Středa 16. dubna 2025 10:42
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple webinář celní války
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei Payouty

Světový obchod

C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Analýza: Česku stagflace kvůli americkým clům nehrozí

13.04.2025 Americká cla mohou zpomalit český hospodářský růst, není ale pravděpodobné, že by způsobila také rychlejší růst spotřebitelských cen. Riziko takzvané stagflace, tedy hospodářské stagnace za zvýšené inflace, panuje především ve Spojených státech. Vyplývá to z analýzy společnosti Purple Trading, kterou má ČTK k dispozici. Za nízké považuje riziko inflace v Česku kvůli americkým clům i ministerstvo financí.
img

Rekapitulace amerického akciového trhu k 7. dubnu: SP500 a NASDAQ zahajují nový týden výrazně v červených číslech

07.04.2025 Referenční americké akciové indexy uzavřely páteční obchodní seanci v New Yorku ve ztrátě. Index S&P 500 se propadl o 5,97 %, zatímco Nasdaq 100 odepsal 5,92 %. Průmyslový Dow Jones klesl o 5,5 %. Všechny tyto pohyby jsou reakcí na cla oznámená prezidentem Trumpem.
C:\fakepath\trader-02042025-42-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.04.2025 1) Polská centrální banka (NBP) podle očekávání ponechává hlavní úrokovou sazbu beze změny na úrovni 5,75 procent.
img

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 27. března

27.03.2025 Vedle včerejších silných údajů z USA, které podpořily dolar, vyvíjelo tlak na riziková aktiva také nové napětí související se cly. Prezident USA Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, kterým zavádí 25% cla na dovoz automobilů. Jde o další eskalaci probíhající obchodní války, jejímž cílem je podpora amerického průmyslu. Toto opatření pravděpodobně zasáhne evropské, korejské a japonské automobilky. Ačkoli tento krok nebyl překvapením, prohloubil obavy z možného globálního zpomalení ekonomiky. Odborné názory na dlouhodobé důsledky se liší – podle někoho americký protekcionismus poškodí světový obchod a růst, kdežto jiný ho vnímá jako příležitost k oživení amerického průmyslu a tvorbě pracovních míst.
img

Geopolitika přepisuje pravidla mezinárodního obchodu

26.03.2025 Mezinárodní obchod čelí rostoucím geopolitickým tlakům, které zpomalují jeho růst a mění jeho dynamiku. Analýza Bank for International Settlements (BIS) The Role of Geopolitics in International Trade na základě dat z 47 ekonomik a 5 000 sektorů v letech 2017–2023 potvrzuje, že obchodní vztahy se stále více řídí geopolitickými aliancemi.
img

Globální trh s kávou ochromen prudkým růstem cen

12.03.2025 Světový obchod s kávou zažívá bezprecedentní krizi, když prudký nárůst cen donutil obchodníky a pražírny výrazně omezit nákupy. Růst cen surové kávy Arabica na burze ICE od listopadu vzrostl o 70 %, což vytvořilo situaci, ve které se maloobchodní prodejci snaží přizpůsobit měnící se dynamice trhu.
C:\fakepath\global economy.jpg

Celní války v minulosti ochromily obchod

12.03.2025 Vybrané údaje o hlavních obchodních válkách v minulosti (ve Spojených státech začalo platit 25procentní clo na dovoz oceli a hliníku, Evropská unie v reakci oznámila, že zavede od příštího měsíce protiopatření týkající se amerického zboží):
C:\fakepath\nemecko-02022025.jpg

Německý kancléř Olaf Scholz varoval před dopadem amerických cel na světový obchod

02.02.2025 Německý sociálnědemokratický kancléř Olaf Scholz varoval před dopadem amerických cel na světový obchod. Dnes o tom informoval berlínský deník BZ. Předák opoziční konzervativní unie CDU/CSU a možný budoucí kancléř Friedrich Merz uvedl, že ho americká cla uvalená na Kanadu, Mexiko a Čínu znepokojují.
img

Trump. 2. série: Intriky, sazby a kryptoměna s jeho vlastním jménem

20.01.2025 Dolar v pondělí nadále vykazoval odolnost, zatímco asijské akciové trhy se projevovaly opatrným optimismem. Investoři napjatě očekávali první kroky Donalda Trumpa v jeho druhém funkčním období a spekulovali, že by Japonsko mohlo tento týden revidovat svou klíčovou sazbu.
C:\fakepath\trader-04122024-67-zm.jpg

Šéfka ECB nečeká dobré zprávy z eurozóny

04.12.2024 Ekonomika eurozóny by v příštích měsících mohla růst pomalejším tempem a její výhled pro středně dlouhé období zůstává nejistý. Uvedla to dnes prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová při vystoupení před výborem Evropského parlamentu pro hospodářské a měnové záležitosti. Prohlásila rovněž, že boj s vysokou inflací se blíží ke konci.
img

Obchodní boj mezi USA a Čínou přinese pokles světového obchodu

04.12.2024 Zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA pravděpodobně znovuobnoví obchodní válku s Čínou. Nová americká administrativa nejspíše zvýší cla na čínský a další strategický dovoz. Výsledkem navýšení cel pro Čínu na 25 % a 5 % pro zbytek světa způsobí v roce 2026 snížení nominálního růstu světového obchodu o 0,6 procentního bodu. Obchodní války mezi USA a Čínou se také negativně dotknou obchodu Evropské unie, vyplývá z analýzy společnosti Allianz Trade.
img

Neshody ve Fedu, růst indexů, pokles společnosti Amgen: Dnešní hlavní trendy na Wall Street

27.11.2024 Klíčové indexy na Wall Street, včetně S&P 500 a Nasdaq, zakončily úterní obchodní seanci v pozitivním duchu. V čele stály technologické akcie, které vykázaly silné oživení. Investoři mezitím vyhodnocovali prohlášení nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa o možném zavedení cel vůči hlavním obchodním partnerům USA a také analyzovali nejnovější údaje ze zápisu Federálního rezervního systému.
C:\fakepath\Nemecko7.jpg

Němečtí ekonomové čekají negativní dopad Trumpa na ekonomiku

27.11.2024 Většina německých univerzitních ekonomů předpokládá, že návrat Donalda Trumpa do Bílého domu bude mít negativní dopad na hospodářský růst v Německu i v celé Evropě. Vyplývá to z výsledků průzkumu ekonomického institut Ifo a listu Frankfurter Allgemeine Zeitung.
img

Co spojuje klesající dluhopisy, rostoucí indexy a problémy Macy's?

26.11.2024 Americké akciové trhy zakončily pondělní obchodování růstem, přičemž index malých společností Russell 2000 dosáhl historického maxima. Optimismus investorů podpořilo jmenování Scotta Bessenta na post ministra financí USA, což přispělo k poklesu výnosů amerických státních dluhopisů.
img

Hormuzský průliv a jeho role v cenách ropy

04.10.2024 Uzavření Hormuzského průlivu by mohlo způsobit nárůst cen ropy až na 200 dolarů a mít vážné dopady na světový trh.
C:\fakepath\Harris.png

Analytici: Harrisová je pro Evropu lepším kandidátem než Trump

22.07.2024 Možná kandidátka demokratů na prezidentku USA Kamala Harrisová je vhodnějším kandidátem pro Evropu než nominant republikánů Donald Trump, jelikož je u ní nižší pravděpodobnost celních válek. Trumpovo zvolení by zřejmě přineslo vyšší inflaci. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Americké akciové trhy podle nich očekávají spíše vítězství Trumpa.
C:\fakepath\WTO-Okonjo.jpg

Šéfka WTO varovala před růstem obchodního protekcionismu

09.07.2024 Generální ředitelka Světové obchodní organizace (WTO) Ngozi Okonjová-Iwealaová varovala před vzestupem protekcionismu v mezinárodním obchodě, který by podle ní mohl mít výrazné negativní dopady na světovou ekonomiku. Informoval o tom server BBC.
img

Může rostoucí schopnost vyvážet služby tlumit inflaci?

08.07.2024 Sektor služeb, jak jsme upozorňovali na konci uplynulého týdne, je pod drobnohledem centrálních bankéřů, a to zejména kvůli výrazně vyšší setrvačnosti inflace v tomto segmentu. Jeden z důvodů, proč je inflace v segmentu služeb strnulejší, je i o poznání menší mezinárodní konkurence, při porovnání se segmentem obchodovatelného zboží. “Selský rozum” to potvrzuje: zatímco při výběru nového notebooku můžete bez problémů srovnat řadu zahraničních eshopů a nakoupit přes ten nejvýhodnější, při výběru kadeřníka to uděláte těžko.
C:\fakepath\trader-24052024-45-zm.jpg

Německý ministr financí varoval před obchodní válkou s Čínou

24.05.2024 Německý ministr financí Christian Lindner dnes varoval před obchodní válkou s Čínou. Obchodní války podle něj nemají vítěze, pouze poražené. Lindner to uvedl na zasedání ministrů financí skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7.
C:\fakepath\fundament-06052024-uvod.png

Pohled do budoucnosti – politické a regulační změny (6. díl)

06.05.2024 Tento článek pojednává o politických a regulačních změnách a jejich vlivu na ekonomiku a investice. Čtenář získá přehled o faktorech ovlivňujících tyto změny, nejvýznamnějších regulačních orgánech a jejich rolích. Dále se dozví, jaké jsou důsledky politických a regulačních změn na ekonomiku, investice, spotřebitele a jaké klíčové aspekty těchto změn jsou důležité. Nakonec je zdůrazněn význam porozumění politickým a regulačním změnám pro úspěch v globálním prostředí.
C:\fakepath\geopolitika-15042024-uvod.jpg

Geopolitické události – mezinárodní dohody a organizace (7. díl)

15.04.2024 V dnešním článku se zaměříme na mezinárodní dohody a organizace. Podíváme se, jak fungují a jak ovlivňují ekonomiku. Projdeme si některé aspekty, které do mezinárodních dohod a organizací zasahují, a samozřejmě si tyto dohody a organizace představíme. Na závěr si ukážeme, co je to Eulerův diagram a co z něj můžeme vyčíst.
C:\fakepath\geopolitika-25032024-uvod.png

Geopolitické události – mezinárodní vztahy (1. díl)

25.03.2024 V dnešním článku se podíváme na mezinárodní vztahy a seznámíme se s různými organizacemi. Rozebereme si, jak tyto organizace spolupracují a které dohody jsou pro mezinárodní vztahy nejdůležitější. Nakonec se podíváme na jejich vliv na ekonomiku a spotřebitele.
C:\fakepath\trader-21022024-51-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.02.2024 1) Americký podnikatel a zakladatel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos dokončil avizovaný prodej akcií firmy celkem za 8,5 miliardy dolarů (téměř 200 miliard Kč). V úterý to uvedl v povinném hlášení pro regulační orgány. Bezos je podle žebříčku miliardářů agentury Bloomberg aktuálně třetím nejbohatším člověkem na světě s odhadovaným majetkem za 191 miliard dolarů (téměř 4,5 bilionu Kč).
C:\fakepath\Global3.png

Světový obchod poroste podle analýzy průměrným tempem 2,8 procenta ročně

21.02.2024 Světový obchod se zbožím poroste do roku 2032 průměrným tempem 2,8 procenta ročně, zatímco tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP ve stejném období globálně dosáhne 3,1 procenta. Vyplývá to z analýzy, kterou ČTK poskytla společnost Boston Consulting Group (BCG). Nastává tak podle ní zásadní odklon od trendu posledních dvaceti let, který spočíval v tom, že hnacím motorem globalizace je právě obchod.
img

Optimismus mezi firmami roste

01.02.2024 Index nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru na začátku roku vzrostl na 43,0 bodů z 41,8, téměř v souladu s naší i tržní prognózou. Situace v českém průmyslu ale zůstává napjatá, kdy přetrvává problém nízkého množství nových zakázek.
img

Česká ekonomika se minulý rok propadla

30.01.2024 „Je to černé na bílém – česká ekonomika se v loňském roce propadala. Potvrzuje to první odhad hrubého domácího produktu (HDP) od Českého statistického úřadu. Podle něj pokleslo české hospodářství za celý rok 2023 o 0,4 %. Jako jediná země EU se tak Česká republika stále nevrátila na úroveň z doby před pandemií covid, nicméně výsledky za poslední čtvrtletí roku 2023 naznačují první známky oživení, které by se mělo výrazněji projevit v letošním roce.
img

Ropa maže dřívější zisky

12.01.2024 Ropa zakončuje týden volatilní seancí. V reakci na letecké údery USA a Spojeného království na vojenské cíle spojené s Íránem podporovanými Hútíi v Jemenu dnes ceny vzrostly a obchodovaly se až o 3 % výše. Jednalo se o první přímý útok koaličních sil pod vedením USA na cíle Hútíů uvnitř Jemenu a vyvolal obavy z další eskalace situace na Blízkém východě s rizikem narušení dodávek ropy. Americké a britské úřady uvedly, že údery byly odvetou za útoky na obchodní lodě v Rudém moři a jejich cílem bylo odradit Hútíje od dalších útoků na světový obchod. Hútíové však již prohlásili, že budou pokračovat v útocích na "lodě napojené na Izrael" a budou rovněž podnikat odvetné akce proti zájmům USA a Spojeného království v regionu.
img

Česko se podle Fialy v řádu měsíců zbaví závislosti na ruské ropě

17.10.2023 Česko se v řádu měsíců zbaví závislosti na ruské ropě, jako se zbavilo závislosti na ruském plynu. Podobný vývoj se čeká i u ruského jaderného paliva, řekl dnes na konferenci SH!FTS premiér Petr Fiala (ODS). Energetická bezpečnost a suverenita jsou podle něj zásadní pro národní bezpečnost.
img

Čína ve hře o globální fragmentaci

09.05.2023 Článek se zabývá čínskou strategií, která usiluje o vytváření aliancí a bloků a zároveň se snaží o globalizaci, aby si zajistila přístup na trhy a ke zdrojům. Čína se aktivně snaží uzavírat dvoustranné dohody a regionální ekosystémy, aby rozšířila svou sféru vlivu a pojistila si své postavení.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Průmyslová výroba v Německu v březnu klesla o 3,4 pct., více než se čekalo

08.05.2023 Průmyslová výroba v Německu se v březnu oproti únoru snížila o 3,4 procenta. Je to více, než se čekalo. Za celý kvartál ale výroba vzrostla. Údaj dnes zveřejnil německý statistický úřad.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Svaz německého průmyslu varoval před klesající konkurenceschopností Německa

17.04.2023 Svaz německého průmyslu (BDI) v dnešní zprávě varoval před klesající konkurenceschopností Německa, poukázal mimo jiné na negativní důsledky vysokých cen energií. Export německého průmyslu podle svazu v letošním roce poroste pomaleji než světový obchod.
img

Evropský strop cen plynu už vykazuje trhliny, které se dají jen těžce napravit

17.02.2023 Netrvalo to moc dlouho a v novém kontroverzním evropském cenovém stropu pro plyn se objevila mezera.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

WTO: Růst obchodu kvůli slábnoucí poptávce pravděpodobně zpomalí

28.11.2022 Růst obchodu se zbožím v posledních měsících letošního roku a v roce příštím pravděpodobně zpomalí. Světová ekonomika totiž nadále čelí významným problémům, které oslabují poptávku po dovozu. Vyplývá to z nejnovějšího barometru obchodu, který zveřejnila Světová obchodní organizace (WTO).
img

Americký dolar musí být podpořen silnou ekonomikou

23.11.2022 Americká ekonomika musí zůstat silná, aby si dolar udržel svou dominanci na trzích. Přestože USD index získal za rok přes 12 %, díky vysokým úrokovým sazbám v USA a tomu, že jsou bezpečným přístavem, na udržení hegemonie nestačí.
img

Indie může změnit světový obchod s pšenicí

19.04.2022 „Vývozy pšenice z Ukrajiny a Ruska může z podstatné části nahradit Indie. Díky tomu by mohlo dojít ke stabilizaci cen na světových trzích s pšenicí a předešlo by se humanitárním problémům v rozvojových zemích.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Allianz Trade: Invaze a covid-19 v Číně zasáhnou globální obchod, ČR nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovné šíření koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více, než se dosud čekalo. Podle studie pojišťovací společnosti Allianz Trade, která je světovým lídrem v pojištění pohledávek, se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak do zvýšení cen. Podle firmy šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze podle ní nezůstane stranou ani česká ekonomika, neboť firmy v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
img

Invaze a šíření covidu v Číně zasáhnou globální obchod, Česko nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovný růst koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více než se čekalo. Podle renomované pojišťovací společnosti Allianz Trade (dříve Euler Hermes) se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak i zvýšení cen. Aktuální studie Allianz Trade odhaduje, že šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze přitom nezůstane stranou ani česká ekonomika, společnosti v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
C:\fakepath\global economy.jpg

Analýza: Světový obchod letos poroste o 5,4 procenta, v roce 2023 o 4 procenta

21.02.2022 Růst světového obchodu se bude podle analýzy světové úvěrové pojišťovny Euler Hermes postupně navracet na svůj dlouhodobý předkrizový průměr. Analytici společnosti očekávají, že v letos světový obchod poroste o 5,4 procenta a v roce 2023 o čtyři procenta. Euler Hermes o tom dnes informovala ČTK. Loni světový obchod stoupl o 8,3 procenta po předloňském covidovém propadu o 8,1 procenta, připomněla společnost.
C:\fakepath\investovani-10122021.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2021

13.12.2021 Rok 2021 se blíží ke svému konci, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v tomto roce.
C:\fakepath\global economy.jpg

Organizace čekají růst ekonomiky, svět ale dusí inflace a nová varianta covidu

07.12.2021 Po loňských rekordních propadech ekonomiky, které způsobila stále trvající pandemie nového typu koronaviru a s ní spojené uzávěry, je situace světové ekonomiky v letošním roce stále nejistá. Během roku se ekonomická situace zlepšila a mezinárodní instituce vidí situaci stále optimisticky a předpovídají růst světové ekonomiky. Během roku se ale objevily znepokojivé jevy. Už od léta se světové ekonomiky potýkají s růstem inflace, který podle ekonomů souvisí s hospodářským oživením doprovázeným zdražováním energií a nedostatkem některých surovin. Automobilový průmysl také drtí globální nedostatek čipů. A v dosavadních prognózách zatím není zahrnuto nebezpečí nové varianty koronaviru omikron, jejíž možné šíření by mohlo opět omezit ekonomiku.
img

Obří klimatický summit v Glasgow skončil. Co zásadního změní?

14.11.2021 Dvoutýdenní konference ve skotském Glasgow, která včera skončila, přinesla některé průlomové závazky, pravidla pro nově ustavený světový trh s emisními povolenkami a několik odvážných příslibů, které teprve prověří čas.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO zlepšila odhady růstu světového obchodu na letošní i příští rok

04.10.2021 Světový obchod se zbožím se díky oživení globální hospodářské aktivity v prvním pololetí vyšplhal na rekord. Ve své zprávě to dnes uvedla Světová obchodní organizace (WTO). Zároveň zlepšila odhady růstu světového obchodu i globální ekonomiky na letošní a příští rok.
img

Fed naznačuje snižování nákupů aktiv již tento rok. Čína reguluje své technologické giganty, jejich akcie padají

20.08.2021 Růst průmyslová produkce v Číně v červenci klesl meziročně z červnových 8,3 % na 6,4 %, přitom analytici očekávali pokles růstu na 7,8 %. Maloobchodní tržby v nejlidnatější zemi světa také zaznamenaly snížení růstu, když na roční bázi dosáhly růstu o 8,5 % oproti 12,1 % z června.
C:\fakepath\w-18082021-lv.gif

WTO: Ukazatel obchodu se zbožím stoupl na rekordní maximum

18.08.2021 Globální obchod se zbožím silně oživuje z hlubokého šoku způsobeného v loňském roce pandemií nemoci covid-19. Světová obchodní organizace (WTO) dnes uvedla, že její ukazatel, který sleduje vývoj globálního obchodu se zbožím, vzrostl na rekordní maximum.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

CNBC: Zboží vyrobené v Číně naráží na nové logistické problémy

09.08.2021 Čínské firmy, které chtějí proniknout na světový trh, narážejí na problémy s přepravou. Napojení na levnou domácí výrobu poskytlo čínským podnikům výhodu v zahraničí, což se ale teď mění v nevýhodu. Pandemie a obchodní napětí totiž narušují mezinárodní dodavatelské kanály, upozornil zpravodajský server CNBC.
img

Kontejnerová loď, jež v březnu blokovala Suez, zvedla po třech měsících kotvy

07.07.2021 Kontejnerová loď Ever Given, jež v březnu šest dnů blokovala Suezský průplav, dnes zvedla kotvy po třech měsících na Velkém Hořkém jezeru. Držela ji zde na základě soudního příkazu Správa Suezského průplavu (SCA), která požadovala odškodné. Majitelé a pojistitelé lodi a SCA v neděli informovali, že se dohodli. Podrobnosti vyrovnání nezveřejnili. Kromě peněz má Suezský kanál dostat i remorkér.
C:\fakepath\finance (1).jpg

WTO: Světový obchod se letos zvýší o osm procent

31.03.2021 Světový obchod se zbožím se v letošním roce zvýší o osm procent po loňském propadu o 5,3 procenta, za kterým stála pandemie nemoci covid-19. Předpověděla to dnes Světová obchodní organizace (WTO). Zlepšila tak své říjnové odhady, podle kterých se měl obchod loni snížit o 9,2 procenta a letos stoupnout o 7,2 procenta.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (29.3.2021)

29.03.2021 Obchodní týden bude tentokrát o něco kratší, protože většina rozvinutých trhů bude v pátek zavřená, a to včetně USA, Německa či Austrálie. Přesto by se obchodníci nudit neměli. Na počátku týdne se řeší výprodej aktiv fondu Archegos Capital Management, který v pátek nuceně prodal čínské a americké akcie za 20 mld. dolarů. Krach společnosti a výprodej aktiv způsobil otřesy v investičních bankách jako Credit Suisse a Nomura, které Archegosu poskytovaly brokerské služby. A letošní zisk těchto bank může být výrazně negativně ovlivněn. Trh zároveň doufá, že výprodeje nespustí lavinu problémů dalších hedgeových (často napákovaným) fondů.
img

Zablokovaný Suez může dále zdražit pohonné hmoty v ČR, ty letí vzhůru i tak

25.03.2021 Ceny pohonných hmot letí vzhůru. V polovině března například benzín Natural 95 zdražoval tempem přes 80 haléřů na litr za jediný týden. Takto citelně jeho cena naposledy rostla v prosinci 2010. V uplynulém týdnu sice zdražování zmírnilo, nicméně i tak benzín podražil o dalších 38 haléřů na cenu 31,17 koruny za litr. Nafta je dražší o 26 haléřů než před sedmi dny, když stojí 29,48 koruny. Jak benzín, tak nafta jsou tedy nyní nejdražší za poslední více než rok. Důvodem je hlavně růst cen ropy na světových trzích. Ta nejnověji zdražuje kvůli situaci v Suezském průplavu, jejž za písečné bouře najetím na mělčinu zablokoval obří tchaj-wanský supertanker.
img

Češi čelí nepříjemně vysokému růst cen i letos, a to potravin, zeleniny či brambor. Stoupají také ceny v průmyslu, roste pravděpodobnost, že ČNB zvýší úroky už letos

12.02.2021 Spotřebitelské ceny v lednu v ČR rostly výrazně více, než se čekalo. Meziroční inflace dosáhla úrovně 2,2 procenta, takže oproti prosinci zvolnila jen o desetinku procentního bodu. Česká národní banka přitom ve své aktuální prognóze počítá s inflací 1,7 procenta. Stejnou úroveň inflace předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů čeští i mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg. Klíčovým důvodem rychlejší než předpokládané inflace je poměrně výrazný růst cen potravin, zejména pak zeleniny, ale také alkoholu a tabáku. Ceny zeleniny a například i brambor vzrostly mezi prosincem 2020 a lednem 2021 o více než deset procent. O takřka deset procent byly meziměsíčně dražší také vajíčka. Lednový vývoj cen potravin v ČR zapadá do globálního vývoje jejich cen, neboť ty podle údajů Organizace OSN pro výživu a zemědělství v lednu rostly nejvýrazněji od července 2014. Ve světě zdražuje hlavně obilí, cukr a rostlinný olej. Za globálním růstem cen potravin stojí kombinace rapdině se zvyšující poptávky v zemích typu Číny, které se zotavují po loňském pandemickém šoku, a slabší úrody, například cukrovky v EU. V meziročním pohledu se pak specificky v ČR projevilo loňské poměrně citelné zvýšení spotřební daně na lihoviny a tabák. Takže alkohol a právě i tabák zdražovaly v lednu meziročně opět o bezmála deset procent.
C:\fakepath\graf global.jpg

Coface: Růst nerovnosti ve světě může vést k častějším nepokojům

09.02.2021 Růst ekonomické nerovnosti spolu s nespokojeností veřejnosti s vládním řešením pandemie v mnoha zemích může vést letos ke vzniku častějších protestů a sociálních nepokojů. Přestože výkonnost Číny a dalších asijských ekonomik zvyšuje globální růst, hlavní vyspělé ekonomiky se letos nevrátí na úroveň HDP, kterou dosahovaly před krizí. Vyplývá to z pravidelné analýzy pojišťovny Coface, která je světový lídr v pojištění úvěrů a obchodních rizik,
img

Inflace letos může nepříjemně překvapit. Nebezpečně se prodražují dodávky z Asie, zdražení způsobí i zrušení superhrubé mzdy

02.02.2021 V Česku citelně zrychluje inflace. I když zatím docela nepozorovaně. Jedná se totiž o inflaci nikoli cen spotřebitelských, ale cen vstupů. Ovšem vstupů, které průmysloví výrobci používají pro výrobu spotřebního zboží. Znatelný nárůst cen vstupů se tak v nadcházejících měsících může projevit výraznějším než nyní předpokládaným nárůstem spotřebitelských cen. To vše v době, kdy statisíce domácností v ČR budou tak jako tak čelit nejvýraznější hrozbě propuštění ze zaměstnání nebo závažného poklesu příjmu za posledních takřka deset let.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO: Světový obchod výrazně oživil, zřejmě ho ale čeká zpomalení

20.11.2020 Světový obchod se ve třetím čtvrtletí výrazně zotavil z útlumu způsobeného pandemií covidu-19, v závěru roku ale jeho růst pravděpodobně zpomalí. Vyplývá to z ukazatele Světové obchodní organizace (WTO), který sleduje vývoj globálního obchodu se zbožím. Uvedla to dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (24.8.2020)

24.08.2020 V minulém týdnu nedošlo k aktivaci žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž neprolomil žádnou mou vstupní S/R zónu a týden tak zůstal bez obchodu.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO: Světový obchod se zbožím zřejmě utrpěl historický propad

19.08.2020 Světový obchod se zbožím v letošním druhém čtvrtletí kvůli koronavirové krizi pravděpodobně utrpěl historický propad. Vyplývá to podle Světové obchodní organizace (WTO) z jejího ukazatele, který sleduje vývoj globálního obchodu se zbožím.
C:\fakepath\money.jpg

WTO: Světový obchod letos kvůli koronaviru klesne o 13 procent

05.08.2020 Světová obchodní organizace (WTO) předpokládá, že světový obchod v letošním roce kvůli koronavirové krizi klesne o 13 procent. Uvedl to včera odcházející šéf WTO Roberto Azevedo. Pokles by tak měl být mnohem mírnější než propad o 32 procent, o kterém hovořil nejpesimističtější scénář WTO.
img

USA se blíží do recese. Dopady koronaviru jsou tvrdší než se očekávalo

26.06.2020 USA se blíží do recese. Pokles HDP americké ekonomiky v Q1 potvrzen, a to mezičtvrtletně o 5 %. Jedná se nejvýznamnější pokles od Q4 roku 2008, tehdy došlo k poklesu o 8,4 %. V Q2 se očekává výraznější pokles, a to až na neuvěřitelných 20 %. Podle předstihových indikátorů PMI však dochází k výraznému zlepšení, v Q3 by mělo docházet k oživování americké ekonomiky.
img

Světový obchod klesne o 32 %

09.04.2020 Světový obchod se zbožím v letošním roce podle odhadů kvůli pandemii covid-19 klesne o 13 až 32 %. Pokles bude podle WTO mnohem prudší než v době globální finanční krize před deseti lety.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Euler Hermes snížil kvůli koronaviru rating 18 zemím, včetně ČR

06.04.2020 Úvěrová pojišťovna Euler Hermes kvůli riziku prodloužené recese a vlně bankrotů způsobených vypuknutím pandemie koronaviru oznámila snížení ratingu 18 zemím, včetně České republiky. Euler Hermes, která je světovým lídrem v pojištění pohledávek, to dnes oznámila ČTK.
C:\fakepath\g7.png

G7 učiní vše nezbytné pro obnovení důvěry a hospodářského růstu

24.03.2020 Skupina ekonomicky silných zemí G7 dnes přislíbila, že "učiní vše nezbytné pro obnovení důvěry a hospodářského růstu i k ochraně pracovních míst". Uvádí to v prohlášení, které vydali ministři financí a šéfové centrálních bank těchto států po videokonferenci, na níž se nyní věnovali postupu proti ekonomickým dopadům koronaviru. Zdůraznili také vůli spolupracovat.
C:\fakepath\Německo.jpg

GfK: Nálada německých spotřebitelů je kvůli koronaviru horší

20.02.2020 Nálada německých spotřebitelů se mírně zhoršuje. Na vině jsou obavy, že epidemie onemocnění způsobeného novým koronavirem v Číně může největší evropskou ekonomiku dál zbrzdit. Němci jsou tak méně ochotní utrácet. Ukázal to průzkum, který dnes zveřejnila společnost GfK.
C:\fakepath\nemecko.jpg

ZEW: Důvěru německých investorů zhoršil koronovirus

18.02.2020 Důvěra investorů v německou ekonomiku se v únoru zhoršila výrazně více, než se čekalo. Přispěly k tomu obavy z epidemie onemocnění koronavirem, což by mohlo ochladit světový obchod a prohloubit recesi německého zpracovatelského průmyslu. Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnil institut ZEW.
img

Týden na finančních trzích: Pozitivní nálada pokračovala

17.02.2020 V uplynulém týdne dominovaly titulky v médiích opět zprávy o epidemii koronaviru, jejím očekáváném dopadu na světovou ekonomiku a v neposlední řadě jsme byli svědky poměrně slabých makroekonomických dat z eurozóny a především Německa, jehož ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí stagnovala a jenom o chlup se vyhnula recesi. Přesto trhy rizikových aktiv prokázaly velkou odolnost. Globální akciové trhy posílily o 1,1 %, komoditní index posílil o 2,0 %. Naproti tomu dluhopisy mírně ztrácely, když jejich globální index odepsal 0,1 %. Po překvapivém zvýšení úrokových sazeb Českou národní banku v předchozím týdnu pokračovala koruna vůči euru v posilování. Za týden byla silnější o 0,8 % a týden zakončila na úrovni 24,83 CZK/EUR.
C:\fakepath\fxstreet-ing-krpata-1.JPG

FXstreet.cz přináší rozhovor se stratégem londýnské ING Petrem Krpatou

17.02.2020 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další zajímavý rozhovor. Tentokrát nám na naše dotazy odpovídal zkušený investiční bankéř Petr Krpata, který pracuje jako ředitel strategie pro měny a úrokové sazby v londýnské ING Bank. Zeptali jsme se ho například, jaké bylo nastoupit do světa tohoto byznysu přesně v období, kdy vypukla globální finanční krize. Nechybí samozřejmě také predikce některých měnových párů pro letošní rok.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonsko vloni opět vykázalo obchodní deficit

23.01.2020 Japonsko druhý rok v řadě zaznamenalo obchodní deficit, který loni dosáhl 1,6 bilionu jenů (331 miliard Kč). Export se totiž potýká se slabší poptávkou v Číně, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda.
C:\fakepath\wto.jpg

WTO: Pokračující protekcionismus poškozuje růst i zaměstnanost

12.12.2019 Členské země Světové obchodní organizace (WTO) mezi loňským a letošním říjnem zavedly 102 nových opatření omezujících obchodní výměnu. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes představil generální ředitel WTO Roberto Azevedo. Pokračující protekcionismus má podle něj negativní dopady na hospodářský růst i na tvorbu pracovních míst.
img

Ekonomický kalendář: Pozor na zmínky týkající se světového obchodu

03.12.2019 Donald Trump se zúčastní summitu NATO ve Velké Británii v následujících dvou dnech. Můžeme čekat důležitá prohlášení, které se nemusí týkat pouze obrany. V posledních dnech se roztrhl pytel s prohlášeními týkající se světového obchodu, ať už se to týká americké odvety za francouzskou digitální daň, nebo nových amerických cel na dovoz oceli a hliníku z Brazílie a Argentiny. Na summitu by se měli setkat americký prezident Trump s francouzským prezidentem Macronem, z čehož by mohla vzejít další sada peprných tweetů s nemalým dopadem na finanční trhy.
C:\fakepath\mmf-06112019-lv.jpg

MMF varuje Evropu, aby se připravila na propad ekonomiky

06.11.2019 Mezinárodní měnový fond (MMF) varuje Evropu, aby si připravila nouzové plány pro případ silného útlumu ekonomiky. Evropské hospodářství čelí více rizikům a měnová politika už své nástroje vyčerpala, uvedl dnes fond ve svém ekonomickém výhledu pro Evropu. Odhad růstu ekonomiky regionu ale nechal beze změny na hodnotách zveřejněných v polovině října.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

FT: Střední Evropa se chystá na zpomalování růstu v Německu

28.10.2019 Ekonomiky ve střední Evropě již několik let zažívají silný růst, který podporují nízké úrokové sazby, stoupající spotřebitelské výdaje a oživení v eurozóně. Německo, které je pro většinu střední Evropy největším obchodním partnerem, však loni na podzim začalo sklouzávat k recesi a mnozí mají obavy z negativních důsledků tohoto vývoje, napsal dnes list Financial Times (FT).
C:\fakepath\mmf-08102019-lv.jpg

Šéfka MMF: Světová ekonomika vinou obchodních sporů zpomaluje

08.10.2019 Světová ekonomika citelně zpomaluje, na vině jsou hlavně obchodní spory, jako je ten, který vedou Spojené státy a Čína. V prvním velkém vystoupení od nástupu do funkce to dnes řekla nová šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Výsledkem podle ní bude, že do konce roku 2020 mohou tyto spory ekonomiku připravit o 700 miliard dolarů (16,5 bilionu Kč), což je asi 0,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP) celého světa.
img

Okénko trhu - Podle WTO celní války mnohem více omezují světový obchod

02.10.2019 Britský premiér Boris Johnson měl dnes klíčový projev před svými spolustraníky. V rámci proslovu znovu vyslovil přesvědčení, že na hranici mezi Irskou republikou a Severním Irskem nebudou znovuzavedeny kontroly, které jsou pro Brity i Iry vzhledem k historickému vývoji nepřípustné. Stávající nastavení podmínek počítalo se setrváním UK v celní unii se zbytkem EU, což bylo pro Johnsona a většinu členů parlamentu nepřijatelné. Nový návrh je podle něj kompromisem ze strany Británie a nyní je řada na zástupcích EU, aby na svých dosavadních požadavcích netrvali a také udělali vstřícný krok směrem k dohodě. Podle jeho návrhu by do roku 2025 měl být umožněn volný pohyb zemědělského a průmyslového zboží mezi Irskem a Severním Irskem. Zároveň ale Londýn požaduje vyjmutí Severního Irska z unijní bezcelní zóny, což by mělo za následek kontroly zboží, které by ale neprobíhaly přímo na hranici. Irská vláda záhy po zveřejnění nového Johnsonova plánu zhodnotila, že takovéto uspořádání je z jejich pohledu nepřijatelné. Evropská unie prozatím mlčí, lze ovšem očekávat, že její názor se od toho irského příliš lišit nebude.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO dnes výrazně zhoršila výhled světového obchodu

01.10.2019 Světová obchodní organizace (WTO) dnes výrazně zhoršila výhled světového obchodu na letošní i příští rok. WTO nyní předpokládá, že letos se světový obchod zvýší pouze o 1,2 procenta, zatímco v dubnové prognóze předpovídala růst o 2,6 procenta.
C:\fakepath\top-01102019-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.10.2019 1) Australská centrální banka dnes snížila úrokovou sazbu na rekordní minimum 0,75 % ve snaze podnítit hospodářský růst a snížit nezaměstnanost. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na oznámení banky.
img

NZD oslabuje, keďže očakávania trhov pre ďalšie zníženie sadzieb klesajú

25.09.2019 Rezervná banka Nového Zélandu na dnešnom zasadnutí ponechala úrokové sadzby nezmenené, čo sa aj očakávalo. Vo vyhlásení sa uvádza, že aj keď nové informácie od augustového zasadnutia „nezaručujú významnú zmenu vo výhľade menovej politiky“, „stále zostáva priestor na ďalšie fiškálne a menové stimuly, ak to bude potrebné, na podporu hospodárstva a udržanie inflácie a cieľov zamestnanosti “. Okrem toho vyhlásenie tiež zdôraznilo, že zníženie OCR v tomto roku znížilo úrokové sadzby retailových úverov domácnostiam a podnikom a zároveň zmiernilo výmenný kurz USD k Novozélandskému doláru. Pokiaľ ide o vonkajšie faktory ovplyvňujúce hospodársky výhľad NZ, RBNZ navrhla, že svetový obchod a ďalšie politické napätie zostanú zvýšené a budú naďalej tlmiť výhľad globálneho rastu, čo tlmí dopyt po tovaroch a službách na Novom Zélande. Po zasadaní sme zaznamenali mierny pokles trhovej pravdepodobnosti zníženia sadzieb, ktorý posunul NZD o niečo vyššie. V oboch prípadoch je základným prípadom ďalšie zníženie sadzieb o 25 bázických bodov do konca roka (november), vidíme však obmedzený priestor na pokles kivi zo súčasných úrovní voči americkému doláru.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 2.8.2019

02.08.2019 V průběhu včerejšího dne oznámil americký prezident D. Trump, že na zbytek čínského dovozu uvalí dodatečná cla ve výši 300 mld. dolarů s platností od 1. září. Křehký mír, který obě strany navázaly během summitu G20 na konci června tak je narušen kvůli prezidentově nespokojenosti s postupem Číny. Podle jeho mínění Čína nenakupuje dostatek amerických zemědělských produktů, což neodpovídá domluvě. I přes tento razantní krok očekává, že jednání s Čínou budou pokračovat.
img

Okénko finančního trhu 1.8.2019

01.08.2019 Bankovní rada ČNB dnes v souladu s očekáváním ponechala stávající nastavení úrokových sazeb. I přesto, že inflační tlaky z domácí ekonomiky přetrvávají a inflace se nachází poblíž horní hranice pásma inflačního cíle, nepříznivé vyhlídky na růst globální i evropské ekonomiky a kroky Fedu i ECB směrem k měnovému uvolňování přinutily centrální bankéře vyčkat. Kromě měnového rozhodnutí zveřejnila ČNB i novou makroekonomickou prognózu vytvořenou upraveným makroekonomickým modelem. Podle ní růst HDP v příštím roce zrychlí na 2,9 %, cenový růst bude vyšší (ovlivněno zvýšením spotřebních daní na alkohol a tabák) a koruna bude posilovat. Úrokové sazby by měly nejprve lehce vzrůst a v příštím roce naopak poklesnout.
img

Rozbřesk: ECB si připravuje zbrojní arzenál, výnosy českých dluhopisů dál padají

26.07.2019 Evropská centrální banka sice mohla zklamat část trhu tím, že nesnížila úrokové sazby již včera. Na druhou stranu doprovodné prohlášení přineslo jednoznačný holubičí signál ukazující na snížení sazeb a možná i další kroky na zářijovém zasedání.
img

ECB se chystá spustit „tiskárnu“

25.07.2019 Evropská centrální banka na dnešním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Hlavní refinanční sazba zůstává na 0,00 % a depositní sazba na -0,40 %.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský prezident kritizoval ochranářská opatření vyspělých zemí

28.06.2019 Čínský prezident Si Ťin-pching považuje protekcionistická opatření některých vyspělých zemí za největší hrozbu pro stabilitu světového hospodářství. Prohlásil to podle agentury Reuters na setkání s představiteli zemí BRICS na okraj summitu velkých světových ekonomik G20, který se dnes a v sobotu koná v japonské Ósace.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

V pátek začne summit skupiny G20

27.06.2019 Obavy o světový obchod, konflikt na Blízkém východě, boj se změnou klimatu a ochrana životního prostředí budou hlavními tématy dvoudenního summitu velkých světových ekonomik G20, který začne v pátek v japonské Ósace. Setkání budou pravděpodobně dominovat bilaterální jednání státníků, spíše než snaha o společné řešení světových problémů. Nejvíce pozornosti přitahuje oznámená schůzka amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho čínským protějškem Si Ťin-pchingem, na níž budou oba státníci řešit obchodní spory.
C:\fakepath\g20 11102013.png

Ministři G20: Rostoucí napětí v obchodních vztazích ohrožuje růst

10.06.2019 Napětí v obchodních vztazích ve světě se zintenzivnilo, a zvýšilo tak rizika pro zrychlení růstu globální ekonomiky. Uvádí to závěrečné prohlášení z dvoudenní schůzky ministrů financí a šéfů centrálních bank skupiny největších ekonomik světa (G20) v japonské Fukuoce. Dokument ale neobsahuje žádnou konkrétní výzvu k řešení obchodních sporů, z nichž největší vedou v poslední době Spojené státy a Čína.
img

Market Alert: Akcie se propadají, riziková averze roste kvůli novým Trumpovým clům

31.05.2019 V pátek jsme dosud svědky výrazného výprodeje na akciových trzích. Globální trhy padají po oznámení nových cel amerického prezidenta Donalda Trumpa na Mexiko kvůli nelegální migraci. Otevírá se tak další fronta obchodních válek?
img

TOP 3 grafy tohoto týdne: USDCAD, ITA40, SOYBEAN

21.05.2019 Kanadský dolar patří mezi nejvíce rostoucí měny v tomto týdnu. Hlavním důvodem je odraz cen ropy na vyšší hodnoty a také poznámky amerického prezidenta Donalda Trumpa ke clům na ocel a hliník. Ropa se obchoduje na vyšších úrovních kvůli situaci na Středním východě, nicméně nejvyšší impuls pro CAD znamenalo rozhodnutí Donalda Trumpa vyjmout Kanadu a Mexiko z celního režimu na ocel a uhlí. Tento krok je předzvěstí ratifikace smlouvy USMCA - náhradě NAFTA. Pár USDCAD se obchoduje pod úrovní 1,34 a dostal se pod spodní limitu trojúhelníkového patternu. Pokud bude pokles dále pokračovat, tak se nedá vyloučit otestování nižší úrovně rostoucí klínové formace.
C:\fakepath\TOP5-13052019-LV-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.05.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v červených číslech, když na ně dopadla nejistota ohledně osudu čínsko-americké obchodní dohody. Investory nepotěšilo víkendové varování Donalda Trumpa, že pokud Čína bude prodlužovat jednání, USA uvalí cla na téměř veškerý dovoz z Číny.
img

Komentář Fidelity International k vývoji obchodního napětí mezi USA a Čínou

09.05.2019 Obchodní napětí mezi USA a Čínou zajímá investory. Chtějí vědět, co by pro podniky a světový obchod znamenala totální obchodní válka. Náhlá hrozba prezidenta Trumpa zvýšit daně z téměř veškerého čínského vývozu do Spojených států opět vyvolala napětí na trzích. Přišla přitom jen pár dnů před tím, než se obě strany plánují setkat v novém kole obchodních jednání ve Washingtonu.
img

Komentář Fidelity International: Jak ovlivňují vztahy mezi Čínou a Spojenými státy světový obchod?

17.04.2019 Paras Anand, ředitel asset managementu Asia Pacific, Fidelity International uvádí, že přestože posun obchodních vztahů mezi USA a Čínou z bodu mrazu měl krátkodobě pozitivní dopad na oba trhy i globální ekonomiku, nebylo by moudré přikládat tomu velkou váhu vzhledem k předpokládanému budoucímu vývoji trhu.
C:\fakepath\oecd.jpg

OECD zhoršila výhled světové ekonomiky

06.03.2019 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) opět zhoršila výhled růstu světové ekonomiky na letošní i příští rok. Ve své dnešní zprávě uvedla, že globální růst letos dosáhne 3,3 procenta a v příštím roce 3,4 procenta. Proti předchozí prognóze vydané v listopadu by tak měl být letošní růst slabší o 0,2 procentního bodu a růst v příštím roce o 0,1 procentního bodu. OECD přitom výhled růstu zhoršila i v listopadu.
img

Optimismus US trhů nezastavil ani Trumpův odchod od jednání s Kimem

04.03.2019 Ještě koncem roku 2018 jsme mohli pozorovat, jak se obchodní válka mezi Čínou a USA vyostřuje a trhy se doslova topily v červených číslech. Po oznámení zahájení společných jednání, která by mohla vést k nové obchodní dohodě mezi zeměmi, se situace pomalu začala zlepšovat, ale nejvýrazněji trhy reagovaly během minulého týdne, poté co americký prezident Donald Trump v neděli oznámil prodloužení jednacího období a odklad zvýšení cel vůči Číně z 10 na 25 procent, která mělá vstoupit v platnost již začátkem března. Nový termín jednání sice prezident nezveřejnil, ale oznámení zabránilo eskalaci obchodního konfliktu dvou největších ekonomik světa a trhy poslalo do zelených čísel.
img

Investiční příležitost v námořní přepravě LNG – 1.díl

18.02.2019 Finanční krize, která začala před deseti lety, přinesla kromě jiného i jednu nečekanou věc – nastartovala změnu ve spotřebě energií. Své pozice začala vyklízet ropa a uhlí ve prospěch obnovitelných či zelenějších energií.
C:\fakepath\TOP5-30112018-LV-16.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.11.2018 1) V Buenos Aires dnes za mimořádných bezpečnostních opatření začíná dvoudenní summit skupiny G20. Vůdci nejsilnějších světových ekonomik budou jednat o obchodu i klimatických změnách. Očekává se však, že setkání ovlivní i nejnovější rusko-ukrajinský konflikt, dopad vraždy saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího a také obchodní války.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO: Světový obchod čelí krizi

30.11.2018 Světový obchod čelí nejhorší krizi od roku 1947, volný obchod v současné době ohrožuje protekcionistická vlna. V rozhovoru se zpravodajským serverem BBC to prohlásil šéf Světové obchodní organizace (WTO) Roberto Azevedo, který je nyní v Buenos Aires na summitu největších ekonomik světa G20.
img

Forex: Američtí centrální bankéři upřesní tento týden záměry Fedu

26.11.2018 Statistky ukáží zpomalování inflace jak v eurozóně, tak v USA. Tento týden však budou čísla znovu ve stínu evropské politiky. Sledovat budeme další postup ve schvalování smlouvy o brexitu. Do toho se přidají i četná vyjádření amerických centrálních bankéřů. Doma očekáváme potvrzení slabších údajů o HDP, které doplní zveřejnění jeho struktury.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO zhoršila výhled světového obchodu

27.09.2018 Světová obchodní organizace (WTO) dnes zhoršila odhad růstu světového obchodu na letošní i příští rok. Upozornila nicméně, že dopady nynějších obchodních sporů jsou zatím pouze mírné. Evropská centrální banka (ECB) dnes předpověděla zpomalování růstu světové ekonomiky a varovala před negativními důsledky další eskalace obchodních konfliktů.
img

Globálny obchod v druhom kvartáli klesol. A mal by klesať ďalej.

06.09.2018 Svetový obchod začína pociťovať obchodné vojny. V druhom kvartáli klesol objem svetového obchodu prvý krát od roku 2016. V tom čase však bol primárnym dôvodom prepad cien ropy, ktorá tvorí nemalú časť globálneho obchodu.
img

Proč zatím jednání mezi USA a Kanadou o nové úmluvě NAFTA troskotají, ale proč k dohodě nakonec dojde

03.09.2018 Zářijové obchodování na světových burzách začalo v Asii poklesem. Důvodem jsou obavy z krachu vyjednávání nové obchodní úmluvy mezi Spojenými státy a Kanadou.
C:\fakepath\wto.png

WTO očekává zpomalení růstu světového obchodu

09.08.2018 Růst světového obchodu ve třetím čtvrtletí pravděpodobně zpomalí, protože obchodní spory mají negativní dopad na exportní zakázky a na výrobu i prodej automobilů. Uvedla to dnes podle agentury Reuters Světová obchodní organizace (WTO).
img

Rozbřesk: Ropu postihl letní výprodej a výrazně zlevňuje

19.07.2018 Ty tam se zdají být nedávné obavy, že by cena ropy mohla v blízké budoucnosti atakovat trojciferné hodnoty. V posledních dnech se totiž ropný trh dostává pod tlak medvědích zpráv, což vyústilo v pád cen až k hranici 70 USD/barel, kde byly naposledy v dubnu. Na trhu se tak začíná projevovat nejen narůstající těžba klíčových producentů, ale i obavy z eskalace obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou.
C:\fakepath\draghi-press-conference-851133.jpg

Evropskou ekonomiku nejvíce ohrožují obchodní bariéry

09.07.2018 Největší hrozbu pro evropskou ekonomiku teď představují nové obchodní bariéry. Uvedl to dnes prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi. Dodal, že Evropská unie by měla jít příkladem a podporovat ekonomickou otevřenost.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump prý opakovaně hovořil o odchodu USA z WTO

29.06.2018 Americký prezident Donald Trump opakovaně sdělil představitelům Bílého domu, že chce, aby Spojené státy opustily Světovou obchodní organizaci (WTO). Informoval o tom dnes server Axiom s odvoláním na své zdroje.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO: Světový obchod dál poroste, nesmí se ale stupňovat restrikce

12.04.2018 Světová obchodní organizace (WTO) zvýšila letošní odhad růstu světového obchodu na 4,4 procenta z původně uváděných 3,2 procenta. "Další zostření obchodních omezení by ale vedlo k výrazně nižším číslům," uvedl dnes orgán se sídlem v Ženevě. Jeho generální ředitel Roberto Azevedo pak zdůraznil, že WTO ve své roční prognóze s takovým scénářem nepočítá.
Související klíčová slova: EUR | Bruno Le Maire | Válka | Výplata dividend | Organizace Severoatlantické smlouvy | Tempo růstu | Fibo | Český průmysl | Valdis Dombrovskis | Bankéř | Znalost | PAYX | Čínské technologické firmy | Ekonomiky zasažené krizí | HSBC | LYNX | Jackson Hole | Dominik Rusinko | Deficit veřejných financí | Hlavní index německých akcií DAX | Hospodářská rizika | Co to ovlivňuje? | Nečekané pohyby | Afrika | Egypt | Australská centrální banka | Zkušenosti | Cenová hladina | Cap | SEDG | Kryptoměnové transakce | Akciové trhy | Roberto Azevedo | Alphabet | Guido Imbens | Madeleine Albright | USD/PLN | Mezinárodní pracovní síla | Koronavirové krize | Dvojité recese | Pfizer | Pozitivní vliv | Zpravodajský server | Dovednosti | Veřejné finance | Subvence | Hodnota trhu s kryptoměnami | Mince | Peru | Demokracie a legitimita | Kapitálové trhy | Pokles sazeb | Meritokracie | Historické události | Analytický tým | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Zpomalení globální ekonomiky | QUALCOMM Incorporated | Organizace spojených národů | Německý ministr financí | Dceřiná firma | Geopolitické konflikty | Plány obnovy | Wal-Mart Stores | Životní prostředí | Propad cen | Rotterdam | Škoda Auto | Bankéři | Dění na světových burzách | Pokles indexu | Budoucnost mezinárodních vztahů | Prosperity | Nikl | Mezinárodní měnový fond | Macron | Hospodářské problémy | Podnikatel | Index agentury Bloomberg | Investing | Kroky Fedu | Automobilka Volkswagen | Statistiky | Investiční banky | Trim Broker | Svaz německého průmyslu (BDI) | Americká automobilka Tesla | Londýnské akciové burzy | Řešení sporů | Smlouva o nešíření jaderných zbraní | Vzestup inflace | Asijské akcie | Jak fungují změny politik a předpisů? | Dow Jones Industrial | Výkyvy na trzích | Příležitosti k nákupu | Úvod do mezinárodních vztahů | Modelové portfolio | Britská libra | Aktiva | Globální zájmy | Impéria | SP500 | Citigroup | Energetika | Širší index | Indexy na Wall Street | Optimismus investorů | Jack Dorsey | Sektor informačních technologií | Top pick | Intesa Sanpaolo | Dlouhodobý úspěch | Zvýšení cel | Závislost na Číně | Střední Evropa | Implikace | Evropská komise | Čínské značky | Graf ropy | WTO | Canadian Securities Commission | Mispricing na trzích | Hospodářský růst v Německu | Poplatky | Pojišťovna | Zasedání ECB | Obchodní systém | Komunita | Barclays Wealth and Investment Management | Investment Management | FTSE MIB | Letecké společnosti | Unilever | Výnosy dluhopisů | Regulace investičních fondů | Albemarle | Plánování | Analýzy | Dovoz aut | Financial Times | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | FAO | Obchodování s emisními povolenkami | Fastenal Company | Berkshire Hathaway | Indické akcie | Chování trhu | Petr Kymlička | Lagardeová | Mark Mobius | Vládní opatření | Hormuzský průliv | Depozitní sazba | Ethereum | Dovoz z USA | Deflace | Pařížská dohoda | Měny emerging markets | Mezinárodní dohody a organizace | Expanze | Valné shromáždění | Exchange | Rostoucí ceny | Dovoz z Číny | Rozvojová spolupráce | Fond obnovy | Globální dění | Výkyvy | Rok 2025 | Politické a regulační změny | Měkká síla | Státy a jejich zájmy | Brent (OIL) | Vliv technologií a digitální éry | Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) | Administrativa prezidenta | Posilování dolaru | Saúdská Arábie | Směřování měnové politiky | Hútiové | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Obchod s Ruskem | Petr Fiala | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem | Asijské trhy | Digitální éry | Krize z USA | Aiways | Markus Söder | Exekutivní příkaz | Meziroční míra inflace v eurozóně | Analytický tým FXstreet.cz | Strach | Bankovní rada ČNB | Conseq Funds investiční společnost | Walgreens | Zahraniční politika | Osvětové kampaně | Snížení emisí | Index německých akcií DAX | Nezaměstnanost | Goodyear | Canadian Securities Commission (CSC) | Maloobchodní prodejce | Sankce | Akcie dnes | Světová kryptoměna | Kryptoměna Bitcoin | OBSE | Nezaměstnanost v Česku | Cena zlata | Klimatický summit | Společnost Didi | Cenné papíry a burzy | Zásoby plynu | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Konflikty a spory | Burza | Trumpová | Koncern Volkswagen | Politické změny | Ruský trh | Mezinárodní organizace a smlouvy | Mexická centrální banka | Token | Americký akciový index | Tritax EuroBox GBP | Globální ekonomické aktivity | Základní úrokové sazby | Globální výzvy | Evropský výrobce letecké techniky | Směrnice | Pojišťovací společnosti | Spolupráce a přístup na trhy | Změny politik | Konflikty | Brexit | Dopad na ekonomiku | Varianta covidu | Průmyslový Dow Jones | Advance | Oznámení | ČSOB | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Počet výdělečně činných osob | Ovládnutí Grónska | Vývoz z Japonska | Zero Hedge | Chartered Financial Analyst (CFA) | Vývoj inflace | Dovozní cla | Současné globální výzvy | Volby | Medicare | Dohled nad trhy | Trumpovo rozhodnutí | Globální nedostatek čipů | Advyce | Americký prezident | Evropský orgán pro bankovnictví | Comcast | Regulační orgán | Nová varianta covidu | Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) | Market alert | Česká měna | Strategii pro měny | Amazon | Růst cen | Ekonomické zotavení | Vztahy velmocí | EasyJet | Analýzy společnosti Purple Trading | Tempo hospodářského růstu | Přijetí | Nizozemsko | New York | Snížení úrokových sazeb | Mathias Cormann | Pražírny | Pandemie COVID-19 | Výhled | Nejznámější kryptoměna | Investiční příležitost | Severoamerická dohoda o volném obchodu (NAFTA) | Vysoké riziko | Robert Reich | Akcie Wells Fargo | Výrazný růst | Nomura | Rovnovážné hodnoty | Taktický long | CZK | Inflace | DTE Energy Company | Easyjet | Snižování rozvahy Fedu | Podnikání | William Wang | Silné oživení | EIA | Země EU | Dolarový index | Rizika a příležitosti | Politická rozhodnutí | Pařížská dohoda o klimatu (COP21) | Nord Stream | Řetězec drogerií a lékáren | Vývoj měnového páru | Japonská automobilka | Petr Krpata | Nižší ceny | Investice do infrastruktury | Riziko politických a environmentálních událostí | Vliv politických a regulačních změn na ekonomiku a investice | Australská komise pro cenné papíry a investice | Evropská měna | Investment management | Advyce & Company | Jamie Cox | Wealth | Obavy investorů | World Liberty | Dow Jonesův akciový index | Globální hrubý domácí produkt | Pozitivní sentiment | Země Perského zálivu | Dividendy | Monetární politika centrálních bank | Strategie mean reversion | RMB | Special Purpose Acquisition Company | Vzdělávací a osvětové kampaně | Ceny evropského plynu | Obchodní seance | Michal Stupavský | Boom | Nová kryptoměna | Amartya Sen | Největší regulační orgány | Růst ekonomické nerovnosti | Lawrence Summers | Riziková přirážka | Graf | Jeff Bezos | SH!FTS | Nejdůležitější ekonomické události | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Šéfka MMF | Co má na to vliv? | Zajímavý rozhovor | Dovoz zboží | ČSÚ | Snižování nákupu aktiv | Příkaz | Vývoj ceny ropy Brent | RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership) | Pandemie covidu-19 | Uvolnění měnové politiky | Průmysl | Míra zadlužení | Dohoda o klimatu (COP21) | Společnost AliExpress | Vakcinace | Severoevropská dohoda | Centrální banky | Očekávání analytiků | Obchodní dohoda s Evropskou unií | Co se vyplatí sledovat? | Zpráva | Bild am Sonntag | Momentum | Hegemonie | Spotřební daně | UnitedHealth Group | Zvyšování sazeb | Nárůst cen ropy | Státní subvence | Německý export | Zajišťování | Pravděpodobné scénáře | USD index | Moderna | Množství peněz v oběhu | Irsko | Rozhodnutí centrálních bank | Nové trhy | Uber | Coca-Cola | Kdo řídí mezinárodní dohody | Směnné kurzy | Covid | EFTA | Eulerův diagram | Řetězec drogerií | Globální obchod | Zpomalování čínské ekonomiky | Futures | Úmluva o zákazu chemických zbraní | Přesun výroby | Dohoda o klimatu | Ceny elektřiny | Biofarmaceutické společnosti | TPP | Evropská unie (EU) | Globální ekonomiky | Boston Consulting | Trans-Pacifik | Gita Gopinathová | Nabídka | Nové trendy | Vývoj v USA | Washington | Odpovědnost a udržitelnost | Klíčoví hráči | Timeframe | Kateřina Kirakosjan | United Technologies | Obchodní poradce Bílého domu | Tiff Macklem | Kier | Financial Times (FT) | CISCO | Praní špinavých peněz | Vliv technologií | Ceny pohonných hmot | Tyson Foods | Vlajka NATO | Handelsblatt | BCG | Výhled světového obchodu | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Reakce trhu | Ekonomiky | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | CL | Odhodlání | Donald Trump | Čínský jüan | TSMC | Bank for International Settlements | Světové hospodářské krize | Volatilita | Maďarsko | Cainaiao | Hrubý domácí produkt (HDP) | Brexit bez dohody | MCD | BIDU | KBC Asset Management | Kulturní výměna | Latinská Amerika | Průmyslová produkce | Alternativní měny | Deficit a dluh | Economist | Zaměstnanost | Zápis z posledního zasedání Fedu | Úvěrování | Sazby v USA | BMO Family Office | Vlajka OSN | Ekvilibria | Dow Jones | Obchodní války | Bydlení | Předstihové indikátory | Japonská vláda | Airbus | Rekordní minimum | Zveřejněné údaje | Peníze | $Trump | Vliv mezinárodních vztahů na ekonomiku | Boj proti podvodům | Rovnováha | Alibaba | Sociální sítě | Brent | Akcie a dluhopisy | Ceny palladia | Čínský dovoz | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Haier | Jüan | Očekávání | Daňové úlevy | Výzvy globalizace | Odvetná cla | Snižování sazeb | NN Group | Expert | Výrobce letecké techniky | RWE | Ekonomika EU | Měď | Globální akciový index MSCI | Palladium | Státní pomoc | Světové finanční trhy | Ministr hospodářství | Německé aerolinky | Didi Global | Mezinárodní dohody | Coinmarketcap | Vybírání zisků | Výhled na rok | Investiční centrum | Cisco Systems | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Theresa Mayová | Zvýšení sazeb | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Akciový index Dow Jones | Harris | SpaceX | Evropské společenství | Ekonomický boom | Úvěrová pojišťovna | Celní války | Fondy a ETF | Emise oxidu uhličitého | Logo IMF | Realita | Transparentní | Války na Ukrajině | Konflikt na Blízkém východě | Obchodní týden | Vývoj ceny ropy WTI | Invaze na Ukrajinu | Burzovní skupina | IHS Markit | Majetek | Polská centrální banka (NBP) | Zvýšení cel na dovoz | Pohled do budoucnosti | Měnový fond | Allianz | Alžírsko | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Financovat | Endeavour | Automobil | Blockchain | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zásoby ropy | Orgán pro cenné papíry a trhy | Politická nejistota | Saxo | Antimonopolní zákony | Výprodeje na akciových trzích | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Kristalina Georgievová | Fiat Chrysler (FCA) | Realitní firmy | Abbott Laboratories | IMF a OSN | Americký index | Měkká síla a kulturní výměna | Pioneer Natural Resources | AFP | Příležitosti | Itálie | Akcie a ETF | Výpadky | EUR/CZK | Nárůst cen | Americká lehká ropa | MiFID II | Zasedání OPEC+ | Postavení na trhu | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Americká společnost Apple | Tencent Holdings | Nový rekord | Objednávky | Sentiment na trhu | Bilion | Prognóza | Zoom Video | SCA | Pozitivní nálada | Krizové řízení | LULU | Použití finanční páky | Asset management | Situace na Blízkém východě | Způsob obchodování | Prezident institutu | Trh práce | Potenciál pro růst | US Bancorp | RBS | Mercedes | Očkování proti covidu-19 | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Allianz Trade | Akvizice | Spotřebitel | Směrovost | Wolters Kluwer | Micron | Izrael | Objem obchodů | Moody's | Koronavirová krize | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Institucionální trading | Kamala Harrisová | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Selský rozum | Snížit emise | Obchodní a mezinárodní dohody | Technologické akcie | Klíčové události | Ropný trh | Sodexo | Cena bitcoinu | Volatility | Nike | Analytik ČSOB | Odhad letošního růstu ekonomiky | Farmaceutické firmy | Long | Nejvyšší soud | Chování | Strategie pro měny | Ředitelka svazu | Trendová linie | Kontrakty | Krach na newyorské burze | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Finanční společnosti | Italia Trasporto Aereo | Nízká likvidita | Lira | Mocenské struktury | PEPSICO | Prezident Trump | Nigérie | Koruna | Geopolitická rizika | Automobilka Renault | Národní ekonomická rada vlády | Farmaceutická společnost | Fondy zaměřené na ESG | Thyssenkrupp | AUD | Plynovody | Globální poptávka | Dřevo | Inflace v eurozóně | Globální finanční systém | Portál FXstreet.cz | Výkonná ředitelka | Chicago Mercantile Exchange | Caterpillar | Evropský statistický úřad Eurostat | Achim Wambach | WKL | Odvětví české ekonomiky | Zdravotní péče | Raketový útok | Nejznámější kryptoměny | Opatření | Meziroční růst | EBay | Měnové stimuly | Big data | SolarEdge Technologies | Zvolení Donalda Trumpa | Korporátní daň | Další růst | Investujte zodpovědně | Baidu | Logo WTO | Měny v regionu | Růst světového obchodu | Směnný kurz | Acacia Communications | Trh | Registrace cenných papírů | SAE | Lukáš Kovanda | Společnost Yahoo | Digitální aktiva | Zkušenost | Harris Financial Group | Cox | Kjótský protokol | Portfolio manažer | MSCI | Friedrich Merz | Ropné trhy | Výroba v Německu | Aerolinky Lufthansa | Dluh Británie | Riziková averze | CMCSA | Počasí | Ruská invaze na Ukrajinu | Průměrné mzdy | Andy Jassy | Oživení globální ekonomické aktivity | Daně z příjmů | Představitelé Fedu | Pandemie koronaviru | Ceny plynu | Rozšíření krize | Ekonom společnosti | Investiční ředitelka | Square | Dodávky ropy | The Washington Post | Rozdílové smlouvy | Index | Události roku | Siegfried Russwurm | Letecká společnost Easyjet | Studie | Obchodní praktiky | Vice | Vyšší náklady | Vývoz zlata ze Švýcarska | Shoei Kisen | Migrace a mezinárodní pracovní síla | Dolar roste | Světový finanční systém | Jak fungují mezinárodní dohody | MMF | Klesající trend | Eura | Komise | Nejistoty | Novozélandský dolar | Rovnováhy | Thajsko | Americká centrální banka | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Videokonference | Bílý dům | Kapitál | Fungování | Ropa Brent | Universal Music | Kostarika | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Posílení | Devalvace | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Parag Agrawal | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Předseda BDI | Podmínky na trhu | Trh s kávou | Tržní hodnota americké společnosti | Společnosti | Obchodní války mezi USA a Čínou | Francouzská automobilka | Apollo | Futures na americké akciové indexy | Majitel | Ministerstvo obchodu | Klimatické změny | Negativní dopad | Blue chip | Regional Comprehensive Economic Partnership | G7 | Robert Gilpin | S&P | Regulátoři | Americké ministerstvo obchodu | Hnutí Hizballáh | Zboží vyrobené v Číně | Mezinárodní instituce | Unie | Propan | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Čínský prezident | Narušení dodávek | Akciové indexy | Očekávání úrokových sazeb | Společnost Berkshire Hathaway | Kontejnerová loď | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Christine Lagardeová | Shell | Komoditní index | Německý kancléř Olaf Scholz | Ekonomický kalendář | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Britský premiér | Hlavní index francouzských akcií | Americké státní dluhopisy | Kuvajt | Obchodní napětí | Obchodní partnerství | Dow Jones Indices | Úroda | Wall Street Journal | Sociální nepokoje | Severoamerická dohoda o volném obchodu | Boston Consulting Group (BCG) | 50 Park Investments | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy | IEA | Ekonomický vývoj | Reakce trhů | Singapurská komise pro cenné papíry a investice | Snížení DPH | EUR/GBP | Adam Sarhan | Asie | Pozornost trhu | Vývoj cen ropy | Prezident USA | Vedoucí představitelé | Dohoda RCEP | Softwarová společnost Microsoft | Marathon | Rekordní hodnoty | Průběh krize | Měnový koš | Migrace | Deficit | Skladovací kapacity | Pařížská dohoda o klimatu | Růst cen v EU | Index Stoxx 600 | Zařízení | Odvetná opatření | Invaze | Varianty koronaviru | Stabilita koruny | Trumpův návrat | Budoucnost | Antimonopolní úřad | Cukr | Intradenní rekordy | AliExpress | Akcie farmaceutické společnosti | Společnost Verizon | Kartel OPEC | Nejnovější údaje | Kakao | Financial Conduct Authority | Globální dodavatelské řetězce | Softwarový gigant | Propad poptávky po ropě | Oddělení forexu | Analytika | Nová éra | Členské země WTO | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem (JCPOA) | Kontrakty TTF | Redmond Wong | Eskalace | Přehled o dění na světových burzách | Nejvyšší zhodnocení | NAFTA | Stefan Hecht | Bluetooth | Mírové mise | Conseq Funds | Prodej akcií | Royal Dutch Shell | Automobilový sektor | BNP Paribas | Hospodářská politika | Česká koruna | Úřad pro energetické informace (EIA) | Twitter | Benzín | MIFID | Norinchukin Research Institute | Podnikatelé | Akciový index | Růst akcií | Výrobce elektromobilů Tesla | Fyzický trh s ropou | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik (TPP) | Pozornost | Polský zlotý | Prudký propad | Premiér Petr Fiala | Index Nasdaq Composite | Šíření nového koronaviru | Nejprudší pokles | Server BBC | Hospodářský růst v Evropě | Surové ropy | Elektromobily | Závislost | Úsilí | Micron Technology | Meziroční míra inflace | Devizové intervence | Stav běžného účtu | Bohatství | Uzavření Hormuzského průlivu | Ifo | Dow Jones Industrial Average | UnitedHealth Group Incorporated | Purple Trading Petr Lajsek | Offshore | Erste Group | Energetický sektor | Tomáš Cverna | Conference Board | Futures kontrakty | Zboží z Mexika | Rumunsko | Společnost DoorDash | Náklady | ERA | Zavádění cel | Cena ropy dnes | Účetní závěrky | Index nákupních manažerů | Hongkongská komise pro cenné papíry a futures | Kontejnerová loď Ever Given | Index PMI | Americká měna | Statistický úřad | Opatřením na podporu ekonomiky | Coinbase | Dovoz z Mexika | Italský ministr hospodářství | Archegos Capital | Export německého průmyslu | Salvador | Chartered Financial Analyst | Bitcoin | Viceprezident | Albemarle Corp | Cena plynu | Poptávka | Kov | Kier Group | Řetězec | Top trade | Shanghai Composite | Cla na dovoz | Konglomerát | Zboží dlouhodobé spotřeby | Nejlepší kávové akcie | Applied Materials | Správce fondu | NPT | Harris Financial | Snižování úrokových sazeb | Mezinárodní organizace práce (ILO) | ING Bank | Guvernér japonské centrální banky | Výrobce sportovního oblečení | Nový týden | Odpor | Vítězství Trumpa | Veolia | JPMorgan Chase | Množství peněz | Video | Ontario | Kryptoměna $TRUMP | Cena palladia | Nedostatečné investice | Akcie GM | Endeavour Mining | Marketingová komunikace | Volvo Cars | Očekávání trhu | Technologický vývoj | Nastavení měnové politiky | Dovoz elektromobilů z Číny | Turistika | Země WTO | Obchodovat | Americké indexy | Digitální zlato | Ekonomické vztahy | Obchodníci | Klasifikované úvěry | Americká Komise pro cenné papíry | Válka na Ukrajině | Norsko | Finance | Mezinárodní organizace práce | Sklady | Dluhopisy | Indikátor | Pandemie nemoci | Dolar vůči japonskému jenu | Moskva | KLM | Equity | Prezident Donald Trump | Nová šéfka MMF | Národní zájmy | Tržní síly | Analytici | Čistý zisk | Dividendový výnos | Etiopie | Problémy | Nabídky akcií | Bank of New York Mellon | Výzva | Dislokovaný trh | Japonský index | Celní válka | Členské státy | Finanční instituce | Pokračující protekcionismus | Kanadský dolar | AMAT | Akcie švédské automobilky | USA a Čína | Antarktická smlouva | Pokles cen | Authentic Brands Group | Arménie | JCPOA | Ropa | Spekulativní investice | Dialog Semiconductor | Monetární politika | Index německých akcií | ETF | BH Securities | Deutsche Bank | Globální akciový index | Klouzavý průměr | Větší pokles | Růst japonské ekonomiky | Pohonné hmoty v ČR | Firma | Iniciativa | Komerční banka | Výrobce čipů Intel | Mediální skupina | Obchodovat na forexu | Barclays | Správa Suezského průplavu | Fundamentální analýzy | Obchodníci s ropou | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Majors | Globální finanční krize | Navýšení úrokových sazeb | West Texas Intermediate (WTI) | Spolkové ministerstvo hospodářství | AXA | Byznys | Důležité aspekty politických a regulačních změn | Raiffeisenbank a.s. | Zvolení Trumpa | Makroekonomická data | Správa Suezského průplavu (SCA) | Joe Biden | Platforma | Statistici | Samsung | UBS | Obchodní poradce | Ekonomové | Pengő | Prohlášení | Bank of Canada | USA | Uzbekistán | | Hisense | Výroby elektromobilů | Spojené státy | Americké technologické společnosti | MXN | NZDUSD | Organizace spojených národů (OSN) | Sebevědomí | BIS | Rekordní propad | Trans-Pacifik (TPP) | CDU/CSU | Ex-dividend | Růst HDP | CEBR | Futures na zemní plyn | Pokles trhů | Pandemie | CVC Capital | Manažerka | Národní bezpečnost | Posílení ekonomiky | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Globální letecká osobní doprava | Světové trhy | Investování do akcií | Konsolidace | Budoucnost kryptoměn | Japonská ekonomika | Helicopter money | Změna klimatu | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Fáze obchodní dohody | Summit EU | Rusko a Ukrajina | Centrum pro ekonomiku a výzkum obchodu (CEBR) | FAST | Zpracování kovů | Kurz USD | Chování EUR/USD | Automobilový koncern | Softwarová společnost | Qualcomm | Boeing | Pershing Square Tontine Holdings | Nejlepší způsob | Ministerstvo hospodářství | Burze | Pomerančový džus | Strategie nákupu | ASML Holding NV | Historie | Vývoj | Regulátoři finančního trhu | Výnosy amerických státních dluhopisů | Výnosy | Slabé peso | Americké burzy | Michal Brožka | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Trading | Obchodní dohody | Euro posiluje | Zajímavé zisky | Svět investování | Nájemní smlouvy | Paul Krugman | Český stát | Mining | Cena kryptoměny | Digitální ekonomiky | Riziko inflace | Vliv mezinárodních vztahů | Jaderná elektrárna | Blue chip akcie | Apollo Global Management | Změny klimatu | Firemní zprávy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Podpůrná opatření | Brazilské akcie | TikTok | Konkurenceschopnost | Mispricing | Výdaje | Akcie padají | Jak fungují změny politik | Facebook | Americké akcie | Předchozí seance | Washington Post | Starbucks Corporation | Pracovní síla | Dílčí indexy | Americká centrální banka FED | Erdogan | Pracovní den | Objem klesá | OSN a WTO | Oslo Bors | EU a OSN | Politika centrálních bank | BRICS | Zdravotní pandemie | Růst americké ekonomiky | Plynovod Nord Stream 2 | Institucionální investice | Vliv na ekonomiku | Nasdaq (US100) | Volatilní | Kdo to řídí | Riziko ztráty | EUR/USD | Tanja Gönnerová | Severomořská ropa Brent | OSN | Intervence | Světové obchodní organizace | Trh s kryptoměnami | Šéfka ECB | Veřejný dluh Británie | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Smlouva o volném obchodu | Sanofi | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik | Výzkumná společnost | Další vývoj | Obchodní centra | První odhad | West Texas Intermediate | Mean reversion | Měnové politiky | Zbyněk Stanjura | G20 | Cena kryptoměny ethereum | Porsche | Země platící eurem | Finanční služby | Odvětví | Investiční doporučení | Index MSCI Emerging Markets | Akcie Amazonu | Ceny nemovitostí | Dánové | Aktuální situace | Vydavatelství Axel Springer | Belgie | Mezinárodní organizace a dohody | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství | Mezinárodní měnový fond (IMF) | Fiskální politika | Manufacturing | Euro Pacific | LVMH | Investice do kávy | Koronavirus | Komoditní index agentury Bloomberg | Pád rovnovážné hodnoty | Carrefour | Geopolitické události | Spojené státy a Čína | Ekonomická situace | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Index Russell | WhatsApp | Dopady pandemie covidu-19 | Implikované volatility | Úřad pro hospodářskou soutěž | Centrální bankéři | CNY | Ekonomiky ve střední Evropě | Tritax EuroBox | Americká administrativa | Státy Mezinárodního měnového fondu | Obchodní jednání | Sektor služeb | FCA | Británie | Minimalizovat ztráty | Vítězství | Investiční strategie | Francouzský ministr financí | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Obchody s cennými papíry | Vývoz do Spojených států | Národní banka | Walgreens Boots Alliance | Letecká společnost | Rozhodnutí centrální banky | Odliv kapitálu | Pacifik | DTE | Historické souvislosti | Umělá inteligence | Miliardy dolarů | AI | ADP | Profesionální investoři | Daimler | IRBT | Kazachstán | Závislost na americkém dolaru | Vládní výdaje | IMF | Deutsche Wohnen | Dakota Wealth | Silná koruna | Změny úrokových sazeb | Volvo | Miliardy korun | Dopady pandemie | Bankovní systém | Puebla | Obchodovat s cennými papíry | Platební bilance | Společnost AT&T | Britský antimonopolní úřad | Prezident ECB | Velmi nízká likvidita | Intradenní strategie | Lululemon Athletica | Zemědělství | Automobilka | Nákupy dluhopisů | Sazby | Mediální podnik | Hlavní ekonom | Automobilka Toyota | Lufthansa | Zpomalení německé ekonomiky | Peter Navarro | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství (CFTA) | Trh s elektromobily | Americký index S&P 500 | Americké automobilky | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Nová sazba | CVC Capital Partners | The Economist | Komise v přenesené pravomoci | Zasedání OPEC | Investovat | Komoditní | Dohoda Severoatlantické aliance | Steven Mnuchin | Dohled a provádění | Tesla Elon Musk | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Nálada německých spotřebitelů | Průmyslové objednávky | Konzultační firmy | Investiční fondy | Geopolitické zájmy | About You | Regulátor | Signály z trhu | Obchodní dohoda | Renault | Průzkum | Firmy | Konzervativní unie | Mezinárodní vztahy | MRNA | Aktéři mezinárodních vztahů | Inflace v Česku | Vlivné skupiny | Nespokojenost | Seth Klarman | Budoucí vývoj | Index francouzských akcií | CTBT | HDP Německa | Růst cen ropy | Pondělní obchodování | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | EU a NATO | Výrobce léků | COP21 | Zájem investorů | Cena ropy brent | Wolt | Partnerství | Vyšší ceny | Air France | Premiér Justin Trudeau | Dovoz oceli | Ukazatel obchodu se zbožím | Ekonomické podmínky | HDP Británie | Provozní zisk | GATT | CFTA | První fáze | Comcast Corporation | Evropské sdružení výrobců automobilů | Argentina | Investování | Didi | Distribuce | Fed | MRK | Euroskupina | Čistý dluh | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Vyšetřování | JNJ | Boris Johnson | Účastníci trhu | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Justin Trudeau | Poradenské společnosti | Akcie bank | COIN | Si Ťin-pching | Rivian | Trhy | Trade | Obchodní dohoda s Evropskou unií (EU) | Emerging markets | Jiří Tyleček | Nejbližší rezistence | Walmart | Loď Ever Given | Octopus Renewables Infrastructure Trust | Kybernetická bezpečnost | ČSOB Dominik Rusinko | Japonská agentura pro finanční služby | Fundamenty britské měny | FTSE | Vývoz zlata | Růst české ekonomiky | Regulace a dohled | Přehled o dění | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | Kellogg | Coface | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Rada ČNB | Odhady růstu světového obchodu | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Fond | Metaverzum | Průběh obchodu | Globální trhy | Fitch | Pšenice | Kancléř Olaf Scholz | Dluhopisový trh | Peter Schiff | Zpomalování inflace | Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) | RCEP | Dánsko | Japonský Nikkei | Ronald Ižip | Verizon Communications | Nominální růst | Vysoké ceny | Země Latinské Ameriky | Velké prohlášení | Boeing 737 Max | Riziková aktiva | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Stagflace | Společnost Endeavour Mining | Renminbi | Ředitelka | UnitedHealth | Nissan | NKE | Přístup na trhy | Goldman Sachs Group | Žádosti o podporu | Alexander Klose | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Citrix | Ondřej Hartman | Vladimir Putin | Tesla | Nejslabší růst | OSN a NATO | Dovoz z Ruska | ONE | Automobilky Volkswagen | Regulační orgány | Růst Bitcoinů | Stabilita | Miliardář | Smlouva o zákazu jaderných zkoušek | Španělsko | Regulační změny | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Americký podnikatel | FTSE250 | RBNZ | Český statistický úřad (ČSÚ) | Americké trhy | Cla na zboží | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Společenské změny | Wincanton | GS | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Royal Caribbean | Nestlé | Růst nerovnosti ve světě | General Motors | CAD | Investors | Aktuální Price Action | Shares | Rozjednané prodeje domů | Na burze | Akcionáři | Výrobce pneumatik | Šéf WTO | Automobilka Tesla | Dopad na hospodářství | Společnost | Exekutivní příkazy | Zprávy z eurozóny | Zpřísňování měnové politiky | Alert | Maloobchodní sektor | Světový obchod se zbožím | UNWTO | Hospodaření | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Závod Volkswagenu | Podpora vzdělávání | Zahraniční obchod | Vybírání zisků investorů | Ztráta | Wells Fargo | Obchodní modely | Riksbank | Severomořská ropa | Dluhové krize | Zablokování Suezského průplavu | SolarEdge | Výhody globalizace | FXstreet | Conseq | Reporty | Světová poptávka po ropě | Projevy centrálních bankéřů | Globalizace | Regulační rizika | Kukuřice | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Purple Trading | Prodeje existujících domů | Bilance Fedu | Tradeři | Ceny ropy Brent | Organizace pro bezpečnost | Volkswagen | Hospodářské politiky | AUD/USD | Chudoba | Astrazeneca | Hongkongské akcie | Ukazatel obchodu | Vývoj na trhu | EK | Zahraniční forex | Nejvýraznější propad | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | FIAT | JPY | Credit Suisse | FT | Adidas | Citi | Pokles výnosů | Šéf společnosti | Bank of America | AIG | Cenový strop | Transakce | Taleb | Šok | Zvýšené volatility | MGM | Společnost Twitter | Meta | Turecká lira | Portfolio | Nástroj | GBP | NATO | Buffett | Plyn | Toshiba | Mali | Pokles cen ropy | Životní úroveň | Země BRICS | INSEE | Německá ekonomika | Čína | Capital | Libanon | Know-how | Inovace | WP | BMO | CZK/USD | Investiční podmínky | Ceny | Spotřebitelský sektor | Financování | Recese | Pokles | Gazprom | FTSE 100 | Brand Finance | Války | Ukrajina | Capital Partners | Notifikace | Raiffeisenbank | Boston Consulting Group | Proinflační | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Predikce | SAP AG | OXY | Jak investovat do akcií | ASML | WTI | Prosus | Zápis z posledního zasedání | Vonovia a Deutsche Wohnen | Malajsie | Globální index | Státy EU | Yahoo | Blízký východ | Biliony | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | Libra | Americký Úřad pro energetické informace | Trump dnes | Odborníci | Investments | Obchodní operace | Dopad na trhy | Překvapivý růst | Celní politiky | Tradingový portál | USD/EUR | Jihoafrická republika | Klima | Manipulace s trhem | Současná cena | Kurzové riziko | Instituce | USDCAD | Biotechnologické společnosti | Forint | Americké akcie dnes | Accor | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Ceny zlata | Blue-chip | Náklady na financování | PACCAR | Výnosy z investic | Výnos | Závislosti na ruské ropě | Donald Trump dnes | Pokles ekonomiky | ESG | Index DOW | IHNED | Cena emisních povolenek | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Komunistická strana | Index Nasdaq | AOL | Benchmark | Americká internetová společnost | Americká investiční banka | Discovery | 256/2004 | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Rozhovor | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | Eni | Historická maxima | Posílení koruny | Tradingový portál FXstreet.cz | Obchodní den | Akcie týdne | Singapur | Forex trader | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Hongkong | Ahold Delhaize | Zboží z Číny | S/R zóny | GBP/USD | Ryanair | Posilování USD | VIX | Index Dow Jones Industrial | Událostí ve světové ekonomice | Výhled růstu globální ekonomiky | Propad poptávky | Írán | EPS | Biliony dolarů | Očkování proti covidu | Očekávané Earnings | Čínské zboží | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | ACEA | Káva | Shopify | Hodnota trhu kryptoměn | Tržní hodnota | Část zisků | Zisk | AT&T | Total | Futures na zlato | Commission | ČNB | Bank of England | Katar | Overweight | EURUSD | FedEx | Christian Lindner | Nord Stream 2 | Huawei | Makléři | Čínské hospodářství | Středoevropské měny | Fenomenální růst | Analytik Purple Trading | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Pozitivní zprávy | Zajišťovny | České hospodářství | Mimoburzovní | Obchodování | Býčí sentiment | Obchodování ropy | Úroky | Monitorování | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Kurz jenu | Obavy trhu | Finanční pomoc | Týden na finančních trzích | Hypoteční trh | Francouzský ministr | Statistiky z trhu práce | Kybernetické měny | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Akcie v roce 2021 | Prognózy zisku | Letecká přeprava | Zprávy | Čínské trhy | Ceny ropy | Lockdown | Dovoz elektromobilů | Kupující | Francie | Předpověď | Den díkůvzdání | Německé vydavatelství | Trigger | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Hospodářský růst v eurozóně | Technologické společnosti | Automobilky | Pojišťovny | Posílení libry | Nejlepší akcie | Ekonomické události | List Financial Times | Eurodolar | Kontext | Biden | ADBE | Finanční krize | DPA | Financial Conduct Authority (FCA) | FXstreet.cz | Investiční společnost | Obchody | Akcie big data | Běžný účet | ex | Expedia | Snížení daní | Jakub Matis | Technologické firmy | GlobalFoundries | Akcie americké internetové společnosti | Index CPI | xStation5 | Electronic Arts | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Deutsche Telekom | Vyspělé ekonomiky | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Velmoci | Zasedání americké centrální banky | Marže | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Visa | Nový koronavirus | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Propad akcií | Ursula von der Leyenová | Výroba automobilů | CARA | GMT | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Portfolio manager | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Finanční systém | Snižování produkce | Celní úřad | Konsensus | Obchod s ropou | Amazon Jeff Bezos | Dolarová aktiva | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | DISH | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Historické momenty | Americké akciové trhy | Dodavatelský řetězec | Dividenda | Peking | GfK | Aliance | Axel Springer | HDP | Devizový trh | Východní Evropa | ALV | Protekcionismus | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Zkapalněný zemní plyn | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Zdanění | Eskalace napětí | Globální investoři | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podíl Číny | Vyšší inflace | iRobot | Brazílie | Členské země | Známky oživení | Výprodej | Měnové páry | Internetová firma | Přírodní katastrofy | Transpacifické partnerství | Slovensko | Nassim Nicholas Taleb | CAR | Míra inflace v eurozóně | Vývoj trhu | JPMorgan | Měnové unie | Přirážka | Zdraví | Ropný benchmark | Přijetí kryptoměn | ČTK | Lehman Brothers | Odhad letošního růstu | Katastrofy | Infineon | UNH | Stimuly | Ztráty | Osobní výdaje | Zásobníky | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | ASEAN | Paychex | Obchodní nastavení | Výhled trhů | Americké firmy | Spojené arabské emiráty | Technický výhled | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Nakupovat | FOMC | Blahobyt | Akcie | Currency | Ekonomické nerovnosti | Mzda | Nákup aktiv | NERV | Ekonomický cyklus | Société Générale | Příměří mezi Izraelem a Libanonem | John Hardy | Obchodovat s akciemi | Kurz GBP | Očkování | Podniky | SPAC | Index spotřebitelských cen | City | Institut ZEW | Zoom Video Communications | Napětí na trzích | Munich | Krypto analytik | Louis Vuitton | Koš | Největší světová kryptoměna | Energetická bezpečnost | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Index cen | Světová ekonomika | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Libra šterlinků | USDJPY | Rekordní maximum | Radim Dohnal | Růst v eurozóně | Price Action | Čas jsou peníze | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Globální indexy | Technologie | Mezinárodní kontext | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Prognózy | Maloobchodníci | Intel Corporation | Kurz | SBUX | Daně | SOK | Ministři | Tichomoří | Spoluzakladatel | Commonwealth Bank | Globální růst | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Barack Obama | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Americký prezident Joe Biden | Intermediate | Společnost Microsoft | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Reebok | Míra inflace | Nedostatek čipů | Aerolinky | Saúdové | SWKS | S&P 500 a Nasdaq | Michal Stupavský, CFA | Chile | Bankovní rada | Uber Technologies | Investice | CBDC | Microsoft | Business | Pro investory | Skupina G7 | Potenciál | Joshua Angrist | Obchodování v Asii | QCOM | Joseph Stiglitz | Energetické zdroje | Světové ceny potravin | Rally | Mezinárodní sankce | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Zájmové skupiny | Nezávislost | Obchodování akcií | Komunikace | Kazuo Ueda | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Devon Energy | Americké futures | Coca-Cola Company | Zynga | Indie | Bod | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Údaje z Číny | Zisky | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Cyrrus | USMCA | Giphy | Dluhopisové trhy | Fondy | Johnson & Johnson | USD za barel | Kurz eura | Akcie roku 2020 | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Turecká měna | MSFT | Čistá ztráta | PCAR | Důvěra | Kartel při obchodování s měnami | Nevládní organizace | WHO | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Couche-Tard | Oslabení dolaru | CAC 40 | Suezský průplav | ODS | Delta Air Lines | Russell 2000 | Ukazatel | Index MSCI | Amgen | Obchodní politika | Lululemon | Měny | Inaugurace | Ropa WTI | Dialog | Finanční sektor | Daňové příjmy | Advance Auto Parts | Burzy | Hospodářský růst | Chaos | Thomson Reuters | Spread | Investiční bankéř | Opatření na podporu ekonomiky | Politická stabilita | UST | Trh s ropou | Politico | Export | UNA | Světová zdravotnická organizace | Odškodné | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | FANG | Komise pro cenné papíry (SEC) | Nové žádosti o podporu | Kanadský premiér | Investovat do akcií | Partneři | TABAK | Geely | Obchodování s kryptoměnami | Futures na americké akcie | Forbes | Geopolitická nejistota | Firma McDonald's | Letectví | GRMN | Britské měny | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Brands | 1 milion | Ceny surovin | Stock Exchange | Praha | Neúspěch | Situace kolem koronaviru | Jižní Korea | BaFin | Pokles společnosti | Globální akciové trhy | Valuace | FedWatch | Air | Nové vakcíny | Rozšíření | Technická analýza | Nové mutace | Plány | Toyota | Administrativa | COVID-19 | Cena ropy WTI | Brusel | NFP | Hypotéky | David Card | Vývoz do USA | Lenovo | Nikkei | Instagram | Akcie Alibaba | Americké společnosti | Růst britské ekonomiky | Průmyslová výroba v Německu | Elon Musk | ZEW | Munich Re | Roubini | Evropské akcie | Analytik portálu | Seeking Alpha | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | ZNGA | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Index US100 | ESMA | Bondy | Kávové akcie | Ekonomické dopady | Prodej | Evropská komise (EK) | Financial | Recep Tayyip Erdogan | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | XM | Akcie v Asii | Evropská unie | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Rozhodnutí vlády | Silný růst | ICE | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | Odhady trhu | Audi | LNG | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Americký výrobce | Asociace | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Moore Czech Republic | NET4GAS | Downtrend | Index S&P 500 | Německý výrobce | Hrubý domácí produkt | Skupina Vivendi | Přehled | Short | Andrew Bailey | Nakupovat státní dluhopisy | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | London School of Economics | Krize | Institut Ifo | High | CVC | Sójové boby | Euler Hermes | Měnové otázky | OECD | Odvaha | CHF | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Růst výnosů | DTE Energy | Zakladatel | Synergie | Příliv kapitálu | Debut na trhu Nasdaq | Bohemia Energy | Index nákupních manažerů (PMI) | Purdue Pharma | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | Vonovia | Ceny zboží | MWh | Globální problémy | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | QE | MT4 | Pohyby na finančních trzích | Japonský premiér | Světová banka | Mexické peso | Cena | EU a USA | ILO | Německo | Prodeje domů | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | Obchodní spory | Apple | Zadlužení | Suez | Americký trh | Arlington Asset Investment | Family Office | Snížení sazeb | CME Group | Česká ekonomika | Kurzy | Prudký růst cen | Partners | Ekonomické údaje | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Drahé kovy | Francouzský statistický úřad | BDI | Evropské akciové indexy | Co bude | Microsoft Corp | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Infineon Technologies | Erste | Ceny zeleniny | Podnik | Zavedení cel | Světová obchodní organizace | Forexu | Hliník | Merck | Kurzy měn | Server CNBC | Agentura DPA | Čínský vývoz | Obchodní válka | Sony | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | Výhled na EUR/USD | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | PEP | Geopolitika | CFA | SEC | Schodek | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Verizon | Macy's | Oslabení | Finanční situace | Ekonomické krize | Práce | Úspěch | Intel | Společnost Amazon | Ceny kávy | Likvidita | Internetová společnost | SPWR | Cíle | Kryptoměny | Repo sazba | Bezpečnost | EET | Vývoj meziroční jádrové inflace | Znovuzvolení Donalda | Odhady růstu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Cena americké ropy WTI | Banky | BlackRock | Obchodní podmínky | Microsoft Corporation | Země G7 | Cena dnes | FDX | Skyworks Solutions | I-Trader | Vlády | Americká vláda | INTC | Kotace | Australský index | Šance | Tržby společnosti | Britská společnost | Cena emisních povolenek v EU | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Netflix | Chrysler | Poptávka po ropě | Jukos | GM | Ray Dalio | Citrix Systems | Wall Street | ING Groep NV | Nemoc COVID-19 | Průlom | Forexové obchody | Vysoké úrokové sazby | Analýza | KO | Procter & Gamble | Ministr financí | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Sazby Fedu | ČR | Nicholas Taleb | Vivendi | XTB | Meta Platforms | Ever Given | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Zvyšování úroků | Universal Music Group | Čínské akcie | Americká softwarová společnost | Pozice | Euro proti dolaru | Stock | Současná situace | Portfolia | Rozvahy Fedu | Xiaomi | Objem transakcí | OCI | Pullback | Příprava | Štěpán Křeček | Světová zdravotnická organizace (WHO) | TTF | Saldo běžného účtu | EASA | Platební neschopnosti | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Výrobce čipů | Dlouhodobé důsledky | Komise pro cenné papíry a burzy | Hedge | Market | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Technologický sektor | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | Ozbrojený konflikt | Hlavní trendy | Indická ekonomika | Yandex | Farmaceutické společnosti | McDonald's | Transparentnost | Letecká osobní doprava | Zajímavé výnosy | FX | Rozvíjející se trhy | Obchodní deficit | Texas | Trumpova cla | Bilion dolarů | xPartners | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Import | Mluvčí | Investiční banka | Služby | Lednová inflace | Okénko finančního trhu | Německý automobilový koncern | Tržní očekávání | OPEC | Technologie blockchain | Plynovod Nord Stream | Ministryně financí | Technologický pokrok | Broker | Peněžní zásoby | Řetězce | Sentiment | Události ve světové ekonomice | WarnerMedia | Experti | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | NYSE | Investoři | Americká ropa | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Alternativní taxislužby | Evropský index | Petr Lajsek | Indikátory důvěry | Occidental Petroleum | Obchodní bariéry | IHS | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Cena povolenek | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Výkonný ředitel | Americký miliardář | Obchodní spor | Německé automobilky | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Růst hrubého domácího produktu | Hospodářské stimuly | Polsko | Ekonomické trendy | Čínská vláda | Ceny potravin | Nikkei 225 | Rezistence | McAfee | Index Dow Jones | Auta | Centrální banka USA | Analytici společnosti | Saxo Bank | Zpravodajství | Multi-Asset obchodování | Komoditní trh | Robert Pavlik | Ichimoku | Velké banky | Nová vláda | Nepředvídané události | Put opce | Nařízení | Snižování daní | Zdražování | Ropy | RBA | Hertz | Struktura | S&P 500 a Dow Jones | ABN Amro | IPO | XTB Tomáš Cverna | Zvolený prezident | Dnešní obchodování | Příjmy společnosti | Předseda | Škoda | Hospodářské výsledky | Oracle | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Obchodní vztahy | S&P Dow Jones Indices | Čínský výrobce | USD | Logistické problémy | Čínské banky | Tištění peněz | Cena americké ropy | Peso | Objem nouzových rezerv | Ekonomický dopad | ASIC | Obchodování s měnami | Legislativa | Nové příležitosti | Počet nových žádostí o podporu | Delta mutace | Investing.com | Svaz německého průmyslu | Warren Buffett | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | BMW | 3M | Nízké úrokové sazby | Tencent | Země G20 | iPhone | Cena ropy | Exact Sciences | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Události ve světě | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Regulační úřad | CZ | Earnings | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Průraz | Digitální měny | Australský dolar | Pokles HDP | Fiat Chrysler | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Rakousko | Znovuzvolení | Zpomalování ekonomiky | ANO | WMT | Britské libry | IATA | Emise skleníkových plynů | Vývoz do Číny | PSTH | Úvěrové pojišťovny | Objemy obchodů | Vlajka | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Americká společnost | Agentura AP | Economic | Nemovitosti | WBA | Evropský trh | Markets | Mezinárodní spolupráce | PSA | USA Donald Trump | Invest | Další rozvoj | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | Akcie roku | CME | HDP v eurozóně | CMA | CVX | Světová poptávka | Německý Ifo index | Kryptoměna | Ekonomie | Makroekonomický kalendář | Opce | Nvidia | Investment | ING | Britský regulátor | Internetové společnosti | Česká republika | Ceny komodit | Nouriel Roubini | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Splácení dluhu | 737 MAX | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Výkon německé ekonomiky | Ceny v průmyslu | Mutace koronaviru | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | HICP | TTIP | Stoxx 600 | NBP | Vysoká poptávka | Forward | Měnová politika | HSBC Trinkaus | Doporučení | Soud EU | Inflační očekávání | Technologické inovace | Francouzský prezident | Body | Pepco | Arabica | Navýšení cel | Stavební výroba | Soběstačnost | Krypto | Evropské země | Turistický ruch | AMGN | ROCE | Navýšení | Omikron | Referendum | Americká cla | Cykly | Hizballáh | Banka JP Morgan | Zemní plyn (LNG) | Precedens | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Japonský konglomerát | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | PBOC | KBC | Společná evropská měna | Digitální daň | Zpracovatelský průmysl | REIT | Western Union | Nadnárodní korporace | Globální trh | Plynárenské společnosti | Zrušení superhrubé mzdy | Poptávky po ropě | Bezpečné měny | Applied Materials | DoorDash | Kraft Heinz | Nejprudší pokles v historii | Jak investovat | Prodeje | WU | Výhled domácí ekonomiky | Nové strategie | Pracovní síly | Výrobce elektromobilů | Fúze | Výrobce aut | Akciový trh | Uhlí | Ekonomické prostředí | Air France-KLM | Investor | USD/JPY | Put | Kartel při obchodování | ITA | Americké vlády | Volný obchod | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Merck KGaA | Korporace | MMM | Šíření koronaviru | Emitenti | Ovlivňování | Banka | Nižší likvidita | Primární veřejné nabídky akcií | Vlastnictví | Lobbing | Růst bitcoinu | Brent a WTI | Markit | UNCTAD | Zvýšený objem | Makléřské společnosti | Olaf Scholz | Enel | CNBC | Německý kancléř | Historie kávy | Oživení ekonomik | SPX | Domácí poptávka | Koncern | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | Indonésie | Disney | Home Depot | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Světoví správci aktiv
Světoví těžaři
Světoví výrobci
Světový čas
Světový den
Světový den investičních fondů
Světový dluh
Světový finanční systém
Světový hegemon
Světový hospodářský růst

Následující klíčová slova

Světový obchod se zbožím
Světový pokrok
Světový potravinový program
Světový potravinový program (WFP)
Světový těžař diamantů
Světový těžař zlata
Světový trh ropy
Světový trh s lithiem
Světový trh s REITs
Světový trh s ropou
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding PIXAR styl
Potvrďte prosím... Zavřít