Vysoké ceny energií
Ifo: Nadměrná byrokracie stojí Německo až 146 miliard eur ročně
14.11.2024 Nadměrná byrokratická zátěž stojí Německo až 146 miliard eur (zhruba 3,7 bilionu Kč) ročně na ušlém výkonu ekonomiky. Vyplývá to ze studie, jejíž výsledky dnes zveřejnil hospodářský institut Ifo. Německá ekonomika je nyní v útlumu, kromě byrokracie podkopávají hospodářskou aktivitu i vysoké ceny energií, slabá poptávka v Číně a problémy automobilového průmyslu v souvislosti s přechodem k elektromobilům.
Dosáhne Bitcoin 100 000 USD do konce roku?
14.11.2024 V posledních týdnech se na kryptoměnovém trhu zvyšuje optimismus a investoři sledují, zda Bitcoin a další digitální měny mohou dosáhnout nových cenových rekordů. Co tento růst pohání a co můžeme očekávat do budoucna? V tomto článku se podíváme na hlavní faktory, které ovlivňují trh s kryptoměnami, a co může mít vliv na jejich další vývoj.
ČSÚ: Export z ČR do Německa v prvním pololetí mírně klesl
08.11.2024 Export z ČR do Německa v letošním prvním pololetí meziročně mírně klesl. Hodnota vyvezeného zboží činila 700,2 miliardy korun, zatímco ve stejném období loni 707,4 miliardy korun. Dovoz naopak nepatrně vzrostl z 505,9 miliardy korun na 506,4 miliardy korun. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Německo je nejvýznamnějším obchodním partnerem ČR.
Analytici: Vládní krize v Německu přímo českou ekonomiku neovlivní
08.11.2024 Vládní krize v Německu sice bezprostředně neovlivní tuzemskou ekonomiku, obecně ale chaos u největšího českého obchodního partnera není pro ČR dobrou zprávou. Vyplývá to z vyjádření analytiků, které ČTK oslovila. Německá vládní koalice sociálních demokratů (SPD), zelených a svobodných demokratů (FDP), která vedla zemi od prosince 2021, se rozpadla ve středu.
Výsledky Volkswagenu jsou ještě horší, než se čekalo – a to se moc nečekalo; jednou z mála světlých výjimek je Škoda. Německá automobilka bude muset zavírat fabriky, propouštět či snižovat a zmrazovat mzdy
30.10.2024 Největší evropská automobilka Volkswagen dnes zveřejnila výsledky svého hospodaření v letošním třetím čtvrtletí. Výsledky převážně zaostaly za očekáváním analytiků, což jen zesílí tlak vedení na provedení bolestivých řezů. Již dnes vedení automobilky zahajuje další kolo náročných jednání s odbory. Jednou z mála světlých výjimek v hospodaření koncernu jsou výsledky tuzemské automobilky Škoda Auto, která ve třetím čtvrtletí naopak očekávání analytiků překonala.
Volkswagen údajně plánuje zavřít v Německu nejméně tři továrny
28.10.2024 Největší evropská automobilka Volkswagen plánuje zavřít v Německu nejméně tři závody a zrušit desítky tisíc pracovních míst. Chce tak snížit náklady a zvýšit konkurenceschopnost. Uvedla to podle agentury DPA šéfka podnikové rady Volkswagenu Daniela Cavallová na akci, na které informovala zaměstnance o plánech vedení. Německá vláda vyzvala k zachování pracovních míst, zatímco Volkswagen trvá na tom, že restrukturalizace je v zájmu konkurenceschopnosti nezbytná.
Desítky tisíc pracovních míst ve Volkswagenu jsou v ohrožení, říká šéfka odborů automobilky. Chystá se prý zavření minimálně tří závodů v domovském Německu
28.10.2024 Volkswagen se otřásá v základech. Největší evropská automobilka nakonec chce v Německu zavřít minimálně tři fabriky, říká Daniela Cavallo, šéfka odborů Volkswagenu. Podle ní jsou ohroženy desítky tisíc pracovních míst. I ti, kteří si své místo v automobilce udrží, se ale prý musí připravit na desetiprocentní snížení mezd a na jejich zmrazení pro léta 2025 a 2026.
Evropští poslanci vyzývali komisi, aby řešila problémy ocelářského sektoru
23.10.2024 Evropští poslanci dnes vyzývali Evropskou komisi, aby se naléhavě zabývala problémy v odvětví výroby oceli v EU. Shodli se na tom, že část potíží způsobují levné dovozy v Číny a třetích zemí, kde ocelářské firmy dostávají státní subvence. Podle některých členů Evropského parlamentu na sektor velmi doléhají i ekologické politiky EU, které vedou k růstu nákladů a cen elektrické energie.
Německá vláda už letos nečeká růst ekonomiky
09.10.2024 Německá vláda už letos nečeká hospodářský růst, hrubý domácí produkt (HDP) podle ní klesne o 0,2 procenta. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr hospodářství Robert Habeck. Původně kabinet kancléře Olafa Scholze počítal s růstem o 0,3 procenta. Německá ekonomika zaznamenala pokles i loni.
Německá ekonomika letos dle odhadů opět klesne
26.09.2024 Německou ekonomiku letos čeká další pokles, odhadují v dnes zveřejněné společné zprávě přední německé hospodářské instituty. Podle nich se hrubý domácí produkt (HDP) sníží o 0,1 procenta. Loni zaznamenala německá ekonomika pokles o 0,3 procenta a její výkon byl nejslabší ze všech zemí eurozóny. Na příští dva roky instituty předpovídají pouze slabé oživení - v příštím roce ekonomika podle nich vzroste o 0,8 procenta a v roce následujícím o 1,3 procenta.
Přes 65 % Čechů vnímá aktuální situaci jako ekonomickou krizi. Masivně přestávají držet peníze pod polštářem
16.09.2024 I přes snižování úrokových sazeb a klesající inflaci označuje 65 % Čechů aktuální situaci jako dobu ekonomické krize. Vyplývá to z průzkumu společnosti Generali Investments. Dopady inflace na svou peněženku pociťuje přes 80 % respondentů. Ve snaze minimalizovat její dopad Češi nejčastěji snižují spotřebu energií a vody, šetří na potravinách a omezují návštěvy restaurací.
Ranní okénko - Reálné mzdy v ČR dál rostou, dnes první údaj z amerického trhu práce
04.09.2024 Dnešní den jako jediný v rámci tohoto týdne nenabídne data z české ekonomiky. Nudit se ovšem nebudeme, jelikož dorazí zajímavé údaje ze zahraničí. Nejprve v dopoledních hodinách Eurostat odhalí, jak se vyvíjely ceny ve výrobě v eurozóně. Trh včetně nás očekává, že se ve srovnání s loňským rokem v červenci výrobní ceny snížily o 2,5 %. V meziročním srovnání dochází k nepřetržitému poklesu již od loňského května zejména díky nižším cenám energií.
Alarmující, Volkswagen poprvé ve své devadesátileté historii zvažuje uzavření fabrik v Evropě. „Nemocné“ Německo se neuzdravuje, naopak
03.09.2024 Německá automobilka Volkswagen zvažuje zavírání svých fabrik v Německu. Je to zlom. K něčemu takovému ve své takřka devadesátileté historii totiž nikdy nepřistoupila. Drtí ji vysoké ceny energií, těžké bruselské regulace, zelená agenda i nezachycený nástup elektromobility. Když Volkswagen byť jen zvažuje uzavření některé ze svých evropských fabrik, což nikdy neučinil, je to vysoce alarmující, soudí analytici autobranže…
Růst ve druhém čtvrtletí příliš nepotěšil
30.07.2024 Dnes byl Českým statistickým úřadem zveřejněn úvodní odhad růstu HDP ve druhém kvartále tohoto roku, podle něhož česká ekonomika mezičtvrtletně vzrostla o 0,3 %. To je horší výsledek, než který očekávala naše (+0,4 %) i tržní (+0,5 %) prognóza. Oproti druhému čtvrtletí minulého roku byl výkon tuzemského hospodářství vyšší o 0,4 %.
Mlékárna Olma loni zvýšila zisk o 31 pct na rekordních 282,3 milionu korun
16.07.2024 Mlékárna Olma loni zvýšila čistý zisk o 31 procent na rekordních 282,3 milionu korun. Tržby olomoucké mlékárny v roce 2023 vzrostly na 4,447 miliardy korun z předloňských 4,418 miliardy korun. Loňské tržby byly také nejvyšší v historii této společnosti. ČTK dnes informaci získala z výroční zprávy Olmy, která patří do skupiny Agrofert.
Průmysl v dubnu spíše zklamal, stále zaostává za úrovní roku 2019. Škodí mu nedostatek dílů v autoprůmyslu, teplé počasí, drahé energie, vysoké úroky a zadrhnuté Německo
06.06.2024 Průmyslová výroba v Česku letos v dubnu meziročně klesla o 0,4 procenta, takže mírně zklamala. Čekal se spíše nepatrný růst, v pásmu „černé nuly“. V neočištěné podobě sice průmyslová výroba meziročně přidala solidních devět procent, nejvíce od srpna 2022, avšak tento výsledek je dán tím, že z důvodu letošních brzkých Velikonoc měl duben 2024 o tři pracovní více než ten loňský.
Podmínky v českém průmyslu se v dubnu zhoršily více, než se čekalo. Průmysl stahují dolů Německo i zásoby, stejně jako celou ekonomiku
02.05.2024 Tuzemskému zpracovatelskému průmyslu se v dubnu vedlo hůře, než se čekalo. Příslušný index nákupních manažerů vykázal hodnotu 44,7 bodu. Podle odhadů expertů oslovených agenturou Bloomberg se hodnota měla pohybovat od 45 do 47,5 bodu. V březnu hodnota indexu činila 46,2 bodu.
Lindner: Německo potřebuje reformaci hospodářství
28.04.2024 Německo potřebuje reformovat hospodářství, aby si zachovalo své geopolitické postavení. Ministr financí a předseda svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner to včera podle agentury Reuters uvedl na sjezdu své strany.
Německý Thyssenkrupp prodá pětinu ocelárny Křetínského firmě EPCG
26.04.2024 Německá společnost Thyssenkrupp prodá 20procentní podíl ve svém ocelářském podniku investiční skupině EP Corporate Group (EPCG) českého miliardáře Daniela Křetínského. Ocelárna o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Hodnota transakce nebyla zveřejněna. Firmy také jednají o akvizici dalších 30 procent a usilují o vytvoření společného podniku, ve kterém by každá ze stran měla poloviční podíl.
Miliardář Křetínský kupuje pětinu největší německé ocelárny Thyssenkrupp, podíl zřejmě navýší na polovinu. Thyssenkrupp čelí vážným potížím kvůli zelené agendě a drahým energiím, na nichž ale Křetínský rekordně vydělává
26.04.2024 Český miliardář Daniel Křetínský kupuje prostřednictvím své firmy EP Corporate Group 20 procent německé ocelárny Thyssenkrupp, jež v Duisburgu provozuje největší ocelářský závod Evropy. Drtí ji však drahé energie a zelené regulace, kvůli nimž plánuje výraznou redukci stavů zaměstnanců po tisících. A kvůli nimž se stává i kořistí právě třeba pro Křetínského, jehož energetický byznys z drahých energií profituje jako žádný jiný podnik či firma české historie. Svůj podíl v Thyssenkrupp Křetínský zřejmě navýší na 50 procent; nyní o tom jedná.
Největší německá ocelárna, Thyssenkrupp, plánuje masivní propouštění a snižování stavů po tisících. Na ikonický podnik dolehla zelená agenda
12.04.2024 Thyssenkrupp, největší výrobce oceli v Německu, chystá masivní propouštění a snižování stavů. Dotknout se má tisíců zaměstnanců jejího největšího závodu, jenž se nachází v Duisburgu. Plánované opatření souvisí se zásadní restrukturalizací výroby v podniku, který je jednou z „vlajkových lodí“ německého průmyslnictví a jehož kořeny sahají do roku 1811. Restrukturalizace má vést ke snížení výrobní kapacity v Thyssenkrupp o 22 procent, jak podnik uvedl včera večer.
Pentě loni stoupl čistý zisk o půl miliardy korun na 12,1 miliardy Kč
09.04.2024 Investiční skupině Penta loni meziročně stoupl čistý zisk o 0,5 miliardy procent na 12,1 miliardy korun. Je to po roce 2021 nejlepší výsledek firmy od jejího založení v roce 1994. Aktiva firem v portfoliu skupiny stoupla o 17 miliard na téměř 360 miliard korun. Penta to dnes oznámila v tiskové zprávě.
Český průmysl srážejí vysoké ceny energií. Dražší výrobky pak nejsou konkurenceschopné
27.03.2024 Cenu elektřiny letos ovlivní návrat poplatků za obnovitelné zdroje a zvýšení regulovaných poplatků. Průmyslové společnosti přitom stále bojují s tím, že kvůli vysokým vstupním nákladům musejí zvyšovat ceny výrobků, které pak na trhu ztrácejí konkurenceschopnost.
Emise skleníkových plynů v Německu loni klesly
17.03.2024 Emise skleníkových plynů v Německu loni klesly o deset procent, což je nejhlubší propad od znovusjednocení země roku 1990. Ekonomika oslabila, zatímco výroba ekologické energie vzrostla. Podle Spolkového úřadu pro životní prostředí (UBA) je země na dobré cestě splnit svůj klimatický cíl pro rok 2030, kdy chce snížit emise oproti roku 1990 o 65 procent.
Počet firemních bankrotů v Německu loni stoupl
15.03.2024 Počet firemních bankrotů v Německu se loni zvýšil o 22,1 procenta na 17.814 případů. Přispěl k tomu hospodářský útlum, vysoká inflace a růst úrokových sazeb. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
Míra nezaměstnanosti je v Česku nadále nejvyšší za takřka tři roky. Pokud nebereme v potaz dobu covidu, je nyní nejvyšší za takřka sedm let, takže pro ČNB jde o další důvod, aby dále snižovala své úrokové sazby
08.03.2024 Míra nezaměstnanosti v Česku letos v únoru vykázala úroveň rovných čtyř procent, a to souladu s většinou očekávání. Stejnou úroveň vykázala rovněž v lednu. Lednová a únorová čtyřprocentní míra nezaměstnanosti představuje její nejvyšší úroveň od dubna 2021. Tehdy se ovšem země druhým rokem potýkala s pandemií covidu, která si kvůli ekonomickým omezením vyžádala přechodný růst míry nezaměstnanosti. Nyní je však situace jiná. Míra nezaměstnanosti stoupá primárně z ekonomických důvodů, nikoli z důvodů předcházení zdravotnímu riziku. Vynecháme-li dobu covidu, je nejvyšší od srpna 2017.
Po dvou měsících hospodaří stát s deficitem 100 mld. Kč
01.03.2024 Na konci února vzrostl deficit SR na 102,5 mld. Kč, což je v kontextu posledních let relativně obvyklý vývoj a výjimku tvořil jen rok 2022, kdy stát hospodařil v tzv. rozpočtovém provizoriu. Proti loňskému únoru jde o mírné zlepšení, na kterém se podílí zejména výraznější nárůst příjmů a úspora na kompenzacích za vysoké ceny energií.
ČMKOS dál odhaduje pro letošek inflaci 5 procent
15.02.2024 Odbory dál pro letošek odhadují míru inflace kolem pěti procent i po nižší lednové hodnotě, než se původně očekávalo. Zdražování podle odborářů neskončilo, a to kvůli nejistotám v mezinárodním prostředí i kvůli oslabení koruny. ČTK to sdělil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Odbory dál také kritizují vládní konsolidační balíček se změnami DPH, které podle nich k růstu cen přispívají.
Inflace v lednu zpomalila na 2,3 pct, opozice je však kritická
15.02.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v lednu výrazně zpomalil na 2,3 procenta z prosincových 6,9 procenta. Inflace je tak nejnižší od března 2021, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle premiéra Petra Fialy (ODS) zpomalení inflace znamená konec zdražování, přispěly k němu i kroky vlády. Guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl snížení inflace do tolerančního pásma centrální banky uvítal, upozornil však na přetrvávající rizika, kvůli nimž zůstanou úrokové sazby vyšší, než bylo v minulosti obvyklé. Pokles inflace podle analytiků znamená, že ceny rostou pomaleji, nikoli však návrat na jejich dřívější úroveň. Například analytik společnosti Akcenta Miroslav Novák upozornil, že za roky 2022 a 2023 se cenová hladina zvedla o 27,3 procenta.
Fiala: Zpomalení inflace znamená konec zdražování
15.02.2024 Zpomalení inflace na 2,3 procenta znamená konec zdražování a konec nejistoty ohledně budoucnosti. Novinářům to v komentáři k dnes zveřejněné informaci o lednovém růstu spotřebitelských cen řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podle něj k poklesu inflace přispěly i kroky vlády, zejména rozpočtová konsolidace a tlak na výrobce a obchodníky ke snížení cen.
ČNB snížila základní úrokovou sazbu na 6,25 procenta, koruna oslabila
08.02.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 6,25 procenta. Jeden ze sedmi členů rady navrhoval pokles až na šest procent. Koruna v reakci na snížení sazeb oslabila o 24 haléřů na 25,21 EUR/CZK, je tak nejslabší od května 2022. Podle analytiků centrální banka úrokovou sazbu snížila kvůli přesvědčení, že inflace v Česku slábne. Podle nové prognózy ČNB by lednová meziroční inflace měla klesnout ke třem procentům z prosincových 6,9 procenta, za celý rok bude průměrně 2,6 procenta. ČNB také zhoršila odhad vývoje hospodářství, hrubý domácí produkt (HDP) podle ní letos vzroste o 0,6 procenta, když v listopadu čekala 1,2 procenta.
ČNB zhoršila výhled ekonomiky, letos čeká růst HDP 0,6 procenta
08.02.2024 Česká národní banka (ČNB) zhoršila výhled vývoje tuzemské ekonomiky. Hrubý domácí produkt (HDP) letos vzroste o 0,6 procenta, zatímco listopadová prognóza ČNB čekala růst 1,2 procenta. Odhad letošní inflace ČNB ponechala na 2,6 procenta. Novou makroekonomickou prognózu dnes novinářům představil guvernér ČNB Aleš Michl.
Míra nezaměstnanosti v Česku roste, je nejvyšší za takřka tři roky. Pokud nebereme v potaz dobu covidu, je nyní nejvyšší za takřka sedm let, takže pro ČNB jde o další důvod, aby dnes snížila úrokovou sazbu hned o 0,5 procentního bodu
08.02.2024 Míra nezaměstnanosti v Česku letos v lednu vykázala úroveň rovných čtyř procent. Překonala tak drtivou většinu expertních odhadů, které nejčastěji počítaly s tím, že bude činit 3,9 procenta. Jedná se o nejvyšší míru nezaměstnanosti od dubna 2021. Tehdy se ovšem země druhým rokem potýkala s pandemií covidu, která si kvůli ekonomickým omezením vyžádala přechodný růst míry nezaměstnanosti. Nyní je však situace jiná. Míra nezaměstnanosti stoupá primárně z ekonomických důvodů, nikoli z důvodů předcházení zdravotnímu riziku. Vynecháme-li dobu covidu, je nejvyšší od srpna 2017.
Český HDP loni klesl o 0,4 procenta, podle analytiků je to důsledek inflace
30.01.2024 Česká ekonomika loni klesla o 0,4 procenta po růstu o 2,4 procenta v roce 2022. V posledním čtvrtletí loňského roku se hrubý domácí produkt (HDP) mezikvartálně zvýšil o 0,2 procenta, meziročně klesl o 0,2 procenta. Předběžný odhad vývoje ekonomiky dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků je loňský hospodářský pokles důsledkem vysoké inflace, údaje za čtvrté čtvrtletí ale dávají naději na obrat k lepšímu. V evropském srovnání česká ekonomika loni zaostávala, Evropská unie jako celek loni podle Eurostatu hospodářsky rostla o 0,5 procenta.
Analytici: HDP loni klesl kvůli inflaci, nová data naznačují změnu k lepšímu
30.01.2024 Loňský pokles hrubého domácího produktu (HDP) o 0,4 procenta je důsledek vysoké inflace, kvůli které se snížila spotřeba domácností. Údaje za poslední čtvrtletí roku, kdy se HDP mezikvartálně zvýšil o 0,2 procenta, naznačují obrat hospodářské situace k lepšímu, letošní rok už by měl přinést ekonomický růst. V hodnocení dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) se na tom shodují analytici oslovení ČTK.
Deficit státního rozpočtu loni dosáhl 288,5 mld. CZK
04.01.2024 Státní rozpočet uzavřel rok 2023 se schodkem 288,5 mld. CZK. V meziročním srovnání se jedná o 71,9 mld. CZK mírnější deficit a oproti schváleným 295 mld. CZK pak o 6,5 mld. CZK lepší výsledek. V samotném prosinci se schodek stejně jako v předchozích dvou měsících prohloubil. Stát sice inkasoval druhou zálohu na tzv. windfall tax (WFT) a závěrečnou splátku DPPO, avšak proti tomu v závěru roku tradičně narůstají běžné i kapitálové výdaje. Část z mimořádných výdajů (ve výši zhruba 14 mld. CZK) související s kompenzacemi firem bude vyplacena ještě začátkem letošního roku.
Akciové indexy uzavřely rok na rekordních hodnotách
29.12.2023 V posledních několika letech se pravidelně střídají kladné a záporné roky. Letos akciové indexy uzavírají rok na rekordních hodnotách.
Německá vláda kvůli vysokým cenám elektřiny podpoří průmyslové podniky
09.11.2023 Německá vláda kvůli vysokým cenám elektřiny podpoří průmyslové podniky, dohodla se kvůli tomu na pětiletém balíku opatření. Kancléř Olaf Scholz dnes řekl, že firmy jen příští rok pocítí úlevu až 12 miliard eur (přes 295 miliard Kč). Opatření jsou financována v rámci takzvané dluhové brzdy, uvedl ministr financí Christian Lindner.
Nastává éra dluhopisů?
18.10.2023 Dluhopisy jakožto třída aktiv jsou obecně považovány za konzervativní a bezpečnou investici. Nicméně dlouhou dobu byly stěží ziskové, a tak byly v portfoliích investorů podvažovány ve prospěch jiných, především akciových investic. Nyní se ale karta obrací, stojí za to věnovat těmto cenným papírům pozornost.
Ropná společnost Exxon koupí za 59,5 miliardy USD konkurenční firmu Pioneer
11.10.2023 Americká ropná společnost Exxon Mobil koupí svého konkurenta Pioneer Natural Resources. Transakce v hodnotě 59,5 miliardy USD (1,4 bilionu Kč) se uskuteční formou výměny akcií a je největším převzetím Exxonu od nákupu firmy Mobil Oil v roce 1998 a největší akvizicí v letošním roce. Exxon se díky převzetí stane největším producentem na největším americkém ropném poli a zajistí si desetiletí nízkonákladové těžby, uvedla agentura Reuters.
Reuters: Konflikt na Blízkém východě je novým rizikem pro ekonomický výhled
09.10.2023 Vypuknutí vojenského konfliktu na Blízkém východě může způsobit, že centrální bankéři budou nuceni bojovat s novými inflačními trendy a zároveň zasadit ránu ekonomické důvěře v době, kdy se zdá, že se zvyšuje naděje na zvládnutí prudkého růstu cen vyvolaného pandemií a ruskou invazí na Ukrajinu. Agentuře Reuters to řekli oslovení analytici. Izraelský šekel v reakci na konflikt vůči dolaru klesl nejníže za sedm let, což přimělo izraelskou centrální banku k rozhodnutí, že prodá až 30 miliard USD (695,7 miliardy Kč) z dolarových rezerv, aby měnu podpořila.
Čeká nás změna paradigmatu?
05.10.2023 V tomto okamžiku máme buď příležitost zafixovat po čtyřech dekádách sazby na maximu současného cyklu, nebo se nacházíme v bodě zvratu, kdy kvůli růstu vládních zásahů dojde v schumpeterovském okamžiku tvořivé destrukce k posunu celého paradigmatu v oblasti hospodářské politiky.
BREAKING: Bowman je pro další zvýšení úrokových sazeb! USDIDX na 10měsíčních maximech
02.10.2023 Michelle Bowmanová varuje, že „pravděpodobně bude vhodné“ sazby nadále zvyšovat a držet je nějakou dobu na restriktivních úrovních. Bankéřka dodala, že inflace zůstává příliš vysoká a stále vidí riziko, že vysoké ceny energií by mohly zvrátit nedávný pokrok proti rostoucím cenám v ekonomice.
Bude ropa za 100 dolarů?
20.09.2023 Ropa Brent se blíží k hranici 100 dolarů za barel, což vyvolává obavy z možné recese v USA a inflačních tlaků. V minulosti totiž vysoké ceny energií provázel hospodářský pokles v USA. Snahy amerického Fedu o kontrolu inflace by tak před jeho středečním zasedáním mohly kvůli rostoucím cenám ropy narazit na zásadní překážky. Co je tedy možné očekávat?
Německu i Česku hrozí deindustrializace. S vládou kancléře Scholze není spokojeno 80 procent Němců, na výraz „energetická přeměna“ jsou alergičtí
17.09.2023 O Německu se už opět, po letech, hovoří jako o „nemocném muži Evropy“. V ekonomických problémech je ale celý starý kontinent. Bezprostředně jej ničí zejména důsledky války na Ukrajině, včetně energetické drahoty, které výrazně snižují globální konkurenceschopnost nejen německých firem a podniků. Má to zásadní dopad už i na náladu Němců. Hned 79 procent z nich není s vládou kancléře Scholze spokojeno, vyplývá z aktuálního průzkumu ARD. Už jsou alergičtí na výraz „energetická přeměna“ a Scholzovi spolustraníci kancléři doporučují se jeho užití na veřejnost zcela vystříhat.
EUR/USD ustupuje, dolar roste na základě pozitivních ekonomických dat
15.09.2023 Na konci týdne se americkému dolaru podařil návrat na scénu a popostrčil zpět svůj evropský protějšek. Euro v reakci na rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) o úrokových sazbách výrazně oslabilo. Analytici však očekávají postupné oživení eura, které se v současnosti snaží dostat ze svých minim.
Analytici: Hospodářský vývoj v Německu brzdí oživení české ekonomiky
13.09.2023 Hospodářský vývoj v Německu brzdí oživení české ekonomiky. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Zároveň ale s poklesem německé ekonomiky při kalkulacích výhledu české ekonomiky počítají. Svaz německého průmyslu (BDI) zhoršil výhled ekonomiky na letošní rok a nově v Německu očekává propad hrubého domácího produktu (HDP) o 0,4 procenta.
Inflace klesá už jen nepatrně, je stále čtyřikrát vyšší než cíl České národní banky a letos už výrazněji neklesne. Nahoře ji drží vysoké ceny energií a odeznívající efekt vysoké srovnávací základny loňského roku
11.09.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v srpnu rostly – dle očekávání – meziročním tempem 8,5 procenta. Tuto úroveň očekával jak trh, tak Česká národní banka ve své aktuální prognóze. Jedná se o nejnižší úroveň meziroční inflace za celé období od prosince 2021. V meziměsíčním pohledu však inflace v srpnu vykázala o něco vyšší úroveň, než se obecně čekalo. Ceny během srpna totiž poskočily o 0,2 procenta, zatímco tuzemští i zahraniční analytici oslovení agenturou Bloomberg čekali, že to bude nejpravděpodobněji jen o 0,1 procenta.
Průmyslová výroba v Německu klesla opět více, než se čekalo, dolů ji táhnou auta
07.09.2023 Průmyslová výroba v Německu klesla v červenci proti předchozímu měsíci o 0,8 procenta. Je to opět větší pokles, než se čekalo, a zároveň třetí meziměsíční snížení po sobě. Dolů výrobu táhl stejně jako v červnu především prudký propad automobilového průmyslu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil německý statistický úřad. Podle deníku Financial Times se tak stupňuje tlak na německou vládu, aby dělala víc pro vyvedení ekonomiky z útlumu.
Třetina německého průmyslu zvažuje odchod do zahraničí, kvůli vysokým cenám energií. Hrozba deindustrializace Německa – a tím pádem i Česka – nikdy nebyla vyšší
29.08.2023 Německé firmy a podniky ve vzrůstající míře omezují své investice na domácí půdě a zvažují, či již uskutečňují odchod do zahraničí. Důvodem jsou vysoké ceny energií, které decimují nejen německou, ale i mnohé další evropské ekonomiky.
Čínský vývoz a dovoz v červenci klesly dvouciferně, více než se čekalo
08.08.2023 Čínský vývoz se v červenci meziročně snížil o 14,5 procenta, nejvíce od února 2020. Dovoz klesl o 12,4 procenta, obě hodnoty jsou horší, než se čekalo. Údaj dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský statistický úřad. Na vině je klesající poptávka v zahraničí i v samotné Číně. Zahraniční obchod nevykazuje známky oživení už několik měsíců a brzdí růst druhé největší světové ekonomiky.
Stanjura: Vyšší dividenda ČEZ by do rozpočtu přinesla deset mld. Kč navíc
26.06.2023 Vyšší dividenda energetické společnosti ČEZ by přinesla do státního rozpočtu asi deset miliard korun navíc. Peníze by posloužily zejména na pokrytí nákladů, které způsobily vysoké ceny energií, tedy na kompenzace domácnostem a firmám, na příspěvek na bydlení a na mimořádnou valorizaci důchodů. Novinářům to dnes řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).
OECD zlepšila výhled růstu české ekonomiky, letos čeká růst o 0,3 procenta
07.06.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky se v letošním roce zvýší o 0,3 procenta a v příštím roce tempo růstu zrychlí na 2,4 procenta. Ve svém novém výhledu to dnes předpověděla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Zlepšila tak svou březnovou prognózu, ve které počítala s poklesem HDP o 0,1 procenta. Výhled na příští rok zůstal stejný.
ČR se dostává do mzdově inflační spirály, míní člen bankovní rady ČNB Holub
28.05.2023 Inflaci v Česku stále přiživují rostoucí mzdy, Česko se tak dostává do mzdově inflační spirály. V dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedl člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Tomáš Holub. Centrální banka by proto podle něj měla opět brzy zvýšit úrokové sazby. S tím naopak nesouhlasil ekonom a ředitel centra IDEA CERGE-EI v Praze Jan Švejnar, podle něj je problémem pokles HDP.
Podnikatelská nálada v Německu se podle Ifo v květnu výrazně zhoršila
24.05.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v květnu po šesti měsících růstu výrazně zhoršila. Dnes to oznámil mnichovský ekonomický institut Ifo. Ten uvedl, že podniky jsou méně spokojeny se současným stavem a mají rovněž pesimistická očekávání pro nadcházející měsíce.
Stoupenci růstu sazeb v ČNB argumentovali malým ochlazením ekonomiky
12.05.2023 Zvýšení základní úrokové sazby o 0,25 procentního bodu na jednání bankovní rady České národní banky (ČNB) podpořili Karina Kubelková, Jan Procházka a Tomáš Holub. Kubelková a Holub původně navrhovali růst sazeb o 0,5 procentního bodu. Argumentovali především malým ochlazením ekonomiky i trhu práce a hrozbou vzniku mzdově-inflační spirály. Vyplývá to ze záznamu jednání, který dnes ČNB zveřejnila. Čtyři členové bankovní rady ale podpořili zachování sazeb, základní sazba tak zůstala na sedmi procentech, kde je od loňského června.
Průzkum: Bohatí Češi chtějí v krizi zrušit povolenky, zestátnění ČEZ nepodporují
08.05.2023 Čeští dolaroví milionáři by energetickou krizi chtěli řešit zrušením emisních povolenek nebo povolením těžby břidlicového plynu. Naopak zestátnění ČEZ a další výdaje státu, které by mohly podpořit inflaci, nepodporují. Hlavním důvodem vysokých cen energií je podle nich dlouhodobé zanedbávání investic do energetiky. Vyplývá to z průzkumu J&T Banka Wealth Report 2022. Podle průzkumu se postoje k jednotlivým opatřením mezi bohatými a většinou české společností často liší.
Velikonoční cukrová horečka
05.04.2023 VELIKONOCE: Náš velikonoční index cen komodit používaných k tvorbě (kakao, cukr, mléko) a balení (hliník, dřevní hmota) velikonočních vajíček letos vzrostl. Vede ho dvouciferný nárůst kakaa a cukru, a to i přesto, že komodity jsou ze všech tříd aktiv nejslabší. To bude udržovat tlak na spotřebitelské ceny velikonočních vajec a svědčí to o pokračujících tlacích v dodavatelském řetězci potravin. Vzhledem k tomu, že spotřebitelská inflace v oblasti potravin roste v USA o 9,5 % a ve Spojeném království o 18 %, což je mnohem více než celková inflace, není to zrovna vítané. Tento trend je způsoben spíše narušením dodávek než silnější poptávkou a pro tvůrce politik je obzvláště obtížné ho zvládnout.
Překvapivé snížení těžby ze strany OPEC+ zvýšilo cenu ropy o pět procent
03.04.2023 Ceny ropy při pondělním zahájení obchodování prudce povyrostly, přidávají zhruba pět procent. Reagují na překvapivé oznámení o dobrovolném snížení těžby ze strany skupiny OPEC+, která zahrnuje členy Organizace zemí vyvážejících ropu a jejich spojence včetně Ruska.
ČNB podle očekávání sazby neměnila, analytici už jejich růst nečekají
29.03.2023 Bankovní rada ČNB dnes podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech, na této úrovni je od loňského června. Rozhodnutí podpořilo šest členů rady, jeden navrhoval růst sazby o 0,25 procentního bodu. Podle guvernéra ČNB Aleše Michla bankovní rada na svém příštím jednání na počátku května zváží, zda sazby ponechat na současné výši, nebo je zvednout. Analytici už ale další růst sazeb neočekávají. Ke snižování sazeb by podle nich mohla ČNB přistoupit nejdříve v srpnu.
Pro stabilitu sazeb bylo šest ze sedmi členů bankovní rady ČNB
29.03.2023 Pro ponechání základní úrokové sazby na sedmi procentech dnes hlasovalo šest členů bankovní rady České národní banky (ČNB), jeden navrhl růst sazeb o 0,25 procentního bodu. Vyplývá to z vyjádření guvernéra ČNB Aleše Michla na tiskové konferenci po jednání rady. Na svém příštím jednání na počátku května rada zváží, zda sazby ponechat na současné výši, nebo je zvednout, řekl Michl.
Nálada českých spotřebitelů se v březnu přestala zlepšovat. Bojí se vleklé vysoké inflace
24.03.2023 Důvěra v českou ekonomiku dosáhla letos v březnu úrovně 93,9 bodu. To znamená, že je na úrovni 93,9 procenta průměru let 2003 až 2022. Je tedy stále z dlouhodobé perspektivy podprůměrná. Nicméně i tak je na nejvyšší úrovni od loňského srpna. Zasluhuje se o to nyní hlavně růst důvěry mezi podnikateli. I když mezi nimi není vývoj jednotný. Zlepšuje se totiž nálada podnikatelů a firem v průmyslu a obchodě, zatímco se zhoršuje ve stavebnictví a vybraných službách.
Spotřebitelské ceny zmírnily svůj meziroční růst
13.03.2023 „Inflaci nám pomáhá krotit silný kurz koruny. Naopak nedostatečná konkurence na některých trzích umožňuje další zdražování. Lidem přitom výrazně klesají reálné příjmy a rovněž dochází ke znehodnocování životních úspor domácností,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Špatná nálada spotřebitelů se zlepšuje, naopak důvěra podnikatelů v ekonomiku klesá
24.02.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil indikátor důvěry spotřebitelů a podnikatelů v ekonomiku. Zatímco indikátor důvěry podnikatelů poklesl o 1,3 bodu na hodnotu 92,5, důvěra spotřebitelů naopak podruhé v řadě vzrostla.
Analytici: Ruská ekonomika odolává, návrat na předválečnou úroveň je však daleko
23.02.2023 Ruská ekonomika v loňském roce prokázala nečekanou odolnost vůči rozsáhlým hospodářským sankcím ze strany západních zemi, návrat prosperity Ruska na úrovně z doby před začátkem války na Ukrajině ale může být podle analytiků velmi vzdálený. Uvedla to dnes agentura Reuters. Analytici mimo jiné upozorňují, že vládní výdaje v Rusku se více zaměřily na armádu, což bude mít časem negativní dopad na rozvoj civilní ekonomické infrastruktury.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nálada spotřebitelů a podnikatelů se dále zlepšuje
20.02.2023 Indikátory sentimentu, jejichž velký počet bude tento týden zveřejněn, by měly ukázat na pokračující růst důvěry v další vývoj ekonomik. Týkat by se to mělo spotřebitelů i podnikatelů. Konečný odhad lednové inflace v eurozóně podle nás přinese mírnou revizi z 8,5 % na 8,6 % y/y. Zpřesněné odhady německého a amerického HDP by naopak měly zůstat zhruba beze změny. Zatímco německá ekonomika vlivem slabé spotřeby domácností ve Q4 22 mírně mezičtvrtletně klesla, ta americká svižně rostla.
Forex: Odolná poptávka může Fedu ztížit boj s inflací
17.02.2023 Poptávka amerických domácností podpořená silný trhem práce zůstává robustní, což může Fedu zkomplikovat boj s inflací. Americké maloobchodní tržby v lednu zaznamenaly velmi silný růst. Meziměsíčně byly vyšší o 3 % (v nominálním vyjádření) po předchozím poklesu o 1,1 %. Lednový meziměsíční nárůst tak byl oproti tržnímu konsensu o celý jeden procentní bod vyšší. Významně k tomu přispěla silná čísla prodejů aut, avšak i bez nich maloobchodní tržby rostly svižným tempem o 2,3 % m/m (oproti konsensu více než dvojnásobek). Oživení spotřebitelské poptávky by v USA bylo v souladu se silným trhem práce (počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti zůstává nízký, když se nadále drží pod hranicí 200 tis.), postupně se zmírňující inflací a s tím souvisejícím nárůstem důvěry domácností.
Forex: Americká poptávka zůstává robustní, což může být problém pro Fed
16.02.2023 Americké maloobchodní tržby včera překvapily silnými čísly za leden. Meziměsíčně rostly o 3 %, oproti konsensu tedy o celý procentní bod rychlejším tempem. K nárůstu došlo jak v motoristickém, tak i nemotoristickém segmentu. Dnešní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti by navíc měly znovu potvrdit napjatost trhu práce v USA. Vystoupí i několik centrálních bankéřů z Fedu, v případě kterých bude zajímavé sledovat vyjádření ohledně možných implikací těchto silných dat pro další vývoj úrokových sazeb.
Forex: Spotřebitelská poptávka v USA na začátku roku výrazně ožila
15.02.2023 Americké maloobchodní tržby v lednu zaznamenaly velmi silný růst. Meziměsíčně byly vyšší o 3 % (v nominálním vyjádření) po předchozím poklesu o 1,1 %. Lednový meziměsíční nárůst tak byl oproti tržnímu konsensu o celý jeden procentní bod vyšší. Významně k tomu přispěla silná čísla prodejů aut, avšak i bez nich maloobchodní tržby rostly svižným tempem o 2,3 % m/m (oproti konsensu více než dvojnásobek).
Smíšené vyhlídky tuzemského průmyslu
07.02.2023 Tuzemský průmysl zakončil minulý rok mírným 0,2% růstem (meziměsíčně), za celý rok 2022 pak přidal k dobru 1,7 %. Přestože produkce v automobilovém sektoru v prosinci mírně poklesla, v celoročním úhrnu to byl právě automotive, který držel průmysl nad vodou. Meziročně vzrostla v automobilovém sektoru výroba o téměř 12 %, byť tento výsledek je třeba poměřovat s relativně nízkou srovnávací základnou předminulého roku, kdy vrcholily problémy v globálních dodavatelských řetězcích a s tím spojený nedostatek vstupů potřebných pro výrobu.
Německá vláda už nečeká hospodářský pokles, počítá s růstem o 0,2 procenta
25.01.2023 Německá vláda podle očekávání zlepšila hospodářský výhled na letošní rok a už nepočítá s poklesem ekonomiky, navzdory přetrvávajícím negativním dopadům války na Ukrajině. Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se tak letos podle nové prognózy zvýší o 0,2 procenta, oznámila dnes vláda. V říjnovém výhledu předpovídala, že HDP letos o 0,4 procenta klesne. Lépe vypadá i výhled inflace.
Allianz Trade: V příštím roce by mohl světový hospodářský růst zrychlit
17.01.2023 Energetická krize a s ní spojený růst inflace budou ovlivňovat světovou ekonomiku i v letošním roce, v příštím roce by letošní zpomalení hospodářského růstu mohl vystřídat jeho mírný růst spolu s poklesem inflace. Vyplývá to z výhledu pojišťovny Allianz Trade na další dva roky. Prognózy analytiků Allianz Trade, kteří upozorňovali na rizika spojená se zhoršující se geopolitickou situací, energetickou krizí a protipandemickými opatřeními v Číně, se letos promítnou do zpomalení růstu celosvětového hospodářství na 1,4 procenta ze 2,9 procenta na konci roku 2022.
Ekonomický výhled na rok 2023: Hlavně zachovat klid
17.01.2023 Přestože energetická krize a s ní spojený růst inflace budou ovlivňovat světovou ekonomiku i v letošním roce, v příštím roce by zpomalení hospodářského růstu mohl vystřídat mírný růst spolu s poklesem inflace. Vyplývá to z výhledu pojišťovny Allianz Trade na další dva roky.
Forex: Směřuje Německo do recese?
13.01.2023 Ekonomika našeho klíčového obchodního partnera se stejně jako ta naše v loňském roce potýkala s vysokými cenami energií. Jak moc ji v závěru loňského roku začal docházet dech napoví dnešní předběžný růst HDP za celý rok 2022. Zatímco analytici se shodují, že recese na přelomu roku přišla, my stále vnímáme ve světle posledních indikátorů možnost, že se jí buď Německo úplně vyhne, nebo bude pouze technického rázu. Odolnost podle nás ukáže i listopadová průmyslová produkce v eurozóně.
Inflace s přispěním nižších cen pohonných hmot v prosinci klesla
05.01.2023 Průmyslová produkce podle našeho odhadu v listopadu částečně korigovala předchozí výrazný meziměsíční pokles. Pomoci by k tomu měly pokračující odeznívání problémů v dodavatelských řetězcích a obnovení vyšší produkce energetického průmyslu po předchozí dílčí odstávce. Maloobchodní tržby v důsledku výrazného snížení reálných příjmů domácností v listopadu pravděpodobně pokračovaly v meziměsíčním poklesu. Meziroční inflace by měla podle nás klesnout z 16,2 % na 15,8 % v prosinci. Na nižší meziměsíční dynamiku spotřebitelských cen působilo hlavně výrazné zlevnění pohonných hmot.
Ozvěny trhu: Ekonomiku ohřeje až jaro
03.01.2023 Do podle nás mělké recese, jejíž délku předvídáme na tři čtvrtletí, se česká ekonomika dostala se třetím čtvrtletím loňského roku. Ekonomický pokles nebyl na podzim nijak výrazný, závěrečné čtvrtletí bohužel asi dopadlo o poznání hůře. To koneckonců potvrdila včerejší první významnější statistika zveřejněná v letošním roce – průzkum PMI mezi českými průmyslovými podniky za prosinec.
Tempo snižování stavů zaměstnanců nabralo v českém průmyslu před koncem roku 2022 výrazně na obrátkách. Jedná se o varovný signál pro letošní rok, o práci může přijít přes 100 tisíc lidí
02.01.2023 Tuzemské podniky zpracovatelského průmyslu loni v prosinci výrazně zvýšily tempo snižování stavů svých pracovníků. A to na dosud nejvýraznější úroveň za celou dobu trvání současné inflační krize. Vyplývá to z pravidelného šetření podmínek v českém zpracovatelském průmyslu, jehož výsledky za prosinec 2022 dnes zveřejnila společnost S&P Global.
Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2022
30.12.2022 3. - Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nekula nemohl být v prosinci spolu s celou novou vládou jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
Průlomová dohoda EU na zastropování cen plynu, a tedy i elektřiny, je tu. Znamená prohru Německa, které se obává, že Unii nyní hrozí „maďarský scénář“
19.12.2022 Ministři zemí EU zodpovědní za energetiku se dnes odpoledne průlomově dohodli na úrovni zastropování burzovních cen plynu v EU. Strop bude odpovídat hodnotě 180 eur za megawatthodinu a bude platit od poloviny února. Pokud cena plynu na nizozemské burze, které je určující pro ceny v celé EU, překročí tři dny po sobě uvedenou úroveň stropu, aktivuje se takzvaný korekční mechanismus. Ten v praxi znamená, že na burze nebudou provedeny obchody znějící na cenu vyšší, než je právě 180 eur za megawatthodinu.
Forex: ECB se dnes připojí k včerejšímu Fedu a zvýší sazby o 50 bb
15.12.2022 Po páru 75bodových zvýšeních sazeb podle nás ECB na dnešním zasedání poleví a zvýší sazby „pouze“ o 50 bb, k čemuž se přiklání i tržní ocenění. Sledované budou také avizované zmínky ohledně kvantitativního utahování a nová makroekonomická prognóza. Listopadové maloobchodní tržby v USA podle nás budou meziměsíčně téměř stagnovat, zatímco tamní průmyslová produkce jen nepatrně klesne. Americký Fed zvýšil dle očekávání sazby o 50 bb. Nová projekce trajektorie úrokových sazeb počítá s dalším utahováním měnové politiky až na 5-5,25 %, tj. zvýšení v souhrnu o dalších 75 bb.
Forex: Únorová rošáda v bankovní radě ČNB nezmění kurz směřování
14.12.2022 Dnešní jmenování nových členů bankovní rady, kteří v únoru nahradí M. Moru a O. Dědka nevyvolalo na trzích větší reakci. Novými radními se stanou J. Kubíček, z Národní rozpočtové rady, a J. Procházka, ředitel EGAPu. Bez ohledu na postoje nových členů bankovní rady by však nemělo dojít k zásadní změně směřování tuzemské měnové politiky.
Forex: Americká centrální banka zvýší sazby o dalších padesát bodů
14.12.2022 Klíčovou událostí dnešního dne bude zasedání americké centrální banky. Ta podle našeho i tržního odhadu zvedne sazby o dalších 50 bb. Zajímavý bude i pohled na její nový medián výhledu úrokových sazeb. Ten se zřejmě posune na 5,0-5,25 %, což je i úroveň, kde vidíme terminální úrokovou sazbu. Z dat zaslouží pozornost průmyslová produkce v eurozóně. Ta zřejmě o dvě procenta v meziměsíčním srovnání propadla. Doléhá na ni omezování výroby v energeticky náročných odvětvích. Oživení ve výrobě strojů a zařízení však slibuje do dalších měsíců lepší výsledky. Z domova budeme čekat na nová jména radních ČNB.
Forex: Německé podnikové objednávky ve znamení stabilizace
06.12.2022 Po nečekaném a silném zářijovém propadu německých podnikových objednávek pro říjen předpokládáme mírný vzestup tažený hlavně zahraniční složkou. Bilance amerického zahraničního obchodu za říjen ukáže na prohloubení deficitu. Čisté exporty budou v závěrečném čtvrtletí tamnímu reálném růstu celé ekonomiky ubírat. Tuzemský statistický úřad zveřejní celkem slušná data říjnových maloobchodních tržeb. Ve světle extrémně nízké spotřebitelské důvěry se pozitivně promítne vládní podpora i vyšší mzdy.
Akcie Uniperu se propadají o 7 % 📉 Zachrání společnost Německo?
28.11.2022 V době, kdy do Evropy poprvé dorazil obrovský náklad zkapalněného zemního plynu od australské energetické společnosti Woodside Enenrgy, pokračuje výprodej akcií společnosti Uniper (UN01.DE), které dnes ztratily téměř 7 %. Energetická společnost uvedla, že záchrana společnosti před bankrotem bude německou vládu stát dalších 25 miliard eur:
Pokles aktivity v podnikatelském sektoru eurozóny se zmírnil, poptávka dál klesá
23.11.2022 Pokles aktivity v podnikatelském sektoru eurozóny se v listopadu zmírnil, celková poptávka ale pokračuje v poklesu. Ukázal to průzkum, jehož předběžné výsledky dnes zveřejnila společnost S&P Global. Spotřebitelé kvůli rostoucím životním nákladům omezují výdaje, zatímco ekonomové předpovídají, že hospodářství eurozóny v příštích měsících vstoupí do recese, která nebude mírná.
Ekonomové: Eurozónu čeká výrazná hospodářská recese, zotavovat se bude pomalu
16.11.2022 Eurozóna v příštích měsících pravděpodobně vstoupí do hospodářství recese, která nebude mírná. Následné hospodářské oživení navíc bude obtížné a jen pomalé. Předpovídají to ekonomové z předních světových bank. Členské země eurozóny se nyní potýkají s energetickou krizí, za kterou částečně stojí válka na Ukrajině. Vysoké ceny energií tlačí vzhůru inflaci, což nutí Evropskou centrální banku (ECB) ke zvyšování úrokových sazeb.
Evropská komise zhoršila růst ekonomiky EU na příští rok na 0,3 procenta
11.11.2022 Evropská ekonomika se na přelomu roku zejména kvůli dopadům ruské invaze na Ukrajinu dostane do recese a hospodářský růst v příštím roce proti původním odhadům výrazně zpomalí. Ve své podzimní makroekonomické prognóze to dnes uvedla Evropská komise (EK). Hrubý domácí produkt (HDP) sedmadvacítky členských zemí podle ní vzroste o 0,3 procenta místo 1,5 procenta, jak předpokládala předpověď z léta. Unijní exekutiva zároveň výrazně zvýšila odhadovanou míru inflace, kterou letos v průměru očekává na rekordních 9,3 procenta. Předchozí odhad byl o procentní bod nižší.
Němečtí hospodářští experti očekávají v příštím roce mírnější recesi než vláda
09.11.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší o 1,7 procenta, v nadcházejícím roce ale hospodářství čeká propad o 0,2 procenta. Ve své ptognóze to dnes uvedla expertní komise známá jako rada moudrých, která je poradním orgánem vlády. Komise na letošní rok počítá s inflací osm procent, na příští rok s jejím poklesem na 7,4 procenta.
Německá expertní komise předpovídá na příští rok slabou recesi
08.11.2022 Německá expertní komise předpovídá na příští rok slabou recesi. Ceny podle ní porostou ještě rychleji než letos, i když ekonomika bude klesat. Informuje o tom na svém webu týdeník Der Spiegel, komise svou pravidelnou výroční zprávu předloží ve středu německé vládě.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
07.11.2022 1) Současná vysoká inflace v České republice není pouze důsledkem vnějších vlivů jako pandemie covidu nebo válka na Ukrajině, velký podíl na ní mají například přehřátý trh práce nebo rozhazovačnost minulé vlády v době pandemie covidu. V tiskové zprávě to uvedl Tomáš Havránek z Národního institutu pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik (SYRI), který se zabývá makroekonomickými dopady v souvislosti s pandemií.
DPA: Německo chce v příštím roce dát na regulaci cen energií 83 miliard eur
07.11.2022 Německo se v příštím roce chystá vynaložit na regulaci cen energií pro domácnosti a firmy přibližně 83 miliard eur (dva biliony Kč). Vyplývá to z hospodářského plánu spolkového ministerstva financí, na který se odvolává agentura DPA. Německo v reakci na vysoké ceny energií zřídilo fond v objemu až 200 miliard eur (4,9 bilionu Kč), ze kterého chce hradit kompenzační opatření do roku 2024.
ČNB nechala sazby na sedmi procentech, podle Michla upřednostnila stabilitu
03.11.2022 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes podle očekávání ponechala úrokové sazby na sedmi procentech. Pro zachování výše sazeb, která platí od 22. června, bylo pět členů rady, dva hlasovali pro zvýšení na 7,75 procenta. Podle guvernéra ČNB Aleše Michla sice se zvýšením sazeb počítal základní scénář makroekonomické prognózy, většina rady ale upřednostnila snahu zachovat stabilní podmínky pro ekonomiku. ČNB dnes také představila novou ekonomickou prognózu, která počítá s letošním růstem HDP o 2,2 procenta a s poklesem o 0,7 procenta v roce 2023. Proti srpnové prognóze banka svůj výhled zhoršila.
Pro ponechání sazeb bylo pět členů bankovní rady, dva je chtěli zvýšit
03.11.2022 Pro ponechání základní úrokové sazby na sedmi procentech dnes hlasovalo pět členů bankovní rady České národní banky (ČNB), dva žádali její zvýšení na 7,75 procenta. Novinářům to řekl guvernér ČNB Aleš Michl, podle kterého v bankovní radě převládla snaha zachovat stabilní podmínky pro ekonomiku. Na příštím zasedání bankovní rady se podle Michla rozhodne, zda sazby zůstanou zachovány nebo se zvýší. Guvernér očekává, že v příštím roce se budou úrokové sazby postupně snižovat.
Euro se poučilo z minulých chyb
25.10.2022 Je lepší se poučit z chyb někoho jiného, ale ty své si vždy pamatujete. Giorgia Meloni ve svém prvním projevu jako nová italská premiérka kritizovala Evropskou centrální banku a udělala přesně to, co Liz Trussová během svého 45denního působení ve funkci britské premiérky. Ministři kabinetu Liz Truss obvinili Bank of England, že zvyšuje úrokové sazby příliš pomalu a umožňuje propad libry. Meloni na druhé straně tvrdila, že zpřísnění měnové politiky ECB představuje riziko, že bude mít dopad na bankovní úvěry rodin a podniků. Mohla by se Evropa brzy dočkat další významné rezignace?
Rozbřesk: Británie má nového premiéra. Jaký je jeho hlavní úkol?
25.10.2022 Novým britským premiérem se stane bývalý ministr financí z vlády Borise Johnsona Rishi Sunak, který byl nakonec při volbě jedinou možností. Johnson o víkendu ztratil naděje na návrat do premiérského křesla a jeho další soupeřka Penny Mordauntová se stáhla poté, co nezískala dostatečnou podporu mezi poslanci toryů.
Forex: Británie má nového premiéra
25.10.2022 Novým britským premiérem se stane bývalý ministr financí z vlády Borise Johnsona Rishi Sunak, který byl nakonec při volbě jedinou možností. Johnson o víkendu ztratil naděje na návrat do premiérského křesla a jeho další soupeřka Penny Mordauntová se stáhla poté, co nezískala dostatečnou podporu mezi poslanci Toryů. Hlavní úkol pro fiskálně konzervativně laděného Sunaka - uklidnit zjitřené trhy - sice nebude snadný (na zacelení čeká díra v rozpočtu v objemu kolem 30 miliard liber), nicméně prvotní reakce na jeho jmenování byla pozitivní.
Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny se kvůli inflaci dál snižuje
24.10.2022 Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny se především kvůli dopadům inflace dál snižuje. Za říjen podle předběžných údajů klesá nejrychlejším tempem za poslední téměř dva roky, ukázal průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnila organizace S&P Global.
ZEW: Důvěra investorů v Německou ekonomiku se v říjnu mírně zlepšila
18.10.2022 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se mírně zlepšila. Index ekonomické nálady institutu ZEW na říjen se zvýšil o 2,7 bodu na minus 59,2 bodu. Současnou hospodářskou situaci ale investoři i analytici hodnotí výrazně hůře než před měsícem. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý hospodářský institut ZEW.
Návrat cenových tlaků v průmyslové sféře za přispění cen elektřiny
17.10.2022 Po částečné úlevě v srpnu, kdy ceny průmyslových výrobců klesly meziměsíčně o 0,1 %, jejich zářijový růst překonal očekávání a ceny vzrostly o 1,2 % m/m. To vedlo také ke zrychlení meziroční dynamiky ze srpnových 24,3 % na 25,8 % v září. Na meziměsíční dynamice jsme se opět vrátili k závratným tempům pozorovaným v druhém čtvrtletí letošního roku.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace zaznamenala v září další mírné snížení
10.10.2022 V popředí pozornosti budou tento týden statistiky o vývoji spotřebitelských cen. Ty budou zveřejněny jak tady u nás v tuzemsku, tak také v USA. Česká meziroční inflace by se podle nás měla snížit druhý měsíc v řadě, ze srpnových 17,2 % na 17,0 % v září. Dalšího poklesu, zde již třetího v řadě, bychom se měli dočkat i v případě americké inflace, která v září pravděpodobně klesla z 8,3 % na 8,2 %. Zatímco jádrová inflace zůstává v obou zemích stále poměrně vysoko, tak ceny pohonných rychle klesají. Rizikem pro jejich další vývoj je však rozhodnutí zemí vyvážejících ropu o omezení těžby, které v minulém týdnu vedlo ke zdražení surové ropy ke 100 dolarům za barel. Za oceánem budou sledovány také zářijové maloobchodní tržby, u kterých očekáváme nárůst meziměsíční dynamiky. Data přicházející z americké ekonomiky zůstávají silná a obavy tamních spotřebitelů z recese se tak částečně zmírnily.
Související klíčová slova:
Německé ministerstvo hospodářství | Čína a USA | Mlékárna Olma | Odhad vývoje ekonomiky | Objem transakcí | Top 5 kryptoměn | Dynamický růst | Maďarská inflace | Propad ekonomiky | Závazky vůči věřitelům | Tuzemské automobilky | Polský průmysl | ČSA | Svaz německého průmyslu (BDI) | Výplach | Zrušení cel | Obsluha státního dluhu | Filip Louženský | Ontario Teachers | Exodus | Zvyšování cen | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Medvědí rally | Ozvěny trhu | Války | Snižování stavů | Vývoj | Jakub Seidler | Češi | Allwyn | Data z trhu práce | Skupina Coloseum | Allianz | Ruská mobilizace | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Belviport Trading | TV Nova | DPH | EUR | Juan Pérez | Radomil Doležal | Sazka Entertainment | Investiční firma | Politická podpora | Aktivity v podnikatelském sektoru | JP Morgan Chase | Podnikatel | UN01 | Žebříček nejbohatších | Itálie | Analytik České bankovní asociace | Euro proti dolaru | Stoxx | Stavební produkce | Signet Bank | Texas | Hospodářský výhled | Očekávání | Korelace | Inflace v září | Evropské centrální banky | Poslanci | T-Mobile | L.F. Investment | Obchodování na Energetické burze | Souhrnný indikátor | EUR/JPY | Pro investory | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Miliardář Daniel Křetínský | Novartis | Dalibor Šafařík | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Analytik XTB | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Masivní propouštění | Philip Morris ČR | Czech Media Invest | Investice | Britská centrální banka | Stravenkové firmy | Saldo běžného účtu | Potenciál | Kurzy akcií | Nové technologie | Support | Allianz Trade | Sev.en Energy | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Lednová inflace | Danske Bank | Index aktivity | Hlava a ramena | Společnost Seznam.cz | Cyklus zvyšování sazeb | PMI v eurozóně | Výrobní podniky | Škoda Auto | ADP report | Růst amerického dolaru | Vývoj spreadu | Ifo | Japonské akcie | Invaze na Ukrajinu | Nástup elektromobility | Poptávka po plynu | Prognózy | Britská libra | Intervence | Špatná nálada | E.ON | Diverzifikace | Experti | Rekord | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Přeshraniční platby | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Návrh zákona | Stop-Loss | CBAM | Evropské měny | Nákupy aktiv | Creditas | Nakupování kryptoměn | Administrativa prezidenta | Společnost Apple | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Navýšení důchodů | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Portu Filip Louženský | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Bruegel | Výkonný ředitel | Index ekonomické nálady | Nezaměstnanost v Česku | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Geopolitické napětí | Saxo Bank | Chování | Recese v eurozóně | Možnosti investování | Český průmysl | PKN Orlen | Reality | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Investování díky ETF na Bitcoin | EPP | Předseda představenstva | Levice | Konkurenti | Kolo jednání | Klimatická politika | Akcie společnosti | Agentura AFP | Alexander De Croo | Solidarita | Náklady na financování | Pesimistická nálada | Milionáři | Společnost E.ON | Lagardeová | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Fortuna | Cenné papíry | Výnos | Mimořádné daně | RBC Capital | Mrazivé počasí | Ocelářství | Exchange | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Motorová vozidla | SMA | Balík inflačních úlev | Vzdělávání | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | IDEA | Zkrocení inflace | Šéfové | Akcie Erste | ESG | Import | Producenti ropy | Měnový pár USD/JPY | ČEZ | Splátky dluhů | Masivní investice | Commodities | Důvěra v ekonomiku | ZEW Achim Wambach | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Svaz průmyslu | Lepší výsledky | Odhad HDP | Stagflační riziko | Praxe | Platební neschopnosti | JPY | Mezinárodní investiční banka | Investing | Premiéři zemí Evropské unie | Spotřebitelské inflace | Tescan Orsay Holding | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Marian Jurečka | Jiřina Lužová | IT skupina | Brent | Německá společnost | ÚOHS | Kansas City | Podnikové objednávky | Kontrakce | Stimul | Peníze | Robert Habeck | Suezský průplav | Vývoj měnové politiky | XTB Pavel Peterka | Strach | Letošní rozpočet | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Meziroční růst cen | Rozhovor | Prezidenti a premiéři | Chaos | Prognóza | Služby | Zisky bank | Úročení spořicích účtů | Nestlé | Projekce | ALUMINIUM | Měnová politika Fedu | Běžný účet platební bilance | Elektroauto | Měny | Barel ropy | Americký Fed | Investiční strategie | Iva Palusková | Čínský celní úřad | Tuzemská ekonomika | Zpravodajství | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Pohonné hmoty v Česku | Dividendy | Burza | Bankovní rada ČNB | Výhled poptávky | Viceguvernérka | Ekonomické dopady pandemie | Centrální banky světa | Ceny dluhopisů | ZEW index | Ruská společnost | Vývoj ceny ropy | Emise skleníkových plynů | IMK | Valná hromada | Pozornost investorů | Burzy | Ceny Bitcoinu | USD/EUR | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Izraelská ekonomika | Dolar dnes | Süddeutsche Zeitung | Broker | Analytik Saxo Bank | Zastropování cen | Cash flow | Rozsáhlé propouštění | Posílení koruny | Česká pošta | Export | Růstový balíček | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Zastavení poklesu | Většinový podíl | Logistické problémy | Prodej automobilů | Výroční zprávy | Hospodářský institut | EUR/CZK | Odhad růstu HDP | Vládní opatření | Centrální banky USA (Fed) | Energetická společnost | Vyšší dividenda | Burza cenných papírů | Obnovení dodávek | Škoda | Ekonom společnosti | Počet případů koronaviru | Společnost Rohlik | Trh s ropou | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Zavedení eura | Kofola | Michael Burry | Měnový fond | Hodnocení současné situace | Jana Mücková | Hospodářské výsledky | Tovární objednávky | Litva | ProCent | Souhrnný index aktivity | Rostoucí ceny energií | Růst tržeb | Parlamentní volby | Dluhopisoví investoři | GBP/USD | P.A. | Sympozium | Zvýšení sazeb | Vyšší náklady | Dvojitý vrchol | Média | UniCredit Bank | Jednotná evropská měna | Finanční trh | Aircraft Industries | Snižování stavů zaměstnanců | Stratégové | Ceny kryptoměn | Pracovní místa | Hershey | Ruské ropy | Rekordní zisk | CO2 | Burza cenných papírů Praha | Makrodata | RISE | Investoři | Pokles spotřebitelských cen | Růst akciových trhů | Bank of England | Americké ekonomiky | Další růst | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | MiFID II | Nejnovější výsledky | AMD | Negativní sentiment | Škoda JS | Karina Kubelková | Vývoj meziroční inflace | Vývoj průmyslu | Liz Truss | Finančník | Kapitál | Odeznívání inflace | Turecký statistický úřad | Ministr hospodářství | Inflace v lednu | Finanční ředitel | Reálné ekonomiky | Posílení | Airbnb | USD | Růst výrobních cen | Magnát | Kč/USD | Pivovar | Makroekonomická prognóza | Zápis z posledního zasedání | Značný kapitál | Nová makroekonomická prognóza | Tempo hospodářského růstu | Cíl ČNB | Prodávat akcie | Posilování koruny | Petrus Advisers | Stav devizových rezerv | Christian Lindner | Včerejší seance | Vývoj ceny ropy Brent | CRHC | Nižší poptávka | Plány | Dot plot | Funkční období | Vývoz LNG | Kč/EUR | Viceguvernér ČNB | České předsednictví | KDU-ČSL | Zisk | Průmyslová výroba v Německu | Daniel Křetínský | Viry | Provozní marže | Euro dnes | Cestování | Elektrické vozy | Německý DAX | Důvěra domácností | Sodexo | BP | XTB Štěpán Hájek | Patria | Chřipka | Analýzy | Nové možnosti investování | Boháči | Evropské ekonomiky | Split | Náklady financování | Výhled na rok 2023 | NFP report | Obchodní ředitel | Rozdělení ČEZ | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Data z ekonomiky | Swapy | Bohatý | Bohatí | Růst německé ekonomiky | Průměrný kurz koruny | Belviport Trading Limited | O2 | Cenové tlaky | CZK | Jan Kubíček | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Akcionáři | Automobilka Škoda | Bogdan Maioreanu | Sundar Pichai | Kabinet | NFP | Skupina PPF | Investovat | Vít Hradil | Avast | Výrobce pneumatik | Uber | Patria Online | Demokraté | Hospodářský vývoj | Ruský prezident | S&P | Brusel | Den daňové svobody | Agentura AP | Úroková sazba | Pražská burza cenných papírů | Zasedání Evropské centrální banky | Nákupy dluhopisů | Německý export | Porovnání vývoje | Handelsblatt | Thyssenkrupp | Vesa | Zvýšení daní | Hospodářské dopady | Mimořádný růst | Počet firemních bankrotů | Dovoz | Unie | Skokového oslabení koruny | České firmy | Akcie Philip Morris ČR | Tempo inflace | Fungování trhů | Výzkumy | Rohlik Group | Extrémní nárůst | Instagram | Sloe | Meta | Kristalina Georgievová | Petr Fiala | Prezidentské kampaně | Pozitivní zprávy | Cílování inflace | TIM | Německé firmy | Investiční banka | Penzijní fondy | České hospodářství | Praha | CFD (Rozdílové smlouvy) | The New York Times | Státní subvence | Data z tuzemské ekonomiky | Gen Digital | Der Spiegel | Zlepšení sentimentu na trzích | Ekonomický kalendář | FDP | Prezident | Akcie Philip Morris | Valná hromada ČEZ | Narušení dodávek | Hazardní hry | Volný čas | Investing.com | Petrochemická společnost | Kevin Tran Nguyen | ZEW | Dnešní data | Ropné společnosti | Obrat trendu | Čínské zboží | Dolar roste | Národní loterie | Spotřebitelské ceny v USA | Výsledky | Ceny energií v Evropě | Firma Apple | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Globální ekonomiky | Zlepšení sentimentu | HUF | Inflační tlaky | Západní sankce | Průzkum | Minulá výkonnost | Dnes ČNB | Portfolio | Zadlužování | Bank of America | RBI | Fundamentální analýza | Nárůst sazeb | Clearstream | Americký index | Následky pandemie | Eurostat | Energie | Silný dolar | Odhad inflace | Německé hospodářské instituty | Úsporný tarif | OPEC+ | NKÚ | Růst inflace | Minimální mzda | Tržní úrokové sazby | BHS | Ruská vojska | Kapitálové rezervy | Budějovický Budvar | Pesimismus | Objem | Home Credit & Finance Bank | Bezprecedentní propad | Monex USA | Boj s inflací | Greenpeace | Deprese | Colt CZ | RWE Gas | Vývoj měnového páru | Sociální demokraté (SPD) | Růst ceny Bitcoinu | Sociální nepokoje | Zákonodárci | Investice do kryptoměn | Velké firmy | Podnikatelská nálada | Americké centrální banky | Svaz německého průmyslu | Propuštění | Aktivity v Rusku | Národní měny | IEA | Subvence | Sloučení | Regulátor | S&P Global | Firmy | Energetický a průmyslový holding | Předstihové indikátory | Bydlení | Investiční platforma | Insolvence | MMF Kristalina Georgievová | Šéfové států | Snížit emise | Německá průmyslová a obchodní komora | Posílení amerického dolaru | Agentura Bloomberg | RWE | Ředitel ČEZ | Výhled růstu české ekonomiky | AFP | Studie | Data z průmyslu | MPO | EUR/PLN | Třída aktiv | Slabší koruna | Škoda Group | Nástroj | Premiér Andrej Babiš | Zpráva | Ekonomické dopady | Dění na finančních trzích | Válka | Polsko | Kolaps | Prémie | Představitelé Fedu | Rozpočtová politika | Bezpečné investice | Síť restaurací | Inflace v Česku | Cenová hladina | Měna | Znárodnění | Rok 2024 | Platební neschopnost | iPhone | EPH | Členské země EU | Objem intervencí | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hypotéky | Ceny ropy | Státní rozpočet | Nasdaq | Současná situace | Školení | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Silné cenové tlaky | JOLTS | Přijetí | Deficit | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | Česká spořitelna | Jackson Hole | Pokles produkce | Celková inflace | Globální obchod | Geopolitická situace | Americká ropná společnost | OPEC | USD/PLN | Ukrajina | Ropná společnost | Bloomberg | GBP | Nabídka | Liberty Steel | Ptačí chřipka | Čínský dovoz | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Centrální banky | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Udržení inflace | Zpomalení inflace | Trump | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Vesa Equity | Pivovary Staropramen | Hospodářský propad | Prezidentka ECB | Index Ventures | Zprávy | Silnější dolar | Obavy z recese | Spořící účet | Společnost Nvidia | Reálné mzdy | Federální rezervní systém | Vstupy | BREAKING | Ceny zemědělských výrobců | Evropské trhy | GBPUSD | Stavebnictví | Donald Trump | Digitální měny | AllianceBernstein | Halving a vliv na cenu | Asie | Dnešní makroekonomické ukazatele | ECR | Korporátní výsledky | Evropské akcie | Dopady inflace | Cohn Robbins Holdings Corp. | E15 | Podnikatelská důvěra | Deutsche Bank | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Broker Trust | Libra vůči dolaru | Vladimír Dlouhý | Vyhlídky | Obchodujte ropu | CZ | Průmyslová výroba | Kongres | Výdělky | Andrej Babiš (ANO) | Vývoj měnového páru USD/JPY | Alstom | Evropská ekonomika | EDF | Natland | Vliv na cenu Bitcoinu | Program nákupu aktiv | Depozitní sazby | Reakce trhu | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Sulut Airways | Současný trend | Audi | Snížení těžby | Inflace ve Spojených státech | Komise | University of Michigan | Licence Sberbank CZ | Kurz EUR/USD | Války na Ukrajině | Vládní podpory | Bilion | Bankovní lobby BDB | Výrazný růst | Ekonom Cyrrusu | Nový výhled | CNN Prima News | České koruny | Časový plán | Lídři EU | Korekce | Zpřesněný odhad | Tržní prostředí | Korporátní daně | IMG Bohemia | Sazby daně | Výrazný pokles | Fiocchi Munizioni | Společný podnik | Vývoj ekonomiky | Pražské burzy | WISE | Průzkumy | Česká bankovní asociace | Energetická společnost ČEZ | Francie | Vietnam | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Práva ke značce | Oživení české ekonomiky | Propad | Posílení dolaru | Marka | Sazby ČNB | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | IRS | Telegram | Kupní cena | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Exxon Mobil | Tescan Orsay | Borgis | Hospodářský růst v Německu | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Technické analýzy | Tuzemská firma | xStation | Posílení kurzu | Vládní dluhopisy | Daňové úlevy | Výsledky průzkumu | CERGE-EI | Spotřebitelská inflace | Akcenta | ANO | Hrubý domácí produkt | Michelle Bowmanová | Investování je rizikové | Podnikatelé | Sázka | Automobilky | Zhoršení nálady | Pomoc Ukrajině | Exporty | Dražší energie | Drahé energie | Důvěra | Živé vysílání | Pravděpodobnost | Futures | Omezení těžby | Data z USA | Realitní magnát | Zahraniční obchod | Rizikovější aktiva | Devalvace | Představenstvo | Dezinflační tendence | Hlavy států | Pojišťovny | Vývoj meziroční inflace v Japonsku | Medián | Americké měny | Intervence ČNB | Paušální daň | Výpadky | Vývoz do Číny | Graf | FIAT | Podpůrná opatření | Carlyle | Telco | Odliv dividend | Ekonomové | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Hráči na trhu | Životní prostředí | Meziroční inflace v Japonsku | Přehled | Růst dovozu | Euro k dolaru | Plyn | Inflační vývoj | Pár EUR/USD | Eurodolar | Spotřebitelská nálada | Výnosové křivky | Čistý zisk | Jádrová inflace | Hospodaření | Zveřejněná data | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Jihoevropské země | Růst spotřebitelských cen | Výsledky Volkswagenu | Andrej Babiš | Institut Ifo | Tomáš Havránek | Barel WTI | Spoluzakladatel | Poslanci Evropského parlamentu | Finance Bank | Březnová inflace | Ruský trh | Spolková vláda | Luis De Guindos | Údaje o inflaci | Běžný účet | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | ČNB Aleš Michl | Mluvčí | Zastropování cen elektřiny | Klesající reálné příjmy | Reuters | Britská měna | Portu | Český miliardář | Vývoj kurzu koruny | Zvýšení sazeb ČNB | Chevron | Kakao | Ceny ve výrobě | Investment | Směnný kurz | Předpokládaný růst | Nákup plynu | Markets | Výkon dolaru | Depozitní sazba | Obchody | Souhrnný index | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Německý hospodářský institut | Fluktuace | ING | Utahování měnové politiky | Potravinářské firmy | Deficit veřejných financí | Pozornost | Analytik XTB Pavel Peterka | Největší evropská automobilka | BHS Štěpán Křeček | Firma | VIG | EURUSD | Tištění peněz | J&T | Snížení těžby ropy | Česká měna | Čínský statistický úřad | EP | S&P 500 | Slovalco | Ministr práce | Institut DIW | Firma Belviport Trading | Příkaz | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Zemní plyn | Předseda | Evropské investiční banky | Fiskální stimul | Libra | Americký dolar | Zvýšení základní úrokové sazby | Ztráty peněz | CFD | Přímé zahraniční investice | Ceny emisních povolenek | Snížení sazeb | Nová data | Indikátory sentimentu | Evropská měna | ČEZ Daniel Beneš | Události roku | BofA | Financovat | Aleš Michl | Mezinárodní skupina | Majitel | Rostoucí náklady | Philip Morris | Alena Schillerová | Ambice Ruska | Míra | Ministři financí | Německá ocelárna | Úroky | Daniel Beneš | MT4 | Uniles | Krungsri Bank | Belviport | Ipsos | Jednání ECB | Očekávání analytiků | Investiční banky | Marek Pokorný | Předstihové ukazatele | ERÚ | Prudké zdražování | Silný trh | Air | Vedení Volkswagenu | Příjmy z obchodování | Zápis z posledního zasedání Fedu | Bankovní úvěry | Izrael | Ceny akcií | Skupiny PPF | Japonsko | S&P500 | Analytik Raiffeisenbank | Propady na akciových trzích | MUFG | Čínská ekonomika | IWH | ECB | Ceny | Technologie | Japonská vláda | Energetická krize | Finální odhad | Akcie Exxonu | ČNB | Rumunsko | Evropská unie | Kristina Hooperová | VW | Pokles | Prognóza ČNB | Životní pojišťovny | Množství peněz | Czech Media Invest (CMI) | Surové ropy | Jestřábí politika amerického Fedu | Velikonoce | Tržní ceny | Finance Group | Země EU | Americké společnosti | DOT | MJ | Jan Vejmělek | Pokles cen ropy | LIBOR | Poplatek | Technologické firmy | Mercedes | Tržní očekávání | Tornádo | Velké korporace | Americká ekonomika | Michal Valentík | Zelené investice | Akcie spoločnosti | Nejistota | Podpora | Obchodník | Čepro | Doporučení | Německá bankovní lobby BDB | Invest | PVM | Americká společnost | COVID-19 | Vesa Equity Investment | Zboží dlouhodobé spotřeby | Data z reálné ekonomiky | Výhled na příští rok | Finanční krize | Česká republika | Společnost XTB | Leasing | Sberbank | Bohemia Energy | Repo sazba | Německé podnikové objednávky | Index cen | Spotové operace | Zestátnění | Německý ministr financí | Index PX | Daně | Lídři | Portfólia | Rusko dnes | Trh práce v USA | OECD | Budvar | Potravinářství | České HDP | Pokles indexu | Ekonomické faktory | Pozitivní sentiment | Úrokové sazby Fedu | Valdis Dombrovskis | Konsorcium | Ekonomická důvěra | Vývoj ceny ropy WTI | Velké technologické firmy | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Ekonom UniCredit Bank | Zvi Eckstein | BNP Paribas | Oslabení koruny | Bankovní rada České národní banky | Americká data | Globální ekonomika | OKD | Nvidia | Intervence na devizovém trhu | Fatih Birol | Ceny komodit | Vyšší dividenda ČEZ | Euroclear | Anomálie | Boj proti inflaci | Starwisata Air | Toyota | Ratingové agentury | Společná měna | Cena zlata | Zvýšení ceny | Administrativa prezidenta Bidena | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Trinity Bank | Vice | F-35 | Drahota | Silky | Růst cen | Americké akciové trhy | Vývoj úrokových sazeb | Federální rezervní banka | Momentum | RSI | Útlum aktivity | Exxon | Rheinmetall | Premiér Petr Fiala | Cohn Robbins | Hlavní trh pražské burzy | Repo sazby | Německá vláda | Výdaje | Útok na Ukrajinu | Aktivita v českém průmyslu | Financování | ČSÚ | Finanční společnosti | Severomořská ropa | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Alexander Krüger | Generali Investments | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Royal Mail | Zasedání americké centrální banky | Odhad letošního růstu | Vyšší úroky | Francouzská společnost | Hotovost | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Zájem o kryptoměny | Regulační prostředí | Czechoslovak Group | Globální poptávka | Investiční poradenství | Společnosti | Maďarský forint | Expobank | Ceny zboží | PPF Telco | Konec dodávek ruského plynu | Polská inflace | Termínové kontrakty | Line | Prezident Joe Biden | EGAP | Strojírenské firmy | Dílčí index | Partnerství | Vyšší ceny | Průměrná hodnota | ERA | Vicekancléř | Zahájení obchodování | Nájemné | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | TA3 | Zvýšení inflace | Průměrná mzda | Dolarové sazby | Mali | Cena | NÚKIB | ECB dnes | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | České dráhy | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | CME | Pojišťovna VIG | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Analytik J&T | Tržní sazby | Šíření koronavirové nákazy | Schválení bitcoinových ETF | TOP 5 kryptoměn | Odhodlání | Důvěra v průmyslu | Prodávající | WTI | Automobilka Škoda Auto | Analytik ČSOB Jan Bureš | Bod | Miliardy korun | Zemědělci | Starbucks | Federal Reserve | Podmínky na trhu | Polský zlotý | Pohřeb královny Alžběty II. | Bankéři | Vývoj produkce | Spekulace | Vyspělé ekonomiky | Ředitel Exxonu | BNP | Nord Stream | Evropské indexy | Konjunkturální průzkum | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Saúdská Arábie | PMČR | Domácnosti | Sázet | Cena ropy | Plzeňský Prazdroj | Ontario Teachers' Pension Plan | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Inflace | Ocel | Kellnerová | Inflační data | Devizové intervence | Tržby | Tomáš Kudla | Marže | Manfred Hübner | Účet platební bilance | Situace | Státy EU | Obchodování s povolenkami | Předběžné výsledky | Ekonomie | Erste Group | Snížení schodku | Daně z příjmů | Twitter | Statistické údaje | Dotace | Euro vůči dolaru | Růst dolaru | Dolar k japonskému jenu | Alphabet | Borealis | Zkušenosti | Ursula von der Leyenová | Nové zakázky | Spotřební daně | Paroplynové elektrárny | Nálada na trzích | Zelená politika | USD/CZK | Životní náklady | Index pražské burzy PX | Státní protiinflační dluhopisy | Europe 600 | Ukončení činnosti | Statistiky | FXstreet | Liz Trussová | Pivovary | Růst průmyslu | Unijní ministři | Moneta | Arbitráž | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | Hospodářský institut Ifo | ConocoPhillips | Růst mezd | Očekávání do budoucna | Mobilizace | Korunové sazby | Finanční systém | Sazby beze změny | Sdružení automobilového průmyslu | Kurz | Market | Home Credit | Evropská centrální banka | IFO index | Pandemie covidu | Vládní krize | ISM | Google | Unicredit | Stagnace | Ekonomické zpomalení | Freedom Financial Services | UST | Lockdowny | Největší hliníkárna v Evropě | Vládní koalice | Pandemie nemoci | Aktivum | Medvědí scénář | Jan Švejnar | Ruská invaze na Ukrajinu | Naše prognóza | DIA | Vyšší úrok | Aircraft | Antimonopolní úřad | Slabší euro | Conference Board | Licence Sberbank | NortonLifeLock | Deficit státního rozpočtu | Největší problém | Destatis | EUR/HUF | Investujte | Úspory | Ekonomický institut | Proinflační | Verbální intervence | Konsensus | Ruský plyn | Řetězec | Analytik | Rozvíjející se trhy | Rostoucí úrokové sazby | Odpor | Největší evropská ekonomika | Šmejc | Ranní okénko | Holger Schmieding | Predikce | Spiegel | Analytici | Elektromobily | Splatnost | Právo | Prima | Dobré zprávy | Kurz koruny | Analytici Goldman Sachs | ETF na bitcoin | Důvěra v eurozóně | Dluhy | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Vývoj německé ekonomiky | Provozní zisk | Hospodářství | Amcor | Členské země eurozóny | Utahování měnových podmínek | Equity | Tuzemská inflace | Snižování úrokových sazeb | Gigafactory | Eurasia Group | Intermediate | Ekonomická krize | Alokace | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Růst důvěry | Poptávka | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Energetické firmy | Teplé počasí | Týdenní zpráva | Akcie Uniperu | Aktivity v eurozóně | Gate | Kroky ČNB | Ziskovost | Miliardy eur | Recese | Hospodářský pokles | Konsenzus | Europoslanec | Rostoucí ceny plynu | Makro | Mzdový růst | Německý ZEW index | Capital Partners | Invaze Ruska | Banka Morgan Stanley | CZK/EUR | Nálada spotřebitelů | Růst globální ekonomiky | Digitalizace | Výhled na rok | Společnost EDF | Skleníkové plyny | Nižší DPH | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Signály | Společnost Rohlik Group | Meziměsíční inflace | Ekonomičtí experti | Příjmy a výdaje | Prime | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Cena elektřiny v Německu | Nálada na akciových trzích | Frank | Ministři | Prudký propad | Kapitálové výdaje | Miroslav Novák | Negativní nálada | Centrální banka USA | Goodyear | Automobilka Volkswagen | Britské národní loterie | Americká centrální banka (Fed) | Dieselgate | Ceny energií | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | Přehřátý trh | Lenka Kalivodová | Fitch | Rychlý růst mezd | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Provozovatel loterií | Základní sazby | Investiční příležitosti | Rizika | Eurozóna | Analytik Komerční banky | Celkový výkon | Ekonomická recese | Náklady na práci | Evropské lidové strany | Intervenovat na devizovém trhu | Americké banky | CySEC | Rostoucí inflace | Zvýšení produkce | Zisk ČEZ | Ekonomický institut Ifo | Guvernér ČNB Aleš Michl | Petrus | Saxo | Soud | IG | Traton | Společnost ČEZ | Měsíční report | Globální trhy | Maďarská měna | Cena elektřiny | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Martin Novák | Finanční prostředky | Inflace v Turecku | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Státní distributor paliv | Nord Stream 1 | Růst HDP | Benzín | CrowdStrike | Rostoucí ceny | Trend | Živnostníci | Obchodovat | Pokles sazeb | Hodnota sloučené společnosti | Guillaume de Goys | Automobil | Meziroční inflace v září | Správkyně Sberbank CZ | Majors | Časový rámec | Recese ekonomiky | Míra inflace | Windfall tax | BDB | Energetika | Analytik J&T Banky | Spotřebitelská důvěra | MMF | MAN | CNN | Minimální sazby daně | Snížení emisí | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Sazba hypoték | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Oživení poptávky | Německé podniky | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Evoluce | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Kancléř Olaf Scholz | Peking | Průmysl | Oslabení kurzu | Bulharsko | Bolest | Očekávané výsledky | Míra inflace v Turecku | Firma Avast | Bankovní lobby | Podnikání | Pyramida | Pokles průmyslové produkce | Tempo růstu | Pokles akcií | GfK | Snížení daně | Natland Group | Čínský export | Uniper | Ministerstvo dopravy | Biliony | Karel Havlíček | Zdražování energií | Bilion dolarů | Nejvyšší růst | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | Průmysl a zahraniční obchod | Dunkerque | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Struktura HDP | Úrokové sazby | Allwyn Entertainment | Redukce | Europoslanci | Moneta Money Bank | Slabší ekonomika | Spotřebitelské ceny v Česku | Průmyslové firmy | Hospodářské soutěže | Počty nových žádostí o podporu | Družba | Důvěra v Německu | Viceprezident ECB | Situace na trhu | Temelín | APP | Obchodní aktivity | Spojení | Tržní ocenění | EdF | Hlavní ekonom Cyrrusu | Rally | Bankovní rada | Větší pokles | Western Union Business Solutions | Recese v USA | Pojišťovna | DAX | Výrazný propad | CPI Property | Co bude | Payrolls | Chris Williamson | Aktiva | Osobní příjmy | Pražský městský soud | Pokles inflace | Prohloubení deficitu | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Pohřeb královny Alžběty | Použití finanční páky | Prodejní tlak | Časopis Forbes | Cenový strop | Německý kancléř Olaf Scholz | Růst zaměstnanosti | SWIFT | GEVORKYAN | Intuice | Negativní vývoj ekonomiky | Tuzemský průmysl | Nárůst cen energií | Business | Facebook | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Emise oxidu uhličitého | Camelot LS | Indikátor | Barclays | Holubičí postoj | Základní úrok | Pokles cen | Bohatí Češi | Citadel | Investments | Růst ceny | Akcie O2 | Odhad růstu ekonomiky | Veřejný dluh | SP500 | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Vysoké inflace | Řešení energetické krize | Raiffeisenbank a.s. | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | ČBA | Řízení výnosové křivky | NEST | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Debata | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Makroekonomické indikátory | Euro | Riziko ztráty | Devizový trh | Hliník | Sentix | Robert Holzmann | Čeští dolaroví milionáři | Trhy dnes | Snížení cen | Zestátnění ČEZ | Řetězec lékáren | Německý statistický úřad | Clemens Fuest | Smartwings | Pochybnosti | Erste | Omnipol | Orlen Unipetrol | Signet Bank AS | Air Bank | Schodek zahraničního obchodu | RTL | Trinity | Stratég | FOREX | Zavedení daně z neočekávaného zisku | Prodeje automobilů | Zisky firem | Podnikatelská nálada v Německu | American Industrial Partners | Majetek | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Alarmující čísla | Řetězce | Americký index S&P 500 | Životní minimum | Zrychlení inflace | Sentiment | Jan Procházka | Bývalý ministr financí | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Berenberg | Ekonomika | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Pozornost trhu | Akciové portfolio | Analytické společnosti | PLN | Vyjádření analytiků | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Šéfka MMF | Ben Laidler | Komunikace | Kurz domácí měny | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Největší hliníkárna | Obchodní aktivita | Novinky.cz | BHP | Indikátory důvěry | Poplatky | Forint | Výprodej | Společnost Allwyn Entertainment | Karel Komárek | Velká Británie | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Pomoc firmám | Hliníkárna Slovalco | Ekonom | Akcenta Miroslav Novák | Průmyslové ceny | Optimismus | Průměrná míra inflace | Real Estate | Členové bankovní rady | Průzkum PMI | Úrokový výnos | Klaus Zellmer | Bitcoin 100 000 | Indie | J&T Banka | Zasedání amerického Fedu | Očekávání trhu | Měnové politiky | Nominální růst | Expobank CZ | Vnímání | Akciové indexy | Koncern Volkswagen | Obchodní válka | Tomáš Holub | Výprodej akcií | Hospodářská recese | Země eurozóny | Ekonomická data | Byznys | Elektřina | Camelot LS Group | Dobrá zpráva | Obchodování s cizími měnami | Karanténa | Invaze | Proticyklické kapitálové rezervy | Zhodnocení | Nezaměstnanost v EU | Dolar | Inflační krize | Jiří Šimáně | Northern Trust | Výhled | FOMC | Kukuřice | Dividenda | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Průměrná nominální mzda | iRobot | Americký trh práce | Hodnoty měny | Colt CZ Group SE | Deriváty | Embargo | Zpomalení hospodářského růstu | Filadelfský Fed | Index pražské burzy | Počasí | Centrální banky USA | Vývoz do Spojených států | Indexy nákupních manažerů | Sympozium v Jackson Hole | Propouštění | Zaměstnanci | Jaromír Gec | Agentura DPA | FRED | Politika Fedu | Čerpací stanice | Evropský trh | Medvědi | Lumius | Finanční trhy | Modrá pyramida | Statistický úřad | Klid | Negativní vývoj | Vládní konsolidační balíček | Cyrrus | Dobrý výsledek | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Expanze | eBook | Jiří Šmejc | Pokles podnikatelské aktivity | Růst cen energií | Střední podniky | Fondy | Cíl výnosu | XTB Tomáš Cverna | Provoz britské národní loterie | Elektřina v ČR | Comfort Finance | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | Německé ekonomiky | Schodek | Financial Times | Tržby z průmyslové činnosti | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Nejvyšší kontrolní úřad | Pohřeb královny | Nový týden | Dolarové úrokové sazby | Velkoobchodní cena plynu | Pracovní trh | Konsensus trhu | Jaderné elektrárny | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | New York | Emisní povolenky | Akcie Uniper (UN01.DE) | Inflace ve Velké Británii | Saldo zahraničního obchodu | AIG | Vývoj cenové hladiny | Zvýšení úroků | Tomáš Cverna | Průměrná úroková sazba | Obchodní bilance | EU | Německé tovární objednávky | Energetické společnosti | Protipandemická opatření | Pasiva | Problémy | Zpomalení růstu | Mezinárodní banky | Vysoké ceny ropy | Uvalení sankcí | Pokles poptávky | Participace | Napadení Ukrajiny | Majoritní akcionář | Těžař | Rally na ropě | Člen rady guvernérů | Ruský Gazprom | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Výplata | Výrobci elektřiny | Měnová politika ČNB | Inflace v Německu | Vládní krize v Německu | Objem investic | ODS | Ruská agrese | Ekonomická rizika | Ropa | Ekonomické teorie | České vlády | DIHK | Holding Agrofert | Provozní náklady | Dluhopis | Investiční skupiny | Restart ekonomiky | Americká inflace | Rozvoj | Asociace exportérů | xStation 5 | Znovusjednocení země | Obchodování s CFD | RBC Capital Markets | Nálada na trhu | Transakce | Švýcarské banky | Volatility trhu | Snížení spotřební daně | Premiér Fiala | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Innogy | Růst nezaměstnanosti | Oslabení české koruny | Hry | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Irsko | Důležité zprávy | MIB | Cenový vývoj | Akciové portfolio Tomáše Vranky | Energiewende | Bankovní sektor | Spotřeba domácností | Ekonomika EU | Míra inflace v eurozóně | Cena transakce | WISE Air | Inflace v březnu | Výzkumné společnosti | DE30 | Prazdroj | USDX | Meziroční růst spotřebitelských cen | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | Finanční sektor | Oslabení eura | Loterie | Pimco | Renáta Kellnerová | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | Analytik skupiny | Ukončení nákupu aktiv | Wealth Report 2022 | Instant Research | Kypr | Mnichovský ekonomický institut | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | Spotřebitelská poptávka | Christine Lagarde | Růst aktivity | Indikátor důvěry | Souhrnný čistý zisk | IG Metall | Výhled na letošní rok | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | 3М | Dlužníci | JP Morgan | Mediální skupina | Obchod | Německá automobilka | Indexy PMI | Regionální měny | Sberbank CZ Jiřina Lužová | Oslabení | Patria.cz | Burzovní cena | Zemní plyn (LNG) | Nominální mzda | Ruský prezident Vladimir Putin | Prognóza ECB | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | Sberbank CZ | Rusko | Spotřebitelská důvěra v Británii | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Úsilí | Žádosti o podporu | Akcionář | Purple Trading | Miliardy USD | Snižování daní | Odvolací soud | Poradce | Vicepremiér | Reálné úrokové sazby | Negativní hospodářské dopady | Další růst sazeb | BASF | Spojené státy | Evropské méně | Zkušenost | Hodnota indexu | Vladimir Medinskij | Signál | Ekonomický výhled | Írán | Porsche | Zdražování | Green:Code | Ekonomické krize | Sev.en | Produkce cukru | Energetické krize | Člen bankovní rady | Ředitelka | Britská vláda | Britské loterie | Komerční banka | CV90 | ADP | Přijetí eura | Kupní síla | Trhy | Sankce | Joe Manimbo | Ropy | Růst eurozóny | Rozdílové smlouvy | Reorganizační plán | Platforma | Míra úspor | Devizové rezervy | Další kryptoměny | Olma | IfW | Prodejní ceny | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Guvernér české národní banky | Sociální demokraté | Přikoupení | Společnost | Petr Dufek | Covidové pandemie | Úspěch | Geopolitická nejistota | Důchody | Maloobchodní tržby v listopadu | Sázky | Forbes | Akcez | Zlevňování hypoték | Obchodujte | Ocenění akcií | Nové prognózy | Dynamika mezd | Historicky nejnižší | Ceny ropy Brent | Radomír Jáč | Firemní dluhopisy | Utažení měnové politiky | Silné inflační tlaky | Generální ředitel | SEC | Očekávaná inflace | BMW | Helena Horská | Špatná data | Rozšíření | Společná evropská měna | Výhled růstu globální ekonomiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Riziková aktiva | ECB Christine Lagardeová | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Mimořádné zasedání | Americké ministerstvo financí | Nálada | Rishi Sunak | Přístup ČNB | CPI Property Group | Janus Henderson | Umělé inteligence | Indikátory | Tisková konference | Eura | Invaze Ruska na Ukrajinu | Neúspěch | Monex | Plán obnovy | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Nizozemsko | Ukrajinská centrální banka | Sulut Airways Indonesia | Organizace | Akcie Erste Group | Brazílie | Obilí | DIW | Ropovod TAL | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Investiční skupina PPF | Services | Úrokové náklady | Růst | Banka Creditas | Akcie společnosti Alphabet | Společnost Exxon Mobil | One Ticket | Zobchodovaný objem | RegioJet | Polská centrální banka | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Známky oživení | Průmyslová produkce v eurozóně | OMV | Finanční situace | Výroba v Německu | Propad ceny | Investujte zodpovědně | Zajištění | Partie Plus | Propad poptávky | CzechTrade | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Nastavení sazeb | Snížení inflace | Colt | Pandemie | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Investiční cíle | Zasedání MMF | Růst průmyslové výroby | Index | Nálada podnikatelů | Německá expertní komise | Společnost Uniper | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Čínský trh | Martin Gürtler | Eva Zamrazilová | Western Union | TOP 5 kryptoměn v XTB | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Balík pomoci | Hlavní investiční analytik | Konsolidační balíček | Tuzemská měna | Politika centrálních bank | Světový hospodářský růst | Arca | Obchodní přebytek | Politici | Volby | Panasonic | Elektrovozy | Vyšší úroveň | Penta | Nejbližší rezistence | Historie | Ministr spravedlnosti | Obchodní podmínky | Omezení cen plynu | Šekel | HDP Německa | Cíle | Bezpečnost | Předčasné volby | Výhled růstu ekonomiky | Zlotý | Aktuální situace | Novinky | Unipetrol | Silná koruna | Odhady růstu | Podíl firem | Africký mor prasat | Foreign Exchange | Výkyvy | Uniper (UN01.DE) | Volatilní | Schodek státního rozpočtu | Počet firemních bankrotů v Německu | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Kupci | Augustín Carstens | Penta Real Estate | Reakce dolaru | Německý průmysl | Základní sazba | 1D | Organizace S&P | Český statistický úřad (ČSÚ) | Prodeje | Ges Group | Vypuknutí vojenského konfliktu | Africký mor | Americké statistiky | TradingEconomics | Přerušení výroby | Program nákupů dluhopisů | Investice v Číně | CDU/CSU | Ministr vnitra | Staropramen | Protiinflační dluhopisy | Česká inflace | Úvěr | Comfort Finance Group | Miliardář Křetínský | Inflace ČNB | Dodávky ruského plynu | Šance | Bankovní rady ČNB | Británie | Česká bankovní asociace (ČBA) | Výnos dluhopisů | Turów | Zastropování cen energií | Holubice | Dopady války na Ukrajině | Společnost S&P Global | Údaje o hrubém domácím produktu | CMI | Oslabení dolaru | ČD-Telematika | Seznam.cz | Podnikání na kapitálovém trhu | Oživení globální ekonomiky | Covid | Biliony USD | Výrobní ceny | Převzetí firmy | Návratnost | Zbyněk Stanjura | Odvětví | Šok | Objem maloobchodních tržeb | Hlavní trh | Podnikatelská důvěra v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Dna | Investorský sentiment | Investiční společnosti | Bývalý premiér | Maďarsko | Průmyslníci | EP Corporate Group | Vysoké úroky | Výrobní sektor | Rostoucí trend | Mzda | Inflace v České republice | Bilance ČNB | Dopady koronavirové krize | Ceny v Japonsku | Poradenství | Měnový pár | Německá energetická společnost | Investoři i analytici | Daně z příjmů právnických osob | Krize v Německu | Ruská vláda | Investiční platformy | David Vagenknecht | Prodeje aut | Bankrot | Banka | Chemický průmysl | Jestřáb | Cena plynu pro evropský trh | Cohn Robbins Holdings | Coloseum | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Technická analýza | Čínský vývoz a dovoz | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | HCFB | Investiční analytik | PX Pražské burzy | Konflikt na Blízkém východě | Vyšší ceny ropy | Ropovod | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Podpora kryptoměn | Analytička | Arca Investments | ČSOB | MF | Igor Kim | Snižování úroků | Dopady pandemie | Obchodování na devizových trzích | Pozitivní signál | Úrok | David Marek | Středoevropské měny | Ekonomiky | Měnová politika | Evropa | LOGeco | ETF (Exchange-Traded Funds) | Plány na obnovu | Ebury | Tržby v eurozóně | Moskva | Autoprůmysl | Agrofert | Akcie Uniper | Stabilita | Negativní dopad | Maloobchodní tržby v eurozóně | Expertní komise | Americký prezident | Britská centrální banka dnes | Mitsubishi UFJ | Rozdělení zisku | Výkon ruské ekonomiky | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Regulační úřad | Celoroční projekce | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Největší švýcarské banky | Strukturální změny | Ekonom BHS | Britský premiér | Důvěra v českou ekonomiku | Speciální daně | Ekonom Chris Williamson | Lyft | Rostoucí ceny ropy | Dopady pandemie covidu | Miliardář | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Lídři zemí EU | Správkyně Sberbank | Proinflační rizika | Marketingová komunikace | Celní úřad | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Akciové burzy | Výhled pro Německo | Produkce ropy | Emise skleníkových plynů v Německu | TRY | Evropská komise (EK) | Předpověď | Zpomalování inflace | Stoupenci růstu sazeb v ČNB | Válka Ruska proti Ukrajině | Rezignace | Poptávka v Číně | Škoda Transportation | Société Générale | Ekonomický růst | Vzestupný trend | West Texas Intermediate (WTI) | Krize | Automobilka | Asociace | Podnikatelská aktivita | Robert Novoměstský | Teorie parity kupní síly | Management | KKCG | Průlom | PPF | Pandemie COVID | Vyšetřování | Odezvy trhu | Vliv války | Kvantitativní uvolňování | Výměny akcií | Pražská burza | Křetínský | CNBC | Žebříček nejbohatších Čechů | Meziroční inflace v Německu | Dovoz do země | Ruská invaze | Hospodaření vlády | Hospodářská politika | UBS | NATO | Americký trh | Údaje | Akcionáři na valné hromadě | Analytický tým | Rozpočtový schodek | Dodavatel plynu | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Didier Pfleger | Mitsubishi UFJ Financial Group | Německý autoprůmysl | Ministr obchodu | Vyšší mzdy | Skutečné peníze | Politická podpora kryptoměn | Newstream | Důvěra investorů | Zkapalněný zemní plyn | Aktuální ceny akcií | Obchodovat s akciemi | Volby v Německu | Suroviny | Summit EU | Důvěra investorů v ekonomiku | Všechny indikátory | Shell | Financial | Prudký růst inflace | Riziko recese | Předseda dozorčí rady | MUFG Bank | Ekonomiky eurozóny | Tendr | ARD | Vývoje kurzu | Rostoucí mzdy | Short | Aktivisté | Krátkodobý výhled | Růst cen průmyslových výrobců | Podíl nezaměstnaných | Balík opatření | Stabilita úrokových sazeb | Snižování sazeb | Klaus-Dieter Maubach | Vedení firmy | Důvěra spotřebitelů | Ministr průmyslu a obchodu | Capital Markets | Obchodní komora | Evropská průmyslová produkce | Investiční společnost | Politika ČNB | Nemovitosti | Spotové ceny | Soubor opatření | Hnědé uhlí | Práce | Snížení dodávek | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Růst v průmyslu | Národní rozpočtová rada | DAX (DE30) | Cukr | Nové měny | Evropská investiční banka | Investování díky ETF | NAFTA | Firemní sektor | Podniky | Průmysl v eurozóně | Arbitráže | Hedgové fondy | Konsolidace | Svaz průmyslu a dopravy | Očkování | Zvýšení mezd | Finanční ztráty | Inflace v únoru | Česká antivirová firma | Guvernér rakouské centrální banky | Volatility | Penále | Přesun výroby | Ministr financí | Ceny v Česku | RBC | Rozpočet | Etnetera | xStation5 | Domácí měny | EU a USA | Propouštění zaměstnanců | Poptávky po ropě | Schodek rozpočtu | EC Investments | Výkonná ředitelka | Listopadové maloobchodní tržby | City | Pozitivní vliv | Švédsko | Pracovní síly | Pandemie covidu-19 | Volkswagen | Raiffeisenbank Helena Horská | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | SMA 200 | Inflace v eurozóně | Německo | Jestřábí politika | List Financial Times | Světlo na konci tunelu | USD/JPY | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Bankovky | Biden | Mitsubishi | Seat | Dopad vysokých cen energií | Růst české ekonomiky | Stoupenci růstu sazeb | Americké trhy | Země G7 | Akciový trh | Seznam.cz média | Hospodaření firem | VP Bank | Viceprezident | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Ztráty | Průmyslová produkce v srpnu | Nálada na globálních trzích | Japonský jen | Automotive | Oživení ekonomiky eurozóny | FXstreet.cz | Skyworks Solutions | Bilance | Ceny zemního plynu | USDIDX | Výplata dividendy | Daniel Obajtek | Orbán | L.F. Investment Limited | Šéfka ECB | MWh | Hodnota transakce | Jan Bureš | EK | Investování | Petr Fiala (ODS) | Setkání centrálních bankéřů | Společnost Seznam.cz média | Koncern | Kotace | Bitcoin a další kryptoměny | Investiční platforma Portu | Oslabování koruny | Pracovní den | Státní podpora | Mzdy | Camelot | HDP v eurozóně | Výkyvy kurzu | GEN | Darren Woods | RTL Hrvatska | Sazby Fedu | Wise | Přehřátý trh práce | Zadlužení | Průmyslové společnosti | Obchodníci | Zahraniční investice | Vývoj světové ekonomiky | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Hospodářský vývoj v Německu | Ukazatele | Pozice | Poslanec | Nízká inflace | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Pohledávky | Výrobce letadel | Důvěra v ekonomiku ČR | Oslabení kurzu koruny | Šéf banky | Institut ZEW | Makroekonomický kalendář | Dividenda ČEZ | Bali | Situace na trhu práce | Přísná měnová politika | Turecké liry | Velkoobchodní ceny elektřiny | Čína | Koruna | Nárůst nezaměstnanosti | Evropský průmysl | Olaf Scholz | Generali Investments CEE | Dovoz z Ruska | Trade | ČR | MIFID | Zasedání bankovní rady | Rozpočtové deficity | Kompenzace | Překážky | Zastropování cen plynu | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Evropská automobilka Volkswagen | Guvernér | Přerušení dodávek ruského plynu | Německý kancléř | De Goys | Býčí trend | Carl Tannenbaum | Rezistence | Úrokový diferenciál | Výhled německé ekonomiky | DRFG | USA | Zemědělství | Riziko | Kryptoměnový trh | Zpracovatelský průmysl | Pozitivní zpráva | Sazby | CZGB | Valné hromady | XTB | ECB Luis De Guindos | Situace na komoditních trzích | Německá automobilka Volkswagen | EET | Vladimir Putin | Konec zdražování | Největší pokles | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Jan Frait | Hlavní ekonom | Bankovní asociace | Deloitte | Ropná společnost Exxon Mobil | Spotřebitelské ceny v ČR | Demografické změny | Ocenění | České sazby | Spojené arabské emiráty | Burze | Hodnocení ekonomiky | Nálada českých spotřebitelů | Investovat peníze | Rusko a Ukrajina | Meziroční inflace | Trh pražské burzy | Zastavení výroby | Výkon | Státní veterinární správa | Česká vláda | Růst průmyslových cen | Domácí poptávka | Zásobníky | Investiční fond | Světové centrální banky | Denní graf | Analytik ČSOB | Zasedání měnového výboru | Celková průmyslová výroba | Tržby v maloobchodě | Společnost Thyssenkrupp | Eurasia | Míra inflace v Německu | Politika amerického Fedu | Zpřísňováním měnové politiky | Tým FXstreet.cz | Pokles aktivity v podnikatelském sektoru | Německé vlády | Wealth Report | Německá vládní koalice | Nové možnosti | Výhled globální ekonomiky | Statistika | Zvyšování cen energií | Scania | Další pokles | Německý vicekancléř | Americký HDP | Vývoj ceny | Indonésie | Motorová nafta | Sankce vůči Rusku | Ruská ekonomika | Růst ekonomiky EU | Emise | Pokles ruské ekonomiky | Odborová organizace | Německý rozpočet | Důvěra v německou ekonomiku | Ministerstvo hospodářství | Průmyslové podniky | Deindustrializace | Finanční ředitel ČEZ | Rozpočet Německa | Intervenovat | Achim Wambach | LNG | Dodávky ruského plynu a ropy | Americká investiční banka | Růst kryptoměnového trhu | Zdroj příjmů | Dodavatelské řetězce | Kvantitativní utahování | Radovan Vítek | Válka na Ukrajině | Nejbohatší | Pražský PX | Technická recese | Hlubší schodek | Více peněz | Miloš Vystrčil | Prodej | Japonská centrální banka | Člen bankovní rady České národní banky | Invesco | Analytici Morgan Stanley | Zásobníky s plynem | Thomas Gitzel | Investiční | České Radiokomunikace | Cena plynu | Spekulovat | Snížení daní | Wyoming | Německý HDP | Berlín | Bitcoin | HICP | Výkonnost | Noví investoři | Česká ekonomika | Zdražování potravin | Štěpán Hájek | Výroba aut | Pochybení | Přebytek obchodní bilance | Energetická firma | West Texas Intermediate | Zájem investorů | Dění na Ukrajině | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Budoucnost | Těžařská firma | Steen Jakobsen | Tempo růstu spotřebitelských cen | Partners | Výkyvy cen | Rozhodování | Index CPI | Konečné výsledky průzkumu | Opatření | Skupina ČEZ | Index S&P 500 | Společnost BHP | Znárodnění ČEZ | Ekonomická situace | DPA | Závislost | Česká koruna | Obnovitelné zdroje | Značka VW | Mandát ECB | Realitní skupina CPI Property Group | Ruské hospodářství | SYRI | ČSOB Jan Bureš | Pavel Sobíšek | Mzdy v ČR | Zlato | Hypomonitor | HDP | Maersk | Letošní rozpočet Německa | Výprodejní tlak | Obchodní řetězce | Ekonomická nálada | Jozef Síkela | Restrikce | Maloobchodní tržby | Rozhodnutí bankovní rady | Likvidní | CL | Eurokomisařka | Míra inflace v únoru | Výroba automobilů | Dotace na elektromobily | Obchodní partner | Etoro | Členské země | New York Times | Fond | Společnost Lumius | Podnik | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Premiérka Liz Trussová | Mlékárna | Statistici | Dolaroví milionáři | Voda | CETIN | Restrukturalizace | ARENH | Carsten Brzeski | Dnešní zprávy | BDI | Objednávky | Inflační očekávání | Růst průměrné mzdy | Zpracování kovů | Počet bankrotů | Ocelárny | Joe Biden | Hospodářské instituty | Čínský vývoz | G7 | Zvýšení dostupné likvidity | Zastavení dodávek | Náměstek ředitele | BH Securities | Evropské země | IDEA Cerge-EI | Výrobní aktivity | Omezení cestování | Zájem o riziková aktiva | Ropovody | Regulace trhů | Analytik Portu | Čínské vlády | Kurz EUR | Uhlí | Fundamenty | Růst ekonomiky | Fiocchi | Hedging | Index PMI | Pokles inflace podle analytiků | Polská měna | BIS | Průměrná cena | Komodity | Analýza | Vyšší inflace | ČNB dnes | Organizace S&P Global | Trhy v USA | Trh s kryptoměnami | Správa | Objem vyplacených dividend | Síkela | Daňové změny | Miliardy | Výnosy | Česká národní banka (ČNB) | Maloobchodní tržby v USA | Tomáš Raputa | Pension Plan | Bitcoin 100 000 USD | EP Commodities | INDO Defence | Indikátor ekonomického sentimentu | Evropské vlády | Vlády | Ceny energie | Kryptoměny | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Hodnoty aktiv | Investiční doporučení | UN01.DE | Holding | Halving | Válečná daň | Navyšování cen | Halving a vliv na cenu Bitcoinu | Vítězství | Výplaty akcionářům | Český HDP | Koronavirus | Dekarbonizace | Centrální bankéři | Energetický regulační úřad | Investiční skupina | Konfederace | Zasedání Rady guvernérů | Investor | Zlepšení | Britské firmy | Pavel Peterka | Ruský bankrot | ČTK | Nižší úrokové sazby | Cena jedné akcie | Hensoldt | Oživení ekonomik | Daně z mimořádných zisků | Měnové podmínky | Generální ředitel ČEZ | Americké akciové indexy | Španělsko | Marek Dospiva | Ruský finančník | Elektroauta | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Zničení poptávky | Jerome Powell | Vysoké úrokové sazby | CEE | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Tescan | Výsledek firmy | Wall Street | Ropný průmysl | Vítězství Donalda Trumpa | Silky Zdeňka Porybného | SPD | Alokace aktiv | Inflační šok | Změny úrokových sazeb | WhatsApp | ONE | Aluminium Dunkerque Industries | Vývoj amerického akciového indexu | Příjmy domácností | Návrh PPF | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Základní úroková sazba | Vývoz do Německa | Hike | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot