Slovenská ekonomika
Měnový fond zlepšil výhled letošního růstu globální ekonomiky
17.01.2025 Mezinárodní měnový fond (MMF) zvýšil odhad letošního růstu globální ekonomiky na 3,3 procenta, dosud počítal s růstem o desetinu procentního bodu nižším. Uvedl to dnes v aktualizaci svého podzimního výhledu. Výrazně lépe si proti výhledu zveřejněnému loni v říjnu povedou Spojené státy, výrazně hůře naopak Německo a také Francie. Stejné tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) jako letos MMF ve světě očekává i příští rok.
Slovenská ekonomika ve třetím čtvrtletí roku 2024: zpomalení růstu na 1,2 %
05.12.2024 Slovenská ekonomika vzrostla ve třetím čtvrtletí roku 2024 meziročně o 1,2 % (ve stálých cenách, bez sezónního očištění). Tento výsledek představuje nejpomalejší tempo růstu za posledních pět čtvrtletí, přičemž dynamika výrazně zaostává za počátkem roku, kdy růst HDP ještě dosahoval 3,3 %. V běžných cenách dosáhl HDP téměř 33,7 mld. eur, což představuje meziroční růst o 3,5 %. Po sezónním očištění se HDP mezičtvrtletně zvýšil pouze o 0,3 %.
Ozvěny trhu: Inflace na Slovensku vrací úder a příští rok zřejmě zrychlí k 5 %
14.11.2024 Slovenská ekonomika sice dále vykazuje robustní vzestupný trend, její mezičtvrtletní tempo růstu ale v druhé polovině letošního roku nejspíše zvolní k 0,3-0,4 %. Celkově by letos měla vzrůst o 2,2 %. Na příštím roce se ale podepíše fiskální konsolidace, která čeká v Národní radě na schválení. Konsolidace podpořená zejména napumpováním příjmů pravděpodobně zbrzdí ekonomiku a požene inflaci k 5 %, pásmo kvantifikovaných odhadů jejího dopadu je ale široké.
MMF zlepšil výhled české ekonomiky
22.10.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky se po loňském poklesu o 0,1 procenta v letošním roce o 1,1 procenta zvýší. Ve svém podzimním výhledu světové ekonomiky to dnes předpověděl Mezinárodní měnový fond (MMF). Zlepšil tak svou dubnovou prognózu, ve které na letošek předpovídal české ekonomice růst o 0,7 procenta. V příštím roce měnový fond očekává zvýšení HDP o 2,3 procenta, zatímco v dubnu předpovídal dvouprocentní růst.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.08.2024 1) Největší švýcarská banka UBS vykázala ve druhém čtvrtletí čistý zisk 1,14 miliardy USD (26,1 miliardy Kč). Jsou to první výsledky od květnového dokončení převzetí konkurenční banky Credit Suisse, nelze je tedy úplně srovnávat. UBS o svém hospodaření dnes informovala v tiskové zprávě. Výsledky překonaly očekávání analytiků, kteří podle agentury Reuters očekávali zisk 528 milionů USD.
BREAKING: Růst HDP na Slovensku mírně zpomaluje, zaměstnanost klesá
14.08.2024 První odhad hrubého domácího produktu na Slovensku ve stálých cenách ukazuje na meziroční růst o 1,9 %. Slovenská ekonomika se tak stále nachází v expanzi. Při pohledu na sezónně očištěné údaje ekonomika mezičtvrtletně vzrostla o 0,4 %, což v anualizovaném vyjádření představuje 1,61 %. Tempo růstu se však mírně zpomalilo, neboť v prvním čtvrtletí jsme zaznamenali mezičtvrtletní růst až o 0,7 %, tj. 2,83 % v anualizovaném vyjádření.
Ozvěny trhu: Slovenská ekonomika dosud zdatně odolává zvýšené inflaci
06.06.2024 Slovenská ekonomika zatím překonává očekávání ekonomů. Revize dat HDP na začátku letošního roku odhalila, že loni slovenské hospodářství vzrostlo o solidních 1,6 % namísto původně uváděných a daleko skromnějších 1,1 %, a to navzdory tomu, že ekonomiku sužovala jedna z nejvyšších inflací v EU. Mezičtvrtletní růst v letošním prvním čtvrtletí navázal na sílu v těch předcházejících a dosáhl silných 0,7 %. Letos podle nás slovenská ekonomika svůj výkon ještě navýší, když předpokládáme, že růst zrychlí na 2,3 %. Podobně to vidí i analytický konsensus, který na začátku května činil 1,9 %. Nicméně překvapivě silný výkon na začátku roku by mohl volat po přehodnocení odhadů směrem nahoru.
BREAKING: Slovenská ekonomika roste nejrychleji za poslední 2 roky
06.06.2024 HDP Slovenské republiky poroste v 1. čtvrtletí 2024 meziročním tempem 2,7 % ve stálých cenách, tj. reálně. V nominálním vyjádření v běžných cenách to představuje meziroční růst o 8 % a hodnotu 29,8 miliardy EUR. Na sezónně očištěném základě byl růst HDP mezičtvrtletně vyšší o 0,7 %, tj. meziročně o 2,8 %.
BREAKING: Rychlý odhad HDP naznačuje silnou slovenskou ekonomiku, zaměstnanost ale klesá
15.05.2024 Statistický úřad dnes ráno zveřejnil údaje o prvním odhadu HDP ve Slovenské republice. Slovenská ekonomika rostla na začátku roku rychleji než v předchozích čtvrtletích a HDP se meziročně zvýšil o 2,7 %. Mezičtvrtletně, po sezónním očištění, jsme také zaznamenali rychlejší růst, a to o 0,7 % oproti předchozímu čtvrtletí. HDP byl podpořen především růstem spotřeby, a to jak spotřeby domácností, tak i spotřeby vlády.
Spotřebitelé podpoří růst slovenské ekonomiky a udrží inflační tlaky silné
14.03.2024 Slovenská ekonomika letos zůstane odolná a její růst podle nás mírně zrychlí na 1,6 % oproti růstu o 1,1 % zaznamenaném za rok 2023. K tomu přispěje spotřeba domácností podpořená rostoucími reálnými příjmy a také fixní investice tažené prostředky z fondů EU. Čistý vývoz by měl naopak po velmi silném roce 2023 přispět záporně.
Ozvěny trhu: Vládní opatření na Slovensku letos nadále ztlumí inflaci
07.03.2024 Podobně jako loni se i letos slovenské domácnosti vyhnuly prudkému nárůstu účtů za energie, a to díky vládním opatřením. Ty dosud významně omezily přímý dopad energetické krize na domácnosti, byť za poměrně vysokou cenu v rámci veřejných financí. Nicméně, i když byl nárůst cen energií jeden z nejnižších, celková inflace se na Slovensku v posledních dvou letech řadila mezi ty nejvyšší v EU.
Zkrotil Fiala českou inflaci? Ne, mnohem spíše Rusnok
16.07.2023 Kdo má hlavní zásluhu na snížení tuzemské inflace pod úroveň deseti procent, tedy na nejnižší hodnotu od roku 2021? Pokud už bychom museli ukázat na jednu osobu jako symbol, byl by krotitelem inflace nejspíše Jiří Rusnok, do poloviny loňského rok guvernér České národní banky.
Slovensko má vyšší inflaci než Česko a bude tomu tak nejspíše i po celý letošek a v příštích letech. Kvůli přijetí eura totiž Slovensko nemůže s inflací bojovat účinněji
14.07.2023 Slovensko vykazuje vyšší míru meziroční inflace než Česko. Podle dnes zveřejněných údajů slovenských statistiků činila v červnu meziroční inflace na Slovensku 10,8 procenta, zatímco v Česku dle ČSÚ jen 9,7 procenta. V obou zemích se ovšem inflace snižuje. Takzvaná harmonizovaná inflace činila na Slovensku v červnu dle předběžných údajů Eurostatu, resp. ČSÚ 11,3 procenta, zatímco v Česku 11,2 procenta. Harmonizovaná inflace, kterou sleduje Eurostat, je preferovaná z hlediska mezinárodního srovnání.
Slováci mají nižší inflaci i úroky. Máme chtít euro?
19.06.2023 Inflační vlna, která se právě prohání Evropou, je mnohým stoupencům eura argumentem pro co nejrychlejší vstup do eurozóny. Upozorňují, že Česko vykazuje vyšší inflaci než většina zemí eurozóny, přestože muselo jít s úrokovými sazbami znatelně výše než právě eurozóna. Vždyť základní úroková sazba eurozóny nyní činí čtyři procenta, zatímco ta česká je už rok na úrovni sedmi procent. Inflace v Česku v květnu činila podle ČSÚ 11,1 procenta, kdežto v eurozóně jen 6,1 procenta.
Slovensko má vyšší inflaci než Česko a podle Bloombergu ji výrazně vyšší bude mít už po celý letošek a i v letech 2024 a 2025. Kvůli přijetí eura totiž Slovensko nemůže s inflací bojovat účinněji
14.06.2023 Slovensko vykazuje vyšší míru meziroční inflace než Česko. Podle dnes zveřejněných údajů činila v květnu inflace na Slovensku 11,9 procenta, zatímco v Česku jen 11,1 procenta. V obou zemích se ovšem inflace snižuje.
Ekonomika EU se vrátila k růstu, HDP se v prvním čtvrtletí zvýšil o 0,2 procenta
16.05.2023 Ekonomika Evropské unie se v prvním čtvrtletí po poklesu ze závěru loňského roku vrátila k růstu a hrubý domácí produkt (HDP) se zvýšil o 0,2 procenta. Ve zpřesněné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat, který o desetinu procentního bodu snížil údaj o růstu HDP z dubnového rychlého odhadu. V posledním loňském kvartálu přitom zaznamenala EU hospodářský pokles o 0,1 procenta. Z recese se vzpamatovala i česká ekonomika, která podle dnešní zprávy vzrostla o 0,1 procenta.
Ekonomiky zemí V4 ve čtvrtletí převážně klesaly, Česko a Maďarsko jsou v recesi
14.02.2023 Ekonomiky zemí Visegrádské skupiny (V4) se koncem loňského roku potýkaly s dopady vysoké inflace, která se negativně promítla i do ekonomického výkonu těchto zemí. Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska, České republiky a Polska se ve čtvrtém čtvrtletí ve srovnání s předchozím kvartálem snížil, Maďarsko a Česká republika se propadly do recese. Udržet růst se podařilo jen Slovensku. Podle ekonomů byl slabý růst v regionu pouze dočasný.
FXstreet.cz přináší rozhovor s členem bankovní rady ČNB Oldřichem Dědkem
25.01.2023 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s končícím členem bankovní rady ČNB. V rozhovoru jsme si povídali o tom, co pomáhá držet silnou českou korunu i bez intervencí ČNB, jaká jsou inflační očekávání v tuzemské ekonomice nebo jak moc jsou v Česku předražené nemovitosti. Řeč přišla také na to, co centrální banka sleduje především a za jakých okolností by bylo potřeba ještě zvýšit úrokové sazby nebo zda bychom s eurem měli nižší nebo vyšší inflaci. Profesor Dědek také prozradil, čemu se hodlá věnovat po skončení svého mandátu v bankovní radě.
Po třiceti letech od rozpadu federace Češi „porážejí“ Slováky prakticky ve všech klíčových makroekonomických ukazatelích
25.12.2022 Po třiceti letech od rozpadu federace Češi „porážejí“ Slováky prakticky ve všech klíčových makroekonomických ukazatelích. Češi bohatnou rychleji, Slováci se ovšem rychleji zadlužují, mají trvale výrazně vyšší nezaměstnanost a ani přijetí eura je „nenakoplo“.
Ranní okénko - Americké ceny výrobců potvrdily dobrý výsledek inflace
16.11.2022 Dnes z Česka dorazí čísla ohledně vývoje cen ve výrobě, kde očekáváme přibrzdění růstu a relativně významný pokles meziročního tempa. Z americké ekonomiky pak dorazí další reálná data v čele s maloobchodními tržbami a průmyslem. Po nižší než očekávané spotřebitelské inflaci a po lepších včerejších číslech ohledně výrobní inflace trhy doufají, že dobré zprávy završí slabší maloobchodní tržby.
Růst maďarské ekonomiky v prvním čtvrtletí vysoko překonal odhady
17.05.2022 Maďarská ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům o 2,1 procenta, meziročně pak o 8,2 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil maďarský statistický úřad. Růst je v obou případech vysoko nad odhady analytiků. Ve čtvrtém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil mezičtvrtletně o 2,2 procenta a meziročně o 7,1 procenta.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Pozornost směřuje na symposium v Jackson Hole
23.08.2021 Událostí týdne bude symposium v Jackson Hole. Od něho si finanční trhy slibují další náznaky toho, jak se Fed postaví k ukončování programu nákupů aktiv. Data ze Spojených států budou tento týden méně zajímavá. Prodeje nových domů mnoho prostoru k dalšímu růstu nemají. Už nyní se nacházejí na nejvyšších úrovních za několik posledních dekád. Obnovování firemních zásob přispěje k vyšším objednávkám zboží dlouhodobé spotřeby. V eurozóně indikátory PMI ve službách dále vzrostou, v průmyslu však mírně zkorigují současné vysoké úrovně. Druhé čtení německého HDP ukáže silný růst soukromé i veřejné spotřeby. Čisté exporty naopak byly zřejmě brzdou růstu. Německý srpnový IFO index pravděpodobně mírně ztratí, stejně tak i spotřebitelská důvěra v eurozóně. Jak je na tom důvěra v Česku, ukáže tento týden konjukturální průzkum.
Forex: Na finančních trzích převládl pesimismus
20.08.2021 Na finančních trzích panovala tento týden spíše pesimistická nálada. Akciové trhy se topily v červených číslech, což se následně přenášelo i na devizové trhy. Dobré zprávy si investoři slibovali od zápisu z posledního zasedání Fedu. Ten ale přinesl spíše zklamání, když ukázal, že mezi jednotlivými členy FOMC nepanuje ohledně konce programu nákupů aktiv jasný konsenzus. Mnoho pozitivních impulzů tento týden nepřinesla ani zveřejněná makroekonomická data. Maloobchodní tržby ve Spojených státech dopadly hůře, než se čekalo. Dolů je táhly především prodeje automobilů, na které chybí výrobní komponenty. Naopak průmyslová produkce za červenec dopadla o něco lépe, než se čekalo, stejně tak využití kapacit, které je již na předkrizové úrovni. V eurozóně byl kalendář poloprázdný. Na společnou evropskou měnu tak dopadal vývoj na akciových trzích, kde hlavní index ztratil přes dvě procenta. Zatímco ještě na začátku týdne se euro vůči dolaru pohybovalo na hladině 1,1800 EUR/USD, v pátek to bylo již jen 1,1670 EUR/USD.
Forex: Zápis z posledního zasedání Fedu ukáže připravenost omezit QE
18.08.2021 Ve Spojených státech bude zveřejněn zápis z červencového zasedání americké centrální banky. Ta se na něm hlouběji ponořila do úvah, kdy a jakým způsobem ustupovat z nákupů aktiv. Konkrétní oznámení očekáváme již na zářijovém zasedání. Data z amerického trhu nemovitostí budou pravděpodobně smíšená. I tak ale aktivita v této oblasti zůstává nejvyšší za několik posledních dekád. Inflace v eurozóně by podle nás měla být potvrzena na úrovni předběžného odhadu.
Forex: Region společnou řeč nenašel
17.08.2021 Středoevropským ekonomikám se daří. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím maďarský HDP vzrostl o 2,7 %, meziročně pak o 17,9 %. To jen potvrdilo naše očekávání, že tamní centrální banka bude se zpřísňováním měnové politiky pokračovat. Ta již na svém červencovém zasedání vyjádřila obavy z možného přehřívání domácí ekonomiky. Na srpnovém zasedání tak s největší pravděpodobností zvýší základní úrokovou sazbu na 1,5 %. Podle maďarského ministra financí by růst ekonomiky mohl v letošním roce dosáhnout až 6,5 % po loňském propadu o 5,0 %. Solidní výkon předvedla i slovenská ekonomika, která ve druhém čtvrtletí vzrostla o 2,0 % q/q a 10,2 % y/y (SA). Velmi těsně se tak již přiblížila předkrizovým úrovním z roku 2019.
Forex: Druhé čtvrtletí ve znamení ekonomického oživení
17.08.2021 První odhad HDP v Maďarsku a na Slovensku by měl v obou případech ukázat na mezičtvrtletní růst tamních ekonomik mírně nad 1 %. Zpřesněný odhad vývoje HDP v eurozóně pak zřejmě potvrdí nárůst o 2 %. Strukturu růstu zmíněných ekonomik se sice ještě nedozvíme, lze však předpokládat, že hlavní hnací silou byla především domácí poptávka. V USA zveřejní červencové údaje maloobchodních tržeb a průmyslové produkce. Poptávka amerických spotřebitelů se již v předchozích měsících dostala výrazně nad předkrizové úrovně, poblíž kterých zřejmě setrvala, když se její růstový potenciál z velké části již vyčerpal. Silná poptávka by ale měla být impulsem pro pokračující růst průmyslové produkce.
Forex: Zápis ze zasedání Fedu ukáže jeho odhodlání v nákupech aktiv pokračovat
19.05.2021 Ve Spojených státech bude zveřejněn zápis z posledního zasedání americké centrální banky. Ten potvrdí, že Fed hodlá v nákupech aktiv zatím pokračovat v nezměněné výši. Inflace v eurozóně bude v meziročním srovnání potvrzena na úrovni 1,6 %. Ve druhé polovině letošního roku se dokonce přehoupne přes dvě procenta. V příštím roce začne ale opět zpomalovat. Kalendář v regionu je prázdný. Koruna tak bude i nadále sledovat vývoj domácích úrokových sazeb, jejichž očekávání ohledně zpřísňování měnové politiky už ale považujeme za přehnané.
Forex: Koruna se drží poblíž patnáctiměsíčních maxim
18.05.2021 Regionální měny dnes posilovaly. Výjimkou byla česká koruna, která nepatrně oslabila. Forwardové sazby přibrzdily svůj růst, což zřejmě zastavilo i českou korunu. I tak se ale domácí měna stále drží poblíž svých patnáctiměsíčních maxim. V závěru obchodního dne se její kurz pohyboval poblíž úrovně 25,43 CZK/EUR. Polský zlotý a maďarský forint posílily shodně o 0,2 % na 4,522 PLN/EUR a 350,7 HUF/EUR.
Slovenská ekonomika se vyhnula v závěru loňského roku poklesu
16.02.2021 Podle předběžného odhadu vzrostl slovenský HDP ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 o 0,2 % a meziroční pokles dosáhl „pouze" 2,7 %. Ačkoliv statistický úřad nezveřejnil další podrobnosti, jeho komentář poukazuje na dobrou výkonnost automobilového průmyslu, stavebnictví a pozitivní příspěvek čistých exportů k růstu. To je ostatně nejen na Slovensku zásadním rozdílem oproti jarní vlně pandemie, kdy velkou část průmyslu postihly uzavírky.
Rekordní spokojenost Slováků s eurem: to by dnes neměnilo 9 z 10 Slováků
16.01.2019 Zítra to bude na den přesně 10 let, kdy Slováci definitivně vyměnili slovenské koruny za euro a v obchodech začalo platit výlučně eury. I když v prvních týdnech převládal špatný pocit ze zdražování, ve skutečnosti euro vyšší ceny nepřineslo. Dekáda s eurem potvrdila, že lidé i podniky si na novou měnu zvykli. "Euro jednoznačně usnadnilo příchod nových investic i export zboží do zahraničí, na kterém je postavena slovenská ekonomika. I přes mnoho pesimistických předpovědí se s novou měnou drtivá většina obyvatel Slovenska rychle sžila," hodnotí deset let eura na Slovensku analytik TopForex Patrik Mackových.
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Člen bankovní rady | Bankéř | Developeři | Jackson Hole | Výkon | Breaking | Energetické firmy | USD/PLN | Exporty | Veřejné finance | Regionální měny | Korunový výnos | EUR | Trend | Zastropování cen energií | Investiční firma | TJX | Mezinárodní měnový fond | Hnojiva | Tempo růstu | Vládní opatření | Míra úspor | Zavedení eura v ČR | Míra zadluženosti domácího sektoru | HDP za Q2 | Nárůst cen energií | Posilování domácí měny | Geopolitické napětí | PLN | Nákladové tlaky | Vývoj sazeb na trhu | Růst průmyslové produkce | Elektrická energie | Investing | Rostoucí inflace | Nezaměstnanost | Vratislav Zámiš | Pandemie | Růst cen | Vakcinace | Zpráva | Nominální mzdový růst | Finanční instrumenty | Směrnice | ČSÚ | Burza | Nastavení úrokových sazeb | Vysoké riziko | Úřad Eurostat | Federal Reserve Bank | Švýcarská banka UBS | Základní úrokové sazby | Negativní výhled | Růst zaměstnanosti | Velikosti likvidity | Evropská měna | CZK | CISCO | Výsledek inflace | Výhled | HUF | Praní špinavých peněz | Hrubý domácí produkt (HDP) | Nezávislé měnové politiky | Průmysl | Inflace | Bankovní daň | Centrální banky | Přijetí | New York | Zastánce eura | Výzkumný pracovník | Ratingová agentura | Dnešní makroekonomické ukazatele | Covid | Domácnosti | Spotřební daně | Ropa Brent | Odhad vývoje HDP | Vice | Náklady spojené s bydlením | Komerční banka | Akciové trhy | Sentiment finančních trhů | Surové ropy | Poradce předsedy vlády | Odvětví | Indexy aktivity | Další růst | CL | Zdražování potravin | Míra zadluženosti | MIFID | Analytik TopForex | Analytici | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Globální ekonomiky | Výhled české ekonomiky | Očekávání analytiků | Mezinárodní instituce | Patrik Mackových | Goldenburg Group Limited | Oldřich Dědek | Marketingová komunikace | Aktuální hodnoty měny | Zařízení | Pandemie covidu-19 | Graf | Úsilí | Sociální problém | Manažeři | Odhodlání | Poptávka | Údaje o inflaci | Výrobní inflace | Zaměstnanost | Ekonomiky | Podíl hypoték | Celková ekonomika | PLN/EUR | RBI | Evropský statistický úřad Eurostat | Carry trades | Poskytování cizoměnových úvěrů | Negativní dopad | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | Zápis z posledního zasedání Fedu | Vývoj kurzu eura | Bydlení | Jakub Rybacki | CySEC | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | HUF/EUR | Očekávání | Inflační spirála | Největší švýcarská banka | Ekonomika EU | Cisco Systems | První odhad HDP | Ozvěny trhu | Makroekonomické indikátory | Vývoj na akciových trzích | Měnový fond | Guvernér české národní banky | Jana Steckerová | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | EUR/CZK | Zveřejněná data | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Prognóza | Použití finanční páky | Trh práce | Koruna | Růstový impuls | Veřejný dluh | Měnová sekce | Zápis ze zasedání Fedu | Slovenská inflace | Konsolidace | Nastavení měnové politiky | Dobrý výsledek | Náhoda | Evropské ekonomiky | Americká centrální banka | Ceny výrobců | Chování | Inflace v eurozóně | Makroekonomická data | Tradeoff | Portál FXstreet.cz | Oslabování koruny | Zpřesněný odhad | Reálná kalkulace | Úrokové sazby | Meziroční růst | Google Pay | Investujte zodpovědně | Ranní okénko | Vývoj kurzu | Trh | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Česká měnová politika | Problémy | Šíření viru | Nabídkové tlaky | České úrokové sazby | Pan euro | Česká národní banka (ČNB) | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Vyšší náklady | MMF | Výrobní ceny | Vládní koalice | Eura | Komise | Nejistoty | Fungování | ČSAV | Jiří Rusnok | Maďarsko | HDP v Maďarsku | S&P | Likvidity v bankovním sektoru | Objednávky | Unie | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vstup do eurozóny | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Polský zlotý | Ekonomický vývoj | Závislost | Opoziční politici | BREAKING | Statistický úřad | Podnikání | Ekonomické aktivity | Sektor služeb | Propad hypotečního trhu | Firma | Česká koruna | Eurové příjmy | Opatření | Spekulativní útok | Devizové trhy | Podnikatelé | Harmonizovaná inflace | Pozornost | 3М | Pokles reálné spotřeby | Ifo | Symposium v Jackson Hole | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Hospodářská výkonnost | Kalendář událostí | Vysoké inflace | Růst průmyslových cen | University of Warwick | Celková inflace | Ropa | Finance | Dnešní zprávy | Nákladová položka | USA | Stávající úrokový diferenciál | Raiffeisenbank a.s. | Hlavní ekonom | Ekonomika Evropské unie | Valorizace | Čistý zisk | Prostor pro další růst | Ochlazení realitního trhu | Maďarský HDP | Aktualizace výhledu | Pokles cen | Výdaje | Přijetí eura | Evropský statistický úřad | Poradce guvernéra ČNB | Tempo růstu hrubého domácího produktu | UBS | Oslabení české koruny | Spojené státy | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Zvyšování úrokových sazeb | PIE | Vývoj | Drahota | Výkon ekonomiky | Problémy se subdodávkami | Úroková sazba | Agentura Fitch | Investiční doporučení | Nadhodnocení | Dopady pandemie | Data z průmyslu | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Intervence | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Zájem o eurové úvěry | První odhad | Odkotvená inflační očekávání | Měnové politiky | Finanční služby | Celosvětový problém | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Goldenburg | Profesor Dědek | Odhad HDP | Čerpání peněz | Dopady pandemie covidu-19 | Rizikový jev | Spekulativní útok na korunu | Investiční strategie | Národní banka | Hypoteční sazby | Federal Reserve Bank of Kansas City | Vládní výdaje | Inflace na Slovensku | Růst mezd | Snížení inflace | Růst cen nemovitostí | Posilování koruny | Sazby | Změny v ekonomice | České koruny | Švýcarská banka | Tempo zdražování | Komise v přenesené pravomoci | Úrok | Investovat | České ceny výrobců | Průzkum | Firmy | Polská ekonomika | Inflace v Česku | Celkový sentiment | Reálné mzdy | Zajištění | Vyšší ceny | Maďarská ekonomika | Investování | Fed | Maďarský forint | Generali Investments | Česká vláda | Trhy | Financování státu | Dubnová inflace | Růst české ekonomiky | Důvěra v eurozóně | Útok na korunu | Americké ceny výrobců | Rizika | Eurozóna | Fond | Zpřísňováním měnové politiky | Fitch | Pšenice | Zpomalování inflace | Úspory | Předkrizové úrovně | Růst ekonomiky | Ministerstvo financí | Bilance | Solidní růst | Ekonomický růst | Komodity | Mzdy | Poradenství | Ekonomiky zemí V4 | Odhady analytiků | Mzdová vyjednávání | Analytička | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Hospodaření | Zahraniční obchod | EUR/HUF | FXstreet | Obchod | Hospodářský pokles | EK | Riziko | Analytik | Trinity | Credit Suisse | Citi | Lowe's | Pesimismus | Plyn | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Kompozitní index | Německý ZEW index | Goldenburg Group | Impuls | Raiffeisenbank | Velký propad | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Zápis z posledního zasedání | Biliony | Evropské centrální banky | Rozvolnění | Tradingový portál | USD/EUR | Nejvyšší růst | Prodeje automobilů | Instituce | Forint | Francouzská ekonomika | Pesimistická nálada | Výnos | ČEZ | 256/2004 | Domácí měna | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | Minulá výkonnost | Měnové krize | Zastropování cen | Miliardy USD | Tradingový portál FXstreet.cz | Ceny energií | Euforie | Vývoj sazeb | Německé HDP | Zisk | ČNB | Rating | Dovoz | Zahraniční investoři | České hospodářství | Obchodování | Vzdělání | Úroky | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Úsporný tarif | Jednotné měny | Hypoteční trh | Jednotná evropská měna | Evropa | Měna | Nasdaq | Zprávy | Byty | Francie | Předpověď | Údaje | Forwardové sazby | FXstreet.cz | Růst spotřebitelských cen | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Zemní plyn | Značné riziko | Zasedání americké centrální banky | České ceny | TopForex | Společnost XTB | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Konsensus | Německá burza | FOREX | Konsenzus | Guvernér | Investiční výdaje | HDP | Ekonom | Restrikce | Rozhodování | Dolar | Euro | Investování je rizikové | Zpomalení růstu | NEST | Objem investic | Politici | Loterie | Meziroční růst spotřebitelských cen | Slovensko | Martin Gürtler | Domácí měny | ČTK | Odhad letošního růstu | Retail | Vyšší úroveň | Ztráty | Česká národní banka | Česká inflace | Meziroční inflace | FOMC | Vzestupný trend | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Podniky | City | Zrychlení růstu | Češi | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | Týdenní zpráva | Americké ceny | Prognózy | Kurz | Daně | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Měnová politika Fedu | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Bankovní rada | Investice | Potenciál | Kevin Tran Nguyen | Investujte | Pokles inflace | Komunikace | Zisky | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Fondy | USD za barel | Hospodářství | Důvěra | Americký akciový trh | Ukazatel | Měny | Burzy | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Dynamika růstu | Export | Poradce | Signál | TABAK | Ceny dřeva | Rozšíření | COVID-19 | Hypotéky | ZEW | TIM | Energie | Pozornost finančních trhů | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Rok 2024 | Eurové úvěry | Zasedání Fedu | Bloomberg | Dotace | Silný růst | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Korekce | Kvantitativní uvolňování | Tržní ceny | HDP eurozóny | Výkonnost | Průzkumy | Nvidia Corp | Hrubý domácí produkt | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | London School of Economics | Krize | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | QE | Focus | Růst tržeb | Maloobchodní prodeje | ILO | Německo | Makroekonomické ukazatele | Setkání centrálních bankéřů | Nižší růst | Česká ekonomika | Finanční prostředky | Odvody | Úrokový diferenciál | Co bude | DAX | Debata | Tempo růstu HDP | Jednotná měna | Zlato | Ekonomika | Ekonomické teorie | Mzdové požadavky | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Energetické krize | Práce | Úspěch | Likvidita | Cíle | Banky | Vlády | Bilance zahraničního obchodu | Volatilní položky | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Data ze Spojených států | Zlepšení | ČR | XTB | Intervenovat | Ratingové agentury | Pozice | Mzdový růst | Slovenská vláda | Červencová inflace | Cenné papíry | Varianta delta | Přijmout euro | Vývoj HDP | Transparentnost | Inflační tlaky | Finální odhad | Spokojenost | Služby | Litva | Návrat inflace | Sentiment | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Indikátory důvěry | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Centrální bankéř | Zkrocení inflace | Politika Fedu | Polsko | Ceny potravin | Kansas City | Bankovní rady ČNB | ZEW index | Auta | Nařízení | Zavedení eura | Zdražování | Ropy | Pokles poptávky | Velké centrální banky | Hospodářské výsledky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | USD | Cestování | TJX Companies | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Nízké úrokové sazby | Odhad inflace | Reálné spotřeby domácností | CZ | Program nákupu aktiv | Propad | Dezinflace | ANO | Finanční ztráty | Nemovitosti | Dnes ČTK | HDP v eurozóně | Německý Ifo index | Ekonomie | Nvidia | Federal Reserve | Česká republika | Indexy | Evropská centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Ekonomiky eurozóny | Měnová politika | Alokace | Doporučení | Inflační očekávání | ROCE | Konjukturální průzkum | Hodnoty měny | Hedging | EU | Miliardy | Společná evropská měna | Zpracovatelský průmysl | Inflační vlna | PMI ve službách | Akciový trh | Ukazatele | Banka | Lobbing | Růst cen průmyslových výrobců | Banka UBS | Domácí poptávka | Další pokles | Spotřebitelské ceny | V4 | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot