Fundamentální výhled
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 31. ledna: Britská libra přešla do flat trendu
31.01.2025 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek vyznačoval neobvyklým a nelogickým obchodním chováním. Britská libra neměla mnoho makroekonomických zpráv ani fundamentálních událostí, a přesto věrně kopírovala pohyby eura, což dokládá silnou korelaci mezi těmito dvěma měnami. Euro ale dokázalo vygenerovat jeden solidní signál a vykázalo průměrnou volatilitu, zatímco britská libra se příliš nepohybovala.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 30. ledna: Neúspěšný pokus dolaru o bleskovou válku
30.01.2025 Měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval opatrně, protože trh nechtěl před zasedáním Federálního rezervního systému a výroky Jeroma Powella riskovat. Tyto události a jejich vliv na trh budeme analyzovat zítra, protože někdy se reakce trhu může lišit od výsledků, které se očekávaly. Musíme se vyvarovat unáhlených závěrů; pochopení reakce trhu nám pomůže posoudit, jak trh interpretuje výsledky zasedání Fedu.
Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 28. ledna: Technicky dokonalá libra
28.01.2025 V pondělí pár GBP/USD vykázal růst, přestože ve Spojeném království ani v USA nebyly naplánovány žádné významné události. Během technické korekce trh často nevyžaduje lokální makroekonomické nebo fundamentální důvody, aby došlo k pohybu. V důsledku toho britská libra už tři týdny po sobě roste, a to navzdory slabým ekonomickým údajům ze Spojeného království a potenciálnímu agresivnějšímu uvolňování měnové politiky ze strany Bank of England ve srovnání s Federálním rezervním systémem. Stejně jako každá jiná měna nemůže libra neustále klesat nebo růst donekonečna. V denním časovém rámci se korekce vytvářela již delší dobu a nyní se vyvíjí úměrně předchozímu poklesu.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 24. ledna: Libra opět klepe na zavřené dveře
24.01.2025 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval většinou do strany, aniž by se výrazně posunul nahoru nebo dolů. Během americké obchodní seance mírně vzrostl a jeho cena se dostala do pásma 1,2336–1,2349. Pokud ho překoná, mohla by ještě o kousek postoupit; doporučujeme ale dívat se na potenciál libry opatrně. Z fundamentálního hlediska zůstává libra slabá a chybí jí podpora makroekonomických faktorů. Její růst v posledních týdnech představuje hlavně technickou korekci. Ani průraz linie Senkou Span B tedy nejspíš výrazně nezmění celkový výhled. I když libra může ještě několik týdnů, nebo dokonce měsíců stoupat, aktuální pohyb nahoru je stále potřeba považovat za korekci.
Zlato a stříbro zaznamenávají nové zisky s nástupem éry Trump 2.0
23.01.2025 Ceny zlata i stříbra těžily ze zvýšené nejistoty způsobené vlnou Trumpových oznámení po jeho inauguraci, včetně cel, přičemž investoři vyhodnocují také jejich inflační dopad a vliv na měnovou politiku. Poslední nárůst cen - u zlata na 11týdenní maximum poblíž loňského rekordu a u stříbra směrem k rezistenci kolem 31 USD - byl vyvolán Trumpovou hrozbou zavedení cel na některé jeho hlavní obchodní partnery včetně Kanady, Mexika, Evropy a Číny.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 23. ledna: Libra ve středu odpočívala
23.01.2025 Měnový pár GBP/USD ve středu zaznamenal mírný růst. Technický výhled pro euro i libru se aktuálně zdá téměř totožný. Hlavní rozdíl je v tom, že britská libra zatím neprorazila linii B Senkou Span. Podle indikátoru Ichimoku na ní stále převládá klesající trend. Nepřekvapilo by nás, kdyby euro i libra dnes nebo zítra pokračovaly v poklesu, protože stále nevidíme žádné přesvědčivé důvody, proč by měly vůči dolaru posilovat. Bank of England může už příští týden začít aktivně snižovat klíčovou úrokovou sazbu. "Trumpův faktor" navíc nemusí být pro dolar ze své podstaty negativní. Nabízí se otázka, proč všichni předpokládají, že cla americké ekonomice uškodí. Zdá se, že Trump je hodlá zavést, aby podmínky pro svou zemi vylepšil.
Obchodní doporučení a analýza měnového páru GBP/USD na 22. ledna: Libra opět čelí silné rezistenci
22.01.2025 Měnový pár GBP/USD v úterý zažil pokles následovaný odrazem a den zakončil v blízkosti linie Senkou Span B, která slouží jako silná hladina rezistence. Pro libru je tak prolomení této úrovně náročné. Pokud se jí však podaří tuto linii překonat, mohlo by to znamenat pokračování lokální korekce směrem vzhůru, i když ve vyšších časových rámcích se stále jedná o korekci. Linie vzestupného trendu podporuje růst libry, ale pokles ceny pod tuto linii by znamenal konec současného trendu.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 21. ledna: Libra nestála stranou
21.01.2025 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pondělí výrazný růst. Faktory, které tento pohyb ovlivnily, jsou podobné těm, o kterých jsme mluvili v článku o páru EUR/USD. Dolar kupodivu neměl žádné konkrétní důvody k poklesu v průběhu dne. A navíc, v případě britské libry není přesné tvrdit, že trh jen vybíral zisky z otevřených short pozic. Celkově nedoporučujeme zapojovat se do takových pohybů, ke kterým dochází často během zasedání Federálního rezervního systému, Evropské centrální banky nebo Bank of England. Trh má v těchto případech tendenci obchodovat na základě emocí, takže pohyby jsou nelogické a technická analýza nespolehlivá. Stručně řečeno, tyto pohyby se téměř nedají předvídat.
Snímek kryptoměnového trhu
20.01.2025 Fundamentální výhled pro bitcoin a hlavní altcoiny zůstává příznivý. Politická podpora, aktivita institucionálních investorů a optimismus účastníků trhu vytvářejí podmínky pro další růst cen.
Doporučení k obchodování a analýza GBP/USD na 10. ledna: Libra neztrácí čas
10.01.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zaznamenal pokles o 120 pipsů. Během evropské seance však došlo k obratu, díky kterému se britská libra začala zotavovat. Navzdory tomuto odrazu je zřejmé, že libra během dne nedokázala získat zpět většinu svých ztrát. Ve čtvrtek došlo k výraznému poklesu, po kterém následovala nepatrná korekce. Pozoruhodné je, že opět neexistovaly žádné lokální faktory, které by odůvodňovaly pokles libry.
EUR/JPY: Analýza a prognóza vývoje
09.01.2025 Tento pokles je přičítán posilujícímu japonskému jenu, za kterým stojí pozitivní ekonomické údaje z Japonska. Základní mzdy vzrostly o 2,7 %, což je nejvyšší úroveň od roku 1992. Zrychlující se inflace, která vzrostla z 2,6 % na 3,4 %, podporuje očekávání zvýšení úrokových sazeb ze strany Bank of Japan, což dále podporuje jen a tlačí na pár EUR/JPY. Kromě toho opatrný sentiment na trhu, geopolitická rizika a obavy z obchodních válek posilují status jenu jako bezpečné měny.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 9. ledna: Krátká radost libry
09.01.2025 Pár GBP/USD zaznamenal ve středu prudký pokles o téměř 200 pipů. Stojí za zmínku, že takto výrazný pokles nevysvětlovaly žádné jasné lokální faktory. Spojené království nezveřejnilo žádné relevantní zprávy a údaje z USA naznačovaly slabost dolaru. Pár GBP/USD ale ještě před zveřejněním údajů z USA klesl o 165 pipů a zpráva ADP dokázala pokles pozastavit jen dočasně. Pár překonal poslední lokální minimum, takže klesající trend bude pravděpodobně pokračovat.
Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD na 8. ledna: Britská libra mění své ambice
08.01.2025 Měnový pár GBP/USD se v úterý snažil udržet si růstovou dynamiku, ale nakonec se vydal opačným směrem. Britská libra neměla v pondělí k dispozici žádné významné faktory, které by podpořily její silný růst, a ani v úterý neexistovaly žádné faktory, které by přispěly k jejímu dalšímu růstu. V důsledku toho považujeme nedávný růstový pohyb za nelogický a nekonzistentní. Pravděpodobně se jedná o technickou korekci. Cena nedokázala prorazit nad linii Senkou Span B, což naznačuje, že klesající trend zůstává neporušený a kdykoli by mohlo dojít k obnovení poklesu.
AUD/USD: Analýza a prognóza
07.01.2025 Měnový pár AUD/USD láká kupce už čtvrtý den v řadě díky mírnému oslabení amerického dolaru. Index amerického dolaru, který sleduje vývoj dolaru vůči koši měn, se pohybuje poblíž týdenního minima, dosaženého v pondělí.
Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD na 7. ledna: libra nechápe, z jakého důvodu rostla
07.01.2025 Měnový pár GBP/USD v pondělí vykazoval značnou volatilitu. Britská libra zpočátku sebevědomě rostla, téměř jako by se Bank of England rozhodla zvýšit svou klíčovou úrokovou sazbu. Poté však stejně prudce klesla, jako by BoE své rozhodnutí náhle zvrátila a sazbu snížila. To je samozřejmě jen humorná nadsázka, ale málokdo očekával tak drastické pohyby v den, kdy byla zveřejněna pouze jedna zpráva ve Velké Británii a další v USA – v obou případech šlo o druhé odhady indexů PMI ve službách za prosinec. Britský PMI překvapivě dopadl hůře, než se očekávalo, takže je nepravděpodobné, že by to vyvolalo rally na libře.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 6. ledna: Libra může už v pondělí obnovit pokles
06.01.2025 Pár GBP/USD v pátek aktivně oživil poté, co ve čtvrtek zaznamenal pokles o téměř 200 pipů. Cena téměř dokonale dosáhla úrovně 1,2349 hned v první obchodní den, když předtím opustila horizontální kanál, ve kterém se obchodovala v době svátků. Aktuálně dokázala mírně oživit do pásma 1,2429–1,2445, od kterého se může už v pondělí nebo v úterý odrazit. Pokud se tak stane, pravděpodobně se vrátí k úrovni 1,2349.
EUR/USD: Klid před bouří
17.12.2024 Měnový pár EUR/USD se nadále obchoduje v úzkém cenovém rozpětí, zatímco trhy čekají na klíčové události tohoto týdne. Zaprvé na středeční oznámení výsledků prosincového zasedání FOMC a zadruhé na páteční zveřejnění jádrového indexu PCE. Tyto události budou sloužit jako poslední hlavní faktory tohoto roku, protože příští týden bude většina západního světa slavit Vánoce a hned poté Nový rok. Mnoho světových trhů bude v tomto období uzavřeno a obchodní aktivita se výrazně zpomalí a vstoupí do svátky vyvolaného útlumu až do začátku ledna.
XAU/USD – analýza a prognóza
11.11.2024 Dnes, v prostředí převážně býčího sentimentu vůči americkému dolaru, zůstávají ceny zlata už druhý den po sobě pod mírným prodejním tlakem. Optimismus kvůli očekávané expanzivní politice Donalda Trumpa dál podporuje index amerického dolaru, který minulý týden dosáhl čtyřměsíčního maxima. Tato síla dolaru je vnímána jako hlavní faktor, který oslabuje zlato.
🟡Jak zlato zareaguje na americké volby?
30.10.2024 Zlato zažilo jeden z nejlepších roků v historii, s cenami rostoucími od začátku roku. Tento růst lze přičíst změně nálady centrálních bank, zvýšenému geopolitickému napětí, zejména na Blízkém východě, a vysoce kontroverzním prezidentským volbám v USA. Ovšem ovlivní výsledek voleb výrazně ceny zlata? Jaký je aktuální fundamentální výhled pro zlato a můžeme očekávat nové historické maximum ještě letos?
GBP/JPY: Analýza a prognóza
17.10.2024 Pár GBP/JPY dnes po zveřejnění údajů o spotřebitelské inflaci ve Spojeném království čelí aktivním výprodejům a dál klesá z více než dvoutýdenního maxima dosaženého předchozího dne. Pokles táhne spotové ceny už druhý den po sobě k několikadennímu minimu poblíž úrovně 193,60, a to v souvislosti s očekávaným průrazem pod 200denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA).
EUR/USD. Dolar posiluje na pozadí zpomalující americké inflace. Co je hnací silou jeho optimismu?
12.09.2024 Dolar pozitivně reagoval na zveřejnění indexu spotřebitelských cen navzdory zpomalení inflace v USA. Na jedné straně se tato reakce americké měny zdá neobvyklá, protože Federální rezervní systém teď téměř jistě sníží na zářijovém zasedání úrokové sazby. Na druhou stranu je ale růst dolaru oprávněný, protože nejnovější údaje naznačují, že Fed pravděpodobně nepřistoupí k agresivnímu tempu uvolňování měnové politiky. Tato skutečnost umožnila dolarovým býkům dát o sobě vědět napříč celým trhem, včetně páru EUR/USD, kde se dolar blíží ke spodní hranici úrovně 1,10.
EUR/JPY. Přehled vývoje a analýza
10.09.2024 Měnový pár EUR/JPY se už druhý den po sobě pokouší získat pozitivní momentum, ale potenciál pro jeho další růst zůstává omezený.
🚀 Káva roste o 7%
09.07.2024 Po červnovém pohybu do strany se na trhu s kávou obnovila rally. Káva vzrostla o 7 % a obchoduje se na nejvyšší úrovni od poloviny února 2022. Důvody rally zůstávají stejné, protože fundamentální výhled se nemění. Nabídka kávy zůstává omezená, přičemž nedávné údaje potvrzují zpomalení dodávek z Vietnamu, což umocňuje obavy. Vývoz kávy z Vietnamu se v období leden-červen 2024 meziročně snížil o 11,4 %. Úroda v zemi trpí suchem, které má dopad i na sklizeň, jež začíná ve 4. čtvrtletí 2024. Mezitím odhady Mezinárodní organizace pro kávu nadále poukazují na nárůst celosvětové spotřeby kávy, což vytváří dokonalý mix pro růst cen.
🚀 Kakao roste o 8 %!
29.05.2024 Kakao je dnes nejvýkonnější komoditou, futures kontrakt na přední měsíc vyskočil o 8 %! Motorem pohybu je fundamentální výhled, podle společnosti WeatherDesk z Maxar Technologies, americké společnosti zabývající se satelitními technologiemi, víkendové srážky v západní Africe pomáhají zlepšit půdní vlhkost, ale byly neúčinné pro úplné obnovení zásob vlhkosti. Riziko pro produkci kakaa v regionu v příští sezóně tak zůstává. Mezitím obchodní zásoby kakaových bobů nadále klesají a posunuly se na nejnižší úroveň od 1. čtvrtletí 2021 (modrá linie, obrácená osa na grafu níže). Klesající zásoby i stále přetrvávající obavy o budoucí nabídku jsou ideální kombinací pro růst cen kakaa, které se dnes vyšplhaly na 4týdenní maximum COCOA.
Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 23.–24. května 2023: nakupujte nad 1 960 USD nebo prodávejte při pullbacku na 1 968 USD (21 SMA – medvědí kanál)
23.05.2023 Na začátku americké seance se zlato obchoduje kolem úrovně 1 960,72, tedy pod 21 SMA a 200 EMA. Vidíme, že pár XAU/USD se nachází uvnitř klesajícího trendového kanálu, který se formuje od začátku května. Teď se cena blíží ke klíčovému supportu na úrovni přibližně 1 950.
VIP zóna: Na co se můžete těšit v lednu
02.01.2023 Unikátní služba VIP zóna - Forex Asistent se mimo informací o objednávkách finančních institucí na mezibankovním trhu pravidelně rozrůstá o mimořádné vzdělávací materiály, v rámci kterých předávají své osobní know-how profesionální obchodníci a členové týmu FXstreet.cz a dávají tak možnost ostatním členům VIP zóny nahlédnout do jejich soukromého obchodování a získat informace a zkušenosti z dlouholetého forexového tradingu.
Zlato se dostalo do hry na přetahovanou mezi Fedem a inflací
06.06.2022 Zlato zůstává okolo 1850 dolarů za unci, přičemž býčí nálada mezi analytiky z Wall Street začíná chladnout, protože Federální rezervní systém do konce roku nadále agresivně zvyšuje úrokové sazby.
Výhled 2022: Akciové indexy, komodity, kryptoměny a ostatní
10.01.2022 Ve druhé části celoročního výhledu se podíváme na ostatní oblíbená aktiva mimo forex. Budou znovu velmi výnosnou investicí americké akcie? Které komodity mohou překvapit růstem? A jak se různých typů investic dotýká vysoká inflace a předpokládaný růst úrokových sazeb?
Rozbřesk: Míří ropa vstříc 100 dolarům?
27.10.2021 Ceny energií v posledních týdnech atakují mnohaletá maxima a výjimkou není ani severomořská ropa Brent. Její cena se v těchto dnech vyšplhala již nad hranici 85 dolarů za barel, což je nejvyšší úroveň za poslední tři roky. Aktuální vývoj na poptávkové i nabídkové straně trhu přitom vytváří prostor pro pokračující růst cen ropy v nejbližších měsících.
Ranní glosa: Míří ropa vstříc 100 dolarům?
27.10.2021 Ceny energií v posledních týdnech atakují mnohaletá maxima a výjimkou není ani severomořská ropa Brent. Její cena se v těchto dnech vyšplhala již nad hranici 85 dolarů za barel, což je nejvyšší úroveň za poslední tři roky. Aktuální vývoj na poptávkové i nabídkové straně trhu přitom vytváří prostor pro pokračující růst cen ropy v nejbližších měsících. Od počátku října se ropa veze zejména na vlně raketově rostoucí velkoobchodní ceny plynu. Ta má totiž za následek vyšší poptávku po ropě, jež se stává levnější alternativou, ať již pro účely vytápění, nebo výrobu elektrické energie.
Rozbřesk: Ropa na houpačce a evropské trhy čekají na dnešní signály z ECB
22.07.2021 Severomořská ropa Brent má za sebou výjimečně povedenou první polovinu roku, ve které přidala k dobru více než 50 % a vystoupala na dvou a půl letá maxima. V posledních dvou týdnech se však ropa dostala pod tlak a její cena se vrátila zpět k hranici 70 USD/barel. Jaké jsou aktuální vyhlídky na ropný trh?
Rozbřesk: Finanční trhy ovládl strach z covidové Delta varianty
20.07.2021 Trvalo to týdny, ale záhada klesajících delších úrokových sazeb ve vyspělých zemích je rozluštěna. Nehledě na uvolněnou letní atmosféru je noční můra s přezdívkou COVID znovu na scéně, což si trhy s rizikovými aktivy (na rozdíl od bezpečných dluhopisů) až dosud nechtěly připustit.
Rozbřesk: Začíná kritický týden pro akcie, velcí hráči se vrací z dovolených
07.09.2020 Začíná kritický týden. Po americkém “Labor Day” se klasicky vrací na trhy po prázdninách větší institucionální obchodníci. Až uvidí drahé akcie vyhnané vzhůru zejména “retailovými” letními obchody, budou se muset rozhodnout. Buď naskočí na rozjetou vysokou vlnu, anebo začnou prodávat. Nebylo by to ostatně poprvé, co září přinese korekci přehnaného letního optimismu. A při pohledu na rostoucí počty nakažených napříč Evropou by se určitě důvody ke korekci našly.
Pohled na aktuální vývoj akcií společností Tesla a Apple
03.09.2020 Americký technologický sektor pokračuje v růstu, ale na jeho tahounech se začala projevovat únava. Společnosti Apple i Tesla začaly týden slibně. Jednalo se o první seanci po rozdělení akcií obou společností na sklonku minulého týdne. V následujících dnech však začaly akcie o své zisky bojovat. V dnešním komentáři akciových trhů se podíváme na poslední vývoj okolo obou společností.
Komoditní výhled: Komodity z pohledu klimatických změn a inflace
28.01.2020 Kombinace obav z pomalého růstu, geopolitického napětí, klimatické změny a inflačních tlaků připravila globálním komoditám potenciálně volatilní rok 2020. Zatímco globální růst – a s ním i poptávka po klíčových cyklických komoditách – zůstanou nadále nevýrazné, budeme svědky nejrůznějších problémů na straně nabídky, jejichž příčinou budou společenské nepokoje a klimatická změna.
Rozbřesk: Zasedání OPEC předvánočním překvapením na ropě?
05.12.2019 Producentské státy kartelu OPEC a partnerské země vedené Ruskem budou dnes a zítra jednat ve Vídni o podobě těžebních škrtů pro příští rok. Přestože v rámci ropné aliance existuje principiální shoda na potřebě prodloužení těžebního závazku platného již od konce roku 2016, konkrétní podoba zůstává nejasná. Na trhu se tato nejistota aktuálně odráží ve zvýšené volatilitě cen ropy, které se v posledních týdnech – navzdory geopolitickým šokům – držely v relativně úzkém pásmu poblíž 60 USD/barel.
Býci nadále čekají na svou šanci a tlačí cenu zlata zpět nad 1 500 USD
27.11.2019 Během několika posledních dní se technický obraz na zlatě významně nezměnil: vzhledem k poklesu pod 1500 USD, zejména díky prudkému nárůstu 10letých amerických výnosů na začátku listopadu, by se zbytek týdne se svátky Díkůvzdání a Černý pátek měl vyvíjet s celkově nízkou volatilitou.
Rozbřesk: Fed úroky nesnížil, ale ztrácí trpělivost s nízkou inflací. Na konci července to může být jinak
20.06.2019 Fundamentální výhled americké ekonomiky zůstává sice příznivý, ale Fed již začíná ztrácet trpělivost se zhoršujícím se podnikatelským sentimentem a nízkou inflací. Oficiální úrokové sazby se tedy sice zatím v USA nemění, avšak řada členů vedení Fedu, jež dosud podporovala stabilitu sazeb, se nyní přiklání k tomu, že by bylo žádoucí snížit úrokové sazby již tento rok. Jak přitom šéf Fedu J. Powell na tiskové konferenci několikrát zdůraznil, americká centrální banka bude v následujících týdnech velmi pozorně sledovat nejen příchozí data, ale i to, jak dopadne nadcházející jednání zemí G20 v otázce obchodu. Podle toho se zachová na příštím zasedání na konci července. Je přitom jasné, že jak prezident Trump, tak trhy, si jasně přejí co nejrychlejší redukci úroků, byť vedení Fedu v tom ještě nemá jasno.
Fed úroky zatím nesnižuje, ale ztrácí trpělivost s nízkou inflací
19.06.2019 Fundamentální výhled americké ekonomiky zůstává sice příznivý, ale Fed již začíná ztrácet trpělivost se zhoršujícím se podnikatelským sentimentem a nízkou inflací. Oficiální úrokové sazby se tedy sice zatím v USA nemění, avšak řada členů vedení Fedu, jež dosud podporovala stabilitu sazeb, se nyní přiklání k tomu, že by bylo žádoucí snížit úrokové sazby již tento rok.
XTB Market Barometr
28.02.2018 Máme za sebou zajímavou seanci, která rozvlnila hlavně americké indexy a dolarové páry. Včerejší projev Jerome Powella mírně zlepšil fundamentální výhled pro dolar, ale jsme zatím daleko tomu tvrdit, že bude zásadním zlomem na dolarových párech a že pomůže dolaru k dlouhodobějšímu růstu. Počítáme proto s tím, že bude konsolidace na USD párech pokračovat. I dnes se ale například na EURUSD můžeme dočkat zvýšené volatility a případně i slušného trendu v reakci na evropskou inflaci a americkou revizi HDP. Se zvýšenou tendrovostí pak počítáme také na ropě, kterou čeká zveřejnění amerických ropných zásob.
Rozbřesk: Pyrrhovo vítězství Angely Merkelové. Jaká bude reakce trhů?
25.09.2017 Angela Merkelová bude po čtvrté kancléřkou, dohodnout koalici ale nebude nic jednoduchého. CDU/CSU sice zvítězila, ovšem nejslabším výsledkem od roku 1949. Ještě hůř dopadli druzí socialisté, kteří dosáhli pouze 20 % a rozhodli se dobrovolně odejít do opozice. Předvolební průzkumy naopak překonala nacionalistická AfD, která překonala 13 %. V takové situaci Angele Merkelové v zásadě nezbývá nic jiného, než se pokusit sestavit pravo-levicovou koalici s liberální FDP a zelenými - tzv. Jamajku.
Měny v historickém kontextu – centrální banky vyčkávají, tento týden bude hlavně o amerických volbách
07.11.2016 Přinášíme vám přehled nejdůležitějších fundamentálních událostí minulého týdne pro jednotlivé měny a zároveň fundamentální výhled současného týdne.
Měny v historickém kontextu – centrální banky rozvlnily trhy
25.10.2016 Přinášíme vám přehled nejdůležitějších fundamentálních událostí minulého týdne pro jednotlivé měny a zároveň fundamentální výhled současného týdne.
Měny v historickém kontextu – přestane v tomto týdnu libra ignorovat makrodata?
17.10.2016 Přinášíme vám přehled nejdůležitějších fundamentálních událostí minulého týdne pro jednotlivé měny a zároveň fundamentální výhled současného týdne.
Měny v historickém kontextu – co zastaví libru v propadu?
10.10.2016 Přinášíme vám přehled nejdůležitějších fundamentálních událostí minulého týdne pro jednotlivé měny a zároveň fundamentální výhled současného týdne.
Měny v historickém kontextu – čeká nás týden NFP reportu
04.10.2016 Přinášíme vám přehled nejdůležitějších fundamentálních událostí minulého týdne pro jednotlivé měny a zároveň fundamentální výhled současného týdne.
Měny v historickém kontextu – máme za sebou týden centrálních bank
26.09.2016 Přinášíme vám přehled nejdůležitějších fundamentálních událostí minulého týdne pro jednotlivé měny a zároveň fundamentální výhled současného týdne.
Měny v historickém kontextu – zasedání centrálních bank nic nového nepřineslo, překvapila americká inflace
19.09.2016 Přinášíme vám přehled nejdůležitějších fundamentálních událostí minulého týdne pro jednotlivé měny a zároveň fundamentální výhled současného týdne.
Měny v historickém kontextu – překvapující data z USA, projev prezidenta FEDu z Bostonu a očekávané zasedání FOMC
12.09.2016 Přinášíme vám přehled nejdůležitějších fundamentálních událostí minulého týdne pro jednotlivé měny a zároveň fundamentální výhled současného týdne.
USDJPY si stále neví rady s důležitým supportem, TA
23.08.2016 Měnový pár USDJPY dál bojuje s hranicí 100 jenů za dolar. Ta je především důležitou psychologickou bariérou, kterou v ...
Euro před Indexem Fedu NY na překážkách 1,116 – 1,123
15.08.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování stagnuje na 1,117. Rušný týden z pohledu makroekonomických zpráv sice spíše vykázal nečekaně slabší data americké ekonomiky (produktivita práce, mzdy, jednotkové pracovní náklady, maloobchodní tržby, PPI), nicméně informace snad kromě znepokojení z velké odchylky mezd a jednotkových pracovních nákladů významně nezměnily makroekonomické tendence posledních kvartálů: spotřeba domácností solidně roste a inflace pomalu roste k normálovým úrovním. Přesto euro dokázalo v mezi týdenním srovnání opět posílit zpět k rezistencím 1,116 – 1,123.
Ropa s podporou komentářů a očekávání zásob roste
09.08.2016 Aktuální vývoj: Zářijový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování roste na 43,0 USD/barel. Cena od začátku srpna vzrostla o 10 %. Cenu v posledních hodinách podpořily mimo jiné některé komentáře. Prezident Kataru uvedl, že trh ropy míří k rovnováze a pokles ropy je dočasný. Navíc zdroje OPECu od června říkají, že obnovené rozhovory o zmrazení globální nabídky by mohly nastat v září, kdy se většina zemí OPECu a jiných zemí jako Ruska má účastnit mezinárodního energetického fóra v Alžírsku. Například ministr pro otázky ropy Venezuely, která usiluje o akci producentů na zvýšení ceny v pondělí prohlásil, že k setkání zemí OPECu a dalších zemí může dojít v příštích týdnech. Naopak Rusko ale podotklo, že ještě nevidí důvod dalšího jednání s OPECem.
Euro zatlačeno zaměstnaností níže
08.08.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování stagnuje na 1,109. Trh nejenže technicky odmítl rezistenci 1,118 – 1,123, navíc pro dolar nečekaně silný letní růst trhu práce podtrhl týdenní slabost eura.
S&P 500: Data a ropa zbrzdily výběr zisků
04.08.2016 Aktuálně: Zářijový kontrakt S&P 500 dnes stagnuje vůči středečnímu závěru obchodování na 2156 v oblasti rekordních úrovní. Hlavní akciové indexy včera při průměrném zobchodovaném objemu drobně rostly: S&P 500 0,3 %, Dow Jones 0,2 % a Nasdaq 0,4 % s podporou obratu a růstu ceny ropy o více než 3 %, když nečekané zvýšení zásob surové ropy kompenzovalo větší než očekávané snížení zásob benzínu. Index S&P 500 Energie tak posílil 1,8 % a stal se lídrem všech podindexů indexu. Solidní růst zaměstnanosti soukromého sektoru v červenci, který překonal očekávání naznačil dobrá data i pro zítřejší červencovou hlavní zprávu zaměstnanosti a tím i možnost dřívějšího růstu hlavní úr. sazby Fedu z dlouhodobých minim. Ve spojení s dobrými daty AIG a růstem cen akcií firmy 7,3 % tak podindex S&P 500 Finance vzrostl 1,0 %. Včerejší data amerických firem spíše zklamala: Největší pojišťovně životního pojištění USA Metlife zisk klesl víc než se čekalo a tržby klesly kvůli slabší aktivitě nových smluv pojištění a daňovým úpravám. Time Warner ohlásil pokles zisku (menší než se čekalo) a tržeb a zlepšený výhled pro tento rok. Tesla vykázala větší růst ztráty než se čekalo, tržby rostly, ale prodeje zaostávají za očekáváním. Firma ale potvrdila ambiciózní prodejní plány.
Ropa – klesající trend pokračuje
02.08.2016 Aktuální vývoj: Zářijový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování roste 0,9 %...
Euro na silné technické rezistenci
01.08.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování klesá 0,2 % na 1,116. Euru pomohl hlavně červencový Index Ifo, který sice (tak jako Indexy PMI průmyslu a služeb eurozóny) v červenci klesl, ale v rámci běžné měsíční fluktuace a zůstává solidní. Drama v podobě přenosu brexitu na německou či evropskou ekonomiku se zatím nekoná. Euro paradoxně vystoupalo k pobrexitovým, měsíčním výšinám po datech USA, která naopak byla pro dolar příznivá: solidní růst ekonomiky vedl Fed k redukci varování před riziky a pootevření vrátek zvýšení hlavní úrokové sazby již v září.
S&P 500: Dobrá firemní data + optimistický Fed = růst k rekordu
28.07.2016 Aktuálně: Zářijový kontrakt S&P 500 dnes stagnuje vůči středečnímu závěru obchodování na 2159 v oblasti rekordních úrovní. Trh v úvodu včerejšího obchodování zakolísal pod dojmem nepřesvědčivých dat Coca – Coly. Ta ale tržbami a jejich sníženým výhledem kvůli slabosti Číny a Latinské Ameriky zklamala. Naopak však po uzavření trhu oslnily opět tržbami a zisky nad očekáváním a jejich zvýšenými výhledy Amgen a Facebook. Dobrá data reportoval i Comcast (silná aktivita služeb pro firmy a vysokorychlostního internetu), Northrop Grumman (opět zvýšený výhled díky expanzi vlády), Altria Group či Corning a vcelku i Boeing (nižší než očekávaná ztráta). Fed hlavní úr. sazbu z dlouhodobých minim nezměnil tak jak se čekalo, naznačil nicméně pokles krátkodobých rizik ekonomického výhledu, což umožňuje zvýšení hlavní úrokové sazby dost možná už na příštím zářijovém zasedání. Dnešní data firem vykázala překonání očekávání v případě Bristol-Myers Squibb, naopak zklamal Ford Motor (nečekaně slabší prodeje aut v USA a Číně). Situace se nelepší podle ConocoPhillips v petrochemickém průmyslu, redukce investic a rozpočtu pokračuje.
Ropa akceleruje klesající trend
26.07.2016 Aktuální vývoj: Zářijový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování klesá 1,0 % na 42,6 USD/barel, blízko čtvrtletního minima. Dlouhodobě ale fundamenty zůstávají pro cenu ropy nepříznivé. Cena ropy je celkově stále pod fundamentálním klesajícím tlakem kvůli převisu nabídky ropy nad její poptávkou a silnému dolaru.
Euro fundamenty zatlačeno k hlavním podporám
18.07.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,1 % na 1,106, kam se propadlo po nečekaně solidních maloobchodních tržbách USA v pátek.
Ropa před Yellenovou slábne
21.06.2016 Aktuální vývoj: Srpnový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování klesá na 49,1 USD/barel, blízko půlročního maxima. Trh v posledních dnech vymezuje konsolidační teritorium před referendem Velké Británie o setrvání země v EU. Případný odchod z unie by pravděpodobně vedl k růstu nejistoty a tím jednak k útlumu ekonomické aktivity a poptávky po ropě a taktéž k růstu dolaru. Oba aspekty by pro ropu byly nepříznivé. Pokles ropy v posledních hodinách též souvisí se zatím nepotvrzeným příměřím mezi militanty a vládou v Nigérii.
Euro ve svěráku zásadních fundamentů
13.06.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,4 % na 1,129. Zápis ze zasedání Fedu 26-27. dubna, jenž nečekaně zvýšil šanci zvýšení hlavní úrokové sazby již v červnu nejprve v květnu způsobil posilování dolaru. K obratu zavelela slabá květnová data amerického trhu práce a aktivity služeb, která odsunula zvýšení hlavní úrokové sazby minimálně na září. Euro ale nedokázalo na rozdíl např. od zlata udržet páteční silnější úrovně kvůli blížícímu se hlasování Velké Británie o setrvání v EU a tím i značnému růstu nejistoty.
S&P 500 stále blízko rekordů
09.06.2016 Technický pohled a výhled: Dlouhodobě je výhled smíšený. Trh se pohybuje na křižovatce dlouhodobého trendu. Okraj širokého podpůrného pásma začíná 2063. Minimálně pro tento rok je pravděpodobnější dlouhodobější konsolidace s předpokladem udržení podpor 1934 - 1946, 1878 – 1902 a superklíčové podpůrné oblasti 1800 – 1859. V případě málo pravděpodobného scénáře už je propast s dílčími podporami 1729 a 1638. Rezistence představují rekordní maxima 2075, 2085, 2105 – 2109, 2125 – 2133 a přiblížení dlouhodobého růstového trendu na dostřel s cíli 2183, 2212, 2259, 2268 a 2413.
Ropa na maximech díky burzám, dolaru, Totalu
07.06.2016 Aktuální vývoj: Červencový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování roste 1,0 % na 50,2 USD/barel, blízko půlročního maxima. Trh se velmi rychle oklepal z rozhodnutí OPECu minulý týden. OPEC dle očekávání na svém zasedání nepřinesl zásadní změny a překvapení, když nebyla dosažena dohoda o limitech nabídky, nárazový pokles ceny ropy o 2% ale trval jen krátce. Růstu ceny ropy v dalších dnech opět pomáhaly rekordní akciové indexy (růst cen akcií znamená lepší vyhlídky americké a světové ekonomiky a tím i poptávky po ropě) a rovněž prudký pád dolaru z pátku na měsíční minimum. Navíc v pondělí začaly předběžné práce restartu tří francouzských ropných rafinérií Totalu, jejichž aktivita byla pozastavena kvůli celonárodním stávkám.
S&P 500 po ECB a OPECu poněkud slábne
02.06.2016 Aktuálně: Červnový kontrakt S&P 500 dnes slábne sotva několik desetin procenta vůči středečnímu závěru obchodování na 2091, prakticky na rezistencích tvořených rekordními úrovněmi. Oslabení souvisí s dnešními událostmi spojené s ECB a OPECem. Banka dle očekávání hlavní úrokové sazby a monetární expanzi nezměnila, rovněž makroekonomické projekce HDP a inflace nevykazují větší změny – růst HDP má v dalších letech činit 1,7 %, inflace má stoupnout z 0,2 % letos na 1,6 %. Úrokové sazby na současné či nižší úrovni vydrží dle ECB dlouhodobě podstatně za horizont trvání kvantitativního uvolňování, jež je projektováno minimálně do března 2017. OPEC dle očekávání na svém zasedání nepřinesl zásadní změny a překvapení, když nebyla dosažena dohoda o limitech nabídky, což je provázeno citelným oslabením ceny ropy.
Ropa před daty USA v atraktivní zóně 50
31.05.2016 Aktuální vývoj: Červencový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování slábne na 49,4 USD/barel na počátku zóny rezistencí kolem 50 USD/barel. Trh je sice znejistěn posilujícím dolarem, ale podpořen burzovními indexy blízko rekordů. Růst cen akcií znamená lepší vyhlídky americké a světové ekonomiky a tím i poptávky po ropě.
Euro: Memorial Day brzdí aktivitu, trend poklesu trvá
30.05.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k pátečnímu závěru obchodování klesá 0,2 % na 1,114. Přes pondělní svátek Memorial D...
S&P 500 na hraně klíčové rezistence
26.05.2016 Aktuálně: Červnový kontrakt S&P 500 dnes stagnuje vůči středečnímu závěru obchodování na 2088, 15 % nad únorovým minimem, o více než 2 % nad úrovní konce minulého roku a blízko rekordních maxim. V součtu růstu posledních...
Ropa: Překážky růstu ceny
24.05.2016 Aktuální vývoj: Červnový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování slábne s výběrem zisk...
Ropa vstupuje do silné rezistenční oblasti
17.05.2016 Aktuální vývoj: Červnový futures kontrakt ropy WTI dnes kotuje jen s malými změnami vůči závěru pondělního obchodování na 47,9 USD/barel s podporou výpadků produkce Nigérie, Kanady a jiných zemí. Trh ale již zasahuje do zóny rezistencí kolem 50.
Euro po Indexu Fedu New Yorku nachází podporu
16.05.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste na 1,133, když dolar mírně srazilo taky zklamání z k...
S&P 500: Trh nevzdává rekordní maxima
12.05.2016 Aktuálně: Červnový kontrakt S&P 500 dnes roste vůči středečnímu závěru obchodování 0,4 % na 2068, přibli...
Ropa na technické křižovatce
10.05.2016 Aktuální vývoj: Červnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste vůči závěru pondělního obchodování 0,9 %...
Euro: Sestupný květnový trend trvá
09.05.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování klesá 0,1 % na 1,138. Sestupný květnový trend ale podle kr...
S&P 500: Kontakt s první vlnou podpor
05.05.2016 Aktuálně: Červnový kontrakt S&P 500 dnes roste vůči středečnímu závěru obchodování 0,4 % na 2054, přibližně na úrovni z konce minulého roku...
Ropa: korekce s výběrem zisků
03.05.2016 Aktuální vývoj: Červnový futures kontrakt ropy WTI dnes slábne vůči závěru pondělního obchodování 1,3 ...
Euro ohrožuje průlomový strop
02.05.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k pátečnímu závěru obchodování roste 0,3 % na 1,148, půlroční maximum, navzdory nečekaně slabé dubnové inflaci eurozóny. Euro tak stále navyšuje překvapivé zisky realizované po březnovém rozhodnutí ECB úrokových sazeb a monetární politiky, které na rozdíl od podobné situace ve čtvrtém čtvrtletí 2015 zaskočilo trhy razancí navýšení silné monetární expanze. Jednak v podobě nečekaně silného snížení hlavní úrokové sazby a taky citelného navýšení objemu výkupu cenných papírů a snížení projekcí HDP a inflace. Apreciační sentiment podpořený technickou analýzou zastiňuje fundamenty eurozóny a USA.
S&P 500 maže ztráty způsobené BoJ
28.04.2016 Aktuálně: Červnový kontrakt S&P 500 dnes slábne vůči středečnímu závěru obchodování na 2088. Ztráty burz...
Ropa: růstový trend trvá
26.04.2016 Aktuální vývoj: Červnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste vůči závěru pondělního obchodování 0,3 % na 4...
Euro slabší Ifo nesráží
25.04.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,3 % na 1,126, bez větší odpovědi na nečekaný (ale mírný) pokles dubnového indexu sentimentu německé ekonomiky Ifo (což potvrdilo nevýraznou sérii dubnových předstihových indikátorů ekonomické aktivity eurozóny minulého týdne, viz Indexy ZEW a PMI průmyslu a služeb). Euro nicméně drží překvapivé zisky realizované po březnovém rozhodnutí ECB úrokových sazeb a monetární politiky, které na rozdíl od podobné situace ve čtvrtém čtvrtletí 2015 zaskočilo trhy razancí navýšení silné monetární expanze. Jednak v podobě nečekaně silného snížení hlavní úrokové sazby a taky citelného navýšení objemu výkupu cenných papírů a snížení projekcí HDP a inflace. Může to ukazovat na apreciační sentiment, podpořený technickou analýzou vzdor fundamentům eurozóny a USA.
S&P 500 u rekordu díky ropě a firemním datům
21.04.2016 Aktuálně: Červnový kontrakt S&P 500 dnes roste vůči středečnímu závěru obchodování na 2100. Včera hlavní burzovní indexy USA...
Ropa se přes další zklamání od OPECu/Ruska drží u maxim
19.04.2016 Aktuální vývoj: Červnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste vůči závěru pondělního obchodování na 41,6 US...
Euro roste k rezistencím
18.04.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,1 % na 1,141. Euro nicméně drží překvapivé zisky realiz...
S&P 500 před CPI a daty bank na maximu
14.04.2016 Aktuálně: Červnový kontrakt S&P 500 dnes stagnuje vůči středečnímu závěru obchodování na 2074. Včera hlavní burzovní i...
Ropa přibližuje půlroční maximum
12.04.2016 Aktuální vývoj: Květnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste vůči závěru pondělního obchodování 0,7 % na 40,6 USD/ba...
Euro drží maxima vzdor fundamentům
11.04.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování stagnuje na 1,141. Euro nicméně drží překvapivé zisky realizova...
Ropa slábne přes klesající dolar!
05.04.2016 Aktuální vývoj: Květnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste vůči závěru pondělního obchodování 0,4 % na 35,6 USD/ba...
Euro blízko půlročního maxima
04.04.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování stagnuje na 1,139. Euro překvapivě drží překvapivé zisky po roz...
Ropa před Yellenovou pod tlakem
29.03.2016 Aktuální vývoj: Květnový futures kontrakt ropy WTI dnes ztrácí vůči závěru pondělního obchodování na 38,1 USD/barel, ...
Ropa po teroru v Bruselu slábne
22.03.2016 Aktuální vývoj: Květnový futures kontrakt ropy WTI dnes ztrácí 0,7 % vůči závěru pondělního obchodování na 41,2 USD/b...
Euro před Existujícími domy USA stagnuje
21.03.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování stagnuje na 1,127. Euro překvapivě drží překvapivé zisky po roz...
Ropa ztrácí sílu
15.03.2016 Aktuální vývoj: Dubnový futures kontrakt ropy WTI dnes značně ztrácí vůči závěru pondělního obchodování na 36,3 USD/b...
Euro vzdoruje ECB, další hrozbou Fed
14.03.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování slábne 0,5 % na 1,111. Euro překvapivě drží zisky po rozhodnutí...
Ropa atakuje průlomové rezistence
01.03.2016 Aktuální vývoj: Dubnový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 0,7% vůči závěru úterního obchodování na 33,7 USD/barel....
Euro po slabém únorovém CPI na prodej
29.02.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování slábne 0,3 % na 1,088. Poklesu trochu přidalo i nečekaně silné ...
Ropa v oblasti průlomových rezistencí 33,0 – 35,0
23.02.2016 Aktuální vývoj: Dubnový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 1,6 % d/d vůči závěru úterního obchodování na 32,8 USD/b...
Euro po slabších datech PMI může ještě ztratit
22.02.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování slábne 1,0 % na 1,102. Euro v posledních dnech slábne neboť 1)...
Ropa: Dohoda hlavních producentů zatím tolik nenadchla
16.02.2016 Aktuální vývoj: Březnový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 0,9 % vůči závěru pondělního obchodování na 29,4. Cena ...
Ropa – oslabena vedena hlavně burzami a USD
09.02.2016 Aktuální vývoj: Březnový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 1,6 % vůči závěru pondělního obchodování na 29,6. V porovnání s prudkými výkyvy posledních týdnů však jednoprocentní změna na tomto trhu znamená jen slabou konsolidaci. Trh je momentálně ve svěráku slabosti akciových trhů, které signalizují menší ekonomickou aktivitu a tím i poptávku po ropě a taky slábnoucího dolaru. Levnější dolar samozřejmě ropu jakožto i jiné dolarově denominované komodity oslabuje. Cena ropy je celkově stále technicky i fundamentálně výrazně pod klesajícím tlakem kvůli převisu nabídky ropy nad její poptávkou a silnému dolaru a momentální korekci akciových trhů.
Euro: Test podpor, fundamentální otazníky
08.02.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování slábne 0,4 % na 1,112. Utržení kursu výše souvisí mimo jiné s t...
Ropa: Cena slábne s očekáváním rekordních zásob
02.02.2016 Aktuální vývoj: Březnový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 2,2 % vůči závěru pondělního obchodování na 30,7. Ropa ...
Související klíčová slova:
Fibo | Bankéř | Maxar Technologies | Výnosy dluhopisů | Pokračování klesajícího trendu | Holubičí tón | Komoditní výhled | Analytický tým FXstreet.cz | Vládní dluhopisy | Hlavní události | Výkon | Hlavní ekonom | Největší producenti ropy | Overbalance | Ceny plynu v Evropě | Akcie Tesly | Australská centrální banka | Zkušenosti | Cap | Hodnota zlata | Pfizer | Údaje z USA | Obchodník | EUR | Vliv na trh | Trend | Produkty obchodované s finanční pákou | Trvalejší pohyb | Pokles sazeb | Bank of Japan | Oznámení výsledků | BTC | Politická podpora | Volatility | Nikl | Expertní výhledy | Pád dolaru | Tempo růstu | Korelace | Makroekonomické zprávy | Dluhopisy zemí eurozóny | Long pozice | Výkyvy | Britská libra | Aktiva | Pravděpodobnost | Švédské koruny | Lockheed Martin | Určení možného trendu | P/S | ISM ve službách | Příležitost k prodeji | Předpandemické hodnoty | Futures kontrakt | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Diverzifikace | FAO | Medvědí výhled | Geopolitické napětí | PLN | Ropa Brent | Firemní data | Expanze | Exchange | Zlato a stříbro | Příkaz | Zprávy z Řecka | Vzdělávací webináře | Saúdská Arábie | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Klouzavé průměry | Deflace | Výprodeje | Axiory | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Důležité zprávy | Směrnice | Dolarový index | Strach | Dividendy | Analýzy | Zahraniční politika | Brexit | Vysoké riziko | Potenciální pokles | Dolary | ČSOB | Změny trendu | Profesionální obchodníci | Cenné papíry a burzy | Rostoucí počty nakažených | Běžná likvidita | Trendová linie | Obchod s akciemi | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | EUR/PLN | Nové akcie | Evropská měna | Události roku | UnitedHealth (UNH) | Prudký pokles | Index ISM ve službách | Uvolnění měnové politiky | Proražení | CZK | Výhled | Oznámení | Trpělivost | EIA | Covid | Korekční pohyb | Kontext trhu | Inflace | HUF | Vývoj cen ropy | Centrální banky | Oanda | Česká měna | ROE | Christine Lagarde | Geopolitická situace | Výrazný růst | Dobré výsledky | Kongres | Snižování cen | Reakce trhu | Hedgeové fondy | Krátkodobé dno | Události tohoto týdne | Obchodní války mezi USA a Čínou | Snižování sazeb | Biopalivo | Zasedání FOMC | Izrael | Vice | Futures | Fundamentální náhled | Poměr P/S | Prezident Trump | Akciové trhy | Sell | Donald Trump | Klid před bouří | Obchodní seance | Obnovitelné zdroje energie | Akcie Boeingu | Možné scénáře | MIFID | Obchodní aktivita | Obchodní příležitosti | CL | Analytici | Federální rezervní banka | Obchodování komodity | Fundamentální pohled | Marketingová komunikace | CME FedWatch | Interbank VIP indikátor | Technický pohled a výhled | Obchodní války | Investiční byt | Investice do drahých kovů | Jistoty proti inflaci | Zprávy o vývoji nezaměstnanosti | Pokles ceny | Odkup akcií | Graf | Očekávání trhu | Globální ekonomiky | Hladina rezistence | Snižování úrokových sazeb | Bull | Oanda curency | Údaje o inflaci | XRP/USD | Dluhopisy | Obchod na burze | Ztráty dolaru | Monetární politika | Nákupní momentum | Zaměstnanost | Ekonomiky | Země OPEC | Čínský jüan | Webináře | Klíčové oblasti | Poptávka | Tržní sentiment | Airbus | TRUTH social | Kanadský dolar | Economist | HDP Číny | HFT | Zveřejněné údaje | CySEC | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | Kakao | Vedení společnosti | Očekávání | Cena žlutého kovu | Obchodní zásoby | Měď | Palladium | Vybírání zisků | Poptávka po ETF | Příležitost k nákupu | Nejnovější údaje | Jednoduchý klouzavý průměr | Theresa Mayová | Světové akciové burzy | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Komodity s růstovým potenciálem | Northrop Grumman | Výnosy | Energetický sektor | Negativní dopad | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Americké volby | P/E | Další růst | Prohlášení | Novozélandský dolar | Janet Yellenová | Obchodní signály | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Zboží dlouhodobé spotřeby | Pomalé oživení | Nabídka | Americký index | Příležitosti | Výpadky | EUR/CZK | Nárůst cen | První obchodní den | MiFID II | MetaTrader | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Drobní investoři | Světové finanční krize | BreakEven | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | Prognóza | Výrazný propad | Nálada investorů | Použití finanční páky | Trh práce | Program kvantitativního uvolňování | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Vysoká inflace | Ropný trh | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Pochybnosti | Conference Board | Americká centrální banka | Indikátor | Kritický týden | Klíčové události | Americké produkce | Náhled na akcie | Long | Apreciace dolaru | Chování | Inflace v eurozóně | Nejnovější zprávy | Makroekonomická data | Supreme Edition | Koruna | Geopolitická rizika | Odvětví | Zasedání centrálních bank | Saxo | AUD | Technické korekce | Výnosové křivky | JOLTS | Hodnota dolaru | Úrokové sazby | XTB Market Barometr | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Výhled pro bitcoin | Měny v regionu | Trh | Barel ropy | Makroekonomické události | Zdroje energie | Problémy | Pohled na zlato | BNP Paribas | Průměrné mzdy | Open | Počasí | Oslabování eura | Sentiment na akciových trzích | Negativní fundament | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Dot plot | Index | Komoditní index | Bollingerova pásma | Komerční banka | Konsolidace | LTC/USD | Výrobní ceny | Eura | Komise | Nejistoty | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Kapitál | Posílení | GBP/JPY | Obiloviny | Rezistenční úrovně | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Kov | S&P | Obchodní signál | Americké měny | Ceny plynu | Data z ekonomiky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | JPMorgan Chase | Útok dronů | Váhání | Akciové indexy | Labor Day | Ekonomický kalendář | Polský zlotý | Technické analýzy | Obchodování binarní opce | Úroda | Ocel | Bank of Canada | IEA | Klesající trend | OTC market | Pozornost trhu | Klíčové události tohoto týdne | Reakce trhů | Snížení ratingu | Rubl | Deficit | Firma | Short pozice | Ceny Bitcoinu | Varianty koronaviru | Patterny | Podnikání | Budoucnost | Průraz trendové linie | Cukr | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Hypoindex | Mírný růst | Odpor | Obchodní dohody | Obchodní systémy forex | Dividendový výnos | Vir | Altcoiny | Česká koruna | G10 | Analytický tým | Brokers | Twitter | Opatření | Benzín | Devizové trhy | Vývoj německého akciového indexu | Pozornost | 3М | Bankéři | Švýcarská centrální banka | Range | Podnikání na kapitálovém trhu | Korporátní dluhopisy | Momentum | Výhled 2022 | Náklady | Závislost na dolaru | Vývoj mezd | Ripple | Nákupy centrálních bank | Akcie Apple | Equity | Bitcoin | Slabá čísla | Růst cen kakaa | Pohyby eura | Investice do zlata | Větší pokles | Obchodníci | Obchodovat | Vítězství Trumpa | Poradní výbor | Obchodování na burze demo | Vývoj ceny zlata v USD | Burze | Americké indexy | Objednávky | ETH/USD | Finance | Pomerančový džus | USA | Růst úrokových sazeb | TRUTH | Riziko korekce | Ole Hansen | Pár EUR/USD | Index PMI | Stříbro | Ekonomické změny | Británie | Uzavření obchodu | Velmi volatilní | Technický pohled | Volby | Ropa | Výdaje | ETF | Klouzavý průměr | Průmyslové komodity | Zasedání Bank of England | Signál k nákupu | Indexy PMI | UBS | Ziskový obchod | Dow Jones | Zpomalení inflace | Ekonomové | Admiral Markets Forex Kalendář | USD za tunu | Spojené státy | Highsky.cz | Růst HDP | Americká centrální banka FED | Zvyšování úrokových sazeb | Napětí mezi USA a Íránem | Boeing | Index Fedu | Trade Brokers | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Akcie výrobce letadel | Úroková sazba | Inflační výhled | Časový rámec | Axiory Europe | Investiční poradenství | Investiční doporučení | Americké akcie | Facebook | Poměrové ukazatele | Technický náhled | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zemědělství | Varování | OSN | Nová fáze | Další vývoj | Obchodní hodiny forex | Měnové politiky | G20 | Rozhodnutí o sazbách | Měnový výbor | Dedolarizace | Platina | Odhad HDP | Dna | Korekce akciového trhu | Centrální bankéři | Trh se zlatem | Japonská ekonomika | Vyšší časové rámce | Vítězství | Investiční strategie | Vzdělávací materiály | Odliv kapitálu | Miliardy dolarů | Ceny akcií v USA | ADP | MT5 Supreme Edition | Snížení úroků | Cenové pohyby | Platební bilance | Prezident ECB | VIP zóna | Technické indikátory | Růst cen nemovitostí | Posilování koruny | Sazby | Patria | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Zasedání OPEC | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Bluechip | Hotovost | Výhled pro rok 2021 | Průzkum | Firmy | Stratég Saxo Bank | Market Barometr | Celkový sentiment | Firemní výsledky | Růst cen ropy | Murray | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Regulační prostředí | Zájem investorů | Cena ropy brent | Hlavní burzovní indexy | Commitments of Traders (COT) | Globální ceny | Obchodník s cennými papíry | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Předpokládaný růst | Globální rizika | Účastníci trhu | Prodejní signál | Euro k dolaru | Hry | Zadluženost | Trhy | Sada dat | Fluktuace | Představitel Fedu | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Rizika | Vánoce | Eurozóna | Tučné dividendy | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | Výše úrokových sazeb | ISM | Pšenice | Jiří Mazur | Pokles cen akcií | Velcí hráči | Prodávající | Fundamentální základ | Investment Banking | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | UnitedHealth | Cenový vývoj | TradingEconomics | Institucionální obchodníci | Žádosti o podporu | Černý pátek | Bilance | Tesla | Záporné úrokové sazby | Low | Stabilita | XTB Research | Forex kalendář | Ekonomický růst | RBNZ | Inflace v USA | Komodity | Oanda currency | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | SYRIZA | CAD | Cenové války | Americká ropa WTI | Významný dopad | Akcionáři | Společnost | Ruský rubl | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Evropské trhy | Zahraniční obchod | Wells Fargo | XRP | Riksbank | Zastavení růstu | Severomořská ropa | EUR/HUF | FXstreet | Měsíční report | Reporty | Výkyvy na finančních trzích | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Obchod | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Obchodní rozhodnutí | AUD/USD | Americká Federální rezervní banka | OTC | Bezpečná aktiva | Zahraniční forex | Riziko | Vývoj ceny kukuřice | Analytik | Spotové ceny | JPY | Zasedání ČNB | RSI | Bank of America | USDX | Portfolio | Pesimismus | United Airlines | GBP | NATO | Vývoj dolaru | Čína | Know-how | Risk | Inovace | Úrovně supportu | Ceny | Prognóza vývoje | ETH | Tržní pohyby | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Short obchod | COT report | Války | Impuls | Analýza a prognóza | Zemědělské komodity | Břidlicové ropy | Ranní glosa | Centrální banka | Predikce | Doporučení k obchodování | WTI | SMA | Divergence | Makroekonomické faktory | Evropské centrální banky | Komuniké | EUR/JPY | Libra | Truth Social | Fyzické zlato | Burzovní indexy | Odborníci | Rozvolnění | Výsledek voleb | Stratég | Ceny zlata | Plodiny | Indexové fondy | Výnos | Počty nakažených | X-Trade Brokers | Frank | Index Nasdaq | CFD | Zpětný odkup akcií | 256/2004 | Domácí měna | Přebytek ropy | Austrálie | Minulá výkonnost | Historická maxima | Obchodní den | Ceny akcií | Ceny energií | Reálné hodnoty | Cena akcií | MetaTrader 5 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Inflační cíl | Výběr zisků | Výhled pro zlato | Írán | EPS | Kurz eura k dolaru | Jasný signál | Dlouhodobý výhled | Káva | Zisk | Total | ČNB | Bank of England | EURUSD | Spekulovat | Dovoz | Obchodování | Posílení dolaru | Úroky | Růst inflace | COCOA | Jednotná evropská měna | Prémie | TradingFloor.com | Cena akcií Tesly | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Zprávy | Ceny ropy | Kupující | Předpověď | Údaje | Technologické společnosti | Ekonomické události | Eurodolar | Kontext | Růst zlata | Finanční krize | FXstreet.cz | Akcie 3M | Investiční společnost | Obchody | Britská měna | Drahý kov | Index CPI | xStation5 | Síla dolaru | Zasedání americké centrální banky | Výhled pro rok | Bollinger Bands | X-Trade | Aktivum | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Situace | Mario Draghi | Růst dolaru | Stagnace | Tržby | Konsensus | Dluhy | FOREX | Konsenzus | Signály | Psychologie | Guvernér | Záhada | Pokles zásob | HDP | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Dolar | Binární opce | Euro | Klid | Investování je rizikové | NEST | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Hospodářský cyklus | Výprodej | Měnové páry | Vlastní akcie | Zápis ze zasedání FOMC | JPMorgan | Obchodní systémy | UNH | Ztráty | Americké firmy | Technický výhled | Pozitivní momentum | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Coffee | FOMC | Slabost dolaru | Akcie | Medvědí trend | Currency | Norská koruna | Kupci | Nižší úrokové sazby | 5G | Návratnost | Železná ruda | Ziskové obchodování | Index spotřebitelských cen | Asijské seance | ONS | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Index cen | Převis | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Technické faktory | Libra šterlinků | USDJPY | Realizovat zisk | Price Action | Flash Crash | Hodnota společnosti | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Výplach | Společnost Apple | Obchodování v pásmu | Prognózy | Ceny pšenice | Kurz | DNO | Daně | Růst zisků | Globální růst | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Atlantik | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Silnější dolar | Bear | Investice | USDC | Microsoft | Business | Pro investory | Traders | Potenciál | Doporučení pro obchodování | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | Pokles inflace | Kapitalizace | Švédská koruna | Komoditní stratég | Komunikace | Bod | HighSky Brokers | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Makrodata | Zisky | Delta | Šéf Fedu | LTC | Diverzifikovat | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Zotavení | České dluhopisy | Oslabení dolaru | Kontrakce | Russell 2000 | Ukazatel | Akcie Boeing | Vítězství Harrisové | Exotické měny | Měny | Inaugurace | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Burzy | Thomson Reuters | Spread | Výraznější impuls | Optimismus na trhu | Cash flow | Patria.cz | Export | Milník | Rusko | Vývoj ceny ropy | Signál | GBPUSD | Letectví | Mark Carney | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Fundamentální data | 1 milion | Poptávka centrálních bank | Fundament | Výsledková sezóna | FedWatch | Air | Špatné počasí | Technická analýza | Plány | Smíšené výsledky | Resistence | Ceny americké ropy | NFP | Hypotéky | Signál k prodeji | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | ZEW | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Rok 2024 | Medvědí kanál | Zasedání Fedu | Bloomberg | Admiral Markets | XAU/USD | Vliv na ceny | Vývoj ceny bitcoinu | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Komoditní trhy | Korekce | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | HDP eurozóny | Výkonnost | Pokles libry | Downtrend | Index S&P 500 | Instrument | Zvýšené riziko | Přehled | Trendové linie | Short | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | Sójové boby | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | CHF | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | HDP USA | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Nákupní příležitost | Volby v USA | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | JDE | Podpora | QE | MT4 | Růst tržeb | Spojené království | Cena | Vystoupení z EU | Příkaz stop-loss | Bund | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Americký trh | Snížení sazeb | Prime | DOT | BAT | Ceny kukuřice | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Drahé kovy | Názory analytiků | Medvědi | DAX | Zavedení cel | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Hliník | Akcie společnosti | Forex asistent | Oscilátory | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Ekonomika | Denní graf | CFA | SEC | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Tesla Motors | Energetické krize | Šéfka Fedu | Práce | Výnosnost | Těžaři ropy | Chop | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Repo sazba | Bezpečnost | Banky | Buy | Produktivita práce | Cena dnes | Americká vláda | Investiční společnosti | Vývoj ceny americké ropy | Šance | Fundamenty | Wall Street | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | ČR | XTB | Kontrakt | Intervenovat | Tržní kapitalizace společnosti | Lithium | API | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Americké zásoby ropy | Pullback | Dlouhé pozice | Švýcarský frank | Komise pro cenné papíry a burzy | Slabší koruna | Market | Technologický sektor | Cenné papíry | Deficit nabídky | Support | Potravinové krize | FX | Vývoj ceny zlata | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Kurz amerického dolaru | Vysoké výnosy | Cenové indexy | Tržní očekávání | OPEC | Sentiment | SNB | Index ISM | Investoři | Dění na trhu | Míra nezaměstnanosti | Zlato (XAU/USD) | Bohatý | Stop-Loss | Růst libry | Spotřebitelé | Nákupní příležitosti | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Ceny potravin | Rezistence | ZEW index | Projekce | Saxo Bank | Jasné signály | Zpráva COT | Ichimoku | Nařízení | Snižování daní | Ropy | P.A. | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Pokles poptávky | Americké ekonomiky | Jádrový index | USD | Ceny americké ropy WTI | Contango | Výroční zpráva | 3M | Tržní podíl | Vývoj akcií | Cena ropy | Prezidentka ECB | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | CZ | Průraz | Tlak medvědů | Výrobce letadel | Australský dolar | Vysoké ceny ropy | Propad | Bankovnictví | HighSky | ANO | WMT | Britské libry | Finanční ztráty | Růst eura | Nemovitosti | Makro data | Markets | Rok 2024 | Kanada | Zájem o investice | Nejistota | CME | Makroekonomické údaje | Profesionální obchodník | Apreciace | Německý Ifo index | Opce | Investment | Technické patterny | Ceny komodit | Indexy | Americký dolar | Nízké ceny ropy | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Psychologické úrovně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | ECB | Zinek | Velikost pozice | Těžaři | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Body | Krypto | Obilniny | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Referendum | EU | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Firemní data USA | Časové rámce | Americký dluh | PMI ve službách | Bezpečné měny | Vývoj ceny americké ropy WTI | Akciový trh | Uhlí | Zasedání bankovní rady | Investor | USD/JPY | Trump 2.0 | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Obchodování na burze | Banka | Produkce ropy | Významné události | Sol | Další pokles | COT
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot