Středa 15. ledna 2025 00:48
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
eightcap trade smarter

Proč přísnější regulace čipů s umělou inteligencí děsí trh, zatímco pojišťovny zvedají investorům náladu

14.01.2025 11:13  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

analytics678634df5e76b.jpg

Smíšené výsledky hlavních amerických indexů

Nasdaq zakončil v pondělí poklesem, zatímco S&P 500 zaznamenal mírný zisk a odrazil se od dvouměsíčního minima. Volatilitu způsobily vysoké výnosy státních dluhopisů, protože investoři přehodnocují očekávání v oblasti možného snížení úrokových sazeb Federálního rezervního systému (Fed).

Odolná ekonomika a tlak inflace

Z nejnovějších ekonomických zpráv vyplývá, že americká ekonomika je stále odolná a ceny stabilně rostou. Tyto údaje zesilují tlak na akcie, protože investoři začínají zohledňovat vyšší inflační rizika.

Fed a rostoucí výnosy dluhopisů

Komentáře představitelů Fedu byly dalším faktorem, který pomohl zvýšit výnosy státních dluhopisů. Index S&P 500 skončil v tomto kontextu ve čtyřech z posledních pěti týdnů se ztrátou a reflektuje tak přetrvávající nejistotu účastníků trhu.

Politika a ekonomika: Další rizikový faktor

Další obavy vyvolala celní opatření navržená bývalým prezidentem Donaldem Trumpem, která zvýšila obavy z inflace. Protekcionistická politika je trhy tradičně považována za faktor, který může zrychlit inflaci, což zvyšuje nervozitu investorů.

Rekordní výnosy

Výnosy státních dluhopisů dosáhly nových maxim. Benchmarkový desetiletý dluhopis dosáhl 14měsíčního maxima 4,805 %, což představuje nárůst o 1,6 bazického bodu, a den zakončil na 4,79 %.

Sazby Fedu: Očekávání trhu

Trh teď počítá se snížením sazeb o 27 bazických bodů do konce roku, přičemž šance na červnové snížení sazeb je 52,9 %. Z údajů vyplývá, že investoři při hodnocení výhledu měnové politiky dál pozorně sledují ekonomické údaje a prohlášení Fedu.

Americké akciové trhy zůstávají pod vlivem složité kombinace ekonomických a politických faktorů. Investoři budou muset bedlivě sledovat makroekonomické indikátory a politické kroky, aby své strategie přizpůsobili proměnlivým podmínkám.

Výkonnost indexů: Smíšená dynamika

Obchodní den skončil smíšenými výsledky pro klíčové americké indexy. Index Dow Jones Industrial Average vzrostl o 358,67 bodů (+0,86 %) na hodnotu 42 297,12. Mírný nárůst vykázal také index S&P 500, který si připsal 9,18 bodů (+0,16 %) a uzavřel na hodnotě 5 836,22. Index Nasdaq Composite zároveň ztratil 73,53 bodů (-0,38 %) a uzavřel na úrovni 19 088,10.

Zdravotnictví jako motor růstu indexu Dow

Hlavním motorem růstu indexu Dow byla UnitedHealth Group, jejíž akcie vzrostly o 3,93 %. Stalo se tak na pozadí iniciativy Bidenovy administrativy na revizi sazeb úhrad v programu Medicare Advantage. Podle nového návrhu by platby v rámci těchto plánů, spravovaných soukromými pojišťovnami, měly v roce 2026 vzrůst o 2,2 %.

Akcie společností CVS Health a Humana na základě této zprávy také vzrostly přibližně o 7 %, což pomohlo zdravotnickému sektoru na indexu S&P 500 posílit o 1,27 %.

Technologie a veřejné služby pod tlakem

Veřejné služby a technologie patřily navzdory ziskům ve zdravotnictví k těm, které si vedly nejhůř. Akcie Edison International se propadly o více než 11,89 % po zprávě, že společnost byla uvedena jako žalovaná strana v soudním řízení souvisejícím s požáry v jižní Kalifornii.

Energie na vzestupu

Nejpůsobivější zisky mezi 11 klíčovými sektory indexu S&P 500 zaznamenal naopak energetický sektor, který vzrostl o 2,25 %. Prudký nárůst byl způsoben pokračujícím růstem cen ropy. Investoři očekávají, že zpřísnění amerických sankcí na ruskou ropu donutí velké trhy, jako je Indie a Čína, hledat alternativní dodavatele.

Americké akciové trhy dál vykreslují smíšený obraz. Zatímco zdravotnictví a energetika poskytují růstové příležitosti, tlak na utility a technologické společnosti odráží volatilní povahu současného ekonomického prostředí. Investoři pečlivě sledují politický a ekonomický vývoj, aby své strategie mohli rychle přizpůsobit novým výzvám.

Klíčové údaje mohou změnit kurz Fedu

Středa bude pro globální trhy důležitá, protože zveřejnění indexu spotřebitelských cen (CPI) a Béžové knihy Federálního rezervního systému by měly výrazně ovlivnit očekávání účastníků trhu v oblasti budoucí měnové politiky USA. Tyto údaje budou dalším ukazatelem toho, jak inflační tlaky a ekonomická aktivita mění postoj Fedu.

Čipy pod tlakem omezení vývozu

Jelikož Spojené státy zpřísňují vývozní politiku, utrpěly akcie související s čipy značné ztráty. Nvidia klesla o 1,97 % a Micron Technology o 4,31 %. K pohybům došlo poté, co vláda oznámila plány na zavedení dalších omezení vývozu čipů a technologií souvisejících s umělou inteligencí. Index polovodičů PHLX ve výsledku klesl a reflektoval tak celkový pokles sektoru.

Moderna zaznamenala pokles důvěry investorů

Výrobce vakcín Moderna zaznamenal prudký 16,8% pokles akcií, tedy největší denní propad v rámci indexu S&P 500. Investoři negativně reagovali na snížení prognóz tržeb této společnosti na rok 2025 o 1 miliardu USD.

Futures: Naděje na oživení

Americké a evropské futures vykázaly v úterý navzdory turbulencím na trzích známky oživení. Index Nasdaq 100 si v Asii připsal 0,5 %, když předtím v New Yorku klesl. Futures na index S&P 500 vzrostly o 0,3 %, zatímco evropské futures vzrostly o 0,8 %, což dokládá naději investorů ve stabilitu.

Smíšený sentiment na globálních trzích

Zatímco evropské futures vykazovaly solidní zisky, asijské indexy byly méně stabilní. Japonský Nikkei klesl a reflektoval tak obavy investorů z nadcházejících údajů o inflaci a globální ekonomické situaci.

Trumpovo druhé funkční období a jeho vliv na trhy

Začátek druhého období Donalda Trumpa ve funkci prezidenta USA je sice kontroverzní, ale zároveň přináší další dávku nejistoty. Trumpova hospodářská politika a možné změny obchodních a zahraničněpolitických vztahů USA by mohly zesílit tlak na trhy.

Trhy zadržují dech před významnými ekonomickými událostmi. Investoři pozorně sledují údaje o inflaci a vládní opatření, aby mohli upravit své strategie ve vysoce rizikovém prostředí. Následující dny by mohly být rozhodující pro formování nového ekonomického kurzu.

Asijské a americké akciové trhy: Na mušce jsou sazby, technologie a čipy

Japonský Nikkei na šestitýdenním minimu

Japonský index Nikkei klesl v prostředí rostoucích obav ze zvyšování úrokových sazeb o 1,8 % a dostal se tak nejníž za posledních šest týdnů. Hlavní příčinou výprodeje akcií byly spekulace o možné změně měnové politiky Bank of Japan.

Viceguvernér Bank of Japan Rezo Himino v projevu k byznys lídrům naznačil, že na nadcházejícím zasedání 24. ledna dojde ke zvýšení sazeb. Tento krok by mohl signalizovat zpřísnění měnové politiky, takže investoři zůstávají opatrní.

Sektor čipů pod tlakem

Asijští výrobci čipů jsou stále pod tlakem poté, co USA zavedly nová omezení na vývoz technologií. Výjimkou je nicméně Čína, kde místní společnosti rostou díky očekávání většího podílu na domácím trhu a spekulacím o možné podpoře ze strany vlády.

Čínské indexy na vzestupu

Šanghajský kompozitní index si připsal 2,5 %, což je nejlepší výkon od listopadu loňského roku. Hongkongský index HSTECH také zaznamenal výrazné zisky, když vyskočil o více než 3 %. Výsledky odrážejí důvěru investorů v domácí technologický průmysl navzdory geopolitickému napětí.

Sazby v centru pozornosti

Mimo Asii se investoři soustředí na sazby, zejména po silných údajích o zaměstnanosti v USA. Report o trhu práce oslabil naděje na snížení sazeb Fedu, protože posilující ekonomika snižuje potřebu stimulů.

Výnosy dluhopisů se stabilizují, ale zůstávají vysoké

Výnos desetiletých amerických státních dluhopisů se usadil na úrovni 4,76 %, což je mírně pod rekordní newyorskou hodnotou 4,805 %. Jednalo se o nejvyšší úroveň od listopadu 2023. Současná očekávání trhu počítají se snížením sazeb Fedu o 29 bazických bodů do konce roku, ale investoři zůstávají opatrní.

Výhled trhu: Opatrný optimismus a rizika

Situace na trzích je v kontextu globálních makroekonomických změn smíšená. Zatímco Čína posiluje svůj technologický průmysl, Japonsko čelí riziku vyšších sazeb. Investoři pozorně sledují kroky centrálních bank a globální ekonomické signály, aby v prostředí nejistoty upravili své strategie.

Ceny ropy dosahují rekordních maxim

Ceny ropy pokračují v růstu a dosahují čtyřměsíčních maxim, hnány signály o snižování dodávek z Ruska v důsledku rostoucího sankčního tlaku ze strany Spojených států. Brent v úterý suverénně překonal 200denní klouzavý průměr a usadil se na ceně 80,52 USD za barel.

Zpřísňující se ekonomická opatření a nejistota v oblasti daňové, imigrační a obchodní politiky Donalda Trumpa zvyšují obavy z rostoucí inflace, což vyvolává další tlak na energetické trhy.

Kryptoměny pod tlakem

Vlnu nestability, která je tradičně spojována s makroekonomickými faktory, pocítil také kryptoměnový trh. Bitcoin, který je těsně pod hranicí 95 000 USD, ztratil za poslední týden téměř 7 % své hodnoty. Tento pokles odráží pokles chuti na riziko v důsledku přísnějších globálních ekonomických podmínek.

Stabilita eura a tlak na jen

Co se týká devizového trhu, euro projevilo odolnost a obchodovalo se na ceně 1,0249 USD, čímž se mírně vzdálilo od včerejšího dvouletého minima. Japonský jen naopak pokračoval v poklesu a dosáhl hodnoty 157,59 za 1 USD. Děje se tak v souvislosti s očekáváním možného zvýšení úrokových sazeb Bank of Japan.

Australský a novozélandský dolar: Krátký oddech

Australský a novozélandský dolar, které byly v posledních týdnech pod tlakem, nakonec mírně posílily. Investoři tuto pauzu využívají k přehodnocení svých pozic v prostředí globálních ekonomických změn.

Dolarový index: Několikaleté maximum

Dolarový index, který měří kurz dolaru vůči koši hlavních měn, dosáhl dvouletého maxima 110,17, ačkoli do úterního rána zkorigoval na 109,57 bodů. Reflektuje tak silnou poptávku po dolaru jako bezpečném přístavu v prostředí ekonomické nejistoty.

Bankovní sektor se připravuje na reporty

Ve středu začíná výsledková sezóna amerických podniků. Mezi prvními společnostmi, které zveřejní své hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí, jsou významní hráči bankovního sektoru, včetně Citi a JPMorgan Chase. Tyto reporty by mohly udat tón zbytku sezóny a ukázat, jak se finanční sektor vyrovnává s rostoucími sazbami a inflačními tlaky.

Rostoucí volatilita napříč spektrem od ropy a měn po krypto a zisky podniků naznačuje, že globální ekonomika prochází obdobím zvýšeného napětí. Investoři netrpělivě čekají na další údaje, aby mohli upravit své strategie a posoudit dlouhodobý výhled.

Klíčová slova: Bitcoin | Čína | Japonsko | Novozélandský dolar | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | USA | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Nikkei | Akciové trhy | Sazby | Akcie | Bank of Japan | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Ekonomika | Euro | Fed | Futures | Indikátory | Japonský jen | Klouzavý průměr | Kurz | Riziko | S&P 500 | Sentiment | Volatilita | Výkonnost | Výnos | USD | JPMorgan | Indexy | Globální ekonomika | Investoři | Finanční sektor | Byznys | Výnosy dluhopisů | Zisk | Kurz dolaru | Optimismus | Výsledky | Regulace | Nasdaq Composite | Index | Volatilní | Brent | Dolar | Eura | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Kurz dolarů | Ropy | Signály | Trh | Zprávy | Zisky | Indie | Obchodní den | ROCE | Spojené státy | Bankovní sektor | Reporty | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Ekonomická aktivita | Inflační tlaky | Japonský index Nikkei | JPMorgan Chase | Propad | Kryptoměny | Index Nikkei | Citi | S&P | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Americké indexy | Nejistota | Výhled | Americké akciové trhy | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Ekonomické údaje | Údaje o inflaci | Japonský Nikkei | Očekávání | Výkonnost indexů | Krypto | Edison | Akcie společnosti | Kompozitní index | Tlak na akcie | Sazby Fedu | Zvýšení sazeb | Obavy investorů | Snížení sazeb | NASDAQ 100 | Situace na trzích | Očekávání trhu | UnitedHealth | Index DOW | Ekonomický vývoj | Průmysl | Pojišťovny | Nejistoty | Prohlášení | Měnové politiky | Výnosy státních dluhopisů | Micron Technology | Výprodeje akcií | Velké trhy | Zpřísnění měnové politiky | Smíšené výsledky | Čínské indexy | Trhy | Asijské indexy | Pokles | Situace | Stabilita | Vývoj | Hospodářská politika | Vládní opatření | Index NASDAQ 100 | Kroky centrálních bank | Výkonnost indexu | Práce | Údaje | UnitedHealth Group | USD za barel | Vývoz | Moderna | Dlouhodobý výhled | Index Nasdaq Composite | Šance | Ceny | Technologické společnosti | Denní propad | Známky oživení | Kryptoměnový trh | Nvidia | Micron | Energetický sektor | Humana | CVS Health | CVS | Rostoucí výnosy | Obavy z inflace | Plány | Příležitosti | Technologie | Makroekonomické indikátory | Funkční období | Společnosti | Opatření | Energetika | Zdravotnictví | Společnost | | Rostoucí inflace | Ekonomická opatření | Dow Jones Industrial Average | Rizikový faktor | Opatrný optimismus | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Výrobci čipů | Energetické trhy | Výprodeje | Výhled trhů | PHLX | Vice | 200denní klouzavý průměr | Technology | Indie a Čína | Prohlášení Fedu | Index polovodičů | Veřejné služby | Utility | Japonský index | Výkon | Vysoké výnosy | Vlády | Služby | Akcie vzrostly | Dánové | Pokles důvěry | Medicare | Rok 2025 | Ekonomické nejistoty | Druhé funkční období | Snížení sazeb Fedu |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Proč odcházím z Goldman Sachs
    Dnešek se stal po 12 letech posledním dnem pro jednoho z výkonných ředitelů Gold...
  • Proč o nejvýznamnějším kapitálovém trhu na světě soustavně tvrdíme dvě neslučitelné věci?
    Některé věci jsou naprosto jasné. Tak jasné, že ani není třeba se o nich bavit. Jen pak občas zjistíme, že zase tak jasné nebyly a možná jsme o nich trochu uvažovat měli. Obzvláště v případě, kdy se dvě naprosto zřejmé věci od počátku navzájem vylučují. Jako ty dvě, o kterých bych rád hovořil dnes.
  • Proč OPEC+ snižuje produkci?
    Navzdory znepokojivým ekonomickým údajům z Číny naznačujícím problémy na cestě k oživení si ceny ropy udržely své zisky. Ceny v pondělí vzrostly o více než 6 % poté, co OPEC+ v pondělí překvapivě oznámil snížení produkce o 1,16 milionu barelů denně.
  • Proč pád ropy nezraňuje trhy?
    Investoři by se snadno mohli zmást o vlivu růstu cen ropy na ekonomiku a trhy. Příběh vypadal jasně: vysoké ceny jsou špatné, nízké ceny dobré. Dva velké ropné šoky v sedmdesátých letech byly jednoznačně špatné pro západní ekonomiky – vyvolaly staglaci a přenesly kupní sílu do zemí produkujících ropu. Na druhé straně nízké ceny ropy na konci devadesátých let se shodovaly s boomem dotcom.
  • Proč pivovary zdražují, když přichází ekonomicky těžké časy? Snaží se „zahojit“, dokud je to ještě možné
    Dva největší pivovary v ČR zdražují. Od dneška zvyšuje cenu svých některých piv, lahvových a plechovkových, Plzeňský prazdroj, a to v průměru o 3,6 procenta, tedy asi o 50 haléřů za kus. Od dneška za dva měsíce se přidá dvojka na trhu, Pivovary Staropramen, které svá balená piva zdraží o 3 až 4 procenta, v zásadě tedy ve stejném rozsahu jako lídr trhu Prazdroj. Budějovický Budvar se zdražením počká až na Nový rok, kdy zdraží rovněž lahvové a plechovkové pivo, a to průměrně o 3,7 procenta. Na zdražování největších pivovarů v zemi zareagují nakonec i menší pivovary.
  • Proč plyn v Evropě znovu zdražuje?
    Volatilní vývoj na trhu se zemním plynem pokračuje i s nástupem léta. Po setrvalém poklesu cen se spotový kontrakt na evropský plyn TTF obchodoval až v blízkosti 20 EUR/MWh (průměr před-pandemické dekády byl mezi 15-20 EUR/MWh), což mírnilo obavy z dalšího vyhrocení energetické krize. V posledních dvou týdnech se však velkoobchodní cena plynu znovu zvýšila o téměř 50 % na aktuálních 35 EUR/MWh. Bezprostřední příčiny dražšího plynu jsou minimálně dvě. Za prvé, výpadek norských dodávek do EU (přibližně 10 procent), který by měl trvat až do poloviny července. Za druhé, očekávané oznámení o ukončení těžby zemního plynu v nizozemském Groningemu.
  • Proč Polsko nezavře důl Turów? Ekonomicky se mu vyplácí stále, i s pokutou
    Podle pondělního rozhodnutí Soudního dvora EU má Polsko platit pokutu půl milionu eur denně za to, že nezastavilo těžbu na hnědouhelném dole Turów. Tato pokuta však není dostatečná, aby vedla k ekonomické nesmyslnosti těžby. Tím pádem nelze předpokládat, že na jejím základě Varšava těžbu v dole zastaví.
  • Proč potřebujeme krizi
    Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank - Pro lidskou mysl nejsou změny lehké. Jsou pro nás nepřirozené, nar...
  • Proč považuje Chorvatsko vstup do eurozóny jako bezpečnou cestu?
    Nejnovější člen EU – Chorvatsko, přijalo 1. ledna euro jako svou měnu. Díky tomu se stalo součástí jádra EU, čímž se usnadnily a zlevnily platby a země poskytla jejímu finančnímu systému záchrannou síť pro případ budoucích krizí. Země se chce připojit k schengenskému prostoru, to umožní Chorvatům jednodušší cestování po Evropě.
  • Proč prodávat americké akcie
    Náš výhled pro americké akciové indexy je negativní. Hlavním krátkodobým rizikem je podle našich kolegů ze Société...
  • Proč Robert Kiyosaki aktivně obhajuje nákup bitcoinů?
    Na 4hodinovém grafu je také zřejmé, že Bitcoin prodloužil svůj klesající trend, který je nyní podporován sestupným kanálem. Prolomil boční kanál spolu s pravidlem, podle kterého se bitcoiny obchodovaly posledních 9-12 měsíců. Zaznamenáváme nejen boční trend po dalším kole růstu (nebo poklesu), ale plnohodnotnou korekci. Jak jsem již dříve zmínil, nejbližší cíl je 25 211 USD.
  • Proč ropa posiluje, Řecko jedná s ECB, analýza Ropy, měnového indexu eura (BOSSA EUR) a EUR/JPY
    Aktuální nálada na finančním trhu je pod vlivem rostoucí poptávky po černém zlatě. Cena ropy posílila od pátku o ...
  • Proč ropa stoupá?
    Celosvětová spotřeba ropy překonala její těžbu už šesté čtvrtletí po sobě – konče čtvrtým čtvrtletím roku 2021. Podnítila tak neustálé snižování globálních ropných rezerv a výrazný růst cen ropy.
  • Proč rostou ceny potravin?
    Světové zemědělství je závislé na tvrdé manuální práci, vlivech počasí i na rychlosti dodávek a jedná se o nejpostiženější sektory z hlediska lidských zdrojů. Pracovníci scházejí v celém procesu od česačů ovoce přes řidiče a zpracovatele až po kuchaře a obsluhu v občerstveních. Chybějí lidé na sklízení rýže, bourání masa i na rychlý rozvoz agrárních produktů. Lze tak očekávat další zdražování potravin i nedostatek některých druhů zboží.
  • Proč rostou výnosy z amerických dluhopisů a co to znamená pro investory?
    Americké dluhopisy zaznamenaly v posledních měsících výrazný růst výnosů, a to i přes pokles sazeb Fedu a očekávání jejich dalšího snížení v příštím roce. Od zářijového snížení sazeb se výnosy desetiletých dluhopisů zvýšily o přibližně 100 bps na 4,6 %, což je nejvýše od května. Tento vývoj vyvolává otázky, protože očekávání by spíše naznačovala pokles výnosů.
  • Proč rozhodnutí Fedu škodí americkému dolaru
    Euro a libra šterlinků včera zareagovaly působivým růstem, když tvůrci politiky Federálního rezervního systému prohlásili, že navzdory problematickému snižování inflace na cílovou úroveň 2,0 % zůstanou u svého postoje ke snižování sazeb. Jednomyslně ponechali klíčovou sazbu federálních fondů v pásmu 5,25 až 5,5 %, tedy na nejvyšší úrovni od roku 2001.
  • Proč Řecku žádná devalvace nepomůže
    Řecko se pátým rokem nachází v hluboké recesi, nová dohoda o poskytnutí pomoci z...
  • Proč se americkým akciím daří o tolik více než evropským?
    Jednou za čas dostanu otázku od novinářů nebo rovnou od klientů na téma korelace amerických a evropských akcií. V posl...
  • Proč se Bitcoin vyplatí z dlouhodobého hlediska
    Kryptoinvestor, Jason Deane zveřejnil příspěvek, kde rozebírá dlouhodobý náhled na Bitcoin. Jako první bod uvádí, že Bitcoin si v průběhu času drží hodnotu. A způsob, jakým otestovat, že si ji zachová, je vypočítat roční průměrné hodnoty.
  • Proč se Cardano těší na 17. březen?
    Cardano a jeho základy jsou i nadále velkým lákadlem pro investory a developery, a to navzdory jeho výsledkům v posledních šesti měsících. Nyní, na rozdíl od jiných altcoinů, pád Cardana začal tři měsíce před zbytkem trhu. I přesto investoři doufají, že by mohl brzy skončit.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook česká koruna