Pátek 21. února 2025 10:45
reklama
Fintokei Payout
reklama
Fintokei Payout
reklama
Fintokei Payout
reklama
Purple webinář koruna

Nárůst cen energií

img

EUR/USD: Veškeré pochybnosti v neprospěch dolaru. Americký report o indexu spotřebitelských cen tlačí na dolar

16.01.2025 Smíšený report o indexu spotřebitelských cen v USA, který byl zveřejněn na začátku americké obchodní seance, přinesl víc otázek než odpovědí. Zatímco celkový index spotřebitelských cen (CPI) splnil očekávání a naznačil zrychlení celkové inflace, jádrový CPI se dostal do "červených čísel" a naznačil zpomalení tohoto klíčového ukazatele. Pár EUR/USD se v reakci na report držel kolem úrovně 1,03, a dokonce otestoval hladinu rezistence 1,0350, která odpovídá střední linii indikátoru Bollingerových pásem v denním grafu.
C:\fakepath\polsko-23102024-uvod.jpg

Polská data ukazují na slabší průmysl, domácí spotřeba drží

23.10.2024 Nedávno jsme se spolu podívali na to, jak se vyvíjí situace u našeho polského souseda a nastínil jsem, že PLN čeká dost možná výrazný pohyb, jen je momentálně těžké odhadnout, kterým směrem do bude. Polská data v poslední době v některých oblastech ztrácí na lesku a je tak třeba se podívat, proč dosud dobře jedoucí polský stroj lehce ztrácí páru.
img

Potraviny v dubnu výrazně zdražily, co čekat dál?

20.05.2024 Ceny potravin nás v dubnu překvapily výrazným růstem napříč většinou kategorií od masa, přes mléčné výrobky po pečivo. Klesly pouze ceny olejů, tuků a zeleniny. Celkově vzrostly ceny potravin o 1,6 % meziměsíčně (naše očekávání +0,2 %), což nás vedlo k posunu inflační trajektorie pro nejbližší měsíce směrem vzhůru.
img

Český průmysl srážejí vysoké ceny energií. Dražší výrobky pak nejsou konkurenceschopné

27.03.2024 Cenu elektřiny letos ovlivní návrat poplatků za obnovitelné zdroje a zvýšení regulovaných poplatků. Průmyslové společnosti přitom stále bojují s tím, že kvůli vysokým vstupním nákladům musejí zvyšovat ceny výrobků, které pak na trhu ztrácejí konkurenceschopnost.
img

Spotřebitelé podpoří růst slovenské ekonomiky a udrží inflační tlaky silné

14.03.2024 Slovenská ekonomika letos zůstane odolná a její růst podle nás mírně zrychlí na 1,6 % oproti růstu o 1,1 % zaznamenaném za rok 2023. K tomu přispěje spotřeba domácností podpořená rostoucími reálnými příjmy a také fixní investice tažené prostředky z fondů EU. Čistý vývoz by měl naopak po velmi silném roce 2023 přispět záporně.
img

Ozvěny trhu: Vládní opatření na Slovensku letos nadále ztlumí inflaci

07.03.2024 Podobně jako loni se i letos slovenské domácnosti vyhnuly prudkému nárůstu účtů za energie, a to díky vládním opatřením. Ty dosud významně omezily přímý dopad energetické krize na domácnosti, byť za poměrně vysokou cenu v rámci veřejných financí. Nicméně, i když byl nárůst cen energií jeden z nejnižších, celková inflace se na Slovensku v posledních dvou letech řadila mezi ty nejvyšší v EU.
img

Tlaky na růst cen v průmyslu se zmírnily

28.02.2024 Tuzemské ceny průmyslových výrobců v lednu meziměsíčně vzrostly v průměru o 2,5 %, meziročně však byly nižší o 1,8 %. Tento výsledek byl v souladu s tržním konsensem. Na poměrně výrazné meziměsíční dynamice se podílely především ceny energií, které se zvýšily v průměru o 9,6 % m/m. Vliv zde mělo výrazné zdražení jejich regulovaných složek. Cena elektřiny tak byla vyšší v průměru o 7,5 % m/m, cena plynu dokonce o 38 % m/m.
img

Ceny bytů v roce 2023 klesly, rostla cena pozemků, domy stagnovaly

22.02.2024 Ceny bytů v minulém roce meziročně klesly o 5,8 procenta. Bylo tomu každé čtvrtletí v roce, v prvním čtvrtletí ale ceny mezičtvrtletně klesly o 2,5 procenta a ke konci roku jen o 0,2 procenta. Cena rodinných domů meziročně stagnovala, vzrostla ale cena pozemků, a to o 7,2 procenta. Ke konci roku ale tempo růstu cen pozemků zpomalilo. O 16 procent loni vzrostla poptávka po rodinných domech, zájem byl hlavně o menší domy v dobrém technickém stavu. Vyplývá to z ukazatele ČSOB Index bydlení za čtvrté čtvrtletí, který má ČTK k dispozici.
img

Inflace klesla k 7 % y/y, nebýt statistické základny, byla by již pod 5 %

11.12.2023 Česká inflace v listopadu klesla na 7,3 % y/y po říjnových 8,5 %. To bylo jen nepatrně nad naším odhadem a tržním konsensem (oboje 7,2 %). ČNB očekávala listopadové číslo ve výši 7,1 % y/y. Meziroční inflace zůstává na zvýšených úrovních kvůli vlivu nižší srovnávací základny. V posledním loňském čtvrtletí došlo k zavedení úsporného energetického tarifu, který výrazně snížil ceny elektřiny. Nebýt tohoto statistického efektu, tak by listopadová inflace podle ČSÚ činila 4,7 % y/y.
img

Inflace klesla k 7 % y/y, nebýt statistické základy, byla by již pod 5 %

11.12.2023 Česká inflace v listopadu klesla na 7,3 % y/y po říjnových 8,5 %. To bylo jen nepatrně nad naším odhadem a tržním konsensem (oboje 7,2 %). ČNB očekávala listopadové číslo ve výši 7,1 % y/y. Meziroční inflace zůstává na zvýšených úrovních kvůli vlivu nižší srovnávací základny. V posledním loňském čtvrtletí došlo k zavedení úsporného energetického tarifu, který výrazně snížil ceny elektřiny. Nebýt tohoto statistického efektu, tak by listopadová inflace podle ČSÚ činila 4,7 % y/y.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Inflace v Británii prudce klesla, s hodnotou 4,6 procenta je nejníže za dva roky

15.11.2023 Míra inflace v Británii se v říjnu meziročně snížila na 4,6 procenta ze zářijových 6,7 procenta. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Je to nejnižší inflace od října 2021, především díky poklesu cen energií po administrativně nařízeném snížení zastropování. Analytici většinou čekali zmírnění inflace na 4,8 procenta.
img

Zbrojařská STV Group loni znásobila zisk i obrat, pomohly dodávky na Ukrajinu

20.10.2023 Zbrojařská společnost STV Group loni meziročně zvýšila zisk na téměř osminásobných 1,76 miliardy korun. O rok dřív po zdanění vydělala necelých 229 milionů Kč. Čistý obrat v loňském roce téměř zpětinásobila na 6,66 miliardy korun. Hospodaření firmy podpořila válka na Ukrajině, zemi bránící se ruskému útoku dodávala vojenskou munici a tankovou a dělostřeleckou techniku. negativní dopady měl nárůst cen energií a vstupních komodit. Vyplývá to z výroční zprávy firmy zveřejněné ve Sbírce listin.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Inflace v Británii v září zůstala na 6,7 procenta, čekal se mírný pokles

18.10.2023 Spotřebitelské ceny v Británii se v září meziročně zvýšily o 6,7 procenta, což je stejným tempem jako v srpnu. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Inflace tak zůstává na nejnižší úrovni zhruba za rok a půl. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali její pokles na 6,6 procenta.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Německé instituty očekávají letos pokles německé ekonomiky o 0,6 procenta

28.09.2023 Pět předních německých hospodářských institutů předpovídá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos klesne o 0,6 procenta. Na vině jsou podle nich vysoké úroky a nižší spotřeba stlačovaná inflací. Na jaře instituty ještě očekávaly, že největší evropská ekonomika letos vykáže růst, který tehdy odhadovaly na 0,3 procenta.
C:\fakepath\trader-22092023-34-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.09.2023 1) Rusko od počátku října zavede nové vývozní clo vázané na vývoj směnného kurzu rublu vůči dolaru. Oznámila to dnes ruská vláda. Opatření potrvá do konce příštího roku. Státní rozpočet by mohl z dodatečné daně na vývoz hnojiv, některých kovů a dalších komodit získat ročně navíc 600 miliard rublů.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Analýza: Válka na Ukrajině snížila růst v Evropě a výrazně zvýšila inflaci

22.09.2023 Válka na Ukrajině snížila hospodářský růst v Evropě a výrazně také na kontinentě zvýšila inflaci. Vyplývá to z dnes zveřejněné analýzy švýcarské centrální banky. Horší dopady války podle této studie teprve přijdou. Evropa od invaze ruských vojsk na Ukrajinu loni v únoru zaznamenala prudký nárůst cen energií a otřesy na finančních trzích. Výrazně se také snížil výkon ruské a ukrajinské ekonomiky.
img

Bitva o růst amerického dolaru: dopad Fedu na DXY

04.09.2023 Tento týden se americký dolar snaží posílit a jeho pohyb úzce souvisí s očekáváním americké centrální banky. Jaké faktory tedy ovlivňují DXY a jaká rozhodnutí Fedu by mohla ovlivnit jeho další pohyb?
img

Forex: První střípky do srpnové inflace v eurozóně nabídne Španělsko a Německo

30.08.2023 Před zítřejším celkovým údajem za eurozónu bude dnes zveřejněna srpnová inflace ve Španělsku a Německu. V obou případech podle nás růst cen zrychlí jak v meziročním, tak i meziměsíčním vyjádření. To jde však částečně na vrub několika technickým faktorům. Šetření evropské komise za srpen by mělo ukázat na mírné zlepšení důvěry v průmyslu, a naopak zhoršení ve službách. S ohledem na již zveřejněnou nižší důvěru spotřebitelů by ve výsledku měl celkový indikátor téměř stagnovat. Spolu s revizí HDP v USA budou zveřejněny také odhady korporátních zisků za Q2, které by se měly postupně dostávat pod tlak i vlivem zvyšujících se mzdových nákladů.
img

V Česku výrazně klesá výroba vepřového, které tak zdražuje, jako jedna z mála základních potravin. Hřebíčkem do rakve podnikání v oblasti chovu prasat je válka na Ukrajině

08.08.2023 V Česku se chov prasat vyplácí stále méně a méně. Opět to potvrzují i dnešní čísla Českého statistického úřadu, podle nichž letos ve druhém čtvrtletí došlo k výraznému poklesu výroby vepřového, a to o 6,7 procenta.
img

Skanska loni v ČR a SR zvýšila čistý zisk o 21 procent, tržby stouply o pětinu

27.06.2023 Švédská stavební společnost Skanska v roce 2022 vykázala v České republice a na Slovensku čistý zisk 487,4 milionu korun, tedy meziročně o 21 procent více. Provozní výnosy společnosti se meziročně zvedly o 20,6 procenta na 9,1 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.
img

Skupině innogy loni v Česku výrazně klesl zisk

27.06.2023 Energetické skupině innogy loni v Česku klesl čistý zisk téměř o 70 procent na 551 milionů korun. Tržby naopak meziročně dvojnásobně stouply na 67,68 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin, na kterou dnes upozornil server Ekonomický deník. Loňský hospodářský výsledek skupiny byl ovlivněn zejména výrazně horším výsledkem hospodaření společnosti innogy Energie, která je dodavatelem zemního plynu a elektřiny.
C:\fakepath\stepan-krecek-18062023-1.jpg

Štěpán Křeček: Když je zle, věřím dolaru. Když se situace zlepšuje, přesouvám se do koruny

19.06.2023 Koruna zůstane silná, myslí si Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities. „Je to dáno tím, že v tuzemsku jsou stále vyšší sazby než v eurozóně,“ říká Křeček. Dodává ale také, že roli hrají firemní úvěry v eurech, které podniky následně směňují do koruny a vytváří tak poptávku po české měně. Křeček také prozradil, kterým měnám aktuálně věří nejvíce. V rozhovoru se dozvíte, zda by bankovní rada ČNB měla ještě sáhnout po zvýšení úrokové sazby nebo ji naopak začít snižovat.
Související klíčová slova: Český průmysl | Reálné příjmy domácností | Developeři | Evropská komise | Veřejné finance | Indikátor důvěry v ekonomiku | EUR | Hlavní ekonom britské centrální banky | Trend | Strojírenské firmy | Pokles indexu | Nižší ceny | Podnikatel | Statistiky | Tempo růstu | Kolaps | Korelace | Závislost na Rusku v oblasti energií | Long pozice | Britská libra | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Hodnota realit | Ceny v zemědělství | Offline Štěpána Křečka | Pravděpodobnost | Depozitní sazba | PLN | Graf | Rostoucí ceny | Platy státních zaměstnanců | Růst sazeb | Výkon | Investing | Propad cen | Nezaměstnanost | Pandemie | STV Invest | Růst cen | Otřesy na finančních trzích | LNG terminály | Konzervativní strana | Obsluha státního dluhu | Nominální mzdový růst | HDP za Q2 | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Velkoobchodní cena plynu | Rodinné domy | Snížení DPH | Zvýšení úrokové sazby | ČSOB | SAB Finance | Základní úrokové sazby | ČSÚ | Ekonom BH Securities | Růst zaměstnanosti | Ceny aktiv | Svaz průmyslu | Zastropování cen energií | Pokles dolaru | Nizozemsko | Negativní výhled | Výrazný pohyb | Nakupovat nemovitosti | Uvolnění měnové politiky | Mzdová spirála | Výhled | Short pozice | Valorizace | Title Transfer Facility | Extrémní nárůst | Britské akcie | Inflace | Eurové příjmy | Bankovní daň | Vládní opatření | HB Index | Ratingová agentura | Ceny zemědělských výrobců | Invaze | Reakce trhu | Průmysl | Spotřební daně | Vysoké ceny energií | Podíl eura | Příležitost vstoupit na trh | Opatření | Válka | Zmírnění inflace | Škrtání dotací | Eurový úvěr | Výsledky průzkumu | Obchodní seance | Zpráva | Platby na eura | Centrální banky | Plovoucí LNG terminály | Ochránit úspory | Zdražování potravin | Zvyšování sazeb | Cenově mzdová spirála | Úvěry v eurech | Míra úspor | Pevné terminály | Covid | Německé instituty | Inflační trajektorie | Ceny elektřiny | Obchodní války | Úsporný balíček | EUR/PLN | Analytici | Mzdově-inflační spirála | Výprodeje | Výhodný nákup | Firemní úvěry | Kolaps HDP | Praní špinavých peněz | Hypoteční banky | Ceny pohonných hmot | JOLTS report | Ekonomiky | BHS expres | Severní křídlo | Společnost STV Group | Domácnosti | Holdingové společnosti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Euro včera | Trigema | Drahá elektřina | Společnost STV | Průmyslová produkce | Kanadský dolar | Náklady financování | Bydlení | Peníze | Poptávka | BH Securities | Politika | Hamás | Stimul | Očekávání | Malé podniky | Inflační spirála | Pohonné hmoty | Zvýšení sazeb | Napadení Ukrajiny | Ozvěny trhu | Války na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Nedostatek plynu | Surové ropy | Majetek | Financovat | Opatření proti šíření nemoci | Zbrojařská společnost | Jana Steckerová | Cena elektřiny | Výnosy | Politická nejistota | Růst | Sazby na dluhopisech | Itálie | Snížit úrokové sazby | Výpadky | Nárůst cen | Lukáš Kovanda | MetaTrader | Slovenská ekonomika | Prognóza | Trh práce | Britská centrální banka | Tempo poklesu | Růst amerického dolaru | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | Šíření nemoci COVID-19 | Opatrný optimismus | CME FedWatch | Největší evropská ekonomika | Long | Inflace v eurozóně | Koruna | Huw Pill | JOLTS | Zpřesněný odhad | Vysoké úroky | Meziroční růst | Další růst | Trh | Listopadová inflace | Moskva | Ceny plynu | Prohlášení | Dot plot | Index | Společnosti | Studie | Vice | Indikátor | Jak se stanovuje cena elektřiny | Elektřina | Krize na energetickém trhu | Eura | Komise | Nejistoty | Chuť nakupovat nemovitosti | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | FinTech | Posílení | Chemický průmysl | Hospodářský výsledek | Kontroly na úvěry | S&P | Unie | Úsilí | Očekávání trhu | Papírenský průmysl | Polský zlotý | Tlaky na růst mezd | Republikáni | Energetická skupina | Ocel | Klesající trend | Úrokové sazby | Mzdy v ČR | Reakce trhů | Reálné příjmy obyvatelstva | Vývoj inflace | Předseda správní rady | Budoucnost | Cukr | Vysoké inflace | Skokový nárůst cen energií | Obchodní aktivita | Zavádění odvodů | Sazby na hypotékách | Česká koruna | Statistické údaje | Polská vláda | Pozornost | Vládní úsporný balíček | Švýcarská ekonomika | Dluhopisy | Hospodářský růst v Evropě | Závislost | Ifo | Podnikání | Příležitost ke vstupu | Viceprezident | Title Transfer Facility (TTF) | Statistický úřad | Tomáš Kudela | Firma | Cena plynu | | Hlavní ekonom | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Vyšší úroky | Problémy | Peníze do bank | Celková inflace | Obchodníci | Finance | Myšlenkové schéma | Válka na Ukrajině | Problém s dodávkami plynu | Důvěra v ekonomiku | Dnešní údaje | Pár EUR/USD | Čistý zisk | Komerční banka | Úrokové sazby na hypotékách | Vyšší sazby | Bank of Canada | Pokles cen | Vyhozené peníze | Pozemky | Odvětví | SWIFT | Kurzová rizika | Jádrová inflace v eurozóně | Navyšování mezd | Hodnota dolaru | Zpomalení inflace | Ekonomové | Depozitní sazby | USA | Spojené státy | Konsolidace | STV Group | Růst HDP | Tlak na růst inflace | Výdaje | Pandemie covidu-19 | Šíření nemoci | Zvyšování úrokových sazeb | Dotovaná sazba | Napadení Ukrajiny Ruskem | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Vývoj | Eurový příjem | Podnikatelská nálada | Cena zemního plynu | Demokraté a Republikáni | Financování státního dluhu | Slevy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zbrojařská společnost STV Group | Agentura Fitch | Konkurenceschopnost | Británie | Pokles cen nemovitostí | České měny | Spotřebitelská důvěra v USA | EUR/USD | Intervence | Zbrojařská STV Group | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Další vývoj | První odhad | Měnové politiky | Rok 2025 | Zemědělství | Navýšení dluhového stropu | Zlotý | Ekonomická situace | Čerpání peněz | Dna | Zbrojařská společnost STV | Hlavní ekonom BH Securities | Obilí | Miliardy korun | Příjmy obyvatelstva | Růst mezd | Sazby | Invaze ruských vojsk | České koruny | Firemní úvěry v eurech | Investovat | Komoditní | Ekonomické oživení | Boj s inflací | Průzkum | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Svaz průmyslu a dopravy | Růst cen ropy | Zajištění | Averze k riziku | Dluhopisové investice | Slevy oproti nabídkové ceně | Maďarský forint | Hry | Trhy | Skanska | Rizika | Propady na akciových trzích | Rada ČNB | Eurozóna | ISM | Fitch | Polské firmy | Úspory | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Dánsko | Zavádění odvodů na zaměstnance | Prodávající | Kyjev | Vysoké ceny | Cenový vývoj | TradingEconomics | Společnost S&P Global | Bilance | Příjmy domácností | Španělsko | Solidní růst | Ekonomický růst | Mzdy | Společnost | Zadlužování | IWH | Hospodaření | Vývozní clo | Maďarská centrální banka | Reporty | Silná konkurence | Polská data | EK | Průmyslové společnosti | Míra inflace v Německu | Trinity | MAM | Nájemné | Plyn | Ceny | Stavební společnosti | Hospodaření firmy | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Války | Impuls | Centrální banka | DPH | Instituty | Libra | Forint | Kupní cena | Předseda představenstva | Výnos | Přecenění zboží | Pokles ekonomiky | Růst cen energií | Německé ekonomiky | Index Nasdaq | Nájmy | Provozní náklady | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Spotřeba domácností | Innogy | Zastropování cen | Central Group | Míra inflace v Británii | Ceny energií | Energetická krize | Inflační cíl | Zisk | ČNB | Bank of England | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Demokraté | Středoevropské měny | Rating | Obchodování | Vzdělání | Úroky | Cenový růst | Ropovod | Růst inflace | Státní rozpočet | Evropa | S&P Global | Nasdaq | Zprávy | Ceny ropy | Byty | Potravinářství | Francie | Údaje | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Index CPI | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Situace | Miliardy eur | Tržby | Konsensus | FOREX | Sazby beze změny | Cizí měny | Peking | HDP | Dodávky zemního plynu | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Dolar | Euro | Zkapalněný zemní plyn | Zdanění | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Průmyslové ceny | Slovensko | Martin Gürtler | ČTK | Ztráty | Česká inflace | Úvěr | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Vývoj české koruny | Akcie | Kupci | Podniky | Hnutí Hamás | Index spotřebitelských cen | Zrychlení růstu | Index cen | Češi | Vývoz | Reuters | Index PPI | Ekonomický výzkum | Prognózy | Kurz | Daně | Negativní nálada | DXY | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Ceny bytů | Výsledky | Míra inflace | BHS | Bankovní rada | Investice | Kevin Tran Nguyen | Rally | Konkurence | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Zisky | Soukromá spotřeba | tradingeconomics.com | Dražší energie | Regulace | Fondy | Hospodářství | Důvěra | Daňové zvýhodnění | ODS | Měny | Předběžné výsledky | Společnost innogy | Hospodářský růst | Dynamika růstu | Rusko | Signál | Zahájení ruské invaze | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Zhodnocení | Nervozita | Ceny stavebních prací | Services | FedWatch | Plány | Bankovní skupiny | COVID-19 | Cenové tlaky | Hypotéky | Americký trh práce | TIM | Energie | Objem | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Eurové úvěry | Zasedání Fedu | Bloomberg | Dotace | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropská unie | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Komoditní trhy | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Tržní ceny | STV | Výkonnost | Hrubý domácí produkt | Short | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Rostoucí trend | Obnovitelné zdroje | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Změna trendu | Inflace v Británii | JDE | Podpora | MWh | Cena | ILO | Německo | Jádrový index spotřebitelských cen | Rozpočet | Americký trh | Snížení sazeb | Nižší růst | DOT | Finanční prostředky | Inflace v listopadu | Odvody | Závislost na Rusku | Podnik | Indikátor důvěry | Ekonomika | Inflace v Německu | Schodek | Indikátory | Ropovod TAL | Oslabení | Energetické krize | Práce | Navyšování cen | Ceny kávy | Cíle | Pokles německé ekonomiky | Banky | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Automotive | Vlády | Šance | Ruská vláda | Analýza | Zlepšení | ČR | Zvyšování úroků | Zastavení poklesu | Ratingové agentury | Pozice | Jádrový CPI | Mzdový růst | Štěpán Křeček | Slovenská vláda | TTF | Chevron | Posílení amerického dolaru | Inflační tlaky | Inflace ve Španělsku | Obchodní aktivity | Výroční zprávy | Služby | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Spotřebitelé | Přecenění | Akcie v Hongkongu | Polsko | Ceny potravin | Rezistence | Další růst sazeb | Zdražování | Ropy | Dnešní obchodování | Předseda | Pokles poptávky | Růst cen potravin | Jádrový index | USD | Zveřejnění zprávy | Emoce | Propad cen akcií | Investing.com | HDP v USA | Provozní výnosy | Dnešní čísla | Federální rezervní systém | Britský statistický úřad | Australský dolar | Předseda dozorčí rady | Propad | ANO | Nemovitosti | Evropský trh | Spotřebitelské ceny v Británii | Cyklus zvyšování úroků | Invest | Navýšení sazeb | Nejistota | CME | Česká republika | Americký dolar | Příjmy a výdaje | Ceny v průmyslu | ECB | NBP | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Payrolls | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | Reálné příjmy | Zemní plyn (LNG) | EU | Redukce | Miliardy | Základní sazba | Pracovní síly | Uhlí | Ukazatele | Banka | Domácí poptávka | Další pokles | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Růst | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Nároky na likviditu
Nároky na počáteční kapitál
Nároky na trpělivost
Nároky na výkon
Narozeninová Super Výhoda
Narůstající ceny
Nárůst Bitcoinu
Nárůst bitcoinu
Nárůst cen
Nárůst cen čokolády

Následující klíčová slova

Nárůst cen ropy
Nárůst ceny
Nárůst ceny akcií
Nárůst ceny bitcoinu
Nárůst cen zemního plynu
Nárůst daně
Nárůst devizových rezerv
Nárůst EPS
Nárůst EPS společností
Nárůst franku
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding PIXAR styl
Potvrďte prosím... Zavřít