Středa 02. října 2024 00:19
reklama
Investingfox Partner
reklama
InstaForex
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Fintokei StartTrader

Makroekonomické údaje

img

Jak 30. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

30.09.2024 Pár GBP/USD v pátek mírně korigoval dolů, ale přesnější je říct, že se spíš "stáhl", než že "korigoval. Rozdíl mezi "korekcí" a "pullbackem" je v tom, že korekce je výraznější a dlouhodobější. Stále jsme ve zřetelném lokálním uptrendu a už dlouho jsme neviděli poklesy větší než 80–100 pipů. Americká měna ve čtvrtek ztratila dalších 100 pipů, i když byly zprávy o HDP a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby lepší, než se očekávalo, a předseda Fedu Jerome Powell nesdělil ve svém projevu nic zásadního. V pátek si trh udělal malou přestávku. Mimochodem, makroekonomické údaje z USA ani tentokrát nedaly důvod k prodeji dolaru. Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) meziročně vzrostl na 2,7 %, což signalizuje nárůst inflace, kterou Fed pozorně sleduje, a index spotřebitelského sentimentu byl v září silnější, než se očekávalo.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 27. září 2024

27.09.2024 Po středečním neobjasněném růstu začal americký dolar včera bez konkrétního důvodu ztrácet půdu pod nohama. O to zvláštnější je, že makroekonomické údaje ze Spojených států vcelku odpovídaly očekáváním. Konečné údaje o HDP potvrdily předběžné odhady, se kterými trh již počítal. Změny v počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti byly symbolické a situaci nemohly ovlivnit. Jedná se tedy pouze o odraz a pokus o nápravu nerovnováhy.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 26. září 2024

26.09.2024 Jestliže v úterý dolar oslabil, aniž by k tomu měl vážné důvody, kromě vykonstruovaného humbuku vyvolaného předními americkými médii, pak včera naopak posílil, a opět tak popřel zdravý rozum. Nebyly zveřejněny žádné významné makroekonomické údaje, ale pokles prodeje nových domů o 4,7 % rozhodně nemůže podpořit posílení americké měny. Trh s největší pravděpodobností napravoval nerovnováhu, která vznikla den předtím, a vracel se na úrovně, na kterých byl v úterý ráno. Jinými slovy, situace na trhu se nezměnila, i když ji provází značná volatilita.
img

EUR/USD: Analýza a prognóza

25.09.2024 Pár EUR/USD přitahuje už druhý den po sobě nákupní zájem, protože se pokouší dosáhnout srpnového maxima. Americký dolar mezitím zůstává poblíž dřívějšího letošního minima, kterého dosáhl minulý týden, přičemž obchodníci očekávají agresivnější uvolnění politiky Fedu.
img

Fed uvolňuje měnovou politiku: Jak Intel porazil GM na Wall Street

24.09.2024 Americké akciové trhy v pondělí zakončily den mírným růstem, neboť investoři vyhodnocovali dopad nedávného snížení úrokových sazeb Federálního rezervního systému a vyhlíželi další vývoj v tomto týdnu.
img

EUR/USD: Před námi je poslední zářijový týden. Signály z Fedu a ECB, indexy PMI, jádrový PCE index

24.09.2024 Čeká nás poslední zářijový týden. Klíčové události měsíce týkající se měnového páru EUR/USD již proběhly: Evropská centrální banka a americký Federální rezervní systém vynesly své verdikty a nejkritičtější zprávy odrážely dynamiku hlavních ukazatelů americké ekonomiky a ekonomiky eurozóny. To však neznamená, že nadcházející týden bude "nevýrazný" nebo nudný. Naopak, pravděpodobně budeme svědky poměrně vysoké volatility, protože interpretace faktů je často mnohem komplexnější než fakta samotná. V nadcházejícím týdnu budou členové Fedu a ECB " dešifrovat" výsledky zářijových zasedání, které buď posílí, nebo oslabí holubičí očekávání trhu. Navíc ke konci pětidenního obchodního týdne bude v USA zveřejněn klíčový ukazatel inflace – jádrový index PCE. Ale vezměme to popořadě.
img

Jak 20. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.

20.09.2024 Pár GBP/USD si ve čtvrtek udržel růst. Samozřejmě by se dal znovu vyvodit závěr, že zasedání Federálního rezervního systému bylo maximálně holubičí, zatímco Bank of England zachovala jestřábí politiku, což společně vyvolalo nový pokles dolaru a růst britské měny. Stále však obchodníky upozorňujeme na několik důležitých faktů.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí Bank of England, žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA a index CB v centru pozornosti trhu

19.09.2024 Včerejší snížení sazeb Fedu splnilo očekávání Wall Street; indexy se po včerejším převrácení obchodují nahoru. Powell sdělil, že Fed je odhodlán udržet silný trh práce, aniž by příliš agresivní politikou riskoval zpomalení. Základním scénářem podle Fedu je měkké přistání; odhady sazeb pro rok 2025 uvádějí 3,4 % oproti předchozím 4,1 %, což naznačuje poměrně agresivní snížení, a to na „neutrální“ úroveň a další snížení o 50 bb v letošním roce. Pokles výnosů podporuje příliv hotovosti na akciové trhy.
img

AUD/USD – přehled a prognóza

17.09.2024 Spotové ceny se aktuálně obchodují nad úrovní 0,6750, což je přibližně 0,15 % nad začátkem dne, protože investoři už zohlednili v cenách výsledky dvoudenního zasedání Federálního výboru pro volný trh (FOMC), které budou zveřejněny ve středu.
img

Jak 16. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

16.09.2024 Pár GBP/USD se v pátek také obchodoval ve flatu s nízkou volatilitou. Makroekonomických údajů bylo velmi málo. Vyzdvihnout lze jen index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity v USA, který byl o něco silnější, než se očekávalo. Tato zpráva ale dolaru velké zisky nepřinesla. Britská libra přitom ve čtvrtek, kdy byly zveřejněny ještě méně důležité údaje, stoupla. Trh se rozhodl, že holubičí zasedání Evropské centrální banky je důvodem k nákupu eura i libry. Veškeré pohyby páru se dál odvíjejí od očekávání trhu týkajících se sazeb Federálního rezervního systému. Makroekonomické údaje ani fundamentální události patrně tato očekávání neovlivňují.
img

Euro roztahuje křídla

13.09.2024 Euro ke konci týdne znovu získalo sebedůvěru a dokázalo vyrovnat část předchozích ztrát. Ačkoli znovu našlo býčí dynamiku a vykázalo uptrend, nepodařilo se mu sesadit americký dolar z trůnu.
img

Ranní komentář: ECB snižuje sazby, výsledky ADBE a růst WBD

13.09.2024 Včerejší vývoj na akciových trzích byl opět pozitivní, a to i přes mírné překvapení v podobě horších údajů o velkoobchodní inflaci. Index cen výrobců minulý měsíc rostl prudším tempem, ale revize starších údajů směrem dolů nakonec silnější růst z minulého měsíce negovala. Investoři tak na příchozí údaje příliš nereagovali, ale změna přišla v očekávání snížení úrokových sazeb, které byly revidovány na výraznější snížení. Makroekonomické údaje přišly také z eurozóny, kde zasedala Evropská centrální banka a podle očekávání snížila úrokové sazby o 25 bb a 60 bb. Guvernér však na tiskové konferenci nenaznačil další možné kroky centrální banky, a tak si bankéři počkají na další příchozí údaje z ekonomiky. Pravidelný čtvrtletní výhled však ukázal, že statistický odbor banky očekává nižší růst eurozóny. Na akciovém trhu se objevila řada zajímavých zpráv, které stály za růstem akcií jako WBD.US nebo KR.US, ale také zprávy, které naopak stály za poklesem MRNA.US nebo ADBE.US.
img

Ekonomický kalendář: V centru pozornosti je rozhodnutí ECB o úrokových sazbách, žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA a index cen výrobců 🗽

12.09.2024  Po včerejších údajích o CPI se trh uklidňuje, že dezinflační tlaky jsou v americké ekonomice spíše předznamenáním a pravděpodobně otevřou Federálnímu rezervnímu systému dveře k sérii snížení sazeb. To by v kombinaci se stále ještě zdaleka ne „dramatickými“ údaji z USA mohlo vytvořit příznivý mix pro Wall Street - pokud makroekonomické údaje zůstanou solidní nebo jen mírně slabší. S ohledem na to budou investoři dnes pozorně sledovat čísla ze zprávy o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 12. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

12.09.2024 Ve středu měnový pár GBP/USD dále klesal, sice nepatrně, ale klesal. A pro ty, kteří si to nepamatují, pokles britské měny byl v roce 2024 velmi vzácný, zejména když americké makroekonomické údaje nejsou pro dolar podporou. Nepamatujeme si, kdy naposledy dolar rostl na základě slabých údajů. Opakovaně jsme však upozorňovali, že trh přinejmenším po celý rok 2024 (ne-li déle) zohledňuje především budoucí uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému a všechny ostatní faktory ignoruje. Dříve nebo později musel přijít okamžik, kdy trh plně započítá veškeré budoucí snižování sazeb. Poté by dolar neměl důvod dále klesat. Netvrdíme, že tento okamžik nastal, ale pravděpodobnost, že nastane, nějaká existuje. Pokud tomu tak bude, dolar může vstoupit do delšího období posilování. Středeční zprávy z Británie, podobně jako ty úterní, neměly na pohyb páru prakticky žádný vliv.
img

Jak 12. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

12.09.2024 Pár EUR/USD si ve středu udržel sestupný pohyb. Připomeňme, že včera byla zveřejněna "zpráva týdne" – index spotřebitelských cen v USA za srpen. Inflace v USA zpomalila na 2,5 %, což výrazně zvýšilo pravděpodobnost agresivnějšího snížení sazeb Federálního rezervního systému. V minulosti by taková informace vyvolala pád amerického dolaru, ale tentokrát ne. Dolar včera posílil, i když ne o mnoho. Podle nás je to pro americkou měnu, která celý rok 2024 klesala, dobré znamení. Opakovaně jsme upozorňovali, že dolar je příliš přeprodaný a nepřiměřeně levný a že trh využívá téměř jakýkoli faktor k jeho prodeji, což je nelogické. Možná přišel čas obnovit spravedlivý kurz. Sestupný trend je stále křehký, ale je tu, drží se a dolar pomalu, ale jistě roste.
img

Přehled páru GBP/USD na 12. září: údaje, které nikoho nezajímají

12.09.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval poměrně klidně, i když s výrazným poklesem. Zpráva o inflaci posílila dolar, což nás velmi těší. Tento článek nicméně není o zmíněné zprávě, která je už déle než týden v centru pozornosti. Raději bychom upozornili na sérii makroekonomických zpráv z Velké Británie.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 12. září. Trh už má prodeje dolaru plné zuby

12.09.2024 Ve středu se měnový pár EUR/USD obchodoval poměrně klidně navzdory "superdůležité a superrezonující" zprávě o inflaci v USA. O víkendu jsme tuto zprávu označili za "událost týdne", ale reakce některých obchodníků byla poměrně překvapivá. Stručně řečeno, dolar vzrostl navzdory tomu, že inflace klesla na 2,5 % meziročně.
img

Čemu věnovat pozornost 11. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

11.09.2024 Na středu není naplánováno mnoho mnoho makroekonomických událostí, ale nečeká nás ani klidný den. Jde hlavně o to, že účastníky trhu aktuálně nezajímají makroekonomické údaje ze Spojeného království ani z eurozóny. Celý svět se soustředí na americký dolar a měnovou politiku Federálního rezervního systému. Proto jsou důležité jen takové zprávy, které mohou přímo ovlivnit rozhodnutí Fedu. A dnes tu jednu z nich máme: inflaci v USA. O této zprávě bylo řečeno už mnohé. Kromě ní zveřejní Spojené království ještě údaje o HDP, nikoli ale čtvrtletní, které mají určitý význam – jen měsíční a tříměsíční. Zveřejněna bude také zpráva o průmyslové výrobě. Očekává se slabá reakce trhu na britské údaje.
img

Jak 11. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

11.09.2024 Pár EUR/USD vykázal v úterý jen mimořádně slabou volatilitu, nic víc, což v podstatě nepřekvapí, protože včera nepůsobily v eurozóně ani v USA žádné makroekonomické ani fundamentální faktory. Zveřejněn byl pouze druhý odhad německého indexu spotřebitelských cen za srpen, který se – v souladu s očekáváním – nelišil od prvního.
img

Jak 10. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

10.09.2024 Měnový pár EUR/USD vykazoval v pondělí obstojný pohyb dolů a pokračoval tak už druhý den v trendu. Připomeňme, že v pátek se očekával pokles amerického dolaru, protože makroekonomické údaje z USA lze jen těžko označit za silné. Pokud míra nezaměstnanosti opravdu klesla, vyšly nonfarms opět pod prognózami, takže nás překvapilo, že dolar posiloval. V pondělí ale žádné makroekonomické ani fundamentální pozadí nebylo a fakt, že trh nakupoval dolary, je pro nás dobré znamení.
img

Graf dne - Bitcoin (10.09.2024)

10.09.2024 Bitcoin snižuje ztráty z první části dnešního dne a vrací se nad 57 000 dolarů. V době zveřejnění zářijového grafu se cena Bitcoinu propadla o 3,3 %, což je mírně pod historickým průměrem.
img

Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD ze dne 10. září. Britská libra s poklesem stále nijak nepospíchá

10.09.2024 V pondělí se měnový pár GBP/USD obchodoval na nižší úrovni a linie Senkou Span B se posunula nad cenovou hladinu. Tudíž také libra zaznamenala klesající trend. Tento trend je však velmi slabý a nejistý. Přestože byla trendová linie proražena, pokles páru ještě nezačal. Od začátku roku jsme neustále zmiňovali, že britská libra je skutečně impozantně odolná vůči poklesu. Jinými slovy, libra klesá mnohem méně často než euro, a to i přesto, že Evropská centrální banka a Bank of England snižují klíčové sazby téměř synchronně a tento proces zahájily dříve než Federální rezervní systém. Připomeňme také, že libra za poslední měsíc vzrostla o 600 pipsů a nyní nedokáže vyvinout korekci ani o třetinu. Zdá se, že si libra před dalším kolem pohybu vzhůru jen příležitostně dopřeje přestávku.
img

Jak 9. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

09.09.2024 Pár EUR/USD vykázal v pátek pravděpodobně typický pohyb. Cena po celou evropskou obchodní seanci stagnovala a pak, zkraje americké seance, jsme viděli vcelku očekávaný gejzír emocí. USA tehdy zveřejnily nonfarms payrolls, míru nezaměstnanosti a průměrnou mzdu. Tyto zprávy je obtížné jednoznačně interpretovat, protože míra nezaměstnanosti klesla, ale v rámci prognózy; počet míst mimo zemědělský sektor byl pod prognózami, ale jen mírně, a byl nad předchozí hodnotou; mzdy zrychlily, což poněkud snižuje pravděpodobnost agresivního uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému. Trh tyto údaje vyhodnotil jako "podmíněně pozitivní" a dolar mírně vzrostl. Tyto zprávy ale nepřinášejí dolaru žádnou pozoruhodnou perspektivu. Údaje o trhu práce a nezaměstnanosti stále nejsou ideální a nutí Fed nejméně jednou nebo dvakrát snížit základní úrokovou sazbu. Trh toto "jednou nebo dvakrát" zohledňuje už dlouho, ale dál očekává mnohem agresivnější uvolnění měnové politiky.
img

Jak 6. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.

06.09.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek dál pohyboval nahoru. Slabě, nejistě a korekčně, ale přesto. Nezapomeňte, že veškerý pohyb po 26. srpnu je považován za slabou korekci. Současný pohyb nahoru tedy vypadá jako začátek nové fáze uptrendu z posledních týdnů a měsíců. Dolar tento týden doufal v podporu z makroekonomického pozadí, ale tyto naděje se začaly vytrácet už v úterý. Nejprve nebyl dost dobrý index podnikatelské aktivity ISM ve výrobě a pak byla slabší, než se předpokládalo, zpráva JOLTS. Zpráva ADP o trhu práce pak zaznamenala nejnižší hodnotu za posledních 3,5 let. Dolar tedy mohl být rád, že roste, Jenže jak může růst, když z USA přicházejí jen neuspokojivé údaje? Zmínili jsme, že americká měna může volně klesat až do 18. září a ještě měsíc nebo dva poté.
img

Jak 6. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

06.09.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek také dál pohyboval nahoru. Růst britské měny, respektive pokles dolaru, byl opět vyvolán slabými údaji z USA. Ačkoli index podnikatelské aktivity ISM ve službách překonal prognózy, poptávka po dolaru téměř nestoupla, protože zpráva ADP o počtu zaměstnanců v soukromém sektoru byla nejnižší za posledních několik let. Pár se tak snaží obnovit růst, aniž by řádně korigoval. Trh už několik měsíců zohledňuje v cenách uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému a teď reaguje na slabé makroekonomické údaje z USA, zatímco slabá ekonomika Spojeného království a politika uvolňování měnové politiky Bank of England ho nezajímají. Tato situace může pokračovat i v budoucnu. Osud dolaru bude dnes záviset výhradně na zprávách o trhu práce a nezaměstnanosti.
img

Jak 5. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.

05.09.2024 Pár EUR/USD ve středu stoupal. Další propad amerického dolaru vyvolala výhradně jedna událost – zveřejnění zprávy JOLTS o počtu volných pracovních míst v USA. Na začátku týdne jsme upozorňovali, že údaje o trhu práce, nezaměstnanosti a indexy podnikatelské aktivity ISM by mohly negativně ovlivnit kurz dolaru. Zatím vše probíhá podle plánu. Průměrný výrobní index ISM v úterý dolaru nedovolil udržet si růst a slabá zpráva JOLTS ve středu vyvolala jeho pokles. A co vidíme v grafech teď? Cena se plynule pohybuje nahoru a nás čekají kritické zprávy – ISM, nonfarm payrolls a nezaměstnanost. Předpovědi pro ně jsou opět poměrně vysoké, protože trh stále očekává růst ukazatelů při co možná nejvýraznější jestřábí politice Federálního rezervního systému. Zároveň si všímá i zpomalení ekonomiky a trhu práce a očekává, že Fed svou politiku zmírní – paradox na paradox.
img

Doporučení na obchodování a analýza GBP/USD na 4. září. Libra ztrácí půdu pod nohama

04.09.2024 Pár GBP/USD v úterý také mírně poklesl, ale tento pokles můžeme považovat za formální. Linie vzestupného trendu byla prolomena, ale cena ještě musí konsolidovat pod linií Senkou Span B. Pokud se oprostíme od technické analýzy, která připouští další pokles libry, jaký pohyb směrem dolů byste očekávali po výrazném růstu, pokud byste předpokládali začátek nového klesajícího trendu? Pravděpodobně silný, kdy budou prodávající vyvíjet denně tlak a makroekonomické údaje budou poskytovat podporu. V současné době nic takového nevidíme. Cena se sotva pohybuje po hraně směrem dolů a může kdykoli obnovit svůj nelogický růst. Konsolidace pod linií Senkou Span B by tedy zvýšila pravděpodobnost dalšího poklesu, ale zatím vše vypadá tak, že bychom se mohli dočkat menší korekce a poté libra začne opět růst.
img

Graf dne - JP225 (30.08.2024)

30.08.2024 USDJPY se dnes obchoduje bez větších změn navzdory údajům o inflaci z japonského hlavního města Tokia, které mohou podpořit další zvyšování úrokových sazeb ze strany BOJ. Na druhou stranu slabší údaje o průmyslových a maloobchodních tržbách omezují zisky japonských akciových indexů. Přesto index JP225 (Nikkei 225) stále roste, podpořen pozitivní seancí v USA, a získává 0,75 % na 38 650 bodů.
img

Ekonomický kalendář: druhá předběžná zpráva o HDP za 2. čtvrtletí v USA v centru pozornosti 🔎

29.08.2024 V první části tohoto týdne nebyly k dispozici žádné významné makroekonomické údaje, což vedlo k nízké volatilitě na americkém akciovém trhu. První významnou událostí tohoto týdne byla včerejší zpráva společnosti Nvidia, která byla zveřejněna po uzavření trhu. Dnes budou investoři sledovat druhou předběžnou zprávu o HDP a údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA.
img

Fed se připravuje na snížení sazeb: Dolar posiluje, akcie klesají

23.08.2024 Americké akciové trhy zažily náročný čtvrtek, protože investoři zpracovávali nové ekonomické údaje a s napětím vyhlíželi další kroky Federálního rezervního systému. Očekávání se soustředila na možné snížení sazeb, které by regulátor mohl oznámit již v pátek.
img

Palivo 33. týden: Korekce cen ropy, velkoobchodní ceny na lokálních minimech

23.08.2024 Ceny pohonných hmot na Slovensku ve 33. týdnu (12.08. - 19.08.) nadále klesaly. Průměrná cena benzinu se snížila jen nepatrně, o 0,004 €/l, tj. o 0,25 %, a dosáhla hodnoty 1,568 €/l. Cena motorové nafty se snížila o 0,003 €/l, tj. o 0,2 %, a dosáhla 1,474 €/l.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 22. srpna? Jednoduché tipy a analýza transakcí pro začátečníky

22.08.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve svém vzestupném pohybu i ve středu. Vzestupný pohyb byl v posledních týdnech tak silný a nezastavitelný, že bylo nutné zmenšit měřítko grafů, aby se do nich alespoň vešel. Nepochybujeme o tom, že současný růst libry je zcela nelogický. Trh již několik týdnů, ba dokonce měsíců využívá jakoukoli záminku k prodeji amerického dolaru a ignoruje celkový fundamentální a makroekonomický obraz. Každá další zpráva z USA je využívána pouze k jednomu účelu.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD 21. srpna? Jednoduché tipy a analýza transakcí pro začátečníky

21.08.2024 Pár GBP/USD pokračoval ve svém vzestupném pohybu i v úterý. I začínající obchodníci nyní mohou pozorovat chování páru v posledních týdnech – nepřetržitý růst, prakticky bez jakékoli korekce. Dříve se dalo říci, že makroekonomické údaje z USA pravidelně tlačily na dolar nebo že představitelé Federálního rezervního systému konečně diskutovali o snížení klíčové sazby. V současné době však na dolar nepůsobí žádné faktory, které by jej tlačily dolů. Přesto trh pokračuje v panickém výprodeji americké měny. Takové pohyby nemají žádnou logiku. Nejzajímavější je, že tento nelogický růst dříve či později skončí a je docela možné, že začne stejně nelogický pád.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 21. srpna. Panika mezi analytiky

21.08.2024 Pár EUR/USD se v úterý ani nepokusil o korekci, alespoň ne v první polovině dne. Celkově euro i dál roste každý den jako z vody. Nejvíce, v co může dolar za současných podmínek doufat, je korekce o 50–60 pipsů.
img

EUR/USD: Pár dosáhl osmiměsíčního maxima

20.08.2024 Nový den přináší nové cenové rekordy. Pár EUR/USD dnes dosáhl úrovně 1,1051, což představuje nejvyšší úroveň od 24. prosince 2022, kdy pár otestoval úroveň 1,11. Obchodníci tak po osmi měsících opět vyhlížejí cenovou úroveň 1,11. Celkové oslabení amerického dolaru umožňuje kupujícím EUR/USD očekávat další zisky, zejména vzhledem k tomu, že euro v poslední době "nabírá na síle" kvůli diskusím o možné divergenci politik Federálního rezervního systému a Evropské centrální banky (ECB).
img

Libra posiluje

20.08.2024 Silná ekonomika vede k silné měně. To je princip fundamentální analýzy, který se nemění. Všichni si pamatujeme, jak index USD od ledna do dubna prudce rostl, poháněn oživením narativu o americké výjimečnosti. Investoři, kteří očekávali zpomalení amerického HDP, se setkali s opačným výsledkem, což odlišilo USA od ostatních zemí a umožnilo posílení dolaru. Nyní zaujalo Spojené království podobnou pozici jako USA na začátku roku. Nemělo by tedy být žádným překvapením, že měnový pár GBP/USD zažívá rychlou rally.
img

Povzbudí silné údaje o HDP BoJ k dalšímu zvyšování úrokových sazeb? 🔎

15.08.2024 Japonský index Nikkei 225 (JP225) dnes vzrostl o 1,00 % a celkový odraz od minima z minulého týdne již dosáhl 20 %. Na druhou stranu index zůstává téměř 16 % pod maximy z 11. července 2024.
img

Plán obchodování EUR/USD na 14. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.08.2024 V úterý pár EUR/USD zažil prudký a poměrně silný pohyb vzhůru. Reakce trhu na včerejší makroekonomické údaje by se dala zařadit do jedné z kapitol učebnice s názvem "Jak trh obchoduje, když je zaujatý určitým směrem". Ve své podstatě vyvolal celý pohyb směrem vzhůru výsledek amerického indexu cen výrobců (PPI). Tento ukazatel v meziročním vyjádření zpomalil o 0,1 % více, než se předpokládalo, a v měsíčním vyjádření byl o 0,1 % nižší, než se předpokládalo. Trh si tuto informaci vyložil jako signál k okamžitému prodeji dolaru, protože jeden z ukazatelů inflace formálně zpomalil. V současné době může jakékoli zpomalení inflace v USA vyvolat propad dolaru, protože trh již sedm měsíců čeká na snížení sazeb ze strany Federálního rezervního systému. Tak silnou reakci na naprosto běžnou zprávu jsme nečekali, ale trh opět prokázal svou připravenost využít jakýkoli formální důvod, aby ospravedlnil svá očekávání zářijového snížení sazeb Fedu. Přesto pár EUR/USD zůstává v horizontálním kanálu 1,0600–1,1000.
img

Plán obchodování GBP/USD na 13. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.08.2024 Ani v pondělí pár GBP/USD nevykázal žádné zajímavé pohyby kvůli nedostatku makroekonomických a fundamentálních událostí. Nejzajímavější vývoj pro britskou libru začne dnes. Rádi bychom však poznamenali, že zprávy o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a mzdách, které budou zveřejněny za několik hodin, pravděpodobně nebudou považovány za "klíčové". Trh na tyto zprávy může reagovat, ale reakce pravděpodobně nebude silná. Na druhou stranu ve středu budou zveřejněny klíčové zprávy o inflaci ve Velké Británii a v USA. Budoucnost měnového páru GBP/USD bude do značné míry záviset na těchto zprávách.
img

Přehled vývoje GBP/USD 5. srpna; libra se rychle dostala z pasti

05.08.2024 Také na měnovém páru GBP/USD se v pátek projevila býčí tendence, kterou vyvolaly makroekonomické údaje z USA. O několik dní dříve rozhodla Bank of England o zahájení uvolňování měnové politiky. V důsledku toho se britská měna ve čtvrtek propadla. Osud však opět přál britské libře, která čtvrteční ztráty rychle vyrovnala.
C:\fakepath\burza-02082024.jpg

Proč najednou trhy začaly padat o prázdninách?

02.08.2024 Historicky letní měsíce patří na světových trzích k těm, kdy se obchoduje v ospalém tempu. Je to logické – investoři jsou lidé jako ostatní, a tak rádi jezdí na dovolenou, kde vypínají mobily a nečtou zprávy. To platí i pro centrální banky. Americký Fed bude v klidovém režimu až do zahájení sympozia v Jackson Hole na konci srpna. V létě je tedy všechno připraveno pro klidový režim. Nyní je však všechno jinak. Proč?
img

Přehled páru EUR/USD na 2. srpna: výsledky zasedání Fedu. Proč dolar vzrostl?

02.08.2024 Pár EUR/USD si celý čtvrtek udržoval slabý pokles. Někdo by si při pohledu na grafy mohl myslet, že se ve středu a ve čtvrtek několikrát propadl. Volatilita ale zůstává ve skutečnosti na velmi nízké úrovni. Zdá se, že nepomáhá nic: ani makroekonomické údaje, ani fundamentální události, jako například zasedání centrálních bank. Proto je hlavně třeba pochopit, že trh se chce stále držet dál od aktivního obchodování.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 30. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

30.07.2024 EUR/USD v pondělí potěšil obchodníky svým slušnými pohyby. Stojí za zmínku, že pohyb sice nebyl nijak výrazný, ale byl založený na trendu a volatilnější, než se očekávalo. V pondělí nedošlo k žádným fundamentálním ani makroekonomickým událostem, a to ani v USA, ani v EU, přesto si trh našel důvody k nákupu dolaru. To je velmi pozitivní, protože to odpovídá našim očekáváním. Připomeňme, že pár se globálně obchoduje v horizontálním kanálu 1,06–1,10. Proto můžeme očekávat, že pár klesne ke spodní hranici tohoto kanálu.
img

Ranní shrnutí (29.07.2024)

29.07.2024 Asijské a tichomořské indexy začínají týden optimisticky v naději na holubičí postoj centrálních bank a pozitivní makroekonomické údaje ve velmi důležitém týdnu.
img

Přehled pro pár GBP/USD. Náhled na týden: nonfarm payrolls a nezaměstnanost v USA nic neovlivní.

29.07.2024 Pár GBP/USD se v pátek posunul o 29 pipů. Obecně není, co dál analyzovat, protože žádné pohyby na trhu nebyly. Britská měna během posledních dvou týdnů mírně korigovala dolů, ale my stále pochybujeme, že tento mírný pokles je začátkem trendu, a to i v rámci časového rámce 4H. Libra v posledních měsících mnohokrát signalizovala konec uptrendu, ale pokaždé téměř bez poklesu obnovila růst. Trh dává najevo, že je připraven nakupovat britskou měnu bez ohledu na okolnosti. COT reporty ukazují na masivní převahu býků. Makroekonomické údaje (bez ohledu na povahu) vedou jen k růstu páru. Fundamentální pozadí účastníky trhu nezajímá. Volatilita trhu je navíc nízká.
img

XAU/USD: přehled a analýza

29.07.2024 Drahý kov dnes nabírá pozitivní dynamiku a v reakci na makroekonomické údaje z USA patrně zastavil dvoudenní sérii ztrát. Nad očekávání dobrá čtvrteční zpráva o HDP odpovídala názoru na silnou ekonomiku. Inflace ve druhém čtvrtletí 2024 podle dalších údajů zpomalila, což na finanční trhy přineslo určitou stabilitu. Uvedené následně odklonilo finanční prostředky od tradičně bezpečného drahého kovu.
img

Ekonomický kalendář: Zpráva o HDP USA za Q2 v centru pozornosti 🎯

25.07.2024 Dnešní makroekonomický kalendář obsahuje několik zajímavých položek, včetně předběžné zprávy o HDP za 2. čtvrtletí 2024 v USA a červnové zprávy o zboží dlouhodobé spotřeby. Kromě toho se nebudou nudit ani investoři na akciových trzích, protože před otevřením trhu zveřejní své čtvrtletní výsledky společnosti American Airlines a AbbVie.
img

Plán obchodování EUR/USD na 10. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.07.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval ve svém pomalém korekčním pohybu směrem dolů. Objasněme si situaci, abychom se vyhnuli pozdějším otázkám – volatilita činila 28 pipsů. Upřímně řečeno, těžko říct, zda má smysl provádět nějakou analýzu. Na tento den byla naplánována pouze jedna důležitá událost – vystoupení předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella před americkým Kongresem. Powell měl přednést projev a odpovídat na otázky bankovního výboru Senátu. Podívejme se nyní na výše uvedený graf – je nějaký důvod se domnívat, že Powell řekl něco důležitého?
img

Wall Street Open: volby ve Francii, Tesla a Boeing

09.07.2024 Na akciovém trhu opět začal nový týden. Akcie se před výsledkovou sezónou obchodují na historických maximech. Nové zprávy z trhu zatím nejsou směrodatné a makroekonomické údaje zatím nepřicházejí. Nicméně dnes před Senátem vystoupí guvernér Fedu Jerome Powell, což může trhy výrazně zamíchat. Příchozí zprávy se objevují také kolem společnosti Tesla, která možná bude muset zaplatit 11 % Muskova balíku na základě soudního sporu vedeného v Delaware. Zprávy přicházejí také od společnosti Boeing, která přiznala vinu za sestřelená letadla 737 Max 8. Tomu všemu se dnes budeme věnovat v mém prvním pořadu Wall Street Open.
img

BREAKING: EURUSD po zápisu z jednání ECB mírně posiluje na 1,08

04.07.2024 "Makroekonomické údaje za eurozónu byly v posledních čtyřech měsících stále lepší, než se očekávalo, což posílilo názor investorů, že hospodářské oživení je na dobré cestě. Naproti tomu překvapení z makroekonomických údajů ve Spojených státech byla méně příznivá."
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 1. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.07.2024 EUR/USD se kvůli přetrvávající nízké volatilitě nadále obchodoval bez výraznějších změn v rámci flatu. Jestliže před týdnem nebo dvěma se cena pohybovala v rozpětí 1,0670–1,0755, nyní se toto rozpětí zúžilo na 1,0678–1,0726. Ve středu, ve čtvrtek a v pátek se obchody odehrávaly v tomto rozpětí. Je třeba zdůraznit, že Spojené státy ve čtvrtek a v pátek zveřejnily několik ekonomických zpráv, proto mohl pár v těchto dnech vykázat výraznější pohyby. Jak už to ale bývá, trh si to přebral po svém a v amerických zprávách si nic zajímavého nenašel.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 3. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.07.2024 EUR/USD se kvůli přetrvávající nízké volatilitě nadále obchodoval bez výraznějších změn v rámci flatu. Jestliže před týdnem nebo dvěma se cena pohybovala v rozpětí 1,0670–1,0755, nyní se toto rozpětí zúžilo na 1,0678–1,0726. Ve středu, ve čtvrtek a v pátek se obchody odehrávaly v tomto rozpětí. Je třeba zdůraznit, že Spojené státy ve čtvrtek a v pátek zveřejnily několik ekonomických zpráv, proto mohl pár v těchto dnech vykázat výraznější pohyby. Jak už to ale bývá, trh si to přebral po svém a v amerických zprávách si nic zajímavého nenašel.
img

Denní přehled: Polovodičový sektor pod tlakem, cena akcií Micron klesla o 6 %

27.06.2024 Na evropské trhy nadále působí politická rizika spojená s volbami ve Francii. Francouzský CAC40 zůstává s více než 1% poklesem lídrem poklesů v Evropě. IT40 dnes rovněž ztrácí přibližně 1 %, zatímco DAX si připisuje 0,3 %. Evropský index Stoxx 600 dnes ztrácí 0,4 %.
img

XAU/USD. Přehled a analýza.

25.06.2024 Zlato má problémy přilákat silné kupce v reakci na jestřábí překvapení Fedu, který předpovídá pouze jedno snížení sazeb v roce 2024. Nad očekávání silné údaje o indexu podnikatelské aktivity Spojených států, zveřejněné v pátek, kromě toho ukazují na odolnou ekonomiku. Uvedené pomohlo americkému dolaru prodloužit pozitivní dynamiku z předchozího týdne, vystoupat na nejvyšší úroveň od 9. května a omezit tím další růst ceny drahého kovu.
img

Přehled páru GBP/USD 25. června. Libra míří k úrovni 1,2500.

25.06.2024 I pár GBP/USD se v pondělí obchodoval docela klidně. Jeho volatilita nebyla dlouhou dobu úplně nejlepší. Za posledních pět dní jsme zaznamenali pohyby v průměru kolem 50 pipů. Stojí za zmínku, že trh se jen zřídkakdy pohybuje každý den jedním směrem. Proto může trvat dva týdny, než se dostane na úroveň 1,2500, která je jedním z minim čtyřměsíčního flatu ze začátku roku. Poté, co se pár před několika měsíci propadl na úroveň 1,2300, ale nedokázal v grafu 24H třikrát překonat Fibonacciho úroveň 61,8 % (1,2763), se domníváme, že hladina 1,2500 je jako cíl velmi rozumná.
img

NZD/USD. Přehled a analýza. Páru se daří chránit si úroveň 0,6100.

25.06.2024 První den nového týdne se pár NZD/USD snaží přilákat kupce. Přesto, jakékoli výraznější oživení vypadá na pozadí opatrného tržního sentimentu a mírného posilování amerického dolaru (navzdory korekci) nepravděpodobně. Pár má support kolem klíčové úrovně 0,6100.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí SNB a BoE v centru pozornosti

20.06.2024 Futures kontrakty naznačují vyšší otevření seance v Evropě. To přichází po relativně smíšené seanci na trzích APAC, kde investoři reagovali na rozhodnutí PBoC o úrokových sazbách a údaje o HDP Nového Zélandu. Dnes se však větší pozornost bude upínat k rozhodnutím centrálních bank. V tomto případě to budou rozhodnutí SNB (Švýcarsko), Norges Bank (Norsko) a BoE (Bank of England). Později během dne se investoři dozvědí také údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA a zprávu o zásobách ropy.
img

Ekonomický kalendář: Lehký makro kalendář při uzavřené seanci na Wall Street

19.06.2024 Dnes nebudou světové trhy reagovat na žádné důležité makroekonomické údaje, protože je velmi slabý ekonomický kalendář. Nejdůležitějším dnes zveřejněným údajem byla inflace ve Spojeném království v 19:00 hod. Inflace ve Spojeném království dopadla v souladu s očekáváním jak v ukazateli CPI, tak v jádrovém CPI. Nyní investoři očekávají údaje o stavební produkci v eurozóně, americký NAHB index bydlení a zápis z jednání BoC, které mohou signalizovat vyšší volatilitu pro pár USDCAD.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 14. června. Jak tvůrci trhu všechny oklamali

14.06.2024 Měnový pár EUR/USD včera vykazoval pohyby, které jsme měli očekávat. Připomeňme si stručně chronologii událostí. Zhruba před týdnem, po zveřejnění zprávy NonFarm Payrolls a po dvou měsících, kdy pár procházel býčí korekcí, měl konečně ukončit svůj pohyb vzhůru. Vzhledem k tomu, že v globálním měřítku se stále nacházíme v klesajícím trendu, bylo důvodné očekávat, že euro bude pokračovat v poklesu. Euro skutečně několik dní po sobě klesalo, ale pak byla zveřejněna notoricky známá zpráva o inflaci v USA. Americký index spotřebitelských cen zpomalil druhý měsíc po sobě, což dolar zjevně nestáhlo o 100 bodů dolů. Ve středu večer Federální rezervní systém oznámil výsledky zasedání FOMC. Úroková sazba zůstala beze změny, nic nenasvědčovalo tomu, že by v příštích měsících mělo dojít k uvolnění měnové politiky, předseda Fedu Jerome Powell dokonce uvedl, že inflace je stále příliš vysoká na to, aby se uvažovalo o snížení sazeb, a graf "dot-plot" ukázal, že holubičí očekávání FOMC slábnou. Vše tedy nasvědčovalo tomu, že by dolar měl růst.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 13. června. Libra s velkým potěšením navázala na své dřívější způsoby

13.06.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu prudce vzrostl. V tomto článku nebudeme brát v úvahu výsledky zasedání Federálního rezervního systému ani pohyby páru související s reakcí trhu právě na tuto událost. Na analýzu této události a reakce trhu na ni si ještě nějaký čas počkáme. Můžeme však vyvodit závěry ze zprávy o inflaci v USA, která byla druhou nejvýznamnější událostí týdne.
img

Bitcoin ukončil týden na vyšší úrovni po silném přílivu do amerických spotových bitcoinových ETF

11.06.2024 Bitcoin zakončil minulý týden o 3 % výše po silném přílivu peněz do amerických spotových bitcoinových ETF. V úterý došlo k celkovému přílivu 887 milionů USD do amerických spotových bitcoinových ETF, což byl druhý nejvyšší den zaznamenaný od jejich spuštění. V čele stál FBTC společnosti Fidelity s 379 miliony dolarů, následovaný IBIT společnosti BlackRock s 274 miliony dolarů.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 7. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

07.06.2024 Ve čtvrtek zůstal měnový pár GBP/USD v podstatě na místě. Zasedání ECB nebylo pro britskou libru nijak významné ani relevantní. Ačkoli občas na takové události libra reaguje, včerejšek k nim nepatřil. Pár tak zůstává v blízkosti svých lokálních maxim a drží se zcela nelogického vzestupného trendu, který není schopný ani mírné korekce směrem dolů. Vytvořila se třetí po sobě jdoucí vzestupná trendová linie, která zůstává relevantní. Připomeňme, že prolomení ceny pod první dvě linie nevedlo k poklesu libry ani k vytvoření klesajícího trendu. Trendové linie tedy v současné době existují pouze jako potvrzení nepřetržitého růstu libry.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 6. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

06.06.2024 Měnový pár GBP/USD se i ve středu obchodoval v rostoucím trendu. Během dne byly ve Spojeném království a v USA zveřejněny tři zprávy, které mohly ovlivnit pohyb páru. Britský index PMI ve službách nevykázal nijak významnou hodnotu. Americká zpráva ADP o zaměstnanosti byla o něco slabší, než se předpokládalo, zatímco důležitý index ISM ve službách výrazně překonal očekávání. Vše nasvědčovalo tomu, že americký dolar posílí minimálně o 50 bodů. K tomu však nedošlo. Byli jsme svědky krátkodobého poklesu o 20–25 bodů, po kterém následovalo obnovení růstu páru.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o PMI ve zpracovatelském průmyslu v centru pozornosti

03.06.2024 Nový týden obchodování na světových trzích slibuje optimistický vývoj. Negace klesající dynamiky během páteční seance na Wall Street podporuje dnešní obchodování na trzích APAC, a tím zvedá ocenění futures kontraktů založených na evropských indexech. Futures kontrakty založené na evropských indexech ukazují na vyšší otevření hotovostní seance na starém kontinentu. Futures kontrakty založené na indexech DAX o FTSE jsou aktuálně oceněny na intradenní bázi o téměř 0,4 % výše.
img

Ropa stoupá na 85 dolarů, protože geopolitické napětí stoupá a globální makroekonomická situace se zlepšuje

29.05.2024 Ceny ropy dnes mírně rostou, Brent dosáhl 84,5 USD za barel, před zprávou API, která bude zveřejněna ve 22:40. Hlavním důvodem vyšších cen ropy nejsou pouze silnější než očekávané světové makroekonomické údaje, které signalizují stále silnou poptávku, ale také geopolitika.
img

US100 získává více než 1,2 %📈

24.05.2024 Vzestupný trend se zrychlil po 15:00 SEČ po zveřejnění konečného spotřebitelského sentimentu a inflačních očekávání Michiganské univerzity. Nálada na trhu překonala odhady, zatímco krátkodobá i dlouhodobá inflační očekávání nečekaně klesla na 3,3 %, resp. 3 %.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 14. května. Euro se nadále otřásá. EUR/USD v pondělí zaznamenal nízkou volatilitu.

14.05.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí zaznamenal nízkou volatilitu. Euro se sice vyhouplo výše, ale pohyby byly tak slabé, že je těžké říci, kdo dokázal těžit z pohybu o pouhých zhruba 20 pipsů. Pár se nadále pohybuje v blízkosti horní linie vzestupného kanálu, čímž si zachovává vyhlídky na korekci směrem vzhůru. Tato korekce trvá již měsíc. Není pochyb o tom, že se jedná o korekci; rychlý pohled na 4hodinový časový rámec to jasně dokazuje. Intradenní pohyby jsou slabé a střednědobé pohyby jsou pomalé.
img

Výhled pro GBP/USD na 9. května. Libra zůstává před zasedáním Bank of England beze změny

09.05.2024 Ve středu se měnový pár GBP/USD nepokusil prodloužit svůj pohyb směrem dolů. Trh se domníval, že dva dny medvědího obchodování jsou zcela dostačující a nemá cenu před čtvrtečním zasedáním Bank of England otevírat pozice. Proto libra neklesala. Pár před týdnem opustil vzestupný kanál a od té doby se nic nestalo. Libra se opět obchoduje poblíž svých lokálních maxim a nedokáže ani aktualizovat poslední lokální minimum. V pondělí, úterý a ve středu nebyly v USA a ve Velké Británii k dispozici žádné fundamentální ani makroekonomické údaje, takže je pochopitelné, že pár GBP/USD zaznamenal nízkou volatilitu.
img

Plán obchodování EUR/USD na 7. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.05.2024 EUR/USD v pondělí nevykázal žádné zajímavé pohyby. Během dne došlo k jednomu pokusu o obchodování na vyšší úrovni, který však rychle vyšuměl. Celková volatilita dne činila 35 pipsů, takže jsme byli svědky dalšího "nudného pondělí". Obchodníkům se ani na druhý pokus nepodařilo překonat hladinu 1,0785, což dává naději na ukončení býčí korekce, která se táhne již příliš dlouho. Existovaly k tomu zcela konkrétní a rozumné důvody, neboť Spojené státy v posledních dvou týdnech zveřejňovaly neuspokojivé makroekonomické údaje. Zasedání Federálního rezervního systému se však zdálo být více jestřábí, než si mnozí účastníci trhu mysleli. Předseda Fedu Jerome Powell otevřeně naznačil, že se snížení sazeb nechystá. Sazba proto zůstane na svém maximu delší dobu. To je pro americkou měnu býčí faktor.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 6. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.05.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pohybu vzhůru. Minulý týden se odehrálo poměrně dost pro dolar důležitých událostí a trh je využil k prodeji dolaru. Zhruba v 80 % případů měl pravdu, protože téměř všechny nejdůležitější americké zprávy byly zklamáním. Míra nezaměstnanosti vzrostla, HDP zpomalil, údaj Nonfarm Payrolls byl mnohem nižší, než se očekávalo, indexy ISM podnikatelské aktivity klesly pod 50 a údaj JOLTs o počtu volných pracovních míst zaostal za prognózami. Dolar mohla podpořit pouze jediná událost – zasedání FOMC – ale trh se rozhodl ji ignorovat.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 6. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.05.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu vzhůru. Jak je vidět v grafu výše, cena minulý týden konsolidovala pod vzestupnou trendovou linií. V tomto bodě měla korekce směrem vzhůru skončit. Série slabých zpráv o americkém trhu práce, nezaměstnanosti, podnikatelské aktivitě a volných pracovních místech však vyvolala nový a předvídatelný pokles americké měny. Stále se domníváme, že fundamentální pozadí do značné míry podporuje dolar, zatímco současný růst libry je součástí korekčního pohybu. Proto očekáváme, že globální klesající trend bude pokračovat. Ekonomické údaje byly poslední dva týdny pro dolar zklamáním, ale nemusí tomu tak být vždy. Stav britské ekonomiky není ideální již několik let. Odraz od úrovně 1,2611 by mohl znamenat začátek nového klesajícího trendu.
img

Ranní okénko - Růst v USA zpomalil, ale Fed bude muset zůstat obezřetný

26.04.2024 Dnes nás čeká přísun zajímavých dat z Evropy i z USA, řeč bude především o cenách, penězích v ekonomice, ale i rozpočtech spotřebitelů. Hlavní informací z evropského kontinentu bude meziroční vývoj peněžní zásoby M3 v eurozóně za březen, v souladu s trhem očekáváme růst o 0,6 %, tedy mírné zrychlení oproti únoru (0,4 %) a hlavně pokračování v zajeté trajektorii od 2. poloviny roku 2023, kdy došlo k obratu předchozího dlouhodobě klesajícího trendu. Zároveň budou vydány výsledky průzkumu inflačních očekávání v ročním a 3letém horizontu, také za březen.
img

Plán obchodování EUR/USD na 18. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

18.04.2024 EUR/USD ani napotřetí nedokázal překonat úroveň 1,0618 a po poklesu z minulého týdne nakonec zahájil býčí korekci. To není úplně předvídatelné, protože včera nedošlo téměř k žádným významným makroekonomickým ani fundamentálním událostem. Nicméně jen o den dříve šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell naznačil, že centrální banka v červnu úrokové sazby nesníží. Uvedl, že v USA došlo k "nedostatečnému dalšímu pokroku" v boji s inflací. Úrokové sazby proto zůstanou na vysoké úrovni, aby se inflace vrátila k cíli Fedu na úrovni 2 %.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 10. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.04.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve svém vzestupném pohybu, který zahájil minulý týden poté, co se obchodníkům nepodařilo prorazit z bočního kanálu 1,25–1,28. Vytvořila se vzestupná trendová linie a podle zákonů flatu se nyní cena může několik týdnů pohybovat směrem k horní hranici bočního kanálu. Fundamentální a makroekonomické pozadí v současné době nemá žádný význam. Mohou mít pouze lokální vliv na náladu obchodníků. Například dnešní zpráva o inflaci v USA může vyvolat reakci trhu, ale na celkový sentiment to nebude mít vliv, protože pár se i tak obchoduje v rámci flatu. A situace se nezmění, dokud pár neopustí boční kanál.
img

Denní shrnutí: komodity rostou, Wall Street před zítřejším CPI mírně ztrácí

09.04.2024 Zlato dosahuje nových historických maxim nad 2350 USD za unci, ale zisky byly na konci seance omezeny. Zlato vzrostlo o 0,5 %. Stříbro rovněž pokračuje v růstu, ale trvale neprorazí hranici 28 dolarů za unci. Palladium je dnes nejsilněji posilujícím produktem (2,3 %).
C:\fakepath\trader-04042024-57-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy po výstupu na pětiměsíční maximum mírně klesají

04.04.2024 Ceny ropy po výstupu na nejvyšší hodnoty za pět měsíců dnes mírně klesají. Jejich ztráty ale stále brzdí obavy o dodávky, protože těžba hlavních producentů zůstává omezená a geopolitické napětí zvyšuje rizika pro dodávky ropy.
img

EUR/USD a GBP/USD: Plán obchodování pro začátečníky na 4. dubna

04.04.2024 Ve středu byly zveřejněny předběžné údaje o inflaci v eurozóně. Meziroční index spotřebitelských cen vykázal zpomalení z 2,6 % v únoru na 2,4 % v březnu. Během americké seance byla zveřejněna zpráva ADP o zaměstnanosti. V americkém soukromém sektoru přibylo 184 tis. pracovních míst, zatímco analytici předpokládali nárůst o 125 tis. Jerome Powell navíc učinil prohlášení, že Federální rezervní systém má dostatek času na to, aby analyzoval makroekonomické údaje, než rozhodne o případném snížení sazeb. Všechny tyto faktory naznačovaly nevyhnutelné posílení dolaru. Obchodníci však nečekaně začali otevírat na americkém dolaru krátké pozice. Tento výprodej je obtížné vysvětlit, ale můžeme předpokládat, že došlo k rozsáhlému odlivu kapitálu z amerického dolaru do eura. Takové akce mohl provádět pouze omezený počet investičních fondů a bank.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 27. března 2024

27.03.2024 Ekonomické zprávy lze obecně rozdělit do dvou hlavních skupin: zprávy s významným dopadem a zprávy s nepatrným dopadem. I zdánlivě nevýznamné ekonomické údaje však mohou, i když jen občas, ovlivnit trh. K tomu je zapotřebí kombinace dvou faktorů: prázdného ekonomického kalendáře, nejlépe v řádu několika dnů, a výrazné odchylky mezi skutečnou hodnotou a prognózou. A přesně to se stalo v případě včerejších objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Ty se zvýšily o 1,4 % oproti prognóze ve výši 0,7 %. To naznačuje možnost výrazného růstu spotřebitelské aktivity, která je hnací silou hospodářského růstu. Výsledkem bylo, že právě započatá korekce na měnovém trhu okamžitě skončila a dolar opět posílil. Během posledních dvou obchodních dnů se mu podařilo získat zpět značnou část svých ztrát.
img

Výhled pro GBP/USD na 21. března. Klesající trend pokračuje i před zasedáním Bank of England

21.03.2024 Klesající trend přetrvává, ale pár GBP/USD opět vykázal velmi slabou volatilitu. I přes zveřejnění důležité a rezonující zprávy o inflaci ve Velké Británii nebyli obchodníci ve středu vůbec aktivní. Proto pouze zopakujeme závěry, které jsme učinili dříve: 1) Pohyby na trhu prakticky neexistují. 2) Trh téměř nereaguje na fundamentální a makroekonomické pozadí. 3) Pokles britské libry je spíše formalitou. 4) Cena může kdykoli prolomit trendovou linii a nemusí k tomu ani mít důvod.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 20. března 2024

20.03.2024 V úterý v první polovině obchodního dne euro rozšířilo svůj pohyb směrem dolů, načež se vrátilo na úrovně z počátku obchodní seance. V této době bylo zveřejněno několik ekonomických zpráv, které s sebou však přinesly zcela opačné následky. Přestože šlo o zprávy druhořadého významu, směr pohybu páru byl v rozporu s logikou údajů. Například tempo růstu mezd v eurozóně zpomalilo z 5,2 % na 3,1 %, což samozřejmě není povzbudivé. Na druhou stranu údaje o stavebním sektoru ve Spojených státech dopadly skvěle. Například počet vydaných stavebních povolení se zvýšil o 1,9 % a celkový počet zahájených staveb bytů vzrostl o 10,7 %. Teoreticky by měl dolar v reakci na to posílit.
C:\fakepath\trader-18032024-46-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.03.2024 1) Zájem o akcie americké společnosti Reddit, která provozuje stejnojmennou sociální síť, před vstupem na burzu přibližně pětkrát převyšuje nabídku. S odkazem na své zdroje to v neděli uvedla agentura Reuters. S akciemi Redditu se na Newyorské akciové burze (NYSE) začne zřejmě obchodovat ve čtvrtek 21. března pod symbolem RDDT.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

Růst maloobchodu a průmyslu v Číně překonaly odhady

18.03.2024 Čínský maloobchod se v prvních dvou měsících roku meziročně zvýšil o 5,5 procenta, průmyslová produkce pak o sedm procent. Oba údaje překonaly očekávání analytiků. Podle tiskových agentur to vyplývá z dat, která dnes zveřejnili čínští statistici. Druhá největší ekonomika světa se tak dál zotavuje, i když dobře se nevede všem odvětvím. Nejnovější makroekonomické údaje povzbudily čínský akciový trh.
img

O dalším růstu libry rozhodne úterý. Přehled vývoje měnového páru GBP/USD

12.03.2024 Uplynulý týden s sebou nepřinesl žádné důležité makroekonomické údaje ze Spojeného království. Jedinou zprávou, na kterou tak stálo zato upozornit, byl index PMI v sektoru stavebnictví, který dopadl o něco lépe, než se očekávalo (47,9 b. oproti 49 b.), ale stále pod pásmem expanze. Podnikatelský optimismus se zvýšil potřetí za poslední čtyři měsíce a dosáhl nejvyšší úrovně od ledna 2022.
img

EURUSD nad klíčovou rezistencí, protože makroekonomické údaje z Evropy signalizují zlepšení

06.03.2024 Dnešní meziroční maloobchodní tržby v eurozóně vykázaly pokles o -1 % vs. -1,3 % očekávaných a -0,8 % dříve.
img

Přehled a analýza měnového páru EUR/USD: konsolidace před zveřejněním údajů z USA

06.03.2024 Měnový pár EUR/USD zůstává již druhý den po sobě v konsolidaci a udržuje úzké rozpětí kolem 1,08399–1,08752. Včera, na pozadí mírného oslabení amerického dolaru způsobeného zveřejněním neuspokojivých výsledků indexu podnikatelské aktivity mimo zpracovatelský sektor ISM, spotové ceny mírně vzrostly, ačkoli dynamika zpomalila nad týdenním maximem kolem 1,0875.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 26. února

26.02.2024 Výroky členky MPC Bank of England Megan Greenové cenovému růstu libry nepomohly, takže kupci se neudrželi na týdenním maximu. A dále, páteční prázdné makroekonomické údaje v USA obnovily tlak na pár a vyvolaly jeho pokles.
img

Měnové páry EUR/USD a GBP/USD: Obchodní plán pro začínající obchodníky na 5. února

05.02.2024 V pátek upoutala pozornost investorů zpráva Ministerstva práce Spojených států, která nečekaně odrážela zesílení "přehřívání" trhu práce. Zaprvé, nárůst počtu pracovních míst (353 tis.) byl téměř dvojnásobný oproti konsenzuální prognóze (180 tis.) a znamenal nejvyšší hodnotu za poslední rok. Prosincové údaje byly navíc revidovány směrem nahoru z 216 tis. na 333 tis. Tyto údaje výrazně převyšují očekávaných 70–100 tisíc měsíčně, které předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell považuje za úměrné nárůstu populace v produktivním věku.
img

Bitcoin konsoliduje poblíž 43 tisíc dolarů: co můžeme očekávat o víkendu?

02.02.2024 Aktuální týden je pro Bitcoin charakteristický stabilizací, protože kryptoměna prakticky nereaguje na důležité makroekonomické události. To však neznamená, že je kryptoměna vůči jejich vlivu imunní; výsledky zasedání Federálního rezervního systému se promítnou do budoucích pohybů kotací BTC/USD. V současné době lze pozorovat, že býčí momentum, které kryptoměně umožnilo zotavit se nad 40 tisíc dolarů, nakonec vyprchalo. Mezi prodávajícími a kupujícími nyní panuje relativní parita.
img

Ekonomický kalendář: Zpráva o CPI v USA v centru pozornosti

12.12.2023 Akciové indexy v asijsko-pacifickém regionu se během úterní seance obchodovaly mírně výše. Je to především důsledek včerejší lepší závěrečné seance na Wall Street. Evropské futures ukazují na vyšší otevření dnešní evropské hotovostní seance. Ve vztahu k ostatním měnám se americkému dolaru a euru aktuálně nedaří. O něco lepší náladu mají mimo jiné protinožecké měny a japonský jen. Ropa rovněž získává
img

Palivo 46. Týden: Ceny nafty se dotahují , Ropa opět volatilní

23.11.2023 Ceny pohonných hmot na Slovensku ve 46. týdnu (13.11 - 23.11) opět klesly. Po minulém týdnu, kdy klesly ceny benzinu, to tentokrát byly i ceny nafty. Ceny benzinu klesly o 0,3 centu za litr, tj. o 0,19 %, na 1,584 €/l. Ceny nafty však korigovaly až o 1,84 %, tj. o 3 centy za litr, na 1,597 €/l. Důvodem těchto poklesů byl pokles cen ropy, které výrazněji reagovaly na příchozí makroekonomické údaje z Číny.
img

US Open: Wall Street pokračuje v pozitivním sentimentu po inflaci PPI 📌

15.11.2023 Wall Street rozšiřuje své zisky a překonává klíčové úrovně po pozitivních údajích o indexu cen výrobců z USA. Investoři se vracejí k euforickému růstu a spekulují, že Fed již ukončil zvyšování úrokových sazeb. V úvodu peněžní seance indexy získávají přibližně 0,30 %, dolar vůči většině měn mírně ztrácí, zatímco výnosy desetiletých amerických dluhopisů rostou.
img

BREAKING: Malobchodní tržby nad očekávaní

15.11.2023 Čas 14:30 byl tentokrát nabitý makroekonomickými zprávami, především maloobchodními tržbami v USA a také indexy cen výrobců.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. listopadu. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky

02.11.2023 Pár GBP/USD v závěru třetího obchodního dne tohoto týdne znovu otestoval klíčovou úroveň 1,2107. Zajímavé je, že tato úroveň byla několikrát porušena, ale cena se vždy vrátila a usadila se nad ní. Pár nedokázal zahájit novou vzestupnou korekci, která by byla logická. Nedávná cenová aktivita v posledních týdnech ve výsledku čím dál víc připomíná obchodování do strany v určitém pásmu, běžně známé jako "flat" obchodování. Pár měl dnes příležitost zahájit nový korekční cyklus, protože makroekonomické údaje z USA byly slabší, než se očekávalo. Index ISM pro zpracovatelský průmysl se nečekaně propadl o 4 body a dostal se pod klíčovou úroveň 50. Zpráva ADP o zaměstnanosti navíc také nesplnila prognózy. Pouze zpráva JOLTs o počtu volných pracovních míst mírně předčila očekávání, takže se jednalo o dva negativní indikátory oproti jednomu pozitivnímu. Dolar měl šanci na pokles, ale trh ji nevyužil. Za zvláštní zmínku stojí fakt, že Federální rezervní systém ponechal úrokové sazby beze změny – jak se očekávalo.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB projedná nastavení úrokových sazeb, analytici jsou v očekávání rozděleni

02.11.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes projedná nastavení úrokových sazeb. Analytici jsou rozděleni v názoru na to, zda základní úrokovou sazbu ponechá na sedmi procentech, nebo zahájí proces jejího snižování prvním poklesem o 0,25 procentního bodu. Ve prospěch snížení sazby podle nich mluví i nejnovější data o slabém výkonu české ekonomiky ve třetím čtvrtletí.
img

Ekonomický kalendář: CPI údaje a HDP v eurozóně

31.10.2023 Futures trhy naznačují smíšený úvod dnešní hotovostní seance v Evropě. Samotné trhy APAC nepřinesly společný směr kótovaných indexů, nicméně v Číně bylo možné pozorovat široké oslabení trhu. Právě v této zemi jsme se dnes dozvěděli o mírně horších údajích místních PMI.
C:\fakepath\trader-27102023-46-zm.jpg.png

Akcie v USA zakončily týden smíšeně, investoři vyhodnocují kvartální výsledky

27.10.2023 Akcie ve Spojených státech zakončily obchodování smíšeně, investoři vyhodnocují hektický týden, kdy kvartální výsledky zveřejnila řada významných firem. Nejnovější makroekonomické údaje podle agentury Reuters podporují očekávání, že americká centrální banka (Fed) bude déle držet vyšší úrokové sazby. Na forexovém trhu oslaboval americký dolar.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí ECB, CBRT a zpráva o HDP v USA v centru pozornosti

26.10.2023 Trhy s futures ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance v Evropě. Horší nálada v Asii, podpořená včerejším výprodejem na Wall Street, zvedá hlavní benchmarky do zón klíčové podpory. Index US100 včera opakovaně srazil testovanou bariéru 14 700 bodů a tyto poklesy pokračují i dnes.
img

Ekonomický kalendář: Data PMI a Bitcoin v centru pozornosti!

24.10.2023 Trhy s futures naznačují, že dnešní peněžní seance v Evropě otevře na vyšší úrovni. Zlepšený sentiment v Asii podporuje tržní býky, kteří se v první fázi dnešní seance mohou zaměřit na trh kryptoměn, kde jsme svědky masivních zisků.
img

Ekonomický kalendář: Projev bankéře Fedu, další zvýšení? 🔔

19.10.2023 Kontrakty na indexy naznačují nižší otevření hotovostní seance v Evropě ve čtvrtek. Kotace navazují na slabší seanci v asijsko-pacifickém regionu, protože investoři se stále více obávají eskalace konfliktu na Blízkém východě.
img

Makrokalendář: Inflace v eurozóně, Netflix a Tesla v centru pozornosti

18.10.2023 Futures na evropské indexy dnes otevřely poklesem, protože nálada na světových akciových trzích opět mírně oslabila v důsledku obav z eskalace války na Blízkém východě po dramatické bilanci ostřelování nemocnice Al-Ahli v pásmu Gazy. Ceny ropy reagovaly růstem (také v návaznosti na včera zveřejněnou zprávu API, která ukázala mnohem větší než očekávaný pokles zásob), přičemž index VIX dnes zaznamenal mírné zisky.
Související klíčová slova: Netflix | Výnosy z nemovitostí | Výkonnost eura | Cenový kanál | Výrobce oděvů | Volkswagen | PPI v USA | Zásoby zemního plynu | Neel Kashkari | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Hlasovací právo | Dlouhé pozice | Dukascopy | MBG.DE | Války | Údaje z USA | Vývoj | Aktualizované údaje | Tele2 | Jakub Seidler | Výborné vyhlídky | Data z trhu práce | US2000 | TD Securities | Rada guvernérů ECB | InstaForex | Panevropský index | Nákupu státních dluhopisů | Ekonomický vliv | Ukrajinské síly | Silná rezistence | Take Profit | Nejnovější makroekonomické údaje | Zveřejněné údaje | EUR | MBG | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Outperform | Býčí formace | Snížit úrokové sazby | Caterpillar (CAT.US) | Klíčový ukazatel | Standard & Poor's | Drewry | Měnový pár GBP/USD | Salesforce | Automobilový sektor | Index CSI300 | Itálie | Pokračování růstu | Trafigura | Stoxx | Pokles dolaru | Texas | Očekávání | Pokles cen ropy | Korelace | Otevřené pozice | Evropské centrální banky | Poziční tradeři | T-Mobile | Volatilní | Vyhlídky dolaru | Inflační riziko | Pro investory | Cíl hospodářského růstu | Americká obchodní seance | EUR/JPY | Cena severomořské ropy | Target (TGT.US) | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | Novartis | Příležitost k nákupu | Trh práce | Euro STOXX | Evropská komise | Investice | US Bancorp | Britská centrální banka | DXY | MACD | Potenciál | Ekonomické sympozium | Doporučení pro obchodování | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Návrat inflace | Finanční produkty | Podnikatelské aktivity | Edge | Akvizice | Hlava a ramena | Obchodní úspěch | Norges Bank | Jak číst grafy | Spuštění ETF | Miliony dolarů | Ifo | Webinář | Pokles cen energií | Prognózy | Britská libra | Zisk automobilky | Šéf Fedu Powell | American Airlines (AAL.US) | Intervence | NYSE | Výkon ekonomiky | Ceny kakaa | Důvody k nákupu | Experti | Vlna omikronu | Počáteční zisky | LSEG | Krachy bank | Rekord | Skupina Saxo Bank | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Výprodej na trhu kryptoměn | Stop-Loss | Vývoj ceny ropy | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Downtrend | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Cena bitcoinu | Reality | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Intradenní volatilita | Švédská koruna | Český průmysl | ČNB kurz | Chování | Současná cena | Řízení rizik | Spotový trh | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | Zasedání měnových výborů | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Italská premiérka | Stochastický oscilátor | Lepší výsledky | Desetileté výnosy | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Juneteenth | Investiční výdaje | Průměrné mzdy | LYNX Trading | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | DAI | Americký dolar včera | Intuit (INTU.US) | Spojené království | Důvěra v průmyslu | Goldman Sachs | Tisk peněz | Delta | TNOTE | Petr Fiala (ODS) | SMA | Základní pravidla | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | Technická analýza | BreakEven | Kurzotvorné informace | Nejdůležitější den | Itochu | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | Index DOW | Import | NOVN | Alcoa | Forexový trh | Brent | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Bezpečný přístav | Dosáhnout zisku | AUDUSD | Nasdaq100 | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Investing | Labouristé | JPY | H&M | Zpravodajství | Nový virus | Zdravý rozum | Marathon Digital Holdings | Trh s dluhopisy | Index Russell | Největší finanční trh | Směřování trhu | Ekonomický sentiment | Snowflake | Akcie společnosti Caterpillar (CAT.US) | Kontrakce | Peníze | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | AAL.US | Analytici společnosti | Medvědí signál | Americká ropa | Investiční strategie | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Bitcoin | British Petroleum | Range | Doporučení k obchodování | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Velké problémy | Měny | Saxo Bank | Dlouhodobý trend | Partnerství | Kamala Harrisová | Barel ropy | Stochastický | Palladium | Americký Fed | Ropa WTI | Micron | Simon Peters | Silná bariéra | Americká nezaměstnanost | MSCI World Energy | W1 | Představitelé ECB | RMF24 | ZEW index | Obchodní tipy | Dnešní obchodování | Evropské burzy | CSI300 | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | Proražení | Ceny zboží | Indikátory volatility | Posílení koruny | Rovnováhy | Export | Přeprodání | NFLX | Americký trh | Další růst | Brewin Dolphin | Polský zlotý | AI | Kapitálové strategie | Výroční zprávy | Úspěšný trader | Histogram | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Ekonomická aktivita | Regulace | Evropská měna | Noviny | Měnový fond | Support a rezistence | Finanční trh | Produkce v průmyslu | Tovární objednávky | AT&T | Holdingové společnosti | Roční růst | Denní graf | BP | Posilování koruny | Graf indexu | Rozhodnutí ECB o sazbách | Sympozium | Čtvrtletní výsledky | Oživení trhu | Dolar k japonskému jenu | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Měnový pár EUR/USD | Jestřábí komentáře | Část zisků | Zpráva o vývoji inflace v USA | Caterpillar | MT5 | Bitfarms | Americké ekonomiky | Největší světové ekonomiky | Polymetal International | TerraUSD | Zisk | Stratégové | Aktivity v USA | QE | Druhá největší ekonomika světa | EUR/CZK | MiFID II | Růst dolaru | Posílení | Nikkei | Makrodata | Obchodování | Vývoj ceny ropy Brent | Investoři | Bayer | Nejistoty | OCBC | Fidelity | Negativní sentiment | Index asijsko-pacifických akcií | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | FedWatch | Krátké (short) pozice | Cestování | Obchodní deník | Index PPI | Jádrový index | USD | Federální rezervní banka | Ceny kryptoměn | Hlavní kryptoměna | Zoom Video | DAX30 | Polymetal | Royal Bank of Canada | Penzijní fondy | Údaje o průmyslové výrobě | Gary Gensler | Zveřejnění zprávy | Výkon | Oblast supportu | Nové mutace | Zápis z posledního zasedání | Co bude dál? | Volatilita na trzích | NOVN.CH | Rada pro finanční stabilitu | Geopolitická situace | Prognóza vývoje kurzu CZK/EUR | Inflace v České republice | Total | WBD.US | Makrokalendář | Sestupný trend | ADBE.US | Bank of England | Nové trendy | Elon Musk | EMEA | Signál k prodeji | Pohyb cen | Maďarsko | Americký S&P 500 | Analýzy | Ceny BTC | Dot plot | Dow Jones Industrial Average | Německý DAX | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | DJI | Hlavní události | JD.com (JD.US) | Cenové tlaky | Spekulovat | Ekonomický kalendář | CZK | Německý export | Evropské ekonomiky | Zasedání Evropské centrální banky | Širší index S&P 500 | Akcionáři | Marathon | Obchodní ředitel | Spotřebitelský sentiment | Rekordní minima | Ruské banky | Rizikové měny | Výsledkový týden | Prognózy inflace | NFP | Ekonomický a strategický výzkum | Rekordní nárůst | Úroková sazba | Vít Hradil | Politická situace | Emoce | Unie | Admirals | Obrovský potenciál | Demokraté | Rekordní růst | Rozhodnutí centrálních bank | Ruský prezident | S&P | Netflix (NFLX.US) | Dovoz | Největší firmy | Viceguvernérka | Meta | Nové zprávy | Členka Rady guvernérů | ZEW | Zprávy o trhu | Cena ropy na světových trzích | Investovat | Akcie v USA | Zasedání OPEC | PG | Arista Networks | Akciové indexy | Odhad inflace | Pozitivní zprávy | Ekonomika USA | Výrazné ztráty | Válka na Ukrajině | Úřad Eurostat | Deflace | Analýza transakcí | Zprávy o nezaměstnanosti | Data z amerického trhu práce | Petr Fiala | Christine Lagardeová | Nezaměstnanost v březnu | Exponenciální klouzavý průměr | Pokles ceny akcií | Asijská seance | Akcie třiceti předních amerických podniků | Supreme Edition | Zpráva | Morgan Stanley (MS.US) | Celkový objem obchodů | Index FTSE MIB | Sazby v USA | Obrat trendu | Dluhopisy s vysokým výnosem | Reakce trhů | Globální ekonomiky | Eurostat | Technické obchodní strategie | Prezident | Statistický úřad Eurostat | Giorgia Meloniová | Jednotná evropská měna | Euro Stoxx 50 | Růst inflace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Index Stoxx 600 | Technická situace | Boom | Výsledky | Americký index | Ekonomické oživení | Pesimismus | S&P Global | CAC 40 | LVS.US | Veřejné služby | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Federální rezervní systém | TIM | Fundamentální analýza | Zvyšování daní | Ceny ropy | Retracement | Zprávy o inflaci | AscendEx | Anglie | Deficit | 3M | Hlavní úroková sazba | Index US100 | Raiffeisen | US500 | Colgate-Palmolive | Historické trendy | Nejdůležitější události | Menší cenové výkyvy | OPEC+ | Hlavní indexy | Vývoj měnového páru | Tvůrci trhu | Medvědí divergence | Obchodní plán | Evropské trhy | Joachim Nagel | Americké centrální banky | EUR/AUD | Ochota riskovat | Objem | Nástroj | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Průzkum | Válka | Průmyslová výroba | Kurz dolaru | Výrobní index ISM | Rok 2024 | Cenový index PCE | Klima | Status bezpečné měny | Silný růst | Covid | Cenné papíry a burzy | Ceny plynu v Evropě | Odhad analytiků | Stablecoiny | Trendová čára | Národní měny | Ekonomické dopady | Regulátor | Maďarský forint | Představitelé Fedu | HDP Británie | Rekordní hodnoty | Patrick Harker | GBP | Aussie | Medvědí kanál | Pfizer | XAU/USD | René Remšík | Situace v eurozóně | Zasedání Fedu | JOLTS | Studie | Blízký východ | Předpověď | Raketový útok | Bloomberg | JPM.US | Polsko | Dlouhodobé investování | Kolaps | USDA | Oživení evropské ekonomiky | Společnost Nvidia | Nabídka | Měna | Nadšení | Nasdaq | Dolary | Admiral Markets | Dobré výsledky | Centene | Zpráva o vývoji inflace | Zpomalení ekonomického růstu | BREAKING | Firma | Prezidentka ECB | Fibonacci retracement | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Zprávy | Markets | Přijetí | Evropa | Class A | Nezaměstnanost v USA | Byty | Murray | Jackson Hole | USD/PLN | OPEC | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Poptávka v Číně | Ukrajina | Ropná společnost | Ceny Bitcoinu | Vývoj ceny bitcoinu | Jednání FOMC | Marathon Digital | Reakce trhu | Britský statistický úřad | Ceny zemědělských výrobců | Obchodování a investice | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Evropské akcie | Maloobchod | Asociace | Jádrový index spotřebitelských cen | Oslabení amerického dolaru | Mnozí investoři | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Telecom Italia | Rostoucí obavy | Trump | Program nákupu aktiv | Refinanční sazba | Ekonomická situace | Celkový trend | Bydlení | Dow Jonesův index | Vyhlídky | Index Dow Jones Industrial Average | Kurz EUR/USD | Britský FTSE 100 | Digitální měny | Česká ekonomika | Jachty | Kanadská ekonomika | Pokles bitcoinu | Průraz | Růst zlata | Vstupy | Míra | NASDAQ 100 | Depozitní sazby | RIOT | GBPUSD | Asie | Inflace ve Spojených státech | USDCAD | Americký dolarový index | Klíčové události | Semler Scientific | Instituce | Přeprodané oblasti | Finanční výsledky | Bank of Japan | Australský dolar | České koruny | Růst výroby | Americké objednávky | Francie | Podnikatelská důvěra | Index cen průmyslových výrobců | Růst cen komodit | Jednoduché tipy pro začátečníky | DJIA | LNG | Aktuální problémy | Býčí signál | Výrazný pokles | Letní měsíce | Americké akcie | Silná ekonomika | Obchodní strategie | EUR/USD a GBP/USD | Kroky centrálních bank | UBS Group | Údaje | Dopad pandemie | MetaTrader | Výdělky | Futures na evropské indexy | IAG | Panevropský index STOXX 600 | Beta | Zveřejněná data | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Turecko | Cena akcií společnosti | Las Vegas | Zvýšená volatilita | Trigger | Očekávání investorů | Index šanghajské burzy | Komise pro cenné papíry a burzy | Equinor | Měnové politiky centrálních bank | Trh | Politická rizika | Ideální strategie | Komise | University of Michigan | Odvětví cestovního ruchu | Kanadská měna | Technické analýzy | Výrazný růst | xStation | Korekce | Indexy v Asii | Automobilky | Nákup dolaru | Spotřebitelská důvěra v USA | Oživení světové ekonomiky | Money management | Trh s futures | Americké dolary | Britské libry | Největší ekonomika světa | Pokles libry | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Zvyšování úrokových sazeb | Zveřejnění výsledků | Bitcoinové ETF | Přehled | Prezident Emmanuel Macron | Obraty | Plyn | Fibonaci | Výsledky společnosti | Ekonomické dopady nákazy | Yahoo | Období nejistoty | Graf | Dogecoin | Ropa Brent | Posílení dolaru | Řízení rizika | ANO | Apollo | Náhled na trh | Drahý kov | IRS | Spotřebitelská nálada | Index technologického trhu Nasdaq | Klíčový okamžik | Akcie společnosti Caterpillar | Hráči na trhu | Rating | Technické ukazatele | Alligator | Short | SNB | Rostoucí trend | Příležitosti | Výnosové křivky | NFLX.US | Americká centrální banka | DPA | Data z USA | CL | Tým InstaForex | ADBE | Mateusz Morawiecki | Členové Fedu | Index volatility | Spotřebitelská inflace | APAC | JDE | Letadla | Long pozice | Cílové ceny | LYNX webinář | Kurz dolarů | Pokles ceny | IBEX 35 | Finanční krize | Důvěra | Růst eura | Omicron | Pravděpodobnost | První obchod | Index Nasdaq | Dlouhodobý obchodní úspěch | Zpráva amerického ministerstva obchodu | Britská měna | Starlink | Kurzový závazek | Makro data | Vyhlídky světové ekonomiky | MS.US | CHF | Rizikovější aktiva | Ukazatel inflace | Volatilita je nízká | Makroekonomika | Společnost Target | Česká koruna | Trendové linie | Ebury | Futures trhy | Obchody | Objem obchodů | Zisky akcií | CFTC | FIAT | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | USD/CHF | Centrální banka | Ekonomická důvěra | Významné zprávy | Údaje o inflaci | Ekonomika ČR | Ekonomické ukazatele | Růst EBITDA | Sell | Analýza BTC/USD | Vyšší ceny ropy | LYNX | Rozpočtový deficit | Donald Trump | Polská inflace | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Jádrová inflace | Kovy | Pozornost | Statistické údaje z USA | Centrum | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Zpracovatelský sektor | ProCent | Společnost Caterpillar | CAT | Bollinger Bands | Společnosti | Automobilový průmysl | Invest | Podpora | API | Španělská ekonomika | Premiér Petr Fiala | Nízká volatilita | Slabé výsledky | Dluhový strop USA | Dlouhé (long) pozice | Mluvčí | ING | Finanční podmínky | Reuters | Index USD | Krátká pozice | Odměny za těžbu | VOW1 | Čtvrtletní výsledky společnosti | Růst tržeb | Chevron | Kompozitní index | Komodita | Index US500 | Depozitní sazba | Výstupy | Zájem o akcie americké společnosti Reddit | Vybírání zisků | Rolování | Rekordní maximum | Palo Alto | Cyklus růstu | Předseda | Libra šterlinků | Index ISM ve službách | Flat | Utahování měnové politiky | MicroStrategy | Důvěra spotřebitelů | Míra inflace v Evropské unii | Svíčkový graf | Eurozóna | Surové ropy | Wells Fargo | Institucionální investoři | Boeing | KR.US | MT4 | Vstup na burzu | Adyen | Příkaz | Luis De Guindos | Hladina supportu | Ministerstvo práce | Technické indikátory | Michael Rinko | Fond | Rychlý růst | Nejvýraznější pokles | Libra | Prodej dolaru | Prime | Nejistota | Otevření obchodu | CFD | Rekordní inflace | Německá inflace | Asijské akciové trhy | Polský premiér | SMA 100 | Obchodování GBP | Porovnání grafů | Evropská unie | Open | CME | Biden | MRNA.US | Hospodaření | Ekonomické údaje | Pohyby na trhu | Cvičení | Ekonomické zpomalení | Index šanghajské burzy Shanghai Composite | Latinská Amerika | Deglobalizace | Globální finanční trhy | Vývoj dolaru | Růst spotřebitelských cen | Vyšší ceny | Riksbank | Situace ve Spojených státech | Úroky | Prezident Joe Biden | Budoucí vývoj | Bloomberg TV | Silné oživení | Představitel Fedu | Zvyšování úroků | Silný trh | Air | Akcie 3M | Economic | Ztráta | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Izrael | Česká republika | Novozélandský dolar | Energetický sektor | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Japonsko | Klíčové oblasti | Indikátor | Tržní sentiment | S&P500 | WFC | Pokles prodeje | NEO | Nájemné | Technický nástroj | Zasedání americké centrální banky | Patterny | Ceny | Zemní plyn | Prudký pokles | Půlení bitcoinu | MetaTrader 5 | ČNB | TSLA.US | VW | Vybírat zisky | Cena | Agentura Bloomberg | Velké objemy | Roční maximum | Pokles | Standard Chartered | Makroekonomická situace | Polská ekonomika | FTSE | Americké společnosti | FXstreet | Situace | Společnost XTB | Kov | Air France | Příkaz Stop | Nvidia | Ocenění | Kalendář ekonomických událostí | Aktuální předpověď | Mercedes | Tržní očekávání | Index ISM | Grafy | Analytici | Americká ekonomika | Snižování úrokových sazeb | WBD | Fed dnes | Šíření koronavirové nákazy | Index výdajů | Spotové bitcoinové ETF | Obchodník | Etherea | Mario Centeno | Překoupené zóny | Akcie týdne | Domácnosti | CARA | Směnný kurz | Aktivum | MRNA | COVID-19 | Globální trhy | Akcie ve Spojených státech | Regulátoři | Tempo poklesu | Dobré zprávy | Měnověpolitické zasedání | Finanční svět | Index cen | Provozní zisk | Poziční obchodník | Snížení sazeb | Ropa | Aligator | EBIT | Daně | Guvernér Fedu | Lídři | Ruská ropa | Kryptoměna | Kurz eura vůči dolaru | Intuit | Zprávy z trhů | Pokles indexu | US100 | Momentum | JD.com | CBOE | Právo | 737 MAX | Americký dolar | Forexoví obchodníci | Vývoj ceny ropy WTI | BNP | Kurz koruny | Prezident Vladimir Putin | Euro vůči dolaru | Ekonomické výsledky | Analýza zlata | Zisky | Indikátor důvěry | USD/CZK | Evropské indexy | Stagnace | Současné ceny | Tržby | BNP Paribas | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Investoři dnes | Příjmy a výdaje | Conference Board | Nálady investorů | Krypto news | Thomas Jordan | Jednání ECB | Negativní dopad | Počet žádostí o podporu | Interpretace | Bullish Engulfing | Toyota | Inflační očekávání | Pullback | Makro | CBRT | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Růst mezd | Rusko-ukrajinský konflikt | Přeprodané zóny | Telecom | Evropská centrální banka | Růst cen | Index Russell 2000 | DOT | Nižší růst | Zboží dlouhodobé spotřeby | Dluhový strop | RSI | CME Group | Sazby ECB | Rheinmetall | Regrese | Delaware | Žlutý kov | MSCI World | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Americká centrální banka (Fed) | Výše úrokových sazeb | Švédsko | Futures kontrakty | Financování | Meziroční inflace | Úroková sazba v USA | Rizika | ČSÚ | Ranní okénko | Kurz české koruny | Bancorp | British Airways | Marketingová komunikace | Výrobce čipů | Electricite de France | Destatis | Obchodní pozice | Finanční prostředky | GMT | Výsledek zasedání měnových výborů | Dceřiné společnosti | PM.US | Americká lehká ropa | Překoupení | Pokles ekonomiky | Prudký růst cen | HICP | Ekonomiky eurozóny | Benchmarky | USDJPY | Švýcarská národní banka | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Neutrální úroková sazba | ECB | Vrcholy | Výnosy státních dluhopisů | Obnovení růstu | PMI ve výrobě | USA inflace | Obchodování forexu | Nálada v USA | Konsenzus | Průměrná hodnota | KLM | Ekonomické vyhlídky | Velcí hráči | Shanghai Composite | FOREX | LVS | DNO | Fibonacci | Pozornost trhu | Novartis (NOVN.CH) | Ziskovost | Drahé kovy | Kvantitativní technická analýza | Pád cen | Rozhodování | Posílení eura | Saxo | Kurz franku | Růst ceny | Cenový propad | WTI | Pšenice | Bankéři | Standard & Poor's 500 | Cena benzínu | Bod | Francouzský prezident | Obchodníci | Parita | Akcie americké společnosti | Raiffeisen Bank International | Index euro stoxx 50 | ISM | Finance | Statistici | Analytika | Guvernér | Data PMI | Měkké přistání | Účastníci trhu | Americká měna | EMU | Philadelphia Fed | Prodávající | Oživení britské ekonomiky | Dukascopy Europe | Tesla (TSLA.US) | Poptávka | Christopher Waller | OCI | Sazby beze změny | Doporučení | Cena ropy | Inflace | Zvýšení inflace | Pravidla obchodního systému | Solana | Marže | SpaceX | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Růst HDP | Polygon | Trh kryptoměn | Vstoupit do trhu | Reporty | Zasedání Bank of England | Korekční fáze | Trader | GfK | Alphabet | Struktura | Hang Seng | Trh se zlatem | Co bude | Očekávání trhu | Krypto | Medvědi | Zkušenosti | Nominální růst | Komentáře Fedu | Statistický úřad | Emmanuel Macron | Index DAX | Klouzavý průměr | Signály | Dividenda | Počasí | Pokles zásob | Zveřejnění zpráv | Rafinérie | Payrolls | Bloomberg Economics | IHS Markit | Statistiky | Začátek nové fáze | Inflace cen | Holubičí postoj | Liz Trussová | AAL | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Philadelphia Fed index | Čínský index | Zájem o akcie | Cena severomořské ropy Brent | Propad HDP | Návratnost | Světové finanční trhy | Bankovní rada České národní banky | Facebook | Kurz | Market | Podnikání | RBI | 256/2004 | Unicredit | Ropa a Plyn | DAX | Pokles výnosů | Video | Analýza EUR/USD | Indikátor MACD | Akcie společnosti Zoom | Poslanecká sněmovna | Ceny pšenice | Inflace ve Velké Británii | HDP | Barclays | Medvědí scénář | Zajištění proti inflaci | Projevy centrálních bankéřů | Francouzský CAC 40 | Spekulace | ROCE | Problémy | Volatilita na EURUSD | Investujte | Úrovně rezistence | Rostoucí společnosti | Celková inflace | Devizový trh | Federální rezervní banka v New Yorku | Načasování | Rozvíjející se trhy | Index PMI | Dolar | AUD | Ether | Indická rupie | Fiskální balíček | Omikron | Optimismus | Ekonom | Ceny nafty | Predikce | Dodávky ropy | Zpráva CoT | Fibo | MPSV | Prima | Úřad práce | Raiffeisenbank a.s. | Citigroup | Poptávka po zlatě | Index VIX | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Head and Shoulders | Hodnoty měny | Obchodování v pásmu | JPM | Forexu | EBITDA | Růst novozélandského dolaru | EMA | Podhodnocený | Dovozní ceny | Vývoj na akciových trzích | Euro | LPL Financial | FXstreet.com | Rizikový sentiment | Pozice spekulantů | Federální rezervní banky | Datový kalendář | Fibonacciho retracement | Ranní komentář | Jádrový CPI | Pattern Bullish Engulfing | Reserve Bank of New Zealand | MIB | Globální akciový index | Vítězství nad inflací | Zisková marže | Sony | JPMorgan (JPM.US) | Premiérka | Cenové stability | Mercedes-Benz | Zasedání ECB | Gamble | Credit Suisse | Portfolia | ANZ | Obchod | Fundamentální pozadí | Holdingová společnost | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Daytrader | Dopady koronavirové pandemie | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Index výrobní aktivity | Členské státy EU | Byznys | Řízení peněz | Recese | Úroveň rezistence | Zpomalení růstu | Bollingerova pásma | Jednotná měna | Zpomalení hospodářského růstu | LPL | ASML | Švýcarský frank | Kyjev | Bank of Canada | Německý ZEW index | Chuť riskovat | Erdogan | Rychlost | Analýza BTC | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Obchodní aktivita | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Růst akcií | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Etoro | Výhled na rok | VET | Situace na Blízkém východě | Akcie Applu | Investování je rizikové | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Meziměsíční inflace | Globální finanční krize | USD/CAD | Banka | Multi-asset | Růstový trend | Inflace ve Spojeném království | Rozhodnutí Bank of England | Úrovně supportu | Nálada na akciových trzích | Dnešní údaje | Frank | Oscilátory | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Negativní nálada | Momentum indikátory | Ekonomické dopady nákazy koronavirem | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Akciové portfolio | Dnešní zpráva | Ekonomové | FBTC | Čínské indexy | Chování ceny | Ceny energií | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | EU | Meziroční míra inflace | xStation 5 | Základní sazby | Úspěchy | Další kryptoměny | Vyšší volatilita | Spojené státy | Multi-Asset obchodování | Rostoucí inflace | Advance | Geopolitika | Inflace v Německu | Svíčkové formace | Technologický sektor | OSN | Soud | Miliardy | Pips | Výkon amerického dolaru | Výrazný pohyb | Předpovědi Saxo Bank | Blockchain | Index FTSE 100 | Kanadský dolar | Desetileté dluhopisy | Pravidla systému obchodování | Předpovědi | Údaje z Číny | Konflikt na Ukrajině | PBOC | Analýza cenových grafů | Výkon dolaru | Mince | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Leonardo | Rostoucí ceny | Trend | Cenový vývoj | Sazba Fedu | Pokles sazeb | Correlation Matrix | Dow Jones Industrial | Růst eurozóny | Las Vegas Sands | Kroky Fedu | Časový rámec | Americký dolar k japonskému jenu | SEC | Míra inflace | Platforma | Směr trhu | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | CFA | CNN | Náklady na úvěry | Zlato (XAU/USD) | Objem objednávek | Nařízení | Silicon Valley | Pioneer Natural Resources | SWIFT | BTC | Fed index | Celý svět | Indexy | Negativní zprávy | Altcoiny | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Odborníci | Indikátory | Obchodní bilance | Oživení poptávky | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | | Raiffeisen Bank International (RBI) | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Korporace | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Indexy PMI | Úsilí | Jak obchodovat | Analýza DAX30 | Tempo růstu | InPost | Úvěrový rating | Scotiabank | STOXX50 | Odkup akcií | Empire State Index | Americká výnosová křivka | Break-Even | Seriózní řízení rizik | Divergence | Stav americké ekonomiky | ETF | Trend dolů | Analýza společnosti | Akcie klesají | Akciové trhy | Hlavní evropské indexy | Lufthansa | Oslabení | Omezení těžby | Varování | Akciové futures | Viceprezident ECB | Šance | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomické výhledy | Spojení | Zpracovatelský průmysl | Long | Rally | Bankovní rada | Inflace v Evropské unii | Macron | Klíčový support | Pandemie | Japonský index | Členství v EU | Michaël van de Poppe | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | EUR/USD sentiment | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Prodejní tlak | Širší index | Růst zaměstnanosti | Vakcíny proti COVID-19 | Výprodej | Strategy Research | Indexy na Wall Street | Oživení poptávky v Číně | České měny | Ceny ropy dnes | Jednoduchý klouzavý průměr | Business | Staking | Ropný a plynárenský průmysl | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Tradeři | Kanadská centrální banka | Světové trhy | Pokles cen | Čínská centrální banka | Práce | SP500 | Začít obchodovat | Vývoj ceny | Ministerstvo financí | Index euro | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Holubičí tón | Nový týden | Zdravotnictví | Významné události | Obchodní rozhodnutí | Riziko ztráty | Tipy pro začátečníky | Tržby v eurozóně | Graf ropy | Úspěch | Trhy dnes | Záložna | Plán obchodování | Pochybnosti | PMI ve službách | Členské země | Sierra Chart | Vedení ECB | Špatné zprávy | JD | Prodeje automobilů | Známky oživení | Pokračování poklesu | Čínský akciový trh | ISM ve službách | WFC.US | Spekulanti | Zisk na akcii (EPS) | Zotavení | Sentiment | Zrychlení inflace | Kotace | Short pozice | Stoxx Europe 600 | Breaking | Signály z Fedu | Výsledek zasedání | Politika | IBIT | CoinShares | Nálada na trhu | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | ECB Christine Lagardeová | Technologický index | Míra nezaměstnanosti | Člen bankovní rady | Šéfka MMF | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | ZIM Integrated Shipping (ZIM.US) | Dnešní seance | Poptávka po dolaru | Osobní výdaje | Yahoo Finance | Nespokojenost | Martin Gürtler | JPMorgan | Deutsche Telekom | Investor | Indikátory důvěry | Poplatky | Forint | Velká Británie | Růst libry | Makroekonomická data | Investiční doporučení | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Investment Banking | Cíle | Evropské společnosti | Zasedání FED | Pokles průmyslové výroby | Objemy obchodů | USD za tunu | Geopolitická rizika | Nákupy | Měnové páry | Měnové politiky | Vnímání | Intel | Předstihový ukazatel | Ekonomika | Hospodářská recese | Pohyb ceny | Výnosová křivka | Politici | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Žádosti o podporu | Banky | Směr trendů | Sankce | Obchodování s futures | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | Timeframe | ESM | Začínající obchodníci | Zdraví | Volume | Americké ministerstvo | Sazby | Obchodní analýza | Austan Goolsbee | Kupci | Deriváty | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Economist | Odpovědnost | Vysoké ocenění | Francouzský index | Ztráty | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Trendové čáry | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Michal Brožka | Volby | Údaje o maloobchodních tržbách | Standardní odchylky | Očekávaný růst | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Největší ekonomika | Advance Auto Parts | Správce aktiv | Prodejní signál | General Motors | Fondy | Komise pro cenné papíry | Bílý dům | Nakupovat | OSVČ | Situace v Číně | Austrálie | Německé ekonomiky | USD za barel | Nikkei 225 | Obavy investorů | Společnost Intel | Vývoj měnového páru EUR/USD | Bezpečné měny | Evropský akciový trh | Peněžní trhy | BlackRock | Akcie Intelu | Swing | Graf měnového páru | GS | Bernstein | Japonský jen | Akciový trh | Ceny ropy Brent | Velké ztráty | Burzy v USA | Euro včera | ČNB dnes | FOMC | Ukrajinská krize | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | Zpětný odkup akcií | Kurz libry | Člen rady guvernérů | Nálada na finančních trzích | Odhady růstu | Výdaje | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | Zásoby benzinu | Nový cyklus | ODS | Ceny aktiv | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Vladimir Putin | Air France-KLM | Rozvoj | Klouzavé průměry | Cenová bublina | Podnikání na kapitálovém trhu | Nižší úrokové sazby | Úrokové sazby | Dlouhá pozice | Švýcarské banky | Transakce | Velkoobchodní tržby | Průlom | Měnový pár | Růst podnikatelské aktivity | Spotové ETF | Snížení úrokových sazeb | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Glencore | Maloobchodní prodej | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Důležité zprávy | Polkadot | Výprodeje | Prodeje | Index MSCI | Ekonomika EU | Zlotý | Sankce proti Rusku | USD/JPY | Inflace v březnu | Zpráva COT | DE30 | USDX | BTC/USD | Tržby společnosti | PDZ | Dodávky plynu | Společnosti z indexu | Jasný signál | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Příležitosti k nákupu | Stimuly | Oslabení eura | Výrobní inflace | Intradenní pohyby | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | Firemní výsledky | MSCI | Karanténní opatření | Euro na dolar | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | MetaTrader Supreme Edition | RBA | Index podnikatelské aktivity | Spotřebitelská poptávka | Růst aktivity | Politická stabilita | Světové indexy | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Uvolnit měnovou politiku | Obchodování na burze | Obchodní podmínky | Trade | Regionální měny | Výnosy desetiletých dluhopisů | Důležité makroekonomické události | Britské hospodářství | Huw Pill | Výsledkové zprávy | IBEX | Ruský prezident Vladimir Putin | Výzkumná společnost | Nákupní signál | Pravděpodobnost recese | EIA | Platformy | Rusko | Americký ISM | Vysoké riziko | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Miliardy USD | Pohledávky | Investiční společnosti | Obchodní den | Býčí scénář | Makroekonomické události | Nižší hodnoty | Signál | Digitální měna | Írán | Vysoké úrokové sazby | Britská vláda | EPS | Světové akciové indexy | ADP | Nejoblíbenější strategie | Napětí mezi Čínou a USA | Číst grafy | CPI v USA | Centrální bankéři | Překoupené oblasti | Společnost SpaceX | Prezident Federální rezervní banky | Ropy | Rozdílové smlouvy | Uhlí | Metro AG | Nové žádosti o podporu | Česká inflace | Americké akciové indexy | CHNComp | NFIB | Dow Jones | Devizové rezervy | Výsledky hospodaření | Analýza indikátorů | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Záchranný balíček | Silný trend | Koruna posílila | Rafinerie | Zisk EBITDA | Společnost | Komise v přenesené pravomoci | Obchodní systémy | Forexové objemy | Likvidní | Sázky | Rizikový apetit | Index MSCI World | Obchodujte | 1D | Implikovaná volatilita | Ninja Trader | Historicky nejnižší | Dassault Aviation | Patová situace | Negativní výhled | Generální ředitel | Očekávaná inflace | BMW | Cena akcií | Volatilita trhů | Non-Farm Payrolls | AUD/USD | Špatná data | CAC40 | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Mimořádné zasedání | Americké ministerstvo financí | Nálada | Sazby Fedu | Nové údaje | Umělé inteligence | Burze | Britské měny | Buy | Eura | Tisková konference | Obchodní signál | Výrobci čipů | Organizace | Bilance | Joe Biden | CBI | Ceny pohonných hmot | Graf dne | Ruská měna | VIX | ZM | Zmírnění inflace | TGT | Růst | Obchodování EUR/USD | Vývoj jádrové inflace | Index Dow Jones Industrial | TotalEnergies | Bankrot | Příjmy | Rusko a Ukrajina | Bělorusko | Proti trendu | Investujte zodpovědně | Zajištění | Trading | GM | Nástup Aleše Michla | Výnosy amerických státních dluhopisů | Zlepšení nálady | Vlády | Plynárenský průmysl | Trend klesající | Index | Wall Street Journal | PCE index | Zisk na akcii | Praktické tipy | Lockdown | Cenový index | Cenová akce | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Varovné signály | Vyjednávání o brexitu | Engulfing | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Analýza a prognóza | UCG | Odliv prostředků | Evropský datový kalendář | Vývoj na trhu | Pandora | Akcie H&M | Vysoce likvidní | Možnosti technické analýzy | Prohlášení Fedu | Británie | INTU.US | Index DAX (DE30) | David Vagenknecht | Španělsko | Výkyvy | Příjmy domácností | Sankce vůči Rusku | Podnikatelské klima | PMI v eurozóně | Index spotřebitelských cen | Nerovnováhy | Akcie Renaultu | Markit | Eskalace konfliktu | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Fundamenty | Komplexní analýza | CAD | Kurz EUR | Tesla | Eskalace války | Vývoj indexu Nasdaq | Benchmark | Program nákupů dluhopisů | HDP Německa | Nový Zéland | RDDT | Obchodování GBP/USD | Maloobchodní tržby v eurozóně | Spotřebitelské ceny | Podnikatelské aktivity v USA | Obchodování svíčkových patternů | Palantir | Trh s bitcoiny | Volatilita páru EUR/USD | Stabilita | Američtí zákonodárci | Komentátor | Finanční ztráty | Nová historická maxima | Oslabující americký dolar | Návratnost investic | Drobní obchodníci | Společnost Semler Scientific | SNOW | Základní pravidla systému obchodování | Akcie výrobce oděvů | Falešné signály | NZD/USD | Bankovní asociace | Kontrakty na ropu | Odvětví | Vývoj peněžní zásoby | Na burze | Obchodní bilance eurozóny | Bez rizika | Wall Street | Globální akciové trhy | mRNA | Kabinet | Upravený zisk | Světové akciové trhy | EURUSD | Obchodování na forexu | Síla amerického dolaru | Držení pozice | Býčí trend | Výkyvy akcií | Velká korekce | Panika | Agentura Reuters | ExxonMobil | Významný dopad | Sektor polovodičů | Středoevropské měny | Ekonomiky | Index volatility CBOE | Zásoby zemního plynu v USA | Sazby hypoték | RSI indikátor | Analytička | Nasdaq Composite | Zemědělství | Vzestupný trend | Očekávané rozhodnutí | Fiskální rok | Loonie | Astrazeneca | Fáze expanze | Zasedání FOMC | Inflace v Británii | Investing.com | Pákový efekt | Očkování | Vyšší úrokové sazby | Největší ztráty | Norsko | Centrální banky | NAHB | Jak se stát lepším investorem | Americký prezident | Posilování amerického dolaru | HDP v USA | Růst britské ekonomiky | Obavy z recese | Vklady | Tržní kapitalizace | Firmy | Baker Hughes | Zpřísňování měnové politiky | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Jednání bank | TSMC | Energie | Rostoucí ceny ropy | Prémie | Zdravotní péče | Japonská vláda | Target | Supporty a rezistence | Obchodní napětí | Budoucí pohyby měnového páru | CCI | FXStreet Forecast Poll | Phillips 66 | ZIM Integrated Shipping | Japonský index Nikkei | Moderna | Údaje ISM | Elektroauta | NATO | Zlepšení | Zoom Video Communications | Pojišťovny | Restriktivní politiky | Dovoz ruské ropy | Goldman Sachs (GS.US) | Management | Špatné výsledky | Index STOXX Europe | Větší pokles | Budoucí pohyby | Financial | Současný trend | Libra ztrácí | Odhady trhu | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Riziko recese | UBS | Cukr | Analýza makroekonomických zpráv | Technologické společnosti | Fundamentální informace | Tlak medvědů | Výsledky průzkumu | Palo Alto Networks | Očekávání analytiků | Stimulační opatření | Dolar včera | Vstupní signál | Obchodování na trzích | Dai-ichi Life Research Institute | Raphael Bostic | Exxon Mobil | Index S&P 500 | Formace technické analýzy | Propad | Odrazy | Inflace v eurozóně | Devalvace | ČR | American Airlines | Různé názory | Fed | Futures | Euro vůči americkému dolaru | Průmysl v eurozóně | AA | Index spotřebitelské důvěry | AbbVie | Ceny ropy WTI | Růstový potenciál | Údaje o prodejích | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Stavebnictví | Podíl nezaměstnaných | Zhoršení nálady | Nemovitosti | Předpokládaný růst | Svíčkové grafy | Eurodolar | Snižování sazeb | Zdražení ropy | Vysoce likvidní měny | Americké měny | Běžný účet | Pár EUR/USD | Podniky | Instrument | CFRA | HDP Španělska | Stříbro | Analytici Citi | Akciový index | Zpráva o inflaci | Spotové ceny | Offshore | Domácí poptávka | Klesající trend | Instant Trading EU | DAX (DE30) | Rýže | Sektor služeb | Počet pracovních míst | Úrokové sazby Fedu | Cenové výkyvy | Libra klesá | Kakao | Snížení produkce ropy | FXstreet.cz | Teherán | NFP data | Rizikové investice | Americké trhy | Volatility | Zvýšení úrokových sazeb | Bureau of Economic Analysis | Statistika | Inflace v únoru | Akcie firem | Tomáš Kudla | Šíření viru | Měnová intervence | Kanada | Pokles akcie | Obchodovat | Snižování inflace | Poziční obchodování | Členka rady guvernérů | CNBC | Index Nasdaq Composite | xStation5 | XTB | Vstupu do EU | ECB Luis De Guindos | Web3 | Směřování | Globální akcie | HDP v eurozóně | Verbální intervence | Amundi | Ekonomické nestability | Zrychlení růstu | Hamás | Výsledek hlasování | Odraz ceny | Prognóza ČNB | Exxon | Velké zisky | Nejnovější údaje | Trendová linie | Americký HDP | Virus | Koruna dnes | Německo | Kalendář událostí | Prodeje domů | Rada guvernérů | Svíčkové patterny | Ruská centrální banka | GS.US | Riziko | Významné úrovně | Jednoduché tipy | Vice | Britské společnosti | Inflace spotřebitelských cen | Směrnice | Výhled pro GBP/USD | Eskalace | SPX | Viceprezident | Futures na ropu | Platební bilance | INTU | USDIDX | Velikost pozice | Sektor nemovitostí | VaR | NATGAS | Psychologická bariéra | Tržní situace | EUR/GBP | Upravený zisk EBITDA | Podnikatelská aktivita | Vysoká hodnota | Bitcoin a další kryptoměny | Světové centrální banky | Americké banky | WHO | Členka Rady guvernérů Fedu | Geopolitická nestabilita | Klíčový faktor | AA.US | Směřování trhů | Dot-com | Google | Charter Communications | CoinDesk | Pozice | Cenový graf | Dluhopisy | Akcie bank | Dluhové krize | Paradox | Členské státy | Makroekonomický kalendář | Evropský regulátor | Uptrend | Čína | Mark-to-Market | Další pokles | Koruna | MIFID | Nastavení měnové politiky | Výrazné pohyby | USA | Americká vláda | Christine Lagarde | UK100 | Dodavatelské řetězce | Zasedání centrálních bank | Konec kurzového závazku | Viceprezident ECB Luis de Guindos | US30 | Podnikatel | Rezistence | Snížení úrokové sazby | Americké akciové trhy | Mário Centeno | Analytik | Nejnovější údaje o inflaci | US Bancorp (USB.US) | Dna | Prezidentka Christine Lagardeová | VanEck | Ekonomické zprávy | Miliardy dolarů | Peter Garnry | Plán obchodování EUR/USD | Akcie General Motors | Likvidní měny | Ukazatele | Hospodářské výsledky | Střední hodnota | Výraznější pokles | Nejhorší výsledek | IPO | DYDX | COT | Obchodovaný objem | Výbor FOMC | Analytici banky | Komplexní analýzy | Síla indexu | Intervenovat | UniCredit (UCG.IT) | UCG.IT | Americký akciový trh | Ceny benzínu | Fibonacciho pásma | Index CAC 40 | Plány | Finanční situace | Globální krize | Obchodování Price Action | Riot | Prodeje domů v USA | Geopolitické napětí | Český běžný účet | Standard Chartered Bank | Philip Morris | Obchodní přístup | Komerční banka | Německý DAX30 | Obchodovanie | JD.US | Vývoj dolarového indexu | Obchodní signály | Události tohoto týdne | Portfolio | Nejlepší rozhodnutí | Investiční | Krize | CFRA Research | Carry trade | Produkty a služby | Prodej | Nastavení úrokových sazeb | Celoroční výhled | Index CPI | Voyager | Rostoucí nezaměstnanost | Trendové pohyby | Celkový sentiment | Výkonnost | HDP USA | Existence bitcoinu | Budoucnost | Včerejší obchodování | Růst poptávky | Index Nikkei | Evropská unie dnes | Peníze uložené | Globální likvidita | S&P 500 | Statistické údaje | Možné scénáře | Růst cen ropy | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | Maloobchodní tržby | Makroekonomické ukazatele | VOW1.DE | Investment | Měnová politika | Maersk | ZIM.US | Break Even | Heiken Ashi | Fair Value | Situace na trhu | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Opatření | Ekonomické výhledy pro ČR | Hospodářské oživení | Spotřebitelská nálada v USA | Apple | Španělský CPI | Depozitní sazby ECB | Lineární regrese | Fed Williams | Americká seance | Cenový index výdajů | Peking | Výrobní aktivity | Uzavření trhů | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Poptávky po dolaru | Likvidita | Index amerického dolaru | EURAUD | Index PCE | G7 | Sociální síť | Zlato | Halving | Poradenství | Volkswagen (VOW1.DE) | TSLA | Investiční rozhodnutí | NZD | Pandemie v Evropě | COVID-19 omikron | Zápis ze zasedání ECB | Poptávka po ropě | Akcie | Úroveň supportu | Průměrná cena | Prohlášení | UBS Group AG | Amazon | Kryptoměny | Objednávky | Kurz EURUSD | Konsolidace | Evropské akciové trhy | Teorie obchodování | Sentiment trhu | HealthCare | Index Nikkei 225 | Tvrdá data | Oscilátor | Horizontální linie | ČTK | TGT.US | Změny úrokových sazeb | Logistické společnosti | Cardano | Obchodní nastavení | Investování | Obchodování páru EUR/USD | Komodity | Americké vlády | Analýza | USB.US | Vítězství | Globální sentiment | Členka rady guvernérů Fedu | Americká centrální banka FED | Česká národní banka | Akcie ropného koncernu | Nonfarm Payrolls | PriceWaterhouseCoopers | Společnost Starlink | Levi's | Jerome Powell | Výnosy | Vyhlašování makroekonomických dat | Inflace v USA | Maloobchodní tržby v USA | Hlavní ekonom | Objem obchodování | Dvojité dno | Zajímavé pohyby | Produkce ropy | News | Société Générale | Pražský PX | Mzdy | Las Vegas Sands (LVS.US) | Základní úroková sazba | Federal Open Market Committee | Společnost Palantir | Medvědí trend | XTB Research | Uzavření obchodování | V4 | Poziční obchodní strategie
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | Index | USA | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Růst | Trading | FOREX | Pokles | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Makroekonomické důsledky
Makroekonomické faktory
Makroekonomické indikátory
Makroekonomické modely
Makroekonomické nerovnováhy
Makroekonomické predikce
Makroekonomické prostředí
Makroekonomické reporty
Makroekonomické statistiky
Makroekonomické strategie

Následující klíčová slova

Makroekonomické události
Makroekonomické ukazatele
Makroekonomické zprávy
Makroekonomické zprávy a sentiment
Makroekonomický analytik
Makroekonomický fundament
Makroekonomický kalendář
Makroekonomický obrázek
Makroekonomický obrázek Spojených států
Makroekonomický výhled
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít