Hospodářská recese

Dolar včera spadl nejvíce za 20 let, burzy v USA nejvíce za 5 let. Trumpova cla totiž znamenají největší zvýšení daní v USA od roku 1968, jde o „ropný šok“ stylu 70. let
04.04.2025 Americká ekonomika má za sebou tak ponurý den, jaký dlouho nepamatuje. Dolar se vůči dalším světovým měnám propadl nejvíce minimálně od roku 2005, od kdy agentura Bloomberg příslušný ukazatel sestavuje. Hlavní akciový ukazatel, burzovní index Standard & Poor’s 500, odepsal takřka pět procent, a převážně technologický index Nasdaq 100 pak dokonce přes pět procent. Dohromady se z obou příslušných akciových trhů vypařila hodnota zhruba tří bilionů dolarů (což je přibližně 8,5násobek celoročního výkonu české ekonomiky, jejího hrubého domácího produktu).

Jak se předpovědi na rok 2024 potkaly s realitou a co čeká investory v tomto roce?
18.03.2025 Každý rok jsme již od listopadu zaplaveni analýzami a výhledy na příští rok. Často se takto dozvíme, co která banka nebo investiční společnost od investic a finančních trhů očekávají. Téměř vůbec se však následně nepotkáváme s tím, že by se stejným nasazením byly publikovány zprávy, které by podobně detailně porovnávaly minulé věštecké vize s realitou.

Prognóza pro EUR/USD na 9. prosince 2024
09.12.2024 Páteční údaje o zaměstnanosti v USA přinesly smíšené výsledky, což vedlo k oslabení USD. Tato slabost se shodovala s růstem akciového trhu (jak bylo dříve očekáváno). Ke konci dne se však investoři rozhodli zafixovat krátkodobé zisky kvůli rostoucí nejistotě ohledně nadcházejících zasedání Federálního rezervního systému a Evropské centrální banky.

Komodity: Ceny ropy po statistice z eurozóny klesají
23.09.2024 Ceny ropy na počátku nového týdne klesají. Mohou za to obavy o poptávku po zprávě o podnikatelské aktivitě v eurozóně. Ceny přitom nejprve rostly kvůli obavám o dodávky po eskalaci napětí na Blízkém východě a bouři v Mexickém zálivu, která zastavila část těžby.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
23.09.2024 1) Bankovní rada České národní banky (ČNB) zřejmě ve středu sníží základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,25 procenta. Shoduje se na tom většina analytiků oslovených ČTK, přestože podle části z nich by podmínky v ekonomice umožňovaly i rychlejší uvolňování měnové politiky. O čtvrt procentního bodu snížila bankovní rada základní úrokovou sazbu i v srpnu, předtím čtyřikrát učinila dvojnásobný krok.

Podnikatelská aktivita v eurozóně nečekaně klesla
23.09.2024 Podnikatelská aktivita v eurozóně v září nečekaně klesla, přestože analytici očekávali jen mírné zpomalení růstu. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnila společnost S&P Global. K poklesu přispělo zastavení růstu v dominantním odvětví služeb a prohloubení poklesu ve zpracovatelském průmyslu, uvedla agentura Reuters. V Německu podle analytiků hrozí hospodářská recese.

Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny dál klesá
09.09.2024 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v září třetí měsíc za sebou klesla. Nachází se tak na nejnižší úrovni od ledna. Ve své dnešní zprávě to uvedla výzkumná společnost Sentix. Dodala, že eurozóně hrozí hospodářská recese, a to zejména kvůli nepříznivému vývoji v Německu.

Ropa zahajuje nový týden medvědí mezerou
08.04.2024 Brent a WTI zahájily nový týden medvědí cenovou mezerou v návaznosti na zprávy o možném uvolnění napětí na Blízkém východě. Izrael se rozhodl stáhnout část svých vojáků z jižního pásma Gazy, přibližně 6 měsíců po zahájení vojenských operací. Na druhé straně Írán nadále ohrožuje Izrael, ačkoli se objevily obavy, že po útoku na íránské diplomatické zařízení v Damašku by mohlo dojít k plnohodnotné válce mezi Izraelem a Íránem. Nyní Írán hrozí, že žádná z izraelských diplomatických misí není v současné době v bezpečí. V některých médiích se však také objevily zprávy, podle nichž Írán Spojeným státům sdělil, že se zdrží odvetných opatření za úder na Damašek, pokud bude dosaženo příměří v Gaze.

Pár USD/JPY ovládá nejistota
05.03.2024 JPY uvízl na trhu omezeném rozpětím. Japonská měna se již třetí týden v řadě obchoduje vůči americkému dolaru v rozmezí 149,70–150,90. Prodávajícím se nedaří prosadit na úrovních nad hladinou 149. Kupující váhají ohledně vstupu do oblasti nad hladinou 151. Na jedné straně zde panuje nejistota ohledně dalších politických kroků Bank of Japan, na straně druhé zde existují rizika měnové intervence. Obchodníci na USD/JPY navíc musí přizpůsobit své strategie dynamice zelené bankovky, která naopak čeká na klíčové události tohoto týdne, tj. na Powellovo svědectví v Kongresu a na údaje o nonfarm payrolls za únor. Jinými slovy, současné fundamentální pozadí v tuto chvíli nepřeje žádnému proražení – ani ve směru nahoru, ani dolů.

Trh není připraven upustit od obrovských očekávání
09.01.2024 Americký dolar dál čelí nepříznivému tržnímu sentimentu. I když se v posledních týdnech vůči euru prosazuje silou, má trh k euru čím dál lepší postoj, o britské libře nemluvě. Přestože oba instrumenty měly začít tvořit očekávanou vlnu 3 neboli C, trh stále kolísá bez jasného směru.

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024
04.12.2023 „Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

V Německu v listopadu přibylo 22.000 lidí bez práce, stoupla i nezaměstnanost
30.11.2023 Počet lidí bez práce v Německu se v listopadu podle sezonně přepočtených údajů proti předchozímu měsíci zvýšil o 22.000 na 2,702 milionu. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový úřad práce, podle kterého míra nezaměstnanosti proti říjnu stoupla o desetinu procentního bodu na 5,9 procenta. Při zpracování listopadových statistik vycházel úřad z údajů, které byly k dispozici do 13. listopadu.

Průzkum Fidelity International ukazuje nedostatek odhodlání investorů pro spravedlivou transformaci
18.09.2023 Společnost Fidelity International ("Fidelity") zveřejnila klíčové závěry svého průzkumu o "spravedlivé transformaci", který hodnotí povědomí investorů o tomto tématu, ale i jejich chuť investovat do této oblasti. Spravedlivá transformace je jednou z klíčových priorit společnosti Fidelity v oblasti udržitelného rozvoje a v souladu se svou strategií firma ve spolupráci s Coalition Greenwich zjišťovala názory více než 120 institucionálních investorů a finančních zprostředkovatelů, aby této důležité problematice do hloubky porozuměla.

ZEW: Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se zhoršila
11.07.2023 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v červenci klesla. V dnešní zprávě to uvedl německý hospodářský institut ZEW. Index důvěry se meziměsíčně snížil o 6,2 bodu na minus 14,7 bodu.

ZEW: Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se mírně zvýšila
13.06.2023 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v červnu mírně zvýšila. V dnešní zúrávě to uvedl německý hospodářský institut ZEW, který minulý měsíc varoval před recesí. Index důvěry se meziměsíčně zvýšil o 2,2 bodu na minus 8,5 bodu. Analytici čekali pokles na minus 13,5 bodu. Do záporného pásma se hodnota vrátila minulý měsíc poprvé od prosince.

Cena zlata v korunách vzrostla až o 12 procent. Letos může překročit historická maxima
12.04.2023 Rozložení úspor do zlata láká drobné střadatele i velké investory. Poptávka se za poslední rok udržuje na rekordních úrovních z roku 2021. Roste i cena zlata. Ta začátkem dubna překonala hranici dvou tisíc dolarů za trojskou unci. Podle odhadů poroste dál.

ZIM se po dobrých výsledcích snaží zvrátit medvědí trend 📈
15.03.2023 Námořní kontejnerová přepravní společnost ZIM Integrated Shipping (ZIM.US) vykázala optimistické výsledky za celý rok 2022 a od té doby se cena jejích akcií snaží zvrátit klesající trend. Vzhledem k rostoucí inflaci a ekonomické nejistotě a geopolitickému napětí zaznamenala nákladní lodní doprava v roce 2022 výrazné zpomalení. To mělo za následek pokles sazeb u přepravních společností, které se těšily hospodářskému rozmachu především v roce 2021.

Analýza indexu CAC40: Co nám říká o současné situaci na trhu?
06.03.2023 Názory analytiků na vývoj trhů se zatím různí. Někteří předpovídají blížící se katastrofu, zatímco druzí chtějí využít růstové vlny. Pro některé hospodářská recese již klepe na dveře, pro jiné tento problém neexistuje. Avšak většina pozorovatelů trhů se shodne, že situace je nepřehledná. Aspoň toto tedy můžeme brát jako fakt. Zkusme tedy z něho vyjít a podívat se na graf francouzského indexu CAC40, abychom se pokusili najít alespoň nějaké odpovědi.

Makroekonomické postřehy Saxo Bank přinášejí nové obavy o budoucí růst
25.01.2023 Navzdory tomu, že se trhy i nadále nejvíce obávají inflace, slabší maloobchodní tržby a průmyslová výroba v USA náhle vyvolaly i obavy z ekonomického zpomalení. Díky příznivé situaci na pracovním trhu je tu však stále šance, že nás nečeká hluboká recese, ale hladké přistání. Trhy tak budou čím dál citlivější na údaje o zaměstnanosti. Větší pozornost se bude věnovat i hospodářským výsledkům – velké technologické firmy je začínají publikovat už tento týden.

Růst světové ekonomiky by se měl letos podle šéfky MMF odrazit ode dna
17.01.2023 Růst světové ekonomiky by se měl v letošním roce odrazit ode dna, a to navzdory pokračující válce na Ukrajině a stoupajícím úrokovým sazbám. Uvedla to dnes podle agentury Reuters šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu.

Recese v Británii může být skoro stejně hluboká jako ta v Rusku, míní ekonomové
04.01.2023 Hospodářská recese v Británii může být v letošním roce skoro stejně hluboká jako ta v Rusku. Analytici americké investiční banky Goldman Sachs totiž podle serveru CNBC očekávají, že hrubý domácí produkt (HDP) Británie letos klesne o 1,2 procenta, zatímco pokles HDP v Rusku předpovídají na 1,3 procenta. Zdůvodňují to válkou na Ukrajině a nutností vyrovnávat se s dopady západních ekonomických sankcí.

Ifo: Hospodářská recese v Německu bude v příštím roce proti očekávání mírnější
14.12.2022 Propad německé ekonomiky bude v příštím roce mírnější, než se původně očekávalo. Ekonomický institut Ifo nyní předpokládá snížení hrubého domácího produktu (HDP) o 0,1 procenta a ve svém ekonomickém výhledu dnes uvedl, že inflace proti předpokladům rychleji zpomalí. Sníží se tak podle něj na 6,4 procenta. V zářijové prognóze ještě institut vycházel z toho, že se v příštím roce HDP propadne o 0,3 procenta a že inflace dosáhne 9,3 procenta.

PMI průzkum, eurozóna, listopad 2022 – předběžný výsledek
23.11.2022 Předběžný výsledek průzkumu PMI pro eurozónu za letošní listopad naznačuje, že ekonomická aktivita v eurozóně sice dále klesá, tempo poklesu se ale v porovnání s říjnem zmírnilo.

Ekonomové: Eurozónu čeká výrazná hospodářská recese, zotavovat se bude pomalu
16.11.2022 Eurozóna v příštích měsících pravděpodobně vstoupí do hospodářství recese, která nebude mírná. Následné hospodářské oživení navíc bude obtížné a jen pomalé. Předpovídají to ekonomové z předních světových bank. Členské země eurozóny se nyní potýkají s energetickou krizí, za kterou částečně stojí válka na Ukrajině. Vysoké ceny energií tlačí vzhůru inflaci, což nutí Evropskou centrální banku (ECB) ke zvyšování úrokových sazeb.

MF letos odhaduje růst HDP 2,4 procenta, příští rok pokles 0,2 procenta
09.11.2022 Ministerstvo financí (MF) v nové makroekonomické prognóze zlepšilo letošní odhad růstu hrubého domácího produktu na 2,4 procenta. V srpnu odhadovalo růst 2,2 procenta. V příštím roce čeká hospodářský pokles o 0,2 procenta. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) novinářům řekl, že ekonomika začala klesat ve třetím čtvrtletí, mezikvartální pokles předpokládá i v posledním čtvrtletí letošního a v prvním čtvrtletí příštího roku.

Akcie v Hongkongu po sjezdu čínských komunistů odepisují sedm procent
24.10.2022 Akcie v Hongkongu po sjezdu čínských komunistů dnes prudce klesají, hlavní index Hang Seng před koncem obchodování odepisoval zhruba sedm procent. Ztráty ale mají také akcie v pevninské Číně. Trh výprodejem reaguje na předpoklady, že dosavadní prezident Si Ťin-pching a jeho nový tým budou v nadcházejícím funkčním období preferovat ideologii na úkor ekonomiky.

Spotřebitelská důvěra v Británii v září klesla na rekordní minimum
23.09.2022 Spotřebitelská důvěra v Británii v září klesla na nejnižší úroveň od poloviny 70. let minulého století, kam sahají záznamy. Vyplývá to z dnešní zprávy výzkumné společnosti GfK. Údaje naznačily, že náladu spotřebitelů výrazněji neovlivnila nová opatření, která slíbila premiérka Liz Trussová na pomoc domácnostem i podnikům, jež se potýkají s vysokými cenami energií.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
05.09.2022 1) Míra inflace V Turecku v srpnu vystoupila na 80,2 procenta a je nejvyšší od září 1998. K růstu vedle cen energií přispěly zejména ceny za dopravu, vybavení domácností a za potraviny. Ve své zprávě to dnes oznámil turecký statistický úřad. Před rokem byla inflace těsně pod 20 procenty.

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny klesla nejníže od května 2020
05.09.2022 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v září dostala na nejnižší úroveň od května 2020. Index důvěry podle společnosti Sentix klesl na minus 31,8 bodu ze srpnových minus 25,2 bodu. Hospodářská recese v eurozóně se tak zdá téměř nevyhnutelná, domnívají se analytici.

Rizikový apetit trvá, dolar slábne. Obavy kolem plynu ženou nahoru ropu
18.07.2022 Evropské akciové trhy se i v podvečer pohybují kontinuálně v zeleném a také hlavní americké akciové indexy zahájily solidně v plusu. Vzhůru vyrazily akcie Goldman Sachs, která ve výsledkové zprávě za druhé čtvrtletí překvapila výnosy z tradingu. Dolar dnes slábne, euro si k americké měně připisuje zhruba 1 procento. Silnější je vůči dolaru analogicky koruna. Vůči euru však průběžné zisky z dnešního rána již umazala.

Morgan Stanley: Ekonomika eurozóny ve čtvrtém čtvrtletí vstoupí do mírné recese
29.06.2022 Ekonomika eurozóny v letošním čtvrtém čtvrtletí vstoupí do mírné recese. Předpověděli to ekonomové americké investiční banky Morgan Stanley, a to v době, kdy se evropské země potýkají s problémy kolem dodávek zemního plynu z Ruska a také s vysokou inflací. Informuje o tom dnes agentura Bloomberg.

Britský průmysl zhoršil odhad růstu ekonomiky, obává se hospodářské recese
13.06.2022 Konfederace britského průmyslu (CBI) dnes snížila odhad růstu britské ekonomiky na letošní i příští rok. Poukázala hlavně na negativní důsledky vysoké inflace, za kterou částečně stojí válka na Ukrajině a přetrvávající problémy v dodavatelských řetězcích. Zároveň varovala, že Británie by velmi snadno mohla sklouznout do hospodářské recese. V dubnu se hrubý domácí produkt (HDP) Británie podle dnešní zprávy statistického úřadu meziměsíčně snížil o 0,3 procenta.

Forex: Shrnutí obchodování 30.3.2022
30.03.2022 Americké akcie včera posílily, přičemž těžily ze známek pokroku v mírových rozhovorech mezi Ruskem a Ukrajinou. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,97 procenta a uzavřel obchodování na 35.294,19 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 1,23 procenta na 4631,60 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil dokonce o 1,84 procenta na 14.619,64 bodu.

Hospodářská recese v Kanadě byla překonána. Přehled vývoje USD, CAD a JPY
02.02.2022 V úterý zveřejněný výrobní index ISM (+57,6 oproti očekávaným +57,5) potvrdil předpoklad, že se americká ekonomika nadále stabilně zotavuje, což nám v kombinaci s vysokou inflací umožňuje vyvodit závěr, že Fed dělá správnou věc, když cílí na březnový začátek cyklu zvyšování sazeb.

Ekonomika EU v prvním čtvrtletí klesla o 0,4 procenta, je zpět v recesi
18.05.2021 Ekonomika Evropské unie v prvním čtvrtletí podle sezonně přepočtených údajů klesla proti předchozím třem měsícům o 0,4 procenta po poklesu o 0,5 procenta ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku. Ve své zpřesněné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Potvrdil tak, že unie se vrátila k hospodářské recesi, za kterou stojí hlavně uzávěry v souvislosti s pandemií. Česká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 0,3 procenta.

Prezidenti USA v krizi snižovali daně, zvyšovali i státní výdaje
09.03.2021 Výběr známých programů na podporu ekonomiky v historii USA (Sněmovna reprezentantů má po úpravách v Senátu na programu další hlasování o balíčku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů - asi 41 bilionů korun - na podporu ekonomiky zasažené pandemií covidu-19):

Brusel schválil plán Francie na pomoc firmám zasaženým pandemií
04.03.2021 Evropská komise (EK) dnes schválila záměr Francie využít až 20 miliard eur (asi 524 miliard Kč) z peněz soukromých investorů na pomoc firmám zasaženým koronavirovou pandemií. Program předpokládá, že na pomoc se využijí takzvané účastnické úvěry i dluhopisy. Francouzská vláda poskytne garanci až na 30 procent půjček a podřízeného dluhu, který na sebe vezmou soukromé podniky.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (12.10.2020)
12.10.2020 Minulý týden došlo na měnovém páru EUR/USD k aktivaci dalšího obchodu, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Došlo totiž k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž došlo ke vstupu do long pozice, která však neměla dostatek býčí síly a obchod tak skončil na omezeném Stop-Lossu. Na konci týdne však trh tuto hladinu opětovně prolomil a v rámci pravidel mé obchodní strategie došlo k druhému vstupu do obchodu, který tentokrát velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu.

Epiq: Počet firemních bankrotů v USA letos zatím stoupl o třetinu
06.10.2020 Počet firemních bankrotů ve Spojených státech v prvních třech čtvrtletích letošního roku vrostl o 33 procent na 5529 případů, protože hospodářská recese způsobená pandemií covidu-19 těžce zasáhla řadu podniků. Vyplývá to z údajů společnosti Epiq. V samotném září se počet firemních bankrotů meziročně zvýšil dokonce o 78 procent na 747 případů.

Recese v Polsku již podle šéfa státního fondu PFR skončila
07.07.2020 Hospodářská recese v Polsku již skončila, ekonomická aktivita by se mohla v první polovině příštího roku vrátit na úrovně z období před příchodem koronavirové krize. Uvedl to dnes šéf státního rozvojového fondu PFR Pawel Borys. V letošním třetím čtvrtletí by se podle něj mohl hrubý domácí produkt (HDP) zvýšit proti předchozím třem měsícům asi o pět procent.

Pokles podnikatelské aktivity v USA v červnu zpomalil
23.06.2020 Podnikatelská aktivita ve Spojených státech se v červnu pátým měsícem za sebou snížila, tempo jejího poklesu však zpomalilo. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery. Údaje podle agentury Reuters podporují názor, že hospodářská recese způsobená koronavirovou krizí se blíží ke konci.

Hospodářská krize přináší příležitosti. Do čeho se vyplatí investovat a kam uložit své finance?
18.06.2020 Ochlazení světového hospodářství prorokovali ekonomové již několik let. Všichni ale očekávali přirozené zpomalení růstu HDP, ke kterému dochází v pravidelných cyklech. Nikoho ani ve snu nenapadlo, že krize bude vyvolána celosvětovou pandemií koronaviru. Jak během krize ochránit své peníze? A v čem představuje hospodářská recese příležitost k investování?

FT: Střední Evropa se obává dopadů útlumu německé ekonomiky
02.06.2020 Společnost Nemak Györ už 27 let vyrábí hlavy válců pro evropský automobilový průmysl. Vzhledem ke klesající produkci německých automobilových gigantů však byla tato maďarská firma nucena propustit 180 lidí, což odpovídá zhruba 20 procentům její celkové pracovní síly, píše ve své analytické zprávě list Financial Times (FT).

NEBOJTE SE INVESTOVAT V DOBĚ KRIZE. ZÁSADNÍ JE PRAVIDELNOST
30.04.2020 Již druhý měsíc žijeme s koronavirovým rizikem. Že náročné období zažívá i celá ekonomika a trhy, postřehl každý, kdo alespoň občas sleduje zprávy. Zaznívají slova jako hospodářská recese, nezaměstnanost, padající trhy. V takových chvílích někteří investoři znejistí a k vlastní škodě se rozhodují k bezhlavému prodeji svých investic.

Forex: S restartem ekonomiky přijde návrat koruny k silnějším hodnotám
27.04.2020 Koruna se po rekordním oslabení na konci března stabilizovala v pásmu 27-28 CZK/EUR, kde podle nás ještě pár týdnů zůstane. Hlavním faktorem zůstávají nízké tržní úrokové sazby, které snižují atraktivitu koruny, a odliv zahraničních investorů.

Pandemie koronaviru je příležitostí k nákupu, spíše než koncem světa
20.03.2020 “Pandemie koronaviru je příležitostí k nákupu, spíše než koncem světa” říká o akciových trzích spoluzakladatel fondu Quant a přední český ekonom Pavel Kohout.

V USA podle algoritmu fondu Quant začala hospodářská recese
19.03.2020 V USA pravděpodobně začala hospodářská recese. Indikátor je součástí řídícího algoritmu fondu Quan a recesi ohlásil na základě posledních údajů. Jeho autorem je Pavel Kohout. Technická recese se definuje jako pokles HDP 2 čtvrtletí po sobě.

V USA asi začala hospodářská recese, ukázal algoritmus fondu Quant
18.03.2020 V USA pravděpodobně začala hospodářská recese. Jeden z indikátorů, který je součástí řídícího algoritmu fondu Quant, ji ohlásil na základě posledních údajů. ČTK to řekl autor algoritmu Pavel Kohout. Technická recese se obvykle definuje jako pokles HDP dvě čtvrtletí po sobě.

V USA pravděpodobně začala hospodářská recese
18.03.2020 Jeden z indikátorů, který je součástí řídícího algoritmu fondu QUANT, ohlásil na základě posledních údajů pravděpodobný začátek hospodářské recese v USA. Tento indikátor funguje výlučně na základě analýzy výnosů federálních dluhopisů, není ovlivněn žádnými názory nebo emocemi. Vychází z práce profesora Campbella Harveye publikované v roce 1985. Jde o indikátor, který úspěšně předpověděl i minulou a předminulou recesi americké ekonomiky.

Okénko trhu - ZEW indexy naznačily prudké ochlazení
17.03.2020 Březnový ZEW index ekonomického sentimentu se propadl o více než 58 bodů na hodnotu -49,5. Jedná se o nejstrmější meziměsíční pád v historii měření (tedy od roku 1991) a zároveň o nejhorší úroveň od roku 2011. Ačkoliv se výrazné zhoršení nálady dalo vzhledem k řádící virové epidemii očekávat, skutečnost byla nakonec výrazně chmurnější, než trhy očekávaly (-30,0). Index má navíc určitou vypovídací hodnotu i pro budoucí vývoj německé reálné ekonomiky, kterou tak podle těchto indicií pravděpodobně čeká v tomto roce hospodářská recese. Nejhorší nálada momentálně panuje v automobilovém sektoru, bankovnictví a výrobě oceli. Silný propad si připsaly i služby, což je vzhledem k jejich závislosti na pohybu lidí pochopitelné, a zároveň je to silně varovný signál, jelikož právě služby donedávna držely prapor německého růstu. Průzkum probíhal v období mezi 9. a 16. březnem a zachycuje tak i ne příliš úspěšné pokusy evropské i americké centrální banky o uklidnění trhů. Nezabraly zřejmě ani avizované plány německé vlády na fiskální podporu. Vzhledem ke stále se zostřujícím preventivním opatřením, jako jsou karantény a zákazy, je navíc pravděpodobné, že se sentiment minimálně v nejbližších dnech bude dále zhoršovat. Podobně neslavně jako v Německu dopadl ZEW index i v celé eurozóně. Zde zaznamenal pád o 60 bodů, který se zastavil též na hodnotě -49,5. V obou geografických celcích dopadla hrozivě i druhá složka indexu, tedy hodnocení současné situace, která ovšem nevykazuje dobrou schopnost predikce ekonomického vývoje.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.12.2019 1) Asijské akciové trhy se dnes na směru neshodly, když investoři čekali, co přinese zasedání americké centrální banky (Fed). Podle analytiků by však nemělo dojít ke změnám v nastavení měnové politiky.

Euler Hermes: Globální ekonomická recese v příštím roce nepřijde
11.12.2019 Přes potíže, se kterými se globální ekonomika letos potýkala, v příštím roce nepřijde plnohodnotná hospodářská recese. Uvedl to analytik úvěrové pojišťovny Euler Hermes Alexis Garatti. V příštím roce předpokládá celosvětový růst HDP o 2,4 procenta ve srovnání s letošními 2,5 procenta a s 3,1 procenta v roce 2018.

ČNB nechá ve čtvrtek podle analytiků úrokové sazby beze změny
03.11.2019 Bankovní rada České národní banky na svém čtvrtečním zasedání ponechá úrokové sazby bez změny. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Rada bude podle ekonomů diskutovat i možné zvýšení sazeb, ale přetrvávající nejistý vývoj v zahraničí nakonec radu přesvědčí nechat sazby na současné úrovni. ČNB ve čtvrtek také zveřejní novou makroekonomickou prognózu.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
10.10.2019 1) Asijské trhy se dnes zotavily z počátečních ztrát poté, co zprávy - ač dosud nepotvrzené - mluvily o pokroku v řešení obchodního sporu mezi Spojenými státy a Čínou.

Britské podniky se připravují na brexit, chtějí dohodu s EU
10.10.2019 Britské podniky se s velkými obavami chystají na plánovaný odchod země z Evropské unie a vyzývají vládu, aby zabránila brexitu bez dohody. Británii už teď kvůli nejistotě kolem brexitu, zpomalování růstu globální ekonomiky a napětí v mezinárodních obchodních vztazích hrozí hospodářská recese. Brexit bez dohody by mohl hospodářskou situaci v zemi ještě zhoršit.

Německu podle vlády nehrozí výraznější hospodářská recese
15.09.2019 Německá ekonomika se nachází ve slabé fázi, zatím jí ale nehrozí výraznější recese. Nerýsuje se však ani žádné výraznější hospodářské oživení. Uvedlo to v pátek spolkové ministerstvo hospodářství ve své měsíční zprávě. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.

Dalio: V USA hrozí v blízké době hospodářská recese
23.02.2018 Existuje poměrně vysoká pravděpodobnost, že Spojené státy se ještě před příštími prezidentskými volbami v roce 2020 propadnou do hospodářské recese. Uvedl to miliardář Ray Dalio, zakladatel investičního fondu Bridgewater Associates. Dalio již v minulosti předpověděl finanční krizi z roku 2008, upozorňuje server CNN.

Ekonomové: Příštího prezidenta USA čeká nejspíš ekonomická recese
12.05.2016 Příštího amerického prezidenta nejspíše čeká hospodářská recese, ať se jím v listopadových volbách stane kdokoli. Podle agentury Bloomberg to předpokládá řada ekonomů i bývalých ekonomických činitelů. Nynější období ekonomického růstu v USA je už čtvrté nejdelší za více než 150 let a podle posledních známek se dostává za svůj zenit. Tempo růstu je navíc proti dřívějším konjunkturám podstatně slabší, takže ekonomika je mnohem zranitelnější vnějšími otřesy.

Kanadská ekonomika se vymanila z recese
01.12.2015 Hrubý domácí produkt (HDP) Kanady se ve třetím čtvrtletí v celoročním přepočtu zvýšil o 2,3 procenta. Kanadská ekonomika se tak vymanila z recese, k růstu přispěl zejména silný export. Vyplývá to z dnešních údajů tamního statistického úřadu.

Rusku hrozí vleklá hospodářská recese
01.04.2015 Rusku hrozí vleklá hospodářská recese. Vliv západních sankcí uvalených na zemi kvůli ukrajinské krizi totiž...

Makro: V Evropě probíhá hospodářské oživení, EK
05.05.2010 Jarní prognóza Evropské komise potvrzuje, že v Evropské unii probíhá hospodářské oživení po nejhlubší recesi v historii a předpokládá letošní hospodářský růst o 1% a v roce 2011 o 1,75%. To je oproti podzimnímu výhledu pro rok 2010 vzestupná revize o čtvrt procentního bodu. Šestnáctka zemí eurozóny by podle jarní predikce mohla letos růst o 0,9% a v roce 2011 o 1,5%, HDP Německa o 1,2% a v roce 2011 o 1,6%. Česká republika by podle EK mohla letos růst o 1,6% a v roce 2011 o 2,4%.
Související klíčová slova:
Hluboká recese | Pumpování peněz | Akcie včera | Pokračování klesajícího trendu | Tempo růstu | Odvětví | Cena platiny | Vládní dluhopisy | Daňové reformy | EUR | Americké dluhopisy | Zkušenosti | Matěj Široký | Akciové trhy | Alphabet | Banka BNP | Exporty | Koronavirové krize | Spolkový statistický úřad | Obchodník | Zpracovatelský sektor | Long pozice | Pokles sazeb | Alibaba | Reálné příjmy domácností | Konfederace britského průmyslu | Trend | Bank of Japan | Životní prostředí | Pokles indexu | Ekonomické dopady pandemie | Úřad práce | Investiční banky | Asijské akcie | Americký prezident Donald Trump | Recese v eurozóně | Aktiva | PLN | Index aktivity | Investing | Střední Evropa | Evropská komise | Příležitosti k nákupu | Kolaps | Japonská měna | WTO | Zvýšení cel | Znalost | Člen rady guvernérů | Poplatky | Diverzifikace | Letecké společnosti | Výnosy dluhopisů | Analýzy | Financial Times | Pravděpodobnost | BCA Research | Bilanční suma | Indexy S&P | Válka | Snížení produkce | Deflace | Roman Pilíšek | Inflace v Turecku | Rostoucí ceny | Pumpování peněz do ekonomiky | Výkyvy | Goldman Sachs | Aktualizovaný výhled | Index akcií | Asijské trhy | ZEW indexy | Nemoc covid-19 | Strach | Ekonomika Spojených států | Geopolitické napětí | Nezaměstnanost | Oživit ekonomiku | Průmyslové zakázky v Německu | Investiční analytik | Aktuální prognózy | Cena zlata | Fond Quant | Vývoj finančních trhů | Bankéři | Průzkum PMI | Brent (OIL) | Peter Garnry | Reserve Bank of Australia | Cyrus de la Rubia | Trumpová | Akcie Goldman Sachs | Širší index S&P 500 | Inflace v Japonsku | Americký akciový index | Ekonom Chris Williamson | Velké hospodářské krize | Rostoucí inflace | Proražení | Brexit | Suroviny | Rok 2025 | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ekonomika Evropské unie | Duck Sauce | Dolar dnes | Termínované vklady | Volby | Poptávka po riziku | Konfederace britského průmyslu (CBI) | ZEW Achim Wambach | Evropský orgán pro bankovnictví | Formace hlava a ramena | Výhled ekonomiky | Vývoj na trzích | Title Transfer Facility | Americký prezident | Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) | Amazon | Růst cen | Britové | Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) | New York | Snížení úrokových sazeb | Prognózy Wall Street | Aleš Sosnovský | Robert Novoměstský | Investiční příležitost | Nová historická maxima | Výkon | CZK | Soukromé podniky | Práce v Německu | Podnikání | Znovuotevírání podniků | Nord Stream | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | České vlády | Vývoj měnového páru | Inflace | Prezidentské volby USA | Události tohoto týdne | Největší banky | ZIM.US | Garance | Hamburg Commercial Bank (HCOB) | Akcie USA | Asociace pro kapitálový trh | Kanadský dolar | Velkoobchodní cena plynu | Graf | New Deal | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Šéfka MMF | Výhled | Krátkodobé zisky | Vývoj ceny ropy Brent | Hypoteční splátky | Ceny aktiv | Pandemie covidu-19 | HUF | Průmysl | Růstový směr | Uvolnění měnové politiky | Evropská měna | Dow Jonesův index | Poradenská společnost | Očekávání analytiků | Centrální banky | Zpráva | Tiskové agentury | Zvyšování sazeb | Německý export | Investiční strategie fondů | Růst německé ekonomiky | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Hospodářské recese v USA | Dolar slábne | Ceny elektřiny | Covid | Dolary | Prognóza Evropské komise | Globální ekonomiky | Nabídka | Oki Electric | Washington | Timeframe | Oanda | Počet pracovních míst | Názory analytiků na vývoj trhů | Výsledky průzkumu | L‘Oreal | Financial Times (FT) | Lepší výsledky | Cyklus zvyšování sazeb | Jak investovat v době krize | Výkonná ředitelka | Futures | Úspěšné obchodování | Ekonomiky | Deloitte | CL | Snižování úroků | Odhodlání | Donald Trump | PLN/EUR | Volatilita | Maďarsko | Německá automobilka | Brexit bez dohody | Hrubý domácí produkt (HDP) | Vysoké ceny energií | Průmyslová produkce | Podpůrný program | Turecký statistický úřad | Asociace pro kapitálový trh ČR | Bridgewater Associates | Makroekonomická data | Dow Jones | Japonská vláda | P/E | Výpadek příjmů | Rekordní minimum | Peníze | Vývoz ropy | Výrobní index | Title Transfer Facility (TTF) | ECB dnes | Brent | Prudký pokles | Politika | HUF/EUR | Očekávání | Daňové úlevy | Malé podniky | Odvetná cla | Snižování sazeb | Ekonomika EU | Palladium | Medvědí obrat | Ministr hospodářství | Vybírání zisků | Výhled na rok | Aktivita v americkém sektoru služeb | Oslabení USD | Zvýšení sazeb | Investujeme | Akciový index Dow Jones | Balíček na podporu ekonomiky | Obnovitelné energie | Realita | Transparentní | Války na Ukrajině | Vývoj ceny ropy WTI | Majetek | Financovat | Zpomalení globální ekonomiky | Banky.cz | Saxo | MMXXV | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Kristalina Georgievová | Podnikatelská aktivita v USA | Americký index | Příležitosti | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zaměstnanost | Míra inflace v Turecku | MiFID II | Tencent Holdings | Oblečení | Počet lidí bez práce | Sentiment na trhu | Charles Schwab | Prognóza | Souhrnný index | Asset management | Trh práce | Průzkumy a analýzy | Britská centrální banka | Německý ministr hospodářství | Obchodníci | Aktuální kurzy měn | Kongres | SMA 100 | Tempo poklesu | Spotřebitel | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | Světová válka | Trhy nadhodnocené | Hamburg Commercial Bank | Generali Investments CEE | Hospodářské recese | Izrael | Výzkumné společnosti | Obrat ve válce na Ukrajině | Koronavirová krize | Velká Británie | Banka Morgan Stanley | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | Technická recese | Bankovní rada České národní banky | IHS Markit | Klíčové události | Spořit na spořicím účtu | Long | Chování | Tržní úrokové sazby | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Vysoké ocenění | Hang Seng | Koruna | Geopolitická rizika | ZIM Integrated Shipping | AUD | DJIA | Investiční výhled | Pomoc od vlády | S&P500 | Opatření | Meziroční růst | Achim Wambach | Začátek hospodářské recese | Počet osobních bankrotů | Oslabení eura | Krize způsobená koronavirem | Trh | Deficit zahraničního obchodu | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Lukáš Kovanda | Zkušenost | Centrální banky USA (Fed) | CI Komodity | Počasí | Graf indexu CAC40 | Britské hospodářství | Bridgewater | Recese ve Spojených státech | Pandemie koronaviru | Lukáš Foral | Kapitálový trh | Index | Studie | Vice | Měď | Nezaměstnanost v Německu | Období nejistoty | Poměr rizika a výnosu | MMF | Hoya | Podnikatelé | Zpřísnění měnové politiky | Zlaté rezervy | Eura | Komise | Nejistoty | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | Svěřenský fond | Kapitál | Ropa Brent | Jiří Rusnok | Posílení | Agentura Reuters | Drewry | Členské země eurozóny | Ingredience | Společnosti | Index STOXX Europe | Hospodářský výsledek | Americké investiční banky | S&P | Hnutí Hizballáh | Unie | Krach na newyorské burze | Důvěra investorů | Politická rizika | Maloobchodní tržby | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akciové indexy | Výrazné ztráty | Shell | Vysoká inflace | Americké měny | Druhá světová válka | Ekonomický kalendář | Bod zlomu | Střadatelé | Desetileté výnosy | Domácnosti | Britský premiér | Konečné výsledky průzkumu | Neinvestovat | Ocel | Nový úděl | Souhrnný index aktivity | Disciplína | Ekonom Pavel Kohout | Klíčové události tohoto týdne | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Řešení obchodního sporu | Investiční horizont | Rekordní hodnoty | Polský premiér | Deficit | Holger Schmieding | Pokračující pokles | Analytika | Index Hang Seng | Negativní dopad | Průzkum Fidelity | BNP Paribas | Česká koruna | Německý hospodářský institut | G10 | Nord Stream 1 | Twitter | MIFID | Akciový index | Pozornost | Prudký propad | Pokles podnikatelské aktivity | Index Nasdaq Composite | Výnosy dvouletých dluhopisů | Cena drahých kovů | Bankovky | Růst akcií | Klesající trend | Ekonom UniCredit Bank | High-yield | Závislost | Meziroční míra inflace | Další růst | Ifo | Unitika | Conference Board | Stavební spoření | Index nákupních manažerů | Pavel Sobíšek | Statistický úřad | Souhrnný čistý zisk | Viceprezident | Cena plynu | Poptávka | Gamble | Akcie Unitika | Akcie společností Nidec | Snižování úrokových sazeb | Nový týden | JPMorgan Chase | Ministr zahraničí | Technologický index Nasdaq | Ekonomický institut Ifo | Odvetná opatření | Marketingová komunikace | Nastavení měnové politiky | Marist | Obchodovat | Banka Mizuho | Bezpečného útočiště | Manfred Hübner | Válka na Ukrajině | Finance | Vysoké inflace | Krize v USA | Dluhopisy | Indikátor | Pandemie nemoci | Prezident Donald Trump | Dlouhodobá investiční strategie | Podílové fondy | Analytici | Čistý zisk | Problémy | Stres | Nárůst nakažených koronavirem | Počet firemních bankrotů v USA | Britský průmysl | Hlavní index Hang Seng | Průzkum společnosti | Finanční instituce | Prostor pro pokles | Portfolio fondu | Pokles cen | Tvůrce algoritmu | Propad na burzách | Měnové intervence | Ropa | ETF | BH Securities | Deutsche Bank | Firma | Iniciativa | Investiční banka Goldman Sachs | Výrobní index ISM | Následky pandemie | Ekonomické aktivity | Raiffeisenbank a.s. | Komerční banka | Statistici | UBS | Ekonomové | Oslabení české koruny | Vývoj indexu CAC40 | Bank of Canada | USA | Vysoká likvidita | 3М | Spojené státy | Globální finanční krize | Rekordní propad | Růst HDP | Pandemie | Pavel Kohout | Podřízené dluhopisy | Úrokové sazby | Zvyšování úrokových sazeb | Konsolidace | Japonská ekonomika | Světová banka (SB) | Spotřebitelská důvěra v Británii | MF | Magnát | Royal Bank of Canada | Vývoj CAC40 | Ekonomický útlum | Burze | Vývoj | Tvůrce algoritmu investičního fondu | Zájem o riziko | Velké technologické firmy | Výroba v Německu | Ekonomická aktivita v eurozóně | Úroková sazba | BHS Timur Barotov | Technologický index | Výnosy | Člen bankovní rady | Podpůrná opatření | Nadhodnocení | Výdaje | Graf vývoj indexu | Americké akcie | Ruská centrální banka | Akciový stratég | Politika centrálních bank | Chris Williamson | Volatilní | Algoritmus fondu Quant | EUR/USD | Zisky firem | Intervence | Počet nezaměstnaných | Dnešní zprávy | Joe Biden | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Pokračující krize | Další vývoj | Ekonomická recese | Strach z inflace | Recese v USA | Měnové politiky | Výzkumná společnost | Bývalý ministr financí | Investiční doporučení | CSI 300 | Předstihový ukazatel | Zbyněk Stanjura | Aktuální situace | Chuť investovat | Investiční strategie fondu Quant | LVMH | Prolomení supportu | Globální ekonomická recese | ZIM Integrated Shipping (ZIM.US) | Klesající úrokové sazby | Růstový potenciál | Dna | CNY | Centrální bankéři | Investiční strategie | Podpůrný balíček | Bezpečný přístav | Británie | Burzovní index | Recese v Polsku | Přední český ekonom | Rozhodnutí centrální banky | Sektor služeb | Ropný šok | Miliardy dolarů | ADP | Společnost LVMH | Analýza indexu CAC40 | Prezidentské volby | Krize za Baracka Obamy | Miliardy korun | Dopady pandemie | Růst mezd | Ministr financí Steven Mnuchin | Automobilka | Luis De Guindos | Reálné ekonomiky | Růst cen nemovitostí | Sazby | GBP/EUR | Hlavní ekonom | Panika kolem koronaviru | Daň z příjmu | Patria | Motocykly | Americký index S&P 500 | Ruská ekonomika | České koruny | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Makroprostředí | Český ekonom | Historický graf indexu | Zvýšení produkce | Úrok | Investovat | Cena severomořské ropy Brent | Steven Mnuchin | Marko Kolanovic | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Algoritmus fondu | Regulátor | Nidec | Průzkum | Edward Moya | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Polská ekonomika | HDP Německa | Panika | Zajištění | Silný propad | Dolar včera | Aramco | HDP Británie | Provozní zisk | Oslabení měny | Odhad růstu HDP | Výsledky společnosti | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Vývoj CAC40 za poslední měsíc | Index spotřebitelské důvěry | NASDAQ 100 | Boris Johnson | Maruha Nichiro | Ropa Brent (OIL) | Automobilový průmysl | Italský ministr zahraničí | Generali Investments | Hry | Dílčí index | PFR | Si Ťin-pching | Trhy | Automobilka BMW | Pawel Borys | Emerging markets | Analytici Morgan Stanley | Oscilátor | Rizika | Rada ČNB | Eurozóna | Fond | Riziková prémie | ISM | NPR/PBS | Graf vývoj indexu CAC40 | Dodání likvidity | Úspory | Implementace | Spoluzakladatel fondu Quant | Philip Lowe | Prodávající | Scotiabank | Pravidelné investice | Vysoké ceny | PMI indikátor | Ruský Gazprom | Růst ekonomiky | Stagflace | Ředitelka | Silné inflační tlaky | TradingEconomics | Žádosti o podporu | Proč investovat | Ministerstvo financí | Společnost S&P Global | Bilance | Americké akciové indexy | CEE | Ondřej Hartman | Kanadská centrální banka | Americký kongres | Tesla | Miliardář | Příjmy domácností | Hodnocení ekonomiky | Balík na podporu ekonomiky | Ekonomický růst | Inflace v USA | Komodity | Nakupovat za nízké ceny | Poradenství | CAD | Odhady analytiků | ZEW index ekonomického sentimentu | Aktuální Price Action | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Recese v Británii | Viceprezident ECB | Deeskalace | Banka Goldman Sachs | Na burze | Akcionáři | Analytička | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Ztráta | Zastavení růstu | Zájem o rizikovější aktiva | Druhá světová | FXstreet | Velké riziko | EBITDA | Reporty | Fundamentální pozadí | Obchod | Ceny ropy Brent | Francouzský index | Ruská měna | AUD/USD | Průmyslová výroba v USA | EK | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | JPY | Credit Suisse | FT | SARS | EBIT | Bankovní skupina | Bank of America | Šok | Volatilita trhů | Finanční trh | Meta | Portfolio | Nástroj | GBP | Plyn | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Libanon | BMO | CZK/USD | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Gazprom | Celosvětový růst | FactSet | Války | Raiffeisenbank | Centrální banka | Předpovědi | Predikce | WTI | ČNB Jiří Rusnok | SMA | Mizuho | Evropské centrální banky | MACD | Odborníci | Cena severomořské ropy | USD/EUR | Sentix | Stratég | Instituce | Panevropský akciový index | Mateusz Morawiecki | Důchod | Morgan Stanley | Ceny zlata | Liz Trussová | Commerzbank | Výnos | Pokles ekonomiky | ESG | Index DOW | Prognostici | Německé ekonomiky | Milton Friedman | Počet nakažených | Index Nasdaq | Americká investiční banka | 256/2004 | Trinity Bank | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Růstové vyhlídky | Historická maxima | Miliardy USD | Míra inflace v Británii | Rebalance | Stoxx Europe 600 | Forex trader | Švýcarské banky | Osvobození | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | S/R zóny | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Pravděpodobnost recese | Írán | Index STOXX Europe 600 | Funkční období | Zisk | Politické problémy | Dodávky plynu do Evropy | Total | ČNB | Bank of England | Finanční ředitel | Hospodářské dopady | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Krátká pozice | Obchodování | Úroky | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Růst inflace | Ekonom ING | Jednotná evropská měna | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Souhrnný index nákupních manažerů | Prémie | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Kupující | Francie | Předpověď | Údaje | Dodávky plynu | Spoření | Pojišťovny | Důvěra investorů v ekonomiku | List Financial Times | Biden | Finanční krize | DPA | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Investiční společnost | Snížení daní | Technologické firmy | Medián | Index CPI | xStation5 | Obchodní konflikt | Investiční nástroje | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Portfólia | Japonsko | Standard & Poor’s 500 | Zasedání americké centrální banky | Marže | Japonská centrální banka | Společnost XTB | BNP | Dobré zprávy | Situace | Vybírat zisky | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Konsensus | Vládní politika | Dluhy | Předpovídání | Velký problém | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Obavy o poptávku | Guvernér | Trader | Počet firemních bankrotů | Dividenda | Peking | GfK | HDP | Hlava a ramena | Devizový trh | Index DAX burzy | Omyl | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Dolar | Euro | Yield | Zpomalení růstu | Čínská měna | Westpac | HCOB | Akciové portfolio | Politici | USD/CAD | Quant | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Členské země | Výprodej | Tomáš Holub | IfW | Slovensko | Vývoj trhu | JPMorgan | Zklamání investorů | ČTK | Investiční fond | KPMG | Odhad letošního růstu | Guvernér ČNB | Ztráty | Zásobníky | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Soukromí investoři | Alokace aktiv | Obchodní nastavení | Japonský jen | Klesající inflace | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Cílová cena | Dramatický dopad | Největší švýcarské banky | Ekonomický cyklus | Základní úroková sazba | Podniky | Index spotřebitelských cen | Institut ZEW | Propad indexu | ECB Luis De Guindos | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Světová ekonomika | Převis | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Price Action | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Realitní magnát | Marlin | Ekonomický výzkum | Prognózy | Kurz | SOK | Daně | Spoluzakladatel | Růst zisků | Spotřebitelské výdaje | Oscilátor Marlin | Barack Obama | Index důvěry | Americká ekonomika | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Silnější dolar | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Microsoft | Pro investory | Fidelity | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Špatné zprávy | Rally | Investujte | JPMorgan Chase & Co. | Berenberg | Pokles inflace | Kapitalizace | Komunikace | Kazuo Ueda | Lehká ropa WTI | Bod | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Růst ceny zlata | Údaje z Číny | Zisky | tradingeconomics.com | Regulace | Dluhopisové trhy | Podnikatelské aktivity v USA | Fondy | USD za barel | Hospodářství | Timur Barotov | Důvěra | ODS | Americký akciový trh | Ukazatel | Slabší dolar | Měny | Ropa WTI | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Hospodářský růst | Chaos | Patria.cz | Ekonomický institut | Export | Primární veřejná nabídka | Rusko | Vývoj ceny ropy | Signál | Unicredit | Radomír Jáč | Burzy v USA | NBER | UniCredit Bank | Hospodářský institut | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Services | Federální rezervní systém (FED) | Graf indexu | Praha | Situace kolem koronaviru | Technologičtí giganti | Shrnutí obchodování | Smíšené výsledky | Administrativa | COVID-19 | Silný trh | Brusel | NFP | Státní výdaje | Nikkei | Ekonomika USA | Průmyslová výroba v Německu | Volby USA | ZEW | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Ekonomické dopady | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Třída aktiv | Evropská unie | Rozvoj | Finanční nástroje | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Korekce | LNG | Akciové tituly | Obchodní strategie | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Průzkumy | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Společnost S&P | Krize | Kanadská ekonomika | Institut Ifo | High | Euler Hermes | OECD | CHF | Nabídka akcií | Oslabení koruny | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Akcie firem | Inflace v Británii | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | MWh | Alibaba Group Holding | MT4 | Epiq | Světová banka | Cena | Německá vláda | Německo | Makroekonomické ukazatele | Krach | CNN | Komerční banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Zadlužení | Propad akciových trhů | Ekonomické aktivity v eurozóně | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | Česká ekonomika | Kurzy | Slabší euro | Prudký růst cen | Situace na trhu | Fidelity International | Přehled kurzů | Drahé kovy | Názory analytiků | Premiérka Liz Trussová | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Forexu | Hliník | Kurzy měn | Agentura DPA | Akcie společnosti | Obchodní válka | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Hlavní rizika | SEC | Střední podniky | Indikátory | Oslabení | Finanční situace | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Schwab | Centrální banky USA | Kurz čínského jüanu | Likvidita | Cíle | Prognóza ECB | Banky | I-Trader | Vlády | Americká vláda | Rychlost | Šance | Tržby společnosti | Ministři financí EU | Fundamenty | Netflix | Konfederace | Správa | Ray Dalio | Wall Street | Nemoc COVID-19 | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Procter & Gamble | Ministr financí | Zlepšení | Světové akciové trhy | ČR | XTB | Freedom Financial Services | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Zvyšování úroků | Americký Fed | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Aktivity v eurozóně | Příprava | TTF | Hillary Clintonová | Robert Habeck | Jakub Seidler | Technologický sektor | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | Americká lehká ropa WTI | Trumpova cla | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Obchodní aktivity | Investiční banka | Služby | Algoritmus | Rizikovější aktiva | OPEC | Zrychlení inflace | Sentiment | Index ISM | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Alibaba Group | Pomoc firmám | IHS | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Akcenta | Německý statistický úřad | Výprodej akcií | Akcie v Hongkongu | Ceny potravin | Nikkei 225 | Rezistence | Index Dow Jones | ZEW index | Analytici společnosti | Saxo Bank | W1 | Velké banky | Nařízení | Snižování daní | Ropy | RBA | IPO | Pomalý růst | Ocenění akcií | Předseda | CBI | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Jádrový index | Společnost Sentix | USD | CAC40 | ING Jakub Seidler | Hospodářský vývoj | Zvýšení daní | Čínské úřady | Počet nových žádostí o podporu | Ekonomické recese | Investing.com | Růst zadlužení | Statistický úřad Eurostat | BMW | Francouzský akciový index | Odhad inflace | Tencent | Cena ropy | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Kupní síla | Regulační úřad | CZ | Australský dolar | Pokles HDP | Předseda dozorčí rady | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | Poklesy HDP | ANO | Úvěrové pojišťovny | Hospodářské oživení | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Markets | Index CSI 300 | Francouzská vláda | Rok 2024 | Nejistota | Makroekonomické údaje | Nejvýraznější pokles | ING | Česká republika | Indexy | Guvernér australské centrální banky | Americký dolar | SMC | Makro | Evropská centrální banka | ECB | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Hospodářská krize | Vývoz z Německa | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Rozpočtové politiky | Body | Výhled na rok 2025 | Navýšení cel | Evropské země | Payrolls | Počet lidí bez práce v Německu | ROCE | Měny regionu | Navýšení | Hizballáh | EU | Hodnota indexu | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zpracovatelský průmysl | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Poradci | Graf měnového páru | Cloudové služby | Hermes | Jak investovat | Pracovní síly | Akciový trh | Rizikový apetit | Trend klesající | Investor | USD/JPY | Americké vlády | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Banka | Saudi Aramco | Země eurozóny | Jana Brodani | Markit | Američané | Počet zaměstnaných | CNBC | Domácí poptávka | Koncern | Další pokles | Margrethe Vestagerová | Ocenění | Chování spotřebitelů | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot