Hospodářská politika
Bzukot kolem Tesly, růst Nasdaqu, intriky kolem Nvidie – události z Wall Street
19.11.2024 Indexy Nasdaq a S&P 500 zakončily pondělní obchodování v "zelených číslech" a vyrovnaly tak část předchozích ztrát. Investoři zaměřili svou pozornost na výsledky společnosti Nvidia (NVDA.O), zatímco akcie Tesly (TSLA.O) prudce vzrostly díky předpokladu příznivých politických změn ze strany nové Trumpovy administrativy.
Analytici: Vládní krize v Německu přímo českou ekonomiku neovlivní
08.11.2024 Vládní krize v Německu sice bezprostředně neovlivní tuzemskou ekonomiku, obecně ale chaos u největšího českého obchodního partnera není pro ČR dobrou zprávou. Vyplývá to z vyjádření analytiků, které ČTK oslovila. Německá vládní koalice sociálních demokratů (SPD), zelených a svobodných demokratů (FDP), která vedla zemi od prosince 2021, se rozpadla ve středu.
AUD/USD – analýza a prognóza
08.11.2024 Pár AUD/USD se stahuje ze zóny rezistence kolem 100denního klouzavého průměru (SMA). Očekávání, že hospodářská politika USA podpoří růst a omezí možnosti Fedu agresivně snižovat úrokové sazby, pomáhají zastavit pullback amerického dolaru ze čtyřměsíčního maxima, kterého dosáhl předchozí den.
ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 7. listopadu 2024
07.11.2024 Bankovní rada na svém listopadovém zasedání snížila úrokové sazby opět o čtvrt procentního bodu: repo sazbu na úroveň 4,00 %.
Index S&P 500 před událostí, která změní pravidla hry
06.11.2024 Takže prezidentské volby v USA odstartovaly. Americký Kongres už v roce 1845 nařídil, aby se prezidentské volby konaly vždy v úterý po prvním listopadovém pondělku. Souboj nemá v tuto chvíli jasného favorita a výsledek zůstává nepředvídatelný.
IfW: Německá ekonomika bude letos dále klesat
04.09.2024 Kielský institut pro světové hospodářství (IfW) předpokládá, že německá ekonomika bude v letošním roce pokračovat v poklesu. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle podzimního výhledu institutu sníží o 0,1 procenta. V letním výhledu přitom IfW předpokládal, že německá ekonomika letos vykáže nárůst o 0,2 procenta.
Proč dluhopisy na dnešním trhu znovu získávají svou zajišťovací sílu
05.08.2024 Akcie a dluhopisy mají tradičně inverzní vztah, kdy dluhopisy obvykle rostou, když akcie klesají, což poskytuje přirozené zajištění. Tato korelace však v poslední době zeslábla, což snižuje účinnost dluhopisů jako nástroje diverzifikace. Významnou roli v tomto posunu sehrála měnová politika Federálního rezervního systému. Navzdory očekávání nižších sazeb Fed do roku 2023 zvýšil sazby, aby dostal inflaci pod kontrolu. Tento postoj vedl k současnému poklesu akcií i dluhopisů, protože rostoucí sazby poškozovaly ceny dluhopisů a negativně ovlivňovaly ocenění akcií tím, že zvyšovaly náklady na půjčky a snižovaly budoucí peněžní toky.
Výsledky voleb ve Francii negativně ovlivní ekonomiku
09.07.2024 Výsledky francouzských parlamentních voleb budou mít negativní důsledky pro tamní ekonomiku. Shodli se na tom analytici, které včera oslovila ČTK. Nečekané volební vítězství bloku levicových stran přináší obavy z udržitelnosti francouzských veřejných financí, Francii podle odborníků poměrně brzy čeká další zhoršení jejího ratingu. Překvapivým vítězem voleb se stala levicová Nová lidová fronta, nezískala však v Národním shromáždění většinu.
Francie zničí euro
17.06.2024 Při vyhlášení předčasných parlamentních voleb ve Francii Emmanuel Macron doufal, že lidé se oklepou a po porážce jeho Obnovy ve volbách do Evropského parlamentu jí projeví důvěru. Ve skutečnosti bylo všechno jinak. Vládní strana ztrácí podle průzkumů nejen na pravici vedenou Marine Le Penovou, ale i na socialisty. Program druhé jmenované strany, který spatřil světlo světa, znamenal další ránu pro pár EUR/USD.
Pohled do budoucnosti – demografické změny (2. díl)
22.04.2024 V tomto článku se blíže podíváme na demografické změny a nastíníme některé důležité aspekty, které s nimi souvisejí. Poté se budeme zabývat faktory, které tyto demografické změny ovlivňují, a na závěr se klasicky podíváme na dopad těchto změn na ekonomiku, spotřebitele atd.
Makroekonomické faktory - hospodářská politika (11. díl)
17.03.2024 V dnešním článku se podíváme na analýzu hospodářské politiky. Nastíníme její vliv na makroekonomické ukazatele a na závěr se budeme zabývat faktory, které hospodářskou politiku ovlivňují.
Makroekonomické faktory - hospodářský cyklus (7. díl)
19.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat hospodářským cyklem. Povíme si, co to je, jak se měří a jaké jsou jeho fáze. Poté se podrobněji podíváme na hospodářský cyklus a na to, jak můžeme jednotlivé cykly rozlišovat.
Jak investovat v Číně: 1. čtvrtletí jako čas ekonomických výzev
05.02.2024 Z čínských politických zasedání uskutečněných v posledním čtvrtletí loňského roku vyplývá, že Čína nepovažuje proticyklické iniciativy za příliš naléhavé. Další směr rozvojových strategií určí až Třetí plenární zasedání, které se koná v 1. čtvrtletí roku 2024. Navzdory problémům a nejistotě však mohou technologie, rozvinutá výroba, energetika a zelené kovy ve střednědobém horizontu nabídnout úrodnou půdu pro další růst.
Guvernérka turecké centrální banky rezignovala, napsala to na síť X
02.02.2024 Guvernérka turecké centrální banky Hafize Gaye Erkanová rezignovala. Podle agentury Reuters to napsala dnes večer na síť X. Ve funkci byla jako první žena teprve od loňského června. Za jejího působení banka zvedla základní úrokovou sazbu na 45 procent z 8,5 procenta, aby srazila inflaci, která je v Turecku zdaleka nejvyšší v Evropě.
DPA: Inflace v Turecku - když se z másla a masa stane luxus
15.01.2024 Když se Sabri Yavuz vydá ráno prodávat na trh bílé zelí a citrony, už ví, že se večer vrátí domů s málo penězi. Na stole před ním leží hromady zelných hlávek, lidé ale nic nekupují, mnozí si stěžují na ceny. Yavuz coby otec rodiny často neví, jak dál. Míra inflace v Turecku nedávno překročila 64 procent a v příštích měsících pravděpodobně dál poroste. To přivádí zejména lidi ze středních a nižších vrstev do existenční krize, píše agentura DPA.
Forex: NBP nechává sazby na úrovni 5,75 %
10.01.2024 Část polského devizového a peněžní trhu se včera zjevně vydala špatný směrem, když těsně před rozhodnutím centrální banky začala spekulovat na to, že NBP sníží oficiální úrokové sazby. Spekulace navíc poněkud podivně podpořila i polská státní tisková agentura PAP, která včera odpoledne omylem uvedla, že NBP (nečekaně) snížila sazbu o 25 bazických bodů.
Turecko opět zvýšilo úroky, základní sazba stoupla na 17,5 procenta
20.07.2023 Turecká centrální banka dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 2,5 procentního bodu na 17,5 procenta. Pokračuje tak ve zpřísňování měnové politiky, kterým se snaží zajistit pokles inflace. Dnešní zvýšení úroků však bylo podle serveru CNBC méně výrazné, než očekávali analytici.
Turecká centrální banka značně zvedla úroky, naznačila tak obrat měnové politiky
22.06.2023 Turecká centrální banka dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 6,5 procentního bodu na 15 procent. Naznačila tím posun k tradičnějším hospodářským opatřením proti nebývale vysoké inflaci. Kvůli tlaku prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana banka úroky dříve snižovala. Obrat v přístupu nastal poté, co Erdogan jmenoval do čela banky a ministerstva financí dva mezinárodně uznávané odborníky.
Turecká lira klesla na další minimum, za dolar se platí více než 23 lir
07.06.2023 Turecká lira dnes dopoledne prudce klesla, její kurz se snížil zhruba o sedm procent a za dolar se v jednu chvíli platilo až 23,16 liry. Měna se tak ocitla na dalším minimu a její propad je nejvýraznější od krachu z roku 2021. Podle analytiků je to ale příznivý signál, že nová turecká vláda se zbavuje umělé podpory kurzu a přechází k tradičnímu tržnímu mechanismu, uvedla agentura Reuters.
Turecké akcie i měna prudce padají. Trhy děsí Erdoganův nečekaný úspěch i nejistota před druhým kolem prezidentské volby, zemi hrozí měnová krize
15.05.2023 Hlavní ukazatel tureckých akcií se dnes po otevření tamní burzy hluboce propadá, o sedm procent. Obchodování s nimi muselo být ráno na určitý čas kvůli značnému propadu pozastaveno. Už se s nimi nicméně opět obchoduje. Slábne ovšem také turecká měna, lira, a to navzdory tomu, že státní banky země intervenují ve jménu její podpory; tak, aby se kurs udržel na úrovni zhruba 19,65 liry za dolar.
Kroky prezidenta Bidena nyní schvaluje 38 procent Američanů, méně než v zimě
23.03.2023 Popularita amerického prezidenta Joea Bidena v březnu klesla na 38 procent, v uplynulých měsících se přitom pohybovala nad 40 procenty, v únoru byla dokonce 45procentní. Vyplývá to z průzkumu agentury AP a centra NORC. Příčinou poklesu je podle nich především postoj lidí k Bidenově hospodářské politice. Průzkum agentury provedly mezi 16. a 20. březnem, tedy krátce po pádu amerických bank Silicon Valley Bank a Signature Bank.
Bloomberg: Orbán naznačil možné přehodnocení vztahů s Ruskem
09.03.2023 Maďarsko možná bude muset v budoucnu přehodnotit své výhodné vztahy s Ruskem kvůli změně geopolitické reality v důsledku ruské invaze na Ukrajinu, naznačil dnes maďarský premiér Viktor Orbán. Není jasné, zda Orbán, jehož spolupracovníci údajně podnikají technické přípravy setkání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, svými slovy signalizoval potenciální obrat v politice, napsala agentura Bloomberg.
Vizitky nových členů bankovní rady České národní banky
12.02.2023 Vizitky nových členů bankovní rady České národní banky Jana Kubíčka a Jana Procházky, kteří nastoupí do funkce 13. února (řazeni abecedně):
Vizitky dnes jmenovaných členů bankovní rady České národní banky
14.12.2022 Vizitky dnes jmenovaných členů bankovní rady České národní banky (řazeni abecedně):
FXstreet.cz přináší rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky Janem Vejmělkem
12.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší velmi rozsáhlý rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky. Jan Vejmělek pro náš portál každoročně připravuje predikce finančních trhů, takže společně spolupracujeme již mnoho let a s jeho názory na trhy se velmi často ztotožňujeme a považujeme ho za jednoho z nejlepších analytiků na českém trhu. A vzhledem k tomu, co se děje na finančních trzích, jsme se rozhodli realizovat společně tento velmi zajímavý, důležitý a rozsáhlý rozhovor. Probrali jsme všechna témata aktuálních finančních trhů opravdu velmi podrobně.
Komodity: Ceny ropy kvůli zmírnění obav o vývoj ekonomiky pokračují v růstu
27.10.2022 Ceny ropy dnes pokračují v růstu, podle analytiků k tomu přispívají známky zmírnění obav z hospodářské recese. Severomořská ropa Brent si kolem 17:45 SELČ připisovala zhruba 1,5 procenta a pohybovala se mírně nad 97 dolary za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala dvouprocentní nárůst a blížila se k 90 dolarům za barel.
Turecko třetí měsíc za sebou snížilo úroky, navzdory velmi vysoké inflaci
20.10.2022 Turecká centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o 1,5 procentního bodu na 10,5 procenta, což je výrazněji, než se očekávalo. Ke snížení úroků přikročila už třetí měsíc za sebou, a to navzdory pokračujícímu růstu inflace. Analytici předpokládali, že centrální banka sníží základní úrok o jeden procentní bod na 11 procent.
Ve Švédsku je po volbách, pozornost se přesouvá na Riksbank
15.09.2022 Téměř všechny hlasy odevzdané ve švédských parlamentních volbách byly sečteny a zdá se, že výsledky potvrzují, že koalice pravicových stran (Švédští demokraté, liberálové, umírnění a křesťanští demokraté) zajistila většinu křesel v parlamentu. To znamená přesun moci ve Švédsku, kdy dříve vládnoucí středolevý blok přešel do opozice. Zatímco oficiální výsledky ještě nebyly oznámeny, švédská premiérka Magdalena Anderssonová (sociální demokraté) dnes přiznala porážku a oznámila, že rezignuje na svůj post.
Rozbřesk: Turecká ekonomika (znovu) nad propastí
06.01.2022 Turecká lira zakončila rok 2021 s přehledem jako nejhůře performující měna, když vůči americkému dolaru odepsala více než 40 %. Na rozdíl od měnové krize v roce 2018, kterou měly bezprostředně na svědomí významné vnější nerovnováhy, je tentokrát na vině extrémně uvolněná měnová politika. Turecká centrální banka totiž pokračuje ve snižování úrokových sazeb nehledě na svižně akcelerující inflaci.
Od zavedení hotovostního eura do dneška koruna posílila proti euru o 28 procent
30.12.2021 Koruna za 20 let, kdy se začala v hotovostní podobě používat jednotná evropská měna, posílila proti euru o zhruba 28 procent. V roce 2002 se začala obchodovat na úrovni kolem 32 Kč za euro, poté v roce 2004 oslabila až nad 33 Kč/EUR, aby v půlce roku 2008 krátce česká měna posílila až pod 23 Kč za euro, dosud nejsilnější hodnotu vůči euru. Později byl kurz koruny od listopadu 2013 do dubna 2017 oslabován intervencemi České národní banky na úroveň kolem 27 korun za euro. Následné posilování koruny zastavené pandemií koronaviru doprovázely výkyvy kurzu, kdy se koruna i vracela zpět k hranici 27 Kč za euro. V posledních týdnech kurz koruny opět posiluje především kvůli razantnímu zvyšování úrokových sazeb ČNB, a to až pod hranici 25 korun za euro. Vyplývá to z výpočtů ČTK, údajů serveru Patria a vyjádření oslovených analytiků.
Zeit: Nositel Nobelovy ceny varuje před Lindnerem jako ministrem financí
28.10.2021 Nositel Nobelovy ceny za ekonomii varuje předtím, aby se německým ministrem financí stal šéf liberálů Christian Lindner. Joseph Stiglitz a jeho kolega Adam Tooze v příspěvku v týdeníku Die Zeit argumentují tím, že předseda strany FDP přichází s "předpotopní rozpočtovou agendou" a přimlouvají se za to, aby ministra nominovala strana Zelených.
V Petrohradu ve středu začíná ekonomické fórum přezdívané ruský Davos
01.06.2021 Ve středu začíná Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (SPIEF). Po roce virtuálního setkávání kvůli pandemii covidu-19 se bude tato akce konat fyzicky. Na setkání, kterému se přezdívá ruský Davos, promluví ruský prezident Vladimir Putin. Vedle něj na akci, která skončí v sobotu, zavítají tisíce lidí ze světa politiky i byznysu, napsala dnes agentura Reuters. Moskva roky fórum využívá jako vábničku na zahraniční investice i jako platformu, na které se probírá hospodářská politika. Loni byla akce kvůli pandemii covidu-19 zrušena.
Zasedání FEDu může narušit rovnováhu na trzích
17.03.2021 Americké trhy byly narušeny rostoucími obavami z možného oživení inflace , což způsobilo zvýšení výnosů amerických dluhopisů, ale narušilo stabilitu a to zejména na indexu Nasdaq. Nadcházející zasedání Federálního rezervního systému a následná tisková konference s Jerome Powellem sledují všechny oči finančních trhů, protože by konference mohla naznačit budoucí trendy.
Ozvěny trhu: Když je ekonomika v útlumu, centrální banky ji musí podpořit
15.03.2021 Když během velké finanční krize 2008 vymýšlely centrální banky, jak podpořit ekonomiku při nulových úrokových sazbách, přijaly postupně několik způsobů. Od nákupu tehdy méněcenných papírů od bank přes ovlivňování výše úrokových sazeb s delší dobou do splatnosti až po záporné úrokové sazby a několik dalších odvozených opatření. V souhrnu mělo jít o způsoby dodávek levných peněz do ekonomiky v situaci, kdy hrozilo, že se peněžní zásoba naopak smrští. V případě malých ekonomik, jako je například ČR, došlo i na devalvaci měny. Účinnost některých opatření je tématem debat doposud. Pro Evropany je podstatné, že se ECB za celou dekádu nedostala k tomu, aby zvýšila úrokové sazby.
Analýza makroindikátorů: Spotřebitelé v prosinci nakupovali, dokud to šlo
05.02.2021 Rozvolnění protipandemických opatření vedlo v prosinci k nárůstu maloobchodních tržeb výrazně nad odhady trhu. Začátek roku bohužel slibuje opětovný útlum a další vývoj závisí na šíření či zastavení pandemie a souvisejících opatření. Za celý letošek čekáme růst tržeb v maloobchodu o 1,2 % po loňském propadu o 0,9 %. Data z přelomu roku ukazují na lepšící se stav ekonomiky, ale situace je silně rozkolísána vládními opatřeními a není tak dobré zatím činit silné závěry ani pro měnovou politiku.
Spotřebitelé v prosinci nakupovali, dokud mohli
05.02.2021 Rozvolnění protipandemických opatření přineslo před Vánocemi skok maloobchodních tržeb v ČR. Společensky deprivovaní spotřebitelé využili možnosti otevřených obchodů a služeb a před Vánocemi nakupovali, protože mohli. Svou roli také sehrál efekt odložené spotřeby kvůli předchozímu lock-downu a to v období před Vánocemi. Na druhou stranu byl na začátku a na konci měsíce obchod protipandemickými opatřeními stále zasažen. Počítali jsme s meziměsíčním růstem tržeb bez prodeje aut přes 3 % a to jsme mezi odhady analytiků byli na optimistické straně. Meziměsíční nárůst ale činil 8,3 % a v meziročním vyjádření se tak maloobchodní tržby přehouply do růstu 3,7 % z předchozího poklesu o 6,2 % (ten byl citelně revidován vzhůru z původních -7,0 %). Medián odhadů ukazoval meziročně - 1,6 % a náš odhad – 1,0 %. Prosinci 2020 nahrávaly kalendářní výhody v podobě dvou pracovních dnů navíc. Po očištění o kalendářní vlivy byl meziroční růst 1,4 %.
Bitcoin vzrostl nad všechny myslitelné meze
07.01.2021 „Investory v kryptoměnovém světě lze připodobnit k hráčům v kasinu. Nikdy si nemohou být jistí, zda při odchodu budou boháči nebo žebráci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Rozbřesk: Střelba na Kapitolu trhy znejistěla, co si vezmou z rozbouřené americké politiky?
07.01.2021 Politický vývoj ve Spojených státech v posledních dnech naplňuje bohužel nejhorší obavy skeptiků. Odcházející prezident Donald Trump opakováním nepodložených tvrzení o “zfalšovaných” volbách, které odmítly zatím veškeré soudní instance v USA, mobilizoval své skalní přívržence, kteří včera napadli Kapitol, aby přerušili jmenování nového prezidenta Joea Bidena. Výsledkem byly zablokované účty prezidenta Trumpa na Twitteru a Facebooku a čtyři mrtví.
Rozbřesk: Přes střelbu na Kapitolu převládá optimismus z nástupu “modré vlny”. Dolar a dluhopisy mohou zůstat pod tlakem
07.01.2021 Politický vývoj ve Spojených státech v posledních dnech naplňuje bohužel nejhorší obavy skeptiků. Odcházející prezident Donald Trump opakováním nepodložených tvrzení o “zfalšovaných” volbách, které odmítly zatím veškeré soudní instance v USA, mobilizoval své skalní přívržence, kteří včera napadli Kapitol, aby přerušili jmenování nového prezidenta Joea Bidena. Výsledkem byly zablokované účty prezidenta Trumpa na Twitteru a Facebooku a čtyři mrtví.
Rozbřesk: Polská intervence “ožebrač svého souseda”
22.12.2020 V otravném mediálním stínu COVIDu a brexitu, který se ve finančních médiích táhne pěkně dlouho, poněkud zapadla jedna velmi zajímavá regionální událost – intervence polské centrální banky proti zlotému. Nic sice není potvrzeno, ale vše nasvědčuje tomu, že v pátek odpoledne NBP prodávala zlotý (a nakupovala devizy), přičemž oslabila polskou měnu o přibližně 2 %. První a jediná otázka, která nás v souvislosti s akcí NBP napadne, je pochopitelně – proč?
V ekonomické krizi je správné snižovat daně
20.11.2020 „Nižší daně pomohou všem zaměstnancům, kteří byli vysokým daňovým a odvodovým zatížením práce dlouhodobě penalizováni. Snížení daní navíc nastartuje hospodářský růst a pomůže k obnově České republiky po koronavirové krizi,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Euro obrací vzhůru. Akcie korigují zisky, ale měly by zůstat poměrně odolné
12.11.2020 Se čtvrtečním ránem převládla korekce posledního euforického růstu akcií. Ten nejprve nastartovaly americké volby a pak notně přiživily naděje na brzkou dostupnost vakcíny proti Covid-19. Nejprve se obrátila rotace mezi technologickými firmami a firmami negativně zasaženými koronakrizí ve prospěch prvně jmenovaných. Dnes následuje plošný pokles akcií napříč sektory, kdy hlavní evropské indexy ubírají na hodnotě lehce přes půl procenta.
Negativní sentiment trhy zatím nesetřásly. Důvodů k nervozitě zůstává dost
27.10.2020 V rámci neustálého přísunu zpráv o pandemii tentokrát nejsou tím nejhorším čísla o jejím dalším rozmachu. Přelom týdne stejně bývá obecně mírnější... Velmi znepokojivé jsou hlavně výsledky studie provedené v Británii na protilátky proti koronaviru. Ukázaly totiž, že mezi červnem a zářím více než čtvrtina lidí protilátky ztratila. Byli to hlavně ti, kteří si nemocí prošli bez příznaků. Studie naznačuje, že imunita zřejmě časem vyprchává, a to v horizontu měsíců. Na aktuálním stavu pandemie to nic nezmění, ale pro budoucí roky roste riziko opakování vln nákazy.
Švédsko napřesrok plánuje rozsáhlé výdaje na podporu ekonomiky
21.09.2020 Švédská vláda hodlá příští rok vynaložit 105 miliard švédských korun (přes 270 miliard Kč) na podporu ekonomiky zasažené pandemií nemoci covid-19. Rozpočtový plán, který dnes vláda představila, předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Švédska letos klesne o zhruba 4,6 procenta. Hospodářský propad by tak měl být mírnější než v řadě jiných evropských zemí, napsala agentura Reuters.
Oživení světových ekonomik bude vyžadovat práci v rukavičkách
31.07.2020 V posledních několika dnech spatřovaly světlo světa první odhady vývoje hrubého domácího produktu za druhý kvartál a v drtivé většině případů na ně není příliš pěkný pohled. S tím se však dalo obecně počítat. Obzvláště poté, co světové ekonomiky již za první kvartál generovaly rekordně nízké výsledky, ačkoliv je naplno postihla protikoronavirová opatření až v závěru března.
Lídři EU se dohodli na parametrech fondu obnovy. Vznikající eurodluhová unie prospěje nejen euru, ale také české koruně
21.07.2020 Lídři zemí Evropské unie se dnes nad ránem v Bruselu dohodli na hlavních obrysech takzvaného fondu obnovy. Celkový objem fondu bude činit 750 miliard eur, což odpovídá původnímu, květnovému francouzsko-německému návrhu. Po tvrdých bruselských vyjednáváních se ale mění poměr nízkoúročených půjček a grantů, čili nevratně poskytnutých peněz, mezi které je fond rozdělený. Na granty půjde 390 miliard eur, zatímco na půjčky 360 miliard. Původní plán přitom počítal s tím, že na granty připadne hned 500 miliard, kdežto na půjčky 250 miliard.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Návrat k normálu se projeví v datech
22.06.2020 Tento týden předstihové indikátory ukáží návrat aktivity v sektoru výroby i služeb a zlepšení spotřebitelské nálady. Na ekonomický obrat ukáží i tvrdá data jako výdaje domácností či objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA. Na pozadí zpráv stále budou figurovat statistiky vývoje počtu nakažených. ČNB pravděpodobně ponechá na středečním zasedání úrokové sazby beze změny.
Evropa na prahu medvědího trhu. Panika kvůli koronaviru a cenová válka na ropě
09.03.2020 Začátek týdne vypadá na trzích velmi smutně, tedy především na akciích a ropě. Hlavní evropské akciové indexy otevřely s obrovskými ztrátami přes 8 procent. Při velmi vysoké volatilitě činí jejich pokles nyní zhruba 5,5 procenta, takže si prodejci po prvotním výplachu udělali přestávku. Stoxx Europe 600, DAX , CAC 40 nebo FTSE 100 během rána registrovaly ztráty přes 20 procent od nedávných vrcholů, což se formálně bere jako vstup do medvědího trhu. Ještě však záleží, jak indexy dnešní den zakončí.
Ozvěny trhu: Nižší sazby virus nezastaví
05.03.2020 Počátek posledního únorového týdne znamenal zlom v šíření koronaviru, kdy počet nakažených mimo území Číny začal růst rychleji než uvnitř samotné Země nebeského draka. Pro finanční trhy to bylo jako přilití oleje do ohně, nárůst rizikové averze znamenal v podstatě hromadný úprk z akciových trhů. Světové centrální banky se svou zkušeností z globální finanční krize roku 2008 přispěchaly hned v dalších dnech ujištěním, že jsou připraveny v případě potřeby konat. Jejich slova sice trhy uklidnila, ne však na déle než život jepice.
Vyšetřování: Hlavním viníkem kyperské krize je bývalý prezident
08.10.2013 Za kyperskou finanční krizi, která dovedla zemi na pokraj bankrotu, je odpovědná především "lehkovážná" hospodářská politika bývalého prezidenta Demetrise Christofiase. Vyplývá to podle agentury AP z výsledků nezávislého vyšetřování. Christofias prý ignoroval varování ohledně nadměrných výdajů a zhoršil problémy země odkládáním rozhovorů o mezinárodní pomoci.
ČNB: Česká národní banka - rozhovor Mojmír Hampl
25.01.2010 Přinášíme vám rozhovor s viceguvernérem České národní banky Mojmírem Hamplem na téma forex trading a regulace forexových makléřů v ČR. Otázky panu Hamplovi pokládal v rozhovoru redakční tým FXstreet.cz.
Související klíčová slova:
Střední Evropa | Pokles životní úrovně | Dnešní zvýšení úroků | Uvolněné měnové politiky | Analýza a prognóza | Výnosy dluhopisů | Ozvěny trhu | Války | Lithium | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Sledování ekonomických ukazatelů | Češi | Panevropský index | Radim Dohnal | Apetit k riziku | Měnový pár EUR/CZK | DPH | EUR | Lídři zemí Evropské unie | Paul Krugman | Riziko inflace | Snížit úrokové sazby | Itálie | Kurzotvorný faktor | Eurodluhová unie | Stoxx | Sociální faktory | Texas | Senátní volby v Georgii | Očekávání | Korelace | Evropské centrální banky | Uvolněné měnové | Environmentální aspekty | Pro investory | Rozvoj umělé inteligence | Analytik XTB | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Stimulační balíček | Trh práce | Rozpočtová pravidla | Investice | Rozvolnění | Potenciál | Robert Fogel | Nové technologie | Support | Dluhopisy Saxo | Škoda Auto | Ifo | Intervence NBP | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Přístup k antikoncepci | NYSE | Intervence | Nižší sazby | Diverzifikace | Experti | Dopad na veřejné politiky | Nezávislost | Průměrný výnos | Kauza brexitu | Creditas | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Saxo Bank | Chování | Švédská koruna | Reality | Míra růstu HDP | Analytik portálu | Krizový plán | Německý automobilový průmysl | Aktuální vývoj | Opatrný optimismus | Trh s dluhopisy | Demografie | Výnos | Velcí investoři | Mimořádné daně | Goldman Sachs | Akcie obchodované na pražské burze | Tisk peněz | Silný výhled | SMA | Vzdělávání | Turecké ministerstvo financí | Růst sazeb | Howard Marks | Index DOW | ČEZ | Mezinárodní události | Turecká měna | Kontrakty | Prague Economic Papers | Capitalinked.com Radim Dohnal | Nákupní příležitosti | Americký akciový trh | Praxe | Zmírnění obav | JPY | Směřování trhu | Brent | Zdravý rozum | Stimul | Peníze | Robert Habeck | Vývoj měnové politiky | XTB Pavel Peterka | Strach | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Hirojuki Kikukawa | Meziroční růst cen | Rozhovor | Chaos | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Projekce | Čerpání peněz | Běžný účet platební bilance | Měny | Guvernérka turecké centrální banky | Americký Fed | Investiční strategie | Náboženství | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Dividendy | Burza | Kamala Harrisová | Ceny dluhopisů | Dlouhodobý trend | Vývoj ceny ropy | Valná hromada | Růst trhu | Burzy | USD/EUR | Historické souvislosti | Analyzování | Investiční příležitost | Broker | Posílení koruny | BofA Global Research | Export | Société Générale Group | Zastavení poklesu | EUR/CZK | AI | Fear of Missing Out | Škoda | Trh s ropou | Regulace | Hospodářské problémy | Noviny | Xiaomi | Znalost | Meziroční míra inflace v Turecku | Hlavní ukazatel tureckých akcií | Parlamentní volby | Tim Ash | Čtvrtletní výsledky | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Měnový pár EUR/USD | Regulační opatření | Johan Sverdrup | Média | UniCredit Bank | Jestřábí postoj | Jednotná evropská měna | MT5 | Finanční trh | Inflační cíl | Skokové posílení | Pro tradery | Graf indexu | Pracovní místa | Makrodata | Investoři | Vyšší hodnoty | Peněžní toky | Bank of England | Americké ekonomiky | Další růst | Nejistoty | Předvídání cyklů | Oddlužení | MiFID II | Negativní sentiment | Měnová krize | Prezident institutu | Finančník | Turecký statistický úřad | Malé vysvětlení | Nižší daně | Reálné ekonomiky | Posílení | Dluhopisové výnosy | USD | Zápis z posledního zasedání | Zbytné spotřební zboží | Pád měny | Posilování koruny | Christian Lindner | Nová bankovní rada | Vývoj ceny ropy Brent | Plány | Sestupný trend | Banka Goldman Sachs | Funkční období | Kč/EUR | Viceguvernér ČNB | KDU-ČSL | Total | WSJ | Zisk | Makroekonomická analýza | GBP/EUR | Finanční trhy a instituce | Kulturní faktory | Migrace | Přetrvávající vysoká inflace | Finanční krize 2008 | BP | Patria | Akcie a dluhopisy | Analýzy | Boháči | Evropské ekonomiky | Faktory spouštějící cyklus | DJI | Davos | Carol Schleifová | Klimatické změny | Nobelovy ceny za ekonomii | Hlavní události | Swapy | Bohatý | Bohatí | CZK | Jan Kubíček | Konflikty | Investice do dluhopisů | Pověst | Investovat | Rozpočtový přebytek | Vít Hradil | Demokraté | CAC 40 | S&P | Úroková sazba | Hospodářské dopady | Finanční pomoc | Dovoz | Unie | Trpělivost | Obchodování na finančních trzích | Meta | Deflace | Konvergence | TIM | Nízké úrokové sazby | Turecká lira | Nasdaq a S&P | Althea Spinozzi | Forex makléř | Praha | Sentiment na Wall Street | Hospodářské cykly | FDP | Prezident | Vzdělání | Dnešní data | Roubini | Obrat trendu | Mimořádný zisk | Očekávaný vývoj | Warren Buffett | Růst zadlužení | Výsledky | Kultura a hodnoty | Ekonomické oživení | HUF | Průzkum | Minulá výkonnost | Portfolio | Oslabení liry | Monitorování | Bank of America | Petr Lajsek | Zvyšování daní | ProCent | Akciový index S&P 500 | Energie | Minimální mzda | Carry trading | Faktory ovlivňující hospodářské cykly | BHS | Kapitálové rezervy | Erkanová | Budějovický Budvar | Objem | Dobré výsledky | Deprese | Vývoj měnového páru | Sociální demokraté (SPD) | Americké centrální banky | Propuštění | Svět kryptoměn | Hodnotové akcie | Index Stoxx 600 | Výhody diverzifikace | Firmy | Analýza hospodářské politiky | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Předstihové indikátory | Šéf centrální banky | Důchod | Agentura Bloomberg | Studie | Třída aktiv | Nástroj | Zpráva | Válka | Cestovní ruch | Recese ve Spojených státech | Obchodní partnerství | Výdaje na podporu ekonomiky | Měna | Bankéř | Rok 2024 | Janet Yellenová | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Recep Tayyip Erdogan | Nasdaq | Školení | Celosvětová recese | Deficit | Lukáš Kovanda | Tržní podmínky | Zasedání Fedu | Bydlení | Politika centrální banky | HUF/EUR | Natland Petr Bartoň | Akademické aktivity | OPEC | Bloomberg | GBP | Vizualizace | Investice do nemovitostí | Udržitelnost | Dopady na ekonomiku | KB | Nabídka | Inflace v květnu | Akcie včera | Demografické znalosti | Centrální banky | Inverzní vztah | Admiral Markets | Úvěrování | Trump | Hospodářský propad | Zprávy | Index Dow Jones Industrial Average | Silnější dolar | Senátní volby | Pondělní obchodování | PMI ve výrobě | Nejznámější kryptoměny | Akciový analytik | Dolary | Federální rezervní systém | Vstupy | Durace dluhopisu | Evropské trhy | Averze k riziku | Stavebnictví | Donald Trump | Odhady trhu | Instituce | Bank of Japan | Obrat v měnové politice | Apple | Ropa Brent | Rozhodnutí vlády | Vyhlídky | Průraz | Intervence polské centrální banky | Silná ekonomika | CZ | MetaTrader | Kongres | Neočekávané události | Vysoké ceny energií | Evropská ekonomika | Natland | CVS Health | Reakce trhu | Pokles tržeb | Trh | Komise | Jak investovat v Číně | Války na Ukrajině | Viktor Orbán | Ekonom Cyrrusu | Role centrální banky | České koruny | Modelový aparát | Měnová autorita | Uplynulý rok | Nový premiér | Lídři EU | Korekce | Buffett | Vývoj ekonomiky | Průzkumy | Akciové tituly | Kroky centrálních bank | Sázení | Prezident Emmanuel Macron | Francie | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Globální recese | Dopady koronaviru | Lowe's | CNOOC | Spekulant | Propad | Posílení dolaru | Sazby ČNB | Turecko | Nissan Securities | Stimulační opatření | Náklady na půjčky | Ekonomické výkonnosti | Politická rizika | Ekonomické události | Microsoft | Potenciální změny | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Alibaba | Vládní dluhopisy | Investice do služeb | Akcenta | Změny cen | Demokratické strany | ANO | WMT | Hrubý domácí produkt | EURSEK | Podnikatelé | Sázka | Automobilky | Kurz dolarů | CVS | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Prosperity | CFA Institute | Zahraniční obchod | Devalvace | Představenstvo | Kurz koruny k euru | Makroekonomika | Spotřební zboží | Výsledky společnosti | Americké měny | Objem obchodů | Graf | Utility | Oživení inflace | Akciový index | Centrální banka | Zisky akcií | Trumpova administrativa | Trh státních dluhopisů | Životní prostředí | Přehled | Kontext | Pár EUR/USD | Eurodolar | Karty | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Hospodaření | Fed | Americká centrální banka | Růst spotřebitelských cen | Korunové instrumenty | Turecká centrální banka | Bankovní tituly | Aktivní obchodování | S&P 500 a Nasdaq | G10 | Technologičtí giganti | HDP USA | Běžný účet | Pokles populace | Různé názory | Vítězství Harrisové | Reuters | ING | Vývoj kurzu koruny | Pivot Point | Rozsáhlé investice | Nobelovy ceny | Brexit | NBC | Predikce finančních trhů | Markets | Depozitní sazba | Obchody | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Analytik Trinity Bank | Rekordní maximum | Pozornost | Analytik XTB Pavel Peterka | Kemal Kiliçdaroglu | BHS Štěpán Křeček | Kielský institut pro světové hospodářství | Česká měna | S&P 500 | Hedge fondy | Zakladatel | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Rychlý růst | Wall Street Journal (WSJ) | Hospodářství Velké Británie | Předseda | Libra | Americký dolar | CFD | Stoxx 600 | Snížení sazeb | Fiskální pakt | Dopad na ekonomiku | Růst tržeb | Pokles české ekonomiky | Evropská měna | Harrisová | Zvýšení cel | Standardní daň | BofA | Příprava | Kurz liry | Nálada investorů | Normalizace měnové politiky | Míra | Úroky | MT4 | Ceny akcií | Inspirace | Klesající trend | ECB | Ceny | Technologie | CHF | Energetická krize | MetaTrader 5 | ČNB | Devizoví obchodníci | Sociální a environmentální aspekty | Ekonomické fórum | Vztah s investicemi | Pokles | Problémy s dodavatelskými řetězci | Prognóza ČNB | Ochrana proti inflaci | Množství peněz | Analytický tým | ex | Onemocnění | Tržní ceny | Země EU | MJ | Jan Vejmělek | Hedge | Americká ekonomika | Měny&Sazby | NVDA | Nejistota | Podpora | Důvěryhodnost | Doporučení | PVM | COVID-19 | Uvolněné fiskální politiky | Economic | Finanční krize | Společnost XTB | Tempo poklesu | Repo sazba | Daně | Lídři | Portfólia | OECD | Pivot | Budvar | Ekonomické faktory | Životní úroveň | Dividendové výnosy | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Ekonom UniCredit Bank | Dluhová unie | BNP Paribas | Oslabení koruny | Signature Bank | Nvidia | USD/TRY | Boj proti inflaci | Obrovské ztráty | Růst výnosů | Vývoj války na Ukrajině | Pullback | Trinity Bank | Vice | Turecký prezident | Tamás Varga | Růst cen | Riksbank | Vývoj úrokových sazeb | Federální rezervní banka | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Asset management | MSCI World | Sazby beze změny | Energetické trhy | Repo sazby | Financování | Devizové trhy | Severomořská ropa | Finance | JDE | Velké zisky | Makroekonomické ukazatele | Generali Investments | Automobilový průmysl | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Psychologické faktory | Daň z nadměrných zisků | Rozvinutá výroba | Investiční poradenství | Společnosti | Země OECD | Virus | EGAP | VŠE v Praze | Partnerství | Cena | Malé podniky | Kryptoměnový svět | Načasování obchodů | Hospodářský růst | Kurz měny | Turecké akcie | Úvěrové podmínky | Rafal Sura | WTI | Bod | Miliardy korun | Polský zlotý | Reserve Bank of Australia | Bankéři | Úloha žen ve společnosti | Spekulace | BNP | Pracovní síla | Evropské indexy | Volební výsledek | Domácnosti | Nouriel Roubini | FTSE | Rozvoj společnosti | Cena ropy | Investiční služby | Inflace | Tržby | Kurzový vývoj | Tržní sentiment | Značné riziko | Účet platební bilance | Petr Bartoň | Situace | Capitalinked.com | Ekonomie | Erste Group | Vývoj měnového páru USD/TRY | Alphabet | Struktura | Druh cyklu | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Maďarský premiér | Přizpůsobovat se | Lira | Zelená politika | Statistiky | Peněžní zásoba | FXstreet | Podrobný pohled | Nejistota a důvěryhodnost | Světová ekonomika | SPIEF | SAP | Spolkový statistický úřad | Ben Bernanke | Akcie Nvidie | Vytrvalost | Kurz | Evropská centrální banka | IFO index | Tamas Varga | Vládní krize | Unicredit | Stagnace | Míra inflace v květnu | Finančník George Soros | USA a analýza hospodářské politiky | Institucionální investoři | Inovace | Vládní koalice | Aktivum | Makroekonomické faktory | Ekonomové | Prezidentské volby v USA | Analytik | Rozvíjející se trhy | AUD | Největší evropská ekonomika | Výše úrokových sazeb | Lepší výnosy | Světové měny | Systémové riziko | Předvolební průzkumy | Počet obyvatel | Vysoká poptávka | Capitalinked | Predikce | Polský centrální bankéř | Analytici | Guvernér NBP | Kurz koruny | Citigroup | Přehled kurzů | Dluhy | Vysoká inflace | Hospodářství | Investovat v Číně | Snižování úrokových sazeb | Labouristická strana | Monetární politika | Intermediate | Vládní politika | Kvantitativní utahování | Portfolia | Poptávka | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Energetické firmy | Týdenní zpráva | Miliardy eur | Recese | Hospodářský pokles | Family Office | Makro | Mzdový růst | Erdogan | Virtuální měny | CZK/EUR | Nálada spotřebitelů | Index Dow Jones | Digitalizace | Signály | TLTRO | Klouzavý průměr | Koronavirové pandemie | Propad kurzu liry | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Transparentní | Automobilka Volkswagen | Polská intervence | Ceny energií | Americké indexy | Srovnávací základny | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Capital | Dosažení dohody | Ceny ropy Brent | Investiční příležitosti | Rizika | Eurozóna | Kiliçdaroglu | Náklady na práci | Británie | Prezident Donald Trump | Silná poptávka | Rostoucí inflace | Speciální daň | Saxo | Technologický sektor | Soud | Globální trhy | Výrazný pohyb | Trumpův tým | Předpovědi | Inflace v Turecku | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Růst HDP | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Cenová válka | Střadatelé | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Sedm statečných | Kroky Fedu | Míra inflace | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Náklady na úvěry | Technologické inovace | Nařízení | HDP Francie | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | Ukazatel tureckých akcií | Zpřísnění měnové politiky | Guvernér centrální banky | Průmysl | Bazický bod | Bolest | Míra inflace v Turecku | Podnikání | Růst produktivity | Rozvolnění protipandemických opatření | Pokles akcií | Bankovnictví | NBP | ETF | Řemeslo | Trumpovo vítězství | Akcie klesají | Akciové trhy | Úrokové sazby | Hlavní evropské indexy | Redukce | Varování | Press centrum | Hlavní ekonom Cyrrusu | Rally | Bankovní rada | Macron | DAX | Výrazný propad | Co bude | Aktiva | Pokles inflace | Agentura PAP | Obchodníci s měnami | Fiskální politika | České měny | Ceny ropy dnes | Facebook | Vrcholy | Schodek | Základní úrok | Prodej aut | Další regulace | Euro | Investments | ROCE | Růst ceny | Veřejný dluh | Měnové kurzy | Vysoké inflace | Řešení energetické krize | Peněžní trh | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Tradingový portál | Zdravotnictví | Akcie Tesly | Devizový trh | Ministryně financí | Technologický pokrok | Tlak na akcie | Deutsche Bank | Joseph Stiglitz | Erste | Výsledek voleb | Schodek zahraničního obchodu | Trinity | FOREX | Fond obnovy | Popularita amerického prezidenta | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Načasování | Automatizace | Zotavení | Sentiment | Forexu | Jan Procházka | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Bývalý prezident | Ekonomika | Politika | Hospodářské recese | Pozornost trhu | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Vyjádření analytiků | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Komunikace | Německá ekonomika | Investiční ředitel | Obchodní aktivita | MAM | Pravidla hry | Forint | Výprodej | Zakladatel firmy | PLN/EUR | Další vývoj | Ekonom | Optimismus | Otevírání ekonomiky | Indexy S&P | Úrokový výnos | George Soros | Zasedání amerického Fedu | Zátěžové testy | Měnové politiky | Centrální bankéř | Plánování | Akciové indexy | Byznys | Kielský institut | Poskytování hypoték | Deutsche Welle | Janet Yellen | Invaze | Proticyklické kapitálové rezervy | Cykly | Dolar | Inflační krize | Zavedení hotovostního eura | Ceny zlata | Silicon Valley | Výhled | České akcie | FOMC | Technologický Nasdaq | Kurzy měn | Kurzotvorná informace | Dividenda | Komerční banky | Analýzy České národní banky | Rada ČNB | Nová makrodata | Poptávka po čipech | Deriváty | Ethereum | Rakouský kancléř | Finanční podmínky | Indexy nákupních manažerů | Agentura DPA | Finanční trhy | Statistický úřad | Klid | Aliance | Cyrrus | Expanze | Způsob investování | Makroekonomické analýzy | Fondy | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | XTB Tomáš Cverna | Technologický vývoj | Výnosy státních dluhopisů | Glapinski | USD za barel | Nejvyšší kontrolní úřad | Konvergenční proces | Vývoj měnového páru EUR/USD | Etický kodex | Zvýšení úroků | Tomáš Cverna | Obchodní bilance | Portál FXstreet.cz | Výdaje | EU | Pasiva | Problémy | Zpomalení růstu | Globální a ekonomické otřesy | Měnové páry | Investiční bankovnictví | Pozitivní očekávání | Prezident Erdogan | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Nezaměstnanost | Úročení vkladů | Silné měny | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Vládní krize v Německu | ODS | Dialog | Ropa | Turbulence na finančních trzích | Ekonomické teorie | Ceny aktiv | Dluhopis | Geopolitika | Rozvoj | Transakce | Volatility trhu | Silný fundament | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | Přístup k měnové politice | Pozice ekonomiky | Hry | Akcie internetových firem | Bankovní sektor | Výprodeje | Index MSCI | CFA | Meziroční růst spotřebitelských cen | Společnosti z indexu | Jasný signál | The Wall Street Journal | Gabriel Attal | Oslabení eura | Uvolnění měnové politiky | Analytik skupiny | MSCI | Kypr | Zvyšování úrokových sazeb | Protikoronavirová opatření | Opatření na podporu ekonomiky | 3М | Oscilátory | Obchod | Německá automobilka | Nová vláda | Růstové vyhlídky | Turecká média | Výnosy desetiletých dluhopisů | Oslabení | Stav ekonomiky | Prognóza ECB | Pravděpodobnost recese | Globální finanční krize | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | ZEN | Očekávaná reakce centrální banky | Rusko | Politické změny | Zhoršení ratingu | Úsilí | Purple Trading | Vývoj globální poptávky | Snižování daní | Poradce | Negativní hospodářské dopady | Obchodní den | Další růst sazeb | Tržní hráči | Evropské méně | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Energetické krize | Člen bankovní rady | Ředitelka | Investiční ředitelka | Investoři a obchodníci | Postavení dolaru | Komerční banka | ADP | Jim Rogers | Přijetí eura | Trhy | Úbytek | Ropy | Devizové rezervy | IfW | Sociální demokraté | Koruna posílila | Korekce na akciových indexech | Společnost | Petr Dufek | Si Ťin-pching | Úspěch | Důchody | List The Wall Street Journal | Sázky | Index MSCI World | Ocenění akcií | Nové prognózy | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | Šéfka Fedu | AXA | Ukončení války | Fondy kvalifikovaných investorů | Generální ředitel | SEC | Cena akcií | Volatilita trhů | Světové hospodářství | Riziková aktiva | Volatilita | Přehřívání ekonomiky | Nálada | Umělé inteligence | Indikátory | Tisková konference | Eura | Kultura | Vysoké ceny | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Odpovědnost | Úrokové swapy | TGT | Růst | Banka Creditas | Problémy s likviditou | Načasování obchodu | Index Dow Jones Industrial | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Signály z Fedu | Hospodářský cyklus | Finanční situace | Michal Brožka | Politické události | Zajištění | Salmán | Administrativa | Kontrola inflace | Snížení inflace | Pandemie | Index | Wall Street Journal | Transparentní řešení | Čínský trh | Fundament | Meziroční růst | Úročení | Forex trading | Politika centrálních bank | Valuace | Co to ovlivňuje? | Zájem o riziko | Volby | Vyšší úroveň | Zhoršení ratingu Francie | Fungování forexového trhu | Politická rozhodnutí | Nejbližší rezistence | Historie | Jak investovat | Nureddin Nebati | Nositel Nobelovy ceny | Strategická rozhodnutí | Výzvy a rizika | Cíle | Instrumenty | Změny daní | Bezpečnost | Předčasné volby | Turecký ministr financí | Zlotý | Klíčové faktory | Amplituda cyklu | Nissan | Silná koruna | Francouzské akcie | Výkyvy | BlueBay | Volatilní | Výnosy z devizových rezerv | Aktuální kurzy měn | Koruna oslabuje | Banky | Pohled na akciové trhy | Německý průmysl | Základní sazba | Analýza makroindikátorů | Plodnost | Makroprognózy | CNY | Vyšší cla | Přístup ke zdravotní péči | Vliv demografických změn na ekonomiku | Dow Jones | BMO Family Office | Co jsou demografické změny? | Změny cen komodit | Odborné přednášky | Šance | Dopady války na Ukrajině | Rychlost | Investiční instrumenty | Švédská vláda | Oslabení dolaru | Podnikání na kapitálovém trhu | Vztah k dlouhodobému vývoji | Covid | Oslabující americký dolar | Odvětví | Šok | Sebastian Kurz | Starší populace | Rozpočtový deficit | Výprodej na globálních akciových trzích | Úrokové sazby ČNB | Rakousko | Obchodní příležitosti | Měnové krize | Dna | Prudké oslabení | Maďarsko | Cenové pohyby | Vliv na makroekonomické ukazatele | Oživení světových ekonomik | Národní sdružení | Úmrtnost | Mzda | Vliv hospodářských cyklů na ekonomiku | Řízení rizik | Sociální a hospodářská politika | Poradenství | Měnový pár | Volby v USA | Krize v Německu | Sentiment investorů | Světové akciové indexy | Dánsko | Turecké úřady | Ovlivňování | Prodeje aut | Banka | Kamala | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Lepší výkonnost | Ekonomické aktivity | Ruský Davos | Vyšetřovatelé | Analytička | ČSOB | Zisk na akcii | Snižování úroků | Dopady pandemie | Úrok | David Marek | Joseph Chamie | Středoevropské měny | Ekonomiky | Důchodové systémy | Měnová politika | Zasedání FOMC | Evropa | Nasdaq Composite | ETF na kryptoměny | Nové příležitosti | Přehřátí ekonomiky | Tesla | Moskva | Ministr pro energetiku | Modelování výnosové křivky | Stabilita | Abdalazíz bin Salmán | Negativní dopad | Americký prezident | Vstup do eurozóny | Rozdělení zisku | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Strukturální změny | Onemocnění COVID-19 | Ekonom BHS | Britský premiér | Geopolitické události | NICE | Bilance zahraničního obchodu | Zdravotní péče | Stárnutí populace | Věková struktura | Výsledek amerických voleb | Marketingová komunikace | Ray Dalio | Finanční výsledky | TRY | Předpověď | Změny v porodnosti | Kurz dolaru | Ekonomický cyklus | Sledování makroekonomických ukazatelů | Kultura a náboženství | Société Générale | Ekonomický růst | West Texas Intermediate (WTI) | Vliv na sociální a environmentální aspekty | Krize | Automobilka | Asociace | Management | Wasif Latif | Čínské politbyro | Demografické faktory | Pandemie COVID | Vyšetřování | Reakce centrální banky | Pražská burza | Panika | CNBC | Ekonomická teorie | NATO | Výsledky společnosti Nvidia | Údaje | Volby v Německu | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | Mezinárodní vztahy | Důležitá zpráva | Studium historie | Summit EU | Faktory ovlivňující demografické změny | Výhody | Vývoje kurzu | CAD | Short | AXA ČR a SR | Očekávaná reakce | Ekonomické systémy | Snižování sazeb | Vývoj úrokových sazeb ve Spojených státech | Nová lidová fronta | Důvěra spotřebitelů | Target | Investiční společnost | Nemovitosti | Práce | Urbanizace | Očkování | XTB | Vývoj trhu | Podniky | Americká měna | Hospodářské politiky | Konsolidace | AXA ČR | Jakub Matis | PAP | Reuters analytik | Capital Management | Adam Tooze | Američané | Volatility | Ekonomické podmínky | Ministr financí | Růstová portfolia | Investice do akciových titulů | Akcie CVS Health | Rozpočet | Délka cyklu | Bezpečná aktiva | xStation5 | Domácí měny | Lowe's Companies | Nasdaq a S&P 500 | Mehmeta Şimşeka | Yavuz | Ekonomické příležitosti | Švédsko | Pracovní síly | Směřování | AUD/USD | Vývoj na měnovém trhu | Newton | Volkswagen | Magdalena Anderssonová | Odhady analytiků | Německo | Czech Fund | Důležitá role centrální banky | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Biden | Le Penová | Demografické trendy | Růstový potenciál | Makléřské společnosti | Akciový trh | Hospodaření firem | Ekonomické prostředí | Globální hospodářské krize | Dlouhodobé trendy | Mojmír Hampl | Výsledky hospodaření | Šíření nákazy | Ztráty | Politbyro | Psychologický faktor | FXstreet.cz | Euro vůči americkému dolaru | Amundi | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Bilance | Analytik skupiny AXA | Snížení úroků | Orbán | Sektor nemovitostí | Definování politiky | Stimulace hospodářského růstu | Investování | Kotace | Ganfeng Lithium | Mzdy | Statistiky z Číny | Zadlužení | Merkelová | Obchodníci | Zahraniční investice | Směřování trhů | Zkušení investoři | Ukazatele | Pozice | Soběstačnost | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Účastníci trhu | Turecké liry | Vliv na různá odvětví | Tomáš Lébl | Posilování měn | Koronavirová opatření | Čína | Koruna | Generali Investments CEE | Politické reakce | Trade | Politické rozhodnutí | ČR | Hlavní ekonom | MIFID | Klíčový prvek | Nastavení měnové politiky | Kielský institut pro světové hospodářství (IfW) | Strach z Brexitu | Ekonomické nerovnosti | Časový horizont | Vývoj války | Ministerstvo financí | Růst výnosů dluhopisů | Energetika a zelené kovy | Konstrukce portfolia | Guvernér | Zvýšené volatility | Low | Flag | Rezistence | Úrokový diferenciál | Turecká ekonomika | Demografické změny | FOMO | Úroveň investic | DRFG | USA | Riziko | Dlouhodobé a krátkodobé důsledky | Volby v Georgii | Šíření koronaviru | Cyklické změny | Pozitivní zpráva | Sazby | Makléř | NERV | Sociální politika | Německá automobilka Volkswagen | Schodek veřejných financí | Vladimir Putin | Dolarové zisky | Největší pokles | BlueBay Asset Management | SPX | Paul Samuelson | Bankovní asociace | Deloitte | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | Durace | Meziroční inflace | Ekonomické prognózy | Výkon | Změny v ekonomice | Americké trhy | Americký kongres | Investiční fond | Stimuly | Hospodářské podmínky | Světové centrální banky | Denní graf | Sarmaya Partners | Globální sentiment | Specializace Finance | Oblast fiskální politiky | Zpřísňováním měnové politiky | Tým FXstreet.cz | AI čipy | Analýza hospodářských cyklů | Vývoj kurzu dolaru | Hodnocení nástrojů | Německá vládní koalice | Die Zeit | Analytická práce | Sarmaya | Další pokles | Vývoj ceny | Spotřebitelské vzorce | News | EMIR | Průmyslové podniky | Vývoj finančních instrumentů | Obchodní politika | Intervenovat | Bluebay Asset Management | Dopad na různé sektory | Hafize Gaye Erkanová | Výsledky francouzských parlamentních voleb | Válka na Ukrajině | Aktuální kurzy | Politika pro ekonomický růst | Zelené kovy | Nervozita | Vliv hospodářských cyklů | Japonská centrální banka | Euforie | Co se děje na finančních trzích | Implikace | Investiční | Hospodaření ČNB | Strop pro výnosy | Spekulovat | Graf páru | Snížení daní | Oznámení | Jak fungují demografické změny? | Investice do reálných aktiv | Posilování eura | Německý HDP | Soudní instance | PetroChina | Bitcoin | Výkonnost | Nesoulad | West Texas Intermediate | Zájem investorů | Energetický sektor | Panevropský index STOXX 600 | Hospodářské oživení | Budoucnost | Obchody s kryptoměnovými aktivy | Sputnik V | Dluhopisy Saxo Bank | Partners | Výkyvy cen | Rovnováha | Vakcína | Rozhodování | Kroky prezidenta Bidena | Opatření | Walmart | Index S&P 500 | Redmond Wong | Ekonomická situace | Zvýšit zisky | DPA | Česká koruna | Pavel Sobíšek | Zlato | HDP | Vliv na globální ekonomiku | Restrikce | Maloobchodní tržby | Rozhodnutí bankovní rady | CL | Roscongress | Investiční rozhodnutí | TSLA | Fond | Odraz na finančních trzích | Blue chips | Dow Jones Industrial Average | Očekávaná krize | Mining | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Turecká vláda | Kurzy | Inflační očekávání | Korporátní dluhopisy | Úroveň vzdělání | Komise RIA | G7 | Evropské akciové trhy | Důvěra spotřebitelů a investorů | Vývoj české koruny | Ekonomické otřesy | Likvidity na trhu | Premiér Viktor Orbán | BMO | Fundamenty | Růst ekonomiky | Boj s koronavirem | Komodity | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | Trhy v USA | Zpětný pohled | Správa | Kam investovat | Důchodový systém | Různorodost názorů | Miliardy | Výnosy | Nespokojenost | Upvest | Velmi volatilní | Česká národní banka (ČNB) | Maloobchodní tržby v USA | Kdo řídí demografické změny? | Mezinárodní obchod | Blahobyt | Vlády | Úrokové prostředí | Utaženější měnové politiky | Kryptoměny | Prognózy českého hospodářství | Investiční doporučení | Mimořádné dividendy | Katastrofy | Vítězství | Akcie ČEZ | Koronavirus | Menšinový | Centrální bankéři | Síť X | Investor | Technologie a rozvinutá výroba | Zlepšení | Pavel Peterka | Index amerického dolaru | ČTK | Nižší úrokové sazby | Výsledky Nvidie | Daně z mimořádných zisků | Devizy | Energetická bezpečnost | Americké akciové indexy | Amazon | Volební vítězství | Kabelky | Snižování nezaměstnanosti | Jerome Powell | CEE | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Ceny akcií bankovních domů | Wall Street | Vítězství Donalda Trumpa | SPD | Záporné úrokové sazby | Změny úrokových sazeb | Crowdfundingové platformy | Velké investice | FoMO efekt | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot