Čtvrtek 21. listopadu 2024 10:48
reklama
CapXmaster
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Purple ebook obchodování ropy

Inflace v Evropské unii

C:\fakepath\trader-18062024-41-zm.jpg

Míra inflace v EU v květnu zrychlila na 2,7 procenta, v Česku byla mírně vyšší

18.06.2024 Míra inflace v Evropské unii v květnu činila 2,7 procenta, a byla tak o desetinu procentního bodu vyšší než v dubnu. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice inflace zvolnila na 2,8 procenta z tempa 3,1 procenta, kde byla o měsíc dříve. Eurostat používá harmonizované údaje, které se liší od výpočtů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
img

EUR/USD. Analýza nadcházející zprávy o inflaci v Evropské unii. Co čekat?

28.05.2024 Pár EUR/USD se na začátku nového týdne obchoduje slabě. Medvědi se ho ze všech sil snaží tlačit dolů, ale narážejí na silný odpor býků, kteří nechávají kotace klesat jen při podpůrném informačním pozadí. Informační pozadí z minulého pátku mi ukázalo, že býci mohou útočit za jakýchkoli podmínek. Takže i když obchodníci tento týden dostanou ekonomické údaje, které dolar podpoří, není zaručeno, že je medvědi budou schopni nebo ochotni využít.
img

Přehled měnového páru EUR/USD. 21. března. Christine Lagardeová zachovává...

21.03.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu obnovil klesající pohyb, ale obchodoval se se stejnou minimální volatilitou jako předtím. V tomto článku se – jako tradičně – nebudeme zabývat výsledky zasedání Fedu ani reakcí trhu na ně. Domníváme se, že první dvě hodiny po zprávě Fedu trh často obchoduje impulzivně a nelogicky. Nezřídka pozorujeme pohyb jedním směrem bezprostředně po zasedání Fedu a pak se pár během následujících 10–20 hodin vrací na původní pozice. Proto věříme, že je třeba nechat trh uklidnit, analyzovat všechny získané informace a zjistit, jak reakce trhu ovlivňuje aktuální technický obraz.
img

Přehled páru EUR/USD. 19. března. Inflace v Evropské unii zatěžuje euro

19.03.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí znovu vykázal "ohromující" volatilitu. Nicméně tentokrát se dal takový scénář snadno předvídat. Volatilita na měnovém trhu je totiž momentálně obecně velmi nízká a v pondělí, kdy je tradičně málo zpráv, není často vůbec žádná. Jediná zpráva dne – o inflaci v Evropské unii – žádné emoce mezi obchodníky nevyvolala. Upozorňovali jsme na to předem, protože zpráva implikovala druhý odhad, který se jen zřídkakdy liší od prvního. Pokud se neliší, pak trh nemá důvod reagovat.
img

Goldman Sachs a JP Morgan upravily své prognózy sazeb

19.03.2024 Nový týden začíná poměrně klidně, nicméně ekonomický kalendář vzbuzuje očekávání, že nás čeká vzrušující týden. V pondělí a v úterý bude zpráv méně, ale od středy bude mít trh k dispozici více událostí a publikací, které bude muset strávit.
C:\fakepath\trader-18032024-46-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.03.2024 1) Zájem o akcie americké společnosti Reddit, která provozuje stejnojmennou sociální síť, před vstupem na burzu přibližně pětkrát převyšuje nabídku. S odkazem na své zdroje to v neděli uvedla agentura Reuters. S akciemi Redditu se na Newyorské akciové burze (NYSE) začne zřejmě obchodovat ve čtvrtek 21. března pod symbolem RDDT.
C:\fakepath\EU2.jpg

Míra inflace v EU v únoru klesla na 2,8 procenta

18.03.2024 Míra inflace v Evropské unii v únoru zvolnila na 2,8 procenta z lednového tempa 3,1 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice inflace klesla pod unijní průměr a z lednové hodnoty 2,7 procenta se dostala na 2,2 procenta. Eurostat používá harmonizované údaje, které se liší od výpočtů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
img

Přehled měnového páru EUR/USD. 29. února. Evropský parlament se obává vysoké inflace

29.02.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval volatilněji a zajímavěji. Pokles evropské měny začal v noci, kdy se nekonaly žádné makroekonomické události a chybělo fundamentální pozadí. Přesto americký dolar během asijské seance posílil, což stačilo na překonání linie klouzavého průměru. Tato konsolidace však mohla mít delší životnost.
img

Aktuální vývoj měnového páru EUR/USD. 28. února. Lagarde pozitivně zhodnotila vyhlídky inflace

28.02.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý nadále obchodoval pomalu a bez iniciativy. Tento pohyb nikdo nezpochybňuje, protože úterní fundamentální a makroekonomické pozadí by muselo být jinak silnější. Za pozornost v podstatě stála pouze jedna zpráva – počet objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Kromě tohoto zveřejnění se však během dne nic zajímavého neudálo.
img

EUR/USD. Analýza na 27. února. Nudný začátek nového týdne

27.02.2024 Vlnová analýza v grafu 4H pro měnový pár EUR/USD zůstává beze změny. Za poslední rok jsme viděli jen tři vlnové struktury, které se neustále střídají. Tvoří se další třívlnná klesající struktura, a to od 18. července loňského roku. Předpokládaná vlna 1 je dokončena; vlna 2 neboli B se zkomplikovala třikrát nebo čtyřikrát, ale teď už je také dokončena, protože pár klesá už déle než měsíc.
C:\fakepath\trader-22022024-39-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.02.2024 1) Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 dnes znovu vzrostl a dostal se poprvé nad 39.000 bodů, čímž překonal dosavadní maximum z prosince 1989. Informuje o tom agentura Reuters, která připomíná, že na konci roku 1989 dosáhl index 38,957.44 bodu, což se dlouho považovalo za nepřekonatelnou hodnotu.
C:\\fakepath\\euro money.jpg

Inflace v EU v lednu zpomalila na 3,1 procenta

22.02.2024 Míra inflace v Evropské unii v lednu zpomalila na 3,1 procenta z prosincové hodnoty 3,4 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. K růstu cen podle něj v prvním letošním měsíci nejvíce přispívaly služby a potraviny. Inflace tak obnovila sestupný trend, v prosinci se totiž kvůli vyšším cenám potravin zvýšila. Do té doby několik měsíců zvolňovala.
img

Přehled měnového páru EUR/USD. 13. února. ECB rozhodne o snížení sazeb v březnu

13.02.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval v mimořádně klidném režimu. V ranních hodinách došlo k potenciálnímu proražení linie klouzavého průměru, odpoledne však došlo k obnovení mírného poklesu evropské měny. K jasné konsolidaci nad klouzavým průměrem jako v předchozích třech případech tedy nedošlo. Obchodníky jsme již upozorňovali na to, že průraz klouzavého průměru je možný. Za současných okolností však nebude znamenat posun k vzestupnému trendu.
img

Inflace v eurozóně je podle Lagardeové stále příliš vysoká

23.01.2024 Poptávka po euru pozvolna klesá, což považuji za potěšitelné. Rád bych připomněl, že podle aktuální vlnové analýzy by měl instrument EUR/USD přejít k tvorbě sestupné vlny 3 nebo C, která je impulzivní. Vyplývá z ní, že by euro mohlo klesnout minimálně k úrovni 1,0449, kde skončila konstrukce vlny 1 neboli A. Na základě toho očekávám pokles instrumentu nejméně o 450 bazických bodů.
img

ECB a Fed budou v blízké době hrát přetahovanou

09.01.2024 Devizový trh zůstává nestabilní. Všechno se momentálně netočí kolem úrokových sazeb centrální banky, ale kolem jejich odhadů. Inflace v Evropské unii a Spojených státech klesla v prosinci pod 3 % a přiměla tak trh očekávat první kroky centrálních bank k uvolnění měnové politiky. Navzdory četným výrokům členů měnověpolitických výborů všech tří centrálních bank se trh rozhodl, že je bude ignorovat, s vírou, že pokud inflace směřuje ke 2 %, je čas mluvit o snižování sazeb.
img

Pablo de Cos: začátek uvolňování politiky závisí na datech

03.01.2024 Evropská centrální banka (ECB) nejspíš nebude první centrální bankou, která v roce 2024 začne snižovat úrokové sazby. Za prvé, hlavní úroková sazba ECB je nižší než sazba Bank of England nebo Federálního rezervního systému. Za druhé, inflace v Evropské unii je nižší než ve Spojených státech nebo ve Spojeném království. Tyto dvě skutečnosti ukazují, že ECB nemusí se snižováním hlavní úrokové sazby spěchat. Nižší inflace by mohla centrální banku tlačit k měkčí měnové politice, ale žádný z ředitelů ani manažerů nemá jistotu, že index spotřebitelských cen v zimě a na jaře 2024 znovu neporoste. Proto patrně nebude riskovat. ECB pravděpodobně nejdřív zajistí, aby inflace klesla na dostatečnou úroveň a ustálila se kolem 2 %, a teprve pak provede kroky k uvolnění politiky.
C:\fakepath\Forint2.jpg

Míra inflace v Maďarsku v listopadu výrazně zvolnila, činila 7,9 procenta

10.12.2023 Míra inflace v Maďarsku v listopadu výrazně klesla, dosáhla 7,9 procenta ve srovnání s hodnotou 9,9 procenta v říjnu. Ve své zprávě to v pátek uvedl maďarský statistický úřad. Výrazně zlevnily energie, byť z vysoké srovnávací základny, naopak potraviny zdražily. Meziměsíčně ceny zůstaly beze změn, pohonné hmoty zlevnily.
img

Přehled páru EUR/USD. 24. 11. 2023. ECB stále určuje úrokové sazby

24.11.2023 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek nedokázal zahájit korekci směrem dolů. Připomeňme, že očekáváme obnovení poklesu evropské měny, ale v tuto chvíli není žádný náznak korekce. Včera cena klesla na hranici klouzavého průměru, ale nepodařilo se ji překonat a okamžitě se odrazila zpět nahoru. Vzestupný trend přetrvává a euro zůstává poblíž svých lokálních maxim. Euro včera podpořily indexy obchodní aktivity v Evropské unii a Německu. Nemůžeme říci, že se jedná o super důležité indexy a jejich hodnoty rezonovaly, ale všech šest indexů překonalo prognózu i předchozí hodnoty. Euro tak opět dostalo malou makroekonomickou podporu a očekávané obnovení sestupného trendu se opět odkládá.
C:\fakepath\trader-17112023-63-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.11.2023 1) Rusko minulý měsíc vyvezlo téměř všechny své dodávky ropy za cenu, která překračovala cenový strop stanovený skupinou vyspělých zemí G7, napsala ve čtvrtek s odvoláním na studii Kyjevské ekonomické školy (KSE) agentura Bloomberg. Označuje to za poslední známku toho, že západní sankce nedokážou omezit přístup Moskvy k financím pocházejícím z prodeje ropy.
C:\fakepath\euro-mince.jpg

Inflace v Evropské unii v říjnu klesla na 3,6 procenta, v ČR je druhá nejvyšší

17.11.2023 Míra inflace v Evropské unii v říjnu klesla na 3,6 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice inflace dosáhla 9,5 procenta a byla druhá nejvyšší ze zemí sedmadvacítky. Nejvyšší inflaci mělo s hodnotou 9,6 procenta Maďarsko.
C:\fakepath\trader-18102023-32-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.10.2023 1) Cena zlata se dnes vyšplhala na měsíční maximum nad 1940 dolarů (zhruba 45.000 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Výbuch nemocnice v Pásmu Gazy posílil obavy z eskalace konfliktu mezi palestinským hnutím Hamás a Izraelem. Investoři zlato obvykle využívají jako bezpečné útočiště v dobách politické a ekonomické nejistoty.
C:\fakepath\eurozóna.jpg

Inflace v EU v září klesla na 4,9 procenta, nejvyšší je v Maďarsku

18.10.2023 Míra inflace v Evropské unii v září klesla na 4,9 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejvyšší inflaci mělo s hodnotou 12,2 procenta Maďarsko, které je zároveň jedinou unijní zemí, kde byla inflace nad deseti procenty. V České republice inflace dosáhla 8,3 procenta, což byla čtvrtá nejvyšší hodnota v EU.
C:\fakepath\trader-19092023-32-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.09.2023 1) Americká rozvážková služba Instacart jde na burzu, cenu akcií pro účely primární veřejné nabídky (IPO) stanovila na 30 dolarů za kus. Hodnota firmy tak dosahuje zhruba deseti miliard dolarů (228,9 miliardy Kč), uvedl server CNBC. Instacart se zabývá rozvozem potravin, podobně jako například v České republice společnost Rohlík.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Inflace v EU v srpnu klesla na 5,9 procenta, v Česku byla druhá nejvyšší

19.09.2023 Míra inflace v Evropské unii v srpnu klesla na 5,9 procenta z červencové hodnoty 6,1 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejvyšší inflaci mělo s hodnotou 14,2 procenta Maďarsko, druhá nejhorší byla Česká republika, kde inflace dosáhla 10,1 procenta. Tyto dvě země jsou zároveň v EU jediné, kde byla inflace v srpnu nad deseti procenty.
img

Euro by mohlo dlouhodobě směřovat dolů

07.09.2023 Euro zahájilo nový týden s určitou negativní trakcí. Už v předchozích článcích jsem vás upozorňoval na prohlášení některých členů Rady guvernérů Evropské centrální banky, která se omezovala na jednoduchou myšlenku – jestřábí rétorika slábne a ECB se chystá ukončit proces zpřísňování měnové politiky. Pokles poptávky po euru je tedy vcelku přirozený.
img

Co nás čeká v novém týdnu?

28.08.2023 Zpravodajské pozadí nadcházejícího týdne bude mnohem silnější, což znamená, že objemy obchodů se mohou zvýšit a můžeme zaznamenat náhlý pohyb. Vezměte na vědomí, že oba nástroje jsou v současné době ve stavu, kdy může kdykoliv začít vzestupná korekční vlna. A pokud zpravodajské pozadí přestane podporovat poptávku po americké měně, může tato korekční vlna začít již příští týden. Budeme moci sledovat spoustu důležitých událostí.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-23072023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (24.7.2023)

24.07.2023 V minulém týdnu na měnovém páru EUR/USD byl aktivován jeden obchod podle mého týdenního komentáře. Došlo totiž k prolomení dolní vstupní S/R zóny, což spustilo short (sell) obchod, který však byl zastaven na konci týdne před koncem páteční obchodní seance a obchod tak skončil kolem nuly.
C:\fakepath\trader-19072023-81-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.07.2023 1) Vláda v Kyjevě se snaží přesvědčit globální firmy, aby opustily Rusko a přesídlily na Ukrajinu. Napsal to dnes web americké televize CNBC. Moskva zatím pokračuje v zabavování majetku, který mají zahraniční firmy v Rusku. Prezident Vladimir Putin v neděli podepsal dekret, na jehož základě vláda převzala kontrolu nad ruskými dceřinými společnostmi francouzského výrobce potravin Danone a dánského pivovaru Carlsberg.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Míra inflace v EU v červnu opět výrazně klesla, dostala se na 6,4 procenta

19.07.2023 Míra inflace v Evropské unii v červnu opět výrazně klesla a dostala se na 6,4 procenta. To je o sedm desetin procentního bodu méně než v květnu. Ve své zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Ještě výrazněji zpomalilo tempo růstu spotřebitelských cen v České republice, kde se inflace snížila o 1,3 bodu na 11,2 procenta. I tak ale zůstává třetí nejvyšší v celé sedmadvacítce zemí.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-19062023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (19.6.2023)

19.06.2023 Minulý týden nabídl jeden ziskový obchod, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Eurodolar zažil v týdnu silně volatilní růst, díky kterému byla prolomena horní vstupní S/R zóna, což mělo za následek aktivaci nákupního (long) obchodu, který velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu.
C:\fakepath\trader-16062023-72-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.06.2023 1) Americká společnost BlackRock, která je největším správcem aktiv na světě, zažádala o povolení zřídit bitcoinový burzovně obchodovaný fond (ETF). Ten má investorům umožnit vložit peníze do třídy aktiv, která se v posledních měsících dostala pod tlak regulátorů. Firma plánuje používat jako uschovatele společnost Coinbase. Podle agentury Reuters to vyplývá z dokumentů určených americké Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).
C:\fakepath\eu penize.jpg

Inflace v EU klesla na 7,1 procenta, je nejníže od začátku války na Ukrajině

16.06.2023 Míra inflace v Evropské unii v květnu výrazně klesla a dostala se na 7,1 procenta, což je o procentní bod méně než v dubnu. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Ceny v sedmadvacítce unijních zemí rostou nejpomaleji od loňského února, kdy Rusko zahájilo invazi na Ukrajině. Inflace klesla i v České republice, která ale i tak zůstává s hodnotou 12,5 procenta mezi zeměmi s nejrychlejším růstem spotřebitelských cen.
img

Jaké vyhlídky do budoucna má teď dolar?

16.06.2023 Oba instrumenty, které pravidelně pozoruji, dále rostou a vytvářejí vzestupné vlny. Počty vln se mohou lišit, ale tento týden na tom příliš nezáleží, protože poptávka po americkém dolaru klesá, zatímco poptávka po euru a libře roste. Podle mého názoru to není úplně fér, protože předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell ve středu večer nenaznačil konec procesu zpřísňování měnové politiky; připustil naopak ještě několikero zvýšení úrokových sazeb. To znamená jestřábí rétoriku. Co ještě trh potřebuje, aby zvýšil poptávku po americkém dolaru? Abychom byli spravedliví, instrument EUR/USD má stále velkou šanci na pokles, takže současný pokles dolaru lze brát s klidem. Otázka vyvstává u britské libry, která hodlá vytvořit úplný úsek vzestupného trendu. Tento úsek může v blízké budoucnosti skončit a oba instrumenty začnou klesat, ale britská libra stále projevuje neuvěřitelnou touhu po růstu.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Inflace zvolnila na 11,1 procenta, analytici se obávají o dosažení dvou pct.

12.06.2023 Spotřebitelské ceny v květnu meziročně vzrostly o 11,1 procenta, inflace tak zpomalila z dubnových 12,7 procenta. Meziměsíčně se ceny zvýšily o 0,3 procenta, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Meziroční inflace byla o 0,5 procentního bodu nižší, než v jarní prognóze odhadovala Česká národní banka (ČNB).
C:\fakepath\trader-17052023-40-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.05.2023 1) Bitcoin, ether a další kryptoměny by měly být regulovány jako hazardní hry, a to kvůli značným rizikům, která představují pro spotřebitele. Ve své dnešní zprávě to uvedl finanční výbor britského parlamentu. Británie nyní připravuje svá první pravidla pro kryptoměny, na něž se zatím vztahují pouze opatření proti praní špinavých peněz, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\euro zone.jpg

Míra inflace v EU v dubnu klesla na 8,1 procenta, je nejníže za rok

17.05.2023 Míra inflace v Evropské unii v dubnu mírně klesla, z březnové hodnoty 8,3 procenta se dostala na 8,1 procenta a je nejníže za poslední rok. Naproti tomu v zemích eurozóny inflace o desetinu procentního bodu vzrostla a je na sedmi procentech. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika se ale i přes výrazný pokles inflace na 14,3 procenta z březnových 16,5 procenta drží mezi zeměmi, kde ceny rostou nejrychleji.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-23042023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (24.4.2023)

24.04.2023 Minulý týden byl úspěšný na obchody podle mého týdenního komentáře. Dočkali jsme se prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž došlo k aktivaci short (sell) obchodu, který podle mého očekávání pokračoval v poklesu a dostal se do mého cíle, kde byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\trader-19042023-30-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.04.2023 1) Americká zbrojovka Lockheed Martin, která vyrábí stíhačky F-35, o jejichž nákupu uvažuje mimo jiné i česká vláda, v prvním čtvrtletí mírně zvýšila tržby navzdory problémům s nedostatkem součástek a pracovních sil. Těžila z růstu poptávky ve Spojených státech i v zahraničí, za kterým stojí zvýšené geopolitické napětí. Čtvrtletní výsledky překonaly očekávání analytiků a cena akcií podniku se po jejich zveřejnění vyšplhala na rekordní maximum, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Míra inflace v EU v březnu klesla na 8,3 procenta, v Česku je dvojnásobná

19.04.2023 Míra inflace v Evropské unii v březnu klesla na 8,3 procenta z únorové hodnoty 9,9 procenta, a je tak nejníže od loňského května. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V České republice inflace klesla na 16,5 procenta z 18,4 procenta v únoru, i tak je ale proti unijnímu průměru zhruba dvojnásobná.
C:\fakepath\trader-17032023-22-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.03.2023 1) Americká společnosti Microsoft nabídla ústupky, aby získala souhlas s převzetím společnosti Activision Blizzard, výrobce her Call of Duty či Candy Crush. Ukazuje to aktualizovaná dokumentace Evropské komise (EK), která funguje zároveň jako unijní antimonopolní úřad. EK v souladu se svou politikou neposkytla žádné další podrobnosti. Nyní si vyžádá zpětnou vazbu od konkurentů a od zákazníků, pak přijme konečné rozhodnutí. To by mělo padnout do 22. května.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Inflace v EU v únoru klesla na 9,9 procenta, v Česku zůstává třetí nejvyšší

17.03.2023 Míra inflace v Evropské unii v únoru opět mírně klesla a poprvé od loňského července se dostala pod úroveň deseti procent. Tempo meziročního růstu cen zpomalilo proti lednu o desetinu procentního bodu na 9,9 procenta, uvedl dnes evropský statistický úřad Eurostat. Inflace se snížila i v České republice, kde však s hodnotou 18,4 procenta zůstává stejně jako v lednu třetí nejvyšší v celé unii.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-26022023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (27.2.2023)

27.02.2023 Minulý týden jsem na měnovém páru EUR/USD měl ziskový obchod, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním článku. Trh prolomil spodní vstupní S/R zónu a tím došlo ke vstupu do short (sell) pozice, která se velmi přesně dostala do svého cíle a byla ukončena v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k ziskovému obchodu.
C:\fakepath\trader-23022023-28-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.02.2023 1) Většina členů měnového výboru americké centrální banky (Fed) na posledním zasedání souhlasila se zpomalením tempa růstu úrokových sazeb na čtvrt procentního bodu. Zároveň se členové shodli, že rizika vysoké inflace zůstávají hlavním faktorem, který formuje měnovou politiku. Bude tak nutné pokračovat se zvyšováním úrokových sazeb, dokud se nepodaří dostat inflaci pod kontrolu. Vyplývá to ze zápisu z posledního zasedání měnového výboru, které se konalo na přelomu ledna a února.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Inflace v EU v lednu klesla na deset procent, v Česku je třetí nejvyšší z unie

23.02.2023 Míra inflace v Evropské unii v lednu pokračovala v poklesu z předchozích dvou měsíců a snížila se na deset procent. Tempo meziročního růstu cen zpomalilo z prosincových 10,4 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. Naproti tomu v České republice inflace po prosincovém poklesu opět zrychlila. S hodnotou 19,1 procenta byla třetí nejvyšší v celé unii.
C:\fakepath\stroukal-30012023-1.png

FXstreet.cz přináší rozhovor s ekonomem Dominikem Stroukalem

30.01.2023 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s ekonomem, členem NERVu Dominikem Stroukalem, který se dlouhodobě věnuje Bitcoinu a dalším kryptoměnám. Již v roce 2015 vydal první českou knihu o Bitcoinu. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jakou budoucnost čeká právě u kryptoměn, zda byly NFT čistou spekulací, co očekává od inflace a České národní banky či proč je lepší nechat si českou korunu. Dominik také přidal pár tipů na netradiční investice.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-23012023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (23.1.2023)

23.01.2023 V minulém týdnu jsme nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh se pohyboval v relativně úzkém pásmu a nedošlo ke vstupu do žádné obchodní pozice.
C:\fakepath\trader-18012023-36-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.01.2023 1) Hackeři ze zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX ukradli digitální měny za 415 milionů dolarů (9,2 miliardy Kč). Burza to v úterý uvedla ve zprávě pro věřitele. Americká součást FTX je podle někdejšího ředitele burzy Sama Bankmana-Frieda insolventní. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Míra inflace v EU v prosinci výrazně klesla a činila 10,4 procenta

18.01.2023 Míra inflace v Evropské unii v prosinci druhý měsíc v řadě výrazně klesla, s hodnotou 10,4 procenta ale pořád zůstává výrazně nad průměrem předchozích let. Tempo meziročního růstu cen se snížilo z říjnových 11,1 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. Inflace po listopadovém zvýšení klesla v posledním měsíci loňského roku i v České republice. Dostala se na 16,8 procenta, a je tak pátá nejvyšší z celé sedmadvacítky zemí.
C:\fakepath\trader-16122022-34-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.12.2022 1) Ruská centrální banka dnes podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na 7,50 procenta. Uvedla to v tiskové zprávě. Poukázala přitom na umírněný růst spotřebitelských cen a utlumenou spotřebitelskou poptávku za situace rostoucích inflačních tlaků z trhu práce.
C:\fakepath\euro2.jpg

Míra inflace v EU v listopadu poprvé po roce a půl klesla, činila 11,1 procenta

16.12.2022 Míra inflace v Evropské unii v listopadu poprvé po roce a půl klesla, stále však zůstává vysoko nad průměrem minulých let. Tempo růstu cen se meziročně snížilo na 11,1 procenta z říjnových 11,5 procenta, oznámil dnes statistický úřad Eurostat. V České republice naopak po říjnovém zpomalení nabral meziroční růst cen na tempu a listopadová hodnota inflace 17,2 procenta je pátá nejvyšší v celé sedmadvacítce zemí.
img

Aktualizované prognózy úrokových sazeb ECB, Fedu a Bank of England.

12.12.2022 Tento týden se sejdou Bank of England, ECB a Fed. Vyjdou také zprávy o míře inflace v USA, HDP a inflaci Spojeného království a míře inflace v EU. Díky tomu se tedy nudit nebudete. Rozhodl jsem se v tomto článku zaměřit na rozhodnutí, které mohou centrální banky tento týden učinit. Nedávné diskuse o tom, o kolik může konkrétní regulátor zvýšit sazby v prosinci probíhají. Nikdo neměl žádné obavy z toho, že by Fed jednal sám. Členové FOMC několik týdnů jednomyslně prohlašovali, že je třeba zpomalit tempo zpřísňování měnové politiky. V důsledku toho očekávám zvýšení sazeb o 50 bazických bodů, což je v souladu s oficiálními projekcemi a konsensem mezi účastníky trhu. Vzhledem k tomu, jak dlouho trh ví o tomto rozhodnutí FOMC, je vysoce pravděpodobné, že došlo ke změně. I když vlnové značení naznačuje, že vzestupnou část trendu je třeba dokončit, v nedávných recenzích jsem opakovaně poukázal na to, že poptávka po americké měně zůstává stejná. To mě vede k závěru, že trh dokázal bagatelizovat sazbu, kterou Fed v posledních týdnech zvyšoval úrokové sazby.
C:\fakepath\trader-22112022-38-zm.jpg

Spotřebitelská důvěra v eurozóně i v Evropské unii se výrazně zlepšila

22.11.2022 Spotřebitelská důvěra v eurozóně i v celé Evropské unii se v listopadu výrazně zlepšila. Vyplynulo to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Evropská komise (EK). Ukazatel je ale stále hluboko pod svým dlouhodobým průměrem. Index důvěry pro eurozónu se ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 3,6 na minus 23,9 bodu. Ekonomové odhadovali hodnotu indexu na minus 26 bodů. Index pro EU vzrostl o 2,8 na minus 25,8 bodu.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-20112022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (21.11.2022)

21.11.2022 Minulý týden byl velmi úspěšný pro mou obchodní strategii. V mém týdenním komentáři jsem s předstihem upozornil na plánovaný obchod, který se vyplnil prolomením horní vstupní S/R zóny, což vyvolalo vstup do nákupní (buy) pozice. Ta velmi přesně došla do svého cíle a obchod byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\trader-17112022-30-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.11.2022 1) Británie více zdaní dividendy a příjmy z kapitálu. Zvýší daň z mimořádných zisků energetických gigantů z 25 na 35 procent a prodlouží ji o tři roky do roku 2028. Zmrazí také slevu na dani z příjmu a sníží hranici, při které lidé začínají platit nejvyšší sazbu daně z příjmu. Dnes to řekl britský ministr financí Jeremy Hunt, když představoval aktualizovanou podobu rozpočtového plánu. Ten má zemi pomoct zalepit díru ve státních financích.
C:\fakepath\euro money.jpg

Inflace v EU v říjnu opět překonala rekord, vzrostla na 11,5 procenta

17.11.2022 Míra inflace v Evropské unii v říjnu vystoupila na 11,5 procenta a již devátý měsíc v řadě překonala předchozí rekord. Proti zářijové hodnotě se zvýšila o šest desetin procentního bodu. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. V Česku tempo meziročního růstu cen proti září zpomalilo o 2,3 procentního bodu, s hodnotou 15,5 procenta však míra inflace zůstává nad průměrem a je sedmá nejvyšší v unii.
img

Janet Yellenová: Americká ekonomika je v dobré kondici.

31.10.2022 První ze tří zasedání centrálních bank již proběhly, nyní bude trh bedlivě sledovat zasedání Fedu, které se bude konat ve středu. Všechny tři banky pokračují v cestě zpřísňování měnové politiky, ale blíží se okamžik, kdy sazby porostou příliš, a jejich další růst již nebude nutný. Nebo se ekonomika příliš zpomalí, a proto může regulátor nové navýšení odmítnout. Je však nepravděpodobné, že se to stane během příštího měsíce nebo dvou, protože inflace v Evropské unii, Spojeném království nebo USA zůstává výrazně nad 2% cílem. Proto pochybuji, že Fed a Bank of England tento týden zvýší sazby.
C:\fakepath\euro3.png

Míra inflace v EU zdolala v září další rekord, dosáhla 10,9 procenta

19.10.2022 Míra inflace v Evropské unii v září překonala další rekord, ze srpnových 10,1 procenta se dostala na 10,9 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. V České republice tempo meziročního růstu cen zrychlilo o sedm desetin procentního bodu a s hodnotou 17,8 procenta je míra inflace pátá nejvyšší v unii. Nejvyšší inflaci mají pobaltské státy a po nich Maďarsko.
C:\fakepath\káva.jpg

Eurostat: Z ranní kávy se stává téměř luxus, v srpnu v EU podražila o 16,9 pct.

06.10.2022 Začínat ráno šálkem kávy se čím dál více prodražuje. V srpnu káva v zemích EU meziročně zdražila o 16,9 procenta, uvedl dnes ve zprávě evropský statistický úřad Eurostat. Skokově se zvýšila i cena cukru a mléka.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-19092022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (19.9.2022)

19.09.2022 V minulém týdnu nám měnový pár EUR/USD nabídl dvě obchodní příležitosti, na které jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Oba obchody byly ziskové. Jako první došlo k průrazu horní vstupní S/R zóny, což znamenalo aktivaci nákupního (buy) obchodu, který velmi přesně a rychle došel do svého víle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Později v průběhu týdne došlo naopak k prolomení dolní připravené vstupní S/R zóny, což spustilo prodejní sell pozici (sell-stop příkaz), která se také dostala přesně do svého cíle (do zisku). Pokud jste využili mých obchodů ve svůj prospěch, tak gratuluji k profitu!
C:\fakepath\trader-16092022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.09.2022 1) Cena zlata tento týden prudce klesla na téměř 2,5leté minimum. Od začátku roku zlato zlevnilo o deset procent na dnešních 1658 dolarů za unci, řekl ČTK ředitel společnosti Gold.plus Martin Stránský s odkazem na data agentury Bloomberg. Na podobných hodnotách se zlato obchodovalo naposledy koncem dubna 2020. Důvodem jsou nejnovější data z americké ekonomiky, především úterní čísla o srpnové inflaci, která překonala očekávání analytiků, doplnil analytik společnosti Zlaťáky.cz Jakub Petruška.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Míra inflace v EU v srpnu vystoupila na rekordních 10,1 procenta

16.09.2022 Míra inflace v Evropské unii v srpnu vystoupila na rekordních 10,1 procenta, zatímco v červenci činila 9,8 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. V České republice míra inflace o dvě desetiny procentního bodu klesla, s hodnotou 17,1 procenta je ale pátá nejvyšší v unii.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-23052022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (23.5.2022)

23.05.2022 Minulý týden měnový pár EUR/USD nabídl velmi pěkný a ziskový obchod podle mého týdenního komentáře, který jsem s předstihem uveřejnil na portálu FXstreet.cz a kde jsem předem napsal, že budu vstupovat do long (buy) obchodu po proražení konkrétní S/R úrovně na grafu. A jak jsem napsal, tak se také stalo a trh v průběhu minulého týdne prolomil mou předem určenou vstupní S/R a tím se aktivoval nákupní obchod, který se velmi přesně dostal do svého cíle a byl ukončen ve velmi slušném zisku. Tady můžete v reálném čase vidět, že se dá obchodovat velmi ziskově a hlavně jednoduše a mou úspěšnost si může každý zpětně zkontrolovat, protože tady máte celou mou historii za mnoho let.
C:\fakepath\trader-18052022-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.05.2022 1) Kvůli ruské invazi na Ukrajinu hrozí světu největší hladomor od druhé světové války. Dnes to na tiskové konferenci na úvod dvoudenního zasedání ministrů pro rozvoj ze zemí skupiny velkých světových ekonomik G7 prohlásila německá ministryně pro rozvoj Svenja Schulzeová. Řekla, že je proto nezbytné vytvořit mezinárodní alianci pro potravinovou bezpečnost.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 procenta, v Česku je třetí nejvyšší

18.05.2022 Míra inflace v Evropské unii v dubnu vystoupila na rekordních 8,1 procenta, což je o tři desetiny procentního bodu více než v březnu. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika má z členských zemí unie třetí nejvyšší inflaci, v dubnu činila 13,2 procenta. V eurozóně inflace zůstala na 7,4 procenta.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF: Evropa by měla dopady války na Ukrajině řešit využitím rozpočtové politiky

22.04.2022 Evropské vlády by měly řešit ekonomické důsledky války na Ukrajině prostřednictvím rozpočtové politiky, aby tak umožnily normalizaci měnové politiky v době vysoké inflace. Ve svém výhledu pro Evropu to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Varoval přitom, že vleklá válka na Ukrajině by zvýšila počet uprchlíků mířících do Evropy, prohloubila problémy v dodavatelských řetězcích, posílila inflační tlaky a rozšířila výrobní ztráty.
img

Powell pohrozil dalším zvyšováním sazeb. Inflace v EU vzrostla o 7,8 %

22.04.2022 Předseda Fedu Jerome Powell ve čtvrtek naznačil, že americká centrální banka by brzy mohla přikročit k dvojnásobnému zvýšení sazeb. Chce tak zintenzivnit boj s vysokou inflací. Referenční úroková sazba Fedu je jedním z hlavních monetárních nástrojů banky pro “řízení“ ekonomiky. Centrální banka většinu pandemie držela sazby blízko nuly, nyní však zřejmě obrací kurz. Fed v březnu zvýšil sazbu z rekordního minima o 0,25procentního bodu. Chtěl tak zamezit růstu cenové hladiny.
C:\fakepath\trader-21042022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.04.2022 1) Meziroční míra inflace v Evropské unii se v březnu zvýšila na rekordních 7,8 % z únorové hodnoty 6,2 %. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika měla v rámci EU třetí nejvyšší inflaci, a to 11,9 %.
C:\fakepath\euro2.jpg

Inflace v EU vystoupila na rekordních 7,8 procenta, Česko má třetí nejvyšší

21.04.2022 Meziroční míra inflace v Evropské unii se v březnu zvýšila na rekordních 7,8 procenta z únorové hodnoty 6,2 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika měla v rámci EU třetí nejvyšší inflaci, a to 11,9 procenta.
img

Zasedání ČNB a zvyšování úrokových sazeb

31.03.2022 Bankovní rada ČNB dnes dle očekávání zvýšila úrokové sazby o 0,50 bazických bodů, tedy na 5 %. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válečným konfliktem na Ukrajině. Inflace v ČR je přitom nejvíce tažená zdražením energií (elektřina a plyn), pohonných hmot a nájmů. Všechny tyto aspekty se podepíší do finální hodnoty inflace za měsíc březen. Zvýšení sazeb ČNB bude mít za následek další zvyšování úrokových sazeb u úvěrů a hypoték.
C:\fakepath\trader-17032022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.03.2022 1) Akciové trhy v Asii dnes opět výrazně posílily. Těžily ze známek pokroku v jednáních Ukrajiny a Ruska o ukončení konfliktu i z vyhlídek na další opatření na podporu čínské ekonomiky. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 si připsal 3,46 % na 26.652,89 bodu. Uzavřel tak obchodování na nejvyšší úrovni od začátku března. Index hongkongské burzy Hang Seng pak zpevnil o 7,04 % na 21.501,23 bodu.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Inflace v EU vystoupila na rekordních 6,2 procenta, Česko má třetí nejvyšší

17.03.2022 Míra inflace v Evropské unii v únoru vystoupila na rekordních 6,2 procenta z lednové hodnoty 5,6 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika má z celé unie třetí nejvyšší inflaci, a to rovných deset procent. Tak jako v minulých měsících i v únoru se na růstu cen podílely nejvíce energie.
img

Ekonomika USA již nepotřebuje zvýšenou podporu, oznámil Powell. Fed plánuje zvýšit sazby a ukončit kvantitativní uvolňování

17.12.2021 Čínská průmyslová produkce zaznamenala v listopadu meziroční růst o 3,8 %, což představovalo o dvě desetiny procentního bodu vyšší růst, než analytici osloveni agenturou Reuters původně očekávali.
C:\fakepath\ů-28092021-lv.gif

Lagardeová: Ekonomika eurozóny za sebou po pandemii to nejhorší ještě nemá

28.09.2021 Ekonomika eurozóny ještě šok z pandemie covidu-19 zcela nestrávila. Odrazila se ode dna, ale to nejhorší za sebou ještě nemá. Na zahájení fóra o centrálním bankovnictví, které se letos koná on-line, to dnes řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.
C:\fakepath\l-24092021-lv.gif

Lagardeová: Dopad vysokých cen energií může být delší než dopad covidu-19

24.09.2021 Dopad vysokých cen energií na evropskou ekonomiku může mít delší trvání než nynější výpadky dodavatelských řetězců kvůli covidu-19. Serveru CNBC to řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.
C:\fakepath\eurusd-19092021-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (20.9.2021)

20.09.2021 V minulém týdnu došlo k aktivaci short obchodu na měnovém páru EUR/USD podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci sell-stop příkazu a vstupu do short pozice, u které však po zasažení první nejbližší S/R zóny došlo k posunu SL na hodnotu Break/Even, kde bohužel rychle skončila. Takže obchod byl na nule.
img

Čínská ekonomika začíná překvapivě zpomalovat. Inflace v EU je nejvyšší za posledních 10 let

17.09.2021 Z Číny jsme se tento týden dočkali dalších negativních fundamentů, když maloobchodní tržby zaznamenaly v srpnu meziroční růst jen o 2,5 %. Přitom se očekávalo, že tržby vzrostou o 7 %. Průmyslová výroba pak vykázala nárůst o 5,3 %, což bylo pomalejší tempo než v červenci, kdy zpevnila o 6,4 % meziročně.
C:\fakepath\top-17092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.09.2021 1) Světová banka oznámila, že přestane vydávat význačnou výroční zprávu Doing Business o podnikatelském prostředí v jednotlivých zemích. Reaguje tím na výsledek vyšetřování, podle nějž nejvyšší činitelé Světové banky vyvíjeli tlak na své zaměstnance, aby manipulovali s daty, jež měla vliv na výsledné hodnocení Číny a některých dalších států. Za manipulacemi přitom údajně stála mimo jiné nynější šéfka Mezinárodního měnového fondu Kristalina Georgievová. Ta ve vyjádření informace ze zprávy popřela. Americké ministerstvo financí oznámilo, že zprávu prověřuje.
C:\fakepath\euro3.jpg

Inflace v EU i v eurozóně v srpnu výrazně vzrostla, je nejvýše za deset let

17.09.2021 Míra inflace v Evropské unii i v eurozóně v srpnu prudce vzrostla a dostala se na nejvyšší hodnotu za téměř deset let. V celé sedmadvacítce unijních zemí inflace vystoupila na 3,2 procenta z červencové hodnoty 2,5 procenta. V 19 státech, které používají společnou měnu euro, pak inflace dosáhla tří procent. To je proti červenci nárůst o osm desetin procentního bodu. Ve své konečné zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\top-19052021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.05.2021 1) Japonské investory dnes povzbudila data z tamní průmyslové výroby, která se v březnu vrátila k meziročnímu i meziměsíčnímu růstu. Mezi tituly zaujal propad aerolinek Singapur Airlines o více než tři procenta před oznámením hospodářských výsledků za uplynulý rok. Burzy v Hongkongu a Jižní Koreji byly zavřené kvůli tamním svátkům.
C:\fakepath\euro star.jpg

Míra inflace v EU v dubnu vystoupila na dvě procenta, je nad cílem ECB

19.05.2021 Míra inflace v Evropské unii v dubnu vystoupila na dvě procenta, a po více než dvou letech je tak nad cílem Evropské centrální banky (ECB). V březnu činila 1,7 procenta. Nejvýraznější cenový vzestup je patrný v zemích Visegrádské skupiny (V4), včetně České republiky. Ve své konečné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Zároveň potvrdil, že míra inflace v zemích eurozóny vystoupila na 1,6 procenta z březnové hodnoty 1,3 procenta.
img

Čínská ekonomika roste rekordním růstem o 18,3 %. Inflace v USA i EU začíná růst nad stanovené cíle

16.04.2021 Čínská ekonomika v první čtvrtletí dosáhla rekordního meziročního růstu na úrovni 18,3 %. Ekonomové však varují, že jsou čísla zkreslená, jelikož se porovnávají s obdobím, kdy tamní ekonomika zaznamenala obrovský propad. Čína byla v minulém roce jedinou velkou ekonomiku, která nezaznamenala v celoročním vyjádření pokles ekonomiky.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (22.3.2021)

22.03.2021 Minulý týden na měnovém páru EUR/USD nedošlo k žádnému prolomení vstupních S/R zón, které jsem zveřejnil v mém týdenním komentáři. Tím pádem nedošlo k žádnému obchodu na tomto měnovém páru pro tuto obchodní strategii. Nicméně níže na grafech však můžete vidět, jak trh na S/R zóny v průběhu týdne velmi přesně reagoval a odrážel se od nich.
C:\fakepath\top-17032021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.03.2021 1) Asijské akciové indexy se dnes obchodovaly smíšeně, nálada na trzích se nesla ve znamení čekání na výsledky jednání americké centrální banky (Fed) o dalším vývoji úrokových sazeb. Očekává se, že slova Jeroma Powella mohou mít zásadní vliv na pohyb desetiletého amerického dluhopisu i kurz dolaru.
C:\fakepath\euro2.jpg

Míra inflace v EU v únoru vystoupila na 1,3 procenta

17.03.2021 Meziroční míra inflace v Evropské unii v únoru vzrostla proti lednové hodnotě o desetinu procentního bodu na 1,3 procenta. Po půlročním období pomalého růstu tak ceny druhý měsíc v řadě stoupají výrazněji. Stabilní růst cen pokračoval v únoru v eurozóně, kde inflace stejně jako v prvním měsíci roku dosáhla 0,9 procenta. Uvedl to dnes statistický úřad Eurostat, který v případě 19 zemí platících eurem potvrdil údaje ze svého rychlého odhadu z počátku března.
C:\fakepath\top-23022021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.02.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo smíšeně. Investoři sledovali vývoj cen akcií z technologického odvětví, které se v pondělí ocitlo pod tlakem na amerických trzích. Burza v Tokiu zůstala dnes kvůli svátku zavřená.
C:\\fakepath\\euro-17062015.jpg

Inflace v EU vzrostla na 1,2 procenta, nejvýše od loňského jara

23.02.2021 Meziroční míra inflace v Evropské unii v lednu po půlročním období pomalého růstu výrazně vzrostla a vystoupila na 1,2 procenta. Vzhůru šly také ceny v zemích platících eurem, kde po pěti měsících jejich poklesu dosáhla inflace v prvním měsíci letošního roku 0,9 procenta. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat, který v případě eurozóny potvrdil údaje ze svého rychlého odhadu z počátku února.
C:\\fakepath\\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (25.1.2021)

25.01.2021 V minulém týdnu došlo ke vstupu do long pozice podle mého týdenního komentáře. Měnový pár EUR/USD prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval nákupní obchod, který však neskončil ani v zisku ani ve ztrátě, protože se tak událo v pátek na konci týdne. Obchod tedy zůstal otevřen přes víkend a dnes by mohl pokračovat.
C:\fakepath\top-20012021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.01.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo převážně v plusu. Pod nulou den zakončila z hlavních trhů jen burza v Tokiu. O nastavení měnové politiky jednala čínská centrální banka. Základní úrokovou sazbu ponechala podle očekávání beze změny na úrovni 3,85 %.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Inflace v EU v prosinci mírně vzrostla, dosáhla 0,3 procenta

20.01.2021 Meziroční míra inflace v Evropské unii v prosinci vzrostla proti listopadu o desetinu procentního bodu a činila 0,3 procenta. V zemích eurozóny pak ceny pokračovaly v meziročním poklesu, který v prosinci stejně jako v předchozích třech měsících činil 0,3 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat, který v případě eurozóny potvrdil údaje ze svého rychlého odhadu.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (21.12.2020)

21.12.2020 V minulém týdnu došlo na měnovém páru EUR/USD ke vstupu do obchodu, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval long obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\top-17122020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.12.2020 1) Kurz kryptoměny Bitcoin se po středečním růstu nad 21 000 USD dnes dopoledne přehoupl přes 23 000 USD. Ve středu nejprve Bitcoin prorazil důležitou úroveň 20 000 USD, tento vývoj pak přilákal řadu investorů hledajících silné momentum. Podle dat serveru Coin Metrics od začátku roku Bitcoin zpevnil už o více než 200 %.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Inflace v EU klesla na 0,2 procenta, eurozóna zůstává v deflaci

17.12.2020 Meziroční míra inflace v Evropské unii v listopadu klesla na 0,2 z říjnových 0,3 procenta, oznámil dnes statistický úřad Eurostat. Naproti tomu eurozóna je i nadále v deflaci, ceny tam proti stejnému období loni klesly o 0,3 procenta. To je stejný výsledek jako v říjnu a odpovídá to předběžné zprávě, kterou statistický úřad za eurozónu vydal zhruba před dvěma týdny. Meziměsíčně ceny v EU i v eurozóně klesly o 0,3 procenta.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (22.6.2020)

22.06.2020 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu nabídl velmi zajímavé obchodní příležitosti podle mého týdenního komentáře, který jsem uveřejnil s předstihem zde. Trh nejprve prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval long obchod, který přesně došel do svého cle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Následně došlo k prolomení dolní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval short obchod, který však bohužel skončil na Stop-Lossu, nicméně následně po splnění pravidel mé strategie byl opětovný vstup do short pozice, který již přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu.
C:\fakepath\top-17062020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.06.2020 1) Asijsko-pacifický region uprostřed týdne zcela nenásledoval úterní růstovou seanci na Wall Street a obchodoval se smíšeně. Zatímco hongkongský Hang Seng, jihokorejský Kospi či australský S&P/ASX 200 posílily, čínský Shangai Composite uzavřel na červené nule. Výrazněji pak oslabil japonský Nikkei, a to na pozadí příchozích dat o tamním exportu, který v květnu v meziročním vyjádření poklesl o 28,3 %. Jedná se o výrazně větší pokles objemu vývozu oproti konsensuálnímu analytickému odhadu, jenž byl posazen na 17,9% pokles. Import poklesl o 26,2 %.
C:\fakepath\euro2.jpg

Inflace v EU v květnu klesla na 0,6 procenta, v ČR byla 3,1 procenta

17.06.2020 Roční míra inflace v Evropské unii v květnu činila 0,6 procenta, a snížila se tak z dubnové hodnoty 0,7 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V České republice pak roční inflace klesla na 3,1 z dubnových 3,3 procenta, i tak ale patří k nejvyšším v unii. Květen byl měsícem, kdy se evropská ekonomika potýkala s dopady šíření koronaviru a s opatřeními proti jeho šíření.
Související klíčová slova: Ludwig von Mises | Cenový kanál | Růst v eurozóně | Majitel Twitteru | Fanoušek Bitcoinu | Prostor k růstu | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Gold.plus Martin Stránský | Půjčky v Africe | Války | Vývoj | Akcie ropy v roce 2021 | Globální růst | Nákupní obchod | Trump Organization | DPH | EUR | Bundesbank | Přijmout euro | Transněfť | Yandex | Aktivity v podnikatelském sektoru | Hlavní úrokové sazby | Wal-Mart Stores | Finanční ústav | Index hongkongské burzy | Itálie | McDonald's | Tencent Holdings | Očekávání | James Bullard | Nařízení MiCA | Evropské centrální banky | SEDG | Státy eurozóny | Činnost České národní banky | Míra inflace v EU | Zasedání ČNB | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Nejvyšší inflace v Evropské unii | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Investice | Britská centrální banka | Saldo běžného účtu | MACD | Support | XEL | Velké recese | Cyrus Vance | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Dění na světových burzách | Růst amerického dolaru | Úroková sazba Fedu | Ifo | Úspěšnost strategie | Výhled tvorby zisku | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | NYSE | Pravidla pro kryptoměny | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Oživení ekonomiky | Evropské měny | Creditas | Coca-Cola Company | V4 | Administrativa prezidenta | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Český statistický úřad | Příjmy z kapitálu | EUR/USD | Digital Turbine (APPS) | Výkonný ředitel | The Moscow Times | Spotřebitelé | Nejvyšší inflace | Geopolitické napětí | Chování | PKN Orlen | Price Action | Akcie společnosti | Německý automobilový průmysl | Aktuální vývoj | Měnový pár GBP/USD | Microsoft 365 | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Cenné papíry | Výnos | DeFi | RDDT | Nákupy státních dluhopisů | Silně volatilní | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Delta | Vzdělávání | Šéf Fedu | Růst sazeb | Reddit | Marathon Oil | Intel Corporation | Import | Cena emisních povolenek | Nikkei | MRO | Nadopování trhů | Akcie na burzách | Praxe | Makroekonomické statistiky | Call of Duty | Akcie Palo Alto Networks | Investing | Růst hrubého domácího produktu | SoftBank Group | Dosáhnout zisku | Brent | Uber Technologies | Peníze | Martin Stránský | Největší kryptoměnová burza | Petr Král | Inflace v květnu | Ukazatel | Title Transfer Facility | Meziroční růst cen | Baidu | Rozhovor | Acacia Communications | AXP | Vlna pandemie | Doporučení k obchodování | Prognóza | Služby | Projekce | Long obchod | Měny | Amgen | Týdenní shrnutí | Americký výrobce čipů | Micron | Lockheed Martin | Dividendy | Burza | Bankovní rada ČNB | Special Purpose Acquisition Company | Rosněfť | Walt Disney Co | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Burzy | Ceny Bitcoinu | Americký prezident Joe Biden | FTX | Proražení | Posílení koruny | Export | Čínské technologické firmy | Zynga | Gilead | Comcast | Hospodářský institut | Euroskupina | EUR/CZK | AI | Průměrná volatilita | Společnost Rohlik | Ekonomická aktivita | Regulace | Měnový fond | IPO | Litva | ProCent | Skupování aktiv | Akcie Tesla | Rostoucí ceny energií | YNDX | Růst tržeb | Parlamentní volby | Čtvrtletní výsledky | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Měnový pár EUR/USD | Média | UniCredit Bank | Co bude dál? | Inflační cíl | Šíření nemoci | Marek Mora | Electronic Arts | Ruské ropy | Investoři | Druhá největší ekonomika světa | Malta | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | Index PPI | Kurz japonského jenu | Další růst | Inflace v lednu | Australský miliardář | Reálné ekonomiky | Posílení | USD | Shopify | Počet fúzí a akvizic | Růst v Číně | Cíl ČNB | Největší rizika | Karlsruhe | Qualcomm | Plány | Sestupný trend | Viceguvernér ČNB | Zisk | Část zisků | Avis | TTF | Tempo zdražování | Největší ekonomika | Analýzy | Nike | Evropské ekonomiky | Béžová kniha | CZK | Regulační dohled | Emoce | SS&C | Americká zbrojovka | Uber | Demokraté | S&P | Chevron Corporation | Úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Nákupy dluhopisů | Zvýšení daní | CSCO | Dovoz | Unie | UnitedHealth Group | Meta | Index spotřebitelské důvěry | Deflace | Kristalina Georgievová | Petr Fiala | Ruský rubl | TIM | Occidental Petroleum | Úřad Eurostat | Tesco | Praha | Ekonomický kalendář | Prezident | Hazardní hry | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Investing.com | ZEW | Obrat trendu | Index cen domů | Tiff Macklem | Výsledky | Události tohoto týdne | Coca-Cola | Roger | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | Kryptoměnové burzy | ČNB Petr Král | Inflační tlaky | Západní sankce | Průzkum | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Dominik Stroukal | Nejdůležitější události | Fundamentální analýza | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Aktuální inflace | Energie | Japonské ministerstvo financí | SVB Financial | Odhad inflace | S/R zóna | Růst inflace | Dark Web | Peníze uložené | Druhy akcií | Pesimismus | Objem | Tržní kapitalizace | Míra inflace ve Spojených státech | Britský ministr financí | Vývoj měnového páru | Cenné papíry a burzy | Americké centrální banky | Rozhodování ECB | Růst cen v eurozóně | Ekonomický vývoj | Regulátor | S&P Global | Zájem o akcie | Firmy | Předstihové indikátory | Demokraté a Republikáni | Bydlení | Hlavní úroková sazba | Šéf švýcarské centrální banky | MMF Kristalina Georgievová | Agentura Bloomberg | Studie | MPO | INES | Kávové akcie | Nástroj | Zpráva | Polsko | Zbrojovka | Rozpočtová politika | Recese ve Spojených státech | Tencent | Inflace v Česku | Cenová hladina | Měna | Rok 2024 | Kering | Janet Yellenová | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Současná situace | JOLTS | Přijetí | Deficit | Zasedání Fedu | Breakout strategie | Bloomberg | Ropovod Družba | GBP | Macerich | Johnson & Johnson | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Centrální banky | Aktuální cena ropy | Zpomalení inflace | Pablo Hernández de Cos | Inflace v EU | Trump | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Brands | Prezidentka ECB | Zprávy | Ekonomická aktivita v eurozóně | Tokeny | Nejznámější kryptoměny | Murray | Dolary | Federální rezervní systém | Hackeři | CRISPR Therapeutics | Britský statistický úřad | Donald Trump | Digitální měny | Instituce | Island | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Deutsche Bank | Silný růst | Earnings | Evropský statistický úřad Eurostat | Vyhlídky | Průraz | CDW | BBC | Finanční domy | CZ | Průmyslová výroba | Ex-dividend | Gucci | Joachim Nagel | PANW | Index cen výrobců | Deficit rozpočtu | Evropská ekonomika | Dollar General Corporation | Zvýšená volatilita | Výrok Lagardeové | Reakce trhu | Trh | Divize | Inflace ve Spojených státech | Komise | University of Michigan | Války na Ukrajině | Opatření proti koronaviru | České koruny | Korekce | Výrazný pokles | Největší ekonomika světa | Tempo růstu průmyslové výroby | Akciové tituly | Kroky centrálních bank | Francie | SAP AG | Konkurenceschopnost | Americký výrobce | S&P/ASX 200 | Propad | Philip Lowe | Posílení dolaru | Trigger | Turecko | VZ | Obchodní systém | Merck & Company | SNB | KOL | Microsoft | Příležitosti | Plyn z Ruska | Hospodářský růst v eurozóně | Alibaba | Dividends | SolarEdge Technologies | Defi | CRSP | ANO | WMT | Hrubý domácí produkt | Illumina | Long pozice | Kurz dolarů | Televize CNBC | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Britské libry | Srovnávací základna | Starlink | Short obchod | Americké měny | Čínské státní půjčky v Africe | Výpadky | Graf | FIAT | Pokles eura | Ekonomové | Akciový index | Centrální banka | Přehled | Zpráva o inflaci | Ukončení intervencí | Plyn | LYNX | Pár EUR/USD | Omezení pohybu | Eurodolar | Firemní kontrola | Výnosové křivky | Čistý zisk | Jádrová inflace | Andrew Bailey | Export ruské ropy | Fed | Úvěrová delikvence | Americká centrální banka | Přehled měnového páru | International Business Machines Corporation | MRK | Růst spotřebitelských cen | Institut Ifo | Ether | Turecká centrální banka | Italská vláda | Březnová inflace | Cena severomořské ropy | API | CRISPR | Růst eura | Luis De Guindos | Devon Energy | HDP USA | Údaje o inflaci | Cíl Evropské centrální banky | Společnost BlackRock | Reuters | Portu | Zvýšení sazeb ČNB | Situace na Ukrajině | QCOM | Chevron | Kakao | Akcie Lululemon | Investment | Směnný kurz | Dopady krize | Data z americké ekonomiky | Prodeje domů | Obchody | Rekordní maximum | Palo Alto | Sazby ECB | Pozornost | Time-Frame | Firma | Tištění peněz | Míra inflace v Evropské unii | Portugalsko | EP | S&P 500 | Strategie Ondřeje Hartmana | CEPS | Commodity index | Fiat money | Příkaz | Zvýšení úrokových sazeb | Kellogg | Obchodování | Rychlý růst | Předseda | Libra | Evropská střední třída | Americký dolar | Zvýšení základní úrokové sazby | TOP 09 | Tempo růstu čínské ekonomiky | Snížení sazeb | 3M | Evropská měna | Harmonizovaná inflace | Jihokorejský KOSPI | Řecko | Majitel | Aktuální cena | TPA | Celkový trend | SatoshiLabs | Míra | DTE Energy | Úroky | Refinitiv | Státní svátek | Applied Materials | Očekávání analytiků | Květnová inflace | Makroekonomické údaje | Investice do akcií | Instacart | Růst ekonomiky eurozóny | Káva | Izrael | Společnost Tata Steel | TABAK | Japonsko | Klesající trend | Analytik Raiffeisenbank | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Koronakrize | Japonská vláda | Energetická krize | ČNB | Rumunsko | Švýcarská ekonomika | Christopher Waller | Spekulativní věci | Představitel ECB | Jiří Rusnok | Pokles | MGM | Nike, Inc. | International Flavors & Fragrances | ex | Americké společnosti | Kryptoměny bitcoin | Akcie One 97 Communications | Ekonom Nouriel Roubini | Royal Caribbean | Technologické firmy | Index ISM | Tržní očekávání | NET4GAS | ATH | Americká ekonomika | Svět investování | Nejistota | Doporučení | Akcie týdne | Americká společnost | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Výhled na příští rok | Česká republika | CF Industries | Oživení světové ekonomiky | Index cen | Daně | OECD | Konkrétní měny | Pokles indexu | Spekulativní aktivum | Valdis Dombrovskis | Prezident Vladimir Putin | Ekonom UniCredit Bank | Oslabení koruny | Regulace kryptoměnových trhů | Spirit Airlines | Bankovní rada České národní banky | Sell | Rally na akciích | Nvidia | Thomas Jordan | GRMN | Avis Budget | Expedia | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Cisco Systems | Cena zlata | Přehled o dění na světových burzách | HSBC | Administrativa prezidenta Bidena | Otočení trendu | Vice | Breakout | Pojištění vkladů | F-35 | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | MiCA | Růst cen | Albemarle Corp | Signál na akcie | Momentum | Premiér Petr Fiala | McDonald's Corporation | Německá vláda | Inflace v Británii | Výdaje | Heiken Ashi | Výrobce čipů Nvidia | Čínské státní půjčky | ČSÚ | Zasedání RBA | JDE | Výrobce čipů | Makroekonomické ukazatele | Automobilový průmysl | Margin | Zasedání americké centrální banky | Odhad letošního růstu | Hotovost | Pokles ekonomiky | Nikolaj Patrušev | Růst úroků | Globální poptávka | Šíření nemoci COVID-19 | Společnosti | Růst spotřebitelských cen v Německu | Tata Steel | Prezident Joe Biden | GME | Překoupení | QE | Obchodování na akciových trzích | Cena | ECB dnes | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | CME | Tchajwanská ekonomika | Hospodářský růst | Úvěrové podmínky | Odhodlání | Zvýšené geopolitické napětí | Inflace v Maďarsku | Program skupování aktiv | Světová banka | Bod | Miliardy korun | Akcie americké společnosti | RBNZ | Platební instituce Roger | Reserve Bank of Australia | Guvernér australské centrální banky | Spekulace | Haruhiko Kuroda | Republikáni | Honeywell International | CVX | OCI | Domácnosti | Nouriel Roubini | Cena ropy | Zlataky.cz | Inflace | Tržby | Tomáš Kudla | Obavy z globální hospodářské recese | SpaceX | Situace | Předběžné výsledky | Ekonomie | Daně z příjmů | Twitter | Růst dolaru | Ripple | Alphabet | Struktura | Ekosystém | Akcie One97 Communications | Vstupní S/R zóny | Životní náklady | MCD | IHS Markit | Akcie Palo Alto | Statistiky | Peněžní zásoba | Peter Kažimír | FXstreet | Světová ekonomika | 3M Company | SAP | Ceny v eurozóně | FX | Index tokijské burzy | Růst mezd | Výhled pro EUR/USD | Finanční systém | Sazby beze změny | Kurz | Evropská centrální banka | IFO index | Arlington Asset Investment | ISM | Google | Unicredit | Big Mac | CME Group | Grafy | Míra inflace v květnu | UST | Lockdowny | Occidental | Inflace v EU v únoru | Inovace | Aktivum | Internetové společnosti | Ruská invaze na Ukrajinu | Ve vatě | Antimonopolní úřad | Conference Board | RN Refining & Marketing | Úspory | Intervenční činnost | Konsensus | CSX Corporation | Analytik | Odpor | PEPSICO | Binance | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Cena akcií podniku | Vysoká poptávka | Chorvatsko | Fibo | Analytici | Kurz koruny | Důvěra v eurozóně | Softbank | Provozní zisk | Hospodářství | Stimulační balík | Equity | MGM Resorts International | Guvernér Fedu | Merck | BlackRock | Vítězství nad inflací | Coinbase | Zasedání ECB | SolarEdge | Zahraniční firmy | Poptávka | Koronavirové krize | Vývoz | Aktivity v eurozóně | Analog Devices | Moody's | Miliardy eur | Recese | ZNGA | Výzkumný institut | Ukončení konfliktu | Kazuo Ueda | ASML | Vyhlídky eurozóny | GameStop akcie | Společnost IHS Markit | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Signály | Koronavirové pandemie | Inflace ve Spojeném království | Hospodářský růst v Číně | Mondelez | Inflace v listopadu | Centrální banka USA | DISH | Honeywell | Americká centrální banka (Fed) | Ceny energií | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Rychlý růst mezd | Sam Bankman-Fried | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Investiční příležitosti | Rizika | Eurozóna | Prezident Donald Trump | Americké banky | Průmyslové zboží | Rostoucí inflace | Advance | Zoetis | Soud | Fair Value | Měsíční report | Hang Seng | Předpovědi | Prodeje ropy | Silicon Valley Bank | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Ziskový obchod | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Pokles sazeb | OXY | SVB Financial Group | Zásoby plynu | Standardní investiční příležitosti | Míra inflace | Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | CNN | Zlaťáky | Andrew Forrest | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Ropné akcie | Sociální síť | Americký Senát | Indexy | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Odborníci | Míra nezaměstnanosti v Británii | Netradiční investice | Cena severomořské ropy Brent | Mezinárodní měnový fond | Gold | Kancléř Olaf Scholz | Peking | Průmysl | Bulharsko | Tempo růstu | GfK | Bankovnictví | Francouzská ekonomika | Cena cukru | Zdražování energií | ETF | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Úrokové sazby | SunPower | Obchodní pozice | Šíření covidu | Družba | Viceprezident ECB | Situace na trhu | Reporty | APP | Obchodní aktivity | Ekonomika Spojených států | Long | Rally | AMGN | Bankovní rada | Větší pokles | Střední třída | Bear | Blizzard | Státní půjčky v Africe | Co bude | Payrolls | Aktiva | Pokles inflace | Cenový strop | Německý kancléř Olaf Scholz | Stability AI Emad Mostaque | Business | American Express Company | Xcel Energy Inc. | Albemarle | Srbsko | Indikátor | Pokles cen | Guvernér japonské centrální banky | Automatic Data Processing | Čínská centrální banka | Tempo růstu ekonomiky | Vysoké inflace | Debata | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Long signál na akcie | Tradingový portál | Společnost Coinbase | Long signál | Čínské akcie | Euro | Devizový trh | Ministryně financí | Investice do kávy | Hospodářské vyhlídky | Pochybnosti | Micron Technology | Dodávky ropy | FOREX | Čínský akciový trh | Vlnová analýza | Ekonomika eurozóny | Načasování | Zrychlení inflace | Sentiment | Šéf společnosti | Ekonomika | Politika | Akcie Digital Turbine (APPS) | Hospodářské recese | Duke Energy Corp | Kapitalizace | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Komunikace | Kurz domácí měny | Burza Binance | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Poptávka po americkém dolaru | MAM | ECOFIN | Komisí pro cenné papíry a burzy | Poplatky | Měnová politika ECB | Výprodej | Zakladatel firmy | Velká Británie | Citibank | Ekonom | Optimismus | JPM | Objemy obchodů | Kommersant | Nejlepší kávové akcie | Optimismus investorů | Trader | Rozpočtové politiky | Zveřejnění hospodářských výsledků | Očekávání trhu | Rychle rostoucí ceny | Měnové politiky | Cenový graf | Akciové indexy | AMAT | Elektřina | Výrobní index PMI | Úroková sazba ECB | Invaze | Reserve Bank of New Zealand | Dolar | Silicon Valley | Výhled | Timeframe | Úrovně rezistence | FOMC | Dividenda | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Rada ČNB | iRobot | Ethereum | Server CNBC | Počasí | Poptávka po dolaru | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Fundamentální pozadí | Advance Auto Parts | Růst cen energií | General Motors | Místopředseda Evropské komise | Walt Disney | Cenové hladiny | Austrálie | Dopady pandemie covidu-19 | Kryptoměnová burza Binance | Nikkei 225 | Nový týden | Vývoj měnového páru EUR/USD | Under Armour | New York | DG | Aktuální kurz | MSFT | GS | AIG | Dividendový výnos | Westpac | Obchodní bilance | Euro včera | Portál FXstreet.cz | EU | Problémy | Zpomalení růstu | Jednotná měna | WP | G20 | Pokles poptávky | Členské státy | NFT | Slabší kurz | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | ZTS | Indikátor CCI | Úrovně supportu | USA a Čína | ODS | Plánované obchody | Ropa | Rozvoj | Bloomberg Commodity Index | Prodeje existujících domů | Růst podnikatelské aktivity | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Bankman-Fried | UnitedHealth | Lululemon | Tyson Foods | Hry | Inflace v Japonsku | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Důležité zprávy | Roklen | Ekonomika EU | Míra inflace v eurozóně | Miliardář Andrew Forrest | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Inaugurace | Inflace v prosinci | Inflace na Slovensku | Rozhodnutí FOMC | Dominion Energy Inc | Ropa dnes | Uvolnění měnové politiky | Akcie Netflix | Verizon Communications | Kypr | Zvyšování úrokových sazeb | RBA | Spotřebitelská poptávka | Christine Lagarde | | Dlužníci | JP Morgan | Obchod | Rozhodnutí centrální banky | Oslabení | Stav ekonomiky | Pohonné hmoty | Rusko | Žádosti o podporu | Miliardy USD | SPWR | Spojené státy | Makroekonomické události | Míra inflace v Británii | Tradingový portál FXstreet.cz | Uvolňování opatření proti koronaviru | Signál | Írán | Zdražování | S/R zóny | Zajímavé investiční příležitosti | Britská vláda | Vývoj cen akcií | EPS | ADP | Přijetí eura | Trhy | Sankce | Překoupené oblasti | Společnost SpaceX | Ropy | Úspěšné obchodování | Singapur | Další kryptoměny | Forex trader | DTE Energy Company | Společnost | Petr Dufek | Akcie ropy | Firma McDonald's | ASX 200 | Obchodování s kryptoměnami | SVB | Ben Broadbent | Generální ředitel | SEC | Cena akcií | Úrok z dolarových dluhopisů | Volatilita trhů | Slovensko | Výhled růstu globální ekonomiky | Riziková aktiva | ECB Christine Lagardeová | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vstup do SHORT pozice | Americké ministerstvo financí | Nálada | Akcie Amazon | Umělé inteligence | Indikátory | Tisková konference | Eura | Japonská ekonomika | Nizozemsko | Organizace | CBI | Ceny pohonných hmot | Růst | Silné momentum | Akcie v roce 2021 | Příjmy | Lucembursko | Zajištění | Dominion Energy | Pandemie | BIDU | Index | Buy | Carlsberg | Akcie Alibaba | Cenový index | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Kryptoměnová burza | Western Union | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Státní půjčky | Internetová společnost | MGM Resorts | PDZ | Politici | Volby | Avis Budget Group | CAR | Historie | Čokoláda | Cíle | Instrumenty | Break/Even | Bezpečnost | Vývoz z Japonska | Aktuální situace | Nový americký prezident | Gilead Sciences | Pokles dolaru | Volatilní | GameStop | Osobní výdaje | Obchodní nastavení | Daňový úřad | Banky | Carvana | Německý průmysl | Express | Český statistický úřad (ČSÚ) | Ondřej Hartman | Dodávání likvidity | APPS | Zbrojovka Lockheed Martin | Estonsko | Program nákupů dluhopisů | IRBT | Meta Platforms | Obrovská ztráta | LULU | Poradenská společnost | Počet fúzí a akvizic v Česku | INTC | Šance | Británie | Výhled trhů | Dopady války na Ukrajině | Doing Business | Zájem o akcie americké společnosti Reddit | Společnost S&P Global | DTE | Setkání lídrů | Platební instituce | Emad Mostaque | Markéta Pekarová Adamová | Covid | Odvětví | Šok | Ekonomické bubliny | Objem maloobchodních tržeb | Akciové trhy v Asii | Rakousko | Obchodní příležitosti | Dna | Comcast Corporation | Akcie Digital Turbine | Investiční společnosti | Maďarsko | Inflace v České republice | Měnový pár | Růst cen komodit | Dánsko | Bankrot | Banka | ICO tokeny | Title Transfer Facility (TTF) | VaR | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Verizon Communications Inc. | Ropovod | Ekonomické aktivity | Ekonomika Evropské unie | Ceny kávy | Inflace v USA | Dopady pandemie | Úrok | Rohlík | Ekonomiky | Světové trhy | All Time High | Měnová politika | Průmyslová výroba v Evropské unii | Candy Crush | Evropa | Nejlepší ropné akcie | Tesla | Ebury | Digital Turbine | Gold.plus | Moskva | Norsko | Negativní dopad | Elon Musk | Vklady | Americký prezident | Prohlášení | Zpřísňování měnové politiky | GM | Bank of Canada | Celoroční výhled | Dopady pandemie covidu | Miliardář | Problémy v dodavatelských řetězcích | Evropský parlament | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Evropská komise (EK) | Zpomalování inflace | Nový Zéland | Kurz dolaru | Americký ekonom Nouriel Roubini | CCI | Vzestupný trend | Silicon Valley Bank (SVB) | Záložna | Krize | Akcie na burzách v Asii | Hodnota firmy | Podnikatelská aktivita | Management | Vyšetřování | Zoetis Inc | Kvantitativní uvolňování | CNBC | High | 2U | Japonský vývoz | Ruská invaze | Pravidla regulace | Údaje | Euro klesá | Exact Sciences | Důvěra investorů | Summit EU | Ekonomiky eurozóny | Cyberark Software Ltd | Short | Stability AI | Akcie Carvana | EQT | Snižování sazeb | Intel | UnitedHealth Group Incorporated | Evropský statistický úřad | Spotřebitelské ceny v Británii | Nemovitosti | Prodej eura | Práce | Cukr | Moelis | Ekonomické překvapení | Paytm | NAFTA | Podniky | Americká měna | Šířením nového typu koronaviru | Konsolidace | Inflace v únoru | Index spotřebitelských cen | JNJ | Intuit Inc. | Volatility | Ministr financí | Mateřské firmy | Rubl | Ztráta | Domácí měny | Kraft Heinz | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | UNH | Švédsko | Pandemie covidu-19 | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Instrument | Marathon | CSX | Inflace v eurozóně | Německo | Burzy v Hongkongu | Daň z mimořádných zisků | Intervenční činnost České národní banky | Biden | Ruská centrální banka | QUALCOMM Incorporated | Měnový výbor | Dopad vysokých cen energií | Sex, drogy a bitcoiny | Akciový trh | Viceprezident | Ztráty | Japonský jen | Automotive | FXstreet.cz | INTU | Bilance | Sebastian Bleschke | Hladomor | Inflace v Polsku | Goldman Sachs Group | Překoupenost | Hodnoty NFT | Období nejtvrdších lockdownů | Šéfka ECB | Aktuální Price Action | Míra inflace v Maďarsku | EK | Investování | Petr Fiala (ODS) | Kotace | Dekret | Mzdy | WHO | Obchodníci | Kurz kryptoměny | Hamás | Mosaic | Royal Caribbean Cruises | Ukazatele | Pozice | Nízká inflace | Inflace v zemích EU | Dluhopisy | Trading | Globální hrubý domácí produkt | Sankce na export ruské ropy | Institut ZEW | Makroekonomický kalendář | Evropský regulátor | Bali | Den výplaty | Maloobchodní tržby v Británii | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Olaf Scholz | ČR | Citrix | Nastavení měnové politiky | Kompenzace | Burzovně obchodovaný fond | Papírové dolary | Akcie Lululemon Athletica | KOSPI | Ministerstvo financí | Zasedání centrálních bank | Očekávané Earnings | Tvorby zisku | Guvernér | Německý kancléř | Co je akcie | Umělá inteligence | Rezistence | Společnost Microsoft | Americká zbrojovka Lockheed Martin | USA | Riziko | Praní špinavých peněz | Šíření koronaviru | Pozitivní zpráva | Sazby | Short pozice | NERV | ECB Luis De Guindos | Netflix | Mikuláš Splítek | Ticker | Vladimir Putin | J P Morgan Chase & Co | Kontrakt | Miliardy dolarů | Ravi Menon | NKE | Burze | WU | TAP | Meziroční inflace | Sektor služeb | Maloobchodní prodej | American Express | Česká vláda | Palo Alto Networks | Zásobníky | Stíhačky F-35 | Investiční fond | PEP | Zasedání měnového výboru | Oživení maďarské ekonomiky | Výbor ekonomických poradců | Omezení kvůli koronaviru | Nizozemský regulátor | Nejnovější makroekonomické údaje | Pokles aktivity v podnikatelském sektoru | Stíhačky | CBDC | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | ONS | Tým FXstreet.cz | Historie kávy | Ministerstvo hospodářství | Agilent | Zátěžové testy bank | Akcie Baidu | Solidní výsledky | Dodavatelské řetězce | Chování spotřebitelů | Válka na Ukrajině | Prodej | Home Depot | Japonská centrální banka | Sazby centrální banky | Jakub Petruška | Akcie společnosti Kering | Investiční | Dow Chemical Company | Spekulovat | Bitcoin dnes | Activision | Ekonomika USA | CISCO | Doktorát z ekonomie | Cenový index PCE | Bitcoin praní špinavých peněz | Honeywell International Inc. | Bitcoin | HICP | Zdražování potravin | Růst poptávky | Budoucnost | Tempo růstu spotřebitelských cen | Rozhodování | Monero | Index CPI | Opatření | Index S&P 500 | Setkání ministrů financí eurozóny | Ekonomická situace | DPA | Česká koruna | Uzavření trhů | Krypto | Zlato | HDP | Deposit facility | Euro (EUR) | Restrikce | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | Finanční výbor | Přehled o dění | Míra inflace v únoru | Vyšší riziko | Členské země | Fond | One97 Communications | Podnik | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Verizon | Statistici | Americká ministryně financí | Objednávky | Inflační očekávání | Cisco Systems, Inc. | Joe Biden | G7 | Americký ekonom | Slovinsko | Evropské země | Výrobní aktivity | Uhlí | Trh NFT | Rolls-Royce | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Index PMI | Průměrná cena | Analýza | Vyšší inflace | ČNB dnes | Novozélandská centrální banka | Citrix Systems | Vleklá válka na Ukrajině | Miliardy | Výnosy | Česká národní banka (ČNB) | Activision Blizzard | MMM | Disney | Applied Materials | Sazba Fedu | Evropské vlády | KO | Kryptoměny | CMCSA | Umělá inteligence (AI) | Lululemon Athletica | Medvědí trend | Podíl nevýkonných úvěrů | Belgie | Duke Energy | Zlepšení | Vypuknutí pandemie | Nonfarm Payrolls | ČTK | Ministr financí Jeremy Hunt | Amazon | Španělsko | Největší banky | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Microsoft Corporation | Klesající struktura | Česká národní banka | Wall Street | SPAC | ONE | Základní úroková sazba | CyberArk Software | Markit | Nákup dluhopisů | Umění | Produkce čínských továren | Nakupovat | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Inflace ve Španělsku
Inflace ve Švédsku
Inflace ve Švýcarsku
Inflace v EU
Inflace v eurozóně
Inflace v eurozóně a ve Spojených státech
Inflace v eurozóně v červnu
Inflace v EU v únoru
Inflace ve Velké Británii
Inflace v Evropě

Následující klíčová slova

Inflace v Itálii
Inflace v Japonsku
Inflace v Kanadě
Inflace v květnu
Inflace v lednu
Inflace v lednu 2024
Inflace v listopadu
Inflace v Maďarsku
Inflace v Německu
Inflace v Německu v květnu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít