Sazby ČNB

Rekordní první čtvrtletí: investice do nemovitostí v Česku dosáhly téměř 1,5 miliardy eur
14.04.2025 Český trh s komerčními nemovitostmi zažil nejsilnější začátek roku od roku 2020. V prvním čtvrtletí letošního roku bylo v České republice investováno do nemovitostí celkem 1,47 miliardy eur, což je téměř trojnásobek oproti stejnému období loňského roku. Nejaktivnější byli opět domácí investoři, kteří stáli za více než 70 % všech realizovaných transakcí.

Češi jsou ve spotřebě při chuti; rostla více, než se čekalo. Trumpova cla však čtyřnásobně zrychlí tempo poklesu úročení jejich vkladů v bankách, což jim chuť zase vzít může
04.04.2025 Maloobchodní tržby v ČR letos v únoru rostly výrazněji, než se čekalo. Meziročně přidaly 3,8 procenta. Přitom se odhadovalo, že to bude pouze 3,5 procenta. Češi využili meziročního zlevnění pohonných hmot a jali se za ně reálně utrácet o více než osm procent než v únoru 2024. Navyšovali také své výdaje za nepotravinářské zboží, reálně o čtyři procenta, a konečně vydávali více také za potraviny, byť meziročně jen o zhruba dvě procenta. Jejich spotřebitelský apetýt povzbudil pokračující růst reálných mezd při nadále poměrně nízké míře nezaměstnanosti a stabilizovaném inflačním vývoji.

Úrokové sazby ČNB zůstávají beze změny
26.03.2025 ČNB podle očekávání úrokové sazby na svém březnovém zasedání nezměnila. Repo sazba po jednomyslném rozhodnutí bankovní rady zůstává na 3,75 %. Guvernér Michl na tiskové konferenci nadále zdůrazňoval proinflační rizika a závislost dalších kroků centrální banky na nově zveřejněných datech. V důsledku zvýšené globální nejistoty očekáváme, že ČNB bude pokračovat v pouze pozvolném snižování úrokových sazeb, a to tempem 25 bb za kvartál. Konkrétně na květnovém, srpnovém a listopadovém zasedání, kdy by repo sazba měla dosáhnout neutrální úrovně 3 %. Přispět by k tomu měl příznivý vývoj inflace, která podle naší prognózy zůstane bezpečně uvnitř tolerančního pásma ČNB. V důsledku pokračující jestřábí komunikace bankovní rady však hodnotíme rizika naší prognózy jako vychýlená ve směru vyšších sazeb po delší dobu.

Úrokové sazby ČNB zůstávají beze změny
26.03.2025 Česká národní banka v souladu s očekáváními ponechala na dnešním zasedání úrokové sazby beze změny. Základní repo sazba tak zůstává na 3,75 %. Šlo o široce očekávaný a finančními trhy v podstatě plně zaceněný krok, který byl předznamenám nedávnými a poměrně jasnými vyjádřeními některých členů bankovní rady. Podporu pro obezřetný přístup ke snižování úrokových sazeb a pokračující jestřábí komunikaci, které jsou již charakteristickými rysy současné bankovní rady, tentokrát poskytla i značná globální nejistota. Ta se týká především nejasných dopadů na tuzemskou ekonomiku a inflaci v souvislosti s americkými cly, vyššími výdaji evropských zemí na obranu, stejně tak i s plánovaným fiskálním impulsem pro německou ekonomiku prostřednictvím vyšších infrastrukturních investic. Rizika poslední prognózy ČNB z února jsou navíc vychýlena v proinflačním směru. Oproti očekáváním centrální banky rychleji v posledním loňském čtvrtletí rostla ekonomika i mzdy a mírně nad prognózou ČNB se letos v lednu a únoru pohybovala také inflace.

Analytici: Ponechání sazby ČNB trh čekal, koruna nereagovala
26.03.2025 Dnešní rozhodnutí bankovní rady České národní banky (ČNB) nechat základní úrokovou sazbu na 3,75 procenta odpovídá očekávání finančního trhu. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Sazby hypoték i spořicích účtů se tak podle nich příliš hýbat nebudou. Sazba je na nejnižší úrovni od konce ledna 2022. Koruna na rozhodnutí prakticky nereagovala.

Oznámení ČNB o snížení základních úrokových sazeb
07.02.2025 Česká národní banka (ČNB) na svém včerejším zasedání snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,75 procenta. Tato hodnota je mimochodem nejníže od konce ledna 2022. Banka tak pokračuje v nastoleném trendu snižování úrokových sazeb. To je ekonomikou i analytiky očekávaný krok. Inflace je podle dat České národní banky „pod“ kontrolou a není důvod sazby držet vysoko.

Drahota potravin v Chorvatsku je varováním i Česku, co jej může čekat při přijetí eura. Za vysokou chorvatskou inflací stojí i ztráta nezávislé měnové politiky
07.02.2025 Drahota potravin v Chorvatsku, která dokonce vede k tomu, že tam lidé bojkotují obchody, je varováním i Česku. Ukazuje, co se může stát, když se země zbaví své národní měny a odevzdá stanovování vlastní základní úrokové sazby do jiné země.

Koruna má dnes našlápnuto posílit vůči euru nejvíce od loňského května. Důvodem je „jestřábí snížení“ úrokových sazeb v podání ČNB a související sázka trhů, že ČNB bude držet sazby, kde jsou, až takřka rok
06.02.2025 Koruna má dnes našlápnuto k nejvýraznějšímu jednodennímu zpevnění vůči euru od loňského května. Dnes v 16:30 si připisovala 0,40 procenta. To by bylo nejvýraznější jednodenní zpevnění od poloviny právě loňského května. Důvodem je stanovisko guvernéra Aleše Michla, podle nějž dnešní redukce základní úrokové sazby ČNB představuje takzvané jestřábí snížení. Dochází sice k redukci sazby, ovšem verbálně je tento krok doprovázen důrazným varováním, že centrální banka může, co se nastavení sazeb týče, setrvat v nadcházející době nad úrovní, kterou ve svém základním scénáři předpokládá dnes zveřejněná prognóza ČNB.

ČR: ČNB snížila sazby o čtvrt procentního bodu na 3,75 % dle očekávání
06.02.2025 Oznámení repo sazby (6. února): aktuální hodnota: 3,75 %.

Analytici: Snížení sazby ČNB o čtvrt bodu trh čekal
06.02.2025 Dnešní rozhodnutí bankovní rady České národní banky (ČNB) snížit základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,75 procenta odpovídá očekávání finančního trhu. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Sazba je na nejnižší úrovni od konce ledna 2022. Koruna na rozhodnutí nereagovala.

BREAKING: Česká národní banka snižuje sazby
06.02.2025 ČNB dnes podle očekávání snížila úrokové sazby o 25 baziských bodů. Hlavní 2T repo sazba nyní dosahuje 3,75 % z předchozích 4,0 %.

Inflace v ČR za loňský prosinec a za celý rok 2024
13.01.2025 Meziroční inflace v české ekonomice v prosinci vzrostla z 2,8 % na 3,0 % a vyšla tak pod odhady trhu i centrální banky.

Inflace je nejvyšší od roku 2023, přestože Češi nakupují znatelně méně než ještě roku 2019. Inflačním rizikem jsou i páteční nové americké sankce na ruskou ropu
13.01.2025 Inflace v Česku v prosinci 2024 dosáhla své nejvyšší úrovně od roku 2023, přesto však byla znatelně slabší, než s čím počítala Česká národní banka i analytici. Brzdí ji stále poměrně slabá spotřeba domácností, která zaostává o takřka pět procent za předpandemickou úrovní.

Proč banky snižují úroky na vkladech rychleji, než jak snižují sazby na hypotékách? Ždímají klienty?
10.01.2025 Řada lidí si v současnosti kriticky všímá toho, že banky jdou se sazbami hypoték dolů jen pomalu, zato rychleji snižují úročení běžných nebo spořících účtů. Mají pocit, že banky své klienty „ždímají“. Je to tak? Otálejí banky se snižováním sazeb hypoték bezdůvodně? Vždyť také základní úroková sazba ČNB klesla za posledních dvanáct měsíců o 2,75 procentního bodu, zatímco průměrná sazba hypoték dle Hypoindexu jen o 0,83 procentního bodu, tedy zhruba třikrát pomaleji.

Realitní trh čeká boj s legislativou i rostoucí poptávkou
06.01.2025 Český realitní trh prochází zásadními změnami – zatímco poptávka po bydlení zůstává vysoká, nabídka ji stále nedokáže dostatečně pokrýt. Podle Odeda Bera, CEO společnosti Neocity, zejména zdlouhavé stavební řízení, pokles v počtu zahájených bytů a rostoucí ceny nemovitostí patří mezi hlavní překážky ovlivňující dostupnost bydlení. Nižší úrokové sazby ČNB sice rozhýbaly trh, avšak hypotéky stále zlevňují jen pozvolna. Klíčovou otázkou pro rok 2025 tak zůstává hledání rovnováhy mezi nabídkou a poptávkou, přičemž efektivnější schvalování staveb by mohlo přinést více bytů pro širší spektrum kupujících.

ČNB - rozhodnutí bankovní rady
19.12.2024 Bankovní rada na svém letošním posledním měnovém jednání ponechala úrokové sazby beze změny, repo sazbu na úrovni 4,00 %, což představuje první pauzu v cyklu snižování úroků započatém loni v prosinci.

Dnešní jednání ČNB: expertní komentář k vývoji nemovitostního trhu společnosti Neocity
19.12.2024 „Poslední jednání Bankovní rady ČNB přineslo pozastavení dosavadního postupného snižování úrokových sazeb, které však v průběhu roku klesly o 2,75 %. Hlavním důvodem pro ponechání sazeb je opatrnost vůči příliš rychlému uvolňování měnové politiky. Podobný trend poklesu sazeb jsme sledovali u hypotečních úvěrů a nadále očekáváme jejich pozvolný pokles v roce 2025 a to až pod hranici 4 %. Pro rok 2025 zůstávají nadále dva klíčové faktory v oblasti dostupného bydlení - výše úrokových sazeb a zejména pak nabídka nových projektů, která je vlivem zdlouhavého a neefektivního stavebního řízení stále omezená, proto předpokládáme další růst cen rezidenčních nemovitostí,” říká Jiří Piluša, finanční ředitel developerské společnosti Neocity.

Inflace byla v listopadu nižší, než se čekalo. A to i přes výrazné zdražení vajec
10.12.2024 Listopadová inflace byla nižší, než se čekalo. Meziročně dosáhla úrovně 2,8 procenta, což je na spodní hranici expertních odhadů. Většina expertů mínila, že bude činit rovná tři procenta. Hodnota 2,8 procenta zaostává také za předpokladem České národní banky, jež ve své aktuální prognóze počítala s inflací ve výši 2,9 procenta.

Euro nebo koruna?
09.12.2024 Ve světle pokračujícího poklesu německé ekonomiky a předání moci v Bílém domě zpět Donaldu Trumpovi se eurozóna i Česko snaží zachránit svou průmyslovou základnu. Příběh obou stran měnového páru EUR/CZK tak nyní připomíná soutěž ošklivek, kdy centrální bance ve Frankfurtu ani v Praze příliš nevadí oslabování své měny. Inflace v pásmu 2-3 % již není takový problém (zvlášť optikou minulých let) ve srovnání se stagnujícím hospodářstvím.

Analytici: Snížení sazby ČNB o čtvrt bodu odpovídá očekávání trhu
08.11.2024 Včerejší rozhodnutí bankovní rady České národní banky (ČNB) snížit základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na čtyři procenta vesměs opět odpovídá očekávání finančního trhu. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Sazba je na nejnižší úrovni od počátku února 2022. Koruna nepatrně oslabila.

Experti: Pokles sazby ČNB o čtvrt bodu hypotéky a úvěry hned nezlevní
07.11.2024 Dnešní rozhodnutí bankovní rady České národní banky (ČNB) snížit základní úrokovou sazbu o dalšího čtvrt procentního bodu se na zlevnění hypoték či spotřebitelských úvěrů okamžitě neprojeví, spíše klesne úročení spořicích účtů. Shodli se na tom experti, které ČTK oslovila. Zlevnění úvěrů očekávají až v příštím roce. ČNB dnes snížila základní úrokovou sazbu na čtyři procenta. Sazba je nejníže od počátku února 2022.

ČR: Repo sazba k 7.listopadu snížena na 4,00 % dle očekávání
07.11.2024 Oznámení repo sazby (7. listopadu): aktuální hodnota: 4,00 %, očekávání trhu: 4,00 %, předchozí hodnota: 4,25 %.

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 7. listopadu 2024
07.11.2024 Bankovní rada na svém listopadovém zasedání snížila úrokové sazby opět o čtvrt procentního bodu: repo sazbu na úroveň 4,00 %.

Analytici: ČNB se bude rozhodovat mezi snížením či stabilitou sazeb
03.11.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) se ve čtvrtek bude rozhodovat mezi snížením základní úrokové sazby o čtvrt procentního bodu a jejím ponecháním na současné úrovni 4,25 procenta. Předpokládají to analytici oslovení ČTK, větší část z nich se ale kloní k dalšímu uvolňování měnové politiky. O čtvrt procentního bodu snížila bankovní rada úrokovou sazbu i na předchozích dvou jednáních. Bankovní rada bude mít při nadcházejícím rozhodování o sazbách k dispozici novou prognózu hospodářského vývoje.

Česká národní banka umořuje svoji dějinně rekordní ztrátu takřka 500 miliard korun, budou dražší hypotéky či firemní úvěry. Na včerejší rozhodnutí ČNB o zvýšení povinných rezerv totiž zatím bankovní tituly pražské burzy nereagují nijak jednoznačně
11.10.2024 Bankovní tituly pražské burzy zatím výrazněji nereagují na včerejší rozhodnutí České národní banky zvýšit povinné minimální rezervy. Jejich nová sazba bude od 2. ledna příštího roku na úrovni čtyř procent, namísto stávajících dvou.

ČNB snížila úrokovou sazbu na 4,25 procenta, rozhodlo o tom šest členů rady
25.09.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,25 procenta. Sazba je tak na nejnižší úrovni od počátku února 2022. Finanční trh snížení sazby o čtvrt bodu očekával, ve stejném rozsahu bankovní rada snížila sazbu i v srpnu. Koruna na rozhodnutí výrazněji nereagovala.

Experti: Pokles sazby ČNB o čtvrt bodu hypotéky okamžitě nezlevní
25.09.2024 Dnešní rozhodnutí bankovní rady České národní banky (ČNB) snížit základní úrokovou sazbu o dalšího čtvrt procentního bodu nebude znamenat okamžité zlevnění hypoték. Shodli se na tom experti, které ČTK oslovila. ČNB dnes snížila základní úrokovou sazbu na 4,25 procenta. Sazba je tak na nejnižší úrovni od počátku února 2022.

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 25. září 2024
25.09.2024 Bankovní rada na svém zářijovém zasedání snížila úrokové sazby opět o čtvrt procentního bodu: repo sazbu na úroveň 4,25 %.

Analytici: Snížení úrokové sazby o čtvrt bodu odpovídá očekávání trhu
25.09.2024 Dnešní rozhodnutí bankovní rady České národní banky (ČNB) snížit základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,25 procenta odpovídá očekávání finančního trhu. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Sazba je na nejnižší úrovni od počátku února 2022. Koruna podle nich výrazněji nereagovala.

Analytici: Srpnová inflace byla nad odhadem trhu kvůli cenám potravin
10.09.2024 Srpnová inflace, která v meziročním vyjádření dosáhla 2,2 procenta a v meziměsíčním 0,3 procenta, překonala očekávání finančního trhu. Za vyšším tempem růstu spotřebitelských cen stály podle analytiků zejména ceny potravin. I přes vyšší než očekávanou inflaci ale dává cenový vývoj prostor České národní bance (ČNB), aby pokračovala v pozvolném snižování úrokových sazeb, míní experti, které oslovila ČTK.

Inflace v Česku je vyšší, než se čekalo, kvůli dražšímu mléku, máslo či čokoládě. Koruna v reakci posiluje pod 25 Kč za euro
10.09.2024 Inflace v Česku činila v srpnu meziročně 2,2 procenta. Analytici přitom čekali její zmírnění z červencové úrovně 2,2 procenta ke dvouprocentní úrovni inflačního cíle ČNB. Koruna v reakci na zveřejnění údajů přechodně zpevnila pod psychologickou hranici 25 korun za euro, plyne z dat agentury Bloomberg. Výraznější než očekávaná inflace totiž zvyšuje pravděpodobnost pomalejšího dalšího snižování základní úrokové sazby ČNB, které by zvýšilo atraktivitu koruny v očích investorů.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tvorba nových pracovních míst v USA byla srpnu zřejmě vysoká
02.09.2024 Klíčová statistika z amerického trhu práce by měla po červencovém zklamání opět přinést poměrně vysoký počet nově vytvořených pracovních míst. O jednu desetinu by měla poklesnout i míra nezaměstnanosti. Zlepšit by se měl i index ISM ze zpracovatelského průmyslu. Naopak z eurozóny se mnoha příznivých dat nedočkáme. Německé tovární objednávky i průmyslová výroba podle našeho odhadu v červenci poklesly. Špatnou kondici evropského průmyslového sektoru potvrdí i finální indikátory PMI.

Forex: Koruna poměrně stabilní, euru se nedařilo
30.08.2024 Společné evropské měně se tento týden nedařilo. V průměru ztratila 1,2 % a v pátek se obchodovala za 1,1070 EUR/USD. Data zveřejňovaná tento týden vycházela spíše ve prospěch zelených bankovek. Překvapila především německá inflace, která zpomalila více, než se čekalo. Dostala se dokonce v národní metodice pod dvě procenta a zvýšila tak sázky na další snižování úrokových sazeb v eurozóně. Německý IFO index dopadl o něco lépe, než trhy očekával. I tak jsou ale němečtí podnikatelé ve výhledu na šest měsíců nejpesimističtější od letošního února. Hodnocení současné situace je pak dokonce na nejnižší úrovni od roku 2020. Zklamala i peněžní zásoba M3, jejíž růst stagnoval na červnové úrovni 2,2 % y/y, když trh počítal se zrychlením na 2,7 %. Ve Spojených státech pozitivně překvapila revize HDP pro druhý kvartál. Růst byl revidován mírně výše, z původně udávaných 2,8 % na 3,0 % mezičtvrtletně anualizovaně. Co ale výrazněji překvapilo, to byla spotřeba domácností, která oproti očekávaným anualizovaným 2,2 % q/q dosáhla 2,9 %.

Forex: Růst peněžní zásoby v eurozóně pokračoval i v srpnu
28.08.2024 Ve Spojených státech je kalendář událostí prázdný. V eurozóně bude zveřejněn vývoj peněžní zásoby M3 za srpen. Ten by měl ukázat na další zrychlování tempa jejího růstu. V regionu žádná zajímavá makroekonomická data zveřejněna nebudou.

Forex: Dle guvernéra Michla sazby zůstanou výše než v minulosti
27.08.2024 Kurz koruny dnes lehce posiloval. V odpoledních hodinách se pohyboval nepatrně nad hranicí 25,00 EUR/CZK. Zápisky ze své cesty do Jackson Hole zveřejnil guvernér centrální banky Aleš Michl. Ten v nich zmínil, že je dle něho lepší konzistentnější, ale celkově více restriktivní měnová politika. Zopakoval, že sazby ČNB zůstanou výše, než bylo obvyklé v poslední dekádě. Dodal také, že je potřeba se vyhnout "uspěchaným, nestálým, ad-hoc politickým krokům a experimentům".

Inflace v červenci nečekaně výrazně narostla, kvůli zdražení dovolených, čokolády i vody. Koruna v reakci posílila
12.08.2024 Červencová míra meziroční inflace v Česku překonala všechna expertní očekávání. Činí totiž 2,2 procenta. Odhady se přitom pohybovaly od 1,7 do 2,1 procenta, se střední hodnotou na úrovni rovných dvou procent. Inflace překonala i odhad České národní banky, která ve své aktuální prognóze čekala hodnotu dvou procent. Všechna očekávání překonává i vývoj meziměsíční inflace, jež činí 0,7 procenta.

Swiss Life Hypoindex srpen 2024: Na levnější hypotéky si musíme ještě chvíli počkat
07.08.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti se splatností 25 let při průměrné nabídkové sazbě 5,42 % p. a. činila v srpnu 21 326 korun.

Experti: Pokles úrokové sazby ČNB výrazněji neovlivní ceny hypoték
01.08.2024 Rozhodnutí Bankovní rady České národní banky (ČNB) snížit základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu výrazněji neovlivní ceny hypoték, banky ale zřejmě sníží úroky na spořicích a termínovaných vkladech. Zlevnit by mohly podnikové úvěry. Shodli se na tom experti, které ČTK oslovila.

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 1. srpna 2024
01.08.2024 Bankovní rada na svém srpnovém zasedání snížila úrokové sazby o čtvrt procentního bodu: repo sazbu na úroveň 4,50 %.

Analytici: Snížení úrokové sazby ČNB odpovídá očekávání trhu
01.08.2024 Rozhodnutí Bankovní rady České národní banky (ČNB) snížit základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,5 procenta po čtyřech předchozích sníženích sazby o půl procentního bodu plně odpovídá očekávání finančního trhu. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Sazba se dostala na nejnižší úroveň od počátku února 2022. Koruna podle nich výrazněji nereagovala.

Analytici čekají zpomalení poklesu úrokové sazby ČNB
28.07.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) zřejmě ve čtvrtek zpomalí uvolňování měnové politiky a sníží základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,5 procenta. Shoduje se na tom většina analytiků oslovených ČTK. Nejnovější údaje o inflaci, která v červnu klesla na dvě procenta, ale podle části odborníků otevírá dveře i k tomu, aby ČNB zopakovala snížení sazeb o půl procentního bodu, které letos provedla zatím čtyřikrát. Možnost takového kroku nevyloučil ve svém mediálním vyjádření viceguvernér ČNB Jan Frait, další členové bankovní rady ale byli ve svých výrocích ohledně dalšího uvolňování měnové politiky opatrnější.

Forex: Týden ve znamení pauzírující ECB
15.07.2024 Minulý týden se na finančních trzích nesl ve znamení inflačních překvapení. V Americe zvolnily v červnu cenové tlaky ve všech klíčových položkách, které Fed bedlivě sleduje a věří, že je dokáže ovlivnit svojí politikou. A třebaže kvůli nepříznivému bazickému efektu bude v průběhu léta americká inflace stagnovat na stávajících úrovních, pravděpodobnost zářijového snížení sazeb se tímto dále zvýšila. V tuzemsku inflace překvapila trh, analytiky i centrální banku ještě razantněji.

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 27. června 2024
27.06.2024 Bankovní rada na svém červnovém zasedání snížila úrokové sazby znovu o půl procentního bodu: repo sazbu na úroveň 4,75 %.

Analytici: Rozhodnutí ČNB snížit sazby o půl procenta mírně překvapilo trh
27.06.2024 Rozhodnutí České národní banky snížit úrokové sazby o půl bodu mírně překvapilo finanční trh, shodli se analytici. Koruna na zveřejnění zareagovala vůči euru silným oslabením, když bezprostředně po vyhlášení sazeb vystoupala nad úroveň 25 korun za euro. Několik minut po zveřejnění část ztrát smazala a pohybuje se kolem 24,97 Kč za euro, řekl ČTK ve 14:40 analytik XTB Tomáš Cverna.

Míra nezaměstnanosti klesá a dále klesne. Mzdově-inflační spirálu to ale neroztočí, sazby ČNB půjdou dolů
10.06.2024 Květnový pokles míry nezaměstnanosti se na 3,6 procenta se obecně očekával. S blížícími se prázdninami lze v červnu čekat další pokles, na 3,5 procenta, což však bude zřejmě letošní „dno“. Červen je totiž tradičně měsícem, kdy vrcholí sezónní zaměstnávání z důvodu právě letní sezóny a teplého počasí, stupňujícího poptávku po obsazení pracovních pozic v exteriéru.

Za nečekaně vysokou dubnovou inflaci může hlavně „habaďůra“ obchodních řetězců. Trh už letos čeká jen dvě snížení základní sazby ČNB, vždy o 0,25 procentního bodu
13.05.2024 Hlavním důvodem vyšší než očekávané dubnové inflace je jednání obchodních řetězců. Ty po Novém roce držely ceny potravin poměrně nízko, aby dokázaly, že promítly nižší DPH. To vydržely do Velikonoc. Když pak tlak médií a veřejnosti na ně polevil, ceny potichu zvedly a vrací se do zaběhnutých kolejí.

Hypotéky už letos výrazně nezlevní, Čechům se přesto vrací dobrá spotřebitelská nálada. Ekonomika má nebývalou šanci „přistát“ měkce
08.05.2024 Česká národní banka zbrzdí tempo snižování svých úrokových sazeb, výrazné zlevnění hypoték už proto letos nečekejme. I tak lze vystihnout vzkaz, jejž o minulém týdnu vyslala tuzemská centrální banka veřejnosti. I přesto se běžným spotřebitelům vrací dobrá nálada. Ulevuje se však také vládě. Pokles úroků totiž znamená snížení nákladů obsluhy státního dluhu, který v uplynulých letech znatelně nabobtnal.

ČNB snížila úrok na 5,25 procenta a zlepšila výhled ekonomiky, koruna posílila
02.05.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 5,25 procenta. Rozhodnutí bylo jednomyslné, řekl guvernér ČNB Aleš Michl. Pokles sazeb odpovídal očekávání finančního trhu. K dalšímu snižování sazeb bude bankovní rada podle Michla přistupovat opatrně s ohledem na vývoj ekonomiky a proces může kdykoli přerušit. Koruna v reakci na guvernérova vyjádření posílila a uzavřela obchodování na 24,99 EUR/CZK. ČNB dnes také představila novou makroekonomickou prognózu, ve které zlepšila odhad letošního růstu české ekonomiky na 1,4 procenta a snížila odhad průměrné letošní inflace na 2,3 procenta.

Analytici: Dnešní rozhodnutí ČNB snížit základní sazbu není překvapení
02.05.2024 Dnešní rozhodnutí České národní banky (ČNB) snížit základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu bylo v souladu s tržním očekáváním a nepředstavuje tak velké překvapení. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Odpovídá tomu podle nich i nulová reakce finančního trhu. Základní úroková sazba 5,25 procenta se tak dostala na nejnižší úroveň od počátku května 2022.

ČNB dle očekávání snižuje úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu, další redukce sazeb ale bude pomalejší, než se čekalo
02.05.2024 Bankovní rada České národní banky dnes rozhodla snížit základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 5,25 procenta. Taková redukce se široce čekala, takže krok ČNB výrazněji nezahýbe kursem koruny, byť devizoví obchodníci budou bedlivě naslouchat zdůvodnění a dalšímu výhledu, s nimiž na dnešní tiskové konferenci přijde guvernér centrální banky Aleš Michl. Většina bankovní rady ČNB evidentně soudí, že riziko vzedmutí inflačních tlaků je při současné výši úrokových sazeb stále poměrně slabé. Soudí tedy, že i nová úroveň sazby, 5,25 procenta, je dostatečně restriktivní, aby nevedla k závažnějšímu zrychlení inflace i přes poměrně silnou úroveň zejména amerického dolaru.

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 2. května 2024
02.05.2024 Bankovní rada na svém květnovém zasedání opět snížila úrokové sazby o půl procentního bodu: repo sazbu na úroveň 5,25 %.

ČNB příští týden podle Michla možná sníží úrokové sazby
23.04.2024 Česká národní banka (ČNB) příští týden možná ještě sníží úrokové sazby. Poté ale bude k dalšímu snižování sazeb přistupovat velmi opatrně, řekl dnes guvernér ČNB Aleš Michl na Diskusním fóru ČNB v Pardubicích. Snižovat úrokové sazby začala ČNB loni v prosinci, od té doby klesla základní úroková sazba ze sedmi procent na 5,75 procenta.

Revize neutrální sazby ČNB se blíží - co čekat?
22.04.2024 Trhy v celku napjatě čekají na květnovou prognózu ČNB, kde by měl být zveřejněn také “nový názor” ČNB na tzv. neutrální úrokovou sazbu - normální úroveň úroků, která “lidově řečeno” ekonomiku a inflaci nezrychluje ani nebrzdí.

ČNB snížila úrokovou sazbu na 5,75 pct., experti čekají zlevnění úvěrů
20.03.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 5,75 procenta. Dva ze sedmi členů bankovní rady navrhovali pokles sazby až na 5,5 procenta. Výsledek jednání odpovídal očekáváním analytiků. Podle nich je ČNB obezřetná zejména kvůli vyššímu růstu cen služeb a slabšímu kurzu koruny, přestože inflace v únoru klesla na dvouprocentní cíl centrální banky. Snížení sazeb podle expertů povede k dalšímu poklesu úroků tuzemských bank u vkladů i úvěrů, způsobí také růst cen nemovitostí.

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 20. března 2024
20.03.2024 Bankovní rada na svém březnovém zasedání snížila úrokové sazby o půl procentního bodu: repo sazbu na úroveň 5,75 %.

Inflační tlaky ve službách stále existují
11.03.2024 I přes únorové zpomalení meziroční inflace na dvě procenta z lednových 2,3 procenta stále přetrvávají inflační tlaky ve službách. Upozornili na to analytici, které oslovila ČTK, při hodnocení dnes zveřejněných dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Právě zdražování služeb bude podle nich důvodem pro další opatrnost České národní banky (ČNB) při snižování úrokových sazeb. V nadcházejících měsících se podle analytiků inflace může zvýšit v řádu desetin procenta.

Zemědělci čelí mimořádnému kolapsu cen. Potraviny zlevňují nejvíce od roku 2009, půjdou dolů dále
03.03.2024 Čeští zemědělci čelí mimořádnému cenovému kolapsu. Výkupní ceny, za které prodávají do obchodní sítě či k dalšímu zpracování, totiž letos v lednu padaly meziročně o 19,8 procenta. To je nejvýraznější propad minimálně od roku 2010. V celé historii České republiky je takový pokles cen vskutku zcela mimořádný a ojedinělý. Přispívá však zprostředkovaně, přes ceny potravin v obchodech, k propadu celkové inflace. Její pokles oceňují jak ratingové agentury, tak řadoví občané. A jistě také politici. Hlavně tedy ti vládní.

Fialův kabinet získává mezinárodní „štempl“, že ozdravil české veřejné finance, agentura Fitch totiž zlepšuje ratingový výhled Česka
25.02.2024 Fialův kabinet získává mezinárodní „štempl“, že ozdravil české veřejné finance, agentura Fitch totiž zlepšuje ratingový výhled Česka. Ke zlepšení výhledu však Fialově vládě stačilo jen málo, což svědčí o tom, že její předchozí řeči o rozvratu tuzemských veřejných financí byly nadsazené.

Forex: Německo koketuje s technickou recesí
23.02.2024 Německý statistický úřad by dnes měl potvrdit pokles tamní ekonomiky v závěrečném čtvrtletí loňského roku mezičtvrtletně o 0,3 %. To v kombinaci se slabými předstihovými indikátory znamená, že se ekonomika našeho hlavního obchodního partnera patrně nachází na začátku letošního roku v recesi. Příliš povzbudivé zprávy zřejmě nenabídne ani únorový IFO index. Jaká je nálada tuzemských spotřebitelů i podnikatelů dnes ukáže únorový konjunkturální průzkum ČSÚ. Agentura Fitch publikuje po uzavření amerických trhů výsledek pravidelného ratingového hodnocení ČR.

Forex: Fed pokračuje v jestřábí rétorice, Německo je patrně v recesi
22.02.2024 Německá data opět nepotěšila, zbytku eurozóny se ale daří lépe. Německý kompozitní PMI se v únoru snížil z lednových 47,0 b. na 46,1 b., zatímco trh očekával nárůst na 47,5 b. V rámci struktury výrazně zklamal zpracovatelský průmysl propadem na 42,3 b. Německý průmysl tak k dynamice tamního HDP v Q1 24 zřejmě opět přispěje záporně, i když ne tak výrazně jako ve druhé polovině loňského roku. Celkově se tak zdá stále pravděpodobnější, že německá ekonomika se nachází v recesi, když se tamní HDP po mezičtvrtletním poklesu o 0,3 % v Q4 23 sníží i na začátku letošního roku. To ale nejspíše nebude případ ostatních členských států eurozóny, kde růst ekonomické aktivity táhnou služby podpořené oživením růstu reálných příjmů. Kompozitní PMI za celou eurozónu se totiž navzdory velmi slabým výsledkům z Německa v únoru odrazil ode dna, když vzrostl ze 47,9 b. na 48,9 b.

Forex: Sazby ČNB budou kvůli nízké inflaci klesat rychleji, koruna už ale dále neoslabí
22.02.2024 Vlivem nižšího lednového čísla jsme snížili náš odhad inflace pro letošní rok z 2,7 % na 2,1 %. Celková i jádrová inflace po zbytek roku pravděpodobně zůstanou v tolerančním pásmu ČNB. Ta tak podle nás urychlí tempo snižování úrokových sazeb, a to i s ohledem na slabou ekonomiku. V březnu a květnu očekáváme snížení repo sazby o 75 bb a její pokles na 3,5 % do konce roku. Korunové tržní sazby s kratší splatností by měly dále klesat. U delších splatností podobný prostor nespatřujeme. Oslabení koruny k euru v posledním půlroce do značné míry souviselo se zužováním úrokového diferenciálu. To ale podle nás pokračovat nebude a koruna by tak mohla s přispěním oživující domácí i zahraniční poptávky a oslabení amerického dolaru do konce roku mírně posílit.

Inflace se přiblížila svému dvouprocentnímu cíli
15.02.2024 Česká inflace v lednu klesla na 2,3 % y/y po prosincových 6,9 %. Pokles tak byl oproti očekávání trhu (2,9 %) a prognóze ČNB (3,0 %) výraznější. My jsme pro leden odhadovali inflaci ve výši 2,7 % y/y. Ke zmírnění meziročního růstu spotřebitelských cen mimo jiného pomohlo odeznění efektu nízké srovnávací základny, který byl spojený se zavedením úsporného energetického tarifu koncem roku 2022.

Inflace se přiblížila svému dvouprocentnímu cíli
15.02.2024 Česká inflace v lednu klesla na 2,3 % y/y po prosincových 6,9 %. Pokles tak byl oproti očekávání trhu (2,9 %) a prognóze ČNB (3,0 %) výraznější. My jsme pro leden odhadovali inflaci ve výši 2,7 % y/y. Ke zmírnění meziročního růstu spotřebitelských cen mimo jiného pomohlo odeznění efektu nízké srovnávací základny, který byl spojený se zavedením úsporného energetického tarifu koncem roku 2022.

ČNB – tisková konference bankovní rady, 8. února 2024
08.02.2024 ČNB na tiskové konferenci po dnešním zasedání vyslala do trhu vzkaz, že úrokové sazby budou dále klesat a z vyznění nové prognózy lze očekávat, že bankovní rada může i na dalších zasedáních snižovat úroky o půl procentního bodu v jednom kroku, přičemž ve hře může být i výraznější snížení sazeb.

Hypoteční sazby po snížení základní úrokové sazby ČNB opět klesnou. Co to znamená pro lidi, kteří čekají na vhodnou chvíli ke koupi?
08.02.2024 ČNB dnes oznámila další snížení základní úrokové sazby – dvojnásobné oproti tomu předvánočnímu. Takže jsme na 6,25 %. Minule už jen náznak možného snižování sazby ze strany ČNB měl za následek přehlídku nabídek nižších hypotečních sazeb ze strany komerčních bank, a tento trend pokračoval i po snížení. Část odložené poptávky, která bobtná už od léta předloňského roku, se opět přelije přes pomyslnou hráz dostupnosti hypotéky. Předpokládám, že někde u vysněné hodnoty okolo 4 % se ta hráz protrhne úplně. I přes mezikvartální nárůst nabídkových cen pražských bytů o 6 % se stále dá smlouvat, 74 % zájemců ale stejně neví jak. A majitelé kvalitních nemovitostí brzo ztratí důvody vyjednávat.

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 8. února 2024
08.02.2024 Bankovní rada na svém prvním letošním měnovém zasedání snížila úrokové sazby o půl procentního bodu: repo sazbu na úroveň 6,25 %.

Většina analytiků čeká pokles úrokové sazby ČNB o půl procentního bodu
04.02.2024 Česká národní banka (ČNB) bude ve čtvrtek pokračovat ve snižování úrokových sazeb, otázkou je pouze rozsah tohoto kroku. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Většina z nich přitom očekává, že se bankovní rada nakonec rozhodne snížit základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 6,25 procenta. Se snižováním úrokových sazeb začala centrální banka v prosinci, kdy základní úroková sazba klesla o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Byla to první změna sazeb od června 2022.

Forex: Euro a nižší úroky
16.01.2024 I když zatím vláda otázku eura odložila k “ledu”, debata o společné měně v Česku dál pokračuje. Je však bohužel častokrát plná argumentačních “polopravd a faulů”, a to jak v táboře odpůrců, tak i zastánců eura. Dnes jsme se rozhodli krátce podívat na častokrát opakovaný a zavádějící argument “euro zlevní půjčky a hypotéky”.

Analytici: Inflace v prosinci klesla rychleji díky zlevnění potravin
11.01.2024 Meziroční inflace se v prosinci snížila víc, než očekával trh, když dosáhla 6,9 procenta. Přispělo k tomu především zlevnění potravin, jejichž ceny meziročně klesly poprvé v loňském roce, upozorňují analytici, které ČTK oslovila. V letošním roce očekávají výrazné zpomalení tempa růstu spotřebitelských cen. Průměrná inflace za celý rok se podle nich sníží mezi 2,6 a 3,5 procenta proti loňským 10,7 procenta. Rozhodující budou údaje z ledna, kdy se obvykle mění většina ceníků.

Poptávková recese dorazila do eurozóny
09.01.2024 Dnešní data z německého průmyslu za listopad negativně překvapily, když místo růstu o 0,4 % došlo k poklesu o 0,7 %. Kumulativní pokles od března už činí 6,5 % a tato lokomotiva evropského hospodářství táhne s sebou dolů celou ekonomiku eurozóny.

Sazby ČNB – 6,75 %
21.12.2023 „Z České národní banky vyletěl první holub v podobě mírného snížení sazeb. V tuto chvíli tento krok můžeme vnímat jako jasný signál toho, co se bude dít příští rok. Můžeme očekávat další uvolňování měnové politiky a podporu českého hospodářství, které je stále slabé. Zatím to vypadá, že se jedná o logický krok. Doufejme, že jej nebude třeba revidovat, až budou mít bankéři data o inflaci na únorovém zasedání. Když by ceny začaly znovu růst, byl by to důvod k zamyšlení, jestli nebylo rozhodnutí snížit sazby předčasné. Každopádně můžeme si být jisti, že základní úroková sazba i inflace budou v roce 2024 určitě nižší, než byly letos.“

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 21. prosince 2023
21.12.2023 Bankovní rada na svém prosincovém zasedání snížila úrokové sazby o čtvrt procentního bodu: repo sazbu na úroveň 6,75 %.

Očekávaný pokles inflace
11.12.2023 Inflace klesla z říjnových 8,5 % na 7,3 % v listopadu, což je v souladu s naší i tržní prognózou. Hlavním důvodem byla opět srovnávací základna, která byla ovlivněna přijetím úsporného tarifu s platností během posledních třech měsíců v loňském roce. Pokud by nebylo započítáno toto vládní opatření do indexu spotřebitelských cen v minulém roce, tak by inflace činila 4,7 %.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Další pokles inflace v eurozóně a nadále silná spotřeba v USA
27.11.2023 Meziroční inflace v eurozóně se podle našeho odhadu v listopadu snížila na 2,6 %, v Německu v metodice HICP dokonce na 2 %. Jádrová inflace ale v eurozóně zůstává vysoko (3,8 % y/y) a pokles celkové inflace by měl do značné míry odrážet pouze efekt vysoké srovnávací základy loňského roku. Případné navýšení sázek na tempo snižování úrokových sazeb ECB v příštím roce by tedy z našeho pohledu bylo v návaznosti na listopadový údaj předčasné. Americká ekonomika by v tomto týdnu měla z hlediska spotřebitelské poptávky vykázat další solidní čísla, přestože indikátory sentimentu pravděpodobně zůstanou spíše slabé. V ČR bude v pátek zveřejněn druhý odhad HDP za Q3. Očekáváme potvrzení prvního odhadu (-0,3 % q/q), avšak s rizikem sestupné revize.

Forex: Německý HDP v Q3 klesl, pesimismus ale začíná ustupovat
24.11.2023 Německá ekonomika v Q3 poklesla mezičtvrtletně o 0,1 %, předstihové indikátory se ale v Německu i eurozóně jako celku již odrazily ode dna. HDP v Německu v letošním třetím čtvrtletí dolů táhla spotřeba domácností, která mezičtvrtletně poklesla o 0,3 %. Solidní růst o 0,6 % q/q byl naopak patrný u investic. Ve čtvrtém čtvrtletí by ale podle našeho odhadu již ekonomika našeho hlavního obchodního partnera v poklesu pokračovat neměla, když očekáváme její mírný růst o 0,2 % q/q.

Průměrné sazby spotřebitelských úvěrů už rok oscilují kolem devíti procent
15.11.2023 Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů dosáhl v říjnu hodnoty 9,36 procenta. Od zářijového měření je to pokles o šest bazických bodů. V meziročním porovnání je pak aktuální hodnota nižší jen o 0,10 procentních bodů. Analytici z Broker Consulting neočekávají minimálně do konce tohoto roku výraznější výkyvy hodnot ani jedním směrem. Mírně by mohly trend ovlivnit opět konkurenční nabídky bank, které v předvánočním období vždy připravují pro klienty zvýhodněné nabídky úvěrů. Část lidí si totiž opakovaně bere půjčky na nákup vánočních dárků a na pokrytí zvýšených provozních nákladů v tomto období. Odborníci před neuváženými vánočními půjčkami varují.

Objem hypoték v říjnu meziročně stoupl o 123 procent, sazby klesly
15.11.2023 Banky a stavební spořitelny poskytly v říjnu hypoteční úvěry za 16,1 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 123 procent. Úroková sazba u skutečně nových hypoték bez refinancování klesla říjnu ze zářijových 5,74 procenta na 5,71 procenta, a byla tak nejníže od července 2022. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace Hypomonitor. Data dodávají všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu.

Ranní okénko - Stabilní sazby ČNB, v USA vycházejí data z trhu práce
03.11.2023 Dnes je tuzemský kalendář prázdný a trhy tak mají čas do zpracovávat včerejší rozhodnutí ČNB o stabilitě sazeb. Z eurozóny dorazí údaj o zářijové nezaměstnanosti, kde je očekávána stagnace na 6,4 %. Daleko zajímavější tak budou říjnová data z amerického trhu práce, kde vychází tradiční set včetně míry nezaměstnanosti, počtu nových pracovních míst mimo zemědělský sektor a vývoje mezd.

Sazby zůstávají beze změny, dolů podle nás půjdou až příští rok
02.11.2023 Bankovní rada ČNB navzdory tržním očekáváním ale v souladu s naší prognózou dnes ponechala úrokové sazby beze změny. Jestřábím dojmem vyzněla tisková konference guvernéra Michla, na které zmínil především proinflační rizika. Ta se podle něj týkají hlavně vlivu stále vysoké meziroční inflace, která navíc oproti září v posledních třech letošních měsících vlivem nižší srovnávací základny zrychlí, na mzdová vyjednávání a úpravy cen. Tato rizika do konce roku nepominou, a proto i nadále očekáváme, že k prvnímu snížení sazeb dojde až v únoru příštího roku. Následně sazby půjdou vlivem pouze pozvolného oživení ekonomiky poměrně rychle dolů. Na konci roku 2024 tak repo sazba podle naší prognózy klesne na 4 %, politicky neutrální úrovně 3 % by však měla dosáhnout až na konci roku 2025.

Forex: ČNB nadále drží sazby beze změny, snížení přijde až příští rok
02.11.2023 Bankovní rada České národní banky na dnešním zasedání rozhodla o ponechání úrokových sazeb na stávající výši, což bylo v souladu s naší prognózou. Základní repo sazba tak zůstává na sedmi procentech. Analytický konsensus a finanční trh však již očekávaly snížení sazeb, a to o 25 bb.

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 2. listopadu 2023
02.11.2023 Bankovní rada na svém listopadovém zasedání ponechala úrokové sazby opět beze změny.

Forex: Koruna je k euru nejslabší za poslední rok, k dolaru dnes stagnovala
10.10.2023 Koruna dnes oslabila k euru k nejslabším úrovním za poslední rok. Kolem 17:00 se obchodovala za 24,59 EUR/CZK, proti pondělnímu podvečeru ztratila 13 haléřů, slabší zavírala naposledy loni v říjnu. Podle analytiků oslabením reagovala na dnešní zveřejnění dat o zářijové inflaci. Vůči americkému dolaru dnes česká měna stagnovala na 23,20 USD/CZK. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online.

Polská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procentního bodu
04.10.2023 Měnový výbor polské centrální banky snížil základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 5,75 procenta, protože inflace v zemi zpomaluje. Oznámila to banka v dnešním prohlášení. Rozhodnutí bylo v souladu s očekáváním analytiků.

Už přesně za měsíc ČNB může poprvé po 3,5 roku snížit svůj základní úrok. Pravděpodobnost po minulém týdnu stoupá, Češi se totiž stále bojí utrácet a inflace už je letos jen 1,8procentní, tedy pod cílem ČNB…
02.10.2023 Tuzemská ekonomika v letošním druhém čtvrtletí vůbec nerostla. Vyplývá to z dalších zpřesněných údajů k jejímu vývoji, které v pátek zveřejnil Český statistický úřad. Podle statistiků tuzemské hospodářství od dubna do června v porovnání s prvním letošním čtvrtletím jen stagnovalo. Předchozí jejich odhad ovšem hovořil o růstu 0,1 procenta.

Snížení sazeb v září ve hře nebylo, jestřábí tón zatím přetrvává
27.09.2023 ČNB dle očekávání na dnešním zasedání úrokové sazby nezměnila. Další změna sazeb by již měla být směrem dolů. Možnost snížení úrokových sazeb již na tomto zasedání však na stole ještě nebyla. Současná stále vysoká úroveň meziroční inflace prostor pro pokles sazeb podle bankovní rady zároveň příliš nenabízí. Další kroky centrální banky budou podle guvernéra Michla záviset na nově zveřejněných datech a vyhodnocování prognózy a naplňování jejích rizik. Zároveň dodal, že osobně mu případné podstřelení inflačního cíle vlivem pozdějšího poklesu úrokových sazeb ve srovnání s prognózou ČNB nevadí. Podle nás k prvnímu snížení sazeb dojde až v příštím roce, a to v únoru o 50 bb. Rizika ve směru dřívějšího a rychlejšího poklesu sazeb však přetrvávají v souvislosti s rychlejším odezníváním inflace a útlumem ekonomické aktivity. Dnešní zasedání si ponechalo mírně jestřábí tón, nicméně možnost snížení sazeb v letošním roce nechalo stále ve hře, ačkoli silných indikací bylo poskromnu.

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 27. září 2023
27.09.2023 Bankovní rada na svém zářijovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny: plně v souladu s očekáváním finančního trhu.

Obnovení růstu reálných mezd a zlepšení tuzemské poptávky
01.09.2023 Růst nominálních mezd podle našeho odhadu ve druhém letošním čtvrtletí zpomalil na 8,5 % y/y a 1,7 % q/q. Ještě výrazněji se však zmírnila dynamika spotřebitelských cen, a průměrná reálná mzda tak mezičtvrtletně vzrostla o 1,3 %. Tím podle nás započal trend postupné kompenzace hlubokého propadu kupní síly zaměstnanců z posledních dvou let. V souladu se zlepšením reálných příjmů domácností a s ohledem na jejich vysokou úroveň nahromaděných úspor očekáváme, že pokračovalo postupné oživení spotřebitelské poptávky.

Bankovní asociace letos čeká růst HDP 0,1 procenta, příští rok 2,3 procenta
10.08.2023 Nová prognóza České bankovní asociace pro letošní rok předpokládá jen velmi mírný růst tuzemské ekonomiky o 0,1 procenta. Proti květnové prognóze se odhad nepatrně zhoršil a vrátil se zpět na odhad z kraje letošního roku. Inflaci pro letošní rok stále čeká 11 procent a v jeho závěru kolem osmi procent. Vyplývá to z nové makroekonomické prognózy, kterou dnes novinářům představila Česká bankovní asociace (ČBA).

Forex: Snižování sazeb zatím není kvůli stále vysoké inflaci na stole
03.08.2023 Úrokové sazby ČNB zůstávají po dnešním zasedání podle očekávání beze změny. Bankovní rada nadále preferuje silnou korunu, a to i přes ohlášení konce intervenčního režimu. Další zvýšení sazeb je již pravděpodobně mimo hru, jejich snížení však kvůli stále vysoké meziroční inflaci podle bankovní rady zatím nepřipadá v úvahu. Další kroky centrální banky budou podle guvernéra Michla záviset na nově zveřejněných datech. Ten zároveň uvedl, že diskuze o nižších sazbách by podle něj mohly začít na podzim. My první snížení úrokových sazeb ČNB očekáváme až v únoru příštího roku. Případné rychlejší odeznívání inflace a pokračování útlumu poptávky a ekonomiky, než s jakým v naší prognóze počítáme, by však mohlo vést k dřívějšímu a rychlejšímu snižování sazeb. Vyznění dnešního zasedání lze hodnotit jako jestřábí ve vztahu k očekávání finančního trhu, avšak holubičí ve srovnání s předchozími zasedáními centrální banky.

Forex: Sazby ČNB zůstávají beze změny, pokles pravděpodobně přijde až v příštím roce
03.08.2023 Česká národní banka v souladu s očekáváními na dnešním zasedání ponechala úrokové sazby opět beze změny. Základní repo sazba tudíž zůstává na sedmi procentech.

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 3. srpna 2023
03.08.2023 Bankovní rada na svém srpnovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny: v souladu s očekáváním finančního trhu.

Forex: Úrokové sazby ČNB zůstanou i dnes beze změny
03.08.2023 Na korunovém trhu dnes bude v centru pozornosti zasedání ČNB. Od té je široce očekáváno, že ponechá úrokové sazby opět beze změny. Jejich první snížení čekáme až v únoru příštího roku. Na programu je dnes také zasedání anglické centrální banky (BoE). Ta by měla podle nás zvýšit úrokové sazby o 25 bb. Z hlediska nově zveřejněných dat budou finanční trhy sledovat především ta z USA. Zde budou zveřejněny tovární objednávky za červen, červencový ISM z oblasti služeb, a také pravidelné týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti.

Oživení tuzemské poptávky a další pokles inflace
03.08.2023 Úrokové sazby ČNB pravděpodobně zůstanou na současných úrovních až do konce letošního roku. O to rychlejší ale podle nás bude muset být jejich pokles v roce příštím. Maloobchodní tržby bez prodejů aut podle našeho odhadu v červnu pokračovaly v meziměsíčním růstu, což by dávalo naději na dílčí oživení tuzemské poptávky. V případě průmyslové produkce po výrazném květnovém nárůstu naopak očekáváme mírnou korekci směrem dolů. Inflace podle našeho odhadu klesla z červnových 9,7 % y/y na 8,8 % v červenci.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská ekonomika v Q2 23 zůstala v útlumu
31.07.2023 Fed i ECB na zasedáních v minulém týdnu zdůraznily, že jejich další kroky budou závislé především na nových datech. Tento týden přitom nebude o důležité statistiky nouze. Počet nově vytvořených pracovních míst za červenec by ve Spojených státech měl potvrdit jejich sestupnou tendenci. Zmírnění podle našeho odhadu zaznamenala i inflace v eurozóně, avšak její jádrová složka zůstává vysoko. Tamní ekonomika v Q2 zároveň oživila. V tuzemsku by data o HDP za Q2 měla potvrdit růstem pouze o 0,1 % q/q útlum domácí poptávky. ČNB ve čtvrtek znovu ponechá úrokové sazby beze změny.

Analytici očekávají ponechání základní úrokové sazby ČNB na sedmi procentech
30.07.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) na čtvrtečním jednání ponechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Důležitější než rozhodování o sazbách bude podle nich nová prognóza a doprovodný komentář guvernéra Aleše Michla na tiskové konferenci. Centrální banka naposledy upravovala sazby před více než rokem, kdy je zvýšila o 1,25 procentního bodu na současnou úroveň.

Forex: Fed i ECB zvýšily sazby, další kroky budou záviset na datech
28.07.2023 Obě klíčové centrální banky tento týden podle očekávání zvýšily úrokové sazby o 25 bb. Ani jedna se také nezavázala, jaký krok bude následovat na příštím zasedání, když podmínily svoje rozhodování novými daty. Zatímco v případě Fedu se podle nás jednalo o poslední krok v rámci současného cyklu zpřísňující se měnové politiky, ECB by mohla ještě jeden hike o 25 bb přidat v září. Podpora pro další zvýšení sazeb by ale mohla i v případě ECB slábnout s tím, jak v poslední době v Evropě, zejména v Německu, nové statistiky zklamávaly.

Forex: Americká centrální banka dnes naposledy zvedne úrokové sazby
26.07.2023 Dnes je na programu jediná ale o to sledovanější událost, a to zasedání amerického Fedu. Ten podle nás i tržního konsensu zvedne pásmo sazeb o 25 bb na 5,25-5,50 %. Důvodem bude hlavně napjatý trh práce. Podle nás by však mělo jít o poslední zvýšení, když růst cen v USA zvolnil a zpomaluje také tamní ekonomika. Ta by měla v první polovině příštího roku podle naší prognózy vstoupit do recese. První snížení úrokových sazeb Fedu čekáme v Q1 24. My jsme včera zveřejnili nové Ekonomické výhledy.

Forex: Německé IFO je dalším zklamáním v řadě
25.07.2023 Německý IFO index podnikatelské důvěry podobně jako včera zveřejněné PMI indikátory zklamal. Celkový index klesl z červnových 88,6 b. na 87,3 b. v červenci, zatímco byl očekáván mírnější pokles na 88,0 b. Důvěra německých podnikatelů tak byla nejnižší od loňského listopadu. K dalšímu zhoršení došlo jak u složky hodnotící současnou ekonomickou situaci, tak i z hlediska očekávání podnikatelů pro následujícího půl roku. Za odhady však zaostalo hodnocení současné situace, zatímco zhoršení na straně očekávání bylo zhruba v souladu s tržním konsensem. Celkově je červencový IFO index další v řadě pesimisticky vyhlížejících indikátorů z evropské ekonomiky, které ukazují na zpomalování její růstové dynamiky.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace v eurozóně se nadále snižovala, jádrová složka však zrychlila
26.06.2023 Nejvíce očekávaným ukazatelem tohoto týdne je první odhad inflace v eurozóně za červen, který však bude zveřejněn až v jeho úplném závěru. Podle našeho odhadu celková inflace zaznamená další pokles z 6,1 % y/y na 5,6 %, její jádrová složka však pravděpodobně zrychlí. Ve vztahu k inflaci a s tím související odezvě měnových politik budou finanční trhy ostře sledovat i výroční symposium ECB v portugalské Sintře, které se koná od pondělí do středy. Lze tak očekávat větší počet vyjádření od centrálních bankéřů z obou stran Atlantiku. Data z německého trhu práce za červen by měla ukázat na jeho nepatrné oslabení. Předstihové indikátory podnikatelského sentimentu z eurozóny pravděpodobně opět klesnou a potvrdí zhoršený výhled vývoje evropské ekonomiky. Důvěra spotřebitelů by se ale měla mírně zvýšit, a to jak v Evropě, tak i USA.

Forex: Zatímco sazby ČNB již dosáhly vrcholu, v zahraničí dále rostou
23.06.2023 Úrokové sazby ČNB nedoznaly změn ani na červnovém zasedání. V souladu s očekáváními tak základní repo sazba zůstává na 7 %. Podpora pro pokračující stabilitu úrokových sazeb byla v bankovní radě tentokrát silnější, když hlasování dopadlo poměrem 5:2 (oproti 4:3 na minulém zasedání). Centrální banka rovněž zopakovala závazek bránit nadměrným výkyvům kurzu koruny.
Související klíčová slova:
Tomáš Jícha | Hluboká recese | Situace v eurozóně | ERA | Zbrojovka | Český průmysl | Zvyšování sazeb ČNB | Bankéř | Koruna zpevnila | Měsíční předpovědi | Akcie Komerční banky | Poskytování hypoték | Protiinflační tlaky | Index Bloomberg Barclays | Tempo růstu | Virus Covid-19 | Investice do akciových titulů | Odvětví | J&T | Developeři | Jackson Hole | Dominik Rusinko | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | Celková průmyslová výroba | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Devizoví obchodníci | Silnější koruna | Banky a stavební spořitelny | Apetit k riziku | Kč/EUR | Fiskální stimul | Akcie Erste | Ceny plynu v Evropě | EUR | Odhad vývoje ekonomiky | Zkušenosti | Sněmovní volby | Nárůst objemů | Akciové trhy | Alphabet | Alibaba | Vstupy | Ekonomické dopady koronaviru | Racionalizace | Německý ukazatel | Dění v USA | Inflace v září | Rostoucí úroky | Měnový kurz | Opětovný pokles | Pozitivní vliv | Pfizer | Prohloubení schodku | Veřejné finance | Měnový pár EUR/CZK | Mince | Řecko | Analytik Cyrrusu | Oživení poptávky | Tuzemský průmysl | Pokles sazeb | Rozkolísaný | Rating Česka | Průměrná míra nezaměstnanosti | Analytický tým | Historie | Trend | Inflační čísla | Korunové instrumenty | Tempo růstu ekonomiky | Silicon Valley Bank | Mezinárodní měnový fond | Hnojiva | Očekávané výsledky | Statistiky | Patria Finance | Specializace Finance | Zpomalující ekonomika | Investiční banky | Snížení úrokové sazby | Makroekonomika | Subdodávky | Blesk | Analytická práce | Dolarová výnosová křivka | Úsporný energetický tarif | Britská libra | Aktiva | Sankce na ruskou ropu | PLN | USD/PLN | Citigroup | Energetika | Bezpečné útočiště | Růst úrokových sazeb ČNB | Schodek státního rozpočtu | Snížení úroků | Index aktivity | Investing | Zpomalováním růstu | Záporné sazby | Překvapení trhu | Střední Evropa | Implikace | Paušální daně | Evropská komise | Tvorba pracovních míst | Hypoteční sazba | Sazba hypoték | Frankfurt | Poplatky | Modelování výnosové křivky | Současná nejistota | Zasedání ECB | Další snižování sazeb | Investment Management | Výnosy dluhopisů | Zveřejnění výsledků | Index PX | Ruské invaze na Ukrajinu | Pokles hospodářství | Analýzy | Rozpočet EU | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | Cenové stability | Kurzotvorný faktor | Forwardový kurz | Islandská centrální banka | Válka | Lagardeová | Deflační tlaky | Vládní opatření | Listopadové maloobchodní tržby | Dění na trzích | Propad cen | Americká inflace | Ethereum | Růstová portfolia | Významné zisky | Růst sazeb | Deflace | Index Euro Stoxx 600 | Expanze | Rostoucí ceny | Oblast fiskální politiky | Výkyvy | Depozitní sazba | APP | Nástroje měnové politiky | Obchody s kryptoměnovými aktivy | Posilování dolaru | Směřování měnové politiky | Globální dluhopisové trhy | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Aktualizovaný výhled | Předpandemické hodnoty | Nová data | Mimořádné daně | Saúdská Arábie | Šéf Fedu Powell | Napjatá situace na trhu | Repo sazba ČNB | Strach | Státní dluhopisy s kratší splatností | Bankovní rada ČNB | Německý DAX | Dnes ČNB | Program odkupu aktiv | Dluhopisové emise | Udržení inflace | Geopolitické napětí | Nezaměstnanost | Hilton | Data z Německa | Vývoj finančních instrumentů | Statistika z amerického trhu práce | ČBA | Ekonomika Německa | Růst cen zemního plynu | Optimismus spotřebitelů | Cena zlata | Průměrná úroková sazba | Veřejný dluh ČR | Propad cen ropy | Bankéři | LOGeco | Ceny dováženého zboží | Průzkum PMI | EOG | Christine Lagarde | Burza | Trumpová | Pohled na akciové trhy | Vratislav Zámiš | Inflace v prosinci | David Eim | Růst zaměstnanosti | Vytváření zisku | Rok 2025 | Hlavní události | Základní úrokové sazby | Rostoucí inflace | Spotřební koš | Cena hypoték | David Marek | Směrnice | Pojišťovací společnosti | Více peněz | Brexit | Nárůst sazeb ČNB | Oznámení | Náklady na zajištění | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | Další regulace | Deficit hospodaření státu | Zvýšení základní úrokové sazby | Karanténní opatření | Analytický tým FXstreet.cz | ČNB tisková konference | Proti-inflační riziko | Napjatá situace na trhu práce | Tuzemská měna | VIG | Růst ekonomiky USA | Termínované vklady | Volby | Výhled ekonomiky | Český realitní trh | Regionální měny | Americký prezident | Obchodní cíle | Znehodnocení | Sazby hypoték | Česká měna | Nastavení úrokových sazeb | Amazon | Růst cen | EUR/PLN | Zasedání Evropské centrální banky | Crowdfundingové platformy | Nárůst sazeb | Zvýšení úrokové sazby | Přijetí | Polský průmysl | Nizozemsko | Zotavení z koronavirového šoku | Snížení úrokových sazeb | Pandemie COVID-19 | Porovnání vývoje | Miloš Filip | Důchody | Chod ekonomiky | Vysoké riziko | Swiss Life Hypoindex | Dobrá zpráva pro euro | Výkon | Implikovaná volatilita akciových trhů | Politická situace | CZK | Odborné přednášky | Nezávislé měnové politiky | Podnikání | Slevy na dani | Mimořádná inflace | Země EU | Dolarový index | Stavební spořitelny | Opatření proti šíření epidemie | HDP za Q2 | Očekávané úrokové sazby | Hershey | Sankce Spojených států | České vlády | Pandemická krize | CzechTrade | Vývoj měnového páru | Nižší ceny | Vojtěch Benda | Objem nakupovaných aktiv | Inflace | Investment management | Vývoj měnového kurzu | Zlatý důl | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | Události tohoto týdne | Obavy z dopadu koronaviru | Rovnovážný kurz | Cíl ČNB | Garance | Tržní reakce | Dividendy | Breaking | Prima | Celková míra nezaměstnanosti | Philip Morris | Michal Stupavský | Výrazný růst | Maloobchod | Podnikatelská důvěra | Meziroční vývoj inflace v ČR | Poptávka po úvěrech | Graf | Utahování měnové politiky | Fondee | Výhled | ČSÚ | Úrokové swapy | Poptávka domácností po úvěrech | Největší propady | BP | HUF | Průmysl | Pohonné hmoty v Česku | Vít Endler | České banky | Útlum ekonomiky | Uvolnění měnové politiky | Vakcinace | Evropská měna | Úročení spořicích účtů | Schönfeld & Co | Dění na Ukrajině | Očekávání analytiků | Centrální banky | Zpráva | Momentum | Viceguvernér ČNB | Spotřební daně | Objem hypoték | Zvyšování sazeb | Ceny hypoték | Société Générale Group | Zajišťování | Celková inflace | Projev šéfa Fedu | Dobré výsledky | Deník N | Moderna | Aktuální kurz eur | Nárůst cen ropy | Kč/USD | Růst úroků | Míra úspor | EURCZK | Podnikatelský sektor | Maloobchodní tržby v ČR | Vít Hradil | Oživování globální ekonomiky | Trh s komerčními nemovitostmi | Pokles sazeb hypoték | Daňové přiznání | Zdražování hypoték | Dluhopis Republiky | Sankce | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Covid | Dolary | Vyšší poptávka | Dnešní aukce | Globální ekonomiky | Nabídka | Úrokové míry | Washington | Aktuální hodnoty měny | Bilance ČNB | Barnabás Virág | Data z USA | Spotřebitelské inflace | Počet pracovních míst | Slábnoucí inflace | Dnešní makroekonomické ukazatele | Základní úrokové sazby ČNB | ČNB Vojtěch Benda | ATRIS | Makroekonomický analytik | Oldřich Dědek | Bohumil Trampota | Úrokový diferenciál měn | Lepší výsledky | Banky snižují úroky | Hypotéky v ČR | Fio | Cyklus zvyšování sazeb | Ceny pohonných hmot | Situace na trhu s plynem | Očekávaná reakce | Analytici Next Finance | Futures | Úroky u spořicích účtů | Vlastní bydlení | Kurz české měny | Polská centrální banka | Reakce trhu | Rizika vyšší inflace | Ekonomiky | Jana Mücková | Snížení nákladů | Deloitte | Hospodaření státu | CL | Snižování úroků | Odhodlání | Důvěra spotřebitelů | Donald Trump | Ranní okénko | PLN/EUR | Řešení energetické krize | Česká bankovní asociace (ČBA) | Volatilita | Poplatek | Společnosti Blackstone | Maďarsko | Akciové investování | Meziroční vývoj růstu průmyslu v eurozóně | Ztráta ČNB | Členové bankovní rady | Celosvětová recese | První zvýšení sazeb | Brexit bez dohody | Trh státních dluhopisů | Investice do reálných aktiv | Vysoké ceny energií | Rostoucí akciové trhy | Český trh práce | Průmyslová produkce | Pokles ceny ropy | Limit pro nákup dluhopisů | Economist | Viceguvernéři | Očekávaná reakce centrální banky | Cenové hladiny | Makroekonomická data | Jednání kartelu OPEC | Významné riziko | Největší propady v historii | Bydlení | Předstihové indikátory | Hospodářství Velké Británie | Uplynulý rok | Zveřejněné údaje | Peníze | Strop pro výnosy | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Trpělivost | ECB dnes | Brent | Epidemická situace | Natland | Due diligence | Bohuslav Čížek | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Stimul | Zvýšit ziskovost | Světlo na konci tunelu | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Očekávání | Kurz EUR/CZK | Odeznívání inflace | Schodek zahraničního obchodu | Snižování sazeb | Expert | Nárůst úroků | Evropské burzy | Odhady PMI | Světové finanční trhy | Inflační riziko | Příležitost k nákupu | Nejistota na trzích | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Balíček na podporu ekonomiky | Fosilní paliva | Štempl | Boom | Kurz koruny ČNB | Celní války | Transparentní | Války na Ukrajině | Hypotéky v Česku | Invaze na Ukrajinu | Základní sazby | Internetové prodeje | Měnový fond | Guvernér české národní banky | Nová prognóza ČNB | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Financovat | Riziko zvýšení úrokových sazeb | Hlavní úrokové sazby | Ekonomické ukazatele | Spotové operace | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Jana Steckerová | Časové řady | Prague Economic Papers | Němečtí podnikatelé | Akcie Erste Bank | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Pomalé oživení | Americký index | Příležitosti | Investiční skupiny | Itálie | Trh dluhopisů | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Zaměstnanost | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Světové finanční krize | Zisky bank | Nižší úroky | Národní měny | CERGE-EI | Průměrná nominální mzda | Nový rekord | Objednávky | Kalendář tento týden | Nižší daně | Včerejší obchodování | Charles Schwab | Prognóza | Výnosová křivka | Pozitivní nálada | Ztráta ruského trhu | Inflace v roce 2023 | Plánování | Použití finanční páky | Analytik České bankovní asociace | Martin Machala | Trh práce | Potenciál pro růst | Změny cen | Swiss | Britská centrální banka | Jiří Piluša | Spotřebitelské úvěry | Obchodníci | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Kongres | Tempo poklesu | Hrozba | Transparentní řešení | Akvizice | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | Asociace exportérů | Úročené vklady | Generali Investments CEE | Implikovaná volatilita | Drahota potravin | Štěpán Hájek | Hospodářské recese | Objem obchodů | Firemní úvěry | Odraz na finančních trzích | Dobrý výsledek | Banka Barclays | Ceny dluhopisů | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | Obrat trendu | Dopad pandemie | Bankovní rada České národní banky | Výrazná inflace | Předčasné splacení hypotéky | Cena bitcoinu | Volatility | Nike | České ekonomické výhledy | Běžný investor | Odhad letošního růstu ekonomiky | Ceny výrobců | Ministr energetiky | Vývoj hlavní úrokové sazby | Chování | Tržní úrokové sazby | Finanční společnosti | Německé tovární objednávky | Evergrande | Koruna posílila | Banka Morgan Stanley | Gepard Finance | MONET | Koruna | Národní ekonomická rada vlády | Americká spotřebitelská důvěra | Zasedání centrálních bank | Banky v ČR | Inflační situace v ČR | InvestBay | Návrh rozpočtu | AUD | Inflace v eurozóně | Portál FXstreet.cz | Snižování úrokových sazeb v USA | Oslabování koruny | Sazba ČNB | Posílení české měny | S&P500 | Zpřesněný odhad | Expanzivní měnová politika | Propouštění zaměstnanců | Nový zákon | Opatření | Meziroční růst | Portu | Sazby na hypotékách | Cvičení | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Inflační tlaky v české ekonomice | Zprávy z ekonomiky | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Drahé energie | Fincentrum | Jiří Cihlář | Tisková konference ČNB | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Dopady války na Ukrajině | Listopadová inflace | Lukáš Kovanda | Vládní koalice | Výrobní inflace | Prognóza kurzu | Zkušenost | Czech Fund | Posílení kurzu | EMU | Cestovní ruch | Uložení peněz | Riziková averze | Počasí | Oživení české ekonomiky | Úroky na hypotékách | Šíření nemoci COVID-19 | Sušánka & partneři | Fialova vláda | Průměrné mzdy | Spořící účty | ČNB úrokové sazby | Ceny plynu | PwC | Ekonom společnosti | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Dot plot | Index | Makroprognózy | Pozice ekonomiky | Studie | Data z reálné ekonomiky | Průměrný kurz koruny | Objem hypoték v říjnu | Reálné úrokové sazby | Vice | Silný fundament | Akcie společnosti ČEZ | Směnný kurz | Akademické aktivity | Období nejistoty | EUR Index | Obchodní války | EUR/MWh | Sell | Rezervní měny | Elektřina | MMF | Měsíční data | Výrobní ceny | Podnikatelé | Zpřísnění měnové politiky | Proroctví | Jana Vaisová | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Nejlevnější hypotéky | Komise | Nejistoty | Participace | Fialův kabinet | Rovnováhy | Pozitivní zpráva | VŠE v Praze | Americká centrální banka | Bílý dům | Kapitál | Ropa Brent | Jiří Rusnok | FinTech | Posílení | Intervenční režim | Rozhodnutí ČNB | Daně z příjmů | Obiloviny | Členské země eurozóny | Společnosti | Údaje o inflaci | Majitel | Tržby v eurozóně | Obrovské ztráty | Ukazatel amerických burz | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Hypoindex | Zpráva pro euro | Česká zbrojovka | S&P | Akciové trhy v Evropě | Koronavir | Tuzemské banky | Data z trhu práce USA | Unie | Výnosové křivky | Obchodování na finančních trzích | Data z ekonomiky | Maloobchodní tržby | Zvýšení cen ropy | Investiční portfolia | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vstup do eurozóny | Kurz dolaru | Standard Chartered | Narušení dodávek | Průmyslové odstávky | Akciové indexy | Naše prognóza | Marka | Výrazné ztráty | Analytici ČSOB | Vysoká inflace | Americké měny | Ekonomický kalendář | Šéf polské centrální banky | Obavy z růstu inflace | Analytik ČSOB | Střadatelé | Domácnosti | Stárnutí populace | Samou | Úroda | Guvernér ČNB Aleš Michl | Ekonomický vývoj | Dnešní HDP | IRS | Záznam z jednání ČNB | Obsazenost hotelů | Úročení koruny | ETF na kryptoměny | Inflační výhled | Rozpočtová politika | Vývoj inflačních očekávání | Asie | Vývoj cen ropy | Martin Novák | Nová prognóza | Oživení na americkém trhu práce | Guvernér Glapinski | Deficit | Pandemie COVID | Tom Kadeřábek | Objem dluhopisů | Prognóza kurzu koruny | BREAKING | Francouzský CAC 40 | Meziroční vývoj růstu průmyslu | Invaze | Moskva | Energetický tarif | G7 | Průmysl a zahraniční obchod | Knight | Vyjádření ČNB | Seznam Zprávy | Daň z nadměrných zisků | Vysoké úroky | Budoucnost | Zápis ze zasedání ECB | Pokles ceny | Cukr | ČNB a nemovitosti | Tržní sentiment | Zdražování potravin | Rada guvernérů | Virus | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Nejnovější údaje | Americká banka | Analytika | Kurz koruny | Vývoj úrokových sazeb ve Spojených státech | Hlavní ekonomka | Pozornost trhu | IDEX | AA | Negativní dopad | Kompenzace | Daň z mimořádných zisků bank | Soutěž ošklivek | Aukce státních dluhopisů | Vratislav Jůza | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Tlumit inflační tlaky | Eskalace | Analytik ČSOB Jan Bureš | NAFTA | Ústup inflace | Výroba aut | Vývoj tržeb | Hospodářská politika | CFA Institute | Česká koruna | Devizové trhy | TLTRO | G10 | Moneta | Masivní výprodeje koruny | Twitter | Polská průmyslová produkce | Benzín | MIFID | Zvýšení sazeb ČNB | Michal Skořepa | Pozornost | Červnová inflace | Polský zlotý | Uvolněné fiskální politiky | Prudký propad | Fiskální politiky | Proinflační rizika | Fincentrum & Swiss Life Select | Ceny zemního plynu | Korunové sazby | Neutrální úroková sazba | Vývoj inflace | Ekonom UniCredit Bank | Surové ropy | Závislost | Hodnotové akcie | Meziroční míra inflace | Marek Zeman | Hypoteční banka | Míra úspor domácností | Devizové intervence | Další růst | Tomáš Kudla | Kurzový vývoj | Ifo | Nové peníze | USDCZK | Conference Board | Náklady | Zavádění cel | Kurzové intervence | Index nákupních manažerů | Antivirus | Vývoj mezd | Krátkodobý výhled | Ceny v zemědělství | Statistický úřad | Akcie obchodované na pražské burze | Prognóza vývoje české ekonomiky | Souhrnný čistý zisk | Očekávaná data | Bitcoin | Radomír Lapčík | Dluhopis | Cena plynu | Poptávka | Fincentrum Hypoindex | Nová prognóza ECB | Balance | Nejziskovější | Zlevnění hypoték | Konjunkturální průzkum | Úrokový swap | ISM index | Šíření viru | Depozitní sazby ECB | Zboží dlouhodobé spotřeby | Miroslav Novák | Zvýšení základního úroku | Analytik Raiffeisenbank | Vyšší úroky | Golem Finance | Snižování úrokových sazeb | Tuzemská inflace | RBI | Research | Data o inflaci | Standardní daň | Daň z nabytí | Závazek | Množství peněz | Technologický index Nasdaq | Marketingová komunikace | Kurz kryptoměny | Očekávání trhu | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Patria Online | Nastavení měnové politiky | Tovární objednávky | Obchodovat | Analýzy makroindikátorů | Kurz české koruny | Ekonomické sankce vůči Teheránu | Válka na Ukrajině | Tisková zpráva | Obchodní aktivita | Kroky ČNB | Finance | Vysoké inflace | Korporátní dluhopisy | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Dluhopisy | Indikátor | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Mimořádný zisk | Speciální daň | Poptávková recese | Platformy | Prezident Donald Trump | Zvýšené úrokové sazby | Pár EUR/USD | Investiční bankovnictví | Index PMI | Analytici | Trh práce v USA | Čistý zisk | Aukce | Výroba zpracovatelského průmyslu | Problémy | OVB | Vývoj války | Dluhopisy s kratší splatností | Index Exportu | Dlužníci | Skončení intervencí | Index pražské burzy PX | Inflace cen | Zájem o hypotéky | Sazba hypotečních úvěrů | Úsilí | Prostor pro další růst | Prostor pro pokles | Vyšší sazby | Short EUR/CZK | Prémie koruny | Dopad kurzového pohybu | Pokles cen | Ropa | Cena barelu ropy | Monetární politika | Broker Consulting Index | Poskytování úvěrů | Přijetí eura | ETF | Vývoj běžného účtu platební bilance | Zpomalení hospodářského růstu | Ekonomika Rakouska | Klouzavý průměr | Větší pokles | Pohonné hmoty v ČR | Hospodaření bank | Analytik Portu | Barclays | Úrokové prostředí | Mezinárodní banky | Konvergenční proces | Intervenovat na devizovém trhu | Silicon Valley | Navýšení úrokových sazeb | Emise dluhopisů | Byznys | Ekonomické aktivity | Česká národní banka (ČNB) | Spekulace na pokles | Raiffeisenbank a.s. | Komerční banka | Rozpočtové schodky | Statistici | Tomáš Cverna | Analytik investiční společnosti | Zpomalení inflace | Měnové zajištění | Ekonomové | Oslabení české koruny | Upvest | Depozitní sazby | GSK | USA | Predikce finančních trhů | 3М | Dolarové zisky | Ceny benzínu | Daniel Rajnoch | Spojené státy | Neocity | Očekávání úrokové sazby | Zpomalení světové ekonomiky | Globální finanční krize | Růst eurozóny | Pravděpodobnost hospodářské recese | Růst HDP | Měnová politika ČNB | Pandemie | Korekce na akciových indexech | Euro vůči dolaru | Nálada na trhu | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Forwardové body | Kalendář událostí | Komentář Radomíra Jáče | Martin Wasyliw | Purple Trading Jaroslav Tupý | Šíření nemoci | Investoři v USA | Velmi volatilní | Zvyšování úrokových sazeb | Reposazba | Napětí mezi USA a Íránem | Conseq Investment Management | Sázka | Helena Horská | Konsolidace | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | MF | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Čeští podnikatelé | Prognózy českého hospodářství | Snížení základní úrokové sazby | Oslabení kurzu koruny | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Oslabení kurzu | Jednání ČNB | Akutní panika | Úroková sazba v eurozóně | Americká data | Zlevňování hypoték | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | Vývoj inflace v ČR | Burze | PPF | Nemovitosti v ČR | Vývoj | Drahota | Výkon ekonomiky | Nastavení sazeb | Úroková sazba | Odhad letošního růstu HDP | Meziroční inflace v září | Citelná inflace | Windfall tax | Prohlášení | Světové trhy | Technologický index | Varianty covidu | Růst cen výrobců | Michal Brožka | Důsledky koronaviru | Výnosy | Investiční poradenství | Člen bankovní rady | Indikátor důvěry v ekonomiku | Agentura Fitch | Rizikové averze | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Výdaje | Meziroční vývoj inflace | Americké akcie | Facebook | Vývoj růstu průmyslu v eurozóně | Wood & Company | Zasedání České národní banky | Struktura HDP | Rostoucí ceny ropy | Poměrové ukazatele | Politika centrálních bank | Ad-hoc | Index spotřebitelských úvěrů | Růst americké spotřebitelské důvěry | České měny | Investice do nemovitostí | Data z průmyslu | Spotřebitelská důvěra v USA | Vývoj hlavní úrokové sazby ČNB | Volatilní | Výhled České republiky | Riziko ztráty | EUR/USD | Nízké sazby | Obří fiskální balík | Varování | Zisky firem | Blackstone | Intervence | Počet nezaměstnaných | Účetní charakter | Mimořádné dividendy | Dnešní zprávy | Jan Sušánka | Analytické zprávy | Vysoká rizika | Ceny akcií bankovních domů | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Šíření nákazy | Ceny průmyslových výrobců | Člen bankovní rady ČNB | Dodržování pravidel | Míra inflace v ČR | Pokles cen energií | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Výprodeje koruny | První odhad | Odkotvená inflační očekávání | Dění ve světě | Strach z inflace | Měnové politiky | G20 | Ivan Pilný | Investoři i analytici | Hlavní ekonom Cyrrusu | Investiční doporučení | 1M | Zbyněk Stanjura | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Pracovní den | Obchodní příležitosti | Ministryně financí Alena Schillerová | Fiskální politika | Zvedání úrokových sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Průmysl v Německu | Měnový výbor | Slabost v průmyslu | Trading | Ekonomické sankce | Zlotý | Výdělky | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Sazby centrální banky | Kryptoměnový svět | Akcenta Miroslav Novák | Koronavirus | Ekonomická situace | Odhad HDP | Ceny v dopravě | Euro Stoxx 600 | Růstový potenciál | Vývoj měnových kurzů | Dna | Citelné zdražování | Výsledky maloobchodních tržeb | CNY | Centrální bankéři | Fio banka, a.s. | Kapitálové rezervy | Zvýšení úrokové sazby ČNB | Zvýšení slevy na poplatníka | Rezignace | Investiční strategie | DRFG | Národní banka | Hypoteční sazby | Británie | Rozhodnutí centrální banky | Fingood | Sektor služeb | Nesoulad | Vývoj cen komodit | Miliardy dolarů | Úroková prémie koruny | Nervozita na finančních trzích | ADP | Ceteris paribus | Úrokové sazby České národní banky | Zajištěný kurz | Profesionální investoři | Předběžný údaj o HDP | Druhá vlna pandemie | Zmírnění obav | Vývoj růstu průmyslu | Analytik Komerční banky | Světové rezervní měny | Inflace ČNB | Vládní výdaje | Dlouhodobé dluhopisy | Silná koruna | Světové měny | Cenové pohyby | Změny úrokových sazeb | Světová finanční krize | Miliardy korun | Propad ceny | Tisková konference | Hike | Chytré peníze | Obchodování na pražské burze | Bankovní systém | Eskalace na Blízkém východě | Brexitové dohody | Platební bilance | Thermo Fisher | Růst mezd | Zemědělství | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Bank Pekao | Růst cen nemovitostí | Překážky | Společnost Nike | Posilování koruny | Sazby | Zasedání britské centrální banky | Babišova vláda | GBP/EUR | Hlavní ekonom | Vývoj základní úrokové sazby | Vladimír Vávra | Inflační situace | PMI ve výrobě | Růst průmyslové výroby | Patria | Růst výrobních cen | Akvizice společnosti | Ekonomická důvěra v dubnu | Důvěra v českou ekonomiku | Cenový skok | Otevření obchodu | České koruny | Modelový aparát | Nová sazba | Tempo zdražování | Nízké sazby ČNB | Komise v přenesené pravomoci | Místopředseda představenstva | Růst cen v USA | OVB Allfinanz | Zvýšení produkce | KOMB | Zasedání OPEC | Úrok | Vítězství Joe Bidena | Dopad vysokých cen energií | Investovat | Rekordní ztráty | Konsolidační balíček | Přidaná hodnota | Data o HDP | Sell Limit | Evropská data | Expanzivní fiskální politika | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Hotovost | Průmyslové objednávky | Investiční fondy | Regulátor | Čeští centrální bankéři | Přerušení výroby | Boj s inflací | Údaje z německé ekonomiky | Průzkum | Hlavní analytik | Firmy | Páka | Wood & Company Vladimír Vávra | Inflace v Česku | Objem intervencí | Tvrdý brexit | Masivní výprodeje | Budoucí vývoj | Český státní rozpočet | Sázky na snížení úroků | HDP Německa | Firemní výsledky | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Reálné mzdy | Averze k riziku | Silný propad | Hilton Prague | Cena ropy brent | Banka Creditas | ČSOB Jan Bureš | PwC ČR | Kroky centrálních bank | Výkonnost dluhopisů | Repo sazby | Ekonomický propad | Odhady ekonomů | Oslabení měny | Investování | Hospodaření firem | Didi | Distribuce | Fed | Nonfarm Payrolls | Vytváření zisků | Air Bank | Zpomalování světové ekonomiky | Maďarský forint | Předpokládaný růst | Nárůst HDP | Euro k dolaru | Pokračující růst | Automobilový průmysl | Generali Investments | Česká vláda | Poradenské společnosti | Hry | Dílčí index | Novo Nordisk | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Trhy | Paypal Holdings | Emerging markets | Kurzový závazek | Jiří Tyleček | ČSOB Dominik Rusinko | Návrh MF | Mezinárodní investoři | Dubnová inflace | Další růst úrokových sazeb | Růst české ekonomiky | Rétorika jestřábí | Výprodejní tlak | Důvěra v eurozóně | Analytik České spořitelny | Utahování měnových podmínek | Rizika | Luboš Růžička | Vánoce | Rada ČNB | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Horší data | Fond | Severní Makedonie | Výše úrokových sazeb | ISM | Sdružení automobilového průmyslu | Zvýšení volatility | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Průzkum ČSÚ | Fitch | Postavení dolaru | Americké banky | Dluhopisový trh | Jan Švejnar | Hotelnictví | Úspory | Poslanecká sněmovna | Měnová politika ECB | Snížení spotřební daně | Výkyvy kurzu | Velcí hráči | Jiří Sýkora | Michaela Pudilová | Nominální růst | IDEA Cerge-EI | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | České státní dluhopisy | Obnovení růstu | Zahraniční měny | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Stagflace | Ředitelka | Klíčové faktory | Ekonomická důvěra v ČR | Cenový vývoj | Silné inflační tlaky | TradingEconomics | Čas k výhodné investici | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | mBank | Stav ekonomik | Americké akciové indexy | CEE | Holubice | Americký kongres | Nákup cizoměnového aktiva | Na devizovém trhu intervenovat | Bankovní asociace | Hypomonitor | Tesla | ČNB snížila sazby | Záporné úrokové sazby | Politické fráze | David Vagenknecht | Stabilita | Příjmy domácností | Pavel Štěpánek | Španělsko | Štědrý den | Solidní růst | Vývoj peněžní zásoby | Menšinový | Ekonomický růst | Bloomberg Barclays | Průměrná sazba hypoték | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Nálada na finančních trzích | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Zlepšení nálady | Evropský průmysl | Breaking news | CAD | Cenové války | Odhady analytiků | Omezování nákupů aktiv | Mzdová vyjednávání | Kurzotvorná informace | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Makroekonomická prognóza | Peněžní trh | Banka Goldman Sachs | Analytička | Společnost | Tematické analýzy | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Čínský lockdown | Ekonom Cyrrusu | Meziroční inflace v eurozóně | Sázet | Politika centrální banky | Posilování české koruny | Květnová inflace | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | Zastavení růstu | Dividendové výnosy | Tržní služby | Dluhové krize | EUR/HUF | Zpomalováním růstu české ekonomiky | Ztráty zaměstnání | Institucionální investoři | Allfinanz | Situace na trhu práce | FXstreet | Conseq | Maďarská centrální banka | Velké riziko | Změna sazeb ČNB | Globalizace | Obchod | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Likvidita trhu | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Bilance Fedu | David Krůta | Tradeři | Kurz koruny vůči euru | Inflace v české ekonomice | Daně z mimořádných zisků | Cena hypoték v ČR | AUD/USD | Next Finance Markéta Šichtařová | Oživení globální ekonomiky | Hospodářský pokles | Pokles reálných mezd | Dlouhodobý pohled | Ratingový výhled | Tomáš Vlk | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | EK | Filip Pertold | Zahraniční forex | Nejvýraznější propad | Riziko | Jan Frait | Analytik | Emise | Trinity | MAM | Nájemné | Právo | Benchmarky | Capitalinked | JPY | Volatilita akciových trhů | Zdravotní pojištění | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Citi | Swiss Life | Slabá koruna | Otto Daněk | Bank of America | MONET.CZ | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Úvěrová aktivita | LTV | Finanční trh | Portfolio | Carry trading | Pesimismus | Nástroj | GBP | Nadšení | Akciový analytik | Plyn | Mimořádná daň | Pokles cen ropy | Životní úroveň | Karty | Lukáš Raška | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | CZK/USD | Ceny | Prognóza vývoje | Siemens | Spotový kurz | Financování | Vyjádření ekonomů | Dynamický růst | Propad ekonomiky | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Bankovní tituly | Celosvětový růst | Realitní trh | Meziměsíční inflace | Mírná korekce | IDEA | Realitní společnosti | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | Jedno euro | WTI | Zápis z posledního zasedání | ČNB Jiří Rusnok | Air Products | Biliony | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | Libra | Energetické úspory | Souhrnný indikátor | Odborníci | Rozvolnění | Investments | Údaje o vývoji inflace | Tradingový portál | USD/EUR | Ekonom Komerční banky | Vývoj na finančních trzích | Stratég | Prodeje automobilů | Dobrá data | Kurzové riziko | Evropské dluhové krize | Instituce | Erste Bank | Zpevňování koruny | Forint | Důchod | Novavax | Morgan Stanley | Živobytí | Říjnová inflace | Předseda představenstva | Blue-chip | Inflační krize | Náklady na financování | Výnos | České akcie | Zlevnění potravin | Michal Bárta | Kurzotvorné informace | Bankovní krize | Pokles ekonomiky | ESG | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | ERM | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | Nájmy | Pasiva | CEO | 256/2004 | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Úrokové sazby ECB | Rozhovor | Spotřeba domácností | Vývoj koruny | MNB | Slabší kurz | Přístup k měnové politice | 4fin | Výnos desetiletých dluhopisů | Kalendář makroekonomických dat | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Růstové vyhlídky | Zastropování cen | Česká bankovní asociace | Posílení koruny | Dluhopisový index | Vývoj globální poptávky | Tradingový portál FXstreet.cz | Stoxx Europe 600 | Rostoucí ceny energií | Ceny akcií | Ceny energií | Cílování inflace | Pobřeží slonoviny | Cena akcií | Skutečný výsledek | Utažení měnové politiky | Energetická krize | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Oživení trhu | RBAG | Inflační cíl | Skokové posílení | Jaromír Gec | Malta | Euforie | Rychlý růst cen | Petr Pavel | Kurz eura k dolaru | Vývoj sazeb | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Dynamika mezd | Pracovní místa | Vývoj meziroční inflace | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Akciové trhy v USA | Stav devizových rezerv | Evropské PMI | Extrémní růst | Vyšší hodnoty | Funkční období | Zisk | AT&T | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | EURUSD | FedEx | Nová bankovní rada | Spekulovat | Swapy | Jan Kubíček | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Finanční ředitel | Rating | Dovoz | Aktuální kurzy | Tržní sazby | Prezidentské kampaně | Zahraniční investoři | Konstrukce portfolia | Pozitivní zprávy | Pokles tuzemské ekonomiky | Německé maloobchodní tržby | České hospodářství | Vklady | Obchodování | Jan Vejmělek | Nové prognózy | Dnešní data | Očekávaný vývoj | Posílení dolaru | Úroky | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Úsporný tarif | Růst inflace | Marek Pokorný | Patrie | Cena mědi | Ekonom ING | Hypoteční trh | Sebenaplňující se proroctví | TRY | Prémie | Státní rozpočet | Evropa | Loňský zisk | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Ceny realit | Zprávy | Reakce centrální banky | Ceny ropy | Byty | Lockdown | Údaje o vývoji HDP | Mutace delta | Nový výhled | Kupující | Francie | Předpověď | Den díkůvzdání | Index cen průmyslových výrobců | XTB Jiří Tyleček | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Dodávky plynu | Spoření | Srovnávací základna | Pojišťovny | Poklidné obchodování | Inflační vývoj | Eurodolar | Biden | Finanční krize | Sberbank | EGAP | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Vláda ČR | Britská měna | Běžný účet | Pokles české ekonomiky | ex | Snížení daní | Medián | xStation5 | Marriott | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Změny sazeb | CEZ1.CZ | PRIBOR | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Standard & Poor’s 500 | Zasedání americké centrální banky | Marže | Americké sankce | Směřování | Výhled pro rok | Český trh | Inflace v říjnu | Grafy | Posílení kurzu koruny | Aktivum | Zemědělci | Přenos | Společnost XTB | Pokles spotřebitelských cen | Chorvatsko | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Dostupná data | Portfolio manager | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Časový horizont | Konsensus | Aktuální prognóza | Vládní politika | ERM II | Dluhy | Euro STOXX | Prodej aut | Proinflační riziko | FOREX | Konsenzus | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Investiční produkty | Guvernér | Cizí měny | Dividenda | Index pražské burzy | GfK | Investiční výdaje | Spotřebitelské ceny v Česku | Řemeslo | Hospodářské noviny | HDP | Měnové kurzy | Devizový trh | Načasování | Omyl | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Euro | Klid | Investování je rizikové | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | Ceny pohonných hmot v ČR | Index euro | Pandemická situace | Ekonomka Raiffeisenbank | Politici | Rizikové prémie | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Zhoršení ratingu | Trhy v USA | Načasování obchodu | Členské země | Nejnovější údaje o inflaci | Známky oživení | Politika ČNB | Burzovní cena | Výprodej | Měnové páry | Průmyslové ceny | Hodnoty aktiv | Tomáš Holub | Poptávka investorů | Slovensko | Martin Gürtler | Glapinski | Vývoj trhu | Měnové unie | Akumulace | Invaze Ruska na Ukrajinu | CEZ1 | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Pozitivní výhled | Odhad letošního růstu | Výhled měnové politiky | Retail | Vyšší úroveň | Guvernér ČNB | Ztráty | Osobní výdaje | Zásobníky | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Americký ISM | Česká inflace | Růst průměrné mzdy | Americké firmy | Úvěr | Meziroční inflace | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Vývoj české koruny | Úrokové sazby ČNB | FOMC | Akcie | Omezené dodávky | Měnové podmínky | Mzda | Nižší úrokové sazby | Dramatický dopad | Vývoj jádrové inflace | NERV | Société Générale | Návratnost | Důležitá zpráva | Výhody | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | PayPal Holdings Inc | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Makléř | Zrychlení růstu | Koš | Markéta Fišerová | Velkoobchodní ceny elektřiny | Tržby v maloobchodě | SPOT | Motivace | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | EOG Resources | Index cen | Češi | Tuzemské hospodářství | Převis | ADP report | Capitalinked.com Radim Dohnal | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | Technické faktory | Pokles cen komodit | Rekordní maximum | Úroková míra | Radim Dohnal | Flash Crash | Vývoj ekonomiky | Vývoj pandemie | Napětí na Blízkém východě | Nižší DPH | Největší propad | Ekonomický výzkum | Uvolněné měnové politiky | Pokles úroků | Prognózy | Globální recese | Zvyšování cen | Maloobchodní tržby v Německu | Euro k americkému dolaru | Kurz | Daně | DNO | Ministři | Dnešní zpráva | Negativní nálada | Růst zisků | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Růst prodejů | Americká ekonomika | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Údaj o HDP | Zdražování energií | Růst trhu | Rychlý růst | Obavy z omikronu | Počty nových žádostí o podporu | Napjatá situace | EOG Resources Inc | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Pro investory | Fidelity | Nejvýraznější růst | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Česká měna dnes | Kevin Tran Nguyen | Špatné zprávy | Světové ceny potravin | Odklad splátek | Investujte | Výsledek zasedání | Konkurence | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Vyjádření analytiků | Domácí data | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Bod | Vnímání | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | CNN Prima News | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Investiční stratég | Investiční prostředí | Soukromá spotřeba | tradingeconomics.com | Zpřesněné údaje | Delta | Masivní nákupy | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Fondy | OSVČ | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Důvěra | České dluhopisy | Růst spotřebitelských výdajů | Čistý příjem | Úročení vkladů | J&T Banka | CAC 40 | PMI za leden | Očekávání ČNB | ODS | HN | Americký akciový trh | Ukazatel | Prodej EUR | Slabší dolar | Amgen | Měny | Profitovat | Capitalinked.com | Předběžné výsledky | Prodej automobilů | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Oslabování české měny | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Opatření na podporu ekonomiky | Výraznější impuls | Patria.cz | Export | Prezident Putin | Diskontní sazba | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Signál | Snížení daně | Zahájení ruské invaze | Nové žádosti o podporu | Úbytek | České firmy | Unicredit | Petr Dufek | Partneři | TABAK | Radomír Jáč | Zvýšení úroků | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Ceny stavebních prací | Pro tradery | Ceny surovin | Nemovitostní trh | Výsledky HDP | Česká spořitelna | Praha | Dominion Energy | Britská banka Barclays | Výhled úrokových sazeb | Eva Zamrazilová | Fundament | Média | Valuace | Prodeje aut | Air | Dvoutýdenní repo sazby | Nové mutace | Plány | Makroekonomické analýzy | CEO společnosti | Home office | Přetrvávající vysoká inflace | Objem prostředků | COVID-19 | Ranní zpráva | Béžová kniha | Cenové tlaky | Cena ropy WTI | Korunový trh | Pozitivní signál | KOMB.CZ | Dluhopisové výnosy | Devizové rezervy | Hypotéky | Next Finance | Rekordní růst | Ekonomika oživuje | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Úrokový výnos | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Ekonomické dopady | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Guvernér centrální banky | Inflace v květnu | Německé ceny | Třída aktiv | Vliv na ceny | Alena Schillerová | Inflace v červenci | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Divize | Vyšší mzdy | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Výrazný pokles | Národní rozpočtová rada | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Tržní ceny | Ptačí chřipka | Obchodování s korunou | Spekulant | Asociace | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Moore Czech Republic | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Kurz koruny k euru | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Vývoje kurzu | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Tomáš Pfeiler | ČNB Tomáš Holub | Makléř Wood & Company | Agentura Bloomberg | Patria Finance Tomáš Vlk | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Míra zisku | Měnové otázky | OECD | Rozbor | Odvaha | CHF | Měnový trh | Ekonomická důvěra | Oslabení koruny | RBAG.CZ | Spot | Průmyslová výroba v ČR | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Růst výnosů | Růst sazeb ČNB | Inflace v únoru | Německý HDP | Zakladatel | Příliv kapitálu | Penále | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | JDE | Problémy s dodavatelskými řetězci | Podpora | Dnešní aukce státních dluhopisů | Ministři financí | Ceny zboží | MWh | Prognóza ČNB | QE | MT4 | Růst tržeb | Amundi | Důvěra v průmyslu | Cena | Aktéři | Vlny koronaviru | Markéta Šichtařová | Překoupenost | Německo | Útok na Ukrajinu | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | MJ | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Čísla o inflaci | Načasování obchodů | Čeští spotřebitelé | Americký trh | Cheniere Energy | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | DOT | Nové úvěry | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | Partners | Ekonomické údaje | Ropná pole | Rozvolnění protipandemických opatření | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Silnější kurz | Spekulace na růst | Inflace v listopadu | Next | Rozhodnutí bankovní rady | Tempo inflace | DSTI | Analytik J&T Banky | Výhledy | Banka CREDITAS | Úrokový diferenciál | Co bude | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Erste | Rezervy | Ceny zeleniny | Fiskální balíček | Forexu | Gigafactory | Debata | Kurzy měn | Reputace | Dominion Energy Inc | Akcie společnosti | Obchodní válka | Indikátor důvěry | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Inflace v Německu | Geopolitika | Hlavní rizika | Denní graf | CFA | SEC | Mzdové požadavky | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Kultura | Jan Procházka | ČNB Tomáš Nidetzký | Oslabení | Akciové futures | Invaze Ruska | Finanční situace | Nominální mzda | Nálada podnikatelů | Energetické krize | Utaženější měnové politiky | Evropské akciové trhy | Práce | Schwab | Úspěch | Intel | Certifikace | Likvidita | Cíle | ČNB dnes | Prognóza ECB | Stabilita úrokových sazeb | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Likvidní | Banky | BlackRock | Ceny v Česku | Česká průmyslová výroba | Akcie ČEZ | Obchodní podmínky | Vlády | Express | Adam Glapiński | Úrokové sazby v Česku | Investiční společnosti | Investiční skupina | Šance | Investiční instrumenty | Investiční platformy | Ministři financí EU | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Zkušení investoři | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Netflix | Rozdělení zisku | Čínské realitní společnosti | Správa | CZG | Volatilita na finančních trzích | Wall Street | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Data ze Spojených států | Ministr financí | Kurz EUR | Měnové politiky v USA | Zlepšení | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Omicron | Jan Bureš | Sazby Fedu | ČR | Vyšší ceny ropy | Tomáš Nidetzký | XTB | Výsledek hlasování | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Americká centrální banka dnes | Intervenovat | Zvyšování úroků | Kvantitativní utahování | Americký Fed | Ratingové agentury | Pozice | Euro proti dolaru | Portfolia | OCI | Mzdový růst | Příprava | Creditas | Platební neschopnosti | Chevron | Změna sazeb | Obchodní ředitel | Jakub Seidler | Čokoláda | ČNB Aleš Michl | Slabší koruna | Měnová autorita | Silný výhled | Společnost ČEZ | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | PMI indexy | Stoxx | Vývoj HDP | Globální dluhopisový index | Průměrná mzda | Valná hromada | Živnostníci | Náklady na úvěry | Trumpova cla | Poslanci | Zájem Čechů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | Představitelé ČNB | Obchodní aktivity | Výroční zprávy | Energetické trhy | Služby | Lednová inflace | Okénko finančního trhu | Ceny energetických komodit | Marek Mora | Rizikovější aktiva | Snižování sazeb ČNB | Dnešní růst | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Úrokové platby | Ministryně financí | Broker | Nemovitosti v Česku | Peněžní zásoby | Řetězce | Fio banka | Zrychlení inflace | Sentiment | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Jaroslav Tupý | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Guvernér Michl | Stop-Loss | Indikátory důvěry | Průměrná hodnota | Spotřebitelé | Akcenta | Německý statistický úřad | Centrální bankéř | Výstupy | Zkrocení inflace | Přecenění | Vývoj měnové politiky | Proinflační působení | Fiskální impuls | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Slabá poptávka | Čerpací stanice | Polsko | Ceny potravin | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Dnes na světových trzích | Auta | Centrální banka USA | Analytici společnosti | Spotřebitelská poptávka | Oživení čínské ekonomiky | Velké banky | Základní úrok | Nařízení | Noviny | Bond | Další růst sazeb | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Prudké pohyby | Makroekonomická situace | Čokolády | Hodnocení současné situace | Struktura | Výrobní sektor | XTB Tomáš Cverna | Očekávaná inflace | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Koruna posiluje | Velké centrální banky | Hospodářské výsledky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Zájem zahraničních investorů | Nárůst ceny | Úročení | Karina Kubelková | Inflace v lednu | USD | Nová makroekonomická prognóza | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Tištění peněz | Cestování | Chřipka | Sentiment indikátory | Ekonomický dopad | O2 | ING Jakub Seidler | Kabinet | Makroekonomická analýza | Zvýšení základní sazby | Turbulence na finančních trzích | Půjčka | Nové příležitosti | PayPal | Počet nových žádostí o podporu | Investing.com | HDP v USA | Růst zadlužení | Vyšší úrokové sazby | Zdražování pohonných hmot | Silný dolar | Globální vývoj | Monster Beverage | 3M | Nízké úrokové sazby | Svět kryptoměn | Tržní podíl | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | Dnešní čísla | CZKCASH | Hlavní ekonom ING | Viceguvernérka | Co se děje na finančních trzích | Posilování eura | Cena ropy | Analytička společnosti | Situace v průmyslu | Prognózy ČNB | Britský statistický úřad | Kupní síla | CZ | Program nákupu aktiv | Italská banka | Vysoké ceny ropy | Inflace ve službách | Pokles HDP | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Britská banka | Rakousko | ANO | Paušální daň | Tempo růstu spotřebitelských cen | Hloubka trhu | Proinflační faktory | Oživení inflace | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | FinGO | Průmyslová produkce v srpnu | Economic | Nemovitosti | Ebury | Markets | finGOOD | Platební bilance ČR | Rok 2024 | Aleš Michl | Nejistota | HDP v eurozóně | Stav nouze | Úrokové sazby v Maďarsku | Broker Consulting | Německý Ifo index | Marriott International | Makroekonomický kalendář | Investment | ING | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Indexy | Vývoj kurzu koruny | Státní dluhopisy | Prognózy inflace | Americký dolar | Zamyšlení | Akcie Monety | Hotely | Ceny v eurozóně | Makro | Analytik J&T | Evropská centrální banka | Výkon německé ekonomiky | Ceny v průmyslu | Americká centrální banka (Fed) | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Analytik Trinity Bank | ECB | HICP | Stoxx 600 | NBP | Sazby ECB | Voda | Ekonomiky eurozóny | XTB Štěpán Hájek | Stabilita sazeb | Růst ceny | Opatření vlády | Měnová politika | Menší riziko | Vývoj války na Ukrajině | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Rozpočtové politiky | Přerušení dodávek ruského plynu | Tuzemský HDP | Body | Zvýšení inflace | Swiss Life Select | Růst produktivity | Fiskální balík | Payrolls | Reakce koruny | ROCE | Spekulace | Paradox | Aktualizovaná prognóza | HDP v ČR | Averze vůči riziku | Omikron | Konjukturální průzkum | Zasedání amerického Fedu | Negativní vývoj | Hodnoty měny | Lockdowny | Hedging | EU | Bankovní sektor | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Dostupnost bydlení | Politické riziko | Společná evropská měna | Zpracovatelský průmysl | Tržní ocenění | Poradci | PMI ve službách | Spekulanti | Globální trh | Globální finanční trhy | Zrušení superhrubé mzdy | Protiepidemická opatření | Poptávky po ropě | Kurz euro | Schodek veřejných financí | Prodeje | Devizy | Základní sazba | Pracovní síly | Daň z mimořádných zisků | Akciový trh | Zasedání bankovní rady | Investor | Nákup dluhopisů | Klíčové centrální banky | Akciové trhy v Asii | Jerome Powell | Technologický rozvoj | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Kryptoměnový trh | Šíření koronaviru | Světové akciové indexy | Spotřebitelské ceny v ČR | Strukturální změny | Banka | Výprodej dluhopisů | Země eurozóny | Výnos dluhopisů | Stav americké ekonomiky | Růst cen průmyslových výrobců | Polský zlotý a maďarský forint | Indikátor ekonomického sentimentu | Nárůst rizikové averze | Nízká inflace | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Německá inflace | Lael Brainardová | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot