I když aktuální počasí tomu neodpovídá, tak léto je v plném proudu a americká ekonomika pokračuje v reportování dobrých makroekonomických dat z trhu práce. Další zajimavá data nás přitom čekají již tento týden. Mezitím DAX sestoupil z all-time high a probíhá korekce. Milovníkům křížových měnových párů by pak neměla uniknout jedna velice zajímavá příležitost. K tomu všemu se však dostaneme, nejdříve se pojďme podívat na fundamentální analýzu. Where will US inflation send markets?
Fundamentální analýza
V minulém týdnu byla reportována vysoce očekávaná data trhu práce v USA. Americká ekonomika vytvořila v červenci 187 tisíc nových pracovních míst, což je o 2 tisíce vyšší hodnota, než byla v červnu. Nezaměstnanost klesla z 3,6 % na 3,5 % a růst průměrné hodinové mzdy v meziměsíčním srovnání dosáhl 0,4 %, což je stejné jako byl růst mezd v předchozím měsíci.
Tento týden nás ve čtvrtek čekají informace o inflaci, které by mohly být katalyzátorem dalších pohybů. Očekávání analytiků je, že spotřebitelská inflace stoupne o 0,2 % v meziměsíčním srovnání. Vyšší údaj by vyvolal obavy, že Fed by mohl dále zvyšovat úrokovou sazbu a byl by proto pro trhy medvědím signálem.
Technická analýza
Podívejme se na situaci na indexu DAX na H4 grafu:
Graf č.1: DAX na H4 časovém rámci
Index se odrazil od all-time high, které je na hodnotě 16 530, a od minulého týdne je tak DAX v klesajícím pohybu. Index prorazil supporty na hladině 16 241 a další support na hodnotě 16 000. Tato hodnota je zároveň silnou psychologickou hranicí a proražením supportu se z ní stala silná rezistence.
Indikátor Purple Levels nám vykreslil aktuální support v pásmu 15 779 – 15 845. Pokud dojde k proražení pak další silný support je v pásmu 15 454 – 15 527.
Velice zajímavá příležitost vznikla na páru NZDCHF. Zde se cena dostala k supportu, který vznikl v roce 2020. U cenových úrovní, které nebyly několik let testované a zároveň se jedná o první test, je vysoká pravděpodobnost, že by se cena mohla odrazit, v tomto případě směrem nahoru. Podívejme se nejprve na týdenní graf:
Graf č.2: NZD/CHF na týdenním časovém rámci
Cena je v klesajícím pohybu, jak naznačuje trendová linie. Zároveň vidíme jasný support, který se vytvořil v březnu 2020. Tento support je na hladině 0.52982. Je to jasně viditelná hranice, kterou vidí snad každý obchodník. Proto by se zde trh mohl alespoň krátkodobě otočit. Podívejme se nyní na nižší časový rámec H4:
Graf č.3: NZD/CHF na H4 grafu
Zde vidíme, že cena již poněkud prorazila onen dlouhodobý support a vrátila se nad něj. To značí, že likvidita, která byla pod tímto supportem, byla vybrána. Vzniká tedy šance na to, že by se mohlo jednat o falešný break. Falešné breaky supportů bývají silné long signály. Zbývá tedy počkat na nějakou formu potvrzení. Zde záleží na tom, jestli chcete hledat swingový obchod, nebo spíše krátkodobý obchod v řádu několika minut.
Pokud bychom chtěli swingový obchod, potvrzení by mohlo být na H1 grafu, které by mělo být v podobě nějaké silné býčí svíčky nebo obratové svíčkové formace, jako je například morning star, což je kombinace tří svíček. Ta se právě vytvořila. Stop loss by pak byl pod low této formace a take profit k nejbližší rezistenci, která je u hodnoty 0.5348. Naplánovaný obchod by mohl přinést zisk více než 3R (tedy tři jednotky risku).
Graf č.4: NZD/CHF na H1 časovém rámci
Pokud bychom riskovali na této transakci 1 % z velikosti účtu, pak by zisk byl 3 %.
Je to ovšem spekulace a v tradingu platí, že nikdy není nic jisté. Myslete na to při plánování vlastních obchodů.
CFD (Rozdílové smlouvy) jsou složité nástroje, u kterých je vysoké riziko rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. U 76.2 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD (rozdílovými smlouvami) u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých prostředků. Obchodování s cizími měnami na marži s sebou nese vysokou míru rizika a nemusí být vhodné pro všechny investory. Vysoká míra pákového efektu může působit ve váš prospěch, ale i neprospěch. Než se rozhodnete obchodovat foreign exchange , měli byste pečlivě zvážit své investiční cíle, úroveň zkušeností a ochotu riskovat. Existuje možnost, že byste mohli přijít o část nebo celou svou počáteční investici, a proto byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Měli byste si být vědomi všech rizik spojených s obchodováním foreign exchange a v případě pochybností byste měli požádat o radu nezávislého finančního poradce. Veškeré názory, zprávy, výzkumy, analýzy, ceny nebo jiné informace obsažené v tomto dokumentu jsou poskytovány jako obecné informace k trhu a nepředstavují investiční poradenství. Společnost L.F. Investment Limited nepřebírá odpovědnost za jakoukoli ztrátu nebo škodu, zejména včetně ušlého zisku, které mohou přímo nebo nepřímo vzniknout v důsledku toho, že použijete nebo se spolehnete na tyto informace. Purple Trading je kyperská národní ochranná známka (č. 85981), národní ochranná známka Spojeného království (č. UK00003696619) a ochranná známka Evropské unie (č. 018332329) vlastněná a používaná společností L.F. Investment Limited, 11, Louki Akrita, CY-4044 Lemesos, Kypr, licencovanou kyperskou investiční společností regulovanou institucí CySEC, s licencí č. 271/15.