Středa 22. ledna 2025 05:40
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Egypt

C:\fakepath\Brics3.png

Nigérie se stala partnerskou zemí skupiny BRICS

19.01.2025 Nigérie se stala partnerskou zemí skupiny BRICS. Podle agentury AP to oznámila Brazílie, která uskupení od začátku roku předsedá. Nigérie je už devátou partnerskou zemí tohoto uskupení, které v roce 2009 založily Brazílie, Rusko, Indie a Čína jako protiváhu skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7.
img

Češi letos za Silvestra utratí v průměru takřka 3000 korun, dohromady rekordních 15,5 miliardy. Půjde o nejdražšího Silvestra historie, za Vánoci ale zaostane

29.12.2024 Silvestra každoročně slaví přibližně 85 procent dospělé české populace, vyplývá z průzkumu veřejného mínění na dané téma. Ti, kteří jej slaví, letos za silvestrovské oslavy dají v průměru 2850 korun, meziročně o 250 korun více, plyne z týchž šetření a doprovodných výpočtů Trinity Bank.
img

Graf dne - USDIDX (02.12.2024)

02.12.2024 Dolarový index USDIDX se odráží od klíčové zóny podpory.Odraz podporují hrozby budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa, že na členské země BRICS uvalí 100% cla.
img

UK Warns Russian Black Sea Strikes Are Delaying Crucial Grain Supplies to Palestinians and Global South

23.10.2024 British Prime Minister Keir Starmer has raised concerns over Russia’s intensified strikes on Ukraine’s Black Sea ports, which are delaying vital grain shipments to the global south, including aid to Palestinians. Starmer condemned Russian President Vladimir Putin for jeopardizing global food security in an attempt to pressure Ukraine. The United Nations has also reported significant damage to civilian vessels and grain infrastructure since September due to the strikes.
C:\fakepath\putin.png

Putin: Snahy USA omezit čínský rozvoj nefungují a mají opačný účinek

18.10.2024 Rusko a Čína jsou podle ruské hlavy státu Vladimira Putina strategickými partnery a spojenci. Snahy Spojených států omezit čínský rozvoj nefungují a mají opačný účinek, řekl dnes šéf Kremlu novinářům v Moskvě před summitem skupiny rozvíjejících se států BRICS, který se v Rusku uskuteční příští týden. Informuje o tom agentura Reuters.
img

Investování, co má dopad: Adaptace na změnu klimatu a transformace v měnícím se světě

18.10.2024 Rizika spojená se změnou klimatu mají dopad na naši společnost, narušují potravinovou bezpečnost, infrastrukturu, vodní systémy a pobřežní oblasti. Zvyšování hladiny moří, rozsáhlé požáry a narušení dodavatelských řetězců vyvolané prudšími a častějšími projevy nepříznivého počasí jsou jen některé příklady těchto rizik.
C:\fakepath\egypt-17102024-1.jpg

Egyptskou měnu nastartovala Marie Terezie. V názvu si drží vzpomínky na koloniální vládu

17.10.2024 Egypt je sice kolébkou civilizací, moderní egyptský státní útvar se ale zrodil relativně nedávno. Historie egyptské libry je přesto košatá. Název napovídá, že v ní měli znovu prsty Britové. Na minulost a současnost egyptského platidla se podíváme v dalším díle CASH HISTORY.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD kvůli válkám a suchu zhoršila výhled ekonomiky některých zemí

26.09.2024 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) zhoršila na 2,8 procenta výhled letošního růstu ekonomiky v zemích, kde působí. Zdůvodňuje to válečnými konflikty i prudkými výkyvy počasí. Růst v příštím roce bude vyšší, dosáhnout by mohl 3,5 procenta. I to je ale méně, než uváděla dosavadní prognóza. EBRD to dnes uvedla ve svém pololetním výhledu. Prognózu pro Českou republiku EBRD na letošek zlepšila a počítá s růstem o 1,1 procenta. Odhad na příští rok naopak zhoršila a čeká růst o 2,4 procenta.
img

Kvůli obavám o evropskou úrodu rostou ceny pšenice

06.09.2024 Pšeničné futures v Chicagu a Paříži dosáhly minulý měsíc čtyřměsíčního minima, nyní však vykazují známky zotavení. Pomáhají jim v tom vyhlídky na špatnou úrodu v západní Evropě, zejména ve Francii, která je největším pěstitelem pšenice v EU. Koncem loňského roku zkomplikovaly výsev ozimé pšenice silné srážky, takže se plodina příliš neujala, zvýšil se výskyt chorob a celkově utrpěla kvalita. Francouzské ministerstvo zahraničí minulý měsíc prudce snížilo přibližné odhady letošní úrody. Očekává o 25 % méně pšenice než loni, což by byla jedna z nejhorších sklizní za posledních 40 let. Navíc byla jihovýchodní Evropa zasažena extrémními vedry, takže jarní plodiny trpěly suchem.
img

Bloomberg: Proč téměř nikdo nekupuje zelený vodík

02.09.2024 Potenciál vodíku jako bezuhlíkového paliva vyvolává nekonečné nadšení. Od pouští v Austrálii a v Namibii až po větrem ošlehané úžiny Patagonie, firmy a vlády po celém světě plánují postavit skoro 1600 závodů na jeho produkci. Plyn lze vyrábět čistě, pomocí elektřiny z větru nebo slunce, v rámci procesu, při kterém se rozdělí molekuly vody na vodík a kyslík. Je zde ale jeden problém - naprostá většina těchto projektů nemá jediného zákazníka, který by si toto palivo koupil, napsala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Brics2.jpg

Alžírsko se může stát členem Nové rozvojové banky BRICS

01.09.2024 Alžírsko získalo povolení stát se členem Nové rozvojové banky BRICS (NDB). Včera to podle agentury Reuters uvedla prezidentka banky Dilma Rousseffová.
img

Investování, které má vliv – adaptace na změnu klimatu a transformace v měnícím se světě

06.08.2024 Rizika spojená se změnou klimatu mají dopad na naši společnost, narušují potravinovou bezpečnost, infrastrukturu, vodní systémy a pobřežní oblasti. Zvyšování hladiny moří, rozsáhlé požáry a narušení dodavatelského řetězce způsobené drsnějšími a častějšími nepříznivými povětrnostními jevy jsou jen některé příklady těchto rizik.
img

PŠENICE se odráží o 3,5 % z přeprodaných úrovní při silnější dovozní poptávce

19.07.2024 Futures na pšenici na Chicago Board of Trade dnes prudce rostou o téměř 3,6 % při vyšší mezinárodní poptávce a dlouhotrvajících podmínkách přeprodání. Futures na pšenici klesly ze 700 USD od poloviny května na 530 USD za bušl před týdnem a dosáhly minima od 11. března. Alžírsko nakoupilo 600 tisíc tun pšenice a Egypt zarezervoval 770 tisíc tun pšenice (největší nákup od roku 2022). Nejen mezinárodní obchod, ale také klesající evropské podmínky pšenice posunuly dnešní trh s pšenicí CBOT výše. Nyní WHEAT testuje krátkodobou zónu odporu blízko 560 USD za bušl. Komoditní fondy byly včera čistými kupujícími pšenice CBOT. Rozsah dnešní volatilní, silné cenové akce směrem nahoru je podobný jako 10.–11. července, ale mnohem rychlejší.
C:\fakepath\Global3.png

MMF výhled růstu světové ekonomiky nezměnil

16.07.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) ponechal výhled růstu světové ekonomiky na letošní rok na 3,2 procenta, jak uvádí jeho jarní prognóza. Zlepšil ale výhled růstu hrubého domácího produktu (HDP) Indie a Číny, tedy klíčových představitelů hospodářského seskupení BRICS. Fond to dnes uvedl v aktualizaci jarního výhledu. Prognózu vývoje české ekonomiky aktualizace neobsahuje.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa dnes druhý den za sebou oslabuje

09.07.2024 Ceny ropy dnes na světových trzích pokračují v poklesu poté, co hurikán v Texasu způsobil menší škody, než se čekalo, což zmírnilo obavy z možného přerušení dodávek suroviny. Severomořská ropa Brent krátce kolem 16:30 SELČ klesala o téměř o 0,3 procenta na 85,50 USD za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu odepisovala 0,23 procenta na 82,14 za barel.
C:\fakepath\trader-08072024-53-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy díky naději na dohodu o příměří v Pásmu Gazy klesají

08.07.2024 Ceny ropy dnes po čtyřech týdnech růstu klesají, protože díky naději na dohodu o příměří v Pásmu Gazy se zmírnily obavy z přerušení dodávek. Většímu poklesu však brání hurikán Beryl, který by mohl mít dopad na dodávky v USA.
img

Akcie provozovatelů lodní dopravy klesají uprostřed jednání o příměří v Gaze; Hurikán Beryl zasáhl Mexický záliv 📉 ZIM ztrácí 18 %

08.07.2024 Akcie přepravců, jako je Israel ZIM Integrated Shipping (ZIM.US), německý Hapag-Lloyd (HLAG.DE) a dánský AP Moeller-Maersk (MAERSKA.DK) dnes klesají o 17 %, 6 % a 5 % jako Wall Street reagovala na strávená jednání o příměří v Gaze a potenciálně narušující dopad hurikánu Beryl v Mexickém zálivu. ZIM dnes nejvíce ztrácí kvůli nejvyšší provozní páce a vystavení transatlantických spotových nákladů na přepravu.
img

Letošní dovolenou prodraží slabší koruna

14.06.2024 Statisícům Čechů, kteří se v létě chystají do nejoblíbenějších evropských destinací, se letošní dovolená prodraží oproti loňskému roku zhruba o 5 %. Na vině je oslabení tuzemské měny o více než 1 korunu vůči euru. Z pohledu cen zboží a služeb v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích Češi také příliš neušetří, život v Chorvatsku je ve srovnání s tím v Česku levnější pouze o 3,5 %, na Slovensku pak o 2,4 %.
C:\fakepath\trader-11062024-55-zm.jpg

Turecko pokukuje po skupině zemí BRICS, ministr zahraničí chválil rozmanitost

11.06.2024 Turecko má zájem o silnější vazby na skupinu zemí BRICS, do které patří Rusko, Čína či Indie. Podle tureckého tisku to ukazuje účast ministra zahraničí Hakana Fidana na schůzce, kterou tato skupina pořádala v ruském Nižním Novgorodě. Na ní Fidan chválil například rozmanitost bloku, ke kterému se na začátku roku připojilo pět zemí z Afriky a Blízkého východu.
img

Oil Edges Up Amid Israel Strikes on Gaza, Ongoing Truce Talks

07.05.2024 Oil prices edged up on Tuesday following Israeli airstrikes on Rafah in Gaza, with ceasefire negotiations in limbo. This maintained the market’s support amid heightened tensions in the Middle East and concerns about potential disruptions to oil supplies.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analýza: Češi před letní sezonou dostanou za české koruny méně eur

17.03.2024 Česká měna proti hlavním světovým měnám meziročně oslabila, Češi tak před letními dovolenými dostanou za koruny méně eur a dolarů než před rokem. Vyplývá to z analýzy společnosti Purple Trading. K euru koruna klesla o sedm procent, k dolaru o desetinu. Naopak proti egyptské libře posílila o 50 procent a k turecké liře o 15 procent.
img

Oil poised for weekly increases following Israel’s rejection of ceasefire proposal.

09.02.2024 Oil prices remained stable on Friday, maintaining their trajectory for weekly gains, as tensions lingered in the Middle East following Israel’s rejection of a ceasefire proposal from Hamas.
C:\fakepath\Rusko-Cina3.jpg

Nabiullinová: Jüanové platby za ruský vývoz už tvoří třetinu všech plateb

30.01.2024 Platby v čínské měně jüanu za zboží vyvážené z Ruska už tvoří třetinu všech plateb za export. Za poslední dva roky se zvýšily 86krát na 34,5 procenta. V dnes zveřejněném rozhovoru s ruskou státní tiskovou agenturu RIA to uvedla guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová. Moskva se po vojenské invazi na Ukrajinu zaměřuje na nezápadní trhy, zejména na Čínu, kde hledá silnější politickou a ekonomickou podporu. Rozhovor pro RIA je prvním veřejným vyjádřením guvernérky poté, co zrušila několik plánovaných vystoupení, což vyvolalo spekulace médií o jejím zdravotním stavu.
C:\fakepath\suez.jpeg

Odklon dopravy od Suezského průplavu ztěžuje situaci egyptské ekonomiky

19.01.2024 Odklon lodní dopravy od Suezského průplavu v důsledku útoků jemenských povstalců Húsíů na lodě proplouvající Rudým mořem ztěžuje situaci už tak strádající egyptské ekonomiky. Téměř všechny hlavní zdroje zahraniční měny pro Egypt, tedy vývoz zemního plynu, cestovní ruch, převody peněz Egypťanů pracujících v zahraničí a nyní i příjmy ze Suezského průplavu se v poslední době dostaly pod silný tlak. Roste potřeba reforem a pomoci ze zahraničí, píše agentura Reuters.
img

Le Monde: Francouzský zbrojní průmysl ohrožuje nová konkurence

10.01.2024 Francie je třetím největším vývozcem zbraní na světě, v zemi je na 4000 firem pracujících na obranných technologiích a ve zbrojním průmyslu. V poslední době jim ale po celém světě rostou noví konkurenti. Za největší hrozbu pro francouzský vývoz deník Le Monde označil Jižní Koreu, Turecko a Izrael.
C:\fakepath\investice-2024-07012024.jpg

To nejdůležitější v roce 2024 – na co se připravit

08.01.2024 V tomto článku se společně podíváme na výběr hlavních dosud známých ekonomických očekávaných událostí ve světě v roce 2024, abyste si je mohli vyznačit ve svém investičním kalendáři.
C:\fakepath\Brics2.jpg

Skupina BRICS se rozrůstá o pět zemí z Afriky a Blízkého východu

01.01.2024 Skupina rozvíjejících se zemí BRICS se ode dneška rozrůstá o pět nových členských států z Afriky a Blízkého východu. Počet členů skupiny se tak zdvojnásobí na deset států. Vedle stávajících členů Indie, Číny, Jihoafrické republiky, Ruska a Brazílie začínají v BRCS působit i Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Írán, Egypt a Etiopie. Pozvánku pro vstup do skupiny dostala i Argentina, která nakonec členství odmítla.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Koruna letos oslabila k euru, libře či zlotému, k dolaru posílila

28.12.2023 Česká měna letos mírně oslabila k euru, zatímco k dolaru posílila. Kurz klesl vůči britské libře, zlotému či forintu. Koruna v průběhu roku postupně oslabila o 2,1 procenta na současných 24,70 Kč, což je nejslabší úroveň od loňského srpna. Během roku se obchodovala v pásmu od 23,20 do současných 24,70 Kč za euro, řekl dnes odpoledne ČTK analytik Portu Marek Pokorný. K dolaru je naopak od začátku roku silnější o 1,7 procenta na 22,17 Kč/USD, doplnil analytik XTB Štěpán Hájek.
img

Biden by měl vypravit diplomatickou misi do Palestiny, shodli se odborníci vyjednávání

11.12.2023 Na harvardském sympoziu o vyjednávání, které se uskutečnilo v sobotu 9. prosince, zazněly odborné diskuse na palčivá témata současnosti. Pracovních skupin se účastnili nejen profesoři Harvardu, ale také další pedagogové a špičkoví experti na vyjednávání spolu s odborníky na vyjednávání v krizových a válečných situacích za Českou republiku také prezident Asociace vyjednavačů Radim Pařík. Sympozium se uskutečnilo v rámci oslav 40 let od založení harvardského Programu vyjednávání (PON – Program on Negotiation). Nejzásadnější diskuse odborníci vedli o vyjednávání ve vztahu k umělé inteligenci, která mění způsob, jakým se vyjednávání studuje, učí a vede. Probrali také vážnou situaci v pásmu Gazy a pokusili se najít řešení i přesto, že nezaznělo mnoho optimistických vyhlídek.
img

Zhodnocení dopadu války v Izraeli proti Hamásu na ekonomiku evropské unie

08.12.2023 Nedávná eskalace konfliktu mezi Izraelem a Hamásem má rozsáhlé důsledky přesahující hranice Blízkého východu. Tento článek se zabývá hospodářskými důsledky konfliktu pro Evropskou unii (EU). Budeme se věnovat prudkému nárůstu cen ropy, přerušení dodávek ropy, tlaku na ceny plynu a také dopadům na izraelský technologický průmysl. Kromě toho se budeme zabývat širšími ekonomickými důsledky a tím, jak konflikt zhoršuje stávající problémy.
img

Ranní shrnutí (08.12.2023)

08.12.2023 Včerejší seance na Wall Street byla ve znamení býků. Nasdaq100 posílil o 1,48 %, S&P 500 vzrostl o 0,8 % a Dow Jones o skromných 0,17 %. Současně desetileté státní dluhopisy mírně vzrostly na úroveň 4,15 %. Dnes trh čeká především na změnu zaměstnanosti z amerického trhu práce (NFP), a to ve 14:30.
C:\fakepath\Izrael.jpg

CNBC: Ekonomika Pásma Gazy je v rozpadu, válka vrátila rozvoj zpět o desítky let

24.11.2023 Ekonomika válkou zmítaného Pásma Gazy je po měsíci bombardování Izraelem v troskách, stejně jako její budovy. Křehká ale byla už před válkou. Většina obyvatel měla jen omezený přístup k cenově dostupným a výživným potravinám a podle Světového potravinového programu OSN byla považována za potravinově nejistou. Nyní je však situace zoufalá, ekonomika této oblasti se prakticky na neurčito zastavila a rozvoj Gazy se vrátí zpět o více než deset let, uvedl server televize CNBC.
img

Izrael je nyní v největším ohrožení za dobu své existence, válka v arabském světě teprve začíná, chmurně líčí historik Ferguson. Řeči o zkrocení inflace jsou prý proto předčasné, i v Česku mohou výrazně zdražit třeba pohonné hmoty

08.11.2023 Válka Západu s inflací neskončila, válka Izraele s Hamásem a širším arabským světem teprve začíná, chmurně líčí Niall Ferguson, prominentní historik ze Stanfordu. Vymazání Izraele z mapy nikdy nemělo tak vysokou pravděpodobnost jako dnes. Západní levice coby užitečný idiot Íránu a Ruska přesto naskakuje na palestinský narativ o izraelském kolonialismu.
img

Ranní shrnutí (06.11.2023)

06.11.2023 Výnosy amerických desetiletých dluhopisů mírně rostou a pohybují se kolem 4,580 %. Dolar mezitím zůstává mírně slabší, přičemž pokles se na většině hlavních měnových párů pohybuje v rozmezí 0,1-0,3 %.
C:\fakepath\MMF-Georgiev.jpg

Šéfka MMF: Válka mezi Izraelem a Hamásem má dopad na regionální ekonomiky

25.10.2023 Válečný konflikt mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás v Pásmu Gazy už má negativní dopady na ekonomiky sousedních zemí. Na investorském fóru v Rijádu to řekla šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Varovala také, že vyhlídky globální ekonomiky se mohou dál zhoršit.
img

Oil Slides Amid Gaza War Diplomacy

23.10.2023 Oil prices fell on Monday as investors continued to focus on the situation in the Middle East, where diplomatic efforts are intensifying in a bid to curb the conflict between Israel and Hamas.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Analytik: Koruna letos oslabila k hlavním světovým měnám i k měnám okolních zemí

01.10.2023 Česká koruna letos oslabila nejen vůči hlavním světovým měnám, ale i k měnám okolních zemí. Naopak výrazně posílila k měnám zemí dovolenkových destinací, turecké liře a egyptské libře. ČTK to řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek. K euru byl v pátek na konci obchodování kurz kolem 24,35 Kč/EUR, koruna je tak slabší o zhruba jedno procento než na začátku roku. K dolaru od začátku roku oslabila o 2,1 procenta na 23 Kč/USD.
img

Fidelity International: Budování většího BRICS

25.09.2023 Největší uskupení rozvíjejících se tržních ekonomik na světě –⁠ BRICS se rozrůstá o šest členů. S růstem přichází i touha po novém světovém řádu. Ovšem vzhledem k tomu, že jedna země – Čína – má i nadále mnohem větší ekonomickou váhu než všechny ostatní, se domníváme, že význam nadcházejícího rozšíření BRICS bude spíše diplomatický než ekonomický.
img

Rusko překonalo sankce a v rekordním množství zaplavuje světový trh pšenicí. Její cena se tak ve světě prudce propadá, navzdory omezení vývozu z Ukrajiny, takže Rusko hledá způsob, jak ji zase zvýšit

17.09.2023 Rusko letos upevňuje svoji pozici největšího světového vývozce pšenice. Pomáhá mu, že překonalo dopady západních sankcí, a také to, že blokací a bombardováním ukrajinských přístavů zásadně podvazuje zemědělský export svého klíčového konkurenta.
C:\fakepath\trader-24082023-33-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.08.2023 1) Lídři skupiny rozvíjejících se zemí BRICS na summitu v Johannesburgu tento týden rozhodli, že pozvou šest států včetně Íránu a Saúdské Arábie, aby se k 1. lednu 2024 staly novými členy bloku. Pozvánku dále dostanou také Argentina, Egypt, Etiopie a Spojené arabské emiráty, oznámil dnes prezident Jihoafrické republiky Cyril Ramaphosa, který je hostitelem summitu. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž má tento krok posílit vliv uskupení, které se zavázalo, že bude hájit zájmy "globálního Jihu".
C:\fakepath\Brics4.jpg

BRICS v první fázi rozšiřování přijme šest zemí včetně Saúdské Arábie či Íránu

24.08.2023 Lídři skupiny rozvíjejících se zemí BRICS na summitu v Johannesburgu tento týden rozhodli, že pozvou šest států včetně Íránu a Saúdské Arábie, aby se k 1. lednu 2024 staly novými členy bloku. Pozvánku dále dostanou také Argentina, Egypt, Etiopie a Spojené arabské emiráty, oznámil dnes prezident Jihoafrické republiky Cyril Ramaphosa, který je hostitelem summitu. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž má tento krok posílit vliv uskupení, které se zavázalo, že bude hájit zájmy "globálního Jihu".
C:\fakepath\Brics2.jpg

Rozvojová banka zemí BRICS usiluje o snížení závislosti na americkém dolaru

22.08.2023 Rozvojová banka zemí skupiny BRICS, kam patří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika, bude usilovat o snížení závislosti na americkém dolaru. V rozhovoru s britským ekonomickým listem Financial Times (FT) to řekla prezidentka této instituce Dilma Rousseffová, která v minulosti působila i jako prezidentka Brazílie.
C:\fakepath\Brics2.jpg

Skupina rozvíjejících se ekonomik BRICS na summitu projedná možné rozšíření

21.08.2023 V Jihoafrické republice v úterý začne třídenní summit skupiny rozvíjejících se ekonomik BRICS, do níž kromě hostitelské země patří ještě Rusko, Čína, Indie a Brazílie. Na programu jednání bude mimo jiné možnost rozšíření uskupení, zájem o členství má asi čtyřicítka dalších států světa. Schůzka v poslední době poutala pozornost především kvůli možné účasti ruského prezidenta Vladimira Putina, na kterého Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykač kvůli únosům ukrajinských dětí do Ruska během nynější války na Ukrajině. Moskva nakonec oznámila, že Putin se summitu zúčastní prostřednictvím videokonference.
C:\fakepath\BRICS.jpeg

V zemích BRICS žije 40 procent populace, vytváří 26 procent sětového HDP

21.08.2023 - Do hospodářského uskupení BRICS patří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika. Název je odvozen od počátečních písmen členských zemí. Označení původně vzniklo v roce 2001 pro investiční účely. Tehdy britský ekonom Jim O'Neillem z investiční banky Goldman Sachs napsal studii o rostoucí síle rozvíjejících se zemí jako Brazílie, Rusko, Indie a Čína, o kterých psal jako o BRICS. V roce 2006 svolala Ruská federace schůzku ministrů zahraničí těchto čtyř čtyř států a v roce 2009 Čína, Indie, Brazílie a Rusko uspořádaly v ruském Jekatěrinburgu první summit. V roce 2010 se připojila i Jihoafrická republika.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 28. července 2023

28.07.2023 Kuvajt vyhlásil úplný zákaz investic do kryptoměn. Připojil se tak k deseti dalším zemím na Blízkém východě a v severní Africe, které nepovolují investice do digitálních aktiv.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Koruna v 1. pololetí k euru zpevnila o 1,5 procenta, k dolaru o tři procenta

04.07.2023 Česká koruna v prvním pololetí vůči většině měn posílila. K euru zpevnila o 35 haléřů, tedy o 1,5 procenta, k dolaru o 70 haléřů, což představuje tři procenta. Výrazně se zhodnotila k turecké liře a egyptské libře. Naopak k forintu i zlotému oslabila. ČTK to řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Izrael předběžně schválil těžbu plynu u Pásma Gazy, chce bezpečnostní záruky

19.06.2023 Izrael předběžně schválil rozvoj plynového pole u Pásma Gazy. Bude však vyžadovat bezpečnostní spolupráci s palestinskou samosprávou a sousedním Egyptem, uvedla včera agentura Reuters. Pokud by byla dohoda uzavřena, byla by významnou finanční podporou pro palestinskou ekonomiku.
C:\fakepath\BRICS.jpeg

Zástupci skupiny BRICS hovořili o rozšíření uskupení, zájem má Írán

04.06.2023 Vysocí představitelé více než desítky zemí včetně Saúdské Arábie a Íránu v pátek jednali o navázání užších vztahů s blokem největších rozvíjejících se ekonomik BRICS. Zástupci této skupiny se sešli v Jihoafrické republice, aby prohloubili vzájemné vztahy a postavili se jako protiváha Západu, uvedla agentura Reuters. Zájem o členství v BRICS podle ní projevil Írán.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Turisté zřejmě neprodělají, když koruny před dovolenou smění již nyní

24.05.2023 Česká měna je v současnosti velmi silná, takže turisté zřejmě neprodělají, když před letní dovolenou smění koruny za eura nyní. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Upozornili na výrazné oslabení egyptské libry a turecké liry. Česká měna se v úterý odpoledne obchodovala za 23,70 Kč/EUR a 21,98 Kč/USD, vyplývá z dat serveru Patria Online.
img

Cestovní ruch se loni zotavil z Covidu, letos poroste. Posílí hlavně zavedené značky

11.05.2023 Podle odborníků z poradenské skupiny Moore Global přinesl rok 2022 v sektoru cestovního ruchu zotavení z pandemické krize. Předpokládají, že letos bude mnoho firem dále expandovat. Týká se to především velkých zavedených značek v oblasti hotelnictví, které budou stále více zavádět franšízový model. To může být výhodné i pro drobnější podnikatele. Experti z Moore Czech Republic věří, že tuzemský sektor cestovního ruchu letos neminou globální trendy, jako je ESG (enviromentální a sociální řízení firem), automatizace nebo kombinace pracovní cesty s dovolenou v rámci tzv. bleisure. Expanzi pak očekávají i cestovní kanceláře, které už nyní reportují násobně vyšší předprodeje.
img

Už 13 afrických zemí používá Ripple a XRP

09.05.2023 Ze zprávy ,,African Blockchain Report 2022″, vypracované společností CV VC ve spolupráci s jihoafrickou Standard Bank, je patrné, že Ripple a XRP jsou využívány již ve 13 afrických zemích.
img

Why the EU is limiting imports of grain from Ukraine

09.05.2023 Prior to June 5, Poland, Hungary, Romania, Slovakia, and Bulgaria will be prohibited from importing Ukrainian wheat, maize, rapeseed, and sunflower seeds, according to the European Commission.
img

Za Silvestra letos Češi utratí 14 miliard korun, zhruba jako loni. Kvůli rapidní inflaci však pořídí méně jídla, alkoholu, pyrotechniky či zájezdů

27.12.2022 Silvestra každoročně slaví přibližně 85 procent dospělé české populace. Ti, kteří jej slaví, letos za silvestrovské oslavy dají v průměru 2600 korun, nejvíce v historii. Půjde tak také o nejdražšího Silvestra historie. Důvodem je samozřejmě mimořádně vysoká inflace. Češi totiž ve skutečnosti omezují počet nakoupeného silvestrovského zboží a služeb. Jenže kvůli růstu cen i tak utratí více než loni.
img

Asijská poptávka po dovozu kukuřice se v roce 2023 moc nezvýší

05.12.2022 Cary Sifferath, víceprezident Rady pro obiloviny USA, informoval o tom, že poptávka po dovozu kukuřice z Asie, hlavně z jihovýchodní, se v příštím roce skoro nezmění, jelikož silnější americký dolar a obavy o tempo hospodářského růstu omezí kupní sílu spotřebitelů.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Analytici: Česká ekonomika je v nerovnováze, měnová krize ale nehrozí

22.11.2022 Česká ekonomika je v současnosti sice v nerovnováze, měnová krize ale zemi v této chvíli nehrozí. Shodují se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Japonská finanční skupina Nomura Holdings v pondělí označila Česko spolu s Maďarskem a Rumunskem za země ohrožené měnovou krizí, opírala se přitom o poměr devizových rezerv k dovozu, o výši krátkodobých úrokových sazeb a o stav rozpočtových a obchodních ukazatelů jednotlivých zemí.
C:\fakepath\nomura-21112022.jpg

Nomura: Česká republika, Maďarsko a Rumunsko čelí riziku měnové krize

21.11.2022 České republice, Maďarsku a Rumunsku hrozí v příštím roce měnová krize, a to kvůli rostoucím rozpočtovým a vnějším problémům. Podle agentury Bloomberg to ve své dnešní zprávě předpovídají analytici japonské finanční skupiny Nomura Holdings.
img

Zlato: alternativa pro zombie apokalypsu?

14.11.2022 Návod na to, jak přežít zombie apokalypsu, je docela jednoduchý. Ve chvíli, kdy si vybavíte bunkr konzervami a střelnými zbraněmi, tak si nezapomeňte udělat také zásoby zlata.
img

Hrozí ještě výraznější zdražení pečiva v ČR. Ukrajina totiž končí s vývozem své zemědělské produkce přes černomořské přístavy

30.10.2022 Ukrajina dnes oznámila, že zastavuje vývoz své zemědělské produkce přes černomořské přístavy. Činí tak v reakci na včerejší odstoupení Ruska od takzvané obilné dohody. Moskva se rozhodla dohodu vypovědět „na neurčito“ po dronovém útoku na plavidla ruského námořnictva, k němuž došlo ve vodách krymského přístavu Sevastopol. Moskva z útoku obvinila Kyjev. Celá záležitost může vážně zhoršit zásobování světa potravinami a prohloubit probíhající potravinovou krizi. Utrpí samozřejmě také ukrajinská ekonomika.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik a varovala před inflací

28.09.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) kvůli inflaci a snížení dodávek plynu z Ruska zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik na příští rok na tři procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,7 procenta. Varovala přitom, že rostoucí ceny energií zvýší cenový tlak na spotřebitele v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky. Banka to uvedla ve své dnešní zprávě.
img

Rezervace TUI na zimní sezónu se blíží úrovním před pandemií

20.09.2022 Jak uvádí agentura Reuters, TUI Group (TUI.DE) zaznamenává první známky návratu k ziskovosti. To vše je způsobeno silnou poptávkou po zájezdech na dovolenou, která je v zimním období téměř ze 78 % v souladu s úrovněmi zaznamenanými před pandemií Covid-19. Společnost dnes oznámila, že zachovává své roční prognózy.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 26. srpna 2022

26.08.2022 Zkraje letošního léta ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika (BRICS) vyvíjejí novou rezervní měnu založenou na koši měn.
img

Bloomberg: Rusko vítězí v potravinové krizi, kterou pomohlo vytvořit

24.05.2022 Válka, kterou Rusko zahájilo proti Ukrajině a která prohlubuje globální potravinovou krizi, udělala z Ruska jednoho z vítězů chaosu, jenž Kreml pomohl sám vytvořit. Zatímco ukrajinské přístavy jsou zablokované, Rusko posílá obilí odběratelům, kteří o ně mají zájem. Prodejní cena je ale vyšší, a to právě kvůli problémům, které způsobila blokáda Ukrajiny. Uvedla to agentura Bloomberg.
img

Putinova dosud nejďábelštější partie - blokáda ukrajinských přístavů. Kromě inflace a posílení rublu hlavně přinese smrt desítkám milionů lidí a vyvolá obrovskou migrační krizi

24.05.2022 Rusko je vítězem světové potravinové krize, na kterou pomáhá zadělat. Blokáda ukrajinských přístavů šponuje cenu pšenice na světových burzách k rekordním úrovním.
img

Se stoupajícími cenami pšenice hledá Afrika levnější alternativy

09.05.2022 V Keni, Egyptě, Demokratické republice Kongo, Nigérii a Kamerunu tvrdí výrobci potravin, že přidávají levnější alternativy k chlebu, pečivu a těstovinám. Zdejší rýže, manioková mouka a čirok jsou náhražkou za pšenici, jejíž cena letos vzrostla asi o 40 % kvůli ruské invazi, která způsobila omezení vývozu z Ukrajiny, jakožto jednoho z největších vývozců.
img

MMF výrazně srazí odhad růstu

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) pravděpodobně v tomto týdnu sníží odhad globálního růstu pro letošní rok, a to výrazně. Ruská invaze na Ukrajinu citelně zintenzivní bolehlav spojený s koncem pandemie COVID, kvůli které již MMF snižoval odhad globálního růstu na začátku tohoto roku. To rychlé šíření varianty omikrón vedlo k snížení odhadu růstu o 0,5 procentního bodu na 4,2% v roce 2022.
img

Rozbřesk: MMF výrazně srazí odhad globálního růstu. Česko bude patřit k nejzasaženějším

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) pravděpodobně v tomto týdnu sníží odhad globálního růstu pro letošní rok, a to výrazně. Ruská invaze na Ukrajinu citelně zintenzivní bolehlav spojený s koncem pandemie COVID, kvůli které již MMF snižoval odhad globálního růstu na začátku tohoto roku. To rychlé šíření varianty omikron vedlo k snížení odhadu růstu o 0,5 procentního bodu na 4,2 % v roce 2022. Ruská invaze na Ukrajinu však bude pro globální ekonomiku o poznání výraznějším šokem.
img

Titan a letadla: Konflikt na Ukrajině znamená novou ránu pro globální dodavatelské řetězce

08.04.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a nové lockdowny v Asii předznamenávají další měsíce narušení dodavatelských řetězců. A to právě v momentě, kdy si společnosti myslely, že se jim podařilo vyřešit problémy vyvolané Covidem-19.
C:\\fakepath\\trader-05042022-24-zm.jpeg

S&P: Emise státních dluhopisů budou letos vyšší než před pandemií

05.04.2022 V letošním roce vydá 137 zemí světa státní dluhopisy v objemu 10,4 bilionu USD (232 bilionů Kč). To je sice o 30 procent méně než v roce 2020, avšak o třetinu více, než činil průměr z let 2016 až 2019, tedy doby před pandemií nemoci covid-19. Uvedla to v dnešní zprávě agentura S&P Global Ratings. Navzdory ekonomickému oživení zůstanou půjčky vysoké kvůli požadavkům na konverzi dluhu a válce na Ukrajině.
img

Rýže může zabránit potravinové krizi

28.03.2022 Krize se v průběhu let často vyvíjejí. Existuje jedna událost, která vyniká jako ohnisko v době kdy začala skutečně panika. V případě globální finanční krize to byl pád Lehman Brothers banky. Když se jedná o potravinovou krizi v 2007-2008 to spustilo uvalení zákazu vyvážení rýže ve Vietnamu.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Fond OSN: Afrika a Blízký východ začaly pociťovat důsledky konfliktu na Ukrajině

17.03.2022 Severní Afrika a Blízký východ už začaly pociťovat negativní dopady konfliktu na Ukrajině na svou potravinovou bezpečnost. Uvedl to dnes Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD), který je finanční institucí OSN. Mezi zeměmi, které pociťují negativní důsledky, fond uvádí Somálsko, Libanon, Egypt či země ve Střední Asii.
img

Uran, benzín, pšenice… Sankce se vracejí jako bumerang, i Česku

14.03.2022 Nejbohatší Rus, Vladimir Potanin, zatím sankcím namířeným proti oligarchům uniká. I tak – stále poměrně nezvykle – kritizuje ruskou odvetu za balík západních sankcí. Koncem minulého týdne se rozohnil na sociální síti Telegram. Rusko by podle něj mělo dále platit i zahraničním věřitelům jejich úroky standardně, jinak riskuje zdrcující poškození reputace coby bankrotující stát. Nemělo by také jako bolševici při revoluci před více než sto lety znárodňovat majetek odcházejících zahraničních firem. Drolí se to, drolí...
img

Cena pšenice je rekordní v dějinách, dramaticky zdraží pečivo. Válka na Ukrajině může vyvolat „Arabské jaro 2“

07.03.2022 Cena potravinářské pšenice na burze v Paříži, která je určující pro ceny pšenice a mouky v ČR, dnes stoupla na nový historický rekord, v přepočtu až 11 580 korun za tunu (viz graf). Průměrná cena za období od začátku roku 1999 až dodnes přitom odpovídá zhruba 4603 korun.
img

Válka na Ukrajině může vyvolat „Arabské jaro 2“. Zdražuje totiž potraviny na historický rekord, tuna pšenice poprvé v dějinách vyjde na více než 10 tisíc korun

06.03.2022 Tento týden vstoupí do historie burzovního obchodování. Cena pšenice na burze v Chicagu během něj stoupla o více než 40 procent. Důvodem je válka na Ukrajině, která dramaticky ztenčuje světové zásoby obilovin. Ceny potravin přitom už v únoru, ještě před ruskou invazí na Ukrajinu, vystoupaly k historickému rekordu, jak vyplývá ze včerejší pravidelně zprávy OSN k cenám potravin ve světě.
img

Hospodářská izolace Ruska zesiluje

01.03.2022 S tím, jak rostou počty ukrajinských obětí včetně těch civilních (viz včerejší bombardování Charkova), tak se i Rusko stále hlouběji propadá do hospodářské izolace. K sankcím se včera přidalo i Švýcarsko, které si vzalo na mušku mimo jiné i šéfa ropné společnosti Rosněfť. Horší ekonomické následky pro Rusko než sankce na jednotlivce a to nejen ty krátkodobé bude mít asi i odezva ropných společností jako Shell či BP, které couvají ze společných projektů s ruskými energetickými společnostmi, Nord Streamem počínaje a LNG terminálem na Sachalinu konče.
img

Rozbřesk: Hospodářská izolace Ruska zesiluje, “komoditní rozvod” s Ruskem věští inflační tlaky

01.03.2022 S tím, jak rostou počty ukrajinských obětí, včetně těch civilních (viz včerejší bombardování Charkova), tak se i Rusko stále hlouběji propadá do hospodářské izolace. K sankcím se včera přidalo i Švýcarsko, které si vzalo na mušku mimo jiné i šéfa ropné společnosti Rosněfť.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny pšenice, hliníku či niklu se kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu zvyšují

25.02.2022 Ceny některých kovů, zemědělských výrobků a surovin se zvyšují a ocitají se na úrovních, kde ještě nikdy nebyly. Na vině je ozbrojený konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Obě země jsou totiž důležité pro světový trh s pšenicí, slunečnicovým olejem, hliníkem, titanem či niklem, a ty reagují na ruskou invazi na Ukrajinu.
img

Kolik a za co budou Češi utrácet letos na Silvestra?

19.12.2021 Silvestra každoročně slaví přibližně 85 procent dospělé české populace. Ti, kteří jej slaví, letos za silvestrovské oslavy dají v průměru 2400 korun, nejvíce v historii. Rekordní výdaje jsou výsledkem rapidní inflace posledních měsíců a zároveň skutečnosti, že Češi se nebudou tolik jako loni podrobovat spontánnímu lockdownu. Navíc už letošní silvestrovské oslavy nebudou poznamenány nouzovým stavem jako ty loňské.
img

Komodity zadržují dech, potraviny jsou nejdražší za deset let

10.11.2021 Po vzestupu cen ze září a začátku října se komoditní sektor dál konsoliduje a Bloomberg Commodity Index už třetí týden po sobě klesal. Stále víc ukazatelů napovídá, že se růst patrně zastaví, a to zejména v Číně, kde zpomalení výroby, růst rizik spojených se zadlužením realitního sektoru a všeobecný nedostatek elektřiny nejspíš povedou k útlumu aktivit, a tak začali investoři projevovat averzi k riziku. Nedávný vládou vyvolaný propad čínských cen uhlí navíc přispívá k udržování nižších cen některých kovů s energeticky náročnou výrobou, zejména hliníku.
img

Kontejnerová loď, jež v březnu blokovala Suez, zvedla po třech měsících kotvy

07.07.2021 Kontejnerová loď Ever Given, jež v březnu šest dnů blokovala Suezský průplav, dnes zvedla kotvy po třech měsících na Velkém Hořkém jezeru. Držela ji zde na základě soudního příkazu Správa Suezského průplavu (SCA), která požadovala odškodné. Majitelé a pojistitelé lodi a SCA v neděli informovali, že se dohodli. Podrobnosti vyrovnání nezveřejnili. Kromě peněz má Suezský kanál dostat i remorkér.
egypt.jpg

Egypt o 48 procent devalvoval svou měnu

03.11.2016 Egypt dnes o 47,7 procenta devalvoval svou měnu a oznámil, že zavádí režim volně plovoucího kurzu. Opatření jsou součástí požadavků Mezinárodního měnového fondu (MMF) výměnou za tříletý úvěr 12 miliard dolarů (293 miliard Kč), informovala agentura AP. Peníze MMF mají podpořit ekonomiku Egypta.
egypt.jpg

Egypt představil program oživení ekonomiky

28.03.2016 Egyptský premiér Šarif Ismáíl včera představil dlouho očekávaný program oživení ekonomiky a získání zahraniční pomoci a investic. Součástí plánu je zavedení daně z přidané hodnoty (DPH) a privatizace některých bank a státních podniků. Země se stále nachází "v nebezpečné fázi" a stojí před "obtížnými rozhodnutími", citovala agentura Bloomberg z premiérova vystoupení v parlamentu.
C:\fakepath\meny3.jpg

Rating - S&P, Moody's a Fitch

06.06.2011 Aktuální informace o schopnostech států splácet své závazky podle agentur Moody's, S&P nebo Fitch. Aktuální známky od těchto ratingových agentur jsme pro vás připravili v přehledné tabulce. Snížení nebo zvýšení ratingu jednotlivého státu může výrazně pohnout měnou daného státu a proto je pro forexové fundamentální obchodníky tento údaj důležitý. Například v poslední době jsme mohli vidět snížení ratingu Řecka, což téměř vždy vedlo alespoň k dočasnému oslabení eura (z důvodu zvyšování obav o rozšiřování krize v eurozóně).
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb | Invaze | Retracement | Ceny rýže | Hlavy států | Izraelský šekel | Bankéř | Hlavní centrální banky | Silnější americký dolar | Volby v Mexiku | Volby v Indonésii | BRIC | Dolar dnes | Monarchie | Futures na pšenici | Kč/EUR | Ceny plynu v Evropě | Dopady inflace | Breaking | Reporting | Cap | Nárůst objemů | Prezident Biden | Alphabet | Americký finanční ústav | Veřejné finance | Cena pšenice | Analytik Cyrrusu | Believe | Americká letecká společnost | Volby na Islandu | Obchodník | EUR | Řecko | Poor's Publishing | Trend | Plynárenská společnost | Kursy valut exotické měny | Bank of Japan | SCA | Citigroup | Volatility | Nikl | Volby v Dominikánské republice | Zisk EBIT | Mezinárodní měnový fond | Hnojiva | Dodávky čipů | Volby v Rwandě | Investiční banky | Globální ratingové agentury | Global Clean Energy UCITS ETF | Agentura S&P | Volby v Íránu | Výkyvy | Pojišťovna | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Ekonomika Německo | Finsko | FATF | Vládní opatření | Pokles ruské ekonomiky | Zbrojní průmysl | Volby v Portugalsku | Konflikt v Evropě | Debata prezidentských kandidátů v USA | Line | Spojení | Srbsko | Arizona | Prezidentské primárky | Statistics | Pravděpodobnost | Hurikán | Náklady na půjčky | Mezinárodní ratingová agentura | Důsledky konfliktu | Vývoj ceny hliníku | Cenové stability | Primárky v Portoriku | Výdaje japonských domácností | Výsledek zasedání k měnové politice | Debata prezidentských kandidátů | Dvoudenní summit EU | Oregon | Index volatility VIX | FAO | Výhled ekonomiky | Volby v Izraeli | Goldman Sachs | Exotická měna | Bidenova administrativa | Estonsko | Geopolitické napětí | Poplatky | Rostoucí ceny | Jordánsko | Financial Times | Expanze | Izraelský premiér | Nevada | Nucera | Ruská invaze na Ukrajinu | Investing | Propad cen | Saúdská Arábie | Znehodnocení | Pandemie | Vyhlášení státu | Růst cen | Obnovení důvěry investorů | Pandemie COVID-19 | Výprodeje | Privatizace | Zpráva | Měnová politika centrální banky | Snížení úrokových sazeb | Dušan Šenkypl | Nová historická maxima | Směrnice | Uplynulý rok | Dolarový index | Cena potravinářské pšenice | Analýzy | Virgínie | Velkoobchodní cena plynu | Dubaj | HAS | Plovoucí kurz | Vysoké riziko | Ruská společnost | Pád Lehman Brothers | Afrika | Primárky v Nevadě | Dolary | Volby v Bělorusku | Sympozium | Rafinerie | Taufík | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Dluhopisy | Zahraniční dluh | Další zdroje příjmů | Důsledky konfliktu na Ukrajině | Guvernérka ruské centrální banky | Tuzemská měna | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Konflikty | Agentura Bloomberg News | Bidenova vláda | Volatilita | Hedvábná stezka | Organizace pro výživu a zemědělství | Tempo hospodářského růstu | Invesco | Britové | Demokratické prezidentské primárky | Delta Air | Nizozemsko | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | Prudký pokles | SDR | BP | ČSOB | CZK | Vysoké sazby | Výhled | SIX | Vývoz pšenice | Financial Times (FT) | EIA | Americký prezident | Praní špinavých peněz | Hrubý domácí produkt (HDP) | Větrné energie | Nigérie | HoReCa | Používání kryptoměn | Finanční představitelé | Správci aktiv | Norilsk Nickel | Nomura Holdings | Boom | Contract | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | Kryptoměnové burzy | Irsko | Centrální banky | Vladimir Potanin | Šéfka MMF | Válka | Česká měna | Přijetí | Emise státních dluhopisů | Severní Dakota | New York | Rozhodnutí soudu | Polská centrální banka | NDB | MAERSKA.DK | Ratingová agentura | Maryland | Skutečná libra | Covid | American Airlines | Airbus | Domácnosti | EURCZK | Lula | Macron | Čedok | Suroviny | Nezávislost Egypta | Ceny cukru | Odliv deviz | Energetické problémy | Zasedání Světového ekonomického fóra | Turecko | Spotřební daně | Snižování sazeb | Přímé zahraniční investice | Bilion | Donald Trump | Jedna libra | Ropa Brent | Výrobní závody | Izrael | Vice | Futures | Válka Izraele | Komerční banka | Stranická volební shromáždění | Asie | Cestovní ruch | Drewry | Průzkum analytiků | Fiskální politiky | Odvětví | Obnovitelné zdroje energie | Jemenští povstalci | Hladiny podpory | CL | Štěpán Hájek | Zdražování potravin | Směnný kurz | FundStrat | MIFID | TASS | Vývoj kurzu koruny k euru | Společnost Delta Air Lines | Ceny zemního plynu | Převod měn | Analytici | Globální ekonomiky | Zvolený americký prezident | Moody's | Omezení dodávek | Thajsko | NAFTA | Moneta | James Swanston | Chudí | G7 | Pšenice na burze | Odbory | Civilizace | Tamás Varga | Africké země | Kč/USD | Slovinsko | Ceny hliníku | Shoei Kisen | Sdružení výrobců automobilů | Obchody s měnami | Volby v Pákistánu | Volební shromáždění | MAERSKA | Indiana | Habsburské monarchie | Hamás | Lodní společnosti | Ceny elektřiny | Gabon | ESG principy | Vývoj kurzu egyptské libry | Stříbrné standardy | Standard Bank | Marketingová komunikace | Masakr na trzích | Videokonference | Pandemie covidu-19 | Historie burzovního obchodování | Prezidentské a parlamentní volby | Největší evropská pojišťovna | Nomura | Graf | Úsilí | Portu | Kentucky | Devalvace rublu | Rumunský lei | Emise dluhopisů | Regionální volby | Egyptská kopie tolaru | Henry Kissinger | Dvoukovový systém | Odhodlání | Výnosy | Volby ve Venezuele | Poptávka | PLUG | Demokratické primárky | Cyklus zvyšování sazeb | Pohonné hmoty | Ekonomiky | Vyhlášení státu Izrael | Setina libry | Evropská pojišťovna | Členové bankovní rady | Klíčové oblasti | Negativní dopad | Fitch rating | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Vysoká inflace | Petr Bartoň | Vyšší náklady na půjčky | Volby v Bangladéši | Analýzy společnosti Purple Trading | Státní dluh | Území Egypta | Commodities | Bydlení | Cena barelu ropy | Peníze | Vývoz ropy | Největší evropská ekonomika | Cenové akce | Brent | Komoditní sektor | Politika | Závazek | xStation | Jüan | Očekávání | Společnost Alphabet | Hospodaření státu | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD) | Měď | Palladium | UCITS | Německé aerolinky | Lucembursko | Investiční centrum | Vyspělé země | JPMorgan Chase | metodologie | Index USDIDX | Francouzský zbrojní průmysl | Zdroje příjmů | Emise oxidu uhličitého | Války na Ukrajině | ETF fondy | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Měnový fond | Allianz | Alžírsko | Důvěryhodnost | Ghana | Standard & Poor's | USD/EGP | Boje na Ukrajině | Blockchain | Historie | Hlavní úrokové sazby | Zprávy z krypto průmyslu | Zdražovat | Zásoby ropy | Zranitelnost měn | P/E | Rusal | Bankovní úvěry | Technický výhled trhu | Lukáš Kovanda | Růst | Kristalina Georgievová | Analytika | Nabídka | AFP | Příležitosti | Itálie | EUR/CZK | Americká lehká ropa | MiFID II | Allen Sandeep | Podnikání na kapitálovém trhu | Americká společnost Apple | Globální finanční krize | Zásoby zlata | Prognóza | Natland | Použití finanční páky | BloombergNEF | Obligace | Sankce vůči Rusku | Koruna | Marcela Hrdá | Volby v Salvadoru | Swiss | Venezuela | Mercedes | Currencies | Kov | Exxon Mobil | Rozvoj měst | Finanční společnosti | Volby na Tchaj-wanu | Purple Trading Petr Lajsek | Konsolidace | V USA volba prezidenta | ZIM.US | Území Palestiny | Velká Británie | Cena mlynářské pšenice | Spolupráce | Evropské ekonomiky | Snížit emise | Americká centrální banka | Krátkodobý vývoj | Historie egyptské libry | Odhad letošního růstu ekonomiky | Okupace | Anglicky mluvící svět | Long | Předseda fondu | Ekonomické následky | Devalvace | Ropné společnosti | Lira | Umělá inteligence | Koruna posílila | Ceny palladia | Volba prezidenta | Bosna | Moskva | Národní ekonomická rada vlády | Globální systém | Oslabení egyptské libry | Saxo | Thyssenkrupp | Britská okupace | Retail Investor | Navázání egyptské libry | Portál FXstreet.cz | Savelletri | Nasdaq100 | Posílení rublu | Energetická krize v Evropě | Úrokové sazby | Temelín | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Trh | Barel ropy | SAE | Používaná platidla | Digitální aktiva | Měsíční průzkum | MSCI | Klimatická opatření | Zdroje energie | Problémy | Pověst | Ruský prezident | Rubl | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Ekonom společnosti | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Schůze Evropského parlamentu | Egyptské platidlo | Index | Studie | Vyšší náklady | Platidla | Parlamentní volby | Britské okupace | Rezervní měny | Elektřina | MMF | Viceprezident | Abdal Fattáh Sísí | Výrobní ceny | Zahraniční firmy | Egyptské libry | Nová rozvojová banka | Eura | Komise | Nejistoty | Kurz koruny | Aerolinky Lufthansa | Spojené arabské emiráty (SAE) | Lístky | Ministr zahraničí | Posílení | Index KOSPI | Ceny plynu | Agentura Reuters | Obiloviny | Hydrogen Economy UCITS ETF | Rumunsko | Západní Virgínie | Maďarsko | Ministerstvo obchodu | Egypťané | Hospodářský výsledek | S&P | Platby za ruský vývoz | Hnutí Hizballáh | Vít Hradil | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj | Unie | TUI.DE | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ríjál | Čínský prezident | Delaware | Kurz dolaru | Narušení dodávek | Akciové indexy | Republikánské primárky | Kontejnerová loď | Shell | Počasí | Africká země | Ekonomický kalendář | Odklon dopravy | Bankovní rada České národní banky | Kuvajt | Úroda | Kurzy exotických měn | Volby v Jižní Koreji | Ocel | Sociální nepokoje | Bloomberg News | Klesající trend | Závislost | AA | Čerpací stanice v ČR | Fitch Solutions | Kurz egyptské libry | Snížení ratingu | Vývoj inflace | Hang Seng | Deficit | Pandemie COVID | COP27 | BREAKING | Spotřební daň z nafty | Směnárny | Nielsen | Tony Sycamore | Connecticut | Podnikání | CCC | Sankce uvalené na Rusko | Budoucnost | Cukr | Uzbekistán | Bankéři | Šíření varianty omikron | Globální dodavatelské řetězce | Pěstování plodin | Americká banka | Sektor služeb | Odpor | MSCI USA | Volby do Evropského parlamentu | Plánování | Barclays | Situace na světovém trhu | Eskalace | Stíhačky | Nálada na trhu | Altcoiny | Firma | Deutsche Welle | Česká koruna | Starmer | Opatření | Forex Factory | Benzín | Členské státy | Vývoz zemního plynu | Oficiální označení | Podnikatelé | Státní kasa | Pozornost | Egyptská libra | | Šekel | Krize v Evropě | Starověké říše | Kurzový vývoj | Nabídka a poptávka | Ifo | Momentum | Niall Ferguson | Summit EU | Hapag | Náklady | Výrobci potravin | Koronavirová pandemie | Burze | Kontejnerová loď Ever Given | Ripple | Seychely | Equity | ETH/USD | Patterson | Bitcoin | Mezinárodní organizace práce | Filip Kalčák | Pandemie nemoci | Cena plynu | Ole Hansen | Balance | Řetězec | BBB- | Britský protektorát | Nižší minima | Kalendář událostí | Británie | Hladomor | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Západní státy | Obchodníci | Sultán Taufík | Obchodovat | Hlavní ekonomka | Obnovitelné energie | Etiopie | Analytik Portu | Patria Online | Rozvojové země | Bedidlik | Volby v Bhútánu | Ropa | Overnight | Finance | Britská okupace Egypta | Válka na Ukrajině | Zbývající akcie | Norsko | USA | Indický premiér | Platformy | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Hlavní ekonom | Čínský prezident Si Ťin-pching | Zasedání Rady guvernérů | Světové trhy | Sankce | Společnost Thales | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Finanční instituce | Invesco Global Clean Energy UCITS ETF | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Beata Javorciková | Iniciativa | Volby | Rozvojové ekonomiky | Joe Biden | Izraelská vláda | Výdaje | ETF | Primárky | Dow Jones | Tolar | Rusko a Ukrajina | Bulharsko | Správa Suezského průplavu | Belgie | West Texas Intermediate (WTI) | Původní směnný kurz | Správa Suezského průplavu (SCA) | ZIM Integrated Shipping (ZIM.US) | Vzpomínky | Státní útvar | Bloomberg Commodity Index | Plenární schůze | Prohlášení | Marie Terezie | Česmad Bohemia | Jüanové platby za ruský vývoz | Nejvyšší rating | WFP | Spojené státy | Okupace Egypta | Trading | Růst HDP | Ruská ekonomika | Samostatné Egyptské království | Vývozní omezení | Bělorusko | IFAD | Zranitelnost měn rozvíjejících se trhů | Zvyšování úrokových sazeb | Maxim Manturov | Změna klimatu | Světová banka (SB) | Index volatility | Reuters analytik | Rhode Island | Primárky v Jižní Karolíně | Boeing | Americká data | Kurz dolarů | Moderní Egypt | Vývoj | Vývoj ceny pšenice | Dassault Aviation | Území Habsburské monarchie | Rating států | Paul Krugman | Časový rámec | Vlastní prostředky | Války s Izraelem | ZIM Integrated Shipping | Naréndra Módí | Čínská poptávka | Mobilizace | Kalifornie | Změny klimatu | Vodík | Investiční doporučení | Konkurenceschopnost | Ruská centrální banka | Vydání zprávy | Erdogan | BRICS | České měny | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zemědělství | OSN | Varování | Komoditní fondy | Konflikt na Ukrajině | Vstupní náklady | Uptrend | Egyptský státní útvar | Zprávy z krypto | Další vývoj | První odhad | West Texas Intermediate | Snížení závislosti na americkém dolaru | Natland Petr Bartoň | Gilbert Houngbo | Rozvojová banka zemí BRICS | Zlotý | Výdělky | Dedolarizace | Výkyvy počasí | Ekonomický sentiment | Poloautonomní měny | Centrální bankéři | KOSPI | Značná rizika | Volumes | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Milei | Japonská ekonomika | Investiční strategie | Republikánské prezidentské primárky | Letecká společnost | Denní ekonomický kalendář | Invesco Hydrogen Economy UCITS ETF | Miliardy dolarů | Dinár | ADP | Krátkodobý výhled | Maersk | Analytici JPMorgan | EGP/CZK | Kazachstán | Decline | Obilí | Prezidentské volby | Miliardy korun | Světový obchod | Volby v Senegalu | Automobilka | Zelené dluhopisy | Volby v Mosambiku | Ford Motor | Osmanská říše | Sazby | Invesco MSCI USA ESG Climate Paris Aligned UCITS ETF | Volby v Ghaně | Lufthansa | Patria | První dluhopisy | České koruny | Objem zakázek | Tempo zdražování | Vývoji podnikatelské nálady | Komise v přenesené pravomoci | Spotové ceny elektřiny | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Rekordní maxima | Naeem Brokerage | Cena severomořské ropy Brent | Stanislav Zeman | Odklon lodní dopravy | Generální ředitel | Cena uranu | Čeští centrální bankéři | Průzkum | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | UAE | Stratég Saxo Bank | Panika | Zajištění | Gaza Marine | Potravinová krize | Indexy v Číně | Dlouhodobé investice | Oslabení měny | Nová rozvojová banka (NDB) | Poměr P/E | Evropské sdružení výrobců automobilů | Argentina | Investování | IFRI | Fed | Maďarský forint | Rozpočtový deficit | Jüanové platby | Groupon | Automobilový průmysl | Vývoji podnikatelské nálady v Německu | Hry | Intesa | CORN | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Akcie společnosti Nvidia | Walmart | Loď Ever Given | Finanční analýzy | Qatar | Rizika | Investiční účely | Portugalsko | Fond | ING Warren Patterson | Thales | Boj proti praní špinavých peněz | Fitch | Pšenice | Americké banky | Agricultural | Pivotní body | Hotelnictví | Úspory | Snížení spotřební daně | Skleníkové plyny | Kalendář ekonomických událostí | Ekonomika Gazy | Dánsko | Velcí hráči | Kyjev | European Commission | Premiér Naréndra Módí | xStation 5 | Senegal | Jaderné války | Vysoké ceny | Růst cen plynu | Zahraniční měny | Růst ekonomiky | Renminbi | Ředitelka | Goldman Sachs Group | Ekonomické průzkumy | Pšenice na burze v Paříži | Sucha | Výsledky hospodaření | Bilance | Húsíové | Ondřej Hartman | Vladimir Putin | Záporné úrokové sazby | ONE | Kopie tolaru | Tolar Marie Terezie | Španělsko | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Poradenství | Nestlé | General Motors | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Fond OSN | Investors | Měnová krize | Včerejší seance | Banka Goldman Sachs | Na burze | Významný dopad | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Politika centrální banky | Egyptské království | Hospodaření | Ztráta | XRP | Severomořská ropa | Nákupy dolaru | USDIDX | FXstreet | Kukuřice | Obchod | Cyrrus Vít Hradil | Purple Trading | Pips | Ekonomika Pásma Gazy | Ceny ropy Brent | Piastr | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Znehodnocení domácí měny | Zahraniční forex | Riziko | Inženýrské stavitelství | Analytik | Emise | Ruské firmy | Trinity | Spotové ceny | Právo | Adaptace | FT | Pivot | EBIT | Ekosystém | Šéf společnosti | Bank of America | Cigarety | Šok | Volatilita trhů | Urals | Order | Turecká lira | Portfolio | Kurz měny | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | ACT | Mali | Veřejný sektor | UCITS ETF | Země BRICS | Lukáš Raška | Čína | Capital | Libanon | Risk | Platidlo | Ceny | Objem zlata | Siemens | ETH | Financování | Global Markets | Pokles | Celosvětový růst | Ruské úřady | Pivot Pointy | Změna politiky | Války | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Dopravci | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Jedno euro | WTI | Warren Patterson | Malajsie | For Traders | Illinois | Blízký východ | Demand | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | Libra | Odborníci | Společnost Delta Air | Cena severomořské ropy | Jihoafrická republika | Klima | Stratég | Instituce | Společnost Walmart | Forint | Kupní cena | Vývoj kurzu amerického dolaru | Obchodování se zlatem | Prezident Vladimir Putin | Živobytí | Plodiny | ESG | Růst cen energií | Frank | Automobilka Ford Motor | Green Deal | Prostor pro růst | 256/2004 | Vývoj ceny palladia | Trinity Bank | Izraelská armáda | Rozhovor | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | ERÚ | Austrálie | Minulá výkonnost | Měnové krize | Historická maxima | Obchodní den | CO2 | Rostoucí ceny energií | Singapur | Vietnam | Hongkong | Ceny energií | FTX | Ahold Delhaize | Zboží z Číny | Disclaimer | Energetická krize | ASX | VIX | Událostí ve světové ekonomice | Nové měny | Sója | Malta | Írán | Akcionář | Protistrana | ACEA | CASH HISTORY | Ukrajinská ekonomika | Aktuální informace | Zisk | Commission | ČNB | Bank of England | Katar | American Airlines Group | EURUSD | PVM | Swapy | Makléři | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Rating | Dovoz | Ruská federace | Nejbohatší | Vklady | Obchodování | Společnost Shell | Posílení dolaru | Úroky | Prezident | Marek Pokorný | Easing | Freedom Finance | WHEAT | Albánie | Kansas | Prémie | Performance | Státní rozpočet | Evropa | Měna | S&P Global | TOPIX | Nasdaq | Trump | NICKEL | Zprávy | Ceny ropy | Wyoming | Zprávy z trhů | Francie | Předpověď | Měsíční časový rámec | Údaje | Krize v eurozóně | Maso | Návrat poptávky | Pojišťovny | Eurodolar | Biden | Rýže | TUI | Finanční krize | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | xStation5 | ProCent | Zasedání k měnové politice | Portfólia | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Marže | JPMorgan Chase & Co | Aktivum | Bid | Zemědělci | Společnost XTB | Chorvatsko | GMT | Situace | USD/CZK | Portfolio manager | Google | Miliardy eur | Tržby | Finanční systém | Rozvojová banka | Černá Hora | Dluhy | Světové války | FOREX | Turecké liry | Signály | Guvernér | Peking | Ruský ministr | Aliance | HDP | Technology | Ekonom | Optimismus | Ekonomka | Dolar | Euro | Yield | Pohyby ceny | Investování je rizikové | LME | Průměrná cena | Rizikové prémie | Obchodní bilance | Podíl Číny | Vyšší inflace | Brazílie | Členské země | Známky oživení | NOAA | To nejdůležitější | Tisknout peníze | Vliv na finanční trhy | Slovensko | JPMorgan | Invaze Ruska na Ukrajinu | EBRD | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Session | Letecký průmysl | Odhad letošního růstu | Retail | Guvernér ČNB | Ztráty | Dekarbonizace | Česká národní banka | Kuba | Výhled trhů | BBB | Spojené arabské emiráty | Technický výhled | Úvěr | Japonský jen | Klesající inflace | FOMC | Akcie | Ukrajina a Rusko | Zvýšení ratingu | Mississippi | Turecká ekonomika | Kupci | Americké úřady | WELL | NERV | Nový Zéland | Čínský renminbi | Žebříček | Aktuální kurz | Podniky | Hnutí Hamás | City | Saxo Group | Týdenní pivot | Obchodní výhled | AAA | Vývoj ceny | Obchod s Čínou | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Nedostatek financí | Světová ekonomika | Útok na Izrael | Češi | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Hospodářská situace | USDJPY | Zasedání měnového výboru | Logistika | Technologie | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Prognózy | Ceny pšenice | Kurz | Daně | Konkurenti | Energetická společnost | Intermediate | Snížení těžby | Superúterý | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Bolest | Aerolinky | JAR | Chile | Bankovní rada | Investice | Keir Starmer | Evropské banky | Business | Pro investory | Fidelity | Traders | Plug Power | Potenciál | Zdravotnictví | Finanční nástroj | Světové ceny potravin | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | Londýn | Sýrie | Konkurence | Komoditní stratég | Nezávislost | Komunikace | Pravidla hry | Oživení ekonomiky | Lehká ropa WTI | Indie | Fitch Ratings | Levice | Ekonomická aktivita | CFDs | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Delta | Zaměstnanci | Diverzifikovat | Cyrrus | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Zotavení | Globální hospodářský růst | Suezský průplav | Delta Air Lines | Obchodní politika | Exotické měny | Měny | Profitovat | Dollar | Inaugurace | Ropa WTI | Burzy | Hospodářský růst | Opatření na podporu ekonomiky | Export | Odškodné | Rusko | Poradce | Rafinérie | Vývoj ceny ropy | Signál | Roční růst | Zahájení ruské invaze | NFIB | Řízení rizik | Petr Dufek | Ukončení války | Zvýšení úroků | Emirates | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Leverage | 1 milion | Praha | Jižní Korea | Média | Air | Rozšíření | Špatné počasí | Technická analýza | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Fixní kurz | Administrativa | Ropa dnes | COVID-19 | NFP | Freedom Finance Europe | Devizové rezervy | Nikkei | Aljaška | Americké společnosti | Fenomén | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Týdenní pivotní body | Nálada | Ženy | Americké centrální banky | Elvira Nabiullinová | Příjmy | Fiskální rok | Prodej | Rok 2024 | Financial | Recep Tayyip Erdogan | Chicago Board of Trade | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Dotace | Finanční skupina | Evropská unie | Rozvoj | Capital Economics | Mexiko | Vyhlídky | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Růst poptávky | LNG | Výrazný pokles | Americký výrobce | Rosněfť | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Asociace | S&P Global Ratings | Výkonnost | Moore Czech Republic | Předčasné parlamentní volby | Průzkumy | Televize CNBC | Nižší maxima | Index S&P 500 | Instrument | Německý výrobce | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Trendové linie | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Chudé země | Institut Ifo | High | Obnovitelné zdroje | Centrum | Oslabení koruny | Výrobce munice | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Odhad amerického HDP | Inflace v únoru | Turecký prezident | Příliv kapitálu | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Podpora | MWh | Prezident Joe Biden | MT4 | Focus | Řešení problémů | Světová banka | Cena | ILO | Německo | Krach | F1 | Apple | Rozpočet | Suez | MSCI USA ESG Climate Paris Aligned UCITS ETF | Evropské indexy | Snížení sazeb | Prime | Ceny kukuřice | Česká ekonomika | Rate cut | IG | Finanční prostředky | Prudký růst cen | Fidelity International | Drahé kovy | Rozhodnutí bankovní rady | Obnovení důvěry | Bankovní vklady | Etherea | Co bude | Medvědi | Podnik | Ukončení konfliktu | EMA | Hliník | Debata | Reputace | Akcie společnosti | Kypr | Mercedes-Benz | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | WEF | Geopolitika | Exprezident | Denní graf | Schodek | Odpovědnost | Oslabení | Nebraska | Invaze Ruska | Finanční situace | Politické události | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Banky pro mezinárodní platby | Intel | Tightening | Likvidita | Cíle | Lula da Silva | Kryptoměny | Norilsk | Bezpečnost | Holding | Cena americké ropy WTI | Banky | Ceny v Česku | Země G7 | Automotive | Brazilský prezident | Vlády | Americká vláda | CBOT | Šance | Fundamenty | PMI v eurozóně | Netflix | Správa | Wall Street | Vysoké úrokové sazby | Ohio | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | Irák | ČR | Zahraniční ekonomická aktivita | XTB | Communication | Ever Given | Analytici banky | Americký Fed | Ratingové agentury | Vítězství nad inflací | Portfolia | Techničtí obchodníci | Demokratické strany | Singapurský dolar | Creditas | Platební neschopnosti | Silná poptávka | Slabší koruna | Market | Technologický sektor | Lídři | Ozbrojený konflikt | LSEG | Americká lehká ropa WTI | Support | Platební systém | Potravinové krize | Převody peněz | McDonald's | Finanční ústav | Texas | Inflační tlaky | Soud | Import | Sankce Západu | Výroční zprávy | Služby | Volný čas | Litva | OPEC | Broker | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Události ve světové ekonomice | Evropská banka | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Petr Lajsek | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | H&M | Zkrocení inflace | Force | Prodejní cena | Polsko | Čerpací stanice | Čínská vláda | Guyana | Ceny potravin | Massachusetts | AUDUSD | Rezistence | Standard Statistics | Dnes na světových trzích | Saxo Bank | Nařízení | Zdražování | Ropy | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Invesco Ltd. | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | TUI Group (TUI.DE) | Úročení | USD | Commodity index | Logistické problémy | Cena americké ropy | Americký dolar dnes | Uran | D1 | Investing.com | Supply | Silný dolar | Konflikt mezi Izraelem | Cestovní kanceláře | Tržní podíl | USDA | Federální rezervní systém | Události ve světě | Island | Americké ministerstvo | Ceny nafty | CZ | YCC | Luiz Inácio Lula da Silva | Tlak medvědů | Board of Trade | Pokles HDP | Propad | Telegram | Přeprodání | Rakousko | Srí Lanka | ANO | Britské libry | Finanční ztráty | Americká společnost | Agentura AP | FinGO | Finanční rok | Economic | Ceny ropy WTI | Turecká centrální banka | Evropský trh | Markets | High risk | Invest | Aleš Michl | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | Čeští investoři | Nejvýraznější pokles | Nvidia | Investment | Tamas Varga | ING | Zahraniční investice | Federal Reserve | Česká republika | Indexy | Vývoj kurzu koruny | Státní dluhopisy | Americký dolar | Kurz eura vůči dolaru | RISE | TUI Group | Telecom | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Prezidentské volby v USA | ECB | XTB Štěpán Hájek | Měnová politika | Doporučení | Francouzský prezident | Body | Zvýšení inflace | Krypto | Pákistán | Jaderné elektrárny | VET | ROCE | Spekulace | Omikron | Referendum | Lockdowny | Hizballáh | EU | Miliardy | Politické riziko | Indie a Čína | Inflační vlna | Spekulanti | Vedlejší účinky | Pracovní síly | Případová studie | Uhlí | Investor | Jestřáb | Měnový pár | Emitenti | Banka | Tchaj-wan | Američané | Graf dne | Průmyslové kovy | CNBC | Koncern | Spotřebitelské ceny | Indonésie | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Ocenění
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Egemer
EGL
EGLE.US
EGLN
EGLN.UK
Ego-deplece
Ego-depletion
EGP/CZK
EGÚ
EGÚ Brno

Následující klíčová slova

Egypťané
Egyptská kopie tolaru
Egyptská libra
Egyptská měna
Egyptské království
Egyptské libry
Egyptské platidlo
Egyptský státní útvar
EHang Holdings Limited
EHang Holdings Limited (EH.US)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít