Středa 22. ledna 2025 05:41
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
InstaForex

Vepřové maso

img

Inflace se zuby nehty drží v tolerančním pásmu ČNB

13.01.2025 Meziroční inflace se překvapivě i v prosinci udržela v tolerančním pásmu ČNB, když vzrostla z listopadových 2,8 % na aktuální 3 %. Mediánový odhad (včetně ČNB) očekával výraznější nárůst až na 3,3 %, zatímco naše prognóza (3,2 %) byla v rámci analytické obce nejblíže skutečnému výsledku. Průměrná inflace skokově poklesla ve srovnání s roky 2022 a 2023 a za celý loňský rok činila 2,4 % v souladu s naší predikcí.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Inflace v Česku v září mírně zrychlila na 2,6 procenta

10.10.2024 Inflace v Česku v září mírně zrychlila. Spotřebitelské ceny meziročně stouply o 2,6 procenta po srpnovém růstu o 2,2 procenta. Vývoj ovlivnily hlavně ceny potravin a pohonných hmot. Vyplývá to z informací na webu Českého statistického úřadu (ČSÚ). Ve srovnání se srpnem ale ceny v září klesly o 0,4 procenta. Analytici podobný vývoj očekávali.
img

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za cla na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko

17.06.2024 Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za clo na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko. Na Green Deal a s ním související obchodní válku EU s Čínou tak může doplatit nejen český autoprůmysl, ale také právě české zemědělství, vydělá na tom Kreml.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Spotřebitelské ceny v ČR zpomalily růst na 2,6 procenta

11.06.2024 Meziroční inflace v Česku v květnu zpomalila na 2,6 procenta z dubnových 2,9 procenta. Důvodem bylo hlavně zlevnění potravin. Rostly naopak náklady na bydlení. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny nezměnily. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Inflace v Česku v dubnu zrychlila meziroční růst na 2,9 procenta

13.05.2024 Spotřebitelské ceny v Česku v dubnu meziročně vzrostly o 2,9 procenta po březnovém zvýšení o dvě procenta. Inflaci táhly vzhůru hlavně ceny potravin, alkoholu a pohonných hmot. Vyplývá to z informací, které dnes na webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Proti předchozímu měsíci spotřebitelské ceny v dubnu stouply o 0,7 procenta.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Inflace v březnu zůstala na dvou procentech

10.04.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku činil v březnu dvě procenta, stejně jako tomu bylo v únoru. Oproti loňskému březnu si lidé museli připlatit zejména za bydlení, stravování a ubytování. Ceny klesly pouze u potravin a nealkoholických nápojů. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). V porovnání s únorem vzrostly ceny o 0,1 procenta, a to hlavně kvůli zdražení dálničních známek a paliv.
C:\fakepath\komodity-29022024-1.jpg

Komodity pro začátečníky – investování do komodit

01.03.2024 Investování do komodit se těší stále větší oblibě, a to i mezi začínajícími investory. Komodity představují širokou skupinu aktiv, která zahrnuje suroviny, zemědělské produkty a drahé kovy. Investování do nich může být skvělým způsobem, jak diverzifikovat portfolio a ochránit se před inflací. Svět komodit je mezi investory a tradery velmi oblíbený a v tomto článku se dozvíte vše potřebné pro úspěšný začátek.
img

Inflace se vyšplhala na 8,5 %

10.11.2023 V tomto roce inflace setrvale klesala až do října, což je dáno ale čistě statistickým efektem. Srovnávací základna, která byla hlavním důvodem poklesu inflace během celého roku, tak měla tentokrát opačný účinek. Inflace vzrostla na 8,5 %, což je vyšší hodnota, než očekávala naše i tržní prognóza. Pokud by do výpočtu nebyl promítnut pro poslední čtvrtletí minulého roku platný tzv. úsporný tarif, tak by inflace činila 5,8 %.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Meziroční inflace v červnu činila 9,7 procenta, byla nejnižší od prosince 2021

13.07.2023 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v červnu zpomalil na 9,7 procenta z květnových 11,1 procenta. Nižší byla inflace naposledy v prosinci 2021. Pod deset procent se dostala poprvé od loňského ledna. Před tím se ale pod deseti procenty držela nepřetržitě od července roku 1998, a to většinou výrazně. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s letošním květnem spotřebitelské ceny vzrostly o 0,3 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Inflace v Česku v březnu zmírnila na 15 procent, je nejnižší od loňského dubna

13.04.2023 Spotřebitelské ceny v Česku stouply v březnu meziročně o 15 procent, tempo růstu zvolnilo z únorových 16,7 procenta. Inflace je tak nejnižší od loňského dubna. Vliv mělo zlevnění pohonných hmot, zmírnil růst cen zemního plynu. Téměř o čtvrtinu nadále zdražovaly potraviny. Čísla dnes na svém webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Vývoj inflace odpovídá očekávání analytiků. Meziměsíčně spotřebitelské ceny v březnu vzrostly o desetinu procenta.
img

Česká inflace v únoru podle očekávání zpomalila

10.03.2023 České spotřebitelské ceny vzrostly v únoru tak, jak jsme očekávali o 0,6 % meziměsíčně, což vedlo k poklesu meziroční inflace ze 17,5 % na 16,7 % (ČNB a trh shodně předpokládaly lehce výraznější pokles na 16,5 %). V únoru dál zdražovaly zejména některé potraviny v čele se zeleninou (+12,7 %) a ovocem. I tak byl ovšem příspěvek potravin o něco nižší, než jsme předpokládali - některé dříve rychle zdražující potraviny jako máslo a vepřové maso začaly zlevňovat.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Meziroční inflace v Česku v lednu zrychlila na 17,5 procenta

10.02.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v lednu meziročně stouply o 17,5 procenta. Tempo inflace zrychlilo, v prosinci byly ceny meziročně vyšší o 15,8 procenta. Vliv měly vzhledem ke konci úsporného tarifu pro domácnosti zejména ceny za energie, zdražilo také teplo, vodné a stočné i potraviny. Proti prosinci byly ceny pro spotřebitele v lednu vyšší o šest procent. Vyplývá to z údajů, které dnes na webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarská vláda do konce dubna prodloužila cenový strop na základní potraviny

14.12.2022 Maďarská vláda do konce dubna prodloužila cenový strop na základní potraviny. Včera o tom podle agentury MTI informoval ministerstvo zemědělství. Minulý týden naopak zrušila cenový limit na pohonné hmoty.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Meziroční inflace dosáhla v červnu 17,2 pct, vzrostla podvanácté za sebou

13.07.2022 Spotřebitelské ceny v Česku v červnu meziročně stouply o 17,2 procenta. V květnu to bylo o 16 procent, růst tak zrychlil již podvanácté za sebou. Nejvíce k tomu přispělo zdražování potravin. Inflace je nadále nejvyšší do prosince 1993. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Výsledek mírně překonal očekávání analytiků, kteří předpovídali inflaci 17 procent.
img

Rusům válka nebývale zdražuje boršč, Čechům zase vepřo knedlo zelo. Zejména když si ho dají v hospodě i s pivem

03.04.2022 Rusům válka nebývale zdražuje boršč, Čechům zase vepřo knedlo zelo. Zejména když si ho dají v hospodě i s pivem. Drahoty budou částečně ušetřeni důchodci. Ještě letos se asi dočkají třetí valorizace, právě kvůli "válečné inflaci".
img

Vepřové maso na burze, jež určuje ceny v ČR, od ruské invaze zdražilo už o 60 procent a cena půjde ještě výše

28.03.2022 Před Velikonocemi se budou prodejci masa v ČR snažit využít paniky na trhu a jako u pohonných hmot si navýšit marže, takže lidé by měli být obezřetní.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace meziročně opět výrazně zrychlila

11.10.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku potřetí za sebou výrazně zrychlil. V září inflace stoupla na 4,9 procenta, což je o 0,8 procentního bodu více než v srpnu. Dále se tak drží na nejvyšší úrovni od roku 2008. Na růstu se podílelo zdražování pohonných hmot a bydlení i zvýšení cen potravin. Například skoro o 64 procent zdražil ledový salát a zhruba o 60 procent rajčata. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Zářijová inflace překonala odhady České národní banky (ČNB). Podle analytiků překročí inflace do konce roku pětiprocentní hranici a přiměje ČNB k dalšímu výraznému zvýšení úrokových sazeb.
img

Česká republika zůstává nesoběstačná v produkci masa

09.08.2021 „Češi konzumují nejvíce vepřové maso. Díky cenové dostupnosti roste na oblibě drůbeží maso, naopak hovězího masa konzumujeme kvůli vysoké ceně relativně málo,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Růst cen pohonných hmot žene inflaci nad odhad České národní banky, koruna však i tak oslabuje. Zlevňují brambory, vepřové, plyn i elektřina

13.04.2021 Koruna v reakci na dnešní informaci Českého statistického úřadu o výši březnové inflace oslabila zpět nad úroveň 26,00 za euro. Inflace je totiž mírně slabší, než trh předpokládal. Analytici oslovení agenturou Bloomberg ve střední hodnotě svých odhadů počítali s inflací čítající 2,4 procenta. Ta ale nakonec v březnu dosáhla meziročního růstu jen ve výši 2,3 procenta. Mírnější inflace v očích trhu může poněkud oddálit první zvýšení základní úrokové sazby České národní banky po pandemii, což snižuje atraktivitu české měny. Žádné výraznější oslabení koruny ale z tohoto důvodu čekat nelze.
img

V produkci masa nejsme soběstační. Bez dovozu bychom stáli fronty jako za minulého režimu

01.02.2021 „Česká republika není soběstačná ve výrobě masa. Bez dovozu ze zahraničí by tuzemské masny vypadaly jako před rokem 1989. Na maso bychom stáli dlouhé fronty a museli bychom omezit jeho konzumaci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Potraviny, včetně zeleniny, znatelně zdraží. Poslanci totiž schválili kvóty na potraviny

20.01.2021 Sněmovna dnes schválila takzvané kvóty na potraviny. To znamená, že od příštího roku prodejny potravin o ploše nad 400 metrů čtverečních budou muset prodávat povinný minimální podíl stanovených potravin vyrobených v Česku. Menších prodejen, s plochou pod 400 metrů čtverečních, se nařízení týkat nebude. Pokud kvóty na potraviny projdou i Senátem, lidem v ČR v příštích letech potraviny citelně zdraží, přičemž se zhorší jejich dostupnost a časem i zdravotní stav obyvatel ČR.
C:\fakepath\komodity.png

Co jsou to komodity?

30.11.2020 Komodity a obchodování těchto surovin má na světě velkou historii a datuje se dávno před našim letopočtem. Kdysi byl důvod obchodování s rýží nebo obilím prostý – uspokojit základní lidské potřeby. Časem však, jako každé jiné obchodování přilákalo další osoby, s vidinou na tom zbohatnout a vydělat. Obchod s komoditami prošel dalekou cestu - od barterového obchodu přes platbu drahými kovy a penězi až po dnešní trhy, kde se spekuluje na poklesu nebo nárůstu cen těchto surovin.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Inflace v Číně zpomalila na 0,5 procenta, je nejníže od roku 2009

10.11.2020 Oživení čínské ekonomiky se stále nepromítá do růstu spotřebitelských cen. Míra inflace v říjnu zpomalila v meziročním srovnání na 0,5 ze zářijových 1,7 procenta, a ocitla se tak nejníže od listopadu 2009. Oznámil to dnes čínský statistický úřad. Hlavním důvodem byl pokles cen vepřového o 2,8 procenta.
img

Padají ceny elektřiny či potravin, brambory jsou nejlevnější za čtyři roky. Inflace přestává být postrachem

10.11.2020 Míra inflace v měsíci říjnu podle očekávání klesla na 2,9 procenta v meziročním vyjádření, a to ze zářijové úrovně 3,2 procenta. Poprvé od letošního května se tak míra inflace dostává pod úroveň tří procent, a tím pádem tedy do tolerančního pásma inflačního cílování České národní banky. V následujících měsících už by se míra inflace měla pohybovat výhradně v tomto pásmu.
img

17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor

11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Inflace v červenci mírně zrychlila růst na 3,4 procenta

13.08.2020 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci mírně zrychlily růst na 3,4 procenta z červnových 3,3 procenta. Zdražily zejména alkoholické nápoje a tabák. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s červnem vzrostly ceny o 0,4 procenta.
img

Zdražování běží na plné obrátky. Češi si připlatí za pivo

13.08.2020 „Milovníci neřestí si sáhnou hlouběji do kapsy. Po zdražování tabákových výrobků a tvrdého alkoholu přijde výrazné zdražení piva. Pivovary jsou nuceny reagovat na vysokou inflaci v české ekonomice a nepříznivé dopady pandemie koronaviru,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Vepřové maso je v Česku drahé jako nikdy. Může za to mor prasat, který se nyní opět objevuje v Číně, v důsledku tamních dešťů a záplav

30.07.2020 Koronavirová nákaza a opatření pro boj s ní letos ve druhém čtvrtletí nijak výrazně neovlivnily produkci masa a mléka v ČR. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ČSÚ. Produkce masa a výkup mléka nevykazují jakékoli mimořádné výkyvy, jaké jsou patrné například v řadě odvětví průmyslové produkce.
Související klíčová slova: Dopady pandemie COVID-19 | Invaze | HSBC | Soft komodity | LYNX | Programování | Vývoj ceny zemního plynu | Koronavirové krize | Standardizovaný futures | Zkušenosti | Cenová hladina | Důchody | Zpracovatelský sektor | Pozitivní vliv | Sekce měnové | Mezinárodní měnový trh | EUR | Co jsou soft komodity? | Trend | Ceny zinku | Příklady komodit | Nakoupit zlato | Inflační čísla | Kontrakty pro vyrovnání rozdílů | Bavlna č.2 | Fondy obchodované na burze | Nikl | Hnojiva | Statistiky | Tempo růstu | Sestavování portfolia | Obchodní sankce | Výkyvy | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Maso a dobytek | Evropská komise | Pravděpodobnost | Propan | ČBA | Czech Credit Bureau | Metoda analýzy cen | Vývoj ceny hliníku | Futures kontrakt | Pokles cen elektřiny | Diverzifikace | Aktuální prognózy | Jak diverzifikovat | Český statistický úřad | Návratnost investice | Snížení cen | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Exchange | Foreing Exchange | Pandemie | Růst cen | Klouzavé průměry | Deflace | Pandemie COVID-19 | Vakcinace | Zpráva | Spekulovat na cenu komodity | ČSÚ | Analýzy | Burza | MTI | Maďarská vláda | Růst cen zemního plynu | Jaké jsou nejoblíbenější komodity? | Feeder Cattle | Cukr - Vývoj ceny | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Dluhopisy | Rizika obchodování s komoditami | Prodej komodit | Ceny v dopravě | Hliník - Vývoj ceny | Volatilita | Celkové riziko | Smlouvy o koupi a prodeji komodity | Jak investovat do komodit | Nizozemsko | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | Morningstar | Podílový fond | Investice do robotiky | ČSOB | CZK | Vepřové půlky mražené | Analýzy cen komodit | Období inflace | Tým Admiral Markets | Tolerance rizika | Mzdy v ČR | Inflace | Zdravotní péče | Jak obchodovat komodity | Centrální banky | Měď - Vývoj ceny | Zlato (eCBOT) | Výrazný růst | Covid | Vývoj ceny kakaa | Snižování cen | Domácnosti | Suroviny | Ceny cukru | Spotřební daně | Pandemie koronaviru | Snižování sazeb | Czech Fund | Ropa Brent | Vice | Futures | Live Cattle | Komerční banka | Tropické zemědělské plodiny | Historické cenové pohyby | Komodity - nejčastější otázky začátečníků | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Řízení rizika | CL | Zdražování potravin | Ceny zemního plynu | Analytici | NAFTA | Očekávání analytiků | Měkké komodity | Protiinflační tlaky | Co jsou hard komodity? | Živý dobytek | Ceny hliníku | Ceny elektřiny | Náklady na transakce | Pokles ceny | Over-The-Counter | Graf | Šíření nákazy | Hard komodity | Elektrovozy | Výnosy | Poptávka | Omezení dovozu | Stříbro - Vývoj ceny | Akcie s LYNX | Pohonné hmoty | Derivatový trh | Ekonomiky | Koš komodit | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Warranty | eCBOT | Cenové hladiny | Bydlení | Peníze | Ropa WTI - Vývoj ceny | Brent | Akcie a dluhopisy | Kakao | xStation | Očekávání | Hlavní burza | Inflační spirála | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Měď | Palladium | Otázky začátečníků | Margin | Obchodování s cennými papíry | Hrubozrnná rýže | NYBOT | Diverzifikovat portfolio | ETF fondy | Invaze na Ukrajinu | Zdražovat | Cena elektřiny | P/E | OTC obchodování | Lukáš Kovanda | Růst | Finanční deriváty | Akcie a ETF | EUR/CZK | Nárůst cen | Fundamentální analýza | Akcie v roce 2020 | Prognóza | Petr Král | Komodity - nejčastější otázky | Použití finanční páky | Metoda analýzy cen komodit | Obligace | Obchodování komodit pomocí CFD | Koruna | Nastavení měnové politiky | Komodity pro začátečníky | Profitovat z růstu cen | Investovat do zlata | Kvalitní akcie | Kontrakty | Držení akcií | Jaké jsou příklady komodit? | Koruna posílila | Ceny palladia | Národní ekonomická rada vlády | Sója - Vývoj ceny sóji | Chicago Mercantile Exchange | Úrokové sazby | Meziroční růst | Obchodní jednotka | Kukuřice - Vývoj ceny | Investiční tituly | Trh s dluhopisy | Derivát | Michal Brožka | Trh | Sezónnost | Stříbro (eCBOT) | Aplikace na obchodování s komoditami | Společnosti | Kapitálový trh | Index | Komoditní supercykly | Elektřina | Vývoj ceny stříbra | Výrobní ceny | Eura | Komise | Nejistoty | Kapitál | FinTech | Posílení | Ceny plynu | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Cenové pohyby a trendy | Profitovat z růstu cen komodit | Unie | Proč investovat do komodit? | Počasí | Prasečí mor | Úroda | Komodity obchodované | Podílové fondy | Jak se obchodují komodity? | Vývoj inflace | Pandemie COVID | Statistický úřad | Podnikání | Ekonomické aktivity | Vývoj ceny zinku | Cukr | Co je komodita? | Odpor | Pohyby a trendy | Meziměsíční vývoj inflace | Firma | Ethanol | Nejčastější otázky začátečníků | Opatření | Benzín | Koronavirová nákaza | Vývoj ceny platiny | | RPSN | Meziroční míra inflace | Topný olej (Heating Oil) | Bohatství | Nejoblíbenější komodity | Obchodování komodit | Futures kontrakty | Ropa Brent - Vývoj ceny | Náklady | Burze | Poptávka po zlatě | Geopolitické události | Heating Oil | ETF na komodity | Smlouvy o koupi a prodeji | Obchodníci | Obchodovat | Aplikace na obchodování | Nákup komodit | Vývoj ceny cukru | Vepřové maso (lean hogs) | Ropa | Metoda analýzy | Naše prognóza | Raiffeisenbank a.s. | Hlavní ekonom | Kapitálové trhy | Čistý zisk | Investice do zlata | Jak obchodovat | Vepřové půlky | Stříbro | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Ministr práce a sociálních věcí | Pokles cen | Sójový olej | ETF | Kovové komodity | Gulf Coast Gasoline | Průmyslové komodity | Investujte do akcií | Belgie | Cena zemního plynu | Statistici | Telata (Feeder Cattle) | Komodity bez jejího fyzického vlastnictví | Jak diverzifikovat portfolio | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Neenergetické komodity | Jak obchodovat komodity? | Vývoj | Vývoj ceny pšenice | Úroková sazba | Zemní plyn - Vývoj ceny | Dopady pandemie | České měny | Velikost ztráty | Lean hogs | Zemědělství | Platina | Ochránit se před inflací | Pokles cen energií | Nové peníze | Měnové politiky | Obchodovaných komodit | Živý dobytek (Live Cattle) | Jak se stát lepším investorem | Supercykly | Cukr č.14 | Druhá vlna pandemie | Analytik Komerční banky | Cena komodity | Geopolitické vlivy | Cenové pohyby | CRIF | Růst mezd | Pšenice - Vývoj ceny | Standardizovaný futures kontrakt | Cukr č.11 | Sazby | Americké automobilky | Úrok | Investovat | Komoditní | Hotovost | Firmy | České zemědělství | Páka | Inflace v Česku | Budoucí vývoj | Money management | Investování | Fed | Vyšetřování | Kontrakční obchodování | RBOB Gasoline | CFD kontraktu | Trhy | Fluktuace | Rizika Over-The-Counter trhů | Rizika | Fond | Cena benzínu | Telata | Skupina komodit | Obchodujeme | Pšenice | Vývoj ceny mědi | Sójové maso | Nároky na kapitál | Úspory | Ceny niklu | Zlato - Vývoj ceny zlata | Prodávající | Smlouvy o koupi | Hodnota akcií | Obchodování komodit pomocí CFD kontraktů | Stagflace | Průměrná míra inflace | Proč investovat | Ministerstvo financí | Bankovní asociace | Španělsko | Český statistický úřad (ČSÚ) | Komodity | Druhá vlna | Mzdy | Mzdová vyjednávání | Peněžní trh | Na burze | Analytička | Společnost | Ceny bavlny | Platina - Vývoj ceny platiny | Komodity obchodované na světových trzích | Ztráta | Ropa západotexaská | Orbán | FXstreet | Kukuřice | Obchod | Tradeři | Ceny ropy Brent | Úspěšný investor | Káva C | OTC | Riziko | Vývoj ceny kukuřice | Analytik | Trinity | Nájemné | Zasedání ČNB | Cenový strop | Transakce | Finanční trh | Portfolio | Nástroj | Plyn | Úspěšný začátek | Obchodujte akcie | Čína | Vývoj ceny niklu | WP | Ceny | Pokles | Ceny sóji | Války | Zemědělské komodity | Raiffeisenbank | Centrální banka | Price-to-Earnings | P/E poměr | WTI | Finanční páka | Cena cukru | Ceny zlata | Plodiny | Zlevnění potravin | ČEZ | Nájmy | Topný olej | CFD | Palladium - Vývoj ceny palladia | Green Deal | Vývoj ceny palladia | Trinity Bank | Marian Jurečka | Posílení koruny | Oves | Ceny akcií | Ceny energií | Sója | EPS | Obchodní deník | Pracovní místa | Káva | Obchodujeme komodity | Zisk | ČNB | Spekulovat | Swapy | Dovoz | Jak obchodovat s komoditami | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Obchodování | Cenový růst | Prezident | Úsporný tarif | Růst inflace | Poptávka po pohonných hmotách | Olej | Management | Strategie investování | Ceny ropy | Trigger | Údaje | Maso | Spoření | Automobilky | Srovnávací základna | Obchodovat s komoditami | Nejlepší akcie | Rýže | DPA | FXstreet.cz | Obchody | Běžný účet | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Portfólia | Trendové obchodování | Zemní plyn | Marže | Výrazné cenové pohyby | RBOB | Inflace v říjnu | Aktivum | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Situace | Tržby | Finanční systém | Německá burza | Býčí trh | FOREX | Trader | Cukr - Vývoj ceny cukru | Spotřebitelské ceny v Česku | Analýza dat | Spready | Ekonom | Akciové tipy | Optimismus | Euro | LME | Zpomalení růstu | Průměrná cena | Meziroční růst spotřebitelských cen | Brazílie | Hospodářský cyklus | Měď - Vývoj ceny mědi | Zemědělské produkty | Slovensko | Šéf firmy | Investování do komodit | ČTK | Ztráty | Česká národní banka | Platina - Vývoj ceny | Česká inflace | Typy komodit | Meziroční inflace | Nakupovat | Akcie | NERV | Návratnost | IB | Podniky | Index spotřebitelských cen | Koš | Vývoj ceny | Ceny platiny | Češi | Vývoz | Reuters | Úroková míra | Prognózy | Ceny pšenice | Daně | Jádrová inflace | CFD na komodity | Míra inflace | BHS | Bankovní rada | Investice | Fondy peněžního trhu | Zdravotnictví | Finanční nástroj | Ceny kakaa | Investujte | Nikl - Vývoj ceny niklu | Komunikace | Zisky | Akcie těžařů | Deriváty | Diverzifikovat | Fondy | Rentabilita | Ukazatel | Měny | Profitovat | Ropa WTI | Cash flow | Rusko | Vývoj ceny ropy | CATTLE | TABAK | BHS Štěpán Křeček | Zhodnocení | Inflace v Číně | Technická analýza | COVID-19 | Brusel | Co je komodita | TIM | Energie | Umělé inteligence | Investiční | Ministr práce | Ekonom BHS | Prodej | Rok 2024 | Bloomberg | Admiral Markets | Dotace | Evropská unie | Guru | Pákový efekt | Ceny stříbra | Inflace v červenci | Finanční nástroje | Silný růst | ICE | Rutina | Finanční trhy | Míra | Komoditní trhy | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Asociace | Short | Krize | Sójové boby | Měnový trh | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Inflace v únoru | Koruny vůči euru | Zinek - Vývoj ceny zinku | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ceny zboží | Prognóza ČNB | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | MT4 | Cena | NYMEX | Německá vláda | Komerční banky | Komodita | Snížení sazeb | Ceny kukuřice | Situace na trhu | Drahé kovy | Tempo inflace | Medvědi | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Hliník | Vývoj ceny kávy | Agentura DPA | Akcie společnosti | Zlato | Ekonomika | Hlavní rizika | Denní graf | Kultura | Práce | Investiční příležitosti | Ceny kávy | Likvidita | Likvidní | Banky | Káva - Vývoj ceny kávy | Vývoj ceny bavlny | Ceny v Česku | Buy | CBOT | Ceny mědi | Dlouhodobá strategie | Bankrot | Instrumenty | Analýza | Elektroauta | Zlepšení | ČR | XTB | Kontrakt | Výraznější pokles | Bavlna | Čínské akcie | Čínská ekonomika | Portfolia | Mzdový růst | Štěpán Křeček | Čokoláda | Cenné papíry | ČNB Petr Král | Medvědí trh | Hospodářská zvířata | Hold | Cenný papír | Vývoj ceny zlata | Poslanci | Inflační tlaky | Představitelé ČNB | Bavlna - Vývoj ceny | Služby | Kakao - Vývoj ceny | Zlato - Vývoj ceny | Investoři | Spotřebitelé | Přecenění | Vzdělávání | Embargo | Slabá poptávka | Polsko | Vývoj ceny sóji | Ceny potravin | Rezistence | Obchodovat komodity | Inflace v březnu | Zpravodajství | Komoditní trh | Oživení čínské ekonomiky | Obchodujte | Nařízení | Zdražování | Ropy | Očekávaná inflace | Energetické komodity | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Palladium - Vývoj ceny | Úročení | Uran | D1 | Obchodování s komoditami | Zdražování pohonných hmot | Agrofert | Zinek - Vývoj ceny | Zemědělské plodiny | Federální rezervní systém | Prognózy ČNB | mmBtu | Čínská centrální banka | Earnings | ANO | Gasoline | Vývoz do Číny | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Markets | Čínský statistický úřad | Rok 2024 | Káva - Vývoj ceny | Opce | Investment | Federal Reserve | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | VaR | Nikl - Vývoj ceny | Voda | Zinek | Růst ceny | Ziskovost | Navýšení cel | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Dovozní ceny | EU | Jak investovat | Devizy | Sója - Vývoj ceny | Akciový trh | Uhlí | Investor | Šperky | Ukazatele | Spotřebitelské ceny v ČR | Banka | Finanční derivát | Autoprůmysl | Vlastnictví | Stoupající trend | Svět komodit | Nízká inflace | Politické nepokoje | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Ocenění | Útlum ekonomické aktivity
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

VentureGPT
Venture investic
Venture kapitálový fond
Venus FX
VenusFX
Venusfx.co
VENUS MINING
Veolia
Veolia Environment
VEON

Následující klíčová slova

Vepřové maso (lean hogs)
Vepřové půlky
Vepřové půlky mražené
Verbální intervence
Verdence Capital Advisors
Verdi Capital
Verdict
Verdi fond farem
Verdikt německého soudu
Verdikt SEC
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít