Neděle 22. prosince 2024 13:25
reklama
RebelsFunding
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Investingfox Partner
reklama
Dukascopy new

Zvýšení produkce

img

Ceny kakaa dosahují historického maxima, což je výzvou pro výrobce a spotřebitele čokolády

17.12.2024 Ceny futures na kakao v pondělí na burze v New Yorku vzrostly o 4,8 % a dosáhly rekordní hodnoty 11 839 USD za tunu. Tento dramatický nárůst odráží pokračující obavy z narušených dodávek a deficitu, který tento trh již delší dobu trápí. V letošním roce se náklady na kakao téměř ztrojnásobily, což vedlo k přehodnocení obchodních strategií mnoha velkých výrobců čokolády, jako je Hershey Co. a nutnosti zvážit zvýšení cen svých výrobků.
img

Propad průmyslu, zahraniční obchod dál v plusu

09.12.2024 Průmyslová produkce v meziročním vyjádření v říjnu reálně klesla o 2,1 %. Meziměsíční propad pak činil 0,7 %. Tento výsledek tak výrazně zaostal za naším očekáváním. Mediánová predikce trhu sice očekávala snížení výroby, ale menšího rozsahu. Zahraniční obchod skončil v říjnu s přebytkem čítajícím 11 mld. Kč a rovněž dosáhl nižší výše, než byla naše i tržní prognóza.
img

USD/CAD: Analýza a prognóza

09.12.2024 Pár USD/CAD dnes znovu nabírá pozitivní momentum, protože nižší ceny ropy oslabují kanadský dolar. Ceny ropy zůstávají pod tlakem už třetí den v řadě kvůli obavám z možné převisu nabídky a zpomalující globální poptávky, zvlášť v Číně, která je největším dovozcem ropy na světě.
img

USD/CAD: Omezený pokles na pozadí různých vlivů

06.12.2024 USD/CAD dnes na pozadí oslabení amerického dolaru klesá; přerušuje tak třídenní vítěznou sérii. Před pátečním zveřejněním klíčových měsíčních údajů o zaměstnanosti z USA i Kanady je však výrazný pokles páru nepravděpodobný.
img

Nadbytek ropy a slabá poptávka jsou rizikem pro ceny ropy v 2025

05.12.2024 Globální trh s ropou v roce 2025 čelí nadbytku přesahujícímu 1 milion barelů denně, což spolu s dostatečnými rezervními kapacitami pravděpodobně způsobí pokles cen, navzdory možným zpožděním ve zvýšení produkce OPEC+ a lepší disciplíně v dodržování produkčních kvót mezi členy kartelu. Růst nabídky mimo OPEC, zejména z USA, Brazílie, Guyany, Kanady a Norska, bude hrát klíčovou roli v přesycení trhu. Mezinárodní agentura pro energii (IEA) a americká agentura EIA předpokládají růst produkce mimo OPEC o více než 1 milion barelů denně v roce 2025. Zásoby tak překročí globální poptávku, což zvyšuje tlak na ceny. K tomu se přidává rezervní kapacita OPEC+, která přesahuje 5 milionů barelů denně, a zvažované postupné zvýšení produkce kartelu v průběhu roku.
img

Ropa na pokraji skandálu

03.12.2024 Dostala se ropa na spravedlivou hodnotu? Nebo před jednáním OPEC+, které bylo přeloženo na 5. prosince, váhá s dalším pohybem? Aliance, která spravuje zhruba polovinu světové produkce ropy, podle čtyř zdrojů agentury Reuters údajně plánuje prodloužit dohodu o snížení produkce do konce prvního čtvrtletí roku 2025. Dříve plánovala postupné rušení závazků od prosince. Revize tohoto rozhodnutí ale hrozí vyvolat skandál.
C:\fakepath\trader-02122024-53-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli čínské statistice a napětí na Blízkém východě rostou

02.12.2024 Ceny ropy na počátku nového týdne rostou. Může za to statistika z Číny, která podpořila naději na vyšší poptávku, a eskalace napětí na Blízkém východě, kde Izrael navzdory dohodě o příměří obnovil útoky na Libanon, což vyvolalo obavy o dodávky.
img

USDJPY klesá o 0,55 % před zápisem z FOMC 📉

26.11.2024 Zápis z listopadového zasedání FOMC, jehož zveřejnění je naplánováno na dnešek ve 20:00, poskytne klíčový kontext pro nedávné snížení úrokových sazeb o 25 bb na 4,75 % a výrazný posun v komunikaci Fedu.
img

Komodity pod tlakem: Ropa a zlato klesají, ale kovy těží ze slabšího dolaru

26.11.2024 Komodity, jako ropa a zlato, zažívají v posledních dnech pokles cen, zatímco průmyslové kovy, jako měď, vykazují růst. Tento trend souvisí s geopolitickými faktory, makroekonomickými změnami a měnovými pohyby. Pojďme se podívat na jednotlivé faktory, které ovlivnily ceny komodit v uplynulých dnech.
img

Ropa na pokraji kolapsu

26.11.2024 Slabá poptávka, zvýšená produkce mimo OPEC+ a vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách v USA s heslem "Vrtejte, vrtejte, vrtejte" pevně nasměrovaly ropný trh k medvědímu trendu. Díky geopolitice a spekulacím, že by kartel mohl přehodnotit svůj prosincový plán na postupné zrušení snížení produkce o 2,2 mil. barelů denně (bpd), se ropa stále drží. Bohužel podle Íránu má OPEC+ omezené možnosti. Prodloužení omezení by alianci připravilo o flexibilitu a umožnilo konkurentům bez obav zvyšovat produkci.
img

Denní shrnutí: Wall Street pokračuje v růstu navzdory 3% poklesu Nvidie 🗽Bitcoin blízko 100 tisíc, NATGAS ztrácí kvůli předpovědím počasí

22.11.2024 Většina indexů v Evropě dnes obchodovala v zelených číslech, a to navzdory poklesu čínských indexů, které zatížily slabší výsledky čínských gigantů jako Baidu a PDD Holdings. PDD Holdings dnes ohlásila největší pokles tržeb za téměř dva roky. Sentiment podpořil pozitivní vývoj na americkém akciovém trhu.
C:\fakepath\trump-13112024.jpg

Druhé prezidentství Donalda Trumpa a příležitosti na komoditním trhu

13.11.2024 Druhé funkční období Donalda Trumpa v Bílém domě může přinést významné změny nejen na akciových trzích, ale také v oblasti komodit, zejména ropy, zemního plynu nebo kovů. Jelikož je známo, že příští americký prezident bude více nakloněn fosilním palivům, s vyhlídkami mírnějších regulací, zejména pokud jde o důraz na zelenou ekonomiku, mohlo by na těchto trzích dojít k zajímavému vývoji.
img

Trhy před volbami v sevření: Dow a S&P klesají, Nvidia stabilně stoupá

05.11.2024 Americké akcie v pondělí po volatilní obchodní seanci zavřely mírným poklesem a investoři se připravují na rozhodující týden, kdy se země připravuje na volbu nového prezidenta a Federální rezervní systém na vydání klíčového politického prohlášení.
img

Přehledně a stručně: Co chce s americkou ekonomikou udělat Trump a co Harrisová. A co by to znamenalo

05.11.2024 Ekonomika zůstává pro Američany klíčovým tématem. Kamala Harrisová i Donald Trump ve svých kampaních proklamují společný cíl – snížit životní náklady. Způsoby, jakými chtějí tohoto cíle dosáhnout, se však výrazně liší. Harrisová se zaměřuje na posílení sociální sítě a spravedlivější daňové zatížení, zatímco Trump prosazuje trvalé daňové úlevy a snižování korporátních daní. Odhady Výboru pro zodpovědný federální rozpočet (CRFB) ukazují, že Harrisová by mohla zvýšit zadlužení USA o 3,5 bilionu dolarů, zatímco Trumpův plán by mohl přispět k nárůstu až o 7,5 bilionu dolarů během jedné dekády.
img

Akciový výhled: Pomalejší rozjezd, investoři čekají na klíčové události týdne

04.11.2024 Začátek nového týdne by mohl být na akciových trzích dle indikací futures mírně prorůstový. Zámořské aktuálně přidávají +0,1 % a podobně vypadá také Evropa. V Asii se dnes neobchodovalo v Japonsku, Čína rostla +1 %, když dnes začalo zasedání čínského stálého výboru Národního lidového Kongresu. Daleko větší pozornost však budou zítra poutat americké volby, poslední průzkumy naznačují růst šancí K. Harris. I proto vidíme pokles USD a výnosů na dluhopisech. Šance obou kandidátů ale zůstávají velmi vyrovnané. Po zasedání OPEC + vidíme růst ropy +2 %, když zvýšení produkce v prosinci se odkládá. Ve čtvrtek bude pro změnu zasedat FED, zde se čeká snížení sazeb -0,25 %, když nábor pracovníků je nejpomalejší od roku 2020. Pražská burza v pátek rostla +0,6 % na 1648 bodů. Erste završila úspěšný týden růstem na 1308 Kč (+1,3 %), Moneta přidávala +2,6 % na 119 Kč. Dnes čekáme pomalejší rozjezd a růst aktivity až v dalších dnech.
img

🛢️Ropa WTI roste o 2 %

04.11.2024 OPEC+ odložil zvýšení produkce ropy. Ceny ropy si na začátku týdne připsaly více než 2 %, a to těsně před volbami v USA a rozhodnutím Fedu. Hlavním hybatelem cen ropy je však v tuto chvíli zpráva, že OPEC+ se o víkendu rozhodl odložit zvýšení produkce o měsíc. OPEC+ již dříve oznámil, že od října se produkce zvýší každý měsíc o 180 000 barelů denně, později však bylo toto zvýšení odloženo na prosinec. Nyní má zvýšení produkce začít v lednu.
img

Ranní shrnutí (04.11.2024)

04.11.2024 Seance v asijsko-pacifickém regionu probíhá mírně. Čínské indexy posilují o 0,30-0,60 %, singapurský index SG20cash roste o 0,30 % a australský AU200.cash se obchoduje o 0,20 % výše. Burza v Japonsku dnes zůstává uzavřena z důvodu státního svátku.
img

Chevron a ExxonMobil překonaly očekávání a zisky v pre-marketu 📄

01.11.2024 Chevron oznámil zisk za třetí čtvrtletí 2024 ve výši 4,5 miliardy USD (2,48 USD na akcii – zředěný), což je pokles z 6,5 miliardy USD (3,48 USD na akcii – zředěný) ve stejném čtvrtletí loňského roku. Pokles byl způsoben nižšími maržemi z prodeje rafinovaných produktů, nižšími realizacemi a absencí příznivých daňových a devizových vlivů z předchozího roku. Přesto společnost poskytla akcionářům rekordní hotovostní výnosy a rozdělila 7,7 miliardy dolarů prostřednictvím dividend a zpětného odkupu akcií.
img

Ropa posiluje, protože zdroje OPEC+ naznačují odklad plánovaného zvýšení produkce ropy

30.10.2024 Zdroje OPEC+ signalizovaly, že OPEC+ by mohl oddálit plánované zvýšení těžby ropy, plánované na prosinec 2024, o jeden nebo více měsíců.
img

Proč by Saúdská Arábie mohla zvýšit těžbu ropy a snížit ceny?

16.10.2024 Saúdská Arábie, klíčový člen OPEC+, možná zvažuje otevření svých ropných “kohoutků” a zvýšení těžby ropy. Toto rozhodnutí by mohlo být reakcí na frustraci uvnitř aliance OPEC+, kde někteří členové nedodržují dohodnuté limity produkce. Pokud se Saúdská Arábie rozhodne pro zvýšení těžby, mohlo by to vést k výraznému poklesu globálních cen ropy.
img

Je B2Gold (BTG.US) nejpodhodnocenější těžařská společnost?

14.10.2024 B2Gold Corp. (NYSE: BTG) je těžební společnost zaměřená na těžbu zlata, která působí hlavně v Africe a na Filipínách. Mezi její hlavní aktiva patří důl Fekola v Mali, důl Masbate na Filipínách a důl Otjikoto v Namibii. Společnost rovněž připravuje nové projekty, jako je komplex Fekola a projekt Goose v Kanadě. Tyto projekty mají začít produkovat zlato v roce 2025, přičemž od projektu Goose se očekává roční produkce přes 310 000 uncí zlata.
C:\fakepath\ropa-11102024-1.jpg

Představuje růst ropy riziko pro inflaci?

11.10.2024 Tento týden jsme se dozvěděli údaje o nominální inflaci v USA. Inflace podle očekávání mírně klesla na 2,4 % pro měsíc září. Není tedy důvod k obavám, že by toto číslo zásadně změnilo měnovou politiku Fedu na příštím zasedání. Trhy očekávají další snížení úrokových sazeb o 25 bazických bodů.
img

Auta v srpnu nakopla průmysl i zahraniční obchod

07.10.2024 Výsledky srpnové průmyslové výroby i zahraničního obchodu pozitivně ovlivnila výroba a export automobilů. V sektoru již skončily celozávodní dovolené, zároveň do značné míry odezněly i problémy se subdodávkami. Výroba automobilů tak silně rostla. Díky tomu výrazně stoupl i výstup zpracovatelského průmyslu jako celku, který dokonce dokázal vykompenzovat svůj silný červencový propad. Za celé prázdniny nicméně výroba ve zpracovatelském průmyslu zůstala meziročně prakticky beze změny. Stavební sektor za srpen vykázal meziměsíčně pokles. Jednalo se však o kompenzaci silného červencového nárůstu.
img

Průmyslová produkce v srpnu rostla díky oživení výroby aut

07.10.2024 Průmyslová výroba v srpnu meziměsíčně vzrostla o 1,8 %. Meziročně po očištění o efekt rozdílného počtu pracovních dní byla vyšší o 1,5 % a bez očištění o tento efekt poklesla o 1,5 %. To představovalo pozitivní překvapení oproti tržnímu konsensu, který očekával hlubší pokles o 2,2 %. Vývoj průmyslové výroby v srpnu ovlivnily celozávodní dovolené v automobilovém sektoru. Oproti červenci ale v opačném směru, když díky jejich odlišenému časovému rozložení letos přispěly ke zvýšení produkce v srpnu. Pozitivní vliv na výrobu aut ale zřejmě mělo i odeznění problému s dodávkami součástek v tuzemské největší automobilce.
img

Prognóza cen ropy klesá kvůli nejisté poptávce a politice OPEC

01.10.2024 Analytici opět snížili své odhady cen ropy pro rok 2024, a to již pátý měsíc v řadě. Důvodem jsou slabší globální poptávka a nejasnosti kolem politiky OPEC. Očekává se, že průměrná cena ropy Brent se bude v roce 2024 pohybovat kolem 81,52 USD za barel, což představuje pokles oproti předchozím odhadům. Tento pokles je způsoben slabým růstem poptávky v klíčových ekonomikách, jako jsou Čína a Evropa, a nejasným vývojem globálních geopolitických rizik.
img

Palivo 38. týden: Ceny ropy nepodpořené čínskými stimuly, pohonné hmoty pokračují v poklesu

27.09.2024 Ceny pohonných hmot se v 38. týdnu (16.9. - 23.9.) stabilizovaly. Ceny benzinu zůstaly beze změny na úrovni 1,477 €/l, zatímco ceny nafty se snížily jen nepatrně o 0,001 €/l a v týdnu činily 1,402 €/l. Ceny ropy však nadále výrazně klesají.
img

Ropa ztrácí téměř 2 % 📉

26.09.2024 Ropa od včerejšího večera výrazně ustupuje po zprávách o jmenování prozatímního guvernéra centrální banky v Libyi oběma vládami v zemi. Stojí za zmínku, že guvernér centrální banky dohlíží na příjmy z těžby a vývozu ropy. Právě proto vedl konflikt o kandidáta v druhé polovině srpna k téměř úplnému zastavení těžby z oblastí kontrolovaných východní vládou.
img

USD/CAD – analýza a prognóza

09.09.2024 Pár USD/CAD se dnes snaží navázat na páteční zisky. Ceny ropy se také snaží získat pozitivní dynamiku a vzdalují se od nejnižších úrovní z roku 2023.
img

Prognóza cen ropy WTI

06.09.2024 Americká ropa West Texas Intermediate (WTI) se dnes snaží přilákat některé kupce. Pořád ale nemá silný býčí sentiment a zůstává zranitelná vůči pokračování downtrendu, který v posledních dvou měsících přetrvává.
img

Ropa roste o téměř 2 % na pozadí zpráv OPEC+ o odložení zvýšení plánu těžby

05.09.2024 Ropa Brent (OIL) dnes posiluje o téměř 2 %, protože delegát informoval, že OPEC+ odloží dříve plánované zvýšení produkce o dva měsíce. Trhy nyní mohou spekulovat, že OPEC+ nakonec strategický plán zastaví, což by mohlo vést ke zvýšení cen ropy Brent. Na druhou stranu makroprostředí a oslabující americký dolar mohou potenciál vyšších cen omezit; OPEC+ si také nepřeje scénář destrukce poptávky.
img

Ropa se po zprávách OPEC+ vrací nad 71 USD 📌

04.09.2024 OIL.WTI vymazává ztráty v první části dne a posílila o 1,20 % na 71 USD za barel po zprávě, že OPEC+ zvažuje odložení plánovaného zvýšení produkce příští měsíc. Důvodem těchto diskusí je výrazný pokles cen ropy na nejnižší úroveň od ledna 2024.
img

Akciový výhled: Evropa otevře v poklidném tempu, na Wall Street Svátek práce

02.09.2024 Po 4 měsících růstu vstupují globální akcie do typicky volatilního měsíce září. Asie se přes noc obchodovala smíšeně. Investoři si všímají informací, že Čína hrozí ekonomickou odvetou vůči Japonsku, pokud Tokyo omezí prodeje a servis zařízení na čipy čínským firmám. Jednalo by se např. o omezení přístupu ke kritickým minerálům pro výrobu aut. Čínské akcie ztrácely kolem -1%. Evropa bude nový týden dle futures otvírat bez větších změn. Vítězství krajně pravicové AfD ve státním hlasování je první toho druhu od 2. svět. války, ale zřejmě se jí nepodaří sestavit koalici.
img

Ropa se propadá o 2 % kvůli zprávám o zvýšení produkce OPEC+ a pokroku v příměří mezi Izraelem a Hamásem

30.08.2024 Ropa Brent (OIL) dnes ztrácí více než 2 %, protože šest zdrojů OPEC+ uvedlo, že OPEC+ bude pravděpodobně pokračovat s plánovaným postupným zvyšováním produkce ropy, které je možné od října 2024. 8 členů OPEC+ plánuje zvýšit produkci ropy o 180 000 barelů denně v říjnu (v rámci plánu OPEC+ na zpomalení snižování těžby o 2,2 barelů denně), přičemž se očekává, že všechna ostatní omezení přetrvají do konce roku 2025.
img

Čím výš euro stoupá, tím je opatrnější

20.08.2024 Všechno je relativní. Zatímco inflace už finanční trhy tolik nezajímá – zaměřují se na recesi, pro politiky zůstává prioritou. Donald Trump neustále kritizuje demokraty za vysokou inflaci. Musíme připustit, že republikán má v něčem pravdu – ceny v letech 2022 a 2023 skutečně prudce stouply. Ale sliby bývalého prezidenta, že je sníží na úroveň zrnka písku, nejsou příliš věrohodné.
img

Komodity: Snížení pozice v centru pozornosti, protože volatilita stoupá a růst USA zpomaluje

05.08.2024 Současné turbulence na globálních finančních trzích dosáhly úrovně, která nebyla zaznamenána od roku 2020, a zatímco řada slabých amerických údajů v průběhu července pomohla vytvořit nervózní tržní podmínky a poptávané akciové sektory utrpěly obraty, bylo to překvapivé zvýšení sazeb ze strany Bank of Japan 31. července, které vyvolalo to, co lze nejlépe popsat jako současný pád hybnosti. Slabá data z USA z minulého týdne a holubičí zpráva FOMC navíc výrazně změnily náladu na trhu, přičemž obchodníci nyní vidí velké riziko, že Fed a další centrální banky opakují chyby historie tím, že příliš dlouho čekají se snižováním úrokových sazeb a pak jsou příliš pomalé, když konečně začnou. V důsledku toho trh nyní oceňuje pět snížení o 25 bazických bodů ze strany FOMC před koncem roku a snížení o 50 bazických bodů na zářijovém zasedání.
img

Průmysl se dál utápí v problémech

01.08.2024 Zhoršování podmínek v tuzemském zpracovatelském průmyslu nebere konce. Index nákupních manažerů (PMI) nejen, že zůstává hluboce pod klíčovou hranicí 50 bodů, ale dokonce opět poklesl z 45,3 bodů v červnu na červencových 43,8 bodů. Tento výsledek je výrazně pod naším i tržním odhadem.
img

Pokles ropy se po rollove na futures zrychluje

19.07.2024 Dnes došlo k rolování futures kontraktu na ropu WTI. Ztráta činí 4 %, ale pouze 1,5 % je skutečný pohyb ceny a zbytek je rolování futures kontraktu. Silný rozdíl mezi dvěma nejbližšími kontrakty naznačuje teoreticky vysokou poptávku, ale zároveň je také varovným signálem. Příliš velká backwardace v minulosti vedla k zahájení korekce na trhu s ropou.
img

Cena ropy by se do roku 2025 mohla propadnout na 60 USD za barel, varuje Citi

17.06.2024 Podle nedávné studie Citigroup dojde na světovém trhu s ropou do roku 2025 k dramatické změně, která by mohla vést k prudkému poklesu cen. Očekává se výrazný přebytek nabídky a pokles poptávky, způsobený mimo jiné rychlým přijímáním elektromobilů, zvyšující se energetickou účinností a rostoucí produkcí ropy mimo OPEC.
C:\fakepath\ropa7.jpg

Ceny ropy se dnes zvyšují, povzbuzuje je očekávání letní poptávky

10.06.2024 Ceny ropy se na začátku týdne mírně zvyšují, přispívá k tomu očekávání rostoucí poptávky v letních měsících. Výraznějšímu růstu ale brání posilující americký dolar, jenž reaguje na zprávy o pravděpodobném brzkém snížení úrokových sazeb ve Spojených státech.
img

OPEC+ rozhodnutí o zvýšení dodávek ropy překvapilo trh, tvrdí Goldman Sachs

06.06.2024 Podrobný plán na zvýšení těžby ropy, který představil OPEC+ o víkendu, je podle Goldman Sachs pro trh jako „nepříjemné překvapení“, zejména v době, kdy jsou ceny ropy pod tlakem na pokles.
C:\fakepath\trader-05062024-49-zm.png

Komodity: Ropa se odráží od čtyřměsíčního minima, statistiky dávají naději na nižší sazby

05.06.2024 Ceny ropy se uprostřed týdne odrážejí od čtyřměsíčního minima. Podpořila je zpráva o zaměstnanosti ve Spojených státech, která posiluje argumenty pro zářijové snížení úrokových sazeb. Většímu růstu brání plány skupiny OPEC+ na zvýšení produkce ve čtvrtém čtvrtletí navzdory nedávným známkám zpomalování poptávky.
img

Denní shrnutí: Brent klesá pod 80 dolarů, meme-stocks snižují počáteční zisky

03.06.2024 Indexy na Wall Street zahájily obchodování v novém týdnu pozitivně, ale během seance zisky smazaly a nyní se obchodují níže.
img

Forex: Evropské PMI by měly zaznamenat další mírné zlepšení

23.05.2024 Hlavními ekonomickými indikátory dneška budou předběžné odhady PMI z eurozóny a Německa za květen. Očekáváme mírné zlepšení v průmyslu i službách. Nadále bude ale platit, že úroveň důvěry ve službách je výrazně vyšší než v průmyslu. To pravděpodobně souvisí s nerovnoměrným charakterem oživení poptávky. Trend rostoucího optimismu mezi evropskými spotřebiteli by měl potvrdit ukazatel od Evropské komise. V USA mimo květnových PMI budou zveřejněny pravidelné týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které pravděpodobně setrvají mírně nad 200 tisíci, a také index ekonomické aktivity od chicagského Fedu. ECB pak zveřejní výsledek průzkumu mzdových vyjednávání za první letošní čtvrtletí, který bude důležitým vstupem do diskuze o termínu prvního snížení úrokových sazeb.
img

Forex: Silná data z polského průmyslu a odolná britská inflace

22.05.2024 Polská průmyslová produkce překvapila silným růstem. Meziročně byla v dubnu vyšší o 7,9 %, zatímco byl očekáván růst o 5,1 %. V březnu přitom došlo k meziročnímu poklesu o 5,6 %. Jedná se však o data neočištěná o vliv rozdílného počtu pracovních dní a v meziroční dynamice je tak patrný vliv brzkých Velikonoc. Meziměsíční nárůst výroby po sezonním očištění činil silných 7 % a došlo tedy ke korekci březnového poklesu, který byl pravděpodobně pouze krátkodobým výkyvem.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v dubnu výrazně zlepšila

24.04.2024 Podnikatelská nálada v Německu se v dubnu výrazně zlepšila, firmy optimističtěji hodnotí současnou situaci i budoucí vývoj. Dnes to ve své zprávě uvedl mnichovský hospodářský institut Ifo. Index, který Ifo každý měsíc sestavuje, se tento měsíc dostal na 89,4 bodu z únorových 87,9 bodu.
img

Venezuela chce využívat Tether (USDT), aby se vyhnula americkým sankcím

23.04.2024 Cílem této strategické změny je ochránit příjmy z prodeje ropy před zmrazením na zahraničních bankovních účtech. Naléhavost tohoto kroku se zvyšuje v době, kdy americké ministerstvo financí uvalilo na tuto zemi bohatou na ropu tvrdý tlak kvůli nesplněným požadavkům na volební reformy.
img

Ropa zahajuje nový týden medvědí mezerou

08.04.2024 Brent a WTI zahájily nový týden medvědí cenovou mezerou v návaznosti na zprávy o možném uvolnění napětí na Blízkém východě. Izrael se rozhodl stáhnout část svých vojáků z jižního pásma Gazy, přibližně 6 měsíců po zahájení vojenských operací. Na druhé straně Írán nadále ohrožuje Izrael, ačkoli se objevily obavy, že po útoku na íránské diplomatické zařízení v Damašku by mohlo dojít k plnohodnotné válce mezi Izraelem a Íránem. Nyní Írán hrozí, že žádná z izraelských diplomatických misí není v současné době v bezpečí. V některých médiích se však také objevily zprávy, podle nichž Írán Spojeným státům sdělil, že se zdrží odvetných opatření za úder na Damašek, pokud bude dosaženo příměří v Gaze.
img

„Valentýn” by se mohl pořádně prodražit; cena kakaa na vrcholu!

14.02.2024 Statistiky ukazují, že sladkosti, zejména čokoládové výrobky, jsou jedním z nejoblíbenějších valentýnských dárků. Zdá se však, že brzy budeme muset změnit své zvyky, pokud nechceme nést přemrštěné náklady. Důvodem je historické ocenění kakaa a je zajímavé, že neexistují žádné velké vyhlídky na zlepšení této situace.
img

Aero meziročně navýší výrobu dílů pro dopravní letoun A220 o 80 procent

24.01.2024 Aero Vodochody, které pro Airbus vyrábí náběžné hrany křídel pro dopravní letoun A220, letos meziročně navýší jejich výrobu o 80 procent. Plánuje jich dodat 100, informovala dnes v tiskové zprávě mluvčí Aera Radka Černá.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Aktivita v čínském průmyslu se vrátila k růstu, solidně roste i aktivita v Rusku

01.12.2023 Aktivita v čínském průmyslu se v listopadu vrátila k růstu, který byl nejvýraznější od srpna. Ukázaly to dnes předběžné výsledky průzkumu, které zveřejnila společnost S&P Global ve spolupráci se soukromou organizací Caixin. Svižným tempem v růstu pokračuje také aktivita v ruském průmyslu, a to navzdory tomu, že poprvé od července klesl objem nových exportních zakázek.
C:\fakepath\trader-19102023-44-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se pohybují oběma směry jak na houpačce kvůli Venezuele a Izraeli

19.10.2023 Ceny ropy se dnes pohybují oběma směry jako na houpačce. Náladu na trhu ovlivňuje očekávání, že zmírnění sankcí USA vůči Venezuele by mohlo dostat na trh více ropy, a obavy, že konflikt mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás by se mohl rozšířit do celého regionu.
img

Palivo Týden 41: Výrazný pokles pohonných hmot, je tomuto poklesu konec ?

19.10.2023 Ceny pohonných hmot na Slovensku ve 41. týdnu (09.10 - 16.10) opět výrazněji klesaly. Ceny 95oktanového benzinu se snížily o 1,65 %, tj. o 2,7 centů za litr na úroveň 1,614 €/l. Ceny motorové nafty reagovaly opět o něco méně výrazně a v uplynulém týdnu klesly o 1,37 %, tj. o 2,3 centů za litr na úroveň 1,661 €/l. Ceny ropy však ve sledovaném týdnu již na geopolitickou situaci reagovaly výrazněji a posílily o 7,46 % a dostaly se zpět nad úroveň 90 USD za ropu Brent. Na této úrovni je vidíme i nyní, neboť tento týden byl na trhu s ropou méně volatilní.
C:\fakepath\trader-17102023-48-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy před návštěvou amerického prezidenta na Blízkém východě klesají

17.10.2023 Ceny ropy dnes klesají, protože Spojené státy zintenzivnily diplomatické úsilí s cílem vyřešit krizi v Gaze. Americký prezident Joe Biden má tento týden navštívit Izrael a bude se snažit zabránit případné regionální eskalaci války s Hamásem. Trhy ale zároveň zůstávají v napětí, protože Izrael stále plánuje pozemní ofenzívu do Pásma Gazy.
img

Index trhu s bydlením v USA NAHB mnohem nižší, než se očekávalo

17.10.2023 Jak se můžeme dočíst uvnitř zprávy NAHB: Úporně vysoké hypoteční sazby, které se vyšplhaly na 23leté maximum a v posledních dvou měsících se drží nad 7 %, si nadále vybírají těžkou daň na důvěře stavebníků, neboť úroveň sentimentu klesla na nejnižší bod od ledna 2023 (...) Jedná se o třetí měsíční pokles důvěry stavebníků v řadě (...) Od konce září vzrostly hypoteční sazby o téměř 40 bazických bodů na 7,57 %
C:\fakepath\trader-27092023-46-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se zvyšují, vliv mají obavy z nízké nabídky suroviny před zimou

27.09.2023 Ceny ropy se uprostřed týdne zvyšují, dnes odpoledne přidávaly zhruba dvě procenta s tendencí dál se zvyšovat. Vliv mají zejména obavy z nízké nabídky suroviny před zimou, produkci totiž omezily dobrovolné škrty v těžbě, k nimž přistoupila Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci, což je skupina označovaná OPEC+.
img

OPEC+ svými činy zvyšuje riziko stagflace

18.09.2023 Cena ropy Brent se přiblížila k 93 dolarům za barel, a dosáhla tak nového desetiměsíčního maxima. WTI se blíží 90 USD. Produkční omezení kartelu OPEC+ zvyšují napětí na trzích a vyvolávají otázky ohledně jeho skutečných záměrů. Náš cenový výhled tak musí odrážet skutečnost, že se OPEC+ podle všeho soustředí spíš na cenovou optimalizaci než na vytvoření vyváženého a stabilního trhu. Proto nelze vyloučit krátkodobé riziko, že se Brent vyšplhá nad 95 USD.
img

IEA: Globální poptávka po uhlí zůstane letos poblíž loňské rekordní úrovně

27.07.2023 Globální poptávka po uhlí se loni vyšplhala na rekord a letos patrně zůstane poblíž této úrovně. Ve své dnešní zprávě to uvádí Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Pokles zájmu v Evropě a ve Spojených státech podle ní vykompenzuje silný růst v Asii.
C:\fakepath\trader-15062023-43-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy rostou díky údajům z Číny a slabšímu dolaru

15.06.2023 Ceny ropy dnes rostou. Podpořily je slabší dolar a údaje z Číny, které ukázaly zvýšení produkce rafinerií. Kolem 17:20 SELČ cena severomořské ropy Brent rostla o 2,3 procenta na 74,88 dolaru za barel. Cena americké lehké ropy WTI stoupla o 2,4 procenta na 69,90 dolaru za barel.
img

Ropa se chystá na comeback

16.05.2023 Vzpamatuje se ropa po extrémně slabém začátku roku? Tato otázka hýbe finančními trhy. Na začátku roku 2023 ropa několikrát vzrostla díky růstu celosvětové poptávky v čele s Čínou. K optimistickým prognózám pro Brent přispělo i očekávané snížení těžby ze strany OPEC+ obecně a Ruska zvláště. Bohužel, nerovnoměrné oživení čínské ekonomiky, obavy z recese v USA a nárůst exportu ropy z Ruska způsobily, že ropa North Sea v roce 2023 klesla o 12 %.
C:\fakepath\eu.jpg

Průmyslová výroba v EU se na začátku roku vrátila k růstu

15.03.2023 Průmyslová výroba v Evropské unii se v lednu vrátila k růstu. Podle sezonně přepočtených údajů se zvýšila ve srovnání s předchozím měsícem o 0,3 procenta po poklesu o 0,6 procenta v prosinci. K růstu přispělo zvýšení produkce polotovarů. Ve své zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. V České republice ale výroba klesla o 2,6 procenta po růstu o 0,8 procenta v prosinci.
C:\fakepath\ropa-27022023.jpg

Studená válka o ropu. Bude stát 140 nebo 40 dolarů?

27.02.2023 Jako studená válka by se dal v současnosti popsat stav trhu s ropou. Na jedné straně stojí USA, které se snaží zoufale srazit ropu na co nejnižší hodnoty v rámci svého boje s inflací. Nebojí se tak uvolnit své ropné zásoby, které jsou již na nejnižších hodnotách za posledních 40 let. Co se stane, až USD nebudou mít jak se říká “kde brát”? Na druhé straně pak stojí Rusko, které v rámci své odpovědi na západní sankce omezí svou ropnou produkci o 500 tisíc barelů denně s platností od března. To představuje přibližně 5 % ruské produkce a 0,5 % celosvětové denní produkce. Na vše se z povzdálí dívá kartel OPEC, který má cenu ropy ve svých rukou. Pojďme se ale blíže podívat na jednotlivé faktory, které budou letos ovlivňovat cenu ropy.
img

Ranní okénko - Americká inflace může vést k dalšímu přehodnocení vývoje US sazeb

13.02.2023 V tomto týdnu se pozornost finančního trhu upne především na USA, kde vyjde lednová inflace. Poslední tři reporty, za říjen až prosinec, odhalily slábnoucí inflační tlaky, což na trhu vedlo ke zmírnění očekávaní trajektorie úrokových sazeb, se zaceněním počátku snižovaní už koncem letošního roku. Stačil pak report z trhu práce, který ukázal na výrazně silnější tvorbu pracovních míst, než se čekalo (517 vs. 189 tis.), a podmínky financování na trhu se znovu utáhly. V eurozóně je hlavním bodem v datovém kalendáři průmyslová produkce, která nemá s bídným výsledkem německého průmyslu zrovna nejlepší vyhlídky.
img

Společnost Nextracker má namířeno se svým IPO na burzu

03.02.2023 Nextracker Inc., inovativní a rychle rostoucí společnost v oblasti obnovitelných zdrojů energie, která se specializuje na vývoj a výrobu vysoce kvalitních solárních sledovacích systémů pro maximalizaci účinnosti solárních panelů.
img

Faktory, které ovlivňují zemědělské trhy – Více pšenice v USA

31.01.2023 Vydatné srážky v Argentině na konci minulého týdne z části zmírnily dopad sucha na úrodu sóji a kukuřice. Předpokládá se tento týden další vlna dešťů a obchodníci čekají na její výsledky.
C:\fakepath\trader-04012023-49-zm.jpg

Těžba ropy v členských státech kartelu OPEC v prosinci stoupla

04.01.2023 Těžba ropy v členských státech Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se v prosinci zvýšila o 120.000 barelů za den a pohybovala se kolem 29 milionů barelů denně. Za růstem těžby stál zejména pokles výpadků v dodávkách z Nigérie. Uvedla to dnes agentura Reuters, která vychází z údajů o přepravě ropy a informací od zdrojů z odvětví.
img

Ropa po zveřejnění iniciativy demokratů opět pod tlakem 📉

08.12.2022 Před časem jsme byli svědky oživení na trhu s ropou v důsledku úniku z ropovodu Keystone, kvůli němuž již bylo zahájeno federální vyšetřování. Ropa však začala klesat poté, co trhy obletěly zprávy naznačující, že někteří senátoři v Kongresu přišli s novou iniciativou na zvýšení zdanění "velkých ropných" společností s cílem zvýšit rozpočtové příjmy. Kromě zvýšení zdanění chtějí senátoři přimět ropné společnosti k výraznému zvýšení produkce. Politici jsou zjevně znepokojeni proinflačním růstem cen ropy v USA. V důsledku toho se "černé zlato" opět dostalo pod tlak a vrací velkou část svých dřívějších zisků.
img

BREAKING: USDCAD roste, protože ropa maže počáteční zisky

05.12.2022 Na začátku seance vyskočila cena OIL.WTI na 82,70 USD, protože dnes vstoupil v platnost cenový strop skupiny G7 a investoři vstřebávali nejnovější rozhodnutí OPEC+ a zmírnění kovidových omezení v Číně, která je největším dovozcem ropy. Odpoledne však růstová dynamika vyprchala po optimistických údajích ISM Services a potenciálním zvýšení produkce ropy v Libyi. Také Saúdská Arábie sníží ceny ropy pro Asii na desetiměsíční minimum. ropa. ropa WTI opět nedokázala prorazit nad rezistenci na úrovni 83,00 USD a v současné době testuje lokální rezistenci na úrovni 79,00 USD, což představuje dramatický zvrat, protože investoři se začali více vyhýbat riziku, což poškodilo akcie a posílilo dolar, čímž se komodita stala dražší pro držitele ostatních měn.  Nižší ceny ropy spolu s 8% propadem cen zemního plynu v důsledku předpovědi teplejšího počasí vyvíjely tlak na loonie a tlačily pár USDCAD na 1,3580. Pár prorazil nad dlouhodobou klesající trendovou linii a místní rezistenci na úrovni 1,3570 a pokud převládne současný sentiment, pohyb vzhůru může zrychlit směrem ke klíčové rezistenci na úrovni 1,3665. 
img

Stabilizace ropy

23.11.2022 Ropa se stabilizovala ve chvíli, kdy měli investoři problém s výhledem na nabídku a strach ze slabší poptávky v Číně, která byla zasažená virem. 
C:\fakepath\trader-22112022-35-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje po ujištění Saúdské Arábie, že OPEC+ trvá na těžebních škrtech

22.11.2022 Ceny ropy se dnes na světových trzích zvyšují, vzhůru se vydaly po ujištění Saúdské Arábie, že skupina OPEC+ trvá na těžebních škrtech. Tato zpráva převážila obavy z globální recese a také obavy z rostoucího počtu případů covidu-19 v Číně a jejich dopadů na ekonomiku.
img

Saúdská Arábie popírá diskusi o zvýšení těžby ropy

22.11.2022 Na pozadí napjaté situace na trhu mohou jakékoli neočekávané zprávy vést k prudkým pohybům cen. Zasvěcenec Wall Street Journal uvedl, že OPEC+ bude na schůzce na začátku prosince diskutovat o zvýšení produkce ropy o 500 000 barelů denně, což stlačí futures na ropu North Sea na 10měsíční minimum. Pouze vyvrácení ze strany Saúdské Arábie umožnilo Brentu se zotavit. Byla to lež?
img

Saúdská Arábie popřela, že by jednala o zvýšení produkce ropy v rámci OPEC

22.11.2022 Saúdská Arábie popřela zprávy o tom, že by před zasedáním OPEC, které se uskuteční příští měsíc, jednala o zvýšení produkce ropy. Ministr energetiky princ Abdulazíz bin Salmán uvedl, že aktuální snížení těžby o 2 miliony barelů denně bude zachováno až do konce roku 2023, a pokud bude potřeba za účelem vyrovnání nabídky a poptávky provést přistoupit k dalším skrtům, jsou připraveni kdykoli zasáhnout.
img

Ropa se po komentářích saúdských představitelů odrazila

21.11.2022 Ceny ropy zahájily masivní oživení poté, co saúdští představitelé popřeli dřívější zprávy WSJ týkající se zvýšení produkce ropy OPEC+. Saúdský ministr energetiky Abdulaziz řekl Státní tiskové agentuře, že současné snížení o 2 miliony bpd bude zachováno do konce roku 2023. Zdůraznil, že kartel je připraven zasáhnout, pokud budou zapotřebí dodatečná opatření k vyrovnání nabídky a poptávky. je všeobecně známo, že OPEC+ před zasedáním neprobírá žádná rozhodnutí.
C:\fakepath\trader-21112022-42-zm.jpg

Komodity: Ropa je po zprávě o chystaném zvýšení těžby nejlevnější od ledna

21.11.2022 Ropa je nejlevnější od začátku ledna, podle analytiků k tomu přispěla zpráva deníku The Wall Street Journal (WSJ) o chystaném zvýšení těžby. Skupina klíčových těžařů OPEC+ podle zdrojů listu zvažuje, že těžbu zvýší až o 500.000 barelů denně, jednat o tom bude na svém zasedání 4. prosince.
img

🛢Ropa WTI se propadá📉

21.11.2022 Cena ropy WTI v pondělí klesla o téměř 4 % poté, co WSJ informoval, že OPEC údajně zvažuje zvýšení produkce až o 500 000 b/d. Zasedání OPEC+ se uskuteční 4. prosince. Na začátku seance tlačily na ceny ropy zprávy z Číny. Čína o víkendu oznámila první úmrtí související s výskytem chřipky za téměř šest měsíců, zatímco v pondělí byly v některých oblastech zavedeny lokální výluky, protože největší světový dovozce ropy se nadále potýká s obnoveným výskytem chřipky.
img

Potraviny ve světe už zlevňují, Češi se ale musí připravit na další zdražování. Při nákupech by měli být v adventním čase zvláště obezřetní, prodejci se budou snažit kapitalizovat mimořádné okolnosti

21.11.2022 Světová potravinová krize je nejspíše zažehnána. Ve světě totiž po více než dvou letech potraviny podle všeho konečně zlevňují. V Česku si ovšem na takový příznivý vývoj ještě počkáme, zatím je bohužel třeba připravit se na další zdražování. Řetězce a další prodejci se budou snažit mimořádné okolnosti maximálně kapitalizovat ve svůj prospěch.
img

Důl na lithium a metoda výroby magnetu

26.10.2022 European Lithium Ltd, jednotka australského těžaře, a společnost Sizzle Acquisition Corp se domluvili na vstupu na burzu Nasdaq.
img

Co sledovat příští týden? (30.09.2022)

30.09.2022 Příští týden na trzích by měl být opět zajímavý, vzhledem k řadě významných makro zpráv a naplánovaných událostí nejvyšší úrovně. Zaměříme se především na údaje o pracovních místech v USA za září (pátek, 14:30) a zasedání OPEC+ (středa). Rozhodnutí o sazbách od RBA a RBNZ však budou také pečlivě sledována. Příští týden určitě sledujte USD/CAD, OIL a AUD/NZD.
img

Všechno podporuje růst ropy

13.09.2022 Pondělí bylo ve znamení malé aktivity. Ceny ropy mezitím směřují k růstu. Cena listopadových futures na ropu Brent vyšplhala ve 13:45 londýnského času až na 94,75 USD za barel, což je nárůst o 2,06 % oproti hodnotě předchozího dne.
img

Neustále blíže jaderné dohodě s Íránem

23.08.2022 CNN uvedla, že Írán upouští od klíčových požadavků v jaderné dohodě, což může urychlit dosažení dohody. Dříve tlak na dohodu prezentovala EU a Rusko. Navíc by jaderná dohoda mohla být velkým úspěchem pro amerického prezidenta Joe Bidena, který potřebuje vyhrát a snížit tlak na cenu ropy před volbami do Kongresu.
img

Zpráva IEA o trhu s ropou

12.08.2022 Mezinárodní energetická agentura (IEA) ve své měsíční zprávě o trhu s ropou uvedla, že v letošním roce celosvětová poptávka po surové ropě pravděpodobně poroste o 2,1 milionu barelů denně v důsledku přechodu z plynu na ropu.
C:\fakepath\trader-03082022-24-zm.jpeg

Komodity: Ropa kvůli překvapivému růstu zásob v USA zlevňuje, Brent je pod 99 USD

03.08.2022 Ceny ropy se po zprávě o překvapivém nárůstu zásob suroviny ve Spojených státech výrazně snižují. Během dne se přitom zvyšovaly v prvotní reakci na rozhodnutí skupiny OPEC+ o jen mírném zvýšení těžby. Cena severomořské ropy Brent krátce před 18:00 SELČ vykazovala pokles o 2,5 procenta zhruba na 98 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) pak ve stejnou dobu ztrácela 2,6 procenta zhruba na 92 dolarů za barel.
img

Proč má dnešní rozhodnutí OPEC+ pro ropu pouze malý význam?

03.08.2022 OPEC+ rozhodne o osudu dohody o omezení produkce na zasedání 3.-4. srpna. Aktuální úrovně produkce (na srpen) jsou v souladu s referenčními hodnotami, což znamená, že dohoda omezuje nabídku.
C:\fakepath\ropa233.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje, přispělo k tomu oslabení aktivity ve zpracovatelském průmyslu

01.08.2022 Ropa dnes zlevňuje. Severomořská ropa Brent klesla pod 100 dolarů za barel. Přispěla k tomu statistika o oslabení aktivity ve zpracovatelském průmyslu v Evropě a Asii, která negativně ovlivnila výhled poptávky. Investoři vyhlížejí zasedání skupiny těžařských zemí OPEC+, jež se bude konat ve středu.
img

🛢Ropa pod tlakem 📉

01.08.2022 Cena ropy dostala v pondělí tvrdou ránu poté, co bylo zveřejněno čínské a evropské PMI, které odhalilo nižší aktivitu v továrnách kvůli pandemii Covid-19 a slabšímu globálnímu výhledu na poptávku. Nicméně kupující začali být aktivnější poté, co agentura Reuters zveřejnila výsledky měsíčního průzkumu sekundárních zdrojů OPEC. V červenci se produkce zvýšila o 310 000 barelů denně, zatímco se kartel zavázal ke zvýšení produkce o 412 000 barelů denně. Členové vázáni na kvóty podstřelili červencový cíl o 1,3 milionů barelů denně. Jen Spojené arabské emiráty a Kuvajt splnily své kvóty. Saúdské Arábii se podařilo zvýšit produkci o 150 000 barelů na 10,75 mbpd, což je pod cílem 10,833 mbpd. Nigérie byla nejméně výkonná. Její produkce dosáhla 1,13 mbpd ve srovnání s povolenou rychlostí 2,33 mbpd kvůli poruchám s ropovody. Členové OPEC se setkají již tento čtvrtek, aby probrali kvóty na září. Očekává se tedy další volatilita.
img

Co sledovat příští týden? (29.07.2022)

29.07.2022 Americký Fed přinesl zvýšení sazeb o 75 bp, což odpovídalo odhadům trhu. Rozhodnutí FOMC přišlo den před zveřejněním HDP za druhý kvartál, které poukázalo na nízkou aktivitu. Slova Jerome Powella o síle pracovního trhu budou příští týden testována na červencovém zveřejňování NFP dat. OPEC+ a zasedání RBA či BoE jsou eventy, které by bylo taktéž dobré sledovat. Příští týden se tedy zaměříme na USDCAD, Ropu a GBPAUD.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ceny ropy se kvůli slabým vyhlídkám na zvýšení těžby v OPEC+ výrazně zvyšují

29.07.2022 Ceny ropy se dnes na světových trzích zvyšují. Pozornost investorů se zaměřila na zasedání skupiny těžařských zemí OPEC+, které se uskuteční příští týden, a na očekávání, že skupina na tomto zasedání nevyslyší výzvy ke zvýšení těžby. Cena severomořské ropy Brent kolem 15:00 SELČ vykazovala růst skoro o 2,3 procenta na 109,60 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si připisovala přes 2,5 procenta a pohybovala se mírně pod 99 dolary za barel.
C:\fakepath\trader-20072022-28-zm.jpeg

Komodity: Ropa zlevňuje, investoři mají obavy ohledně poptávky

20.07.2022 Ceny ropy dnes klesají, investoři se obávají negativního dopadu vysoké inflace a zpřísňování měnové politiky na světovou ekonomiku a poptávku po pohonných hmotách. Cena severomořské ropy Brent krátce před 18:00 SELČ vykazovala pokles o 0,8 procenta zhruba na 106,50 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) pak ve stejnou dobu ztrácela 0,9 procenta asi na 103,25 dolaru za barel.
img

Ranní shrnutí (18.07.2022)

18.07.2022 Akciové indexy z asijsko-pacifického regionu se na začátku nového týdne obchodovaly na vyšších úrovních. Nikkei si připsal 0,5 %, S&P/ASX 200 vyskočil o 1 % a Kospi posílil o 1,8 %. Indexy z Číny se obchodovaly o 0,8-2,7 % výše.
img

Biden opustí Saúdskou Arábii bez dohody

15.07.2022 Investoři netrpělivě očekávali návštěvu amerického prezidenta Joea Bidena v Súdské Arábii a pevně doufali v prolomení trhu s ropou. Ukazuje se však, že očekávání byla přehnaná. S největší pravděpodobností k vytvoření nabídky ani jednou stranou nedojde. Američtí představitelé dávají najevo, že neočekávají skokový nárůst těžby a čekají na závěr zasedání OPEC+, který by měl být zveřejněn 3.srpna. Analytici z daného regionu odhadují, že rozhodnutí o zvýšení produkce nebude jen na Saúdské Arábii, ale i na ostatních členech kartelu. Co je dále nutno vědět o trhu s ropou?
img

Proč uprostřed energetické krize nestoupá cena ropy?

12.07.2022 Počet případů covidu-19 v Číně prudce roste a ceny ropy klesají. IEA varuje, že nejhorší energetická krize nás teprve čeká. Ropa WTI klesla o téměř 2 % a obchodovala se okolo 102 USD za barel. Medvědí nálada zjevně pronikla do komodit, protože v Číně vzrostl počet případů koronaviru. Také hrozící americká inflace přiživuje obavy ohledně výhledu poptávky. Pokračující růst dolaru zvýšil tlak, takže ropa byla pro investory méně atraktivní.
img

🛢Ropa roste o 3 %

01.07.2022 Ropa WTI a Brent rostou během dnešní seance o přibližně 3 % poté, co data OPEC ukazují propad v produkci ve srovnání s květnovými údaji o cca 100 000 barelů denně. Nynější produkce dosahuje 28,52 milionů barelů denně. Plnění dohody OPEC+ o snížení těžby na červen v současnosti činí 253 %, což je nárůst ze 178 %. Znamená to tedy, že nwní možné zvýšit produkci o přibližně 400 000 barelů denně, jak se původně očekávalo.
img

🛢Cena ropy pokračuje v růstu

29.06.2022 Ropa rychle obnovila vzestupnou dynamiku, ačkoliv nedávno byla cena poblíž 100 USD za barel. Brent se nyní obchoduje s téměř 1,5 % ziskem na 115 USD. Brzy končící kontrakty se obchodují za 120 USD, což naznačuje napjatost trhu.
img

VIDEO: Vývoj cen pohonných hmot: Přichází pokles cen?

23.06.2022 Vývoj cen pohonných hmot: Přichází pokles cen? Ceny ropy zaznamenaly během posledního týdne pokles o více než 7 % v důsledku narůstajících obav z recese ve světě. Americká administrativa se snaží bojovat s vysokými cenami ropy a zvažuje pozastavení daně z paliv na 3 měsíce, což by mělo povzbudit producenty ke zvýšení produkce ropy. Díky tomu bychom měli v následujících týdnech tankovat levněji.
img

🛢Ropa klesá téměř 7%!

22.06.2022 Ceny ropy znovu začaly velmi silně klesat po silné korekci na konci minulého týdne. Ropa ztrácí téměř 7 % a WTI poprvé od konce prosince klesá pod 100denní průměr. Navíc většina zisků způsobených válkou na Ukrajině již byla vymazána. Ropa ztrácí kvůli obavám z recese a plánům americké administrativy, která zvažuje pozastavit daně z pohonných hmot na 3 měsíce, což by povzbudilo producenty ke zvýšení produkce a zpracování ropy. V tuto chvíli však ropný sektor není s dočasnými řešeními příliš spokojen a chce deklarace, které zajistí existenci sektoru v dlouhodobém horizontu. Připomeňme, že to byla především rozhodnutí administrativy, která vedla k výraznému poklesu zpracovatelské kapacity v USA (přes 1 mbd).
img

Pšenice roste kvůli obavám z vývoje na Ukrajině

06.06.2022 Dle nejnovějších zpráv nelze exportovat pšenici z Ukrajiny, což napomáhá obavám z potravinové krize. Tento jev se propsal do dnešní otevírací ceny 3% zvýšením. Prezident Zelensky odhaduje, že je na Ukrajině uskladněno přibližně 22-25 milionů tun obilí. Neschopnost vyvážet je dána zablokovanými přístavy. Dle prezidenta Zelenského bude k exportu na podzim připraveno 75 milionů tun obilí. Je nutno dodat, že cenu pšenice ovlivňují i pozitivní zprávy, například zvýšení produkce v Austrálii.
img

Ropa získává svůj šestý týdenní růst, přičemž OPEC+ investory zklamal

03.06.2022 Ropa vzrostla na šestitýdenní růst poté, co očekávané zasedání OPEC+ přineslo jen mírné zvýšení produkce, které nedokázalo rozptýlit obavy z rostoucího deficitu nabídky.
img

Frank na vzestupu. Vysoká inflace by mohla "probudit" švýcarské jestřáby.

03.06.2022 Poslední pevnost padla. Ve Švýcarsku, kterému se do té doby dařilo vyhnout se růstu cen, dosáhla inflace v květnu nejvyšší úrovně za posledních 14 let. Donutí to švýcarskou centrální banku (SNB) zvýšit sazby?
img

Zpráva, že Saúdská Arábie je připravena na zvýšení těžby ropy způsobila její pokles

02.06.2022 Ropa zaznamenala pokles a obchoduje se blízko 113 dolarů za barel poté co Saúdská Arábie vydala zprávu, že je připravena těžit více, pokud by ruská těžba znatelně klesla kvůli rostoucím sankcím kvůli invazi na Ukrajinu.
img

Ranní shrnutí (02.06.2022)

02.06.2022 Americké indexy zaznamenaly druhou slabší seanci v řadě. S&P 500 klesl o 0,75 %, Dow Jones se posunul níže o 0,54 % a Nasdaq klesl o 0,72 %. Russell 2000 klesl o 0,49 %.
img

Čína je kvůli rekordním nákladům stavěna do složité situace

25.05.2022 Jelikož Čína tvoří přibližně pětinu světové populace, její zemědělská půda je omezená a v neustále větší míře bojuje se změnou klimatu, vláda prezidenta Si Ťin-pchinga naléhá na zemědělce, aby úrodu maximalizovali a spotřebitele, aby co nejvíce snížili plýtvání. Země vytvořila ohromné rezervy, aby se dokázala vyrovnat s nedostatkem, a vytvořila tak nová osiva pro zvýšení produkce.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Mexické peso | Brazilský real | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | AUD/NZD | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | GBP/AUD | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | B/E | Transakce | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Burza | CBOE | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FRA | Fair Value | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | G10 | G7 | Grafy | Hlava a ramena | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | Loonie | MIFID | MT4 | Makléř | Margin | Margin call | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | P/E | Pasiva | Pivot Point | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Rating | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | IEA | RBNZ | Oanda | ČSOB | DailyFX | Gold | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | LYNX | Index strachu | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | USDCAD | AUDNZD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Volatilní | Likvidita trhu | Aktuální cena ropy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Fio banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | CAC40 | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena dolaru | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy WTI | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CZK | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika Německa | Etoro | Eura | Evropské burzy | Finanční služby | Fio | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hodnota akcií | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investiční centrum | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jeden dolar | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Kurz dolarů | Kurzy | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nové trhy | Odkup akcií | Online obchodování | Paládium | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rates | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Řízení rizik | Sázky | Signály | SPX | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové měny | Švýcarská měna | SWIFT | Švýcarské banky | Těžba ropy z břidlic | Trh | Tržní hodnota | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj mezd | Webináře | WTI | WTI ropa | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | ROIC | EIA | ING | Benzín | Current Ratio | Daniel Beneš | EBITDA | Elon Musk | Equal weight | Hrubá marže | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Provozní marže | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Underweight | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Běžná likvidita | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Investiční téma | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Double bottom | Federální rezervní systém | Volby | Cukr | Vzdělání | Commitment of Traders | COT | 1 milion | Burze | Commodities | Commodities trading | Currencies | Investment | Traders | Aramco | Capital Economics | Dow Jonesův index | Again Capital | Jackson Hole | Energy Aspects | RBC Capital Markets | CNN | Julius Bär | MSCI | DIW | Sentix | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | NATO | Ole Hansen | PwC | RBC Capital | PVM | Sója | Sentix index | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Technický výhled | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Úspěch | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Earnings | Podnikatelé | Londýn - ICE | New York - Nymex | Implikovaná volatilita | Přehled | Volby v USA | Rosněfť | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Evropské trhy | Futures kontrakty | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Bezpečné investice | Pozornost investorů | Bookmakeři | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie v Asii | IBEX | JPMorgan Chase | Daňové příjmy | Americké akciové indexy | Mizuho Securities | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Baidu | Ethereum | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Kryptoměna | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Propad akcií | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Ceny futures kontraktů | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Britský FTSE 100 | Predikce | Globální obchod | Hospodářská situace | Průzkum | Graf ropy | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Světové trhy | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | Výnosy | Americká vláda | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | Příjmy | Index ekonomické aktivity | ExxonMobil | Údaje o inflaci | cTrader | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Purple Trading | Mizuho | MUFG | Rystad Energy | Keystone XL | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Zahraniční forex | Lipow Oil Associates | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Ceny pšenice | Breakout Trader | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Kvantitativní utahování | Palladium | Jerome Powell | MiFID II | ETH | Fincentrum | Kryptoměnový systém | NEST | BTG | Tether | Pokles bitcoinu | Lithium | Odliv dividend | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Bitcoiny | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Evropské akciové trhy | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Obchodní aktivita | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Forint | Pokles ceny | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Short signál | Zasedání OPEC | Vývoj těžby ropy | Použití finanční páky | Julius Baer | Trhy v USA | Trh s ropou | Výsledky firem | Akciový výhled | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Christopher Dembik | Daňové úlevy | Růst zisků | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Fondy ETF | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | The Wall Street Journal | Růst dolaru | Ropný kartel | Sazby ČNB | Snížení volatility | Poptávka po americkém dolaru | PDVSA | Velké riziko | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Silný trh | Vliv ceny ropy | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Inflace v ČR | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ekonomická stagnace | Graf indexu S&P 500 | Zpětný odkup akcií | Primární veřejná nabídka | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | SPI Asset Management | Ceny pohonných hmot | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Propad ropy | NVDA | Riziko recese | Prodej ropy | Nabídka akcií | Snížení sazeb | Čínský trh | Wealth Management | NATGAS | Volný čas | Akcie a ETF | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Napětí na trzích | Americká výnosová křivka | Růst ceny zlata | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Německé HDP | Výkonný ředitel | XTB Research | Silný dolar | Situace na trzích | Recese v USA | Obavy z recese | Konglomerát | Oživení ekonomiky | Nejlidnatější země světa | Produkce zemního plynu | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | ISM index | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Růst mezd | KB | Pravděpodobnost recese | US500 | Hospodářská recese | Dění na trzích | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Vývoz do USA | Očekávání trhu | Dot plot | Akcie Microsoftu | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Finanční situace | Snížení daní | Energetické firmy | ESG | CFRA Research | Banky pro mezinárodní platby | Pohled na zlato | Stav ekonomiky | Geopolitické riziko | Cena kakaa | Kakao | Ceny kakaa | Státní ropná společnost | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Investujte zodpovědně | Údaje o vývoji HDP | Automobilky | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Politická situace | Ceny benzínu | Obchod s ropou | Ropné firmy | Trinity | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Jednoduchý klouzavý průměr | Evropské firmy | Data z USA | Ropný kartel OPEC | Rijád | Bílý dům | Obchod | Muhammad bin Salmán | Trh práce | Vyšší sazby | Statistické údaje | Těžba v USA | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Technické závady | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Risk-off | Parlamentní volby | Aktuální obchodní příležitosti | Výše úrokových sazeb | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Studie | Dolar k japonskému jenu | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Vysoké riziko | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Největší pokles | Ukrajina | Vyšetřování | Amazon | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | USDT | Vyhlídky | Průzkumy | INTC | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Pozornost obchodníků | FT | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Ekonomka | Zveřejněná data | Globální trh | Aktivita čínských továren | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Celosvětový růst | Centrální banka USA | Dnešní data | Impuls | Zasedání RBA | USDIDX | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Čínský vývoz | Velikost pozice | Rozvoj | Stavební produkce | Data z průmyslu | Stavebnictví | Klíčový support | Oslabuje dolar | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Finanční ztráty | Breaking | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Těžba ropy v Rusku | Výsledek voleb | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Alstom | Moskva | Internetový gigant | Centrální banky USA | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Edward Moya | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Nižší likvidita | Metalurgie | FedEx | xStation5 | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Bydlení | Údaje z Číny | Ztráta | Úbytek | BREAKING | Yandex | Stratég | Cena pšenice | Výnosy státních dluhopisů | Americká politika | Průmyslové podniky | Evropské PMI | US100 | Americký index | Pozitivní zpráva | Růst hrubého domácího produktu | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Růst akciových trhů | Hospodaření | United Airlines Holdings | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Američané | Eskalace napětí | Commodity index | Inovace | CFRA | List Financial Times | Trumpova protekcionistická politika | Ceny ropy dnes | Finální odhad | Hlavní rizika | Letecké společnosti | Írán | Irák | Ministr energetiky | Čeští exportéři | Velké trhy | Ministr zahraničí | Produkce energie | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | Poradenství | Německá společnost | Růst globální ekonomiky | Nedostatek zakázek | Ministerstvo práce | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Cenové tlaky | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Nejnovější statistické údaje | Spotřebitel | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Úspěšný týden | Internetový gigant Yandex | Vyplácení dividend | Banka Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Krach | Komunikace | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Americké hospodářství | Upstream | Banka UBS | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Pohyby cen | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | Obavy z koronaviru | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Boeing | Aktuální technická analýza | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor v eurozóně | Zpracovatelský sektor | Index nových zakázek | Hlavní úrokové sazby | BP | Prodeje aut | Aktivity v Číně | Rekordní hodnoty | SEC | NFP | Rozhodování | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Průměrná cena | NFP data | Propad průmyslu | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Americká inflace | Růst sazeb | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Akcie společnosti Apple | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Nejvýraznější ztráty | Statistické údaje z USA | Údaje z USA | FedWatch | Střední podniky | Spekulativní pozice | Index aktivity | Průmysl a zahraniční obchod | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Pokračování klesajícího trendu | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Nižší sazby | Nová data | Šok | Snížení těžby | Ceny nafty | Martin Gürtler | Mzda | České mzdy | Výkyvy | Světový trh s ropou | Únorová inflace | WP | Videokonference | Restrikce | Těžební kapacity | Zásoby ropy v USA | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Hlavní měny | Aerolinky | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Tržní podmínky | Technologičtí giganti | Dostatek likvidity | Další vývoj | Íránská ropa | Stimuly | Evropské země | Letectví | Domácí data | Fiskální politiky | Tržby společnosti | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Silný pokles | Měnové zasedání | Barel WTI | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Historie | Počet nakažených | Pád cen ropy | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Implikovaná volatilita akciových trhů | Volatilita akciových trhů | Rozkolísaný | Prudký pokles cen | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | Další pokles | Algoritmy | Katar | Salmán | NPR | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Domácnosti | Futures v Evropě | Investiční banka Goldman Sachs | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Sněmovna reprezentantů | Anomálie | Vnímání rizika | Americké ropné zásoby | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Univerzita Johnse Hopkinse | Počet nakažených koronavirem | United Airlines | Objem dluhopisů | Signál | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Banka JPMorgan | Biliony | Globální poptávka po ropě | Fatih Birol | Potenciál | Sněmovna reprezentantů USA | Výroba automobilů | Dění ve světě | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Bulharsko | Izrael | Ekonomiky | Nigérie | Angola | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Saúdové | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Zelené energie | Podíl na trhu | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Ropný průmysl | Globální trh s ropou | Cushing | OPEC plus | Společnost Saxo Bank | Ministři | Alexandr Novak | Životní styl | Cena benzínu | Snížení produkce | CRFB | Celková inflace | Technické problémy | Výpadky | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Dodavatelské řetězce | Výhled poptávky po ropě | Úspory | B2Gold | Býčí vyhlídky | Statistiky | Chuť riskovat | Poradenské společnosti | USD za barel | Potravinové krize | CMC | Stephen Innes | Americké produkce | S&P500 | Cushing v Oklahomě | Dílčí index | Nabídka ropy | Spotřeba ropy | Současný propad | Kontrakty na ropu | Nizozemsko | Oilprice | Oilprice.com | Polská průmyslová produkce | Situace na trhu s ropou | Cenové pohyby | Americký ropný institut | Ropný institut | Údaje o zásobách v USA | Sociální síť | Surové ropy | PMI ve službách | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Air France | Posílení | Nové zakázky | Joe Biden | Regulační rámec | Větší pokles | Data z trhu práce | Cestování | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Rozhodnutí o sazbách | Energetické úspory | Shell | Warren Patterson | Ropa roste | Maloobchod | Zaměstnanci | Darren Woods | Blízký východ | Zvyšováním těžby | Strach ze sankcí | Růst výnosů | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Pozitivní očekávání | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Průmyslová výroba v Evropské unii | Průmyslové kovy | Omezení investic | Členské země | RBI | Účet platební bilance | Auta | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Alrosa | Manažerka | CL | Spekulovat | Jukos | Manažeři | Klíčové oblasti | Omezení produkce | Renault | PMI v eurozóně | Umělé inteligence | Argentina | Investment management | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Soběstačnost | Počty nových žádostí o podporu | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Lukoil | Dlouhodobý výhled | Výhled cen | Gazprom Něfť | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Tržní situace | Soubor pravidel | Slabá poptávka | Výrobní PMI | PEPP | Střední Evropa | Čínská poptávka | Rekordní nárůst | Berlín | Býčí trend | Společnost BP | Saúdskoarabský ministr energetiky | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Průmyslová výroba v EU | Globální poptávka | Světová poptávka po ropě | Roční míra inflace | Projev šéfa Fedu | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Covid | Poptávka po ETF | Zlaté fondy ETF | Snížení nákladů | Sam Stovall | Výkyvy cen | Sankce proti Rusku | Ziskové marže | Úroda | Reshoring | Situace na trhu práce | Fundamentální pozadí | Nový trend | Členové kartelu OPEC | Členové kartelu OPEC+ | Ceny emisních povolenek | KLM | Úspěchy | Ocenění | Šance | SAE | Ceny | Praha | Růst poptávky po ropě | Společnost XTB | Forward guidance | Americké vládní dluhopisy | John Kilduff | OMV | Pár EUR/USD | Nikl | Největší firmy | Důvěra | Aktivita v čínském průmyslu | Caixin | Výzkumy | Tempo růstu průmyslové výroby | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Produkce energií | Země Perského zálivu | Kolísání měny | Zvýšené napětí | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Pokračování expanze | Rystad | Pokles tržeb | Výrobce pneumatik | Odhady PMI | Býčí formace | Zvýšení daní | Kryptotrh | Výrobní index ISM | Výrobní index | Venezuela | Růst eura | Představitelé ECB | Klimatické změny | Odborníci | Peso | Inspirace | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Obchodování s ropou | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Pokles exportu | Budoucí vývoj | NAHB | Robusta | Arabica | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Rozdělení akcií | Krátkodobé dno | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Šéf Tesly | Elektromobily | Politici | BloombergNEF | Epidemiologické situace | Diverzifikovat | Ropovody | Plynovody | Riziko poklesu cen | Biden | Softwarová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Pokles průmyslové výroby | Průmyslová produkce v srpnu | Stavební produkce v srpnu | Agresivní strategie | Centrální banky USA (Fed) | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Lockdown | Ceny v České republice | AEX | Libye | Americké měny | iPhone | Příjmy z prodeje ropy | Embargo | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Zásoby benzinu ve Spojených státech | Futures a opce | Futures na ropu | Saxo Bank Steen Jakobsen | Moneta | Technologické tituly | Pandemický program | XOM | CVX | Vítězství Donalda Trumpa | Výsledky voleb | Oživení ekonomiky USA | Ruské společnosti | Zájem o ropu | Oživení čínské ekonomiky | Slábnoucí euro | PDD | Pád cen | ACA | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Ministerstvo energetiky | Výdělky | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Životní prostředí | Lindsay | GameStop | Cenový skok | Futures na DAX | BASF | Trans Adriatic Pipeline | Finanční společnost | Účinnosti vakcín | IPO společnosti | Mutace koronaviru | Futures na ropu WTI | Carnival | Pokles zásob | Počasí | Růst ceny | PMI ve výrobě | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Zvýšení těžby | DOT | Ycharts | Zvýšení ceny | Rio Tinto | Dopad na akcie | Rostoucí ceny ropy | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Nejlepší čínské akcie | Dopad na trhy | MJ | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | UPS | Marriott | Nárůst ceny | Obavy o poptávku | Cenové výkyvy | Jestřábí přístup | Giovanni Staunovo | Dnešní seance | Brent (OIL) | Zajímavé akcie | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Využití vodíku | Růst produktivity | Výrazné zvýšení daní | Hedgové fondy | Třetí vlna | Air | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Cboe VIX | Sentiment investorů | Akcie Boeing | XOM.US | Riziková prémie | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Nový americký prezident | Dnešní videokomentář | Turistická sezona | Ropné futures | Ministerstvo financí USA | Vývoj pandemie | Louise Dicksonová | xStation 5 | Výhled Saxo Bank | Pohyb ceny | PMI index | Akcie Boeing (BA) | Bob Yawger | Constellation | Data o inflaci | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Formace kladivo | Ceny ropy Brent | Polymetal | Rostoucí ceny | Objednávky | CVX.US | Chevron (CVX.US) | Venezuelská vláda | Cena emisních povolenek | Futures na americké indexy | Akcie Intelu | JAP225 | Goldman Sachs Group | Saxo Group | USDA | cTrader Purple Trading | Riziko ztráty | Těžaři | Obavy z inflace | API | Oslabení | Hypoteční sazby | Politická rizika | První zvýšení sazeb | MNB | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Tržní hodnota akcií | Nadnárodní společnosti | Nejbohatší člověk | Evropské společnosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Spotřeba uhlí v Evropě | Dodávky plynu | Zajišťování | Dekarbonizace | Prodej | Mali | Výbor FOMC | Graf akcie | Nový cyklus | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | CO2 | Pozitivní vliv | Solární panely | Vyšší úroveň | Deficit nabídky | Varianty koronaviru | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Americký výrobce | Zvyšování těžby | Dolarový index (USDIDX) | Daňová pravidla | Sazby daně | Spojené arabské emiráty | Koncentrace | Spotové ceny | Jednání o těžbě | Zvýšení produkce ropy | Příliv ropy | Příliv ropy na trh | Šíření nových variant koronaviru | Zotavení globální ekonomiky | Míra inflace v USA | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Růst průmyslové výroby v USA | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | Zotavování světové ekonomiky | Ceny suroviny | GlobalFoundries | Trh v rovnováze | Zmírňování těžebních omezení | Uzavření dohody | Globální ceny | Odvětví | Pokles poptávky | Načasování | Omezené dodávky | Rekord | Guidance | University of Michigan | Magnety ze vzácných zemin | Chování | Vnímání | Růst aktivity | Marriott International | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Phillips 66 | Projekce | Zpráva z amerického trhu práce | Inflace ve Švýcarsku | Čínští výrobci | Psychologické úrovně | Společnost Equinor | Vratislav Zámiš | Stav trhu s ropou | Rusko a OPEC | Objem peněz | Rozpočtové příjmy | Index Russell | Prostor pro růst | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Medián | AvaTrade | Naeem Aslam | Očekávaná inflace | Nikkei (JAP225) | Analytici banky | Funkční období | ASX | David Vagenknecht | Ranní glosa | Společnosti | Neúspěch | Opatření | Dna | Růst trhu | Uhlí | RBC | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | Althea Spinozzi | OANDA Edward Moya | Čínský index | Řízení kapitálu | Ztrátové pozice | A220 | Omezení cestování | Investice do těžby | P/B | Zemní plyn (LNG) | Energetická krize | Globální ekonomické aktivity | Dohoda skupiny OPEC | Zvýšení základní úrokové sazby | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Inflace v září | Dosažení dohody | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Zvýšení dodávek plynu | Prodeje ropy | Ceny energie | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Poseidon | Zdravotnictví | Trump Media & Technology Group | Obilí | Pozornost | Společnost Alrosa | Těžař diamantů | Světový těžař diamantů | Největší světový těžař diamantů | Zásoby společnosti | Nedostatek diamantů | Ceny zemního plynu v USA | Zprostředkovatelé | Robert Habeck | Dodávky z Ruska | Stephen Brennock | Australia and New Zealand Banking Group | Polygon | Zvýšení minimální mzdy | Banka Citi | Společnost | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Průmyslový sektor | Raketový růst | Slabý brazilský real | Tether (USDT) | American Petroleum Institute | Lockdowny | TIM | Index technologického trhu | Změny klimatu | Avalanche | Nové mutace | Omikron | Omicron | COVID-19 omikron | Investice do projektů | Sazby centrální banky | Zveřejnění zprávy | Těžařská společnost | | Leona Liuová | Kazachstán | Zlotý | Daňové zatížení | Kmen omikron | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Čísla o inflaci | Zemědělci | Volatilita ropy | Informace z kryptoměnového trhu | Ekonomické ztráty | Obavy z omikronu | Počet případů koronaviru | Bidenova administrativa | Pokles cen zlata | Letadlo | Jamal | PGNiG | Krátkodobý výhled | Hráči na trhu | Prognóza cen ropy | Vliv na ceny | Nárůst počtu nakažených | Těžební společnost | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Nepokoje v Kazachstánu | Petr Lajsek | Politická situace v Kazachstánu | Situace v Kazachstánu | Ruský plyn | Celosvětová spotřeba | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Analytik trhů | Nový týden | Snížení daně | Pár USD/CAD | Napětí mezi Ruskem a Západem | Zemědělská půda | Zmírnění sankcí | ALUMINIUM | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Ukrajina a Rusko | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Společnost Uniper | Green Deal | Nokian | AvtoVAZ | Radka Černá | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | OFAC | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Studená válka | Situace na Ukrajině | Čínské trhy | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Uzavření příměří | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězec | Řetězce | Odchod z Ruska | Západní sankce | Zvyšování cen | Prohlášení ruského prezidenta | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Tina Tengová | Akcie kybernetické bezpečnosti | Britský FTSE | Akcie BASF | Akcie BASF (BAS) | BASF (BAS) | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Vyloučení Ruska | Geopolitické události | Andrew Lipow | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Vysoké ceny energií | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Ropa Brent (OIL) | Vlastnictví | Nejbohatší člověk světa | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Potravinová krize | Plyn v rublech | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Riziko stagflace | Occidental | Dow Jones Industrial Average | Prudká inflace | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Nárůst zisků | Trhy s komoditami | Zrušení daně | Vývoj cen pohonných hmot | Přijetí | Snížení inflace | Velmi volatilní | Životní náklady | Rostoucí akcie | Zájem o bezpečné investice | Znehodnocení | Evropské akciové indexy | Cenový strop | Marketingová komunikace | Centrum | Kevin Tran Nguyen | Poptávka po uhlí | Hike | Oslabující americký dolar | Poměr P/E | Raad Alkadiri | Eurasia Group | Eurasia | Kamala Harrisová | Výrobce čipů Nvidia | Upozornění | Zpráva IEA o trhu s ropou | Zpráva IEA | Současná situace | Akcie společnosti Chevron | Hershey | Německé ekonomiky | Poptávková strana | Společnost S&P Global | Cena OIL.WTI | Obraty | Ruské ropy | Rovníková Guinea | Gabon | Růst ropy | Americká ropa | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Matěj Široký | Administrativa amerického prezidenta | Administrativa | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Bali | Potenciál dalšího růstu | Soukromá společnost | CZ | Rafinerie | OilPrice | Světová potravinová krize | Zdroje WSJ | Petrodolar | Obavy z Číny | Společnost GameStop | Stav trhů | Produkce kartelu OPEC | Zajímavé investiční příležitosti | Společnost Exxon Mobil | WTI a Brent | LSEG | Spotřeba uhlí | Růstový potenciál | Analytici Citi | USD za tunu | Zásobování trhu s ropou | Zásobování trhu | Právo | Ceny ropy a plynu | Cenový růst | Výprodeje | Zavedení embarga | Pokles USD/CAD | Býčí sentiment | Invest | Vyšší náklady | Pokračující pokles | Obnovitelné zdroje | Média | Vývoj amerických ropných rezerv | Válka o ropu | Válka | Makroprostředí | Přijetí kryptoměn | Americké sankce | Spojení | Zvýšení cen ropy | Vyšší ceny | Asie | Tlak na USD | Nespokojenost | Vysoké úrokové sazby | Srovnávací základna | Elektrická vozidla | Zakladatel | Železnice | Hutnictví | Spojené státy a Evropská unie | Vice | Kongo | Výhledy | Ceny platiny | Silná data | Směřování | Zdanění příjmů | Zdroje energie | Nižší ceny | DNO | Aliance | Globální poptávka po uhlí | Čokoláda | Holubičí postoj | Společnosti z indexu | Pozitivní momentum | News | Obnovitelné zdroje energie | Edward | Riziková přirážka | Přirážka | Hamás | Konflikt na Blízkém východě | Konflikt mezi Izraelem | Úroveň volatility | Ukazatel strachu | Nadšení | Úzkost | Struktura | Technology | Eskalace | Velké transakce | Očekávání firem | Nejhorší den | Vývoj těžby ropy v USA | ProCent | Rok 2024 | Snížení ratingu | PDD Holdings | Rafinérie | Měnové politiky v USA | Politické změny | Capital | Finanční náklady | Portfólia | Aero Vodochody | Aero | Vodochody | Mluvčí Aera | Klíčové události | D1 | W1 | Střednědobý výhled | Wealth | Úrovně supportu | Pobřeží slonoviny | Snížení úrokových sazeb v USA | Výkon | Futures na kakao | Cena futures | Úroveň důvěry | Ceny ropy WTI | Berkshire | Nákupy | Prodeje | DJI | Zotavení | Nakupovat | Commodity | COMEX | Náklady na těžbu | Suroviny | Odolná americká ekonomika | Klíčový kontext | Kontext | Australský index | Prezident společnosti | Financial | Ostatní příjmy | Konflikty | Ekonomické faktory | Tržní dynamika | Vlády | Pozitivní výhled | Historické souvislosti | Efektivní řízení | 256/2004 | Trump Media | Migrace | SOK | Reakce trhů | Dubnový vývoj | Čokolády | Poptávka po bezpečném přístavu | Průmyslové aktivity | Služby | Klimatické podmínky | Odpovědnost | Dopad na spotřebitele | Vítězství | Kovy | Výrazný přebytek | Průměrné hodinové mzdy | Úřady | Hlubší pokles | Constellation Energy | Významný dopad | Pavel Hadroušek | Fio banka, a.s. | Účastníci trhu | Trump Media & Technology | Narůst zisků | Další zasedání OPEC | Další zasedání OPEC+ | Zasedání OPEC+ | Slevové akce | Zpráva Commitment of Traders | Směrnice | CVaR | Hodnota v riziku | Podmíněná hodnota v riziku | Body | Investování je rizikové | Trump vs. Harrisová | Harris | Kamala | Hizballáh | Harrisová | InvestingFox | David Matulay | CAPITAL MARKETS, o.c.p. | Daně z kapitálových zisků | Prognóza cen ropy WTI | Dánové | Hlavní analytik | FedWatch společnosti CME | Analýza a prognóza | Media & Technology Group | Media & Technology | Guinea | Silver | Medicare | Bloomberg Financial LP | Bloomberg Financial | Rok 2025 | Klíčová úroveň | Kouzlo srovnávací základny | Srovnávací základny | Významné změny | Akcie s malou tržní kapitalizací | Příležitosti na komoditním trhu | Trumpův plán | Michigan | Talen Energy | Zařízení | DJT | Trumpovo vítězství | Kandidáti | Druhé prezidentství Donalda Trumpa | Druhé prezidentství | Prezidentství Donalda Trumpa | Druhé funkční období | Copart | Strukturální problémy | Náklady
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Zvýšení limitu plátcovství DPH
Zvýšení limitu pro zadlužení
Zvýšení mezd
Zvýšení minimální mzdy
Zvýšení nákupů aktiv
Zvýšení plánu výroby
Zvýšení počtu nově nakažených
Zvýšení podílu na trhu
Zvýšení podílu Netflixu
Zvýšení poptávky v Číně

Následující klíčová slova

Zvýšení produkce ropy
Zvýšení produktivity
Zvýšení ratingu
Zvýšení rezerv
Zvýšení rizika
Zvýšení rozpočtového stropu
Zvýšení sazeb
Zvýšení sazeb ČNB
Zvýšení sazeb Fedu
Zvýšení sazeb v eurozóně
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Investingfox Nastroje
Potvrďte prosím... Zavřít