Daně z příjmů právnických osob
Česko má 6. nejhorší podmínky pro podnikání v EU: Firmy brzdí drahé energie, nedostatek startupů i převaha zahraničních podniků
19.12.2024 Tuzemské podnikatelské prostředí má 6. nejhorší podmínky v evropské sedmadvacítce, oproti minulému roku se propadlo o 2 příčky, vyplývá to z analýzy Indexu prosperity a finančního zdraví. Za zhoršením stojí zejména rostoucí ceny elektřiny, které se od roku 2021 firmám více než zdvojnásobily, a také zvýšení daně z příjmu právnických osob na počátku letošního roku. Podpořit podnikání by mohla mimo jiné podpora burzy cenných papírů. Ta má totiž v současnosti 8. nejnižší tržní kapitalizaci v EU, což limituje financování firem a startupů.
Deficit rozpočtu v listopadu vzrostl na 259,2 mld. Kč
02.12.2024 Deficit státního rozpočtu na konci listopadu vzrostl na 259,2 miliardy korun z říjnových 200,7 miliardy korun. Dnes o tom informovalo ministerstvo financí. Listopadový schodek tak je nejlepší od pandemie covidu-19, ale zároveň pátý nejhlubší v historii Česka. Loni byl po 11 měsících rozpočet v deficitu 269,1 miliardy korun. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) za celý rok překročí schodek původně plánovaných 252 miliard korun jen o výdaje spojené s povodněmi. Kvůli nim vláda rozpočet novelizovala, deficit zvýšila na 282 miliard korun.
Komentář analytiků společnosti Fidelity: Trump zvítězil
08.11.2024 Donald Trump vyhrál prezidentské volby v USA. Ekonomové a investiční manažeři společnosti Fidelity International níže probírají, jaké to pravděpodobně bude mít následky.
Přehledně a stručně: Co chce s americkou ekonomikou udělat Trump a co Harrisová. A co by to znamenalo
05.11.2024 Ekonomika zůstává pro Američany klíčovým tématem. Kamala Harrisová i Donald Trump ve svých kampaních proklamují společný cíl – snížit životní náklady. Způsoby, jakými chtějí tohoto cíle dosáhnout, se však výrazně liší. Harrisová se zaměřuje na posílení sociální sítě a spravedlivější daňové zatížení, zatímco Trump prosazuje trvalé daňové úlevy a snižování korporátních daní. Odhady Výboru pro zodpovědný federální rozpočet (CRFB) ukazují, že Harrisová by mohla zvýšit zadlužení USA o 3,5 bilionu dolarů, zatímco Trumpův plán by mohl přispět k nárůstu až o 7,5 bilionu dolarů během jedné dekády.
Pět klíčových ekonomických dopadů výsledků prezidentských voleb v USA
03.11.2024 Úterní prezidentské volby ve Spojených státech budou mít dalekosáhlé ekonomické dopady - od zdanění Američanů až po to, jak jejich země obchoduje se zbytkem světa. Kandidátka Demokratické strany Kamala Harrisová a republikán Donald Trump voličům předkládají zcela odlišné politické vize, které budou formovat i příliv imigrantů na trh práce a transformaci energetiky důležité pro průmysl. Jejich rozdílné postoje ovlivní ceny, které spotřebitelé platí za zboží každodenní spotřeby, a také náklady na půjčky pro domácnosti a podniky v souvislosti s dluhy, píše agentura Bloomberg.
Schodek rozpočtu na konci září byl 181,7 mld. Kč, o miliardu víc než loni
02.10.2024 Schodek rozpočtu ke konci září vzrostl na 181,7 miliardy korun ze srpnových 175,8 miliardy korun. Dnes o tom informovalo ministerstvo financí. Schodek za tři čtvrtletí je čtvrtý nejhlubší od vzniku Česka. Loni na konci září byl rozpočtový deficit 180,7 miliardy korun. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) je pravděpodobné, že bez dopadu povodní by se podařilo dodržet letošní plánovaný schodek 252 miliard korun. Kvůli povodňovým škodám ale vláda navrhla zvýšení letošního deficitu na 282 miliard korun.
Donald Trump znovu přiblížil svůj ekonomický program
17.09.2024 Favorit amerických prezidentských voleb Donald Trump nedávno při svém projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku odhalil své hlavní ekonomické plány. Ty skutečně působí v mnoha případech jako další „pravicový populismus“. Ekonomická strategie bývalého prezidenta např. počítá s prudkým poklesem korporátních daní, s vytvořením suverénního vládního investičního fondu nebo revizí agend veřejného sektoru. Pojďme si teď tento avizovaný program projít konkrétněji a trochu zvážit jeho možné reálné dopady.
Vláda snížila saldo rozpočtu, deficitní hospodaření však nekončí
02.09.2024 Ke konci srpna došlo k mírnému zlepšení hospodaření státu, který snížil dosavadní deficit svého rozpočtu z -192,3 mld. na -175,8 mld. Kč. V meziročním srovnání je rozpočtové saldo nižší o téměř 19 mld., a to zejména díky zvýšení daňových příjmů v souvislosti s ekonomickým růstem. Roste tak naděje na dodržení schváleného salda ke konci roku, celkově však zůstane státní pokladna deficitní i výhledově, když nově předložený návrh rozpočtu na příští rok opět počítá se schodkem převyšujícím 200 mld. Kč ročně.
Studie Forvis Mazars: Zdanění příjmů firem v ČR vzrostlo, v rámci zemí V4 zůstává nejvyšší
19.06.2024 Sazba daně z příjmů právnických osob se od ledna 2024 v České republice zvýšila z 19 na 21 procent. Už 19procentní sazba byla nejvyšší obecnou sazbou ze zemí Visegrádské čtyřky (V4), její nová hodnota tak tuto pozici jen potvrdila. Na Slovensku, v Polsku i v Maďarsku zůstaly obecné sazby zachované na loňských úrovních. Z 25 evropských a středoasijských zemí, jejichž daňové systémy studie „CEE Tax Guide“ poradenské společnosti Forvis Mazars zkoumala, snížilo daň z příjmu právnických osob jenom Rakousko.
Na dani z příjmu loni nejvíc zaplatil ČEZ
07.06.2024 Na dani z příjmu právnických osob loni nejvíc zaplatila energetická společnost ČEZ. Státu odvedla 24,5 miliardy korun. Předloni skončila v žebříčku největších plátců daní třetí se zaplacenou daní 2,73 miliardy korun. Na druhém místě skončila loni automobilka Škoda Auto, která odvedla na dani z příjmu 5,51 miliardy korun, třetí obchodník s energetickými surovinami EP Commodities zaplatil daň 4,53 miliardy korun. Dnes o tom v tiskové zprávě informovala Finanční správa. Dvacet největších plátců korporátní daně na ní odvedlo celkem 66,2 miliardy korun.
Španělsko zavede 15procentní daň pro velké firmy
04.06.2024 Španělská vláda schválila návrh na 15procentní minimální daň z příjmů velkých firem. Návrh musí ještě schválit parlament. Krok navazuje na iniciativu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a směrnici Evropské unie, které mají zabránit obcházení daní. S odvoláním na prohlášení vlády o tom dnes informovala agentura Reuters.
Rusko chce zavést vyšší daně pro bohaté a vyšší daně z těžby
29.05.2024 Rusko chce zavést dodatečnou progresivní sazbu daně z příjmu pro ty, kteří vydělávají více než 2,4 milionu rublů (610.000 Kč) ročně. Plánuje zvýšit i daně z těžby nerostných surovin pro výrobce hnojiv a producenty železné rudy. O úterním návrhu ministerstva financí informovala agentura Reuters.
Analytici: ČEZ ve čtvrtletí zvýšil provozní zisk, už neplatí odvod
13.05.2024 Energetická skupina ČEZ v prvním čtvrtletí meziročně zvýšila svůj provozní zisk před odpisy (EBITDA), a to zejména kvůli tomu, že se už neuplatňuje odvod z nadměrných příjmů při výrobě elektřiny. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Rozcházejí se v názoru na výsledek čistého zisku, jejich očekávání je mezi 10,4 miliardy korun a 12,1 miliardy korun. Loni za první kvartál zaznamenal ČEZ čistý zisk 10,8 miliardy korun. Výsledky hospodaření za letošní první čtvrtletí zveřejní energetická skupina v úterý.
Po dvou měsících hospodaří stát s deficitem 100 mld. Kč
01.03.2024 Na konci února vzrostl deficit SR na 102,5 mld. Kč, což je v kontextu posledních let relativně obvyklý vývoj a výjimku tvořil jen rok 2022, kdy stát hospodařil v tzv. rozpočtovém provizoriu. Proti loňskému únoru jde o mírné zlepšení, na kterém se podílí zejména výraznější nárůst příjmů a úspora na kompenzacích za vysoké ceny energií.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
10.01.2024 1) Příspěvek na síti X včera oznámil, že americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) udělila souhlas se spuštěním spotových bitcoinových investičních fondů obchodovaných na burze (ETF). Předseda SEC Gary Gensler však krátce poté varoval, že účet SEC byl napaden a na internetu byl zveřejněn neautorizovaný příspěvek. Mluvčí SEC později potvrdil, že ETF zatím schválené nebyly.
Zavedení globální minimální firemní daně změní investiční toky, uvedla OECD
10.01.2024 Letošní zavedení globální minimální daně z příjmu právnických osob změní tok zahraničních investic nadnárodních společností, protože odstraní výhody z účtování zisků v daňových rájích. Uvedla to ve své zprávě Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Globální minimální sazba daně byla poprvé dohodnuta 140 zeměmi v roce 2021. V platnost vstoupí v letošním roce a již 36 států zavedlo zákony stanovující dolní hranici zdanění právnických osob na úrovni 15 procent.
Státní rozpočet skončil loni ve schodku 289 mld. Kč
05.01.2024 Not great, not terrible. I tak by se dal zhodnotit výsledek loňského hospodaření vlády, které skončilo se schodkem 289 mld. Kč. V meziročním srovnání jde o viditelné zlepšení o 72 mld. Kč a mírně příznivější je schodek také vůči schválenému plánu 295 mld. Kč, který se zdál ještě v polovině minulého roku jen těžko dosažitelný. Na druhé straně není rozhodně co slavit, neboť jde stále o čtvrtý nejhorší výsledek hospodaření v historii České republiky. K meziročnímu zlepšení salda přispělo na příjmové straně vyšší inkaso daně z příjmů právnických osob (odraz solidní ziskovosti podnikové sféry), posílené o výnosy z mimořádných daní.
Zvýšení daní pro firmy a změny ve výhodách pro rodiny: Co nás čeká v novém roce 2024
20.12.2023 Vstupujeme do roku 2024, který bude rokem řady daňových změn. Od zvýšení sazby daně z příjmů právnických osob až po omezení daňových výhod pro rodiny a zaměstnance - tyto a další změny budou mít rozsáhlý dopad na ekonomický život v České republice. Jaké jsou podle odborníků poradenské skupiny Moore Czech Republic ty nejzásadnější změny a jaký bude jejich dopad?
OECD: Nadnárodní firmy dál vykazují nízký zdaněný zisk, je to důvod k reformě
21.11.2023 Nadnárodní firmy stále vykazují nízký zdaněný zisk, a to i v zemích s vysokou sazbou daně z příjmu právnických osob. Ve zprávě o zdanění nadnárodních společností to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Podle ní je to důvod ke globální reformě daní. Jurisdikce s vysokými daňovými sazbami představují podle nové analýzy více než polovinu nízko zdaněných zisků, které celosvětově vykazují nadnárodní společnosti.
MF zhoršilo výhled ekonomiky, čeká letos pokles HDP o 0,5 procenta
10.11.2023 Ministerstvo financí zhoršilo letošní výhled ekonomiky, hrubý domácí produkt (HDP) podle něj klesne o 0,5 procenta. V srpnové prognóze předpokládalo pokles o 0,2 procenta. Důvodem zhoršení je slabší spotřeba domácností v důsledku vysoké inflace, řekl dnes novinářům ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Průměrnou inflaci letos ministerstvo očekává 10,8 procenta, proti srpnu zlepšilo odhad o 0,1 procentního bodu.
Studie: Globální miliardářská daň by mohla přinést až 250 miliard USD
23.10.2023 Vlády po celém světě by měly otevřít novou frontu v mezinárodním boji proti daňovým únikům a zavést globální minimální daň pro miliardáře. Ta by mohla vynést ročně až 250 miliard USD (5,7 bilionu Kč). Vyplývá to ze studie výzkumné organizace EU Tax Observatory, jejímž cílem je analýza a sledování daňové politiky v EU. Pokud by se tato částka opravdu vybrala, odpovídala by pouze dvěma procentům z téměř 13 bilionů USD majetku, který vlastní po celém světě 2700 miliardářů.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace na ústupu
09.10.2023 Globální i domácí datový kalendář tento týden ovládnou zářijové cenové statistiky. U nás inflace s přispěním levnějších energií a utlumené domácí poptávky podle našeho odhadu klesla na 7,2 % y/y. Jádrové cenové tlaky viditelně ustupují také ve výrobním a spotřebitelském sektoru v USA. Fed tak pravděpodobně i vzhledem k nárůstu výnosů s delší splatností již sazby nebude muset zvyšovat. Průmysl v eurozóně by měl v srpnu potvrdit svou momentální slabost, fundamenty však z našeho pohledu nahrávají jeho oživení v závěrečném čtvrtletí letošního roku. Kromě dat lze v tomto týdnu očekávat citlivost finančních trhů i na zprávy o vývoji situace na Blízkém východě.
Forex: Americký dolar drží silné pozice
06.10.2023 Přibývá otazníků nad oživením domácí ekonomiky ve druhé polovině roku. Tuzemský PMI ze zpracovatelského průmyslu v září poklesl na 41,7 b., na čemž se odrazilo mimo jiné pokračující snižování nových zakázek. V útlumu zůstává také domácí spotřebitelská poptávka. Maloobchodní tržby bez aut v srpnu poklesly meziměsíčně v reálném vyjádření o 0,8 %. Meziročně se tržby snížily o 2,8 % a výrazně tak zaostaly za tržním konsensem, který očekával pokles o 1,9 %. Po mírné recesi ve druhé polovině loňského roku a stagnaci v letošním prvním pololetí tak tuzemská ekonomika stále neoživuje a je možné, že v celoročním vyjádření letos nakonec mírně poklesne.
Deficit SR během září opět poklesl
02.10.2023 V září deficit státního rozpočtu poklesl na 180,7 mld. Kč a jedná se tak o čtvrté zlepšení v řadě. Pozitivně se během září projevilo zejména připsání daně z neočekávaných zisků (25,6 mld. Kč), kdy druhá část by měla dorazit během prosince. Dále výrazně rostly i výběry z daně z příjmu právnických osob, kde dosavadní plnění již přesahuje plán pro celý rok. Rychle rostoucí výdaje přesto i nadále budou představovat brzdu v plánované konsolidaci.
Proč vláda nyní couvá se svým plánem znárodnit ČEZ a klíčové elektrárny v ČR? I proto, že Češi si málo říkají o přidání, takže se vládě daří „zalepovat“ svůj dluh
03.09.2023 Nízké mzdové nároky Čechů a jistá jejich bojácnost při mzdovém vyjednávání se svými zaměstnavateli a šéfy představují klíčový důvod, proč se Fialově vládě daří „zalepovat“ dluh postupnou stabilizací veřejného zadlužení k HDP. Navíc vláda díky této stabilizaci nyní evidentně upouští od svého loňského plánu získat pod svoji kontrolu, znárodnit, klíčové tuzemské elektrárny a výrobu elektřiny jako takovou – a mít tak pod kontrolou cenotvorbu elektřiny.
Forex: Americký trh práce zůstává nadále napjatý
02.08.2023 Dnešek nabídne pouze americký ADP report o vývoji tamní zaměstnanosti za červenec. Podle očekávání trhu by měl ukázat na to, že k tvorbě nových pracovních míst docházelo ve výrazně menší míře. Finanční trh však ve vztahu k tomu bude vyhlížet především oficiální statistiky z nezemědělského sektoru, které budou zveřejněny v pátek. Zpomalení růstu zaměstnanosti sice čekáme, avšak pouze v mírném rozsahu. Americký trh práce podle našeho hodnocení nadále vykazuje známky napjatosti.
Forex: Indikátory PMI z průmyslu zůstávají hluboko pod 50 b.
01.08.2023 PMI indikátory nadále vykreslují pesimistické vyhlídky evropského průmyslu. Hlubo pod 50 body, tedy v pásmu hospodářské kontrakce, tento ukazatel v červenci setrval jak v ČR, Maďarsku, tak i Polsku. Zatímco v případě prvních dvou zemí došlo k nepatrnému meziměsíčnímu zlepšení, tak v Polsku se nálada zhoršila. Tuzemští průmyslníci si nadále stěžují hlavně na počet nových objednávek, který setrvale klesá. V důsledku toho se podle jejich hodnocení snižuje rovněž produkce a zaměstnanost.
Příjmy z DPPO i v červenci vylepšily hospodaření státního rozpočtu
01.08.2023 Stát do konce července hospodařil s deficitem ve výši 214,1 mld. CZK. Meziměsíčně se tedy deficit státního rozpočtu podruhé v řadě zmírnil, tentokrát však pouze o 1,2 mld. CZK. To odráželo zejména vyšší výběr daně z příjmu právnických osob (DPPO), kde měla v červenci pozitivní dopad úhrada vyrovnání za zdaňovací období roku 2022.
V červenci deficit SR bez větší změny
01.08.2023 Po červnovém zlepšení pokračuje státní rozpočet kladnými hodnotami, a i v červenci došlo ke snížení deficitu, byť pouze kosmetickému. V posledních letech bylo pro červenec typické spíše mírné prohlubování schodku a kladný trend tak více odpovídá „předcovidovým“ rokům. Za lepším výsledkem stojí mj. větší výběr na dani z příjmů právnických osob, což ukazuje na vysoké zisky firem. Ke konci července tak deficit dosáhl 214,1 mld. Kč.
Bankovní statistika - červen 2023
31.07.2023 Bilanční suma českého bankovního sektoru ke konci června poprvé přesáhla magickou hodnotu 10 bilionů Kč. Konečná suma 10 030 mld. Kč je o 1,3 % vyšší než na konci května a o 3,8 % vyšší při meziročním srovnání. Na červnovém růstu se z naprosté většiny podílely vklady a úvěry u úvěrových institucí (+66 mld. Kč m/m) a u centrálních bank (+37 mld. Kč m/m).
Vláda se v polovině roku stále vešla do „povoleného“ schodku. I přes červnové zlepšení salda hospodaření ale bude muset přistoupit k novelizaci rozpočtového zákona, schodek totiž může být až 350 miliard korun
03.07.2023 Vláda v červnu výrazně zlepšila kumulativní saldo letošního hospodaření státního rozpočtu. Po květnovém deficitu 71,4 miliardy se jí za červen dařilo celkově hospodařit ve výrazně kladných hodnotách. Červnové hospodaření státního rozpočtu totiž končí přebytkem 56 miliard korun. Schodek státního rozpočtu tím pádem klesá z květnové kumulativní úrovně 271,4 miliardy korun na červnovou kumulativní hodnotu 215,4 miliardy korun.
Příjmy z EU a DPPO v červnu výrazně srazily schodek státního rozpočtu
03.07.2023 Stát do konce června hospodařil s deficitem ve výši 215,4 mld. CZK. Meziměsíčně se tedy deficit státního rozpočtu v červnu zmírnil o 56 mld. CZK (z květnových 271,4 mld. CZK). Červen býval i v předpandemickém období tradičně měsícem, kdy se průběžné hospodaření státu zlepšovalo, což bylo dáno sezónním inkasem daně z příjmu právnických osob (DPPO). Příjem z DPPO přitom v letošním roce podpořila i solidní ziskovost korporátního sektoru. Červnový výsledek ale tentokrát podpořily rovněž příjmy z EU, konkrétně na projekty z Národního plánu obnovy, které již byly na výdajové straně předfinancovány.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z trhu práce napoví, co čekat od Fedu
03.07.2023 Z pohledu globálních trhů bude hlavní údaj v podobě červnového počtu nových pracovních míst v nezemědělském sektoru v USA zveřejněn až v samotném závěru týdne. Očekáváme zpomalení tvorby nových pracovních míst na 250 tis., stále se však bude jednat o silný údaj. Tržní reakci by mohl vyvolat také zápis z posledního zasedání Fedu. Jak u nás, tak v Německu i eurozóně je v tomto týdnu na programu několik statistik týkajících se průmyslu. Celkově se obáváme poměrně slabých dat, která budou indikovat, že výrazné oživení v průmyslu se v Evropě prozatím odkládá. Z domácích statistik dnes budeme sledovat kromě červnového PMI ze zpracovatelského průmyslu rovněž bilanci státního rozpočtu ke konci prvního pololetí, která ukáže i pro další vývoj důležité sezónní inkaso DPPO.
Studie Mazars: Zdanění příjmů firem je v ČR nejvyšší ze zemí V4
20.06.2023 Sazba daně z příjmů právnických osob činí v České republice 19 %. To je nejvyšší obecná sazba ze zemí Visegrádské čtyřky (V4). Pokud však zohledníme další specifika daňových systémů zemí V4, zdanění právnických osob nemusí v Česku vycházet nejdráž. Například Maďarsko má sice nejnižší obecnou sazbu ve výši 9 %, v některých odvětvích však může celková sazba daně ze zisku dosahovat až 50 %.
Nejvyšší korporátní daň v EU mají na Maltě a v Portugalsku, ČR patří pod průměr
11.05.2023 Nejvyšší daň z příjmu platí firmy ze zemí Evropské unie na Maltě (35 procent), v Portugalsku (31,5 procenta) a Německu (29,83). Nejnižší sazby daně z příjmů právnických osob mají Maďarsko (devět procent), Irsko (12,5 procenta) a Bulharsko a Chorvatsko (po deseti procentech). V průměru evropské země vybírají daň z příjmů právnických osob ve výši 21,5 procenta. To je mírně pod celosvětovým průměrem, který je podle údajů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) 23,4 procenta. Daň z příjmu právnických osob v ČR se podle dnes zveřejněného konsolidačního balíčku od roku 2025 zvýší na 21 procent z nynějších 19 procent. Česko tak bude lehce pod unijním průměrem.
Média: Biden navrhuje 25procentní daň pro miliardáře, více zdanit chce i firmy
09.03.2023 Americký prezident Joe Biden navrhuje 25procentní daň pro miliardáře, více zdanit chce i bohaté investory a korporace. Příjmy státu z kapitálového majetku by se tak podle jeho plánu téměř zdvojnásobily. S odkazem na zdroje v Bílém domě to dnes uvedla agentura Bloomberg a další média. Biden chce podle tohoto návrhu také zrušit daňové úlevy pro podniky a pro bohaté, které zavedl předchozí prezident Donald Trump. Pravděpodobnost, že Kongres tento záměr schválí, ale zřejmě není vysoká.
OECD: Globální minimální daň může rozpočtům přinést 220 miliard dolarů ročně
18.01.2023 Globální minimální daň z firemních zisků, která je součástí plánované reformy mezinárodního daňového systému, by mohla vytvořit dodatečné rozpočtové příjmy kolem 220 miliard dolarů (téměř pět bilionů Kč) ročně. To je téměř o polovinu více, než se dříve předpokládalo. Uvedla to dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
07.11.2022 1) Současná vysoká inflace v České republice není pouze důsledkem vnějších vlivů jako pandemie covidu nebo válka na Ukrajině, velký podíl na ní mají například přehřátý trh práce nebo rozhazovačnost minulé vlády v době pandemie covidu. V tiskové zprávě to uvedl Tomáš Havránek z Národního institutu pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik (SYRI), který se zabývá makroekonomickými dopady v souvislosti s pandemií.
Svaz německého průmyslu vyzval k odkladu globálního zdanění firem o rok
07.11.2022 Svaz německého průmyslu (BDI) vyzval k odkladu celosvětové minimální sazby daně z příjmů právnických osob nejméně o rok, tedy do roku 2025. S ohledem na současnou krizi chce, aby měly podniky více času na tuto změnu se připravit. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
Evropské akcie navzdory dobrým zprávám z EU klesají
20.10.2022 Hlavní evropské akciové indexy ve středu klesly navzdory čerstvým statistikám, které naznačují, že inflace v eurozóně zrychluje méně výrazně, než trh předpokládal. Investoři navíc pozorně sledují zprávy předních evropských společností o výsledcích hospodaření za třetí čtvrtletí roku 2022.
Evropské akcie prudce rostou díky dobrým zprávám z Německa
19.10.2022 V souvislosti se zveřejněním dobrých statistických údajů z Německa v úterý hlavní evropské akciové indexy stoupaly. Investoři navíc bedlivě sledují zveřejnění zpráv o výsledcích hospodaření klíčových evropských firem za třetí čtvrtletí roku 2022.
Španělsko plánuje zvýšení daně pro milionáře, aby pomohlo lidem v nouzi
23.09.2022 Španělská vláda vedená socialisty plánuje od příštího roku dočasně zvýšit sazbu daně z příjmu pro jedno procento nejbohatších obyvatel země. Chce tak získat peníze pro lidi v nouzi. Vyšší daň pro milionáře by doplnila mimořádné daně pro velké energetické společnosti a banky.
Británie chystá snížení daní, na pomoc s energiemi chce dát 60 miliard liber
23.09.2022 Britská vláda chystá soubor opatření, která mají v zemi podpořit hospodářský růst a pomoci zmírnit nejhorší krizi životních nákladů za desítky let. Součástí pomoci, kterou dnes představil nový ministr financí Kwasi Kwarteng, jsou miliardové daňové škrty a dotace zhruba 60 miliard liber (1,7 bilionu Kč), která má snížit účty za plyn a elektřinu pro domácnosti a podniky.
Technická analýza páru ETH/USD na 1. září 2022
01.09.2022 Kryptoměny dál čelí různým reakcím vlád ve světě – některé vlády nově vznikající třídu aktiv přijaly, zatímco jiné se snaží určité aspekty jejich používání zakázat a chránit tak své finanční zájmy.
OECD: Globální změna firemních daní by mohla být v platnosti od roku 2024
12.07.2022 Největší revize mezinárodních daňových pravidel za poslední generaci by mohla vstoupit v platnost v roce 2024. Uvedla to Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Cílem změny, nad kterou OECD dohlíží a na které se dohodlo loni téměř 140 zemí, je zohlednit nástup velkých digitálních společnosti jako Apple a Amazon, které mohou účetně vykazovat zisky v zemích s nízkými daněmi.
USA vypoví smlouvu s Maďarskem z roku 1979 zamezující dvojímu zdanění
10.07.2022 Spojené státy vypoví smlouvu s Maďarskem z roku 1979 zamezující dvojímu zdanění. Důvodem je rozhodnutí Budapešti zablokovat v Evropské unii zavedení nové globální minimální sazby daně z příjmu právnických osob ve výši 15 procent. Oznámilo to americké ministerstvo financí.
Schválený rozpočet se letos patrně splnit nepodaří
01.06.2022 Podle dnes zveřejněných údajů Ministerstva financí stát do konce letošního května hospodařil s deficitem ve výši 189,3 mld. Kč. Oproti loňskému roku je schodek nižší o 65,7 mld. Kč, což odráží zejména vyšší daňové příjmy. V menší míře se na meziročním snížení deficitu podepsaly i nižší výdaje, které letos již nezahrnují pandemické kompenzace. Stále předpokládáme, že deficit státního rozpočtu letos překročí 300 mld. Kč, oproti schváleným 280 mld. Kč.
Technická analýza páru BTC/USD na 20. května 2022
20.05.2022 Terraform Labs a Do Kwon se po kolapsu ekosystému Terra potýkají s čím dál většími právními problémy. Po prvních zprávách o možném slyšení v Kongresu a vyšetřování jednotkou pro finanční kriminalitu Grim Reapers se nyní krypto firma dostala do hledáčku národního daňového úřadu.
Evropský parlament podpořil minimální sazbu daně pro velké firmy
19.05.2022 Evropský parlament naprostou většinou hlasů podpořil zavedení minimální sazby daně pro velké společnosti. Vyzval také členské země, aby po pěti letech umožnily revizi, která by zhodnotila, zda není toto rozhodnutí nutné zpřísnit. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
Schodek státního rozpočtu letos zamíří nad 300 mld. Kč
02.05.2022 Podle dnes zveřejněných údajů Ministerstva financí stát do konce letošního dubna hospodařil s deficitem ve výši 100,1 mld. Kč. Oproti loňskému roku je schodek menší o 91,9 mld. Kč, což odráží zejména nižší výdaje v souvislosti se specifiky rozpočtového provizoria. Na meziročním snížení deficitu se však podepsala i zotavující se ekonomika a zvýšená inflace. Obojí přispělo k vyššímu daňovému inkasu.
Biden v rozpočtu na příští rok počítá s vyšším zdaněním bohatých
28.03.2022 Americký federální rozpočet na rok 2023 počítá s vyššími daněmi pro superboháče a pro korporace a zároveň s vyššími výdaji na obranu a na policii. Vyplývá to z návrhu, který dnes podle serveru CNBC představil americký prezident Joe Biden.
Zvýšení sazeb a snížení rozvahy Fedu by mohlo vést k recesi v USA a poklesu dolaru
18.03.2022 Fed poprvé od roku 2018 zvýšil sazbu federálních fondů. Očekává se, že na každém ze zbývajících zasedání v letošním roce se sazba zvýší o 0,25 %. Program QE končí v březnu a očekává se rozhodnutí o zahájení snižování rozvahy Fedu (v první fázi pravděpodobně dojde k odmítnutí reinvestice odkupovaných cenných papírů). Prognózy byly změněny k horšímu: růst HDP byl pro rok 2022 snížen na 2,8 % oproti prosincovým 4,0 %, inflace by naopak měla být vyšší, a to 4,3 % oproti 2,6 %.
O výsledném letošním deficitu státního rozpočtu rozhodnou investice
01.10.2021 Stát hospodařil za prvních devět měsíců letošního roku s deficitem 326,3 mld. Kč. Celkové příjmy vzrostly meziročně o 2,0 % a výdaje o 7,2 %. Meziměsíční prohloubení deficitu sice oproti předchozím měsícům vzrostlo na 28,2 mld. Kč, stále je ale pod průměrem letošních temp. I nadále hlavním důvodem lepšího hospodaření státu je výběr daní, ale i nižší výdaje oproti plánu.
Deficit roste, ale ne výrazně
01.10.2021 Za prvních devět měsíců letošního roku dosáhl deficit úrovně 326,3 mld. Kč, což od srpna představuje nárůst o 28,2 mld. Kč. Meziměsíční přírůstek se drží nízko v porovnání s covidovými měsíci, kdy docházelo k růstu až o 60 miliard. V porovnání s letními měsíci se pak jedná o mírně vyšší přírůstek – v červenci činil 14 a v srpnu 19 miliard. Celkové příjmy jsou meziročně vyšší o 2 %, tedy obdobně jako v srpnu (o 1,8 %). Celkové výdaje vzrostly oproti loňskému září o 7,2 %, tedy méně než v srpnu (o 9,2 %). Celkové saldo hospodaření se v září zhoršilo o 73,6 miliard Kč, oproti srpnovému zhoršení o 67,8 mld. Kč.
Shrnutí páteční seance: Akcie ve Spojených státech uzavřely týden se ztrátami
19.09.2021 Akcie ve Spojených státech v závěru týdne prudce oslabily. Makroekonomické statistiky vycházejí smíšeně a investoři se navíc obávají možného zvýšení daně z přidané hodnoty právnických osob, šíření covidové varianty delta i případného dřívějšího snížení nákupů aktiv ze strany americké centrální banky (Fed). Ztráty vedly především velké technologické firmy. Na devizovém trhu posiloval dolar.
Tapering: Co to je a proč by vás to mělo zajímat
09.09.2021 Náš koš cestovního ruchu si oproti loňskému očekávání vede hůř než globální akciové trhy. Navzdory tomu, že v rozvinutém světě došlo k masivnímu nasazení vakcín, varianta COVID-19 s označením delta způsobila značný útlum cestování. Výnosy tohoto koše se za posledních 12 měsíců propadly o 46 % a nejistota ohledně poptávky bude v cestovním ruchu panovat i po značnou část roku 2022. Celkově ponuré atmosféře odvětví se ale vzpírá platforma Airbnb, která hlásí pozitivní růst. Vydělává totiž na tom, že lidé oproti hotelům a letoviskům upřednostňují ubytování v soukromí.
Schodek státního rozpočtu ke konci srpna stoupl na 298,1 mld. Kč
01.09.2021 Schodek státního rozpočtu ke konci srpna stoupl na 298,1 miliardy korun z červencových 279,4 miliardy korun. Informovalo o tom dnes v tiskové zprávě ministerstvo financí. Jde o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.
Růst deficitu zpomaluje
01.09.2021 Za prvních osm měsíců letošního roku dosáhl deficit úrovně 298,1 mld. Kč. Z historického pohledu se jedná o rekordní číslo, nicméně z pohledu dynamiky v posledních několika málo měsících pozorujeme zlepšující se trend. Zatímco ještě v dubnu a květnu schodek meziměsíčně rostl o více než 60 mld. Kč, v červenci meziměsíční přírůstek činil 14 a v srpnu necelých 19 mld. Kč. Celkové příjmy jsou meziročně vyšší o 1,8 % (v červenci o 2,4 %), a celkové výdaje o meziročních 9,2 % (v červenci o 9,2 %). Celkové saldo hospodaření se v srpnu zhoršilo o 67,8 mld. Kč.
Lepší výběr daní a nižší růst výdajů zpomalují prohlubování deficitu státního rozpočtu
01.09.2021 Stát hospodařil za prvních osm měsíců letošního roku s deficitem 298,1 mld. Kč. Celkové příjmy vzrostly meziročně o 1,8 % a výdaje o 7,3 %. Meziměsíční prohloubení deficitu dosáhlo pouze 18,7 mld. Kč, zatímco průměrné tempo za první polovinu roku bylo kolem 55 mld. Kč měsíčně. Na lepším vývojem oproti plánovanému státnímu rozpočtu se shodně podílejí vyšší příjmy i nižší výdaje.
Forex: Meziroční růst výrobních cen v eurozóně vyšplhá nad 10 %
03.08.2021 Ceny výrobců v eurozóně pravděpodobně pokračovaly v rychlém růstu, který podle tržního odhadu v červnu zrychlil z 9,6 % na 10,3 %. Data objednávek dlouhodobé spotřeby a počty továrních objednávek by v USA měly potvrdit pokračující expanzi tamního průmyslu. Sílu na to, aby ovlivnila dění na finančních trzích, však dnes zveřejněná data mít nebudou.
Forex: České PMI zůstává poblíž rekordních hodnot
02.08.2021 Aktivita v tuzemském zpracovatelském průmyslu zůstává i nadále vysoká. Index PMI v červenci jen nepatrně klesl z předchozích 62,7 b. na 62,0 b. To bylo mírně nad odhady analytiků, kteří očekávali výraznější pokles na 61,6 b. Z dotazníkového šetření mezi českými průmyslníky vyplývá, že i nadále rychle roste jak výroba, tak i objem zakázek. Na druhou stranu však pokračuje i zdražování cen vstupů, které navíc opět zrychlilo a bylo nejvyšší od počátku sběru dat v červnu 2001. Vyšší ceny dodavatelů jsou spojovány především s vážným nedostatkem materiálů, který vedl k největšímu prodloužení dodavatelských lhůt v dějinách průzkumu. Velká většina výrobců zároveň převedla vyšší cenovou zátěž na zákazníky a tempo zvýšení cen výstupů tak bylo nejrychlejší od začátku sběru dat v lednu 2003. Výrobci se i nadále snažili vytvářet bezpečnostní zásoby, což dále podpořilo tlak na růst cen vstupů.
Na výsledcích státního rozpočtu je patrný vliv oživení ekonomiky
02.08.2021 Český stát hospodařil v prvních sedmi měsících letošního roku se schodkem 279,4 mld. Kč. Oproti červnu se letošní deficit státní pokladny prohloubil o 14,3 mld. Kč. Tempo prohlubování tohoto deficitu však v posledních dvou měsících výrazně zpomalilo, a to v důsledku uvolnění pandemických restrikcí a pozorovaného oživení ekonomiky. Meziroční růst příjmů státního rozpočtu zrychlil z předchozích 1,9 % na 2,4 % a jejich objem dosahoval stejné úrovně jako v červenci 2019. Zvýšilo se především inkaso daně z příjmů právnických osob a daně z přidané hodnoty. Výdaje státu byly v červenci meziročně vyšší o 9,2 % a jejich růst tudíž oproti červnu dále nezrychloval. My si i nadále myslíme, že hospodaření státu za celý letošní rok skončí nižším schodkem než schválených 500 mld. Kč. Konkrétně očekáváme deficit ve výši 400 mld. Kč.
G20 vyzve k dokončení globální daňové dohody do října
09.07.2021 Ministři financí skupiny velkých ekonomik G20 podpoří dohodu o minimální dani z příjmu právnických osob a budou usilovat o to, aby byly do října vyřešeny všechny otázky z navrhované globální dohody o zdanění firem. Vyzvou také, aby se k dohodě připojily i další země. Uvedla to dnes agentura Reuters. Ta se odvolává na návrh prohlášení, které má být zveřejněno v sobotu, na závěr dvoudenního ministerského zasedání v Benátkách.
Forex: ČNB minutes napoví o dalším vývoji tuzemských úrokových sazeb
02.07.2021 Česká národní banka dnes zveřejní zápis z posledního měnově politického zasedání, na kterém poprvé od vypuknutí koronavirové pandemie zvýšila úrokové sazby. Finanční trh v něm bude hledat zejména náznaky toho, jak rychlý by mohl být další růst sazeb ve zbytku roku. Z dat budou nejvíce sledovány statistiky z amerického trhu práce za červen, které by podle našeho odhadu měly ukázat na zrychlující tvorbu nových pracovních míst. Tamní míra nezaměstnanosti by měla klesnout z 5,8 % na 5,6 %. Pro Fed však bude důležitá skutečnost, že za předkrizovou úrovní bude i nadále americký trh práce významně zaostávat. V eurozóně bude zveřejněn květnový vývoj průmyslových cen, jejich meziroční růst by měl přesáhnout 9 %.
Tuzemské PMI dosáhlo nového rekordu
01.07.2021 Důvěra v tuzemském zpracovatelském průmyslu měřená indexem PMI dosáhla v červnu nevyšší úrovně od počátku sledování v roce 2001, když vzrostla z 61,8 b. na 62,7 b. To bylo mírně nad tržním konsensem, který počítal s 62,1 b. Nárůst důvěry podpořil jak zvyšující se objem produkce, tak i růst počtu nových zakázek, který byl nejrychlejší od konce roku 2017. V obou případech pozitivně působilo především významné rozvolnění protiepidemických opatření, které vedlo ke zvýšení poptávky jak z tuzemska, tak i ze zahraničí. Průzkum mezi českými průmyslníky však na druhou stranu potvrdil pokračující problémy s nedostatkem některých výrobních vstupů, jenž vedly k nejrychlejšímu růstu rozpracovanosti od ledna 2011. Nedostatečná nabídka výrobních komponent spolu s významným růstem cen základních komodit vedla k výraznému zvýšení výrobních nákladů. To vytváří i tlak na růst konečných cen pro zákazníky, který v červnu dosáhl nejvyššího tempa od roku 2003. Zpřesněný odhad německého a celoevropského PMI ze zpracovatelského průmyslu přinesl mírné zlepšení. Německý PMI za červen byl revidován z 64,9 b. na 65,1 b., PMI za celou eurozónu pak z 63,1 b. na 63,4 b.
Růst deficitu znatelně zpomaluje
01.07.2021 Zatímco v předchozích měsících se schodek státního rozpočtu zvětšoval dechberoucím tempem, červen již přinesl podstatně optimističtější obrázek, když deficit oproti květnu narostl o „pouhých“ 10,1 mld. Kč a dosáhl 265,1 mld. Kč. Nadále tak sice zůstává suverénně největším, jakého Česko za polovinu roku kdy dosáhlo, nicméně objevuje se pozitivní obrat v trendu. Ve srovnání s loňským červnem již letos do státní kasy přiteklo o 13,1 mld. Kč více příjmů, byť zároveň odteklo o 83 mld. Kč na výdajích a celkový deficit tak ten loňský překonal o téměř 70 mld. Kč.
Ministři financí zemí V4 jednali o plánech obnovy a digitální dani
22.06.2021 Ministři financí zemí visegrádské čtyřky, tedy Česka, Slovenska, Polska a Maďarska, dnes ve Varšavě jednali o plánech obnovy a podpory hospodářství po pandemii covidu-19 a o investicích. Dohodu o globální minimální dani navrženou skupinou nejvyspělejších zemí G7 uvítali, ale stále upřednostňují mezinárodní řešení na půdě Organizace zemí pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Vyplývá to z tiskové zprávy ministerstva financí, kterou má ČTK k dispozici.
Reuters: G20 podpoří dohodu OECD o minimální firemní dani
22.06.2021 Ministři financí skupiny velkých ekonomik G20 na svém příštím zasedání 9. a 10. července podpoří dohodu, která stanoví globální minimální firemní daň, a vyzvou k dokončení technických prací, aby mohli v říjnu schválit rámec pro její zavedení. S odvoláním na návrh závěrečného komuniké to dnes uvedla agentura Reuters.
G7 se silně vyslovila za globální zdanění firem
21.06.2021 Od pátku 11.6. se v Cornwallu ve Velké Británii konalo zasedání skupiny G7. Letos na setkání pozvala hostitelská země i Austrálii, Indii, Jižní Koreu a Jižní Afriku. Silným tématem byla obnova po pandemii covid-19 a s tím související robustnější globální systém zdravotnictví, který má být schopen všechny ochránit před budoucími pandemiemi. Zasedání G7 se však primárně soustředilo na korigování nedostatků globálního obchodu, které odhalila pandemie.
WSJ: Americká ministryně financí na jednání o minimální dani selhala
07.06.2021 Ministři financí skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se přiblížili - tedy alespoň oni si to myslí - novým pravidlům zdanění nadnárodních korporací. Když odhlédneme od toho, jak se vzájemně poplácávali po zádech a ujišťovali se, jak teď vyberou víc peněz a jak bude všechno spravedlivější, je jasné, že jejich dohoda je špatná pro ekonomiku, která se teprve zotavuje z pandemie. A zvlášť špatný výsledek je to pro Spojené státy. V komentáři k víkendové schůzce ministrů G7 v Londýně to napsala redakční rada amerického ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
Biden odmítl novou nabídku republikánů v oblasti infrastruktury
06.06.2021 Americký prezident Joe Biden a republikáni se ostře rozcházejí v názoru na to, jak vytvořit dohodu o infrastruktuře, která by uspokojila oba tábory. To ohrožuje šance na oboustrannou dohodu. Demokrat Biden odmítl nový návrh od hlavní republikánské vyjednavačky pro infrastrukturu, senátorky Shelley Mooreové Capitové, který počítal se zvýšením výdajů proti předchozí nabídce o 50 miliard USD (přes jeden bilion Kč). Informoval o tom Bílý dům.
Státní rozpočet má nejhorší za sebou, druhá polovina roku přinese vyšší příjmy a nižší výdaje
01.06.2021 Stát hospodařil za prvních pět měsíců letošního roku s deficitem 255 mld. Kč. Celkové příjmy poklesly meziročně o 3,3 % a výdaje naopak vzrostly o 10,8 %. Meziměsíční zhoršení je jen lehce nižší, než jsme viděli v dubnu. To přitom bylo nejhlubší v letošním roce. Za prohloubením deficitu státního rozpočtu stojí na příjmové straně i nadále zejména nepřímé daně. Společně na DPH a spotřebních daních chybí státu oproti plánu téměř 30 mld. Kč. Naopak příjmové daně celkově zaostávají pouze o 9 mld. Kč. Zejména však u daně z příjmu právnických osob do hry vstupují čtvrtletní zálohy na dani, které v květnu výrazně negativně zkreslují obrázek inkasa. V červnu by totiž podle našich odhadů mělo z toho titulu přitéct do rozpočtu kolem 35 mld. Kč. Na druhou stranu pojistné na sociální zabezpečení a nedaňové příjmy přispívají k nižšímu deficitu dodatečným příjmem ve výši 11,5 mld. Kč. Celkově tak příjmová strana zaostává za plánem Ministerstva financí o 25,9 mld. Kč.
Státní rozpočet po první třetině roku vykazuje deficit 192 mld. Kč
03.05.2021 Stát hospodařil za první čtyři měsíce letošního roku s deficitem 192 mld. Kč. Celkové příjmy poklesly meziročně o 5,6 % a výdaje naopak vzrostly o 12,8 %. S nárůstem deficitu o 66,8 mld. Kč se tak jedná o nejvýraznější meziměsíční zhoršení v tomto roce. Na příjmové straně nejvíce zaujme vývoj nepřímých daní. V případě DPH ve státní kase chybí oproti plánu Ministerstva financí 8 mld. Kč a v případě spotřební daně 15 mld. Kč. Slabší inkaso těchto daní bylo patrné již v předchozích měsících. Očekáváme však, že druhá polovina roku by díky otevření ekonomiky a nárůstu spotřeby domácností měla přinést i nárůst inkasa těchto daní. Naopak pozitivní zprávou jsou i nadále přímé daně, které přibližně odpovídají schválenému rozpočtu. V tomto kontextu je překvapením zejména inkaso daně z příjmu právnických osob, které i přes svůj čtvrtletní charakter placení záloh v dubnu nepřispělo k vyššímu deficitu státního rozpočtu. Celkově však příjmová strana ztrácí za první čtyři měsíce 21,3 mld. Kč oproti plánům ministerstva.
Německo a Francie vidí dokončení globální daňové dohody nadějně
06.04.2021 Německo a Francie dnes přivítaly slib americké ministryně financí Janet Yellenové spolupracovat na globální minimální sazbě firemní daně. Podle nich to znamená, že nová daňová dohoda mezi více než 140 zeměmi je nyní možná. Státy usilují o dohodu o minimální dani z příjmu právnických osob do poloviny roku v rámci jednání, jehož cílem je aktualizovat pravidla přeshraničního zdanění obchodu, napsala agentura Reuters.
Bidenův infrastrukturální plán by měl vytvořit miliony pracovních míst
31.03.2021 Plán amerického prezidenta Joea Bidena investovat 2,3 bilionu dolarů (přes 51 bilionů Kč) do infrastruktury by měl vytvořit miliony nových pracovních míst a napravit část hospodářských škod, které způsobila pandemie covidu-19. Uvedli to podle agentury Reuters ekonomové. Obavy však vyvolává záměr financovat tyto investice prostřednictvím vyššího zdanění podniků.
Bloomberg: Biden chystá první velké zvýšení daní od roku 1993
15.03.2021 Nový americký prezident Joe Biden plánuje první velké zvýšení daní ve Spojených státech od roku 1993. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Zvýšení daní má podle nich pomoci pokrýt náklady na dlouhodobý ekonomický program, který má následovat po balíku opatření ke zmírnění hospodářských dopadů koronavirové krize.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
05.03.2021 1) Asijské trhy dnes většinou klesly, nejvíc ztratily technologie. Vrásky na čelech asijských akciových investorů dělaly rostoucí výnosy dluhopisů, slova šéfa americké centrální banky (Fed) o možném růstu inflace i čtvrteční pokles amerických technologických firem, které jsou nyní níž než na začátku roku.
OECD: Vlády by při řešení koronavirové krize neměly zvyšovat daně
05.03.2021 Vlády by se při řešení koronavirové krize měly vyhýbat zvyšování daní. Uvedla to včera podle agentury Reuters Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Učinila tak den poté, co Británie ohlásila záměr zvýšit sazbu daně z příjmu právnických osob.
3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (4.3.2021)
04.03.2021 Pozitivní nálada na trzích příliš dlouho nevydržela a pod tlakem jsou znovu technologické akcie. Důvodem korekce jsou opět rostoucí výnosy z amerických státních dluhopisů, které se přiblížily 1,5 %. Nasdaq dnes klesl na dvouměsíční minima a daří se pouze cyklickým titulům. Americký dolar zůstává mírně silnější, ropa WTI roste nad 61 dolarů.
Akcie v USA kvůli perspektivě demokratického Senátu klesají
06.01.2021 Americké akcie zahájily dnešní obchodování kvůli perspektivě demokraty ovládaného Senátu převážně poklesem. Mírný zisk měl pouze Dow Jonesův index. Investoři se obávají, že demokraté budou více regulovat zejména technologické firmy, ve hře by ale mohly být i vyšší daně pro podniky.
Deficit roste, ovšem drama se zatím nekoná
02.11.2020 Stav českých veřejných financí se i v říjnu podle očekávání zhoršil, když vykázal deficit na úrovni 274 mld. Kč. Ve srovnání se zářijovým výsledkem tak došlo k nárůstu „jen“ o zhruba 22 mld. Kč. Nadále tak platí, že tlak na rozpočet za prvních deset měsíců roku nebyl tak silný, jak vláda zřejmě očekávala, když plánovala za letošní rok půlbilionový schodek. Rezerva, kterou jí schválený rámec pro zbytek roku poskytuje, se ovšem pravděpodobně bude hodit, jelikož epidemie v Česku mezitím znovu nabrala na síle a vyžádá si tak bezpochyby další výdaje. Zatímco před příchodem druhého kola ekonomických restrikcí jsme přepokládali celkový letošní deficit bezpečně pod hranicí 400 mld. Kč, nyní se kloníme k tomu, že konečný účet za letošní úrok se bude pohybovat v blízkosti 450 mld. Kč.
Výnosy za 3. čtvrtletí odstartovaly slibně. Velká očekávání patřila Netflixu a Tesle
22.10.2020 Výnosy firem z indexu S&P 500 za 3. čtvrtletí jsou zatím lepší, než se čekalo. Technologický sektor vykazuje oproti loňskému roku zlepšení o téměř 10 %. Zůstáváme tak ohledně výnosů za 3. kvartál optimističtí, i když u některých až příliš populárních akcií nejspíš sem tam dojde k nějakému zaškobrtnutí. Společnosti Netflix a Tesla, které zveřejnili své výnosy včera, jsou letos zahrnuty do „amerického technologického byznysu“ a investoři do nich vkládají velká očekávání.
Prezidentské volby USA 2020 – jaký lze očakávat dopad na vývoj trhů?
21.10.2020 Americké prezidentské volby se blíží. V úterý 3. listopadu budeme vědět, zda Donald Trump obhájí svůj mandát, nebo zda jej převezme Joe Biden. Pro investory se samozřejmě jedná o vzrušující období. V následujícím článku objevíte vše, co potřebujete vědět o amerických prezidentských volbách a jejich dopadu na akciové trhy.
Jak americké volby zamíchají strukturou akciových portfolií
15.10.2020 V posledních 12 letech se ekonomika potýká s již druhou krizí, která se dostavila právě ve chvíli, kdy se rány po první krizi zacelily. Makroekonomická politika se tak posunula až k horizontu událostí. Dosud nikdy nebyly úrokové sazby v tolika zemích stlačovány tak tvrdě k nule, a zároveň razantně nerostly fiskální deficity, které dál prohlubují historicky vysoké zadlužení globální ekonomiky.
Lepší vývoj státního rozpočtu nás vede k optimističtější naší prognózy
01.10.2020 Státní rozpočet hospodařil v prvních devíti měsících tohoto roku s deficitem 252,7 mld. Kč. Oproti stejnému období minulého roku je výsledek horší o 231,7 mld. Kč. Z pohledu zářijových i celoročních statistik se jedná o nejhlubší deficit v moderní historii země. Tempo jeho prohlubování je však méně než poloviční ve srovnání s jarními měsíci spojené s akutními náklady vlády.
Ozvěny trhu: Schodek rozpočtu může být méně než 400 miliard
10.09.2020 Státní rozpočet hospodařil v prvních osmi měsících tohoto roku s deficitem 230,3 miliardy korun. To je o 214,9 miliardy více než ve stejném období minulého roku. Z pohledu srpnových i celoročních statistik se jedná o nejhlubší deficit v moderní historii země. Překonává tak i doposud nejhorší rok 2009, kdy státní rozpočet skončil s pasivem 192,4 miliardy korun.
Státní rozpočet se dále propadá
01.09.2020 Srpen přinesl další prohloubení deficitu státního rozpočtu, který narostl z červencových 205,1 až na 230,3 mld. Kč a opět překonal dosavadní tuzemský rekord. Před rokem touto dobou činil z dnešního pohledu „pouhých“ 15 mld. Kč. Vzhledem k jarnímu rozsáhlému ekonomickému útlumu se ovšem jedná o očekávatelný vývoj, jelikož si záchranná ekonomická opatření logicky vyžádala navýšení výdajů, zatímco daňové příjmy utrpěly výpadek. Dosavadní plnění rozpočtu pak naznačuje, že pokud nedojde k opětovnému zavádění plošných restriktivních opatření, pak by schválený deficit ve výši 500 mld. Kč nakonec neměl být zapotřebí.
Státní rozpočet skončil za prvních sedm měsíců v deficitu 205,1 mld. Kč
03.08.2020 Státní rozpočet hospodařil v prvních sedmi měsících tohoto roku s deficitem 205,1 mld. Kč. Oproti stejnému období minulého roku je výsledek horší o 195,4 mld. Kč. Z pohledu červencových i celoročních statistik se jedná o nejhlubší deficit v moderní historii země. Překonává tak i doposud rekordní rok 2009, kdy státní rozpočet skončil s pasivem 192,4 mld. Kč. V relativním vyjádření však nebyl prozatím schodek roku 2009 překonán (3,6 % vs. 4,5 % HDP).
Stát vybral na daních v pololetí meziročně o 12,6 pct. méně
19.07.2020 Celkové daňové příjmy státu bez pojistného na sociální zabezpečení v prvním pololetí klesly meziročně o 12,6 procenta, tedy o 65,2 miliardy, na 454,2 miliardy korun. Na dani z přidané hodnoty (DPH) stát získal 188 miliard korun, meziročně o 12,2 miliardy korun méně. Na dani z příjmu právnických osob stát vybral zhruba o 24,7 miliardy méně, celkem 74,4 miliardy korun. Vyplývá to z dat zveřejněných ministerstvem financí v rámci údajů o státním rozpočtu ke konci června.
Okénko trhu - Německá nezaměstnanost pomalu stoupá
01.07.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě si v červnu polepšil o dalších 5,3 bodu na hodnotu 44,9 a naznačil postupující zlepšování podmínek v průmyslu. Zveřejněná skutečnost byla v souladu s naším i tržním odhadem. Z průzkumu nicméně vyplývá, že obchodní podmínky zůstávají i nadále náročné. Výrobní objemy pokračovaly v poklesu, jeho tempo však bylo oproti předchozím měsícům nižší. K tomu přispěla skutečnost, že řada firem rozjela výrobu a začala zpracovávat nedodělky. Nových zakázek se však stále nedostávalo.
Rozpočet se podle očekávání dál propadá
01.07.2020 První letošní pololetí si již stačilo vyžádat deficit hospodaření státu na úrovni 195,2 mld. Kč. Podobně jako v předchozích měsících se tak jedná o suverénně největší zaznamenaný schodek pro dané období, který se navíc bude v příštích měsících dále zvyšovat.Zatímco příjmová strana trpí ochromenou ekonomickou aktivitou, která tudíž negeneruje daňové výnosy, ta výdajová nese tíhu záchranných programů. Původně schválený celoroční schodek na úrovni 40 mld. Kč je dávno zapomenut a postupně byl zrevidován na 200 a posléze 300 mld. Kč. Aktuálně probíhají jednání o jeho dalším navýšení až na 500 mld. Kč, což podle nás bude již realitě s největší pravděpodobností blízké.
Nejlepší REITs 2020 – akcie a ETF realitních investičních společností pro lovce dividend
16.04.2020 Rok 2020 začal krizí na finančních trzích v důsledku pandemie koronaviru. Tato situace je pro investory velmi nepříjemná a vyhlídky do budoucnosti jsou v této napjaté době nejisté. Investoři, kteří chtějí těžit ze silného trhu s nemovitostmi, mají k dispozici velký výběr REIT.
Ranní nadhoz finančních trhů 4.2.2020
04.02.2020 Hospodaření státu skončilo v lednu schodkem -8,0 mld. Kč. Deficit na počátku roku je překvapující, vzhledem k tomu, že první měsíce roku bývají z hlediska bilance tradičně pozitivní. Na příjmové straně oproti plánu silně zaostává výběr daně z příjmu právnických osob a na straně výdajů došlo k předplacení některých plateb do rozpočtu evropské unie. Podle našich očekávání by měl státní rozpočet v tomto roce skončit ještě v hlubším deficitu (-58 mld. Kč), než očekává vládní návrh (-40 mld. Kč).
Státní rozpočet začal nový rok deficitem
03.02.2020 Hospodaření státu skončilo v lednu schodkem -8,0 mld. Kč. Výsledek z minulého roku byl výrazně lepší, když rozpočet skončil v plusu o 8,8 mld. Kč. Deficit na počátku roku je překvapující, vzhledem k tomu, že první měsíce bývají z hlediska bilance tradičně pozitivní. Na příjmové straně oproti plánu silně zaostává výběr daně z příjmu právnických osob. Na druhou stranu se i nadále daří výběru daně z příjmu fyzických osob a pojistnému na sociální a zdravotní pojištění. Na straně výdajů zaujme významný nárůst sociálních dávek vlivem zvýšení důchodů a rodičovského příspěvku. V lednu zároveň došlo k předplacení některých plateb do rozpočtu evropské unie.
Okénko trhu - PMI za leden potvrdily stoupající sentiment
03.02.2020 Hospodaření státu skončilo v lednu schodkem -8,0 mld. Kč. Deficit na počátku roku je překvapující, vzhledem k tomu, že první měsíce bývají z hlediska bilance tradičně pozitivní. Na příjmové straně oproti plánu silně zaostává výběr daně z příjmu právnických osob. Na druhou stranu se i nadále daří výběru daně z příjmu fyzických osob a pojistnému na sociální a zdravotní pojištění. Na straně výdajů zaujme významný nárůst sociálních dávek vlivem zvýšení důchodů a rodičovského příspěvku. V lednu zároveň došlo k předplacení některých plateb do rozpočtu evropské unie. Příjmová strana státního rozpočtu zaostávala oproti plánu již loni, a ani letos nebude situace příznivější. Ekonomika bude zpomalovat, což sníží výběr daní. Podle našich očekávání by měl státní rozpočet v tomto roce skončit ještě v hlubším deficitu (-58 mld. Kč), než očekává vládní návrh (-40 mld. Kč).
Příjmy z firemních daní v Irsku stouply loni na nový rekord
05.01.2020 Rekordních 10,9 miliardy eur (276,2 miliardy Kč) vybralo v loňském roce Irsko od firem na daních. Částka představuje téměř pětinu všech vybraných daní. Proti plánu byly příjmy z firemních daní vyšší o 2,4 procenta, oznámilo v pátek irské ministerstvo financí.
Investice v závěru roku tradičně zrychlují
02.12.2019 Státní rozpočet za prvních jedenáct měsíců skončil v deficitu 38,6 mld. Kč. Oproti předchozímu měsíci se jedná o zhoršení salda o 19 mld. Kč. Zároveň se také jedná o nejhorší listopadový výsledek od roku 2014, kdy byl deficit téměř dvojnásobný.
Deficit rozpočtu USA byl loni nejvyšší za sedm let
25.10.2019 Deficit rozpočtu americké vlády se v uplynulém fiskálním roce prohloubil na 984 miliard dolarů (22,7 bilionu Kč) ze 779 miliard USD v předchozím roce a byl nejvyšší za sedm let. Příjmy z daní sice vzrostly, tento růst ale překonaly vyšší rozpočtové výdaje a náklady na obsluhu dluhu. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
Deficit rozpočtu se v září prohloubil na 21 mld. Kč
01.10.2019 Schodek rozpočtu zaznamenal nejvyšší zářijovou hodnotu od roku 2014, když dosáhl 21 mld. Kč. Aktuální výsledky potvrzují trend pozorovaný v předchozích měsících, a totiž že příjmy se nedaří plnit podle původního plánu. Zatímco v případě daně z příjmu právnických osob se oproti předchozím měsícům výběr zlepšil, ostatní daně znatelně zaostávají, když se např. na dani z příjmu fyzických osob po uplynutí tří čtvrtin rozpočtového období vybralo jen necelých 72 %. Ještě výraznější je manko u DPH, kde se nevybralo ani 70 % plánovaných příjmů. Naproti tomu výdaje státu plánovaného tempa dosahují, hlavně ty neinvestiční. U kapitálových výdajů pak evidujeme výdaje pod plánem, jak je u českého rozpočtu obvyklé.
Makroekonomický prehľad: V Európe rastú obavy z recesie
23.09.2019 Mierne zlepšenie prieskumov PMI v auguste zvýšilo nádej na oživenie hospodárstva medzi investormi, ktorí počítajú s kombináciou tlače nových peňazí od ECB a zlepšujúcich sa hospodárskych vyhliadok. Tieto nádeje sa práve prerušili, pretože predbežné európske PMI za september sú úplne hrozné. Oba indexy vo výrobe a službách sa v Nemecku a vo Francúzsku zhoršili a najdôležitejšie zo všetkých - nemecká výroba, klesla na strašidelných 41,4 bodov. Je to úroveň podobná recesii a po mesiacoch vznášania sa okolo 43 - 44 bodov je úplne jasné, že nejde o náhodu, ale o trvalé zhoršenie. Vďaka uvoľneniu menovej politiky, ktoré trhy už „započítali“, sa môžu investori prebudiť k myšlienke, že k tomu nedochádza bezdôvodne.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AMEX | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Beta | Bloomberg | Bod | Break/Even | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | CAPEX | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | ECOFIN | Monetární unie | ESM | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Futures | Fúze | G7 | Gap | High | IFO index | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Margin | Záloha | Margin call | Mark-to-Market | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | P/E | Peněžní zásoba | Platforma | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Prémie | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Reserve Bank of Australia | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Swiss | Pokladniční poukázky | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | RMB | Globální ekonomika | Investoři | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Finanční otázky | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitost | Bohatství | Recesia | Credit Suisse | Vývoj dolaru | RBNZ | Ozvěny trhu | ČSOB | Deloitte | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Akciový analytik | CAC 40 | Zprávy z trhů | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňové ráje | Hedgeový fond | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | EUR/HUF | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | EURUSD | Raiffeisenbank | Abenomika | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | FinWeb | Akcie Netflix | Akcie Shell | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | Brent | Cena | Cena akcií | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Daňové přiznání | Dividenda ČEZ | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Eura | Euro Stoxx 50 | Expirace | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | CHF USD | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Irsko | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Japonské firmy | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Opční strategie | Oslabení měny | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | SPX | Spořící účet | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | Tapering | Transakční náklady | Trh | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Webináře | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | CEE | Dluhové trhy | EBITDA | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Janet Yellen | Ministerstvo financí | Obchodní den | REIT | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | WSJ | Akciová společnost | Převis | Dumping | Hrubý domácí produkt (HDP) | Index nákladů práce | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | eBook | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | E-mini | Know-how | Vzdělání | 1 milion | Burze | Commodities | Dividendové akcie | Investment | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | DPA | Intesa Sanpaolo | Natixis | Microsoft | Bankovní sektor | Oxford Economics | Westpac | UniCredit Bank | ANZ | Guvernér centrální banky | David Marek | Institut Ifo | DIHK | Investing.com | Ole Hansen | PwC | Agentura AP | BBC | Washington Post | Agentura DPA | ICM | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Technický výhled | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Podnikání | BMW | Wolfgang Schäuble | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Hargreaves Lansdown | Velcí obchodníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Energie | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Moneta Money Bank | Volby v USA | Thomas Jordan | Šéf švýcarské centrální banky | Agentura Reuters | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | UBS Wealth Management | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Miliardáři | Bezpečné investice | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Investice do technologií | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Ekonomické dopady | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | FinTV.cz | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Britské banky | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Britský ministr financí | Fitch Ratings | Setkání centrálních bankéřů | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Indexové ETF | ICM Broker | Prezidentský kandidát | Kryptoměny | DAX30 | DAX30 CFD | FX Club | Derivátový produkt | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Fitch | Institucionální likvidita | GCM Prime | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Posílení eura | Posílení koruny | Pokles výnosů | Nejistota | Analytik Komerční banky | Philip Morris | First Class | Forex 24 | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na forexových trzích | Tradiční měny | Pohyb kurzu libry | Daně z příjmů | Šoky způsobené brexitem | Libra k dolaru | Zajištění | Cesta k úspěchu na burzovních trzích | FTSE 100 | Šéf společnosti | FxPrimus | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Race to the bottom | Soutěž ve snižování daní | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | David Štýbr | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Globální krize | Poplatky | Historická data | Britská vláda | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Futures na VIX | Ceny futures kontraktů | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Analytik J&T Banky | Predikce | Summit G20 | Globální obchod | Ministr obchodu | Průzkum | Graf ropy | Krize | Zisky firem | Velké zisky | Irská ekonomika | Snížení úrokových sazeb | Pierre Moscovici | Výnosy | Forex jednoduše | Dominik Kovařík | Forex průvodce | Měnový pár EUR/USD | Rizikové investice | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Akciové trhy v USA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Příjmy | Kapitálové strategie | cTrader | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G7 | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Bilance Fedu | Investování v zahraničí | Členské země EU | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Derivátové produkty | Mercedes | Politico | IHS Markit | Aleš Sosnovský | ex | Purple Trading | Spekulativní investoři | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Alokace aktiv | Daňové změny | Akcie na newyorské burze | Snižování rozvahy Fedu | Breakout Trader | Návratnost investic | Akcie Tesly | Americký akciový trh | BTC/USD | ETH/USD | Jerome Powell | LYNX Trading | Investiční nástroj | ETH | Dealogic | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Jak fungují akcie | Tržní očekávání | Asijské trhy | Složené úročení | Airbnb | Globální akcie | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Krypto | Slabší koruna | Spartan Capital Securities | Obchodní válka | Členové Evropské unie | Obchodní napětí | Přijetí eura | Podniky | Asijské akciové trhy | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Forint | Výplaty dividend | Šéf Fedu | Graf indexu | RDSA | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | Korunový trh | Spotřebitelská inflace | Kompozitní index | Trhy v USA | Americké volby | Výprodej akcií | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Daňové reformy | Poradci Bílého domu | EK | Prezident Trump | Bloomberg Economics | Odhady analytiků | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Vysoké zisky | Analytici z Wall Street | Makroekonomické statistiky | Výsledky ČEZ | Zvýšení sazeb | Státní fond | Akcie marihuany | Inflace v ČR | Technologický Nasdaq | Pokles sazeb | Jak na obchodování | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Riziko recese | Začít obchodovat | Americké společnosti | Snížení sazeb | Ferrari | Čínský trh | Akcie a ETF | Akcie Netflixu | Medvědí výhled | NASDAQ 100 | Maržový účet | Výnosové křivky | Pokles cen | Výkonný ředitel | XTB Research | Britský premiér | Bohatí | Oživení ekonomiky | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | ISM index | Alan Greenspan | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Čeští investoři | Růst mezd | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Vývoz do USA | Očekávání trhu | UCITS | Snížení daní | Bankovní statistika | Oslabení české koruny | ESG | Český index nákupních manažerů | Investujte do akcií | Akcie roku | Krácení daní | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Největší ekonomika | Obchodujte | Trinity Bank | S&P 500 Index | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Deficit | Prohloubení schodku | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Vláda prezidenta Baracka Obamy | Analytik J&T | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Čerpání evropských peněz | Výdaje státního rozpočtu | Bilance rozpočtu | Trinity | Objem | František Táborský | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Proroctví | Vyšší volatilita | Skupina ČEZ | Provozní zisk před odpisy | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Firma | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | Obchodovat na burze | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Růst cen | Studie | BDI | Zavedení digitální daně | Datový kalendář | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Vývoj trhu | Vyšetřování | Amazon | Fixed income | Nízké úrokové sazby | Úrok | Nejbohatší | Implikované volatility | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Měny rozvíjejících se trhů | Legislativa | Český akciový trh | Walt Disney | 5G | AFP | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Evropští investoři | Automobilový sektor | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Deficit hospodaření státu | Hospodaření státu | Investice v závěru roku | Statistika | Technologický sektor | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Mindset | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Na burze | Impuls | Hospodářský výsledek | Čínské zboží | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Globální vývoj | Koruna dnes | Zdražování | Digitální věk | Sociální sítě | Problémy | Vládní výdaje | Směřování měnové politiky | Prognózy | Nejistoty | Válka mezi USA a Čínou | Výsledek voleb | Plyn | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Farmaceutická společnost | Společnost Microsoft | Kalendář tento týden | Škoda Auto | Míra | Energetický a průmyslový holding | PMI z Německa | Úroky | Německý PMI | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Automobil | Ředitelka | Nová sazba | Disney | Americké vlády | Celkový deficit | Bydlení | Aurora Cannabis | Nejlepší investiční příležitosti | Investiční příležitosti 2020 | Stratég | ACEA | Miliardy korun | Demokratické strany | Průmyslové podniky | Peking | Investiční ředitel | Schodek státního rozpočtu | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Akcie s vysokými dividendami | Hospodaření | Příjmy z firemních daní | Příjmy z firemních daní v Irsku | Příjmy země z firemních daní | Dublin | Paschal Donohoe | Údaje ministerstva | Placení daní | Irské ministerstvo financí | Bernie Sanders | Klesající trend | Vyšší ceny ropy | Prodej automobilů | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Netflix | Inovace | Washington | Finální odhad | Dividendová politika | O2 | O2 Czech Republic | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Produkce energie | Sezónnost | Soukromí investoři | Ifo | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Mercedes-Benz | Vliv na investice | Míra inflace v ČR | FTSE Russell | Nový rekord | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Peter Cardillo | Cenové tlaky | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | Vyplácení dividend | Obchodujte americké akcie | Denní volatilita | Komunikace | Základ daně | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Google | Trhy | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | Důchody | Treasuries | Nejvýraznější pokles | Provozní zisk | Firmy v ČR | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Dnešní datový kalendář | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Směrnice EU | Zlepšení | Dovoz z Číny | Úsilí | Obchody | Rozpočtový rámec | Výdaje | Platit daně | Daň z příjmu | Daňové otázky | Průmyslníci | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Stoupající sentiment | PMI za leden | Americký ADP report | Americký ADP | Německé tovární objednávky | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Medvědi | Růst sazeb | Marek Mora | Politika centrálních bank | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Noviny | Střední podniky | Index nákupních manažerů ve výrobě | Zpřesněný odhad | Americký Fed | Stabilita | Cyklické akcie | Jižní Korea | Vývoj | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Guru | Vládní opatření | Volatilita na finančních trzích | WP | Rishi Sunak | Zásoby ropy v USA | Prudký pokles | Poradci | Program nákupu aktiv | Opatření proti koronaviru | Evropské dividendové akcie | Royal Dutch Shell (RDSA) | Deficit státního rozpočtu | Profitovat | Další vývoj | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Kabinet | Moore Czech Republic | Energetické společnosti | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Zrychlení inflace | Největší propad | Cenový vývoj | Analytik České spořitelny | Silný pokles | Burzy cenných papírů | New York Times | Anton Siluanov | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Dodatkové operace | Euro na dolar | Bilion dolarů | Další pokles | Salmán | MF | Podání přiznání k dani z příjmu | Přiznání k dani z příjmu | Přiznání k dani z příjmu fyzických osob | Daňové povinnosti | Kalifornie | OSVČ | Kongres | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Dramatický dopad | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Úvěrové linky | Další růst | Růst | Senátor Bernie Sanders | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Státní rozpočty | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Investice do zdravotnictví | Ministryně financí Alena Schillerová | Ceny elektřiny | Bulharsko | Reálné mzdy | Ekonomiky | Situace v průmyslu | Vzdělávací webináře | Slovensko | České PMI | Války | Schodek | Český rozpočet | Poradce | Organizace | Deficit veřejných financí | Hrubý domácí produkt země | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Zelené energie | Změny sazeb | Údaje | DPH | Mexiko | Pojišťovna | Spotřebitelské úvěry | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Ministři | Nárůst nezaměstnanosti | Životní styl | Profitabilnější | Španělská vláda | CRFB | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet | Čínský celní úřad | Celní úřad | Massachusetts | Více peněz | REIT ETF | IM2A | H413 | AWP | SREIT | Global X SuperDividend REIT ETF | Aberdeen Global Premier Properties Fund | HSBC FTSE EPRA/NAREIT Developed UCITS ETF USD | BNP Paribas Easy FTSE EPRA/NAREIT Eurozone Capped UCITS ETF QD | Akcie Innovative Industrial Properties (IIPR) | IIPR | Akcie Innovative Industrial Properties | Innovative Industrial Properties | Innovative Industrial Properties (IIPR) | Akcie W.P. Carey | Akcie W.P. Carey (WPC) | WPC | W.P. Carey (WPC) | W.P. Carey | Akcie Welltower | Akcie Welltower (WELL) | WELL | Welltower (WELL) | REIT u LYNX | Akcie REIT | Úspory | Hospodářské oživení | EP | Dnešní statistiky | Statistiky | Uzavření trhů | Poradenské společnosti | Tlak medvědů | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Zbyněk Stanjura | ODS | Sociální síť | Debata | Posílení | Výkon dolaru | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Podpůrná opatření | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Cestování | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Biofarmaceutické společnosti | Růst výnosů | Oddlužení | Čtvrtletní zisk | Dovoz | Vývoz | Zadlužení | Kontrakce | Vládní deficit | Dluhy | Dopad krize | Členské státy | Členské země | ONE | T-Mobile | Auta | Xiaomi | Sektor služeb | Manažerka | Spekulovat | Manažeři | Návrh dividendy | Koronavirová pandemie | Aktivity v eurozóně | Renault | Americká obchodní komora | Umělé inteligence | Vládní pomoc | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | JDE | Unie | ČR | Pokles investic | Koronavirové pandemie | Bohumil Trampota | Nové úvěry | Bývalý prezident | Státní kasa | Vedení společnosti | Antivirus | Zvyšování mezd | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Statistiky z trhu práce | Tempo poklesu | ProSiebenSat.1 Media | Index Nasdaq Composite | Americká nezaměstnanost | Zpomalení inflace | Rozpočtový deficit USA | Největší světová ekonomika | Cronos | Rozsáhlé investice | Nestlé | Členové Fedu | Roční míra inflace | Evropský automobilový sektor | Podpůrné programy | CapitalPanda | Jozo Perić | Agrofert | Hyundai Motor Manufacturing Czech | Hyundai Motor Manufacturing | Continental Barum | Výplata | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Covid | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Vyšší daně | Snížení nákladů | Útlum ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity v eurozóně | ONS | Český stát | Německá nezaměstnanost | Objem zakázek | Červnová inflace | Výrazný propad | Chorvatsko | Ocenění | Šance | Stellantis | Růst tržeb | Mazars | Statistiky z eurozóny | Ceny | Celkové daňové příjmy | Daňové příjmy státu | Celostátní daňové příjmy | DPFO | Spotřební daně | Výše daně | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Životní úroveň | Reliance | Americké vládní dluhopisy | Akcie u LYNX | Odhad růstu HDP | Odveta | Důvěra | Velké technologické firmy | Zpomalující růst | Zpomalující růst zaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Hyundai Motor | Cenové hladiny | Napětí mezi Čínou a USA | Lepší výsledky | Vyšší dividenda | ŠKODA AUTO a.s. | Energetický a průmyslový holding, a.s. | ČEZ, a. s. | Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. | Continental Barum s.r.o. | Prezidentské volby USA | Podhodnocený | Investice do vodíku | Snížení DPH | Poptávka po českých státních dluhopisech | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Hospodaření vlády | Výpadek příjmů | Nižší výdaje | Průměrné mzdy | Odborníci | P/E poměr | Inspirace | Zdanění | Prognóza Ministerstva financí | Prezidentské volby v USA | Akcie NIO | Korporátní daň | Program Antivirus | Šéf Tesly | Elektromobily | Politici | Nákupní příležitosti | Biden | Softwarová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Vývoj státního rozpočtu | Růst deficitu | Pracovní místa | Prezidentské volby ve Spojených státech | Česká republika | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Graf ropy WTI | Měnový fond | Americké prezidentské volby | Americký ekonom | Dopady amerických voleb | Mluvčí Bílého domu | Volby USA | Volby USA 2020 | Protiepidemická opatření | Black Lifes Matter | Nařízení | Interfax | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Pokles indexu | Bidenovo vítězství | Moneta | Vítězství Donalda Trumpa | Nerozhodný výsledek | Výsledky voleb | Průmysl v eurozóně | Snižování daní | ACA | Schválená dividenda | Praktické tipy | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Nio | Continental | Program QE | Zadlužování | NBP | Předsednictví EU | Cenné papíry a burzy | Stimulační balíček | DOT | Investiční manažeři | Brands | Zdravotní péče | Rio Tinto | Svaz BDI | ProSiebenSat.1 | Fiskální impuls | Cronos Group | MJ | Měsíční data | MFČR | Agentura Interfax | Bilanční suma | Výkon domácí ekonomiky | Jen Psakiová | Rozvolnění | Just Eat Takeaway | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Výrazné zvýšení daní | CETIN | V4 | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Terra | Technologické podniky | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Nový americký prezident | Vysoké dividendy | Akcie Volkswagenu | Bidenův plán | Bidenův infrastrukturální plán | Plán amerického prezidenta | Míra úspor | Globální daňové dohody | Daňové dohody | Korporátní daně | Daně ve Spojených státech | Firemní daně | Průmyslová produkce v eurozóně | British American Tobacco | Imperial Brands | Rostoucí ceny | Objednávky | Oživení na americkém trhu práce | Inflace v České republice | Plán obnovy | Pandemie COVID | Zvýšení cel | Oslabení | Tax Observatory | EU Tax Observatory | Nadnárodní společnosti | Zdanění nadnárodních společností | Nejbohatší člověk | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Zdražování cen | Prodej | Zdanění firem | Globální zdanění firem | Taper | Ministři financí zemí V4 | Čínský výrobce elektromobilů | Regulační úřad | Obchodní výsledky | Dividendy ČEZ | Akcionáři ČEZ | Čistý zisk ČEZ | Zisk ČEZ | Energetická společnost ČEZ | Saldo hospodaření | Technologie | Protipandemická opatření | ČNB minutes | Daňová pravidla | Minimální sazby daně | Sazby daně | Koncentrace | Zvýšení produkce | JAR | Čínský výrobce | Cyklické sektory | Americký trh | FIXED | Odvětví | Akcie švýcarské banky | Načasování | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Bilion | Růst výrobních cen | Gary Gensler | Subdodávky | Zajišťovny | Základní sazby | Rozpočtové příjmy | Střední hodnota | Americká ministryně financí | Funkční období | Ochranný mechanismus | Salman Ahmed | Společnosti | Opatření | Prazdroj | Výběr daní | ANO | Uhlí | Sartorius | Althea Spinozzi | Etherea | Kompenzace | Plány Fedu | Sentiment indikátory | Zvýšení základní úrokové sazby | Změny daní | Mathias Cormann | Češi | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Ceny energie | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Rumunsko | Pozornost | Návrh rozpočtu | Prohloubení deficitu | Česká národní banka (ČNB) | Zvýšení minimální mzdy | Drahé energie | Asijské měny | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Americká Komise pro cenné papíry | TIM | Zahraniční politika | Zprávy z krypto | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | 3М | Zlotý | Daňové zatížení | Rozšíření | Zemědělci | Spotřebitelské inflace | Bidenova administrativa | Jaromír Gec | Inflační spirála | Krátkodobý výhled | Základní sazba | Rozvahy Fedu | Zvyšování sazeb Fedu | Hry | Reality | Válka na Ukrajině | Streamování videa | Instituce | Snížení daně | Daňová sazba | Trh státních dluhopisů | Blesk | MWh | Polská centrální banka (NBP) | Obranný sektor | Plzeňský Prazdroj | Snížení spotřební daně | Řetězce | Britský FTSE | Vysoké ceny energií | Těžiště rozpočtu | Řešení kriminality | Nárůst výdajů | Nárůst výdajů na obranu | Petr Fiala | Správa | Zákonodárci | Vlastnictví | Nejbohatší člověk světa | Technický výhled trhu | Tereza Hrtúsová | Do Kwon | Luna Foundation Guard | Dow Jones Industrial Average | Svaz německého průmyslu | Web3 | Nadnárodní firmy | Asos | Zrušení daně | Roche | Přijetí | Snížení inflace | Velmi volatilní | Životní náklady | Evropské akciové indexy | Meziroční porovnání | Sloučení | Rodinné rozpočty | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Kamala Harrisová | Objem úvěrů | Celkový objem úvěrů | Současná situace | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Německé ekonomiky | Zestátnění | Zastropování cen | Windfall tax | Zveřejnění zpráv | Objem majetku | Tučné zisky | Náměstek ministra financí | Srážková daň | Zvýšení daně | Daně pro milionáře | María Jesús Monterová | Vyšší daň | Inflace ve Španělsku | Velké energetické společnosti | Zastropování cen elektřiny | Daňové škrty | Kwasi Kwarteng | Jeremy Hunt | Obrovské pohyby | Analýzy trhu | EP Commodities | Korporace | Tomáš Havránek | SYRI | Dovoz do země | Přehřátý trh | Přehřátý trh práce | F-35 | Daně z neočekávaných zisků | Novinky | Administrativa | Vysoké inflace | Výběry | CZ | Zkušený investor | ERÚ | Ekonomické prostředí | Diverzifikované portfolio | Podstoupení rizika | Donohoe | Akcie farmaceutických společností | Hospodářský pokles | Mimořádné daně | Farmaceutický sektor | Zboží každodenní spotřeby | Dopady energetické krize | Snižovat daně | Ceny ropy a plynu | Výběr spotřební daně | Energetický regulační úřad | Výroba elektřiny | Pokles reálné spotřeby | Reálné spotřeby domácností | Short seller | Pokles cen energií | Pokračující pokles | Vládní dluh | Nové příležitosti | Zestátnění ČEZ | Severočeské doly | Média | Vklady | Soupeření | Válka | Podnikání v ČR | Tichomoří | Asie | Náklady na půjčky | Objemy obchodování | Silná poptávka | Vysoké příjmy | Dividendová politika společnosti | Nejvyšší korporátní daň v EU | Nejvyšší korporátní daň | Korporátní daň v EU | Konsolidační balíček | Populismus | Vice | Silná data | Směřování | Studie Mazars | Obsluha státního dluhu | Zdanění příjmů firem | Zdanění příjmů | Sazba daně z příjmů právnických osob | Pavel Klein | CEE Tax Guide | Nižší ceny | Návrh rozpočtu na příští rok | Nejhorší výsledek | Grifols | Rozpočtový výhled | Globální miliardářská daň | Miliardářská daň | Rostoucí nerovnost v majetku | Nerovnost v majetku | Mezinárodní tlak | Tlak na miliardáře | Spuštění automatického sdílení informací | Gabriel Zucman | Kryštof Míšek | Argos Capital | Přecenění | Oběd zadarmo | Jurisdikce | Pracovní dokument | Nové údaje | Nejnovější zpráva OECD | Nejnovější zpráva | Zpráva OECD | Zdaněný zisk | Důvod k reformě | Nízký zdaněný zisk | Snižování inflace | Snížení cen | PwC ČR | Jan Brázda | Slevy | Pandemie covidu | ProCent | Veřejné služby | Zvolení Donalda Trumpa | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Holding | Zavedení globální minimální firemní daně | Globální minimální firemní daně | Minimální firemní daně | Minimální daně z příjmu | Globální minimální daň | David Bradbury | SEC Gary Gensler | Předseda SEC | Akcie Grifols | Gotham City Research | Gotham City | Krevní plasmy | Oblast krevní plasmy | Gotham | Short seller Gotham | Capital | Dotace | Portfólia | Valorizace | Prosperity | Časový limit | Nákupy | Nakupovat | Žebříček | Vysoké školy | Srážkové daně | Sazba daně | Daně z příjmů fyzických osob | Vlády | Výhody | Finanční správa | Hospodářské politiky | Migrace | SOK | Energetická infrastruktura | Služby | Výzkum a vývoj | Kultura | Vítězství | Vývoj hospodaření | Dlouhodobý růst | Slovinsko | Zdraví | Daně pro bohaté | Vyšší daně z těžby | Daně z těžby | Rallye | Seznam největších plátců daně | Seznam největších plátců daně za rok 2023 | Škoda Auto a.s. | EP Commodities, a.s. | Komerční banka, a.s. | Česká spořitelna, a.s. | Lesy České republiky, s.p. | T-Mobile Czech Republic a.s. | T-Mobile Czech Republic | UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia | UniCredit Bank Czech Republic | Avast Software s.r.o. | Avast Software | J&T BANKA, a.s. | O2 Czech Republic a.s. | Plzeňský Prazdroj, a. s. | MONETA Money Bank, a.s. | Československá obchodní banka, a. s. | CETIN a.s. | Severočeské doly a.s. | Komentář analytiků | Skokový nárůst | Forvis Mazars | Studie Forvis Mazars | Zdanění příjmů firem v ČR | Forvis Mazars v České republice | Volební vítězství | Body | Manažeři společnosti | Kamala | Harrisová | Daně z kapitálových zisků | Regulační prostředí | Dánové | Finsko | Federální vlády | Daň pro miliardáře | United States Steel | Medicare | Významné změny | Horší výsledky | Trumpův plán | Dluhové financování | Vítězství republikánů | Zařízení | Kandidáti | Škody po povodních | Starter | Příjmy státního rozpočtu | Získání kapitálu
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot