Sobota 22. února 2025 04:02
reklama
XTB TOP 5 nástrojů
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding
reklama
XTB TOP 5 nástrojů

Úvěrování

img

Za rok 2024 poskytla Raiffeisen stavební spořitelna úvěry ve výši 13,2 miliardy korun

13.02.2025 Výnosy Raiffeisen stavební spořitelny (RSTS) vzrostly o 23 % ve srovnání s předchozím obdobím, což je důkazem úspěšné implementace strategie v rámci skupiny Raiffeisen v České republice. RSTS za růst výnosů vděčí zejména silnému růstu prodeje nových úvěrů o 67 % ve srovnání s minulým rokem, výrazně nad růstem trhu (45 %), a to u úvěrů hypotečního typu a zejména u nezajištěných úvěrů na bydlení. Podíl na trhu v oblasti úvěrování se zvýšil z 20,1 % v roce 2023 na 23,2 % v roce 2024.
C:\fakepath\svedska-koruna-03022025-1.jpg

Centrální banka, první bankovky a finanční podvody. To všechno díky švédské koruně

04.02.2025 Švédsko se zasloužilo o první centrální banku světa. O první evropské papírové bankovky. A také se díky Švédsku poprvé ukázalo, že překotné tištění peněz nic dobrého nepřinese. Historie švédské koruny přichází na přetřes v dalším díle CASH HISTORY.
C:\fakepath\jan-berka-27122024.jpg

Jan Berka: Největším rizikem příštího roku je nejistota

27.12.2024 Šéfredaktor finančního portálu Roklen24 a hlavní FX analytik Jan Berka připomíná, že ve světě panuje na prahu roku 2025 značná nejistota. „Nejistota nedělá dobře trhům ani ekonomice,“ říká v rozhovoru pro FXStreet.cz. Investiční příležitosti vidí především v akciích, a to především ve Spojených státech. Nebrání se ani kryptu v investičním portfoliu. „Zůstali bychom však u bitcoinu, případně u bitcoinových ETF,“ dodává. V rozhovoru dále mluví o tom, co očekává od české koruny nebo co by doporučil traderům v příštím roce.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu vzrostla pomaleji, dnes je na řadě údaj za celou eurozónu

29.11.2024 Dnes bude hlavní ekonomickou událostí pro tuzemskou ekonomiku zveřejnění zpřesněného odhadu růstu HDP ve třetím kvartále, ke kterému dojde již za pár minut. Výkon českého hospodářství je zatím v letošním roce spíše zklamáním, když po slušném vyšlápnutí do nového roku v tempu +0,4 % k/k pak ekonomika ve třetím čtvrtletí zpomalila své tempo růstu na 0,3 % v mezikvartálním vyjádření, čímž zaostala za očekáváními. Růst byl dosud tažen zejména domácí spotřebou, která se však z krizových let zatím zotavuje jen velmi pozvolna. Hlavním zklamáním a rizikem pak je i poptávka ze zahraničí, zejména v rámci Evropy, jejíž hospodářské oživení probíhá rovněž v opatrném módu.
img

S blížícími se Vánocemi narůstá počet kyberútoků na malé a střední firmy. Mastercard radí, jak se chránit

19.11.2024 Období před vánočními svátky a koncem roku je pro většinu malých a středních firem nejrušnějším obdobím roku. A totéž platí i pro kyberzločince. Úměrně tomu, jak prudce narůstá počet online transakcí, navyšují své aktivity i kyberzločinci pokoušející se využít případných zranitelností, především v systémech malých a středních podniků. Podle nedávného průzkumu společnosti Mastercard přitom kybernetickému útoku v loňském roce čelilo 95 % českých a slovenských firem.
img

Čínské akcie zůstávají atraktivní i přes nedávnou korekci cen

14.10.2024 V posledních týdnech se do popředí mediálního zájmu dostal vývoj na čínském akciovém trhu, který je naprosto bezprecedentní. Od svých minim si hlavní index Hang Seng Index připsal asi už 30% zhodnocení. Akcie táhly nahoru zejména spekulace o fiskální podpoře tamní ekonomiky, která si prochází dlouhodobější deflací. Ta byla zažehnuta pravděpodobně pandemickými uzávěrami ekonomiky (tzv. lockdowny), které se mnohokrát opakovaly nebo krizí na nemovitostním trhu. Následně přišla korekce cen. Jaký je další výhled pro tamní akciový trh a co můžeme dál čekat od vládních představitelů?
img

Trumpův projekt DeFi World Liberty usiluje o partnerství s Aave

10.10.2024 World Liberty Financial (WLF), projekt DeFi podporovaný rodinou Trumpových, oficiálně navrhl integraci s platformou Aave V3, která běží na Ethereum mainnetu. Tento krok je součástí snahy WLF poskytovat bezpečné prostředí pro půjčky kryptoměn, jako jsou ETH, WBTC, USDC a USDT. Aave bylo vybráno kvůli svým pokročilým bezpečnostním protokolům a zkušenostem s DeFi.
img

Nio: Akcie vzrostly o více než 20 % díky čínskému stimulu a novým investicím

30.09.2024 Akcie společnosti Nio (NYSE: NIO) v tomto týdnu zažily výrazný růst, kdy se ceny zvýšily o přibližně 22 % díky kombinaci pozitivních ekonomických signálů a důležitým investicím. Čína oznámila plány na urychlení ekonomického růstu a výrobce elektrických vozidel se může stát jedním z hlavních beneficientů.
C:\fakepath\fed-19092024.jpg

Bojí se FED více recese nebo návratu inflace?

19.09.2024 Zářijové zasedání FEDu s sebou přineslo start uvolňovacího cyklu. S tím trhy počítaly už dlouho, v podstatě od okamžiku, kdy se ukázalo, že v červnu nebudou splněny podmínky, aby mohl jít se sazbami dolů. Rozhodování o tom, jak výrazný první cut bude, nakonec bylo hodně těsné. Pro snížení sazeb o 50 bazických bodů na 5,00 % hlasovalo 10 členů FOMC, 9 jich bylo pro snížení o 25 bodů na 5,25 %.
C:\fakepath\Lagarde2.jpg

ECB snížila depozitní sazbu na 3,50 procenta

12.09.2024 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) na dnešním zasedání podle očekávání snížila depozitní sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,50 procenta. Základní úrokovou sazbu pak ECB vzhledem k avizované technické úpravě snížila mnohem výrazněji, a to o 0,6 procentního bodu na 3,65 procenta. Uvolnění měnové politiky umožnila nižší inflace a hospodářský růst, oznámila ECB v dnešní tiskové zprávě.
img

Instinkt dravce vás může připravit o bohatství, pokud nakoupíte příliš brzy

15.08.2024 Neuvěřitelné podmínky ještě neznamenají dobrou investici. Když něco kleslo o 90 %, neznamená to, že to neklesne o dalších 90 % nebo 100 %. Neskákejme bez rozmyslu do velkých investic a dejme v současné ekonomické situaci velký pozor na to, aby instinkt opatrnosti nepřebil instinkt dravce. Může se z něj stát zabiják našeho bohatství. Taková „zajímavá příležitost” může potopit i vlastní, původně dobře fungující, byznys.
img

Tisková konference ČNB - Klíčové body

01.08.2024 ČNB dnes snížila sazby o 25 bazických bodů, což bylo nejpomalejší snížení v letošním roce. Koruna se po zveřejnění vůči euru obchodovala do strany a před zahájením tiskové konference dosahovala 25,36 korun za euro.
img

Komerční banka čeká zpomalení úvěrování, výsledky za 2Q pod odhady

01.08.2024 Komerční banka dnes zveřejnila výsledky za 2. čtvrtletí 2024, které nenaplnily očekávání trhu. I přes pokles čistých úrokových výnosů došlo ke zlepšení ziskovosti banky. Za zmínku stojí i výhled, který investory v aktuálním tržním prostředí moc nepotěší. Jaké byly výsledky a co se skrývá za očekáváním se dozvíte již nyní v našem videu.
img

Forex: Sentiment se v ČR a eurozóně v červenci zhoršoval

24.07.2024 Důvěra v českou ekonomiku se v červenci zhoršila jak u spotřebitelů, tak i u firem. Po výrazném zlepšení na začátku roku se spotřebitelská důvěra v posledních třech měsících zhoršovala a v červenci pak spadla pod svůj dlouhodobý průměr. Vliv na to mělo zejména zhoršené hodnocení finanční situace. Horší spotřebitelská nálada pravděpodobně dokazuje, že růst spotřeby domácností je stále jen velmi pozvolný. A to navzdory tomu, že se domácnosti těší poměrně solidnímu růstu mezd, který díky zpomalení inflace znamená výrazné zvýšení kupní síly, a rovněž vysokému stavu nadměrných úspor.
C:\fakepath\Komercni banka.png

Komerční bance klesl v 1Q čistý zisk o 21,3 %

03.05.2024 Komerční bance klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk meziročně o 21,3 procenta na 2,8 miliardy korun. Provozní zisk stoupl o 1,7 procenta na čtyři miliardy korun. Celkový objem úvěrů i vkladů meziročně vzrostl. Banka, jejímž většinovým vlastníkem je francouzská Société Générale, dnes neauditované konsolidované výsledky zveřejnila na svém webu.
img

Evropu ESG oslabuje, těží z toho americké akcie i banky

28.04.2024 Evropské akcie se letos ocitly v historicky rekordní slevě vůči těm americkým. Vyplývá to ze srovnání poměrového ukazatele vyhlížené tržní ceny akcie a čistého zisku na akcii na horizontu dalších dvanácti měsíců. V potaz jsou přitom vzaty všechny klíčové akciové tituly jak ve Spojených státech, tak v Evropě.
img

Radíme: Na co si dát pozor při výběru a splácení půjčky

23.04.2024 V dnešní době je běžné nakupovat téměř cokoliv na splátky. Od investice do vlastní nemovitosti, vybavení domácnosti, nákupu elektroniky a automobilů až po zkrášlující operace nebo dovolené. Vždy je potřeba myslet na to, že podobné nákupy jsou půjčkou, kterou je potřeba splácet i několik let. To není zásadní problém, nicméně podobný krok je potřeba vždy dobře promyslet. Je potřeba znát všechny své výdaje i možnosti. Společnost Home Credit proto přináší nejen rady, které byste měli zvážit před uzavřením smlouvy o každém úvěru, ale také tipy, jak se vyhnout problémům se splácením.
img

Americké banky obsazují trh s půjčkami fosilní energetice, který kvůli zeleným regulacím vyklízejí banky z EU. Evropa se tak „střílí do nohy“, jako v autoprůmyslu

15.04.2024 Americké banky převážně středního, regionálního rozsahu profitují nejvíce ze zelených regulací EU. Zabírají totiž trh, kteří jejich evropští rivalové vyklízejí, aby dostáli závazkům v oblasti klimatických cílů. Tyto cíle stanovuje EU nejambiciózněji ze všech ekonomických celků světa.
img

Tisková konference ČNB - Klíčové body

20.03.2024 Bankovní rada ČNB dnes ve 14:30 zveřejnila rozhodnutí snížit úrokové sazby o dalších 50 bazických bodů. 2T repo sazba nyní dosahuje 5,75 %, zatímco diskontní sazba 4,75 % a lombardní 6,75 %.
C:\fakepath\ekonomika-19022024-1.jpg

Makroekonomické faktory - hospodářský cyklus (7. díl)

19.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat hospodářským cyklem. Povíme si, co to je, jak se měří a jaké jsou jeho fáze. Poté se podrobněji podíváme na hospodářský cyklus a na to, jak můžeme jednotlivé cykly rozlišovat.
img

Na trhu mikropůjček panují obrovské rozdíly. Jak zaplatit i desetkrát méně?

15.02.2024 Home Credit přichází s novým průzkumem, který ukazuje přetrvávající nerovnováhu na českém trhu mikropůjček. Pokud člověk využije mikropůjčku Kamali v hodnotě 10 000 Kč se splatností 30 dnů, zaplatí za tento produkt od Home Creditu 330 Kč. Na trhu však stále působí i společnosti, u kterých lidé v porovnání s Kamali zaplatí i více než desetinásobek.
img

Tisková konference ČNB - Klíčové body

08.02.2024 V 15:45 začala tisková konference guvernéra ČNB Aleše Michla poté, co ČNB rozhodla o snížení sazeb o 50 bazických bodů. Měnový pár EUR/CZK po zveřejnění rozhodnutí vzrostl o přibližně 0,6 % na úroveň 25,10, přičemž část zisků již odepsal.
C:\fakepath\ekonomika-24012024-1.jpg

Makroekonomické faktory - inflace a deflace (2. díl)

24.01.2024 V článku se dozvíte, jak funguje inflace a deflace. Vysvětlíme si základní cenové indexy a indexy výrobních cen. Probereme dopady na ekonomiku a příklady z historie. Nakonec se podíváme na faktory ovlivňující inflaci a deflaci.
img

Fidelity International: Výhled 2024

16.01.2024 Nikdy jsem nespravoval peníze tak, že bych přesně věděl, co se stane za 12 měsíců. Můžu mít osobní názor, ale dobré investování vyžaduje disciplínu, otevřenou mysl a připravenost reagovat na měnící se skutečnosti.
C:\fakepath\cnb8.jpeg

ČNB nechala sazbu na ochranu úvěrového trhu beze změny na dvou procentech

29.11.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes ponechala beze změny na dvou procentech sazbu proticyklické kapitálové rezervy na ochranu úvěrového trhu. Členka bankovní rady Karina Kubelková po jednání rady nevyloučila další snižování rezervy v budoucnu. Dvouprocentní sazbu uplatňuje ČNB od října.
img

Tisková konference ČNB - Klíčové body

02.11.2023 Bankovní rada ČNB dnes ve 14:30 ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Měnový pár EUR/CZK od zveřejnění až do začátku tiskové konference guvernéra Aleše Michla poklesl asi o 0,4 %.
img

Polovina Čechů spoří méně nebo vůbec ve srovnání s loňským rokem

31.07.2023 Odkládání peněz stranou se stalo problematické pro 17 % Čechů, polovina dotázaných si ve srovnání s loňským rokem vytváří menší finanční rezervu nebo dokonce žádnou. Až čtvrtina domácností uvádí, že má finanční rezervu ve výši více než pět měsíčních platů, jak vyplývá z červnového průzkumu STEM/MARK pro společnost Home Credit. 3 Češi z 10 se museli v letošním roce vypořádat s nedoplatkem energií, většina z nich jej zaplatila z výplaty nebo úspor.
img

Forex: Po včerejším Fedu naváže 25bodovým hikem i ECB

27.07.2023 Finanční trhy po včerejším rozhodnutí amerického Fedu budou ostražitě sledovat zasedání ECB a zveřejnění výkonu americké ekonomiky v letošním druhém čtvrtletí. ECB podle nás podobně jako její protějšek na druhém břehu Atlantiku zvýší sazby o dalších 25 bb. Zajímavé bude především pozorovat, zdali dojde ke změně jestřábího tónu a indikace pro zářijové zasedání. Růst americké ekonomiky podle našeho odhadu v letošním druhém čtvrtletí zpomalil na 1,7 % q/q anualizovaně po růstu o 2,0 % q/q (anual.) v Q1. Ke stále solidnímu výkonu tamní ekonomiky přispěla zejména spotřeba domácností.
img

Forex: Investoři vyhlížejí večerní rozhodnutí americké centrální banky

26.07.2023 Růst peněžní zásoby M3 v eurozóně dále zeslabil na 0,6 % y/y v červnu (vs 1,0 % v květnu). Meziročně opět zpomalil růst úvěrů (očištěný o prodeje a sekuritizace) nefinanční soukromé sféře (z 2,8 % y/y na 2,0 %), tj. domácnostem a nefinančním podnikům. Zpomalování úvěrování ekonomiky (kreditní impuls) podle nás nutně nepředznamenává další oslabení výkonu ekonomiky eurozóny. Z části to totiž reflektuje značnou likviditu nefinančních podniků a velký objem nadměrných úspor domácností.
img

„Zkrotili jsme Babišovu drahotu,“ bude moci být jedno z hesel vládních stran před dalšími sněmovními volbami. Inflace do termínu jejich konání totiž dramaticky klesne

13.06.2023 Inflace v Česku je neústupnější, než se čekalo. Přesto už v příštím roce opravdu výrazně klesne. To si vládní pětikoalice před dalšími sněmovními volbami přičte nepochybně jako svoji zásluhu. „Zkrotili jsme Babišovu drahotu,“ může znít jedno z jejích hesel. Zároveň část pětikoalice využije nynější dění k zesílení volání po rychlém přijetí eura. Bude to ale odůvodněné?
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB od července snižuje sazbu na ochranu úvěrového trhu

01.06.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes rozhodla o snížení sazby proticyklické kapitálové rezervy o čtvrt procentního bodu na 2,25 procenta. Nová sazba opatření, které má chránit úvěrový trh, začne platit od července, uvedla členka bankovní rady Karina Kubelková. ČNB podle ní zohlednila, že ekonomika je v sestupné fázi finančního cyklu.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Média: Manipulaci s úroky za globální krize koordinovaly centrální banky a vlády

22.05.2023 Manipulace s mezibankovními úrokovými sazbami v době vrcholící finanční krize v roce 2008 byla podle médií hlubší, než se dosud uvádělo. Britský list The Times dnes na základě čerstvých důkazů zveřejnil nové poznatky, které ukazují, že manipulaci s klíčovými sazbami LIBOR a EURIBOR koordinovaly vlády a centrální banky západních zemí, aby na trhu uměle obnovily klid.
kiyosaki seminar.jpg

Robert Kiyosaki v Praze: Nové finanční zákonitosti

11.07.2011 Legendární investor a autor knižních bestsellerů řady Bohatý táta se v červnu poprvé představil na veřejném semináři v České republice. Portál FXstreet.cz, hlavní partner celé akce, vám přináší shrnutí toho, co se Robert snažil předat českým zájemcům o globální investování. Exkluzivně pro FXStreet také Robert se svojí ženou Kim odpověděli na několik otázek při osobním rozhovoru.
Související klíčová slova: Kolaterál | Ekonomické problémy | Hlavní FX analytik | Palmstruch | Ethereum | Bankovní privilegia | Akciové trhy | Znehodnocení papírových peněz | Vývoj kurzu švédské koruny | Devizoví obchodníci | Zkušenosti | Cenová hladina | Cap | Akcie vzrostly | Alphabet | Podíl na trhu | USD/PLN | USDT | Výhled 2024 | Snížení cen | EUR | Rizika evropské ekonomiky | Měnový pár EUR/CZK | Řecko | Mince | Trend | Pokles sazeb | EURIBOR | Doklad o vkladu peněz | Dividendy | Finanční podvody | Výkonnost indexu | Pokles životní úrovně | Prosperity | Nižší ceny | Sledování ekonomických ukazatelů | Daňové povinnosti | Tempo růstu | Otázka přijetí eura | Kovový standard | Korelace | Manipulace s úrokovými sazbami | Výkyvy | Aktiva | Hodnota mědi | Evropský růst | Neočekávané události | Obchodovat na finančních trzích | Pravděpodobnost | Náklady na půjčky | Česká národní banka (ČNB) | Fiskální expanze | Vztah k dlouhodobému vývoji | Burza | Švédské koruny | Více peněz | Výnos z poplatků | Zasedání ECB | Komunita | Diverzifikace | Depozitní sazba | Zdraví ekonomiky | Historie peněz | Bitcoinové rezervy | PLN | Lagardeová | Graf | Poplatky | DeFi | Rostoucí ceny | NYSE: NIO | Ropa Brent | Výkon | Expanze | Zlato a stříbro | Mastercard pro Českou republiku a Slovensko | Argos Capital | Rostoucí inflace | Dnešní makroekonomické ukazatele | Nezaměstnanost | Dopad na ekonomiku | Znehodnocení | Pandemie | Růst cen | Deflace | Nová data | Pokles hodnoty bankovek | Nová historická maxima | Federální úřad pro vyšetřování | Směrnice | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Dotcom | Světové rezervní měny | Nákladové tlaky | Nejvyšší inflace | Vysoké riziko | Měnová politika pro nadšence | Home Credit | Úřad pro finanční etiku (FCA) | Oblečení | SAB Finance | Základní úrokové sazby | Jan Juchelka | Globální emise | Stavební spořitelny | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Johan Palmstruch | Makroekonomický základ | Ceny aktiv | Faktory ovlivňující inflaci | Hlavní index Hang Seng | BP | Uvolnění měnové politiky | Akcie na trzích | Bohatí | Implikace | Změny cen komodit | Výhled | Token | Oznámení | Kurz švédské koruny | Reálné výnosy | NIO Inc | Kybernetický útok | Tomáš Kudela | Předvídání cyklů | Wealth | Wall Street Journal | Podnikatelská důvěra | Akcie společnosti Nio | Náklady dluhu | Inflace | Vliv geopolitiky | Americké výnosy | Tisková konference ČNB | Ombudsman klientů | Disciplína | Čisté úrokové výnosy | Přijetí | Neziskové organizace | Výrazný růst | Raiffeisen | Celkový objem úvěrů | Hospodaření vlády | Francouzská banka | Regresivní daně | EURCZK | CZK | Studium historie | SEK/CZK | Průmysl | Jihoamerické měny | Základní cenové indexy | Pohled na situaci | Americké výnosové křivky | Hodnota zlata | Snižování sazeb | Finanční produkt | Zařízení | Procyklické měny | Bilion | Opatření | FBI | Geopolitická situace | Papírové bankovky | Futures | Barbora Tyllová | Důvěra spotřebitelů | Měnová opatření | Dopad na různé sektory | Stockholmská banka | Předchůdce papírových peněz | Naše prognóza | Zpráva | Fiskální politiky | Utahování měnové politiky | Centrální banky | LIBOR | Poplatek | Zdražování potravin | Příkaz | Nové peníze | MIFID | Donald Trump | Výrobci elektroaut | Hypoteční krize v USA | Sankce | Zvyšování sazeb | RRR | Jak funguje inflace | Předstihové indikátory | FX analytik | Vývoj na akciích | Federální úřad pro vyšetřování (FBI) | Trhy: Měnová politika pro nadšence a investory | Deregulace finančního trhu | Snížení nákladů | Obchodní války | Ceny hypoték | Aktuální hodnoty měny | Vývoj míry nezaměstnanosti | Analytici | Deflační faktory | Krize v USA | Zpětný pohled | Zdravotní péče | House Price Index | Kapitálová rezerva | EPI | Deficitní financování | První centrální banky | Globální hospodářské krize | Faktory spouštějící cyklus | Snižování úrokových sazeb | Odhodlání | Sveriges Riksbank | Správné načasování | Ekonomiky | Recese ve Spojených státech | CL | Hodnocení makroekonomického vývoje | Proměnné finančních trhů | Pochybení | Nejdůležitější ukazatele | RBI | Soukromé úvěry | Jan Berka | Domácnosti | Bancorp | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ekonomické aktivity | Úroveň investic | Silná ekonomika | Kanadský dolar | Index Euro Stoxx 600 | Economist | Tečkový graf | Americký repo trh | Cenové hladiny | List The Times | Náklady financování | Bydlení | Přehřátý realitní sektor | Výsledky za první čtvrtletí | Výpadek příjmů | Peníze | Poptávka | Francouzská Société Générale | Hlavní rezervní měny | Pozitivní očekávání | ECB dnes | Brent | Akcie a dluhopisy | Maloobchodní tržby | Politika | xStation | Očekávání | Daňové úlevy | Malé podniky | Pohonné hmoty | Měď | Eskalace obchodních válek | Výhled na rok | Investiční centrum | Vyšší výnosy | Kapitalismus | Zvýšení sazeb | Vztah s investicemi | Ukazatel zdraví ekonomiky | Nastavení měnové politiky | Transparentní | Války na Ukrajině | Deprese | Tržní prostředí | Evropské měny | Financovat | Vydělávat peníze | Důvěryhodnost | Výnosy | Nákupy | Růst | Války a geopolitika | Nabídka | Trumpův projekt | Příležitosti | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Dopad na veřejné politiky | Lukáš Kovanda | MiFID II | Cable | Negativní dopad | Národní měny | Prognóza | Souhrnný index | Nálada investorů | Použití finanční páky | Trh práce | E-commerce | Celková ekonomika | Změny cen | US Bancorp | Dnešní seance | Britská centrální banka | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Spotřebitelské úvěry | Číňané | Míra inflace ve Spojených státech | Polovodiče | Akciový trh v Číně | Vysoká inflace | Hrozba | Nové technologie | Spotřebitel | Pochybnosti | Nejlepší kolaterál | Podvody | Míra růstu HDP | Spolupráce | Nové bankovky | Evropské ekonomiky | Americká centrální banka | Oklahoma | Investopedia | Vliv na různá odvětví | Marketingová komunikace | Long | Chování | Finanční vzdělání | Hospodářské krize | Inflace v eurozóně | Koruna | Generovat zisky | Napjatost trhu | Znalost | Dřevo | Portál FXstreet.cz | Počasí | Zpřesněný odhad | Meziroční růst | Výnosové křivky | Jak funguje inflace a deflace? | Investujte zodpovědně | Další růst | Vývoj kurzu | Roklen24 | První bankovky | Trh | ING Groep | Používaná platidla | Utility | Rozpoutání obchodní války | BNP Paribas | Americké státy | Hodnoty bankovek | Technologický vývoj | World Liberty | Rozdílové smlouvy | Prohlášení | Dot plot | Index | Analytika | Společnosti | Reálné úrokové sazby | Vice | Janet Yellen | Platidla | Množství peněz | Reporting | Rezervní měny | Elektřina | Čínský akciový trh | Inflační faktory | Eura | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Komise | VPN | Vliv hospodářských cyklů na ekonomiku | Kapitál | Posílení | Krizový plán | Obchodní příležitosti | Bankovky | První centrální banky na světě | S&P | Projekt DeFi | Vývoj kurzu eura | Unie | Obchodování na finančních trzích | Úsilí | Inflace ve Spojených státech | Globální finanční krize | Finanční stability | Hang Seng Index | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Přehřátí ekonomiky | Přehřívání ekonomiky | Americké státní dluhopisy | Christine Lagardeová | Očekávání trhu | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Kvantitativní zpřísňování | Druh cyklu | Polský zlotý | Analýza hospodářských cyklů | Odvetná opatření | Obchodní napětí | Rada guvernérů Evropské centrální banky | ECB Christine Lagardeová | Sázka na silnější dolar | Stablecoin | Úrokové sazby | High Yield | Vývoj inflace | Síla růstu cen | Migrace | Deficit | Bankovní rada České národní banky | Budoucnost | Emisí politika | Sázky trhu | Hlášení inflace a deflace | Index Hang Seng | Kurz koruny | Důvěra spotřebitelů a investorů | Amplituda cyklu | Manažeři | Eskalace | Ústup inflace | Americké domácnosti | Hospodářská politika | Česká koruna | Ukazatel zdraví | Michael Curtis | Kim Kiyosaki | Množství peněz v oběhu | RPSN | Podnikatelé | Hang Seng | Rozpočtové deficity | Pozornost | MRO | Řešení migrace | Měnová politika pro nadšence a investory | Bankéři | CEVRO Institut | Dluhopisy | Prostor pro další růst | Ranní okénko | Znehodnocování oběživa | Hlavní FX | Sledování vývoje | Bankovnictví Raiffeisenbank | Bohatství | Maynard Keynes | Ifo | Podnikání | Ceny akcií Komerční banky | Náklady | Úvěrové podmínky | Úřad pro finanční etiku | Historie švédské koruny | Ripple | Rada guvernérů | Bitcoin | Filip Kalčák | Nio | | Hlavní ekonom | Mánie | Cenový index energií | Monetární politika | Ilga Haubelt | Kiyosaki | Výkyvy cen | Obchodovat | Problémy | Proinflační rizika | Index cen zemědělských výrobců | Rozvojové země | Celková inflace | Snižování rizika | Proticyklická kapitálová rezerva | Obchodníci | Finance | Německý index DAX | Norsko | Kroky ČNB | Úrokové náklady | Platformy | Trhy: Měnová politika pro nadšence | Raiffeisenbank a.s. | FX analytik Jan Berka | Čistý zisk | Cenový index | Komerční banka | Stříbro | Základní CPI | Finanční instituce | Politická rozhodnutí | Politické rozhodnutí | Pokles cen | Byznys | Plánování | Ropa | Papírové certifikáty | Certifikáty | Tomáš Cverna | Přijetí eura | Nástroj manipulace | ETF | Nabídka a poptávka | Volby | Burze | Fundamentální analýzy | Roman Kůgel | Historie | Repo trh | Globální a ekonomické otřesy | Zpomalení inflace | Depozitní sazby | Délka cyklu | USA | Hike | Podíly v bankách | Spojené státy | Potenciál dalšího růstu | CEVRO | Výdaje | Pandemie covidu-19 | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Vliv hospodářských cyklů | Čistý výnos z poplatků | Odvětví | Skandinávská země | Malé vysvětlení | Boeing | Vývoj | Analytik Jan Berka | Vývoj ceny akcií Komerční banky | Úroková sazba | Kvalitní akcie | Časový rámec | Podnikání na kapitálovém trhu | Byznysmeni | Investiční doporučení | Konkurenceschopnost | Corporate Governance | Americké akcie | Pokles cen nemovitostí | Politika centrálních bank | Finanční poradenství | Růst americké ekonomiky | Investice do nemovitostí | Volatilní | Geopolitické dění | Riziko ztráty | EUR/USD | Intervence | Podíl nesplácených úvěrů | Amazon | Spotřebitelská důvěra | První odhad | Měnové politiky | Ostatní cenové indexy | Rok 2025 | Dánové | Faktory ovlivňující hospodářské cykly | Fiskální politika | Kompenzace | Zlotý | Ekonomická situace | Odhad HDP | Euro Stoxx 600 | Index cen nemovitostí | Růstový potenciál | Andy Verity | Dna | Ceny akcie | Centrální bankéři | John Maynard Keynes | Kapitálové rezervy | FCA | Psychologický faktor | Investiční strategie | Deportační programy | Výhled pro rok 2024 | Šéfredaktor finančního portálu | Index výrobních cen (PPI) | Obchodování eura | Index energií | Politické reakce | Trh s cizími měnami | Změny úrokových sazeb | Uvalení amerických cel | Miliardy korun | Pozvolný růst | Tisková konference | Růst mezd | CRD IV | Reálné ekonomiky | Sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Změny v ekonomice | České koruny | Nová sazba | Ekonomické otřesy | Komise v přenesené pravomoci | Druhy CPI | Úrok | Investovat | Komoditní | Cyklická recese | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Generální ředitel | Hypoteční krize | Vliv ekonomického prostředí | Boj s inflací | Investování peněz | Průzkum | Firmy | Perzistentní inflace | Mezinárodní vztahy | DeFi World Liberty | Inflace v Česku | Zvýšení mezd | Private credit | Index výrobních cen | Zajištění | Aktivita v průmyslu | Partnerství | Ekonomické podmínky | Ředitel Komerční banky | Druhy PPI | Provozní zisk | Podíl nezaměstnaných | Argentina | Investování | Nápad | Fed | Multi-asset | Maďarský forint | Vyšetřování | Automobilový průmysl | Miroslav Zborovský | Trhy | Emerging markets | Jiří Tyleček | Kybernetická bezpečnost | Refinancování dluhů | Mezinárodní investoři | Ředitel Raiffeisen | Hlášení inflace | Rizika | Instinkt | Rada ČNB | Celkové provozní výnosy | Eurozóna | Nio (NYSE: NIO) | Investiční rozhodnutí | Riziková prémie | The Information | Rizika eskalace | Poptávková inflace | Americké banky | Zpomalování inflace | Úspory | Implementace | Zmanipulovat úrokové sazby | Dánsko | The Times | Vlastní kapitál | Faktory ovlivňující inflaci a deflaci | Kyberzločinci | Vysoké ceny | Regulační mánie | Růst ekonomiky | Ředitelka | TradingEconomics | Sazby maďarské centrální banky | Pohledávky | Ministerstvo financí | Cyklické změny | Ondřej Hartman | Tesla | Regulační orgány | Španělsko | Solidní růst | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Zklamání z Trumpa | Energy Price Index | Kapitálová přiměřenost | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | Růst ekonomiky eurozóny | Na burze | Kamali | Akcionáři | Společnost | Mastercard pro Českou republiku | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Inflační překvapení | Inovátor | Maloobchodní sektor | Hospodaření | Hello bank | Ztráta | Velké americké banky | Riksbank | USD/SEK | Situace na trhu práce | FXstreet | Velké riziko | Úvěry na bydlení | Obchod | Výrobní náklady | Vývoj inflace v USA | Hospodářský pokles | Legendární investor | Vývoj na trhu | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | MAM | Citi | Bank of America | Semináře | LTV | Finanční trh | Meta | Nástroj | Akciový analytik | Plyn | Životní úroveň | Německá ekonomika | Čína | Capital | Inovace | Západní ekonomiky | Aktuálně trh | Platidlo | Ceny | Tisk peněz | ETH | Financování | Recese | Pokles | Rozdělení zisků | Kompozitní index | Úvěrový trh | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | BBC | Predikce | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Příklady z historie | Evropské centrální banky | Energetické úspory | Odborníci | Celní politiky | Instituce | Forint | Morgan Stanley | Vývoj kurzu amerického dolaru | Předseda představenstva | Proticyklické kapitálové rezervy | Výnos | ESG | Inflace a deflace | 256/2004 | Defi | Provozní náklady | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | MNB | Dlouhodobý trend | Minulá výkonnost | Historická maxima | Miliardy USD | Ceny akcií | Ceny energií | Energetická krize | Oživení trhu | Mezibankovní | Pravděpodobnost recese | Největší světové ekonomiky | Vývoj sazeb | Pracovní místa | Protistrana | Bez rizika | CASH HISTORY | Akciové trhy v USA | Zisk | Globální krize | ČNB | Bank of England | Sezónní vlivy | Vývoj ceny akcií | Středoevropské měny | Sberbank CZ | Tržní sazby | Vklady | Obchodování | Vzdělání | Nové prognózy | Úroky | Růst inflace | Pokles hodnoty | Prémie | Evropa | Nasdaq | Trump | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Zprávy | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Uvolněná fiskální politika | Finanční výsledky | Předpověď | Den díkůvzdání | XTB Jiří Tyleček | Měsíční časový rámec | Potenciální změny | Spoření | Výkonnost indexů | Finanční krize | Sberbank | Indikace | FXstreet.cz | ex | Snížení daní | Jakub Matis | Medián | ProCent | Změny sazeb | Portfólia | Japonsko | Psychologické faktory | Výhled pro rok | Společnost XTB | Nákladová inflace | CARA | BNP | Situace | USD/CZK | Tržby | Robert Kiyosaki | Dluhy | Euro STOXX | Světové války | Vrcholy | Proinflační riziko | FOREX | Konsenzus | Signály | Psychologie | Guvernér | HDP | Načasování | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Euro | Yield | Klid | Investování je rizikové | JP Morgan | Index euro | Dopady na ekonomiku | Brazílie | Trhy v USA | Hospodářský cyklus | Slovensko | Míra inflace v eurozóně | Paul Volcker | Realitní sektor | ČTK | Lehman Brothers | Katastrofy | Stimuly | Ztráty | Česká národní banka | 1D | Úvěr | Dlouhodobé trendy | Nakupovat | FOMC | Akcie | Měnové podmínky | WELL | Société Générale | Žebříček | Pražská burza | Podniky | Index spotřebitelských cen | Předpokládaný vývoj | ZIL | Demografické trendy | Vývoj ceny | Vysoké poplatky | Analytik XTB | Index cen | Češi | Vývoz | Reuters | Nálada v průmyslu | Technologie | Kryštof Míšek | Prognózy | Kurz | Daně | Tichomoří | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Strategická rozhodnutí | Index důvěry | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Atlantik | Index cen výrobců | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | MAN | Silnější dolar | Rychlý růst | Cyklické faktory | Bankovní rada | Střední třída | Investice | USDC | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Objem úvěrů | Fondy peněžního trhu | Potenciál | Zdravotnictví | Kevin Tran Nguyen | Rally | Investujte | Pokles inflace | Švédská koruna | Komunikace | Indie | Výkonnost indexu S&P 500 | Zisky | tradingeconomics.com | Regulace | Zaměstnanci | Fondy | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Pevný výnos | Výplata | Ukazatel | Akcie Boeing | Roklen | Evropské firmy | Měny | Finanční sektor | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Cash flow | Diskontní sazba | Poradce | Signál | Jim Rogers | Řízení rizik | Partneři | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Services | Ceny surovin | Praha | Neúspěch | Napětí mezi Čínou a USA | Média | Valuace | Špatné počasí | Plány | Smíšené výsledky | Fed včera | Administrativa | Možný scénář | Myšlení | Roubini | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Investiční manažeři | Prodej | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Evropská unie | Vliv na ceny | Americký PMI | Rozvoj | Bezpečné investice | Rozhodnutí vlády | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | Divize | Současný trend | Růst poptávky | Korekce | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Tržní ceny | Stimulační opatření | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Dobré jméno | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Short | Agentura Bloomberg | Spotřebitelská nálada | Krize | High | Centrum | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | S&P 500 | JDE | Dopad na centrální banku | Ceny zboží | Řešení problémů | Růst tržeb | Cena | Makroekonomické ukazatele | Komerční banky | Apple | Snížení sazeb | DOT | BAT | Aave | Pozitivní korelace | Situace na trhu | Fidelity International | Rozhodnutí bankovní rady | DSTI | Co bude | DAX | Rezervy | Akcie společnosti | EUR/SEK | Zlato | Ekonomika | Inflace v Německu | Geopolitika | Denní graf | Střední podniky | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Práce | Investiční příležitosti | Cíle | ČNB dnes | Ekonomické prognózy | Repo sazba | Bezpečnost | Nejvíce peněz | Banky | Vlády | Akcie NIO | Fundamenty | Bankrot | Úrokové výnosy | Rozdělení zisku | Ray Dalio | Wall Street | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Umění | Zlepšení | ČR | XTB | Výraznější pokles | Zvyšování úroků | Čínské akcie | Jádrový CPI | Portfolia | JP Morgan Chase | Hospodářské cykly | Měnová autorita | Technologický sektor | Cenné papíry | Stoxx | Support | Živnostníci | Kapitálové zboží | FX | Rozvíjející se trhy | Finanční ústav | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Cenové indexy | Spokojenost | Lednová inflace | Spotřební zboží | Návrat inflace | Technologický pokrok | Keynes | Peněžní zásoby | Sentiment | Evropská banka | Experti | NYSE | Investoři | Vizualizace | Nižší sazby | Bohatý | Spotřebitelé | Investiční ředitel | Vzdělávání | Čínská vláda | Ceny potravin | Bankovní rady ČNB | Velké banky | Hello Bank | Nařízení | Noviny | Snižování daní | Zdražování | Nízké daně | Ropy | XTB Tomáš Cverna | Očekávaná inflace | Levné akcie | Předseda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Karina Kubelková | Finančník | Deficit státního rozpočtu | USD | Internetové bankovnictví | Trh s nemovitostmi | Viry | Tištění peněz | Rozhodnutí americké centrální banky | Měnová unie | Půjčka | Nové příležitosti | D1 | Vyšší úrokové sazby | Provozní výnosy | Hlavní úroková sazba | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Island | Čínská centrální banka | Kupní síla | CZ | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | ANO | Emise skleníkových plynů | Magnificent Seven | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Nemovitosti | Markets | Dezinflační proces | Repo operace | Rok 2024 | Aleš Michl | Nejistota | Ekonomie | Opce | Nvidia | Investment | ING | Nouriel Roubini | Indexy | Vývoj kurzu koruny | Státní dluhopisy | Americký dolar | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | ECB | Institut | HICP | Stoxx 600 | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Měnová politika | Nálada spotřebitelů | Doporučení | Inflační očekávání | Technologické inovace | Body | Výhled na rok 2025 | Krypto | ROCE | Spekulace | Hodnoty měny | Cykly | Lockdowny | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | PBOC | Americký dluh | MasterCard | Prodeje | Akciový trh | Vnější prostředí | Investor | Poskytovatelé úvěrů | Ukazatele | Měnový pár | Ovlivňování | Banka | CPI v eurozóně | Investování na finančních trzích | Nízká inflace | Indonésie | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Růst | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Úvěr na bydlení
Úvěr na záchranu podnikání
Úvěrová aktivita
Úvěrová aktivita v eurozóně
Úvěrová bublina
Úvěrová delikvence
Úvěrová divize
Úvěrová kapacita
Úvěrová kapacita Mezinárodního měnového fondu
Úvěrová krize

Následující klíčová slova

Úvěrová pojišťovna
Úvěrová portfolia
Úvěrová smlouva
Úvěrová událost
Úvěrové aktivity
Úvěrové instituce
Úvěrové krize
Úvěrové linky
Úvěrové podmínky
Úvěrové pojišťovny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít