Neděle 22. prosince 2024 23:16
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Investingfox 16 let
reklama
Dukascopy new

Lenka Kalivodová

img

Ranní okénko - Tento týden poslední letošní zasedání ECB a inflační data

09.12.2024 Ekonomický svět nezpomaluje ani v předvánočním čase. Čeká nás další nabitý týden s vrcholem v podobě čtvrtečního zasedání ECB. Ze Spojených států amerických dorazí ve středu výsledek listopadové inflace. Její výsledek bude zveřejněn již v úterý v České republice a nelze vyloučit, že se poprvé v tomto roce inflace nevměstná do tolerančního pásma ČNB.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra v USA může po volbách vzrůst nejvýše za rok

26.11.2024 Dnes budeme sledovat zejména data ze Spojených států, kde bude v odpoledních hodinách zveřejněn indikátor spotřebitelské důvěry za listopad. V posledních měsících se důvěra spotřebitelů v americkou ekonomiku vyvíjela jako na houpačce, zářijový pokles byl v říjnu následován dokonce nejsilnějším meziměsíčním nárůstem od března 2021, stále však důvěra zůstala níže oproti letošnímu maximu z ledna (110,9).
img

Ranní okénko - Konec listopadu přinese odvětvový pohled na růst HDP v ČR a v USA

25.11.2024 V tomto týdnu budeme sledovat, jak se vybarví růst HDP ve třetím kvartále v ČR i v USA pohledem jednotlivých odvětví. Zajímavý bude také zápis z posledního zasedání Fedu či průzkumy důvěry v německou ekonomiku.
img

Ranní okénko - Výsledky PMI pozitivně překvapily, dnes bude testem průzkum Ifo

25.10.2024 Na závěr týdne bude naše pozornost směřovat do Německa, kde vychází široce sledovaný průzkum institutu Ifo. Výsledek dotazníkového šetření, které měří náladu tisíců německých firem z různých odvětví, poskytne důležitý vhled do nálady mezi podniky, což může naznačit budoucí vývoj ekonomiky. Náš odhad očekává velice mírné zhoršení aktuálních podmínek (odhad 84,2 vs 84,4 v září) a mírné zlepšení očekávání do budoucna (odhad 86,9 vs 86,3 v září), přičemž souhrnný indikátor businessového prostředí by tak mohl nepatrně vzrůst ze zářijových 84,4 na 85,5 v říjnu. Nízké tempo pokroku by však i v případě naplnění našeho očekávání připomínalo spíše stagnaci, což reflektuje aktuální stav německé ekonomiky. Ta se podle dosavadních dostupných údajů zatím nechystá k rozhodnému odražení ode dna, když už podle úterního průzkumu ZEW mezi finančními analytiky sice vzrostla důvěra v budoucí podmínky, zato však pokračoval pokles hodnocení aktuální situace.
img

Ranní okénko - Důvěra spotřebitelů v eurozóně roste jen opatrně, podobný výsledek čeká i ČR

24.10.2024 Dnes bude zveřejněn měsíční konjunkturální průzkum ČSÚ, který prozradí, jak se v tuzemské ekonomice vyvíjí důvěra podnikatelů a spotřebitelů. V případě spotřebitelského indikátoru po prudkém zvýšení na začátku roku docházelo v posledních měsících ke značnému útlumu důvěry, jejíž hodnota klesla téměř na úroveň indikátoru podnikatelů. Důvěra podnikatelů v letošním roce zaznamenávala opatrnější pohyby, a i míra zlepšení od začátku roku tak byla nižší. V souhrnu by podle tržních odhadů mohla důvěra v českou ekonomiku v říjnu nepatrně vzrůst z hodnoty 97,0 v září na 97,1 indexových bodů, což by bylo stále pod dlouhodobým průměrem (100).
img

Ranní okénko - Úrokové sazby v Maďarsku neměnné, stejně jako výhled světové ekonomiky

23.10.2024 Polovinu pracovního týdne dnes až v odpoledních hodinách označí předběžný odhad spotřebitelské důvěry v eurozóně, která by měla zůstat záporná. Mediánový odhad trhu je mírně optimistický, když očekává drobné zvýšení z -12,9 na -12,5 bodů. Naše prognóza naopak předpokládá, že říjen mnoho důvodů k oslavám nepřináší, když ve světle zvýšeného geopolitického napětí a pokulhávající reálné ekonomiky spíše roste nejistota ohledně dalšího vývoje. Předběžný odhad pohledu spotřebitelů na tuto problematiku bude zveřejněn dnes v 16 hodin, očekáváme snížení indikátoru na -13,6 bodů.
img

Ranní okénko - ČNB včera ničím nepřekvapila

26.09.2024 V odpoledních hodinách se dozvíme ze Spojených států amerických finální odhad růstu tamní ekonomiky. Ta podle druhého odhadu vzrostla o rovná 3 % (první odhad 2,8 %) a nyní se očekává kosmetický pokles na 2,9 %, ale vzhledem k revizím v předchozích čtvrtletích nelze vyloučit korekci oběma směry. Zároveň budou publikovány statistiky o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Trh předpokládá, že v srpnu došlo k meziměsíčnímu poklesu o 2,7 %, nicméně v červenci byl zaznamenán téměř 10% nárůst zejména díky objednávkám z volatilního odvětví dopravy. Bez tohoto sektoru trh očekává v srpnu nepatrný růst o 0,1 % po červencovém poklesu o 0,2 %. Z USA dorazí také každotýdenní údaje z tamního trhu práce o počtu nově podaných i pokračujících žádostech o podporu v nezaměstnanosti.
img

Ranní okénko - Co můžeme čekat z Jackson Hole?

23.08.2024 Vlajkovou událostí dnešního dne by měl být projev předsedy amerického Fedu, Jerome Powella, na mezinárodním sympoziu centrálních bankéřů v Jackson Hole, který proběhne v 16 hodin. Ekonomika Spojených států vzrostla v druhém čtvrtletí anualizovaně o 2,8 %, což výrazně předčilo odhadovaný 2% růst a zároveň jde i o vyšší růst, než který Fed shledává jako tzv. neinflační (1,8 %). Vystoupení předsedy Fedu tak bude ostře sledováno právě i z důvodu jeho případného hodnocení aktuální ekonomické situace. Fed se zároveň zavázal zaměřovat se kromě inflace i na úroveň zaměstnanosti, kdy druhý z uvedených cílů je poslední dobou výrazně pod tlakem, zatímco cenová stabilita se přibližuje jen velmi pozvolna. Vzhledem k ve středu zveřejněnému zápisu z posledního zasedání Fedu je možné, že vystoupení bude pouze formálním potvrzením již známého přístupu, na druhou stranu lze očekávat i větší otevřenost ohledně výhledu pro měnovou politiku do konce roku.
img

Ranní okénko - Čtvrtek dnem indikátorů kondice zahraničního průmyslu

22.08.2024 Dnešní den bude ve znamení předstihových indikátorů zahraničního průmyslu, když se dozvíme aktuální hodnoty indexu PMI dle S&P nejprve pro Německo a eurozónu. V případě Německa, kde sektor průmyslu v poslední době zažívá těžší období s nižšími objemy produkce, očekáváme další možné zhoršení sentimentu, ačkoli velmi mírné, když index nákupních manažerů (PMI) by podle našeho odhadu mohl z červencových 43,2 bodů klesnout na 42,9 bodů.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně beze změny, snížení sazeb nablízku

21.08.2024 Dnes je „euro-americký“ ekonomický kalendář z hlediska nových dat prázdný, trhy tak mohou ve zvýšené míře sledovat spíše globální vývoj. Z událostí dnes upozorníme na aukci českých státních dluhopisů, která je naplánována pro dluhopisy se splatností 2M (EUR), a dále pro dluhopisy se splatností 9Y, 12Y a 33Y denominované v českých korunách. Zároveň se bude pozornost investorů upínat také k večerní 20. hodině, kdy bude zveřejněn zápis z posledního zasedání Fedu, které proběhlo 30.-31. července.
img

Ranní okénko - Dnes data o inflaci v zahraničí

20.08.2024 Dnes již před několika okamžiky dorazila první data z Německa, kde byl potvrzen růst cen průmyslových výrobců během července o 0,2 % v meziměsíčním vyjádření. Ačkoli rozptyl odhadů se pohyboval v rozmezí od -0,2 do 0,4 %, výsledek je zcela v souladu s mediánem podle agentury Reuters. V meziročním vyjádření činí výrobní inflace -0,8 %, zůstává tedy stále záporná, avšak deflační trend již výrazně zpomaluje (-1,6 % v červnu). Jelikož slabá poptávka zatím průmyslovým výrobcům příliš zdražovat nedovolovala, současné zdražení představuje spíše pozitivní zprávu.
img

Ranní okénko - Týden dovolené pro českou ekonomiku vyplní data z Německa

19.08.2024 Tento týden bude takřka v prázdninovém módu pro českou ekonomiku, jejíž kalendář neobsahuje žádné nové ekonomické ukazatele. Mnoho dat neočekáváme ani ze zahraničí, přesto se v týdnu dozvíme alespoň více o inflaci v eurozóně či předstihových ukazatelích německého průmyslu.
img

Ranní okénko - America strikes back: maloobchod boří spekulace o recesi

16.08.2024 Na závěr týdne očekáváme zveřejnění červencového indexu cen průmyslových výrobců v ČR, který by podle naší měsíční prognózy měl vykázat růst ve výši 1,2 % r/r. V porovnání s předchozím měsícem by tak šlo o stagnaci, které během července nahrávala relativní stabilita cen komodit na světových trzích, zároveň však nedochází ani k oživení poptávky.
img

Ranní okénko - Eurozóna příliš nenadchla, ale americká inflace na dobré cestě

15.08.2024 Čtvrtek bude patřit ekonomice Spojených států, kde budou zveřejněny výsledky za maloobchod a průmysl. Ještě předtím však dorazí data ze státu New York, která nabídne průzkum mezi podnikateli ve zpracovatelském průmyslu z dílny místního Fedu.
img

Ranní okénko - Dnes data o vývoji ekonomiky eurozóny a inflace v USA

14.08.2024 Dnešek bude nejprve ve znamení ekonomiky eurozóny, ze které dorazí data ohledně hospodářského růstu, úrovně zaměstnanosti a industriální produkce. Výši hospodářského růstu zprostředkuje zpřesněný odhad růstu HDP ve druhém čtvrtletí, který by podle našeho i tržního odhadu měl v souladu s předběžnými údaji vykázat růst o 0,3 % oproti předchozímu kvartálu. Meziroční růst by tak dosahoval výše 0,6 % navzdory stupňujícímu se negativnímu sentimentu v ekonomice Německa.
img

Ranní okénko - Jak vnímají analytici německou ekonomiku?

13.08.2024 Dnes bude z dat ohledně domácí ekonomiky zveřejněno pouze saldo běžného účtu platební bilance ke konci června, které by podle tržního odhadu mělo zůstat pasivní (odhad -31 mld. Kč vs -14,6 mld. Kč v květnu), a to navzdory zlepšení bilance zahraničního obchodu.
img

Ranní okénko - Týden ve znamení dat o domácí i zahraniční inflaci

12.08.2024 Nový týden před námi bude zajímavý zejména pohledem na vývoj spotřebitelských i průmyslových cen u nás a v zahraničí. Dalšími sledovanými údaji budou zejména zpřesněný odhad ekonomického růstu eurozóny za druhé čtvrtletí či data o vývoji klíčových sektorů ekonomiky USA.
img

Ranní okénko - Fed je připraven snížit sazby v září; jak se dnes zachová ČNB?

01.08.2024 Dnes nás bude především zajímat zasedání České národní banky. Bankovní rada ČNB dosud na každém svém zasedání v rámci tohoto roku rozhodla o snížení sazeb o 50bb. Naposledy to bylo překvapivé rozhodnutí, když se většina trhu (ne tak my) domnívala, že tempo snižování sazeb bude zpomaleno na standardních 25bb. Na tiskové konferenci po posledním zasedání ovšem guvernér Aleš Michl poměrně zřetelně signalizoval, že dojde ke zpomalení cyklu uvolňování měnové politiky. Nicméně tento scénář nakonec nastat nemusí, ačkoli před pár týdny se zdálo, že jiná možnost není na stole. To potvrdil i viceguvernér Jan Frait, který uvedl v jednom z rozhovorů, že se bude rozhodovat mezi snížením o 25 či 50bb. Inflační tlaky totiž dále ustupují, inflace v červnu dokonce neočekávaně poklesla až na 2% cíl ČNB. Naopak oživení tuzemské ekonomiky je velmi pozvolné, což bude velmi pravděpodobně reflektovat i nová makroekonomická predikce ČNB.
img

Ranní okénko - Nižší růst HDP v ČR i Německu; připraví si Fed půdu pro snížení sazeb v září?

31.07.2024 Hlavní událostí dnešního dne bude zasedání Fedu. Na tomto měnově-politickém jednání se sice nečeká změna kurzu měnové politiky, když všichni analytici (včetně nás) v rámci ankety agentury Bloomberg očekávají stabilitu sazeb. Rovněž trh plně zaceňuje tuto možnost. Zajímavější tak bude pravděpodobně až následná tisková konference předsedy Jerome Powella. Bude bedlivě sledováno, zda přijde jakýkoli signál či komentář k aktuálně předpokládanému zahájení cyklu snižování sazeb na zářijovém zasedání.
img

Ranní okénko - Den ve znamení odhadů HDP

30.07.2024 Dnes čeká velice nabitý den. Nejdříve bude Českým statistickým úřadem zveřejněn úvodní odhad růstu HDP ve druhém čtvrtletí. Na konci minulého měsíce byla publikována společně s finálním odhadem růstu našeho hospodářství velká revize národních účtů, na jejímž základě bylo zjištěno, že česká ekonomika v minulém roce neskončila v recesi, ale v uvozovkách jen stagnovala. Navíc překonala předcovidovou úroveň, a to dokonce již během roku 2022.
img

Ranní okénko - Vzrušující týden před námi

29.07.2024 Tento týden bude velice obsáhlý na zajímavé ekonomické události. Oči finančních trhů se budou upírat zejména do Spojených států amerických na středeční zasedání Fedu. Ačkoli úrokové sazby zůstanou nejspíše nezměněny, bude se vyhlížet jakýkoliv signál od představitelů Fedu ohledně zahájení cyklu uvolňování měnové politiky v září, na což trh aktuálně vysoce sází. Zasedat bude také ČNB, která sice bude pravděpodobně pokračovat ve snižování sazeb, ale tempo podle nás i trhu zpomalí na standardních 25bb. Dále se ukáže, jak probíhá oživení ekonomik v Evropě, když budou odhaleny výsledky HDP za druhý kvartál. V zemích eurozóny budou publikovány prvotní odhady červencové inflace a v USA budou vydány nejnovější statistiky z tamního trhu práce.
img

Ranní okénko - Přehled týdne: předstihové ukazatele, mzdy, maloobchod, průmysl a zasedání

03.06.2024 Tento týden bude ve znamení předstihových ukazatelů PMI, které budou zveřejňovány v Česku, Německu, v eurozóně i v USA. Podstatná data z ČR poskytne např. oblast maloobchodu nebo průmyslový sektor. Nejsledovanější událostí bude zřejmě čtvrteční zasedání ECB, která má rozhodovat o nastavení měnové politiky. Na základě dosavadního vývoje v eurozóně předpokládáme, že ECB přistoupí ke snížení základní úrokové sazby o 25bb, což by mělo evropským ekonomikám pomoci na cestě z loňské recese.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně by neměla zneklidnit ECB

31.05.2024 Dnes se zejména poohlédneme zpět za výkonem české ekonomiky v prvním čtvrtletí, jelikož již za několik okamžiků bude zveřejněn zpřesněný odhad HDP za první kvartál tohoto roku. Předpokládáme, že by k výrazné revizi dojít nemělo a že po očištění o sezónní vlivy v prvním čtvrtletí ekonomika expandovala tempem 0,5 % k/k a 0,4 % r/r.
img

Ranní okénko - Ceny v průmyslu snižují dynamiku, zasedat bude maďarská centrální banka

21.05.2024 Dnes bude v Německu, stejně jako včera v Česku, zveřejněn index PPI, který napoví, jak se vyvíjí cenová hladina v průmyslovém sektoru našeho největšího exportního partnera. Po vysoké inflaci let 2021-2022 tam výrazný cenový propad na konci roku 2022 odstartoval sérii deflačních kroků zpět, které by se měly stabilizovat v tomto roce. Dynamika průmyslových cen je zatím v porovnání s předchozími lety značně snížená a z měsíce na měsíc dochází jen k nepatrným změnám.
img

Ranní okénko - Inflace v USA mírně zpomalila, koruna dále posiluje

16.05.2024 Dnešní den bude zajímavý opět zejména z pohledu americké ekonomiky, která odhalí stav svého průmyslu. Ten by měl dle analytických odhadů mírně ochladit a z 0,4% revidovaného růstu v březnu zpomalit na 0,1 % v dubnu. Vzhledem k tomu, že trh má v posledních letech tendenci výkonnost průmyslu spíše nadhodnocovat, skutečná data tak mohou vykázat spíše stagnaci, volatilita by však měla zůstat nízká.
img

Ranní okénko - Platební bilance ČR láme rekordy, dnešek bude patřit ekonomice USA

15.05.2024 Dnešní den přinese klíčové informace zejména pro hodnocení vývoje americké ekonomiky. Hlavní událostí dne bude zveřejnění inflace v USA za duben, která by měla dle očekávání trhu mírně zpomalit z březnových 3,5 % na 3,4 %. Meziměsíční tempo růstu cen by pak mělo zůstat stejné, tedy 0,4 %, zpomalit by ovšem měla jádrová inflace z 0,4 % na 0,3 % (m/m). V meziročním srovnání by jádrová inflace měla zůstat na vyšších úrovních, očekává se ale mírné zpomalení z 3,8 % v březnu na 3,6 % v dubnu. Další informaci přinesou maloobchodní tržby, které napoví sílu domácí poptávky v USA. Očekává se, že růst tržeb pokračoval i v dubnu, ale tempo by mělo zpomalit z březnových 0,7 % na 0,4 %. V neposlední řadě se dozvíme také výsledek newyorského indexu Empire Manufacturing, který přiblíží výkonnost zpracovatelského sektoru. Obchodní aktivita pravděpodobně poklesla i v dubnu, což by znamenalo již šestý propad v řadě, trh ovšem očekává zmírnění tempa z -14,3 na -10 bodů v květnu.
img

Ranní okénko - Dubnová inflace zahýbala s korunou, dnešní data by měla volatilitu zmírnit

14.05.2024 Dnešek by měl poskytnout data spíše informativního charakteru bez zásadního dopadu na tržní aktivitu v Česku. Nejprve bude zveřejněno saldo platební bilance ČR za březen, které by mělo být pozitivní a dle tržního odhadu dosáhnout 27 mld. Kč (vs 39,15 mld. Kč v únoru). V Německu pak dojde k potvrzení čísel dubnové inflace jak podle národní metodiky, tak podle metodiky Eurostatu (tzv. HICP), přičemž k velkým změnám by dojít nemělo (tržní odhad totožný s předběžnými 2,4 %). Zároveň však bude zveřejněn průzkum mezi analytiky prováděný institucí ZEW, kdy by se očekávání ohledně budoucího vývoje německé ekonomiky měla zvýšit z 42,9 bodů na 47,5. V případě hodnocení současného ekonomického stavu by dle našeho odhadu mělo dojít také ke zlepšení, a to z -79,2 na -76,3, ač nálada zůstává převážně pesimistická. V USA pak bude publikován index cen výrobců (PPI), kdy se očekává, že dojde k meziměsíčnímu růstu o 0,3 % (vs 0,2 % v březnu) zejména s ohledem na růst cen benzínu.
img

Ranní okénko - Ve středu data o inflaci v ČR a USA, ve čtvrtek zasedá ECB

08.04.2024 Tento týden bude nabitý ekonomickými událostmi a ty nejzajímavější proběhnou ve středu a ve čtvrtek. Nejprve ve středu dopoledne bude zveřejněn výsledek březnové inflace v České republice. Po více než pěti letech se podařilo opět dosáhnout inflačního cíle, když se inflace snížila v únoru na rovná 2 % a my očekáváme, že i v březnu inflace zůstala přesně na 2 %. Odpoledne dorazí údaj o březnové inflaci také ze Spojených států amerických, kde se ovšem dezinflační proces zadrhnul.
img

Ranní okénko - Dnes data o českém maloobchodě a americkém trhu práce

05.04.2024 Dnes již za pár minut Český statistický úřad ukáže, jak se vyvíjely maloobchodní tržby během měsíce února. Jejich propad trval více než rok a půl, zlom nastal až na konci minulého roku, když v prosinci 2023 zaznamenal sektor maloobchodu konečně růst. Rovněž v prvním měsíci nového roku reálné tržby maloobchodních prodejců meziročně stouply a podle našeho odhadu by tento trend měl pokračovat i v únoru. Odhadujeme, že maloobchodní tržby bez prodeje aut v reálném vyjádření byly meziročně vyšší o 2,3 %. Medián trhu je stejný. Spotřeba domácností by v průběhu roku měla nabírat na síle, což je dobrá zpráva nejen pro sektor maloobchodu, ale i pro celou českou ekonomiku.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně znovu pozitivně překvapila

04.04.2024 Dnešek přinese hlavní událost ve středoevropském regionu v tomto týdnu, jelikož zasedá Polská centrální banka. Ta s vysokou pravděpodobností ani tentokrát nezmění základní úrokovou sazbu, která tak zůstane na úrovni 5,75 %. To je aktuálně stejná výše jako v České republice, ale další vývoj v průběhu roku se bude nejspíše lišit. Zatímco Česká národní banka bude pokračovat ve snižování sazeb, u našeho severního souseda se začíná hlasitěji mluvit o tom, že tamní centrální banka během celého letošního roku sazby nesníží.
img

Ranní okénko - Dnes inflace v eurozóně či průzkum ADP

03.04.2024 Dnešní hlavní ekonomickou událostí bude zveřejnění úvodního odhadu březnové inflace v eurozóně. V meziměsíčním srovnání by měla cenová hladina dle trhu stoupnout o 0,9 %. Meziroční míra by měla oproti únoru mírně poklesnout z 2,6 % na 2,5 %. I v případě jádrové inflace se odhaduje pokles o jednu desetinu, ale ta by se i nadále měla pohybovat okolo 3 %, což je pro ECB stále nepřijatelně vysoko. Dále Eurostat vydá únorový údaj nezaměstnanosti, která by měla zůstat ve výši 6,4 %, tedy na historicky nejnižší úrovni.
img

Ranní okénko - V tomto týdnu data o inflaci v eurozóně či z amerického trhu práce

02.04.2024 Povelikonoční týden nabídne z české ekonomiky zápisky z posledního zasedání bankovní rady ČNB a také nejnovější data ohledně indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském průmyslu a vývoje státního rozpočtu. V pátek doplní tyto údaje výsledek maloobchodních tržeb, který by mohl potvrdit rostoucí trend spotřeby českých domácností. Co se týká globálních dat, tak mezi nejzajímavější bude zcela jistě patřit předběžný odhad březnové inflace, který bude zveřejněn již dnes v Německu a následovaný o den později odhadem inflace za březen v celé eurozóně.
img

Ranní okénko - Tento týden dorazí data o inflaci či z průmyslu

11.03.2024 Tento týden bude patřit zejména nejnovějším údajům o inflaci. Již dnes dorazí únorový výsledek z tuzemské ekonomiky, následně se v úterý dozvíme data z Německa (konečný údaj) i ze Spojených států amerických. Rovněž v úterý bude zveřejněn statistiký vývoj v českém maloobchodě. Posledním údajem z naší ekonomiky bude páteční výsledek průmyslové výroby za měsíc leden. Data o průmyslu budou publikována také ve světě, konkrétně ve středu v eurozóně a v pátek ve Spojených státech. Další zajímavé údaje dorazí už pouze z USA, kde se ve čtvrtek dozvíme, jak se vyvíjely maloobchodní tržby i ceny výrobců. Týden uzavře průzkum University of Michigan obsahující nejnovější nálady mezi domácnostmi včetně vývoje inflačních očekávání.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Polská centrální banka

06.03.2024 Dnes dorazí první údaj v tomto týdnu z amerického trhu práce. Bude zveřejněna neoficiální statistika týkající se změny pracovních míst dle agentury ADP. Medián odhadu se přiklání k nárůstu pracovních míst ze 107 tisíc na 150 tisíc. Tento výsledek naznačí další vývoj na tamním trhu práce, nicméně kvůli zvýšené volatilitě tohoto průzkumu a občasnému nesouladu s oficiální statistikou, která vyjde v pátek, budou investoři spíše vyčkávat až právě na konec týdne. Dále bude publikován průzkum JOLTS, dle kterého by mělo být otevřeno 8,9 milionu míst, což by byla jedna z nejnižších hodnot za poslední roky.
img

Ranní okénko - Reálné mzdy v ČR pravděpodobně i na konci roku klesaly

05.03.2024 Reálné mzdy českých zaměstnanců klesají již více než dva roky a pravděpodobně ani poslední čtvrtletí minulého roku nezměnilo trajektorii tohoto trendu. Podle našeho odhadu sice nominální mzdy vzrostly o téměř 7 %, ale inflace v posledním kvartále dosáhla ještě vyšší úrovně, ač byla výrazně ovlivněna statistickou základnou v souvislosti se zavedením úsporného tarifu v posledních třech měsících roku 2022. V reálném vyjádření predikujeme pokles o 0,6 %. Reálný nárůst mezd tak nastane až na začátku letošního roku, což vyplývá již z lednového výsledku inflace, kdy došlo k jejímu propadu z 6,9 % v prosinci na 2,3 %. Tento faktor by měl povzbudit české domácnosti k vyšší spotřebě, což by se mělo pozitivně projevit na mírném růstu české ekonomiky v tomto roce.
img

Ranní okénko - ECB zatím neuvažuje o snižování saze

19.01.2024 V závěru týdne dorazí z americké ekonomiky údaj o vývoji spotřebitelské nálady, který bude doplněný i o poslední inflační očekávání. Obě čísla mají možnost posunout očekávání trhu ohledně měnové politiky jedním či druhým směrem, kdy investoři vidí šance na březnové snížení sazeb zhruba 50 na 50. Mediánový odhad počítá s mírným zvýšením optimismu, což dává americké ekonomice naději pro silnější ekonomický růst i v začátku roku 2024. Silnější poptávka ale zároveň může v očích představitelů Fedu působit jako proinflační faktor a vést k větší opatrnosti v rychlosti snižování sazeb. To je téma, které u investorů i nadále rezonuje nejvíce, a pozitivní výsledek spotřebitelské nálady nad odhadem trhu by patrně vedl k negativní reakci na finančním trhu.
img

Ranní okénko - Celková inflace v USA stoupla, jádrová jen mírně klesla. Co na to Fed?

12.01.2024 Tržby maloobchodních prodejců v ČR se v reálném vyjádření meziročně snižují bez přestání již rok a půl. Hlavním důvodem stále nízké spotřeby domácností je vysoká inflace, kterou nedokázalo kompenzovat tempo růstu nominálních mezd, a tak si zaměstnanci mohou za své peníze koupit méně statků. Zároveň vzhledem k nejistotě ohledně výše plateb za spotřebu energií či dopadů konsolidačního balíčku na rodinné rozpočty zůstávají Češi ostražití a odkládají zbytné nákupy. Očekáváme, že především z těchto důvodů i v listopadu maloobchodní tržby poklesly, a to zhruba o 2 %. Oživení v maloobchodním sektoru přijde v roce 2024 s tím, jak reálné mzdy domácností po více než dvou letech vzrostou.
img

Ranní okénko - Tento týden vychází inflace v eurozóně, v Česku struktura HDP

27.11.2023 Poslední listopadový týden přinese zejména zahraniční ekonomická data, kdy patrně nejzajímavější bude čtvrteční údaj o vývoji cen v eurozóně. Nečekaně razantní pokles meziroční míry v říjnu odmazal zbylé sázky na zvýšení sazeb a další očekávaný listopadový pokles by měl tento narativ potvrdit. Z USA bude nejzajímavější čtvrteční údaj o osobních příjmech a výdajích v kombinaci s cenovým indexem PCE, který je preferovaným měřením cen ze strany Fedu. Z tuzemské ekonomiky přijde v pátek druhý odhad vývoje HDP, včetně struktury v rámci národních účtů.
img

Ranní okénko - Nálada v ČR se zvedla

25.10.2023 Dnes zveřejní renomovaná instituce Ifo výsledky svého průzkumu v Německu, nicméně se neočekává významnější změna trendu v hodnocení aktuální situace ani budoucích očekávání. Nálada mezi podnikateli zůstává depresivní, kdy hůře firmy vnímaly současnou situaci naposledy v polovině roku 2020 a budoucnost na konci minulého roku. Od Evropské centrální banky se dozvíme, jak se vyvíjela v září peněžní zásoba M3, kdy je predikováno její snížení třetí měsíc v řadě a zároveň v září by její pokles byl tím nejsilnějším. Ze Spojených států amerických dorazí údaj o prodeji nových domů za září a trh odhaduje podobné číslo (680 tis.) jako v srpnu (675 tis.).
img

Ranní okénko - Výsledky PMI ze zahraničí

24.10.2023 Dnešní den bude ve znamení indexu nákupních manažerů (PMI) za říjen, kdy tento údaj dorazí jak z Německa, tak z eurozóny a ze Spojených států amerických. V případě našeho západního souseda se očekává symbolické zlepšení z 39,6 na 40,1, což je ale stále hluboce pod hraniční hodnotou 50. Zatím to ani zdaleka nevypadá, že by se německý průmysl odrazil ode dna, ba naopak míra pesimismu se zdá čím dál tím silnější. To nepotěší ani český průmysl, který je úzce svázán s německým, především v automobilovém sektoru. Taktéž v eurozóně se předpokládá kosmetický nárůst tohoto indexu, ale i zde je velmi daleko od hranice 50 bodů. To v USA je situace odlišná, když tento ukazatel setrvává od letošního února nad hraniční hodnotou, ale od května se pomalu sune níže a níže. V říjnu se pak očekává, že by mohl prolomit zmíněnou hranici ale v negativním vyjádření.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ECB

23.10.2023 Nejdůležitější událostí tohoto týdne je zasedání ECB a očekává se, že bankovní rada ponechá sazby na stávajících úrovních. Tento postup naznačili představitelé ECB po svém zářijovém zasedání a příchozí ekonomická data nás v tomto přesvědčení utvrzují. Především výrazně poklesla jak meziroční inflace (z 5,2 % v srpnu na 4,3 %), tak i jádrová inflace (z 5,3 % na 4,5 %). Ve Spojených státech amerických bude publikován prvotní odhad HDP za 3.Q, kdy se očekává další silný výkon tamní ekonomiky. Tento týden nabídne také výsledky indexů nákupních manažerů ze zahraničí. V České republice vyjde konjunkturální průzkum včetně spotřebitelské a podnikatelské důvěry.
img

Ranní okénko - Ceny výrobců v Německu opět výrazně poklesnou

20.10.2023 Tento týden uzavřou ceny výrobců v Německu za září. Po výrazném meziročním poklesu v srpnu (-12,6 %) se očekává ještě razantnější pokles (-14,1 %), který by byl vůbec tím největším v historii našeho západního souseda. V meziměsíčním vyjádření je predikován růst o 0,4 %, což je podobné tempo jako v srpnu (0,3 %). Byl by to třetí meziměsíční nárůst v tomto roce, ve zbývajících měsících jsme evidovali deflaci u cen výrobců. Rovněž bude zveřejněna statistika nově zaregistrovaných aut v Evropské unii, což nám přinese dílčí informaci o výkonu ekonomiky. Dosavadní tempo registrací nových aut v tomto roce bylo v meziročním vyjádření dvouciferné i vzhledem k dodavatelským problémům v minulém roce v návaznosti na energetickou krizi, ale i na pandemickou krizi.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně zamířila znatelně níže

19.10.2023 Z USA dorazí týdenní statistika o počtu nově podaných i pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. V obou případech se očekává stagnace na podobných hodnotách jako v minulém týdnu. Dále se dozvíme údaje o počtu prodeje již existujících domů, kterých by se dle mediánu trhu mělo prodat nejméně od začátku tohoto roku. V neposlední řadě bude zveřejněn zářijový výsledek tzv. Leading indexu, pomocí kterého lze odhadnout možnou změnu ve vývoji americké ekonomiky. I nyní tento ukazatel naznačuje, že by americká ekonomika měla zamířit do recese, ale americká ekonomika nepřestává udivovat svou odolností a ekonomický pokles je zatím v nedohlednu.
img

Ranní okénko - Cenové tlaky na straně nabídky dále polevují

17.10.2023 Dnešní den bude tím nejnabitějším v tomto týdnu, když bude nejdříve v Německu zveřejněn výsledek průzkumu instituce ZEW týkající se hodnocení aktuální ekonomické situace včetně budoucích očekávání finančními analytiky. Současná ekonomická situace je hodnocena stále velmi negativně, kdy trh očekává nejhorší výsledek v rámci tohoto roku a není se čemu divit, jelikož všechny významné instituce predikují v letošním roce pokles německé ekonomiky jako jediné z vyspělých ekonomik. Budoucnost je sice vnímána pozitivněji, jelikož by v příštím roce mělo dojít k oživení největší evropské ekonomiky, ale bude opravdu velmi pozvolné. Rizika jsou značná, německá ekonomika stojí před velkými výzvami a je otázkou, jak se s nimi naši západní sousedé vypořádají, což vzhledem k provázanosti s naší ekonomikou budeme v České republice se zájmem pozorovat.
img

Ranní okénko - Tento týden nabídne data o maloobchodu či průmyslové výrobě v USA

16.10.2023 Jediným tuzemským údajem v tomto týdnu bude statistika cen výrobců, kde očekáváme další potvrzení ztlumení inflačních tlaků na straně nabídky. Ani ze světa v tomto týdnu nepřijde velké množství ekonomických dat, ale některé z nich rozhodně stojí za znamenání. V Německu bude zveřejněn nejnovější průzkum ZEW ohledně vnímání současné ekonomické situace a rovněž budoucích očekávání, na konci týdne pak dorazí data o cenách výrobců. Eurostat vydá finální čísla o inflaci a není vyloučeno, že dojde k překvapení, jako tomu bylo naposled. Z USA kromě tradičních týdenních dat o trhu práce dorazí ještě vývoj maloobchodních tržeb a průmyslové výroby.
img

Ranní okénko - Závěr týdne patří inflaci v eurozóně

29.09.2023 Dnešní ekonomický kalendář nabízí hned několik důležitých čísel, kdy za několik minut dorazí od Českého statistického úřadu třetí revize českého růstu HDP za letošní druhý kvartál. Očekáváme potvrzení mírného mezikvartálního růstu o 0,1 % s kladným příspěvkem ze strany spotřeby domácností.
img

Ranní okénko - Česká inflace pod 10 %, nižší růst cen v americké výrobě

14.07.2023 Inflační týden se chýlí ke svému konci a po zásadních datech z USA a včerejší inflaci v ČR dorazí v průběhu dneška na trh již jen méně významná data. V případě tuzemské ekonomiky půjde o běžný účet platební bilance, který se měl podle mediánového odhadu trhu měl v květnu dostat těsně do červených čísel.
img

Ranní okénko - Čeká nás zpráva nejvyšší důležitosti - vývoj české inflace

13.07.2023 Den D je tady. Český statistický úřad dnes zveřejní, jak se vyvíjí tuzemská inflace. Na tuto zprávu čeká český národ s vírou, že se konečně dostaneme pod bájnou hranici 10 %. Na základě naší predikce očekáváme, že se to podaří ale jen velmi těsně. Meziroční inflace v červnu podle nás bude činit 9,7 % a pohled dalších hráčů na trhu je velmi podobný. Hlavním důvodem je vysoká srovnávací základna a rovněž klesající ceny komodit, jako jsou pohonné hmoty, elektrická energie či zemní plyn, které v důsledku války na Ukrajině výrazně stouply. Také růst cen služeb a zboží zvolní, což se projeví ve zpomalení jádrové inflace. V meziměsíčním srovnání se předpokládá nárůst o 0,3 %, zatímco naše prognóza počítá s růstem ještě o jednu desetinu vyšším. Během dneška budou publikovány také ceny výrobců v USA a průmyslová výroba v eurozóně.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu mírně vzrostla

12.07.2023 Ministerstvo práce a sociálních věcí dnes uveřejní, jak se vyvíjí míra nezaměstnanosti v České republice. My očekáváme, že se nezaměstnanost z květnových 3,5 % sníží na 3,4 % v červnu v důsledku sezónních vlivů, kdy jsou typicky zaměstnáváni lidé v zemědělském sektoru. I přes nepříznivou aktuální ekonomickou situaci nezaměstnanost nerostla a na tom by se nemělo nic měnit. Dnes se také dozvíme nejnovější údaje o americké inflaci. Meziměsíčně se sice inflace nejspíše zvýší, ale v meziročním srovnání by měla i nadále inflace klesat, a to až k hranici 3 %. Jádrová inflace by měla rovněž poklesnout. Nicméně ta bude stále dosahovat vyšších hodnot a zároveň klesat pomaleji než celková inflace.
img

Ranní okénko - Inflace konečně pod 10 %? Pokud ano, jak moc?

10.07.2023 Nový týden bude plný zajímavých dat a bezesporu těmi nejzajímavějšími budou nejnovější údaje o inflaci. Nejprve bude zveřejněna červnová inflace v Německu, kde se očekává zastavení dezinflačního trendu v meziměsíčním i meziročním srovnání. O den později budou vydány nejaktuálnější informace o inflaci v USA. Zde by v meziměsíčním srovnání sice mělo dojít k mírnému nárůstu, ale meziročně by měla i nadále inflace klesat, a to až k hranici 3 %. I jádrová inflace bude pravděpodobně nižší, ale snižuje se pomalejším tempem a zároveň zůstává vyšší než celková inflace.
img

Ranní okénko - Šance na dodržení plánovaného deficitu státního rozpočtu na rok 2023 žije

04.07.2023 Nejdůležitější zprávou z tuzemské ekonomiky bylo plnění státního rozpočtu za první pololetí roku 2023. Deficit státního rozpočtu nyní činí 215,4 mld. Kč, což je v meziměsíčním srovnání o 56 mld. Kč méně. Výdaje rostly zejména kvůli navyšování běžných výdajů, kde největší podíl tvořily finanční prostředky na důchody (+56,5 mld. Kč). Na druhé straně vyšší příjmy byly způsobeny především přílivem finančních prostředků z Evropské unie a finančních mechanismů (44,6 mld. Kč). V průběhu roku navíc do státního rozpočtu přitečou ještě další peníze z historicky nejvyšší dividendy energetické skupiny ČEZ a z tzv. windfall tax. Přestože rizika jsou stále zřejmá, tak šance, že vláda zvládne dodržet naplánovaný rozpočet, se zvýšila.
img

Ranní okénko - Dodá červnový údaj státního rozpočtu naději na lepší zítřky?

03.07.2023 První červencový týden otevře index PMI ve výrobě, jehož výsledek bude zveřejněn v České republice, Německu, eurozóně i USA. Očekává se zhoršení tohoto ukazatele ve všech zmíněných zemích. Přestože pracovní týden v České republice bude díky státním svátkům kratší, tak se dozvíme pár zajímavých údajů o tuzemské ekonomice. Kromě zmíněného PMI ve výrobě v pondělí Ministerstvo financí představí výši plnění státního rozpočtu za první polovinu tohoto roku.
img

Ranní okénko - Česká ekonomika - recese či stagnace?

30.06.2023 Za chvíli Český statistický úřad zveřejní konečné číslo HDP za 1. čtvrtletí roku 2023 a očekává se, že výkon české ekonomiky bude stejný jako v posledním čtvrtletí roku 2022. Technická recese tak nejspíše skončí. V meziročním srovnání prvního kvartálu let 2023 a 2022 naše ekonomika poklesne přibližně o 0,4 %. Česká ekonomika tak stále výrazně pokulhává. Eurostat představí data týkající se červnové inflace v zemích eurozóny.
img

Ranní okénko - Konec dezinflace v Německu?

29.06.2023 Oproti včerejšku čtvrtek nabídne mnohem pestřejší paletu dat. Německým statistickým úřadem budou zveřejněny první odhady k červnové inflaci a pro německou ekonomiku to bude nejspíše další negativní zpráva. Mezi analytiky převládá názor, že se proces poklesu inflace v Německu zastaví. V meziměsíčním srovnání se očekává nárůst o 0,2 %, zatímco v květnu došlo k poklesu o 0,1 %. Meziroční inflace by se oproti předchozímu měsíci měla zvýšit z 6,1 % na 6,3 %.
img

Ranní okénko - Poptávka v Americe sílí

28.06.2023 Středeční den bude na důležitější data skoupý. Dorazí výsledky zjišťující náladu mezi spotřebiteli v Německu měřenou institucí Gfk. Dle tohoto průzkumu by se spotřebitelská důvěra v červenci oproti červnu měla zvýšit, ale stále je na velmi nízkých hodnotách, dokonce pesimističtější než v covidové době (v letech 2020 a 2021). V USA vyjde statistika žádostí o hypotéku za minulý týden ve srovnání s týdnem předchozím, což nám podá další dílčí informaci o nemovitostním trhu v Americe.
img

Ranní okénko - Důvěra v českou i německou ekonomiku klesá

27.06.2023 Dnešní den nabídne zajímavější data pouze z USA. Nejprve se dozvíme předběžný květnový údaj k objednávkám na zboží dlouhodobé spotřeby. V dubnu rostly o 1,1 %, tentokrát se čeká snížení o 0,8 %. Dále budou zveřejněna květnová čísla prodejů nových bytů, kterých se nejspíše prodalo o něco málo méně než v dubnu. Podobně jako během včerejška v České republice a Německu i z Ameriky bude nabídnut nejnovější průzkum ohledně spotřebitelských nálad. Na rozdíl od nás a našeho západního souseda se ale očekává, že spotřebitelé v USA budou hodnotit ekonomickou situaci lépe než v předchozím měsíci.
img

Ranní okénko - Finální čísla HDP za 1. čtvrtletí roku 2023

26.06.2023 Poslední červnový týden nabídne nejzajímavější data z pohledu české ekonomiky ohledně finální podoby HDP za 1. čtvrtletí roku 2023. Z eurozóny dorazí předběžné údaje ohledně spotřebitelské inflace za červen a také konečný údaj květnové nezaměstnanosti. Nejvíce dat během tohoto týdne se dozvíme z USA. I zde bude zveřejněn konečný údaj HDP za 1. čtvrtletí tohoto roku včetně spotřeby za stejné období. Dále dorazí data týkající se poptávky, a to konkrétně osobní příjem a osobní výdaje za květen. V neposlední řadě bude zveřejněn index University of Michigan, který se zabývá sentimentem spotřebitelů.
img

Ranní okénko - Týden uzavřou data z amerického trhu práce

02.06.2023 První pátek v měsíci patří tradičně datům z amerického trhu práce. Vzhledem k pomalu se blížícímu datu dalšího zasedání americké centrální banky (14. června) jde o jedny z posledních zásadních čísel před rozhodnutím Fedu. Data z tohoto a minulého týdne přitom, i přes relativně holubičí komentáře od některých členů Fedu z posledních dní, přispěla k přecenění na trhu ve prospěch dalšího hiku. Pokud statistka volných pracovních míst překvapí směrem nahoru a zároveň bude doplněna rychlejším než očekávaným růstem mezd, bude mít Fed nabito pro zvýšení sazeb. Den před rozhodnutím Fedu sice ještě vyjdou čísla ohledně květnové inflace, je ale otázkou, nakolik tato statistika stihne ovlivnit názory jednotlivých členů.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně ustupuje rychleji, než se čekalo

01.06.2023 Dnes je ekonomický kalendář naplněný, a to i údaji z tuzemské ekonomiky. Po ránu dorazí z Česka index nákupních manažerů (PMI) ve výrobě, odpoledne pak statistika plnění státního rozpočtu ke konci května. V obou případech jde ale o čísla, na která trh příliš nereaguje. Z eurozóny bude trh vyčkávat na výsledek květnové inflace, byť je díky již zveřejněným číslům z vybraných států jasné, že finální hodnota bude pod odhady analytiků. Zajímavá tak bude zejména jádrová inflace. Z USA přijde v odpoledních hodinách report od ADP ohledně počtu vytvořených pracovních míst v soukromém sektoru. Odhadováno je zpomalení takřka na polovinu proti dubnu, výsledek nad mediánem analytiků by pak patrně trh utvrdil v očekávání červnového hiku.
img

Ranní okénko - Týden zakončí PMI indexy

21.04.2023 Dnes budou týden uzavírat předstihové ukazatele, a to konkrétně indexy nákupních manažerů v hlavních ekonomikách eurozóny, odpoledne pak dorazí i report z USA. V obou případech se ukáže, jestli nejistota v bankovním sektoru výrazněji ovlivnila očekávání u firem. Ostře sledováno bude i hodnocení cenových tlaků, ale také celkové poptávky. Již včera dorazilo množství předstihových ukazatelů, kdy podle očekávání došlo k mírnému zlepšení spotřebitelské důvěry v eurozóně, v USA pak Leading index naznačil hrozbu rychlejšího zpomalování americké ekonomiky.
img

Ranní okénko - Maďarští centrální bankéři jako první otevírají možnost snižování sazeb

20.04.2023 Dnešek již odstartovalo Německo březnovou statistikou cen ve výrobě. Stejně jako v Česku se dostavil větší než očekávaný pokles, kdy se ceny meziměsíčně snížily o 2,6 %. Meziročně jsou tak vyšší už jen o 7,5 %, což i díky vyšší srovnávací základně představuje výrazný pokles z únorových necelých 16 %. Na německá data naváže v eurozóně spotřebitelská důvěra a zápisky z posledního zasedání ECB.
img

Ranní okénko - Investoři jsou zpět na jestřábí vlně

19.04.2023 Za několik málo minut dorazí z tuzemské ekonomiky jediný zápis tohoto týdne v podobě cen u českých výrobců. V případě nejsledovanějších cen v průmyslu je očekáván výsledek poblíž meziměsíční stagnace, což by díky vysoké srovnávací základně znamenalo výraznější pokles meziroční míry. Z eurozóny dnes dorazí revize březnového výsledku inflace, kde by se nic nemělo měnit na tom, že ceny rostly meziměsíčně o 0,9 %, meziročně o 6,9 %.
img

Ranní okénko - Nálada v Německu by měla znovu růst

18.04.2023 Nejzajímavější ekonomická data dneška dorazí již ráno, a to v podobě německého indexu ZEW. Ten představuje průzkum mezi investory a profesionály na finančním trhu. Stejně jako u příští týden zveřejňovaného Ifo indexu je pozorněji sledována zejména složka budoucích očekávání, která by po březnovém výkyvu směrem níže měla navázat na růstový trend trvající již od poloviny loňského roku. Z USA dnes dorazí dílčí data z nemovitostního trhu, a to ohledně březnové nové výstavby a udělených stavebních povolení. Včera již ze Spojených států přišel výsledek průmyslového Empire indexu, který pozitivně překvapil takřka v každém ohledu. Do vývoje bude i nadále promlouvat probíhající výsledková sezóna.
img

Ranní okénko - Týden zakončí trojice amerických dat

14.04.2023 Dnes dorazí další nálož dat ze Spojených států, kdy půjde prakticky o poslední významná čísla před květnovým zasedáním Fedu. Po středeční spotřebitelské inflaci a včerejší nečekaně nižší dynamice cen ve výrobě vyjde dnes odpoledne informace o březnových maloobchodních tržbách a výkonu průmyslu. K tomu se později přidá ještě průzkum spotřebitelské důvěry od univerzity v Michiganu.
img

Ranní okénko - Data ze Spojených států s trhem příliš nezahýbala

13.04.2023 Hned po ránu dorazí z tuzemské ekonomiky informace o březnovém růstu cen, kdy proti únoru by se mělo dostavit snížení jak meziměsíční, tak meziroční míry inflace. Včera již přišly výsledky ze Spojených států, které se příliš neodchýlily od odhadu analytiků a meziroční inflace nakonec dosáhla rovných 5,0 %. Ve večerních hodinách pak dorazil zápis z posledního zasedání Fedu, který ukázal, že na jednu stranu setrvávají obavy ohledně příliš pomalého tempa desinflace, na druhou stranu je ale další zpřísňování měnových podmínek omezeno problémy v bankovním sektoru. Ohledně květnového rozhodnutí žádná výraznější nápověda nepřišla a trh i nadále předpokládá, se zhruba 2/3 pravděpodobností, 25bb hike.
img

Ranní okénko - Dnes dorazí výsledek americké inflace

12.04.2023 Za několik málo minut přijde z tuzemské ekonomiky výsledek ohledně nezaměstnanosti sledované MPSV. Ta není očištěna o sezónní vlivy, díky čemuž očekáváme za březen mírné snížení. Podstatně zajímavější pro globální trhy ale bude odpoledne zveřejňovaná americká inflace. U březnové meziroční míry je očekáván poměrně výrazný pokles, ovšem doprovázený stagnací či mírným růstem u jádrové složky. Pro investory půjde o zásadní indicii před zasedáním Fedu na začátku května. Aktuálně naznačují futures zhruba 70% šanci, že americká centrální banka bude hikovat o 25bb, zbytek jde ve směru stability sazeb. Pokud by jádrová inflace vykázala výraznější růst než na trhem očekávaných 5,6 % (5,5 % v únoru), patrně by zde došlo k přecenění, které by se odrazilo i poklesem cen (resp. růstem výnosů) na dluhopisovém a v důsledku i akciovém trhu.
img

Ranní okénko - Smíšená čísla z amerického trhu práce obchodování příliš nerozhýbala

11.04.2023 Po prodlouženém víkendu pokračuje ekonomický kalendář spíše v odpočinkovém tempu, kdy dnešní pomyslný vrchol představují data z eurozóny ohledně únorových maloobchodních tržeb. O něco dříve vyjde v tuzemské ekonomice ještě statistika devizových rezerv (ke konci března), vzhledem k neaktivitě ČNB ale bude sledována jen velmi okrajově. Včera již část světových trhů měla možnost zpracovat páteční data z amerického trhu práce. Statistika ale nezvykle přesně zapadla do odhadu analytiků a vzhledem k absenci překvapení nepřišel ani výraznější impuls pro zvýšenou volatilitu. Tomu tak odpovídá i včerejší výsledek obchodování na akciových trzích, kdy index S&P 500 uzavřel takřka beze změny vůči čtvrteční uzavírací ceně. Většina evropských trhů zůstala uzavřená, futures naznačují pro dnešek spíše mírně pozitivní start.
img

Ranní okénko - Turbulentní týden pro finanční trh

27.03.2023 Finanční trh bude muset absorbovat řadu dat z různých oblastí. Z reálné ekonomiky dorazí data o inflaci v eurozóně. Chybět nebudou ani důležité výhledové indikátory jako německý Ifo index. V Praze rozhodne o úrokových sazbách ČNB a v závěru týdne ČSÚ zveřejní finální odhad HDP v 4Q22. Kromě čísel z ekonomiky investoři nadále vyhodnocují riziko bankovní krize. Centrální banky reagovaly rychle a dělají co mohou, aby problém likvidity zastavily a nenechaly ho přejít v problém solventnosti. V tomto týdnu jsou v plánu proslovy několika představitelů Fedu. V neposlední řadě trh čelí zintenzivnění geopolitických rizik s přesunem ruských taktických jaderných zbraní do Běloruska.
img

Ranní okénko - Trh se nenechal rozhodit daty z eurozóny

07.03.2023 ČNB dnes zveřejní stav devizových rezerv za únor, během kterého koruna vůči euru posílila o 28 halířů. Důvod k aktivitě na devizovém trhu tedy nebyl potřeba. V absenci stěžejních ekonomických dat americký akciový index S&P 500 včera vzrostl mírně o 0,07 % a výnosy amerických vládních dluhopisů poskočily. Výnos na dvouletém dluhopisu se dostal na 4,88 % (+6bb proti začátku dne) a desetiletém na 3,96 % (+3bb proti začátku dne).
img

Ranní okénko - Inflace a trh práce v USA.co nás ještě čeká tento týden?

06.03.2023 Ekonomický kalendář pro tento týden plní především data z české ekonomiky počínaje průměrnou mzdou v 4Q22, kterou dnes ráno zveřejní ČSÚ. Následuje podíl nezaměstnaných (středa), bilance zahraničního obchodu (čtvrtek) a průmysl spolu s inflací (pátek). Právě inflace bude investory nejvíce sledovaný údaj. Po značném meziměsíčním nárůstu spotřebitelských cen v lednu (+5,8 %), odhadujeme pro únor citelné zpomalení (+0,5 %), což je shodou okolností i medián analytického odhadu. V eurozóně bude víceméně klid – nejdůležitější čísla vychází dnes (maloobchod a sentix index).
img

Ranní okénko - První pátek roku ve svižném tempu, pozornost míří k americkému trhu práce

06.01.2023 Pátek v poklidném tempu se tentokrát nekoná a ekonomický kalendář je až do pozdních odpoledních hodin zaplněný. Již před pár minutami ho odstartovalo Německo, kdy maloobchodní tržby za listopad dopadly v souladu s očekáváními (+1,1 % m/m). Překvapila ale statistika továrních objednávek. Namísto očekávaného 0,5% meziměsíčního poklesu přišel propad o více jak 5 %, a výsledek tak nahrává i slabšímu vývoji v českém průmyslu.
img

Ranní okénko - Zápisky Fedu nepřekvapily, koruna posílila pod 24 EUR/CZK

05.01.2023 Dnes kalendář pokračuje zejména čísly ze Spojených států, kde vychází report ohledně nově vytvořených pracovních míst od agentury ADP. Doplní ho pak klasické týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti nebo statistika z listopadového zahraničního obchodu. Mimo USA může být s ohledem na příští týden zajímavá i inflace v Polsku, kde je očekáváno jen kosmetické snížení meziroční míry z listopadových 17,4 % na 17,5 %.
img

Ranní okénko - Dnes trh rozpohybují zápisky ze zasedání Fedu

04.01.2023 Dnes se vyčkává především na zápisky z posledního zasedání Fedu, kde trh bude doufat v holubičí náznaky, že finální výše sazeb nemusí být nad 5 %, tak jak ukazuje poslední prognóza americké centrální banky. Zatímco na posledním zasedání členové vyslali jasný signál, že v letošním roce nemají problém se sazbami jít výše a medián počítá se zvýšením do pásma 5,00 % - 5,25 %, trh se zdráhá jestřábí rétorice uvěřit a vrchol aktuálně naceňuje v okolí 4,95 %.
img

Ranní okénko - Německá inflace dnes může překvapit

03.01.2023 Dnes dorazí zajímavější data především z Německa. Dopoledne přijde informace ohledně prosincové nezaměstnanosti, která by měla stejně jako v listopadu setrvat na úrovni 5,6 %. Důležitější ale bude odpoledne zveřejněná inflace, kde je očekáván pokles meziroční míry z listopadových 10,0 % na 9,0 %. Důvodem by měl být zejména efekt vládních opatření týkajících se cen plynu pro domácnosti. Nejasná je ovšem síla, jakou se toto opatření do spotřebitelského koše projeví, a některé odhady předpokládají i pokles meziroční míry pod 8 %. Včera nepřekvapil český PMI pro výrobu, když mírně vzrostl, stále ale zůstává hluboko v oblasti značící zpomalování výroby.
img

Ranní okénko - Nejpravděpodobnější scénář - stabilita sazeb ČNB během prvního pololetí 2023

22.12.2022 ČNB včera ponechala v souladu s očekáváními úrokové sazby beze změny. Dvoutýdenní repo sazba je tak již šestý měsíc v řadě na 7 %. Současně bankovní rada rozhodla, že bude i nadále bránit nadměrným výkyvům kurzu koruny.
img

Ranní okénko - Naváže dnes průmysl a zahraniční obchod na špatný výsledek maloobchodu?

07.12.2022 Ani dnešek nebude ochuzen o česká ekonomická data. V 9 dorazí říjnová statistika z průmyslu a zahraničního obchodu. O hodinu později z ČNB dorazí informace ohledně stavu devizových rezerv ke konci listopadu. Spolu s ní vyjde i o měsíc zpožděná – říjnová – statistika devizových obchodů ČNB, která patrně ukáže, že v říjnu se koruna obešla bez pomoci centrální banky. Za hranicemi už kalendář otevřela německá říjnová průmyslová výroba. Ta podle zveřejněných dat stagnovala, a to jak v meziměsíčním (-0,1 %), tak v meziročním srovnání (+0,0 %). Z eurozóny před obědem přijde finální rozklad HDP v eurozóně za třetí kvartál. Včera překvapily české maloobchodní tržby, když klesaly výrazně rychlejším tempem, než bylo očekáváno. Meziroční říjnový pokles o 9,4 % je druhý největší v historii měření, hned za 9,8% poklesem z dubna 2020.
img

Ranní okénko - Hluboký pokles českých mezd nahrává stabilitě sazeb

06.12.2022 Dnes za několik málo minut vyjde statistika maloobchodních tržeb. Očekáváme prohloubení meziročního poklesu, stejně tak je nastaven i medián trhu. Z Německa již brzy ráno dorazila statistika továrních objednávek. V rámci mezí se jedná o dobrý výsledek, kdy namísto očekávané stagnace se dostavil meziměsíční růst o 0,8 %, relativně výrazné revize směrem nahoru se dočkal i neuspokojivý výsledek ze září (-4,0 % -> -2,9 %).
img

Ranní okénko - Jak si vedla německá ekonomika v 3Q22?

25.11.2022 Německý statistický úřad zveřejnil finální údaje o vývoji HDP v 3Q22. Dále vyjdou data o spotřebitelské důvěře v Německu, Itálii a Francii. V USA se po státním svátku znovu otvírá obchodování, jeho objemy však patrně budou nižší z důvodu včerejšího Dne díkuvzdání a blížícího se víkendu.
img

Ranní okénko - Fed vyzněl pro změnu holubičím tónem, vpředhledící ukazatele hlásí nadále (mělčí) recesi

24.11.2022 Po včerejších PMI dnešek pokračuje zveřejněním německého Ifo indexu, který je obvykle dobrým indikátorem budoucího vývoje tamní ekonomiky. Aktualizace očekávání se dočkáme také v tuzemsku – statistický úřad vydá listopadový konjunkturální průzkum. ECB zveřejní zápisky z posledního jednání. Obchodování dnes bude patrně klidnější a v nižších objemech, jelikož v USA jsou trhy na Den díkuvzdání uzavřeny.
img

Ranní okénko - PMI indikátory potvrdí očekáváné zpomalení ekonomiky eurozóny

23.11.2022 Dnes dorazí sledované PMI indexy pro ekonomiku Německa, eurozóny a USA, kde navíc Fed zveřejní zápis z posledního měnověpolitického jednání a University of Michigan vydá aktualizovaný indikátor důvěry spotřebitelů. Akciové trhy jsou po včerejšku převážně v plusu – S&P 500 (+1,4 %), DAX (+0,3 %), naopak pražská burza klesala přibližně o 0,4 %. Výnosy českých státních dluhopisů včera nepatrně poklesly napříč splatnosti. V USA se výnosy držely relativně stabilní, potenciál pro pohyb je dnes po zveřejnění zápisu Fedu, kdy by na případné upřesnění očekávání měnové politiky mohly vést k pohybu na kratším konci výnosové křivky.
img

Ranní okénko - Obavy ze zvyšování amerických sazeb nad 5 % zůstávají

18.11.2022 Česko dnes uzavírá posváteční pátek bez významnějších ekonomických dat a lze očekávat spíše nižší volatilitu na pozadí menších objemů. Významnější ekonomická data ovšem nedorazí ani z eurozóny nebo z USA. Pomyslný vrchol v kalendáři tak bude představovat informace ohledně prodejů existujících domů na americkém nemovitostním trhu. Očekáváno je další meziměsíční zpomalení, zejména v důsledku rostoucích úrokových sazeb.
img

Ranní okénko - Americké ceny výrobců potvrdily dobrý výsledek inflace

16.11.2022 Dnes z Česka dorazí čísla ohledně vývoje cen ve výrobě, kde očekáváme přibrzdění růstu a relativně významný pokles meziročního tempa. Z americké ekonomiky pak dorazí další reálná data v čele s maloobchodními tržbami a průmyslem. Po nižší než očekávané spotřebitelské inflaci a po lepších včerejších číslech ohledně výrobní inflace trhy doufají, že dobré zprávy završí slabší maloobchodní tržby.
img

Ranní okénko - Dnes bude trh vyhlížet čísla důležitá především pro Fed

15.11.2022 Nejzásadnější dnešní informaci budou představovat odpoledne zveřejňované ceny amerických výrobců. Trh očekává udržení meziměsíčního tempa na stejné úrovni jako v září, a tedy velmi mírný pokles meziroční dynamiky. Sledovat se bude každá desetina a trh doufá v nižší výsledek, tak jako se dočkal u spotřebitelské inflace. Potvrdilo by to totiž očekávání, že by Fed mohl zmírnit své tempo zvyšování sazeb a případně i dříve se zvyšováním skončit.
img

Ranní okénko - Po spotřebitelské inflaci bude zajímat trhy inflace ve výrobě

14.11.2022 Zatímco minulý týden patřil spotřebitelské inflaci, v tomto týdnu budou trhy sledovat především vývoj cen ve výrobě. Ten vyjde ve středu u nás, o den dříve ve Spojených státech. V USA by vyšší než očekávaný vývoj mohl posunout o kus zpět optimistická očekávání ohledně postupu Fedu. Trh totiž po čtvrteční pomalejší inflaci začal takřka s jistotou naceňovat nižší 50bodový hike na prosincovém zasedání a spolu s ním i nižší finální úroveň.
img

Ranní okénko - Česká inflace překvapila, americká potěšila

11.11.2022 Dnes z významnějších ekonomických dat dorazí jen průzkum spotřebitelské důvěry od Michiganské univerzity, konec týdne by se tak měl nést v již uvolněnějším tempu. Po včerejší nižší než očekávané americké inflaci má za sebou americký akciový trh jeden z historicky nejlepších dnů. Index S&P 500 rostl o 5,5 %, technologický NASDAQ přidal dokonce přes 7 %. Stačilo přitom relativně málo. Trh očekával, že inflace zpomalí z 8,2 % na 7,9 %, nakonec americký statistický úřad oznámil meziroční míru na úrovni 7,7 %. Neméně důležitá pak byla jádrová inflace, která ze zářijového 40letého maxima klesla o 0,3 procentního bodu na 6,3 %. Snad ještě více ale včera překvapila česká inflace, která vlivem vládních opatření výrazně poklesla a meziročně dosáhla 15,1 %. Pokud by k zahrnutí tohoto efektu nedošlo, meziroční míra inflace by dále stoupala, a to na 18,6 %.
img

Ranní okénko - Překvapí dnes inflace trhy?

10.11.2022 Dnešek patří inflaci. V 9 ráno dorazí čísla ohledně růstu cen z Česka, odpoledne pak z USA. Z americké ekonomiky přijdou i klasická týdenní data z trhu práce. Ohledně české inflace panuje do poslední chvíle značná nejistota. Tržní konsenzus odhaduje meziroční míru na úrovni 17,9 %, náš odhad by byl stejný, ale po započtení vlivu vládních opatření tlumících vliv cen energií předpokládáme, že inflace dosáhne „jen“ 17,5 %. Nové prognózy má i ČNB a MF.
img

Ranní okénko - Polská centrální banka dnes možná dorovná ČNB

09.11.2022 Dnes je ekonomický kalendář prakticky prázdný, a trhy tak budou vyhodnocovat výsledky amerických voleb. Zatímco většina předvolebních průzkumů předpovídala „červenou“ vlnu, a tedy výrazné vítězství republikánů, předběžné výsledky hovoří jinak. Vyrovnaný je boj o Senát (očekáváno), ale i o Sněmovnu. Model od NBC aktuálně předpovídá, že republikáni získají ve Sněmovně 218 ze 415 křesel, tedy nejmenší možnou většinu. Výsledek se tak vzhledem k těsnému průběhu ještě může v průběhu dne otočit na druhou stranu.
img

Ranní okénko - Trhy vyhlíží americké volby

08.11.2022 Dnes pokračuje český ekonomický kalendář daty z maloobchodu a údajem ohledně míry nezaměstnanosti. Zatímco maloobchodní tržby ukážou další slabý meziroční výsledek, u nezaměstnanosti by ke změně dojít nemělo a ta tak podle našeho odhadu setrvá na úrovni 3,5 %. Z České národní banky pak dorazí informace ohledně srpnové výše devizových rezerv a zářijových intervencích. Jejich objem se podle našeho odhadu pohyboval okolo 2-3 miliard EUR, vzhledem k tomu, že ČNB byla patrně aktivní jen po zářijovém zasedání na konci měsíce, zesložiťuje odhad řada dalších faktorů a vyloučit tak nelze pro trh více překvapivou sumu. Včera vyšla čísla z českého průmyslu a zahraničního obchodu. Oba výsledky dopadly poblíž tržních očekávání a reakce trhu tak byla jen minimální.
img

Ranní okénko - Týden plný českých dat, vyjde i americká inflace

07.11.2022 Ani v druhém listopadovém týdnu si trhy nevydechnou. Na český trh dorazí takřka kompletní sada dat z reálné ekonomiky. Dnes to budou čísla z průmyslu a zahraničního obchodu, zítra ráno pak dorazí statistika maloobchodních tržeb spolu s podílem nezaměstnaných od MPSV. Nejdůležitější informace z Česka ale dorazí až ve čtvrtek, kdy Český statistický úřad bude zveřejňovat říjnovou míru inflace. Ve stejný den dorazí pro světové trhy i podstatně důležitější míra inflace z USA, která naznačí další směřování Fedu. V eurozóně bude stát za pozornost úterní statistika maloobchodních tržeb, dnes ráno už vyšel výsledek průmyslové výroby v Německu.
img

Ranní okénko - Česko v inflaci stále mezi prvními v EU

19.08.2022 Týden trhy zakončí v pomalejším tempu a ekonomický kalendář je na dnešek takřka prázdný. Z eurozóny dorazí statistika běžného účtu platební bilance, kterou ale trh nechává spíše bez povšimnutí. Už před několika minutami zveřejnil německý statistický úřad data ohledně růstu cen ve výrobě. Zatímco v Česku dynamika zvolnila, z Německa dorazil šok. Místo očekávaných 0,7 % rostly ceny v červenci meziměsíčně o 5,3 % a po červencovém zvolnění meziročního tempa přišlo prudké zrychlení na 37,2 %.
img

Ranní okénko - Důvěra v ekonomiku klesá napříč sektory

26.07.2022 Jen pátý den od spuštění dodávek plynu skrz Nord Stream 1 byly kohoutky včera znovu utaženy. Plynovod do Evropy pouští zhruba jen 20 % kapacity. Zpráva dorazila ve stejný den, kdy mnichovský Ifo institut zveřejnil hlubší než očekávaný pokles v rámci svého průzkumu. Hlavním důvodem dalšího poklesu byly vyšší ceny za energie a obavy ze snížení dodávek plynu. Oboje by narušilo výrobní dodavatelské řetězce. Pokles zaznamenaly také jednotlivé složky v rámci českého konjunkturálního průzkumu. Euro navzdory negativním zprávám zůstalo vůči dolaru stabilní poblíž 1,02. Koruna se obchoduje za 24,59 EUR/CZK.
img

Ranní okénko - Aktualizovaný výhled na ECB, Fed přidá znovu 75bb, vyhnul se HDP v Q2 poklesu?

25.07.2022 Týden odstartuje německý IFO index a tuzemský konjunkturální průzkum. Očekáváme, že stejně jako PMI indexy budou signalizovat kontrakci ekonomiky během druhého pololetí. Jak si ekonomika vedla v tom prvním, se dozvíme v pátek ráno, kdy dorazí předběžný odhad HDP za Q2´22. Odhady analytiků jsou podstatně v neshodě, kdy některé počítají s mezikvartálním poklesem přesahujícím 1 %, jiné zase s mírným růstem do 0,6 %. Náš odhad se řadí k těm optimistickým. Výkon HDP za Q2´22 bude zveřejněn také v řadě evropských zemí včetně Německa (pátek) a USA (čtvrtek). Před tím dorazí další důležitá data.
img

Ranní okénko - ECB končí s forward guidance, další hiky jsou na obzoru

22.07.2022 S koncem týdne se v ekonomickém kalendáři dostáváme k výsledkům šetření mezi nákupními manažery PMI pro Německo, eurozónu i USA. Odhady jdou směrem k mírnému meziměsíčnímu poklesu, ale setrvání nad 50 body, tj. v pásmu značícím expanzi. Nicméně podobné průzkumy se v posledních týdnech ukázaly být dost rozkolísané.
img

Ranní okénko - Plyn znovu proudí (prozatím) a ECB zvýší sazby a představí anti-fragmentační nástroj

21.07.2022 Poté, co dorazila od agentury Bloomberg zpráva, že přes Nord Stream 1 do Evropy znovu proudí plyn, se finanční trh může soustředit na další klíčové události. Odpoledne zasedá ECB. A ať už úrokové sazby zvýší o 25 nebo 50 bazických bodů, stěžejní bude, jak se jí podaří přesvědčit trh o efektivitě nového anti-fragmentačního nástroje. Tento úkol nabírá na důležitosti, protože dnes ráno prudce vzrostl výnos 10letého italského dluhopisu (o 5,3 % z hodnoty ze včerejšího odpoledne).
img

Ranní okénko - Ceny výrobců v Německu zvolnily tempo

20.07.2022 Dnes se podíváme na inflaci skrz výrobní stranu ekonomiky. Červnové výsledky byly ráno zveřejněny v Německu. Následují pro Česko a Polsko. Ceny německých výrobců se v červnu zvýšily výrazně méně, než trh předpokládal – po meziměsíčním růstu cen o 1,6 % v květnu následoval růst o 0,6 % (medián očekávání 1,5 %). Včera se na trh dostala zpráva, že ECB bude na čtvrtečním zasedání zvažovat rovnou dvojité zvýšení sazeb, tedy o půl namísto avizovaného čtvrt procentního bodu.
img

Ranní okénko - Riziko neobnovení dodávek plynu do Evropy se zvýšilo

19.07.2022 V eurozóně je na řadě finální číslo inflace za červen. Mělo by být potvrzeno 8,6 % meziročně, což odpovídá zvýšení cen proti květnu o 0,8 %. Jádrová inflace, která je očištěna o volatilní ceny potravin a energií, dosáhla na 3,7 % meziročně. ECB zveřejní průzkum vývoje podmínek bankovních úvěrů mezi měsíci duben až červen. Z posledního šetření za letošní první čtvrtletí vyplynulo, že banky v eurozóně zpřísnily podmínky pro udělení úvěrů kvůli vyšším ekonomickým rizikům.
img

Ranní okénko - ECB poprvé za 10 let zvýší sazby

18.07.2022 ECB tento týden usedne k jednacímu stolu a poprvé od roku 2011 zvýší úrokové sazby, podle komunikace ECB o 25bb. Současně by měl být představen „antifragmentační“ nástroj k potlačení rozdílného vývoje výnosů státních dluhopisů mezi jihem a jádrem eurozóny. Domácí ekonomický kalendář nabízí červnovou statistiku cen výrobců, které podle nás pokračovaly tempem 1,8 % m/m. Jejich tempo se dozvíme také v Německu (medián odhadu 1,5 %). Globálnímu kalendáři dominuje PMI za červenec.
img

Ranní okénko - Inflační očekávání mezi českými podniky se znovu zvýšila

15.07.2022 Asijské burzy dnes otevřely ve špatné náladě, když investoři reagovali na výkon čínské ekonomiky ve druhém čtvrtletí +0,4 % meziročně, což je nejnižší tempo od pandemie v roce 2020. Výsledek zaostal i za mediánem tržního odhadu (+1,2 %). V mezičtvrtletním srovnání HDP klesl o 2,6 % oproti očekávaným 2,0 %. Čínská ekonomika byla svírána přísnými lockdowny. V eurozóně dnes dopoledne vyjde květnový údaj o bilanci zahraničního obchodu, která měla navýšit deficit z 31,7 mld. EUR na 35 mld. EUR.
img

Ranní okénko - Trh již zvažuje možnost, že Fed hikne o 100bb

14.07.2022 Bilance běžného účtu ČR během května pravděpodobně prohloubila deficit do blízkosti 25 mld. Kč (medián odhadů). V deficitu ji drží především vývoj obchodní bilance, jejíž saldo je na pozadí vysokých cen komodit od února záporné. V USA naváže na data o spotřebitelské inflaci statistika cen výrobců, od které se čeká stejné meziměsíční tempo (0,8 %) jako v květnu.
img

Ranní okénko - Zveřejnění inflace trh utvrdí v názoru, že centrální banky jestřábí postoj neopustí

13.07.2022 S tržními sazbami a devizovým trhem dnes mohou zahýbat měsíční statistiky inflace publikované v ČR a USA. U obou se počítá s dalším navýšením meziroční dynamiky. V ČR výrazně více, z 16,0 % až nad 17 % a v USA z 8,6 % na 8,8 %. Stejně tak pro obě statistiky platí, že hlavním tahounem měly být ceny energií a potravin, zatímco dynamika jádrové inflace (očištěná o tyto dvě položky) měla být umírněnější. V ČR počítáme s meziroční jádrovou inflací na 14,3 % po květnových 13,9 %, v USA trh očekává dokonce snížení jejího tempa z 6,0 % na 5,7 %.
Související klíčová slova: Řecko | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Ekonomické události | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Balance | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Dluhopis | Dollar | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forward | Futures | IFO index | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Komodity | Korekce | Kurz | MMF | Makro data | Marže | Měna | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Osobní příjem | PRIBOR | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Pozice | Prodeje existujících domů | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Reinvestice | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Sentiment | Spread | Tightening | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | ZEW index | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Citigroup | Cena ropy | Německá ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Měnový výbor | EU | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | London Stock Exchange | Uvolnění měnové politiky | Stoxx 600 | CZK/EUR | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Eurostat | Český statistický úřad | EUR/HUF | Burzy | Zásoby ropy | ADP report | Obchodníci | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Podpora | Volatilní | Akcie ČEZu | Akcie dnes | Americká burza | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Devizové rezervy ČNB | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Španělska | Ekonomika USA | Eura | Euro Stoxx 50 | Exchange | Finanční prostředky | GfK | Graf | Guvernér ČNB | HDP Francie | HDP v ČR | HDP v Evropě | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index inflace | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Investiční | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Oslabení koruny | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Směnárny | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Tapering | Trh | Úrokové swapy | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj inflace | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Zavedení eura | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Zisky | ZEW | Christine Lagarde | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Převis | Cenová hladina | M2 | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Volby | Retail | Burze | Německá burza | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | CME Group | Sentix | TLTRO | Sentix index | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Globální akciové trhy | BlackRock | Ekonomický sentiment | Přehled | Klid | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Volby v USA | Evropské trhy | Futures kontrakty | Swapy | Ekonomická aktivita | Vývoj středoevropských měn | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | Den D | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | JPMorgan Chase | Americký akciový index | Index volatility VIX | S&P Global | Vládní dluhopisy | Nervozita | Obchodní partner | Dnešní ekonomický kalendář | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Ekonomická data | Ekonomická data z USA | Americké indexy | Nejistota | Philip Morris | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Tesla | Odhodlání | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Inflace v Německu | Světové trhy | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Česká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | TRY | Odliv kapitálu | Indikátor důvěry | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Index ekonomické aktivity | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Alphabet | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Tisková konference Fedu | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | HDP v eurozóně | Mercedes | Akcie firem | Index NFIB | Aleš Michl | Americký akciový trh | Jerome Powell | Crown | NEST | Tržní očekávání | Investorský sentiment | Odliv dividend | Geopolitická rizika | Zápis ze zasedání Fedu | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Slabší koruna | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální ekonomický kalendář | Index nákupních manažerů (PMI) | Obchodní aktivita | Schwab | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Forint | Americký S&P 500 | Pokles ceny | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Pražský index PX | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Trhy v USA | Americké volby | Reakce trhu | Akcie společnosti ČEZ | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Prognóza ECB | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Růst výnosů u dluhopisů | Výnosy českých státních dluhopisů | Hodnota indexu | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Nemovitostní trh | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Silný trh | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Klesající cena | Zájem investorů | Inflace v ČR | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Inflační očekávání | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Podíl nezaměstnaných | Slabší dolar | Akciové futures | Růst cen ropy | České HDP | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | TLTRO III | Riziko recese | Snížení sazeb | Gazprom | Blackstone | Nálada na akciových trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Obavy z recese | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | ISM index | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | Prosus | Deficit rozpočtu | Sazby ECB | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Český HDP | Český index nákupních manažerů | Očekávaný růst | Informace z trhu | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Stav trhu práce | Měny regionu | Nálada na finančních trzích | Údaje o vývoji HDP | Automobilky | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | HDP v USA | Ceny benzínu | LNG | Objem | Data z USA | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Inflace v říjnu | Obrat trendu | Průmyslová výroba v eurozóně | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | ČSÚ | Německé hospodářství | Luis De Guindos | Cisco Systems | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | Americká průmyslová produkce | Hlavní události | Americký průmysl | Výše úrokových sazeb | Applied Materials | UnitedHealth | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Datový kalendář | Bilance | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Nálada domácností | ECB Luis De Guindos | Největší pokles | Souhrnný index | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Den díkůvzdání | Důvěra v českou ekonomiku | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Politická krize | Německá spotřebitelská důvěra | Walt Disney | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Ekonomická důvěra | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Index Exportu | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | České dluhopisy | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Nákupní manažeři | Hospodaření státního rozpočtu | Statistika | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Úrokové sazby v Maďarsku | HUF | PLN | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Tvorba pracovních míst v USA | Ceny potravin | Nově zahájené stavby domů | Data z průmyslu | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Viceprezident ECB | Globální vývoj | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Německý ZEW index | Problémy | Vládní výdaje | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Nejnovější údaje o inflaci | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | HDP Německa | Nord Stream | Škoda Auto | Míra | PMI z Německa | Ohlédnutí | Ceny zemědělských výrobců | Konec roku | Německý PMI | Bilance běžného účtu | Nálada v USA | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Philadelphia Fed index | Fed index | MasterCard | AT&T | Disney | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Ztráta | Úbytek | Hlavní ekonomické události | Snižování stavů | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Evropské PMI | Americký index | Schodek státního rozpočtu | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Vyšší ceny ropy | Američané | Altria Group | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Výroba aut | Micron Technology | Finální odhad | Odhad spotřebitelské důvěry | Sezónnost | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Předběžné výsledky | ASML | ASML Holding NV | Česká průmyslová výroba | Příjmy domácností | Mercedes-Benz | Mzdová dynamika | Ministerstvo práce | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Maloobchodní tržby v listopadu | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Analytička | Ukazatele | SAP | Výroba v eurozóně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | ČNB Vojtěch Benda | Růst německé ekonomiky | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Ceny v zemědělství | Dobré zprávy | Nájemné | Nižší růst | Ceny energií | Prognózy ČNB | Očekávaný vývoj | Komunikace | Údaje o HDP | Stabilita sazeb | Astrazeneca | Pozitivní zprávy | Prezident | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Lepší zítřky | Trhy | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Rating České republiky | Pohyby cen | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Důchody | Americký kongres | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie | IHNED | Tisková konference šéfa Fedu | Vysoká inflace | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Zlepšení | Výdaje | Pesimismus | Zpracovatelský sektor | Hlavní úrokové sazby | Prodeje aut | Zrychlení růstu | Vývoj české inflace | Sazby beze změny | Údaje o průmyslové výrobě | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Firemní sektor | Průmysl eurozóny | Zdražování ropy | Lednová inflace | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Index nových objednávek | Aktivita v sektoru služeb | Důvěra v průmyslu | Konjunkturální průzkum | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Vývoj | Tovární objednávky v USA | Hospodářská politika | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Výsledek obchodování | Mzda | České mzdy | Vládní opatření | Výkyvy | Výsledky HDP | Inflace v únoru | Výraznější impuls | Únorová inflace | Makroekonomické údaje | Restrikce | Vývoj na trhu | Technická recese | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Deficit státního rozpočtu | Pozitivní impulz | Další vývoj | Evropské země | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Zrychlení inflace | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Pokles tuzemské ekonomiky | Chod ekonomiky | Silný pokles | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Měnové podmínky | Viceprezident | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Historie | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Značný pokles | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Rozhodnutí bankovní rady | Zásobníky | Texas | Waste Management | Další pokles | Situace v Číně | MPSV | MF | Ošetřovné | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | NBC | Domácnosti | Iracionální | Spotřebitelská nálada | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Uzdravování | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Spotřebitelská důvěra v USA | Allianz | Německý statistický úřad | Výše devizových rezerv | Šíření nákazy | Ekonomické ukazatele | Březnová inflace | Abbott Laboratories | Reálné mzdy | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Zhoršování situace | Slovensko | Války | Schodek | Růst nezaměstnanosti | Nvidia Corp | Práce | Výraznější pokles | Údaje | DPH | Česká nezaměstnanost | Eni | Veřejný sektor | Stav devizových rezerv | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Pomalé oživení | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Celková inflace | Výpadky | Activision Blizzard | IMF | Vývoj HDP | Inflace v březnu | Microsoft Corp | US Bancorp | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Úspory | AMC | Procter & Gamble | Statistiky | Vzrušení | Malé podniky | Důvěra v eurozóně | Debata | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Posílení | NY FED | Propad sentimentu | Nové zakázky | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Ekonomika oživuje | Průzkum ČSÚ | Odhad vývoje HDP | Cenový propad | 3M | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Dubnová inflace | Maloobchod | Zaměstnanci | Celní politiky | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Vývoj komodit | Růst výnosů | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Vývoz | Průmysl v Německu | Dlouhodobý trend | Zdražení ropy | Bilance aktiv | Historicky nejnižší | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Evropský datový kalendář | Americké ceny výrobců | Merck KGaA | Merck | RBI | Účet platební bilance | Český běžný účet | T-Mobile | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Sektor služeb | CL | Manažeři | České ceny výrobců | České ceny | Důvěra spotřebitelů | Odražení ode dna | Předstihové ukazatele | Ztráty zaměstnání | JDE | Unie | ČR | Počty nových žádostí o podporu | Salesforce | Slabá poptávka | PEPP | Špatné zprávy | Sentiment na finančním trhu | Antivirus | Zvyšování mezd | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Statistiky z trhu práce | Tempo poklesu | Banky v eurozóně | Americká nezaměstnanost | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Platební bilance ČR | Pokles německé ekonomiky | Novartis | Sanofi | Členové Fedu | Prodeje automobilů | Negativní výhled | Rostoucí trend | HDP EU | Covid | Technologické firmy | Cla na zboží | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Thermo Fisher Scientific | Jasný signál | Situace na trhu práce | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Dopad pandemie | Červnová inflace | Ceny výrobců v USA | Johnson & Johnson | Šance | Růst tržeb | Ceny | Verizon Communications | Německé ceny výrobců | Znovuotevření ekonomiky | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Konjukturální průzkum | Progres | Celkový výsledek | Mírná korekce | Forward guidance | Vývoj peněžního agregátu | Odhad růstu HDP | Překvapivý růst | Důvěra | Velké technologické firmy | Známky oživení | Philip Lane | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Koupěschopnost | Erdogan | Turecký prezident | Oživení poptávky | Indikátory sentimentu | Pandemická situace | Vládní koalice | Snížení DPH v Německu | Snížení DPH | DPH v Německu | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Nižší výdaje | Výrobní sektor | Výrobní index ISM | Výrobní index | Mzdy v ČR | Představitelé ECB | Statistika z amerického trhu práce | České maloobchodní tržby | Zasedání amerického Fedu | Prezidentské volby v USA | Nvidia | Objem exportu | Výkon ekonomiky | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Budoucí vývoj | Prognóza americké centrální banky | Zhoršení pandemie | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Micron | Míra nezaměstnanosti v Německu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Vývoj státního rozpočtu | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Obchodování dnes | Zápis z posledního zasedání Fedu | NextEra | Oživení německé ekonomiky | Pilulka Lékárny | Epidemické situace | Intel | Pokles indexu | První obchodní den | Moneta | Zhoršování pandemické situace | Pandemický program | Zveřejnění výsledků | Zveřejnění výsledků HDP | Výsledky amerických voleb | Vítězství Donalda Trumpa | Výsledky voleb | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Tempo inflace | Průmysl v eurozóně | Polská vláda | NFIB | Spotřebitelská poptávka | Přebytek obchodní bilance | NextEra Energy | GameStop | Linde | Siemens | Bayer | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | PX Pražské burzy | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Spotřebitelská nálada v USA | Inflace v Polsku | Počasí | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Německá inflace | DOT | Společnost Tesla | Brands | Rio Tinto | Český maloobchod | Kofola ČeskoSlovensko | VMware | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | MJ | Měsíční data | MF ČR | Německé ceny | Situace na trhu | United Parcel Service | Nálada v ČR | Express | Tržní reakce | Thermo Fisher | Jestřábí přístup | Poměrové ukazatele | ADP report zaměstnanosti | Vývoj obchodní bilance | Rozvolnění | Activision | Blizzard | Dynamický růst | FTX | Nastavení sazeb | Slovenská ekonomika | Růstový trend | Přísná měnová politika | Zápis ze zasedání ECB | PMI indexy | Rozhodnutí vlády | Manufacturing PMI | Freeport-McMoRan | Výrobní ceny v eurozóně | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Banco Santander | Výrazný růst | Holubičí tón | Prezident Erdogan | Vývoj pandemie | Data z reálné ekonomiky | PMI index | ISM ve službách | Constellation | Constellation Brands | Data o inflaci | Průmyslová produkce v eurozóně | Optimistická očekávání | AA | Island | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Centene | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Verizon | Santander | Dluhový strop | Konsensus trhu | Hodnocení současné situace | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | London Stock Exchange Group | Otevření ekonomik | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Ceny ve výrobě | Zvýšené riziko | Podnikatelské klima | Obavy z inflace | Zpřesněné údaje | Oslabení | Meme akcie | Hypoteční sazby | MNB | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Snižování nákupu aktiv | Dodávky plynu | Konkurence | Prodej | Příliv přímých zahraničních investic | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Pozitivní vliv | Podcast | Trh dnes | Společnosti Netflix | Varianty koronaviru | Report ADP | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Technologie | Rekordní schodek | Sada dat | Rozvolnění restrikcí | Philip Morris International | Iberdrola | USA inflace | Americký trh | Odvětví | Jednání ECB | Šíření mutace | Načasování | Boom | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Guidance | Vyšší inflace v Německu | University of Michigan | HICP | Přemýšlení | Chování | Vnímání | Růst výrobních cen | Occidental Petroleum | Projekce | Trh práce v USA | Zpráva z amerického trhu práce | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Vratislav Zámiš | Americké ceny | První odhad | Home Depot | Medián | Zápis Fedu | Očekávaná inflace | Výrobní inflace | David Vagenknecht | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Aktualizovaný výhled | Opatření | Dna | Polská inflace | Evergrande | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Honeywell International | Automatic Data Processing | Siemens Healthineers | Ceny plynu | Evropský index | Celková nabídka | Pracovní den | Pokračování trendu | Problémy v dodavatelských řetězcích | Inflace ve Francii | Cenový šok | Gamble | Odhady růstu | Směřování FEDu | Klíčový údaj | Automotive | Navyšování cen | Snížení dluhu | Inflace v září | Zhoršení nálady | Češi | Polský zlotý a maďarský forint | Rychlý růst cen | Ceny energie | Vysoké ceny | Bristol-Myers | Intuitive Surgical | CSX | Abbott | Zdravotnictví | Schlumberger | Rumunsko | Pozornost | Získávání peněz | ServiceNow | Zboží dlouhodobé spotřeby | Colgate-Palmolive | Meta | Klima | Allianz SE | Meta Platforms | Zvýšení minimální mzdy | Hospodaření českého státu | Drahé energie | Společnost | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Reálné úrokové sazby | Průmyslový sektor | Target | TJX Companies | TJX | Lockdowny | TIM | Nové mutace | Nová mutace | Omikron | Omicron | Očekávání úrokových sazeb | Broadcom | | Honeywell | Zlotý | Rozšíření | Rostoucí inflace | Čísla o inflaci | Jestřábí Fed | Participace | Výkon průmyslu | Relativní stabilita | Spotřebitelské inflace | Ukončení nákupu aktiv | Základní sazba | Celkový sentiment | Hodnoty měny | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Altria | Ruský plyn | Data z ekonomiky USA | Hry | Vlna omikronu | Fed Business Outlook | Philadelphia Fed Business Outlook | Philadelphia Fed | Business Outlook | Dražší energie | Reality | Instituce | Nový týden | Přerušení dodávek ruského plynu | Snížení daně | Pozitivní výsledky | Napětí mezi Ruskem a Západem | General Dynamics | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | Lowe's | L3Harris Technologies | Pokles inflace | Řetězce | APP | Nord Stream 1 | Fiserv | Meta Platforms Inc | Vývoj cenové hladiny | Vysoké ceny energií | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Měsíční report | Výsledek inflace | Inflační data | Pokles produkce | Volatilní vývoj | Occidental | Dollar General | Poptávková inflace | Jan Frait | Přijetí | Snížení inflace | Změna trendu | Úroveň parity | Zkrocení inflace | Zastavení poklesu | Zvedání úrokových sazeb | Rodinné rozpočty | Nominální růst | Hike | Micron Technology Inc | Zpomalování americké ekonomiky | Upozornění | Udržitelnost | Současná situace | Autozone | Hershey | Německé ekonomiky | Poptávková strana | Výsledek HDP | Windfall tax | Zasedání Rady guvernérů | Photon Energy | Evropské akcie dnes | Cenové stropy | Zvýšení cenové hladiny | L3Harris | Vienna Insurance Group | Tržní odhad | 3M PRIBOR | Volby do Kongresu | Daně z neočekávaných zisků | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Pokles reálných mezd | Dynamika růstu | Stav trhů | Index cen výrobců | Bankovní rady ČNB | FED sazby | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Meziroční inflace v eurozóně | Inflace v Evropě | Nejdůležitější události | Cenový růst | Guvernér Michl | Nabídkové tlaky | Elektrická energie | OCI | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Vládní dluh | Heineken | Bancorp | Problémy v bankovním sektoru | Telekom | Proinflační faktor | Vyšší ceny | JOLTS | Srovnávací základna | Spokojenost | Americký akciový index S&P 500 | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Deere | Aktuální stav | Státní svátek | Směřování | Reálné příjmy | Proinflační riziko | Ekonom ECB | Hlavní ekonom ECB | Dezinflace v Německu | Konec dezinflace | Zvýšení dividend | Situace v Německu | Zadlužení v eurozóně | HCOB | Dassault Systemes | Nejhorší výsledek | Marsh & McLennan | Norfolk | Dezinflační proces | Texas Instruments | Analog Devices | Struktura | Návrat inflace | Přecenění | Americké akcie včera | Reálná mzda | ProCent | Class A | World Bank | Proinflační rizika | Illinois | Nejvyšší přebytek | Dobrá zpráva | Platforms | Spojené státy americké | Příznivé výsledky | 1D | RTX | HealthCare | Část zisků | Výkon | Úroveň důvěry | Prodeje | Politické rozhodnutí | Společnost S&P | Hurikány | Vysoká hodnota | Rezervy | Otevřenost | Equinix | Nejnovější data | Reakce trhů | Sezónní vlivy | Služby | 21. století | Autodesk | Vítězství | Rovnováhy | Tiskové zprávy | Estonsko | Sezónní faktory | Norfolk Southern | Kamala Harris | Harris | Kamala | Colgate | Palmolive | Michigan | Výsledek prezidentských voleb
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

LemBros Commodity Advisors
Lembros Commodity Advisors LLC
Le Monde
LEMOXTRADE
LEN
LEND
Lend
Lendahand Ethex
Lendahand Ethex Ltd
Lenka Hellingerová

Následující klíčová slova

Lenka Treglerová
Lennar
Lennar Corp
LENNOXTRADERS
Lenotec Fx
Lenovo
Lenovo Group
Lenovo notebook
LENOWAVE
LENOWAVE FX
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít