Úterý 09. července 2024 11:16
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO král

Obiloviny

img

Komodity: Energie a obiloviny v centru pozornosti, kovy si dávají pauzu

02.07.2024 V letošním roce jsme se soustředili hlavně na sektor kovů, který jsme považovali za potenciálního vítěze pro rok 2024 i roky další, a zdůrazňovali jsme, proč už máme celoroční konsolidaci za sebou. K dnešnímu datu posílil Bloomberg Commodity Total Return Index od počátku roku o více než 5 % a podílely se na tom všechny sektory kromě obilovin. I když se energetika kvůli poklesu prémie za geopolitické riziko ve 2. čtvrtletí propadla, kovy pokračovaly ve své cestě vzhůru. Zlato a měď dosáhly před současnou odmlkou nových rekordních maxim a také stříbro se vyšplhalo na úroveň, kde bylo naposledy před 13 lety.
C:\fakepath\trader-02072024-41-zm.jpg

Ceny komodit na trzích v pololetí spíše stouply, index přidal tři procenta

02.07.2024 Ceny komodit na světových trzích se v prvním pololetí spíše zvyšovaly. Výrazně zdražila měď, zlato, stříbro a hlavně kakao, zvýšila se ale i cena ropy a elektřiny. Naopak zlevnilo uhlí, pšenice nebo kukuřice. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce června vykázal nárůst o tři procenta.
img

Pšenice se před zítřejší zprávou WASDE odrazila téměř o 4 % 📈

11.06.2024 Pšenice se dnes po rekordním výprodeji o více než 15 % odráží od úrovně 606 USD za bušl a blíží se k 630 USD. Vzhledem k absenci jakýchkoli významných zpráv, které by mohly přispět k dnešnímu růstu, který se shodoval s otevřením amerického trhu, se můžeme domnívat, že katalyzátorem mohla být aktualizace předpovědi počasí pro USA, která by měla v nadcházejícím týdnu přinést vlnu veder, a to v mnoha státech.
img

COT: Dlouhé pozice v ropě se propadly, rostou nákupy obilovin

16.05.2024 Oslabení dolaru vyvolalo druhý týden čistého výprodeje. Hrubé dolarové dlouhé pozice proti osmi měnovým futures IMM stihly za tu dobu klesnout o čtvrtinu na 24,7 miliard USD. Hlavní příčinou byla nová poptávka po EUR, díky níž se evropská měna překlopila zpátky do čistých dlouhých pozic, spolu s pokračujícím uzavíráním krátkých pozic v JPY a AUD.
img

Týdenní zpráva o komoditách: Neústupná inflace a nepříznivé počasí

02.05.2024 Sektor komodit se již pět týdnů posouvá výš a Bloomberg Commodity Total Return Index je připraven uzavřít týden na nejvyšší hodnotě za posledních sedm měsíců. Drahé kovy a měkké komodity sice po týdnech výrazného posilování svůj vzestup zastavily, teď však převzaly štafetu obiloviny pod vedením pšenice, která zažila nejlepší týden od loňského června. Příčinou bylo nepříznivé počasí v klíčových pěstitelských regionech na severní polokouli.
img

Je už korekce za námi?

24.04.2024 Komodity jsou připraveny na oživení. "Rok kovu" posiluje zlato a stříbro, měď čeká na snížení sazeb. Obiloviny se mohou zotavit, zemní plyn se stabilizuje. Zlato cílí na 2 300 až 2 500 USD/oz, průlom mědi by mohl znamenat růst.
img

EK připravila návrh na zvýšení cel na ruské a běloruské obiloviny

22.03.2024 Evropská komise připravila návrh na zvýšení cel na ruské a běloruské obiloviny, olejnatá semena a další odvozené zemědělské produkty, uvedla dnes šéfka EK Ursula von der Leyenová na tiskové konferenci po skončení prvního dne summitu EU v Bruselu. Navrhovaná opatření zveřejní unijní exekutiva podle informací ČTK během pátku.
C:\fakepath\CZ_Online_trading_conference_2023.png

XTB Online trading konference 2024 proběhne už 23.3.

04.03.2024 Na konci března proběhne již tradiční XTB Online trading konference. Jak název napovídá, jarní konference je soustředěna především na téma aktivního obchodování. Pokud se o trading zajímáte nebo byste se o tomto odvětví chtěli dozvědět více, tuto akci byste si neměli nechat uniknout!
img

COT: Rekordní shortování kukuřice. Spekulanti přestali podporovat vzestup kakaa

01.03.2024 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 20. února. Tedy v týdnu, kdy globální akciové trhy zadržovaly dech před zveřejněním hospodářských výsledků Nvidie. Zároveň měl dolar nakročeno k první týdenní ztrátě v tomto roce, a pomohl tak spolu s optimismem ohledně čínského hospodářského růstu podpořit uzavírání krátkých pozic v drahých a průmyslových kovech. Krátké pozice v obilninách dosáhly rekordního maxima a spekulanti přestali podporovat dosavadní vzestup kakaa.
C:\fakepath\komodity-28022024-uvod.jpg

Komodity – kompletní průvodce komoditním trhem

28.02.2024 Investování a obchodování na komoditním trhu je zajímavý a specifický typ tradingu a investice, který se v mnoha ohledech podobá obchodování a investování do akcií. V tomto článku si představíme svět komodit a najdete zde kompletní průvodce světem komoditního trhu.
C:\fakepath\komodity-26022024-1.jpg

Komodity: Historie komoditních trhů

26.02.2024 Komoditní trhy hrály po staletí významnou roli ve světě obchodu a financí. Tyto trhy poskytují prostředí pro nákup a prodej různých surovin a primárních produktů, známých jako komodity. V tomto článku se ponoříme do historie komoditních trhů, prozkoumáme, co jsou komodity, typy obchodovaných komodit, jak fungují komoditní trhy a časovou osu jejich vývoje.
C:\fakepath\komodity2.jpg

V lednu klesly ceny plynu, elektřiny a drahých kovů, zdražila ropa či cukr

02.02.2024 Ceny komodit na světových trzích byly v lednu rozkolísané, klesly ceny plynu, elektřiny, obilovin a drahých kovů. Naopak zdražila ropa, cukr či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg byl koncem ledna na své letošní výchozí hodnotě.
img

Komoditní trhy v roce 2024

03.01.2024 Uplynulý rok přinesl korekci cen světových komodit, a to i přes pokračování konfliktu na Ukrajině. Změnu nepřinesl ani závěr roku, který byl ve znamení krize na Blízkém východě po říjnovém teroristickém útoku v Izraeli. Ceny komodit až na výjimky, jako je zlato dále klesaly. Zklamáním roku byly zejména obiloviny, např. cena pšenice poklesnula až na nižší hodnoty než před vypuknutím krvavé války. Index měřicí výkonnost hlavních komodit se za rok snížil až o 12 %. A co by mělo ovlivňovat trhy v nadcházejícím období?
img

Kakao v čele žebříčku komodit pro rok 2023

27.12.2023 Na komoditním trhu v roce 2023 dominovaly tzv. měkké komodity. Kakao, káva a do jisté doby také cukr si vedly opravdu dobře. Bylo to důsledkem povětrnostních podmínek i problémů s produkcí, nikoli nutně kvůli nadměrné poptávce. Slušně si vedlo také zlato, ale jeho výnosy výrazně zaostávaly za výnosy měkkých komodit. Přesto se zlato letos vyšplhalo na nová rekordní maxima a je na nejlepší cestě zakončit rok 2023 nad hranicí 2 000 USD za unci. Naopak ropa se chystá zakončit rok víceméně beze změny.
img

COT: Spekulanti přispívají k dalšímu posilování zlata

07.12.2023 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 28. listopadu. V týdnu, kdy další oživení trhu s dluhopisy a oslabený dolar podpořily ochotu riskovat na všech trzích s výjimkou sektoru komodit. Tam došlo zejména v oblasti energií a obilovin ke značným ztrátám, které byly víc než dostatečnou protiváhou pokračujících nákupů zlata a stříbra.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit na trzích letos většinou klesly, jejich index odepsal 8,5 procenta

03.12.2023 Ceny komodit na světových trzích letos většinou klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr nebo kakao. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku vykazuje pokles o 8,5 procenta.
img

Invesco: Obchodování s komoditami a jejich úloha v portfoliu

23.10.2023 Ve společnosti Invesco analytici zkoumají komodity a jejich role v portfoliích investorů. Na základě komoditního indexu Bloomberg ("BCOM") lze komodity obecně rozdělit na energetické, kovové a zemědělské komodity, ale také na další subsektory.
img

Rusko překonalo sankce a v rekordním množství zaplavuje světový trh pšenicí. Její cena se tak ve světě prudce propadá, navzdory omezení vývozu z Ukrajiny, takže Rusko hledá způsob, jak ji zase zvýšit

17.09.2023 Rusko letos upevňuje svoji pozici největšího světového vývozce pšenice. Pomáhá mu, že překonalo dopady západních sankcí, a také to, že blokací a bombardováním ukrajinských přístavů zásadně podvazuje zemědělský export svého klíčového konkurenta.
img

Graf dne: WHEAT (16.08.2023)

16.08.2023 Kotace WHEAT během dnešní seance posilují v důsledku útoku ruské strany na jeden z přístavů na Dunaji. Vedoucí vojenské správy Oděské oblasti Oleh Kiper oznámil, že sklady a sila byly výrazně "zasaženy", což je další eskalace války v černomořské zóně a další impuls k volatilitě na kotacích pšenice. V tuto chvíli není znám přesný rozsah škod.
img

Díky skokovému zvýšení cen obilovin v červnu přinášely akcie agropodniků nadprůměrné výnosy

30.06.2023 Agropodnikání patřilo v červnu zatím k nejvýnosnějším segmentům akciového trhu. Jeho akcie poskočily o 8,1 % zejména díky výraznému posílení pšenice a sójových bobů, jejichž produkční výhledy kazí sucha na severní polokouli. Dlouhodobější výhled v oblasti zemědělství vypadá pro investory přitažlivě a přináší s sebou nové fúze a akvizice, které povedou ke zlepšení jednotkových ukazatelů.
C:\fakepath\komodity-30062023.jpg

Které komodity nakoupit levně?

30.06.2023 Komoditám situace nepřeje. Oslabení globální poptávky, vysoké úrokové sazby, obnovení dodavatelských řetězců i leckdy přestřelené loňské ceny posílají do medvědího trhu energie, potraviny, vzácné kovy i průmyslové komodity. Existuje nyní mezi surovinami artikl, který je nejenom levný, ale má také šanci v druhém pololetí dosáhnout výrazných zisků?
img

Výrobní inflace hlásí výraznější šlápnutí na brzdu

18.05.2023 Dynamika výrobních cen zvolnila o něco výrazněji, než jsme předpokládali, když v dubnu poklesly ceny průmyslových výrobců o 1,2 % a meziroční dynamika tak zvolnila z 10,2 % na 6,4 %. Klesají dál relativně výrazně jak ceny energií, tak energeticky náročných výrob. Ceny producentů základních kovů, chemického průmyslu nebo dřevozpracujícího průmyslu dokonce začínají meziročně relativně výrazně klesat, a to je hlavní důvod výraznějšího poklesu výrobní inflace.
img

Státy EU se shodly na prodloužení bezcelního režimu pro obilí z Ukrajiny

28.04.2023 Velvyslanci zemí Evropské unie se dnes dohodli, že o rok prodlouží bezcelní režim pro potraviny a zemědělské produkty dovážené z Ukrajiny. ČTK to sdělil diplomatický zdroj. Omezení pro některé obiloviny požadovaná pěticí východoevropských států v čele s Polskem dohoda neobsahuje. Evropská komise (EK) chce v příštích týdnech navrhnout celounijní řešení, které nahradí jednostranné zákazy dovozu do těchto zemí. Brusel hovoří o možnosti dočasně omezit dovoz pšenice, kukuřice, řepky a slunečnicových semen.
img

Pád cen pohonných hmot snižuje inflaci, někdy až moc. Polsko, Maďarsko i Slovensko už jejímu dalšímu poklesu proto raději brání zákazem dovozu ukrajinského obilí

25.04.2023 Nafta v Česku je nejlevnější za rok a půl a dále zlevňuje. Rozevírají se sice nůžky mezi cenou benzínu a právě nafty, ale i tak výrazné meziroční celkové zlevnění pohonných hmot zásadně pomáhá snižovat obecnou inflaci. Pokles inflace a související tlak na zlevnění tak nakonec může být až tak citelný, že se stane spíše bolehlavem než vítanou záležitostí. Vyprávět už mohou třeba polští, maďarští nebo slovenští zemědělci. Ty musí vlády příslušných zemí „chránit“ před konkurencí v podobě levného dovozu zemědělské produkce z Ukrajiny. Takže vlastně tyto vlády brání dalšímu snížení inflace. Udržují uměle ceny výše, než kde by mohly být…
img

Pšenice je v Česku poprvé levnější než před invazí, mouka však v obchodech zůstává o 40 procent dražší a pšeničné pečivo je stále o takřka 30 procent dražší. Pečivo by tedy správně mělo zlevňovat

19.04.2023 Cena pšenice, klíčové obiloviny České republiky, poměrně výrazně klesá. V březnu se tuna potravinářské pšenice přímo od zemědělce prodávala za 6787 korun, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu. Cena pšenice je tudíž nejníže od února 2022, takže se nyní vůbec poprvé kompletně vymazal cenový nárůst související s ruskou invazí na Ukrajinu. K ní došlo loni koncem února.
C:\fakepath\xtb-07032023.jpeg

Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka: Zajímavé pohyby se vyskytly na ropě a zlatu

07.03.2023 Toto pondělí vyšel druhý díl seriálu Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka. Jak již název napovídá, tento formát se zaměřuje především na obchodování s komoditami, které v posledních měsících získává na popularitě díky vysoké volatilitě těchto trhů. Co tedy můžeme od tohoto cyklu očekávat?
img

Ukradená pšenice z Ukrajiny je distribuována do Sýrie

27.12.2022 Sýrie využívající nenápadnou flotilu lodí pod sankcemi USA tento rok silně zvýšila dovoz pšenice z černomořského poloostrova Krym, který Rusko anektovalo od Ukrajiny, a to je známkou utužování hospodářských vazeb mezi dvěma spojenci, kterým se Západ vyhýbá.
img

Rozbřesk: Výrobní ceny v průmyslu zvolňují, ČNB tento týden ponechá sazby beze změny

19.12.2022 Výrobní ceny v průmyslu podle očekávání v listopadu dál zvolnily svoji dynamiku (na 21,3 % z 24,1 % meziročně). Tempo růstu však nadále zůstává vysoké a meziměsíčně byly ceny nižší zejména díky poklesu cen ropy na globálních trzích. Navíc dynamika výrobních cen v ostatních sektorech (stavebnictví, služby) má na rozdíl od průmyslu zdá se daleko větší perzistenci. A pro konečné spotřebitele je bezesporu znepokojující opětovné zrychlení dynamiky výrobních cen v zemědělství (na 29,9 % z 27,1 %).
img

Výrobní ceny v průmyslu zvolňují

19.12.2022 Výrobní ceny v průmyslu podle očekávání v listopadu dál zvolnily svoji dynamiku (na 21,3 % z 24,1 % meziročně). Tempo růstu však nadále zůstává vysoké a meziměsíčně byly ceny nižší zejména díky poklesu cen ropy na globálních trzích. Navíc dynamika výrobních cen v ostatních sektorech (stavebnictví, služby) má na rozdíl od průmyslu zdá se daleko větší perzistenci.
img

Asijská poptávka po dovozu kukuřice se v roce 2023 moc nezvýší

05.12.2022 Cary Sifferath, víceprezident Rady pro obiloviny USA, informoval o tom, že poptávka po dovozu kukuřice z Asie, hlavně z jihovýchodní, se v příštím roce skoro nezmění, jelikož silnější americký dolar a obavy o tempo hospodářského růstu omezí kupní sílu spotřebitelů.
img

Zrychlený vývoz obilí z Ruska

15.11.2022 Ruský vývoz obilí vzkvétá a dodávky na Ukrajinu jsou ovlivněny nejistotou kvůli prodloužené dohodě o černomořském regionu.
img

Ceny v průmyslu letos poprvé klesly

16.09.2022 Cenové tlaky v klíčových cenových okruzích začínají polevovat. Stejně jako u spotřebitelských cen zaznamenaly statistiky z průmyslového sektoru ve srovnání s tržním konsensem nižší dynamiky. Zatímco v první polovině roku cenový vývoj analytiky překvapoval svou razancí, letní měsíce již znamenaly změnu, od června ceny v průmyslu končí pod tržním konsensem.
img

Ceny u výrobců se začínají stabilizovat

16.09.2022 „Jakmile dojde k zastropování cen energií, poleví výrazný tlak, který hnal vzhůru ceny u výrobců. To může být zlomový bod v rámci boje proti vysoké inflaci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Zdražování u výrobců přestává nabírat na síle

16.08.2022 „Přestože z meziročního pohledu se ceny výrobců výrazně zvýšily, tempu zdražování dochází dech. Jedná se o pozitivní zprávu, která předznamenává, že boj s inflací začíná být účinný,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Žijete od výplaty k výplatě, a přesto si chcete dávat peníze stranou? Stačí se zbavit zlozvyků a můžete mít rázem navíc více než 3000 korun

14.07.2022 Každý by měl mít finanční rezervu nejen na větší výdaje v budoucnu, ale třeba i na přilepšení k důchodu nebo na dobrou školu pro děti. Otázkou je, kde na to vzít peníze, když člověk netrpělivě čeká na každou výplatu. Odpověď nemusí být složitá. Pokud se člověku podaří omezit zlozvyky nebo zbytečné výdaje, například alkohol nebo cigarety, rázem mu v rozpočtu zbude v průměru více než 3000 korun měsíčně. Vyplývá to ze struktury aktuálního spotřebního koše, který zveřejňuje Český statistický úřad.
img

Zdražování v zemědělství povede k sociálnímu napětí

16.06.2022 „Ceny zemědělských výrobců předznamenávají další prudké zdražování potravin. Sociálně slabé rodiny nemusí mít dostatek finančních prostředků na nákupy v supermarketech a budou se propadat do chudoby,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\komodity.jpg

Energetické a potravinové komodity zdražily od invaze o desítky procent

25.05.2022 Řada komodit zaznamenala od počátku ruské invaze na Ukrajinu před třemi měsíci dramatický nárůst ceny, nejvyšší tempo o desítky procent nabraly energetické komodity a potraviny. Naopak zlevnilo zlato, stříbro nebo platina. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček
img

Rekordní horka ohrožují největší úrodu pšenice v EU 

23.05.2022 Ve Francii se zhoršuje úroda pšenice, jelikož rekordní vedra v největší pěstitelské zemi EU napomáhají ke globálním problémům s dodávkami obilí.
img

Ceny v českém zemědělství teď rostou nejvíce v dějinách. Zákaz vývozu pšenice z Indie zdraží chleba i v Česku, celkově o další desítky procent

16.05.2022 Výrobní ceny v tuzemském zemědělství letos v dubnu rostly nejvýrazněji v dějinách České republiky a současně v celé historii měření od roku 1992. Oproti loňskému dubnu se totiž zvýšily o 35,3 procenta.
img

Po energiích vzbuzují obavy ceny zemědělských producentů a potravin

16.05.2022 Dubnové statistiky vývoje cen v primárních okruzích ukázaly na pokračující vysokou růstovou dynamiku. V meziročním vyjádření ji nadále podporuje statistická základna, růst je ale bohužel patrný ve všech hlavních cenových okruzích i na meziměsíční bázi ukazující, že problém rychle rostoucích cen vstupů nadále přetrvává. V rámci struktury je patrné, že největší cenový šok z titulu výrazně dražších energetických komodit je za námi, palčivým problémem se v tuto chvíli stávají ceny zemědělských producentů, které již výrazně tlačí na ceny v potravinářském průmyslu a ve finále na ceny potravin pro koncové spotřebitele.
img

Ceny zemědělských výrobců rostou nejrychleji od roku 1992

16.05.2022 „Inflační spirála se dál prudce rozjíždí. Skokový růst cen výrobců předznamenává, že spotřebitelské ceny budou nadále dynamicky růst. Bohužel se stále nacházíme před dosažením vrcholu a další měsíce budou ve znamení ještě vyšší inflace,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Svět je příliš závislý na vývozu pšenice Ukrajiny a Ruska

25.04.2022 Evropa, omráčená ruskou invazí na Ukrajinu, se snaží diverzifikovat své dodávky energie, od ruského plynu dodávaného prostřednictvím plynovodů až po zkapalněný zemní plyn, více obnovitelné energie a jadernou energii. Stejným způsobem a ze stejného důvodu by měla probíhající válka tlačit země k tomu, aby měnily a diverzifikovaly dodávky potravin tak, aby byly více bezpečné a zároveň zlepšovaly globální výživu.
img

Průmysl, zemědělství i stavebnictví zažívají cenové šoky

20.04.2022 „Při pohledu na vývoj cen výrobců nelze očekávat nic jiného než další vzestup inflace v české ekonomice. Bohužel jsme uvízli v inflační spirále, která se rozjíždí a poškozuje naše hospodářství,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\london6.jpg

Británie zakáže vývoz luxusního zboží do Ruska a zavede nová dovozní cla

15.03.2022 Británie dnes oznámila další protiruské sankce. Zakáže vývoz luxusního zboží do Ruska a zavede dodatečná cla na dovoz vybraných ruských komodit, včetně vodky, kovů nebo hnojiv. S odvoláním na britské ministerstvo financí to uvedla agentur Reuters.
img

Ceny výrobců předznamenávají další vzestup inflace

15.03.2022 „Již před vypuknutím války na Ukrajině docházelo k mohutnému nárůstu cen výrobců. Nyní lze očekávat, že se situace ještě více vyhrotí, protože se bude komplikovat situace v dodavatelských řetězcích. K tomu navíc pokračuje energetická krize a vlivem příchodu uprchlíků vzroste poptávka, která umožní obchodníkům dál zdražovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny pšenice, hliníku či niklu se kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu zvyšují

25.02.2022 Ceny některých kovů, zemědělských výrobků a surovin se zvyšují a ocitají se na úrovních, kde ještě nikdy nebyly. Na vině je ozbrojený konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Obě země jsou totiž důležité pro světový trh s pšenicí, slunečnicovým olejem, hliníkem, titanem či niklem, a ty reagují na ruskou invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analýza: Eskalace konfliktu na Ukrajině povede ke zvýšení inflace v ČR

24.02.2022 Eskalace konfliktu na Ukrajině povede ke zvýšení inflace v ČR. Důvodem bude růst cen ropy a plynu, dále nárůst cen obilovin a potravin a odchod investorů více na západ. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu. Zvýšení ceny ropy se projeví v peněženkách občanů nejen vyššími cenami pohonných hmot na benzinových stanicích, ale i zvýšením cen dalšího zboží, jehož producenti si zvýšené náklady promítnou do cen, a vyššími cenami za vytápění, řekl dnes ČTK analytik Portu Filip Louženský.
img

Ceny v českém zemědělství rostou nejvýrazněji za více než deset let, letos i proto rekordně zdraží potraviny. Půjde o klíčový sociální problém letošního roku

17.01.2022 V prosinci stouply ceny zemědělských producentů v ČR meziročně o 18,8 procenta. Jde o nejvýraznější meziroční zdražení v zemědělství za posledních více než deset let, za celé období od srpna 2011. Citelně zdražují například obiloviny. Letos je tak třeba počítat s enormním zdražením potravin v obchodech. Ceny zemědělců zvedá růst cen energií, obecná inflace, ale také vzestup výdělků spojený s nedostatkem pracovní síly, včetně zahraniční.
img

Kvůli výhledu počasí v Latinské Americe čelí obiloviny týdenním ztrátám

14.01.2022 V pátek v Chicagu ztratily futures na sóju a kukuřici další půdu pod nohama, oba trhy by týden měly zakončit poklesem, který je způsoben deštěm v oblastech, které postihlo sucho.
img

Komodity zadržují dech, potraviny jsou nejdražší za deset let

10.11.2021 Po vzestupu cen ze září a začátku října se komoditní sektor dál konsoliduje a Bloomberg Commodity Index už třetí týden po sobě klesal. Stále víc ukazatelů napovídá, že se růst patrně zastaví, a to zejména v Číně, kde zpomalení výroby, růst rizik spojených se zadlužením realitního sektoru a všeobecný nedostatek elektřiny nejspíš povedou k útlumu aktivit, a tak začali investoři projevovat averzi k riziku. Nedávný vládou vyvolaný propad čínských cen uhlí navíc přispívá k udržování nižších cen některých kovů s energeticky náročnou výrobou, zejména hliníku.
img

Ceny českých výrobců dramaticky rostou, v průmyslu nejvíce za skoro 30 let. Hrozí inflační spirála, zejména kvůli o 100 % dražší ropě – úrok na českém dluhu je nejvyšší od roku 2014

18.10.2021 České výrobní ceny prudce rostou. Jejich dramatický růst předznamenává, že brzy podstatnou část tohoto cenového nárůstu pocítí na svých peněženkách běžní spotřebitelé v obchodech.
img

Pečivo na podzim zdraží o desítky procent, porostou ceny mouky i energií


19.09.2021 Pečivo v Česku bude od podzimu dražší minimálně o několik procent. Pekárny kupují dražší mouku, zároveň rostou ceny za energii a je potřeba zvýšit mzdy pro zaměstnance. Oznámili tak zástupci pekařského svazu na pardubických oslavách ,,Dny chleba a soutěže Chléb roku.’‘ Zvýšení cen je podle nich nevyhnutelné.
img

Komentář Fidelity International: Krávy, metan a klimatická hrozba

05.08.2021 Skleníkové plyny stojí za globálním oteplováním, avšak samotný metan může být nebezpečnější než oxid uhličitý. Krávy chované pro masný a mlékárenský průmysl jsou hlavním zdrojem metanu v atmosféře a řada nových průkopnických metod, jak se vyhnout „emisím z hospodářských zvířat“, nebo je alespoň snížit, přitahuje pozornost investorů zaměřených na udržitelnost.
img

Spekulanti dál investují do zemědělských komodit

07.05.2021 V posledním dubnovém týdnu, kdy futures na americké indexy začaly znovu stoupat, dolar dál klesal a výnosy z amerických vládních dluhopisů poskočily výš, i když se zatím udržely v zavedených pásmech. Komodity dál stoupaly, zejména obiloviny a měkké komodity se mohou pochlubit značnými zisky.
img

Výnosy brání dalšímu růstu komodit, ropa dosáhla maxima

16.03.2021 Měsíc trvající růst cen komodit dál brzdí zvýšená volatilita trhu s cennými papíry. Ta totiž přinesla nový vzestup výnosů z amerických dluhopisů a s ním spojenou averzi k riziku a posílení dolaru. Díky tomuto vývoji zůstává Bloomberg Commodity Index téměř beze změny poblíž dvouapůlletého maxima, což ve spojení s rekordními dlouhými pozicemi fondů způsobilo, že je sektor navzdory silným fundamentálním ukazatelům nadále vystaven riziku konsolidace.
img

Ceny v zemědělství klesají, ale ve stavebnictví rostou

19.01.2021 „České spotřebitele může těšit, že se Číňané zvládli vypořádat s africkým morem prasat. Díky tomu se snížila zahraniční poptávka po vepřovém mase, což vedlo k propadu jeho ceny na tuzemském trhu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ceny potravin se v listopadu utrhly ze řetězu, inflace posílí

04.12.2020 Rostoucí ceny potravin přiživují inflaci, která může v roce 2021 jen posílit. Organizace pro výživu a zemědělství Spojených národů včera vydala index cen potravin za listopad. Tento index, který sleduje průměrné ceny 95 potravin z pěti komoditních skupin, se vyšplhal na šestileté maximum a zaznamenal meziroční nárůst o 6,5 %. V listopadu zaregistrovaly nárůst i všechny dílčí indexy, přičemž dílčí index rostlinného oleje poskočil od října o neuvěřitelných 14,5 % a za poslední rok o celých 31 %.
img

Pohyby na komoditním trhu: Politická panika se přetlačuje s nadějí na vakcínu

16.11.2020 Po amerických volbách se podle očekávání pozornost přesunula na pandemii COVID-19 a slibné zprávy o vakcíně. Když Pfizer a BioNTech zveřejnily, že jejich vakcína překonává 90% účinnost, drahé kovy i energie rychle zareagovaly. Zlato se propadlo o více než 100 dolarů, zatímco ropa posílila zhruba o 10 %.
C:\fakepath\top-28102020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.10.2020 1) Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý. A jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
img

Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie

27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
img

Nákupy v zemědělství nabývají na obrátkách

10.09.2020 Zatím poslední COT (Commitments of Traders) report řeší komoditní pozice držené a změny prováděné manažery investičních fondů v týdnu do 1. září. V tomto týdnu posílil Bloomberg Commodity Index o 2,1 % a hedgové fondy zvýšily své čisté dlouhé pozice na 24 významných trzích s futures až na maximum od roku 2018. Největší objemy nákupů zaznamenaly sojové boby, kukuřice a pšenice, zatímco většina prodejů probíhala v oblasti energií, kde došlo k největšímu propadu ropy, benzínu a nafty.
img

Ceny v tuzemské výrobě klesají prakticky jen v zemědělství a v reklamě. Nelze tedy počítat s dramatickým zvolněním tempa spotřebitelské inflace

17.08.2020 Produkční ceny v ČR v červenci meziročně klesaly prakticky pouze v zemědělství a v reklamě. Tlaky na zmírnění inflace ve výrobní sféře jsou tak méně plošné a celkově slabší, než se předpokládalo v době vrcholné koronavirové krize letos na jaře.
img

Ceny v primárních okruzích rozhodně nerostou

17.07.2020 Zatímco vývoj spotřebitelských cen centrální banku netěší, inflace se nachází nad tolerančním pásmem a její jádrová složka byla v červnu dokonce nejvyšší v historii časové řady, ceny v produkční sféře již indikují desinflační tendence. Cenová dynamika u průmyslových výrobců skončila pod tržním očekáváním, když ceny poklesly o 0,3 % oproti loňskému červnu. Meziročně nižší byly i ceny zemědělských producentů (o 4,4 %). Naopak meziroční růst zůstává realitou u cen stavebních prací (+4,3 %) a v tržních službách pro podniky (2,1 %). Data potvrzují náš předpoklad zpomalení spotřebitelské inflace ve druhé polovině roku směrem k inflačnímu cíli centrální banky.
img

Analýza: sucho v Česku pomáhá solárům nebo technologickým startupům, ekonomiku jako celek poškozuje

22.05.2020 Sucho v České republice zvyšuje podnikatelským subjektům náklady, a přispívá tak k růstu cenové hladiny, která se v případě spotřebitelských cen za poslední rok v tuzemsku zvýšila nejvíce v EU (+3,3 % duben 2020/2019, Eurostat). Nejvíce postiženými odvětvími v Česku jsou podle společné analýzy think-tanku CETA a brokera TopForex producenti elektřiny z vodních elektráren, zemědělci zaměření na výrobu náročnou na vodu (např. obiloviny, kukuřice nebo producenti ryb), dřevozpracující průmysl a pojišťovny.
img

Proč inflace nečekaně zrychlila?

10.12.2019 Inflace v Česku nečekaně silně roste. Tempo růstu spotřebitelských cen bylo v listopadu v meziročním vyjádření nejvýraznější za celé období od října roku 2012, tedy za posledních více než sedm let. Poprvé od října 2012 také míra inflace překonala horní mez tolerančního pásma inflačního cílování České národní banky.
img

Špatné časy pro americké obiloviny

31.05.2019 Kukuřičné futures na chicagské burze rostou stále výš díky tomu, že se trh snaží přizpůsobit případnému dramatickému kolapsu vyhlídek na letošní rozsah výsadby a sklizně ve Spojených státech. Rozsáhlé záplavy v americkém kukuřičném pásu ohrožují značnou část letošní úrody.
img

Obiloviny prudce zdražují. Významným faktorem je špatné počasí v USA

16.05.2019 Ceny obilovin rostou, skupinu vede nejvíce kukuřice. Tento nárůst představuje oživení po pondělních minimech vyvolaných obchodní válkou. Růst je způsoben opožděným setím ve Spojených státech a krytím krátkých pozic. Negativní vliv na poptávku po těchto komoditách může mít v budoucnu také epidemie prasečí horečky v Číně.
img

Nejistý začátek roku 2011

10.01.2011 Komoditní trhy se pokusily udržet prosincové momentum, některé trhy ale zaznamenaly během prvních obchodních dní korekci. Nejdůležitější trh, americký akciový, zahájil nový rok růstem na nová dvouletá maxima na základě stále se zlepšujících ekonomických údajů. V Evropě zatím stále přitahují pozornost problémy s vládními dluhy a pojištění řeckého vládního dluhu rostlo na dosud nejvyšší hodnoty. To pomohlo dolaru k růstu o 3 procenta a díky tomu také došlo ke snížení podpory u některých v dolaru kotovaných komodit.
xtb logo.jpg

Nejoblíbenější investiční soutěž už zná svého vítěze, rozhovor s vítězem

04.11.2009 Nejoblíbenější investiční soutěže se zúčastnilo více než padesát tisíc soutěžících, kteří se zúčastnili již třetího ročníku této československé soutěže X-Trade Brokers Cup. FXstreet.cz je vzdělávacím partnerem této soutěže. Nejobchodovanějšími instrumenty byly opět měny - FOREX. Přestože podíl zaregistrovaných Čechů pomalu rostl, Slováci udrželi vedení a vyhráli tak tuto pomyslnou soutěžní kategorii.
Související klíčová slova: Počet nakažených koronavirem | Dynamický růst | Realitní trh | Cena platiny | Zvyšování cen | Dlouhé pozice | Války | Opětovný pokles | Lithium | Západní země | Diverzifikace portfolia | Žít a přežít jako trader | Online trading konference | Vývoj | IGLN.UK | Hlavní trendy | Zdražovat | EUR | Investiční rizika | Spotřební koš | Riziko inflace | Investiční firma | Vlastní prostředky | Hospodářská zvířata | ETF investoři | Cena severomořské ropy | XOM | Výkyvy | Stoxx | Take Profit | Vývoj ceny zlata | Viterra | Obilí z Ukrajiny | Texas | Káva Arabica | Očekávání | Africký mor prasat | Korelace | Otevřené pozice | Volatilní | Cena žlutého kovu | Nikl | Světové ceny potravin | Goldenburg Group | Zasedání ČNB | Analýzy trhu | Veřejné finance | Terminály na LNG | Velikost kontraktu | Ruské invaze na Ukrajinu | Evropská komise | Pro investory | Kakao - Vývoj ceny | iShares | Investice | Topný olej | DXY | Karol Hajduček | Geopolitické riziko | Potenciál | Support | Diverzifikace | Náhled na trhy | Opční smlouvy | Patrik Klempár | Nízké sazby | Akvizice | Ifo | Argos Capital | Invaze na Ukrajinu | Olívia Lacenová | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | XTB Online trading | Ceny kakaa | Experti | Trendy na trhu | Futures a opce | Futures kontrakt | Chování | Rekord | Japonská burza rýže | Stop-Loss | Futures na obilí | Hnojiva | Potenciální ztráty | Měnový pár GBP/USD | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Průlom | Budoucí tržní podmínky | Bezpečný přístav | Současná cena | Finanční páka | Skladování fyzických komodit | Indexové fondy | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Benchmark | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Průměrné mzdy | Cenné papíry | Nabídka a poptávka komodit | Výnos | Sázka na pokles ceny | Brent | Slabá poptávka | Strategie pro obchodování | Vývoj ceny sóji | ESG | Import | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Posílení | Euronext | Ekonomické obchodování | Nárůst ceny | Exchange | Investiční portfolio | Ceny dřeva | Investiční strategie | Kontrariánství | Commodities | Fungování finančních trhů | Dedolarizace | Kontrakty | Strach | Budoucí trendy | ETFS Natural Gas | Propad cen | MiFID II | Barrick Gold (GOLD.US) | Příslib výměny | Online obchodování | Palladium - Vývoj ceny palladia | Contract for Difference | JPY | EURUSD | Pavel Ryba | Analytický tým FXstreet.cz | Spotřebitelské inflace | AI | Vlna veder | BVDF | Ceny sóji | Golden Gate CZ Marek Brávník | Konference 2024 | Jaguar Land Rover | Peníze | Butter and Cheese Exchange | Index agentury Bloomberg | Ukazatel | Podnikatelé a firmy | Unie | Investovat | Malý trader | Obavy ze ztráty | Zastropování cen energií | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Futures na sójové boby | Americká lehká ropa WTI | Situace na světovém trhu | Prognóza | Obchodní politika | Obchodovat na burze | ALUMINIUM | Saxo Bank | Strategie Trend Swing | Barel ropy | Palladium | Americký Fed | Exxon Mobil (XOM.US) | Ropa WTI | Vzácné kovy | Jak vydělat na poklesu | Portfolio Vojtěcha Slováka | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Velikost kontraktu pro komodity | Buy Limit | Pozornost investorů | Burzy | Invaze | Henry Hub v USA | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Cestování | Inovativní řešení | Zdražování v zemědělství | Vývoj ceny palladia | USD | Velikost pozic | Tempo hospodářského růstu | Export | CFD na komodity | WASDE | Ceny zinku | Světová burza | 1 000 barelů | Třída aktiv | Ruská společnost | Prodávat akcie | Tržní volatilita | Vývoj ceny zemního plynu | Hliník - Vývoj ceny hliníku | CATTLE | Na burze | Šok | Rozsah škod | Síla amerického dolaru | ČSOB | Aspekty obchodování | Total | Trh s ropou | Snižování cen | Ekonomická aktivita | Regulace | OXY.US | Maďarsko | BHP Billiton (BHP.US) | Úroková sazba | Inflační spirála | Zásobování průmyslu | Vzdělávací nástroje | Čekající příkazy | Roční růst | Spekulovat | iShares Physical Gold | Cenové tlaky | Komoditní sektor | Využití dlouhodobých trendů | Oživení trhu | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Covid | SaxoBank | Sýrie | 4GLD.DE | Měnový pár EUR/USD | Board of Trade | Podpora | Dovoz | Dovozní cla | Skupina OPEC+ | Vliv na ceny | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | Posílení indexu | Růst cen ropy | Investování u XTB | 1 milion | Výrobní ceny | Komoditní | Biden | Rekordní maxima | Největší ztráty | EUR/CZK | Vybírání zisků | Krátká pozice | Natural Gas | Nigérie | Intercontinental Exchange | Poptávka centrálních bank | Složitější řízení | OD7F.DE | Newmont | Euforie | CO2 | Sell Limit | Akciové indexy | Investoři | Investing.com | Roman Dvořák | Portfolio | Sója | Instrument | Nejistoty | Trh s komoditami | Fidelity | Evropská měna | Možnost obchodovat | Mezinárodní agentura pro energii | Základní úrokové sazby ČNB | Bez rizika | Dovoz ropy | Zisk | Vývoz pšenice | Globální akciové trhy | Vývoj ceny cukru | USA | Ruské ropy | Bank of England | Pojišťovny | Vývoj ceny pšenice | WTI a Brent | Boom | Komoditní expert | BP | Typ tradingu a investice | Spotové ceny | Nižší poptávka | Nemovitosti | Nárůst poptávky | Vojtěch Slovák | Sestupný trend | Ekonomika Číny | Boj s inflací | Analýzy | Potravinové krize | Investiční | Investování do různých komodit | Průzkum | Invesco | IEA | Brusel | Ekonom BHS | Ruský plyn | Sloučení | BP (BP.UK) | Ekonomický vývoj | Co je to CFD? | Rekordní minimum | Obchodovaných komodit | Úrok | Náklady financování | Beyond Meat | Investiční riziko | Agentura Reuters | Eia.gov | Prodej | Zpráva | Nové příležitosti | Prémie | Bitcoin | Futures | Pokles cen komodit | XTB Online Trading | TradingFloor.com | Obchodování s CFD na komodity | S&P | Snížit riziko | Pravidelné investování | Defenzivní příkazy | Vzdělání | Rok 2024 | Portu | Obchodování | Potenciální zisky | Finanční nástroje | S&P Global | Nabídka | GBP | Průmyslové komodity | Olej | Management | USDA | Centrální banky | Pákový efekt | Eurostat | Uran | Majitel | Zprávy | Deflace | Dolary | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Zemědělské komodity | Růst inflace | Rozdílové smlouvy (CFD) | Prognózy ČNB | Kukuřice - Vývoj ceny | Occidental Petroleum | Marek Brávník | Praha | Ceny ropy | Evropský parlament | Distribuce | Jsou komodity dobrou investicí? | Udržitelnost | Dnešní data | Vyhlídky | Firmy | CZ | DIA.US | Zadlužování | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Páka | Vývoj ceny kakaa | Míra | Výsledky | West Texas Intermediate | Ekonomické oživení | Marek Vaňha | Internet of Things (IoT) | Inflace v Česku | Hedgeové fondy | Kartel OPEC | COCOA | X-Trade | Minulá výkonnost | Úroda | TIM | COT (Commitment of Traders) | Vakcína | Silný dolar | Australský dolar | XTB Jiří Tyleček | Retracement | Suroviny | Uplynulý rok | Koruna | Kryptoměny bitcoin | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Cukr | Výrazný pokles | Tržní ceny | Shell | Kupující | OPEC+ | Sazby ČNB | BHS | Objem | Propad | xStation | Tomáš Vobořil | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Nákup a prodej | RIO.UK | Údaje | Cenový šok | New York Mercantile Exchange | WHEAT | Investoři na akciovém trhu | Vale | Náklady na těžbu | Exxon Mobil | Ceny bavlny | NGAS | Ropa WTI - Vývoj ceny | Průzkumy | Ceny cukru | Investiční platforma | CTA | Tikety | Pfizer | Snížit emise | Goldenburg | Sázka | AFP | Studie | Blízký východ | Trading konference | Cena plynu | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Index S&P 500 | Plyn | Cenová hladina | Zinek - Vývoj ceny | Ropa Brent | Kompletní průvodce | Hypotéky | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | Lukáš Kovanda | Zvýšené riziko | Přijetí | Evropa | Zdražování potravin | Trhy komodit | Technické ukazatele | Platina - Vývoj ceny platiny | Jackson Hole | Intradenní obchody | Energetický sektor | OPEC | Short | Ukrajina | Snížení sazeb | Chování obchodníků | Pár EUR/USD | Egypt | Ceny zemědělských výrobců | Trendové indikátory | Eurodolar | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Ropa Brent - Vývoj ceny | Jiří Tyleček | Ceny ropy WTI | Americká centrální banka | Americký dolar | Devalvace | Grafy | Stavebnictví | Online platformy | Brands | XOP | Dopady války na Ukrajině | Technické analýzy | Silnější dolar | Beta | MIFID | Finanční krize | Rostoucí trend | Vstupy | Sójové boby | Obchodní strategie | Bankovní úvěry | FXstreet.cz | Obchodování a investování | Obchodní proces | Rakousko | Centrum ekonomických a tržních analýz | Výkonnostní trading | Stříbro | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | CHF | Klíčové události | COPPER | Kakao | Zprávy a analýzy | Bank of Japan | Vlna koronaviru | CVX.US | OECD | Globální ceny | Jakub Hodan | LNG | Brokers | Situace | Silná ekonomika | FCX.US | Czech Fund | Reálný účet | Společnost XTB | Rutina | IOGP.UK | Spot | Oslabení koruny | Drahý kov | Náhoda | Domácnosti | Vývoj ceny zinku | Zvýšená volatilita | IGLN | Růst výnosů | Trh s futures | Trh | Komise | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | Války na Ukrajině | Vládní podpory | Akcie firem | Těžba ropy | Anglogold Ashanti (AU.US) | Rané formy obchodování | Fed | Analytici | PLATINUM | Korekce | Rubl | Drahota | Pozornost | Kov | Země EU | Money management | Makro | Výběr brokera | Ceny zemního plynu | Investování a obchodování | S&P 500 | Expirace | Náklady spojené se skladováním | Automobilový průmysl | Klienti brokerů | Kanada | Stagnace | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Ruské úřady | JDE | Posílení dolaru | Americké zásoby ropy | XOM.US | Zemní plyn | Převzetí aktiva | ProCent | MWh | iShares Physical Silver | Ruská invaze | Koronavirová pandemie | Vývoj na komoditních trzích | Dílčí index | Nejziskovější | Příležitosti | Bulharsko | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Rozložení investic | Nejistota | Unijní země | Prodej dolaru | Portfólia | Nové zdroje | Forwardy | CME | Spotřebitelská inflace | Pokles cen ropy | Shortování | Změny cen | Ceny v průmyslu | Sell | CL | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Drahé energie | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Uzavření pozice | Jaguar | Unce zlata | Cotton Exchange | Futures kontrakty | Skladování komodit | Výpadky | CFTC | Ceny na realitním trhu | Podpůrná opatření | Japonsko | Zemní plyn - Vývoj ceny | Hladiny podpory | Centrální banka | Deutsche Börse | Životní prostředí | iOS | Exxon | Vývoj dolaru | NYMEX | Tržní sentiment | Dluhopisy | Káva - Vývoj ceny | Ostatní investice | Eurozóna | Nejnovější údaje | Kovy | Rumunsko | Margin call | Centrum | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Cena kakaa | Zprávy o vakcíně | Prohlášení | Prudký růst cen | API | Obchodníci | Fúze a akvizice | Komodita | CZK | Reuters | Zkapalněný zemní plyn | ETC | Epidemie afrického moru | Růst cen zemního plynu | Chevron | Velikost pozice | Obilniny | Dluhy | Testovací účet | Technologický vývoj | Rolování | Předseda | Sazby beze změny | Deutsche Boerse | Zeměpis a geopolitika | Jan Smolen | Dna | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | Anglo American | Traders | NGAS.UK | Ekonomiky | Rychlý růst | Eva Miklášová | CFD | Nová data | Evropská unie | Open | Chicago Mercantile Exchange | Zvýšení cel | Futures na sojové boby | ONE | Finanční instrumenty | Aktuální cena | Dlouhodobé obchody | Nejlepší investice | Startup | Objem zlata | Obchodováním s futures kontrakty | Nový rekord | Rio Tinto (RIO.UK) | Refinitiv | Plodiny | Poslední burza v Evropě | Cena | AIGI | Prudké zdražování | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Káva | Zinek - Vývoj ceny zinku | Ztráta | Inflační očekávání | Ceny akcií | Rozpočet | TABAK | CVX | S&P500 | Bloomberg Grains Index | Dolar | Čínská ekonomika | Setkání centrálních bankéřů | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Opce | Energetická krize | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | ČNB | Graf dne | Jiří Rusnok | Epidemie afrického moru prasat | Pokles | Ceny komodit | Vyšší ceny | Margin | Take-Profit | Ochranné příkazy | COTTON | Ruská invaze na Ukrajinu | Jan Vejmělek | Cena severomořské ropy Brent | Velké peníze | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Zemědělci | 4GLD | Cizí měny | Fyzické dodávky | Tržní očekávání | Štěpán Hájek | Jan Šrajer | Kurz koruny | Obchodník | COVID-19 | Negativní dopad | Ceny obilovin | Růst mezd | Fundamentální ukazatele | Evropská centrální banka | Golden Gate | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Čínská vláda | Daně | Vyšší úrok | ICOM.UK | Rizika | ECB | Růst cen nemovitostí | Dealer | Americké produkce | Momentum | Skupina OPEC | Kurzy | Marketingová komunikace | Pšenice | Fond | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Webináře | Ekonomické údaje | Konsenzus | Historické rekordy | Ceny palladia | Swap | Miliardy eur | Cenové formace | Růst ceny | Voda | NATGAS | Anglogold Ashanti | Odraz ceny | Cena zlata | Burza futures a opcí | Opatření vlády | Zvýšení ceny | Vysoká poptávka | Zinek | Trinity Bank | Růst cen | Bull | Drahé kovy | Historické pohyby | Kryštof Míšek | Měnová politika | Saxo | MSCI World | Pád cen | Financování | ČSÚ | Inflace v ČR | IoT | Ursula von der Leyenová | Finance | Stres | Prodávající | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | Guvernér | Occidental | Americká lehká ropa | Růst úroků | XOP.US | Investování a obchodování na komoditním trhu | Long / Short | Poptávka | Akciový stratég | ICE | Moderní komoditní trhy | Investor | DNO | Obchodovat | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Ceny ropy WTI a zlata | Podkladové komodity | WTI | Bod | Počasí | Druhy komodit | Silnější koruna | Online trading | Úrokový diferenciál | Ceny paliv | Politické otřesy | Pfizer a BioNTech | NEST | Příklady fyzických komoditních burz | Freeport McMoran (FCX.US) | Android | Saúdská Arábie | Pokles zásob | Ziskovost | Bankéři | Sázet | Podnikání | Cena ropy | Strategie obchodování | Inflace | Problémy | Ocel | Závěr roku | Vývoj ceny mědi | Velcí producenti | Marže | ROCE | NEM.US | Státy EU | Zlato a stříbro | HDP | Organizace pro výživu a zemědělství | COMEX | U grafů to začíná i končí | Zkušenosti | Elektronické obchodování | Ceny niklu | Firma | Budoucí pohyby cen komodit | Svět komodit | Signály | Spotřební daně | Předvánoční obchodování | Futures na ropu | Lot | Komerční banka | Ropa | Statistiky | Stoxx 600 | Diverzifikovat | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | Ekonom | Demo účet | Deutsche Bank | Obchodování na burze v Londýně | Kurz | Market | Martin Klass | Vývoj ceny niklu | 256/2004 | Bloomberg Commodity Index | Realizovat zisk | Zasedání amerického Fedu | Bali | Rozkolísaný | Optimismus | Snížení spotřební daně | Hliník | Ceny pšenice | BH Securities | Skleníkové plyny | Býčí vyhlídky | Profit-Target | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | Obchodováním s futures | Vývoj ceny kávy | Kukuřice | Obchodování s nástroji CFD | Investujte | Měď | Popularita obchodování s komoditami | Libanon | Euro | AUD | AIGI.UK | Contract | Zeměpis | Deere | Commodity | Úsilí | Riziko | Fibo | Obchodování s emisemi | LME | Hospodářství | Stagflace | Obchodování v pásmu | Zastavení dodávek | Zpomalení růstu | Obchod | Pěstování kakaa | Mezinárodní vztahy | Automotive | Oves | Pozice spekulantů | Rozhodnutí Bank of England | Fibonacciho úrovně | Intermediate | Komodity na trading | EU | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Cigarety | Portfolia | Transakční náklady | Převis | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Sázka na pokles | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | TradingView | Coffee | Cenové dno | xStation 5 | Gate | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Recese | Správná diverzifikace | RBOB | Čisté krátké pozice | Jaké komodity obchodovat? | Napětí na Blízkém východě | Analytik Portu | Eskalace konfliktu | Deflační tlaky | Aktuální stav | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Manažerka | Koronavirové pandemie | Štěpán Křeček | Americké burzy | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | USD za tunu | Pohyby cen indexu S&P 500 | Ministři | Balance | CIND.UK | Naše hospodářství | Objem investic | Investoři a obchodníci | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Ceny potravin | Japonský jen | Sentimentu pro trading | Základní sazby | Obchodní náklady | Vyšší volatilita | CySEC | CFD obchodníci | Ceny většiny komodit | Světové produkce | OSN | Panika | Henry Hub | Cena elektřiny | Zajímavé pohyby | Sell Stop | Předpovědi | Programy technické analýzy | Tomáš Raputa | Vývoj ceny platiny | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Benzín | Rusal | Trend | Trailing Stop | Akcie a ETF | Dow Jones Industrial | OXY | XTB Online trading konference 2024 | Oslabení | TradingEconomics | Míra inflace | Fundamentální data | Rollover | Platforma | Energetika | Peníze navíc | Stop Out | Finanční situace | Snížení emisí | Nařízení | Ceny benzínu | Indexy | Zvyšování sazeb | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Potravinové komodity | Finanční polštář | Hurikány | Gold | Průmysl | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | CBOT | Druhá vlna koronaviru | Výrobní inflace | Tempo růstu | Bavlna - Vývoj ceny | Bankovnictví | Libye | Pohonné hmoty | Specifický typ tradingu | Cena cukru | Zdražování energií | Měď - Vývoj ceny mědi | Nejvyšší růst | ETF | Zlato - Vývoj ceny zlata | AU.US | Akciové trhy | Kurzy měn | Omezení těžby | Mluvčí Kremlu | FOMC | Co jsou komodity | Centrální bankéři | Ceny drahých kovů | Varování | Invaze Ruska | Obchodní aktivity | Cykly | Long | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Komoditní index | Pandemie | Cenové indexy | Formy obchodování | LEANHOGS | Rostlinná výroba | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Nikl - Vývoj ceny niklu | Ceny v zemědělství | Ministerstvo financí | Výprodej | Výnosy z dluhopisů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Velké peníze na komoditách | Základní úroková sazba | Pokles cen | Obchodování s komoditami | Cena stříbra | Začít obchodovat | Peněžní trh | Průměrný Čech | Sucha | Konsolidace | Aston Martin | Průmyslový sektor | Ole Hansen | Spekulanti | Komise v přenesené pravomoci | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Technologický pokrok | Brazílie | Trhy dnes | | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | WTI Crude Oil | Členské země | Trinity | Stratég | Politika centrálních bank a geopolitika | Náklady spojené se skladováním surovin | ETFs | Změny ceny | Známky oživení | Prodeje automobilů | Vývoj ceny hliníku | Sentiment | Síla měn | Zlato - Vývoj ceny | Šéf společnosti | Investiční fondy | Politika | Poradenství | Konkurence | CFD traděři | Komoditní stratég | Dodávky z Ruska | Reálné výnosy | Cena kukuřice | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Obranné příkazy | Dnešní seance | Komoditní spread | BHP | Jak investovat | Velká Británie | Další vývoj | Cena pohonných hmot | Objemy obchodů | Typ tradingu | Akcie | ISLN | Geopolitická rizika | Komoditní index agentury Bloomberg | FAO | Materiály | Indie | Moderní burza | Nákupy | Technologické akcie | Měnové politiky | Chevron (CVX.US) | Vliv na trh | Výprodej akcií | Ekonomika | Pohyb ceny | Investiční doporučení | Stratég Saxo Bank | Elektřina | Politika centrálních bank | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Světové akciové trhy | Řízení kapitálu | Sankce | Zhodnocení | IOGP | Obchodování s futures | Investiční manažer | Ceny zlata | Výhled | Jak začít s komodity? | Americké ministerstvo | Deriváty | Occidental Petroleum (OXY.US) | Akciový trh | Vysoké ceny | Ekologie | Odpovědnost | Počty nakažených | Globální trh s ropou | Trendové čáry | Finanční trhy | Česká národní banka | Komunistická strana | Investiční soutěž | Klesající úrokové sazby | X-Trade Brokers | Freeport McMoran | Sucho v České republice | Růst cen energií | Provize | Fondy | Komoditní trhy | Historické pohyby cen | Německé ekonomiky | Financial Times | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | Začínající investoři | Počet nakažených | Poptávky po ropě | Spread | Aktuální situace | UCITS | New York | Vývoj ceny zemního plynu Henry Hub | Riziko korekce | Swing | Dřevo | Krize | Ceny ropy Brent | NERV | Růst cen výrobců | Změny úrokových sazeb | Dlouhodobější výhled | ZINC | Omezení produkce | Británie | Šance | Investování do komodit | Oslabení dolaru | Objednávky | Zlatý kříž | Obchodování se zemědělskými komoditami | Základní úrokové sazby | Komodity - časté otázky | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Sazby | Invaze Ruska na Ukrajinu | Ředitelka | Inflace v české ekonomice | Zemědělské produkty | Burza | Semináře | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Růst cen komodit | Likvidita | Dnes na světových trzích | Výprodeje | OIL.WTI | Obchodování s CFD | Možnost realizovat zisk | Hliník - Vývoj ceny | Capital Economics | Porsche | Rozhovor | Dlouhá pozice | Typy komodit | Transakce | Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka | Slabší dolar | Banka | Měny | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Vzestup inflace | CETA | Zpráva COT | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Rozvoji obchodování s futures | Glencore | Energie | Trade Brokers | Podkladové aktivum | ETF WTI Crude Oil | Dmitrij Peskov | Nakupovat | Tradeři | BHS Štěpán Křeček | Cykličnost | Nabídka a poptávka | Měna | Trading | Kotace | Zásoby benzinu | Internet of Things | MSCI | Dílčí indexy | Thomson Reuters | Hospodářský pokles | Nákupy centrálních bank | Výnosy | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Tržní cena | Fundamenty | Sója - Vývoj ceny sóji | Růst poptávky | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Uhlí | Zahájení ruské invaze | Trade | Meteorologická společnost | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Globální finanční trhy | Prodeje | Umělá inteligence | Vale (VALE.US) | Newmont (NEM.US) | EIA | Krátký prodej | Nízké obchodní náklady | Platformy | Vývoj ceny bavlny | Partneři | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Dojima | Miliardy USD | Ceny komodit na světových trzích | Signál | Peter Garnry | Írán | Zdražování | Afrika | ISLN.UK | Nejvolatilnější | Britská vláda | Káva - Vývoj ceny kávy | Možnosti investování do komodit | Japonská burza | Povětrnostní podmínky | Joe Biden | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Řízení rizik | Pracovní síly | Komoditní akcie | Výdaje | Evropská komise (EK) | SXEPEX.UK | Rafinerie | Společnost | Sázky | Stimuly | Obchodujte | Cukr - Vývoj ceny | Trailing stop loss | Klíčové faktory | Obchodování s derivátovými kontrakty | Komoditní portfolio | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Guvernér ČNB | Target | Volatilita trhů | ETF Industrial Metals | Volatilita | SUGAR | D1 | Rishi Sunak | Burze | Buy | Eura | Ztráty | Organizace | Obilí | Letecký průmysl | Ceny stavebních prací | Africký mor | Růst | London metal exchange | Ceny surovin | Ekologické události | Energetické komodity | Příjmy | Komodity | Pohyby cen | SOYBEAN | Rusko a Ukrajina | Zajištění | Propad cen ropy | Snížení inflace | Sója - Vývoj ceny | Mississippi | Linie podpory | Fúze | Index | XTB Research | Dow Jones | Golden Gate CZ | Rychlý růst cen | Stříbro a platina | Obchodujeme komodity | Bohatství | Palladium - Vývoj ceny | Potravinářský průmysl | Intercontinental Exchange (ICE) | Meziroční růst | ČTK | Kapitálový fond | Jestřáb | Osa komoditních trhů | Živý skot | Přístup k obchodování | Open-outcry obchodování | Pravděpodobné výsledky | Podnikání na kapitálovém trhu | Zpráva WASDE | Vyvíjející se technologie | Mlékárenský průmysl | New York Cotton Exchange | Sucho v Česku | Krize na Blízkém východě | Desinflační tendence | Proč investovat | Americké trhy | David Monoszon | Vývoz obilí | Severomořský Brent | Geopolitické události | Průmyslové kovy | Návratnost | Veřejná dražba | Vývoj elektronického obchodování | Čínská poptávka | Investování | Budoucí pohyby cen | World Agriculture Supply and Demand | Burza Dojima | Efektivnější systém | Fyzické trhy komodit | Zdražování cen | Chicago Board of Trade (CBOT) | Pohyby na komoditním trhu | Extrémní počasí | Forex trhy | Čokolády | Silnější americký dolar | Spread strategie | Vzestup zlata | Standardizované futures | Analýza | Nákupní příkazy | Odvětví | Uspět na finančních trzích | Společnost Glencore | Letní období | Commodity index | Časová osa komoditních trhů | Petr Plecháč | Špatné počasí | Logistické problémy | Trading konference 2024 | USD/oz | Spekulovat na budoucí cenu | CIND | Obchodování na komoditním trhu | Železná ruda | Analytička | Ruská federace | InterContinental | Trpělivost | London Metal Exchange (LME) | Směnné kurzy měn | Další pokles | Směnné kurzy | Běžný malý trader | Návrat poptávky | COT | Ministr financí | Ceny stříbra | Chicago Board of Trade | Hlavní ekonom | Bloomberg | Obchody prostřednictvím online platforem | Komoditní fondy | Arabica | Zemědělství | NICKEL | Bydlení | Retail obchodníci | UBS | Jak fungují komoditní trhy? | XTB | Komodity na trading platformě | Kontrakty vázanými na komodity | Manažeři | Výkyvy počasí | Předpověď | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Analytik XTB | Obchodní války | Jak je to s cenou komodit? | Kontrakty na obilí | Budoucí pohyby | Překážky | Nižší náklady | Zvýšení inflace v ČR | Hodnota měny | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | 5 000 bušlů | Protiruské sankce | EK | Kontrakt | Západoafrické země | Online trading konference 2024 | Prostředí pro nákup a prodej | Pokles ceny | Zdražení ropy | Analýza fundamentu | Hospodaření | Obchodníci s rýží | Velcí spekulanti | Platina | Cena železné rudy | Přehled | Dovoz ruské ropy | Standardizované futures kontrakty | Finanční ztráty | Desinflační trend | Techničtí obchodníci | CORN | Derivátové trhy | FiveThirtyEight | Cenové výkyvy | Komoditní trhy dnes | Investiční kovy | Fyzické trhy | Obchodování a investování do akcií | Vysoká likvidita | Vývoj ceny kukuřice | xStation5 | Nové ekonomiky | Burza futures | Spotřebitelské ceny | Aleš Michl | MT4 | Ceny kukuřice | COT (Commitments of Traders) | Analytik | Zadlužení | Investiční soutěže | Vice | Trend Swing | Tým FXstreet.cz | Formy obchodování s komoditami | Investiční rozpočet | Produkční ceny | Cena kávy arabica | Ceny platiny | Trader | Letecké palivo | Aktivum | Bidenovo vítězství | Rané formy obchodování s komoditami | Viceprezident | Ruská ropa | Rýžové lístky | TopForex | Panelová diskuze | Bavlna | NAFTA | Nižší riziko | Nejstarší zaznamenané obchodování | Pozice | Land Rover | Letošní úroda | Termínové kontrakty | Goldenburg Group Limited | Jak vydělat na poklesu komodit? | Ceny hliníku | Průmyslníci | Nikl - Vývoj ceny | Obchody | Spready | Propad ropy | Obchodujeme | Závislost | Měkké komodity | DIA | Globální ekonomický růst | Přístup k obchodování s komoditami | Druhá vlna | Dvojité dno | Burza rýže | Investing | Produkční ceny v ČR | Chesapeake | Lístky | Obchodování na burze v USA | Stříbro - Vývoj ceny | Body | IMPOSSIBLE | Investiční rozhodnutí | Virus | Style | Průmyslové účely | Ceny komodit na trzích | Barrick Gold | Eskalace války | Alžírsko | Nižší provize | Podnikatelé | Strategie pro obchodování s komoditami | Omezené dodávky | Účtenky | Výprodej ropy | Nabídka ropy | Budoucnost | Banky | Cena benzínu | Elektronický systém | Nadnárodní společnosti | Rozvoji obchodování | Chuť investovat | Vývoj technologií | Bunge | Pohyby cen komodit | Popularita obchodování | Pozornost trhu | Doporučení | Rané počátky | Geopolitika | West Texas Intermediate (WTI) | Poptávka po ropě | Koš | Řídit riziko | Investice do komodit | Grains Index | Cena elektřiny na burze | Měnový pár | Burzovně obchodované produkty | Video | Výhledy | Saxo Group | Kupci | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Jan Růžička | UCITS ETF | Časová osa | Celková inflace | Měď - Vývoj ceny | Co jsou futures kontrakty? | Větší pozice | Opatření | Historie komoditních trhů | Zajištění proti inflaci | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | New York Mercantile Exchange (NYMEX) | Ceny producentů | Co jsou komodity? | Co ovlivňuje ceny komodit? | Golden Gate Pavel Ryba | Ekonomiky rozvíjejících se trhů | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | Úrokové sazby | Žlutý kov | Obchodní válka | Správa otevřených pozic | Průvodce komoditním trhem | Open-outcry | FXstreet | Bilance | Vývoj ceny | Zastropování cen | Situace ve stavebnictví | Ekonomický růst | Dekarbonizace | Obchodování na parketu | Průměrná cena | Cena kávy | Vladimir Potanin | Cukr - Vývoj ceny cukru | Počet obchodů | Cenový vývoj | Mrazivé počasí | Vyšší inflace | Press centrum | Krmný dobytek | Práce | Obchodované komodity | FOREX | Investovat peníze | Contracts for difference | Tržní služby | Restrukturalizace | IOT | Fidelity International | Spojené státy | Buy Stop | New York Board of Trade | Živočišné komodity | Kryptoměny | Obchodování s komoditními futures | Převod komodit | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | Situace na trhu | Mzdy | Nepříznivé počasí | Úspěch | Typy obchodovaných komodit | G7 | Statistický úřad | Ukazatele | Ukázka open-outcry | Zlepšení | Nákup a prodej různých surovin | Úrokové sazby ČNB | SXEPEX | Prodej různých surovin | Platina - Vývoj ceny | Futures kontrakty na obilí | Zlato | Šéfka EK | Americká vláda | Pšenice - Vývoj ceny | Ondřej Hartman | Hurikány a sucha | Zrychlení růstu | Ceny mědi | Obchodování na parketu burzy | Obchod s rýžovými tikety | Norská koruna | NZD | ČR | Podniky | Obchodování na burze | OD7F | Fundamentální výhled | Poptávka po ETF | Významný vývoj | iShares Commodity Diversified Swap | Commitment of Traders | Politici | Portu.cz | Analytický tým | Správa | Žebříček | Ceny kávy | Jaká rizika číhají na komodity? | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | První moderní burza | Burza pro forwardy | Růst cen průmyslových výrobců | Robusta | Motorová nafta | Dodavatelské řetězce | Sentiment trhu | Front month | Jak vydělat | Gubernátor | Emise | XTB Online trading konference | Růst cen plynu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Obchody s kryptoměnami bez poplatku
Obchody s kryptoměnovými aktivy
Obchody s měnami
Obchody XTB
Obchody z nudy
Obilí
Obilí z Ukrajiny
Obilné trhy
Obilniny
Obilný kontrakt

Následující klíčová slova

Objednávky
Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby
Objednávky z Ruska
Objektivnější způsob obchodování
Objektivní hodnocení
Objektivní problémy Tesly
Objem
Objem akcií
Objem akciových obchodů
Objem akciových obchodů na pražské burze
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Fintokei
CapXmaster
UFX
reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít