Kultura
Česko má 6. nejhorší podmínky pro podnikání v EU: Firmy brzdí drahé energie, nedostatek startupů i převaha zahraničních podniků
19.12.2024 Tuzemské podnikatelské prostředí má 6. nejhorší podmínky v evropské sedmadvacítce, oproti minulému roku se propadlo o 2 příčky, vyplývá to z analýzy Indexu prosperity a finančního zdraví. Za zhoršením stojí zejména rostoucí ceny elektřiny, které se od roku 2021 firmám více než zdvojnásobily, a také zvýšení daně z příjmu právnických osob na počátku letošního roku. Podpořit podnikání by mohla mimo jiné podpora burzy cenných papírů. Ta má totiž v současnosti 8. nejnižší tržní kapitalizaci v EU, což limituje financování firem a startupů.
Inflace v Británii v listopadu vzrostla na 2,6 procenta
18.12.2024 Míra inflace v Británii v listopadu vzrostla na 2,6 procenta z říjnového tempa 2,3 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl britský statistický úřad. Inflace je tak nejvyšší od března a je vysoko nad dvouprocentním cílem britské centrální banky. Inflace ve službách, kterou centrální banka považuje za klíčové měřítko inflace domácího původu, pak zůstala na pěti procentech.
Inflace lehce pod odhadem ČNB
11.12.2024 Inflace v listopadu vzrostla meziměsíčně o 0,1 % a meziročně zůstala nezměněna na 2,8 %. My jsme očekávali zrychlení inflace na 3,0 % a ČNB na 2,9 %. Za překvapením však stál opět o něco mírnější než očekávaný růst cen potravin, které zdražují zejména v případě mlékárenských výrobků o něco pomaleji, než naznačovala předčasná šetření. Ve zbytku spotřebitelského koše jsou překvapení pro nás (a pravděpodobně i pro ČNB) relativně malá.
Inflace lehce pod odhadem ČNB: jaký bude prosincový verdikt bankovní rady?
10.12.2024 Inflace v listopadu vzrostla meziměsíčně o 0,1 % a meziročně zůstala nezměněna na 2,8 %. My jsme očekávali zrychlení inflace na 3,0 % a ČNB na 2,9 %. Za překvapením však stál opět o něco mírnější než očekávaný růst cen potravin, které zdražují zejména v případě mlékárenských výrobků o něco pomaleji, než naznačovala předčasná šetření. Ve zbytku spotřebitelského koše jsou překvapení pro nás (a pravděpodobně i pro ČNB) relativně malá.
Berlín se chystá šetřit, dotkne se to i festivalu Berlinale
19.11.2024 Německé hlavní město Berlín se chystá výrazně šetřit. Na příští rok plánuje úspory ve výši tří miliard eur (75,9 miliardy Kč), výdaje chce tak snížit o zhruba osm procent. Oznámil to dnes primátor metropole Kai Wegner. Uskromnit se bude muset mimo jiné řada divadel a muzeí, ale například i mezinárodní filmový festival Berlinale.
Inflace, ČR, říjen 2024
11.11.2024 Meziroční inflace v české ekonomice v říjnu vzrostla z 2,6 % na 2,8 %, v souladu s odhady trhu i centrální banky.
Inflace v září mírně stoupla
10.10.2024 „Inflace se v září mírně zvýšila. Vyplývá to z dnes publikovaných dat ČSÚ. Oproti srpnu, kdy se inflace držela stejně jako v červenci na 2,2 %, se v září index spotřebitelských cen značící míru inflace zvýšil o 0,4 % na 2,6 %. Míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného indexu spotřebitelských cen za posledních 12 měsíců proti průměru předchozích 12 měsíců pak v září činila 3,5 % (pro porovnání v srpnu to bylo 3,9 %). Nízká míra inflace se v srpnu propsala i do maloobchodních tržeb, které si polepšily a reálně se zvýšily meziročně o 5,3 %. V meziměsíčním srovnání nicméně vývoj maloobchodních tržeb stagnoval,“ popisuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
Analytici: Srpnová inflace byla nad odhadem trhu kvůli cenám potravin
10.09.2024 Srpnová inflace, která v meziročním vyjádření dosáhla 2,2 procenta a v meziměsíčním 0,3 procenta, překonala očekávání finančního trhu. Za vyšším tempem růstu spotřebitelských cen stály podle analytiků zejména ceny potravin. I přes vyšší než očekávanou inflaci ale dává cenový vývoj prostor České národní bance (ČNB), aby pokračovala v pozvolném snižování úrokových sazeb, míní experti, které oslovila ČTK.
Inflace v srpnu zůstala 2,2 procenta, přesáhla odhady
10.09.2024 Spotřebitelské ceny v Česku v srpnu meziročně vzrostly o 2,2 procenta, stejně jako v červenci. Proti předchozímu měsíci se ceny zvýšily o 0,3 procenta, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Srpnová inflace překvapila finanční trh, který ji očekával na úrovni dvou procent, byla i o 0,4 procentního bodu nad prognózou České národní banky (ČNB). Za vyšším tempem růstu spotřebitelských cen stály podle analytiků zejména ceny potravin, nové vzedmutí inflace ale nečekají.
Fundamentální analýza kryptoměn – vliv komunity a vývojářů na hodnotu kryptoměn (7. díl)
28.08.2024 Článek vysvětluje, že aktivní a angažovaná komunita je klíčová pro úspěch kryptoměnového projektu. Přináší povědomí, přispívá k technickému vývoji, poskytuje financování a zlepšuje likviditu tokenů. Důležitá je také transparentnost a komunikace vývojářů, které zvyšují důvěru a podporují růst komunity.
Inflace se jen tak nevzdá – v červenci zrychlila mírně nad cíl
12.08.2024 Inflace v červenci překvapivě zrychlila, když oproti našemu i tržnímu odhadu (0,5 % m/m) dosáhla 0,7 % v meziměsíčním srovnání. Meziroční míra inflace je nyní mírně nad cílem centrální banky, když dosahuje na 2,2 %.
Inflace, ČR, červenec 2024
12.08.2024 Meziroční inflace v české ekonomice v červenci vzrostla z úrovně dvouprocentního cíle na 2,2 % a mírně tak překonala odhady trhu i centrální banky.
Inflace v červenci zrychlila na 2,2 procenta
12.08.2024 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně stouply o 2,2 procenta po červnovém dvouprocentním růstu. Zpomalilo zlevňování potravin. Proti červnu se ceny zvýšily o 0,7 procenta zejména kvůli zdražení dovolených s komplexními službami. Údaje dnes na webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici očekávali setrvání inflace na dvou procentech.
Fidelity International: Japonské společnosti na rekordních úrovních ve zpětném odkupu akcií
18.07.2024 Odkupy akcií oznámené japonskými společnostmi letos zřejmě dosáhnou rekordních úrovní. Více společností také zvýšilo výplatu dividend. Pomohou tyto výsledky podnikových reforem v zemi japonským akciím překonat obavy z oslabení jenu?
Dezinflace na Slovensku pokračuje
15.07.2024 Inflace se v červnu vrátila na dubnovou úroveň kolem 2,1 % r/r. Příznivý meziměsíční vývoj, kdy ceny začaly stagnovat, způsobil opětovný pokles inflace z 2,2 % na 2,1 %. Jádrová inflace, která nezahrnuje regulované ceny a další administrativní opatření, dokonce zaznamenala úroveň pouze 1,8 %, což by znamenalo, že jsme dokonce pod cílem centrální banky. Odečteme-li také změny cen potravin, dostaneme čistou inflaci, která meziročně činila 2,3 %.
Inflace v ČR v červnu zpomalila na 2 procenta
10.07.2024 Meziroční inflace v Česku v červnu zpomalila na dvě procenta, v květnu spotřebitelské ceny rostly o 2,6 procenta. Červnový vývoj ovlivnil zejména nižší růst cen pohonných hmot a zlevnění dovolených a potravin. V meziměsíčním srovnání ceny klesly o 0,3 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
Politická nestabilita, záminka k prodeji CAC 40 ?
25.06.2024 Francouzskou politickou scénou otřásl nečekaný zvrat ve stejný večer, kdy se konaly volby do Evropského parlamentu, tedy 9. června. Ne proto, že by radikální pravice získala většinu křesel v parlamentu – to předpovídaly již předběžné průzkumy –, ale spíše proto, že prezident přijal náhlé rozhodnutí rozpustit Národní shromáždění. V důsledku toho půjdou občané 30. června a 7. července opět k volbám, přičemž jim hrozí, že budou čelit dalšímu soužití. Jak po této zprávě reagoval akciový trh ?
Spotřebitelské ceny v ČR zpomalily růst na 2,6 procenta
11.06.2024 Meziroční inflace v Česku v květnu zpomalila na 2,6 procenta z dubnových 2,9 procenta. Důvodem bylo hlavně zlevnění potravin. Rostly naopak náklady na bydlení. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny nezměnily. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
Fundamentální analýza akciových trhů – správa a řízení společností a etika ve fundamentální analýze (8. díl)
10.06.2024 Článek zdůrazňuje důležitost etiky a řízení pro finanční výkonnost a hodnotu akcií. Vysvětluje, jak transparentnost a etické praktiky posilují důvěru investorů a snižují rizika. Čtenář se dozví o metodách analýzy firemní kultury, řízení a konkrétních případových studiích, které ilustrují dopad skandálů na ceny akcií.
Tato auta mají investiční potenciál. Poradíme, na co si dát při výběru pozor
06.06.2024 Zatímco někteří lidé investují na akciovém trhu, jiní dávají přednost předvídatelnějším typům investic, jakým mohou být třeba klasická auta. Právě vozy, které už za sebou mají třicetiletou historii, jsou mezi lidmi hledajícími investiční příležitosti čím dál populárnější. Podle Matase Buzelise, automobilového experta ze společnosti carVertical, mohou pečlivě vybrané modely bez vady svou hodnotu vícenásobně zvýšit, a to dokonce už po několika letech.
Nejlépe řízené české společnosti. Deloitte vyhlásil pátý ročník ocenění Best Managed Companies
21.05.2024 Společnost Deloitte vyhlásila již pátý ročník ocenění Czech Best Managed Companies pro nejlépe řízené české privátně vlastněné firmy. V rámci programu hodnotí nezávislá porota a jeho ověřená metodika firmám poskytuje odbornou zpětnou vazbu a poradenství v oblastech řízení. Ocenění získalo celkem 29 společností s celkovým obratem téměř 83 miliard korun a více než dvanácti a půl tisíci zaměstnanci.
Fundamentální analýza akciových trhů – jak vybrat správný sektor pro investování (2. díl)
16.05.2024 Článek poskytuje přehled různých odvětví a jejich charakteristik, včetně technologie, zdravotnictví, energetiky, financí, spotřebního zboží, materiálů a komodit, trhu s nemovitostmi, telekomunikací, pohostinství a veřejných služeb. Dále se zaměřuje na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují tato odvětví, včetně úrokových sazeb, inflace a geopolitických událostí. Nakonec uvádí příklady atraktivních odvětví a klíčové společnosti v nich. Celkově nabízí ucelený pohled na investiční možnosti a rizika v různých sektorech.
Inflace, ČR, duben 2024
13.05.2024 Meziroční inflace vzrostla v dubnu více, než se čekalo a na úrovni 2,9 % se dostala nejvýše od počátku letošního roku.
Pohled do budoucnosti – růstové sektory (4. díl)
29.04.2024 Tento článek se zabývá vlivem růstových sektorů na ekonomiku a spotřebitele. Ukazuje, jak tyto sektory formují ekonomický vývoj a jak mohou ovlivnit životy lidí. Zahrnuje i faktory, které ovlivňují růstová odvětví, a jejich vliv na pracovní trh, inovace a konkurenceschopnost. Dále se zaměřuje na to, jak vlády, soukromý sektor a investoři podporují tyto sektory, a jakým způsobem centrální banky reagují na jejich vývoj ve své měnové politice.
Pohled do budoucnosti – demografické změny (2. díl)
22.04.2024 V tomto článku se blíže podíváme na demografické změny a nastíníme některé důležité aspekty, které s nimi souvisejí. Poté se budeme zabývat faktory, které tyto demografické změny ovlivňují, a na závěr se klasicky podíváme na dopad těchto změn na ekonomiku, spotřebitele atd.
Související klíčová slova:
Partneři | Fundamentální analýza | Čína | Japonsko | Finance | Expert | Moody's | Equity | Inflace | Deflace | USA | Nezaměstnanost | Británie | Koruna | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Německo | Francie | Polsko | Apple | Analytik | Ceny ropy | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Spotřebitelské ceny | Důvěra investorů | Hloubka trhu | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Analýza | Zhodnocení | Ask | Transakce | Ben Bernanke | Beta | Bloomberg | Bod | CAPEX | Centrální banka | Centrální banky | Dezinflace | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividendový výnos | Ekonomika | Evropská centrální banka | Finanční trh | Holubice | Index spotřebitelských cen | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Komodity | Kurz | Likvidita | MIFID | Marže | Momentum | Finanční instituce | Nabídka | Nástroj | Open | P/E | Platforma | Portfolio | Prémie | Rally | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | Trend | Tržní kapitalizace | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Warren Buffett | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Japonské akcie | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | XTB | Úroková sazba | Investoři | Fundamenty | Trh s nemovitostmi | EU | Finanční sektor | Aukce | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Zisk | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Výsledky | Emoce | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Hospodářský cyklus | ČSOB | Deloitte | Gold | Akciový analytik | CAC 40 | Stoxx 600 | Zprávy z trhů | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Makro | Výrobní náklady | Český statistický úřad | Akcenta | Burzy | Ceny akcií | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Raiffeisenbank | Delta | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Analýza trhu | Analýzy | Banka | Cena | Cyrrus | Česká ekonomika | Dolar | Elektřina | Eura | Fondy | Graf | Hodnota akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investování do akcií | Jádrová inflace | Japonské firmy | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurzy | Maďarsko | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Recenze | Reuters | Ropy | Růst HDP | Směnné kurzy | Stoxx | Trh | Velká Británie | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Vývoj inflace | Vývoj mezd | Zprávy | Předpověď | Zisky | Buffett | CEE | Indie | ROCE | ROE | Itálie | Cenová hladina | Paul Krugman | Komise | Volby | Know-how | Cukr | Vzdělání | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | Generali Investments CEE | David Marek | PwC | Snižování sazeb | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Finanční ukazatele | Creditas | Snižování úrokových sazeb | Energie | Finanční stabilita | Earnings | Podnikatelé | Znalost | Přehled | Agentura Reuters | Swapy | Fidelity International | Vývoj měn | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | Inflační tlaky | Glencore | JPMorgan Chase | Zprávy a analýzy | Uvolňování měnové politiky | Kryptoměny | S&P | Agentura Moody's | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Komoditní sektor | Šéf společnosti | Blockchain | Tesla | Vysoká volatilita | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Globální krize | Poplatky | Mzdy | Odhady trhu | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Česku | Výnosy | Příjmy | ExxonMobil | xStation | ČTK | Růst ekonomiky | Belgie | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Očekávání | Mercedes | Audi | Generali Investments | Návratnost investic | Technologie blockchain | MiFID II | Ray Dalio | Price-to-earnings ratio | Podnikání na kapitálovém trhu | Podniky | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Geopolitické napětí | Výplaty dividend | Použití finanční páky | Reakce trhu | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Základní úroková sazba | Zadluženost | Odhady analytiků | Sazby ČNB | Ceny zemního plynu | Investiční platforma Portu | Inflace v ČR | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Ceny pohonných hmot | Analýza kryptoměn | Pokles cen | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Růst mezd | Očekávání trhu | Finanční situace | Nízká nezaměstnanost | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Vyšší úrokové sazby | Investujte zodpovědně | Digitalizace | TOPIX | Rozpočet | Deficit | Jakub Seidler | Objem | Trh práce | Inflace v říjnu | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Snižování úroků | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Radomír Jáč | Pfizer | Růst cen | Zůstatek | Studie | Vysoké riziko | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Statistici | Příliv investic | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Český akciový trh | Konkurenti | Financovat | Statistika | Technologický sektor | Alza.cz | Petr Dufek | Průmysl | Mindset | Důchodové systémy | Zmírnění rizik | Visa | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Problémy | Finanční ztráty | Sdílení zkušeností | Pojišťovny | Prognózy | Soukromý sektor | Plyn | Míra | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Míra inflace v Británii | Investujte | Kupní síla | Bydlení | Úbytek | SPD | Ziskovost | Pracovní trh | Návratnost | Inovace | Miliardy eur | Sezónnost | Budoucnost | Experti | Zemědělství | Poradenství | Mercedes-Benz | Iniciativa | Snížit úrokové sazby | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Nájemné | Nižší růst | Ceny energií | Onboarding | Komunikace | Prezident | Google | Trhy | Pražské burzy | Změny cen | Negativní dopad | Pokles | Situace | Důchody | Firmy v ČR | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie | Certifikace | Vysoká inflace | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Dovednosti | Výdaje | Daň z příjmu | Zrychlení růstu | NFP | Rozhodování | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Bez rizika | Stabilita | Cestovní ruch | Vývoj | Hospodářská politika | Nižší sazby | Výkyvy | Charlie Munger | Mince | Moore Czech Republic | Zrychlení inflace | Cenový vývoj | Analytik České spořitelny | Burzy cenných papírů | Měnové zasedání | Měnové zasedání bankovní rady | Spotřebitelé | Ekonomický rozvoj | Historie | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Politická rozhodnutí | Růst | Signál | Potenciál | Bankovní asociace | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Vzdělávací materiály | Slovensko | Schodek | Organizace | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Údaje | Opětovný pokles | Životní styl | Cena benzínu | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Majitel | Úspory | Procter & Gamble | Statistiky | Cenové pohyby | Reddit | Cestování | Pracovní síly | Náklady na financování | Dubnová inflace | Maloobchod | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Potenciál zisku | Zadlužení | Bezpečnost | Politická nestabilita | Ceny zeleniny | Technologický pokrok | Auta | CL | Moderna | Důvěra spotřebitelů | Kupci | Enron | JDE | Unie | ČR | FRA40 | Berlín | Banka Creditas | Květnová inflace | Globální poptávka | Zahraniční kapitál | Výkyvy cen | Johnson & Johnson | Ocenění | Šance | Peugeot | Citroën | Maserati | Ceny | Praha | Společnost XTB | Životní úroveň | Konkurenční společnosti | Vepřové maso | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Kreativita | Růst zaměstnanosti | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Zvýšení daní | Coca-Cola | Koaliční partneři | Příliv kapitálu | FTMO | Price-to-Earnings | Transparentnost | Korporátní daň | Cena elektřiny | Pracovní místa | NextEra | Energetický sektor | Ceny v Česku | Nařízení | Životní prostředí | NextEra Energy | Spotřebitelské ceny v ČR | TABAK | Zadlužování | Plný úvazek | Voda | Zdravotní péče | Rio Tinto | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | MJ | Francouzský dluh | Sociální média | Klíčové faktory | Finanční výsledky | Finanční výkonnost | Rostoucí úrokové sazby | Rizika a příležitosti | Silný růst | Fidelity | Odvětví v ekonomice | Data o inflaci | Používání kryptoměn | Ceny surovin | Rostoucí ceny | Meziroční růst cen | Růstové sektory | Malta | Riziko ztráty | Regulační rizika | Oslabení | Kombinovaná analýza | Hodnota kryptoměn | Zlevnění potravin | Plány | Cíle | Příležitosti | Konkurence | Prodej | Pozitivní vliv | Vyšší úroveň | Krizové situace | Technologie | Rizikový profil | Koncentrace | Chování spotřebitelů | Výroční zprávy | Odvětví | BHP | Přizpůsobivost | Načasování | Spotřebitelský sektor | Bilion | Klíčové společnosti | Dřevo | Chování | Vnímání | Ovlivňování | Style | Projekce | Subdodávky | Sekce měnové | Společnosti | Opatření | Rychlý růst | Vysoká poptávka | Sartorius | Energetika | Konfederace | Řízení kapitálu | P/B | Gamble | Inflace v září | Minulá výkonnost | Češi | Energetické krize | Změny na trhu | Investiční možnosti | Zdravotnictví | Rumunsko | Pozornost | Francouzský index | Odkupy akcií | Zvýšení minimální mzdy | Drahé energie | Společnost | TIM | 3М | Cykly | Rozšíření | Fundamentální analýzy | Spotřebitelské inflace | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Discord | Instituce | Spotřební zboží | Simon Property Group | Struktura řízení | Alza | Dlouhodobý úspěch | MWh | Pokles inflace | Sběratelé | Silná konkurence | Geopolitické události | Výsledek inflace | Správa | Tereza Hrtúsová | Realitní sektor | Dluhové závazky | Karina Kubelková | Konfederace britského průmyslu | ZEN | Přijetí | Marketingová komunikace | WorldCom | Poměr P/E | Udržitelnost | Zvýšení daně | Český statistický úřad (ČSÚ) | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vysoké inflace | Ekosystém | CZ | Hodnocení akcií | Pověst | Vládní politika | Zisky společnosti | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | Cenový růst | Skandály | Globalizace | Vyšší náklady | Nové příležitosti | Obnovitelné zdroje | Média | Zprávy o trhu | Počet obyvatel | Zklidnění situace | Přijetí kryptoměn | Spojení | Podnikání v ČR | Partnerství | Objemy obchodování | Rychlost | Petr Kymlička | Rozvoj společnosti | Development | Vice | Telekomunikační společnosti | Transparentní | Směřování | Klíčový prvek | Mladší generace | Oděvy | Finanční výkonnost společnosti | Výkonnost společnosti | Monitorování | Zdroje energie | Výkonnost společností | Livesport | Nižší ceny | Ekonomické podmínky | Změna klimatu | Přísná regulace | Hodnota akcií společnosti | Plánování | Obnovitelné zdroje energie | Mistrovství | Strategická partnerství | Schopnost řešit problémy | Struktura | Investiční atraktivita | Profesionálové | Strategická rozhodnutí | LIVESPORT | AKESO | PSN | HELUZ | Řízení společnosti | Oznámení výsledků | Munger | Důvěryhodnost | Řešení problémů | Pozitivní recenze | Paul Samuelson | Jakub Matis | ProCent | Robert Solow | Telekomunikace | Veřejné služby | Vzpomínky | Pohled do budoucnosti | Makroekonomické faktory | Hospodářské cykly | Ekonomické modely | Technologické inovace | Demografické změny | Metody analýzy | Zasedání k měnové politice | Volby do Evropského parlamentu | Holding | Rizikové prémie | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Portfólia | Investments | Profesionální přístup | Hodnocení úspěšnosti | Zpětná vazba | Prostředí finančních trhů | D1 | M1 | Dopad na ekonomiku | Prosperity | Dovednosti a vzdělání | Přizpůsobovat se | Výkon | Výzvy a rizika | Sociální faktory | Return on Equity | Demografické trendy | Drahé auto | Mezinárodní konkurenceschopnost | Technologický rozvoj | Demografie | Potravinářský průmysl | Budoucí trendy | Technologický vývoj | Silná ekonomika | Suroviny | Maso | Japonské společnosti | Investování na akciovém trhu | Kontext | Případové studie | Vysoké školy | Oslabení koruny vůči euru | Koruny vůči euru | Odeznění energetické krize | Price-to-Earnings Ratio | Celkový stav ekonomiky | Konflikty | Vysoké výnosy | Analýza trhů | Ekonomické faktory | Rizika a výzvy | Ekonomické cykly | Efektivní správa | Otevřenost | Vlády | Členové představenstva | Výhody | Oznámení | 256/2004 | Analytické nástroje | Nedostatky | Občané | Migrace | Pracovní síla | Fungování | Reakce trhů | Dlouhodobé důsledky | Co to ovlivňuje? | Dlouhodobý vliv | Spotřebitelské vzorce | Sociální vliv | Budoucí úspěch | Úroveň vzdělání | Společnosti v indexu | Materiály | Služby | Vliv na ekonomiku | Odpovědnost | Fungování společnosti | Výzkum a vývoj | Zvýšení produktivity | Biotechnologie | Paul Romer | Co jsou demografické změny? | Podrobný pohled | Pokles populace | Věková struktura | Plodnost | Jak fungují demografické změny? | Ekonomické příležitosti | Přístup k antikoncepci | Kulturní faktory | Vliv demografických změn na ekonomiku | Kdo řídí demografické změny? | Kultura a hodnoty | Přístup ke zdravotní péči | Sociální politika | Demografické znalosti | Urbanizace | Starší populace | Stárnutí populace | Robert Fogel | Změny v porodnosti | Ekonomické systémy | Investice do služeb | Faktory ovlivňující demografické změny | Joseph Chamie | Demografické faktory | Úmrtnost | Kultura a náboženství | Náboženství | Úloha žen ve společnosti | Sociální a hospodářská politika | Výhody a rizika | Michael Porter | MarketResearch.com | MarketResearch | Charakteristiky růstových odvětví | Vysoká úroveň inovací | Úroveň inovací | Rychlý růst zaměstnanosti | Změny životního stylu | Řízení růstových odvětví | Odvětví vzdělávání | Změny na trhu práce | Identifikace růstových odvětví | Analýza poptávky na trhu | Environmentální udržitelnost | Inovační potenciál | Politické a legislativní faktory | Jak fungují růstová odvětví | Kdo to řídí | Důležité aspekty růstových odvětví | Aspekty růstových odvětví | Ekonomika sdílení | Vliv na rozvoj měst | Rozvoj měst | Globální konkurence | Dopad na existující odvětví | Spolupráce s akademickým sektorem | Regulace a legislativa | Sociální a kulturní vliv | Kulturní vliv | Význam vzdělávání | Kreativita a inovace | Globální dostupnost | Doporučený zdroj | Faktory ovlivňující růstová odvětví | Vliv růstových odvětví na ekonomiku | Joseph Schumpeter | Investice a financování | Fundamentální analýza akciových trhů | Analýza akciových trhů | Sektor pro investování | Přehled různých odvětví | Price-to-Book Ratio | Poměr P/B | ROE (Return on Equity) | Beta koeficient | Dluhová služba | Vliv sezónnosti na odvětví | Význam inovací a výzkumu | Význam inovací | Globální diverzifikace | Vliv demografických změn | Cyklická vs. necyklická odvětví | Vliv směnných kurzů | Vliv klimatických změn | Význam firemní kultury | Vliv pandemií | Úrovně podpory | Významný dopad | Finanční zprávy | FTMO s.r.o. | Aerosol | BENEŠ a LÁT a.s. | BENEŠ a LÁT | Plaček Pet Products s.r.o. | Plaček Pet Products | PROFIMED s.r.o. | PROFIMED | ANECT a.s. | ANECT | Blue Style a.s. | Blue Style | GMS hadice, s.r.o. | GMS hadice | HSF System a.s. | HSF System | Seyfor, a. s. | Seyfor | Strojírna Oslavany, spol. s.r.o. | Strojírna Oslavany | Alza.cz a.s. | Health Academy s.r.o. | Health Academy | Livesport s.r.o. | S&K LABEL spol. s r.o. | S&K LABEL | SPEED LEASE a.s. | SPEED LEASE | STRV s.r.o. | STRV | GUMEX, spol. s r.o. | GUMEX | HESTEGO a.s. | HESTEGO | HIT OFFICE, s.r.o. | HIT OFFICE | INVENTI Development s. r. o. | INVENTI Development | INVENTI | LIKO-S holding, a.s. | LIKO-S holding | SERVISBAL OBALY s.r.o. | SERVISBAL OBALY | AKESO holding a.s. | AKESO holding | HEROMI s.r.o. (dříve Heluz) | Heluz | HEROMI s.r.o. | HEROMI | PSN s.r.o. | TITAN - Multiplast s.r.o. | TITAN - Multiplast | ZLKL, s. r. o. | ZLKL | Nejlépe řízené české společnosti | Best Managed Companies | Czech Best Managed Companies | LIKO-S | Zdraví | Mistrovství světa | Oceňování akcií | Klíčový faktor | Inflace ve službách | Investiční potenciál | Mercedes-Benz 500SL | Audi S2 Coupe | Audi S2 | Peugeot 205 GTI | Citroen SM | Lancia Delta Integrale EVO | Lancia Delta Integrale | Lancia Delta | Lancia | EVO2 | Starší auta | Matas Buzelis | carVertical | 600SL | R129 | Citroen | Peugeot 205 GTI 1.9 | Ford Sierra | Objem produkce | Cosworth | Případová studie | Etika | Etika ve fundamentální analýze | Finanční transparentnost | Vliv na ziskovost | Dlouhodobá hodnota | Konkurenční výhoda | Jak analyzovat firemní kulturu | Analýza veřejných dokumentů | Posouzení managementu | Průzkum mezi zaměstnanci | Vnitřní zásady | Kontrolní mechanismy | Srovnávací analýzy | Systémy řízení | Správy společnosti | Ziskovost a finanční stabilita | Analytické závěry | Směrnice | Pokračující růst | Skokový nárůst | Dezinflace na Slovensku | Fundamentální analýza kryptoměn | Ekonomika tokenů | Povědomí o kryptoměnách | Finsko | Srovnávací základny | Dluhové financování | Starter | Získání kapitálu
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot