Středa 10. července 2024 08:31
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Fintokei Payout
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Propad ekonomiky

img

Míra nezaměstnanosti je v Česku nadále nejvyšší za takřka tři roky. Pokud nebereme v potaz dobu covidu, je nyní nejvyšší za takřka sedm let, takže pro ČNB jde o další důvod, aby dále snižovala své úrokové sazby

08.03.2024 Míra nezaměstnanosti v Česku letos v únoru vykázala úroveň rovných čtyř procent, a to souladu s většinou očekávání. Stejnou úroveň vykázala rovněž v lednu. Lednová a únorová čtyřprocentní míra nezaměstnanosti představuje její nejvyšší úroveň od dubna 2021. Tehdy se ovšem země druhým rokem potýkala s pandemií covidu, která si kvůli ekonomickým omezením vyžádala přechodný růst míry nezaměstnanosti. Nyní je však situace jiná. Míra nezaměstnanosti stoupá primárně z ekonomických důvodů, nikoli z důvodů předcházení zdravotnímu riziku. Vynecháme-li dobu covidu, je nejvyšší od srpna 2017.
img

Míra nezaměstnanosti v Česku roste, je nejvyšší za takřka tři roky. Pokud nebereme v potaz dobu covidu, je nyní nejvyšší za takřka sedm let, takže pro ČNB jde o další důvod, aby dnes snížila úrokovou sazbu hned o 0,5 procentního bodu

08.02.2024 Míra nezaměstnanosti v Česku letos v lednu vykázala úroveň rovných čtyř procent. Překonala tak drtivou většinu expertních odhadů, které nejčastěji počítaly s tím, že bude činit 3,9 procenta. Jedná se o nejvyšší míru nezaměstnanosti od dubna 2021. Tehdy se ovšem země druhým rokem potýkala s pandemií covidu, která si kvůli ekonomickým omezením vyžádala přechodný růst míry nezaměstnanosti. Nyní je však situace jiná. Míra nezaměstnanosti stoupá primárně z ekonomických důvodů, nikoli z důvodů předcházení zdravotnímu riziku. Vynecháme-li dobu covidu, je nejvyšší od srpna 2017.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci podle Ifo zhoršila, panuje skepse

18.12.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci po říjnovém a listopadovém zlepšení znovu zhoršila. Hodnota indexu, který sestavuje ekonomický institut Ifo, poklesla z revidované listopadové úrovně 87,2 bodu na prosincových 86,4 bodu. Podle Ifo jsou důvody slabý hospodářský výkon a skeptická očekávání z nadcházejících měsíců.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

HDP ve třetím čtvrtletí meziročně klesl o 0,7 procenta, klesne i celoročně

01.12.2023 Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí meziročně klesla o 0,7 procenta, proti předchozímu kvartálu se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o 0,5 procenta. Zpřesněný odhad dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), který tak zhoršil svůj první odhad z konce října. Hospodářský útlum byl silnější, než předpokládala Česká národní banka (ČNB). Podle analytiků z aktuálních dat vyplývá, že za celý rok už se česká ekonomika poklesu nevyhne, pokles HDP odhadují na půl procenta.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Česká ekonomika se letos už nevyhne poklesu, shodují se analytici

01.12.2023 Česká ekonomika se za celý letošní rok už nevyhne poklesu, když se hrubý domácí produkt (HDP) sníží zhruba o půl procenta. Shodují se na tom analytici při hodnocení zpřesněných údajů o HDP za třetí čtvrtletí, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Zároveň snižují své odhady ohledně hospodářského oživení v příštím roce zejména kvůli slábnoucí zahraniční poptávce. ČSÚ zhoršil odhad HDP v letošním 3. čtvrtletí na meziroční pokles o 0,7 procenta a mezičtvrtletní o 0,5 procenta, v prvním odhadu uváděl meziroční pokles o 0,6 procenta a mezičtvrtletní o 0,3 procenta.
C:\fakepath\eu.jpg

Eurostat: Ekonomika EU ve třetím čtvrtletí po revizi dat opět stagnovala

14.11.2023 Ekonomika Evropské unie ve třetím čtvrtletí podle sezonně přepočtených údajů stagnovala. Ve své zpřesněné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Je to horší výsledek než v rychlém odhadu z konce minulého měsíce, v němž úřad ještě hovořil o mírném růstu. V meziročním srovnání tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) sedmadvaceti členských zemí zpomalilo na 0,1 procenta z 0,4 procenta ve druhém čtvrtletí.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

GfK: Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku po osmi měsících růstu klesla

28.06.2023 Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku kvůli obavám z dalšího zvyšování cen a recese klesla po osmi měsících nepřerušeného růstu. Snižují se především očekávání ohledně příjmů a růstu ekonomiky. Index spotřebitelské nálady institutu GfK na červenec se snížil na minus 25,4 bodu z mírně revidovaných minus 24,4 bodu v červnu. To je slabší hodnota, než odhadovali analytici oslovení agenturou Reuters, kteří očekávali hodnotu minus 23 bodu. Norimberský institut o tom dnes informoval v tiskové zprávě.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v červnu podle Ifo dále výrazně zhoršila

26.06.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v červnu po květnovém propadu ještě více zhoršila. Dnes to uvedl mnichovský ekonomický institut Ifo, podle kterého se německé hospodářství dostává do složité situace.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Analytici: Česká ekonomika by měla letos růst mírně do půl procenta

30.05.2023 Česká ekonomika, která je nyní na hraně recese, by měla v letošním roce růst mírně do půl procenta. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Za slabým výkonem hospodářství na začátku roku je podle nich domácí poptávka. Česká ekonomika letos v prvním čtvrtletí klesla meziročně o 0,4 procenta. Na začátku května statistici předpokládali pokles o 0,2 procenta. Ekonomika klesla v meziročním srovnání poprvé od prvního čtvrtletí 2021.
img

Řecko: from zero to hero?

19.05.2023 Před více než deseti lety se řecká ekonomika dostala na pomyslné dno. V důsledku masivních makroekonomických nerovnováh země de facto zbankrotovala a vážně hrozila i varianta grexitu, čemuž zabránila jen série bailoutů a následná politika fiskální přísnosti (austerity). Daní za to byl však propad ekonomiky o celou čtvrtinu, přičemž v recesi zůstalo Řecko osm let v kuse. Po ztracené dekádě se však nyní zdá, že se řecká ekonomika konečně dostala do lepší kondice.
img

Česko je v recesi, milion lidí tu už „nemá, kde brát“. A ČNB podle Mezinárodního měnového fondu může jejich živoření ještě zhoršit

03.02.2023 Česko je v recesi, milion lidí tu už „nemá, kde brát“. Přesto letos bude inflace dvouciferná. ČNB ovšem ani tak své úroky zvyšovat nemíní. Situace se tak trochu podobá stavu v USA, kde podle kritiků tamní centrální banka tlačí na „měkké přistání“ ekonomiky až tak moc, že tím naopak zvyšuje riziko přistání tvrdého.
img

Česká ekonomika se ponořila do recese, teď je to oficiální

31.01.2023 Tuzemská ekonomika se loni ve druhém pololetí pomořila do recese. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. Podle nich se loni v posledních třech měsících roku propadla v porovnání s obdobím července až září o 0,3 procenta. Vzhledem k tomu, že mezičtvrtletní pokles zaznamenala už právě ve druhém loňském čtvrtletí, je tak nyní splněna definice recese. Tedy mezičtvrtletní pokles výkonu ekonomiky alespoň ve dvou po sobě následujících čtvrtletích.
C:\fakepath\Ukrajjina-dolary.jpg

Perebyjnis: Ukrajina bude potřebovat dalších pět miliard dolarů měsíčně

18.12.2022 Ukrajina bude podle náměstka ministra zahraničí Jevhena Perebyjnise potřebovat v příštím roce dalších pět miliard dolarů (114,2 miliardy korun) měsíčně na udržení chodu ekonomiky. Bývalý ukrajinský velvyslanec v ČR to dnes řekl v Otázkách Václava Moravce České televize. Dodal, že země také potřebuje více dodávek zbraní.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajinská ekonomika překvapivě zmírnila tempo propadu, zvolnila také inflace

09.12.2022 Ukrajinská ekonomika ve třetím čtvrtletí překvapivě vzrostla o devět procent, zatímco ve druhém čtvrtletí o 19,2 procenta klesla. Meziroční tempo jejího propadu se tak zmírnilo na 30,8 procenta ze 37,2 procenta v předchozím tříměsíčním období. Oznámili to dnes ukrajinští statistici. Příznivěji se vyvíjí také míra inflace, která se za listopad snížila o desetinu procentního bodu na 26,5 procenta.
img

Koruna se drží už téměř měsíc bez intervencí České národní banky, přestože čelí mnoha faktorům ovlivňujícím její stabilitu

02.12.2022 Není pravdou, že by v současnosti prodávala centrální banka své devizové rezervy. Koruna se totiž už téměř měsíc drží bez intervencí České národní banky, uvedl v diskuzi pořádané společností SAB Finance a.s. Oldřich Dědek, člen bankovní rady ČNB. Současně zaznělo, že si procházíme obdobím radikální nejistoty a výhled ekonomických očekávání je i dle průzkumu Klubu finančních ředitelů spíše pesimistický.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Česká ekonomika podle analytiků vstupuje do recese

01.11.2022 Česká ekonomika vstupuje do recese a je otázkou, jak dlouho bude trvat. Shodují se na tom analytici v reakci na dnes zveřejněné výsledky hrubého domácího produktu (HDP), který ve třetím čtvrtletí mezičvrtletně klesl o 0,4 procenta. Další mezičtvrtletní pokles očekávají i v posledním kvartálu letošního roku. Za celý rok by podle nich měl HDP vzrůst zhruba o 2,5 procenta, upozorňují ale, že vychází z nízké loňské srovnávací základny ovlivněné pandemií covidu-19.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 5. srpna

05.08.2022 Když pár GBP/USD testoval úroveň 1,2163, linie MACD se začínala pohybovat nad nulou, což byl dobrý nákupní signál. K aktivnímu růstu však nedošlo a teprve během druhého testu pár vzrostl asi o 30 pipů. Po zbytek dne se neobjevily žádné další signály.
C:\fakepath\apple.jpg

Čtvrtletní zisk Applu klesl o 10,6 pct., výsledky ale překonaly odhady analytiků

29.07.2022 Americké technologické společnosti Apple ve třetím finančním čtvrtletí meziročně klesl čistý zisk o 10,6 procenta na 19,4 miliardy dolarů (467,7 miliardy Kč). Vyplývá to ze včera zveřejněných výsledků hospodaření. Tržby firmě v tomto období mírně vzrostly. V ohledu zisku na akcii i tržeb překonala očekávání analytiků. Společnost se vypořádala s nedostatkem součástek lépe, než se očekávalo. Těžila z neutuchající poptávky po iPhonech, i když spotřebitelé kvůli inflaci omezují ostatní výdaje.
img

Proč Čína provádí tak mohutný lockdown? Nechce, aby svět poznal, že její vakcíny na omikron nezabírají, to by byla blamáž

06.05.2022 Přísné uzávěry v Číně, nebezpečné pro hospodářství celého světa, jsou ve své podstatě hlavně ilustrací nebezpečí sepětí kapitalismu a autokracií. Díky kapitalismu Čína v uplynulých čtyřiceti letech vyrostla v globální ekonomickou velmoc. Přitom se ovšem nepotvrdila teze nositele Nobelovy ceny za ekonomii Miltona Friedmana, že liberalizace ekonomiky přináší liberalizaci politiky, tedy pluralitní demokracii.
img

Forex: ECB bude na nadcházejícím zasedání opatrná

09.03.2022 Evropská centrální banka bude vzhledem k vysoké míře nejistoty na svém čtvrtečním zasedání se změnami v měnové politice opatrná. Zopakuje, že pandemický program ukončí v závěru tohoto měsíce, přičemž od dubna navýší nákupy aktiv v rámci standardního programu APP. Inflační prognózu pravděpodobně posune výrazně směrem nahoru. Jádrová inflace v letošním roce překročí cíl ECB a kolem dvou procent se bude držet i v následujících letech.
C:\fakepath\akcie2.jpg

Akcie v Asii kvůli ruské invazi na Ukrajinu prudce oslabily

07.03.2022 Akcie v Asii kvůli ruské invazi na Ukrajinu a možnému přerušení dodávek ruské ropy prudce oslabily. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 ztratil 2,94 procenta na 25.221,41 bodu, což byl jeho největší pokles za pět týdnů a jeden z nejhorších výsledků v regionu. Čínské akcie uzavřely nejníže za 20 měsíců, přispěla k tomu i další domácí ohniska nemoci covid-19 a trvající tlak čínské vlády na tamní technologický sektor.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

Čína snížila výhled letošního ekonomického růstu nejníže za několik desetiletí

06.03.2022 Čína snížila výhled letošního ekonomického růstu nejníže za několik desetiletí. Podle vládního podkladu, který dnes při zahájení plenárního zasedání čínského parlamentu představil premiér Li Kche-čchiang, počítá s růstem hrubého domácího produktu (HDP) zhruba o 5,5 procenta. Země také zvedne výdaje na obranu.
img

V Česku se teď roztočí „válečná inflace“, světu vinou války na Ukrajině hrozí stagflační propad ekonomiky. Ochromení globální ekonomiky může způsobit citelný růst míry nezaměstnanost v ČR

24.02.2022 Válka na Ukrajině roztočí v Česku druhé kolo inflace. Tentokrát už půjde převážně o inflaci „válečnou“, nikoli „pandemickou“. Ovšem obě inflační kola na sebe navazují se, dokonce se překrývají, takže výsledkem bude ještě vleklejší výrazná inflace, než jaká by nastala, pokud by došlo buď „pouze“ na pandemii, nebo „pouze“ na válku.
img

Forex: Koruna čeká na ČNB

16.12.2021 Koruna se v průběhu včerejšího obchodování držela v úzkém pásmu v blízkosti hranice 25,25 EUR/CZK. V posledních dnech jí svědčí zklidňování pandemické situace i ostřejší komentáře některých centrálních bankéřů chystajících se na další zvýšení úrokových sazeb. Poslední letošní příležitost budou mít už příští středu, kdy budou moci vyhodnotit (ne)naplňování listopadové prognózy, která předpokládala kromě krátkodobého zvolnění inflace i propad ekonomiky v závěru roku.
img

Rozbřesk: Fed přitvrzuje, ale stále jen opatrně. Co dnes ECB?

16.12.2021 Americká ekonomika se podle šéfa Fedu Powella rapidní tempem přibližuje plné zaměstnanosti a inflace se pohybuje na cílem. Takové hodnocení vyžaduje od Fedu zpřísnit finanční podmínky, což hodlá centrální banka hodlá zařídit rychlejším ukončením nákupů dluhopisů a akcelerací prognózovaného cyklu zvyšování úrokových sazeb. Bude to však stačit?
img

Centrální banky po celém světě jsou vážně znepokojeny nadhodnocenými nemovitostmi

26.11.2021 Čím vyšší je inflace, tím více se centrální banky obávají bublin na lokálních realitních trzích. Irská a německá centrální banka plánují přísnější regulaci komerčních nemovitostních fondů. Centrální banky po celém světě jsou vážně znepokojeny nadhodnocenými nemovitostními fondy
img

Rozbřesk: Průmysl zůstává ve vleku negativního nabídkového šoku

02.11.2021 Začátek nového měsíce přinesl dvě tradičně první sady dat z české ekonomiky, a sice nový index nákupních manažerů v průmyslu a vedle toho i výsledek státního rozpočtu. Aktuální výrazný pokles PMI v českém průmyslu ze zářijových 58 na 55,1 bodů asi nikoho moc překvapit vzhledem k situaci nemůže. Z podnikového sektoru už delší čas přicházejí zprávy o nedostatku komponent dopadající především na automobilový průmysl, který v našem případě reprezentuje včetně navázaných oborů zhruba 10 % celé ekonomiky.
img

Ranní glosa: Průmysl zůstává ve vleku negativního nabídkového šoku

02.11.2021 Začátek nového měsíce přinesl dvě tradičně první sady dat z české ekonomiky, a sice nový index nákupních manažerů v průmyslu a vedle toho i výsledek státního rozpočtu. Aktuální výrazný pokles PMI v českém průmyslu ze zářijových 58 na 55,1 bodů asi nikoho moc překvapit vzhledem k situaci nemůže. Z podnikového sektoru už delší čas přicházejí zprávy o nedostatku komponent dopadající především na automobilový průmysl, který v našem případě reprezentuje včetně navázaných oborů zhruba 10 % celé ekonomiky. Vedle toho se průmyslové firmy dál musejí vypořádávat s vysokými cenami komodit (včetně energií) a dopravy, které stále více promítají do svých prodejních cen.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

V ČR se do konce dubna prodaly kryptoměny za trojnásobných 2,9 miliardy

10.05.2021 V České republice se od ledna do konce dubna prodaly kryptoměny za zhruba 2,9 miliardy korun, což je meziročně trojnásobek. Poptávku táhl tradičně bitcoin, ale velký nárůst zaznamenala i další kryptoměna ethereum, jejíž cena se dostávala na rekordní výši. Vyplývá to z analýzy společnosti Bitstock.com.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Prodej kryptoměn se v 1. čtvrtletí ztrojnásobil na 2,3 miliardy Kč

09.04.2021 V Česku se za první čtvrtletí prodaly kryptoměny za téměř 2,3 miliardy korun. Je to více než trojnásobek proti stejnému období loni. Poptávku táhnul především rostoucí kurz bitcoinu a dalších kryptoměn. Loňské obchodování rovněž negativně ovlivnil nástup koronavirové pandemie. Vyplývá to z informací společnosti Bitstock.com.
img

Rozbřesk: Největší propad ekonomiky v novodobé historii

03.03.2021 Výsledek české ekonomiky za poslední čtvrtletí loňského roku byl, alespoň podle zpřesněného odhadu statistického úřadu, ještě lepší, než naznačoval bleskový odhad. Ve srovnání s ním totiž HDP mezikvartálně rostl dvojnásobným tempem (o 0,6 %), což v časech nouzového stavu a téměř nepřetržitého lockdownu bylo docela překvapivé. Hlavní zásluhu na tom měl export, respektive exportně orientovaný průmysl, který se vezl na vlně rostoucí poptávky nejenom po autech, ale i výrobcích chemického a elektrotechnického průmyslu. Zatímco zahraniční poptávka rostla, ta domácí opět zejména v důsledku restrikcí klesala. Vidět to bylo především na spotřebě domácností, které výrazně omezily především výdaje za služby.
img

Naše ekonomika utrpěla obří šok. Lze ho srovnat s malou válkou

02.03.2021 „Koronavirová krize zcela vykolejila naše hospodářství. Z rostoucí ekonomiky se stala chřadnoucí. Zároveň došlo ke skokovému růstu zadlužení země. Tyto následky jsou srovnatelné s dopady menší války,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Průmysl zadržuje propad ekonomiky a ztráty dluhopisů neberou konce

22.02.2021 Kontrast, který vidíme v Česku, ve vývoji nálad i tržeb mezi průmyslem a službami, není v Evropském měřítku nijak výjimečný. Potvrdily ho i v pátek zveřejněné předběžné indexy nákupních manažerů ve vybraných zemích eurozóny. Nepřekvapily slabší výsledky PMI za služby, na které primárně směřují restrikce, ale spíš velmi silná čísla u průmyslu.
img

Schodek 500 miliard i letos! Ministryně financí Schillerová konečně sundala růžové brýle, letošní schodek tak bude nejvyšší v historii

15.02.2021 Ministerstvo financí navrhuje zvýšit schodek letošního státního rozpočtu na 500 miliard korun. Návrh v pondělí projedná vláda. Ministryně financí Alena Schillerová a její spolupracovníci tedy konečně sundali růžové brýle.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Ekonomové: Pandemie připravila ekonomiku o stamiliardy korun

15.02.2021 Rok trvající pandemie koronaviru připravila českou ekonomiku o stamiliardy korun a desetitisíce pracovních míst. Ztráty jsou přitom rozložené velmi rozdílně mezi jednotlivá odvětví ekonomiky, přičemž nejhůře byla zasažená především oblast služeb. Průmysl naopak ekonomice, především v druhé polovině roku, pomohl. Vyplývá to z vyjádření ekonomů oslovených ČTK. Ekonomika podle nich předpandemické úrovně dosáhne nejdříve příští rok nebo až v roce 2023. Podle ministerstva financí vývoj ukázal na mimořádnou odolnost ekonomiky a potřebu aktivní role státu. Ekonomika loni klesla o rekordních 5,6 procenta.
img

Česká republika utrpěla historicky nejhlubší propad ekonomiky

02.02.2021 „Budeme-li se snažit vidět sklenici poloplnou, můžeme říct, že naše ekonomika utrpěla menší propad, než předpokládalo mnoho renomovaných institucí. Zároveň se ukázalo, že s postupem času se naše hospodářství stává více rezistentním proti dopadům restriktivních opatření. Budeme-li však chtít vidět sklenici poloprázdnou, můžeme říct, že jsme z ekonomického hlediska zažili nejhorší rok v historii, a přitom jsme se výrazně zadlužili,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Ekonomika podle odhadů loni klesla o šest až sedm procent

31.01.2021 Česká ekonomika za celý loňský rok zřejmě klesla o šest až sedm procent. Vyplývá to z odhadů analytiků oslovených ČTK. Z dat Českého statistického úřadu přitom vyplývá, že za posledních 20 let česká ekonomika klesla dvakrát, a to v roce 2009 o 4,5 procenta a v roce 2012 o 0,7 procenta. V samotném čtvrtém čtvrtletí loňského roku pak ekonomové kvůli dopadům podzimní vlny pandemie čekají mezičtvrtletní pokles o 2,5 až 2,9 procenta. Meziročně podle nich ekonomika loni ve čtvrtém čtvrtletí klesla zhruba o pět až osm procent.
img

Rozbřesk: Služby stále věří v brzký konec českého lockdownu

29.01.2021 Na první letošní tvrdá data z české ekonomiky si budeme muset ještě chvíli počkat, nicméně k dispozici jsou alespoň průzkumy nálad, které reflektují, jak současnou situaci vnímají firmy v nejvýznamnějších odvětvích a oborech. V pondělí publikované nálady potvrdily možná až překvapivě zhoršení důvěry v české ekonomice v době, kdy už fungovala v rámci třetího lockdownu, včera jsme měli možnost podívat se, co stojí za těmito prvními výsledky, když byly zveřejněny podrobné harmonizované statistiky za celou EU.
img

Vyšší důchody a nižší daně podpoří spotřebu

25.01.2021 Na přelomu loňského a letošního roku nabyly účinnosti dvě vládní opatření, která mají pomoci bojovat se současnou koronavirovou krizí a podpořit spotřebu domácností. Jedná se o jednorázový příspěvek všem starobním, invalidním a pozůstalostním důchodcům a také o zrušení superhrubé mzdy a s tím spojených daňových úprav. Tato studie ukazuje, že obě tato opatření mohou mít z důvodu plošného působení silný vliv na spotřebu domácností. Podle našich výpočtů by vyšší důchody měly vést k dočasnému nárůstu spotřeby domácností o necelá 2 %, v případě nižších daní pak k déletrvajícímu zvýšení až o 3,4 %. Současná situace spojená s vysokou mírou nejistoty a s uzavírkami ekonomiky však může přenos vyšších příjmů do spotřeby významně ovlivnit, ať už se jedná o samotnou výši výdajů nebo o jejich rozložení v čase.
img

Nasazují si na „financích“ až příliš růžové brýle? Ministerstvo financí vidí loňský výkon ekonomiky optimističtěji než jiné instituce, zlepšilo hlavně odhad výkonu zahraničního obchodu

20.01.2021 Nová, lednová makroekonomická prognóza ministerstva financí je poměrně optimistická ohledně loňska, ohledně letoška již tolik ne. A je také ovšem optimističtější než poslední, zářijová prognóza téhož úřadu. A to zejména díky lepšímu než ještě v září předpokládanému výkonu tuzemského zahraničního obchodu, který ve druhé polovině loňského roku zaznamenal nečekaně silný „finiš“.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

MF zhoršilo odhad letošního růstu ekonomiky na 3,1 procenta

20.01.2021 Ministerstvo financí v nové prognóze zhoršilo odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 3,1 procenta. Zároveň úřad očekává mírnější propad ekonomiky za loňský rok, a to o 6,1 procenta. MF o tom dnes informovalo v tiskové zprávě. V předchozí prognóze ze září MF počítalo letos s růstem ekonomiky o 3,9 procenta a za loňský rok s poklesem o 6,6 procenta. MF využije nové odhady vývoje ekonomiky při přípravě novely státního rozpočtu na letošní rok.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Dufek: Obnovení růstu českého hospodářství potrvá déle

29.12.2020 Obnovení růstu českého hospodářství potrvá déle, než se původně očekávalo. Na mezinárodní konferenci Asociace samostatných odborů to řekl její předseda Bohumír Dufek. Ekonomika podle něj už nikdy nebude fungovat za stejných podmínek, jaké byly před příchodem pandemie koronaviru.
img

Podpora z Fedu a blížící se stimul táhnou vzhůru akcie i eurodolar

17.12.2020 Závěr z jednání Fedu je zhruba takový, že letošní propad ekonomiky nebude tak výrazný, vyhlídky pro další dva roky se trochu vylepšily a i přitom zesílil závazek měnové podpory. Ačkoli někteří mohli čekat víc, takové vyznění by podle nás mělo trhům určitě vyhovovat. Současné tempo nákupů dluhopisů za 120 mld. USD/měsíc chce americká centrální banka udržet, dokud neuvidí podstatné zlepšení směrem k plné zaměstnanosti a dosažení inflačního cíle. Tedy ještě poměrně dlouho.
img

Ranní okénko - Od ČNB by mohl zaznít komentář o budoucím vývoji úrokových sazeb

17.12.2020  Dolar včera skokově ztratil vůči euru zhruba 0,4 %. Současně posílila vůči euru koruna i ostatní měny regionu. Očekávání zasedání americké centrální banky, další informace o distribuci vakcíny a pokračující dialog o americkém fiskálním balíčku, patrně zvýšily zájem o rizikové investice, což vedlo k poklesu poptávky po dolaru. To by vysvětlovalo daný pohyb dolaru, koruny a ostatních měn regionu. Překvapivý výsledek cen průmyslových výrobců s korunou nepohnul.
img

Forex: ČNB bude pouze slovně reflektovat lepší data a vysokou nejistotu

17.12.2020 Brexit čeká už jen na dohodu „rybářů“. Na tuto dohodu bude čekat i Bank of England. Indikátory výrobní aktivity v USA se sníží na stále relativně příznivou úroveň a ukazatele ze stavebnictí ukáží pokračující expanzi. V USA se finalizuje fiskální balíček. V ČNB dnes k jakékoliv změně nastavení měnové politiky pravděpodobně nedojde. Na jedné straně zde vystupují relativně příznivá data z dosavadního vývoje ekonomiky, vidina vakcíny a fiskální expanze, ale také nejistota druhé a třetí vlny.
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzská centrální banka zhoršila výhled HDP na příští rok

14.12.2020 Francouzská ekonomika se bude v příštím roce z propadu způsobeného koronavirovou krizí zotavovat pomaleji, než se předpokládalo. Předpověděla to dnes francouzská centrální banka. Podle její nové prognózy se hrubý domácí produkt (HDP) zvýší zhruba o pět procent. V září, tedy před příchodem druhé vlny koronaviru, banka růst odhadovala na 7,4 procenta.
img

Česká ekonomika se v posledních měsících roku hluboce propadne. Ve třetím čtvrtletí k jejímu vzepětí pomohlo zahraničí a dluh

01.12.2020 Česká ekonomika v třetím letošním čtvrtletí podala nad očekávání dobrý výkon, což je ještě zřetelnější poté, co dnes Český statistický úřad zveřejnil zpřesněný odhad vývoje hrubého domácího produktu. V porovnání s druhým čtvrtletím si polepšila o 6,9 procenta, zatímco předběžný odhad hovořil o růstu jen 6,2 procenta. Analytici v souhrnu počítali s růstem spíše jen v okruhu úrovně pěti procent, jak vyplývá z šetření mezi nimi, provedeném v druhé půli října. Rovněž meziroční propad ekonomiky byl podle dnes zpřesněných údajů v měsících červenci až září ještě výrazněji mělčí, než se čekalo. Výkon ekonomiky totiž ve třetím kvartále klesl meziročně pouze o pět procent, tedy nikoli o 5,8 procenta, jak zněl prvotní odhad. Analytici přitom před tímto prvotním odhadem, tedy v druhé půli října, předpokládali propad kolem úrovně sedmi procent.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika podle analytiků v posledním čtvrtletí opět klesne

01.12.2020 Obnovení mezičtvrtletního růstu ekonomiky ve 3. čtvrtletí bylo dočasné a nástup druhé vlny epidemie povede v posledním čtvrtletí opět k ekonomickému poklesu. Ten by ale měla být tak výrazný jako ve druhém čtvrtletí. Vyplývá to z vyjádření ekonomů oslovených ČTK. Na vývoji ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí tak bude záviset i celoroční výsledek hrubého domácího produktu (HDP), jehož pokles zatím ekonomové odhadují na sedm až osm procent.
img

Forex: Listopadová PMI potvrdí dopad druhé vlny pandemie na sentiment v průmyslu

01.12.2020 Finální odhad tuzemského HDP podle nás potvrdí mezičtvrtletní oživení, ale i meziroční propad ekonomiky v letošním třetím čtvrtletí. Obdobný obrázek nabídnou i další evropské ekonomiky. Pro trhy však budou zajímavější předstihové ukazatele PMI napříč jednotlivými státy, které naznačí, jak dopadla druhá vlna pandemie zejména na zpracovatelský sektor. V pozdějších hodinách Eurostat zveřejní statistiku spotřebitelské inflace za listopad pro celou eurozónu. Nicméně již německá čísla naznačila, že na deflačních tendencích se nic nemění. V odpoledních hodinách Ministerstvo financí vydá listopadovou zprávu o státním rozpočtu, který nepřestává překvapovat svou odolností vůči druhé vlně pandemie. Den pak zakončí sada předstihových ukazatelů z USA, které by, stejně jako v Evropě, měly ukázat zhoršení důvěry napříč ekonomikou.
img

Rozbřesk: Průmysl brzdí pád evropské ekonomiky, Yellenová americkou ministryní financí?

24.11.2020 Ještě chvíli bude trvat, než se druhá vlna pandemie v EU propíše do tvrdých dat, nicméně první signály podzimního útlumu už přinášejí předběžné indexy nákupních manažerů v eurozóně. Celkový PMI tam v listopadu propadl na šestiměsíční minimum (z 50 bodů na 45,1) v důsledku silného zhoršení situace ve službách. Jde o v podstatě pochopitelnou a vlastně i nepřekvapivou reakci na restriktivní opatření zavedená v řadě zemí v reakci na druhou vlnu koronaviru. Na rozdíl od jara však tentokrát dostaly zásah „jen“ služby, neboť průmysl se dál držel nad hranicí padesáti a oproti předchozím výsledkům jeho PMI korigoval víceméně jen drobně. Listopad sice přinesl i zpomalení trendu nových zakázek, nicméně ty i nadále pokračovaly v růstu.
img

Rozbřesk: Vakcína v USA na dohled? Riziková aktiva včetně PLN a HUF v euforii

10.11.2020 Světové finanční trhy se vezou na vlně optimismu a nadějně začínají vyhlížet i domácí „covidová“ čísla, ačkoliv u nich nelze zcela odhlédnout od citelného poklesu v počtech testovaných. Solidně vyznívají i čísla z reálné ekonomiky, nicméně ta jsou zatížena tradičním zpožděním, a tak se vlastně teprve oficiálně dozvídáme to, co se dělo v ekonomice v průběhu září. Jedním z posledních jsou výsledky tržeb odvětví služeb, které byly zveřejněny včera. Vyčíst z nich lze třeba následující…
img

Rozbřesk: Vakcína v USA na dohled? Riziková aktiva včetně zlotého a forintu v euforii

10.11.2020 Světové finanční trhy se vezou na vlně optimismu a nadějně začínají vyhlížet i domácí „covidová“ čísla, ačkoliv u nich...
C:\fakepath\Rusnok.jpg

ČNB nově letos čeká lepší vývoj ekonomiky, příští rok ale horší

05.11.2020 Česká národní banka v nové prognóze odhad vývoje ekonomiky v letošním roce zlepšila, naopak pro příští rok zhoršila. Nově tak letos počítá s poklesem ekonomiky o 7,2 procenta a příští rok s růstem o 1,7 procenta. Na tiskové konferenci po dnešním jednání bankovní rady o tom informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok. V předchozí srpnové prognóze ČNB počítala letos s poklesem ekonomiky o 8,2 procenta a příští rok s růstem o 3,5 procenta. V roce 2022 by podle ČNB měla ekonomika stoupnout o 4,2 procenta.
C:\fakepath\top-05112020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.11.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo v plusu. Investory neznervóznila ani hrozba táhlé právní bitvy kvůli výsledku amerických prezidentských voleb. Burza v Hongkongu stoupla podle indexu Hang Seng o 3,25 %.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EK: Ekonomika EU klesne o 7,4 procenta, oživení bude pomalejší

05.11.2020 Propad ekonomiky Evropské unie, tvrdě zasažené opatřeními proti šíření nového koronaviru, bude proti dosavadním odhadům letos mírnější. I tak ale dosáhne rekordních 7,4 procenta. Naproti tomu oživení v příštím roce bude po druhé vlně pandemie ve srovnání s předchozími odhady výrazně pomalejší a růst dosáhne jen 4,1 procenta. Ve své podzimní makroekonomické předpovědi to dnes uvedla Evropská komise (EK).
img

Agentura Standard & Poor’s potvrdila České republice rating úvěruschopnosti i příslušný výhled. Jde o potvrzení, že Česko dosavadní koronavirovou krizi zvládá z ekonomického hlediska dobře

02.11.2020 Ratingová agentura Standard & Poor’s Global Ratings České republice potvrdila stávající hodnocení její úvěruschopnosti. Česko tak nadále zůstává v rámci zemí bývalého sovětského bloku zemí s celkově nejlepším ratingem, vezmeme-li v potaz hodnocení nejen Standard & Poor’s Global Ratings, ala také zbývajících dvou světově významných ratingových agentur, a sice Moody’s a Fitch.
img

Moneta Money Bank: Výsledky za Q3 20 překonaly tržní očekávání

30.10.2020 Moneta Money Bank zveřejnila dnes ráno výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí tohoto roku. Reportovaná čísla překonala tržní konsensus, když v meziročním srovnání vzrostly všechny hlavní výnosové položky. Pozitivním překvapením jsou nižší opravné položky, které souvisí se současnou krizovou situací. Vzrostly také provozní náklady, nicméně vyšší výnosy a zejména zmíněné nižší opravné položky to více jak kompenzovaly. Moneta tak reportovala čistý zisk, který překonal veškeré tržní odhady.
img

Česká ekonomika podala ve třetím čtvrtletí nad očekávání dobrý výkon, úder ale může přijít teď. První vlnu pandemie ovšem ČR zvládla dobře jak epidemiologicky, tak ekonomicky

30.10.2020 Česká ekonomika v třetím letošním čtvrtletí podala nad očekávání dobrý výkon. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. V porovnání s druhým čtvrtletím si polepšila o 6,2 procenta, zatímco analytici v souhrnu počítali s růstem spíše jen v okruhu úrovně pěti procent. Rovněž meziroční propad ekonomiky byl v měsících červenci až září mělčí, než se čekalo. Výkon ekonomiky totiž ve třetím kvartále klesl meziročně o 5,8 procenta, zatímco analytici předpokládali propad kolem úrovně sedmi procent.
img

Akcie se odpoledne zvedají. ECB se chystá do akce, americká ekonomika jede

29.10.2020 Oživení v eurozóně ztrácí dynamiku rychleji, než se čekalo, a výhled pro nejbližší období se zhoršil, konstatovala ECB na dnešním zasedání. Banka rozhodne o rekalibraci svých nástrojů v prosinci, kdy bude mít k dispozici novou prognózu. Prezidentka Lagardová řekla, že o prosincové akci ECB je jen malá pochybnost. Nenaznačila, který z instrumentů by banka použila primárně, a jako obvykle se odkázala na škálu všech svých nástrojů. Do té doby chce ECB používat stejné nástroje jako dosud a využívat jejich flexibilitu - zejména jde o nákupy v rámci programu PEPP.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika letos podle odhadů bankovní asociace klesne o osm pct.

29.10.2020 Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze očekává na základě odhadů ekonomů českých bank, že ekonomika letos klesne kvůli dopadům šíření koronaviru v průměru o osm procent. Příští rok by pak ekonomika měla růst jen o dvě procenta kvůli dopadům posledních opatření proti nové vlně epidemie koronaviru. Asociace o tom dnes informovala na on-line tiskové konferenci. V červencové prognóze asociace očekávala, že ekonomika letos klesne kvůli dopadům koronaviru v průměru o 7,5 procenta a příští rok poroste o 5,3 procenta.
img

Ranní okénko - Pandemie otestuje sentiment firem i spotřebitelů

23.10.2020 Dnes je druhý den částečného lockdownu. Restrikce se týkají především služeb (maloobchod zůstává uzavřen s výjimkou prodeje potravin, léků apod.) a omezení pohybu osob s platností do 3. listopadu. Roman Prymula již zmínil možné prodloužení nouzového stavu, které by však vyžadovalo souhlas parlamentu. Vzhledem k dále stoupajícím denním přírůstkům nakažených považujeme schválení v případě podání žádosti za pravděpodobné. Pro uvolnění restrikcí je klíčový pokles reprodukčního čísla z aktuálních 1,3 na 0,8.
C:\fakepath\cr-21102020-lv.gif

Ekonomika podle odhadů kvůli novým opatřením klesne více

21.10.2020 Kvůli novým opatřením vlády proti šíření koronaviru lze letos očekávat propad ekonomiky o zhruba 8,5 procenta. Vyplývá to z odhadů ekonomů oslovených ČTK. Před druhou vlnou pandemie přitom očekávali letos propad ekonomiky kolem 6,5 až sedmi procent. Zároveň je zatím podle nich situace lepší než na jaře v tom smyslu, že velké firmy nepřerušily výrobu a zároveň není přerušen pohyb zboží a služeb přes hranice. Na druhou stranu někteří upozornili, že pro řadu firem situace může být horší, protože již nemají dostatečné rezervy.
img

Rozbřesk: Proč nejhorší poválečný propad ekonomiky zrychluje růst cen nemovitostí?

06.10.2020 Se startem pandemie COVID-19 mnozí v obavách vzhlíželi k realitnímu trhu. Není divu – nemovitosti jsou největší třídou aktiv na světě a domácnosti v nich mají uložen největší objem úspor. Při poslední finanční krizi po pádu investiční banky Lehman Brothers přitom realitní trh ztratil globálně více než deset procent a dlouho brzdil domácnosti v návratu do “nového normálu”.
img

Ozvěny trhu: Covid hýbe korunou

18.09.2020 Od počátku pandemie platilo Česko za zemi, která situaci zvládla nadprůměrně dobře. Rychlý nástup opatření proti šíření epidemie způsobil rychlý propad ekonomiky, ale následně umožnil výrazné uvolnění a nástup oživení byl poměrně razantní. Do určité míry bylo možné navázat na předchozí ekonomickou expanzi. Meziroční propad české ekonomiky ve druhém čtvrtletí o 11 procent byl nadprůměrně dobrý, když EU v průměru klesla o 13,9 procenta.
C:\fakepath\obrazek1.jpg

Shrnutí setkání americké Federální rezervní banky: Co to znamená pro aktiva?

17.09.2020 Včera jsem si v 8 hodin večer udělal kafe, abych vám na dnešní ráno mohl připravit tento shrnující článek o setkání Federální rezervní banky Spojených států Amerických. Projdeme si veškeré detaily vzešlé z nové zprávy.
img

Průmyslová produkce pokračuje ve svižném meziměsíčním růstu

07.09.2020 Oživení české ekonomiky pokračovalo také v červenci. To potvrzují dnešní data průmyslové produkce, která vzrostla oproti červnu o 5,7 %, ve srovnání s loňským rokem však byla stále o 5 % nižší. Výsledek byl tak o necelé dva procentní body lepší, než trh čekal a ve směru nižšího poklesu byl revidován i červnový výsledek. Ačkoliv výroba v průmyslu za loňskem i nadále zaostává, je zjevné, že pokoronavirový propad produkce výrobní sektor postupně odmazává, a to rychleji než se čekalo. K tomu mu pomáhá především nárůst poptávky ze zahraničí s tím, jak k oživení dochází také v ostatních ekonomikách. Výrazně se situace zlepšila také v automobilovém průmyslu, kde již produkce klesala meziročně jen o 0,7 %. Dobrou zprávou je i nárůst hodnoty tamních nových zakázek, která se zvýšila o necelých 10 %. Celkově se však hodnota nových zakázek v průmyslu snížila o 3,6 %, zejména vlivem strojírenského a chemického průmyslu, který se stále nachází ve výrazném poklesu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nízká inflace donutí ECB rozšířit pandemický program, tento týden to ale nebude

07.09.2020 Světovému kalendáři bude dominovat zasedání Evropské centrální banky. Odhad růstu HDP pro Q3 může ECB revidovat směrem nahoru, inflační výhled bude ale chmurný. Euru tak čtvrteční zasedání zřejmě neprospěje. Ve Spojených státech spotřebitelské ceny i ceny průmyslových výrobců pravděpodobně uberou na tempu. To bude platit i pro českou inflaci, která v srpnu zřejmě stagnovala. Výsledky českého průmyslu by naopak měly ukázat solidní růst.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Ekonomika klesla meziročně o 11 pct. nejhorší má asi za sebou

01.09.2020 Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o 11 procent a mezičtvrtletně o 8,7 procenta. Je to nejhorší výsledek od vzniku samostatné České republiky. Největší podíl na meziročním poklesu české ekonomiky měl propad zahraniční poptávky a spotřebních výdajů domácností.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika má podle analytiků nejhorší za sebou

01.09.2020 Na základě údajů o vývoji hrubého domácího produktu za druhé čtvrtletí se ekonomové domnívají, že ekonomika má zřejmě to nejhorší letos za sebou. Zároveň ale upozorňují, že řada dalších ekonomických ukazatelů včetně nezaměstnanosti se bude zhoršovat až se zpožděním. V průměru ekonomové odhadují celoroční pokles ekonomiky kolem sedmi procent, což je menší propad, než očekávali ještě počátkem léta.
img

Česká ekonomika padá hlouběji, než se myslelo. Historickému pádu vzdoruje prakticky jen IT sektor a také vládní výdaje

01.09.2020 Česká ekonomika se ve druhém letošním čtvrtletí podle dnešního zpřesněného odhadu propadla hlouběji, než nač ukazoval předběžný odhad. A to jak v meziročním, tak mezičtvrtletním pohledu. Jde o její největší pád v novodobých dějinách ČR od roku 1993.
img

Forex: Dnešní data potvrdí výrazný pokles tuzemského HDP

01.09.2020 Česká ekonomika podle předběžného odhadu HDP poklesla ve druhém čtvrtletí mezičtvrtletně o 8,4 %. Dnes bude zveřejněn zpřesněný odhad, který by podle nás mohl ukázat mírně lepší výsledek a čekáme tak revizi na -8,1 %. V obdobném rozsahu bylo v minulém týdnu revidováno také německé HDP a lepší výsledek podle našich odhadů indikuje rovněž dosavadní vývoj měsíčních indikátorů. V tuzemsku bude zveřejněno také srpnové PMI ze zpracovatelského průmyslu, u kterého očekáváme mírný nárůst. Další zvýšení pravděpodobně zaznamená i evropská nezaměstnanost.
img

Inflace zůstává výš, ale měla by zpomalovat

31.08.2020 Makroekonomická data zveřejňovaná v průběhu září by měla potvrdit, že expanze průmyslu a maloobchodních tržeb pokračovala. Bilance zahraničního obchodu by měla dosáhnout dalšího přebytku. Od inflace stále čekáme zpomalení. ČNB na měnověpolitickém zasedání v září ponechá nastavení měnové politiky beze změny. Čtvrtletní data by mohla ukázat mírnou vzestupnou revizi pro HDP. Od průměrné mzdy čekáme mírný pokles.
img

Japonsko hlásí rekordní propad ekonomiky

17.08.2020 „Důsledky pandemie koronaviru vymazaly hospodářský růst Japonska za posledních 9 let. Na konci roku 2020 tak může být třetí největší ekonomika na světě na podobné úrovni jako v roce 2011,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

ČNB zhoršila výhled veřejných financí letos i příští rok

07.08.2020 Česká národní banka očekává, že veřejné finance letos skončí ve schodku 5,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP) po loňském přebytku 0,3 procenta HDP. Příští rok by se schodek měl zmírnit na 4,3 procenta. ČNB tak zhoršila odhad, když v květnu čekala letošní schodek 4,8 procenta a příští rok 3,4 procenta HDP. Vyplývá to ze shrnutí Zprávy o inflaci, kterou dnes zveřejnila Česká národní banka. V roce 2022 by měl schodek veřejných financí klesnout na 3,9 procenta HDP.
img

Rozbřesk: ČNB znovu zhoršila výhled české ekonomiky

07.08.2020 Stabilní sazby, žádné nekonvenční přístupy a vedle toho zhoršení výhledu ekonomiky. Tak by se dalo ve stručnosti shrnout včerejší zasedání bankovní rady ČNB. Centrální bankéři tak dali najevo, že ČNB již v dané fázi udělala vše, co bylo zapotřebí, a nyní budou vyčkávat, dokud se ekonomika nevzchopí.
img

Ozvěny trhu: ČNB a stagflační vývoj ekonomiky

06.08.2020 Česká národní banka dnes znovu rozhodne o výši úrokových sazeb. Výsledek jednání však zřejmě nepřekvapí a sazby centrální banky zůstanou s největší pravděpodobností beze změny. To očekávají i všichni analytici oslovení agenturou Bloomberg.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Propad ekonomiky není podle analytiků tragický

31.07.2020 I když propad české ekonomiky ve druhém čtvrtletí byl rekordní, nejde s přihlédnutím k očekáváním trhu a vývoji v dalších zemích postižených pandemií o zcela negativní výsledek. Nejhorší má česká ekonomika za sebou a ve třetím čtvrtletí by měla již vykázat mezičtvrtletní růst. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Odhad vývoje ekonomiky | Vyjádření ekonomů | Objem transakcí | Prodej kryptoměn | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Ozvěny trhu | Války | Opětovný pokles | Vývoj | Jakub Seidler | Data z trhu práce | Zasedání Bank of England | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | DPH | EUR | Bundesbank | Evropská nezaměstnanost | Accenture | Index hongkongské burzy | Výkyvy | Stoxx | Vyšší důchody | PEPP | Očekávání | Aktuální kurzy měn | Korunové úrokové sazby | Výpadek příjmů | České hospodářství | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Schodek státního rozpočtu | Trh práce | Evropská komise | Investice | Britská centrální banka | MACD | Potenciál | Akvizice | ADP report | Stimul | Ifo | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Výkon ekonomiky | Experti | Chování | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Člen bankovní rady ČNB | Wood&Company | Nákupy aktiv | Burza v Hongkongu | Creditas | Reálné ekonomiky | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Cena bitcoinu | Akcie společnosti | Index spotřebitelské nálady | Tuzemské hospodářství | Šinzó Abe | BitStock | Akvizice Wüstenrotu | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Brent | Výkon průmyslu | BreakEven | Delta | Vzdělávání | Šéf Fedu | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | Zkrocení inflace | Index DOW | Posílení | Státní dluh | The Economist | Směřování měnové politiky | Dopady krize | JPY | Instituty | Vývoji vakcín | Odhad HDP | Obchodní tipy | Kontrakce | Peníze | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Unie | Výkon | Investovat | Prognóza | FedEx | Rekordní deficit | Tuzemská ekonomika | Barel ropy | Americký Fed | Vakcíny proti koronaviru | Ropa WTI | Produkce v průmyslu | Brexit | Bezprecedentní propad | CSI300 | Irská centrální banka | Burzy | Pesimismus | USD/EUR | Americké ekonomiky | Český trh práce | Rychlé zhodnocení | Evropské PMI | Prodeje aut | USD | Export | Banka Goldman Sachs | Německé HDP | Nová prognóza | Posilování koruny | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | David Marek | Investice FEDu | Více peněz | Vládní opatření | Na burze | Šok | Hodnocení současné situace | ČSOB | Ekonom společnosti | Ekonomická aktivita | Hospodářské problémy | Maďarsko | Třetí vlna | Nemovitostní fondy | Měnový fond | Úroková sazba | UniCredit Bank | Fitch Ratings | Swapy | Cenové tlaky | ING Jakub Seidler | Podpůrné programy | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vládní výdaje | Covid | Vliv na ceny | Aktuální kurzy | Obchodování na finančních trzích | Oldřich Dědek | Pozitivní zprávy | Nikkei | Čtvrtletní zisk | Vrtulníkové peníze | Progres | Vybírání zisků | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Válka na Ukrajině | Akciové indexy | Makrodata | Investoři | Investing.com | Portfolio | Automobilky | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Nejnovější výsledky | Evropská měna | Jeff Bezos | Vyšší úrokové sazby | Základní úrokové sazby ČNB | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Ceny kryptoměn | Zpřísňování měnové politiky | ČSSD | Dopady koronavirové krize | Inflace v lednu | Index šanghajské burzy | Bank of England | Prezident | Denní minima | Nastavení úrokových sazeb | Spotové ceny | Americké akciové trhy | Nemovitosti | Kapitálové rezervy | Kč/EUR | Cestovní kanceláře | Boj s inflací | Analýzy | Ekonom ING | Investiční | Průzkum | Hlavní úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Německý DAX | Brusel | Patria | Ekonom BHS | Mezinárodní instituce | Podpora | Krize koronaviru | Program Antivirus | Úrok | Evropské ekonomiky | Agentura Reuters | Nobelovy ceny za ekonomii | Obchodní plán | Prodej | Zpráva | Pokles vývozu | Onemocnění COVID-19 | Bitcoin | Futures | Rozpočtová politika | Hlavní ekonom ING | Finanční ředitel | S&P | Expanzivní politika | Hospodářský vývoj | Hrubý domácí produkt (HDP) | Obchodování | Zasedání Fedu | Bitstock.com | Tržby z prodeje | GBP | Management | ZEW | Dobré výsledky | Centrální banky | Japonská vláda | Pákový efekt | Eurostat | Zprávy | Deflace | Dolary | Investiční aktivita | Akcie v Asii | Obchodování na Wall Street | Alena Schillerová | Averze k riziku | Prognózy ČNB | PwC | Ceny ropy | Distribuce | Evropské akcie | Devizové trhy | Dnešní data | Analýza transakcí | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | Pozitivní výsledek | Práce z domova | Výsledek hrubého domácího produktu | Míra | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Výsledky | HUF | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | Petr Král | Hospodaření státu | ČNB Petr Král | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Klíčová rizika | Bank of America | TIM | Vakcína | Zpřesněný odhad | Koruna | ČSOB Petr Dufek | Snížení sazeb | Výrazný pokles | Ekonomický propad | Vyšší poptávka | American Airlines | Francie | Poklesy HDP | Epidemické situace | Onemocnění | Objem exportu | Sazby ČNB | Index cen průmyslových výrobců | BHS | Objem | Propad | Ruská vojska | Asociace | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Údaje | Stagflační vývoj ekonomiky | Podnikatelská nálada | Očekávání analytiků | Regulátor | Průzkumy | Hlavní indexy | Podíl nezaměstnaných | Digitální zlato | Alternativa oficiálních měn | Průmyslová výroba | Důchod | Analytika | Studie | Shanghai Composite | Deficit | Graf | Polsko | Ratingová agentura | Významné zisky | Plyn | Ropa Brent | Maturity | Pozitivní impulz | Výnosové křivky | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Evropa | Česká spořitelna | HUF/EUR | Natland Petr Bartoň | USD/PLN | Ukrajina | Česká bankovní asociace (ČBA) | Maďarský forint | Pár EUR/USD | Institut Ifo | Obchodní partner | Omezení pohybu | Eurodolar | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Logistika | Zveřejněná data | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Stavebnictví | Hospodářský propad | Hospodářské oživení | Kurzarbeit | Dopady války na Ukrajině | Dobrá čísla | Finanční krize | Ekonomická situace | Index spotřebitelské důvěry | Americká data | Stříbro | CHF | Tým InstaForex | Instituce | Česká koruna | Turecko | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | OECD | Data z americké ekonomiky | Úspory | Situace | GfK Rolf Bürkl | Ekonom UniCredit Bank | Dopad pandemie | Nový výhled | Běžný účet | Výdělky | Oslabení koruny | Pozitivní vliv | Zvýšení úrokových sazeb | Natland | Naše ekonomika | Domácnosti | Apple | Nejprudší pokles | Komise pro cenné papíry a burzy | Trh | Snížení daní | Komise | Války na Ukrajině | Index nákupních manažerů | USD/CZK | Fed | Rolf Bürkl | Analytici | Zahraniční obchod | Korekce | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Money management | Vývoj ekonomiky | Kjódó | Dobré zprávy | Česká bankovní asociace | Zveřejnění výsledků | Dluhopisy | Hlavní index čínských akcií | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Automobilový průmysl | Oživení české ekonomiky | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Volatility | Růst spotřebitelských cen | Generali Investments | ProCent | Rating | Koronavirová pandemie | Microsoft | Příležitosti | Nejistota | Odhad růstu HDP | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Akcenta | Pokles sentimentu | Měny&Sazby | Fiskální balíček | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Miroslav Novák | Rychlost | Důvěra | Unce zlata | Meziroční růst HDP | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Výpadky | Objem obchodů | Antivirus | Japonsko | Německá centrální banka | Tržby | Centrální banka | Rizikové investice | Federální rezervní banka | Exxon | Vlny koronaviru | Polský zlotý | Německá vláda | Kurzový závazek | Eurozóna | Čistý zisk | Pozitivní zpráva | Makroekonomické ukazatele | Jádrová inflace | Twitter | Zasedání americké centrální banky | Společnosti | Další růst | Zprávy o vakcíně | TLTRO | Obchodníci | Maloobchodní tržby | Očekávání trhu | Fiskální politika | CZK | Reuters | USA | Růst HDP | Zrychlení tempa růstu inflace | Chevron | Společnost SAB Finance | Invaze | ISM | Předseda | Sazby beze změny | Británie | Dna | J&T | Boeing | Propad české ekonomiky | Rozpočtový schodek | Ekonomiky | Libra | Koronavirová krize | Tuzemská nezaměstnanost | Zvýšení základní úrokové sazby | Dividenda | Debata | Open | Řecko | Konjunkturální průzkum | Hlavní akciové indexy | Základní úroková sazba | Nový rekord | Úroky | Cena | Investiční banky | Předstihové ukazatele | ING | Akcie dnes | Ztráta | Inflační očekávání | Ceny akcií | Rozpočet | Životní úroveň | Analytik Raiffeisenbank | Dolar | Vakcína proti koronaviru | Ceny | Prudký pokles | Standard Chartered | Energetická krize | Finální odhad | ČNB | Nobelovy ceny | Přenos | Jiří Rusnok | Pokles | Nvidia | SEC | Česká republika | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Kurz koruny | COVID-19 | Negativní dopad | Tempo poklesu | Evropská centrální banka | Index cen | Daně | Moneta | Vyšší úrok | Rizika | Kryptoměna | ECB | Česká ekonomika | Momentum | Daně z příjmů | Ekonomický institut Ifo | Michal Skořepa | Kurzy | Valdis Dombrovskis | Fond | Čína | Zisky | Amazon Jeff Bezos | Konsensus | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Vývoj HDP | Přehled kurzů | Ministr zahraničí | Ranní okénko | NBP | Koronavirová situace | Situace na trhu práce | Tuzemská inflace | Ratingové agentury | Množství peněz | Opatření vlády | Ekonomiky eurozóny | Trinity Bank | Silnější kurz | Rusko-ukrajinský konflikt | Růst cen | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Vrcholy | Vysoké inflace | Repo sazby | Statistici | Financování | Byznys | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Ekonomka | Etherea | Fitch | Finance | Guvernér | Turecké liry | Pokles ekonomiky | Změny HDP | Poptávka | Rozpočtové politiky | Výsledek zahraničního obchodu | Průměrná mzda | Obchodovat | Dnešní čísla | Naše prognóza | Hospodářský růst | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Odhodlání | Technologický Nasdaq | WTI | Bod | Miliardy korun | Počasí | Hrubý domácí produkt Německa | GfK | FRED | Úrokový diferenciál | Ekonomické odhady | Co bude | Wüstenrot | RBI | Fiskální balík | Americká měna | OCI | Payrolls | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Podnikání | Měny regionu | Cena ropy | Nižší výdaje | Inflace | Problémy | Marže | Využití kapacit | Petr Bartoň | ROCE | Německá ekonomika | Zobchodované objemy | DAX | HDP | Koruna zpevnila | Předběžné výsledky | Odhad růstu ekonomiky | Alphabet | Struktura | Firma | Bilance zahraničního obchodu | Delta Airlines | Signály | Omikron | Barel WTI | Devizový trh | Komerční banka | Ropa | Ekonomické recese | Statistiky | Monetární politika | Ekonom | Světové finanční trhy | Pohonné hmoty v ČR | Kurz | Market | Raiffeisenbank a.s. | Kurzy.cz | Unicredit | Ekonomický útlum | Objem dovozu | Francouzská centrální banka | Restrikce | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Předkrizové úrovně | Investiční doporučení | Martin Gürtler | Deficit státního rozpočtu | Nejhorší výsledek | Nezaměstnanost v ČR | Ekonomický institut | Proinflační | Fiskální stimuly | Euro | AUD | Federální rezervní banky | Úsilí | Predikce | PMI ve službách | Zpracovatelský průmysl | Akcenta Miroslav Novák | Citigroup | Mnichovský ekonomický institut | Hospodářství | Stagflace | Výhled veřejných financí | Obchod | Mezinárodní banky | Růst ekonomiky | Navýšení úrokových sazeb | Hlavní ekonomka | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | EU | Poskytování úvěrů | Zasedání ECB | Inflace v Německu | Expert | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Recese | Akciové futures | Empire State Index | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | ING Bank | Index Dow Jones | Největší propad | Stavební povolení | Sekce měnové | Miliardy | Spekulace | Koronavirové pandemie | František Táborský | Štěpán Křeček | Hodnota indexu | Nálada na akciových trzích | Český statistický úřad (ČSÚ) | Prudký propad | Centrální banka USA | Ceny energií | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Základní sazby | Ekonomka Raiffeisenbank | Celkový výkon | Kurz bitcoinu | Očekávané události | Technologický sektor | Blockchain | Agentura Fitch | Předpovědi | Evropské méně | Americké technologické společnosti | Trend | Oslabení | Míra inflace | MMF | Soukromý sektor | Trhy v USA | Schodek | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Mezinárodní měnový fond | Gold | Zhoršení ratingu | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Tempo růstu | Aerolinky | Pohonné hmoty | Francouzská ekonomika | Biliony | Akciové trhy | Kurzy měn | Analytik České bankovní asociace | Moneta Money Bank | Centrální bankéři | Varování | Šéfka Fedu | Ekonomika Spojených států | Rally | Bankovní rada | Pandemie | Zasedání České národní banky | Aktiva | Pokles inflace | FOMC | HDP za Q2 | Ministerstvo financí | Výprodej | České měny | Business | Indikátory | Prognóza Ministerstva financí | Pokles cen | Základní úrok | Helena Horská | Finanční regulátor | ČBA | Fiskální politiky | Průmyslový sektor | Obchodní rozhodnutí | Spekulanti | Čínské akcie | Ministryně financí | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | | Trinity | Podnikatelská nálada v Německu | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Sentiment | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Stoxx Europe 600 | Politika | Hospodářské recese | Nálada na trhu | Riziková aktiva | PLN | Vyjádření analytiků | Míra nezaměstnanosti | Ceny průmyslových výrobců | SAB Finance | Forint | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Další vývoj | Rekordní propad | Akcie | Úrokový výnos | Nálada | Indie | J&T Banka | Měnové politiky | Výrazná inflace | Řecká ekonomika | Martin Stránský | HDP v zemích EU | Živobytí | Ekonomika | Ekonomická data | Politika centrálních bank | Pandemický program | Investiční aktivity | Zhodnocení | Výhled | Komerční banky | Americké ministerstvo | Ethereum | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Economist | Indexy nákupních manažerů | Zaměstnanci | Finanční trhy | Banka Creditas | Schodek rozpočtu | Česká národní banka | Burza dnes | Cyrrus | Expanze | Šíření koronaviru | Největší ekonomika | Zasedání bankovní rady | Otevření ekonomiky | General Motors | Fondy | Komise pro cenné papíry | OSVČ | Riziko | Nikkei 225 | Počet nakažených | CZK/USD | Krize | NERV | Epidemie koronaviru | ČNB dnes | Ukrajinská krize | Šance | CEO | Objednávky | Pozitivní očekávání | Úrokové sazby v Česku | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Akciové trhy v USA | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | Devizové rezervy | Cíle | Zisk na akcii | Burza | Guvernér Rusnok | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Analytik ČSOB | Spotřeba domácností | Banka | Měny | Růst nezaměstnanosti | Stabilita | Zaměstnanost | Slovensko | Irsko | Energie | Michal Brožka | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Ekonomika EU | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Nezaměstnanosti v Německu | Nejhlubší propad ekonomiky | BHS Štěpán Křeček | 4fin | Měna | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Trading | CAD | Kotace | Silný pokles | Německé banky | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | Thomson Reuters | Hospodářský pokles | Výnosy | Poradenství | Miliardy dolarů | Regionální měny | Překoupené oblasti | Nové prognózy | Patria.cz | Jiří Makovský | Nákupní signál | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rusko | Obchodní den | GBP/EUR | Signál | Jerome Powell | Předstihové indikátory | ADP | Náklady na zajištění | Úbytek | Ropy | Historie | Úspěšné obchodování | Americké akciové indexy | Zadlužení země | Člen bankovní rady | Druhá vlna pandemie | Výdaje | Evropská komise (EK) | Koruna posílila | Společnost | Petr Dufek | Důchody | Sázky | Stimuly | Obchodování s kryptoměnami | Maloobchodní tržby v USA | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | Halliburton | Utažení měnové politiky | Guvernér ČNB | Ukrajinská ekonomika | Německé hospodářství | Snižování nezaměstnanosti | Americké ministerstvo financí | Burze | Tisková konference | Výsledek HDP | Ztráty | Nízká nezaměstnanost | Lehman Brothers | Inflační cíl | Průmyslová výroba v ČR | Bankovní asociace | Úrokové swapy | Zmírnění inflace | Růst | Vyšší úroveň | Inflační výhled | Příjmy | Komodity | Hospodářské výsledky | Odhad letošního růstu | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Výnosy amerických státních dluhopisů | CNY | Index | Dow Jones | Lockdown | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | ČTK | Zpracovatelský sektor | Zadlužení České republiky | Pražská burza | Vývoj jádrové inflace | Program nákupů dluhopisů | Otevírání americké ekonomiky | Deloitte | Skepse | Účinné vakcíny | Čeští ekonomové | David Vagenknecht | SAB Finance a.s. | Daimler | Analýza | Odvětví | Nižší daně | Měny v regionu | Vakcinace | Růst v oblasti služeb | Vít Hradil | Česká vláda | Společnost SAB | Analytička | Nasdaq Composite | Nízká inflace | Solidní růst | Canalys | Odhady analytiků | Nízké úrokové sazby | Globální vývoj | Další pokles | Patrie | Velké firmy | Visa | Americké centrální banky | Zemědělství | Zdravotní péče | Bloomberg | Bydlení | IT sektor | Reálné mzdy | Pokles HDP | České koruny | Sektor služeb | Vysoké ceny energií | Zasedání britské centrální banky | Technologické společnosti | Snižování sazeb | EK | ING Bank Jakub Seidler | Investiční činnost | Zahraniční forex | Omezení pákového efektu | Hlavní ekonom | Hospodaření | Pokles české ekonomiky | Posilování české koruny | Státní dluh ČR | Prognózy a doporučení | Přehled | Euro k dolaru | Domácí poptávka | Stagflační vývoj | Opatření proti šíření koronaviru | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Zpřísňováním měnové politiky | Spotřebitelské ceny | Německo | Irská ekonomika | Analytik | Růst české ekonomiky | Zadlužení | Vice | Statistika | Chod ekonomiky | Aktivum | Prognózy inflace | Dobrá nálada | Konkrétní cíle | Průmyslové podniky | Vysoká inflace | Pozice | Veřejný sektor | Ekonomika padá | Obchody | Dluhopisový trh | Lael Brainardová | Druhá vlna | Pravidla EU | Ministerstvo hospodářství | Investing | Nové peníze | Měnověpolitické zasedání | Daňový balíček | Šíření nákazy | Kurs koruny | CEE | V4 | Barrick Gold | AUD/USD | Podnikatelé | Omyl | Meziroční inflace | Nadějné zprávy | Tesla | Budoucnost | Banky | American Express | Intervenovat | Cena benzínu | Peking | Čínské vlády | Mzda | Největší pokles | Pozornost trhu | Doporučení | Očekávaný růst | Tržby ze služeb | Šíření nového koronaviru | Nákup aktiv | Úrokové výnosy banky | Opatření | Čistá úroková marže | InstaForex | Analytik České spořitelny | Generali Investments CEE | Úrokové sazby | Žlutý kov | Vyšší výnosy | Bilance | Boj s koronavirovou krizí | Ekonomický růst | Nasdaq | Dnešní události | Společná evropská měna | Koronavirové epidemie | Průměrná cena | Hang Seng | Výsledky hospodaření | Opatření proti šíření epidemie | Počet obchodů | Vyšší inflace | Nákupy kryptoměn | Práce | FOREX | Výroba aut | Obnovení růstu | Prognóza ECB | Začínající obchodníci | Globální obchod | PwC Petr Kříž | Spojené státy | Vládní konsolidační balíček | Vývoj na trhu | Kryptoměny | Řecký dluh | MF | Evropské akciové trhy | Mzdy | Kryptoměna ethereum | Úspěch | Ekonomové | Realitní sektor | Pavel Sobíšek | Bitcoinová horečka | Statistický úřad | Ukazatele | Zlepšení | Úrokové sazby ČNB | Trading Economics | Index čínských akcií | Covidové restrikce | Zlato | Největší obchod | Belgie | ČR | Podniky | Obchodování na burze | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Netflix | Politici | Analytické zprávy | Ekonomika Evropské unie | Očkování | Vzestupný trend | Vysoké úrokové sazby | Bankrot | Měnové podmínky | Amazon | Poptávky po dolaru | Federal Open Market Committee | Petr Kříž | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Dohoda mezi EU a Británií | Český HDP | Emise
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Propad cen ropy
Propad ceny
Propad ceny akcií
Propad ceny BTC
Propad ceny lithia
Propad ceny ropy
Propad české ekonomiky
Propad daňových příjmů
Propad do chudoby
Propad domácí měny

Následující klíčová slova

Propad evropských akcií
Propad evropských akciových trhů
Propad exportu
Propad futures kontraktů
Propad globálních akciových trhů
Propad HDP
Propad HDP Itálie
Propad hodnoty
Propad hodnoty dluhopisů
Propad hodnoty turecké liry
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FXlift
CapXmaster
FXDD
reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít