IfW
Německo se musí přípravit na cla
06.11.2024 Pravděpodobné vítězství republikána Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách je hospodářsky nejtěžším okamžikem v dějinách Německa. V komentáři to dnes napsal předseda kielského Institutu pro světové hospodářství (IfW) Moritz Schularick. Podle předsedy ekonomického institutu Ifo Clemense Fuesta se Německo musí připravit na zavedení cel, podle předsedy institutu ZEW Achima Wambacha Trumpovo prezidentství ještě zhorší hospodářské problémy Evropy a Německa.
Dosavadní pomoc Česka Ukrajině dosáhla 120 miliard korun, plyne z českých a německých oficiálních dat. Sestává hlavně z pomoci uprchlíkům a dodávek zbraní
06.10.2024 Celkovou pomoc Česka Ukrajině a jejímu obyvatelstvu lze k polovině letošního roku vyčíslit na zhruba 120 miliard korun. Tato částka vychází z dat tuzemského ministerstva práce a sociálních věcí a z údajů Institutu světové ekonomiky v německém Kielu. Pokrývá pomoc za dobu od začátku ruské invaze na Ukrajinu koncem února 2022.
Německá ekonomika letos dle odhadů opět klesne
26.09.2024 Německou ekonomiku letos čeká další pokles, odhadují v dnes zveřejněné společné zprávě přední německé hospodářské instituty. Podle nich se hrubý domácí produkt (HDP) sníží o 0,1 procenta. Loni zaznamenala německá ekonomika pokles o 0,3 procenta a její výkon byl nejslabší ze všech zemí eurozóny. Na příští dva roky instituty předpovídají pouze slabé oživení - v příštím roce ekonomika podle nich vzroste o 0,8 procenta a v roce následujícím o 1,3 procenta.
Německá ekonomika letos klesne, čekají přední ekonomické instituty
24.09.2024 Německou ekonomiku letos čeká další pokles, shodují se přední ekonomické instituty. Podle nich se hrubý domácí produkt (HDP) sníží o 0,1 procenta, uvedla dnes agentura Reuters, která se odvolává na informované zdroje. Instituty zprávu zveřejní ve čtvrtek, do té doby se jejich údaje mohou ještě trochu změnit. Loni zaznamenala německá ekonomika pokles o 0,3 procenta a její výkon byl nejslabší ze všech zemí eurozóny.
Německý ministr financí představil návrh rozpočtu s masivními investicemi
10.09.2024 Německý ministr financí Christian Lindner dnes ve Spolkovém sněmu představil vládní návrh rozpočtu na příští rok. Počítá s výdaji téměř 490 miliard eur (12,3 bilionu Kč). Více než desetina z toho, celkem 51,3 miliardy eur, má pocházet z půjček. Podle Lindnera obsahuje návrh také rekordní investice 81 miliard eur. Návrh, jehož vznik provázely vleklé koaliční spory, nyní posoudí poslanci, kteří by ho mohli schválit v listopadu.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (9.9.2024)
09.09.2024 V minulém týdnu jsme se dočkali jednoho obchodu, na který jsem dopředu upozornil v mém týdenním komentáři. Trh prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval nákupní (buy) obchod, který se postupně přesně dostal do svého cíle a byl ukončen v zisku na Take-Profitu (TP). Pokud jste mého obchodu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
Německá ekonomika letos dle odhadu vykáže nulový růst
05.09.2024 Německé ekonomice se daří hůře než ostatním a letos vykáže nulový růst. V aktualizované prognóze to dnes uvedl německý hospodářský institut Ifo. Zhoršil tak svůj červnový odhad, který počítal s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 0,4 procenta. Institut také snížil odhad růstu pro příští rok na 0,9 procenta z dříve uváděných 1,5 procenta. Podle hlavního prognostika Ifo Tima Wollmershäusera se německá ekonomika potýká se strukturálními problémy a s nedostatkem investic.
IfW: Německá ekonomika bude letos dále klesat
04.09.2024 Kielský institut pro světové hospodářství (IfW) předpokládá, že německá ekonomika bude v letošním roce pokračovat v poklesu. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle podzimního výhledu institutu sníží o 0,1 procenta. V letním výhledu přitom IfW předpokládal, že německá ekonomika letos vykáže nárůst o 0,2 procenta.
Německá ekonomika se rozjíždí, letos vykáže růst
14.06.2024 Německá ekonomika se po období útlumu opět rozjíždí. Dnes to oznámil ekonomický institut DIW, podle kterého se hrubý domácí produkt (HDP) v letošním roce zvýší o 0,3 procenta a v roce příštím o 1,3 procenta. Institut poznamenal, že výhled růstu na letošní rok je sice skrovný, ale že největší evropské hospodářství už teď stabilně nabírá na síle. Růst by měla zajistit hlavně soukromá spotřeba.
Německá ekonomika chřadne, shodují se přední ekonomické instituty
27.03.2024 Německo v letošním roce vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) jen o 0,1 procenta. Ve společné analýze to dnes uvádí pět předních německých hospodářských institutů, které ještě loni na podzim předpovídaly na letošek růst ekonomiky o 1,3 procenta. Instituty označily německé hospodářství za chřadnoucí a dodávají, že rozvoj komplikují jak růstové, tak i strukturální problémy.
Denní shrnutí: Zlato testuje 2 150 USD, NYCB se propadá o 40 %
06.03.2024 Indexy na Wall Street se dnes obchodují na vyšší úrovni, čímž částečně smazaly včerejší výprodej. S&P 500 si připisuje 0,5 %, Dow Jones se obchoduje o 0,2 % výše, Nasdaq poskočil o 0,6 % a Russell 2000 s malou kapitalizací přidává 0,4 %.
Ukrajina za války přišla o 30 procent ekonomiky
20.02.2024 Ukrajina kvůli ruské agresi přišla o 30 procent své ekonomiky, asi pětinu svého území a 3,5 milionu pracovních míst. Více než deset milionů lidí muselo kvůli válce opustit své domovy, mnozí uprchli do ciziny. Uvedl to ukrajinský premiér Denys Šmyhal v rozhovoru, který zveřejnila japonská televize NHK. Šmyhal se při pondělní návštěvě Tokia zúčastnil podpisu desítek memorand týkajících se japonské pomoci s poválečnou obnovou Ukrajiny, která se již téměř dva roky brání ruské agresi.
Zakázky německého průmyslu klesly, němečtí vývozci jsou teď pesimisté
06.09.2023 Zakázky německého průmyslu se v červenci snížily více, než se čekalo. Trend z června, kdy se počet zakázek naopak nečekaně zvýšil díky prudkému růstu v leteckém a vesmírném sektoru, tak vzal rychlý konec. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů německého statistického úřadu. Dobré zprávy nezveřejnil ani Spolkový svaz velkoobchodu, zahraničního obchodu a služeb (BGA). Pokles či dokonce silný pokles obchodu podle něj očekává v letošním roce většina německých exportérů. Svou prognózu letošního vývoje německé ekonomiky pak zhoršil Kielský institut pro světovou ekonomiku (IfW).
Rzeczpospolita: Německá ekonomika slábne, je Německo nemocným mužem Evropy?
03.08.2023 Německá ekonomika se nemůže postavit na nohy. Už dvě čtvrtletí po sobě se hrubý domácí produkt (HDP) země snížil a Německo se tak podle ekonomů dostalo do technické recese. V uplynulém čtvrtletí se HDP udržel na úrovni předchozích tří měsíců, což byl ale pravděpodobně jen slabý záblesk naděje. Hospodářský propad signalizují všechny důležité ukazatele. Znovu se začíná mluvit o "nemocném muži Evropy", jak zemi označil už na přelomu tisíciletí britský ekonomický časopis The Economist, píše polský deník Rzeczpospolita.
Ekonomické instituty zlepšily výhled německé ekonomiky, pokles už letos nečekají
05.04.2023 Německo se letos vyhne hospodářské recesi a jeho ekonomika vykáže mírný růst. Ve své zprávě to dnes uvedly přední ekonomické instituty. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle nich letos v Německu zvýší o 0,3 procenta, zatímco dosud počítaly s poklesem. Jeho rozsah v předchozí zprávě zveřejněné loni na podzim odhadovaly na 0,4 procenta. Zvolna pak bude klesat inflace.
Na návštěvu Kyjeva přicestoval německý vicekancléř Robert Habeck
03.04.2023 Na návštěvu Kyjeva dnes ráno přicestoval německý vicekancléř Robert Habeck. S představiteli Ukrajiny chce jednat především o poválečné obnově země napadené před více než rokem Ruskem. Německý vicekancléř a ministr hospodářství je na Ukrajině poprvé od začátku války, napsala agentura DPA.
Ifo: Německá ekonomika letos klesne o 0,1 procenta, příští rok se vrátí k růstu
15.03.2023 Německou ekonomiku letos čeká propad o 0,1 procenta, v příštím roce se ale vrátí k růstu, který dosáhne 1,7 procenta. Příští rok se také normalizuje míra inflace. Dnes to v aktualizované prognóze hospodářského vývoje uvedl ekonomický institut Ifo. Výrazně optimističtější je institut IfW, podle jehož propočtů se hrubý domácí produkt (HDP) Německa v letošním roce zvýší o 0,5 procenta. S růstem letos počítá i německá vláda, která jej odhaduje na 0,2 procenta.
Ekonomické instituty: Německá ekonomika v příštím roce klesne o 0,4 procenta
29.09.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos i přes všechny dopady ruské invaze na Ukrajinu vykáže růst o 1,4 procenta, v roce příštím ale o 0,4 procenta klesne. Dnes to na tiskové konferenci v Berlíně oznámili zástupci čtyř předních německých ekonomických institutů. Jejich prognóza počítá s návratem k hospodářskému růstu v roce 2024, kdy by ekonomika mohla vykázat růst o 1,9 procenta.
Handelsblatt: Přední německé instituty zhoršily výhled, příští rok čekají recesi
26.09.2022 Čtyři přední ekonomické instituty v Německu zhoršily výhled vývoje největší evropské ekonomiky na letošní i příští rok. Nově očekávají, že v příštím roce se Německo propadne do recese. S odvoláním na vládní zdroje to dnes uvedl německý ekonomický list Handelsblatt.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
08.09.2022 1) Evropská centrální banka (ECB) na zasedání Rady guvernérů zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně. Banka zároveň předpověděla, že průměrná roční míra inflace v eurozóně letos dosáhne 8,1 procenta.
Institut IfW čeká příští rok pokles německé ekonomiky o 0,7 procenta
08.09.2022 Německá ekonomika v příštím roce klesne o 0,7 procenta, zejména kvůli vysokým cenám energií, které jsou částečně důsledkem války na Ukrajině. Ve svém podzimním výhledu to dnes předpověděl přední německý hospodářský institut IfW. Prudce tak zhoršil svou předchozí červnovou prognózu, podle které ještě čekal růst hrubého domácího produktu (HDP), a to o 3,3 procenta.
Německé instituty snížily odhad růstu, bez ruského plynu čekají recesi
13.04.2022 Přední německé ekonomické instituty snížily odhad růst největší evropské ekonomiky pro letošní rok kvůli dopadům války na Ukrajině. Dodaly rovněž, že případné zastavení dodávek ruské energie by způsobilo v příštím roce recesi.
Reuters: Německé instituty sníží letošní výhled růstu HDP na 2,7 ze 4,8 pct.
12.04.2022 Přední německé ekonomické instituty sníží výhled letošního růstu hrubého domácího produktu (HDP) Německa na 2,7 ze 4,8 procenta, uvádějí zdroje agentury Reuters. Na pozadí rostoucí inflace a očekávání poklesu hospodářského růstu totiž musí zohlednit také dopady války na Ukrajině. Oficiální čísla instituty zveřejní ve středu.
IMK: Německá ekonomika poroste pomaleji, než se čekalo, a může i poklesnout
29.03.2022 Německá ekonomika poroste mnohem pomaleji, než se původně očekávalo. V důsledku ruské invaze na Ukrajinu může letos dokonce poklesnout, uvedl dnes německý institut IMK, který má blízko k odborům. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
Institut Ifo zhoršil výhled růstu německé ekonomiky na 2,2 až 3,1 procenta
23.03.2022 Německá ekonomika si v letošním roce kvůli dopadům války na Ukrajině povede hůř, než se předpokládalo ještě před čtvrt rokem. Oznámil to dnes německý institut Ifo, který zhoršil výhled růstu hrubého domácího produktu (HDP) Německa na 2,2 až 3,1 procenta. Ještě v prosinci počítal s růstem o 3,7 procenta.
Analytici: Ukrajinská krize může zbrzdit oživení německé ekonomiky
24.02.2022 Konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou by se podle analytiků mohl stát brzdou hospodářského oživení v Německu. "Ukrajinská krize visí nad německou ekonomikou jako Damoklův meč," řekl agentuře DPA hlavní ekonom společnosti Commerzbank Jörg Krämer.
Přední německé instituty snížily výhled růstu HDP na letošní rok
14.10.2021 Přední německé ekonomické instituty snížily svůj společný výhled růstu největší evropské ekonomiky na letošní rok, neboť výrobu nadále ohrožují slabé dodávky. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle institutů zvýší o 2,4 procenta místo původně očekávaných 3,7 procenta. V příštím roce naopak čekají rychlejší oživení.
Německá ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 1,8 procenta, čekají instituty
15.04.2021 Německá ekonomika v prvním čtvrtletí kvůli dopadům koronavirové krize pravděpodobně klesla o 1,8 procenta, odhadují přední ekonomické instituty. Ve své dnešní zprávě také uvedly, že horší bude pro největší ekonomiku v Evropě i celý rok.
Vývoz z Německa do Británie v lednu klesl o 30 procent
02.03.2021 Vývoz z Německa do Británie v lednu podle předběžných údajů meziročně klesl o 30 procent. Hlavní příčinou je vedle dopadů pandemie také brexit a s ním související změna obchodních pravidel. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Vývoz z největší evropské ekonomiky na britské ostrovy ale klesá už od roku 2016, kdy si Britové odchod z Evropské unie odhlasovali v referendu.
Roční míra inflace v Německu v únoru stagnovala na 1,6 procenta
01.03.2021 Roční míra inflace v Německu v únoru stagnovala na 1,6 procenta. Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Je to v souladu s odhadem analytiků, kterých se dotazovala agentura Reuters.
Vakcína vše změní
11.11.2020 „Vývoj vakcín proti koronaviru nahrává především value akciím, kterým se v průběhu koronavirové krize příliš nedařilo. Naopak růstové akcie z technologického sektoru, které z koronavirové krize profitovaly, reagují zdrženlivěji,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.09.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes v minusu. Japonská centrální banka (Bank of Japan) potvrdila základní úrokovou sazbu na -0,1 % a data z Austrálie ukázala na překvapivý pokles tamní nezaměstnanosti.
Institut IfW zlepšil odhad vývoje letošního německého HDP
17.09.2020 Ekonomický propad Německa kvůli koronavirové krizi v letošním roce dosáhne 5,5 procenta HDP. V dnes zveřejněné zpřesněné prognóze s tím počítá hospodářský institut IfW, který ještě v létě pro letošní rok odhadoval výsledek o 1,3 procentního bodu horší. V příštím roce ale IfW očekává horší výsledek, místo předpovídaného růstu 6,3 procenta HDP nyní udává hodnotu 4,8 procenta.
Důvěra investorů v německou ekonomiku se v září zlepšila
17.09.2019 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v září zlepšila více, než se čekalo. Výhled pro největší evropskou ekonomiku však zůstává negativní kvůli obchodním sporům a nejistotě související s odchodem Británie z Evropské unie. Vyplývá to z průzkumu institutu ZEW.
Německu podle vlády nehrozí výraznější hospodářská recese
15.09.2019 Německá ekonomika se nachází ve slabé fázi, zatím jí ale nehrozí výraznější recese. Nerýsuje se však ani žádné výraznější hospodářské oživení. Uvedlo to v pátek spolkové ministerstvo hospodářství ve své měsíční zprávě. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
ECB snížila depozitní úrokovou sazbu, obnoví nákupy dluhopisů
12.09.2019 Evropská centrální banka (ECB) dnes snížila svou depozitní úrokovou sazbu na nové rekordní minimum minus 0,5 procenta z dosavadních minus 0,4 procenta. Zároveň oznámila, že od listopadu obnoví nákupy dluhopisů, a to v objemu 20 miliard eur (zhruba 517 miliard Kč) měsíčně. Banka tak reaguje na zpomalování hospodářského růstu a nízkou inflaci v eurozóně.
IMK: Pravděpodobnost recese v Německu stoupla na téměř 60 procent
12.09.2019 Pravděpodobnost hospodářské recese v Německu vzrostla na téměř 60 procent, tedy na nejvyšší úroveň od přelomu let 2012 a 2013. Vyplývá to podle agentury Reuters z indexu, který sestavuje německý institut IMK. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.09.2019 1) Asijské akcie se dnes na směru neshodly, když investoři vyhlíželi čtvrteční zasedání Evropské centrální banky, které by mohlo přinést oznámení dalšího stimulačního balíčku. Z úterního představení nových produktů společnosti Apple těžily akcie většiny jejích dodavatelů.
IfW: Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí vstoupí do recese
11.09.2019 Německý hospodářský institut IfW dnes předpověděl, že německá ekonomika ve třetím čtvrtletí vstoupí do recese. Zároveň zhoršil odhady hospodářského růstu v Německu pro celý letošní i příští rok. Na německou ekonomiku mají podle institutu negativní vliv obchodní spory a nejistota kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie.
Německé ekonomika podle předních institutů vzroste jen o 0,8 %
04.04.2019 Přední německé ekonomické instituty podstatně snížily společný odhad letošního růstu německé ekonomiky, a to na 0,8 procenta z 1,9 procenta, která odhadovaly loni na podzim. Zpráva ale varuje, že pokud Británie odejde z Evropské unie bez dohody, hospodářský růst může být ještě podstatně nižší.
Instituty DIW a IfW zhoršily výhled německé ekonomiky
12.12.2018 Německé hospodářské instituty DIW a IfW dnes zhoršily výhled německé ekonomiky. Oba instituty nyní předpokládají, že hrubý domácí produkt (HDP) v letošním roce stoupne pouze o 1,5 procenta. DIW přitom doposud letošní růst odhadoval na 1,8 procenta a IfW na 1,9 procenta.
Letošní růst HDP Německa prý bude nižší, než čeká vláda
15.11.2018 Růst německé ekonomiky v letošním roce bude slabší, než očekává vláda. Po poklesu ve třetím čtvrtletí není již odhad, který počítá s růstem o 1,8 procenta, dosažitelný, domnívají se přední německé hospodářské instituty.
Průmyslové zakázky v Německu vzrostly
06.11.2018 Objem průmyslových zakázek v Německu v září nečekaně vzrostl o 0,3 procenta, přičemž se čekal propad o 0,6 procenta. Údaj dnes zveřejnil německý statistický úřad. Za celé třetí čtvrtletí se ale jejich počet kvůli slabší zahraniční poptávce o 0,1 procenta snížil, sdělilo ministerstvo hospodářství. Srpnová hodnota byla upravena směrem nahoru na 2,5 procenta.
IfW: Německá ekonomika ve 3Q prý klesla
04.11.2018 Německá ekonomika v letošním třetím čtvrtletí pravděpodobně klesla o zhruba 0,3 procenta. Předpokládá to německý ekonomický institut IfW. Ve druhém čtvrtletí přitom hospodářský růst Německa podle statistiků zrychlil na 0,5 procenta z 0,4 procenta v prvním kvartálu.
Související klíčová slova:
IMK | Německý vicekancléř | Koronavirové krize | Zkušenosti | Pfizer | Spolkový statistický úřad | EUR | Německý vývoz | Trend | Bank of Japan | Německý ministr financí | Životní prostředí | Růst HDP Německa | Němečtí politici | Mezinárodní měnový fond | Hospodářské problémy | Automobilka Volkswagen | Prezident institutu | VP Bank | Ruské invaze na Ukrajinu | Míra úspor | Indexy na Wall Street | Pravděpodobnost | Sjednocení Německa | Obchodní systém | FTSE MIB | Aktuální prognózy | Depozitní sazba | Reality | Ethereum | Asijské akcie | Německý DAX | Snížení produkce | Expanze | Investing | Propad cen | Rostoucí inflace | Saúdská Arábie | Nezaměstnanost | Dopad na ekonomiku | Pandemie | Růst cen | Tempo ekonomického růstu | Zpráva | ČSÚ | Brexit | Velkoobchodní cena plynu | Obrat v měnové politice | Dovozní cla | Základní úrokové sazby | Inflace v Maďarsku | Růst německé ekonomiky | Ukrajinská krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | DZ Bank | Ministr hospodářství | Britové | Dopady války na Ukrajině | Prudký pokles | Německý export | Zakázky německého průmyslu | Uvolnění měnové politiky | Nord Stream | Handelsblatt | Výhled | Wall Street Journal | Americký prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tiff Macklem | Breakout | Globální ekonomiky | Title Transfer Facility | Průmysl | Inflace | Setkání ministrů financí | Thomas Gitzel | Nejdůležitější události | Centrální banky | Válka | Export z Německa | New York | Domácnosti | Covid | Obnova ekonomiky | Kandidát na prezidenta | Vysoké ceny energií | Pandemie koronaviru | Donald Trump | Profesor Felbermayr | Ruth Brandová | Vice | Nikki Haleyová | Inflace v eurozóně | Damoklův meč | Šéf Ifo | Dekabank | Asie | IfW Felbermayr | Růst Německa | Průmyslové zakázky v Německu | Výkon | Odvětví | Problémy Evropy | Negativní dopad | CL | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | MIFID | Analytici | Ekonomický institut Ifo | Negativní hospodářské dopady | Omezení dodávek | Levné energie | Základní příjem | Informované zdroje | G7 | Felbermayr | Výhled německé ekonomiky | Premiér Denys Šmyhal | Německé instituty | New York Community Bank | Vyšší poptávka | Marketingová komunikace | Pandemie covidu-19 | Graf | Úsilí | Kartel OPEC | Poptávka | Počet pracovních míst | Úspěšné obchodování | Obchodní pravidla | Ekonomiky | Německá automobilka | Průmyslová produkce | Economist | Kielský institut | Bydlení | Augsburger Allgemeine | Peníze | Největší evropská ekonomika | Maloobchodní tržby | Politika | Očekávání | Obchodní dohody | Expert | Coinmarketcap | Carsten Brzeski | Průmyslové odvětví | Války na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Úspěšnost strategie | Měnový fond | BGA | Lukáš Kovanda | Nákupy | Růst | Analytika | Příležitosti | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Počet lidí bez práce | Prognóza | Denys Šmyhal | Roční míra inflace | Britská centrální banka | Očkování proti covidu-19 | Obchodní model | Španělský IBEX | Hospodářské recese | Vývoj vakcín | Koronavirová krize | Kamala Harrisová | Evropské ekonomiky | Institut IfW | Zpomalení ekonomiky | Institut DIW | Návrh rozpočtu | JOLTS | Breakout strategie | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Úrokové sazby | Meziroční růst | Trh | Investiční doporučení | Problémy | Společnosti | Index | Studie | Nezaměstnanost v Německu | Výhled růstu německé ekonomiky | Hospodářský vzestup | MMF | Viceprezident | Skupování aktiv | Komise | Nejistoty | Kapitál | Tržby v eurozóně | Ceny plynu | Agentura Reuters | Poskytování úvěrů | Týdenní shrnutí | S&P | Objednávky | Unie | Důvěra investorů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akciové indexy | Turistika | Christine Lagardeová | Demografické změny | Ukrajinští uprchlíci | Ekonomický kalendář | Britské podniky | Bank of Canada | Kielský institut pro světové hospodářství (IfW) | Závislost | Hospodářský vývoj v Německu | Index Stoxx 600 | Statistický úřad | Angela Merkelová | Podnikání | Snížení poptávky | Míra inflace v Maďarsku | Hospodářská politika | Hrubý domácí produkt Německa | Výroba v Německu | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Peter Altmaier | Kielský institut pro světové hospodářství | Title Transfer Facility (TTF) | Německý hospodářský institut | Opatření | Podnikatelé | Akciový index | Pozornost | Setkání ministrů financí EU | 3М | DIW Claus Michelsen | Německý ekonomický institut | Ifo | Aukce | Hlavní ekonom | Ripple | Harrisová | Bitcoin | Cena plynu | Británie | Obchodovat | Invaze | Vicekancléř Robert Habeck | Válka na Ukrajině | USA | Sankce | Německý vicekancléř Robert Habeck | Stav globální ekonomiky | Volby | Joe Biden | Výdaje | IBEX | Německé hospodářství | Dow Jones | Dovoz do USA | Hospodářské instituty | Statistici | Ekonomové | Prohlášení | Trading | Německý automobilový průmysl | CDU/CSU | Růst HDP | Zvyšování úrokových sazeb | Vývoj | Roční míra inflace v Německu | IW | Podnikatelská nálada | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Dopady pandemie | Politika centrálních bank | Plynovod Nord Stream 2 | Miliardář Elon Musk | EUR/USD | Německé hospodářské instituty | Spotřebitelská důvěra | Plánované obchody pro EUR/USD | Onemocnění | Institut IMK | New York Community | Vývoz z Německa do Británie | Ministerstvo hospodářství | Stefan Kooths | Superstar | Růstový potenciál | Strategie Ondřeje Hartmana | Vítězství | Investiční strategie | Ifo Clemens Fuest | ADP | Snížení úroků | Sociální demokraté (SPD) | Prezidentské volby | Miliardy korun | Tisková konference | Landesbank Baden-Wuerttemberg | Automobilka | Nákupy dluhopisů | Sazby | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Objem zakázek | The Economist | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Oživení německé ekonomiky | Investovat | Program skupování aktiv | Landesbank Baden-Württemberg | Průzkum | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Konzervativní unie | HDP Německa | Zajištění | Silný propad | Ekonomický propad | Ekonomický propad Německa | Fed | Euroskupina | Automobilový průmysl | FTSE | Německá automobilka Volkswagen | Rizika | Eurozóna | Fond | Alexander Krüger | Kancléř Olaf Scholz | Vicekancléř | Předkrizové úrovně | Rzeczpospolita | MIB | Kyjev | Vysoké ceny | VP Bank Group | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Žádosti o podporu | Bilance | Ondřej Hartman | Daně z kapitálových zisků | Miliardář | Španělsko | Cla na zboží | Poradenství | CAD | Odhady analytiků | Aktuální Price Action | Investiční aktivity | Společnost | Zadlužování | Claus Michelsen | Výhled vývoje ekonomiky | IWH | Ekonom Ifo | Zahraniční obchod | Ztráta | Obchodní modely | FXstreet | Reporty | Obchod | Volkswagen | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Trinity | Šok | Nástroj | Plyn | Německá ekonomika | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | FTSE 100 | Války | Ukrajina | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Objem objednávek | Restriktivní opatření | Instituty | Evropské centrální banky | NYCB | Odborníci | Zákonodárci | Sentix | Panevropský akciový index | Commerzbank | Obchody pro EUR/USD | Německé ekonomiky | LBBW | Trinity Bank | Hospodářský propad | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Forex trader | Ceny energií | Zboží z Číny | S/R zóny | Energetická krize | Pravděpodobnost recese | Očkování proti covidu | Jasný signál | ČNB | Bank of England | Demokraté | Christian Lindner | Nord Stream 2 | Hospodářské dopady | Dovoz | Obchodování | Nové prognózy | Úroky | Americké ministerstvo energetiky | Prezident | Růst inflace | Evropa | Nasdaq | Trump | Zprávy | Francie | Předpověď | Údaje | Dodávky plynu | Automobilky | Biden | DPA | FXstreet.cz | Spolková vláda | Obchody | Naše ekonomika | Index CPI | xStation5 | Obchodní konflikt | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Japonsko | Hospodářský institut Ifo | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Ruské síly | Dobré zprávy | Situace | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | FOREX | Podnikatelská aktivita | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Výrobní aktivity | Pokles zásob | HDP | Hospodářské vyhlídky | Ekonom | Euro | Politici | Vyšší inflace | Výprodej | Míra inflace v eurozóně | Zdraví | Návrh rozpočtu na příští rok | ČTK | Odhad letošního růstu | Otevřenost | Ztráty | Dekarbonizace | Merkelová | Obchodní nastavení | Akcie | Société Générale | Očkování | Sociální demokraté | Podniky | Zrychlení růstu | Tým FXstreet.cz | SPD | Dovoz z Británie | Německé ministerstvo hospodářství | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Růst v eurozóně | Price Action | Index PPI | Technologie | Prognózy | Kurz | Daně | SOK | Dnešní zpráva | Využití kapacit | Index důvěry | Americká ekonomika | Americký prezident Joe Biden | Superúterý | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Ukrajinské krize | Investice | Potenciál | Konkurence | Komunikace | Hospodářská recese | ECOFIN | Soukromá spotřeba | Růst ekonomiky v Německu | USD za barel | Hospodářství | Důvěra | Russell 2000 | Ukazatel | Měny | Dialog | Hospodářský růst | Opatření na podporu ekonomiky | Ekonomický institut | Export | Signál | Geopolitická nejistota | BHS Štěpán Křeček | Hospodářský institut | Praha | AEX | COVID-19 | Brusel | Průmyslová výroba v Německu | FDP | Elon Musk | ZEW | Evropské akcie | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Trh dnes | Ekonom BHS | Příjmy | Onemocnění COVID-19 | Bloomberg | Dotace | Evropská unie | Britský FTSE 100 | Rozvoj | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Míra | Divize | University of Michigan | Riziko recese | Vakcína | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Ministerstvo energetiky | Průzkumy | Hrubý domácí produkt | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Německý HDP | S&P 500 | JDE | MWh | Prezident Joe Biden | MT4 | Světová banka | Cena | Německá vláda | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Obchodní spory | Apple | Rozpočet | Obchodní partner | Snížení sazeb | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | Odvody | BDI | Evropské akciové indexy | DAX | Zavedení cel | Agentura DPA | Zastavení dodávek | Zlato | Ekonomika | Plánované obchody | Inflace v Německu | Oslabení | Finanční situace | Nálada podnikatelů | Energetické krize | Práce | Cíle | Ekonomické prognózy | Bezpečnost | Pokles německé ekonomiky | Banky | Předčasné volby | Buy | Vlády | Maloobchodní tržby v eurozóně | Wall Street | Vysoké úrokové sazby | Ministr financí | Zlepšení | XTB | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zvyšování úroků | Program nákupu dluhopisů | Německá průmyslová výroba | Demokratické strany | Štěpán Křeček | TTF | Saldo běžného účtu | Platební neschopnosti | Robert Habeck | Kancléřka Angela Merkelová | Stoxx | Německé vlády | Support | Náklady na úvěry | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Obchodní aktivity | Tržní očekávání | OPEC | Plynovod Nord Stream | Řetězce | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Spotřebitelé | Německý statistický úřad | Program nákupů dluhopisů | Růst hrubého domácího produktu | Ceny potravin | Nařízení | Zdražování | Ropy | Předseda | Škoda | DIW | USD | Kamala | Světové hospodářství | CAC40 | Hospodářský vývoj | Počet nových žádostí o podporu | Investing.com | Svaz německého průmyslu | Odhad inflace | Rusové | Americké ministerstvo | CZ | Digitální měny | Pokles HDP | Propad | Vývoz do Číny | Setkání ministrů financí eurozóny | Hospodářské oživení | Agentura AP | Výhled na příští rok | Evropský trh | Time-Frame | Nejistota | ING | Česká republika | Indexy | Evropská centrální banka | Německá centrální banka | ECB | Stoxx 600 | Vývoz z Německa | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Zvýšení inflace | Německé podniky | ROCE | Omikron | Cykly | Clemens Fuest | Mnichovský ekonomický institut | EU | Hodnota indexu | Miliardy | Zpracovatelský průmysl | Ukrajinský premiér | Plynárenské společnosti | Prodeje | Pracovní síly | Ukazatele | Strukturální změny | Banka | Země eurozóny | Počet zaměstnaných | Olaf Scholz | Spotřebitelské ceny | Další pokles
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot
|
|