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Indexy | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Futures kontrakt | Kurz eura | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Analytický tým | Regulace | CZK/USD | Makro | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | EUR/HUF | Facebook | Donald Trump | Burzy | ADP report | Obchodníci | Centrální bankéři | EURCZK | Raiffeisenbank | Index | Volatilní | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Eura | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | ISM | Jádrová inflace | Libra | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení měny | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Spořící účty | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Úrokové swapy | Vývoj inflace | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | EIA | Ministerstvo financí | P.A. | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Bohatý | Komise | Kontrakt | Volby | Unicredit | Microsoft | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | NATO | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Výnosy německých dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Hospodářské výsledky | Creditas | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Sázet | Swapy | Ekonomická aktivita | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Den D | Kapitálové rezervy | České firmy | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Globální ekonomiky | Odchod z EU | Hlavní indexy | Summit EU | Propad | S&P | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Historická minima | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Výnosy bezpečných dluhopisů | Konsensus | Mzdy | Americký trh práce | Predikce | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Snížení úrokových sazeb | Přebytek ropy | Výnosy | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Příjmy | Alphabet | ČTK | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Zahraniční forex | Americký akciový trh | Kurz eurodolaru | Obchodní války | OPEC+ | Podniky | Regionální měny | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Forint | Americký S&P 500 | Spotřebitelská inflace | Trhy v USA | Tvrdý brexit | Starteepo | Zvyšování úroků | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Výnosy českých státních dluhopisů | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Vysoké zisky | Statistický úřad | Inflační očekávání | Český průmysl | Pokles sazeb | GDPNow | Globální HDP | Boris Johnson | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Americké futures | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Oživení ekonomiky | ISM index | Výnosy amerických státních dluhopisů | Deficit rozpočtu | Dění na trzích | Denní graf | Měnověpolitické zasedání | Snížení daní | Tuzemské banky | Oslabení české koruny | Český HDP | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Politická situace | Německá vláda | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Včerejší obchodování | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | CPI v eurozóně | Hlavní události | Pfizer | Týdenní zpráva | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Bilance | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Statistici | Souhrnný index | Black Friday | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Vyhlídky | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Statistika | Technologický sektor | Petr Dufek | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Výrazný pokles | Ceny potravin | Stavebnictví | Ceny zboží | Problémy | Směřování měnové politiky | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | Nálada | Prohlášení | Škoda Auto | Míra | Ohlédnutí | Měnové politiky | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Koruna posílila | Americký index | Nálada na globálních trzích | Tuzemská ekonomika | Nejistoty na finančních trzích | Čeští exportéři | Příjmy domácností | Proinflační | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Spotřebitel | Dobrá čísla | Nižší růst | Ceny energií | Měnový pár EUR/CZK | Koronavirus | Nejnovější údaje | Lepší zítřky | Google | Trhy | Šíření koronaviru | Asijské indexy | Makrodata EU | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Důchody | Meziroční růst | Vít Hradil | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Výdaje | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | BP | Prodeje aut | Sazby beze změny | Údaje o průmyslové výrobě | Zveřejňování výsledků | Lednová inflace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Dopad koronaviru | Propuknutí měnové krize | Měnové krize v eurozóně | Krize v eurozóně | Zpřesněný odhad | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Cestovní ruch | Vývoj | Martin Gürtler | Mzda | Výsledek zahraničního obchodu | Výsledky HDP | Výsledky HDP eurozóny | Únorová inflace | Deficit státního rozpočtu | Další vývoj | Karanténní opatření | Pokles HDP | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Dnešní čísla | Makroekonomické predikce | Dopady pandemie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Další pokles | MF | Škoda | Domácnosti | Asociace | Nákup aktiv | Tomáš Raputa | Růst | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Dopady pandemie na ekonomiku | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Schodek | Práce | Výraznější pokles | Údaje | Ekonomické oživení | Výpadky | Česká ekonomika letos | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Posílení | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Odhad vývoje HDP | Čtvrtletní výsledky | Osobní příjmy | Maloobchod | Dovoz | Vývoz | Pokles ekonomické aktivity | Expanze | Oživení české ekonomiky | RBI | Účet platební bilance | Kurz eura k americkému dolaru | Vývoj ekonomiky | Omezení produkce | JDE | ČR | Salesforce | Nová prognóza | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Banka Creditas | Proticyklické kapitálové rezervy | Největší evropská ekonomika | Covid | Druhá vlna pandemie | Druhá vlna | Příjmy a výdaje | Situace na trhu práce | Výrazný propad | Ceny | Odhad růstu HDP | Důvěra | Data z tuzemské ekonomiky | Tuzemský maloobchod | Cenové hladiny | Počty nakažených | Výrobní sektor | Zdanění | Výkon ekonomiky | Vývoj státního rozpočtu | Marathon Petroleum | Marathon | Tuzemské hospodářství | Ranní okénko | Průmyslové zakázky | Významné riziko | Nařízení | Vítězství Donalda Trumpa | Electronic Arts | Tempo inflace | Nové zprávy | Evropská léková agentura | Evropská léková agentura (EMA) | Daňový balíček | NBP | Měnový pár EUR/PLN | PMI ve výrobě | MJ | Měsíční data | Situace na trhu | Anheuser-Busch inBev | Holubičí tón | Forwardové sazby | PMI index | Objednávky | Konsensus trhu | Oslabení | MNB | Spotřeba domácností | ICT | Pozitivní vliv | Report ADP | Problémy se subdodávkami | Americký trh | Odvětví | HICP | Vratislav Zámiš | První odhad HDP | První odhad | Medián | David Vagenknecht | Společnosti | Opatření | Lenka Kalivodová | Pracovní den | Kompenzace | Napjatá situace | Češi | Vysoké ceny | Investiční možnosti | Zboží dlouhodobé spotřeby | TIM | Ruský trh | 3М | Hodnoty měny | Nový týden | Oživení exportu | Pokles inflace | Vysoké ceny energií | Měsíční report | Výsledek inflace | Hike | Reálné příjmy domácností | Výsledek HDP | Vienna Insurance Group | Daně z neočekávaných zisků | Vysoké inflace | CZ | Anheuser-Busch InBev | Eurové úvěry | Klesající inflace | JOLTS | Konsolidační balíček | Vice | Státní svátek | Reálné příjmy | Worldgovernmentbonds | tradingeconomics.com | Vývoj výnosu 2letých českých vládních dluhopisů | Vývoje cenové hladiny CPI | Vývoje cenové hladiny CPI v České republice | CPI v České republice | Vývoje cenové hladiny CPI v eurozóně | Výkon | Vítězství
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot