Hnojiva
České zemědělství vykazuje slušnou ziskovost. Krizová léta byla dokonce rekordní
13.08.2024 Pozornost široké veřejnosti se směrem k českému zemědělství stočí zpravidla ve chvíli, kdy tuzemští farmáři hrozí tím, že svou technikou vyrazí do větších českých měst. Jedny z největších zemědělských protestů u nás se za poslední roky udály letos na jaře. Účastníci si hromadně stěžovali na špatný stav českého agrárního sektoru nebo na hrozbu dovozu zemědělských komodit z Ukrajiny. Tuzemské zemědělství si však zdaleka nevede tak špatně, jak by se z mediálních výstupů mohlo zdát.
Američtí giganti ve Francii chystají velké investice
13.05.2024 Americká internetová společnost Amazon plánuje investovat ve Francii přes 1,2 miliardy eur (téměř 30 miliard Kč) a vytvořit více než 3000 pracovních míst. Podle agentury AFP to včera oznámila kancelář francouzského prezidenta. Microsoft pak avizoval investice do datových center za čtyři miliardy eur (téměř 100 miliard Kč). Investice budou podrobně představeny v rámci investičního fóra Choose France, které v pondělí začíná ve Versailles u Paříže.
Investice v Norsku? Na výběr není jen těžba ropy a zemního plynu
08.04.2024 Norsko je bohatá a rozvinutá země, která je zajímavá nejen pro milovníky severské panenské přírody nebo lovu ryb. Stává se zajímavou i pro stále rozmanitější skupinu investorů. Přestože by se podle makroekonomických čísel mohlo zdát, že investice v Norsku rovnají se investicím do těžebního sektoru, není to pravda. Investovat lze do poměrně široké škály odvětví, a to jak prostřednictvím akcií, tak prostřednictvím fondů.
COT: Rekordní shortování kukuřice. Spekulanti přestali podporovat vzestup kakaa
01.03.2024 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 20. února. Tedy v týdnu, kdy globální akciové trhy zadržovaly dech před zveřejněním hospodářských výsledků Nvidie. Zároveň měl dolar nakročeno k první týdenní ztrátě v tomto roce, a pomohl tak spolu s optimismem ohledně čínského hospodářského růstu podpořit uzavírání krátkých pozic v drahých a průmyslových kovech. Krátké pozice v obilninách dosáhly rekordního maxima a spekulanti přestali podporovat dosavadní vzestup kakaa.
Dva roky války na Ukrajině. Jak se změnil svět?
23.02.2024 Přesně před dvěma lety, 24. února 2022, zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Po dvou letech války se současná situace na východě země zdá být v západních zemích na denním pořádku, i když pro Ukrajinu je to stále těžký boj o vlastní území, stejně jako v posledních několika měsících. Co se ve světě změnilo od 24. února 2022? Jaký je současný stav finančního trhu, zejména trhu s komoditami? Je svět stále ochoten pomoci Ukrajině? Jak by mohla změna moci v USA ovlivnit vojenskou pomoc Ukrajině?
eToro spouští nové portfolio XtremeWeather. Nabízí v něm odolné společnosti vůči klimatickým změnám
24.11.2023 Obchodní a investiční platforma eToro spustila nové portfolio XtremeWeather, které drobným investorům nabízí expozici vůči společnostem s nejlepšími předpoklady k prosperitě vzhledem ke stále častějším a závažnějším extrémním klimatickým jevům.
Obchodování s kávou: Nahlédněte pod pokličku
23.03.2023 Když ráno zapnete kávovar a probudí vás první vůně horkého nápoje, rozhodně nemyslíte na obchodování kávy. Káva však není jen o pití. Obchodování s kávou je významnou součástí obchodování se zemědělskými komoditami. Stále více lidí konzumuje kávu ve svém každodenním režimu, takže poptávka po ní roste.
Komentář Invesca: Zpátky ke zdrojům – argumenty pro udržitelnost surovin
20.03.2023 Pro úspěšnou dekarbonizaci planety je třeba provést zásadní změny. Jednou z nich je přechod od uhlí a ropy k obnovitelným zdrojům energie, což bude vyžadovat inovativní technologie a zvýšené investice do výzkumu a vývoje. Stejně klíčová je potřeba oběhového hospodářství a udržitelných potravinových řetězců. Neméně důležité jsou samotné suroviny a možná udržitelnější řešení.
US vláda má bláznivý nápad: chce platit farmářům, aby šetřili vodou tím, že nebudou hospodařit
08.03.2023 Tom Brundy, pěstitel vojtěšky v kalifornském Imperial Valley, se domnívá, že zemědělci, kteří jsou závislí na klesajícím toku řeky Colorado, mohou udělat více pro úsporu vody a její efektivnější využití. Právě proto nainstaloval vodní senzory a monitory s cílem zabránění plýtvání na skoro 2/3 svých 3 000 akrů.
Eurostat: Deficit EU v obchodu s Ruskem klesl na třetinu úrovně před válkou
03.03.2023 Obchodní deficit Evropské unie s Ruskem se v prosinci snížil na třetinu úrovně před válkou na Ukrajině, uvedl dnes evropský statistický úřad Eurostat. Klesl dovoz uhlí, plynu a ropy z Ruska. Unie se snaží odstřihnout od ruského plynu a ropy a najít alternativní zdroje, vzhledem k tomu, že Moskva po začátku invaze přerušila dodávky plynu do EU. Brusel také od 5. prosince zakázal dovoz ruské ropy do unie po moři.
Hrozí světová potravinová krize, varují OSN, Světová banka i Mezinárodní měnový fond. Prázdnými regály v Británii může jenom začínat, v Česku ovoce a zelenina ale asi „jenom“ dále zdraží
24.02.2023 V Británii je v těchto dnech složitější – a dražší – dodržovat zdravý jídelníček. Jeho klíčová složka – zelenina a ovoce – jsou totiž obtížně dostupné, v řadě případů dokonce na příděl. Předevčírem se pro omezení nákupů některých druhů ovoce a zeleniny rozhodl řetězec Tesco. Navázal tak na dřívější krok konkurentů Aldi, Morrisons či Asda. Důvodem je nedostatek ovoce a zeleniny, bezprostředně způsobený chladným počasím na jihu Španělska a na severu Afriky.
Akcie měsíce XTB: vyplatí se investovat do zemědělství?
27.01.2023 O společnosti OCI, dříve nazývanou Orascom Construction Industries, asi slyšel jen málokdo. Firma se totiž nezabývá sexy tématy jako jsou elektrická auta nebo umělá inteligence. I tak, nebo možná právě proto, stojí podle analytika XTB Tomáše Cverny za pozornost. O jakou společnost se tedy jedná?
FXstreet.cz přináší rozhovor s členem bankovní rady ČNB Oldřichem Dědkem
25.01.2023 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s končícím členem bankovní rady ČNB. V rozhovoru jsme si povídali o tom, co pomáhá držet silnou českou korunu i bez intervencí ČNB, jaká jsou inflační očekávání v tuzemské ekonomice nebo jak moc jsou v Česku předražené nemovitosti. Řeč přišla také na to, co centrální banka sleduje především a za jakých okolností by bylo potřeba ještě zvýšit úrokové sazby nebo zda bychom s eurem měli nižší nebo vyšší inflaci. Profesor Dědek také prozradil, čemu se hodlá věnovat po skončení svého mandátu v bankovní radě.
Vliv zpráv z komoditních trhů na sentiment
15.12.2022 Při neustálém hledání hodnoty by obchodníci a investoři měli sledovat makroekonomické zprávy z komoditního sektoru. O ...
Zamyšlení ke změně klimatu u příležitosti COP27
15.11.2022 Letošní konference o změně klimatu COP27 v Egyptě, která navazuje na podněty z konference COP26, nabízí příležitost realizovat loňské závazky a řešit problémy, jako například zabezpečení potravin, které vyvstaly v souvislosti s nedávnými klimatickými pohromami a vojenským konfliktem na Ukrajině.
The Moscow Times: Rusko začalo prodávat Indii uhlí se slevou až 70 procent
08.11.2022 Rusko v reakci na západní sankce začalo prodávat Indii uhlí se slevou až 70 procent. S odvoláním na analýzy ruské státní banky PSB o tom dnes informoval server The Moscow Times. Snahy Kremlu obrátit exportní toky směrem na východ podle něj ničí ruskou ekonomiku založenou na vývozu surovin.
Kdo může za rekordně drahé svatomartinské menu?
04.11.2022 Mnozí Češi si letos svatomartinské menu opět nenechají ujít. Jen ale takových bude méně než v minulých letech. Každému se nechce dát třeba přes 500 korun za jeden oběd na osobu.
Německo ustupuje, souhlasí s celounijním stropem na plyn. Podle průmyslníků i potravinářů je nejvyšší čas
21.10.2022 Itálie, Španělsko a Polsko, klíčoví stoupenci zastropování cen plynu v EU, triumfují. Nakonec totiž „přetlačily“ klíčového odpůrce takého řešení, tedy Německo. Na bruselském jednání lídrů EU v noci na dnešek totiž nakonec došlo k shodě na dočasném řešení spočívajícím ve stanovení dynamického cenového pásma. To má zabraňovat největším cenovým výstřelkům v burzovní ceně plynu a de facto tak představuje strop. Kromě stropu by měl růst cen plynu omezit také další krok, na němž se lídři v Bruselu usnesli. Je jím společné, celounijní nakupování plynu.
WTO v příštím roce očekává výrazné zpomalení růstu globálního obchodu
05.10.2022 Světová obchodní organizace (WTO) v příštím roce očekává výrazné zpomalení růstu globálního obchodu se zbožím. Poptávku po dovozu totiž podkopávají prudce rostoucí ceny energií, pokračující růst úrokových sazeb a čím dál dražší potraviny a hnojiva. WTO tak v základním scénáři očekává nárůst obchodu o jedno procento, zatímco v dubnu počítala se zvýšením o 3,4 procenta.
Vánoční rohlíčky upečené doma jsou letos o 34 % dražší než loni. Pořád ale vyjdou levněji než při nákupu v obchodě nebo u cukráře
05.10.2022 S blížícími se Vánocemi je stále zřejmější, že půjde o nejdražší svátky historie. Pro řadu domácností ovšem budou také nejchudší za uplynulou řadu let. To proto, že přednost před útratami za dárky i cukroví dostanou platby za nezbytné věci typu energií, bydlení nebo základních potravin.
Krize se podle šéfa německých zaměstnavatelů bez zásahu státu nepřekoná
27.09.2022 Malé a střední podniky v nynější energetické krizi potřebují světlo na konci tunelu, které zatím vidět není. V rozhovoru se zahraničními novináři to prohlásil šéf Spolkového svazu zaměstnavatelů (BDA) Rainer Dulger, podle kterého by mohla být správným krokem regulace cen energií. Bez pomoci státu a zajištěných dodávek energií se ale podle něj neobejdou ani velké průmyslové podniky, zejména ty energeticky náročné, které vyrábějí základní suroviny pro zpracování v dalších odvětvích.
Špatné počasí bude mít i nadále velký dopad na kapitálové trhy
13.09.2022 POČASÍ: Meteorologové budou mít i nadále velký vliv na kapitálové trhy, neboť podle předpovědi se na severní polokouli již potřetí v řadě objeví meteorologický jev La Niña. Jednalo by se o rekordní "trojí výskyt" v řadě a hrozí tak ještě větší narušení celosvětového zásobování zemědělskými produkty. Vysoké ceny komodit jsou výzvou pro nižší inflaci a spotřebitele na rozvíjejících se trzích, ale pro některé, od firem dodávajících hnojiva až po akcie zemědělských zařízení, jsou pozitivní. Stejně tak se po nejklidnějším začátku za poslední desetiletí pravděpodobně zrychlí sezóna hurikánů v Atlantiku, což představuje hrozbu pro napjaté trhy s americkými rafinovanými ropnými produkty, jako je například benzin. Vyšší ceny by mohly pomoci rafineriím, ale poškodit spotřebitele.
Zemědělci mají dobrý rok, sklizeň obilí může být nejvyšší za skoro 20 let. Pečivo ale nezlevní
15.08.2022 Zemědělci z různých koutů republiky se letos shodují: sklizně běží rychleji, skončí dříve než loni. S tím, jak léto postupuje, jsou přitom stále více a více optimističtí ve svém odhadu úrovně letošní celkové sklizně. Potvrzují to i data ČSÚ. První odhad sklizně, pracující s čísly známými do poloviny června, byl pozitivní, avšak druhý odhad je ještě optimističtější.
V Česku se letos urodí dost obilí, cena mouky i pečiva přesto dále citelně poroste
04.07.2022 První odhad letošní sklizně, s nímž ČSÚ přišel dnes, je poměrně povzbudivý. Sklizeň základních obilovin by měla být na úrovni loňského, poměrně úspěšného roku a měla by převyšovat pětiletý průměr. Prvotní odhady sklizní přitom bývají často spíše pesimističtější, než jaká je nakonec sklizeň finální. V uplynulých letech tomu tak v řadě případů bylo.
Jestli Asie přestane panikařit, větší potravinové krizi se lze vyhnout
27.05.2022 Problém s potravinami ve světě je už teď vážný, jelikož ceny prudce rostou a protekcionismus vzplanul, ale existuje velká šance, že tomu, aby situace nebyla ještě horší zabrání vlády, pokud se poučí z krize z roku 2008: nepanikařte.
Čechům se nákupy prodraží, ceny porostou rychleji než evropský průměr
27.05.2022 Nejen pivo, ale i jiné potraviny by v Česku mohly do konce roku výrazně zdražit. K vysokým vstupním nákladům za energie či hnojiva a nízkým zásobám se přidaly i důsledky ruské invaze na Ukrajinu. Ty vyhnaly ceny takových komodit, u nichž Rusko a Ukrajina mají silnou pozici na mezinárodních trzích. Například jde o oleje a tuky (o 53 %), mouky (28 %) nebo těstoviny (19 %). Podle analytiků pojišťovny Allianz Trade se přitom dá očekávat, že se toto zdražení do koncových cen teprve promítne.
Putinova dosud nejďábelštější partie - blokáda ukrajinských přístavů. Kromě inflace a posílení rublu hlavně přinese smrt desítkám milionů lidí a vyvolá obrovskou migrační krizi
24.05.2022 Rusko je vítězem světové potravinové krize, na kterou pomáhá zadělat. Blokáda ukrajinských přístavů šponuje cenu pšenice na světových burzách k rekordním úrovním.
Denní makro postřehy: Strach z cen potravin 24/05/2022
24.05.2022 OBAVY: Strach z nedostatku potravin je velký, pšenice tvoří 20 % všech kalorií na světě a její ceny letos vzrostly o 40 % (WEAT). Mnozí považují šok z cen potravin za významnější než prudký nárůst cen ropy, který živí globální inflaci a rizika na rozvíjejících se trzích. Poslední číslo časopisu Economist neslo název „nadcházející potravinová katastrofa“ a guvernér Bank of England označuje situaci za "apokalyptickou". To nám připomíná neuctivý kontrariánský ukazatel „obálky časopisu“. Protože náš „snídaňový“ index cen komodit se v poslední době zmírnil (viz graf) a zaostává za širším indexem spolu se zemědělskými výrobci. Vidíme „vysoké ceny na delší dobu“ u komodit, ale trhy možná cítí agrární vrchol.
Projevy prezidenta Zemana a nového guvernéra ČNB Michla při dnešním jmenování
11.05.2022 Vážený pane guvernére Rusnoku, vážený pane guvernére Michle, dovolte mi, abych úvodem poděkoval Jiřímu Rusnokovi za vykonanou práci v čele České národní banky. Je mi velmi líto, že ho podle platných pravidel nemohu jmenovat znovu, ale pevně věřím, že i nadále bude platným členem expertního týmu prezidenta republiky.
Kdo chce porazit inflaci, komu vadí drahé pohonné hmoty, ten investuje do akcií firem Orlen či MOL
09.05.2022 Slýcháme dnes často, že investování do akcií chrání před rapidní inflací, jakou právě zažíváme. Není to ale tak docela pravda. Jedna z mezinárodně nejvíce stahovaných odborných ekonomických studií posledních dvanácti měsíců, „Nejlepší strategie do inflačních časů“, vychází z amerických, britských a japonských dat za poslední takřka století. Tým autorů – zastoupeni jsou akademici i praktičtí ekonomové – v ní hledá odpověď právě na to, jak v době vysokého růstu cen investovat tak, aby výnos investice předčil tempo inflace. Bohužel, akciové investování rapidní inflaci zpravidla nepřebíjí.
Komentář: Indexy cen výrobců
20.04.2022 Jana Mücková, ekonomka, investiční skupina LOGeco: „Ceny rostou a budou růst i nadále. Ukazují nám to dnes zveřejněné indexy cen výrobců. Například v zemědělství už se ceny z měsíce na měsíc zvyšují o více než 5 % a meziroční cenový růst přesahuje čtvrtinu. Co to znamená? Chleba levnější nebude. Zdražování zemědělských vstupů brzy dolehne na potraviny, které sice už zdražují, ale svůj hlavní cenový růst mají ještě před sebou. Bude to kruté, ale budeme si muset zvyknout, že chléb bude stát 60 korun.“
Hrozí citelné zdražení rýže, které se zatím zdražování vyhýbalo. Češi ji přitom spořádají historicky rekordní množství
19.04.2022 Češi konzumují tolik rýže jako nikdy. Podle nejnovějších dat ČSÚ spořádají takřka osm kilogramů rýže na hlavu ročně. Brzy však mohou mít problém. V Asii hrozí prudké zdražení rýže. Nejsou totiž hnojiva. A pokud ano, tak drahá. Takže asijští pěstitelé musí omezovat produkci. Což se dotkne celého světa.
Přehled USD, EUR a GBP. Hrozba stagflace se blíží.
18.04.2022 Evropské banky jsou na Velikonoční pondělí zavřené, takže první data, která mohou zvýšit volatilitu, se objeví až s otevřením trhů v USA.
WTO snížila prognózu růstu světového obchodu v letošním roce na tři procenta
12.04.2022 Světová obchodní organizace (WTO) snížila svoji prognózu růstu světového obchodu v letošním roce kvůli dopadům rusko-ukrajinské války. Podle nového odhadu se objem obchodu se zbožím v letošním roce zvýší o tři procenta místo doposud očekávaných 4,7 procenta. V příštím roce má tempo růstu obchodu zrychlit na 3,4 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes WTO zveřejnila.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
30.03.2022 1) Polsko plánuje přestat používat ruskou ropu do konce letošního roku. Nejpozději do konce května pak chce přestat dovážet ruské uhlí. Oznámil to dnes polský premiér Mateusz Morawiecki. Rozhodnutí souvisí s přerušením hospodářských vztahů s Moskvou kvůli jeho agresi vůči sousední Ukrajině. Morawiecki také vyzval EU ke zdanění dovozu ruské ropy, plynu a uhlí.
Putin bude rubly žádat asi i za obilniny, hnojiva, uhlí, ropu, kovy či dřevo. Česko se může s Ruskem soudit, propuštění hrozí stovkám tisíc lidí
30.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin stupňuje svoji hru vabank vůči Evropské unii a obecně Západu. Pravděpodobně totiž rozšíří okruh zboží, které Rusko bude ochotno „nepřátelským zemím“, včetně Česka, prodávat pouze za rubly.
NYT: Srílanská ekonomika padla na samé dno, prezident je pod tlakem
29.03.2022 Dluhová krize zasahuje do života obyvatel Srí Lanky, kde jsou jídlo a benzín momentálně buď nedostupné, nebo příliš drahé. Proti prezidentovi proslulému krutostí se vzdouvá vlna protestů, píše americký deník The New York Times.
Analytici: Polský návrh zákazu obchodu s Ruskem v EU těžko projde
20.03.2022 Dnešní návrh polského premiéra Mateusze Morawieckého, aby Evropská unie zavedla úplný zákaz obchodování s Ruskem, by znamenal zastavení dodávek plynu a ropy, což těžko projde. Shodli se na tom čeští analytici, které oslovila ČTK. Krok by podle nich mohl přispět k rychlejšímu ukončení války na Ukrajině, ale znamenal by pro unii ekonomické problémy.
Británie zakáže vývoz luxusního zboží do Ruska a zavede nová dovozní cla
15.03.2022 Británie dnes oznámila další protiruské sankce. Zakáže vývoz luxusního zboží do Ruska a zavede dodatečná cla na dovoz vybraných ruských komodit, včetně vodky, kovů nebo hnojiv. S odvoláním na britské ministerstvo financí to uvedla agentur Reuters.
Indie podle úředníků zvažuje nákup zlevněné ruské ropy a komodit
14.03.2022 Indie zvažuje přijetí nabídky Ruska na nákup ruské ropy a dalších komodit za zvýhodněnou cenu a s platbou v rupiích. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na dva indické úředníky, kteří si nepřáli být jmenováni. Indie uvažuje o nákupech v době tvrdých sankcí západních zemí na Rusko kvůli jeho invazi na Ukrajinu.
Rusko zastavilo vývoz hnojiv!
10.03.2022 Rusko se rozhodlo pozastavit vývoz hnojiv. Toto rozhodnutí má obrovské důsledky na světové ceny obilí, které již silně zareagovaly na nejistotu kolem války na Ukrajině. Další napětí přidalo Putinovo prohlášení, že spojenecké země Ruska vyjádřily podobný názor na vývoz hnojiv. Stojí za připomenutí, že Bělorusko je zodpovědné za téměř polovinu světového exportu draslíku. Pesimismus může přidat i špatná půdní vlhkost v Evropě a špatné předpovědi na další dva týdny. Na zákaz vývozu hnojiv silně zareagovaly firmy vyrábějící hnojiva. Nutrien (NTR.US), CF Industries (CF.US) a Mosaic (MOS.US) dnes rostou o více jak 6 %.
Jak by mohla ruská invaze na Ukrajinu zasáhnout dodavatelské řetězce
26.02.2022 Ceny ropy a zemního plynu budou s eskalací rusko-ukrajinské krize nadále stoupat, ale dopad na energetiku nebude jediným důsledkem. Podle analytiků CNBC krize naruší dodavatelské řetězce od pšenice přes ječmen až po měď a nikl.
Šplháme z propasti. Češi, co nakupují v Polsku, už jakoby z ní byli venku
06.02.2022 Tuzemské hospodářství loni šplhalo z propasti, kam jej o rok dříve uvrhla pandemie, rychleji, než se čekalo. A už je na půlce cesty ven. Během letoška bude ven zcela, pokud se na Ukrajině nezačne válčit. Češi, kteří vyrážejí do Polska třeba za nákupem borůvek, už si ale mohou „venku z propasti“ připadat hned teď.
Ceny pohonných hmot v ČR rostou. Lidem se vyplatí vyrazit do Polska
02.02.2022 „Čerpací stanice v českém pohraničí zapláčou, protože lidé budou jezdit tankovat do Polska, kde jsou pohonné hmoty přibližně o 8 korun za litr levnější než u nás. Nákupem paliv to však nekončí. Lidem se vyplatí zajet si i pro potraviny, dětské potřeby, hnojiva či cigarety,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Nákupy v Polsku jsou pro Čechy výhodné jako nikdy. Zlotý je právě teď vůči koruně rekordně slabý a Polsko navíc dneškem snižuje či ruší DPH
01.02.2022 Nákupy potravin či pohonných hmot teď budou pro Čechy v Polsku tak výhodné jako nikdy. Polská vláda totiž počínaje dneškem přechodně, na půl roku, snižuje DPH na potraviny typu chleba, masa či mléčných výrobků nebo na pohonné hmoty či hnojiva. Navíc ovšem shodou okolností koruna právě v těchto hodinách zpevňuje na svoji nejsilnější úroveň vůči polskému zlotému v historii.
Proč si letos tolik připlatíme za rohlík, máslo a další potraviny? Vydejme se na „stopu zdražování“, skončíme u obvyklých podezřelých
23.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, teď trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba až na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí.
Zemědělce trápí extrémně drahá hnojiva, důsledek plynové krize. V letošní sezóně hrozí výrazně nižší výnosy na hektar, a tedy i proto rekordní zdražení potravin
21.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf níže). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí. Například pěstitelé kukuřice nebo pšenice čelí historicky vůbec poprvé „hnojivové krizi“.
Ceny v českém zemědělství rostou nejvýrazněji za více než deset let, letos i proto rekordně zdraží potraviny. Půjde o klíčový sociální problém letošního roku
17.01.2022 V prosinci stouply ceny zemědělských producentů v ČR meziročně o 18,8 procenta. Jde o nejvýraznější meziroční zdražení v zemědělství za posledních více než deset let, za celé období od srpna 2011. Citelně zdražují například obiloviny. Letos je tak třeba počítat s enormním zdražením potravin v obchodech. Ceny zemědělců zvedá růst cen energií, obecná inflace, ale také vzestup výdělků spojený s nedostatkem pracovní síly, včetně zahraniční.
Prudký růst cen negativně ovlivnil zemědělství, průmysl i stavebnictví
17.01.2022 „Zdražování komodit a chemických látek neblaze ovlivní růst cen v zemědělství. Hnojiva výrazně podraží, což se odrazí ve zvyšování cen potravin. Hrozí, že někteří výrobci budou šidit kvalitu, aby udrželi přijatelné ceny pro spotřebitele,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Oblečení v Česku zdražuje nejrychleji od 90. let, předzásobení není chybou. Cena bavlny je na více než desetiletém maximu
16.01.2022 Ceny oděvů a obuvi v ČR loni poskočily nejvýrazněji od 90. let. Podle ČSÚ vzrostly o 6,5 procenta. Znatelně tak překonaly svůj nárůst z roku 2020, o 3,7 procenta, který byl přitom pro celé toto milénium, tedy pro období od roku 2000, rekordní.
Letos patrně rekordně zdraží potraviny, výrobci nyní přepisují ceníky výrazně nahoru. Loni potraviny v ČR zdražily o necelé procento, což je vzhledem k obecné rapidní inflaci neudržitelné
14.01.2022 Je to až k nevíře, ale potraviny (a nealkoholické nápoje) zdražily loni jen o 0,8 procenta. Tedy takřka neznatelně. Ze základních položek typu bydlení, energií, oblečení a obuvi, dopravy, zdraví, stravování a ubytování, rekreace a kultury, bytového vybavení a dalších takřka všechno loni zdražovalo výrazněji než právě potraviny. Jakákoli radost je však předčasná. Loňské stojaté ceny potravin, výrazně se vymykající obecné rapidně zrychlující inflaci v ekonomice jako celku, představují příslovečné „ticho před bouří“. Před letošní cenovou bouří v oblasti cen potravin.
Dolaru brání pochybnosti. Zaměřte se na CPI a Powellův projev
11.01.2022 Světové centrální banky budou v příštím roce kvůli inflaci nuceny jednat, ale vyplatí se to? Již nyní očekávání na trzích kolísají, to je jasně vidět na dynamice dolaru.
Ceny českých výrobců dramaticky rostou, v průmyslu nejvíce za skoro 30 let. Hrozí inflační spirála, zejména kvůli o 100 % dražší ropě – úrok na českém dluhu je nejvyšší od roku 2014
18.10.2021 České výrobní ceny prudce rostou. Jejich dramatický růst předznamenává, že brzy podstatnou část tohoto cenového nárůstu pocítí na svých peněženkách běžní spotřebitelé v obchodech.
Inflace meziročně opět výrazně zrychlila
11.10.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku potřetí za sebou výrazně zrychlil. V září inflace stoupla na 4,9 procenta, což je o 0,8 procentního bodu více než v srpnu. Dále se tak drží na nejvyšší úrovni od roku 2008. Na růstu se podílelo zdražování pohonných hmot a bydlení i zvýšení cen potravin. Například skoro o 64 procent zdražil ledový salát a zhruba o 60 procent rajčata. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Zářijová inflace překonala odhady České národní banky (ČNB). Podle analytiků překročí inflace do konce roku pětiprocentní hranici a přiměje ČNB k dalšímu výraznému zvýšení úrokových sazeb.
Nejbohatším Čechem zůstává Kellner, zchudl ale o 57 miliard
14.10.2020 Nejbohatším Čechem zůstává majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner s majetkem 293 miliard korun. Jako jediný z první desítky ale od loňského roku zchudl, když přišel zhruba o 57 miliard korun. Důvodem je špatné první pololetí jeho finanční skupiny Home Credit. Druhé místo obhájil realitní magnát Radovan Vítek, na třetí pozici se dostal majitel Energetického a průmyslové holdingu (EPH) Daniel Křetínský a čtvrtý zůstal premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Žebříček nejbohatších Čechů dnes zveřejnil Forbes na webu.
Hnojiva v zemědělství černým koněm dlouhodobých investic
18.08.2020 V analýze brokera Tradecentrum jsme se nejprve podívali na globální vývoj populace a zemědělské půdy z ekonomického pohledu. Následně se věnujeme investičním příležitostem.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Akciový index | Inflace | EUR/USD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Dluhová krize | Programování | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Polský zlotý | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Měnový trh | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akvizice | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Burza | CFTC | CME | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dealer | Dezinflace | Dlouhá pozice | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Index FTSE 100 | Fed | Flat | Futures | Fúze | Grafy | Hedging | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | LES | Likvidita | MIFID | MMF | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Platforma | Portfolio | Pozice | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Spotová cena | Spread | Stagflace | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Výkonnost | Výnos | WTO | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | GBP | Obchodování | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Blue chips | Fond | Ekonomie | EU | Klouzavé průměry | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Zisk | Finanční instrumenty | Těžba ropy | Ceny komodit | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Euronext | Intervenovat | Partners | Světová obchodní organizace | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní deficit | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Praxe | EURUSD | GBPUSD | Carry trades | Index | Investiční strategie | Volatilní | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Capital Markets | CashFlow | Cena | Ceny zlata | Cyrrus | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | Eura | Exchange | Finanční plánování | Finanční služby | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Investování do akcií | Jádrová inflace | Jeden dolar | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní trh | Kurzy | E15 | Maďarsko | Maloobchodní prodej | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Nemovitosti | Norská koruna | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Polská měna | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Řízení rizik | Řízení rizika | Směnné kurzy | Státní dluh | Státní rozpočet | SWIFT | Trh | Ukrajinská ekonomika | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Webináře | WTI | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | ING | Benzín | Andrej Babiš | Cílová cena | EBITDA | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Petr Kellner | Redukce | ROCE | ROE | CTA | Itálie | Spojené státy | Černé zlato | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Tržní sentiment | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Cukr | Vzdělání | Commitment of Traders | COT | Burze | Traders | The New York Times | Microsoft | Home Credit | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Investing.com | NATO | Ole Hansen | Sója | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Brazílie | Bavlna | Dovoz ropy | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikání | Erste Bank | Ministr financí | Globální trhy | Cizí měny | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Plodiny | Energie | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Henry Hub | Přehled | Zdravý rozum | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Americké trhy | Bankovnictví | City | Fidelity International | Posilování koruny | Forbes | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | České firmy | Economist | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | Vladimir Putin | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Dostatek hotovosti | Americké burzy | Světové centrální banky | Propad | Bělorusko | Les Echos | Citi | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Komoditní sektor | Obilniny | FTSE 100 | Kapitalizace | Výhled | Bankéř | Britská vláda | Mzdy | Světová obchodní organizace (WTO) | Průzkum | Krize | Výnosy | Česká vláda | Měnové krize | Příjmy | Údaje o inflaci | ČTK | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Audi | Devizy | Vývoj na měnovém trhu | Fúze a akvizice | Bloomberg Commodity Index | Makroekonomické zprávy | BHS | Ceny pšenice | Aleš Michl | Protiruské sankce | Palladium | Jerome Powell | MiFID II | Capitalinked | Radim Dohnal | Invesco | Investiční skupiny | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | VŠE v Praze | Saxo | Obchodní války | Capitalinked.com | Přijetí eura | Podniky | Akcie společnosti | Investiční platforma | Obchodní analýza | Forint | Posílení rublu | TradeCentrum | Norges Bank | Spotřebitelská inflace | Trh s ropou | NIESR | Růst amerického dolaru | Cena plynu | Růst úrokových sazeb | Výkonnost akcií | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Sazby ČNB | Makléřská společnost | Velké riziko | Obchodní rozhodnutí | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Norská centrální banka | Začínající obchodníci | Statistický úřad | Inflační očekávání | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Akciové strategie | Příjmy z turistiky | Americké společnosti | Prezidentka ECB | Výnosové křivky | Pokles cen | Aston Martin | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Růst mezd | Nárůst cen ropy | PPF | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Energetické firmy | Kurzarbeit | ESG | Kakao | Equinor | Loterie | Cena akcie | Trinity Bank | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Káva | Central European Media Enterprises (CME) | Investiční skupina | Michal Dvořák | Analytik portálu | Hongkong | Trinity | LNG | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Firma | Pfizer | Týdenní zpráva | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Royal Mail | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Obchod s Čínou | Americký Senát | Avast | Generální ředitel | Ukrajina | Lagardeová | Amazon | Nadhodnocení | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | AFP | Růst české ekonomiky | Ekonomka | Financovat | Hospodaření státu | Předpovědi | Průmysl | Na burze | Impuls | Ceny potravin | Stavebnictví | Globální vývoj | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | NAFTA | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Prognózy | Evropský průmysl | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Plyn | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | PKN Orlen | Sev.en Energy | KKCG | Míra | Daniel Křetínský | Ohlédnutí | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Měnové politiky | Hypoteční trh | Důchod | Předseda | Ředitelka | xStation5 | Ministr hospodářství | Káva Arabica | Bydlení | Dovozní cla | Ztráta | Úbytek | NERV | SPD | Cena bavlny | Stratég | Miliardy korun | Průmyslové podniky | Ziskovost | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Světová válka | Návratnost | Commodity index | Inovace | CRIF | Czech Credit Bureau | O2 | Miliardy eur | Írán | Růst globálního obchodu | Hýbat trhy | Budoucnost | Experti | České zemědělství | Zemědělství | Zpráva COT | Poradenství | Podnik | Proinflační | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | Federální vláda | Meziroční růst spotřebitelských cen | Ceny v zemědělství | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Nájmy | Ceny energií | Zamyšlení | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | Macron | Choose France | Astrazeneca | Trump | Prezident | Wales | Trhy | Změny cen | Pokles | Situace | Zdražovat | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Vysoká inflace | Vstupy | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Geopolitické dění | Indická vláda | Výdaje | Pesimismus | BP | DNB | Zdražování ropy | Medvědi | Prodávající | London School of Economics | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Kukuřice | Data ČSÚ | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Střední podniky | Vývoj | Šok | Mzdový růst | Výkyvy | Londýnský index | Londýnský index FTSE 100 | Rishi Sunak | Oldřich Dědek | Evropské země | Brusel | Kabinet | Antivirové firmy | Index frankfurtské burzy | New York Times | Zastavení výroby | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Globální problém | Zásobníky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Růst | Koronavirové krize | Signál | Potenciál | Bankovní asociace | Allianz | Křetínský | Unijní země | Reálné mzdy | Ekonomiky | Vzdělávací materiály | Slovensko | Slovenská vláda | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Umělá inteligence | Práce | Údaje | Emise oxidu uhličitého | DPH | Radovan Vítek | Karel Komárek | Pavel Tykač | Pavel Baudiš | Marek Dospiva | Prezident Vladimir Putin | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Oživení cen | Jana Mücková | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | DAWN | Inflace v březnu | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Statistiky | Investiční manažer | Poradenské společnosti | Colorado | Potravinové krize | Trade | Kontrakty na ropu | Zbyněk Stanjura | ODS | Cenové pohyby | Debata | Výzkumný pracovník | Aktuální očekávání | Posílení | Joe Biden | 3M | Pracovní síly | Norwegian Air | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Blízký východ | Růst výnosů | Federal Reserve | Dovoz | Vývoz | Turistika | Zdražení ropy | Regulační orgány | Bezpečnost | Macy’s | Hrozba stagflace | Dluhy | ONE | Auta | Hlavní trendy | Konsorcium | Manažerka | CL | Spekulovat | Manažeři | Kupci | Umělé inteligence | Šéf firmy | Spoluzakladatel | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Mondelez | JDE | Unie | ČR | PEPP | Eduard Kučera | Berlín | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Tchaj-wan | EPH | Nižší DPH | Nestlé | Agrofert | Covid | Akciové bubliny | Koronavirová opatření | Pomoc státu firmám | Instinkt | Nejlepší strategie | Velké investice | Chesapeake | Sankce proti Rusku | Úroda | Ceny kávy | Ocenění | Šance | Jeep | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Kolísání cen | Technologické společnosti | Společnost Amazon | Společnost XTB | Nižší poptávka | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Nikl | Obsazenost hotelů | Obnovení růstu | Indonésie | NYT | Zpomalování inflace | Velký propad | Hnojiva v zemědělství | Trh s futures | Snížení DPH | Zrušení superhrubé mzdy | Příliv kapitálu | Platforma eToro | Elektrická auta | Klimatické změny | Odborníci | Transparentnost | Zdanění | Dolarové úrokové sazby | Výkon ekonomiky | Obchodní domy | Budoucí vývoj | Robusta | Cena kávy arabica | Arabica | Dnes na světových trzích | Evropský statistický úřad | Politici | Diverzifikovat | Biden | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Česká republika | Energetický sektor | Měnový fond | Americké měny | Dušan Kunovský | Foot Locker | Sainsbury’s | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Embargo | Nařízení | Tempo inflace | Dillí | Akciové investování | Akcie bankovních domů | Polská vláda | Životní prostředí | Nio | Tesco | Norwegian Air Shuttle | TABAK | Zadlužování | Orbán | Ceny aktiv | Voda | Centrální bankéř | Počasí | Růst ceny | Zdravotní péče | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Situace na trhu | Nárůst ceny | Nynější krize | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Slovenská ekonomika | James Bullard | Air | Čisté krátké pozice | Rizika při obchodování | Admirals | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Výrazný růst | Rybolov | Vývoj hodnoty | Prudký růst cen | Cigarety | COP26 | Rostoucí ceny | USDA | Pandemie COVID | Těžaři | Obavy z inflace | Oslabení | Růst úroků | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Nástroje řízení rizik | Dodávky plynu | Zdražování cen | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Shortování | Morrisons | Cyklus zvyšování sazeb | Potaš | CO2 | NASA | Malajsie | Technologie | Odhad letošní sklizně | Sklizeň obilovin | Hliník | Koncentrace | Egypt | Spotové ceny | AI | Základní úrokové sazby ČNB | Produkce kávy | Globální ceny | Kávová zrna | Odvětví | Pokles poptávky | Ceny kávy Arabica | Načasování | Otevřené pozice | Wonderinterest Trading | Společný podnik | Bilion | Štěstí | Náhoda | Dřevo | Chování | Ceny rýže | Logistické problémy | Společnost Equinor | Drahota | Aktuální prognózy | Sekce měnové | BUX | Byty | První odhad | Tokeny | CRH | Kansas City | Esther Georgeová | Společnosti | Opatření | Dna | Káva robusta | Lobbing | Výkyvy počasí | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Energetika | Ceny plynu | Česká společnost | Extrémní počasí | Plány Fedu | FDP | Sociální demokraté | Sociální demokraté (SPD) | Úročení | Energetická krize | Růst cen plynu | Růst cen zemního plynu | Prudké zdražování | Minulá výkonnost | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Vysoké ceny | Obilí | Pozornost | Telenor | Christian Lindner | Robert Habeck | Ruský prezident | Plyn v EU | Fialova vláda | Drahé energie | Společnost | Výsledky společnosti | Burzovní cena | Nepřízeň počasí | Dopady inflace | TIM | Svět tradingu | Ruský trh | Změny klimatu | 3М | CMA | Drahý plyn | Ekonomické teorie | Prodej kávy | Vietnam | Občanské války | Etiopie | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Zlotý | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Zemědělci | Emise uhlíku | Inflační spirála | La Nina | Telefónica | Plynová krize | Tok kapitálu | Uniper | Ocel | Srí Lanka | Ruský plyn | Válka na Ukrajině | Akcie společnosti Equinor | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ceny zemního plynu v Evropě | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Lídři zemí EU | Mezinárodní vztahy | Rusko a Ukrajina | Elysejský palác | Kongsberg Gruppen | Zkapalněný zemní plyn | Prima | NEL | Invaze | Obchod s Ruskem | Ukončení války | Cox | Řetězec | Řetězce | Zemědělský svaz | Nutrien (NTR.US) | Nutrien | NTR.US | CF Industries | CF.US | CF Industries (CF.US) | Mosaic | MOS.US | Mosaic (MOS.US) | Západní sankce | Zvyšování cen | Světové produkce | APP | Nákup zlevněné ruské ropy | Nákup ruské ropy | Čtvrtý balík sankcí | Balík sankcí | Dopady války na Ukrajině | Zákaz obchodování s Ruskem | Obchodování s Ruskem | Geopolitické události | Srílanská ekonomika | Gotabaja Radžapaksa | Srílanský prezident | Kolomba | Sadžith Premadasa | Opoziční poslanec | Poslanec | Allianz Trade | MOL | Dovoz uhlí | HedgePoint | Ben Laidler | Veřejně obchodovaná společnost | Obchodovaná společnost | Zdražení rýže | Dovoz ruské ropy | LOGeco | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Potravinová krize | Rostoucí ceny energií | Hladomor | ArcelorMittal | Podíl Ruska | DRI | Přijetí | Marketingová komunikace | Úsporný tarif | Centrum | Zavedení eura v ČR | Udržitelnost | Pomoc Ukrajině | Současná situace | Počáteční investice | Zastropování cen | Turk Stream | Obilí z Ukrajiny | Aker BP | Aker | Ruské ropy | The Moscow Times | Burzovní cena plynu | Plyn z Ruska | Alokovat kapitál | Tradingový portál FXstreet.cz | COP27 | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Andrew McCaffery | CZ | Wonderinterest | Světová potravinová krize | Obranný průmysl | Steve Smith | Inflační krize | Spekulativní útok | Varování | Bankovní rady ČNB | Právo | Snížení spotřeby | Výroba elektřiny | LKAB | Profesor Dědek | University of Warwick | Federal Reserve Bank of Kansas City | Poradce předsedy vlády | Poradce guvernéra ČNB | Tradeoff | Poskytování cizoměnových úvěrů | Rizikový jev | Eurové příjmy | Eurové úvěry | Nákladové tlaky | Pokles reálné spotřeby | Reálné spotřeby domácností | Nabídkové tlaky | Propad hypotečního trhu | Nákladová položka | Celosvětový problém | Náklady spojené s bydlením | Mzdová vyjednávání | Nominální mzdový růst | Celková ekonomika | Mzdové požadavky | Měnová sekce | Velikosti likvidity | Likvidity v bankovním sektoru | Sentiment finančních trhů | Stávající úrokový diferenciál | Korunový výnos | Ochlazení realitního trhu | Reálná kalkulace | Míra zadluženosti domácího sektoru | Míra zadluženosti | Podíl hypoték | Vývoj sazeb na trhu | Sociální problém | Pan euro | Volatilní položky | Česká měnová politika | Financování státu | Elektrická energie | České úrokové sazby | Vývoj sazeb | Nezávislé měnové politiky | Zastánce eura | ČSAV | Federal Reserve Bank | Zájem o eurové úvěry | Odkotvená inflační očekávání | Spekulativní útok na korunu | Útok na korunu | Akcie měsíce XTB | Akcie měsíce | Orascom Construction Industries | Greenenergy | Essar | OCI | Historie společnosti | Akciové tituly | Invest | Obnovitelné zdroje | Média | Vyšší ceny | Investiční platforma eToro | LPG | Dani Brinker | Potravinářství | Pojišťovnictví | Versailles | Vice | Vývoz do Kazachstánu | Předseda sněmovny | Výhledy | Generativní umělé inteligence | Covidové pandemie | Trh s komoditami | Ozbrojený konflikt | Services | Amazon Web Services | AWS | Amazon Web Services (AWS) | XtremeWeather | Odolné společnosti | Odolné společnosti vůči klimatickým změnám | ProCent | Telekomunikace | Zemědělský svaz ČR | Akcie zpevnily | Roman Vykouřil | Capital | Frontline | Obchodování s komoditními futures | Portfólia | Kongsberg | Umělé inteligence (AI) | COT (Commitment of Traders) | Pobřeží slonoviny | Nákupy | Prodeje | Commodity | ICE | Suroviny | Koruny vůči euru
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot
|
|