Pátek 24. ledna 2025 20:43
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

Dluhové krize

img

Evropa stabilizovala dluh, premiantem je Řecko. Jaká jsou rizika do budoucna?

23.01.2025 Včera publikovaná data za třetí čtvrtletí potvrdila stabilizaci veřejného zadlužení v eurozóně. To se již více než rok drží na úrovni 88 % HDP, zhruba o pět procentních bodů výše než před začátkem pandemie a sérií následných šoků v čele s energetickou krizí. Napříč měnovou unií ale stále přetrvávají významné rozdíly, a to jak v celkové velikosti zadlužení, tak i samotném post-pandemickém vývoji.
C:\fakepath\recko-burza.jpg

Řecké akcie začínají být mezi investory velmi oblíbené, burza v Aténách slušně roste

17.12.2024 Investoři mají znovu v oblibě řecké akcie, hlavní index burzy v Aténách od začátku roku vykazuje růst přibližně o 13 procent. Část obchodníků se domnívá, že burza v příštím roce získá status rozvinutého trhu, což by její atraktivitu mohlo ještě zvýšit. Řecká ekonomika si také letos vede lépe než ekonomiky jiných zemí eurozóny. Na burze je zájem například o akcie řeckých bank, uvedla dnes agentura Reuters.
img

Forex: Koruna jako jediná v regionu odolává

02.12.2024 Minulý týden byl ve znamení mírného posílení české měny zpět pod hranici 25,30 EUR/CZK, přičemž po většinu týdne se kurz k euru držel poblíž úrovně 25,25 korun. Oproti pozicím z konce léta tak koruna v souladu s našimi aktuálními očekáváními zůstává na slabších hodnotách. Předpokládáme, že vzhledem k nárůstu nejistoty ohledně budoucího vývoje na globální scéně a dalším faktorům, jako je pomalejší pokles úrokových sazeb v USA, bude prostor pro posilování koruny minimálně do poloviny příštího roku spíše omezený.
C:\fakepath\kypr 03042013.jpg

Moody's zvýšil rating Kypru o dva stupně na známku A3

24.11.2024 Ratingová agentura Moody's zvýšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Kypru o dva stupně na známku A3 z předchozích Baa2. Odůvodnila to podstatným zlepšením fiskálních a dluhových ukazatelů, které by mělo být trvalé. Je to poprvé od roku 2011, kdy se rating Kypru dostal do kategorie začínající písmenem A, která značí vyšší střední kvalitu dluhu.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 22. listopadu 2024

22.11.2024 Ve středu zástupci Evropské centrální banky varovali před riziky dluhové krize v eurozóně. Včera přešli k ujišťování trhů o dalším uvolňování měnové politiky centrální banky – samozřejmě výhradně proto, aby zabránili rozvoji dluhové krize. Není překvapením, že taková prohlášení způsobila, že euro nadále ztrácelo půdu pod nohama.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 21. listopadu 2024

21.11.2024 Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři se očekávalo, že trh bude nadále konsolidovat poblíž dříve stanovených úrovní. Pouze neočekávané události mohly přinést změnu do průběhu obchodování – a přesně to se stalo. Evropská centrální banka varovala před vysokým rizikem dluhové krize v eurozóně, což investoři interpretovali jako potvrzení dalšího snižování úrokových sazeb. To přichází navzdory nedávnému nárůstu inflace a výraznému uvolnění měnové politiky během posledních dvou zasedání ECB. Není tedy překvapením, že euro opět zamířilo dolů.
img

Další varování Francii. Agentura Moody’s jí zhoršuje ratingový výhled na „negativní“, po takřka třinácti letech

26.10.2024 Ratingová agentura Moody’s dnes večer zhoršila ratingový výhled Francii. Celkový rating této země, druhé největší ekonomiky EU i eurozóny, je tak dosud nejhorší v historii. Před dvěma týdny Francii ratingový výhled zhoršila také agentura Fitch Ratings. Podle Fitch Ratings tak už tím pádem má Francie celkově horší ratingové hodnocení než Česko.
img

Schizofrenní Německo. Chce-li nahradit svoji pomoc Ukrajině pomocí z ruských rezerv, znamená to jejich konfiskaci, kterou ovšem Berlín odmítá

19.08.2024 Německo tvrdí, že snížení jeho vlastní pomoci Ukrajině budou kompenzovat prostředky ze zmrazených ruských devizových rezerv. Jenže tyto peníze nejsou o nic více německé než třeba české. O jejich využití, resp. pouze výnosu z nich, letos na jaře rozhodly země skupiny G7 a Evropská unie.
img

Saúdská Arábie se postavila za Rusko a pomohla tak zabránit zabavení jeho devizových rezerv zeměmi Západu. Čína hlásí rekordní přebytek

14.07.2024 Zemím Západu se ani za současné napjaté geopolitické situace nedaří snižovat svoji ekonomickou závislost na státech, jejichž postoj k válce na Ukrajině je neutrální, obojaký, ba které se dokonce tak či onak kloní spíše na stranu Ruska. Příkladem je Čína.
img

Američtí bankéři věří, že Le Penová dnes pohoří. Doporučují proto kupovat francouzské akcie

07.07.2024 Strana Marine Le Penové v dnešním druhém kole francouzských parlamentních voleb pohoří, spočetli specialisté americké investiční banky Jefferies. Semkla se totiž proti ní „národní fronta“ – či, jak praví prezident Emmanuel Macron, „republikánská fronta“ – sestávající z nebývale širokého konglomerátu stran a politických proudů, od centristů právě Macronových třeba po komunisty, Zelené či propalestinskou ultralevici. Le Penová podle banky Jefferies nejen nezíská absolutní většinu, ale ani nebude moci sestavit vládu.
img

Inflace padá, Francie se propadá

21.06.2024 Inflace ve světě i v Česku zpomaluje. To je dobrá zpráva pro akcie a rizikovější aktiva typu kryptoměn. Stoupají totiž šance, že centrální banky výrazně sníží své úrokové sazby. Náladu však investorům může pokazit dění ve Francie, kde se trhy otřásají kvůli blížícím se předčasným volbám do tamního parlamentu.
img

O francouzských volbách, udržitelnosti dluhu a roli ECB

18.06.2024 Vyhlášení předčasných parlamentní voleb ve Francii vneslo na dluhopisové trhy napětí – výnos francouzského desetiletého papíru se dostal na nejvyšší úroveň od listopadu 2023, riziková přirážka vůči německému bundu je dokonce nejvyšší od roku 2012, kdy naplno zuřila dluhová krize eurozóny. Trhy obecně nemají rády nejistotu, a ta je ve spojitosti s výsledkem parlamentních voleb enormní. Dvoukolový volební systém s možností tvořit aliance totiž může přinést různorodé výsledky, včetně tzv. kohabitace. K této situaci by došlo při vítězství Národního sdružení vedené Marine le Pen, které se profiluje jako anti-imigrační a anti-evropské hnutí s velmi ambiciózní rozpočtovou agendou.
img

Paříž už nemá největší evropskou burzu. Kvůli hrozbě dluhové krize i frexitu ji sesadil Londýn, jenž se sám „sbírá“ z brexitu

17.06.2024 Francie se před blížícími se parlamentními volbami otřásá jak politicky, tak ekonomicky. Volby předčasně vypsal prezident Emmanuel Macron v reakci na eurovolební fiasko své vlastní partaje. První kolo voleb proběhne už 30. června. Přitom v nich Macronovu partaj může přeskočit jak strana Marine Le Penové, tak aliance levicových stran. Ve Francii tak poprvé od let 1997 až 2002 může nastat takzvaná kohabitace, tedy situace, kdy je prezident z jiné politické strany než premiér, resp. parlamentní většina. Což je z hlediska správy země v poloprezidentském systému, jakým Francie je, pochopitelně méně efektivní varianta.
C:\fakepath\dluhove-trhy-12062024-1.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – dluhové trhy a jejich vliv na akciové trhy (9. díl)

12.06.2024 Článek popisuje, jak dluhové trhy fungují a jejich roli v globální ekonomice. Čtenář se dozví o různých typech dluhových nástrojů a jejich významu pro financování projektů, zvyšování likvidity, stanovování úrokových sazeb, diverzifikaci rizika a ekonomickou stabilitu. Text zdůrazňuje globální dosah a transparentnost dluhových trhů.
img

Francii hrozí dluhová krize, varuje tamní ministr financí. Francii současně hrozí další zhoršení ratingu

12.06.2024 Francii hrozí dluhová krize, pokud v blížících se parlamentních volbách zvítězí partaj Marine Le Penové. Varuje ministr financí Bruno Le Marie. Jeho výrok je sice politicky motivovaný a má vystrašit francouzské voliče, zároveň je však logicky doznáním, že Emmanuel Macron a jeho kabinet, do nějž Le Marie patří, nedokázali dluh druhé největší ekonomiky eurozóny ani po letech vládnutí dostat na udržitelnější dráhu vývoje. Pokud by se tak stalo, ani Le Penová by nemohla veřejné finance rozhodit natolik, že nastane dluhová krize – a ani by o tom nemohlo být soudné řeči, byť v předvolebním zápolení.
img

Agentura Standard & Poor’s zlomově zhoršuje rating Francii. Jde o předvolební fiasko pro Macrona a varování pro celou eurozónu

01.06.2024 Světově významná ratingová agentura Standard & Poor’s zlomově zhoršuje rating Francii, z hodnocení AA na AA-. Tak špatné hodnocení splácet svůj dluh země v jejích očích dosud nikdy v historii neměla. Z hlediska francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jde o předvolební fiasko, neboť jeho klíčovým slibem bylo zkrocení veřejných výdajů Francie. Jenže podle agentury Standard & Poor’s má veřejný dluh země vzrůst do roku 2027 na 112 % HDP.
img

Fialův kabinet získává mezinárodní „štempl“, že ozdravil české veřejné finance, agentura Fitch totiž zlepšuje ratingový výhled Česka

25.02.2024 Fialův kabinet získává mezinárodní „štempl“, že ozdravil české veřejné finance, agentura Fitch totiž zlepšuje ratingový výhled Česka. Ke zlepšení výhledu však Fialově vládě stačilo jen málo, což svědčí o tom, že její předchozí řeči o rozvratu tuzemských veřejných financí byly nadsazené.
img

Plná nákupní centra klamala, propad útrat Čechů byl loni rekordní, čtyřnásobný oproti covidu či globální finanční krizi

11.02.2024 Nákupní centra či restaurace sice loni mnohdy plné byly, ale z toho nakonec – jak se ukazuje – nelze nic moc usuzovat. Dokládají to nově zveřejněná čísla statistiků za celý loňský rok. Tržby maloobchodu se totiž – v inflačním očištění – propadly o více než čtyři procenta. Že to není mnoho? Pak vězme, že je to nejhlubší propad minimálně v tomto miléniu.
C:\fakepath\trader-02022024-38-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.02.2024 1) S akciemi mezinárodního letiště v Aténách se příští týden začne obchodovat na burze. Zájem o primární veřejnou nabídku akcií (IPO), která je v Řecku největší od dluhové krize v letech 2010 až 2018, je mezi investory vysoký, poptávka výrazně převyšuje nabídku. Cena tak byla stanovena na horním konci plánovaného rozpětí, oznámila dnes řecká privatizační agentura HRADF. Vláda v nabídce nabízí 30 procent akcií letiště.
C:\fakepath\ateny-letiste.png

S akciemi mezinárodního letiště v Aténách se začne obchodovat na burze

02.02.2024 S akciemi mezinárodního letiště v Aténách se příští týden začne obchodovat na burze. Zájem o primární veřejnou nabídku akcií (IPO), která je v Řecku největší od dluhové krize v letech 2010 až 2018, je mezi investory vysoký, poptávka výrazně převyšuje nabídku. Cena tak byla stanovena na horním konci plánovaného rozpětí, oznámila dnes řecká privatizační agentura HRADF. Vláda v nabídce nabízí 30 procent akcií letiště.
img

Česká ekonomika se loni propadla teprve pošesté v celé novodobé historii země od roku 1993. Letos opět nelze vyloučit pokles, byť pravděpodobnější je mírný růst

30.01.2024 Česká ekonomika loni klesla, a to reálně o 0,4 procenta. Loňský rok tak představuje teprve šestý rok historie novodobé České republiky od roku 1993, kdy její hospodářství vykázalo pokles. Předtím se tak stalo v letech 1997 a 1998, v důsledku tehdejších finančních otřesů, dále pak v letech 2009 a 2012, vlivem nejprve světové finanční krize a následně evropské dluhové krize, resp. reakcí Česka a jeho vlád na ně. Naposledy se pak česká ekonomika propadla v roce 2020, a to kvůli covidové pandemii a souvisejícím restrikcím a omezením mezinárodního obchodu.
C:\fakepath\Evergrande2.jpg

Nejzadluženější developer světa, China Evergrande, je v likvidaci

29.01.2024 Soud v Hongkongu dnes poslal do likvidace čínskou realitní společnost China Evergrande, která je se závazky v objemu 328 miliard dolarů (7,5 bilionu Kč) nejzadluženější developerskou firmou na světě. Agentura Reuters uvedla, že rozhodnutí pravděpodobně bude mít výrazné dopady na čínské finanční trhy. Evergrande se stala nejvýznamnějším symbolem krize na čínském trhu s nemovitostmi, která vedla ke zpomalení hospodářského růstu a k mnoha bankrotům.
img

Češi se po letech konečně dočkají výrazného růstu reálných mezd. Mzdy v očištění o inflaci v Česku v příštím roce porostou historicky citelně nadprůměrně, nejvýrazněji od roku 2019

29.10.2023 Pracovníci v Česku se v příštím roce dočkají růstu reálných mezd, jaký zažili naposledy v předcovidovém roce 2019. V očištění o inflaci by totiž mzdy v Česku měly stoupnout o 3,9 procenta. Údaj vychází z výpočtu Trinity Bank na základě aktuálních dat z inflační prognózy ministerstva financí a prognóz vývoje nominálních mezd, jak je zachycuje Česká národní banka.
C:\fakepath\eurusd-22102023-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (23.10.2023)

23.10.2023 V minulém týdnu jsme se na měnovém páru EUR/USD dočkali jednoho obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh prolomil horní vstupní S/R zónu, což aktivovalo nákupní long obchod (buy), který se velmi rychle dostal do svého prvního cíle (PT1) a byl ukončen v částečném zisku, bohužel však trh nepokračoval v růstu a zbytek pozice skončila na nule (nebo na SL – záleží, jak jste pracovali z pozicí) a trh již nedosáhl na PT2. Zajímavostí bylo, že později v průběhu týdne trh onu úroveň PT2 následně dokonale přesně zasáhl (to už ale bohužel beze mne).
C:\fakepath\recko vlajka.jpg

Rating Řecka se u S&P poprvé od roku 2010 vrátil do investičního pásma

22.10.2023 Hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka se poprvé od dluhové krize v roce 2010 u jedné ze tří ratingových agentur vrátilo do investičního pásma. V noci z pátku na sobotu agentura S&P Global Ratings zvýšila své hodnocení Řecka na BBB-/A-3 se stabilním výhledem. U ostatních dvou velkých agentur, Moody's Investors Service a Fitch Ratings, je rating Řecka stále jeden stupeň pod investičním pásmem. Zlepšení ratingu by podle agentury AP mohlo posílit důvěru mezinárodních investorů v Řecko a přitáhnout nové investice.
C:\fakepath\ecb-18082023.png

ECB provádí agresivní QT

18.08.2023 Evropská centrální banka (ECB) často reaguje se zpožděním za americkým Fedem, ať už jde o uvolnění nebo zpřísnění měnové politiky. Jak už se ale k něčemu ve Frankfurtu odhodlají, snaží se napravit předchozí liknavost razancí svých kroků. Kromě zvýšení základní úrokové sazby meziročně z 0,00 % na 4,25 % totiž ECB razantně snižuje svou rozvahu a provádí tzv. kvantitativní utahování (QT).
img

Německo stále dramatičtěji zaostává za USA, varuje největší německá banka. Tím se i stupňuje jeho technologická závislost na Číně, takže podoba vztahů s ní bude do budoucna stále více ovlivňovat i výkon české ekonomiky a zaměstnanost v ČR

16.08.2023 Eurozóně vážně hrozí největší krize od jejího vzniku, varují analytici agentury Bloomberg. Na přelomu let 2024 a 2025 se může v maximální míře projevit efekt utahování její měnové a zároveň rozpočtové politiky, což přivodí hospodářský pád – až zhruba pětiprocentní – srovnatelný s tím z doby evropské dluhové krize před více než deseti lety. Zatímco Spojené státy mohou zvládnout měkce přistát, eurozóna mnohem spíše přistane tvrdě.
img

Řecké dluhopisy se po 13 letech vrací mezi investiční elitu. Čechy to může přesvědčit k přijetí eura

06.08.2023 Dluhopisy řecké vlády se vrací mezi investiční elitu. Alespoň tedy z pohledu ratingové agentury Scope. Ta jim včera večer středoevropského času, po zavření burz, zlepšila ratingové hodnocení ze stupně BB+ na BBB-. To znamená, že řecký dluh se z hlediska hodnocení agentury Scope ocitá v investičním pásmu.
C:\fakepath\usa-13072023.jpg

Americký státní dluh se vymyká kontrole

13.07.2023 Dnešní svět žije v naprosté záplavě informací. Některá témata mizí a objevují se podle toho, jak je na ně zaměřen mediální fokus. Následně, když daná událost není na prvních stránkách novin a webů, zdá se, že problém byl vyřešen. Avšak to není pravda. Americký dluhový strop byl navýšen, ale problém dluhu zůstává. Po několika měsících škrcení státních výdajů začal americký dluh znovu růst.
C:\fakepath\activtrades-14062023.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s ředitelem brokerské společnosti ActivTrades, která vstupuje na český a slovenský trh

14.06.2023 Brokerská společnost ActivTrades patří mezi celosvětově uznávané brokery a řadí se mezi průkopníky ve světě online obchodování. Ricardo Evangelista je hlavní analytik a výkonný ředitel společnosti ActivTrades Europe SA, která poprvé vstupuje na česko-slovenský trh. Tradingový portál FXstreet.cz přináší rozhovor s Ricardem, ve kterém jsme se ho ptali na současné tržní podmínky, budoucnost tradingu a co tato společnost může nabídnout česko-slovenským traderům. To a ještě mnohem více se dozvíte v tomto zajímavém rozhovoru.
img

Berlusconiho, průkopníka „politického podnikání“, povalil až dluh a hrozba státního bankrotu

12.06.2023 Dnes zesnulý Silvio Berlusconi vstoupí do dějin nejen jako někdejší italský premiér. Těch má ostatně země kvůli častému střídání vlád vskutku přehršel. Jen Berlusconiho však mezi nimi – a dokonce celosvětově – lze považovat za prototyp politického podnikatele. Takového, jenž ve svých rukou kumuluje moc mediální, finanční a politickou a ještě přitom – za spolupráce dobře placených marketérů – dokáže působit jako obyčejný člověk z lidu, jenž se vzepřel mocným a na straně toho samého lidu bojuje za jeho zájmy.
img

Bitcoin znovu útočí na 30 000 USD

29.05.2023 Trhy s kryptoměnami se obchodují v úzkém rozmezí, protože se rýsuje riziko selhání USA a nejistota ohledně dluhového stropu pokračuje. Za normálních okolností by kryptoměny, zejména Bitcoin, reagovaly na Powellovo svědectví minulý týden pozitivně. Ale riziko nesplácení amerického dluhu, které také silně ovlivňuje globální trhy, podněcuje nejistotu na trzích a brání tomu, aby byl pozitivní vývoj oceněn.
img

Invesco: S pokračující debatou o dluhovém stropu v USA se očekává nárůst tržní volatility

24.05.2023 Vyjednávání o dluhovém stropu v USA přitahuje stále větší pozornost investorů. Ta je upřena zejména na kritické datum „X“, kdy se očekává, že americké vládě dojdou prostředky na plné uhrazení finančních závazků. V současné době se toto datum odhaduje na 1. června.
img

Vyřešení americké dluhové krize uklidní trhy jen zčásti

22.05.2023 Trhy se dál soustředí na jednání o dluhovém stropu USA. Pozornost ale přitáhne i nadcházející zápis z posledního zasedání Federálního rezervního systému.
img

Ozvěny trhu: Éra nadhodnoceného dolaru pomalu končí, euro by si do konce roku mělo polepšit

30.03.2023 Poslední dva roky na globálním devizovém trhu kraloval americký dolar. A platilo to jak při pohledu na dolarový index měřící výkonnost zelených bankovek vůči měnám šesti nejvýznamnějších světovým měnám, jak i pokud se podíváme na nejobchodovanější měnový pár na světě – kurz eura vůči dolaru. Právě na něm je patrné dlouhodobé nadhodnocení dolaru proti společné evropské měně. Například podle parity kupní síly by měl kurz dle propočtu OECD činit více než 1,3000 EUR/USD.
C:\fakepath\trader-15122022-51-zm.png

Řecko podle Reuters poprvé splatilo předčasně splátku z půjčky od eurozóny

15.12.2022 Řecko splatilo předčasně 2,7 miliardy eur (65,5 miliardy Kč) z půjčky od zemí eurozóny, kterou získalo v rámci prvního záchranného programu v době dluhové krize. Řekl to agentuře Reuters úředník ministerstva financí, který si nepřál být jmenován. Dřívějším splacením chce Řecko zlepšit udržitelnost svého dluhu.
img

Bitcoin je řešením problémů světového obchodování

11.11.2022 Lidstvo si zaslouží podrobné objasnění přitěžujících obav, kterým dnes naše ekonomiky čelí. Řešení problémů světového obchodu nebudou stačit, pokud zapojení do nadnárodního obchodu, prosazování sociálního pokroku, multilateralismu, ovlivňování bilaterálního vystavení a umožnění prosperity zdola nahoru není pro lidskou existenci nanejvýš důležité.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Němci se letos nejvíce bojí inflace, strach z ní má 67 procent obyvatel

13.10.2022 Na 67 procent Němců má strach z rostoucích nákladů na potraviny a energie, zatímco loni měl takovéto obavy každý druhý. Vyplývá to ze studie, kterou dnes v Berlíně představila pojišťovací společnost R+V Versicherung. Ta zjistila, že z finančních a hospodářských nejistot mají Němci výrazně větší strach než z přírodních katastrof a extrémních výkyvů počasí nebo z celosvětového růstu moci autoritářských režimů.
img

EUR/USD: I když se trůn dolarového krále otřásá, trh stále pochybuje o stabilitě eura.

06.10.2022 Podle výsledků úterního obchodování dolar oproti hlavním konkurentům zlevnil o téměř 1,4 %, což je největší propad za více než dva roky.
C:\fakepath\trader-26082022-20-zm.png

Forex: Koruna dnes posílila k oběma hlavním světovým měnám, k dolaru výrazněji

26.08.2022 Koruna dnes posílila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči dolaru zpevnila proti čtvrtečnímu závěru o 15 haléřů na 24,55 USD/CZK. K euru si pak polepšila o tři haléře, kolem 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 24,62 EUR/CZK.
img

Češi citelně omezují své nákupy, zejména pak zboží zbytné povahy. Jejich strach z vlastní finanční budoucnosti totiž předčí cokoli z doby pandemie nebo globální finanční krize

05.08.2022 Maloobchodní tržby se v červnu v Česku opět citelně propadly, meziročně o šest procent. Propad odráží klesající důvěru českých spotřebitelů v tuzemskou ekonomiku a ve vlastní finanční budoucnost. Nálada tuzemských spotřebitelů totiž podle pravidelného měsíčního šetření ČSÚ klesla v červenci nejníže v celé historii měření, jež se píše od roku 2003. Češi utrácí méně než před rokem za všechny základní druhy zboží a služeb, s výjimkou často svoji povahou nezbytného zboží drogistického a lékárenského.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Aktivita ve zpracovatelském průmyslu eurozóny poprvé po dvou letech klesla

01.08.2022 Aktivita ve zpracovatelském průmyslu eurozóny v červenci poprvé po dvou letech klesla, továrnám se kvůli slabé poptávce hromadí ve skladech neprodané zboží. Dnešní zpráva organizace S&P Global tak posiluje obavy, že by eurozóna mohla sklouznout do recese. Index nákupních manažerů (PMI) pro zpracovatelský průmysl v červenci klesl na 49,8 z červnových 52,1 bodu. Poprvé od června 2020 se tak propadl pod hranici 50 bodů, která odděluje růst od poklesu.
img

Přelomové zasedání ECB

25.07.2022 Ve čtvrtek proběhlo řádné zasedání Evropské centrální banky a zasedání to bylo do značné míry přelomové. ECB totiž poprvé od roku 2011 zvedla základní úrokové sazby o půl procentního bodu. Hlavní depozitní sazba tak byla zvýšena z -0,5 % na nulu. Přitom ECB ve své tiskové zprávě indikovala, že další zvyšování úrokových sazeb bude na dalších zasedáním pravděpodobně následovat.
img

Statistický úřad varuje Fialovu vládu: nálada českých spotřebitelů je nejníže za celou dobu historie měření. Jejich strach z budoucnosti předčí cokoli z doby pandemie nebo globální finanční krize

25.07.2022 Fialova vláda dnes dostala dosud nejdůraznější varování o historicky dramatickým způsobem narůstající frustraci obyvatelstva z ekonomické situace v zemi. Nálada tuzemských spotřebitelů totiž podle pravidelného měsíčního šetření ČSÚ klesla v červenci nejníže v celé historii měření, jež se píše od roku 2003 (viz graf níže).
C:\fakepath\forex-13072022.jpg

Čekání na ECB s dopadem na EUR/USD a EUR/CZK

18.07.2022 Evropská centrální banka (ECB) tento týden zvýší úrokové sazby poprvé od roku 2011, 4 měsíce po americkém Fedu. Očekávání jsou nastavena na zvýšení depozitní sazby z -0,50 % na -0,25 %. O žádný radikální proinflační zářez tedy s největší pravděpodobností nepůjde. V případě zvýšení úroků „až“ na nulu by mohlo přijít skokové posílení eura.
img

5 seriálů ze světa financí, které si nesmíte nechat uniknout

15.07.2022 Streamovací společnosti zažívají boom a investorům se tak naskýtají mnohdy zajímavé příležitosti. Dnes se ale zkusíme odprostit od nahlížení na svět očima investora a zaměříme se spíše na zajímavý obsah v podobě seriálů, které na těchto platformách najdeme. Nebojte, ve finančním sektoru však stále zůstaneme.
C:\fakepath\dolar-14072022.png

Může dolar ještě posílit?

14.07.2022 Včerejší data o americké inflaci vyšla (znovu) nad odhady analytiků. Meziročně zrychlila celková inflace z 8,5 na 9,0 %. Dobrou zprávou alespoň je, že jádrová inflace v meziročním srovnání už 3 měsíce za sebou klesá a většina cenového růstu je tak způsobena zdražením energií a potravin, které navíc v posledních týdnech na komoditních trzích prudce poklesly.
C:\fakepath\fxstreet-11072022.png

Co čekat na finančních trzích ve druhém pololetí?

11.07.2022 První pololetí letošního roku bylo ve znamení ruské invaze na Ukrajinu, která výrazně přiživila inflační tlaky. Centrální banky tak musejí prudce šlápnout na brzdu a ukončit léta trvající párty.
img

ECB riskuje finanční nestabilitu univerzálním zvýšením úrokových sazeb

29.06.2022 „ECB se sice chystá zvýšit úrokové sazby, ale čelí mnohem větším rizikům než Fed, z nichž nejzávažnější je tzv. roztříštěnost. Zvýšením sazeb v boji proti 8% inflaci by ECB mohla ve skutečnosti způsobit další finanční nestabilitu, zejména pokud jde o náklady na vládní půjčky. Důvodem je její univerzální přístup k úrokovým sazbám, který je nucena uplatňovat, přestože situace se velmi liší podle toho, v jaké zemi EU se nacházíte.
img

ECB: Jasná strategie na letní prázdniny, zářím počínaje více nejistoty

23.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) potvrdila, že na červencové schůzi zvýší úrokové sazby o 25 bazických bodů. To už je jisté. Nejistota však přetrvává ohledně rozsahu dalšího zvyšování, až léto skončí. Bude záležet hlavně na vývoji indexu HICP a inflačních očekávání. Eurozóna patrně do konce 3. čtvrtletí opustí éru záporných sazeb (což byl stejně ekonomický nesmysl). My máme za to, že cyklus zvyšování sazeb bude možná rychlejší a s menšími nárůsty, než trh s penězi očekává, zejména pokud bude ekonomický růst ve druhé polovině roku dál zpomalovat. Riziko recese je v letošním roce nízké. Ale eurozóna teď nepochybně čelí ekonomické stagnaci.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB urychlí práce na mechanismu, který zmírní rozdíly ve výnosech dluhopisů

15.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) urychlí práce na mechanismu, který pomůže zmírnit rozdíly ve výnosech státních dluhopisů eurozóny. ECB to uvedla po dnešním mimořádném zasedání Rady guvernérů, které nečekaně svolala, aby projednala zejména výprodej na trzích dluhopisů z poslední doby. Finančně slabé a silně zadlužené země na jižním křídle eurozóny totiž čelí citelnému růstu nákladů na obsluhu státního dluhu.
img

Fed dnes výrazně zvedne sazby, ECB bude bránit Itálii

15.06.2022 Dnes večer zveřejní výsledek svého dvoudenního zasedání americký Fed, což se jako obvykle bere za klíčovou událost. Trhy jsou z politiky Fedu patřičně nervózní a čekají od něj zvýšení sazeb o 75 bazických bodů. Samotní bankéři sice naznačovali jen 50, ale když už si trh prošel bolestivým posunem očekávání, asi využijí situace k ještě většímu kroku. Fed by tím sice potvrdil, že je ve vleku tržních očekávání, ale mírnějším přístupem by v této fázi jen rozdmýchal obavy, že inflaci neuřídí.
img

Vedení ECB dnes narychlo mimořádně zasedá. Ve hře je budoucnost předlužené Itálie, a tedy i eura

15.06.2022 Vedení Evropské centrální banky na dnešek narychlo svolává své mimořádné zasedání. Téma se zdá být zřejmé: Itálie. Úrok na dluhu této předlužené ekonomiky se začíná nebezpečně zvyšovat. Rozevírají se totiž nůžky mezi úrokem na dluhu právě Itálie a na dluhu Německa, jenž je obecně považován za bezproblémový. Takovéto rozevírání nůžek je nyní zásadním bolehlavem vedení ECB. Z hlediska ekonomů jde o příznak možného tříštění neboli fragmenatce eurozóny. Jestliže by takovéto tříštění nabylo krajní polohy, je ohrožena samotná existence eura.
img

Vývoj na trzích 6. - 12.6.2022

13.06.2022 V průběhu minulého týdne dvě významné mezinárodní finanční instituce výrazně zhoršily prognózu vývoje světové ekonomiky. Čím dál více se tak postupně začíná realizovat můj základní globální makroekonomický scénář stagflace, tedy scénář slabého anemického ekonomického růstu a zároveň silně zvýšené inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

ECB na konci června ukončí nákupy aktiv, úroky jsou zatím beze změny

09.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) od 1. července ukončí nákupy aktiv, kterými léta podporovala ekonomiku eurozóny. Základní úrokovou sazbu nechala na dnešním zasedání Rady guvernérů podle očekávání na rekordním minimu nula procent, ale naznačila, že kvůli vysoké inflaci přikročí od července k sérii zvyšování úroků. Základní sazbu ECB naposledy zvýšila v roce 2011.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB na konci června ukončí nákupy aktiv, základní úrok zatím nechává na nule

09.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) od 1. července ukončí nákupy aktiv, kterými léta podporovala ekonomiku eurozóny. Uvedla to dnes v tiskové zprávě. Základní úrokovou sazbu nechala na dnešním zasedání Rady guvernérů podle očekávání zatím na rekordním minimu nula procent, ale naznačila, že od července zahájí její zvyšování. Základní úrok ECB naposledy zvýšila v roce 2011.
img

Nálada Čechů ohledně ekonomiky padá nejníže za deset let. Drtí je strach z inflace a pasivita Fialovy vlády, které tak zvoní „alarm“

24.05.2022 Nálada lidí v České republice padá, co se ekonomické situace týče, nejníže za posledních deset let. Podle dnes zveřejněných závěrů pravidelného, každoměsíčního šetření Českého statistického úřadu se totiž důvěra českých spotřebitelů v ekonomiku propadla nejníže od května 2012. A to ji další, zřejmě i citelný pád ještě čeká. Češi už totiž pociťují neblahé dopady růstu cen na svoji finanční situaci. Zároveň se den po dni stupňuje jejich rozhořčení, že vláda s kritickou situací nic moc nedělá. Pro kabinet premiéra Petra Fialy jsou tedy dnešní čísla opravdu „alarmem“.
img

Ekonomická nálada Čechů dramaticky padá, je nejníže od roku 2012. Fialova vláda by měla vystupovat aktivněji, jinak mocně nahraje opozici

25.04.2022 Důvěra spotřebitelů v českou ekonomiku dramaticky padá. Podle dnešních čísel ČSÚ poklesla letos v dubnu nejníže od listopadu 2012 (viz zelená křivka na grafu níže). Veřejnost se bojí zdražování a také zásadního zhoršení ekonomické a vlastní finanční situace. Tak „blbá nálada“ z ekonomického hlediska nepanovala takřka deset let.
C:\fakepath\recko foto.jpg

S&P zlepšila rating Řecka, od investičního pásma zemi dělí jeden stupeň

24.04.2022 Agentura S&P Global Ratings zvýšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka o jeden stupeň na BB+. Rating Řecka nadále zůstává ve spekulativním pásmu, od investičního pásma ho však dělí již jen jeden stupeň. S&P v odůvodnění uvedla, že očekává další pokrok vlády v provádění strukturálních reforem a fiskální konsolidace a dodala, že dopady války na Ukrajině na zemi se zdají být zvládnutelné.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Vedoucí MMF a Světové banky varují před dluhovou krizí v chudých zemích

21.04.2022 Vedoucí Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB) včera varovali, že rostoucí úrokové sazby tlačí na nejchudší země světa, které se potýkají s pandemií covidu-19 a rostoucími cenami potravin. Prezident SB David Malpass na tiskové uvedl, že "zejména v nejchudších zemích dochází k obrovskému nárůstu dluhů". Vedle "dluhové krize" se debaty na jarním zasedání MMF a SB podle Malapasse zaměřují na ruskou invazi na Ukrajinu, pandemii a zpomalující světovou ekonomiku.
img

Fidelity International: Výhled pro dluhopisy v roce 2022

04.01.2022 Centrální banky budou v roce 2022 na dvou frontách čelit hospodářské válce. Inflace je zpět, zatímco růst v post-covidovém oživení zpomaluje. Zatímco investoři mohou očekávat, že dojde k určitému zpřísnění, centrální banky nemohou kvůli vysokému celkovému zadlužení dopustit, aby reálné úrokové sazby šly příliš vysoko, a v případě potřeby zasáhnou. To by mělo zmírnit riziko poklesu cen dluhopisů způsobené rostoucími výnosy, což znamená, že dluhopisoví investoři by neměli zaujímat vůči duraci až tak medvědí postoj.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB o půlnoci oslaví 20 let eura světelnou show na své centrále

31.12.2021 Evropská centrální banka (ECB) oslaví 20 let od zavedení eurobankovek a euromincí světelnou show v modré a žluté barvě, tedy barvách Evropské unie. Show se objeví na jejím sídle, mrakodrapu ve Frankfurtu nad Mohanem, hned se začátkem nového roku. Výročí eura dnes na blogu ECB připomíná prezidenta centrální banky Christine Lagardeová.
img

Bitcoin ztrácí naději, že v prosinci dosáhne vysokých hodnot. Jak může Evergrande a jeho neschopnost splácet pomoci BTC obnovit býčí rally?

10.12.2021 Bitcoin stále vypadá slabě a soudě podle pohybu technických ukazatelů je více nakloněn pohybu směrem ke spodní části aktuální fluktuační oblasti. Aktivum postrádá silný vzestupný impuls a fundamentální předpoklady pro růst. Investoři se vůči BTC chovají zdrženlivě kvůli postupnému omezování programu ekonomických stimulů v USA, který byl hlavním katalyzátorem růstu kotací mincí v říjnu až listopadu 2021.
img

Akcie dnes nenacházejí společný směr, výnosy mírně klesají

20.10.2021 Firemní výsledky sice dál poutají pozornost investorů, ale dnes nebyly přesvědčivě dobré. Převládá smíšený dojem z čísel a výhledů. Americkým akciím to zpočátku nebránilo v dalším růstu, ale ten už částečně splaskává a klíčové indexy jsou jen mírně v plusu. Evropa zůstává u smíšeného vývoje.
img

Hypotéky v Česku rapidně zdraží, česká vláda čelí nejvyššímu úroku na svém dluhu od roku 2012

20.10.2021 Hypotéky v Česku zdražují nejvýraznějším tempem od konce roku 2018. V září jejich průměrná úroková sazba stoupla z 2,32 na 2,43 procenta, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Fincentrum Hypoindex. Z měsíce na měsíc tak průměrná sazba poskočila hned o 0,11 procentního bodu. Rapidněji meziměsíčně stoupala naposledy v prosinci 2018. Jde však stále jen o „zahřívací kolo“. Hypotéky budou dále a ještě rychleji zdražovat v příštích měsících. Kdo tedy potřebuje v nejbližším roce až dvou letech hypotéku, neměl by otálet a vyčkávat, ale naopak si ji okamžitě sjednat.
img

Cesta do ekonomického pekla je dlážděna dobrými úmysly. Fyzický svět je pro zelenou vizi příliš malý

18.10.2021 „V průběhu dějin si bohaté i chudé země během nejrůznějších finančních krizí půjčovaly, nebo půjčovaly jiným, bankrotovaly a znovu se vzpamatovávaly. A odborníci pokaždé tvrdili, že „tentokrát je to jiné“, že přestala platit stará pravidla oceňování a nová situace se jen v máločem podobá katastrofám minulosti.“
img

Rozbřesk: Dluh zemí EU se přiblížil hranici 100 % HDP

23.04.2021 ECB podle očekávání ani na dubnovém zasedání nezařadila nižší rychlost v nákupech dluhopisů a hodlá tak pokračovat v tisku eur i nadále. Jen v případě nouzového pandemického programu PEPP s rámcem 1,9 bilionů hodlá pokračovat až do března příštího roku. Od loňského začátku až do poloviny letošního dubna jen v rámci tohoto nástroje již nakoupila papíry za téměř bilion eur, přičemž jen v březnu objem těchto nákupů překročil hodnotu 73 mld.
img

Inflace jako cesta z dluhové krize. Hodnotové akcie možná zrychlí

09.04.2021 Rostoucí výnosy od začátku roku odráží zrychlující ekonomické zotavení a signalizují návrat inflace. Velkou mírou se pod tím podepsaly mohutné fiskální a monetární stimuly a jak to už bývá, tak se rostoucí zadlužení zaplatí buď vyššími daněmi nebo inflací. V následujících letech můžeme nejspíše čekají obojí, což je pro investory signál přesunout opět pozornost k hodnotovému investování.
C:\fakepath\portugalsko.jpg

Počet nezaměstnaných v Portugalsku v únoru vzrostl o 37 procent

23.03.2021 Počet registrovaných nezaměstnaných v Portugalsku v únoru meziročně vzrostl téměř o 37 procent a ocitl se nejvýše od poloviny roku 2017, kdy se země začala zotavovat z dluhové a ekonomické krize. Oznámil to včera Institut pro zaměstnanost a odborné vzdělávání. Celkem bylo bez práce 431.843 lidí, což byl proti loňskému únoru nárůst o více než 116.000.
C:\fakepath\recko foto.jpg

Řecko poprvé od finanční krize vydává dluhopisy splatné za 30 let

17.03.2021 Řecko poprvé od finanční krize vydává dluhopisy splatné za 30 let. Dostalo nabídky za více než 17 miliard eur (444 miliard Kč), což je více, než kolik si chce vypůjčit, uvedla dnes agentura Reuters. Země se tak zcela vrátila na dluhopisové trhy, kde se může financovat sama a nespoléhat na pomoc ostatních. Řecko se po krizi z let 2007 až 2009 stalo symbolem problémů, před státním bankrotem ho musely zachránit ostatní členské země eurozóny.
img

Ještě horší, než se čekalo: únorové hospodaření vlády dopadá nejhůře v historii, Maláčová přitom žádá vyšší nemocenskou. Schodek bude letos zřejmě hlubší než loni, hlubší než 400 miliard

01.03.2021 Únorové plnění státního rozpočtu vykazuje schodek 86,1 miliardy korun a je tedy ještě horší, než se čekalo. Jedná se o nejhorší únorový výsledek v historii ČR. Dosud byl nejhorším únorovým výsledkem ten loňský, ještě předpandemický, kdy schodek činil 27,4 miliardy korun. Třetím nejhorším únorovým výsledkem je ten z roku 2011, kdy deficit po dvou měsících roku činil 22,8 miliardy korun. Tehdy se tuzemské veřejné financi ovšem stále potýkaly s dopady globální finanční krize, resp. probíhající evropské dluhové krize.
C:\fakepath\euro-forex.jpg

Není euro překoupené?

11.12.2020 Euro si proti americkému dolaru drží poměrně silný býčí trend, který se nastartoval v květnu. Kromě několika měsíců na přelomu let 2017-18, které byly „růžovým obdobím“ pro Evropu, je nyní euro nejsilnější za posledních 6 let. A to i přesto, že Evropská centrální banka (ECB) včera zvýšila svůj program QE o 600 mld. eur, brexit bez dohody je stále více reálnou záležitostí a pandemická druhá vlna nabírá v Evropě na síle.
C:\fakepath\recko foto.jpg

Premiér: Řecko posílí armádu vojáky, stíhačkami a fregatami

13.09.2020 Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis včera ohlásil posílení řecké armády o 15.000 vojáků. Vojsko rovněž nakoupí 18 francouzských stíhaček Rafale a čtyři fregaty. Důvodem je rostoucí napětí ve vztazích s Tureckem, které zahájilo průzkum ropných ložisek v mořských vodách, na něž si dělá nárok Řecko.
C:\fakepath\korona.jpeg

Čekání na druhou vlnu

13.08.2020 Zatímco Evropa žije v nejistotě, jestli se koronavirová epidemie vrátí podobně silně jako na jaře, ve Spojených státech už se čeká spíše na druhou vlnu masivní fiskální podpory. Tam již o druhotném zvýšení nemocných není pochyb. A v podobném vyčkávacím módu se obchoduje spousta měn i komodit.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.8.2020

10.08.2020 Spojené státy uvalily sankce na vybrané osoby v souvislosti s děním na Hong Kongu. Tento krok přidává olej do ohně v již tak napjatých čínsko-amerických vztazích. Kromě toho Trumpova administrativa zakázala americkým firmám spolupracovat se společnostmi WeChat a TikTok. Za WeChat stojí Tencent, což spustilo pokles cen akcií této technologické firmy. V následujících dnech budeme svědky dalšího vývoje vztahů mezi dvěma globálními velmocemi. Lze očekávat, že Donald Trump před volbami zaujme tvrdší postoj vůči Číně.
C:\fakepath\euro3.jpg

Bloomberg: Pandemie tlačí miliony Evropanů do dluhové krize

10.08.2020 Evropu čekají další hospodářské otřesy, protože plány na ukončování bezprecedentní podpory zaměstnanců zavedené během koronavirové pandemie by mohly uvrhnout miliony domácností do dluhové pasti. Píše o tom agentura Bloomberg.
img

Jistota v nejisté době

23.06.2020 "Zlato je fenomén, který výrazně ovlivňuje lidstvo již zhruba 4000 let. Za tu dobu se nikdy nestalo bezcenným, proto je považováno za dobrého udržitele hodnoty. Navíc v letošním roce zlato patří mezi nejvýnosnější aktiva, když se jeho dolarová hodnota od začátku roku zvýšila o více než 16 procent. To je v době, kdy se hodnota amerického akciového indexu S&P 500 snížila o více než 2 procenta velmi dobrý výsledek," říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\b-19062020-lv.gif

Německý parlament chce čtvrtletní schůzky s šéfem Bundesbank

19.06.2020 Finanční výbor německého parlamentu se dohodl, že pozve na červencové setkání šéfa německé centrální banky Bundesbank a člena Rady guvernérů Evropské centrální banky. Chce projednat rozhodnutí německého ústavního soudu o stimulačních opatřeních ECB. Výbor také chce, aby zástupce Bundesbank chodil čtvrtletně na jeho zasedání. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zápis z červnového jednání výboru, do kterého měla možnost nahlédnout.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Polský premiér doufá, že ekonomika neklesne více než o čtyři procenta

07.06.2020 Polský premiér doufá, že ekonomika letos následkem koronavirové krize neklesne více než o čtyři procenta a míra nezaměstnanosti zůstane pod hranicí deseti procent. Mateusz Morawiecki to včera řekl v rozhovoru pro rádio RMF24.
img

Německo je v recesi. Ekonomická aktivita v USA zaznamenala prudký pokles

29.05.2020 Spolkový statistický úřad v pondělí zveřejnil, že se německá ekonomika v prvním čtvrtletí propadla v porovnání s předchozím měsícem o 2,2 %, což byl největší pokles od finanční krize v roce 2009. V předchozím čtvrtletí klesla ekonomika Německa o 0,1 % a nyní se tedy nachází v recesi.
C:\fakepath\top-28052020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.05.2020 1) Ekonomická aktivita ve Spojených státech v dubnu a květnu v důsledku koronavirové krize prudce klesala. Vyplývá to podle agentury AP z pravidelné zprávy o hospodářském vývoji zvané Béžová kniha, kterou včera zveřejnila americká centrální banka (Fed).
C:\fakepath\global economy.jpg

Globální ekonomika se podle expertů zotaví nejdříve v roce 2022

28.05.2020 Globální hrubý domácí produkt (HDP) se na úrovně z období před příchodem koronavirové krize nevrátí dříve než v roce 2022. Předpovídá to podle serveru CNBC nová zpráva analytické společnosti Economist Intelligence Unit (EIU). Varuje rovněž, že některé vyspělé země, například Itálie a Španělsko, by se mohly dostat na pokraj dluhové krize.
C:\fakepath\top-26052020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.05.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes nenavázaly na dobré výsledky z ostatních světových trhů a skončily smíšeně. Optimismus z možného ekonomického oživení hatí napětí mezi USA a Čínou a nejasná situace v Hongkongu.
C:\fakepath\trading.jpg

Goldman Sachs: Ekonomika Latinské Ameriky klesne nejvíce za 75 let

27.03.2020 Ekonomika Latinské Ameriky letos kvůli koronavirové pandemii sklouzne do nejhlubší recese od druhé světové války. Vyplývá to z odhadu ekonomů společnosti Goldman Sachs, kteří očekávají pokles hrubého domácího produktu (HDP) regionu o 3,8 procenta.
img

Rozbřesk: Česká vláda chce pomoci s udržením pracovních míst

20.03.2020 Česká vláda dál ladí balík ekonomické pomoci. Stát uhradí ze 100 % zaměstnavatelům výdaje na náhrady mezd a platů pracovníků v karanténě (zaměstnanci dostávají v takovém případě 60 % své mzdy). Pokud někdo z důvodu nařízení vlády musí provozovnu kvůli epidemii uzavřít, vláda uhradí podnikům 80 procent z náhrady mzdy (která v takovém případě dosahuje 100 % předešlé mzdy). Podrobně zde.
img

Burzy celého světa včera měly jeden z nejhorších dnů dějin. Investory děsí, kolik dalších „Itálií“ se na Západě v nejbližší době objeví, pochopili, že politici už také jen bezradně čekají

13.03.2020 Trhy po celém světě včera prožily katastrofální den. Klíčový ukazatel výkonu amerických akcií, index Standard & Poor’s 500, se propadl nejvýrazněji od burzovního krachu roku 1987, o 9,5 procenta. Ústřední evropský akciový index, Euro Stoxx 600, ztratil 11,5 procenta, tedy nejvíce ve své historii. Hlavní index kanadských akcií měl svůj nejhorší den od roku 1940. Takzvaný „index strachu“ vykázal včera svoji nejvyšší hodnotu od 28. října 2008, kdy – měsíc po pádu investiční banky Lehman Brothers – vrcholila kritická fáze světové finanční krize.
img

Evropské akcie spadly nejvíce v dějinách, americká centrální banka zahajuje čtvrtou vlnu kvantitativního uvolňování

12.03.2020 Evropské akcie se dnes propadly nejvýrazněji v dějinách. Investory rozčarovala zejména Evropská centrální banka, která se neuchýlila k dalšímu snížení úrokové sazby. Místo toho jen navýšila objem odkupu aktiv, zjednodušila bankám přístup ke kapitálu a dále uvolnila podmínky pro úvěrování firem. Investoři ale čekali více, takže po oznámení záměru ECB došlo k prohloubení obřího akciového pádu. Akcie, alespoň ty americké, nakonec musela zachraňovat americká centrální banka.
img

Koronavirus oslabil imunitu akciových trhů

03.03.2020 V posledních několika dnech udává vývoji na finančních trzích směr šířící se koronavirus s označením Covid-19. Zprávy o jeho šíření již nejen v Číně přichází v různé intenzitě od letošního ledna, na finanční trhy však začaly mít skutečně výrazný dopad až v posledních dnech.
C:\fakepath\krize.jpg

Masakr na trzích: Nejhlubší sešup od finanční krize smazal půlroční zisky amerických akcií

01.03.2020 Korekce je tady! Týden byl plný stresu s hlubokými denními propady, index S&P 500 nakonec odepsal 11,49 %.
img

Globální akciové trhy zažívají nejhorší týden od globální finanční krize v roce 2008

28.02.2020 Globální akciové trhy zažívají nejhorší týden od globální finanční krize v roce 2008, když hlavní indexy momentálně od minulého týdně padají o přibližně 11 %. Na vině je samozřejmě šíření koronaviru po celém světě. Globální akciové trhy tak ztratily na celkové tržní kapitalizaci nevídaných 5 bilionů dolarů.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (17.2.2020)

17.02.2020 Minulý týden nedošlo k žádnému obchodu na měnovém páru EUR/USD podle mého týdenního komentáře. Trh v podstatě padal celý týden k nižším úrovním, kde se však nenacházelo žádné mé obchodní nastavení (vstupní S/R zóna) ke vstupu do obchodní pozice, jelikož jsou to úrovně, kde jsme nebyli už tři roky. Vypadá to, že brzy dojde k vyplnění GAPu (cenové mezery), který vznikl na eurodolaru v roce 2017 po prezidentských volbách ve Francii, kde vyhrál Emmanuel Macron.
img

Týden na finančních trzích: Pozitivní nálada pokračovala

17.02.2020 V uplynulém týdne dominovaly titulky v médiích opět zprávy o epidemii koronaviru, jejím očekáváném dopadu na světovou ekonomiku a v neposlední řadě jsme byli svědky poměrně slabých makroekonomických dat z eurozóny a především Německa, jehož ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí stagnovala a jenom o chlup se vyhnula recesi. Přesto trhy rizikových aktiv prokázaly velkou odolnost. Globální akciové trhy posílily o 1,1 %, komoditní index posílil o 2,0 %. Naproti tomu dluhopisy mírně ztrácely, když jejich globální index odepsal 0,1 %. Po překvapivém zvýšení úrokových sazeb Českou národní banku v předchozím týdnu pokračovala koruna vůči euru v posilování. Za týden byla silnější o 0,8 % a týden zakončila na úrovni 24,83 CZK/EUR.
C:\fakepath\top-14022020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.02.2020 1) Ještě nedávno bylo jednou z nejzmiňovanějších sázek pro letošní rok posílení eura. Argumenty stály zejména na stabilizaci evropské ekonomiky, možné fiskální podpoře, s důrazem na Německo, či na odeznění nejistot spojených s neřízeným brexitem. Odhady pracovaly s posunem klidně až k hranici 1,1600 dolaru za euro. Při pohledu na vývoj kurzu od začátku roku je ale jasné, že měnový pár chytil zcela opačný směr.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

HDP eurozóny loni vzrostl o 1,2 procenta, nejméně za šest let

14.02.2020 Ekonomika eurozóny loni podle sezonně přepočtených údajů vzrostla o 1,2 procenta, což je nejpomaleji od roku 2013, kdy se země platící eurem potýkaly s negativními důsledky dluhové krize. Předloni růst hrubého domácího produktu (HDP) činil 1,8 procenta. Ve své zpřesněné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V celé Evropské unii pak ekonomika bez započtení Británie loni vykázala růst o 1,4 procenta.
img

Eurozóna je na tom ekonomicky nejhůře za sedm let. Letošní hrozbou jí je koronavir a Trump

31.01.2020 Eurozóna je na tom ekonomicky nejhůře od krize před sedmi lety, dolů ji teď stahují, celkem nečekaně, hlavně Francie a Itálie.
C:\fakepath\7.png

Centrální banky aneb jak obchodovat jestřáby a holubice

21.01.2020 Centrální banky, centrální bankéři, centrální všechno. Tento týden máme na programu zasedání tří centrálních bank. Spekulace nad tím kdo co prohlásil a jak to vlastně myslel, bude tento týden bezesporu hlavní téma. Osobně se přiznám, že se na to příliš netěším, na co se ale těším jsou obchodní příležitosti, které nabitý program zcela jistě nabídne. A na příležitosti je třeba se připravit.
img

Česko má nejnižší dluh za posledních deset let

14.01.2020 Veřejné zadlužení České republiky se daří držet víceméně stabilizované již sedm let. Potvrzují to dnešní čísla Českého statistického úřadu k dluhu a deficitu vládních institucí ve třetím loňském čtvrtletí. Dluh vládních institucí mezičtvrtletně klesl na 1783,5 miliardy korun. Jeho krátkodobé výkyvy však nejsou podstatné, jelikož odráží třeba jen časování splatností jednotlivých dluhopisů ČR či naopak jejich emisní kalendář.
C:\fakepath\recko-08012020-lv.jpg

MMF v příštích měsících uzavře svoji kancelář v Aténách

08.01.2020 Mezinárodní měnový fond (MMF) v příštích měsících uzavře svoji kancelář v Aténách. Po setkání s šéfkou MMF Kristalinou Georgievovou to oznámil řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Měnový fond pomáhal financovat záchranné úvěry pro Řecko spolu s dalšími zeměmi eurozóny. Rozhodnutí o uzavření kanceláře přichází deset let po prvním záchranném balíčku a je považováno za symbolické potvrzení toho, že finanční situace země je opět vyrovnaná.
img

Okénko trhu - ECB dnes ke změnám nepřikročila

24.10.2019 Český statistický úřad dnes zveřejnil výsledky konjukturálního průzkumu za měsíc říjen. V souhrnném indexu došlo k poklesu na úroveň 93,6 bodu, což představuje pětileté minimum. Pesimismus se šíří hlavně v průmyslu, naději naopak neztrácejí podnikatelé ve stavebnictví a službách. Panice stále nepropadají ani české domácnosti, jejichž hodnocení situace se meziměsíčně mírně zlepšilo a s hodnotou 103,6 bodu se z dlouhodobého pohledu drží na stále slušné hodnotě. Poněkud se ovšem zvýšila ochota spotřebitelů ke spoření, což lze vykládat jako náznak opatrnosti do blízké budoucnosti.
C:\fakepath\forex.jpg

Forex navyšuje své rekordní objemy

07.10.2019 Pokračující nadvláda amerického dolaru, japonský jen jako největší propadák a také překvapivý růst hongkongského dolaru – to jsou hlavní střípky informací ze zprávy Banky pro mezinárodní platby (BIS), která mapuje forexové obchody vždy v tříletých cyklech.
Související klíčová slova: Dávky v nezaměstnanosti | Prestige Economics | Zisk Monety | Fibo | Retracement | Bankéř | Analytický tým FXstreet.cz | Ekonomické problémy | Akcie velkých bank | CE3 | Pražská burza online | HSBC | Výnosy dluhopisů | CMVM | Finanční tituly | Invaze | Zvýšení základní úrokové sazby | LYNX | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | WTO | BRIC | Význam dluhových trhů | Nákupní centra | Zvyšování sazeb | Bruno Le Maire | MAE | Kč/EUR | Decentralizace | Koronavirové krize | Akcie Erste | Australská centrální banka | Počasí | Jihoevropské státy | Zkušenosti | Bank of China | Cenová hladina | Cap | Sydney | Matěj Široký | Počet nezaměstnaných v Portugalsku | Důchody | Spořící účet | Státní dluhopis | Veřejné finance | Ekonomická nálada Čechů | Měnový kurz | Ředitel společnosti ActivTrades | Analytik skupiny AXA | Roll Over | Pfizer | Spolkový statistický úřad | Rolování | Analýza akciových trhů | Coinmarketcap.com | Obchodník | Zpravodajský server | Index Bloomberg Barclays | EUR | Bank for International Settlement | Účet v bance | Peněžní politika | Řecko | Pegas Nonwovens | Mince | Trend | Elias Kikilias | High Frequency Economics | Index strachu | Americký index CAB | Rating Česka | Obchodní příležitosti | Kiwi | Brazilský real (BRL) | Dění na světových burzách | EURIBOR | Inflační čísla | Diverzifikované portfolio | Nejzadluženější developer světa | Bank of Japan | Likvidní trh | Dění na finančních trzích | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Obchodní praktiky | Fortuna | BTC | FX Solutions | Citigroup | Libra vůči dolaru | Volatility | Eurostoxx 50 | Dow Jones Industrial | Prosperity | Mezinárodní měnový fond | Podnikatel | Pád dolaru | Statistiky | Evropská rada | Tempo růstu | Americký státní dluh | Asijské obchodování | Hodnota zlata | Investiční banky | Korelace | Dovednosti | Makroekonomika | Agentura S&P | Makroekonomické zprávy | Český a slovenský trh | Zadlužení České republiky | Komunita | Sarasin | Michal Stupavský | Long pozice | Výkyvy | Nejzadluženější developer | Rating AAA | Britská libra | Aktiva | HRADF | Ruské invaze na Ukrajinu | Vládní opatření | EURJPY | Bezpečné útočiště | Neočekávané události | Schodek státního rozpočtu | Podíl na trhu | Michala Moravcová | GBPJPY | Vydělat na Bitcoinu | Unilever | Evropská komise | Spojení | Petromatrix | České vlády | Výrobce elektromobilů XPeng | Operace Twist | Kolaps | Pravděpodobnost | Janus Capital | Japonská měna | Intesa Sanpaolo | Investment Management | Náklady na půjčky | Capital Markets | Závislost na Číně | Střední Evropa | Spekulativní mánie | Oslabování měny | Dopad na akcie | Přesnost | Mezinárodní ratingová agentura | Síla koruny | Růst měnového páru EUR/USD | Situace na Ukrajině | Tempo růstu ekonomiky | Unce zlata | Danske Bank | Tuzemská ekonomika | EURCHF | Frankfurt | APP | IHS Global Insight | Quantitative Easing | Zásoby plynu | Zisky nad inflací | Futures kontrakt | Zasedání ECB | Obchodní systém | FTSE MIB | Nákup fyzického zlata | Diverzifikace | Úrokový spread | Kurz čínské měny | Uznávaný online broker | Boris Schlossberg | Český statistický úřad | Dovoz aut | Gold | Bruegel | Depozitní sazba | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Index volatility VIX | Nezaměstnanost v Česku | Analytický tým | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Důležité fundamenty | London Capital Group | Výhled ekonomiky | Index ekonomické nálady | Návratnost investice | Goldman Sachs | Fibonacci retracement | Bidenova administrativa | Reality | Příležitost vydělat na Bitcoinu | Agentura AFP | USD/BRL | Velcí investoři | Deník Kathimerini | Registrovaný cenný papír | Vývoj měnového páru USD/BRL | Nizozemská vláda | PLN | Lagardeová | Ethereum | Velikosti rozvahy ECB | Vývoj na trzích | Makroekonomické důsledky | Asijské akcie | Přísnější Fed | Směrový názor | Ropa Brent | Likvidátor | Růst sazeb | Intradenní technická analýza | Německý DAX | Tvrdá recese | Financial Times | Výsledek zasedání Fedu | EFSF | Finanční prostředí | Německý rozpočet | Expanze | Exchange | Splátky dluhů | Situace v Hongkongu | Zlato a stříbro | Specifikace kontraktu | Organizace ADP | Příkaz | Pumpování likvidity | Americký akciový index | Investing | Strana Marine Le Penové | Propad cen | Backwardation | Rostoucí inflace | INSETE | Pojišťovací společnost | Nástroje měnové politiky | Průměrná úroková sazba | Objem obchodů s kryptoměnami | Členové eurozóny | Saúdská Arábie | Fondy dostupné pro obchodování s marží | Le Penová | Společnost Crédit Agricole | Nezaměstnanost | Znehodnocení | Pandemie | ICM | Růst cen | Deflace | Klouzavé průměry | Zavedení jednotné měny | Pandemie COVID-19 | Měnová opatření | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Největší krize | USD index | Člen rady guvernérů | Bloomberg TV | ČSÚ | Dolarový index | Strach | Dividendy | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Burza | Data z Německa | Dotcom | Králem bude hotovost | Války v Evropě | SCB | Brexit | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) | Německý hospodářský institut DIW | Velké ekonomiky | Spořící účet v korunách | Indikátor ekonomické stability | Vývoj akciového indexu ASE | Investiční příležitost | Mimořádná inflace | Výhled ratingu | Výnosy desetiletých dluhopisů | Analýza trhu | Burza online | Představitelé ECB | Forex Exchange | TradingStation | Vysoké riziko | Cena zlata | Zvýšení úrokové sazby | Trendová čára | Akcie dnes | Dolary | Měny emerging markets | Silný kurz dolaru | Dluh Řecka | Ekonomika Německa | Konec eura | Nakamoto | NZD/USD | Swiss National Bank | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Patová situace | Výnosy řeckých dluhopisů | Opakování načasování krize | Americké ministerstvo financí | Prodej komodit | Drachma | Gap | Obchodovat na burze | Extrémně levné | Úrokové swapy | Alpari | Růst německé ekonomiky | Standard and Poor's | CSSF | Maloobchod | Dow Jonesův index | Nahromaděný dluh | Varovný signál | Cenové rozpětí | Vývoj cen akcií | Volby v Řecku | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ekonomika Francie | Záchranný fond | Kurzu měn | Ministr hospodářství | Reálné zisky nad inflací | EUR/PLN | Přístup ke kapitálu | Evropská měna | Invesco | BlueBay | Dopad dluhové krize na finanční sektor | Hedžové fondy | Nizozemsko | Vývoj ceny ropy Brent | Přebytek zahraničního obchodu | Dollar Index | WSJ | Letiště v Aténách | Ekonomické zotavení | Předseda sněmovny | Status rozvinutého trhu | Sodexo | Morningstar | Prudký pokles | Volatility report | Akcie KB | Dominance USD | VIG | Německý export | Uvolnění měnové politiky | John Kerry | ČSOB | Garance | Vyšší dividendové výnosy | Proražení | MFF | CZK | Nákup indexu S&P 500 | Pokles nákladů na financování | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | CISCO | Euroval | Tempus Consulting | Porovnání vývoje | Výhled | Handelsblatt | Největší ekonomiky eurozóny | Philip Morris | Zasedání Evropské centrální banky | Oznámení | Opakování dluhové krize | Obchodování s více aktivy | Index burzy | Polský premiér | Risk-off | UnitedHealth Group | Trpělivost | Nálada v Evropě | Wall Street Journal | HUF | Reálné výnosy | Royal Dutch Shell | Dovoz ropy | Rozjezd turistické sezóny | EIA | HDP Řecka | Americký prezident | Vytváření devizových trhů | Optimismus investorů | Praní špinavých peněz | Breakout | Budoucnost tradingu | Jaroslav Brychta | Snižování státních ratingů | YTD | Mezibankovní trh | Směnné kurzy | Italské dluhopisy | Top Option zkušenosti | Neomezené kvantitativní uvolňování | Podnikatelská důvěra | Pozitivní sentiment | DZ Bank | Federated Investors | Britské akcie | Boom | Krize 2008 | Průmysl | O společnosti ActivTrades | Bílý dům | Inflace | Světové burzy | Vývoj měnového páru | Rights Offering | Nejdůležitější události | Irská ekonomika | Nacenění kontraktu | Irsko | Dodávky a cenu plynu | IHS Markit | Centrální banky | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | ActivTrades | RWE | Mistrovství světa ve fotbale | Investment management | STOXX Europe 600 | Oanda | Šéfka MMF | Mimořádný růst | Rollover (swap) | Thomas Jordan | Česká měna | Přijetí | Globální obchod | Futures euro | New York | NFP report | Rozhodnutí soudu | Polská centrální banka | Kurz PLN | Ratingové hodnocení | Dobré výsledky | Koronavir | Marine Le Pen | Základny traderů | Oblasti forexu | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Ratingová agentura | Nálada českých spotřebitelů | Výrazný růst | Depozitní úrokové sazby v eurozóně | Timeframe | Realitní gigant | Čínský realitní sektor | Hospodaření vlády | Covid | Analytický servis | Business Insider | Blog | Objem forexových obchodů | EURCZK | Dolar vůči jenu | Reakce trhu | Vliv na hodnotu akcií | Prostor pro posilování | Hedgeové fondy | Macron | China Evergrande | Komoditní měny | Akciové indexy v USA | Finanční média | Investiční certifikát | Míra zadlužení | Pražská burza aktuální kurz | Denní minima | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Turecko | Zajištění dodávek plynu | Odpůrci eura | Motor ekonomiky | Pandemie koronaviru | E*Trade | Volatility obchodování s měnami | EUR/NOK | Alibaba | Růst úroků | Saxo Capital Markets | Snižování sazeb | Euro včera | Přímé zahraniční investice | Vysoká zadluženost | Bilion | Tomáš Lébl | Poplach na burze | TopOption zkušenosti | Czech Fund | Makroekonomika EU | Hodinový graf | Vývoj středoevropských měn | Vice | Riziková přirážka | Prezident Trump | Futures | Zisky amerických akcií | Zhoršení ratingu Francie | Krize eurozóny | Růst akcie | Tiberius | Akciové trhy | Kyriakos Mitsotakis | Měna Bitcoin | Sell | Dnešní aukce | La Repubblica | Commonwealth Foreign Exchange | Přehled o dění na světových burzách | Portfolio cenných papírů | Důvěra spotřebitelů | Dekabank | Donald Trump | Soft-landing | Volná pracovní místa | Asie | Obchodní seance | Cestovní ruch | Lockdowny v Číně | Vývoj zlata | Odvětví | Hladiny podpory | G7 | Utahování měnové politiky | Finanční gramotnost | Role ECB | Index rozpadu eurozóny | Rheinische Post | Další růst | CL | LIBOR | Dopad dluhové krize | Dluhopisy řecké vlády | Vývoj směnných kurzů | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Směnný kurz | Černý čtvrtek | Tempus | Pražská burza cenných papírů | Kurz české měny | Světové centrální banky | Terminál | Vývoj kurzu koruny k euru | Řecká krize | Plynovody | Globální fenomén | Domácnosti | Kathimerini | Analytici | Zpomalení globální ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Globální ekonomiky | Zdanění výnosů | Cena stříbra | Moody's | Intraday | Nabídka letiště | Příznivý výhled | Země používající euro | Moneta | Intradenní výhled | Conseq Funds investiční společnost | Očekávání analytiků | Načasování krize 2008 | Kurz australského dolaru | Samou | Řecký premiér | Frankfurtský DAX | ActivTrader | Barclays Capital | Největší řecké banky | Vývoj tržní kapitalizace | Bollingerovy pásy | Globální dosah | Vliv na akciové trhy | Potomac Research Group | ActivTrades Europe | Vývoj kurzu EUR/CZK | Polský zlotý (PLN) | Reinvestování | Snižování úrokových sazeb | Intervence centrální banky | Cena palladia | Vývoj indexu spotřebitelské důvěry | Prodej majetku | Normální výnosová křivka | Börsen-Zeitung | Economist Intelligence Unit (EIU) | Kč/USD | Evropský fond finanční stability | Evropský bankovní úřad (EBA) | Reálné zisky | FRED | Pokles ceny | Japonská vláda | Monetární unie | Reverse order | Gramotné obyvatelstvo | Měna fondu | Janet Yellen | Monetární politika | Nejobchodovanější měny | Kvantitativní utahování (QT) | Deutsche Bank | Přednostní (prioritní) akcie | Budoucnost eura | Vývoj kurzu USD/EUR | Brazilská ekonomika | Raghee Horner | Osobní finance | Obchodní války | Vývoj španělského akciového indexu IBEX 35 | Byznys | Země EU | Intradenní vývoj kurzu | Makléřské firmy | Kolísání směnných kurzů | Růst akcií | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Západní země | Asijské indexy | Dopady války na Ukrajině | DJIA | Omezení nákupů aktiv | Akcie XPengu | Silné stagflace | Masakr na trzích | Abbott Laboratories | Britské maloobchodní tržby | Úroková sazba v USA | USD/HKD | United Technologies | Odkup akcií | Nomura | Graf | Úsilí | Extrémně silný dolar | Nákup euro | Manažeři | Datum X | Řecké akcie | Devalvace | Podíl na obchodování | Pierre Moscovici | Očekávání trhu | Sentix index | Program OMT | ECB dnes | Eurosystém | Nesoulad | Wolfstreet | Výhled České republiky | No-landing | Italský dluh | Jana Maláčová | Anglické libry | Odhodlání | Tier 1 | Podílové fondy kurzy | Výsledek voleb v USA | Vývoj španělského akciového indexu | Salomon Brothers | Výnosy | Poptávka | Analytik Patria Online | Cena drahých kovů | Údaje o inflaci | Nepřízeň počasí | Dluhopisy | Cyklus zvyšování sazeb | Konglomerát | Počet pracovních míst | Vývoj hlavní úrokové sazby ECB | Právo opce | TD Securities | Omezení QE | Hlavní index aténské burzy | Meziroční porovnání vývoje | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Košík | Norinchukin Research Institute | Ekonomiky | Centrální banka centrálních bank | Kapitálové požadavky | Il Sole 24 Ore | Historická minima | TLTRO | Finanční skupina PPF | Likvidní měny | Americká centrální banka FED | IOBE | Čínský jüan | PLN/EUR | Kapitálové zisky | Evropský statistický úřad Eurostat | Televize ARD | Německá automobilka | RN systém | Uchování reálné kupní síly | Devizové intervence | Brexit bez dohody | Hrubý domácí produkt (HDP) | Depegging | Carry trades | Tržní sentiment | Foreign Exchange | NZDUSD | Negativní dopad | Fitch rating | Bankovní unie | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Airbus | Průmyslová produkce | Argentinské peso | Finanční analytici | Kanadský dolar | Výhled německé ekonomiky | Hlavní ekonom Saxo Bank | Christine Lagarde | Rady expertů | Economist | Podpůrný program | Indická rupie | Ekonomické indikátory | Předpovědi Saxo Bank | HDP Číny | Státní dluh | Touha po úspěchu | Mezinárodní finanční instituce | Rovnovážný kurz koruny | Bydlení | Nizozemský ministr | Výrazný růst akcií | Trendový kanál | Short pozice | Makléřská společnost | ERA | Peníze | Zveřejněné údaje | Ekonomický kolaps | Krize v Turecku | Vývoj italského akciového indexu MIB | Zprávy z ekonomiky | Výrobní index | Bill Gates | Brent | Akcie a dluhopisy | BNP Paribas | Maloobchodní tržby | Politika | Kathy Lien | HUF/EUR | Zisk Monety Money Bank | Jüan | Moody's Analytics | Očekávání | Německé banky | Daňové úlevy | Cena žlutého kovu | Obchodní zásoby | Státy eurozóny | Forex MT4 | NN Group | Expert | Ekonomika EU | Měď | Zpomalení čínské ekonomiky | Chapdelaine Foreign Exchange | Evropské burzy | Palladium | ActionForex | Index cen domů | Balíček na podporu ekonomiky | Index burzy v Aténách | Coinmarketcap | Vybírání zisků | Překoupenost dolaru | Margin | Cisco Systems | Finanční otázky | Koronavirové lockdowny v Číně | Vyšší výnosy | Rada MMF | Posílení eura | Hongkongský dolar | Zvýšení sazeb | Pád rublu | Finanční plánování | Štempl | Řecké banky | Ozvěny trhu | Výzkumný institut | MMF Kristalina Georgievová | Transparentní | Deflační měny | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | ETF fondy | Deprese | Hypotéky v Česku | Invaze na Ukrajinu | Rychlé zisky | Nakupovat akcie | Úspěšnost strategie | Majetek | Základní sazby | Energetický sektor | EURGBP | Vývoj na akciových trzích | Měnový fond | Allianz | Opatření proti šíření koronaviru | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Bankovní regulace | Financovat | Rating dlouhodobých závazků | Republikáni | Standard & Poor's | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Řecká privatizační agentura | Obchodní příležitost | Akciová burza | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | InstaForex | Zásoby ropy | Kurz eurodolaru | Online broker | P/E | Vývoj italského deficitu | Politická nejistota | Situace na trzích | Novozélandský dolar | Bankovní úvěry | Janet Yellenová | Obchodní signály | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | David Malpass | Kristalina Georgievová | Pantheon Macroeconomics | Finanční deriváty | Zboží dlouhodobé spotřeby | Analytika | Nabídka | Americký index | AFP | Příležitosti | Britská banka HSBC | Bill Gross | Itálie | EUR/CZK | Americká lehká ropa | HKD | Cable | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Demografické skupiny | BH Securities | Veřejný dluh Francie | Krize eura | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Akcie CETV | BreakEven | Spotová volatilita | Marc Faber | Britská burza | Jednání FOMC | Nižší daně | OIBDA | VP Bank | Akcie v roce 2020 | Marketscope | Palladiové akcie | Prognóza | Intradenní obchodování | Plynový armageddon | Výnosová křivka | Forex market | USDRUB | Omer Esiner | Měnový pár USD/JPY | Long obchod | CitiFX | Prezident SB | Použití finanční páky | Švýcaři | Asset management | Obligace | Trh práce | Koruna | Kodak | Skokové oslabení koruny | Prezident Fedu | Swiss | Venezuela | Růstový impuls | US Bancorp | RBS | Nike | Rizikovější investice | Maďarský forint (HUF) | Britská centrální banka | Mercedes | FX volume | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Kov | Vysoká inflace | Forex money | Oslabení forintu | Výzkumná skupina | Akvizice | Goldman Sachs Asset Management | Spotřebitel | Ropný trh | Exxon Mobil | Pochybnosti | Finanční společnosti | Kupónový výnos | Soukromí zaměstnavatelé | Wolters Kluwer | Rozdávání peněz | Španělský IBEX | Statut bezpečného přístavu | Býčí výhled | Konsolidace | Bank of New York Mellon | Kepler Capital Markets | Měnové zóny | Hyundai | Conference Board | Realitní společnost | Výdaje mimo kontrolu | Bankovky | Nastavení měnové politiky | Akcie Societé Generale | Řecké referendum | Objem obchodů | Ekonomické zpomalení | EIU | Měna euro | Pokles nákladů na financování dluhu | Vojtěch Benda | Kurzy eura | Koronavirová krize | Velká Británie | Peer-to-peer | Compass Global Markets | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | České trhy | George Soros | Historie | Americká centrální banka | Indikátor | Nordea | Čistý zisk Monety Money Bank | Technologické akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Investiční platina | Hlavní index aténské burzy ASE | Pro jaký dluhopis se rozhodnout? | Globální finanční krize | Výnos desetiletého dluhopisu | Otřesy na trzích | Ceny výrobců | Long | Vývoj hlavní úrokové sazby | Chování | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Inflace v eurozóně | Makroekonomická data | Floating | EBay | Zadlužení země | Evergrande | Bollingerova pásma | Jannis Sturnaras | Lira | Institut DIW | Koruna posílila | Pravidla Evropské unie | Pandemie covidu-19 | Online obchodování | Národní ekonomická rada vlády | Soudní dvůr | Fed dnes | WeWork | Saxo | Economist Intelligence Unit | Thyssenkrupp | AUD | Macroeconomic Advisers | Výnosové křivky | Top Option recenze | Investiční výhled | Meziroční porovnání | Portál FXstreet.cz | Breakout strategie | Chicago Mercantile Exchange | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Oslabování koruny | Nizozemský ministr financí | Buy the rumour, sell the news | Posílení české měny | S&P500 | Německý přebytek běžného účtu | FTSEurofirst 300 | Úrokové sazby | Conseq Funds | Nejznámější kryptoměny | Měnové stimuly | BIC | Cvičení | Americké státní dluhopisy | Měnová instituce | Oslabení eura | Vliv dluhových krizí | Finanční situace Řecka | Vývoj kurzu | Velký třesk | Fincentrum | Měny v regionu | Green Deal EU | Ratingová metoda | Michal Brožka | Trh | Barel ropy | AviAlliance | Systematické riziko | Index výrobní aktivity | Deficit rozpočtu | Koronavirová epidemie | Karlsruhe | Makroekonomické události | Zkušenost | SAIC Motor | MSCI | EMU | Uložení peněz | BlueBay Asset Management | Problémy | Riziková averze | Prezident Evropské centrální banky | Reserve Bank of Australia | Nižší ceny | Auditorská společnost | Britské hospodářství | Inflační epizoda | Kurzy akcií | Fialova vláda | Počet nezaměstnaných | Paulson & Co. | Obchodování na forexových trzích | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Daliova hrozba | Rabobank | eFXnews | RUB CZK | Open | Implikovaná volatilita | Rubl | High frequency trading | Oslabování eura | Bank for International Settlements | Enron | Sentiment na akciových trzích | Odhad cen | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Měnová stimulace | Index | Nový rekord | Aténské letiště | Komoditní index | Studie | ANZ | Reálné úrokové sazby | Komentář amerického prezidenta | Portfolio management | Znovusjednocení země | Parlamentní volby | Výhled růstu německé ekonomiky | ECB Christine Lagardeová | Silicon Valley | Komerční banka | Ekonomika Latinské Ameriky | Vývoj kurzu eura | Zpomalení v Číně | Očekávaná data | Regulace finančního sektoru | Elektřina | MMF | Výrobní ceny | Hlavní úrokové sazby ECB | Vládní koalice | Vývoj kurzu USD | Zpřísnění měnové politiky | Oliver Wyman | Eura | Penzijní fondy | Komise | Ekonomická aktivita v USA | Nejistoty | Kurz koruny | Čínský obchod | Fibonacci | Fialův kabinet | Tržní kapitalizace | Nejistota na finančních trzích | Zastánci brexitu | AXA | Dolarové likvidity | Agentura Scope | Kapitál | Fungování | Investice do akcií | Vývoj eura | Jiří Rusnok | Zvýšení dluhového stropu | Posílení | Rijád | Pojistka proti inflaci | Kurz libry | Postavení země | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | Přebytek běžného účtu | Chapdelaine | Nabídka akcií letiště | Depreciace | Maďarsko | Úvěrové krize | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Týdenní shrnutí | Billions | Zprávy z Řecka | Index STOXX Europe | Ministerstvo práce | Co jsou peníze | Americké investiční banky | S&P | Regulátoři | Mitsubishi UFJ Financial Group | TOP 10 měnových párů | Tržní podmínky | Objednávky | Brokerská společnost | Americké měny | Index finanční | Zadlužení v eurozóně | Úrokové sazby centrálních bank | Unie | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | VOLX | Důvěra investorů | Bear Stearns | Výhodně investovat | Sázky | Recenze | Kurz dolaru | Akciové indexy | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Christine Lagardeová | Shell | Prodej nových osobních automobilů | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Střadatelé | Polský zlotý | Pevný kurz | Pražská burza SPAD | Fannie Mae | AXA ČR | EURNOK | Fundamentální zprávy | Volatilita emerging markets | Přeprodaný trh | Snížení úrokové sazby | Souhrn finančních trhů | Bank of Canada | IEA | Anglie | Podílové fondy | Závislost | Uložení finančních prostředků | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Lídři Evropské unie | AA | Vývoj italského akciového indexu | Spike | Neue Osnabrücker Zeitung | Nalezení brokera | Investiční horizont | Kurz EUR/USD | Koronavirus | EUR/GBP | Hospodářské otřesy | Day-tradeři | Vývoj inflace | Hang Seng | Nová prognóza | Rekordní hodnoty | Deficit | Šedá ekonomika | Berenberg Bank | Evropská měnová unie | Nezaměstnanost v USA | Forexové trhy | Intervence centrálních bank | ClipperData | Nejnižší dluh | Statistický úřad | Ceny Bitcoinu | Investor George Soros | MF | Angela Merkelová | RUB USD | Podnikání | Ekonomické aktivity | Výzkumná společnost | Převod akcií | Budoucnost | Nastavení depozitní úrokové sazby | National Bank of Greece | Hlubší schodek | Obchodní služby | Americký výrobní sektor | Prodej dolaru | Cukr | Virus | Vývoj inflace a mezd | JPMorgan Chase | Antonio Rinaldi | Bankéři | Absorbovat riziko | Hypoindex | Diverzifikace rizika | Kurz CHF | Dostatek likvidity | Snížení poptávky | Americká banka | Sektor služeb | Odpor | Graf EUR/USD | Řecká vláda | Dluhové problémy | Prasknutí bubliny | Micron Technology | Hrubý domácí produkt Německa | Globální měny | Zátěžové testy bank | NYSE Euronext | Fincentrum Hypoindex | Barclays | Vyšší úroky | Světové ceny ropy | Peter Altmaier | Obchodovat na forexu | Nálada na trhu | Prodej akcií | Hodnota majetku | Dividendový výnos | Rada guvernérů | IBEX 35 | Větší riziko | Firma | Centrální banka Nového Zélandu | Twitter | Česká koruna | Zahraniční firmy | G10 | Tyche Capital Advisors | Řízení volatility | Brokers | Německý hospodářský institut | Akciový fond Amundi | Opatření | Benzín | Členské státy | Devizové trhy | Podnikatelé | Investice do zlata | Prudké oslabení | Offshore | Akciový index | Pozornost | Koronavirové lockdowny | Švýcarská ekonomika | Nákupní párty | Index výroby | BIS | HDP Ruska | Egyptská libra | | Jean-Luc Mélenchon | TED Spread | Krize v Evropě | Miroslav Singer | Elektromobily | Opatření ECB | Začít obchodovat | M5S | Švýcarská centrální banka | Forex tipy | Throwback | Dluhopis | Veřejný dluh ČR | Hodnotové akcie | ISTAT | Meziroční míra inflace | Pokračování divergence | Range | Šíření nového koronaviru | Pozitivní komentáře | ActivTrades Europe SA | Bohatství | Nabídka a poptávka | Stratégové | Ifo | Revalvace | Společnost ActivTrades | Momentum | Standard Chartered | Günther Oettinger | Josef Košťál | Aukce | Revoluce v obchodování | Summit EU | Analytik skupiny | Fundamentální analýza akciových trhů | Náklady | Koupě zlata | Investoři se strategií | Buy-and-Hold | Index nákupních manažerů | Burze | Vývoj mezd | Ripple | Newedge | GBP USD | Americká měna | Vysoká volatilita | Daně z příjmů | Opatřením na podporu ekonomiky | Členské země eurozóny | Akcie Apple | Prodeje osobních a nákladních automobilů | Equity | Počet žádostí o podporu | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bitcoin | Mitsubishi | Společnosti z Ukrajiny | Pohyb trhu | Cena zlata dnes | Eleftheria Venizela | New View Economics | Broker v oblasti forexu | Rovnovážný kurz | Balance | LVMH | Prasknutí bubliny Dotcom | Čínský trh | Německý soud | Platforma | Euro vůči americkému dolaru | Šířící se koronavirus | Vysoké inflace | Levnější půjčky | Nissan Motor | Větší pokles | Obchodníci | Inflace ve světě | Nadměrné nadšení | Obchodovat | Index aténské burzy | Rozvoj dlouhodobých vztahů | Vývoj tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Rolls-Royce | Index cen domů v USA | Akcie Erste Bank | UTC | Video | Patria Online | Západní spojenci | Oligarcha | Ole Hansen | Celková inflace | Rozvahy ECB | Ropa | Tovární objednávky | Americké indexy | Overnight | PPF | Největší ekonomika | Konzervativní uložení finančních prostředků | Finance | Válka na Ukrajině | Zhodnocování měny | Nákupy státních dluhopisů | Norsko | Online broker v oblasti forexu | xPuls | Parlamentní výbor | Dluhové poradce | Julius Bär | USA | Růst úrokových sazeb | Popírání | Obchodování jako životní styl | Dnešní údaje | Likvidita a přístup ke kapitálu | Kurz domácí měny | Prezident Donald Trump | Raiffeisenbank a.s. | Ingredience | Index DXY | Pár EUR/USD | Investiční bankovnictví | Kapitálové trhy | Italský deficit | Čistý zisk | Index PMI | Dnešní zprávy | Wim-Hein Pals | Rozpočtové schodky | Růst měnového páru | Krize důvěry | Cenový index | Finance.cz | Jak obchodovat | Stres | Stříbro | SECO | Věk pro obchodování | Největší banky | Sankce | Plochá výnosová křivka | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Finanční instituce | Ruské obcházení západních sankcí | Británie | Drobní obchodníci | Světové trhy | Pokles cen | Technický pohled | FX Update | Stav globální ekonomiky | Volby | Dlužníci | Porovnání měn | Joe Biden | Výdaje | Přijetí eura | Zvyšování sazeb Fedu | ETF | Řecké volby | IBEX | Globální akciový index | GFT Global Markets | Klouzavý průměr | Hlavní ekonom | Evropský statistický úřad | Nikos Christodulidis | Dow Jones | SWIFT | Priorita cenová | Durace | EUR USD | Finanční výbor německého parlamentu | Dnešní ekonomický kalendář | Zasedání Bank of England | Cenový index PCE | Fundamentální analýzy | Vakcíny proti COVID-19 | GLOBEX | WeCHat | Rozpočtová pravidla | Politické napětí | Majors | Belgie | West Texas Intermediate (WTI) | Řecká burza | Riziko poklesu cen | Dluh zemí eurozóny | Pozice ActivTrades | Odchod z eurozóny | Kvalitní obchodní služby | Uchování reálné kupní síly peněz | Německé hospodářství | Banka pro mezinárodní vypořádání | Indexy PMI | UBS | Ziskový obchod | Zpomalení inflace | FTSEurofirst | Ekonomové | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Chuť investovat | Bitcoiny | Prohlášení | Depozitní sazby | Hodnota eura | TopOption podvod | Měnová politika ČNB | Spojené státy | Princip poměrného krácení | Underweight | Trading | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Růst HDP | Španělský IBEX 35 | Euro vůči dolaru | Ruská ekonomika | Purple Trading Jaroslav Tupý | Podíl eura | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Sázka | Ropná společnost | Zpřísnění ekonomických podmínek | Zadlužené Řecko | Akcie podniku | Index volatility | Vliv dluhových krizí na akcie | Kurz USD | Magnát | Agentura Moody's | Boeing | Nekonvenční měnové politiky | Americká data | Kurz dolarů | Profitability Ratios | Navýšení dluhového stropu | Le Penová dnes | Trade Brokers | ASML Holding NV | Výrobní aktivita | Vývoj | Banka Lehman Brothers | Brokerská společnost ActivTrades | Gain Capital | Dílčí indexy | Velcí hráči na finančních trzích | Euro posiluje | Ekonomická aktivita v eurozóně | Vláda v Pekingu | Rating Řecka | Christopher Dembik | Úroková sazba | Investice do energetiky | Časový rámec | Amazon | Windfall tax | Dluhová krize | Dnešní kurz | Německý provozovatel | Mistrovství světa | Německý parlament | Podnikatelská nálada | Vliv na sektory | Demokraté a Republikáni | Zástupci komoditních měn | Global Insight | XTB.cz | Investiční poradenství | Býčí divergence | TikTok | ARM Holdings | Agentura Fitch | Rizikové averze | Investiční doporučení | Nadhodnocení | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Ceny drahých kovů | Férové obchodní praktiky | Americké akcie | Generali Investments CEE | Vývoj amerického akciového indexu | Washington Post | RISK-ON | Erdogan | Ricardo Evangelista | Poměrové ukazatele | Propad na finančních trzích | BRICS | České měny | Obecný vliv na akcie | Investice do nemovitostí | Bankovní účet | Ceny amerických akcií | Šéfka ECB | Chris Williamson | Tudor | Značka ActivTrades | Volatilní | Průmyslové revoluce | Členské země EU | Black Monday | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Předání vypořádání | Obchodní komora | Načasování krize | Varování | Giorgia Meloniová | Dopady pandemie | Intervence | Sky News | Vývoj objemu aktiv | Vývoj velikosti rozvahy ECB | Rostoucí úrokové sazby | Colosseum.cz | Spotřebitelská důvěra | Členské země Evropské unie | European Stability Mechanism | Slovenský trh | Uptrend | Moody's Investors Service | Další vývoj | WKL | První odhad | Vydávání dluhopisů | Strach z inflace | Makroekonomické strategie | Měnové politiky | G20 | Futures zlata | Il Sole 24 | Země platící eurem | Finanční služby | Proražení parity | Index aténské burzy ASE | CSI 300 | Řecká ekonomika | Finanční domy | Sazby ČNB | Nové ekonomiky | Ceny nemovitostí | Eurobank | Akcie Societé | Fiskální politika | Zvedání úrokových sazeb | TopOption recenze | EuroCOIN | Derivátové fondy | Kompenzace | Měnový výbor | Zlotý | Veřejné zadlužení | AXA ČR a SR | Peněžní trhy | Platina | Uvolnit měnovou politiku | Ministerstvo hospodářství | Bernstein | Míra nezaměstnanosti v Řecku | Sazby centrální banky | Italský premiér | Ekonomická situace | Odhad HDP | Klesající úrokové sazby | Světové ceny kávy | Euro Stoxx 600 | Ekonomický sentiment | Cenová válka | Podnikové objednávky | Japonský obchod | Počet zemí s eurem | Dna | Obchodní problémy | Riziko skutečné stagflace | CNY | Centrální bankéři | Platformy ActivTrader | Index FTSE 100 | Kapitálové rezervy | Americká administrativa | RUB CAD | Strategie Ondřeje Hartmana | FCA | Bilance ECB | Forex Money Management | Výsledek referenda | Japonská ekonomika | Vliv na sektor jako celek | Vítězství | Podpůrný balíček | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Burzovní index | Thajský bat | Menší úrok | Skokové posílení eura | Odliv kapitálu | Jurisdikce | Christopher Waller | Pakt stability | Příležitosti pro forexové brokery | Miliardy dolarů | ADP | Pokles nákladů | Burza cenných papírů | Daimler | Pew Research Center | Pojišťovnictví | Fond Amundi | Status bezpečného přístavu | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Prezidentské volby | Světové měny | Změny úrokových sazeb | Prošlá platnost | Pražská burza PX | Světová finanční krize | Miliardy korun | Světový obchod | Tisková konference | Těžba ropy v USA | Bankovní systém | Platební bilance | Růst mezd | Prezident ECB | Automobilka | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Technické indikátory | Posilování koruny | Worldwide Markets | Nákupy dluhopisů | Sazby | Mezinárodní ratingové agentury | Obchodní pozice | Index nových zakázek | Babišova vláda | GBP/EUR | Inflační situace | Lufthansa | Akcie na newyorské burze | Patria | České koruny | Švýcarská banka | Mzdy v Česku | UBS Global Wealth Management | Společnosti z indexu MIB | Vývoj akciového indexu | Oživení německé ekonomiky | Alokace zdrojů | Úrok | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Investiční specialista | Cena severomořské ropy Brent | Konsolidační balíček | Link Campus | Vývoj ceny zlata v CZK | Ekonomická nálada v eurozóně | Generální ředitel | Hotovost | Průmyslové objednávky | Spotřebitelská nálada v Německu | Investiční fondy | Regulátor | Boj s inflací | Berlín | Renault | Průzkum | Firmy | Santa Claus Rally | Polská ekonomika | Zvýšení mezd | Konzistence | Nabízené dluhopisy | Nespokojenost | Objem intervencí | Spektrum aktiv | Nálady investorů | Zlato v době pandemie | HDP Německa | Firemní výsledky | Index výrobních cen | Index CAB | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Opatření vlád | Napětí mezi USA a Čínou | Rating Kypru | Cena ropy brent | Západní firmy | Partnerství | Bit.plus | Zlatý standard | Euro dnes | European Consumer Debt Network | Money management | Zasedání Bank of Canada | OAG | Rozpad eurozóny | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hlavní burzovní indexy | Výhled růstu ekonomiky | Peněžní prostředky | Alpha Bank | Provozní zisk | Dlouhodobé investice | Odhady ekonomů | Zasedání MMF a SB | Oslabení měny | Dealogic | Top Option | Newedge Strategy | Odhad růstu HDP | Brokerské společnosti | Investování | Forex Market Profile | Distribuce | Spiro Sovereign Strategy | Ziskové akcie | Fed | Institucionální investor | Euroskupina | Index spotřebitelské důvěry | Situace Řecka | Další vývoj Bitcoinu | Maďarský forint | UBS Global | Forwardy | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Marže obchodníků | Euro k dolaru | Světové ekonomické fórum | Automobilový průmysl | Mezinárodní letiště | Generali Investments | Česká vláda | Vývoj událostí | Dílčí index | Akcie bank | COIN | Zadluženost | Společnost Meta | Odhad cen ropy | Trhy | Rozvaha ČNB | Trade | Technologické bubliny | Polská měna | Emerging markets | Kurzový závazek | Peněžní likvidita | Fluktuace | Walmart | Vývoj akciového indexu Nasdaq | IMFC | Dopady na euro | Ceny futures kontraktů | Refinancování dluhů | Mezinárodní investoři | FTSE | Vývoj USD | Janis Varufakis | Růst české ekonomiky | Privatizační agentura | Finanční výbor | Německý ústavní soud | Důvěra v eurozóně | Měnové trhy | Přehled o dění | Oscilátor | USD/MXN | Spread v nastavení úroků | Rizika | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Americký dolar vůči japonskému jenu | Chemical Activity Barometer | Rada ČNB | Nižší kurz | Žlutý kov | Custody Services Bank | Varování před riziky | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Fond | Denní obchodování | Riziková prémie | Výše úrokových sazeb | ISM | Přicházející recese | Zvýšení volatility | Omezení pohybu kapitálu | Restrukturalizace | Ekonomická nálada | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Záchranný program | Úrokové sazby ovlivňují akciové trhy | Fitch | Pšenice | Americké banky | Depozitní úrokové sazby | Dluhopisový trh | Sociální trading | Nákup eura | Úspory | Implementace | Předvolební průzkumy | Měnová politika ECB | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Pokles cen akcií | Hard-landing | Pražská burza kurzy akcií | Předkrizové úrovně | Evergrande Property Services | Dánsko | Velcí hráči | MIB | Kurz franku | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Kyjev | Konfluence | Ministr obchodu | Hodnota akcií | Scotiabank | Institut IWH | Krize bankovního sektoru | Pozice na EUR/CZK | CVVM | Zasedání centrální banky | Atény | Ekonomiky EU | Obchodovat volatilitu | Obnovení růstu | Daňový ráj | Investment Banking | Zahraniční měny | Riziková aktiva | Zavedení digitálního eura | Schodek rozpočtu | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Ředitelka | UnitedHealth | NKE | TradingEconomics | Cenu plynu | Průměrná míra inflace | Prudential Financial | Žádosti o podporu | Mojmír Hampl | Živnostník | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | CEE | Ondřej Hartman | Holubice | Eleftheria Venizela Atény | Příjmy z dluhopisu | Ekonomický indikátor | Vladimir Putin | Tesla | Záporné úrokové sazby | ONE | Zájem o nová auta | Politické fráze | Řecký dluh | Low | Prodej eura | Stabilita | Miliardář | Španělsko | Time frame | Proč klesla cena ropy | Regulační změny | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Bloomberg Barclays | Globální ekonomický růst | RBNZ | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Vývoj na měnovém trhu | USDCHF | Druhá vlna | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Přípustné cenové pásmo | SYRIZA | Řecké dluhopisy | Finanční ústavy | Veřejný dluh zemí eurozóny | CAD | RMF24 | Cenové války | Odhady analytiků | Investiční aktiva | Růst ekonomiky eurozóny | Kurz britské libry | Sentiment trhu | Aktuální Price Action | Shares | Reinvestice kuponové platby | Financování dluhu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rozjednané prodeje domů | Měnová krize | Peněžní trh | Shortování | Na burze | Významný dopad | Akcionáři | Společnost | The New York Times | Tisková konference ECB | Dluhopisy německé vlády | Zpřísňování měnové politiky | Online FX zpravodajství | Zadlužování | Evropská dluhová krize | Evropské trhy | RUB EUR | IWH | Sázet | Květnová inflace | Hospodaření | Robeco | Vývoj indexu volatility | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Riksbank | Dividendové výnosy | Severomořská ropa | EUR/HUF | Colosseum | Institucionální investoři | Investičníweb.cz | Obchodování na měnovém trhu | FXstreet | Conseq | Měsíční report | EBITDA | TopOption | Reporty | Turbulence na trzích | Burzy celého světa | Reserve Bank of New Zealand | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Purple Trading | Vývoj výnosu 10letých italských vládních dluhopisů | Pips | Obcházení západních sankcí | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Akcie energetických společností | Bilance Fedu | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Plán restrukturalizace | Problémy domácností s dluhy | Velkoobchodní tržby | Volkswagen | BACEN & CVM | MSCI All Country World | AUD/USD | Next Finance Markéta Šichtařová | Nová auta | Činnost podniků | Pokles reálných mezd | Dlouhodobý pohled | Ratingový výhled | Regionální průmyslové výzkumy | Tomáš Vlk | EK | Zahraniční forex | Riziko | Američtí bankéři | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Trinity | MAM | SPX500 | FIAT | JPY | E-mini | Credit Suisse | Vývoj EUR/USD | Zasedání ČNB | FT | Adidas | Rollover | Citi | Pivot | Pokles výnosů | MSCI World Index | Šéf společnosti | RSI | Bank of America | Úroková sazba ECB | Hnutí ANO | Transakce | USDX | Taleb | Evropské obchodování | Finanční trh | Order | Meta | Turecká lira | Portfolio | Kurz měny | Nástroj | GBP | NATO | Plyn | CEPS | Kristina Hooper | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | INSEE | ISM indexy | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Know-how | Risk | Inovace | J.P. Morgan | CZK/USD | Migrační krize | USD/CNY | Ceny | Tisk peněz | Objem zlata | Financování | Recese | Global Markets | Zahraniční kapitál | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Bankovní tituly | Kompozitní index | Deutsche Börse | Realitní trh | FTSE 100 | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Úvěrový trh | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Bundesbank | Míra nezaměstnanosti v USA | Obchodní platformy | Fúze a akvizice | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | BBC | Sektor nemovitostí | Předpovědi | DPH | Predikce | Softbank | Italové | VW | ASML | Jedno euro | WTI | Prosus | USD/RUB | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | ČNB Jiří Rusnok | Fed index | Obchodování v New Yorku | Globální index | Praxe | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Mizuho | Fresenius Medical | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Futures na VIX | Extrémně volatilní | Burzovní indexy | Rating vyšší | Odborníci | Cantor Fitzgerald | Cena severomořské ropy | Dlužník | Vyplnění GAPU | Průmyslový sektor | Překvapivý růst | Aussie | Tradingový portál | USD/EUR | Sentix | Vývoj na finančních trzích | Výsledek voleb | Manipulace s trhem | Paříž | Stratég | Index FTSEurofirst 300 | Kurzové riziko | Evropské dluhové krize | Instituce | Erste Bank | USDCAD | Panevropský akciový index | Mateusz Morawiecki | Forint | Důchod | Vliv na akcie | Accor | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Francouzská ekonomika | Cena cukru | Ceny zlata | Plodiny | Solidarita | Commerzbank | Náklady na financování | Vysoké zhodnocení | Oživení akcií | Výnos | Global Wealth Management | Výnosy z dluhopisů | Měnový systém | Hlavní index burzy | Patrik Urban | Bankovní krize | Pokles ekonomiky | X-Trade Brokers | Insider | ESG | Bloomberg Intelligence | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Americká internetová společnost | Americká investiční banka | Ekonomická krize | Green Deal | CEO | LBBW | Dominance amerického dolaru | VIX index | Dobrá zpráva | Šéf ECB | Trinity Bank | Rozhovor | Úrokové sazby ECB | Spotřeba domácností | Zhoršení výhledu | Výnos desetiletých dluhopisů | Trhy v Číně | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Historická maxima | Eni | Posílení koruny | Dluhopisový index | Tradingový portál FXstreet.cz | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Singapur | Podmínky půjčky | David Cameron | Forex trader | Ministryně práce | Šinzó Abe | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | Ahold Delhaize | Zvyšování daní | S/R zóny | Utažení měnové politiky | Energetická krize | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Inflační cíl | VIX | Skokové posílení | Mezibankovní | RUB | Výběr zisků | Nejlepší palladiové akcie | Jiří Šmejc | BOSSA | Euforie | Zasedání MMF | Největší světové ekonomiky | EPS | Biliony dolarů | Kurz eura k dolaru | Vyhlídky eurozóny | Očekávané Earnings | Index STOXX Europe 600 | Akcionář | Švýcarská centrální banka (SNB) | Pracovní místa | Káva | Vývoj meziroční inflace | Slabý ekonomický růst | Vedení ECB | Zisk | Globální krize | Koronavirové pandemie | Total | ČNB | Bank of England | World Gold Council | Nejprudší jednodenní pokles | Overweight | EURUSD | FedEx | Aktuální hodnota eur | Den D | Nová bankovní rada | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Nominální růst HDP | Makléři | Rizikové měny | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Zahraniční investoři | Market Profile | Wolfgang Schäuble | Obchodování | Armageddon | Jan Vejmělek | Vzdělání | Dnešní data | GFT | Očekávaný vývoj | Certifikát | Daňový poplatník | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | PetroChina | Prezident | Eurostat | Rekordní minima | Růst inflace | Cena mědi | Finanční pomoc | Jednotné měny | Týden na finančních trzích | Hypoteční trh | Easing | Jednotná evropská měna | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Prémie | Oslabování dolaru | Expanzivní politika | Vývoj indexu volatility VIX | TradingFloor.com | Státní rozpočet | Evropa | WGC | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | S/R zóna | Zprávy | Ceny ropy | Zprávy z trhů | Bailout | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Akciový fond | Trigger | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Krize v eurozóně | Technologické společnosti | Převodník měn | Automobilky | Rothschild | Nejlepší akcie | Důvěra investorů v ekonomiku | Ekonomické události | Omezení pohybu | Eurodolar | Biden | ADBE | Italská vláda | Finanční krize | DPA | Akcie finančních společností | FXstreet.cz | Investiční společnost | Obchody | Profit Target | Britská měna | Vláda ČR | Běžný účet | Ekonomika ČR | Pokles české ekonomiky | ex | Naše ekonomika | Jakub Matis | Technologické firmy | Španělská ekonomika | Index CPI | IronFX | Obchodní konflikt | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Deutsche Telekom | Natixis | Zpráva pro tradery | Portfólia | Haruhiko Kuroda | Společnost Meta Platforms | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | Valuace akcií | JPMorgan Chase & Co | Směřování | EURSEK | Arbitráž | Hospodářský institut Ifo | Visa | Panické výprodeje | X-Trade | Grafy | Aktivum | Bid | Japonská centrální banka | Přenos | Propad akcií | Letiště | Merrill Lynch | Velcí institucionální investoři | BNP | Dezinformace | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Europe 600 | Nové zakázky | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Obchodování forex | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Destatis | Konsensus | Aktuální prognóza | Costco | Dluhy | Hedge fondy | Euro STOXX | Prodej aut | Velký problém | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | GfK | Aliance | Investiční výdaje | Výrobní aktivity | UniCredit SpA | Spotřebitelské ceny v Česku | Spready | HDP | Měnové kurzy | Devizový trh | Načasování | Hospodářské vyhlídky | Skupina G20 | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Kybernetická měna | Ekonomka | Dolar | Euro | Klid | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | Index euro | Etoro | Westpac | Turistické sezóny | Nové investice | Globální investoři | Natixis Investment Managers | Objem investic | Politici | USD/CAD | Dopady na ekonomiku | Rizikové prémie | Obchodní bilance | Index PCE | Vyšší inflace | Brazílie | Zhoršení ratingu | Členské země | Index DJIA | Apple TV+ | Investec | Růst těžby v USA | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | Burzovní společnosti | Poptávka investorů | Slovensko | Investice do komodit | JPMorgan | Měnové unie | Akumulace | Přirážka | Obchodní systémy | EUR/CHF | Westpac Banking | EBRD | Realitní sektor | Domácí měny | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | Odhad letošního růstu | Investiční tipy | Jamie Dimon | Infineon | Retail | Vyšší úroveň | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Dekarbonizace | Osobní výdaje | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | Brazilský real | Streamovací společnosti | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Americké firmy | Životní styl | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | FOMC | US dolar | Akcie | Norská koruna | Grexit | Zvýšení ratingu | Obchodování na devizových trzích | Kupci | Mzda | Nižší úrokové sazby | Největší ekonomiky | NERV | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | Société Générale | Návratnost | Rates | John Hardy | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Evropská investiční banka | Index spotřebitelských cen | ZIL | City | Růst ceny ropy | Vstup do dlouhé pozice | Institut ZEW | Downgrade | Osobní příjem | Napětí na trzích | Makléř | Louis Vuitton | Koš | AAA | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | Švýcarská vláda | BBVA | Index cen | Prodej anglické libry | Světová ekonomika | Češi | Německé ministerstvo hospodářství | Převis | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | USDJPY | Index VIX | Úroková míra | Price Action | Index PPI | Prostor k růstu | Britská ekonomika | Globální indexy | Technologie | Největší propad | Skupina PPF | Emmanuel Macron | Ekonomický výzkum | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Maloobchodní tržby v Německu | Euro k americkému dolaru | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | Velké finanční krize | Dnešní zpráva | Negativní nálada | DXY | Sell in May and go away | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Barack Obama | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Panevropský index | Americký prezident Joe Biden | Úspěchy | Intermediate | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Jiné měny | Japonské akcie | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Měnový výbor Fedu | Rychlý růst | Ekonomické fórum | Michal Stupavský, CFA | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Bear | Investice | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Skupina G7 | Big Mac | Návrh zákona | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Obchodování v Asii | Buy and hold | Rally | Investujte | Londýn | Berenberg | Konkurence | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Švédská koruna | Komoditní stratég | Obchodování akcií | Komunikace | Skupina Saxo Bank | BYD | Trhy s kryptoměnami | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | COPPER | Americké futures | Černé labutě | Indie | Satoshi Nakamoto | Bod | Obchodování na akciových trzích | Die Welt | Známý investor | HighSky Brokers | Fitch Ratings | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | ESM | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | ECOFIN | Investiční stratég | Soukromá spotřeba | Regulace | Oddlužení | Deriváty | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Akcie roku 2020 | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Akcie klesají | Důvěra | Konsenzus ekonomů | Pád akcií | S&P 500 nebo Nasdaq | Oslabení dolaru | Banco Carregosa | Ukazatel | Členové Fedu | Reinvestice | Index MSCI | Slabší dolar | Exotické měny | Měny | Sell the news | Návratnost investic | Dollar | Bankovní domy | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Krize v Řecku | CSI300 | Hlavní kryptoměna | Patria.cz | Ekonomický institut | Export | Milník | UNA | Hyperinflace | Finanční rizika | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | Jim Rogers | Úbytek | Unicredit | GBPUSD | Institut GfK | Záchranný balíček | Řízení rizik | Italská ekonomika | Partneři | Covidové pandemie | BHS Štěpán Křeček | Mark Carney | Zvýšení úroků | NBER | Špatná data | UniCredit Bank | Hospodářský institut | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Fundamentální data | Algoritmické obchodování | Pro tradery | Reakce investorů | Services | Federální rezervní systém (FED) | Stock Exchange | Praha | Britská vláda | Úřad INSEE | BaFin | Média | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Forexové obchodování | Tranše | Rozšíření | Technická analýza | Mladší generace | Plány | Nižší poptávka | Toyota | Resistence | Struktura devizových rezerv | Administrativa | COVID-19 | Béžová kniha | Cena ropy WTI | Pozitivní signál | Brusel | Dluhopisové výnosy | Devizové rezervy | Hypotéky | Akcie Google | Státní výdaje | Next Finance | Nikkei | Konvergence | Short selling | Spekulativní investoři | Ekonomika USA | Čínská banka | Růst britské ekonomiky | Data z amerického trhu práce | Asijská seance | Quantum | Myšlení | ZEW | Fenomén | Vlna inflace | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Scope | Supporty a rezistence | Objem | Forex.com | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Příjmy | Fiskální rok | Investiční manažeři | EUR/AUD | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Zobchodované objemy | Evropská komise (EK) | Financial | Podnikatelská nálada v Německu | Ministryně práce a sociálních věcí | Zlaťáky | Zasedání Fedu | Hedge Fund | Bloomberg | London Stock Exchange (LSE) | Guvernér centrální banky | XAU/USD | Finanční skupina | Akcie v Asii | Evropská unie | Zlaté mince | Vývoj ceny bitcoinu | Britský ministr financí | Britský FTSE 100 | Ústavní soud | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Saxo PrivatBank | Bezpečné investice | Silný růst | Devizové kurzy | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | Divize | University of Michigan | Korekce | Audi | LNG | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Riziko recese | Firemní investice | S&P Global Ratings | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Průzkumy | Obchodování s akciemi | Kurz koruny k euru | Carry trade | Downtrend | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Technické ukazatele | Pokles úrokových sazeb | Short | Tomáš Pfeiler | Nakupovat státní dluhopisy | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Chudé země | Institut Ifo | High | Beta | Sójové boby | Tým InstaForex | Guvernér banky | OECD | Odvaha | CHF | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | Nabídka akcií | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Růst výnosů | Změna trendu | BK Asset Management | James Bullard | Těžba ropy | Otočení trendu | Frustrace | USD/NOK | Příliv kapitálu | Instant Trading EU | AUD/CAD | Drawdown | National Australia Bank | Index nákupních manažerů (PMI) | Nikkei225 | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | Julius Baer | Prezident Joe Biden | Šokující předpovědi | QE | Skokové oslabení | MT4 | Amundi | Banka HSBC | Japonský premiér | Světová banka | Mexické peso | Cena | Vystoupení z EU | NYMEX | Markéta Šichtařová | Německá vláda | Překoupenost | Německo | Prodeje domů | Bund | Makroekonomické ukazatele | Upozornění | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Komodita | Setkání centrálních bankéřů | Obchodní partner | Steen Jakobsen | Americký trh | Konkrétní plán | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | Close | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Partners | Ekonomické údaje | Německá kancléřka | Ekonomická data | Fidelity International | Přehled kurzů | Spekulace na růst | Drahé kovy | Francouzský statistický úřad | Pád cen | Názory analytiků | Jefferies | Evropské akciové indexy | Ekonomická data z USA | Maďarská měna | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | SAIC | Microsoft Corp | Bloomberg Economics | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Záchranné balíčky | Infineon Technologies | Erste | Ekonomická rizika | Rezervy | Zavedení cel | Fiskální balíček | Světová obchodní organizace | EMA | Forexu | Přehled dluhových trhů | Merck | Kurzy měn | EuroStoxx50 | Inverzní výnosová křivka | Agentura DPA | Akcie společnosti | Vzdělávací článek | Obchodní válka | Kypr | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | EUR/SEK | Báze | Měnový stratég | Oscilátory | Jednotná měna | Zlato | Relativní stabilita | Ekonomika | Měny&Sazby | Devizový kurz | Krize Řecko | WEF | Evropské méně | Plánované obchody | Slabé euro | Denní změna | Inflace v Německu | Profesor ekonomie | Desetileté dluhopisy | Pozitivní výsledky | Denní graf | CFA | SEC | Schodek | Volume | Indikátory | Ticker | Vývoj italského deficitu a dluhu | Oslabení | EUR/TRY | Finanční situace | Ekonomické krize | Forex GBP USD | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Úspěch | Investiční příležitosti | Banky pro mezinárodní platby | LTRO | Ceny kávy | Likvidita | Britské referendum | Internetová společnost | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Forex trading | Repo sazba | EET | Maloobchodní prodej | Vývoj meziroční jádrové inflace | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Banky | Burzovně obchodované produkty | BlackRock | Ceny v Česku | Buy | Francouzské akcie | Produktivita práce | Země G7 | FDX | XPeng | Vlády | Americká vláda | Investiční divize | CBOT | Kotace | Investiční společnosti | Malý prostor | Šance | Investiční instrumenty | Daně z příjmů právnických osob | FIXED | Ministři financí EU | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | Bankrot | Netflix | Zisk na akcii | Černá labuť | Ray Dalio | Wall Street | ING Groep NV | Průlom | Forexové obchody | Instrumenty | Analýza | Velké ztráty | Procter & Gamble | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | ČR | Vivendi | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Ropný průmysl | Manažeři fondů | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Kurz EURUSD | Asijské akciové trhy | Index MSCI All Country World | Intervenovat | Zvyšování úroků | Německé státní dluhopisy | Kvantitativní utahování | Bavlna | Tržní kapitalizace společnosti | Analytici banky | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Euro proti dolaru | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | OCI | Aktivity v eurozóně | Pullback | Příprava | Štěpán Křeček | Měnové politiky centrální banky | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Příležitosti pro nákup | Platební neschopnosti | Chevron | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Hillary Clintonová | Dlouhodobé důsledky | Dolarový index DXY | Hedge | Kancléřka Angela Merkelová | Market | Měnová autorita | Technologický sektor | Cenné papíry | Bankrot Řecka | Royal Bank of Scotland | Eurokomisař | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | Globální dluhopisový index | Support | General Electric | Dluhový strop | Hold | Cenný papír | Převody peněz | Transparentnost | Vláda USA | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Finanční ústav | Bilion dolarů | Deutsche Bundesbank | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Import | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | Western Union Business Solutions | Cenové indexy | Investiční banka | Lednová inflace | Marek Mora | Zvýšená volatilita | Rizikovější aktiva | Spotřební zboží | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Broker | Oscilátor RSI | Peněžní zásoby | Sentiment | SNB | Index ISM | Evropská banka | Jaroslav Tupý | Alcoa | NYSE | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Bohatý | Stop-Loss | Indikátory důvěry | Největší pokles | Nákupy aktiv | IHS | Spotřebitelé | SaxoTrader | Zkrocení inflace | Program nákupů dluhopisů | Výkonný ředitel | Obchodní spor | Rostoucí výnosy | Německé automobilky | Vzdělávání | Nákupní příležitosti | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Investment Managers | Polsko | Čínská vláda | Začít investovat | Jeden dolar | Ceny potravin | AUDUSD | Rezistence | SEB | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Březnová data | Auta | Modelový příklad | Saxo Bank | Zpravodajství | Multi-Asset obchodování | Denní data | W1 | Pozice dolaru | Velké banky | Nová vláda | Dluhové trhy | Základní úrok | BofA Global Research | Nařízení | Zavedení eura | Noviny | Bond | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Ben Laidler | RBA | ABN Amro | Macquarie | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | P.A. | Společnosti z indexu | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Slovník pojmů | Invesco Ltd. | Generace Z | Hospodářské výsledky | Dostatek hotovosti | DIW | Americké ekonomiky | Wirecard | Měnové stimulace | Jádrový index | Úročení | Kurz japonského jenu | Finančník | USD | Světové hospodářství | CAC40 | MetaQuotes | WallStreetBets | Vývoj dolarového indexu | Tištění peněz | Peso | Ekonomický dopad | Tokio | Měnová unie | Kabinet | Emoce | Zvýšení základní sazby | Propad cen akcií | Turbulence na finančních trzích | Obchodování s měnami | Kurz jüanu | Loonie | USD EUR | Čínské úřady | Počet nových žádostí o podporu | Der Spiegel | Libra k dolaru | D1 | Investing.com | Firemní zisky | Investice ve stavebnictví | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Silný dolar | BMW | 3M | Výkonnost dolaru | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | Dnešní čísla | Tencent | Země G20 | Vývoj akcií | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Prognózy ČNB | Britský statistický úřad | Ekonomická teorie | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Kupní síla | Earnings | CZ | Digitální měny | Australský dolar | Maastrichtská kritéria | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | Britská banka | Vysoká nezaměstnanost | Propad hodnoty | Rakousko | HighSky | Srí Lanka | Mistrovství | ANO | Britské libry | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | Finanční regulace | Guvernéři centrálních bank | Pokles sentimentu | Thajský baht | London Stock Exchange | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Economic | Nemovitosti | Makro data | Turecká centrální banka | Evropský trh | Markets | USD/CHF | Úrokové sazby Fedu | Repo operace | Investiční kovy | Carl Icahn | Time-Frame | Francouzská vláda | Dluhopisoví investoři | Tempo očkování | Arbitráže | Aleš Michl | Kanada | Zájem o investice | CPI v USA | Nejistota | Plný úvazek | Akcie roku | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Akcie technologických společností | Standard & Poor's (S&P) | Rizikové investice | Apreciace | Německý Ifo index | Kryptoměna | Ekonomie | Současné tržní podmínky | Instant Trading EU Ltd. | Dopady pandemie na ekonomiku | Makroekonomický kalendář | Opce | Eurobondy | Investment | ING | Zahraniční investice | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Fixed income | Indexy | Kurz CZK | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Kurz švýcarského franku | Splácení dluhu | Kupní síly peněz | Kurz eura vůči dolaru | RISE | Makro | Evropská centrální banka | Statut | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | HICP | Stoxx 600 | Sazby ECB | SPAD | Propad cen komodit | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Spiegel | Hospodářská krize | Měnová politika | Alokace | Index euro stoxx 50 | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Nejobchodovanější měnový pár | Rozpočtové politiky | Nové vedení | Největší ekonomika eurozóny | Body | Rozkolísanost trhu | Zvýšení inflace | Parita | Německé podniky | Růst produktivity | Evropské země | Turistický ruch | Payrolls | ROCE | Spekulace | Lot | Averze vůči riziku | Referendum | Konzervativci | Lockdowny | Soud v Karlsruhe | Hedging | Precedens | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | PBOC | KBC | Silné euro | Politické riziko | Společná evropská měna | Pimco | Bank of America Merrill Lynch | Síla měn | Americký dluh | Zpracovatelský průmysl | MIC | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Western Union | Spekulanti | Janney Montgomery Scott | Federal Funds Rate | Globální finanční trhy | Zrušení superhrubé mzdy | Bezpečné měny | Nejistoty na trzích | Výhled domácí ekonomiky | Základní sazba | Výrobce elektromobilů | Pracovní síly | Fúze | Případová studie | Akciový trh | Uhlí | Finančníci | Investor | Nákup dluhopisů | Stochastic | USD/JPY | Program nouzové likvidity (ELA) | Americké vlády | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Jestřáb | Merck KGaA | Obchodování na burze | Americké obchodování | Šíření koronaviru | Emitenti | Strategy Research | Ovlivňování | Banka | Jihokorejský won | Země eurozóny | Premiérka | Obchodování na forexu | Autoprůmysl | Nákupy zlata | Markit | Významné události | Čínské investice | Makléřské společnosti | Baker Hughes | Enel | CNBC | Domácí poptávka | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | Energetická situace | COT | Custody | Disney | Ocenění | V4 | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Dluhopisy USA
Dluhopisy v době pandemie
Dluhopisy zemí eurozóny
Dluhová krize
Dluhová krize v Řecku
Dluhová pravidla
Dluhová pravidla Evropské unie
Dluhová služba
Dluhová unie
Dluhové financování

Následující klíčová slova

Dluhové papíry
Dluhové poradce
Dluhové potíže
Dluhové potíže chudších zemí
Dluhové problémy
Dluhové trhy
Dluhové úlevy
Dluhové úlevy pro chudé země
Dluhové úlevy pro nejchudší státy
Dluhové zatížení
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít