Světové ceny potravin
FAO: Světové ceny potravin se v červenci zotavily z dvouletého minima
07.08.2023 Světové ceny potravin se v červenci zotavily z dvouletého minima, na kterém byly v předchozím měsíci. Hlavním důvodem byly ceny rostlinných olejů, které vzrostly kvůli obnovenému napětí kolem vývozu z Ukrajiny a kvůli obavám o globální produkci. V meziročním srovnání jsou však ceny stále nižší. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
FAO: Světové ceny potravin v červnu opět klesly, jsou nejníže od dubna 2021
07.07.2023 Světové ceny potravin klesly v červnu opět klesly, jsou nejníže od dubna 2021. Způsobil to hlavně poklesu cen cukru, rostlinných olejů, obilovin a mléčných výrobků. Vyplývá to z dnešní zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
02.06.2023 1) Akcie na burze v Hongkongu dnes vykázaly po těžkém týdnu největší jednodenní zisk za tři měsíce. Hlavní index hongkongských akcií Hang Seng přidal 4,1 procenta na 18 949,94 bodu. Trhům podle agentury Reuters pomohla zpráva, že americký Senát schválil zákon o pozastavení platnosti dluhového stropu Spojených států, a rostoucí naděje, že americká centrální banka (Fed) přeruší cyklus zvyšování úrokových sazeb. Rostly i akcie na pevninské Číně.
Světové ceny potravin v dubnu poprvé za rok meziměsíčně stouply
05.05.2023 Řím - Světové ceny potravin se v dubnu kvůli zdražení cukru a masa poprvé za rok meziměsíčně zvýšily, v meziročním srovnání však vykázaly pokles téměř o 20 procent. Vyplývá to z zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
Světové ceny potravin podle indexu FAO klesly nejníže od září 2021
03.02.2023 Světové ceny potravin v lednu desátý měsíc za sebou klesly. Jejich index se tak dostal na nejnižší úroveň od září 2021. Vyplývá to z dnešní zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
Ukrajina letos kvůli invazi sklidila o 40 procent méně pšenice a ječmene
07.10.2022 Ukrajinští zemědělci dokončili sklizeň pšenice a ječmene za letošní rok. Sklidili 19,2 milionu tun pšenice a 5,5 milionu tun ječmene, oznámilo dnes ukrajinské ministerstvo zemědělství. V obou případech je to o 40 procent méně než loni. Za poklesem je podle resortu invaze ruských vojsk do východních, severních a jižních oblastí země. Ukrajina je významným vývozcem obilí na světový trh.
FAO: Světové ceny potravin v srpnu pátý měsíc po sobě klesly
02.09.2022 Světové ceny potravin v srpnu pátý měsíc po sobě klesly, jejich index se tak ještě více vzdálil rekordu ze začátku roku. Obnovení vývozu obilí z ukrajinských přístavů navíc přispělo ke zlepšení vyhlídek na zásobování. Souhrnný index, který sleduje ceny obilovin, rostlinných olejů, mléčných výrobků, masa a cukru na mezinárodních trzích, se snížil na 138 bodů ze 140,7 bodu v červenci. Uvedla to dnes Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
FAO: Světové ceny potravin v červenci opět klesly, výrazněji než v červnu
05.08.2022 Světové ceny potravin se v červenci snížily téměř o devět procent. Vykázaly tak nejprudší meziměsíční pokles téměř za 14 let, zejména díky zlevnění obilovin a rostlinných olejů. Ve své zprávě to dnes uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). Ceny potravin vykázaly pokles již čtvrtý měsíc za sebou, když se v březnu vyšplhaly na rekord.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
05.08.2022 1) Maďarská ropná a plynárenská společnost MOL, která podniká i v České republice a na Slovensku, zvýšila ve druhém čtvrtletí čistý zisk meziročně o 40 procent na 249,5 miliardy forintů (15,5 miliardy Kč). Firma to dnes uvedla ve své výsledkové zprávě a zároveň zlepšila celoroční výhled zisku před zdaněním. Za výrazným zlepšením hospodaření jsou vyšší ceny ropy a plynu i skokově vyšší marže rafinerií.
FAO: Ceny potravin loni vzrostly o 28 %, byly nejvyšší za deset let
06.01.2022 Světové ceny potravin se v loňském roce zvýšily o 28,1 procenta na nejvyšší hodnotu za deset let. Prudký nárůst přitom vykázaly všechny kategorie, přispěla k tomu neúroda a vysoká poptávka. Ve své dnešní zprávě to uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). V prosinci ale ceny klesly.
Organizace čekají růst ekonomiky, svět ale dusí inflace a nová varianta covidu
07.12.2021 Po loňských rekordních propadech ekonomiky, které způsobila stále trvající pandemie nového typu koronaviru a s ní spojené uzávěry, je situace světové ekonomiky v letošním roce stále nejistá. Během roku se ekonomická situace zlepšila a mezinárodní instituce vidí situaci stále optimisticky a předpovídají růst světové ekonomiky. Během roku se ale objevily znepokojivé jevy. Už od léta se světové ekonomiky potýkají s růstem inflace, který podle ekonomů souvisí s hospodářským oživením doprovázeným zdražováním energií a nedostatkem některých surovin. Automobilový průmysl také drtí globální nedostatek čipů. A v dosavadních prognózách zatím není zahrnuto nebezpečí nové varianty koronaviru omikron, jejíž možné šíření by mohlo opět omezit ekonomiku.
FAO: Světové ceny potravin opět vzrostly, jsou nejvyšší za deset let
02.12.2021 Světové ceny potravin se v listopadu čtvrtý měsíc za sebou zvýšily a jejich index vystoupil na maximum za deset let. Za listopadovým růstem cen stálo především zdražování obilovin a mléčných produktů. V dnešní zprávě to uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
Komodity zadržují dech, potraviny jsou nejdražší za deset let
10.11.2021 Po vzestupu cen ze září a začátku října se komoditní sektor dál konsoliduje a Bloomberg Commodity Index už třetí týden po sobě klesal. Stále víc ukazatelů napovídá, že se růst patrně zastaví, a to zejména v Číně, kde zpomalení výroby, růst rizik spojených se zadlužením realitního sektoru a všeobecný nedostatek elektřiny nejspíš povedou k útlumu aktivit, a tak začali investoři projevovat averzi k riziku. Nedávný vládou vyvolaný propad čínských cen uhlí navíc přispívá k udržování nižších cen některých kovů s energeticky náročnou výrobou, zejména hliníku.
Pozor, výrobci potravin mohou kvůli blížící se velké inflaci nenápadně zmenšovat balení či gramáž. Velké podzimní zdražování potravin postihne vše, od kávy, přes sušenky po plechovkové pivo
13.10.2021 Potraviny se dosud držely spíše stranou velké vlny zdražování, která zalila Českou republiku. Celková inflace ale může ještě do konce letošního roku atakovat úroveň až sedmi procent, skoro nejvyšší za čtvrtstoletí, a potraviny tentokrát už tak stranou nezůstanou. Zákazník tak musí být na pozoru. Výrobci potravin a nápojů v čase citelné inflace často raději potají zmenšují gramáž nebo objem, aby cenovým zdražením zákazníka od koupě neodradili. Zákazník si ovšem i tak pochopitelně pohoršuje. Za stejnou cenu dostává méně.
Blíží se velké podzimní zdražování potravin. Postihne vše, od kávy, přes sušenky po plechovkové pivo
12.10.2021 Potraviny se dosud držely spíše stranou velké vlny zdražování, která zalila Českou republiku. Celková inflace ale může ještě do konce letošního roku atakovat úroveň až sedmi procent, skoro nejvyšší za čtvrtstoletí, a potraviny tentokrát už tak stranou nezůstanou. Naráz totiž zapůsobí hned několik příčin, které se spojí v hořký koktejl potravinové drahoty.
Česko zažívá inflační šok, inflace může stoupnout až na 5 %. Srpnová inflace vyrazila dech všem, koruna zpevňuje na nejsilnější úroveň od propuknutí pandemie
10.09.2021 Srpnová inflace vyráží dech. Poprvé od listopadu 2008 překonává v meziročním vyjádření hranici čtyř procent. S velkým přehledem tak překonává všechny expertní odhady a předpoklady, včetně toho České národní banky.
FAO: Světové ceny potravin dál rostou, jsou nejvyšší od poloviny roku 2014
08.04.2021 Světové ceny potravin se v březnu desátý měsíc za sebou zvyšovaly a jejich index se vyšplhal na nejvyšší úroveň od června 2014. Za růstem cen stálo zdražení rostlinných olejů, masa a mléčných výrobků. Uvedla to dnes Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
FAO: Světové ceny potravin v únoru devátý měsíc za sebou rostly
04.03.2021 Světové ceny potravin v únoru devátý měsíc za sebou rostly a index cen potravin se dostal na maximum od července 2014. Na vině jsou hlavně vyšší ceny cukru a rostlinného oleje. Index, který sleduje ceny obilovin, rostlinných olejů, mléčných výrobků, masa a cukru na mezinárodních trzích, vzrostl proti předchozímu měsíci o 2,5 procenta na 116 bodů. Uvedla to dnes Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
Koronavirus zmírňuje růst cen v ČR, zlevňují hlavně pohonné hmoty
14.04.2020 Tuzemská cenová hladina v březnu poprvé výrazněji pocítila dopad šíření koronavirové nákazy. Ta se zatím projevuje dezinflačně, což znamená, že zpomaluje tempo inflace. Tempo růstu cenové hladiny by totiž bylo vyšší, pokud by k žádnému šíření koronaviru nedocházelo.
Nezaměstnanost v USA giganticky narostla, v Česku se čeká nárůst na 3,6 procenta. Světové ceny potravin padají nejvýrazněji od roku 2015
02.04.2020 Američtí ekonomové jsou v děsu a úžasu zároveň. Jeden z nich se dokonce vyjádřil v tom smyslu, že by jej nikdy ani ve snu nenapadalo, že taková čísla během své kariéry uvidí. Leč stalo se. Počet nových nezaměstnaných v USA vylétl v týdnu, který končil 28. březnem, doslova astronomicky. Celkem 6,65 milionu lidí se totiž v daném týdnu v USA nově přihlásilo o podporu v nezaměstnanosti (viz graf níže).
Proč inflace nečekaně zrychlila?
10.12.2019 Inflace v Česku nečekaně silně roste. Tempo růstu spotřebitelských cen bylo v listopadu v meziročním vyjádření nejvýraznější za celé období od října roku 2012, tedy za posledních více než sedm let. Poprvé od října 2012 také míra inflace překonala horní mez tolerančního pásma inflačního cílování České národní banky.
Maso zdražuje nejvýrazněji za posledních více než deset let, africký mor prasat ohrožuje i Česko, v Německu mají „řízkovou nouzi“. Trumpovi ale mor nahrává ke znovuzvolení
08.12.2019 Světové ceny potravin v listopadu vyskočily na své dvouleté maximum. Vyplývá to z čerstvých údajů Organizace spojených národů, podle nichž stouply celosvětově ceny potravin meziročně o takřka deset procent. Důvodem je hlavně zdražování masa, které podle OSN podražilo mezi letošním říjnem a listopadem o 4,6 procenta, což je nejvyšší nárůst za posledních více než deset let. Zdražování masa, zejména vepřového, už pociťuje také Česko.
Nejdůležitější ekonomické události roku 2014
08.12.2014 Blíží se konec roku, a tak je stejně jako každý rok načase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj nejen měnových trhů v roce 2014. Byl to rok velmi bohatý na důležité události. Jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, přináším zde zkrácený výběr těch opravdu nejklíčovějších tak, jak po sobě následovaly.
Nejdůležitější ekonomické události roku 2013
16.12.2013 Blíží se konec roku, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj na světových finančních trzích v roce 2013. Důležitých ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny zmínit v jednom článku, přinášíme pouze zkrácený výběr těch nejdůležitějších.
Související klíčová slova:
Zpravodajský server | Zvyšování sazeb | Retracement | Ceny rýže | HSBC | Bankéř | Primární emise | Společnost Nestlé | MAE | ProSieben | Kč/EUR | Egypt | Australská centrální banka | Bank of China | Cenová hladina | Světové akcie | Smrskflace | Citibank | Spolkový statistický úřad | EUR | Řecko | Trend | Plynárenská společnost | Pokles sazeb | Investiční firma | Hlavní index německých akcií DAX | Bank of Japan | Mezinárodní měnový fond | Podnikatel | Tempo růstu | WTO | Ruské invaze na Ukrajinu | Evropská komise | Varianta covidu | Oslabování měny | Mezinárodní ratingová agentura | Fond obnovy | Index hongkongských akcií | Kurz čínské měny | Firma Apple | FAO | Berkshire Hathaway | Lagardeová | Poplatky | Rostoucí ceny | EFSF | Expanze | Shrinkflation | Americký akciový index | Investing | Propad cen | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Saúdská Arábie | Meziroční míra inflace v eurozóně | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Deflace | Zpráva | ČSÚ | Akcie na burze v Hongkongu | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Burza | Index německých akcií DAX | Snížení DPH | Dolary | Základní úrokové sazby | Dluhopisy | Dow Jonesův index | Propad cen ropy | Standard & Poor's 500 | Události roku | Organizace pro výživu a zemědělství | BVDF | Dvojité recese | Tiskové agentury | Uvolnění měnové politiky | Výhled | Rozhodnutí čínské vlády | EIA | Americký prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) | Průmysl | Antivirus | Inflace | Irsko | Centrální banky | Sukuky | Primární emise akcií | New York | Ratingová agentura | Výrazný růst | Covid | Společnost MOL | Základní úrokové sazby ČNB | Domácnosti | Ceny cukru | Vzestup inflace | Spotřební daně | Ekonomiky zasažené krizí | Pandemie koronaviru | Alibaba | Snižování sazeb | Přímé zahraniční investice | Donald Trump | Czech Fund | Ropa Brent | Vice | Inflace v eurozóně | Akciové trhy | Hladiny podpory | Nejdůležitější ekonomické události | LIBOR | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Zdražování potravin | TASS | Deficit rozpočtu USA | Ceny zemního plynu | Analytici | Ceny obilovin | Moody's | Nová varianta covidu | Mezinárodní instituce | Inflace cen | Japonská vláda | Pandemie covidu-19 | Graf | Portu | Fortune | Globální nedostatek čipů | Výnosy | Poptávka | Vývoz obilí | Pohonné hmoty | Zaměstnanost | Koronavirus | Ekonomiky | Čínský jüan | Fitch rating | Státní dluh | Bydlení | Bill Gates | Brent | Komoditní sektor | Očekávání | Obchodní pásmo | Ekonomika EU | Měď | Výhled na rok | JPMorgan Chase | Zvýšení sazeb | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Akciový index Dow Jones | Invaze na Ukrajinu | Základní sazby | Měnový fond | Evropské měny | Standard & Poor's | Zdražovat | Novozélandský dolar | Bankovní úvěry | Janet Yellenová | Lukáš Kovanda | Růst | Nabídka | AFP | Itálie | Americká lehká ropa | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Globální finanční krize | Prognóza | Souhrnný index | Trh práce | Koruna | RBS | Konsolidace | Americká centrální banka | Mt. Gox | Moskva | Národní ekonomická rada vlády | Saxo | Dřevo | Západoevropské akcie | Úrokové sazby | Meziroční růst | Růst světového obchodu | Trh | Deficit rozpočtu | Problémy | Ukrajinská centrální banka | Rabobank | Napětí na finančních trzích | Rubl | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | The Washington Post | Společnosti | Index | Nový rekord | Prezident USA | MMF | Eura | Komise | Nejistoty | Kurz koruny | Posílení | Hodnota kybernetické měny | Ceny plynu | Agentura Reuters | Obiloviny | Celoroční výhled | Nárůst cen ropy | ProSiebenSat.1 Media | Ministerstvo obchodu | Dluhopis | S&P | Intervence na forexovém trhu | Unie | Islámské dluhopisy | Christine Lagardeová | Počasí | Fiskální pakt | Prodej nových osobních automobilů | Britský premiér | Fannie Mae | Hang Seng | Rekordní hodnoty | Deficit | Nezaměstnanost v USA | Forexové trhy | Statistický úřad | Konzultační společnosti | Varianty koronaviru | Ekonomické aktivity | Výzkumná společnost | Cukr | NYSE Euronext | Výroba v Německu | Barclays | Firma | Twitter | Úřad pro energetické informace (EIA) | Akciový index | Pozornost | ICBC | BIS | 3М | Výrobci potravin | Server BBC | Hospodářský růst v Evropě | Meziroční míra inflace | Momentum | Koronavirová pandemie | Burze | Opatřením na podporu ekonomiky | Bitcoin | Mezinárodní organizace práce | Pandemie nemoci | Ole Hansen | Británie | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Obchodníci | Obchodovat | Invaze | Dnešní zprávy | Etiopie | Investice v Číně | Celková inflace | Ropa | PPF | Norsko | USA | Prezident Donald Trump | Hlavní ekonom | Kapitálové trhy | Čistý zisk | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | ProSiebenSat.1 | Pokles cen | Volby | Joe Biden | ETF | Pohonné hmoty v ČR | Dow Jones | New Deal | Ceny slunečnicového oleje | Statistici | Bloomberg Commodity Index | UBS | Ekonomové | WFP | Spojené státy | Zvyšování úrokových sazeb | Ropná společnost | Agentura Moody's | Vývoj | Dílčí indexy | Čínská poptávka | Amazon | Dluhová krize | Vlastní prostředky | Agentura Fitch | Facebook | Americké akcie | Ruská centrální banka | Dopady pandemie | Washington Post | BRICS | Růst americké ekonomiky | Zemědělství | OSN | Intervence | Světové obchodní organizace | Světové produkce | Průměrný výnos | Měnové politiky | Sazby ČNB | Největší jednodenní zisk | Výdělky | Ekonomická situace | Dopady pandemie covidu-19 | CNY | Japonská ekonomika | Miliardy dolarů | Snížení úroků | Obilí | Světový obchod | Růst mezd | Margot | Velkoobchodní ceny plynu | Sazby | Invaze ruských vojsk | Úrok | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Generální ředitel | Africký mor | Regulátor | Růst cen v ČR | Průzkum | Firmy | Inflace v Česku | Stratég Saxo Bank | Růst cen ropy | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | ProSiebenSat.1 Media SE | Fed | Rozpočtový deficit | Automobilový průmysl | Dílčí index | Trhy | Rada ČNB | Eurozóna | Portugalsko | Fond | Fitch | Pšenice | Kyjev | Vysoké ceny | Růst cen plynu | Industrial and Commercial Bank of China | Růst ekonomiky | Cenový vývoj | Ministerstvo financí | Federální vláda | Ondřej Hartman | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Komodity | Mzdy | Komise pro cenné papíry | Nestlé | General Motors | Na burze | Akcionáři | Společnost | Ruský rubl | Hospodaření | Ztráta | FXstreet | Kukuřice | Obchod | Ceny ropy Brent | Americká burza | Volkswagen | EK | Riziko | Emise | Trinity | Pokles výnosů | Bank of America | Šok | Kurz měny | Plyn | Německá ekonomika | Čína | Ceny | Objem zlata | Financování | Recese | Pokles | Ben Bernanke | Ukrajina | Čínské měny | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Akcie na burze | WTI | Evropské centrální banky | Cena severomořské ropy | Stratég | Francouzská ekonomika | Živobytí | Plodiny | Výnos | Patrik Urban | ESG | Index DOW | Trinity Bank | Šéf ECB | Austrálie | David Cameron | Šinzó Abe | Cena akcií | Írán | Extrémní růst | Zisk | Globální krize | ČNB | Bank of England | Rating | Posílení dolaru | Eurostat | Prezident | Kybernetické měny | WGC | Měna | Nasdaq | Zprávy | Ceny ropy | Francie | Údaje | Ekonomické události | Biden | Finanční krize | DPA | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Investiční společnost | Růst spotřebitelských cen | Marže | Internetové firmy | Zemědělci | Japonská centrální banka | Situace | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Prodej aut | Růst světové ekonomiky | Guvernér | HDP | Dodávky zemního plynu | Ekonom | Optimismus | Ekonomka | Dolar | Euro | JP Morgan | Čínská měna | Meziroční růst spotřebitelských cen | Brazílie | Známky oživení | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Domácí měny | ČTK | Stimuly | Ztráty | Česká národní banka | Meziroční inflace | Úrokové sazby ČNB | FOMC | Akcie | Kupci | Mzda | Nákup aktiv | NERV | Nový Zéland | Podniky | Evropská investiční banka | Saxo Group | Koš | AAA | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Inflační šok | Index cen | Světová ekonomika | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Britská ekonomika | Skupina PPF | Prognózy | Ceny pšenice | Kurz | Daně | Jádrová inflace | Barack Obama | Americký prezident Joe Biden | Japonské akcie | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Nedostatek čipů | Bankovní rada | Investice | Microsoft | Světová rada pro zlato (WGC) | Komoditní stratég | Indie | Ekonomika eurozóny | ESM | Regulace | Diverzifikovat | Kurz eura | Hospodářství | Ukazatel | Měny | Burzy | Hospodářský růst | Export | Rusko | Robert Shiller | Roční růst | Zahájení ruské invaze | TABAK | Letectví | Mark Carney | Euronext | Organizace | Ceny surovin | Britská vláda | Média | COVID-19 | Cenové tlaky | Čínská banka | Průmyslová výroba v Německu | Energie | Objem | Investiční | Čínské ministerstvo obchodu | Prodej | Zasedání Fedu | Bloomberg | Britský ministr financí | Rozvoj | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Růst poptávky | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Hrubý domácí produkt | Přehled | Krize | OECD | Těžba ropy | Ministři financí | Prezident Joe Biden | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Německá vláda | ILO | Německo | Apple | Rozpočet | Ceny kukuřice | Drahé kovy | Tempo inflace | DAX | Hliník | Kypr | Obchodní válka | Zlato | Boj s koronavirem | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Práce | Novozélandská centrální banka | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | Těžba ropy v Rusku | Americká vláda | Malý prostor | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | Bankrot | Ministr financí | Zlepšení | ČR | Vyšší ceny ropy | Výsledek hlasování | Jednodenní zisk | Index amerických akcií | Čínské akcie | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Techničtí obchodníci | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | Americký Senát | Finanční ústav | Uvolňování měnové politiky | Import | Investiční banka | Africký mor prasat | OPEC | SNB | Události ve světové ekonomice | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Alibaba Group | Spotřebitelé | Hospodářské stimuly | Ceny potravin | Index Dow Jones | Centrální banka USA | Saxo Bank | Zdražování | Ropy | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Kurz japonského jenu | USD | Commodity index | Ekonomický dopad | Forexové intervence | Zvýšení základní sazby | NASA | Investing.com | Čínská centrální banka | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Propad | Bankovnictví | IATA | Tempo růstu spotřebitelských cen | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Světová poptávka | Nejvýraznější pokles | Zahraniční investice | Ceny komodit | Indexy | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Německá centrální banka | ECB | Voda | Vysoká poptávka | ROCE | Omikron | EU | Bankovní sektor | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Spekulanti | Poptávky po ropě | MOL | Fúze | Uhlí | Agentura TASS | Zasedání bankovní rady | Ukazatele | Šíření koronaviru | Banka | UNCTAD | Průmyslové kovy | Protiruské sankce | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot