Ticker Tape by TradingView
Přehledně a stručně: Co chce s americkou ekonomikou udělat Trump a co Harrisová. A co by to znamenalo
Ekonomika zůstává pro Američany klíčovým tématem. Kamala Harrisová i Donald Trump ve svých kampaních proklamují společný cíl – snížit životní náklady. Způsoby, jakými chtějí tohoto cíle dosáhnout, se však výrazně liší. Harrisová se zaměřuje na posílení sociální sítě a spravedlivější daňové zatížení, zatímco Trump prosazuje trvalé daňové úlevy a snižování korporátních daní. Odhady Výboru pro zodpovědný federální rozpočet (CRFB) ukazují, že Harrisová by mohla zvýšit zadlužení USA o 3,5 bilionu dolarů, zatímco Trumpův plán by mohl přispět k nárůstu až o 7,5 bilionu dolarů během jedné dekády.
Vzhledem k tomu, že platnost zákona o snížení daní a pracovních místech (TCJA) z roku 2017, který přinesl zásadní reformy do amerického daňového systému, vyprší v roce 2025, stávají se daně prioritou pro nadcházející prezidentskou administrativu. Pokud nový prezident do té doby nepodepíše nová daňová pravidla, většina Američanů se může připravit na výrazné zvýšení daní z příjmů.
Trump se zasazuje o trvalé prodloužení TCJA a plánuje rozšíření o plné odepisování investic do vybavení a výzkumu pro firmy vyrábějící v USA. Odhady CRFB ukazují, že tato opatření by mohla zvýšit výdaje až o 5,35 bilionu dolarů, což představuje téměř 50 % plánovaných výdajů jeho programu. Navrhl také ukončení zdanění příjmů ze spropitného, příplatků za přesčasy a dávek sociálního zabezpečení. Zároveň plánuje snížení sazby daně z příjmu právnických osob z 21 % na 15 % pro domácí výrobce, což by mělo posílit konkurenceschopnost USA na globálním trhu. Snížení korporátních daní v USA by však mohlo vyvolat odliv firem z Evropy, která si nemůže dovolit závody o nejnižší zdanění.
Trumpova kampaň slibuje také posílení a modernizaci armády prostřednictvím vyšších výdajů na obranu a zaměřuje se na zabezpečení hranic a na deportaci neoprávněných přistěhovalců. Plánuje učinit bydlení dostupnějším a podporuje vlastnictví domů prostřednictvím daňových pobídek. Jeho program zahrnuje zvýšení podpory pro zdravotní péči, dlouhodobou péči a péči o seniory.
Největší obavy vzbuzuje Trumpův slib zavést cla ve výši 60 % na čínské zboží a obecná cla ve výši 10 % až 20 % na všechny dovozy do USA. Podle agentury Bloomberg by tato opatření mohla vyvolat nejzásadnější obchodní šok od Smoot-Hawleyho zákona, jehož důsledky prohloubily Velkou hospodářskou krizi ve 30. letech minulého století a mohly by mít dokonce závažnější dopady než během Trumpova působení v letech 2017–2021. Zavedení univerzálního cla by pravděpodobně vedlo k odvetným opatřením obchodních partnerů a mohlo by vyústit v obchodní válku, což by mělo negativní dopad na ekonomiky obou stran Atlantiku. Spotřebitelé by se potýkali se zvýšením cen v důsledku přenesení nákladů ze strany dovozců. Evropa by mohla čelit riziku, že čínské zboží určené pro USA by se přesunulo na evropské trhy, což by vyžadovalo nová ochranná opatření. Ekonomové odhadují, že 10% clo by mohlo snížit roční vývoz do USA o téměř jednu třetinu a způsobit pokles evropské produkce o 1,5 p. b. během tří let, což by mělo dopad srovnatelný s nedávnou energetickou krizí.
Trumpův recept na snížení inflace zahrnuje zvýšení produkce energie v USA. Hodlá razantně omezit regulace v energetickém sektoru a podpořit těžbu ropy a zemního plynu, včetně zrušení daňových úlev na zelenou energii vyplývajících ze zákona IRA. Ačkoli by podpora fosilních paliv mohla dočasně snížit ceny ropy a plynu, v dlouhodobém horizontu by mohla oslabit konkurenceschopnost Evropy vůči USA. Nižší ceny energie v USA by snižovaly výrobní náklady amerických firem, zatímco evropské podniky by mohly čelit vyšším nákladům kvůli přísnějším regulacím a ekologickým cílům EU.
Program se dále zaměřuje na snížení plýtvání a podvodů ve vládních výdajích, přičemž plánuje zřídit komisi pro efektivitu vlády, v jejímž čele bude stát druhý nejbohatší člověk světa a šéf Tesly Elon Musk. Dále navrhuje uzavření Ministerstva školství, což by umožnilo přesměrovat jeho rozpočet na školní poukázky, a tím podpořit volbu školy, která rodičům usnadní výběr mezi veřejnými a soukromými školami.
Harrisová rovněž usiluje o trvalé prodloužení TCJA, avšak s odlišným zaměřením. Zavázala se, že jednotlivci s příjmy pod 400 tisíc dolarů nebudou čelit zvýšení daní a chce zrušit daňové úlevy pro nejbohatší Američany. Odhady CRFB naznačují, že prodloužení těchto daňových úlev by mohlo během deseti let stát přibližně 3 biliony dolarů, což představuje 42 % předpokládaných výdajů.
Kampaň Harrisové se soustředí na rozšíření daňového odpočtu na dítě, což se stalo klíčovým prvkem její strategie. Cílem je vytvořit robustnější sociální síť, která by poskytovala finanční podporu milionům rodičů s nízkými příjmy nebo bez zaměstnání. Harrisová také plánuje trvale zavést vylepšené daňové kredity na pojistné podle zákona o dostupné zdravotní péči (ACA). Její ambice zahrnují i snížení nákladů na péči o děti na maximálně 7 % příjmu. Další součástí jejího programu je podpora dostupného bydlení, která zahrnuje pomoc ve výši 25 000 dolarů na akontaci pro první kupce. V rámci své agendy na snížení nákladů pro americké rodiny klade důraz na zlevnění léků na předpis.
Dále navrhuje zvýšení minimální mzdy a zrušení daně ze spropitného. Zároveň chce vytvořit daňové úlevy tzv. America Forward pro určité typy obchodních aktivit, včetně umělé inteligence a biotechnologií. Na poli migrace plánuje obnovit zákon o bezpečnosti hranic, který by měl zahrnovat opatření na posílení kontrol na hranicích a zefektivnění zpracování žádostí o azyl. Také se zavazuje bojovat za placenou rodinnou a zdravotní dovolenou a zpřístupnění vysokoškolského vzdělání.
V oblasti daňových příjmů její plán zahrnuje zvýšení sazby daně z příjmu právnických osob na 28 %, což by zvrátilo část snížení daně z 35 % na 21 %, jež bylo přijato v roce 2017. Dále navrhuje zvýšení sazby daně z kapitálových zisků a dividend na 28 % pro domácnosti s příjmy nad 1 milion dolarů. Kampaň zahrnuje i zdanění nerealizovaných kapitálových zisků pro miliardáře a zrušení daňových úlev, které by mohly přispět k posílení rozpočtu pro programy Social Security a Medicare. Harrisová se také zaměřuje na reformu mezinárodního daňového systému, aby zabránila firmám v přesouvání pracovních míst a zisků do zahraničí.
Zasazení daňových plánů Harrisové a Trumpa do historického kontextu
Oba kandidáti na prezidenta plánují významné reformy v daňovém systému. Organizace Tax Foundation porovnala očekávané změny příjmů z jejich daňových návrhů s historickými změnami od roku 1940, přičemž zprůměrovala roční změnu příjmů každého zákona nebo návrhu jako podíl na HDP. Harrisový daňový plán by se umístil na 15. místě mezi největšími zvýšeními daní od roku 1940 a na 6. místě mezi těmito zvýšeními mimo válečné období. Trumpova kombinace cel a daňových změn by byla na 6. místě mezi největšími daňovými škrty od roku 1940. Trump však naznačil, že by mohl zvýšit tarify bez schválení Kongresu. Pokud by se cla zvýšila bez současného snížení daní, umístila by se na 7. místo mezi největšími daňovými zvýšeními od roku 1940 a na 1. místo mezi těmito změnami mimo válečné období.
Lukáš Kovanda
Trinity Bank
Klíčová slova: Kandidáti | Dánové | Produkce energie | Zvýšení minimální mzdy | Spotřebitelé | SOK | Medicare | Podniky | Kamala Harrisová | Regulace | 1 milion | Životní náklady | Posílení | Migrace | CRFB | Vývoz do USA | Vzdělání | Čínské zboží | TIM | Prezident | Firmy | Lukáš Kovanda | Bloomberg | Trump | Evropské trhy | Ceny ropy | Bydlení | Sazby daně | Šéf Tesly | Konkurenceschopnost | Daňové úlevy | Podpora | Donald Trump | Snížení daní | Zvýšení daní | Ceny | Pokles | Daně z kapitálových zisků | Daně | Domácnosti | Trinity Bank | Daně z příjmů | Negativní dopad | Inflace | Harrisová | Trumpův plán | Daňové zatížení | Nižší ceny | Vývoz | Zvýšení produkce | Nejbohatší člověk světa | Ekonomové | Snížení daně | ROCE | Biliony | Daně z příjmů právnických osob | Trinity | 3М | Zdanění | Ekonomika | Trhy | Sazby | Biliony dolarů | Ropy | Cíle | Rozšíření | Umělé inteligence | Organizace | Příjmy | Výrazné zvýšení daní | Snížení inflace | Vlády | ACA | Snížení nákladů | Šok | Zrušení daně | Kamala | Forward | Ekonomiky | Evropa | Elon Musk | Energie | Ceny ropy a plynu | Rozpočet | Zadlužení | USA | Ceny energie | Sociální sítě | Nejbohatší | EU | HDP | Vlastnictví | Opatření | Zdanění příjmů | Daňová pravidla | Výdaje | Výrobní náklady | Sociální síť | Nejbohatší člověk | Mzdy |
Čtěte více
-
Přehled měnového páru EUR/USD 21. ledna: Trumpova inaugurace nic nemění Pár EUR/USD se v pondělí obchodoval relativně klidně, alespoň v první polovině dne
Pár EUR/USD se v pondělí obchodoval poměrně klidně, alespoň tedy v první polovině dne. S otevřením americké seance však volatilita prudce stoupla. Následné pohyby nicméně podle všeho postrádaly konkrétní příčiny či důvody. Jedinou významnou událostí dne byla inaugurace Donalda Trumpa, která se – upřímně řečeno – z hlediska vzrušení, jež vyvolala, jevila jako nepochopitelná. Na jedné straně se nejednalo o inauguraci jen tak nějakého amerického prezidenta; šlo o inauguraci velmi kontroverzního lídra, který během posledních dvou měsíců učinil řadu slibů, že "změní svět" a "obnoví velikost Ameriky". Pokud by splnil byť jen 25 % z nich, svět by se mohl významným způsobem změnit a trhy by na takovou událost pravděpodobně reagovaly. Na druhou stranu se už dva měsíce ví, že Donald Trump se stane prezidentem. Co přesně se tedy mění teď, když je to oficiální? -
Přehled měnového páru EUR/USD. 29. února. Evropský parlament se obává vysoké inflace
Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval volatilněji a zajímavěji. Pokles evropské měny začal v noci, kdy se nekonaly žádné makroekonomické události a chybělo fundamentální pozadí. Přesto americký dolar během asijské seance posílil, což stačilo na překonání linie klouzavého průměru. Tato konsolidace však mohla mít delší životnost. -
Přehled měnového páru EUR/USD. 5. dubna. Dva scénáře pro důležitý pátek
Měnový pár EUR/USD pokračoval většinu čtvrtku ve vzestupné korekci. Cena se předtím na několik dní usadila nad linií klouzavého průměru, takže trend se nečekaně změnil na klesající. Ještě včera jsme upozorňovali, že růst evropské měny byl tento týden naprosto nelogický, a přesto se trh vrátil do starých kolejí – ignoruje všechny zprávy a reporty, které favorizují dolar. Například ve středu ignoroval silnou zprávu ADP o změnách zaměstnanosti v soukromém sektoru a pozornost nevěnoval ani inflaci v Evropské unii, která meziročně klesla už na 2,4 %. Je třeba znovu připomínat, že čím rychleji a silněji inflace klesá, tím blíž je centrální banka k uvolnění měnové politiky? A čím blíž se banka dostane k uvolnění, tím větší by měl být tlak na měnu, protože uvolnění je pro národní měnu vždy negativním faktorem. -
Přehled měnového páru GBP/USD. 1. března. Bank of England sníží sazby v srpnu
Měnový pár GBP/USD se včera obchodoval na nižší úrovni, ale celkový horizontální trend se bohužel nezměnil. Britská libra nyní bude muset vynaložit značné úsilí, aby ukončila flat, který je patrný téměř na všech časových rámcích a trvá již více než tři měsíce. I kdyby pár ze své současné pozice klesl na úroveň 1,2543, nebude to znamenat úplné ukončení flatu. Během dne tedy můžeme pozorovat téměř jakékoliv pohyby, které však při obchodování moc nepomáhají. -
Přehled měnového páru GBP/USD. 13. února. Fed opět prohlásil, že se sazbami není kam spěchat
Měnový pár GBP/USD v pondělí inklinoval k poklesu. Úroveň Murray 7/8 – 1,2634 se opět nepodařilo překonat. Připomeňme, že tato úroveň (a několik sousedních) tvořila zhruba měsíc a půl silný support – spodní hranici bočního kanálu. Pár nemůže tuto "betonovou zátarasu" zespodu prorazit. Britská libra má tedy výbornou šanci na obnovení poklesu. -
Přehled měnového páru GBP/USD. 2. února. Zasedání Bank of England: ještě horší než zasedání Fedu
Měnový pár GBP/USD se nadále obchoduje v bočním kanále 1,2611–1,2787. Včerejší a předevčerejší dny mohly být pro britskou libru významné, protože ta již měsíc a půl zůstává v bočním trendu, ale nestalo se tak. Po zasedání Fedu jsme byli svědky růstu dolaru; před zasedáním Fedu dolar klesl a po zasedání Bank of England libra vzrostla. Proto jsme pozorovali opačné pohyby v rámci stejného bočního kanálu během dvou dnů. -
Přehled měnového páru GBP/USD. 21. března. Tvůrce trhu nutí k udržování kurzu libry jen neznámé síly.
Měnový pár GBP/USD se většinu středy obchodoval velmi slabě. Navzdory dopolednímu zveřejnění důležité inflační zprávy ve Velké Británii, která měla také značný ohlas, jsme byli svědky pohybu o 35 bodů. Připomeňme, že je třeba zohlednit výsledky zasedání Fedu a pohyby, které na trhu vyvolaly. Britská měna měla včera i bez zasedání Fedu vykázat prudký pokles, kterého jsme se ani tentokrát nedočkali. Formálně pár GBP/USD pokračuje v poklesu, takže si nemáme na co stěžovat. Pořád se ale jedná o velmi slabý a neochotný pokles. Vzhledem k celkovému makroekonomickému a fundamentálnímu pozadí by britská libra měla být mnohem níž než na současných úrovních. Včera jsme viděli jediné: trh stále musí být ochotnější prodávat libru, i když k tomu existují všechny potřebné důvody. -
Přehled měnového páru GBP/USD. 28. února. Fed stále nevidí důvod, proč se snižováním sazeb pospíchat
Měnový pár GBP/USD se v pravém slova smyslu i nadále obchoduje velmi slabě. Jak je vidět na následující ilustraci, průměrná volatilita za posledních pět obchodních dní činí pouze 64 bodů a průměrná volatilita za posledních 30 dní činí 77 bodů. To je však způsobeno výhradně dřívějšími obdobími, kdy byla volatilita vyšší. Trh tedy zjevně nevykazuje chuť obchodovat aktivně. -
Přehled na tento týden: Fed, FOMC a RBA se dostávají do centra pozornosti
První v kalendáři je úterní prohlášení o sazbách Australské centrální banky. Neočekávají se žádné změny a trh úrokových sazeb s futures neoceňuje ceny žádného typu snižování sazeb. Existuje však prostor, aby se banka mohla přesunout na 0,1% ze současného rekordního minima 0,25%. Většina ostatních zemí G7 se již pohybuje kolem úrovně 0,1%, takže je to zpráva, kterou je třeba sledovat. -
Přehled na tento týden: hlavní pozornost na FOMC a BOE
Aktualizace od nejlepších světových centrálních bank budou tento týden pokračovat trojnásobným přívalem zpráv od Federálního rezervního systému USA, Bank of England a Bank of Japan. Minulý týden se Evropská centrální banka pokusila zmírnit euro, které se v posledních měsících výrazně posílilo. Všechny oči však byly upřeny na žalostný stav jednání o brexitu, který se zintenzivnil, když britský premiér Boris Johnson oznámil plány na porušení mezinárodního práva. -
Přehled nejdůležitějších ekonomických událostí posledního březnového týdne
Kypr stojící před bankrotem se v hodině dvanácté dokázal domluvit s Evropskou unií na podmínkách své záchrany. Os... -
Přehled nejdůležitějších právních novinek pro rok 2024: velké změny se na firmy i jednotlivce chystají v průběhu celého roku
Vstup do nového roku je vždy spojen s řadou změn týkajících se jak firem, tak jednotlivců. Na ty nejdůležitější novinky – kromě notoricky diskutovaného konsolidačního balíčku – upozorňují experti mezinárodní advokátní kanceláře Noerr. K nejzásadnějším změnám dochází v oblastech povolování staveb nebo pracovního práva, zásadní dopad má i cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu týkající se regulovaných složek cen elektřiny a plynu nebo pokračující elektronizace zdravotnictví, pokud jde o pacientská data. Mění se ale celá řada věcí a v průběhu roku budou navíc přibývat další povinnosti vyplývající z evropských nařízení – změny legislativního prostředí jsou nikdy nekončící proces. Co tedy všechny kromě konsolidačního balíčku ještě čeká? -
Přehled nejdůležitějších týdenních událostí v USA a Evropě
Nejdůležitější událostí tohoto týdne bylo setkání ministrů eurozóny. Ti již potřetí řešili tu samou otázku, a to kdy... -
Přehled nejdůležitějších událostí dne
Japonská centrální banka (BoJ) dnes ukončila dvoudenní měnové zasedání, kterému poprvé předsedal nový guvernér &n... -
Přehled očekávaných události: květen 26-30, 2014
Příští týden bude nejspíš klidný kvůli svátkům v USA a Velké Británii v pondělí, 26. května. Přehled zahrnuje důležité... -
Přehled očekávaných události: květen 26-30, 2014
Příští týden bude nejspíš klidný kvůli svátkům v USA a Velké Británii v pondělí, 26. května. Přehled zahrnuje důležité... -
Přehled o německých parlamentních volbách 2017
Nové volby jsou již za dveřmi! Německo uspořádá své parlamentní volby dne 24. září, kdy budou přímo voleni čle... -
Přehled páru EUR/USD: Náhled na týden – Další zkouška pro euro
Měnový pár EUR/USD zaznamenal v pátek po čtvrtečním prudkém poklesu oživení. Euro se ve čtvrtek bez zjevného důvodu propadlo o více než 100 pipů, což je vzhledem k téměř prázdnému makroekonomickému kalendáři docela významné. Takový pokles eura by nás však neměl překvapovat. Pár může klesat, růst nebo stagnovat nezávisle na makroekonomických nebo fundamentálních faktorech. Vždy existují globální vlivy ovlivňující cenotvorbu a my o nich často mluvíme. To znamená, že pokud se objeví významný globální faktor, například potenciální změna měnové politiky některé centrální banky, trh může začít tuto možnost s velkým předstihem zohledňovat v cenách, i když ke změně ve skutečnosti nikdy nedojde. Jak se říká, "kupuj na základě zvěstí, prodávej na základě faktů", nebo naopak. -
Přehled páru EUR/USD. Náhled na týden – eurozóna nabízí euru jen malou podporu
Měnový pár EUR/USD zaznamenal v pátek další výrazný pokles. Jak už bylo zmíněno, není moudré vyvozovat závěry o reakcích trhu nebo výsledcích zasedání FOMC bezprostředně po události. Co jsme tedy viděli a co jsme se dozvěděli? Federální rezervní systém snížil základní úrokovou sazbu o 0,25 % (podle očekávání). Jeho předseda Jerome Powell zaujal poměrně jestřábí postoj, což naznačuje, že Fed by se mohl rozhodnout sazby v prosinci dále nesnižovat. I když to není definitivní signál pro pauzu, Powell vyzval trhy, aby se vyvarovaly ukvapených závěrů. -
Přehled páru EUR/USD na 10. prosince: korekce pokračuje, ale dolar se přiklání k růstu
Měnový pár EUR/USD se v pondělí obchodoval poměrně zdrženlivě, ale oběma směry. Jeho chování bylo v daném dni nečekané, i když označit tyto pohyby za výrazné lze těžko. Výstižnější by bylo říct, že byly "matoucí". Během prvního obchodního dne týdne nedošlo k žádným významným událostem nebo zprávám, takže trh neměl na co reagovat. V současné době je trh nicméně pod vlivem přinejmenším tří faktorů.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Před 10 lety islandské koruně zvonil umíráček. Příběh drobného platidla na věčně chladném severu
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (2. část)
Příležitosti na komoditách pro rok 2025: Zlato, stříbro a kakao
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (1. část)
Měnu v Indonésii zaváděli Nizozemci i Japonci. Nakonec ale vyhrála nezávislá rupie
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Před 10 lety islandské koruně zvonil umíráček. Příběh drobného platidla na věčně chladném severu
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (2. část)
Příležitosti na komoditách pro rok 2025: Zlato, stříbro a kakao
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (1. část)
Měnu v Indonésii zaváděli Nizozemci i Japonci. Nakonec ale vyhrála nezávislá rupie
Denní kalendář událostí
Člen Fedu Philip Jefferson
Prezident USA Donald Trump
Prezident USA Donald Trump
V USA stavební povolení
Člen Fedu Philip Jefferson
Guvernér RBNZ Adrian Orr
Členka Fedu Michelle Bowman
Člen Fedu Patrick Harker
Na Novém Zélandu maloobchodní tržby
V Německu se dnes konají parlamentní volby
Člen Fedu Philip Jefferson
Prezident USA Donald Trump
Prezident USA Donald Trump
V USA stavební povolení
Člen Fedu Philip Jefferson
Guvernér RBNZ Adrian Orr
Členka Fedu Michelle Bowman
Člen Fedu Patrick Harker
Na Novém Zélandu maloobchodní tržby
V Německu se dnes konají parlamentní volby
Tradingové analýzy a zprávy
Komodity: Ceny ropy dnes klesají o dvě procenta, za celý týden ale vzrostly
Pražská burza v týdnu potřetí v řadě posílila, index PX si připsal 0,7 procenta
Pražská burza opět oslabila, dolů ji táhly akcie ČEZ a Erste
Forex: Euro oslabuje vůči dolaru po údajích o podnikatelské aktivitě v eurozóně
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Koruna dnes stagnovala k euru a mírně oslabila vůči dolaru
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 21.2.2025
Forex sentiment 21.2.2025
Swingové obchodování GBP/JPY 21.2.2025
Swingové obchodování USD/CAD 21.2.2025
Komodity: Ceny ropy dnes klesají o dvě procenta, za celý týden ale vzrostly
Pražská burza v týdnu potřetí v řadě posílila, index PX si připsal 0,7 procenta
Pražská burza opět oslabila, dolů ji táhly akcie ČEZ a Erste
Forex: Euro oslabuje vůči dolaru po údajích o podnikatelské aktivitě v eurozóně
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Koruna dnes stagnovala k euru a mírně oslabila vůči dolaru
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 21.2.2025
Forex sentiment 21.2.2025
Swingové obchodování GBP/JPY 21.2.2025
Swingové obchodování USD/CAD 21.2.2025
Blogy uživatelů
Trump trade: Je stále příležitostí?
Čeká bitcoin velký propad?! | Investiční Memento
Akcie Starbucks: Podaří se Starbucksu znovu stát kavárenskou hvězdou?
Káva dražší než kdy dřív: Co ovlivňuje trh a jaké jsou prognózy?
Trading a každodenní rutina: Jak vytvořit systém, který vás podrží
Praktické okénko: Jít proti trendu? Raději ne
Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (MN až D1 TF)
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Analýza Nasdaq, S&P 500, EUR/USD, Ropa WTI: Indexy na nových rekordech navzdory vyšší inflaci
Trump trade: Je stále příležitostí?
Čeká bitcoin velký propad?! | Investiční Memento
Akcie Starbucks: Podaří se Starbucksu znovu stát kavárenskou hvězdou?
Káva dražší než kdy dřív: Co ovlivňuje trh a jaké jsou prognózy?
Trading a každodenní rutina: Jak vytvořit systém, který vás podrží
Praktické okénko: Jít proti trendu? Raději ne
Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (MN až D1 TF)
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Analýza Nasdaq, S&P 500, EUR/USD, Ropa WTI: Indexy na nových rekordech navzdory vyšší inflaci
Forexové online zpravodajství
Tři trhy, které sledovat příští týden (21.02.2025)
Evropská unie údajně obviní Google za porušování nařízení o digitálních trzích
Frankfurtská burza v závěru týdne mírně oslabila
Prodej existujících domů v USA v lednu klesl více, než se očekávalo
Palivo 7. týden: Ropa reaguje na příchozí zprávy volatilně
Pražská burza prohlubovala ztráty
Americké akcie v úvodu oslabují, ministerstvo spravedlnosti údajně vyšetřuje pojišťovnu UnitedHealth
USA: Prodeje existujících domů v lednu meziměsíčně klesly o 4,9 % na 4,08 mil. při očekávání -2,6 %
USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan podle konečných dat v únoru na 65,7 b.
USA: Index PMI ve výrobě v únoru dle předběžných dat na 51,6 b. při očekávání 51,4 b.
Tři trhy, které sledovat příští týden (21.02.2025)
Evropská unie údajně obviní Google za porušování nařízení o digitálních trzích
Frankfurtská burza v závěru týdne mírně oslabila
Prodej existujících domů v USA v lednu klesl více, než se očekávalo
Palivo 7. týden: Ropa reaguje na příchozí zprávy volatilně
Pražská burza prohlubovala ztráty
Americké akcie v úvodu oslabují, ministerstvo spravedlnosti údajně vyšetřuje pojišťovnu UnitedHealth
USA: Prodeje existujících domů v lednu meziměsíčně klesly o 4,9 % na 4,08 mil. při očekávání -2,6 %
USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan podle konečných dat v únoru na 65,7 b.
USA: Index PMI ve výrobě v únoru dle předběžných dat na 51,6 b. při očekávání 51,4 b.
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Bitcoin zpět nad 48 000 dolarů – je tato úroveň odrazovým můstkem k 52 000 dolarů?
Ranní komentář: Euro zatím stabilní nad 1,13 EURUSD, pozice drží také akciové indexy
CTP oznámilo podepsaní smlouvy o pronájmu prostor o rozloze 21 tis. metrů čtverečních
EUR/USD
Makro: ADP v březnu očekává ztrátu 23 tisíc pracovních míst v soukromém sektoru USA
Ozvěny trhu: Italský dluh pod tíhou koaliční smlouvy nejspíš dál poroste
Forex: Důvěra ve středoevropský region by se měla vylepšit
3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (19.7.2021)
FX Sumarizácia
Analýza: Rozdíl v kurzu mezi bankami je až 50 haléřů za euro
Bitcoin zpět nad 48 000 dolarů – je tato úroveň odrazovým můstkem k 52 000 dolarů?
Ranní komentář: Euro zatím stabilní nad 1,13 EURUSD, pozice drží také akciové indexy
CTP oznámilo podepsaní smlouvy o pronájmu prostor o rozloze 21 tis. metrů čtverečních
EUR/USD
Makro: ADP v březnu očekává ztrátu 23 tisíc pracovních míst v soukromém sektoru USA
Ozvěny trhu: Italský dluh pod tíhou koaliční smlouvy nejspíš dál poroste
Forex: Důvěra ve středoevropský region by se měla vylepšit
3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (19.7.2021)
FX Sumarizácia
Analýza: Rozdíl v kurzu mezi bankami je až 50 haléřů za euro
Blogy uživatelů
Volby USA 2020 - Trumpova vs. Bidenova politika a jejich možné dopady na trhy
Výběr z nedělní přípravy: NZD/USD, EUR/GBP a CAD/JPY
Nová maxima indexu S&P 500
Výplach na rope a rastúci cukor s kávou
V pondělí cena žlutého kovu stoupala, podporovaná měsíčním PP na 1 475,51
Víte, co jsou to blue chip akcie a jak je poznáte?
Zvyšování úrokových sazeb láká ke Carry Trade strategii, na co si však dát pozor?
Hrozba, která srazí bitcoin na NULU?! | Investiční Memento #99
Lze vydělávat na obchodování gapů?
Praktická ukázka: Dvakrát TP (skoro)
Volby USA 2020 - Trumpova vs. Bidenova politika a jejich možné dopady na trhy
Výběr z nedělní přípravy: NZD/USD, EUR/GBP a CAD/JPY
Nová maxima indexu S&P 500
Výplach na rope a rastúci cukor s kávou
V pondělí cena žlutého kovu stoupala, podporovaná měsíčním PP na 1 475,51
Víte, co jsou to blue chip akcie a jak je poznáte?
Zvyšování úrokových sazeb láká ke Carry Trade strategii, na co si však dát pozor?
Hrozba, která srazí bitcoin na NULU?! | Investiční Memento #99
Lze vydělávat na obchodování gapů?
Praktická ukázka: Dvakrát TP (skoro)
Vzdělávací články
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
Risk-Management v Prop Tradingu
Akcie: Základy akciových grafů pro začátečníky (díl 6.)
Teorie chování v komfortních zónách
Jak obchodovat „Price Action“ (13. díl)
Objevte tajemství ziskového obchodování pomocí robotů
Důvody, proč jsou tradeři jako profesionální kuchaři
Kolik lze dlouhodobě vydělávat na finančních trzích (část 3.)
Psychologie tradingu: Jak přijímat ztráty
3 aspekty, které změní vaše obchodování
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
Risk-Management v Prop Tradingu
Akcie: Základy akciových grafů pro začátečníky (díl 6.)
Teorie chování v komfortních zónách
Jak obchodovat „Price Action“ (13. díl)
Objevte tajemství ziskového obchodování pomocí robotů
Důvody, proč jsou tradeři jako profesionální kuchaři
Kolik lze dlouhodobě vydělávat na finančních trzích (část 3.)
Psychologie tradingu: Jak přijímat ztráty
3 aspekty, které změní vaše obchodování
Tradingové analýzy a zprávy
Deficit zahraničního obchodu USA loni klesl
Koruna před rozhodnutím ČNB dál posílila
Bitcoin konsoliduje v obchodním pásmu, vytvoří nová maxima?
GBP/USD - Intradenní výhled 27.4.2017
Pražská burza dnes poprvé v historii překonala hranici 2000 bodů
Akcie Doosanu jsou mezi akcionáři vyhledávané, za 14 dní stouply o 36 procent
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 27.5.2021
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 17.10.2016
USD/CAD - Intradenní výhled 23.10.2017
Forex: Technická analýza EUR/USD a GBP/USD
Deficit zahraničního obchodu USA loni klesl
Koruna před rozhodnutím ČNB dál posílila
Bitcoin konsoliduje v obchodním pásmu, vytvoří nová maxima?
GBP/USD - Intradenní výhled 27.4.2017
Pražská burza dnes poprvé v historii překonala hranici 2000 bodů
Akcie Doosanu jsou mezi akcionáři vyhledávané, za 14 dní stouply o 36 procent
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 27.5.2021
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 17.10.2016
USD/CAD - Intradenní výhled 23.10.2017
Forex: Technická analýza EUR/USD a GBP/USD
Témata v diskusním fóru
Index S&P 500
ČNB fixuje EUR/CZK
Kdy se raději vyhnout obchodování?
Platforma pro Mac OS X
Je toto ta nejhorší investice všech dob? | Investiční Memento #33
Americký dolar dohání ztráty
GBP/JPY
Fyzické stříbro
3cAnalysis: Týždenný výhľad pre GBP/USD, USD/JPY a NASDAQ
GBP/CZK
Index S&P 500
ČNB fixuje EUR/CZK
Kdy se raději vyhnout obchodování?
Platforma pro Mac OS X
Je toto ta nejhorší investice všech dob? | Investiční Memento #33
Americký dolar dohání ztráty
GBP/JPY
Fyzické stříbro
3cAnalysis: Týždenný výhľad pre GBP/USD, USD/JPY a NASDAQ
GBP/CZK
Odborné kurzy a semináře
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Forex brokeři