Středa 10. července 2024 08:25
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO král

Zmírnění inflace

img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 2. července 2024

02.07.2024 Dolar se ve skutečnosti drží na stejné pozici a EUR/USD zůstává v poměrně úzkém rozpětí. Situace se pravděpodobně nezmění ani v případě, že dnes bude zveřejněno značné množství ekonomických zpráv, protože trh čeká na páteční zveřejnění zprávy amerického ministerstva práce. Ani dnešní zpráva o inflaci v eurozóně, která by měla ukázat zpomalení růstu z 2,6 % na 2,5 % v kombinaci se zvýšením nezaměstnanosti z 6,4 % na 6,5 %, pravděpodobně nebude mít na pohyb páru velký vliv. Trh již očekává, že Evropská centrální banka opět sníží sazby, neboť zmírnění inflace v eurozóně vytváří prostor pro jejich snížení. Pár by se mohl nanejvýš posunout ke spodní hranici rozpětí.
img

Prezidentská debata, inflace na Wall Street: Co bude dál?

01.07.2024 Americké akcie v pátek uzavřely na nižší úrovni poté, co se jejich dopolední zisky ukázaly být krátkodobé. Investoři analyzovali čerstvé údaje o inflaci, přičemž vzali v úvahu také politickou nejistotu plynoucí z prezidentské debaty v USA.
C:\fakepath\trader-20062024-33-zm.jpg

Ifo: Německá ekonomika se zlepšuje, letos vykáže růst o 0,4 procenta

20.06.2024 Německé ekonomice se daří překonávat krizi, v letošním roce tak vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) o 0,4 procenta a v příštím roce o 1,5 procenta. V aktualizované prognóze to dnes uvedl německý hospodářský institut Ifo, který tak o 0,2 procentního bodu zlepšil svůj březnový odhad růstu na letošní rok. Podle hlavního prognostika institutu Ifo Tima Wollmershäusera vypadá vývoj nadějně a ve druhé polovině roku lze očekávat výrazně lepší výsledky než v prvních šesti měsících.
img

Forex: Obnovení důvěry evropských spotřebitelů je zatím hodně opatrné

20.06.2024 V Evropě dnes bude zveřejněn první odhad spotřebitelské důvěry za červen. Očekáváno je další, avšak stále pouze drobné zlepšení. Ukazatel spotřebitelského sentimentu od Evropské komise by tak měl zůstat pod svým dlouhodobým průměrem. Německé ceny průmyslových výrobců v květnu pravděpodobně pokračovaly v meziročním poklesu, jeho tempo se však zmírnilo. V USA zveřejní týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které by měly z části korigovat předchozí nárůst. Z posledních dat je ale vidět mírný růstový trend, který by mohl indikovat alespoň dílčí uvolnění na americkém trhu práce. Mimoto filadelfský Fed zveřejní ukazatel podnikatelské důvěry za červen, jehož růst ze začátku roku se nyní v podstatě zastavil na stále podprůměrných úrovních. Ve Velké Británii dnes zasedá centrální banka, sazby se však měnit nebudou.
img

BlackRock zůstává na vzestupu v sektoru AI 🎯

19.06.2024 Týdenní komentář společnosti BlackRock vrhl světlo na pokračující růst trhu tažený významnými investicemi do umělé inteligence a poznamenal, že zatímco trend umělé inteligence nadále pohání indexy S&P 500 a Nasdaq Composite ke značným ziskům, očekává se, že základní kapitálové výdaje na umělou inteligenci budou inflační. v krátkodobém horizontu. Nárůst tržní hodnoty je příkladem Nvidie, která se včera po uzavření trhu stala nejhodnotnější veřejně obchodovanou společností na světě a překonala technologické giganty Microsoft a Apple. Tento nárůst ocenění je připisován klíčové úloze Nvidie na vzestupu trhu řízeného umělou inteligencí, spolu s nedávnými úspěchy společnosti Apple se systémem Apple Intelligence AI, který zdůrazňuje silný vliv umělé inteligence na dynamiku trhu.
C:\fakepath\Německo-euro.jpg

Míra inflace v Německu zrychlila na 2,4 procenta

30.05.2024 Míra inflace v Německu v květnu zrychlila na 2,4 procenta z dubnových 2,2 procenta. Včera to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Ten zároveň uvedl, že podle metodiky výpočtu Evropské unie se inflace v Německu zvýšila na 2,8 procenta z dubnového tempa 2,4 procenta. To bylo více, než očekávali analytici v anketě agentury Reuters, kteří předpokládali zvýšení na 2,7 procenta.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Míra inflace v Polsku v květnu vzrostla na 2,5 procenta

29.05.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Polsku v květnu zrychlil na 2,5 procenta z dubnových 2,4 procenta. V rychlém odhadu to dnes uvedl polský statistický úřad. Nárůst inflace byl však mírnější, než očekávali analytici. Ti podle průzkumu agentury PAP v průměru předpokládali, že ceny vykážou za květen meziroční nárůst o 2,8 procenta.
C:\fakepath\Německo-euro.jpg

Míra inflace v Německu v dubnu zůstala 2,2 procenta

29.04.2024 Míra inflace v Německu v dubnu setrvala na březnové hodnotě 2,2 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Zároveň uvedl, že podle metodiky výpočtu Evropské unie se inflace v Německu zvýšila z březnové hodnoty 2,3 procenta na 2,4 procenta.
img

Powell vypovídá před Senátem a zmiňuje možný krach bank 📃

07.03.2024 Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell vypovídá před bankovním výborem Senátu v návaznosti na své nedávné vystoupení před výborem pro finanční služby Sněmovny reprezentantů. Během tohoto zasedání Powell zdůraznil, že výbor Federálního rezervního systému není nadále přesvědčen o jistotě dosažení svého 2% inflačního cíle. Uvedl, že centrální banka se zdrží snižování úrokových sazeb, dokud nebude mít jistotu, že tohoto cíle dosáhne. Předpokládá však, že ke snížení sazeb dojde ještě v letošním roce.
img

Graf dne - AUDUSD (20.02.2024)

20.02.2024 Dnes byl zveřejněn zápis z posledního zasedání australské centrální banky (RBA). Na posledním zasedání RBA rozhodla ponechat cílovou hotovostní sazbu beze změny na úrovni 4,35 % a úrokovou sazbu pro zůstatky na Exchange Settlement na úrovni 4,25 %. Toto rozhodnutí následovalo po diskusi mezi členy o tom, zda sazbu dále zvýšit, nebo ji zachovat. Argumenty pro zvýšení sazby se soustředily na potřebu více času na návrat inflace k cíli a dosažení plné zaměstnanosti na trhu práce. Naopak argumenty pro ponechání sazby beze změny vycházely z nedávných údajů, které naznačovaly, že zmírnění inflace a podmínky na trhu práce by se již mohly blížit plné zaměstnanosti, i když to bylo považováno za nepravděpodobné.
img

US Open: Wall Street ztrácí na síle, protože snížení sazeb od Fedu v červnu je méně pravděpodobné📌

16.02.2024 Indexy Wall Street v pátek ztrácejí po další negativní zprávě o inflaci z tohoto týdne. Inflace hlavních výrobců (PPI) vykázala v lednu vyšší dynamiku cen na 2,00 % ve srovnání s očekávanými 1,6 %. V důsledku toho dolar posílil a je v současnosti nejsilnější měnou mezi měnami G10. Volatilita trhu je však dnes nízká, takže nárůsty o 0,2-0,4 % postačují k udržení nejsilnější pozice USD. Rostou také výnosy 10letých amerických dluhopisů, které dosahují 4,31 %.
C:\fakepath\trader-15022024-50-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.02.2024 1) Evropská unie nemá zájem o prodloužení smlouvy o tranzitu ruského zemního plynu přes území Ukrajiny dál do Evropy. Řekla to dnes komisařka EU pro energetiku Kadri Simsonová, podle níž unie nic takového nepotřebuje. Současná smlouva vyprší na konci letošního roku. Ukrajina už v lednu popřela informace, že je připravena jednat o prodloužení smlouvy.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Evropská komise zhoršila výhled růstu české ekonomiky

15.02.2024 Evropská komise (EK) zhoršila výhled růstu české ekonomiky na letošní rok na 1,1 procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 1,4 procenta. Ekonomika se však zotaví z loňského poklesu, který činil 0,4 procenta. Podpoří ji vysoká míra úspor domácností, předpokládané zmírnění inflace, růst reálných mezd a další uvolnění podmínek pro financování. Komise to dnes uvedla ve své nejnovější makroekonomické prognóze.
img

Denní shrnutí: Vybírání zisků tlačí na Wall Street a americký dolar roste

25.01.2024 HDP USA dosáhl vyššího růstu, než se očekávalo, a to 3,3 % anualizovaně za 4. čtvrtletí 2023, přičemž deflátor činil 1,5 % a jádrová inflace PCE 2,0 %. To byla velmi dobrá zpráva z hlediska dalšího zmírnění inflace a měkkého přistání.
img

Graf dne - USDJPY (19.01.2024)

19.01.2024 Jádrová inflace v Japonsku v prosinci zůstala nad 2% cílem japonské centrální banky (BOJ), ale již druhý měsíc po sobě vykázala zpomalení, což posiluje očekávání, že BOJ nebude spěchat s ukončením svých masivních měnových stimulů. Jádrový index spotřebitelských cen (CPI) meziročně vzrostl o 2,3 %, nejpomaleji od června 2022, a to především v důsledku 11,6% poklesu nákladů na energie a vládních dotací. Jádrový index CPI, který nezahrnuje jak čerstvé potraviny, tak energie, klesl na 3,7 % z 3,8 % v předchozím měsíci, což je nyní hluboko pod 40letým maximem dosaženým v roce 2023.
C:\fakepath\EU2.jpg

Inflace v EU zrychlila na 3,4 procenta, nejvyšší je s hodnotou 7,6 procenta v ČR

17.01.2024 Míra inflace v zemích Evropské unie v prosinci zrychlila na 3,4 procenta z listopadových 3,1 procenta. Dnes to oznámil unijní statistický úřad Eurostat. Nejvyšší inflaci v celé unii má Česká republika, kde ceny meziročně stouply o 7,6 procenta (v listopadu to bylo 8,0 procenta). Naopak nejnižší je inflace v Dánsku (0,4 procenta).
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

Inflace v EU klesla na 3,1 procenta, nejvyšší je s hodnotou 8,0 procenta v Česku

19.12.2023 Míra inflace v zemích Evropské unie v listopadu klesla o půl procentního bodu na 3,1 procenta a je nejníže zhruba za dva roky. Ve své zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Nejvyšší inflaci má v celé unii Česká republika, kde ceny meziročně vzrostly o 8,0 procenta. Naopak v Belgii už je deflace, tam ceny meziročně o 0,8 procenta klesly.
img

Inflace, ČR, říjen 2023

11.12.2023 Data o říjnové inflaci hlásí zrychlení meziročního růstu spotřebitelských cen ze zářijových 6,9 % na 8,5 %.
img

US Open: US500 testuje letošní maximum 📌

08.12.2023 Poslední obchodní den tohoto týdne přináší prodloužení dobré nálady. Přestože se indexy pohybují v blízkosti letošních maxim, zisky si udržují. US500 otevírá o 0,10 % výše a aktuálně získává přibližně 0,50 %, přičemž kotace jsou jen 0,50 % od letošních maxim a 4,10 % od historických maxim. Růstu akciového trhu nebrání ani posilující dolar, který je od konce listopadu v růstovém trendu.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Inflace v Británii prudce klesla, s hodnotou 4,6 procenta je nejníže za dva roky

15.11.2023 Míra inflace v Británii se v říjnu meziročně snížila na 4,6 procenta ze zářijových 6,7 procenta. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Je to nejnižší inflace od října 2021, především díky poklesu cen energií po administrativně nařízeném snížení zastropování. Analytici většinou čekali zmírnění inflace na 4,8 procenta.
img

Inflace, ČR, říjen 2023

10.11.2023 Data o říjnové inflaci hlásí zrychlení meziročního růstu spotřebitelských cen ze zářijových 6,9 % na 8,5 %.
C:\fakepath\eurozona2.png

Míra inflace v eurozóně v říjnu klesla na 2,9 procenta, výrazně zlevnily energie

31.10.2023 Míra inflace v eurozóně v říjnu klesla na 2,9 procenta, uvedl dnes v rychlém odhadu unijní statistický úřad Eurostat. Je to větší pokles, než se čekalo, zejména díky výraznému snížení cen energií. V září míra inflace ve skupině dvaceti zemí, které používají společnou měnu euro, činila 4,3 procenta. Data za ostatní země Evropské unie, které nejsou zároveň členy eurozóny, rychlý odhad neobsahuje.
img

Forex: Předvolební snižování úrokových sazeb bude v Polsku pokračovat

04.10.2023 Polská centrální banka dnes podle nás sníží úrokové sazby o 50 bb, poté co v září překvapivě klesly o 75 bb. Vliv by na to znovu měly mít blížící se parlamentní volby. Vývoj inflace, ekonomiky a trhu práce však tak výrazné uvolnění měnové politiky podle nás neopodstatňuje a po skončení voleb tak čekáme po delší dobu stabilitu sazeb. Z hlediska ekonomických dat budou dnes sledována především ta z USA. Měsíční předstihové indikátory by měly ukázat na odolnost americké ekonomiky a přetrvávající sílu tamního trhu práce.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Míra inflace v eurozóně v září klesla na 4,3 procenta, čekal se mírnější pokles

29.09.2023 Míra inflace v eurozóně v září klesla na 4,3 procenta ze srpnové hodnoty 5,2 procenta, uvedl dnes v rychlém odhadu unijní statistický úřad Eurostat. Inflace je tak nejníže za poslední dva roky. Před rokem byla na deseti procentech, což byl tehdejší rekord. Nejvyšší inflaci má nyní v eurozóně Slovensko.
C:\fakepath\trader-21092023-37-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.09.2023 1) Britská centrální banka dnes ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na 5,25 procenta. Pozastavila tak zvyšování úroků, které zahájila v prosinci 2021. Přerušením dosavadního zpřísňování měnové politiky banka reaguje na zmírnění inflace a na zpomalující růst domácí ekonomiky. Základní sazba je teď nejvýše za 15 let.
C:\fakepath\Británie4.jpg

Británie přerušila zvyšování úroků, základní sazba zůstává na 5,25 procenta

21.09.2023 Britská centrální banka dnes ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na 5,25 procenta. Pozastavila tak zvyšování úroků, které zahájila v prosinci 2021. Přerušením dosavadního zpřísňování měnové politiky banka reaguje na zmírnění inflace a na zpomalující růst domácí ekonomiky. Základní sazba je teď nejvýše za 15 let.
C:\fakepath\svycarsko frank.jpg

Švýcarská centrální banka překvapivě ponechala základní úrok na 1,75 procenta

21.09.2023 Švýcarská centrální banka dnes překvapivě ponechala svou základní úrokovou sazbu na 1,75 procenta. Oznámila to v tiskové zprávě. Svůj krok zdůvodnila efektem zpřísňování měnové politiky v minulých čtvrtletích, který se projevil ve zmírnění inflace. Banka se rozhodla základní úrok ponechat beze změny poprvé od loňského března.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Výrobní ceny v Německu klesly nejvíce od začátku záznamů v roce 1949

20.09.2023 Výrobní ceny v Německu v srpnu klesly nejvíce od začátku záznamů v roce 1949. Meziročně se snížily o 12,6 procenta, uvedl dnes německý statistický úřad. Analytici s takovým vývojem cen počítali. Zpráva podnítila naděje na další zmírnění inflace v největší evropské ekonomice, vzhledem k tomu, že ceny výrobců se později zpravidla promítají do cen pro spotřebitele.
img

Zajímavé i nepříliš zajímavé projevy členů Rady guvernérů ECB

06.09.2023 Obchodní týden začal zajímavě. Oba instrumenty se v pondělí obchodovaly s nízkou volatilitou, protože ekonomický kalendář byl téměř prázdný. Nicméně, v pondělí vystoupila prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová s projevem, ve kterém se vyvarovala náznaků, zda Evropská centrální banka příští týden úrokové sazby zvýší, nebo ponechá. Je možné, že projev Lagardeové vyvinul v úterý tlak na pokles eura a libry. Ačkoli nelze vyloučit ani tržní sentiment, protože oba instrumenty prodlužují svůj klesající trend.
img

Ranní shrnutí (05.09.2023)

05.09.2023 Asijsko-pacifické indexy si vedly špatně v důsledku dalších slabších makrodat z Číny, než se předpokládalo. Indexy Nikkei/Topix a KOSPI uzavřely seanci beze změny a zaznamenaly malou volatilitu.
img

Ceny výrobců/PPI, ČR, červen 2023

19.07.2023 Výrobní ceny v průmyslu vykázaly v červnu další zpomalení svého meziročního růstu, ceny v zemědělství prohloubily svůj dvouciferný meziroční pokles.
img

Forex: Inflace dál padá, Fed zatím nezastaví, ale trhy těší

12.07.2023 Spotřebitelské ceny v zámoří dál zpomalují. Inflace v červnu klesla na 3,0 z 4,0 procent, zatímco tržní konsensus byl nastaven na 3,1 pct. U jádrové inflace je pokles také citelný, a to na 4,8 z 5,3 pct při očekáváních na 5,0. Takový vývoj se setkává na finančních trzích s pozitivní reakcí akcií i dluhopisů. Naopak dolar je pod tlakem, což je s tím konsistentní. V různé míře sílí očekávání, že politika Fedu bude mírnější, než to dříve vypadalo.
img

MMF vyzývá k dalšímu zvyšování úrokových sazeb

19.06.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) vyzval k dalšímu zvyšování úrokových sazeb a uvedl, že silný růst spotřebitelských cen vyžaduje trvalou snahu o zpřísnění. Přestože nedávná data ukazují zmírnění inflace v eurozóně a zpomalení růstu jádrového ukazatele, který vylučuje volatilní kategorie zboží, ceny zůstávají výrazně vyšší, než je cíl ECB.
C:\fakepath\eurusd-16062023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 16.6.2023

16.06.2023 Akcie ve Spojených státech zpevnily, indexy S&P 500 a Nasdaq uzavřely poblíž 14měsíčních maxim. Investoři se na základě hospodářských statistik přiklání k tomu, že americká centrální banka (Fed) se blíží ke konci svého agresivního zvyšování úrokových sazeb.
img

Forex: Inflace pokračuje v poklesu u nás i v zahraničí

13.06.2023 Hlavním údajem dneška je americká inflace za květen, k jejímuž zveřejnění dojde souběžně se začátkem dvoudenního zasedání Fedu. Jeho výsledek se tedy dozvíme až zítra. V případě americké inflace očekáváme její pokles z 4,9 % na 4,1 % y/y. Meziměsíčně by se měly snížit především ceny pohonných hmot. Jádrová inflace by ale měla zůstat nad 5 % y/y. V Německu kromě konečného odhadu květnové inflace, který zřejmě již nic nového nepřinese, bude zveřejněn ZEW index za červen. Ten se pravděpodobně i nadále ponese v duchu šířícího se pesimismu, když očekáváme zhoršení v obou jeho složkách. V tuzemsku se pak dočkáme dubnové bilance běžného účtu. Včerejší data české inflace sice přinesla oproti očekávání mírnější pokles, z 12,7 % na 11,1 % y/y, došlo však k dalšímu významnému zvolnění dynamiky jádrové inflace.
img

Pár EUR/USD obchoduje smíšeně, na trhy se vrací rizikový sentiment

30.05.2023 Dohoda o dluhovém stropu v USA zvedla rizikový sentiment. Americký dolar polevil, zatímco euro zůstalo rovněž utlumené, nebylo schopno vyvinout dynamiku a získat zpět své počáteční ztráty. Dolar zároveň vytrvale hledá cesty ze sestupné spirály.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Analytici: Česká ekonomika by měla letos růst mírně do půl procenta

30.05.2023 Česká ekonomika, která je nyní na hraně recese, by měla v letošním roce růst mírně do půl procenta. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Za slabým výkonem hospodářství na začátku roku je podle nich domácí poptávka. Česká ekonomika letos v prvním čtvrtletí klesla meziročně o 0,4 procenta. Na začátku května statistici předpokládali pokles o 0,2 procenta. Ekonomika klesla v meziročním srovnání poprvé od prvního čtvrtletí 2021.
img

HDP ČR, detailní údaje, 1Q 2023

30.05.2023 Česká ekonomika v letošním prvním čtvrtletí vykázala mezikvartální stagnaci HDP, v meziročním vyjádření HDP klesl o 0,4 %.
img

Analýza Invesca: Nálada na trhu se zlepšila. Vydrží?

06.04.2023 Březen se ve Spojených státech zaměřuje na vysokoškolský basketbal a March Madness®. Letos tento termín nabyl většího významu vzhledem k šílenství, které jsme viděli na trzích v průběhu března. Na začátku měsíce se objevily bankovní problémy, které se dále zhoršovaly. Následovalo extrémní prostředí „risk-off“, když ve spojených státech došlo ke klasickému runu na banky, a i v Evropě se v bankách objevilo určité napětí. Tvrdili jsme, že tyto problémy byly specifické pro některé banky, nikoli systémové, a byli jsme přesvědčeni, že tvůrci politik jsou velmi citliví na rizika vzniklá agresivním zpřísňováním a jednají rychle a účinně, aby problémy zastavili.
img

V USA padla další banka, česká koruna ale přesto sílí. Ze tří klíčových důvodů

13.03.2023 Česká koruna dnes ráno zpevnila pod úroveň 22 korun za jeden americký dolar. Ocitla se tak ne své nejsilnější úrovni vůči americké měně od začátku tohoto měsíce. Svojí dnešní úrovní vůči dolaru však překonává také většinu úrovní kursu, na kterých se obchodovala v průběhu měsíce února.
C:\fakepath\Powell3.jpg

Powell: Centrální banka USA bude muset zřejmě zvýšit sazby více, než se čeká

07.03.2023 Centrální banka USA (Fed) bude pravděpodobně muset v reakci na poslední silnou statistiku zvýšit úrokové sazby mnohem více, než se čeká. Je také připravena postupovat razantněji, pokud souhrn přicházejících informací naznačí, že je třeba přijmout tvrdší opatření, aby se podařilo dostat inflaci pod kontrolu. Šéf Fedu Jerome Powell to řekl v projevu před senátním výborem pro bankovnictví a bydlení.
img

Forex: Vývoj evropského průmyslu zůstává volatilní

07.03.2023 Vývoj německých továrních objednávek bude podle nás nadále vykazovat vyšší míru volatility. Po prosincovém meziměsíčním nárůstu o 3,2 % čekáme pro leden pokles o 0,7 %. ČNB zveřejní objem devizových rezerv a spotových operací. Tato data by měla potvrdit skutečnost, že centrální banka díky sílící koruně na devizovém trhu zasahovat nemusela.
img

Forex: Růst tuzemských mezd na konci loňského roku zrychlil

06.03.2023 Růst průměrné mzdy v ČR ke konci loňského roku zrychlil a překonal tržní očekávání. V meziročním srovnání byly nominální mzdy v posledním loňském čtvrtletí vyšší v průměru o 7,9 %, zatímco čtvrtletí předtím rostly o 6,2 %. Reálně ale byly mzdy kvůli vysoké inflaci oproti loňsku stále nižší, jejich pokles se však zmírnil z 9,7 % ve Q3 22 na 6,7 % y/y ve Q4. To bylo v souladu s naší prognózou (-6,6 % y/y), avšak výrazně nad tržním konsensem -7,8 % y/y. Oproti prognóze ČNB (+8,3 % y/y) byl růst nominálních mezd naopak mírně nižší.
img

USD oslabuje po výrocích členky Fedu Bowmanové

17.02.2023 Americký dolar po zahájení severoamerické seance a nových jestřábích komentářích členky Fedu Bowmanové prudce oslabil.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Míra inflace v Německu v lednu vzrostla jen o 0,1 bodu na 8,7 procenta

09.02.2023 Míra inflace v Německu v lednu vzrostla o 0,1 bodu na 8,7 procenta. V předběžné zprávě to dnes oznámil Spolkový statistický úřad. Analytici přitom očekávali, že se míra inflace vrátí k devíti procentům. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o jedno procento.
img

Sledujeme rozhodnutí o úrokových sazbách Fedu, ECB a BoE

01.02.2023 Pozornost investorů a obchodníků bude upřena na měnověpolitická zasedání amerického Federálního rezervního systému (Fed), Evropské centrální banky (ECB) a Bank of England (BoE), která jsou naplánována na dnešek a zítřek. Tržní analytici naznačují, že tyto tři centrální banky pravděpodobně zvýší své základní úrokové sazby s cílem snížit inflační tlaky. V pátek budou mít účastníci trhu příležitost pečlivě prozkoumat zprávu o mzdách mimo zemědělský sektor v USA.
img

Zlato se pohybuje pod hranicí 1 880 USD kvůli blížícímu se americkému indexu spotřebitelských cen

13.01.2023 Tento týden se ceny zlata pohybovaly kolem osmiměsíčního maxima, zatímco trhy se připravovaly na údaje, které by měly ukázat zmírnění inflace v USA.
img

Bitcoin překonává hranici 18 000 USD

12.01.2023 Cena bitcoinu vzrostla o 3 % a překonala hranici 18 000 dolarů na základě zprávy, že nové vedení FTX našlo přibližně 5 miliard dolarů v hotovosti a některé digitální investice, což vyvolalo naději, že klienti zkrachovalé krypto burzy mohou získat zpět část svých peněz. Také celkový apetit po rizikovějších aktivech v souvislosti s vyhlídkami, že zmírnění inflace umožní Fedu zmírnit proces zpřísňování, podpořil ceny hlavních kryptoměn. Ethereum vyskočilo o více než 4 % a krátce překonalo rezistenci na úrovni 1 400 USD.
img

Wall Street počítá s tím, že euro vstoupí do nové rally s cílem na 1,15

11.01.2023 Analytici Deutsche Bank AG a Morgan Stanley se domnívají, že euro by mohlo vzrůst až na 1,15 vůči americkému dolaru ze...
img

Výhled na měnový pár EUR/USD na příští rok: Obrat eura vs. návrat k paritě

30.12.2022 Letos se měnový pár EUR/USD vrátil pod paritu, přičemž 28. září se dostal na minimum 0,9535, nejen letošní minimum, ale také nejnižší hodnota od června 2002, tedy před více než 20 lety.
img

Ranní shrnutí (22.12.2022)

22.12.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování výrazně výše, když všechny hlavní indexy na Wall Street posílily o více než 1 %. S&P 500 si připsal 1,49 %, Dow Jones přidal 1,60 % a Nasdaq se posunul o 1,54 % výše. Index Russell 2000 s malou kapitalizací vyskočil o 1,65 %.
C:\fakepath\forint.jpg

Inflace v Maďarsku v listopadu vzrostla na 22,5 procenta, překonala odhady

08.12.2022 Míra inflace v Maďarsku v listopadu vzrostla na 22,5 procenta, zatímco o měsíc dříve činila 21,1 procenta. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Výsledek překonal očekávání analytiků. I nadále nejvíce zdražují energie a potraviny. Maďarsko má nejvyšší inflaci ze zemí Visegrádské skupiny (V4), kam patří i Česká republika. V meziměsíčním srovnání se ceny zvýšily o 1,8 procenta.
img

Trhy: Bitcoin se vrátil nad 17 000 USD, Ether roste spolu s dalšími 10 nejlepšími kryptoměnami

05.12.2022 Bitcoin se v pondělí ráno v Asii obchodoval nad hranicí 17 000 USD, přičemž všech 10 kryptoměn, které nejsou stabilní, podle tržní kapitalizace posilovalo.
img

BREAKING: US500 padá po výrocích Bullarda a Williamse z FEDu

28.11.2022 Další soubor jestřábích komentářů dvou členů FEDu Williamse a Bullarda způsobil večer na trhu určité pohyby. Dolarový kurz posílil, zatímco americké akcie prohloubily pohyb směrem dolů.  
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejská centrální banka zpomalila zpřísňování měnové politiky

24.11.2022 Jihokorejská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,25 procenta. Oznámila to dnes v tiskové zprávě. Znamená to, že zpomalila zpřísňování měnové politiky, protože na posledních dvou zasedáním úroky zvýšila vždy o půl procentního bodu. Guvernér centrální banky nicméně uvedl, že na debatu o snižování úrokových sazeb je ještě příliš brzy. Banka se snaží zmírnit inflaci, aniž by zadusila hospodářský růst.
C:\fakepath\akcie-10112022.png

Pivotování - investoři s děravou pamětí u moci

10.11.2022 Kdo pozoruje dění na trzích od léta 2022, musí si připadat jako ve zlém snu. Tedy pokud mu aspoň trochu funguje paměť. Celý trh jako kdyby fungoval na základě šeptandy, že se Fed připravuje na velkou otočku, neboli provede pivot ve své restriktivní měnové politice. Trhy pod vlivem této falešné naděje vystoupají o dvě nebo tři procenta za den. Následně proběhne zasedání Fedu, nebo některý z představitelů Fedu promluví a trhy propadnou depresi. A letí o několik procent dolů. A následující den se vše opakuje, někdo pustí informaci, že by Fed mohl…
Související klíčová slova: Propad ekonomiky | Úrokové sazby v Polsku | Zásoby zemního plynu | Euro k americkému dolaru | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Prezident Microsoftu | Akcie švýcarské společnosti | Války | Opětovný pokles | Investice do umělé inteligence (AI) | Vývoj | Jakub Seidler | TD Securities | Australská centrální banka | Zveřejněné údaje | Rada guvernérů ECB | Nákup ropy | Česká ekonomika letos | DPH | EUR | Chang-čou | Sektor spotřebního zboží | JP Morgan Chase | Jihokorejská centrální banka | Výkyvy | Itálie | Stoxx | Údaj o HDP | Očekávání | Volatilní | Evropské centrální banky | Sazby v Polsku | EUR/JPY | Zasedání ČNB | FAA | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Pro investory | Investice | Britská centrální banka | MACD | Support | Návrat inflace | Volatilní vývoj | Pokles cen energií | Norges Bank | Cyklus zvyšování sazeb | ADP report | Miliony dolarů | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Výkonný ředitel | Počáteční zisky | LSEG | Rekord | Raiffeisenbank | Člen bankovní rady ČNB | Býčí výhled | Creditas | Dění na trzích | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Reálné příjmy domácností | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Morgan Stanley | LULU | Spotřebitelé | Krypto burzy | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Cena bitcoinu | Akcie společnosti | Institut DIW | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Průměrné mzdy | Kansas City | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | Apple Intelligence | Brent | Soukromá spotřeba | SMA | Russell 2000 | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Růst sazeb | Zkrocení inflace | Jiné měny | Index DOW | Posílení | Návratnost investic | Exchange | Forexový trh | Snižování sazeb ČNB | Investiční strategie | Hluboké recese | Kontrakty | Vstup na burzu | MiFID II | Microsoft (MSFT.US) | AUDUSD | Platební neschopnosti | Makroekonomické statistiky | JPY | EURUSD | AI | NFP | Růst hrubého domácího produktu | Index Russell | Projekce | Peníze | Akciové burzy | Robert Habeck | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Unie | Výkon | Investovat | FTX | Coinmarketcap | Meziroční růst cen | Americká ropa | Obavy z inflace | Prognóza | Služby | Výnosy dluhopisů americké vlády | FedWatch | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Ropa WTI | Federální rezervní systém (FED) | ZEW index | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Člen ECB | Cestování | Proražení | Posílení koruny | USD | Export | Upravený zisk | Trh s nemovitostmi | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Masové propouštění | Americká ropa WTI | Aktuální očekávání | Plány | Na burze | Šok | ČSOB | Inflace v České republice | Ekonomická aktivita | Zvyšování nákladů | Britská centrální banka dnes | Maďarsko | Ranní zpráva pro tradery | Měnový fond | Úroková sazba | Růst výrobních cen | INFN | DJI | Tovární objednávky | Zvyšování sazeb Fedu | UniCredit Bank | Swapy | Cenové tlaky | Snižování úroků | Širší index S&P 500 | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vládní výdaje | Covid | Švýcarské společnosti | Měnový pár EUR/USD | Hospodářský institut | Zvednutí sazeb | Nikkei | Pro tradery | Stratégové | Výrobní ceny | Britský statistický úřad | Vybírání zisků | EUR/CZK | Válka na Ukrajině | Makrodata | Investoři | Investing.com | Portfolio | Myšlení | Instrument | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | OCBC | Dolar roste | Negativní sentiment | Evropská měna | Christine Lagardeová | Jádrový index | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Zpřísňování měnové politiky | Biden | Inflace v lednu | Den obchodování | Cenový růst | Finanční instituce | Bank of England | Lepší výsledky | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | S&P/ASX 200 | Prezident | Zápis z posledního zasedání | Co bude dál? | HDP USA | Nemovitosti | Akcie společnosti Tesla | Odhad spotřebitelské důvěry | Boj s inflací | Analýzy | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Reakce trhů | Invesco | Nový kapitál | Růst dovozu | Společnost Lululemon (LULU.US) | Úrok | US500 | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | Agentura Reuters | Akcie Nike | Prodej | Cestovní ruch | Zpráva | Hlavní kryptoměny | Tržní kapitalizace | Onemocnění COVID-19 | Bitcoin | Futures | Jan Kubíček | S&P | Hrubý domácí produkt (HDP) | Handelsblatt | Rok 2024 | Obchodování | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | JOLTS | S&P Global | Rozhodnutí ČNB | GBP | Management | ZEW | Co se děje na finančních trzích | Obchodní týden | COIN | Centrální banky | České firmy | Fungování trhů | Německé ceny | Eurostat | Zprávy | Zpomalující inflace | Deflace | Dolary | BREAKING | Energetická náročnost | Index Stoxx 600 | Alexander Krüger | Pokles tržeb | Udržitelnost | Silný růst | Nájemné | Regulační úřad | Vyhlídky | Firmy | CZ | Inflace v říjnu | Cena ropy brent | Míra | Nástroj | Výsledky | OpenAI | Raphael Bostic | Inflace v Česku | Pád Silicon Valley Bank | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Digitální měny | Cena ropy WTI | TIM | Odhady trhu | Silný dolar | Australský dolar | Koruna | Snížení sazeb | Finanční služby | Výrazný pokles | American Airlines | Inflace v zemích Evropské Unie | Včerejší obchodování | OPEC+ | Onemocnění | Makroekonomický výhled | Objem | Propad | xStation | Zvyšování mezd | Asociace | Zpráva pro tradery | Pokračující pokles | Výkonnost | Federální rezervní systém | Údaje | Právo | Očekávání analytiků | Alibaba | Regulátor | Průzkumy | Nomura | Hlavní indexy | Investice do umělé inteligence | Průmyslová výroba | Slabší makrodata | Srovnávací základna | Průraz | Kansas | Hospodářský institut Ifo | Graf | Polsko | Index S&P 500 | Reakce trhu | Plyn | Finanční ředitelka | Pozitivní impulz | Hrubý domácí produkt | Současná situace | Lukáš Kovanda | Hindenburg | Přijetí | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | Technické ukazatele | Německý Ifo index | OPEC | Short | Ukrajina | Parlamentní volby | Maďarský forint | Pár EUR/USD | Index výrobních cen | Institut Ifo | Zpráva o inflaci | Bezpečné útočiště | Oslabení amerického dolaru | Zveřejněná data | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Americký dolar | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Stavebnictví | Těžká situace | Ústup inflace | Dow Jonesův index | MIFID | Výhled na příští rok | Růst eura | Finanční krize | Akcie ve Spojených státech | Boris Vujčić | Aktuální předpověď | Turecká centrální banka | Stříbro | Míra úspor domácností | Údaje o inflaci | Instituce | Česká koruna | Dogecoin | G10 | Znovuotevření Číny | Německý hospodářský institut | Americké akcie | Situace | Kristina Hooper | Americká centrální banka (Fed) | Společnost XTB | Běžný účet | USA | Ekonomické ukazatele | Pozitivní vliv | Zvýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Evropská ekonomika | Inflace ve Švýcarsku | Inflace v Polsku | Domácnosti | Apple | Trh | Komise | Války na Ukrajině | Cyklus zvyšování úroků | Německý HDP | Index nákupních manažerů | Aktivity v Číně | Opakující se cyklus | Fed | Analytici | Zahraniční obchod | Korekce | Klesající trend | Pozornost | Kov | Země EU | Prosincová inflace | Počet pracovních míst | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Ceny zemního plynu | Dluhopisy | S&P 500 | Koruna sílí | Automobilový průmysl | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | JDE | Philip Lane | ANO | Volatility | Zemní plyn | Růst spotřebitelských cen | Generali Investments | ProCent | Nálada na trzích | Ceny kovů | Vývoj inflace | Dezinflace | Alligator | Inflace v listopadu | Prezident Joe Biden | Snižování úrokových sazeb | Velké banky | Microsoft | Akcie roku | Wells Fargo | Příležitosti | Zpomalování inflace | Omezení COVID | Nejistota | Evropské obchodování | Míra inflace v Maďarsku | Portfólia | Růst tržeb | Zpomalující růst | Ceny v průmyslu | CL | CMA | Síla dolaru | Makroekonomické údaje | Exporty | JPMorgan Chase & Co. | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Rostoucí akcie | Futures na DAX | MSFT.US | Futures kontrakty | Výpadky | Objem obchodů | Podpůrná opatření | Japonsko | Pokles eura | Nifty 50 | Tržby | Rekordní růst akcií společností | Centrální banka | Andrew Bailey | Inflace v Británii | Koruna dnes | Polský zlotý | Německá vláda | Tržní sentiment | Jádrová inflace | Nejnovější údaje | Krach | Rumunsko | Centrum | Společnosti | Nejvýraznější pokles | Celkový výsledek | Prohlášení | Ekonomický vliv | Partnerství | S&P 500 a Nasdaq | Nárůst objemů | Odolnost ekonomiky | Obchodníci | Maloobchodní tržby | Očekávání trhu | Fiskální politika | CZK | Reuters | Kurz eura k americkému dolaru | Růst HDP | Dluhový strop USA | Invaze | Guvernér Michl | Index US500 | Silicon Valley | ISM | Předseda | Sazby beze změny | Propad koruny | Dnešní ADP | Británie | Dna | Výhled růstu české ekonomiky | Boeing | Ekonomiky | Evropské banky | Libra | Otevření Číny | JPMorgan Chase | Debata | Open | Evropská unie | Inflace v květnu | US100 | Webináře zdarma | Řecko | Platební bilance | Alibaba Group | Úroky | Economic | Ukončení konfliktu | Cena | Silné oživení | Akcie Roku (ROKU.US) | ING | Inflační očekávání | TABAK | FTSE | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Analytik Raiffeisenbank | Dolar | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Americké tovární objednávky | Energetická krize | JPMorgan Chase & Co | ČNB | TSLA.US | Ranní zpráva | Pokles | USDIDX | Ceny komodit | Uzavření trhů | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Bilance běžného účtu | Úvěrové podmínky | Index spotřebitelských cen | Švýcarská centrální banka | Česká republika | Rabobank | Pokles dovozů | Euro vůči dolaru | Nákladová inflace | Tržní očekávání | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zpomalení globální ekonomiky | Americká ekonomika | Počet žádostí o podporu | Portfolio manažer | Rada guvernérů | Alibaba Group Holding | COVID-19 | Negativní dopad | Růst mezd | Evropská centrální banka | Litecoin | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Čínská vláda | Daně | Tradingové webináře zdarma | Pivot | TSLA | Rizika | ECB | Pokles indexu | Coinbase | Česká ekonomika | Horší data | Kurzy | Marketingová komunikace | Fond | Čína | Zisky | Webináře | Partners | Konsensus | Ekonomické údaje | Konsenzus | Signature Bank | Výnos desetiletých dluhopisů | Indikátor | HSBC | CBRT | Ekonomiky eurozóny | Trinity Bank | Hospodářská krize | Růst cen | Index Russell 2000 | Drahé kovy | Vyšší sazby | Dluhový strop | Moskva | RSI | Vysoké inflace | Inflace zpomaluje | Měnová politika | Asset management | Agentura PAP | IFO index | Statistici | Financování | ČSÚ | Inflace v ČR | Zasedání RBA | Guvernér | Psychologie | USDJPY | Změny HDP | Investiční poradenství | Poptávka | Line | Investor | AMAT | Naše prognóza | Zvýšení inflace | Hospodářský růst | Bankovní rada České národní banky | Obavy z budoucího zvýšení sazeb | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | Pokračující růst | WTI | Bod | Počasí | Podmínky na trhu | Shares | Medvědi | Co bude | Inflace v Itálii | Růst akcií | Vyšší daně | Americká měna | Tweet | Tesla (TSLA.US) | Pokles zásob | Bankéři | Podnikání | Cena ropy | Výhled německé ekonomiky | Inflace | Problémy | Marže | Účet platební bilance | ROCE | Německá ekonomika | DAX | Polygon | HDP | Graf dne | Struktura | Firma | Zasedání měnového výboru | Signály | Reálné příjmy | Lira | FlixBus | Komerční banka | Ropa | Statistiky | Ether | Stoxx 600 | COIN.US | Spolkový statistický úřad | FX | Index PMI | Global Markets | Ekonom | Deutsche Bank | Kurz | 256/2004 | Unicredit | Optimismus | Coinbase Global | Rozhodování | Investiční doporučení | Martin Gürtler | Rizikový sentiment | Měď | Ekonomický institut | Inflace cen | Rozvíjející se trhy | Euro | AUD | Bod zlomu | Evropské akciové burzy | Federální rezervní banky | Risk | PMI ve službách | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Výnosy státních dluhopisů | Indikátor důvěry | EBITDA | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Dovozní ceny | Nižší ceny | EU | Cenové stability | Portfolia | Inflace v Německu | Vývoz | Teplé počasí | xStation 5 | Recese | Index Dow Jones | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Miliardy | Spekulace | Růstový trend | Inflace ve Spojeném království | Růst průměrné mzdy | Český statistický úřad (ČSÚ) | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Kurz eura | Dnešní zpráva | Centrální banka USA | Čínské indexy | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Americké indexy | Snížení produkce | Ceny potravin | Měnový kurz | Základní sazby | Úspěchy | Streamování videa | Atlantik | Výkon amerického dolaru | Plánování | Předpovědi | Údaje z Číny | Silicon Valley Bank | Frederik Ducrozet | Evropské méně | Benzín | Trend | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Oslabení | Kroky Fedu | Míra inflace | MMF | Finanční situace | Nařízení | Míra nejistoty | Greyhound | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | ASX 200 | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Guvernér centrální banky | Průmysl | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Snížení daně | Bankovnictví | Scotiabank | Divergence | Shiba Inu | Akciové trhy | Struktura HDP | Analytik České bankovní asociace | Centrální bankéři | Varování | Počty nových žádostí o podporu | Long | Rally | Bankovní rada | Pandemie | Aktiva | Pokles inflace | FOMC | Širší index | Ceny v zemědělství | Cenový strop | Ministerstvo financí | Výprodej | Indexy na Wall Street | Nárůst cen energií | Fibonacci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Investiční společnosti | Emise oxidu uhličitého | Indikátory | Pokles cen | Základní úrok | Růst spotřebitelských cen v Británii | Investments | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Nový týden | Konsolidace | Zdravotnictví | Komise v přenesené pravomoci | Ministryně financí | Sentix | | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Westpac | Členské země | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Známky oživení | Session | Členské země Evropské unie | Řetězce | Zotavení | Sentiment | Breaking | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Politika | Konkurence | Nálada na trhu | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Dnešní seance | MAM | Nike | Forint | Makroekonomická data | Průzkum PMI | Indexy S&P | Akcie | Nálada | Indie | Měnové politiky | Ekonomika | Růst vývozu | Ekonomická data | Elektřina | Situace v průmyslu | Dobrá zpráva | Commerzbank | Míra inflace v Polsku | Ceny zlata | Výhled | Temenos | Obchodní analýza | Ethereum | Akciový trh | Filadelfský Fed | Tlak na akcie | Odpovědnost | Propouštění | Polkadot | Bankovní krize | Politika Fedu | Finanční trhy | Banka Creditas | Data o inflaci | LVMH | Největší ekonomika | Růst cen energií | Hospodářský cyklus | Fondy | Austrálie | Riziko | Německé ekonomiky | Financial Times | USD za barel | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Tradingové webináře | MSFT | Krize | Pád akcií | Optimistický výhled | Zvýšení úroků | Německé tovární objednávky | Ekonomické zprávy | Šance | Míra inflace v eurozóně | Objednávky | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Trhy | Dolarový index | Stabilita úrokových sazeb | Sazby | Ředitelka | Inflace v české ekonomice | České vlády | Cíle | Zisk na akcii | Semináře | Ekonomický kalendář | Akcie společnosti Boeing | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Klouzavé průměry | RBA | Žádosti o podporu | Druhá největší ekonomika světa | Capital Economics | Spotřeba domácností | Banka | Měny | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Lululemon | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Stabilita | Inflace v Japonsku | Profitovat | Slovensko | Energie | Tržní kapitalizace kryptoměn | USDX | Jádrová inflace v eurozóně | Měna | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | Kadri Simsonová | CAD | Kotace | Uvolnění měnové politiky | Výnosy | Poradenství | Miliardy dolarů | Finanční trh | Maďarská vláda | JPMorgan | Zahájení ruské invaze | Risk On | Trade | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Huw Pill | Zlotý | Rusko | Ceny výrobců | Miliardy USD | Ceny komodit na světových trzích | Poradce | Obchodní den | Míra inflace v Británii | Signál | Jerome Powell | Předstihové indikátory | ADP | Jestřábí ECB | Repo sazba | Kupní síla | Joe Biden | Ropy | Klesající inflace | CHNComp | Základní sazba | Míra úspor | Člen bankovní rady | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Evropská komise (EK) | Společnost | Petr Dufek | Sázky | Ministr hospodářství | Maloobchodní tržby v USA | Radomír Jáč | Klíčové faktory | BlackRock | Guvernér ČNB | Volatilita trhů | ASX | CAC40 | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Analýza indikátorů | Umělé inteligence | Burze | Eura | Výsledek HDP | Ztráty | Inflační cíl | Nizozemsko | Bankovní asociace | DIW | Invesco Ltd. | Ceny pohonných hmot | VIX | Růst | Polská centrální banka | Letošní maximum | Energetické komodity | Příjmy | Komodity | Hospodářské výsledky | Risk-off | Snížení inflace | Linie podpory | Index | Wall Street Journal | Dow Jones | Cenový index | Čínský trh | Eva Zamrazilová | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Ruth Brandová | ČTK | Index Fedu | Lululemon (LULU.US) | Investoři z Wall Street | Snížit úrokové sazby | Výhled růstu HDP | Uvolnění podmínek | Inflace v Německu v květnu | Thomas Martin | Kupci | Vývoj jádrové inflace | Průmyslový index Dow Jones | Úřad FAA | Trade Desk | Flix | Rezistence | David Vagenknecht | Návratnost | Průlom | Prezidentská debata | Futures v Evropě | Hlavní ekonom britské centrální banky | Analýza | Odvětví | Společnost Lululemon | Moving Average | Vývoj dolarového indexu | Rekordní růst | City | Nasdaq Composite | Ekonomika USA | Ekonomické podmínky | Vklady | Umělé inteligence (AI) | Zásoby zemního plynu v USA | Průměrné mzdy v ČR | Sazby Fedu | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Odhady analytiků | Americký index | Další pokles | Dnešní ADP report | Americké centrální banky | Zemědělství | Pivotování | Fondy rizikového kapitálu | Bloomberg | ROKU.US | Bydlení | Rekordní růst akcií | Reálné mzdy | České koruny | Předpověď | GLOBALT Investments | Infinera | Snižování sazeb | EK | Northrop Grumman | Inflace v Evropě | Index výrobních cen (PPI) | Převzetí společnosti | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Hlavní ekonom | Hospodaření | ATH | XTB | Vývoj na devizovém trhu | Jeff Currie | Kontrakt | Index CPI | Bureau of Economic Analysis | Růst akcií společností Microsoft | Inflace v únoru | Harmonizovaná inflace | Americké měny | Domácí poptávka | Prognóza ČNB | Denní objem | Platina | Mzdy v ČR | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | Růst akcií společností | xStation5 | Spotřebitelské ceny | Úroveň parity | Aleš Michl | MT4 | Analytik | Slučování akciových burz | Míra inflace v Německu | Vice | Statistika | Oživení německé ekonomiky | Allspring | Globalt | Státní dluhopisy | Výraznější pokles | Obnovení důvěry | Americká ministryně financí | Vysoká inflace | Pozice | Směrnice | Index výdajů | Inflace v zemích EU | Globální trhy | Bezpečného útočiště | Ceny v eurozóně | Spready | Krypto | Roku (ROKU.US) | Akcie velkých bank | Šéfka ECB | Investing | Nové peníze | Zvyšování úroků | Evropské indexy | Makroekonomický kalendář | Americké vlády | CEE | V4 | Růst ropy | Daňové výhody | Index PCE | TOPIX | Meziroční inflace | MOL | Caixin | Podnikání na kapitálovém trhu | Tesla | Společnost Microsoft | Budoucnost | Banky | Inflace v Austrálii | Předpovědi analytiků | FTSE Russell | Doporučení | Vývoj mezd | Ceny zemního plynu v USA | Měnový pár | Ocenění | Výhled na rok 2024 | LULU.US | Nové údaje | Stav americké ekonomiky | Celková inflace | Opatření | Novinky | Generali Investments CEE | Úrokové sazby | Dodatečný výnos | Asijské akciové trhy | Ekonomické prostředí | Bilance | Ekonomický růst | Nasdaq | Hang Seng | PAP | Brad Smith | Vyšší inflace | Práce | FOREX | Coinbase Global (COIN.US) | Kryptoměny | Vývoj cen komodit | NKE | Mzdy | Ekonomové | Pavel Sobíšek | AMAT.US | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Větší pokles | Zlepšení | Zlato | Krátkodobý výhled | USD/JPY | Zrychlení růstu | Ceny mědi | Maloobchodní tržby v eurozóně | Belgie | NZD | ČR | Obchodování na burze | Vyšetřování | Významné události | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Opatření americké centrální banky | Příjmy domácností | Volatilní položky | Instrumenty | Umění | Wall Street | Snížení úroků | Emise | Tržby v eurozóně | SPX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Změny v úrovni volatility
Změny životního stylu
Zmeškaná příležitost
Zmeškání kryptoměn
Zmeškání příležitosti
Zmeškat příležitost
Zmírnění dopadu epidemie koronaviru
Zmírnění gamblingu
Zmírnění chudoby
Zmírnění chudoby ve světě

Následující klíčová slova

Zmírnění konfliktu
Zmírnění obav
Zmírnění obchodního napětí
Zmírnění rizik
Zmírnění sankcí
Zmírnění Volckerova pravidla
Zmírňování opatření
Zmírňování rizik
Zmírňování těžebních omezení
Zmrazená ruská aktiva
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FXlift
CapXmaster
FXDD
reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít