Sobota 01. února 2025 19:35
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
Swissquote Bank
reklama
eightcap forex

Forwardový kurz

img

Nejisté energie tlačí na inflaci i korunu

24.08.2022 „České domácnosti prochází velmi těžkou dobou. V prvním kvartále sice mzdy meziročně rostly zhruba o 7 %, ale tato dynamika bude spíše polevovat. Zatímco inflace drtí rodinné rozpočty na výdajové straně v nevídaném míře,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

FX swapy vs. měnové swapy

23.02.2022 Swapy jsou derivátové kontrakty, které slouží účelu směny finančních nástrojů mezi dvěma stranami. Tyto finanční nástroje mohou nabývat různých hodnot, avšak nejoblíbenější je směna hotovosti, kdy se obě strany dohodnou na určité pomyslné jistině. Banky v praxi tuto jistinu nemění.
img

Zajistěte si investici proti měnovému riziku

10.12.2019 Běžný investor hodnotí výkonnost svých investic primárně v domácí měně. Pokud se rozhodneme pro nákup cizoměnových aktiv, je nezbytné zajímat se rovněž o vývoj měnových kurzů, nikoli pouze o cenu samotného instrumentu. Kromě tržního rizika (spojeného s nejistotou budoucí tržní ceny aktiva) a jiných se totiž vystavujeme také riziku kurzovému (představující nejistotou ohledně vývoje budoucího tržního kurzu).
img

Rozbřesk: ECB obrací kormidlo k uvolněné měnové politice. Dle trhů ale příliš pomalu

07.06.2019 ECB si jednoduše nemohla dovolit sedět se založenýma rukama a sledovat, kterak se v eurozóně zhoršují podnikatelské nálady a klesá inflace - tedy ta skutečná i očekávaná. ECB se tedy na svém červnovém zasedání pokusila měnovou politiku uvolnit a to primárně skrze prodloužení závazku držet oficiální úrokové sazby na historických minimech až do poloviny roku 2020, úpravu pravidel dlouhodobých repo operací a nakonec i v posunu v rétorice (několik členů bankovní rady chtělo snížit úroky již včera). Reakce trhu - konkrétně nárůst eurových sazeb, posílení eura a propad akcií evropských bank - svědčí o tom, že se od ECB ve skutečnosti čekalo více a trhy tak nemusí považovat znovuzahájené uvolňování měnových šroubů za ukončené.
img

Rozbřesk: Tři důvody proč ČNB ponechá sazby beze změny

28.03.2019 Ani na dnešním zasedání se ČNB pravděpodobně neodhodlá ke zvýšení sazeb, i když jádrová inflace zůstává na historických maximech a tempo růstu mezd je vysoké. Proč další odklad?
img

Rozbřesk: Je euro odsouzeno k trvalému strádání?

06.03.2019 Kurz eura živoří. Pro zhodnocení dlouhodobé podhodnocenosti či nadhodnocenosti kurzu existují různé metriky - nám pro demonstraci bídy eura postačí ty dvě nejprimitivnější a nejjednodušší. Tou první je odchylka od parity kupní síly, kde podle statistik OECD vykazuje společná evropská měna vůči dolaru podhodnocení 22 %. Dodejme, že v případě tzv. Bic Mac indexu mezi sebou jednoduše podělíme cenu identického hamburgeru v USA a v eurozóně registrujeme podhodnocení eura ve výši 14 %. Vezmeme-li si k ruce druhou jednoduchou metriku, a to dlouhodobý průměr spočítaný od vzniku eurozóny, tak ten pro kurz eurodolaru vychází 1,21.
img

ČNB koruně zatím nijak nepomáhá

27.09.2018 Včerejší zasedání České národní banky (ČNB) nepřineslo žádné velké překvapení. Bankovní rada zvýšila úrokové sazby z 1,25 % na 1,50 % a naznačila, že do Vánoc může přijít ještě jeden krok směrem vzhůru. Kurz koruny však reagoval spíše negativně, protože z projevu guvernéra Rusnoka bylo znát, že dosavadní vývoj kurzu EUR/CZK je pro centrální banku dostatečný. Žádná slovní intervence za silnější korunu se tedy nekonala.
img

Rozbřesk: Povánoční pohádka o tom, proč silvestrovský forward již není, co býval

28.12.2017 Kdo si myslel, že devizové a peněžní trhy dožijí od Vánoc do Silvestra v klidu, ten se šeredně zmýlil. Přísnější bankovní regulace v kombinaci se stovkami miliard natištěných peněz ze strany centrálních bank způsobila, že se rozklížila úroková arbitráž napříč měnami. V malých českých podmínkách to znamená, že krátké euro-korunové forwardy jsou úplně jinde, než byste je normálně hledali, a implicitní úrokové korunové sazby odvozené z měnových derivátů, za které lze “ukládat” přes konec roku (neplatí pro fyzické osoby), jsou aktuálně hluboce v záporu.
img

Fundamentální analýza: Domácí trh zaplavila nervozita před dnešním zasedáním ČNB

30.03.2017 Domácí trh byl již včera nervózní před dnešním zasedáním ČNB. Ačkoliv neočekáváme, že by centrální banka dnes zrušila svůj závazek, určitá šance zde je. Spíše ale ČNB potvrdí svůj dosavadní scénář, že pravděpodobný exit vidí v polovině roku. Do karet by ji mohla hrát nižší inflace v Německu. Ta by se v březnu měla vrátit hluboko pod 2 %.
img

Poslední šance na získání likvidity v rámci TLTRO II vyvolá mezi bankami zájem

23.03.2017 ECB dnes naposledy dodá bankovnímu sektoru likviditu v rámci programu TLTRO II. Očekáváme dodání likvidity v čistém vyjádření ve výši 100 mld. EUR. Ekonomický kalendář zůstává i nadále slabší. Ze Spojených stát se dočkáme růstu prodejů nových domů za únor. Německá spotřebitelská důvěra by měla v podstatě stagnovat, za celou eurozónu se obáváme určitého zhoršení. Nezaměstnanost v Polsku by měla dále klesnout.
MILOS-21032017-LV-9.jpg

Zeman slovně zaintervenoval na forwardovém trhu

21.03.2017 Prezident Miloš Zeman ukázal, že na rozdíl od centrálních bankéřů z České národní banky (ČNB) umí slovně intervenovat na trhu s českou korunou. Na spotový kurz EUR/CZK jeho slova samozřejmě dopad neměla, nicméně zřejmý dopad byl vidět na forwardovém trhu.
img

Rozbřesk: Prezident Zeman úspěšně zaintervenoval na forwardovém trhu s korunou

21.03.2017 Kdo umí, ten umí. Prezident Miloš Zeman znovu ukázal, že je to on, kdo na rozdíl od centrálních bankéřů z ČNB umí slovně intervenovat na trhu s korunou. Se spotovým kurzem EUR/CZK se českému prezidentovi samozřejmě pohnout nepodařilo, nicméně dopad jeho slov o tom, že exit ČNB z intervencí proběhne možná dříve, než se nadějeme, byl zřetelně viditelný na forwardovém trhu.
img

Fundamentální analýza: Finální aukce TLTRO II přiláká zájem ve výši 100 mld. EUR

20.03.2017 Kalendář ekonomických data bude tento týden spíše volnější. Pozornost se tedy zaměří na zasedání euroskupiny, která bude tlačit na Řecko, Itálii a Španělsko, aby dostály svým závazkům. Ve čtvrtek se bude konat finální aukce programu TLTRO II, který by měl do bankovního systému Evropy nalít 100 mld. EUR. Summit EU o víkendu bude slavit výročí Římských smluv a diskutovat budoucnost Evropy.
img

Fundamentální analýza: Americký Fed podle všeho tento týden zvýší sazby

13.03.2017 V centru pozornosti bude tento týden zasedání amerického Fedu a volby v Holandsku. Fed by měl podle nás zvýšit své sazby, nicméně tento krok nebude pro trhy žádné překvapení, protože je již v cenách plně započítán. Zajímavé bude sledovat vývoj dalšího očekávání ohledně budoucí trajektorie sazeb. Volby v Holandsku sice pravděpodobně neskončí vládou protievropského PVV, vláda se ale bude skládat pomalu a bolestně.
img

Fundamentální analýza: Německý zahraniční obchod zpomalil

09.02.2017 Stejně jako včera je i dnes kalendář ekonomických událostí skoupý na zajímavé položky. Německý zahraniční obchod v prosinci pravděpodobně zpomalil a podle našeho odhadu svou dynamikou trhy zklame.
img

Fundamentální analýza: PMI potvrdí dobrý vstup eurozóny do nového roku

24.01.2017 Americká data dnes přinesou mírné zklamání, když by prodeje stávajících nemovitostí měly mírně klesnout ze svého dlouhodobého maxima. Naopak velmi dobrá čísla bychom měli zaznamenat z eurozóny, kde si PMI do nového roku převádějí své velmi slušné hodnoty z roku 2016. V Evropě se navíc dočkáme dvou důležitých soudních rozhodnutí. Ve Velké Británii vrchní soud rozhodne, jestli vláda skutečně musí s parlamentem konzultovat spuštění článku 50. V Itálii ústavní soud vydá stanovisko k platnosti nového volebního zákona.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Slabší data z USA, silnější z Evropy

23.01.2017 Prosincové objednávky zboží dlouhodobé spotřeby budou pozitivně ovlivněny objednávkami letadel, po očištění bude patrný spíše útlum kapitálových investic. Slabší data očekáváme i z trhu nemovitostí. Celkový růst amerického HDP za Q4 16 tak dosáhne mezičtvrtletně anualizovaně nemastných neslaných dvou procent. Naopak silné evropské PMI by měly být konzistentní s růstem ekonomiky eurozóny o 0,5 % q/q během Q1 17. Celkově tedy ekonomický kalendář vyznívá spíše ve prospěch eura na úkor dolaru. Středoevropský ekonomický kalendář je v tomto týdnu nezajímavý.
img

Fundamentální analýza: Donald Trump dnes převezme prezidentský úřad

20.01.2017 Donald Trump dnes bude inaugurován jako 45. prezident Spojených států amerických. Začne tak jeho čtyřleté prezidentské období. Trhy budou vstřebávat včerejší rozhodnutí Evropské centrální banky a její následnou tiskovou konferenci. Žádná důležitá data totiž nepřijdou a vývoj by tak měl zůstat relativně klidný.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Theresa, Donald a Mario budou tento týden ve středu pozornosti

16.01.2017 I ve světle pátečního snížení italského ratingu agenturou DBRS z A (low) na BBB (high) nelze od čtvrtečního zasedání ECB očekávat zásadnější zmírnění holubičí rétoriky. Z politických událostí bude sledován páteční inaugurační projev prezidenta D. Trumpa a zítřejší řeč britské premiérky T. May k procesu Brexitu. Pokud jde o ekonomická data, dočkáme se zrychlení americké inflace na 2 %. Čínský HDP za Q4 16 pak potvrdí zrychlování ekonomické aktivity v závěru loňského roku.
img

Fundamentální analýza: Týdenní zpráva z finančního trhu 9.1.2017

09.01.2017 Tento týden přinese pokračování přílivu silných dat z obou stran Atlantického oceánu, a to v podobě amerických maloobchodních tržeb a evropských statistik z průmyslového sektoru. Během týdne budeme též sledovat vystoupení amerických centrálních bankéřů včetně Yellenové a Bullarda a zápis z prosincového jednání ECB, kde bylo oznámeno prodloužení programu kvantitativního uvolňování. Monitorován bude též britský nejvyšší soud, který může rozhodnout, kdo má právo odstartovat proces vystoupení Británie z EU aktivací článku 50. Z domova bude zajímavý zítřek. Jednak bude publikována prosincová inflace, která se podle nás zastaví těsně pod dvouprocentním inflačním cílem, jednak budou oznámena nová jména jednoho či dvou členů bankovní rady ČNB.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 8.11.2016

08.11.2016 Dnes v noci našeho času vyvrcholí americká volební kampaň. Než ale začne zveřejňování jejích výsledků, naše pozornost ještě zůstane ve střední Evropě. Včera statistky z českého i německého průmyslu zklamaly. Obě by podle našich odhadů měly příznivě překvapit. Dobrý výkon průmyslu by měl pomoct českému zahraničnímu obchodu k dalším rekordům a podílu nezaměstnaných k dalšímu poklesu.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu 7.11.2016

07.11.2016 V ranních středečních hodinách našeho času by již mělo být jasno, kdo se stane 45. prezidentem Spojených států. Vítezství dlouhodobé demokratické favoritky H. Clintonové by znamenalo pokračování politiky současného prezidenta Obamy a žádný velký šok pro finanční trhy. Vítezství republikánského kandidáta D. Trumpa by naproti tomu bylo pro trhy překvapením a vedlo by ke zvýšené volatilitě na finančních trzích.
img

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

20.10.2016 Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy. Zasedat bude ECB. Domníváme se, že ke změně nastavení programu kvantitativního uvolňování dojde ale až na prosincovém zasedání, protože v současnosti v ECB v této otázce nepanuje shoda. Dnešní zasedání by mělo přinést pouze opatrnou holubičí rétoriku.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 13.10.2016

13.10.2016 Včerejší zasedání Fedu nic nezměnilo na našem výhledu, že v prosinci dojde ke zvýšení dolarových úrokových sazeb. Dnešní kalendář nabízí pouze finální údaje o německé inflaci, které by ale překvapit neměly. Trhy tedy budou pouze vstřebávat včerejší zápis. V regionu nebudou zveřejněna vůbec žádná data. Analyzována budou včerejší slova guvernéra Rusnoka, který prohlásil, že nečeká další posouvání minimální doby trvání kurzového závazku.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu 3.10.2016

03.10.2016 Bezpochyby tou nejdůležitější událostí týdne budou páteční čísla z amerického trhu práce. Počet nově vytvořených pracovních míst atakujících 200 tisíc by měl vymazat srpnové zklamání. V kombinaci s vzestupem ISM průmyslové aktivity by se mělo jednat o prostředí podporující očekávání vyšších dolarových sazeb na prosincovém zasedání americké centrální banky. To by mělo dolar podpořit. Výraznějším eurovým ztrátám ale zřejmě zabrání i slušná evropská data. Zářijové PMI potvrdí pokračující solidní růst evropské ekonomiky v průběhu Q3 16. Po červencových nepříznivých číslech francouzského a německého průmyslu přinese srpnem mnohem lepší data. A obdobně to bude i u českých dat. Průmysl, exporty a maloobchodní tržby napraví za srpen extrémně špatné červencové výsledky způsobené kalendářními efekty a dovolenými.
img

ČNB v komorní atmosféře změnu neprovede

26.09.2016 Dnes sice budou zveřejněny indikátory důvěry z domácí ekonomiky, které v srpnu v souhrnném vyjádření dosáhly nejvyšší úrovně od února a i v září by mohly přidávat, pozornost bude ale směřovat ke čtvrtečnímu zasedání ČNB. Na tom se sejdou pouze čtyři centrální bankéři, když chybět budou V. Benda, M. Hampl a P. Řežábek. I to je jeden z důvodů, proč neočekáváme žádnou změnu nastavení měnové politiky ale ani změnu v očekávání bankovní rady ohledně načasování konce exitu. Dalším důvodem je absence nové prognózy. Navíc se víceméně plní předpoklady z poslední prognózy, jejíž rizika bankovní rada považovala za neutrální. Ke změnám v očekávání exitu by mohlo dojít na listopadovém zasedání.
img

FED ponechá sazby beze změny

21.09.2016 Jedinou událostí dnešního dne bude zasedání americké centrální banky. Ta však ponechá úrokové sazby s největší pravděpodobností beze změny. Pozornost trhu se tak zaměří na případné změny v její rétorice, popřípadě na medián úrokových sazeb, který se zřejmě posune směrem dolů.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 20.9.2016

20.09.2016 Včerejšek se obešel bez zásadních událostí doma i ve světě a nejinak tomu bude i dnes. Trhy budou zejména čekat na výsledky dnes zahájeného dvoudenního zasedání amerického Fedu.
img

Americká inflace podpoří holubice z Fedu

16.09.2016 Včerejší data z americké ekonomiky zklamala a dále tak snížila pravděpodobnost zvyšování sazeb na zasedání Fedu v příštím týdnu. Dnešní údaje o spotřebitelských cenách také mnoho důvodů pro utahování měnové politiky Fedu neposkytnou. V regionu nás čekají domácí údaje o cenách a data z polského trhu práce. Tato čísla však pravděpodobně nemají sílu devizovými trhy pohnout.
img

BoE i SNB dnes na svých zasedání ponechají svoje zbraně za opaskem

15.09.2016 Bank of England a Švýcarská národní banka by dnes měly nechat nastavení svých měnových politik na minulých úrovních. Ani jedna z nich totiž nedostala zásadní impulsy, které by je k tomu nutily. Ve Spojených státech dostane Fed před zasedáním příští týden informace o vývoji maloobchodu za srpen. Ten by měl po červencovém zklamání opět vzrůst. Impulsy pro obchodování (i pro měny v regionu) budou dnes spojeny až s odpoledním zveřejněním data v USA. Zklamání by mohlo oslabit dolar i vůči měnám v regionu. V regionu je kalendář událostí prázdný.
img

Forex: Data z eurozóny euro nepotěší

14.09.2016 Ve Spojených státech dnes žádná data zveřejněna nebudou. Pozornost trhů tak bude směřovat do eurozóny, kde nás čeká statistika červencové průmyslové produkce za celou eurozónu. Ta se zřejmě propadne do záporu. Francouzská a italská inflace bude pouze zpřesněním již zveřejněných odhadů a tak mnoho překvapení nepřinese. V regionu je kalendář událostí prázdný.
Související klíčová slova: Kurz HUF | Analytický tým FXstreet.cz | Zvyšování sazeb | Hlavní ekonom | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Měnový kurz | EUR | Řecko | Trend | Inflační čísla | Volatility | Tempo růstu | Výkyvy | Aktiva | Pravděpodobnost | Investment Management | Zasedání ECB | PLN | Ropa Brent | Investing | Nezaměstnanost | Znehodnocení | Růst cen | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Strach | Bankovní rada ČNB | Brexit | Dolary | ČSOB | Včerejší obchodování | Volatilita | Evropská měna | 1M | Uvolnění měnové politiky | CZK | Výhled | Americký prezident | Podnikatelská důvěra | Inflace | Vývoj měnového páru | HUF | Vývoj cen ropy | Centrální banky | Česká měna | Polská centrální banka | Dobré výsledky | Ceny zemědělských výrobců | Americké dolary | EURCZK | Reakce trhu | Investment management | Jádrová inflace v Polsku | Donald Trump | Utahování měnové politiky | LIBOR | Kurz české měny | Domácnosti | Analytici | Deutsche Bank | Ceny elektřiny | E15 | Brexit referendum | Graf | Úrokový diferenciál měn | Globální ekonomiky | Dluhopisy | Náklady na zajištění | Zaměstnanost | TLTRO | PLN/EUR | Poptávka | Tržní sentiment | Průmyslová produkce | Spotový kurz koruny | Economist | Ekonomické indikátory | Bydlení | Peníze | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | HUF/EUR | Očekávání | Kurz EUR/CZK | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Německý zahraniční obchod | Výnosy | Evropské měny | Bankovní regulace | Kurz eurodolaru | Politická nejistota | Rodinné rozpočty | CZK/EUR | Růst | Nabídka | Itálie | EUR/CZK | Fundamentální analýza | Jednání FOMC | Prognóza | Úrokový swap | EFSI | Trh práce | Swiss | Nastavení měnové politiky | Americká centrální banka | Indikátor | Vliv na obchodování | Kontrakty | Makroekonomická data | Obchodování s českou korunou | Lira | Koruna | Běžný investor | Úrokové sazby | Meziroční růst | BIC | Vývoj kurzu | Derivát | Fincentrum | Trh | EMU | Počet nezaměstnaných | Bank for International Settlements | SICAV | Společnosti | Index | Komerční banka | Konsolidace | Elektřina | Eura | Komise | Dnešní kalendář | Obchodování na devizovém trhu | Posílení | Představitelé Fedu | S&P | Důvěra investorů | Kurz dolaru | Ekonomický kalendář | Polský zlotý | IRS | Kurz EUR/USD | Kurz koruny | Období volatility | Česká koruna | Analytický tým | Fincentrum & Swiss Life Select | Pozornost | BIS | | Bankéři | Dluhopis | Kurzový vývoj | Aukce | USDCZK | Americká měna | Cena plynu | Burze | Bonmoty Miloše Zemana | Tovární objednávky | Finance | USA | Dnešní údaje | Index PMI | Finanční instituce | Británie | Obchodování dolaru | Dopad kurzového pohybu | Volby | Ropa | Summit EU | Dow Jones | Měnové zajištění | Ekonomové | Dnešní ekonomický kalendář | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Martin Wasyliw | Conseq Investment Management | Guvernér Glapinski | Kurz dolarů | Vývoj | Forwardové body | Zasedání České národní banky | Volatilní | EUR/USD | Zemědělství | Intervence | Spotřebitelská důvěra | Sazby ČNB | Peněžní trhy | Dividendová sezóna | Ekonomická situace | Odhad HDP | Vývoj měnových kurzů | Centrální bankéři | Odliv kapitálu | Ceteris paribus | Obchodování eura | Prezidentské volby | Platební bilance | Prezident ECB | Posilování koruny | Sazby | České koruny | Průzkum | Firmy | Polská ekonomika | Tvrdý brexit | Zajištění | Podíl nezaměstnaných | Fed | Euroskupina | Maďarský forint | Forwardy | Automobilový průmysl | Trhy | Kurzový závazek | Rizika | Rada ČNB | Eurozóna | Fond | ISM | Kalendář ekonomických událostí | Zasedání centrální banky | Investment Banking | Zahraniční měny | Růst ekonomiky | Bilance | Holubice | Nákup cizoměnového aktiva | Low | Španělsko | Ekonomický růst | Komodity | Mzdy | Růst ekonomiky eurozóny | Na burze | Zahraniční obchod | Ztráta | Conseq | FXstreet | Obchod | Kurz koruny vůči euru | OTC | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Emise | Swiss Life | Transakce | Turecká lira | Portfolio | GBP | Plyn | Německá ekonomika | Migrační krize | Ceny | Spotový kurz | Financování | Centrální banka | Libra | USD/EUR | Sentix | Kurzové riziko | Instituce | Výnos | Frank | Úrokové sazby ECB | Rozhovor | Podkladové aktivum | Historická maxima | Posílení koruny | Inflační cíl | Vyhlídky eurozóny | Zisk | ČNB | Bank of England | Swapy | Středoevropské měny | Mimoburzovní | Obchodování | Eurostat | Úsporný tarif | Měna | Management | Nasdaq | Zprávy | Francie | Předpověď | Údaje | Eurodolar | FXstreet.cz | Běžný účet | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Arbitráž | Aktivum | Bid | Propad akcií | Situace | Mario Draghi | Portfolio manager | Tržby | Konsensus | FOREX | Guvernér | Trader | Cizí měny | GfK | HDP | Ekonom | Optimismus | Dolar | Euro | Klid | Obchodní bilance | Glapinski | EUR/CHF | Domácí měny | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Meziroční inflace | Úrokové sazby ČNB | FOMC | Akcie | Currency | Obchodování na devizových trzích | Koš | SPOT | Vývoz | Reuters | Kurz | Jádrová inflace | Výsledky | Míra inflace | Nejlepší strategie | Bankovní rada | Investice | Bod | Ekonomická aktivita | Zisky | Regulace | Deriváty | Kurz eura | Hospodářství | Čistá ztráta | Oslabení dolaru | Ukazatel | Prodej EUR | Běžný účet platební bilance | Měny | Hospodářský růst | Cash flow | Zhodnocení | Nervozita | 1 milion | Béžová kniha | Cenové tlaky | Devizové rezervy | Data z amerického trhu práce | ZEW | TIM | Energie | Investiční | Příjmy | Prodej | Zasedání Fedu | Bloomberg | Finanční nástroje | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Korekce | Tržní ceny | Výkonnost | Index S&P 500 | Přehled | Krize | Investiční výzkum | High | OECD | CHF | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | QE | Mexické peso | Cena | Vystoupení z EU | Německo | Česká ekonomika | Kurzy | Ekonomická data | Úrokový diferenciál | Ekonomika | Inflace v Německu | Indikátory | Oslabení | Práce | Banky | Kotace | Analýza | Kurz EUR | Intervenovat | Pozice | Euro proti dolaru | Čínská ekonomika | TTF | Švýcarský frank | Lídři | Brokeři | FX | Inflační tlaky | Sentiment | SNB | Míra nezaměstnanosti | Indikátory důvěry | Politika Fedu | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Zavedení eura | Bond | Ropy | P.A. | USD | Investing.com | Richard Bechník | 3M | Události ve světě | Propad | Nemovitosti | Pořízení vlastního bydlení | Nejistota | HDP v eurozóně | Německý Ifo index | Investment | Swap | Ceny komodit | Indexy | Kurz CZK | Americký dolar | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Sazby ECB | Splatnost | Forward | Konec kurzového závazku | Swiss Life Select | Payrolls | ROCE | Referendum | EU | Společná evropská měna | Zpracovatelský průmysl | Spekulanti | Investor | Měnový pár | Banka | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Forward analýzy
Forward Dividend
Forward guidance
ForwardKeys
Forward Option
Forward Outright
Forwardová cena
Forwardové body
Forwardové ceny
Forwardové sazby

Následující klíčová slova

Forward P/E
Forward PE
Forward PE multiplikátor
Forward PE u akciových indexů
Forward S&P 500
Forward-testing
Forward valuace
Forward valuace P/E
Forwardy
FORXCRYPTONET
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít