Úterý 04. února 2025 17:32
reklama
XTB TOP 5 nástrojů
reklama
XTB TOP 5 nástrojů
reklama
Fintokei Payout
reklama
XTB TOP 5 nástrojů

Institut DIW

C:\fakepath\trader-20062024-33-zm.jpg

Ifo: Německá ekonomika se zlepšuje, letos vykáže růst o 0,4 procenta

20.06.2024 Německé ekonomice se daří překonávat krizi, v letošním roce tak vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) o 0,4 procenta a v příštím roce o 1,5 procenta. V aktualizované prognóze to dnes uvedl německý hospodářský institut Ifo, který tak o 0,2 procentního bodu zlepšil svůj březnový odhad růstu na letošní rok. Podle hlavního prognostika institutu Ifo Tima Wollmershäusera vypadá vývoj nadějně a ve druhé polovině roku lze očekávat výrazně lepší výsledky než v prvních šesti měsících.
C:\fakepath\trader-18062024-44-zm.png

Důvěra investorů v německou ekonomiku v červnu vzrostla méně, než se čekalo

18.06.2024 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v červnu zlepšila méně, než se čekalo. O něco hůře než minulý měsíc investoři hodnotí aktuální ekonomickou situaci, uvedl dnes v tiskové zprávě institut ZEW. Index důvěry meziměsíčně vzrostl o 0,4 bodu na 47,5 bodu, zatímco indikátor hodnocení ekonomické situace o 1,5 bodu klesl a dostal se na 73,8 bodu.
C:\fakepath\trader-14062024-37-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.06.2024 1) Japonská centrální banka dnes ponechala úrokové sazby beze změny. Oznámila však, že v budoucnosti omezí rozsáhlé nákupy vládních dluhopisů. To představuje další krok v odchodu od mimořádně uvolněné měnové politiky, jejímž prostřednictvím se banka dlouho snažila podporovat domácí ekonomiku. Informuje o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Německá ekonomika se rozjíždí, letos vykáže růst

14.06.2024 Německá ekonomika se po období útlumu opět rozjíždí. Dnes to oznámil ekonomický institut DIW, podle kterého se hrubý domácí produkt (HDP) v letošním roce zvýší o 0,3 procenta a v roce příštím o 1,3 procenta. Institut poznamenal, že výhled růstu na letošní rok je sice skrovný, ale že největší evropské hospodářství už teď stabilně nabírá na síle. Růst by měla zajistit hlavně soukromá spotřeba.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika chřadne, shodují se přední ekonomické instituty

27.03.2024 Německo v letošním roce vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) jen o 0,1 procenta. Ve společné analýze to dnes uvádí pět předních německých hospodářských institutů, které ještě loni na podzim předpovídaly na letošek růst ekonomiky o 1,3 procenta. Instituty označily německé hospodářství za chřadnoucí a dodávají, že rozvoj komplikují jak růstové, tak i strukturální problémy.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

DIW: Německý HDP se nezotavuje příliš rychle

07.03.2024 Německá ekonomika se nezotavuje tak rychle, jak se očekávalo, uvedl dnes německý výzkumný institut DIW. Očekává proto, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa v prvním čtvrtletí klesne o 0,1 procenta, zatímco v posledních třech měsících loňského roku zaznamenala největší evropská ekonomika pokles o 0,3 procenta. To znamená, že pokud se prognóza naplní, ocitne se Německo v recesi. Země je největším obchodním partnerem České republiky.
img

Jaderná energetika je riskantní a nevyplatí se, míní institut DIW Berlin

10.03.2023 Všechny jaderné projekty, o kterých se v dnešní době kvůli energetické a klimatické krizi debatuje, nejsou ekonomicky a ani technicky životaschopné a smysluplné, do centra pozornosti se naopak dostávají mnohem výhodnější obnovitelné zdroje. Ve své aktuální analýze to uvádí výzkumný hospodářský institut DIW Berlin.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

IMK: Náhlý konec dodávek ruského plynu může vést k nové krizi německé ekonomiky

09.05.2022 Náhlé přerušení dodávek ruského zemního plynu by v Německu způsobilo hospodářskou recesi, která by byla srovnatelná s ekonomickými krizemi v letech 2009 a 2020, nebo dokonce ještě horší. Vyplývá to ze studie německého institutu pro makroekonomickou politiku IMK.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Ekonomové se obávají dopadů výpadku ruských dodávek energií na Německo

29.03.2022 Ekonomové se obávají dalekosáhlých dopadů výpadku ruských energetických dodávek na německou ekonomiku. Hrubý domácí produkt (HDP) by se mohl v následujících 18 měsících snížit až o tři procenta. Pokud by se dodávky ropy a plynu z Ruska zastavily natrvalo, vyžádají si odpovídající změny až deset let. Dnes to podle agentury DPA uvedl německý výzkumný institut DIW. Výpadek by podle něj zároveň s sebou přinesl nárůst inflace až o 2,3 procentního bodu.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Weidmann: Německo může být příští rok zpátky na předkrizové úrovni

07.02.2021 Německá ekonomika by se navzdory zpřísněným opatřením proti šíření koronaviru mohla začátkem příštího roku vrátit na úroveň z období před příchodem pandemie covidu-19. V rozhovoru s listem Augsburger Allgemeine to podle agentury DPA řekl prezident německé centrální banky Jens Weidmann.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Statistici: Francouzská ekonomika může v prvním čtvrtletí vzrůst

05.02.2021 Francouzská ekonomika může v prvním čtvrtletí vykázat nárůst o 1,5 procenta, pokud opatření proti šíření nového koronaviru zůstanou na nynějších úrovních. Předpověděl to včera statistický úřad INSEE. Francie je druhou největší ekonomikou eurozóny po Německu, kde se v prvním čtvrtletí očekává pokles hrubého domácího produktu (HDP).
C:\fakepath\Německo.jpg

DIW: Německá ekonomika v prvním čtvrtletí klesne o tři procenta

27.01.2021 Německá ekonomika v prvním čtvrtletí kvůli opařením proti šíření koronaviru klesne o tři procenta po předpokládané stagnaci v posledních třech měsících loňského roku. Předpověděl to dnes německý výzkumný institut DIW. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika loni kvůli pandemii klesla o pět procent

14.01.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce kvůli pandemii snížil o pět procent. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil spolkový statistický úřad. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky. Propad ale loni nebyl tak hluboký jako po finanční krizi v roce 2009.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Spotřebitelská důvěra v Německu pokračuje v poklesu

22.12.2020 Spotřebitelská důvěra v Německu už tři měsíce za sebou klesá, přísnější opatření proti šíření nového koronaviru totiž zhoršují vyhlídky příjmů a zvyšují sklon domácností k úsporám. Vyplývá to z dnešních údajů institutu GfK. Jeho index spotřebitelské nálady pro leden klesl na minus 7,3 bodu z minus 6,8 bodu v předchozím měsíci.
C:\fakepath\top-21122020-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.12.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes smíšeně. Na burzách jsou cítit obavy kvůli šíření nové, údajně snadno se přenášející mutace koronaviru ve Velké Británii. Další zhoršení pandemie znamená komplikace především pro dopravce.
C:\fakepath\Německo.jpg

DIW: Německá ekonomika v závěru roku klesne o procento

21.12.2020 Německá ekonomika v zimě zaznamená pokles v důsledku nových restriktivních opatření, která jsou reakcí na vzestup počtu případů nákazy koronavirem. Ve čtvrtém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) sníží o jedno procento a v prvních třech měsících příštího roku bude pokles ještě výraznější. Předpověděl to dnes výzkumný institut DIW.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Berlín: Práce na jednotě Německa nekončí, zemi se ale daří

16.09.2020 Ani 30 let po znovusjednocení Německa není země tam, kde by chtěla být, východu se ale hospodářsky daří a překonává i řadu regionů ve Francii, Polsku nebo České republice. K vládní výroční zprávě o stavu německé jednoty to dnes prohlásil vládní zmocněnec pro nové spolkové země Marco Wanderwitz. Za rostoucí problém východu Německa označil pravicový extremismus, který vláda podle něj nebrala dost vážně.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Institut DIW výrazně zlepšil výhled německé ekonomiky

10.09.2020 Dopady koronavirové krize na německou ekonomiku budou podle výzkumného institutu DIW mírnější, než se předpokládalo. Institut nyní očekává, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos klesne o šest procent, zatímco v červnu počítal s propadem o 9,4 procenta. Odhad růstu HDP na příští rok pak dnes institut zlepšil na 4,1 procenta z dříve předpokládaných tří procent.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Institut DIW zhoršil výhled růstu ekonomiky

13.06.2018 Německý hospodářský institut DIW zhoršil svůj výhled růstu vývoje německé ekonomiky pro letošní rok o půl procentního bodu na 1,9 procenta. Příští rok má hrubý domácí produkt (HDP) stoupnout o 1,7 procenta, což je o 0,2 procentního bodu méně, než DIW doposud předpokládal. Důvodem ke zhoršení odhadu je nečekaně slabý začátek letošního roku a rizika ze zahraničí, jako jsou obavy z nové italské vlády a obchodní konflikt se Spojenými státy.
nemecko 07062013.jpg

Počasí nahrává růstu německé ekonomiky

24.03.2014 Mírné počasí poskytlo německé ekonomice v prvním čtvrtletí silnou vzpruhu, oživení tedy nabralo na rychlosti a silné by mělo být i tempo růstu. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka. Sdělení Bundesbanky lze podle agentury Reuters vnímat jako další potvrzení toho, že evropská ekonomika se dostává z recese.
nemecko.jpg

Institut DIW snížil odhad růstu německé ekonomiky

10.04.2013 Výzkumný institut DIW dnes snížil odhad růstu německé ekonomiky na letošní i příští rok. Německé hospodářství však podle něj zůstává relativně silné díky stabilnímu trhu práce a stoupajícím disponibilním příjmům. DIW předpokládá, že německá ekonomika letos stoupne o 0,7 procenta, zatímco dříve počítal s růstem o 0,9 procenta.
Související klíčová slova: Akciové trhy | Situace v eurozóně | Výkon | Bruno Le Maire | Výzkumy | Koronavirové krize | Největší ekonomika v Evropě | Konec dodávek ruského plynu | Spolkový statistický úřad | EUR | IMK | Tempo růstu | Ruské invaze na Ukrajinu | Němečtí politici | Institut pro makroekonomii | Energetika | Dovoz aut | Prezident institutu | Jiřina Lužová | Investing | Pandemie | Zpráva | Silné oživení | Analýzy | Index spotřebitelské nálady | Německý hospodářský institut DIW | Dodávky ruského plynu | Aktuální prognózy | Růst Německa | Ministr hospodářství | Oslabení koruny vůči euru | Výhled | Achim Wambach | Americký prezident | Covid | Bankovní lobby | Průmysl | Inflace | Lepší výsledky | Centrální banky | Výzkumný pracovník | Ruth Brandová | Invaze | Opatření proti koronaviru | Vysoké ceny energií | Dodávky ropy | Analytici | Vice | Futures | Zmírnění inflace | Donald Trump | G7 | Platby za plyn | Bankovní lobby BDB | Ministerstvo hospodářství | Hospodářský vývoj v Německu | Dodávky ropy a plynu | Země EU | Domácnosti | Dopady války na Ukrajině | Neckarwestheim | Energie z jádra | Ekonomiky | Německá bankovní lobby BDB | Hrubý domácí produkt (HDP) | Nákupy vládních dluhopisů | Výhled německé ekonomiky | Negativní hospodářské dopady | Poptávka | Největší evropská ekonomika | Portu | Politika | Agentura Kjódó | Očekávání | Výzkumný institut | Emise oxidu uhličitého | Války na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Opatření proti šíření koronaviru | Nákupy | Růst | Prognóza | Německý ministr hospodářství | Japonská vláda | Augsburger Allgemeine | Koronavirová krize | Indikátor | Odvětví | Úrokové sazby | Problémy | Ruský prezident | Počasí | Společnosti | Index | Studie | Posílení | Agentura Reuters | DIW Marcel Fratzscher | Neckarwestheim 2 | Výzkumný ústav | Unie | Důvěra investorů | Akciové indexy | Ekonomický institut Ifo | Lars Feld | Budoucnost | Globální finanční krize | Statistický úřad | Sektor služeb | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank | Kurz koruny | Francouzský ministr financí | Peter Altmaier | Německý hospodářský institut | Marcel Fratzscher | Opatření | Pozornost | | DIW Claus Michelsen | Šíření nového koronaviru | Ifo | Platby za plyn v rublech | Největší ekonomika | Platformy | Prezident Donald Trump | Británie | Pandemie covidu-19 | Výdaje | Jaderná elektrárna | Hospodářské instituty | Evropský parlament | Německé hospodářství | Statistici | Ekonomové | Růst HDP | Zpracování kovů | Vývoj | Výkon ekonomiky | IW | Rolf Bürkl | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Konkurenceschopnost | BDB | Německé hospodářské instituty | Dopady pandemie | Spotřebitelská důvěra | Měnové politiky | Stefan Kooths | Dodávky ruského plynu a ropy | Miliardy korun | Sazby | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Isar | Oživení německé ekonomiky | Berlín | Firmy | Budoucí vývoj | HDP Německa | Odhad růstu HDP | Trhy | Energetická společnost ČEZ | Rizika | Výplata věřitelů | Kancléř Olaf Scholz | Předkrizové úrovně | Vysoké ceny | Růst ekonomiky | Americké akciové indexy | Vladimir Putin | Balík na podporu ekonomiky | Ekonomický růst | Analytik DIW | Společnost | Zadlužování | Claus Michelsen | IWH | Isar 2 | Dluhové krize | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Riziko | Analytik | Emise | Nástroj | Plyn | Životní úroveň | INSEE | Německá ekonomika | Čína | Ceny | Recese | Pokles | Války | Bundesbank | Centrální banka | Restriktivní opatření | Instituty | Uvolněné měnové | Sentix | Prezident Vladimir Putin | Francouzská ekonomika | ČEZ | Německé ekonomiky | Šéf ECB | Ceny energií | Sberbank CZ | Hospodářské dopady | Dovoz | Obchodování | Prezident | Francouzský ministr | Trump | Zprávy | Francie | Údaje | Krize v eurozóně | Důvěra investorů v ekonomiku | Finanční krize | Sberbank | DPA | Spolková vláda | Obchody | Obchodní konflikt | ProCent | Zemní plyn | Hospodářský institut Ifo | Japonská centrální banka | Situace | Mario Draghi | Signály | Sazby beze změny | GfK | HDP | Důvěra v Německu | Restrikce | Rozhodování | Euro | Politici | IfW | Zdraví | ČTK | Otevřenost | Aktuální kurz | Institut ZEW | Vývoz | Reuters | Hospodářská situace | Jednání o brexitu | Vývoj ekonomiky | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Kurz | Druhá největší ekonomika | Index důvěry | Energetická společnost | Výsledky | Investice | GfK Rolf Bürkl | Obchodování na akciových trzích | Ekonomika eurozóny | Levice | Soukromá spotřeba | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Výplata | Ukazatel | Hospodářský růst | Ekonomický institut | Rusko | Zahájení ruské invaze | České firmy | Hospodářský institut | Úřad INSEE | Ruský prezident Vladimir Putin | COVID-19 | ZEW | TIM | Energie | Investiční | Nálada | Příjmy | Fiskální rok | Bloomberg | Rozvoj | Vyhlídky | Evropská ekonomika | Výrazný pokles | Kjódó | Hrubý domácí produkt | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Obnovitelné zdroje | Oslabení koruny | Německý HDP | Koruny vůči euru | JDE | Německá vláda | Německo | Komerční banky | Rozpočet | Obchodní partner | Zastavení dodávek | Ekonomika | Oslabení | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Bezpečnost | Pokles německé ekonomiky | Banky | Produktivita práce | Investiční platformy | Průlom | Ministr financí | Robert Habeck | Společnost ČEZ | Poslanci | Deutsche Bundesbank | Zhoršení pandemie | Investoři | Spotřebitelská důvěra v Německu | Vývoj měnové politiky | Obchodní spor | Embargo | Růst hrubého domácího produktu | Ropy | DIW | USD | Světové hospodářství | Hospodářský vývoj | Investing.com | Kupní síla | CZ | Správkyně Sberbank | Pokles HDP | Propad | Hospodářské oživení | Dopady koronavirové krize | Nemovitosti | Francouzská vláda | Indexy | Situace v Německu | Mutace koronaviru | Německá centrální banka | ECB | Inflační očekávání | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ | Přerušení dodávek ruského plynu | Největší ekonomika eurozóny | Jaderné elektrárny | ROCE | Mnichovský ekonomický institut | EU | Miliardy | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Šíření koronaviru | Banka | Počet zaměstnaných | Nízká inflace | Olaf Scholz
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Institucionální poptávka o středním objemu
Institucionální poptávky
Institucionální přijetí
Institucionální rezistence
Institucionální řešení
Institucionální stabilita
Institucionální trading
Institucionální trh
Institut
Institut API

Následující klíčová slova

Institute For Health Metrics and Evaluation
Institute for Policy Studies
Institute for Policy Studies (IPS)
Institute for Supply Management (ISM)
Institute of Directors
Institut GfK
INSTITUT CHRONOEKONOMIE
Institut Ifo
Institut IfW
Institut IHS
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít