Recese ve Spojených státech

Generální ředitel JPMorgan Jamie Dimon uvedl, že riziko recese by se mohlo naplnit 📌
09.04.2025 Generální ředitel JPMorgan Jamie Dimon varoval, že recese ve Spojených státech je pravděpodobným výsledkem současného ekonomického vývoje. Hlavními faktory jsou přetrvávající inflace, zpomalující hospodářský růst a očekávaná vlna úvěrových selhání – přestože se zatím žádná výrazná neobjevila.

Libra se snaží udržet v býčím kanálu
08.04.2025 Spojené království je jednou z mála zemí skupiny G20, které vyšly z nové celní politiky relativně mírně – bylo postiženo 25% clem na vývoz automobilů a 10% clem na ostatní zboží. To je výrazně méně než nová cla uvalená na Čínu, EU nebo Japonsko, což britské ekonomice dává slušnou šanci z nově vznikajícího obchodního prostředí alespoň částečně těžit.

Komodity: Ceny ropy pokračují v poklesu kvůli clům, sestoupily nejníže za čtyři roky
07.04.2025 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu kvůli obavám z negativních hospodářských dopadů celní politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa. Sestoupily tak až na nejnižší úrovně za čtyři roky. Severomořská ropa Brent krátce před 18:30 SEČ ztrácela zhruba 2,1 procenta a pohybovala se blízko 64,2 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o zhruba 2,2 procenta a nacházela se nedaleko 60,6 dolaru za barel.

Goldman Sachs více než zdvojnásobila pravděpodobnost recese v USA
07.04.2025 Americká investiční banka Goldman Sachs zvýšila pravděpodobnost recese ve Spojených státech z 35 na 45 procent. Jde už o druhé zvýšení pravděpodobnosti ekonomického propadu od poloviny minulého týdne, kdy americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy zavedou další vysoká cla. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Před oznámením cel byla podle analytiků pravděpodobnost recese kolem 20 procent.

4. dubna: Zprávy z amerického trhu
04.04.2025 Trhy se propadly poté, co Donald Trump oznámil zavedení nových cel na dovoz, což vyvolalo rozsáhlý výprodej napříč americkými akciemi. Indexy Dow, NASDAQ a S&P 500 zaznamenaly výrazné ztráty. Tlak na akcie byl umocněn klesajícími cenami ropy, protože investoři se připravovali na možný pokles globální poptávky.

🚨 EURUSD s největším denním ziskem od 2015
03.04.2025 Euro dnes posiluje na vlně slabosti amerického dolaru, který je pod tlakem kvůli rostoucím obavám z recese ve Spojených státech. Ty jsou způsobeny včera oznámenými drastickými celními opatřeními Donalda Trumpa.

Ozvěny trhu: Rozčarování z kroků Donalda Trumpa začíná být na trzích patrné
02.04.2025 V tomto týdnu jsme svědky další eskalace v zavádění celních opatření ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa. Již ve svém příspěvku z 23. ledna (Trumpovo škrcení zahraničního obchodu poškodí všechny. Časem i USA) jsem se zabýval výhodami volného obchodu z makroekonomického pohledu, respektive negativy v souvislosti s tím, jak jsou zaváděna protekcionistická opatření. Závěr je jasný, výsledkem je nižší hospodářský růst a vyšší inflace v zemi, která ochranářská opatření zavedla.

Q1 2025: Trhy zaznamenaly největší pokles sazeb od roku 2022
01.04.2025 Americké akcie zakončily 1. čtvrtletí roku 2025 poklesem. Indexy S&P 500 a Nasdaq Composite vykázaly nejslabší čtvrtletní výsledky od roku 2022, otřeseny rostoucí nejistotou kolem nové ekonomické strategie Donalda Trumpa. Návrat bývalého prezidenta do Bílého domu a jeho drastické kroky na zahraniční ekonomické frontě citelně zchladily nadšení investorů.

Euro střílí z bazuky
19.03.2025 Německo naposledy zbrojilo ve 30. letech 20. století a vedlo to ke druhé světové válce. Dnes je německá militarizace vítána. Fiskální stimulační balíčky v hodnotě přibližně 1 bilionu dolarů podle odhadů agentury Bloomberg přidají v nejbližší době k HDP 1 procentní bod a do roku 2024 ho zvýší na 2 procenta, což bude tlačit výnosy dluhopisů nahoru, a užší spread s americkými státními dluhopisy vytvoří silný základ pro dlouhodobý uptrend páru EUR/USD. Přišel čas naskočit do posledního vlaku jedoucího na sever?

Týdenní přehled pro pár EUR/USD: Oči všech se upírají na Fed
17.03.2025 Pár EUR/USD se po výrazném růstu o 500 pipů usadil v období stagnace a čeká na další zprávy. Kupci se minulý týden pokoušeli o konsolidaci páru v pásmu 1,0900, ale nakonec neuspěli. Prodejci převzali vedení a stlačili cenu na minimum 1,0806. Ačkoli kupci dosáhli v závěru týdne určitých zisků, růstový trend zjevně ztrácí na dynamice.

Přehled zpráv z amerického trhu, 7. března
07.03.2025 Hlavní americké akciové indexy, včetně S&P 500 a NASDAQ, vykázaly pokles a dosáhly týdenních minim. Primárními faktory tlaku jsou nejistota na trhu související se změnami celní politiky pod Trumpovou administrativou a slábnoucí důvěra investorů v ekonomické vyhlídky. Současně klesají i futures na evropské indexy a asijské akcie, což svědčí o celkovém poklesu sentimentu na globálních trzích.

Obchodní signály pro EUR/USD na období 5.–7. března 2025: prodávejte (sell) pod 1,0742 (21 SMA – 8/8 Murray)
06.03.2025 Na začátku americké seance se euro obchodovalo na úrovni kolem 1,0693, tedy pod 8/8 Murray. Během evropské seance euro dosáhlo týdenního maxima kolem 1,0722, což je úroveň, která byla naposledy zaznamenána loni v listopadu.

Tři faktory přinesly investorům skvělý rok. Co bude rozhodovat letos?
17.01.2025 Máme za sebou skvělý investiční rok, není-liž pravda? Akciové trhy nám nadělily více než dvacetiprocentní zhodnocení a nebyly v tom rozhodně samy. Svoji hodnotu zvyšovalo prakticky vše, na co se podíváte. Zlato přidalo skoro třicet procent. Kryptoměnový hit Bitcoin věnoval svým investorům více než stoprocentní zhodnocení. Šampionem v pelotonu klasických měn pak byl americký dolar, na páru s českou korunou je o téměř deset procent silnější. Co lepšího si může investor přát…

Tokyo Metro chystá největší nabídku akcií v Japonsku za poslední roky
07.10.2024 Společnost Tokyo Metro, která je jedním ze dvou provozovatelů metra v hlavním městě Japonska, chystá největší primární veřejnou nabídku akcií (IPO) v Japonsku od roku 2018. Firma stanovila cenové rozpětí pro nabídku na 1100 až 1200 jenů za akcii. Při horním konci rozpětí by tak z prodeje akcií získala 349 miliard jenů (54,4 miliardy Kč), uvedla dnes agentura Reuters.

Ranní okénko - Na konci týdne nás čekají opět klíčová data z amerického trhu práce
02.09.2024 V tomto týdnu se dozvíme mnoho nového o české ekonomice, během dneška to bude hodnocení zpracovatelského průmyslu pomocí tzv. indexu nákupních manažerů (PMI) a plnění státního rozpočtu za prvních osm měsíců. V úterý se ukáže, jakým tempem se obnovuje kupní síla obyvatel. Ve čtvrtek dorazí zpráva o vývoji maloobchodních tržeb a v pátek také o stavu průmyslu a bilanci zahraničního obchodu. Z globálního hlediska budou ovšem mnohem podstatnější data z amerického trhu práce, která v minulém měsíci přispěla k panice na finančních trzích ohledně potenciální recese ve Spojených státech amerických, což vyústilo v masivní vlnu výprodejů na akciových trzích.

Komodity: Ceny ropy se výrazně zvyšují, Brent se blíží k 79 dolarům za barel
23.08.2024 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, k jejich růstu přispívá slabší kurz amerického dolaru. Severomořská ropa Brent krátce po 17:10 SELČ vykazovala nárůst o 1,9 procenta a pohybovala se blízko 78,70 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si připisovala téměř 2,2 procenta na 74,60 dolaru za barel.

Asijsko-pacifický region díky rally na japonských titulech připisoval zisky
20.08.2024 Asijské akcie posilovaly třetí den v řadě, dařilo se především burzám v Japonsku a Jižní Koreji, kde převládl optimismus nad potenciálním snížením sazeb ze strany amerického Fedu. Největšími tahouny růstu byly akcie společností Samsung, Keyence a SK Hynix.

Přehled vývoje USD/JPY: jen hledá stabilitu
15.08.2024 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA se v červnu snížil z 3,0 % na 2,9 %, což je pod prognózou. Trh však reagoval klidně, protože to nezvýšilo další tlak na Federální rezervní systém. Fed se zaměřuje především na jádrový index, nikoliv na celkový, který sice nadále klesá, ale ne natolik rychle, aby to ovlivnilo stabilní prognózy Fedu.

Komodity: Ceny ropy kvůli napětí na Blízkém východě a statistice z USA rostou
12.08.2024 Ceny ropy dnes již pátou seanci za sebou rostou. Pomáhá jim napětí na Blízkém východě, které vyvolává obavy o dodávky. Poslední statistika z USA také zahnala obavy z možné recese ve Spojených státech.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (12.8.2024)
12.08.2024 Minulý týden byly aktivovány dva obchody podle mého týdenního komentáře. Nejprve jsme se dočkali prolomení horní vstupní S/R zóny, což aktivovalo nákupní (buy) obchod, který se přesně dostal do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu (PT). Následně v průběhu týdne došlo k proražení také dolní vstupní S/R zóny, což aktivovalo prodejní (sell) obchod, kde však prolomení bylo falešné a obchod skončil na Stop-Lossu (SL).

EUR/USD: ozvěna Černého pondělí
08.08.2024 Prodejci páru EUR/USD se už druhý den po sobě pokoušeli vrátit do pásma 1,08, ale v obou dnech jim chyběla síla i na přiblížení k cílové úrovni 1,0900. V úterý se cena zastavila na hladině 1,0904 a středeční minimum zaznamenala na hladině 1,0906. V důsledku toho se pár EUR/USD stále obchoduje v rámci devátého čísla a odráží tak skeptický pohled obchodníků na možnosti poklesu. Mluvíme o vyhlídkách na udržitelný pokles, nikoli na impulzivní pokles následovaný odrazem. Prodejci páru EUR/USD samozřejmě mohou sebrat síly, protlačit se skrz cíl 1,0900, a dokonce dosáhnout supportu 1,0850 (horní hranice cloudu Kumo v denním časovém rámci) – ale co dál? Dokážou medvědi uběhnout další maraton? Vzhledem k současnému fundamentálnímu pozadí mohou prodejci počítat jen s korekcí: k novému klesajícímu trendu nejsou objektivní důvody.

Nasdaq v červených číslech: slabá aukce dluhopisů, pokles technologických společností
08.08.2024 Americký akciový trh ve středu uzavřel na nižší úrovni, přičemž index Nasdaq ztratil 1 %. Hlavním důvodem byl pokles akcií technologických společností, který byl ještě umocněn slabým zájmem o aukci desetiletých státních dluhopisů, což vyvolalo u investorů nervozitu na pozadí volatilního obchodování.

Pohonné hmoty v Česku zlevní i v příštím týdnu. Řidičům hrají do karet pondělní otřesy na burzách a související nárůst rizika recese v USA
08.08.2024 Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 38,01 Kč, před týdnem byl o 14 haléřů dražší. O 16 haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 36,47 Kč.

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 8.8.2024
08.08.2024 Akciové trhy ve Spojených státech včera klesly, v čele s technologickými společnostmi. Mezi investory vzrostla nervozita kvůli slabé poptávce po amerických desetiletých státních dluhopisech ve včerejší aukci.

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na období 6.–9. srpna 2023: prodej pod 2 417 USD (200 EMA – 4/8 Murray)
07.08.2024 Na začátku americké seance se zlato obchoduje kolem 2 414,91 USD, čelí 200 EMA, která působí jako silná bariéra, a vykazuje známky vyčerpání po odrazu od minima 2 360 USD.

Průmysl zůstává v útlumu, v červnu ale překvapil pozitivně
06.08.2024 Po prudkém květnovém poklesu překvapila průmyslová výroba v červnu pozitivně. V meziměsíčním srovnání vzrostla o 0,7 %, meziročně pak kvůli vyšší srovnávací základně klesla o 3,4 %. Vývoj v tuzemském průmyslu zůstává silně rozkolísaný, většina sektorů ale čelí útlumu z titulu slabé zahraniční poptávky. V červnu se dařilo podstatné části průmyslových odvětví, včetně páteřních v čele s automotivem a strojírenstvím. Povzbudivou zprávou je nárůst hodnoty nových zakázek – v meziročním srovnání o 4,1 %, meziměsíčně o 6,1 %.

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám z recese v USA dnes klesají
05.08.2024 Ceny ropy dnes klesají. Mohou za to obavy z recese ve Spojených státech, které vyvolaly výprodej na akciových trzích. Pokles cen ropy však částečně brzdí obavy z rozšíření konfliktu na Blízkém východě, který by mohl mít dopad i na dodávky ropy.

Goldman Sachs zvýšila pravděpodobnost recese v USA na 25 procent
05.08.2024 Ekonomové americké investiční banky Goldman Sachs zvýšili pravděpodobnost hospodářské recese ve Spojených státech v příštích dvanácti měsících na 25 procent, zatímco dosud ji viděli na 15 procentech. Riziko recese ale nadále považují za spíše omezené. Uvedli to ve zprávě klientům, z níž cituje agentura Bloomberg.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
05.08.2024 1) Aktuální nervozita na akciových trzích po celém světě spustila jeden z největších výprodejů od března 2020, kdy trhy zasáhl obrovský propad způsobený strachem z šíření nového typu koronaviru. Shodli se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Důvodem je podle nich kombinace očekávané recese ve Spojených státech, obav ze splasknutí bubliny umělé inteligence (AI) a také geopolitické napětí, které narůstá mezi Izraelem a Íránem.

Analytici: Akciové trhy zažívají jeden z největších výprodejů od roku 2020
05.08.2024 Aktuální nervozita na akciových trzích po celém světě spustila jeden z největších výprodejů od března 2020, kdy trhy zasáhl obrovský propad způsobený strachem z šíření nového typu koronaviru. Shodli se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Důvodem je podle nich kombinace očekávané recese ve Spojených státech, obav ze splasknutí bubliny umělé inteligence (AI) a také geopolitické napětí, které narůstá mezi Izraelem a Íránem.

ČSOB Data Watch: Maloobchod pokračuje v růstu
05.08.2024 Maloobchodní tržby v červnu pokračovaly v růstu – meziměsíčně přidaly k dobru 0,7 %, v meziročním srovnání +4,4 % a lehce tak překonaly tržní očekávání. Pozitivní čísla nicméně relativizuje negativní revize květnových tržeb z 4,4 % na 3,0 %. Dle statistického úřadu rostly nejvíce tržby internetovým a zásilkovým obchodům, stejně jako prodejnám s kosmetickými a toaletními výrobky. Zvýšily se ale i tržby za prodej potravin, nepotravinářského zboží i pohonných hmot.

Euro se odráží na základě očekávání vývoje sazeb na pozadí prudkého propadu v průmyslu. Přehled EUR/USD
19.03.2024 V lednu průmyslová výroba v eurozóně prudce poklesla o 3,2 %, zatímco meziročně se produkce snížila o 6,7 %, přičemž oba ukazatele dopadly mnohem hůře, než se předpokládalo. Největší evropská ekonomika již možná sklouzla do recese, neboť průmyslová výroba poklesla o více než 5 %. Pokles Německa táhne dolů celou eurozónu, což znamená, že pokud s sebou dříve Německo táhlo celý blok nahoru, nyní je tomu naopak.

Makroekonomické faktory - hospodářský cyklus (7. díl)
19.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat hospodářským cyklem. Povíme si, co to je, jak se měří a jaké jsou jeho fáze. Poté se podrobněji podíváme na hospodářský cyklus a na to, jak můžeme jednotlivé cykly rozlišovat.

Hrozba hospodářské recese v USA se podle průzkumu mezi ekonomy snížila
13.02.2024 Hrozba hospodářské recese ve Spojených státech se snížila. Případný pokles americké ekonomiky v letošním roce by byl spíše důsledkem vnějšího šoku, například konfliktu zahrnujícího Čínu, než domácích faktorů, jako jsou vysoké úrokové sazby. Vyplývá to podle agentury AP z výsledků průzkumu americké Národní asociace podnikových ekonomů (NABE).

Cenové rozpětí zlata pro rok 2024
28.12.2023 Obavy z recese ve Spojených státech před Novým rokem ustupují, ale americká ekonomika se z krize ještě nedostala a v první polovině roku může růst pomaleji, než se očekávalo. Podle prognóz Wells Fargo na rok 2024 existuje rozpor mezi prognózami hospodářského růstu a očekáváním trhu ohledně snižování úrokových sazeb v USA. Trhy pevně věří, že USA nespadnou do recese, ale očekávané uvolnění v příštím roce by mělo činit zhruba 150 bazických bodů.

Americké hedgeové fondy pokračují v přípravách na recesi
14.06.2023 Zatímco akciový trh zůstává v nejistotě a čeká na rozhodnutí Federálního rezervního systému o úrokové sazbě, Ken Griffin ze společnosti Citadel LLC se zaměřuje na obchodování s úvěry v očekávání možné recese ve Spojených státech. Griffin, jehož hedgeový fond loni vygeneroval klientům rekordní zisk 16 miliard dolarů, uvedl, že jeho fond byl "mnohem opatrnější ohledně roku 2024", což naznačuje, že největší světová ekonomika se letos poklesu pravděpodobně nevyhne. "Budeme se dívat na úvěrové trhy jako na zdroj příležitostí. Kredit by měl být smysluplným přispěvatelem později v tomto roce," dodal zakladatel společnosti.

Komodity: Ropa je bez větších změn, dolů ji tlačí obavy o růst globální ekonomiky
06.06.2023 Ceny ropy jsou po pondělním růstu bez větších změn a mírně klesají. Pomáhá jim další plánované snížení těžby v Saúdské Arábii. Naopak proti růstu ceny působí obavy o růst globální ekonomiky.

Komodity: Ceny ropy výrazně stoupají, zmírnily se obavy z recese ve Spojených státech
08.05.2023 Ceny ropy dnes výrazně stoupají. Obavy z recese ve Spojených státech se zmírnily. Někteří obchodníci vyhodnotili třítýdenní pokles cen způsobený starostmi ohledně dodávky jako přehnaný.

Bitcoin se udržuje nad 30 000 dolary, on-chain metriky naznačují další růst ceny
14.04.2023 Bitcoin, primární krypto aktivum z hlediska tržní kapitalizace, pohánějící první kryptograficky zabezpečenou decentralizovanou platební knihu na světě, ve čtvrtek vzrostlo na nejvyšší zaznamenanou úroveň od června 2022.

Komodity: Ceny ropy se snižují, dolů je tlačí obavy o ekonomiku USA
13.04.2023 Ceny ropy dnes klesají. Přispívají k tomu obavy z hospodářské recese ve Spojených státech, které jsou největším spotřebitelem ropy na světě. Severomořská ropa Brent kolem 18:30 SELČ ztrácela 0,8 procenta a dostala se pod 87 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles 0,7 procenta a nacházela se pod 83 USD za barel.

🔴Ceny ropy klesly za rok o 30 %!
29.03.2023 Cena ropy Brent od začátku roku 2023 klesla přibližně o 9 %, ale pokles ceny za posledních 12 měsíců již přesahuje 30 %. Podíváme-li se na celý pohyb po pandemickém oživení, ceny ropy se v současné době obchodují poblíž středního bodu. I když se zdálo, že problémem by mohla být nedostatečná nabídka a rostoucí poptávka, ukázalo se, že tyto obavy byly zbytečné. Od června 2022 lze na trhu s ropou pozorovat silný medvědí trend a poslední problémy v bankovním sektoru mohly připomínat finanční krizi z let 2007-2009, kdy se ceny ropy rychle propadly ze 150 dolarů na méně než 40 dolarů za barel. Mohla by se historie opakovat? Ukáže se levná ropa jako lék na řadu současných problémů? Čeká nás v pozdější části roku další pokles cen, nebo se ropa zotaví?

Je už „vyvážené“ portfolio 60 % akcií / 40 % dluhopisů minulostí?
20.02.2023 Roky panovala myšlenka, že je vyvážené portfolio věcí minulosti. Nedávný vývoj to však nejspíš změnil.

Komodity: Ceny ropy stoupají, přispívá k tomu slabší dolar a embargo EU na ruskou ropu
04.11.2022 Ceny ropy dnes výrazně stoupají. Přispělo k tomu oslabování dolaru a blížící se embargo Evropské unie na ruskou ropu. Investoři také zvažují vyhlídky na zmírnění čínských protipandemických omezení. Vyšším ziskům zamezují obavy z globální recese.

Janet Yellenová: Americká ekonomika je v dobré kondici.
31.10.2022 První ze tří zasedání centrálních bank již proběhly, nyní bude trh bedlivě sledovat zasedání Fedu, které se bude konat ve středu. Všechny tři banky pokračují v cestě zpřísňování měnové politiky, ale blíží se okamžik, kdy sazby porostou příliš, a jejich další růst již nebude nutný. Nebo se ekonomika příliš zpomalí, a proto může regulátor nové navýšení odmítnout. Je však nepravděpodobné, že se to stane během příštího měsíce nebo dvou, protože inflace v Evropské unii, Spojeném království nebo USA zůstává výrazně nad 2% cílem. Proto pochybuji, že Fed a Bank of England tento týden zvýší sazby.

Zlato povolilo sevření
26.10.2022 Zlato v roce 2022 prohrálo s dolarem v boji o status hlavního bezpečného aktiva. Páru XAUUSD proto nepomohla ani vysoká míra geopolitických rizik, ani inflace v USA, která se pohybuje poblíž 40letým maxim. Kotace drahého kovu se propadly asi o 20 % z úrovní svých březnových maxim, money manažeři drží čisté shorty na zlato poprvé po mnoha letech a odliv kapitálu z ETF se nezastaví ani na minutu. Zdálo by se, že drahý kov je odsouzen k pádu na 1500 dolarů, ale najednou se pravidla hry změnila.

Recese v USA je nevyhnutelná
19.10.2022 Euro a libra se snaží odolat tlaku silnějšího amerického dolaru. V posledních několika dnech se oběma měnám podařilo vytvořit určité zisky, což znamená, že mohou začít tvořit vzestupnou část trendu. Zároveň by obchodníci měli bedlivě sledovat titulky v médiích a snažit se předvídat, jak by trh mohl reagovat na určité události. Bohužel, události odehrávající se ve světě mohou mít potenciálně jakýkoli výsledek.

Akciové trhy rostly uprostřed potenciální americké recese na konci roku 2023
18.10.2022 Akcie rostou, protože se investoři zaměřují na začátek reportovací sezóny podniků a úsilí Spojeného království přinést více stability na volatilní dluhopisový trh.

Ranní shrnutí (11.10.2022)
11.10.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže ve stopách svých evropských souputníků. S&P 500 klesl o 0,75 %, Dow Jones klesl o 0,32 % a Nasdaq se propadl o 1,04 %. Russell 2000 klesl o 0,60 %. Jednalo se o čtvrtý po sobě jdoucí pokles na Wall Street.

Zlato nevydrží nápor silného dolaru
15.07.2022 Zlato ve čtvrtek kleslo kvůli rostoucímu dolaru. Soudě podle nárůstu kotací USD investoři reagovali s nadšením na údaje o americké inflaci.

Forex: Americká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla
26.05.2022 Dnešní ekonomický kalendář přinese pouze americká data. Finální čtení tamního HDP za Q1 22 potvrdí mezičtvrtletní anualizovaný pokles o 1,4 %. Týdenní statistiky počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti budou nadále ukazovat na napjatý trh práce ve Spojených státech.

Americká inflace. Jakou reakci trhů bychom měli očekávat?
12.04.2022 Jak již bylo zmíněno, včera americký akciový trh opět klesl. Mohlo to být způsobeno obecným fundamentálním pozadím, které naznačuje silné a dlouhodobé zpřísňování měnové politiky Fedu, nebo třeba dnešní zprávou o inflaci ve Spojených státech, která je nyní hlavním indikátorem budoucích kroků regulátora. Připomeňme, že do konce února vzrostl index spotřebitelských cen ve Spojených státech na 7,9 % meziročně.

Rozbřesk: Zvládne Fed hladké přistání? Koruna se zastavila v okolí 24,70 EUR/CZK
18.03.2022 Fed v tomto týdnu odstartoval cyklus zvyšování úrokových sazeb a finanční trhy začínají čím dál intenzivněji řešit otázku, zda bude americká centrální banka schopna dosáhnout tzv. hladkého přistání (soft landing). Tím se myslí scénář, kdy růst sazeb zchladí ekonomiku jen do té míry, že dojde ke zpomalení ekonomického růstu, nikoli však recesi. A přestože historie napovídá, že dosáhnout hladkého přistání je velmi obtížné, šéf Fedu Powell zůstává i nadále přesvědčen, že americká ekonomika v nejbližších letech do recese nezamíří.

Zvládne Fed hladké přistání?
18.03.2022 Fed v tomto týdnu odstartoval cyklus zvyšování úrokových sazeb a finanční trhy začínají čím dál intenzivněji řešit otázku, zda bude americká centrální banka schopna dosáhnout tzv. hladkého přistání (soft landing). Tím se myslí scénář, kdy růst sazeb zchladí ekonomiku jen do té míry, že dojde ke zpomalení ekonomického růstu, nikoli však recesi. A přestože historie napovídá, že dosáhnout hladkého přistání je velmi obtížné, šéf Fedu Powell zůstává i nadále přesvědčen, že americká ekonomika v nejbližších letech do recese nezamíří.

Zlato všechny překvapilo prudkým růstem, ačkoli Fed slíbil zvýšit sazby
17.12.2021 Toto nikdo nečekal: jestřábí strategie Fedu zrychlila růst ceny drahého kovu. Včera zlaté cihly vykázaly největší jednodenní růst ceny za posledních 6 týdnů.

Pandemie koronaviru je příležitostí k nákupu, spíše než koncem světa
20.03.2020 “Pandemie koronaviru je příležitostí k nákupu, spíše než koncem světa” říká o akciových trzích spoluzakladatel fondu Quant a přední český ekonom Pavel Kohout.

Zahraničnímu obchodu pomohly automobily
09.03.2020 Bilance zahraničního obchodu skončila v lednu s o něco vyšším přebytkem než jsme předpokládali (15,1 mld. CZK). I tak byl ale výsledek ve srovnání s loňským rokem o 2,4 miliardy korun nižší. Na výsledku se příznivě odrazil především růst přebytku bilance s motorovými vozidly, a to o 5,4 mld. CZK. Vývozy automobilů byly o 5,8 mld. CZK meziročně vyšší. K výsledku dopomohl i přebytek bilance s plastovými a pryžovými výrobky. Celkový vývoz meziměsíčně stoupl o 2,6 %, dovoz o 3,5 %, což ukazuje na postupný růst v obou kategoriích. Jedná se však o data za leden, která ještě nebyla zasažena koronavirem.

Fed: Hrozba recese v USA polevila, novým rizikem je koronavirus
09.02.2020 Pravděpodobnost hospodářské recese ve Spojených státech polevila, novým rizikem pro vyhlídky americké ekonomiky se nicméně stala epidemie koronaviru. Uvedla to americká centrální banka (Fed) ve zprávě o měnové politice určené Kongresu.

Výhled Saxo Bank: Čína otevírá úvěrové kohoutky
24.10.2018 Koncem roku 2017 se trhy shodly na tom, že dochází k „synchronizovanému globálnímu růstu“. O devět měsíců později analytici mluví o riziku recese ve Spojených státech, revidují předpovědi růstu směrem dolů a globální monetární obraz se prudce zhoršil.
Související klíčová slova:
Shanghai Composite | Fibo | Asijské akcie | Údaje z USA | Britská banka HSBC | Tempo růstu | HSBC | Jackson Hole | Oživení cen | Společnost Berkshire Hathaway | MAE | Údaje o ekonomice | Overbalance | Ceny plynu v Evropě | EUR | Pokles životní úrovně | Zkušenosti | Cenová hladina | Alphabet | Akciové trhy | FDA | Berkshire Hathaway | Japonský akciový trh | Obchodník | Oživení poptávky | Pokles sazeb | Rozkolísaný | Průmyslová výroba v eurozóně | Trend | Bank of Japan | Pokles cen zlata | Long pozice | BTC | Historie | Prosperity | Mezinárodní měnový fond | Očekávané výsledky | Odvetná cla vůči USA | Statistiky | Investiční banky | Korelace | Agentura S&P | Akcie zdravotnických firem | Dow Jones Industrial | Americký prezident Donald Trump | Reálná ekonomika | Aktiva | PLN | USD/PLN | Energetika | Neočekávané události | Širší index | Snížení úroků | Ranní zpráva pro tradery | Nálady na trhu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Investing | Příležitosti k nákupu | Kolaps | Investor Warren | Splasknutí bubliny | Pokles indexu | Vztah k dlouhodobému vývoji | Zvýšení cel | Znalost | Poplatky | Obchodní systém | Diverzifikace | Uklidnění trhů | Výnosy dluhopisů | Analýzy | Financial Times | Pravděpodobnost | Šéf Fedu Jerome Powell | Indexy S&P | Válka | Lagardeová | Americká inflace | Ethereum | Údaje o maloobchodních tržbách | Růst sazeb | Silná bariéra | Expanze | Rostoucí ceny | Příchod recese | Výkyvy | Nová cla | Administrativa prezidenta | Sledování ekonomických ukazatelů | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Vysoká očekávání | Slabé údaje o ekonomice | Makroekonomické zprávy | Saúdská Arábie | Strach | Ekonomika Spojených států | Německý DAX | Minimální mzdy | Geopolitické napětí | Šéf Fedu Powell | Nezaměstnanost | Investiční analytik | Rekordní zisk | Fond Quant | Bankéři | Nomura Holdings | Snížení cen | Akcie dnes | Christine Lagarde | Burza | Trumpová | Manažeři | Nomura | Hlavní události | Americký akciový index | Faktory spouštějící cyklus | Vývoj vakcín | Krátkodobé příležitosti | Futures kontrakty na zlato | Pokles dolaru | Základní úrokové sazby | Rostoucí inflace | Federální rezervní banka | Směrnice | Otřesy | Proražení | Rok 2025 | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | Černé pondělí | Capital One | Duck Sauce | Dolar dnes | Zprávy z amerického trhu | Termínované vklady | Farmaceutika | Volby | Breakout | Data Watch | Americký prezident | Klouzavé průměry | Hrozba hospodářské recese v USA | Obrovské investice | Růst cen | Standard & Poor's 500 | Česká měna | Snížení úrokových sazeb | Pandemie COVID-19 | Investiční příležitost | Vysoké riziko | Obchodovat na burze | Výkon | CZK | ANZ Research | Zasedání FOMC | Podnikání | Oznámení | EIA | Inflace | Dolarový index | Možnost dalšího poklesu | Chase Investment Counsel | Vývoj měnového páru | Ratingová agentura S&P | Gap | Investice do infrastruktury | Předvídání cyklů | Dell Technologies | Události tohoto týdne | Obavy investorů | Dopad na ekonomiku | Dividendy | Vicepremiér | Dopad na různé sektory | Klid před bouří | Obchodní seance | Maloobchod | xStation | Silný základ | Graf | Utahování měnové politiky | Politické rozhodnutí | Výhled | CMC Markets | ČSÚ | Vývoj ceny ropy Brent | Teroristické hnutí Hamás | Výhled eura | Panika na trzích | Průmysl | Pohonné hmoty v Česku | Cenové rozpětí | Kapitálové toky | Centrální banky | Zpráva | Výroba v eurozóně | Zvyšování sazeb | Investiční strategie fondů | Moderna | Ratingová agentura | Risk-off | Zveřejněná data | Covid | Dolary | Globální ekonomiky | Nabídka | Washington | Amazon | Aktuální hodnoty měny | Historická zkušenost | Tamás Varga | Slábnoucí inflace | Dnešní makroekonomické ukazatele | Výprodeje | Telecom Italia | Rozsah konfliktů | Larry Summers | Banka J.P. Morgan | Reserve Bank of Australia | Bavarian Nordic | Lepší výsledky | Silná ekonomika | Snižování nákladů | Olga Švepešová Blaťáková | Fio | Ceny pohonných hmot | Levná ropa | Futures | Začít obchodovat na burze | Úspěšné obchodování | Druh cyklu | Tokyo Metro | Reakce trhu | Ekonomiky | Nejdůležitější události | CL | Snižování úroků | Změny cen komodit | Donald Trump | Výkonnost indexu | Ranní okénko | Zasedání FED | Volatilita | Statistické údaje z USA | Důvěra spotřebitelů | Hrubý domácí produkt (HDP) | Carry trades | Historie tokijského metra | Výhled Saxo Bank | Průmyslová produkce | Pokles ceny ropy | Úvěrování | Makroekonomická data | Dow Jones | Bydlení | Japonská vláda | P/E | Peníze | Výrobní index | Defenzivní akcie | Pozitivní očekávání | Brent | Akcie a dluhopisy | Prudký pokles | Politika | Stimul | Zvýšit ziskovost | Světlo na konci tunelu | Očekávání | Malé podniky | Odvetná cla | Obchodní pásmo | Futures na DAX | Vývoj libry | Vybírání zisků | Hutnictví | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Akciový index Dow Jones | Prodeje akcií | Ozvěny trhu | Války na Ukrajině | Cena Brentu | Konflikt na Blízkém východě | Deprese | Vývoj ceny ropy WTI | Invaze na Ukrajinu | Úspěšnost strategie | Základní sazby | Měnový fond | Zpomalení globální ekonomiky | Úzkost | Standard & Poor's | Hlavní události tohoto týdne | Zpětný pohled | Uvolnění měnové politiky | Hrozba hospodářské recese | Hedgeové fondy | Saxo | MMXXV | Janet Yellenová | Obchodní signály | Růst | Americký index | Příležitosti | Trh dluhopisů | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Nárůst cen | Americká lehká ropa | Zaměstnanost | Dopad na veřejné politiky | MiFID II | Akcie firmy | Politická rozhodnutí | Národní měny | Jednání FOMC | Sam Khater | Těžby ropy | Objednávky | Prognóza | Výnosová křivka | Nálada investorů | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Obligace | Trh práce | Bariéra | Změny cen | Růstový impuls | Britská centrální banka | Polovodiče | CBOE | Ztráty dolaru | Akvizice | Sektor spotřebního zboží | Nové technologie | Pochybnosti | Trhy nadhodnocené | Hospodářské recese | Izrael | Obchodníci | Objem obchodů | Míra růstu HDP | Opatrný optimismus | Těžba v USA | Deglobalizace | Technická recese | CME FedWatch | Technologické akcie | Ropný trh | Cena bitcoinu | Volatility | Kontrakty na zlato | Vliv na různá odvětví | Long | Chování | Snižování sazeb | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Termínové kontrakty | Býčí rally | Cenové změny | Hospodářské recese v USA | Hang Seng | Koruna | Geopolitická rizika | Tesla Inc. | Zasedání centrálních bank | AUD | DJIA | JOLTS | Inflace v eurozóně | Citadel LLC | Vztah s investicemi | Snižování úrokových sazeb v USA | Šířící se koronavirus | S&P500 | Zpřesněný odhad | Opatření | Portu | Zvolení Donalda Trumpa | Investujte zodpovědně | Krize způsobená koronavirem | Trh | Sezónnost | Barel ropy | Index výrobní aktivity | Lukáš Kovanda | Zkušenost | Rétorika Fedu | Discover Financial Services | MSCI | CI Komodity | Naeem Aslam | Spořící účty | CMC | Pandemie koronaviru | Ceny plynu | Lukáš Foral | Rozdílové smlouvy | Index | Hedgeový fond | Data z reálné ekonomiky | Vice | Vývoj světové ekonomiky | Období nejistoty | Sell | Breakout strategie | MMF | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Vliv hospodářských cyklů na ekonomiku | Americká centrální banka | Historické maximum | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Tržní kapitalizace | Svěřenský fond | Kapitál | Ropa Brent | Posílení | Obchodní války | Vývoj indexu VIX | Index WPI | Agentura Reuters | Chemický průmysl | Přebytek běžného účtu | Dodávky ropy | Včerejší obchodování | Skupina OPEC+ | Daně z příjmů | Dolar vůči jenu | Společnosti | Rok 2020 | Údaje o inflaci | Týdenní shrnutí | Ministerstvo obchodu | Index STOXX Europe | Hospodářský výsledek | Americké investiční banky | S&P | Hamás | Americké ministerstvo obchodu | Unie | Výnosové křivky | Plánování | Inflace ve Spojených státech | Důvěra investorů | Politická rizika | Maloobchodní tržby | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Přehřátí ekonomiky | Výkyvy na měnových trzích | Standard Chartered | Akciové indexy | Očekávání úrokových sazeb | Výrazné ztráty | Shell | Americké měny | Ekonomický kalendář | Bod zlomu | Domácnosti | Fannie Mae | Analýza hospodářských cyklů | Obchodování na Wall Street | Konkurenční společnost | Obchodní napětí | Psychologický faktor | Ekonom Pavel Kohout | Bollingerova pásma | Úroveň investic | Asie | Ropný kartel | Růst cen zlata | Investice do AI | Rekordní hodnoty | Deficit | Pandemie COVID | Peter Tuz | Index Stoxx 600 | Invaze | Ceny Bitcoinu | Politické reakce | Důvěra spotřebitelů a investorů | Budoucnost | Pokles ceny | Odvětví | Olga Švepešová | Rada guvernérů | Virus | Pokračující pokles | Nejnovější údaje | Ekonomické vyhlídky | Kompenzace | Uptrend | Aukce státních dluhopisů | Symboly | Eskalace | NAFTA | Ústup inflace | Zvyšování daně | Hospodářská politika | Tržní sentiment | Česká koruna | Snížení cen ropy | Devizové trhy | Statistické údaje | MIFID | Ekonomická aktivita v USA | Akciový index | Pozornost | Program QE | Polský zlotý | Fiskální politiky | Výnosy dvouletých dluhopisů | Začít obchodovat | Vývoj inflace | Klesající trend | Meziroční míra inflace | Globální hospodářské krize | Další růst | Dow Jones Industrial Average | Výkyvy cen | Čínská centrální banka (PBOC) | Zavádění cel | Úvěrové podmínky | Ueno | Snížená důvěra | Index nákupních manažerů | Vývoj mezd | Přehřívání ekonomiky | Ripple | Americká měna | Statistický úřad | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Bitcoin | Dluhopis | Poptávka | Kov | Futures kontrakty | Snižování úrokových sazeb | Postavení USA | Nárůst výnosů | RBI | Research | Shell Plc | Akcie AMD | Množství peněz | Střednědobé obchodování | Největší evropská ekonomika | Odvetná opatření | Marketingová komunikace | Očekávání trhu | Tovární objednávky | Obchodovat | Americké indexy | Válka na Ukrajině | Obchodní aktivita | Finance | Dluhopisy | Indikátor | Skupina OPEC | Dolar vůči japonskému jenu | Prezident Donald Trump | Tokyo Undergroud Railway | Pár EUR/USD | Dlouhodobá investiční strategie | Globální a ekonomické otřesy | Analytici | Aukce | Tony Sycamore | Problémy | Cenový index | Pravděpodobnost hospodářské recese | Stres | Stříbro | Technologický vývoj | ČSOB Data Watch | Úsilí | Prostor pro pokles | Administrativa prezidenta Bidena | ANZ | Pokles cen | Tvůrce algoritmu | Ropa | Monetární politika | ETF | Klouzavý průměr | Firma | Výrazné pohyby | Analytik Portu | Investiční banka Goldman Sachs | Investiční aktivita | Janet Yellen | Tlak na akcie | West Texas Intermediate (WTI) | Ekonomické aktivity | Úrovně rezistence | Raiffeisenbank a.s. | Cla vůči USA | Samsung | Tomáš Cverna | Ekonomové | Komerční banka | USA | 3М | Spojené státy | Potenciál dalšího růstu | Embargo EU | Pokles trhů | Pandemie | Pavel Kohout | Ocelářství | Euro vůči dolaru | Kalendář událostí | Pohonné hmoty | Kurz libry | Zvyšování úrokových sazeb | Standardní odchylky | Rekordní propad | Investor Warren Buffett | Vliv hospodářských cyklů | Ropná společnost | Konsolidace | Fáze obchodní dohody | Index volatility | Reuters analytik | Malé vysvětlení | Inflace v Evropské unii | Empire State Index | Japonský Nikkei 225 | Americká data | Burze | Vývoj | Tvůrce algoritmu investičního fondu | Výnosy amerických státních dluhopisů | Tina Tengová | Poptávka po dolaru | Obchodní dohody | Vyhlídky americké ekonomiky | Christopher Dembik | Úrokové sazby | Technologický index | Výnosy | Objem prodejů bytů | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Výdaje | Dnešní ekonomický kalendář | Ceny drahých kovů | Americké akcie | Důsledky epidemie | Délka cyklu | Rostoucí ceny ropy | Nasdaq (US100) | Volatilní | Algoritmus fondu Quant | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Amplituda cyklu | Konflikt na Ukrajině | Prohlášení | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Nervozita na akciových trzích | Další vývoj | Finanční zdraví | West Texas Intermediate | Makroekonomické strategie | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Výzkumná společnost | Plánované obchody pro EUR/USD | Investiční doporučení | S&P/ASX 200 | Riziko a výnos | Ceny nemovitostí | Dánové | Aktuální situace | Obavy z globální recese | Faktory ovlivňující hospodářské cykly | Fiskální politika | Investiční strategie fondu Quant | Měnový výbor | Zlotý | Uvolnit měnovou politiku | Trading | Šíření nového typu koronaviru | Hrozba recese v USA | Sazby centrální banky | Koronavirus | Ekonomická situace | Odhad HDP | Dna | Ceny akcie | CNY | Centrální bankéři | Fio banka, a.s. | KOSPI | Japonský ministr financí | Americká administrativa | Strategie Ondřeje Hartmana | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Přední český ekonom | Odliv kapitálu | Nesoulad | AI | ADP | Ceteris paribus | Británie | Zmírnění obav | Vysoká rizika | Vládní výdaje | Změny úrokových sazeb | Miliardy korun | Tisková konference | Tokyo Undergroud Railway Company | Eskalace na Blízkém východě | Růst mezd | Zemědělství | Reálné ekonomiky | ČSOB Data | Embargo EU na ruskou ropu | Sazby | Hlavní ekonom | Panika kolem koronaviru | Změny v ekonomice | Americký index S&P 500 | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Studium historie | Ekonomické otřesy | Komise v přenesené pravomoci | Český ekonom | Vývoj akciového indexu | Zprávy o trhu | Úrok | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Zpráva amerického ministerstva práce | Marko Kolanovic | Generální ředitel | Snížení úrokových sazeb v USA | Ether | Algoritmus fondu | Telecom Italia (TIM) | Regulátor | Hynix | Průzkum | Firmy | Mezinárodní vztahy | Farmaceutický sektor | Růst cen ropy | Panika | Murray | Reálné mzdy | Trades | Zájem investorů | Cena ropy brent | Dolar včera | Vyšší ceny | Euro dnes | Ekonomické podmínky | Státní svátek | Plány Fedu | Poměr P/E | Výsledky společnosti | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Americká ministryně financí | Maďarský forint | Globální rizika | Účastníci trhu | Automobilový průmysl | Hry | Novo Nordisk | Trhy | Trade | Nasdaq a S&P 500 | Akcie společnosti Nvidia | Hongkongský Hang Seng | Přeprodáno | Teroristické hnutí | FTSE | Růst české ekonomiky | Australský S&P/ASX | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | WPI | Americký dolar vůči japonskému jenu | Nižší kurz | Eurozóna | Fond | ISM | Zpřísňováním měnové politiky | Index inflace | Dluhopisový trh | Spoluzakladatel fondu Quant | Futures na ropu | Obavy z recese v USA | Společnost Tokyo Metro | Japonský Nikkei | Hodnota akcií | Oblasti umělé inteligence | Představitelé centrální banky | Discover Financial | Výprodeje akcií | Riziková aktiva | Britský FTSE | Americký ekonom | Cenový vývoj | Akcie Moderna | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Rizika globální | Bilance | Poptávka po americkém dolaru | Cyklické změny | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Čínský Shanghai Composite | Tesla | Snížení sazeb Fedu | ONE | Regulační orgány | XTB Research | Asakusa | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | RBNZ | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | St. Louis | Mzdy | Nakupovat za nízké ceny | Poradenství | CAD | Omezování nákupů aktiv | Béžová kniha Fedu | ZEW index ekonomického sentimentu | Aktuální Price Action | Investiční aktivity | Banka Goldman Sachs | Na burze | Zvyšování těžby | Analytička | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Evropské trhy | Politika centrální banky | Poptávka po bezpečných aktivech | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Severomořská ropa | FXstreet | Reporty | Investment Counsel | Projevy centrálních bankéřů | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | Obchod | Purple Trading | Akcie automobilky | Ceny ropy Brent | Francouzský index | Průmyslová výroba v USA | Oživení globální ekonomiky | Eskalace konfliktu | Legendární investor | Vývoj na trhu | Riziko | Analytik | Emise | Pražský PX | Trinity | MAM | JPY | FT | Citi | SARS | Transakce | USDX | Šok | Finanční trh | Zvýšené volatility | Portfolio | Nástroj | GBP | Nadšení | Buffett | Pokles cen ropy | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Americký regulátor | Risk | Inovace | J.P. Morgan | Ceny | Financování | Hrozba recese | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | FTSE 100 | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Přebytek bilance | Fúze a akvizice | Nárůst nezaměstnanosti | Centrální banka | Předpovědi | Softbank | P/E poměr | Novo | Největší světová ekonomika | WTI | Berkshire | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Silný americký dolar | SMA | Praxe | Divergence | Makroekonomické faktory | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Odborníci | Cena severomořské ropy | Celní politiky | Sentix | Stratég | Současná cena | Instituce | Panevropský akciový index | Forint | Negativní korelace | Ceny zlata | Náklady na financování | Výnos | Obchody pro EUR/USD | Výnosy z dluhopisů | Bankovní krize | Index DOW | Německé ekonomiky | Milton Friedman | Počet nakažených | Index Nasdaq | Americká investiční banka | Ekonomická krize | 256/2004 | Trinity Bank | Spotřeba domácností | Slabší kurz | Vhodné podmínky | Dlouhodobý trend | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Růstové vyhlídky | Index technologického trhu | Stoxx Europe 600 | Forex trader | Ceny akcií | S/R zóny | Cena akcií | Index CAC 40 | ASX | Posilování USD | VIX | Index Dow Jones Industrial | Akcie Tesla | Pravděpodobnost recese | Oficiální údaje | Akcie společnosti Apple | Írán | EPS | Index STOXX Europe 600 | Čínské zboží | Dlouhodobý výhled | Zisk | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Nejprudší jednodenní pokles | EURUSD | PVM | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Dovoz | Nasdaq Composite | Vklady | Obchodování | Jan Vejmělek | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | Eurostat | Prezident | Kurz jenu | Marek Pokorný | Akciové trhy ve Spojených státech | Oslabování dolaru | Státní rozpočet | Evropa | Měna | S&P Global | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Nový výhled | Předpověď | Údaje | Hlavní měny | Potenciální změny | Automobilky | Důvěra investorů v ekonomiku | Výkonnost indexů | Pokles exportu | Eurodolar | Biden | Růst zlata | Finanční krize | Zisky akcií | FXstreet.cz | Obchody | Drahý kov | Snížení daní | Jakub Matis | Čínský vicepremiér Liou Che | Index CPI | xStation5 | ProCent | Statistika z USA | Zpráva pro tradery | SK Hynix | Japonsko | Zasedání americké centrální banky | Marže | Psychologické faktory | Super Micro Computer | Vstupní S/R zóny | Směřování | Příležitosti k prodeji | Aktivum | Společnost XTB | Propad akcií | GMT | Situace | USD/CZK | Europe 600 | Fundamentální ukazatele | Růst dolaru | Google | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Dluhy | Francouzský index CAC 40 | Vrcholy | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Obavy o poptávku | Guvernér | Trader | Peking | GfK | Výrobní aktivity | Spready | HDP | Omyl | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Klid | Investování je rizikové | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | Quant | Index PCE | Vyšší inflace | Nejnovější údaje o inflaci | Hospodářský cyklus | Známky oživení | Výprodej | Investice do komodit | JPMorgan | ČTK | Investiční fond | Odhad letošního růstu | Jamie Dimon | Katastrofy | Předsevzetí | Guvernér ČNB | Ztráty | Epidemie koronaviru | 1D | Michele Bullock | Obchodní nastavení | Výhled trhů | Dlouhodobé trendy | Meziroční inflace | Japonský jen | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Kupci | Nervozita na trzích | Míra inflace v USA | Největší ekonomiky | Návratnost | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Pražská burza | Podniky | Liou Che | Hnutí Hamás | Index spotřebitelských cen | Demografické trendy | Hospodářské výsledky společnosti | Asijské seance | Koš | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Ekonomické nejistoty | Index cen | Světová ekonomika | Češi | Vývoz | Reuters | Zvýšení ziskovosti | OPEC+ | USDJPY | Index VIX | Price Action | Index PPI | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Prognózy | Globální recese | Akciové výnosy | Euro k americkému dolaru | Kurz | Daně | SOK | Asijské burzy | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Strategická rozhodnutí | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Konkurenti | AMD | Intermediate | Index cen výrobců | Snížení těžby | Japonské akcie | Světové ekonomiky | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Měnový výbor Fedu | Silnější dolar | S&P 500 a Nasdaq | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Microsoft | Pro investory | Návrh zákona | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Rally | Investujte | Pokles inflace | Kapitalizace | Komunikace | Pravidla hry | Oživení ekonomiky | Americké futures | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Výkonnost indexu S&P 500 | Hospodářská recese | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Index volatility CBOE | Zisky | Soukromá spotřeba | Regulace | Deriváty | Šéf Fedu | Fondy | USD za barel | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Index Standard & Poor's | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Kontrakce | CAC 40 | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Dlouhá pozice | Index MSCI | Slabší dolar | Obchodní politika | Evropské firmy | Měny | Ropa WTI | Finanční sektor | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Optimismus na trhu | Akcie Shell | Export | Vývoj ceny ropy | Signál | Jim Rogers | Řízení rizik | Partneři | Čtvrtletní výsledky | NBER | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Pro tradery | Services | Praha | Situace kolem koronaviru | Václav Pech | Technologičtí giganti | Globální akciové trhy | FedWatch | Rozšíření | Plány | Administrativa | DJI | COVID-19 | Ranní zpráva | Béžová kniha | Výprodeje na trzích | Spekulativní obchodování | Silný trh | Hypotéky | Nikkei | Signál k prodeji | Zbohatnutí | Data z amerického trhu práce | Umělé inteligence (AI) | ZEW | Roubini | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Ekonomické dopady | Prodej | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | XAU/USD | Třída aktiv | Britský FTSE 100 | Hlavní indexy | Finanční nástroje | Rozhodnutí vlády | Mexiko | Broker Trust | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Druhy ropy | Udržitelnost | Míra | Neuspokojivé výsledky | University of Michigan | Korekce | Výrazný pokles | Panevropský index STOXX 600 | Riziko recese | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Carry trade | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Technické ukazatele | Short | Společnost Berkshire | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Krize | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Zvýšení úrokových sazeb | Zakladatel | S&P 500 | JDE | Globální problémy | QE | MT4 | Banka HSBC | Spojené království | Cena | Vývoj akciového indexu DAX | Očekávané výnosy | NYMEX | Německo | Makroekonomické ukazatele | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Propad akciových trhů | Evropské indexy | Americký trh | Snížení sazeb | Nové úvěry | CME Group | IG | Ekonomické údaje | Pozitivní korelace | Drahé kovy | Bankovní vklady | Co bude | Medvědi | DAX | Zavedení cel | Problémy v bankovním sektoru | EMA | Japonský trh | Akcie společnosti | Obchodní válka | Zlato | Ekonomika | Plánované obchody | Denní změna | Inflace v Německu | SEC | Impulzy | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Práce | Výnosnost | Likvidita | Jihokorejský Kospi | Cíle | BTC/USD | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Znovuzvolení Donalda | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Index Nasdaq (US100) | Banky | Buy | Americká vláda | Kotace | Šance | Daně z příjmů právnických osob | Bilance zahraničního obchodu | Ray Dalio | Wall Street | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Velké ztráty | Ministr financí | Zlepšení | Světové akciové trhy | ČR | XTB | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Kurz EURUSD | Americký Fed | Peter Siks | Pozice | Portfolia | Zájem obchodníků | OCI | Kovy | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Hospodářské cykly | Technologický sektor | Cenné papíry | Stoxx | Americká lehká ropa WTI | Support | Vláda USA | Rozvíjející se trhy | Texas | Trumpova cla | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Kurz amerického dolaru | Energetické trhy | Investiční banka | Finální odhad | Služby | Citadel | Algoritmus | Rizikovější aktiva | Spotřební zboží | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Broker | Fio banka | Sentiment | NYSE | Investoři | Vizualizace | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Zlato (XAU/USD) | Evropský index | Největší pokles | Spotřebitelé | Hlavní index Nikkei 225 | Investiční ředitel | Embargo | Americký dolar včera | Ukazatel strachu | Nikkei 225 | Omezení produkce | Rezistence | Index Dow Jones | ZEW index | Saxo Bank | Jasné signály | Výhled poptávky | Ichimoku | Vyvážené portfolio | Základní úrok | Nařízení | Snižování daní | Ropy | Prudké pohyby | RBA | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | XTB Tomáš Cverna | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Hospodářské výsledky | Akcie společnosti Walt Disney | Americké ekonomiky | Jádrový index | Společnost Sentix | Deficit státního rozpočtu | USD | Vývoj dolarového indexu | Růst v Číně | Viry | Cena americké ropy | Tokio | Americký dolar dnes | PMI ze sektoru služeb | Nasdaq a S&P | Počet nových žádostí o podporu | Investing.com | Warren Buffett | Vyšší úrokové sazby | Růst ceny Bitcoinu | Co se děje na finančních trzích | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Kupní síla | CZ | Průraz | Zákaz dovozu | Futures na evropské indexy | Pokles HDP | Propad | Konec roku | Britská banka | Znovuzvolení | ANO | Britské libry | Finanční regulace | Finanční ztráty | Agentura AP | Výhled na příští rok | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Jihokorejský KOSPI | Markets | Time-Frame | Invest | Levnější ropa | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Nvidia | Investment | Tamas Varga | Dlouhodobí investoři | Nouriel Roubini | Indexy | Prognózy inflace | Americký dolar | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Telecom | Výkon německé ekonomiky | Americká centrální banka (Fed) | Psychologické úrovně | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | Hospodářská krize | Růst ceny | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Technologické inovace | Německé podniky | Krypto | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Omikron | Dovozní ceny | Americká cla | Hodnoty měny | Cykly | Lockdowny | EU | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | Portu Marek Pokorný | PBOC | ASX 200 | Zpracovatelský průmysl | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Spekulanti | Čínský vicepremiér | Poptávky po ropě | Prodeje | Základní sazba | Fúze | Akciový trh | Investor | USD/JPY | SMCI | Americké vlády | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Ovlivňování | Banka | Výnos dluhopisů | Stav americké ekonomiky | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Index technologického trhu Nasdaq | Úřady | Američané | SPX | Statistika | Další pokles | Disney
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot