Čtvrtek 21. listopadu 2024 09:44
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Světové hospodářství

C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německo se musí přípravit na cla

06.11.2024 Pravděpodobné vítězství republikána Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách je hospodářsky nejtěžším okamžikem v dějinách Německa. V komentáři to dnes napsal předseda kielského Institutu pro světové hospodářství (IfW) Moritz Schularick. Podle předsedy ekonomického institutu Ifo Clemense Fuesta se Německo musí připravit na zavedení cel, podle předsedy institutu ZEW Achima Wambacha Trumpovo prezidentství ještě zhorší hospodářské problémy Evropy a Německa.
img

Růst čínských akcií je dechberoucí, i když zůstává otázkou, zda i trvalejší. Už nyní ovšem z něho těží třeba i akcie evropských firem typu Louis Vuitton

30.09.2024 Nemovitostní krize, slabé spotřebitelské výdaje, deflace, stárnutí populace, zátahy režimu proti byznysmenům, geopolitické napětí, riziko nových cel ze strany USA… Vše rázem zapomenuto. Čínské akcie mají za sebou nejlepší týden od roku 2008 a i do tohoto vstoupily velkolepě.
C:\fakepath\Lindner.jpg

Německý ministr financí představil návrh rozpočtu s masivními investicemi

10.09.2024 Německý ministr financí Christian Lindner dnes ve Spolkovém sněmu představil vládní návrh rozpočtu na příští rok. Počítá s výdaji téměř 490 miliard eur (12,3 bilionu Kč). Více než desetina z toho, celkem 51,3 miliardy eur, má pocházet z půjček. Podle Lindnera obsahuje návrh také rekordní investice 81 miliard eur. Návrh, jehož vznik provázely vleklé koaliční spory, nyní posoudí poslanci, kteří by ho mohli schválit v listopadu.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-09092024-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (9.9.2024)

09.09.2024 V minulém týdnu jsme se dočkali jednoho obchodu, na který jsem dopředu upozornil v mém týdenním komentáři. Trh prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval nákupní (buy) obchod, který se postupně přesně dostal do svého cíle a byl ukončen v zisku na Take-Profitu (TP). Pokud jste mého obchodu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika letos dle odhadu vykáže nulový růst

05.09.2024 Německé ekonomice se daří hůře než ostatním a letos vykáže nulový růst. V aktualizované prognóze to dnes uvedl německý hospodářský institut Ifo. Zhoršil tak svůj červnový odhad, který počítal s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 0,4 procenta. Institut také snížil odhad růstu pro příští rok na 0,9 procenta z dříve uváděných 1,5 procenta. Podle hlavního prognostika Ifo Tima Wollmershäusera se německá ekonomika potýká se strukturálními problémy a s nedostatkem investic.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

IfW: Německá ekonomika bude letos dále klesat

04.09.2024 Kielský institut pro světové hospodářství (IfW) předpokládá, že německá ekonomika bude v letošním roce pokračovat v poklesu. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle podzimního výhledu institutu sníží o 0,1 procenta. V letním výhledu přitom IfW předpokládal, že německá ekonomika letos vykáže nárůst o 0,2 procenta.
C:\fakepath\Global3.png

Světová banka zlepšila odhad růstu globální ekonomiky

11.06.2024 Světová banka (SB) zlepšila odhad letošního růstu globální ekonomiky na 2,6 procenta. Světové hospodářství by tak mělo růst stejným tempem jako v loňském roce. Ve své předchozí prognóze, která je z ledna, přitom SB předpovídala zpomalení růstu na 2,4 procenta. Za zlepšením výhledu stojí zejména příznivý hospodářský vývoj ve Spojených státech, uvedla banka v dnešní zprávě.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika chřadne, shodují se přední ekonomické instituty

27.03.2024 Německo v letošním roce vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) jen o 0,1 procenta. Ve společné analýze to dnes uvádí pět předních německých hospodářských institutů, které ještě loni na podzim předpovídaly na letošek růst ekonomiky o 1,3 procenta. Instituty označily německé hospodářství za chřadnoucí a dodávají, že rozvoj komplikují jak růstové, tak i strukturální problémy.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina za války přišla o 30 procent ekonomiky

20.02.2024 Ukrajina kvůli ruské agresi přišla o 30 procent své ekonomiky, asi pětinu svého území a 3,5 milionu pracovních míst. Více než deset milionů lidí muselo kvůli válce opustit své domovy, mnozí uprchli do ciziny. Uvedl to ukrajinský premiér Denys Šmyhal v rozhovoru, který zveřejnila japonská televize NHK. Šmyhal se při pondělní návštěvě Tokia zúčastnil podpisu desítek memorand týkajících se japonské pomoci s poválečnou obnovou Ukrajiny, která se již téměř dva roky brání ruské agresi.
img

Portu – výhled na rok 2024

28.12.2023 Výnosnost jednotlivých aktiv v roce 2023 ovlivňovaly zejména makroekonomické problémy a geopolitická rizika. Spojené státy i EU nadále bojovaly s vysokou inflací, tu se dařilo snižovat centrálním bankám vyššími úrokovými sazbami jen pomalu. Efekt vyšších sazeb tlumil napjatý trh práce, když nedostatek pracovníků způsoboval silný tlak na růst mezd. Ten bránil rychlejšímu poklesu inflace. Nejrychlejší proces zvyšování sazeb americkým Fedem a historicky nejvyšší sazby v eurozóně stanovené ECB ale zabraly. Inflace v současnosti dosahuje v USA 3,1 % a v eurozóně 2,4 %, což je již blízko cílové hodnotě 2 %.
C:\fakepath\graf global.jpg

OECD zlepšila výhled letošního růstu globální ekonomiky na tři procenta

19.09.2023 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zlepšila výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok a očekává, že se hrubý domácí produkt (HDP) zvýší o tři procenta. V předchozí prognóze, která je z června, OECD růst odhadovala na 2,7 procenta. Výhled na příští rok ale OECD zhoršila, uvádí se v její dnešní zprávě.
C:\fakepath\trader-04012023-48-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy pokračují v poklesu, Brent ztrácí téměř pět procent

04.01.2023 Ceny ropy dnes pokračují ve výrazném poklesu kvůli přetrvávajícím obavám o poptávku, za kterými stojí zpomalování růstu světové ekonomiky a vzestup počtu případů nákazy koronavirem v Číně. Severomořská ropa Brent kolem 17:25 SEČ ztrácela téměř pět procent a nacházela se mírně nad 78 dolary za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala také téměř pětiprocentní pokles a pohybovala se blízko 73 dolarů za barel.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Průzkum: Německé podniky čekají pouze mírnou recesi německé ekonomiky

27.12.2022 Německé podniky v příštím roce očekávají pouze mírnou recesi německé ekonomiky, a to navzdory energetické krizi, nedostatku surovin a slabým vyhlídkám pro světové hospodářství. Vyplývá to z průzkumu mezi předními německými podnikatelskými svazy.
C:\fakepath\uhli.jpg

IEA: Poptávka po uhlí kvůli drahému plynu vyrovná letos rekord z roku 2013

28.07.2022 Celosvětová poptávka po uhlí se letos vrátí na maximum, kterého dosáhla v roce 2013, a příští rok se patrně vyšplhá na rekord. Ve své zprávě to dnes předpověděla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Za obnoveným zájmem o uhlí podle ní stojí vysoké ceny zemního plynu, kde růst nyní podporuje také invaze ruských vojsk na Ukrajinu.
C:\fakepath\g7.png

Summit G7 v Bavorsku začal, kancléř přivítal pozvané státníky

27.06.2022 Summit sedmi velkých světových ekonomik G7 oficiálně začal, německý kancléř Olaf Scholz krátce po poledni v bavorském alpském zámku Elmau přivítal amerického prezidenta Joea Bidena, britského premiéra Borise Johnsona, francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, italského premiéra Maria Draghiho, japonského premiéra Fumia Kišidu a kanadského ministerského předsedu Justina Trudeaua. Vrcholná schůzka potrvá tři dny a skončí v úterý kolem poledne.
C:\fakepath\Johnson.jpeg

Britský premiér Johnson chce posílit jednotný postoj Západu proti Rusku

27.06.2022 Jednotný postoj Západu proti Rusku a jeho invazi na Ukrajinu je nehledě na hospodářské dopady důležitější než kdy jindy, protože vítězství ruského prezidenta Vladimira Putina by mělo mnohem výraznější dopady. Včera to při příchodu na summit skupiny sedmi velkých světových ekonomik G7 prohlásil britský premiér Boris Johnson.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Státy skupiny G7 míří k zákazu dovozu zlata z Ruska

26.06.2022 Británie, USA, Japonsko a Kanada zakážou dovoz zlata z Ruska. Na úvod začínajícího summitu sedmi velkých ekonomik G7 to podle agentury Reuters oznámila britská vláda, která chce, aby nové protiruské opatření za invazi na Ukrajinu přijaly také Německo s Francií a Itálií, což jsou zbývající členové G7. Americký prezident Joe Biden na twitteru napsal, že G7 zákaz dovozu zlata oznámí společně.
C:\fakepath\g7.png

V Bavorsku začíná třídenní summit skupiny G7, tématy budou Ukrajina či klima

26.06.2022 V bavorském alpském zámku Elmau dnes začíná třídenní summit šéfů států a vlád zemí skupiny velkých světových ekonomik G7. Představitelé států skupiny, kterou tvoří Británie, Francie, Spojené státy, Kanada, Německo, Japonsko a Itálie, budou jednat především o hospodářských a bezpečnostních dopadech ruské invaze na Ukrajinu, tématem bude ale také ochrana klimatu.
C:\fakepath\trader-16032022-27-zm.jpeg

MMF: Ruský útok na Ukrajinu by mohl zásadně změnit globální hospodářský řád

16.03.2022 Ruský útok na Ukrajinu pocítí celá světová ekonomika v podobě pomalejšího hospodářského růstu a vyšší inflace. V dlouhodobějším horizontu by navíc mohl vést k zásadním změnám v globálním hospodářském a geopolitickém řádu. Uvedl to Mezinárodní měnový fond (MMF) na svém blogu.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie navzdory šíření nové varianty koronaviru posílily

28.12.2021 Evropské akcie dnes navzdory šíření varianty omikron posílily. Panevropský index STOXX 600 vzrostl o 0,6 procenta na pětitýdenní maximum 488,50 bodu. Protipandemická opatření zpřísnila Francie a počet nakažených novou variantou koronaviru prudce stoupl mimo jiné ve Španělsku a Británii.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Reuters: Německé hospodářské instituty sníží letošní výhled německé ekonomiky

13.10.2021 Hospodářské instituty sníží letošní výhled německé ekonomiky na 2,4 procenta z dříve uváděných 3,7 procenta. Na vině jsou problémy s dodávkami, které brzdí hospodářské oživení. Uvádějí to dva zdroje agentury Reuters.
img

Ozvěny trhu: Trochu jiná recese

08.04.2021 Statistici minulý týden potvrdili, že česká ekonomika zaznamenala v loňském roce pokles o 5,6 %. Z číselného pohledu se jednalo o hlubší recesi než v roce 2009, kdy se tuzemské hospodářství propadlo o 4,7 %. Globální ekonomika vloni klesla o 3,3 %, tedy výrazně hlouběji než v roce 2009, kdy to bylo minimálních -0,1 %.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Roční míra inflace v Německu v únoru stagnovala na 1,6 procenta

01.03.2021 Roční míra inflace v Německu v únoru stagnovala na 1,6 procenta. Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Je to v souladu s odhadem analytiků, kterých se dotazovala agentura Reuters.
img

Globální dluh, japonský scénář, zombifikace ekonomiky a akciové výnosy

21.09.2020 Japonský scénář je pro Evropskou unii i USA vysoce pravděpodobný. Fed na svém posledním zasedání potvrdil, že bude udržovat základní úrokové sazby na nule minimálně do roku 2023. ECB se bude chovat stejně.
C:\fakepath\top-16092020-lv-10.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.09.2020 1) Obchodování na hlavních burzách v Asii a Tichomoří skončilo dnes smíšeně. Akcie v Japonsku zdražily přesto, že zpráva tamního ministerstva financí ukázala na další výrazný pokles exportu. Trhy nyní čekají na výsledek zasedání americké centrální banky (Fed).
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD zlepšila výhled ekonomiky, čeká propad o 4,5 procenta

16.09.2020 Globální ekonomika v letošním roce klesne o 4,5 procenta, předpověděla dnes v aktualizovaném výhledu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). V červnovém výhledu prognózovala šestiprocentní propad. Světové hospodářství se z dopadů pandemie nemoci covid-19 vzpamatovává rychleji, než se čekalo ještě před několika měsíci, a podle OECD k tomu přispívá zlepšení výhledu pro dvě největší ekonomiky světa, tedy Spojené státy a Čínu.
img

Přijetí eura? Aktuálně ani nesplňujeme kritéria

19.08.2020 Nejasný postoj Česka k přijetí společné evropské měny nadále platí. Aktuálně je potvrdil premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Harvard International Review: na vstup je prý Česko připraveno, ale nejprve musí proběhnout v EU reformy, které mimo jiné přimějí jižní členy k větší rozpočtové kázni.
img

Jistota v nejisté době

23.06.2020 "Zlato je fenomén, který výrazně ovlivňuje lidstvo již zhruba 4000 let. Za tu dobu se nikdy nestalo bezcenným, proto je považováno za dobrého udržitele hodnoty. Navíc v letošním roce zlato patří mezi nejvýnosnější aktiva, když se jeho dolarová hodnota od začátku roku zvýšila o více než 16 procent. To je v době, kdy se hodnota amerického akciového indexu S&P 500 snížila o více než 2 procenta velmi dobrý výsledek," říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\top-10062020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.06.2020 1) Na dnešním zasedání Federálního rezervního systému nejsou očekávány žádné velké změny. Americká centrální banka (Fed) v podstatě od začátku koronakrize nastoupila s početným arzenálem nástrojů měnové politiky, což je na trzích jasně vidět. I tak má ale prostor pro další opatření, vztahující se například k americké výnosové křivce. Právě ta si v posledním měsíci prošla viditelnou změnou, u níž vzniká otázka (ne)možného dopadu na kurz dolaru.
C:\fakepath\graf global.jpg

OECD: Globální ekonomika letos kvůli viru klesne o šest procent

10.06.2020 Globální ekonomika letos klesne o šest procent, předpověděla dnes v aktualizovaném výhledu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). V dobách míru by to znamenalo nejhlubší propad za posledních 100 let. Příští rok by mělo světové hospodářství, dostane-li svět pandemii pod kontrolu, vykázat růst. OECD jej odhaduje na 5,2 procenta. V případě, že se objeví druhá vlna pandemie, ale světová ekonomika letos klesne o 7,6 procenta a následující rok by vzrostla pouze o 2,8 procenta.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německý ekonom doporučuje pro obnovu vysadit DPH na část zboží

14.05.2020 Německo i další evropské země by měly na půl roku vysadit daň z přidané hodnoty (DPH) na dražší zboží, aby znovu nastartovaly ekonomiku. Je o tom přesvědčen německý ekonom Ferdinand Dudenhöffer. Na rozdíl od řady jiných zvažovaných opatření je to podle něj rychlá a efektivní cesta, jak nejhlubší ekonomickou krizi za desítky let překonat. Dudenhöffer to dnes řekl v rozhovoru se zahraničními novináři v Berlíně.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Price Action | Čína | Japonsko | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Světová banka | Rusko | USA | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Španělsko | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Aktiva | Bloomberg | Breakout | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | ECB | ECOFIN | ERM | ERM II | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Forex trader | G7 | Investice | Komodity | Kurz | MMF | MT4 | Měny | Nástroj | Obchodní systém | Portfolio | Pozice | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Trader | Trading | Volatilita | Výkonnost | Výnosnost | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | Obchodování | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Cena zlata | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Pravděpodobnost | Hospodářská krize | Breakout strategie | Kurz dolaru | Ceny komodit | Zkušenosti | Optimismus | Bohatství | IEA | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Ondřej Hartman | Stoxx 600 | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Index PPI | Index CPI | Conseq | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Time-Frame | Centrální bankéři | Index | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Brent | Cena | Cena stříbra | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropské měny | Finanční prostředky | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index S&P 500 | Investiční | Investiční portfolio | Investing | Kurz dolarů | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nikkei 225 | Portfolia | Pšenice | Reuters | Ropy | Stoxx | TopForex | Trh | Unce zlata | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zisky | ZEW | Andrej Babiš | Buy | Elon Musk | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | S/R zóny | Investment | Zlatý standard | DPA | MSCI | Mizuho Bank | DIW | Sentix | Institut Ifo | DIHK | Investing.com | PVM | Destatis | Agentura DPA | The Guardian | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Automobilový průmysl | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Severomořská ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Agentura Reuters | Vývoj ceny ropy WTI | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Britské hospodářství | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Akcie v Japonsku | Obchodní partner | Propad | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Ztráty | Tempo růstu | CySEC | FTSE 100 | Dluhové krize | Odhodlání | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poptávka investorů | Britská vláda | Německý export | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Summit G7 | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Americký index S&P 500 | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Spotřebitelské výdaje | ČTK | Skupina G7 | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Mizuho | Goldenburg Group | BHS | LBBW | Panevropský index STOXX 600 | Conseq Investment Management | Akciové valuace | Akciové výnosy | Geopolitická rizika | Obchodní bariéry | Přijetí eura | Podniky | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | Portu | Geopolitické napětí | Index Stoxx 600 | Použití finanční páky | BGA | IfW | Goldenburg Group Ltd | Zvyšování úroků | Evropská komise | Veřejný dluh | Zadluženost | Michal Stupavský | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Problémy Evropy | Globální dluh | Ceny zemního plynu | Odpůrci eura | Plánované obchody | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | MSCI Emerging Markets | Odhad růstu ekonomiky | Akcie klesají | Boris Johnson | Obchodní pásmo | Štěpán Křeček | Britský premiér | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Deficit rozpočtu | Kjódó | Agentura Kjódó | Vývoz do Číny | Hospodářský výhled | Hospodářské dopady | Měnový systém | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Digitalizace | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Zombifikace | Německá vláda | Trinity | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Vyšší volatilita | ČSÚ | Německé hospodářství | Firma | Ekonomiky eurozóny | Index MSCI Emerging Markets | Olívia Lacenová | Studie | BDI | Vysoké riziko | Bilance | Růst světové ekonomiky | Statistici | Ukrajina | Louis Vuitton | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Předpovědi | Průmysl | Jan Vejmělek | Vyšší poptávka | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Německu | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Export z Německa | Stavebnictví | Problémy | Finanční ztráty | Prognózy | Goldenburg | Plyn | Nálada | Zavedení cel | Míra | Úroky | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | Šperky | Ministr hospodářství | Bydlení | Dovozní cla | Úbytek | SPD | Stratég | Demokratické strany | Americký index | Růst hrubého domácího produktu | Halving | Zvýšení inflace | Objem objednávek | CFA | Ceny ropy dnes | Miliardy eur | Světová banka (SB) | Ifo | Spolkový statistický úřad | Vyšší inflace | Ukazatele | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | List The Guardian | Francouzská vláda | Trump | Prezident institutu | Prezident | Michal Stupavský, CFA | Lepší zítřky | Trhy | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Výstupy | Zpomalení růstu | Zlepšení | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Rekordní hodnoty | SEC | West Texas Intermediate | Valuace | COVID-19 | Německý HDP | Ekonomické aktivity | Krize v eurozóně | Výhled růstu globální ekonomiky | Vývoj | Hospodářská politika | Šok | Aktuální Price Action | Negativní hospodářské dopady | Nifty 50 | Olaf Scholz | Mimořádný růst | Silný propad | Evropské země | Extrémně levné | Spotřebitelé | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Počet nakažených | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | Texas | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Škoda | Domácnosti | Asociace | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Platební neschopnosti | Ferdinand Dudenhöffer | Ekonomiky | Války | Organizace | Umělá inteligence | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | DPH | Výroba v Německu | Výpadky | Dodavatelské řetězce | Hospodářské oživení | Chuť riskovat | Japonský export | Premiér Andrej Babiš | Joe Biden | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Dovoz | Vývoz | Pokles ekonomické aktivity | Výnosy na dluhopisech | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Německý ekonom | Vakcína | Sektor služeb | Zboží z Číny | Spolková vláda | Investment management | Německá průmyslová a obchodní komora | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Vysoké valuace | Globální poptávka | Roční míra inflace | Propad cen | Covid | Tiff Macklem | Zlato v době pandemie | Cla na zboží | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Růst čínských akcií | Setkání ministrů financí eurozóny | Ceny | Praha | CVVM | Výhled německé ekonomiky | Výhled růstu německé ekonomiky | Důvěra | Německý automobilový průmysl | Indonésie | Ocelářství | Cenové hladiny | Výhled na příští rok | Pandemická situace | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Institut DIW | Mezinárodní agentura pro energii | Pokles exportu | Japonské ministerstvo financí | Jošihide Suga | Stefan Kooths | Oživení z pandemie | Japonský scénář | Zombifikace ekonomiky | Biden | Kandidát na prezidenta | Tuzemské hospodářství | Měnový fond | Hospodářský vývoj | Zadlužování | Augsburger Allgemeine | Výhled na rok | Evropské centrální banky | Dialog | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růst Německa | Celosvětová poptávka | Míra inflace v Německu | Roční míra inflace v Německu | IWH | Výrazný růst | Týdenní shrnutí | Míra úspor | Reuters analytik | Německé hospodářské instituty | Hospodářské instituty | Ceny ropy Brent | Nárůst objemů | Cíle | Dekarbonizace | Nové prognózy | Varianty koronaviru | Technologie | Protipandemická opatření | Odvětví | Rekord | University of Michigan | Mateřská společnost | Analytik Portu | Společnosti | Aktualizovaný výhled | Guardian | Opatření | Dna | Uhlí | Vishnu Varathan | CDU/CSU | FDP | Konzervativní unie | Německá automobilka Volkswagen | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Energetické krize | Vysoké ceny | Christian Lindner | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Klima | Stephen Brennock | Odkupy akcií | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | TIM | Omikron | Varianta omikron | | Základní sazba | Telefónica | Telekomunikační skupiny | Banca Ifis | Akcie Banca Ifis | Italská banka | Kapitálové ukazatele banky | Kapitálové ukazatele | Obavy z šíření varianty omikron | Šíření varianty omikron | Nárůst počtu nakažených | Reality | Kabelky | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Ukrajina a Rusko | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruské síly | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Kyjev | Rusko a Ukrajina | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Východní Evropa | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězce | Globální hospodářský řád | Hospodářský řád | Představitelé MMF | Dopady války na Ukrajině | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Zákonodárci | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Zelenskyj | Miliardář Elon Musk | Akcie menších společností | Kamala Harrisová | Pomoc Ukrajině | Německé ekonomiky | Makroekonomické prostředí | Hospodářské problémy | Války na Ukrajině | CZ | Obrat v měnové politice | Zpětné odkupy | Růstový potenciál | Německé podniky | Marek Malina | Nejdůležitější události | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Vice | Oděvy | Největší ekonomiky | Návrh rozpočtu na příští rok | Dovoz do USA | Inverzní vztah | Malina | Bitcoinové ETF | Nové technologie | Snižování inflace | Nifty | Výhled na rok 2024 | ProCent | Rok 2024 | Demografické změny | Obchody pro EUR/USD | Plánované obchody pro EUR/USD | Setkání ministrů financí EU | Setkání ministrů financí | Dotace | Dopad na ekonomiku | Rusové | Výkon | Otevřenost | Vlády | SOK | Stárnutí populace | Vítězství | Průmyslové odvětví | Obchodní modely | Kamala | Harrisová | Daně z kapitálových zisků | Kielský institut | Kielský institut pro světové hospodářství | Kielský institut pro světové hospodářství (IfW)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Světové ekonomické fórum
Světové ekonomické fórum (WEF)
Světové ekonomické krize
Světové ekonomiky
Světové finanční krize
Světové finanční trhy
Světové HDP
Světové hospodářské klima
Světové hospodářské krize
Světové hospodářské podmínky

Následující klíčová slova

Světové indexy
Světové investiční a hedge fondy
Světové krize
Světové kryptoměny
Světové měny
Světově největší
Světově největší firmy
Světově nejvýznamnější burza
Světové obchodní organizace
Světové obchodní války
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít