Jednotná měna
Pár EUR/USD se obchoduje na plochém trhu, protože po zprávě Fedu se čekají turbulence
19.12.2024 Pár EUR/USD se obchoduje v úzkém pásmu, protože trh čeká na výsledek prosincového zasedání Federálního rezervního systému. Kupci ani prodejci nejsou ochotni zaujímat na páru EUR/USD velké pozice, protože očekávají zvýšenou volatilitu, jakmile FOMC oznámí své rozhodnutí. Jedinou otázkou je, zda jí využijí kupci, nebo prodejci. Napětí přetrvává: jestřábí očekávání jsou možná přehnaná, ale oprávněná, protože Fed nemůže ignorovat zrychlování celkové inflace v USA.
Zhoršení ratingu Francie a Slovenska připomíná, že zemím EU se s eurem rating mnohem spíše zhoršuje, zatímco zemím EU bez eura se naopak zlepšuje – čehož důkazem je i Česko. Euro totiž mezi zeměmi hloubí příkopy, místo aby je ekonomicky sbližovalo
15.12.2024 Světově významná ratingová agentura Moody’s v pátek v jediný den zhoršila rating Francii, druhé největší ekonomice eurozóny, a také Slovensku. Jde o další připomínku, že zemím EU se s eurem rating mnohem spíše zhoršuje, zatímco zemím EU bez eura se naopak zlepšuje – čehož důkazem je i Česko.
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 3.12.2024
03.12.2024 Americké akcie zakončily včerejší obchodování smíšeně. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 0,29 procenta a uzavřel na 44.782,00 bodu. Širší index S&P 500 však vzrostl o 0,24 procenta na 6047,15 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil dokonce o 0,97 procenta na 19.403,95 bodu.
Forex: Euro oslabuje, investory znepokojuje možný pád vlády ve Francii
02.12.2024 Euro dnes oslabuje vůči americkému dolaru, investory znepokojuje možný pád vlády ve Francii. Kolem 18:00 SEČ jednotná evropská měna ztrácela zhruba 0,9 procenta a pohybovala se v blízkosti 1,0485 EUR/USD.
Špatná zpráva pro euro. Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jeho vzniku neustále zvětšují, a v posledních letech ještě výrazněji, což může vést k jejímu nezadržitelnému rozpadu
24.11.2024 Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity (zde).
Prognóza pro pár EUR/USD na 20. listopadu 2024
20.11.2024 Euro se v úterý zkusilo odrazit od rezistence 1,0590, ale pokus byl předčasný, protože pár byl znovu nakupován z pondělního minima.
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 25. října 2024
25.10.2024 Nadměrná překoupenost dolaru se konečně začala projevovat, což jednotné evropské měně umožnilo vykázat určitý růst navzdory předběžným odhadům indexu podnikatelské aktivity. Souhrnný index podnikatelské aktivity v eurozóně vzrostl ze 49,6 na 49,7 bodů, ačkoli prognóza počítala s 50,1 body. Tento výsledek byl dán indexem aktivity ve službách, který klesl z 51,4 na 51,2 bodů, zatímco se očekával nárůst na 51,7 bodů. Určitou podporu ale nabídl index aktivity ve výrobě, který se zvýšil ze 45,0 na 45,9 bodů a překonal tak očekávaný růst na 45,2 bodů.
Prognóza pro pár EUR/USD na 18. října 2024
18.10.2024 Včerejší den nepřinesl euru žádné překvapení – Evropská centrální banka snížila klíčové úrokové sazby o čtvrt procentního bodu a jednotná měna klesla o 29 pipů. Euro se stabilně blíží k cílovému supportu 1,0777, odkud očekáváme korekci. Oscilátor Marlin má stále prostor klesat.
EUR/USD: klidný začátek rušného obchodního týdne
08.10.2024 Pár EUR/USD zahájil nový obchodní týden menším sestupným 10pipovým gapem, který byl okamžitě vyrovnán. Jinými slovy, instrument otevřel na páteční zavírací úrovni. Uvedené na jednu stranu naznačuje, že medvědí momentum, vyvolané zářijovými nonfarm payrolls, slábne. Na druhou stranu, stálé kolísání v pásmu 1,0960–1,0980 naznačuje, že si prodejci páru EUR/USD zajistili pozice nad kurzem 1,0900. Pro posun k supportu 1,0930 a ještě níž k 1,0800 ale medvědi potřebují další argumenty. Ty by mohly přijít z dalšího posílení amerického dolaru a/nebo oslabení eura.
Euro roztahuje křídla
13.09.2024 Euro ke konci týdne znovu získalo sebedůvěru a dokázalo vyrovnat část předchozích ztrát. Ačkoli znovu našlo býčí dynamiku a vykázalo uptrend, nepodařilo se mu sesadit americký dolar z trůnu.
Čerstvá prognóza pro pár EUR/USD na 13. září 2024
13.09.2024 Snad nikdy jsme nebyli svědky scénáře, kdy po snížení refinanční sazby o 60 bazických bodů měna emitovaná centrální bankou, která učinila tak významný krok, skutečně roste. Jenže přesně toto se včera stalo. Poté, co Evropská centrální banka snížila úrokovou sazbu ze 4,25 na 3,65 %, jednotná měna o poklesu ani neuvažovala. Naopak poměrně sebevědomě stoupala. A to se jednalo o největší jednorázové snížení refinanční sazby v celé historii ECB. Ačkoli teď prakticky každý ekonomický kalendář uvádí, že zmíněný výsledek se očekával, úplně přesně takto to nebylo. Prognózy poukazovaly těsně před zasedáním na sazbu ve výši 4,00 %. Téměř vzápětí došlo ke změně, takže výrazné snížení bylo obrovským překvapením. Vyvstává otázka, proč pak euro dál stoupalo. Odpověď se skrývá v komentáři prezidentky ECB Christine Lagardeové, která na tiskové konferenci výslovně uvedla, že ECB pozastavuje proces uvolňování měnové politiky. Jinými slovy, prozatím žádné další snižování sazeb. Trh ale očekával, že proces se protáhne na delší dobu. Teď bude úrokové sazby snižovat Federální rezervní systém, nikoli ECB. Tato změna prognóz nejspíš vyvolala růst eura.
EUR/USD. Červencové zasedání Fedu, inflace v eurozóně, index ISM ve zpracovatelském průmyslu, non-farm payrolls.
29.07.2024 Dámy a pánové, prosím, sedněte si a připoutejte se: dostáváme se do zóny silných turbulencí. Nadcházející týden je plný důležitých fundamentálních událostí: zasedání Federálního rezervního systému, zveřejnění klíčových údajů o americkém trhu práce, reportu o inflaci v eurozóně, údajů o HDP za druhé čtvrtletí v eurozóně, indexu ISM ve zpracovatelském průmyslu a indikátoru spotřebitelské důvěry v USA.
Prognóza pro pár EUR/USD na 17. července 2024
17.07.2024 Index S&P 500 včera vzrostl o 0,78 % a dosáhl nového rekordu, zlato vzrostlo o 1,94 % a euro přestalo klesat. Jednotná měna tak zakončila den růstem o 5 pipů. Přesto, ropa dál klesala – v úterý o 1,44 %, což podporovalo medvědí sentiment na dolarových měnách. Australský dolar včera klesl o 24 pipů.
Prognóza pro pár EUR/USD na 26. června 2024
26.06.2024 Čas pracuje momentálně proti euru. Pokud jednotná měna během následujících dvou dnů neotestuje linii MACD (1,0755) v denním časovém rámci, technická situace už takový scénář neumožní.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.
26.06.2024 Pár EUR/USD čelil v úterý mírnému tlaku, jak jsme předpovídali den předtím. Přesněji řečeno, po dvou odrazech od úrovně 1,0678 byla býčí korekce nevyhnutelná. Ekonomický kalendář neobsahuje v tomto týdnu žádné významné události. To znamená, že trh nebude mít na co reagovat. V pondělí pár stoupl, v úterý klesl a ve středu možná opět poroste. Tyto pohyby nemají žádnou logiku, jsou jen tržním šumem, flat pohybem nebo součástí korekce a můžete je zkusit realizovat v časovém rámci 5M. Mějte ale na paměti, že volatilita zůstává extrémně nízká.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 24. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.
24.06.2024 Pár EUR/USD v pátek pokračoval v pozvolném poklesu v rámci klesajícího kanálu. Pohyb dolů plně podporujeme, protože věříme, že euro nemá důvod k výraznému růstu. Pár navíc už dva měsíce koriguje směrem nahoru; teď by měl v rámci celkového klesajícího trendu zahájit výraznější pokles.
Přehled vývoje EUR/USD dne 19. června. Projev Lagarde ani konečná zpráva o inflaci euro nijak výrazněji nepoznamenaly
19.06.2024 EUR/USD nejprve provedl korekci k úrovni Murray "4/8" – 1,0742 a poté ke klouzavému průměru, přičemž od obou se odrazil. Pár tak může obnovit klesající pohyb a ten může pokračovat i v nadcházejících dnech. Cena zůstává pod linií klouzavého průměru a od eura očekáváme pouze další pokles. Všimněte si, že euro po dobu dvou měsíců vytrvale rostlo. Pohybovalo se směrem vzhůru, i když pozadí zpráv působilo v jeho neprospěch. Neustále jsme byli svědky toho, jak pár vytrvale vykazoval nelogické pohyby, které připomínaly práci tvůrců trhu proti retailovým obchodníkům. Bez ohledu na to nemůže zůstat bez povšimnutí skutečnost, že Evropská centrální banka v červnu zahájila cyklus uvolňování měnové politiky. Skutečnost, že Federální rezervní systém nezahájil cyklus snižování sazeb v březnu ani v červnu, rovněž hovoří za vše. Kombinaci těchto dvou faktorů považujeme za dostatečný důvod pro pokles eura na cenovou paritu. Opakovaně jsme to zmiňovali.
Přehled vývoje EUR/USD dne 18. června. Uvolnění měnové politiky bude muset počkat do prosince
18.06.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí podle očekávání obchodoval na mírně vyšší úrovni. Trh se rozhodl využít první obchodní den v týdnu jako příležitost ke korekci páru směrem vzhůru vzhledem k tomu, že euro v poslední době znatelně pokleslo. Domníváme se, že tento pokles byl zcela předvídatelný, ale neznamená to, že by euro mělo klesat každý den bez korekcí.
EUR/USD. Přehled a analýza. Pár EUR/USD začíná nový týden opatrně.
18.06.2024 Pár EUR/USD začíná nový týden zdrženlivě a snaží se konsolidovat nedávné těžké ztráty. Spotové ceny se v současnosti obchodují kolem úrovně 1,0700.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 5. června. Euro je i nadále optimistické
05.06.2024 V úterý měnový pár EUR/USD pokračoval ve svých nelogických pohybech. Tentokrát pár začal klesat již v průběhu dopoledne. Všimněte si, že den předtím euro pokračovalo v růstu od okamžiku, kdy byly zveřejněny údaje o americkém indexu ISM PMI. Rádi bychom zdůraznili skutečnost, že trh na tuto konkrétní zprávu reagoval mimořádně silně. Obvykle taková reakce trvá 1–2 hodiny, ale tentokrát trh prodával dolar 4–5 hodin, což svědčí o tendenci trhu nakupovat euro a prodávat dolar. A pokud tak opravdu je, jednotná měna bude v každém případě pokračovat v růstu.
Přehled páru EUR/USD 30. května. Euro ochotně využilo nového důvodu k růstu.
30.05.2024 Pár EUR/USD se ve středu dál obchodoval obvyklým způsobem. Cena opět překonala linii klouzavého průměru, což ukazuje, že pár jí nevěnuje pozornost. Volatilita byla opět slabá. Trh reagoval na jedinou středeční ekonomickou zprávu nelogicky. Pár se ke konci dne konsolidoval pod linií klouzavého průměru, což ale momentálně nevzbuzuje důvěru. Výrazný pokles páru můžeme očekávat jen v případě, že se cena konsoliduje pod úrovní 1,0803.
Přehled vývoje EUR/USD dne 29. května. Klidné zprávy a tvrdohlavé euro
29.05.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval ve svém vzestupném pohybu. Při absenci významných zpráv a reportů euro rostlo. Někteří mohou namítat, že jak v pondělí, tak v úterý byl růst poměrně slabý. Chceme však zdůraznit skutečnost, že volatilita páru je dlouhodobě nízká, jak je uvedeno níže. Skutečnost, že jednotná měna pomalu roste, nepopírá fakt, že roste průběžně, i když k tomu nemá žádné důvody ani příčiny.
Prognóza pro EUR/USD na 28. května 2024
28.05.2024 Euro v pondělí uzavřelo růstem o 12 pipsů. Dnes ráno jednotná měna pokračovala v růstu, což naznačuje, že hodlá dosáhnout horní hranice cenového kanálu (1,0873). Dokud cena nad touto úrovní nekonsoliduje, bude se nadále pohybovat v bočním pásmu, než (jak očekáváme) klesne k silné hladině supportu na úrovni 1,0796. Oscilátor Marlin na včerejší růst téměř nereagoval.
Prognóza pro EUR/USD na 17. května 2024
17.05.2024 Po prudkém středečním růstu se euro následující den vrátilo o 16 pipsů. Dnes ráno nadále vykazuje korekční pokles (po předchozích třech dnech růstu). Jednotná měna má společný rys s indexem S&P 500: euru se nepodařilo zcela dosáhnout cílové úrovně 1,0905, což vyvolává dojem, že by této úrovně ještě mohlo dosáhnout, než zahájí výrazný medvědí obrat. Podobně i index S&P 500 těsně minul horní hranici svého vzestupného cenového kanálu na úrovni 5 355,00, přičemž mu chybělo pouhé 1,00 %. Během dvou dnů by euro i index S&P 500 mohly dosáhnout svých cílových úrovní a poté se synchronně obrátit směrem dolů.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
15.05.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval v pohybu nahoru. Růst byl mírný, ale stabilní, a takto je to téměř každý den. V předchozích článcích jsme zmínili, že euro posiluje v průměru o 10 pipů denně při nízké volatilitě. Ačkoli tedy jednotná měna stále roste, roste poměrně málo. Pro investory je také těžké obchodovat intradenně a euro postrádá fundamentální podporu. A konečně, růst je součástí korekce.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 7. května 2024
07.05.2024 Index cen výrobců v eurozóně vzrostl z -8,5 % na -7,8 %, ale na situaci to nemělo žádný vliv a jednotná měna se celý den nehnula z místa. Samozřejmě můžeme říci, že tato zpráva nebyla zásadní, ale to by nebylo správné. Hovoříme přece o složkové části inflace, která je ukazatelem další dynamiky. A vzhledem k tomu, že je dolar stále překoupený, i drobné náznaky růstu inflace v Evropě by měly euro podpořit. Důvodem, proč je trh stabilní, je částečně i revize předchozí zprávy. Míra poklesu se zvýšila z -8,3 % na -8,5 %. Tím se vyrovnal efekt zpomalení.
Prognóza pro EUR/USD na 7. května 2024
07.05.2024 Euro se včera pokusilo o další růst; v tom mu však zabránila denní linie ukazatele rovnováhy. Pár si připsal 7 pipsů. Euru se nepodařilo obchodovat výše kvůli silnému růstu na akciovém trhu – index S&P 500 si připsal 1,03 %. K výraznějšímu pohybu nedošlo ani na trhu dluhopisů. Růst akciového trhu byl částečně způsoben prohlášením Hamásu o příměří a částečně tím, že investoři nadále přehrávali vyhlídky na to, že Federální rezervní systém zachová své sazby na stejné úrovni po delší dobu.
České členství v EU má své plusy i mínusy, czexit by se ale nevyplatil. Eurozóna již z hlediska Česka není elitním klubem jako před dvaceti lety
01.05.2024 Pro Česko a jeho ekonomiku členství v EU znamená zejména to, že naše země patří k bloku zemí, který je globálním hráčem. Těžko by globálním hráčem byla ČR sama o sobě. Na tom, kam se tento blok zemí ubírá, se navíc Česko může podílet a spolurozhodovat o něm, byť je otázka, do jaké míry. Nicméně v tomto ohledu ČR jako celek členstvím v EU nepochybně získává. Vysoce nad rámec více než bilionu korun, který od vstupu do EU v čistém vyjádření získalo z unijních rozpočtů.
Výhled pro EUR/USD na 30. dubna. Nudný den pro euro
30.04.2024 EUR/USD zahajuje nový týden pohybem v téměř horizontálním kanálu, který je však formálně považován za vzestupný. Pár se při nízké volatilitě vyhoupl nahoru, což v podstatě odpovídá režimu "nudného pondělí". Obchodníci se tak mohli zaměřit pouze na jednu zprávu. Míra inflace v Německu zůstala v dubnu beze změny na úrovni 2,2 %. Vzhledem k tomu, že se jednalo o drobnou odchylku od prognózy a samotná hodnota zůstala nezměněna, nedošlo prakticky k žádné reakci trhu. Navíc se jednalo pouze o jednu zemi Evropské unie. Dnes bude zveřejněn index spotřebitelských cen za celou EU, takže lze očekávat silnější reakci trhu.
Prognóza pro EUR/USD na 24. dubna 2024
24.04.2024 Včera euro vzrostlo o 47 pipsů, zatímco riziková aktiva rostla napříč trhem: akcie, komodity i dluhopisy. Jednotná měna překonala signální úroveň 1,0696 a oscilátor Marlin překonal lineární rezistenci, když pokračoval v růstu směrem k hranici býčího teritoria.
Výhled pro pár EUR/USD na 15. dubna. Euro už klesá bez zjevného důvodu!
15.04.2024 Pár EUR/USD obnovil silný sestupný pohyb a nebyly za tím žádné aktuální lokální makroekonomické důvody. Což ale neznamená, že za tím nebyl obecně žádný důvod. V uplynulých měsících jsme často zmiňovali, že euro by mělo být levnější než americký dolar. A důvodů bylo a pořád je dost. Slabý stav ekonomiky EU ve srovnání s ekonomikou USA. Sny trhu o tom, že Federální rezervní systém bude první, kdo sníží sazby; na základě těchto snů trh dlouho prodával dolar. Technický obraz, podle kterého v denním časovém rámci začal loni sestupný trend. Jednotná měna měla z těchto důvodů klesat. A podle očekávání v pátek klesla.
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 12. dubna 2024
12.04.2024 Hlavní výsledek zasedání Evropské centrální banky vnesl světlo do harmonogramu cyklu uvolňování měnové politiky. První snížení úrokových sazeb je naplánováno na červen. Celkově to odpovídá očekávání trhu, takže euro nijak prudce nekleslo, zvlášť s ohledem na to, že jednotná měna je na lokální úrovni už značně přeprodaná. Nicméně ve střednědobém horizontu bude dolar postupně posilovat. Na této cestě samozřejmě dojde k různým korekcím a obdobím stagnace, ale nakonec se dolar přiblíží k paritě. Když už je řeč o korekcích, pravděpodobně k nim dojde už dnes, a to jak kvůli překoupení americké měny, tak kvůli prázdnému ekonomickému kalendáři.
Čerstvá předpověď pro pár EUR/USD na 3. dubna 2024
03.04.2024 Trh zajímá hlavně to, kdo začne úrokové sazby snižovat jako první. A už při letmém pohledu na graf eura je jasné, že by to měla být Evropská centrální banka. Toto alespoň předpokládá většina účastníků trhu. Včerejšek byl ale patrně počátkem korekčního odrazu, který kromě překoupeného dolaru vyvolala částečně i revize prognóz inflace v eurozóně. Zatímco ještě nedávno všichni očekávali další zpomalení tempa růstu spotřebitelských cen, teď se předpokládá, že zůstanou beze změny. Jakmile se to potvrdí, dostane jednotná měna impuls k růstu. Pokud inflace zůstane na stejné úrovni, ECB může svůj cyklus snižování sazeb odložit.
Co příští týden čeká euro?
02.04.2024 První dubnový týden slibuje být pro měnové páry docela zajímavý. Začněme ale eurem, které se poslední dobou docela vleče, ale stále se drží současného vlnového patternu, který naznačuje vytvoření klesající vlny. Aby vše zůstalo při starém, potřebuje trh dostat silné zprávy z USA a slabé z Evropské unie.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 25. března 2024
25.03.2024 Ačkoli se jednotná měna stále pohybuje směrem dolů, už není tak aktivní jako dříve. Obecně se domníváme, že pouze následuje aktuální dynamiku. Zvláště proto, že ekonomický kalendář byl v pátek prázdný. V zásadě je tomu tak i dnes. Rozdíl je však v tom, že býčí dynamika dolaru postupně slábne. Teoreticky můžeme být svědky pokusu o konsolidaci kolem úrovní dosažených na konci minulého týdne. Rozsah a tempo posilování dolaru jsou však natolik výrazné, že stojí pouze za náznak odrazu a korekční pohyb udělá své. Jinými slovy, euro s největší pravděpodobností poroste.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 19. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
19.03.2024 Pár EUR/USD v pondělí znovu vykazoval velmi nízkou volatilitu. Pásmo od denního minima k maximu bylo pouhých 40 pipů. Nečekali jsme tedy spolehlivé obchodní signály ani příležitosti k zisku z žádného obchodu. Už jsme upozorňovali, že nás čeká pravděpodobně další "nudné pondělí" a že zpráva o inflaci v eurozóně nevyvolá na trhu žádné emoce. Jak jsme očekávali, druhý odhad evropské inflace se od prvního nelišil, protože zůstal na úrovni 2,6 % ročně.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 6. března 2024
06.03.2024 Jednotná měna se opět pokusila vyšplhat nad úroveň 1,0850, která slouží jako horní hranice rozpětí, z něhož se již dva týdny nedokáže vymanit. Podobně jako předchozí den se však také tento pokus ukázal jako neúspěšný. Celkově se trh nadále držel v blízkosti horní hranice rozpětí. Konečné odhady údajů PMI eurozóny sice dopadly lépe než předběžné odhady, které již naznačovaly růst; ještě lepší je však situace ve Spojených státech. Například kompozitní PMI, který podle předběžných odhadů klesl, nakonec vykázal nárůst. Údaje PMI se tedy vzájemně kompenzovaly. Trh ignoroval index cen výrobců v eurozóně. Tempo jeho poklesu se sice zpomalilo, ale nebylo tak výrazné, jak se očekávalo. To naznačuje, že trh potřebuje závažnější důvody, aby se vymanil z fáze stagnace.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 4. března 2024
04.03.2024 Inflace v Evropě zpomalila, ale ne tolik, jak se očekávalo. Očekávalo se, že tempo růstu spotřebitelských cen zpomalí z 2,8 % na 2,5 %, ale kleslo na 2,6 %. Rozdíl se může zdát zanedbatelný, ale vzhledem k předchozí hodnotě je znatelný. Hlavní je, že Evropská centrální banka by to mohla využít jako důvod k odložení snížení sazeb. Teoreticky to měl být důvod, aby se trh vymanil z flat fáze. Jednotná měna se však pouze posunula k horní hranici pásma, ve kterém se obchoduje již téměř dva týdny. A to i přesto, že míra nezaměstnanosti v Evropě klesla z 6,5 % na 6,4 %. Jinými slovy, dva klíčové makroekonomické ukazatele jasně naznačují, že by euro mohlo růst, ale to nestačí k tomu, aby se trh dal do pohybu. K tomu zřejmě hráči na trhu potřebují zprávy z USA. Dnes je však ekonomický kalendář prázdný. V souladu s tím, co se dělo v posledních několika týdnech, se trh bude pravděpodobně postupně pohybovat směrem ke spodní hranici rozpětí.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 1. března 2024
01.03.2024 Jednotná měna byla podle všeho během posledních dnů pod vlivem pouze technických faktorů. Při dosažení horní hranice poměrně úzkého rozpětí se okamžitě vrhla směrem k dolní hranici. Stalo se tak během zveřejnění zprávy o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA, která se ukázala být horší, než se očekávalo. Očekávalo se, že celkový počet vzroste o 12 000, ve skutečnosti se však zvýšil o 58 000. Počet pokračujících žádostí o podporu navíc vzrostl o 45 000. To je poměrně hodně a teoreticky by dolar měl své pozice ztrácet, nikoliv získávat. Zdá se však, že k tomu, aby se trh vymanil z flat fáze, je potřeba významnějších zpráv – například údaje o inflaci, jejichž zveřejnění je naplánováno na dnešek. S největší pravděpodobností právě očekávání této zprávy udržuje trh v jakési rovnováze. Vzhledem k tomu, že hráči na trhu očekávají zpomalení tempa růstu spotřebitelských cen v eurozóně z 2,8 % na 2,5 %, euro by se mohlo pohybovat pod tímto rozmezím. Tlak na pár může vyvíjet i zpráva o nezaměstnanosti, u níž se očekává její zvýšení z 6,4 % na 6,5 %.
Předpověď pro EUR/USD na 23. února 2024
23.02.2024 Důvodem byla dobrá zpráva společnosti Nvidia, jejíž akcie vzrostly o 16,32 %. V důsledku toho index Nasdaq vzrostl o 2,96 %. Euro na to reagovalo ziskem 70 pipsů. Jednotná měna začala růst již dříve během dne, kdy byly zveřejněny dobré údaje o podnikatelské aktivitě ve Francii; index PMI ve výrobě za únor vzrostl ze 43,1 na 46,8 a index PMI ve službách ze 45,4 na 48,0 bodů. V případě Německa však tyto indexy oslabily, takže nakonec indexy eurozóny vypadaly takto: PMI ve zpracovatelském průmyslu 46,1 oproti 46,6 v lednu, PMI ve službách 50,0 oproti 48,4. Euro uzavřelo den růstem o pouhé 3 pipsy. Hlavní je však slabost akciového trhu, který rostl na základě soukromých zpráv. Do dneška nebo v pondělí očekáváme na akciovém trhu obrat.
Prognóza pro EUR/USD na 13. února 2024
13.02.2024 Euro včera nedosáhlo svého cíle 1,0825, v čemž mu bránil útěk investorů od rizika na širším trhu; index S&P 500 ztratil 0,09 % (ačkoli celkově akciové trhy uzavřely smíšeně) a výnosy amerických státních dluhopisů se mírně snížily.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 12. února 2024
12.02.2024 Přestože nás čeká mimořádně rušný týden, jeho první část bude neuvěřitelně nudná a klidná. Tedy pokud se nestane něco neočekávaného, například náhlá změna rétoriky představitelů Evropské centrální banky. Několik z nich má dnes vystoupit. Je však velmi nepravděpodobné, že by některý z těchto představitelů během nadcházejícího zasedání ECB náhle oznámil snížení sazeb. Jednotná měna se tak bude i nadále obchodovat v poměrně úzkém pásmu, jako tomu bylo v průběhu celého minulého týdne.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 7. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
07.02.2024 Pár EUR/USD vykazoval v úterý slabou volatilitu a celkově vypadal, že není ochoten se hýbat. Na začátku dne se jeho cena pokusila o vzestupnou korekci, ale pak se znovu odrazila dolů. Tento obchodní den tedy můžeme ignorovat. Klesající trend přetrvává a my stále věříme v další pokles eura. Je ale důležité si uvědomit, že pár se nemůže a nebude každý den pohybovat jen v jednom směru. V úterý jsme viděli, že si dal pauzu, a ve středu může pokračovat v poklesu.
S eurem by byla inflace a zřejmě i zadlužování Česka vyšší – a tím pádem jeho rating horší. Dokládají to data ze Slovenska a z dalších zemí eurozóny
01.01.2024 Koruna je v éře covidu a války druhou nejvýkonnější evropskou měnou, po švýcarském franku. Česko si současně drží svůj rating, na rozdíl od „eurového“ Slovenska, jemuž rating padá, podobně jako řadě jiných zemí eurozóny.
Slovensku padá rating i kvůli euru. Společná měna není automatem na solidní rating, může ho i zhoršovat
15.12.2023 Jednotná měna euro přispívá ke zhoršení rozpočtové kázně většiny zemí, které jej přijaly. Nejnověji to dokládá nedávné zhoršení ratingu Slovenska agenturou Fitch na nejslabší úroveň za osmnáct let. Česko má nyní oproti Slovensku nejlepší rating dokonce od roku 2002.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 14. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
14.11.2023 V pondělí se pár GBP/USD obchodoval o něco aktivněji a pouze jedním směrem – nahoru. Nedá se říct, že by příčinou takového chování trhu bylo jedinečné fundamentální nebo makroekonomické pozadí, ale v posledním týdnu nebo dvou se libra obchodovala trochu jinak než euro. Jednotná měna je už týden bez trendu. Libra se oproti tomu opravdu hýbe a po pětidenním poklesu se začala odrážet. Věříme, že tento odraz brzy skončí a pak se oba páry vydají dolů. Nevidíme podstatný důvod, proč by libra měla dál stoupat. Během posledního měsíce a půl vcelku výrazně korigovala, takže je připravena zahájit stabilní pokles.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 1. 11. 2023
01.11.2023 Trh s jistotou očekával výrazné zpomalení inflace v eurozóně, ale ani ti největší optimisté si nedokázali představit, že inflace v celém bloku v říjnu klesne na dvouleté minimum 2,9 %. Ještě před měsícem byla inflace na úrovni 4,3 %. Takové podstatné snížení inflace v podstatě neguje všechny otázky týkající se budoucího postupu Evropské centrální banky. Je zcela zřejmé, že již nedojde k žádnému zvýšení úrokových sazeb. Je čas mluvit o monetárním uvolňování. Samozřejmě ne letos, ale pravděpodobně začátkem příštího roku. Takže docela brzy. Není divu, že jakmile byly zveřejněny předběžné údaje o inflaci, euro se obchodovalo níže.
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 31.10.2023
31.10.2023 Americké akcie včera prudce zpevnily, všechny tři klíčové indexy vykázaly růst o více než jedno procento. Nejvíce pak zpevnily akcie firem s vysokou tržní kapitalizací, které jsou citlivé na změny úrokových sazeb. Trh čeká týden hospodářských výsledků a důležitých ekonomických statistik; bude se konat především zasedání americké centrální banky (Fed).
Forex: Dolar klesl na dvoutýdenní minimum k japonskému jenu, trh čeká na zasedání centrálních bank
30.10.2023 Dolar dnes klesl na dvoutýdenní minimum vůči japonskému jenu. Trh čeká na výstupy ze zasedání několika centrálních bank a na hospodářské statistiky. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, krátce před 18:00 SEČ odepisoval 0, 4 procenta na 106,17 bodu.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 26. 9. 2023
26.09.2023 Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová v pondělí při svém projevu v Evropském parlamentu uvedla, že "naše budoucí rozhodnutí v každém případě zajistí, že klíčové úrokové sazby ECB budou nastaveny na dostatečně restriktivních úrovních tak dlouho, jak to bude nutné. " Jinými slovy, Lagardeová prohlásila, že úrokové sazby budou sníženy, pokud inflace klesne, jen zůstanou poněkud restriktivní. Tedy mírně vyšší, než je nutné vzhledem k odpovídajícímu tempu růstu spotřebitelských cen, což je nezbytné pro další zpomalení inflace. A pokud vezmeme v úvahu i inflační prognózy, jejichž předběžné hodnocení bude zveřejněno tento pátek a naznačí výrazné zpomalení růstu spotřebitelských cen, pak vše zapadá. Lagardeová účinně varovala před nadcházejícím rozvolněním měnové politiky. Proto jednotná měna nadále klesala.
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 28.7.2023
28.07.2023 Akcie ve Spojených státech oslabily po zprávě, že japonská centrální banka umožní růst dlouhodobých úrokových sazeb. Výnosy u dluhopisů americké vlády se posléze zvýšily, a tak skončila nejdelší zisková řada indexu Dow Jones od roku 1987.
Forex: Dolar sílí díky zprávě o výrazném hospodářském růstu USA ve druhém čtvrtletí
27.07.2023 Dolar posiluje ke koši měn. Přispěla k tomu zpráva, podle níž americká ekonomika rostla ve druhém čtvrtletí rychleji, než se očekávalo.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 6. 7. 2023
06.07.2023 Nebylo překvapením, že konečná data o číslech Indexu nákupních manažerů z Evropy dopadla hůře než prognózy. Investoři byli na tento výsledek obecně připraveni. Co ale skutečně mělo dopad na trh, byl index cen výrobců. Ceny výrobců meziročně klesly o 1,5 %. A to znamená, že inflace bude nadále klesat. To stačí k oslabení jednotné měny, která po těchto zprávách začala klesat. Nejděsivější ale je, že Evropská centrální banka pokračuje v přísné měnové politice a hodlá pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. Zatímco dynamika inflace naznačuje potřebu trochu jiné politiky.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. června. Jednoduché tipy pro začátečníky
29.06.2023 Pár EUR/USD se ve středu obchodoval aktivně a klesal. Jednotná měna začala klesat s blížící se americkou seancí. Na začátek americké seance byly naplánovány projevy prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové a předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella na ekonomickém fóru v Sintře. Ačkoli šlo o stejnou dobu, nemohli hovořit zároveň. Proto se po několik hodin očekávala zvýšená volatilita.
EUR/USD: USD vůči EUR ustupuje, stále se ale snaží udržet svou dominanci
27.06.2023 Americká měna musí vynaložit velké úsilí, aby si udržela své pozice. Vedení dolaru ohrožuje euro, které pocítilo svou sílu a snaží se dolar vytlačit. Euro se však často snaží marně a jeho zisky jsou krátkodobé.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 23. června. Jednoduché tipy pro začátečníky
23.06.2023 Fáze oživení páru EUR/USD skončila, protože pár zaznamenal spíš pokles než růst. Mohlo se stát, že obchodníci přecenili výroky předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella v Kongresu (které by podle našeho názoru měly být považovány za jestřábí), nebo mohlo jít o prostou technickou korekci, ale euro oslabilo a zůstává v rostoucím kanálu. Ačkoli tedy uptrend přetrvává, euro nemá potřebné zázemí pro další růst. To ale neznamená, že růst nemůže nebo nebude. Pár se stále může pohybovat jakýmkoli směrem, a to bez ohledu na fundamentální pozadí. Pokud to ale vezmeme v úvahu, pak jednotná měna nemá důvody k růstu. Stále očekáváme, že se pár bude držet pod rostoucím kanálem.
Jaké vyhlídky do budoucna má teď dolar?
16.06.2023 Oba instrumenty, které pravidelně pozoruji, dále rostou a vytvářejí vzestupné vlny. Počty vln se mohou lišit, ale tento týden na tom příliš nezáleží, protože poptávka po americkém dolaru klesá, zatímco poptávka po euru a libře roste. Podle mého názoru to není úplně fér, protože předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell ve středu večer nenaznačil konec procesu zpřísňování měnové politiky; připustil naopak ještě několikero zvýšení úrokových sazeb. To znamená jestřábí rétoriku. Co ještě trh potřebuje, aby zvýšil poptávku po americkém dolaru? Abychom byli spravedliví, instrument EUR/USD má stále velkou šanci na pokles, takže současný pokles dolaru lze brát s klidem. Otázka vyvstává u britské libry, která hodlá vytvořit úplný úsek vzestupného trendu. Tento úsek může v blízké budoucnosti skončit a oba instrumenty začnou klesat, ale britská libra stále projevuje neuvěřitelnou touhu po růstu.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 31. 3. 2023
31.03.2023 Frank Elderson je posledním vysokým představitelem Evropské centrální banky, který výslovně uvedl, že je potřeba další zvyšování úrokových sazeb. Včera poskytl rozhovor, ve kterém na otázku, zda vyšší sazba vážně poškodí ekonomiku jako celek, řekl, že vysoká inflace má daleko škodlivější důsledky. A pokud si musíte vybrat mezi vysokou inflací a přísnou měnovou politikou, je vhodnější to druhé. Jakmile byl text tohoto rozhovoru zveřejněn na webu ECB, začalo euro razantně růst a rostlo během celého obchodního dne.
Aktuální prognóza pro GBP/USD na 28. 3. 2023
28.03.2023 Zcela prázdný makroekonomický kalendář a ticho ze strany Bank of England, ale libra přesto plně kompenzovala své ztráty a vrátila se na maxima z předchozího týdne. A všechno je to o Evropské centrální bance. Přesněji řečeno, zástupci ECB a jejich prohlášení podpořili jednotnou měnu, která s sebou stáhla i britskou libru. Docela zajímavá byla slova Isabelle Schnabel, která téměř přímo řekla, že bychom se měli připravit na dlouhé období relativně vysokých úrokových sazeb. Ve svém projevu opakovaně poukazovala na trend úrokových sazeb před rokem 2008 s tím, že současné podmínky jsou daleko obtížnější a průměrná úroková sazba by měla být o něco vyšší, než byla tehdy. Až do krize v roce 2008 se úrokové sazby v Evropě pohybovaly mezi 2,00 % a 4,75 %, s průměrem kolem 3,00 %. Z toho můžeme usoudit, že ani nadcházející zvýšení sazeb nebude poslední. Snížení úrokových sazeb navíc zatím nepřichází v úvahu. Schnabel navíc ujistila, že ECB má dostatečné zdroje a potřebné nástroje, aby zabránila bankovní krizi. Obecně jednotná měna rostla a stáhla s sebou i libru. Vzhledem k tomu, že se britská měna vrátila na lokální maxima, bude její další růst poněkud obtížný a s největší pravděpodobností dojde ke konsolidaci trhu okolo dosažených hodnot.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 17. 3. 2023
17.03.2023 Evropské centrální bance se celkově podařilo trhy uklidnit. Ani ne tak zvýšením refinanční sazby o 50 bazických bodů, ale jasným náznakem dalšího růstu úrokových sazeb stejným tempem. A prezidentka ECB Christine Lagardeová během své tiskové konference všechny ujistila, že evropský bankovní sektor je stabilní a udržitelný.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 1. března 2023
01.03.2023 Pár EUR/USD v úterý během newyorské seance překonal hladinu 1,0640 a pak narazil na rezistenci a prudce se obrátil. Jednotná měna se v tuto chvíli obchoduje poblíž úrovně 1,0590, zatímco býci se chystají prorazit v brzké době úroveň 1,0700–20. Ceny by před návratem k růstu mohly znovu otestovat pásmo 1,0560–70.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 22. února 2023
23.02.2023 Pár EUR/USD ve středu ke konci newyorské seance propadl na minimum 1,0599 a pak se stáhl zpět. Jednotná měna se v tuto chvíli obchoduje poblíž úrovně 1,0620, protože býci se chystají rozvinout v brzké době rally proti trendu. Krátkodobou rezistenci vidíme poblíž úrovně 1,0700 a pohyb nahoru potvrdí existenci dna na úrovni 1,0599.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 16. 1. 2023
16.01.2023 Údaje o průmyslové výrobě v Evropě dopadly znatelně lépe, než se předpokládalo, i když stále hovoříme o zpomalení tempa jejího růstu. Očekávalo se, že tempo růstu zpomalí z 3,4 % na 0,8 %, ale ve skutečnosti kleslo pouze na 2,0 %. Celkově vzato byl jeho růst docela dobrý, ale nemohu říci totéž o trendu. Zdá se však, že se euru podařilo zůstat stabilní, protože data dopadla nad očekávání dobře. Jednotná měna sice vykazovala pohyby, ale nebyla tak aktivní. Po zveřejnění zprávy klesla, ale poté se vrátila na hodnoty ze začátku obchodování.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 30. 12. 2022
30.12.2022 Jednotná evropská měna vykázala před Novým rokem znatelný růst. Přeskočila dokonce horní hranici rozpětí, ve kterém se obchoduje již téměř dva týdny v kuse. Nepodařilo se jí však usadit se a nakonec se vrátila přesně na horní hranici rozpětí.
Po třiceti letech od rozpadu federace Češi „porážejí“ Slováky prakticky ve všech klíčových makroekonomických ukazatelích
25.12.2022 Po třiceti letech od rozpadu federace Češi „porážejí“ Slováky prakticky ve všech klíčových makroekonomických ukazatelích. Češi bohatnou rychleji, Slováci se ovšem rychleji zadlužují, mají trvale výrazně vyšší nezaměstnanost a ani přijetí eura je „nenakoplo“.
EUR/USD má tendenci v prosinci posílit
05.12.2022 Historie ukazuje, že jednotná měna má tendenci vůči dolaru posílit a po nárůstu větším než 5 % je ale laťka další sezónní pohody mnohem výš.
Hlavní tržní faktory pro USD v listopadu
14.11.2022 Vysoká inflace a rostoucí úrokové sazby v USA v prvních třech čtvrtletích letošního roku podporovaly hodnotu USD ve sr...
AKTUÁLNÍ prognóza pro EUR/USD na 3. 11. 2022
03.11.2022 Formálně se výsledky zasedání Federálního výboru pro volný trh plně shodovaly s očekáváním a Federální rezervní systém zvýšil refinanční sazbu o 75 bazických bodů. V téže tiskové zprávě se objevily náznaky poklesu tempa růstu úrokových sazeb, protože inflace již třetí měsíc v řadě zpomaluje. A na tomto pozadí dolar jasně ztrácel svou pozici.
AKTUÁLNÍ prognóza pro EUR/USD na 28. 10. 2022
28.10.2022 Evropská centrální banka tedy zvýšila refinanční sazbu o dalších 75 bazických bodů a potvrdila svůj záměr ji dále zvyšovat. Navzdory tomu však jednotná měna klesla pod paritu. A věc se má tak, že ECB neposkytla žádné záruky, že bude i nadále zvyšovat sazby stejným tempem. Podle prezidentky ECB Christine Lagardeové se centrální banka rozhodne o zvýšení úrokových sazeb na základě dynamiky inflace. To znamená, že pokud se inflace začne zpomalovat, pak se tempo růstu úrokových sazeb sníží. Ve skutečnosti přesně to samé nedávno oznámil Federální rezervní systém, což vedlo k názoru, že příští rok může být úroveň úrokových sazeb v Evropě vyšší než ve Spojených státech. Nyní je tento předpoklad zpochybněn. Hodně bude záležet na předběžných datech o inflaci v eurozóně, která budou zveřejněna příští pondělí. Do té doby se bude trh konsolidovat v oblasti parity a zůstane mírně pod touto úrovní.
Podle nové konspirační teorie bude Stellar, jediná globální měna, XLM
26.10.2022 Stellar bude jedinou globální kryptoměnou, která bude v budoucnu používaná. Podle TikTok tvůrce jsme byli „naprogramováni“ již dříve, abychom to v průběhu desetiletí přijali.
AKTUÁLNÍ prognóza pro EUR/USD na 20. 10. 2022
20.10.2022 Přestože byly včera zveřejněny údaje o inflaci, jak ve Spojeném království, tak v eurozóně, na ničem z toho nezáleželo. Z velké části kvůli tomu, že inflace ve Spojeném království, která stoupla z 9,9 % na 10,1 %, již nic neovlivňuje. Bank of England na začátku týdne otevřeně oznámila, že bude pokračovat ve zpřísňování měnové politiky. A v eurozóně byly zveřejněny pouze finální údaje o inflaci, které se příliš nelišily od předběžného odhadu, který trh už dávno zohlednil. Takže zrychlení inflace v eurozóně z 9,1 % na 9,9 % se nijak neliší od předběžného odhadu 10,0 %. Jinými slovy, data nemohla nijak ovlivnit náladu účastníků trhu.
EUR/USD. Pravidla hry se na konci týdne změní
21.09.2022 Začátek nového týdne byl pro euro těžký, kurz EUR/USD je kotován pod paritou. Na konci týdne však může dojít k výrazným změnám v poměru sil. Faktory se pravděpodobně vyvinou tak, že jednotná měna bude mít šanci na odraz.
Různé ambice na páru EUR/USD: je důležité, aby dolar držel pozice a euro rozšířilo své hranice.
16.09.2022 Koncem týdne se nejzřetelněji projevila konfrontace mezi americkými a evropskými měnami. V páru EUR/USD není žádná zjevná konfrontace, ale snahy dolaru o konsolidaci v rámci stávajících hranic jsou přítomny. Zároveň se euro, překonávající přitažlivost klesajícího trendu, snaží rozšířit svou zónu vlivu.
AKTUÁLNÍ prognóza pro EUR/USD na 14. 9. 2022
14.09.2022 Inflace ve Spojených státech samozřejmě zpomalila, ale ne na 8,1 %, ale na 8,3 %. V meziměsíčním vyjádření se přitom zvýšila o 0,1 %, přičemž se očekával pokles o 0,2 %. Kromě toho jádrová inflace namísto nezměněné míry zrychlila z 5,9 % na 6,3 %. Měsíční údaje o jádrové inflaci ukázaly nárůst o 0,6 %, zatímco prognóza byla 0,4 %. Poté se okamžitě začalo mluvit o tom, že za pouhý týden Federální rezervní systém zvýší refinanční sazbu o 100 bazických bodů. A jednotná měna doslova mrknutím oka klesla pod paritu.
AKTUÁLNÍ prognóza pro GBP/USD na 9. 9. 2022
09.09.2022 Je zřejmé, že trh se soustředil pouze na výsledky zasedání bankovní rady Evropské centrální banky a následné tiskové konference prezidentky ECB Christine Lagardeové. Libra se tedy chovala přesně jako jednotná měna. Na tom není nic překvapivého.
AKTUÁLNÍ předpověď pro EUR/USD na 6. 9. 2022
06.09.2022 Přestože bylo včera zveřejněno mnoho makroekonomických dat, neměly vliv na průběh obchodování. Hlavní zprávou bylo rozhodnutí Gazpromu přerušit dodávky plynu do Evropy. Jak vyplývá z oficiálního vyjádření, příčinou je porucha, přičemž není upřesněno, jak dlouho bude trvat její oprava. Evropě proto hrozí odstávky podniků a masivní výpadky elektřiny. Není tedy divu, že jednotná měna se okamžitě propadla o více než sto bodů.
Aktuální předpověď pro GBP/USD na 13.7.2022
13.07.2022 To, co se děje s librou, je nyní třeba posuzovat výhradně prostřednictvím jednotné evropské měny, jejíž chování určuje vývoj dění na devizovém trhu. A obecně se vše stalo přesně tak, jak bylo předpovězeno, jakmile euro dosáhlo parity, okamžitě začal odraz, zmatený pouze rozsahem odrazu, tj. méně než 100 bodů. A to i přesto, že dolar je prostě nepředstavitelně překoupený. Je tedy dost možné, že dnes proběhne druhý pokus. Jednotná měna navíc opět směřuje k paritě.
Může ECB dostat euro výše?
07.06.2022 Holubičí rozhodnutí nejsou nyní v módě a nová realita nutí i ty nejpřesvědčivější zastánce měkké měnové politiky změnit svůj postoj na jestřábí. ECB signalizovala zvýšení sazeb, ale euro s růstem nespěchá. Zpřísnění měnové politiky zdražuje měnu. Máme takový pohyb od eura očekávat nebo se tržní hráči na současnou situaci dívají z trochu jiného úhlu?
Inflace v eurozóně nadále neúprosně roste. Co by měla ECB dělat?
31.05.2022 Podle zveřejněných údajů indexu spotřebitelských cen v eurozóně inflace meziročně poskočila o 8,1 % oproti konsensuální předpovědi růstu 7,7 % a 7,4 % za předchozí sledované období. To staví ECB do velmi obtížné pozice.
AKTUÁLNÍ předpověď pro GBP/USD na 31. 5. 2022
31.05.2022 Téměř měsíc se Evropská unie snaží přijmout šestý balíček sankcí proti Rusku. Hlavním kamenem úrazu byla otázka embarga na ruské energetické dodávky. A tak včera skoro až v noci, až když byly zavřeny všechny hlavní burzy, Evropská komise konečně oznámila své rozhodnutí o sankcích. Brusel uvalil částečné embargo na dodávky ruské ropy. Částečná je pouze proto, že dodávky potrubím byly ze zákazu vyňaty. Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové byly zakázány téměř dvě třetiny vývozu ruské ropy do Evropy. Německo a Polsko zároveň oznámily úplné odmítnutí ruské ropy do konce letošního roku, takže export ropy z Ruska do Evropy by se měl snížit o 90 %.
EUR/USD: dolar se dívá za horizont a dává si pauzu
26.05.2022 Americká měna dočasně klesla, ale později dohnala ztracený čas a do konce týdne prokázala více směrnou dynamiku. Po zveřejnění zápisu Federálního výboru pro volný trh (FOMC) došlo u dolaru k určitým výkyvům.
EUR/USD. Euro klesá uprostřed hrozící recese.
28.04.2022 Pád eura na pětileté minimum oživuje možnost, že měna dosáhne parity vůči dolaru poprvé za dvě desetiletí, protože obavy z recese eurozóny povzbuzují investory k medvědím obchodům. Ruské kroky k zastavení dodávek plynu Bulharsku a Polsku byly nejnovější ranou pro měnu, která je již nyní pod tlakem dvojitého protivětru rostoucího dolaru a rozsáhlých restrikcí v Číně, která je hlavním exportním trhem bloku. Německo a další evropské země by mohly být další v řadě na zavedení plynových omezení. Podle Kaspara Hense, senior manažera portfolia v Bluebay Asset Management v Londýně, by embargo na ruskou ropu a plyn mohlo poslat evropskou ekonomiku do recese dříve, než se očekávalo. Jednotná měna klesla na minimum 1,0514 USD vůči dolaru, což vedlo k dubnové ztrátě 4,5 %. Údaje o Německu, největší ekonomice eurozóny, ukázaly, že spotřebitelská důvěra je na historickém minimu a vláda prudce snížila své prognózy růstu pro 2022. Euro od roku 2008, kdy dosáhlo vrcholu na 1,6 dolaru, neustále klesá.
EUR/USD: dolar opět získal veškerou pozornost
26.04.2022 Dolar stále patří mezi favority devizového trhu a pár EUR/USD tak zůstává pod tlakem. Jednotná měna zahájila nový týden bojovně, reagovala na vítězství Emmanuela Macrona ve druhém kole francouzských prezidentských voleb.
Pokles dolaru, na Ukrajině sílí euro
30.03.2022 Dolar v Asii ve středu ráno klesl a podporu euru poskytly naděje na průlom v mírových jednáních mezi Ruskem a Ukrajinou. Jen, japonská měna, který už je pod tlakem, se ustálil i v době, kdy japonská centrální banka (BOJ) pokračuje ve snaze potlačit výnosy dluhopisů.
Forex: Euro mírně posiluje díky nadějím na pokrok v jednáních mezi Ruskem a Ukrajinou
15.03.2022 Euro dnes mírně posiluje vůči americkému dolaru, těží z nadějí na pokrok v jednáních mezi Ruskem a Ukrajinou. Kolem 17:30 SEČ si jednotná evropská měna připisovala zhruba 0,2 procenta na 1,0958 EUR/USD.
Forex: Shrnutí obchodování 11.3.2022
11.03.2022 Akcie ve Spojených státech oslabily. Investoři s ohledem na inflaci, která v USA dosáhla čtyřicetiletého maxima, očekávají, že americká centrální banka (Fed) příští týden zvedne sazby, aby zamezila přehřátí ekonomiky.
Forex: Euro oslabuje, ECB bude kvůli inflaci rychleji omezovat nákupy dluhopisů
10.03.2022 Na devizových trzích dnes oslabuje euro. Evropská centrální banka (ECB) oznámila, že bude kvůli vysoké inflaci rychleji omezovat nákupy dluhopisů v rámci svého podpůrného programu APP a ve třetím čtvrtletí ho zřejmě ukončí. Dolar po zprávě o vývoji inflace ve Spojených státech posiluje.
EUR/USD: dolar ochraňuje před riziky a euro potřebuje energii
02.03.2022 Současná nejistota geopolitického konfliktu kolem Ukrajiny výrazně otřásla párem EUR/USD. Korouhvička jeho dynamiky se sice otočila směrem od prudkého pádu způsobeného kolapsem eura, rovnováha je ale zatím daleko.
EUR/USD. Pokud se opravdu potopí, bude to krásné: euro se v moři negativity snaží chytit stébla
01.03.2022 Washington informoval o ruské invazi do sousední země tak často, že obchodníci přestali brát tyto signály vážně. Kromě toho se objevily naděje, že se podaří zabránit vznikajícímu konfliktu a řešení situace kolem Ukrajiny diplomatickou cestou se zdálo být možné.
EUR/USD: zatímco se trhy rozhodovaly: sklenice zpola plná, nebo zpola prázdná. Při rychlém šíření omikronu ve světě se euru podařilo pokusit se a vrátit korunu dolaru.
20.01.2022 Na začátku minulého týdne se klíčové indexy Wall Street po prudkém poklesu z rekordních maxim dostaly do lepší nálady. Ke zlepšení nálady na trhu přispěly optimistické prognózy předních investičních bank, že akcie vydrží i růst úrokových sazeb Fedu a zvýšení výnosu státních dluhopisů.
Americký dolar pokračuje v růstu
16.12.2021 Americký dolar slaví vítězství po zasedání Fedu, na které se trhy těšily. I přes dočasný pokles se mu podařilo vzrůst a pokračovat v růstovém trendu.
Inflace způsobila kolaps eura
01.12.2021 Euro se již několik dní snaží udržet své pozice. Tento boj však probíhal se střídavými úspěchy. Euru podrazila nohy inflace, která dosáhla svých nejvyšších hodnot.
Západoafrické země se dohodly na novém plánu na zavedení jednotné měny
20.06.2021 Představitelé Hospodářského společenství západoafrických států (ECOWAS) se dohodli na novém plánu na zavedení jednotné měny v roce 2027. Oznámil to včera prezident komise společenství Jean-Claude Brou.
Dohoda EU je podle analytiků dobrou zprávou pro ekonomiku ČR
21.07.2020 Schválení dohody o fondu obnovy a víceletém rozpočtu EU jsou pro českou ekonomiku podle oslovených analytiků dobrou zprávou. I když peníze již neovlivní vývoj české ekonomiky letos, jde i tak podle ekonomů o významnou pomoc o velikosti zhruba 11 procent českého hrubého domácího produktu (HDP). To je podle některých analytiků více než reálná pomoc, kterou ekonomice zasažené koronavirem poskytuje česká vláda. Zároveň ekonomové upozornili, že ČR zůstane díky dohodě nadále čistým příjemcem peněz z EU. A fakt, že si EU peníze půjčí, může vést k efektivnějšímu přerozdělování a hospodaření s unijními penězi.
EUR / USD – 25. 10. 2019
25.10.2019 Euro konsolidovalo v úzkém rozpětí okolo hodnot 1týdenních minim, kterých dosáhlo v předchozí seanci, když jednotná měna byla ovlivněna průzkumy, které poukazují na stagnující ekonomickou dynamiku v eurozóně.
EUR / USD – 15. 10. 2019
15.10.2019 Evropská jednotná měna se obchoduje v úzkém rozpětí díky rostoucímu impaktu vývoje obou hlavních dlouhodobých kauz, které silně ovlivňují evropskou i celosvětovou ekonomiku: vývoj Brexit dohody, obchodní jednání mezi USA-Čína.
EUR / USD – 13. 8. 2019
13.08.2019 Euro oslabilo a zvrátilo většinu svých předchozích zisků díky politické nestabilitě v Itálii a šanci na předčasné italské volby. Evropská měna se aktuálně obchoduje -0,18 procenta na 1,1197 (0800 GMT), když se jednotná měna minulý týden dotkla maxima 1,1249; což je nejvyšší hladina od 19. července.
EUR / USD – 16. 5. 2019
16.05.2019 Jednotná měna, po údajích o přebytku obchodní bilance Evropské unie (zboží) se Spojenými státy, které ukázaly, že v prvních třech měsících roku 2019 se bilance snížila, oslabila. Pokles dále pokračoval po docketu dat z USA, zejména trhu práce, resp. benefitů v nezaměstnanosti a dalších datech.
Vrací se čínský jüan zpět do hry?
14.05.2019 Události uplynulého víkendu naznačují, že rozhovory týkající se obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou nečeká snadná cesta.
EUR / USD – 3. 5. 2019
03.05.2019 Sigle měna se obchoduje -0,17% níž na 1,1153 (1205 GMT). Pár oslabil na pozadí široce posilujícího dolaru. Jednotná měna se i přes lepší než očekávané údaje o spotřebitelské inflaci v eurozóně posunula jen málo. Flash index CPI v eurozóně vzrostl v dubnu na 1,7 procenta, což předčilo očekávání ve výši 1,6 procenta a předchozí 1,4 procenta. Obchodníci si dávají pozor na to, aby před klíčovou měsíční zprávou o pracovních místech, mimo zemědělský sektor, v USA umístili agresivní sázky na trh. Další vývoj se očekává až po prezentaci dat z trhu práce.
Související klíčová slova:
FOREX | Technická analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Brexit | Řecko | Čína | Finance | Peníze | Australský dolar | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Pullback | Fitch | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Dluhová krize | Programování | Divergence | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Kypr | Analytik | New York | Výsledková sezóna | Spekulace | USD/CNY | Americké akcie | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | USD/CNH | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Objemy obchodů | Ekonomické prognózy | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Americký dolar | Analýza | Asset management | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Breakout | CCI | CFTC | CME | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Depreciace | Devalvace | Dlouhá pozice | Dolarový index | Downtrend | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Flat | Futures | G10 | Gap | Grafy | High | IFO index | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MMF | MT4 | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Oscilátor | Parita | Pozice | Příkaz | Příkaz Stop | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Riziko | Inflační riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Stop-Loss | Support | Take Profit | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | Uptrend | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Jihokorejský won | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Evropská ekonomika | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Fond | Měnový výbor | EU | Klouzavé průměry | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické události | John Hardy | Zisk | Britská měna | Kurz dolaru | Kurz eura | Panika | Výsledky | Strach | Emoce | Credit Suisse | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Deloitte | Obchodovat | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Portugalsko | Index strachu | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Japonská centrální banka | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | EURUSD | AUDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | Bollingerova pásma | Britské libry | CAD kurz | Cena | Conference Board | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | EURNOK | Euro dnes | Euro dolar | Euro posiluje | EURSEK | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Fondy | Forexu | Frank | GDP | Graf | Graf eura | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | Indikátor MACD | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Kapitálové trhy | Kurz dolarů | Kurz ECB | Kurz EUR | Kurz USD | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Měna euro | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup EUR | Nákup eura | Nemovitosti | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pips | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Pro investory | Prodej eura | Prognóza | Rakousko | Rating zemí | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | Rubl | Sázky | Signály | Směnný kurz eura | Státní dluh | SWIFT | Švýcarská banka | Trh | USD index | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Webináře | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | BreakEven | ZEW | ING | DMA | Andrej Babiš | Buy | Christine Lagarde | Ministerstvo financí | Obálka | Obchodní den | Peněžní trhy | Překoupení | Přeprodání | Roadshow | ROCE | Sell | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | eBook | Tržní sentiment | Commission | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Know-how | Futures trading | COT | Commodity futures | Commodity futures trading | Dow Jonesův index | Rabobank | Jefferies | Bernstein | Charles Schwab | Institut ZEW | Scotiabank | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | TLTRO | BNY Mellon | Technické indikátory | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Technický výhled | Kurz EUR/USD | Zasedání centrálních bank | Nákupy dluhopisů | Úspěch | FX futures | Euro vůči dolaru | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Renminbi | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Energie | Společná evropská měna | Malý prostor | Pro tradery | Oddělení forexu | Přehled | Jádrový index | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Obchodní signály | Ekonomická aktivita | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Měny zemí G-10 | Economist | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Členství v EU | Evropská dluhová krize | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Mizuho Securities | Globální ekonomický růst | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Fitch Ratings | AAA | Ekonomická rizika | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Kryptoměny | Citi | S&P | Agentura Fitch | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Posílení eura | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Ekonomická data | Člen rady guvernérů | Nejistota | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Zajištění | Finanční poradce | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nákupní signál | Prodejní signál | Agentura AFP | Kryptoměna | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Payrolls | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Dosahovat zisku | Odhady trhu | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Snížení úrokových sazeb | Německé dluhopisy | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Měnové krize | Měnové stimuly | Oslabování eura | Indexy PMI | Údaje o inflaci | ČTK | Zvýšení volatility | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Setkání G20 | Kurz EURSEK | Kurz USDCAD | Odhad HDP | Očekávání | Globtrex | CME FedWatch | Akcie firem | Oslabování měny | Mizuho | MUFG | Bernstein Bank | Krize eura | CIBC | Makroekonomické zprávy | Obchodníci s měnami | BlueBay Asset Management | Globtrex.com | BlueBay | Jerome Powell | Stellar | Crypto | Výhled eura | Výnosy u dluhopisů | Zápis ze zasedání Fedu | Saxo | Obchodní týden | Tržní hráči | Posilování dolaru | Obchodní napětí | Přijetí eura | Podniky | Silný americký dolar | Schwab | Inflace v eurozóně | Obchodní analýza | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Růst firemních zisků | Šéf Fedu | Cenový kanál | Poptávka po dolaru | Americký dolarový index | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Kompozitní index | Reakce trhu | Slabost dolaru | Růst amerického dolaru | Pokles cen ropy | Obchodní signál | Růst úrokových sazeb | Starteepo | Zvyšování úroků | Zvýšení úrokové sazby | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | François Villeroy de Galhau | Bloomberg Economics | Prezident Evropské centrální banky | Počet zemí s eurem | Budoucnost eura | Veřejný dluh | Zadluženost | Zpomalení ekonomického růstu | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Sazby Fedu | Růst dolaru | Poptávka po americkém dolaru | Makroekonomické statistiky | Obchodní jednání | Saxo Privatbank | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Začínající obchodníci | Zájem investorů | MUFG Bank | Technická situace | Dluh zemí eurozóny | Obavy investorů | Růst americké ekonomiky | Harris Financial | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Vybrané měny | Oživení světové ekonomiky | Společná měna | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Rozhodnutí centrálních bank | FedWatch Tool | Pokles dolaru | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Ministerstvo obchodu | Situace na trzích | Recese v USA | Obavy z recese | Vývoj české ekonomiky | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Depozitní sazby | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Očekávání trhu | Snížení daní | Investiční roadshow | Roadshow Bernstein Bank | Sjednocení měny | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Trinity Bank | Hospodářské krize | TikTok | Patterny | Trinity | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | LNG | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Obchod | Trh práce | Naprogramování | Histogram | Inflace v říjnu | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Přijmout euro | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Luis De Guindos | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Data ze Spojených států | Ekonomiky eurozóny | Hlavní události | Technické analýzy | XLM | Pfizer | Růst cen | Studie | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Co bude | ECB Luis De Guindos | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Hong Kong | Legislativa | Federální rezervní banka | Kalendář událostí | AFP | Domácí poptávka | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Vládní bondy | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Růst eurozóny | Impuls | Výrazný pokles | Ceny potravin | Velikost pozice | Zvýšená volatilita | Viceprezident ECB | Zdražování | Problémy | Růstový impuls | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ranní zpráva | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Výsledek voleb | Výsledek voleb ve Francii | Plyn | Nálada | Prohlášení | Centrální banky USA | Míra | Konec roku | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Předseda | Americké centrální banky | Americké vlády | Ztráta | Stratég | Hlavní akciové indexy | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Vývoj měnové politiky | Pozitivní zpráva | Singapur | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Hospodaření | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Klesající trend | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Washington | Hospodářské statistiky | Miliardy eur | Oslabení kurzu | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | RBA | Ifo | Experti | Krátké (short) pozice | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | Zpráva COT | Poradenství | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Zpřísnění měnové politiky | Snížit úrokové sazby | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Macron | Trump | Prezident | Průměrná úroková sazba | Trhy | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Ratingová agentura Fitch | Změny cen | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Ukončení intervencí | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | Natland | IHNED | Vysoká inflace | Starbucks | Výstupy | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | BP | Sazby beze změny | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Medvědi | Indikátor RSI | Technický indikátor | COVID-19 | Britské měny | Pokračování poklesu | PMI ze sektoru služeb | FedWatch | Nejprudší denní propad | Index aktivity | Commonwealth Bank of Australia | Míra nezaměstnanosti v EU | Pokračování klesajícího trendu | Sestupný trend | Vývoj | Šok | Výkyvy | Překoupenost | Makroekonomické údaje | Technická recese | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Mince | Další vývoj | Index výrobní aktivity | Evropské země | Brusel | Členové bankovní rady | Euro roste | Zrychlení inflace | Hlavní ekonom ING | Inflace v EU | Viceprezident | Pandemie COVID-19 | Historie | Žádosti o podporu | Prudký pokles cen | Obavy z ekonomických dopadů | Další pokles | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Asociace | Posílení amerického dolaru | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Index podnikatelské aktivity | Německý index IFO | Další růst | Růst | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Potenciál | The Economist | Izrael | Ekonomiky | Nigérie | Zhoršování situace | Slovensko | Války | Poradce | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Údaje | Omyl | Prezident Vladimir Putin | Znárodnění | Přebytek běžného účtu | Výpadky | Maloobchodní tržby v USA | Negativní data | Úspory | Statistiky | Chuť riskovat | Měny zemí | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Debata | PMI ve službách | Posílení | Náklady na obsluhu dluhu | Lucembursko | Evropské méně | Spotřebitelský sentiment | Odhad vývoje HDP | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Růst výnosů | Euro klesá | Maloobchodní tržby v eurozóně | Vývoz | Minimalizovat ztráty | Zadlužení | Bezpečnost | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Karl Schamotta | Členské země | ONE | Auta | Dopad na cenu | Oblasti rezistence | Medvědí scénář | Opakování krize | Moderna | Velký růst | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Předsedkyně Evropské komise | Pokles k supportu | Komunistická strana | Proti trendu | JDE | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Tempo růstu HDP | Průraz | František Bostl | Záchranný balík | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Rozhodnutí ECB o sazbách | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Tempo poklesu | Rekordní pokles | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Členové Fedu | Inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Negativní výhled | Otevření obchodu | Covid | Signál k prodeji | Situace na trhu práce | MAM | Fond obnovy | Fundamentální pozadí | Chorvatsko | Úspěchy | Šance | Ceny | Kolaps | Možnost dalšího růstu | Lídři Evropské unie | Životní úroveň | Denní propad | Oliver Pursche | Pár EUR/USD | Komplexní analýzy | Důvěra | Kolaps dolaru | Index aktivity zpracovatelského sektoru | Situace na americkém trhu práce | Philip Lane | Významné události | Monex Europe | Monex | Zprávy z USA | Čas na nákup | Odhady PMI | Ceny v eurozóně | Růst eura | Konvertibilní peso | Kuba | Odborníci | Peso | Dvojí peso | Nvidia | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Přední finanční instituce | Technický signál | Politici | Nákupní příležitosti | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Česká republika | Tržby v eurozóně | Pokles průmyslové výroby | Americké měny | Bezpečného útočiště | Embargo | První obchodní den | Tržní výhled | Číst grafy | Proražení | Změny úrokových sazeb | Zadlužování | Lael Brainardová | Počasí | PMI ve výrobě | Počet pracovních míst | Zhoršení ratingu | Evropské centrální banky | SNY | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | Aligator | Pravidla obchodování | Cenové výkyvy | Výrobní aktivity | Historická výkonnost | Oživení evropské ekonomiky | Piper Sandler | Rostoucí úrokové sazby | Trendové linie | Slovenská ekonomika | Růstový trend | Jeremy Stretch | Covidová krize | Míra inflace v Německu | Silný růst | Výnosy u desetiletých dluhopisů | Analýza EUR/USD | Výrazný růst | FX Update | Výhled pro EUR/USD | Zrychlení inflace v eurozóně | Simon Harvey | Reuters analytik | Nepříznivé období | Dostupná data | Prognostici | Události tohoto týdne | Nárůst objemů | Přeprodané oblasti | Situace v eurozóně | Cenové úrovně | Pandemie COVID | Malta | Hladiny rezistence | Oslabení | Omezování nákupů aktiv | Přehřátí ekonomiky | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Dodávky plynu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Prodej | Jednotné měny | Zavedení jednotné měny | Jean-Claude Brou | Západoafrické země | ECOWAS | Eco | Ghana | Libérie | Senegal | Mali | Prezident komise | Plán na zavedení jednotné měny | Indikátor Alligator | Alligator | Dolar dnes | Významné zprávy | Obrovský potenciál | Obchodování a investice | Odraz ceny | Strategie ECB | Spotové ceny | Včerejší seance | Český vývoz | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | Americký trh | AI | Wealthspire Advisors | Odvětví | Pokles poptávky | Jednání ECB | Flexibilita | Obavy ECB | University of Michigan | Štěstí | Náhoda | Chování | Pocity | Důležité zprávy | Pozitivní korelace | Klíčové makroekonomické ukazatele | Prostor pro růst | Výrobní inflace | Analytici banky | Funkční období | Dodávky plynu do Evropy | Riskovat na trzích | Společnosti | Měnové unie | Národní měny | Opatření | Dna | ANO | Uhlí | Macao | Samou | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Češi | Energetické krize | Pravidla hry | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Návrh rozpočtu | Ruský prezident | Meta | Meta Platforms | Objem maloobchodních tržeb | Aktuální prognóza | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | TIM | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Průměrná volatilita | Bezpečná aktiva | Překoupenost dolaru | Omikron | Zveřejnění zprávy | 3М | Omezování nákupů dluhopisů | Kolaps eura | Situace ve Spojených státech | Fibonacciho retracement | Rozšíření | Technický nástroj | Rostoucí inflace | Prognózy inflace | Liz Trussová | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Oscilátor Marlin | Marlin | Obchodní tipy | Banka HSBC | Hráči na trhu | Volatilita páru EUR/USD | CME FedWatch Tool | Doporučení k obchodování | Hry | Politické problémy | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Nový týden | Základní úrok | Analýza páru EUR/USD | Murray | Monex USA | Analýza indikátorů | Rusko-ukrajinský konflikt | Technické nástroje | Situace kolem Ukrajiny | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Green Deal | Bluebay Asset Management | Corpay | Rusko a Ukrajina | Krize na Ukrajině | Pokles inflace | Značné riziko | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Celkový trend | Le Penová | Marine Le Penová | Správa | Vzestupný trend | Tradingové webináře | Korekční pohyb | Boj s inflací | Navyšování objemu | ABN | Přijetí | Snížení inflace | Derek Halpenny | Znehodnocení | Úroveň parity | Centrum | Simplify Asset Management | Simplify | Prime | Překoupené oblasti | Ceny nájmů | Zpráva o inflaci | Neel Kashkari | Pohyby na trhu | Současná situace | Zveřejnění zpráv | Retracementy | Odrazy | Trend cen | Vysoké inflace | Širší index | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | Mistrovství světa ve fotbale | Evropská legislativa | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Index cen výrobců | Inflace v Evropě | Měnová unie | Pokračující geopolitické napětí | Nejdůležitější události | Býčí sentiment | Past na býky | Mauricius | Rostoucí obavy | Výnosy u desetiletých dluhopisů americké vlády | Zprávy o trhu | Helen Givenová | JOLTS | Vysoké úrokové sazby | Ministerstvo financí dnes | Evropská unie a Spojené státy | Zhoršení ratingu Francie | Litva | Přesun výroby | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Mimořádná inflace | Zvýšení sazeb Fedu | Směřování | Dovozní ceny | Návrh rozpočtu na příští rok | Michael Greenze | Nejlepší rating | Obchodní dny | Vstupu do EU | Akcie třiceti předních amerických podniků | Návrat inflace | Snížení cen ropy | Snížení cen | Důvěryhodnost | Depozitní sazby ECB | Doji | ProCent | Kuvajt | CFTC (Commodity Futures Trading Commission) | Další snižování sazeb | Výsledek zasedání | Dobrá zpráva | Zpráva pro euro | Multi-asset | Spojené státy americké | Platformy | Růst akciového trhu | Základní pravidla | Jak číst grafy | D1 | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Jednoduché tipy pro začátečníky | Jednoduché tipy | Tipy pro začátečníky | Základní pravidla obchodování | Aktuální předpověď | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Hladina supportu | Odvětví vyspělých technologií | EUR/USD a GBP/USD | Prodeje | Nakupovat | Jádrový index spotřebitelských cen | Commodity | Rýže | Obchodovat intradenně | Úrokové sazby ve Spojených státech | Vlnový pattern | Události v eurozóně | Vlnová analýza | Míra poklesu | Vlády | Významný krok | Hospodářské politiky | Služby | ECB sazby | Rovnováhy | Czexit | České členství v EU | České členství | Vlastní měny | Slovinsko | Účastníci trhu | Kritický týden | Předčasné volby | Body | Le Monde | Vysoká očekávání | Dolar včera | Potenciál růstu | Zprávy o inflaci | Komplexní analýza | Finsko | Špatná zpráva
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot